وقت سفارت آلمان | نحوه تعیین وقت سفارت آلمان به چه شکل است؟

وقت سفارت المان، مصاحبه ندارد و شما فقط باید برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به کارگزاری ویزای این کشور مراجعه کنید. کنسولی سفارت آلمان در تهران تعطیل می‌باشد و شما برای اخذ ویزای این کشور، با به کارگزاری ویزامتریک مراجعه کنید. هزینه وقت سفارت آلمان 400 هزار تومان می‌باشد و اولین وقت آن، برای 45 تا 60 روز بعد قابل رزرو است.

 تعیین وقت سفارت آلمان

 وقت سفارت آلمان فوری

 هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

 وقت سفارت آلمان دانشجویی

 سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

 خرید وقت سفارت آلمان

 مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

 معرفی ویزامتریک

 سوالات متداول وقت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان، به صورت آنلاین و در وبسایت کارگزاری ویزامتریک تعیین می‌شود. وقت سفارت المان برای ویزای توریستی، برای 45 تا 60 روز کاری بعد در دسترس می‌باشد. همچنین وقت سفارت آلمان برای ویزای پزشکی، بین 1 هفته تا 1 ماه بعد و برای ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری، برای بیشتر از 12 ماه قابل رزرو است.
گرفتن وقت سفارت آلمان دردسرهای خاص خودش را دارد. در بسیاری از مواقع، اولین وقت سفارت نزدیک برای 45 تا 60 روز بعد در دسترس خواهد بود اما، با توجه به افزایش درخواست متقاضیان، دیده شده که اولین وقت سفارت آلمان برای 6 ماه بعد آزاد می‌باشد.

پس از حضور در ویزامتریک و تحویل مدارک و انگشت نگاری، 21 روز کاری بعد جواب ویزا برای شما ارسال می‌شود و شما باید برای تحویل مدارک و دریافت جواب خود، به ویزامتریک مراجعه کنید.

وقت سفارت آلمان فوری

وقت فوری سفارت آلمان، برای ویزاهای سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری وجود ندارد. اما اگر به دلایل پزشکی به آلمان سفر می‌کنید، می‌توانید با ارائه مدارک پزشکی و پذیرش از بیمارستان های آلمان، می‌توانید برای 1 هفته تا 1 ماه بعد وقت سفارت خود را رزرو کنید.
وقت سفارت فوری آلمان، باعث سودجویی برخی از آژانس ها و کارگزاران ویزای این کشور شده است که با وعده هایی مثل آشنایی بازی با افراد داخل سفارت، در اختیار داشتن وقت های سفارت آلمان و موارد این چنینی، مبالغ هنگفتی از متقاضیان دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید که وقت سفارت آلمان توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود و این کارگزار، مستقیما زیر نظر سفارت آلمان فعالیت می‌کند و در صورت ایجاد فضای سودجویی، فورا سلب مسئولیت شده و دریافت ویزا برای ایرانیان مقدور نخواهد بود.

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران، برای هر نفر 400 هزار تومان می‌باشد. 190 هزار تومان از این مبلغ به ویزامتریک پرداخت می‌شود و باقی آن، برای ارائه خدمات ویزای آلمان (پر کردن فرم شینگن، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد.
در نظر داشته باشید که این تمامی هزینه نیست و شما با توجه به ویزای درخواستی، مبلغی را نیز باید به صندوق ویزامتریک پرداخت کنید. به طور مثال، اگر درخواست ویزای توریستی آلمان ارائه کرده باشید، باید مبلغ 60 یورو به صندوق ویزامتریک پرداخت کنید.

وقت سفارت آلمان دانشجویی

برای دریافت وقت سفارت آلمان دانشجویی، باید از یک دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی، پذیرش داشته باشید. وقت سفارت دانشجویی آلمان، برای 1 سال پس از زمان درخواست قابل دسترسی خواهد بود. توجه داشته باشید که در صورت از دست دادن زمان وقت مصاحبه سفارت آلمان، باید 1 سال منتظر بمانید تا دوباره بتوانید وقت جدید رزرو کنید.

سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

سفارت آلمان در تهران، در آدرس خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن، پلاک 324 واقع شده است. توجه داشته باشید که بخش کنسولی و خدمات ویزای آلمان در سفارت این کشور در ایران تعطیل می‌باشد و شما باید درخواست ویزای خود را به ویزامتریک، کارگزار ویزای آلمان در تهران ارائه کنید.

