ویزای آمریکا | انواع، شرایط، هزینه‌ها، تضمینی و مدت جوابدهی

ویزای آمریکا، در مدت زمان ۶ ماهه صادر می‌شود. برای اخذ ویزای آمریکا حتما باید با افسران ویزای این کشور مصاحبه داشته باشید. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر زیادی در اخذ ویزای امریکا دارد. برای اخذ ویزای امریکا، ابتدا باید در سایت سفارت این کشور فرم درخواست ویزا را تکمیل کرده و به همراه مدارک به یکی از دفاتر سفارت امریکا برای مصاحبه حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که ویزای امریکا تضمینی ندارد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 انواع ویزای آمریکا

📌 قیمت ویزای آمریکا

📌 مدت زمان و نحوه جواب دهی ویزای آمریکا

📌 ویزای آمریکا تضمینی

📌 مدارک ویزای امریکا

📌 مراحل اخذ ویزای آمریکا

📌 عکس ویزای امریکا

📌 نکات اخذ ویزای آمریکا

📌 ریجکتی ویزای آمریکا

📌 اعتراض و رفع ریجکتی ویزای آمریکا

انواع ویزای آمریکا

با توجه به هدف متقاضی از سفر به آمریکا، ویزای آمریکا در انواع مختلفی ارائه می‌شود. سفارت آمریکا، با توجه به هدف متقاضیان، ویزای این کشور را، در انواع ویزای توریستی آمریکا، ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای کار امریکا، ویزای سرمایه گزاری آمریکا و ویزای نخبگان امریکا ارائه می‌کند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

ویزای توریستی آمریکا:

ویزای توریستی آمریکا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که دارای مدت زمان اقامت مشخص شده در امریکا می‌باشد. این ویزا، در دو نوع B-1 (با هدف توریستی-تجاری) و ویزای B-2 (توریستی – گردشگری) ارائه می‌شود. برای اخذ ویزای توریستی امریکا نیاز به منابع مالی و گردش حساب مورد تائید سفارت امریکا دارید. دعوت نامه در گرفتن ویزای توریستی امریکا تاثیر چندانی ندارید.

ویزای تحصیلی آمریکا:

ویزای تحصیلی آمریکا (F)، یک نوع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا می‌باشد که برای اهداف مطالعات تحصیلی و یا برنامه های آموزش زبان اعطا می‌شود. دارندگان ویزای تحصیلی امریکا می‌توانند در صورت درخواست وضعیت اقامت خود را در این کشور تغییر دهند. متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا باید به افسران ویزای این کشور اثبات کنند که از پس هزینه های اقامت و تحصیل در این کشور بر‌می‌آیند؛ چرا که فرصت های شغلی قانونی آن ها در آمریکا بسیار محدود است.

ویزای کار آمریکا:

ویزای کار آمریکا، برای متقاضیان ایرانی تا ۳ ماه معتبر است و براساس شغل درخواستی، می‌توانید تا ۷ سال آن را تمدید کنید. برای اخذ ویزای کار آمریکا باید از یک شرکت و یا موسسه دعوت نامه معتبر ارائه کنید و معمولا شرکت های دولتی ایالات متحده نیروی کار خارجی استخدام می‌کنند.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا:

ویزای سرمایه گذاری آمریکا (E-2)، به شخص دارنده اجازه می‌دهد که برای کنترل سرمایه خود، وارد ایالات متحده شود. ویزای سرمایه گذاری امریکا، سرمایه گذار را مجاز می‌کند که در آمریکا به مدت ۳ تا ۵ سال (بسته به کشور مبدا) اقامت داشته باشد. مبلغ سرمایه گذاری در آمریکا باید قابل توجه باشد.

ویزای نخبگان آمریکا:

ویزای نحبگان آمریکا (EB-1) یک ویزای اقامت دائم و مستمر در ایالات متحده می‌باشد. این ویزا برای کارگران، استادان، محققان و مدیرانی در نظر گرفته شده که دارای توانایی های فوق العاده ای هستند که اجازه می‌دهد به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشند.

قیمت ویزای آمریکا

با توجه به تعداد کم متقاضیان ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و نخبگان آمریکا، در این قسمت فقط قیمت ویزای توریستی امریکا را اعلام می‌کنیم. برای اطلاع از هزینه این ویزا ها، با ما تماس بگیرید.

قیمت ویزای توریستی امریکا، ۲۸۰ دلار آمریکا می‌باشد. در صورتی که تمایل داشته باشید کلیه امور مربوط به ویزای توریستی امریکا را خودتان انجام دهید، باید مبلغ ۱۶۰ دلار به سفارت این کشور برای بررسی مدارک، مصاحبه و انگشت نگاری و صدور ویزا پرداخت کنید.

بیشتر بدانید: هزینه ویزای آمریکا

مدت زمان و نحوه جواب دهی ویزای آمریکا

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا و تعیین زمان مصاحبه با افسران ویزای امریکا، باید در دفتر انتخابی حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که مهم ترین مرحله اخذ ویزای امریکا مصاحبه با افسران ویزای این کشور است. با اعتماد به نفس کامل در مصاحبه حضور پیدا کنید و توجه داشته باشید که روز مصاحبه ویزای امریکا، روز قیامت نیست و افسران ویزا، نکیر و منکر!

