ویزای توریستی استرالیا، یکی از محبوب ترین ویزاهای سالیانه است. قبل از بررسی دلایل رد شدن ویزای استرالیا، یک مورد مهم را در نظر بگیرید. اداره مهاجرت و سفارت استرالیا، شرایط سختی برای اخذ ویزای استرالیا در نظر گرفته است. دلایل متعددی برای ریجکتی ویزای استرالیا وجود دارد. در زیر، تمام دلایل ریجکتی انواع ویزای استرالیا را برای شما گردآوری کرده ایم.

ریجکتی ویزای توریستی استرالیا

به طور معمول، رد شدن ویزای توریستی استرالیا، با ۷ دلیل عمده اتفاق می‌افتد. معمولا در بازه زمانی بین ۱۷ تا ۳۱ روز کاری پس از پرداخت هزینه بررسی مدارک، یک نامه از طریق ایمیل دریافت می‌کنید. در این نامه که معمولا هم دارای ۴ صفحه است، در صفحات اولیه آن اطلاعات شخصی و اطلاعات ویزای درخواستی را مشاهده می‌کنید. در صفحه آخر این نامه، دلایل ریجکتی ویزای توریستی شما به طور کامل توضیح داده شده است.

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

۱. ویزای توریستی استرالیا خود را اشتباه درخواست کرده اید:

به دلیل تعدد ویزای توریستی استرالیا، اکثر مسافران معمولا نوع ویزای درخواستی خود را به طور اشتباه اعلام می‌کنند. به طور مثال شما با هدف بازدید از خانواده قصد سفر به استرالیا را دارید اما، به طور اشتباه درخواست ویزای والدین استرالیا را ارسال می‌کنید. تشخیص این امر توسط افسران ویزا کار بسیار ساده ای است.

۲. بدون در نظر گرفتن شرایط، برای ویزای توریستی استرالیا اقدام می‌کنید:

شرایط ویزای توریستی استرالیا، تاریخچه سفری، ترک خاک استرالیا پس از مدت زمان درخواست شده و همچنین اینکه باید در نظر داشته باشید با ویزای توریستی استرالیا، اجازه کار کردن و تحصیل در استرالیا را نخواهید داشت.

۳. تناقض در تکمیل فرم های ویزای توریستی استرالیا:

اگر بین اطلاعات وارد شده در فرم های ویزای توریستی استرالیا و مدارک شناسایی متقاضی تناقض دیده شود و یا به عبارتی، اگر اطلاعات خود را در فرم های ویزای توریستی استرالیا به اشتباه تکمیل کنید، بدون هیچ تعللی درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

۴. عدم ارائه کلیه مدارک درخواستی ویزای توریستی استرالیا:

مدارک ویزای توریستی استرالیا، تعیین کننده اصلی شرایط متقاضیان برای اخذ ویزای توریستی استرالیا می‌باشند. اگر یکی از مدارکی که سفارت استرالیا برای ویزای توریستی از شما درخواست می‌کند را ارائه نکنید، تصمیم گیری برای افسر ویزا سخت خواهد شد و در این شرایط، بدون هیچ معطلی ویزای توریستی استرالیای شما را ریجکت می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:مدارک ویزای استرالیا

۵. ارائه مدارک گمراه کننده و غیر واقعی برای ویزای توریستی استرالیا:

اتفاق رایجی که در زمینه اخذ ویزای هر کشوری شاهد آن هستیم. به طور مثال متقاضی ویزای توریستی استرالیا سند ملکی ندارد. اولین راهی که به ذهن کارگزار ویزای استرالیا این شخص می‌رسد آن است که برای ایشان سند ملکی جعلی و غیر واقعی ارائه کند. باید به شما بگوئیم که تمامی مدارک ارسالی به سفارت استرالیا استعلام می‌شود و اگر برای افسران ویزا مشخص شود که یکی از مدارک غیر واقعی است، بدون هیچ شکی درخواست ویزای توریستی استرالیای شما را رد خواهند کرد.

۶. شرایط جسمی و سلامتی شما، با شرایط تعیین شده از سوی سفارت در تضاد باشد:

استرالیا کشوری با استاندارد های سلامتی بالا است. متقاضیان ویزای توریستی استرالیا نباید تهدیدی برای سلامت عمومی شهروندان استرالیا باشند. نگرانی های اصلی کشور استرالیا از بیماری های مسری مانند سل، هپاتیت و ایدز می‌باشد. در صورتی که متقاضی ویزای توریستی استرالیا به یکی از این بیماری ها مبتلا باشد، درخواست ویزای ایشان رد خواهد شد.

۷. متقاضی ویزای توریستی استرالیا، نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشد:

یکی از مواردی که برای سفارت استرالیا و افسران ویزای این کشور اهمیت دارد، این است که متقاضی ویزای توریستی این کشور تهدیدی برای امنیت استرالیا نداشته باشند. سوء پیشینه کیفری، سابقه حضور در گروه های تروریستی و سابقه فعالیت در موارد ضد حقوق بشر از جمله مواردی است که منجر به ریجکت ویزای توریستی استرالیا خواهد شد.

تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

15939026 33143000

ریجکت ویزای تحصیلی استرالیا

در سال ۲۰۱۵، ویزای تحصیلی استرالیا ۲۸ هزار نفر ریجکت شد. این آمار بالای ریجکتی، حاصل درخواست دانشجویان دروغین و ارائه دعوت نامه از مراکز آموزشی غیر قانونی و بدون مجوز می‌باشد. دلایل رد ویزای تحصیلی استرالیا می‌تواند متعدد باشد. در ادامه به بررسی دلایل ریجکت ویزای تحصیلی استرالیا می پردازیم:

۱. عدم ارائه برنامه مطالعاتی در استرالیا: اگر شما به طور کامل و واضح برای افسر ویزا مشخص نکنید که به چه هدفی قصد اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را دارید، ویزای تحصیلی استرالیای شما ریجکت خواهد شد.

۲. ارائه اطلاعات نادرست برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا: در صورتی که متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا اطلاعات نادرست و غیر واقعی و اظهارات فراتر از توان در مورد برنامه مطالعاتی به افسران ویزای این کشور ارائه کنند، درخواست ویزای تحصیلی ایشان رد خواهد شد.

۳. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در استرالیا: در صورتی که نتوانید به افسر ویزای تحصیلی استرالیا ثابت کنید که از پس هزینه های اقامت و تحصیل در این کشور برمی‌آیید، درخواست ویزای تحصیلی استرالیای شما رد خواهد شد.

۴. عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزای تحصیلی استرالیا (در مصاحبه های حضوری): گاهی اوقات مصاحبه با افسران ویزا موجب رد شدن ویزای تحصیلی استرالیا می‌شود. یعنی این که متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا که در مصاحبه حاضر می‌شوند، به سوالات صادقانه جواب نمی دهند و قادر به پاسخ گویی رضایت بخش به دلایل اقامت خود در استرالیا نیستند.

۵. نگرانی های افسران ویزا استرالیا در مورد سلامت دانشجویان: در هنگام درخواست ویزای تحصیلی استرالیا، باید در سلامت کامل باشید. اگر دارای بیماری های مسری باشید و شرایط بهداشت و سلامت شما با شرایط تعیین شده سفارت استرالیا تطابق نداشته باشد، ویزای تحصیلی استرالیای شما ریجکت خواهد شد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر