دلایل تاخیر و یا لغو پرواز ها چیست؟

به طور معمول در دنیای ایده آل، سناریوی سفر شما چیزی شبیه به این خواهد بود، شما در فرودگاه حاضر می شوید. بار خود را تحویل می دهید و کارت پرواز تان را می گیرید. پس از انجام امور بازرسی بدنی و وسایل همراه، به سالن پرواز رفته و پس از اعلام فرودگاه، سوار هواپیما شده و می پرید! اگر زیاد سفر می کنید، شاید برای هریک از پرواز های خود این الگو را (لغو پرواز یا تاخیر پرواز) دنبال کرده اید. اما این اتفاق چه زمانی رخ نمی دهد؟

دلایل تاخیر و یا لغو پرواز ها چیست؟

رویداد های خاصی اتفاق می افتد که کاملا از کنترل شما خارج است و می تواند پرواز شما را تحت تاثیر قرار دهد. معمولا تاخیرپرواز و یا لغو پرواز ها به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد. در اینجا نگاهی به این موضوع داریم که چرا این اتفاقات روی پرواز شما تاثیر می گذارد و اگر این اتفاقات به وقوع پیوست، شما باید چه کاری انجام دهید؟

علت تاخیر و لغو پرواز ها

دلایل تاخیر و یا لغو پرواز ها چیست؟

امنیت دلیلی بر تاخیر پرواز:

هنگامی که در پشت خط گیت بازرسی ایستاده اید، اکثر مردم یک فکر در سر خود دارند، آیا این بازرسی باعث می شود من پروازم را از دست بدهم؟ اتفاقات خاصی نظیر تعطیلات می تواند تعداد افرادی که در پشت خط ایستاده اند را افزایش دهد و این شلوغی اغلب می تواند بدون دلیل باشد.

در حالی که کارمندان امینتی اغلب مردم را برای بازرسی بیشتر به محل مربوطه فرا می خوانند، ممکن پرواز آن ها در حال انجام باشد. این یک سکه شانس است که آیا شرکت هواپیمایی پرواز را برای مسافرانی که در امنیت قرار دارند نگه می دارد یا خیر؟

این اتفاق مسافران را تحت تاثیر قرار می دهد، مخصوصا کسانی که در اتوبوس منتظر هستند که به سمت هواپیما حرکت کنند.

دلایل تاخیر و یا لغو پرواز ها چیست؟

آب و هوا:

طوفان های زمستانی، رعد و برق و طوفان گرد و خاک و باران و برف شدید در این شرایط هواپیما را برای ایمن نگه داشتن مسافران روی زمین نگه می دارند. همیشه توصیه می شود مسافران قبل از مراجعه به فرودگاه وضعیت پرواز خود را بررسی کنند. به خصوص اگر می دانید که طوفان و یا شرایط بد جوی در راه است.

سیستم حمل و نقل هوایی:

سیستم حمل و نقل هوایی (NAS) یک اصطلاح گسترده است که شامل بسیاری از عوامل مختلف است که ممکن است بر روی زمان پرواز ها تاثیر بگذارد. این دلایل ممکن است شامل موارد غیر از آب و هوایی، ترافیک سنگین هوایی، تاخیر برج مراقبت فرودگاه و یا عملیات های فرودگاهی باشد. این موارد ممکن است برای شما گنگ و مبهم باشد اما تقریبا ۲۵۰ درصد از تاخیر پرواز و لغو پرواز ها را تشکیل می دهد.

دلایل تاخیر و یا لغو پرواز ها چیست؟

سوخت گیری هواپیما:

سوخت گیری هواپیما ممکن است تا دو ساعت طول ببرد به خصوص هواپیماهای عظیم الجثه باربری. اگر حین سوخت گیری هواپیما یک مشکل جدی اتفاق بی افتد، می تواند تاخیر قابل توجهی ایجاد کند. مشکل این نوع تاخیر پرواز آن است که تا شما به فرودگاه مراجعه نکنید، از این تاخیر پرواز باخبر نمی شوید.

تراکم در ترافیک هوایی:

بیش از ۸۰ هزار پرواز روزانه از آسمان ایالات متحده آمریکا می گذرد. این ممکن است که یک عدد بسیار بزرگ به نظر برسد، اما برج های مراقبت (کنترل ترافیک هوایی) مجهز به سیستم رسیدگی به همه این پرواز ها است؛ اما مشکلات زمانی شروع می شود که به دلیل تعطیلات و یا رویداد های مهم دیگر، ترافیک هوایی بسیار سنگین شود و ممکن است پرواز ها را به تاخیر بی اندازد. اگر می خواهید در روز خاصی مشغول به سفر هوایی شوید، مطمئن شوید و تاخیر پرواز خود را تا رسیدن به فرودگاه چندین بار بررسی کنید.

دلایل تاخیر و یا لغو پرواز ها چیست؟

مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری:

اگر مشخص شود که مشکلات مربوط به تعمیر و نگهداری هواپیمای شما وجود دارد، تا زمانی که مشکل به طور کامل برطرف نشود، پرواز شما انجام نخواهد شد. گاهی اوقات این مشکلات در حین سوار شدن مسافران به هواپیما مشخص می شود و شما تاخیری شاید طولانی مدت در هواپیما تجربه می کنید تا مشکل موجود برطرف شود.

بسیاری از مسافران احساس اضطراب زیادی نسبت به پرواز خود دارند و این کاملا قابل فهم است. هزاران در تلاش هستند تا با پرواز ها به خانواده ها و یا دوستان و یا جلسات مهم روزانه شما را متصل کنند و لغو و یا تاخیر پرواز می تواند تاثیر منفی زیادی بر سفر آنها داشته باشد.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

دلایل تاخیر پرواز و یا لغو پرواز ها چیست؟
امتیاز 5 از 1 رأی‌
اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!