جواب ویزای امریکا، بلافاصله پس از مصاحبه به شما اعلام خواهد شد. اگر پس از مصاحبه برگه ی سفید دریافت کرده اید، ویزا برای شما صادر می‌شود. اگر برگه زرد دریافت کرده اید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد و اگر برگه صورتی دریافت کنید، نیاز به FBI چک خواهید داشت.

ویزای آمریکا تضمینی

ویزای تضمینی آمریکا وجود ندارد. مصاحبه با افسران ویزای آمریکا تعیین کننده اعطای ویزا به شما خواهد شد. پس هیچکس، برای ویزای امریکا نمی‌تواند به شما هیچ تضمینی دهد. همچنین، کلیه هزینه های ویزای امریکا در زمان پر کردن فرم درخواست ویزای امریکا پرداخت می‌شود و در صورتی ریجکتی، هیچ مبلغی به شما عودت داده نمی‌شود.

مدارک ویزای امریکا

مدارک ویزای امریکا را باید در زمان مصاحبه به افسران ویزای این کشور تحویل دهید. مدارک باید به زبان انگلیسی و توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند و نیازی به تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند.

مدارک عمومی و مورد نیاز ویزای امریکا به شرح زیر می‌باشد:

📑 اصل گذرنامه متقاضی با ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

📑 نسخه چاپ شده فرم درخواست ویزا که به صورت آنلاین تکمیل شده

📑 یک قطعه عکس ۳۵*۲۲ (در صورتی که نتوانید عکس را آپلود کنید)

📑 رسید پرداخت هزینه ویزای آمریکا

📑 برگه تعیین وقت سفارت آمریکا

📑 تمکن مالی و گردش حساب متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار

📑 سوابق بیمه تامین اجتماعی

📑 دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

مراحل اخذ ویزای آمریکا

برای درخواست هر نوع از ویزای آمریکا (با توجه به هدف سفر)، باید مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

۱. ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت امریکا

۲. تکمیل فرم درخواست ویزا و آپلود عکس

۳. پرداخت هزینه ویزای درخواستی

۴. تعیین وقت مصاحبه با افسران ویزا امریکا

۵. حضور در یکی از دفاتر سفارت امریکا برای مصاحبه با افسران ویزا

۶. دریافت جواب از افسران ویزای آمریکا

۷. پیکاپ پاسپورت امریکا (در صورت ویزا شدن) و دریافت ترجمه مدارک

عکس ویزای آمریکا

ویزای آمریکا، به صورت لیبل صادر و در مدت زمان ۶ ماهه صادر می‌شود. ویزای امریکا (از نظر تعداد دفعات ورود) در سه نوع سینگل، دبل و مالتیپل صادر می‌شود.

عکس ویزای آمریکا

نکات اخذ ویزای آمریکا

۱. در زمان مصاحبه با افسران ویزا، ترجمه مدارک از متقاضیان دریافت می‌شود و اصل مدارک به ایشان عودت داده می‌‌شود.

۲. برای تحویل ترجمه مدارک، فرم تحویل از دفاتر پستی، باید در دفترخانه اسناد رسمی تکمیل شود و به مامور پیکاپ، وکالت نامه رسمی داده شود.

۳. دعوت نامه ویزای امریکا باید توسط شهرداری و یا سفارت به تائیدیه برسید.

ریجکتی ویزای آمریکا

وزارت امور خارجه آمریکا، در مورد اطمینان به استفاده درست از ویزا توسط دارندگان آن بسیار سخت گیر و حساس می‌باشد. همچنین، امنیت عمومی ایالات متحده برای افسران ویزا و دولت امریکا به شدت اهمیت دارد. رد شدن درخواست ویزای آمریکا، بیشتر به این دو دلیل اتفاق می‌افتد.

رایج ترین دلایل رد شدن ویزای آمریکا به شرح زیر می‌باشد:

  • اعلام اشتباه نوع ویزای درخواستی
  • ارائه اطلاعات ناقص و یا جعلی
  • عدم آمادگی در مصاحبه با افسران ویزای آمریکا
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت و سفر به آمریکا
  • در صورتی که قبلا ریجکتی داشته باشید (از کشور های حوزه شینگن و یا دیگر کشور ها)
  • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی ویزای امریکا
  • تمام دلایلی که افسر ویزا، به پناهنده شدن شما شک کند (سفر به همراه خانواده، باردار بودن شخص متقاضی و یا همسر ایشان و مواردی از این قبیل)

اعتراض و رفع ریجکتی ویزای آمریکا

اعتراض به ریجکت ویزای آمریکا، در حال حاضر وجود ندارد. اما اگر این پروسه برقرار شود، شما باید نامه ای برای سفارت امریکا ارسال کنید و به افسران ویزا اثبات کنید که دلایل ریجکتی شما به اشتباه اعلام شده است.

رفع ریجکتی ویزای آمریکا، به این صورت است که شما پس از رفع موارد ریجکتی ویزای خود، دوباره درخواست خود را از ابتدا برای سفارت امریکا ارسال کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای آمریکا | انواع، شرایط، هزینه‌ها، تضمینی و مدت جوابدهی
امتیاز 3.9 از 7 رأی‌
اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها

افزایش شانس اخذ ویزا
تقویت تاریخچه سفری
با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!