خرید وقت سفارت آلمان

خرید وقت سفارت آلمان، به این شکل است که متقاضیان دارای وقت سفارت، زمان مراجعه خود را با مبالغ هنگفتی در اختیار دیگران قرار می‌دهند. خرید وقت سفارت آلمان غیرقانونی می‌باشد و در صورتی که افسران ویزا متوجه این موضوع شوند، ممکن است از ورود به آلمان محروم شوید.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان، در اصل تحویل مدارک و انگشت نگاری می‌باشد و شما هیچ مصاحبه و دیداری با افسران ویزا ندارید. مدارک وقت سفارت المان نیازی به ترجمه ندارند و فقط باید اصل آن ها را به سفارت این کشور تحویل دهید. مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

فرم درخواست ویزای آلمان

پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار و یک صفحه خالی

دو قطعه عکس 3.5*4.5

بیمه مسافرتی

رزرو بلیط رفت و برگشت به آلمان

واچر هتل

دعوت نامه (در صورت وجود)

تمکن مالی و گردش حساب

شناسنامه و کارت ملی متقاضی

گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

معرفی ویزامتریک

گروه ویزامتریک، با هدف توسعه روابط بین کشور‌ها، در سال 2005 تاسیس شد. ویزامتریک خدمات مربوط به درخواست ویزا، خدمات کنسولی و پشتیبانی از آن ها را انجام می‌دهد. ویزا متریک در کشور هایی فعالیت می‌کند که کنسولگری سفارت کشور مقصد در این کشورها تعطیل می‌باشد. به طور مثال، خدمات کنسولی سفارت آلمان در ایران تعطیل می‌باشد و خدمات مربوط به ویزای کشور آلمان را، ویزامتریک برای متقاضیان ایرانی انجام می‌دهد اما در نهایت تصمیم گیرنده اصلی برای اعطای ویزا، افسران ویزای آلمان هستند و ویزامتریک هیچ نقشی در آن ندارد.

 نکته مهم: سایت اصلی ویزامتریک، visametric.com می‌باشد. توجه داشته باشید که با این اسم، سایت های مختلفی فعالیت می‌کنند.

آدرس و تلفن ویزامتریک:

 دفتر ویزامتریک در تهران، در آدرس خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا، نبش خیابان 21، ساختمان شیراز، طبقه اول، پلاک 137 واقع شده است و متقاضیان می‌توانند در ساعات 8:30 تا 16:30 برای انگشت نگاری و تحویل مدارک و در ساعات 8:30 تا 17 برای تحویل پاسپورت مراجعه کنند.

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

در ادامه، رایج ترین سوالاتی که متقاضیان وقت سفارت آلمان از کارشناسان ویزالند می‌پرسند را، برای شما آورده ایم.

آیا خودمان می‌توانیم وقت سفارت آلمان بگیریم؟

 بله، شما می‌توانید به سایت ویزامتریک (که آدرس آن در بالا ذکر شده است) مراجعه کنید، حساب کاربری ایجاد کنید، هزینه درخواست وقت سفارت را پرداخت کنید و برای خودتان وقت سفارت رزرو کنید. اما در صورت درخواست، می‌توانید این کار را از طریق ما انجام دهید.

برای درخواست وقت سفارت پزشکی آلمان، به چه مدارکی نیاز است؟

 برای درخواست وقت سفارت پزشکی آلمان نیازی به ارائه مدارک نیست. اما زمانی که برای تحویل مدارک به ویزامتریک مراجعه می‌کنید، باید نامه پذیرش از بیمارستان و یا کلینیک در آلمان را ارائه کنید. همچنین، باید نامه پزشک معالج‌تان در ایران را مبنی بر اینکه درمان شما در ایران امکان پذیر نیست، به افسران ویزا ارائه کنید.

آیا برای تعیین وقت سفارت آلمان، نیاز به گذراندن آزمون های گوته داریم؟

 آزمون های گوته، برای یادگیری زبان آلمانی می‌باشد. اینکه به مدرک آزمون های گوته نیاز دارید و یا خیر، به نوع ویزای درخواستی شما ارتباط دارد. برای ویزای توریستی آلمان، نیازی به ارائه این مدرک نیست اما اگر بخواهید برای کار و یا تحصیل به آلمان سفر کنید، باید حتما این مدرک را داشته باشید.

 توجه داشته باشید که گوته، مرکز آموزش زبان آلمانی در ایران است که توسط سفارت آلمان تاسیس شده است.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

وقت سفارت آلمان | نحوه تعیین وقت سفارت آلمان به چه شکل است؟
میانگین امتیاز 4.6 از 7 رای بازدیدکنندگان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.