مدارک درخواست ویزای استرالیا، از هر کشوری متفاوت می باشد. اگر شما خارج از استرالیا زندگی می کنید، می توانید از نزدیک ترین دفاتر مهاجرتی استرالیا چک لیست مدارک ویزای استرالیا را درخواست کنید.

مدارک ویزای استرالیا، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. همچنین مدارک ویزای استرالیا، نیاز به مهر تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری دارند.

مدارک ویزای توریستی استرالیا (زیر گروه ۶۰۰)

مدارک درخواست ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس ۶۰۰ به صورت زیر می باشد:

۱. فرم درخواست ویزای توریستی استرالیا زیر گروه ۶۰۰: شما می توانید برای تکمیل فرم ویزای استرالیا، از خدمات ویزای گروه ویزالند استفاده کنید.

۲. پرداخت هزینه ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس ۶۰۰: در صورت درخواست، می توانید این امر را به گروه ویزالند واگذار نمائید.

3. پاسپورت متقاضی: پاسپورت فعلی متقاضی به همراه پاسپورت های قبلی، کارت های پرواز و ویزاهای اخذ شده قبلی.

4. اصل و ترجمه شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت:

  • کلیه صفحات شناسنامه، کارت ملی. کارت پایان خدمت به صورت پشت و رو باید توسط دارالترجمه رسمی، به زبان انگلیسی، ترجمه شوند.

اگر تغییر نام داده اید، باید یک گواهی معتبر از ثبت نام مبنی بر تغییر نام و یا نام خانوادگی خود ارائه دهید.

5. مدارک مالی: مدارک مالی مورد درخواست ویزای استرالیا شامل تمکن مالی، گردش حساب ۶ ماهه، سوابق پرداختی مالیات و مواردی از این قبیل می باشد.

6. دعوت نامه معتبر (در صورت وجود): در صورتی که شما به دیدار دوستان و یا اقوام خود در استرالیا می روید، باید دعوت نامه معتبر که شامل آدرس دعوت کننده، شماره تماس و اطلاعات شخصی ایشان می باشد را ارائه دهید. در صورتی که دعوت کننده هزینه های سفر شما را پرداخت می کند، باید مدارکی دال بر حمایت پرداخت هزینه ها به شما ارائه کنند.

7. گواهی اشتغال به کار (در صورت وجود): گواهی اشتغال به کار باید شامل تاریخ شروع فعالیت، میزان حقوق دریافتی در سال، سمت شغلی و اسم سرپرست و یا مدیر عامل باشد.

8. گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود): کارت دانشجویی و یا کارت دانش آموزی به همراه گواهی اشتغال به تحصیل. در گواهی اشتغال به تحصیل باید تاریخ عدم حضور در مدرسه یا دانشگاه ذکر شود و همچنین در این نامه باید ذکر شود که با مسافرت شما هیچگونه مخالفتی وجود ندارد.

9. سند ملکی (اثبات وضعیت اقامت): متقاضی ویزای توریستی استرالیا، در صورت داشتن سند ملکی، باید آن را ارائه دهد. در صورتی که سند ملکی ندارید، اجاره نامه، قولنامه و هرگونه سندی که وضعیت اقامت شما را نشان می دهد را باید ارائه کنید.

10. مدارک مربوط به اموال و دارایی ها: هر گونه مدارک و اسناد مربوط به دارایی های منقول و غیر منقول را برای ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس ۶۰۰ ارائه دهید.

مدارک بیشتر برای ویزای تجاری استرالیا

برای درخواست ویزای تجاری استرالیا، مدارک بیشتری علاوه بر مدارک بالا لازم است. مدارک بیشتر ویزای تجاری استرالیا به شرح زیر می باشد:

۱. دعوت نامه رسمی از میزبان تجاری در استرالیا: شرکت، سازمان و یا همایش دعوت کننده شما به استرالیا، باید دعوت نامه رسمی جهت انجام برنامه های تجاری در استرالیا، برای شما ارسال کند.

۲. دعوت نامه و یا کارت شرکت در نمایشگاه: متقاضیان ویزای تجاری استرالیا، در صورت حضور در نمایشگاه ها، کنفرانس ها و یا رویداد های تجاری در استرالیا، دعوت نامه، کارت ورود و یا مجوز حضور در این مراسمات را ارائه دهند.

۳. نامه تائیدیه از کارفرما: متقاضی ویزای تجاری استرالیا، باید یک نامه تائیدیه از کارفرمای خود برای حضور در استرالیا ارائه کند. این نامه باید شامل علت مراجعه به استرالیا و همچنین عدم مخالفت از سفر به استرالیا باشد.

۴. اطلاعات تماس دعوت کننده: شما باید کلیه اطلاعات تماس دعوت کننده از جمله آدرس، آدرس ایمیل و همچنین شماره تماس ایشان را در اختیار سفارت استرالیا قرار دهید.

۵. برنامه سفری: شما باید در یک برنامه، کنفرانس ها، جلسات و رویداد های تجاری خود را در اختیار افسر ویزا قرار دهید.

۶. ارائه مدارک تحصیلی و مدارک شغلی: متقاضی ویزای تجاری استرالیا، باید مدارک تحصیلی و همچنین دوره های فنی و حرفه ای و همچنین سوابق شغلی خود را به سفارت استرالیا ارائه کند.

۷. مدارک مربوط به شرکت و یا موسسه ای که در آن کار می کنید: متقاضی ویزای تجاری استرالیا، باید اسنادی مربوط بر فعال بودن شرکت و یا موسسه ای که در آن شاغل است، ارائه دهد. این مدارک می تواند گواهی ثبت شرکت، آگهی تغییرات و گزارش سالیانه فعالیت آن باشد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر