کرونا و ویزای آلمان ۲۲ مرداد ۹۹ - بازگشایی سفارت آلمان، وقت سفارت

 • از تاریخ ۱۲ آگوست، امکان رزرو وقت سفارت آلمان، از طریق پورتال تعیین وقت سفارت آلمان در سایت سفارت آلمان امکان پذیر است.

 • در نظر داشته باشید که بخش مربوط به پذیرش درخواست ویزای توریستی شینگن، تا زمانی که قوانین مربوط به ممنوعیت ورود برقرار باشند، همچنان بسته خواهد ماند. از این‌رو، دفتر ویزای شرکت ویزامتریک نیز برای مراجعین تعطیل می‌باشد.

وقت سفارت آلمان مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به کارگزاری ویزای این کشور مراجعه می‌کنید. بخش کنسولی و خدمات ویزای سفارت آلمان در ایران تعطیل می‌باشد و شما برای اخذ ویزای این کشور باید درخواست خود را به ویزامتریک ارائه کنید. در آپدیت جدید سایت ویزامتریک شما می‌توانید ساعت و تاریخ مراجعه را خودتان تعیین کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 تعیین وقت سفارت آلمان

📌 رزرو وقت سفارت آلمان

📌 وقت سفارت آلمان فوری

📌 هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

📌 وقت سفارت آلمان دانشجویی

📌 سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

📌 خرید وقت سفارت آلمان

📌 مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

📌 معرفی ویزامتریک

📌 سوالات متداول وقت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و توسط کارگزاری ویزامتریک تعیین می‌شود. پس از مراجعه به سایت ویزامتریک و ایجاد حساب کاربری، باید نوع ویزای درخواستی خود را (توریستی، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری) انتخاب کنید. پیش از این تعیین وقت سفارت آلمان به عهده خود سایت ویزامتریک بود و شما دخالتی در انتخاب روز مراجعه نداشتید اما در حال حاضر خودتان می‌توانید ساعت و روز مراجعه به سفارت آلمان را تعیین کنید.

رزرو وقت سفارت آلمان

متقاضیان از طریق سیستم دریافت وقت ملاقات سفارت آلمان در سایت ویزامتریک می‌توانند وقت سفارت آلمان را رزرو کرده اما برای تحویل مدارک درخواست اخذ ویزا، به جای سفارت آلمان به دفتر ویزامتریک مراجعه کنند.

 • باید توجه داشته باشید که آلمان وقت سفارت فوری ندارد.

مراحل رزرو وقت ملاقات ویزامتریک:

۱. واریز مبلغ ۱۹۰ هزار تومان به ازای گرفتن وقت برای هر نفر به حساب شرکت رهیاب گذر آرتا

 • می توان برای حداکثر ۱۰ نفر یک وقت گروهی یا خانوادگی ثبت کرد.

۲. آغاز فرآیند ثبت نام وقت سفارت، یک روز پس از واریز وجه، با وارد کردن اطلاعات پرداخت

۳. ارائه مشخصات فردی و اطلاعات تماس، به همراه ایمیل

۴. تعیین زمان مراجعه به دفتر

 • باید توجه داشته باشید که تاریخ قرار ملاقات شما تا آغاز سفرتان، کمتر از ۱۸۰ روز فاصله داشته باشد.

پس از رزرو قرار ملاقات:

نمایش قرار ملاقات: پس از رزرو وقت ملاقات، می‌توانید تاریخ مراجعه خود به سفارت را از طریق سایت ویزامتریک مشاهده کنید.

لغو کردن قرار ملاقات: اگر وقت خود را تا ۳ روز قبل از روز قرار ملاقات، کنسل کنید مبلغ واریزی پس از پرکردن” فرم عودت وجه” به حساب شما واریز خواهد شد.

تغییر تاریخ و زمان قرار ملاقات: شما می‌توانید تا ۳ روز قبل از موعد، قرار ملاقات خود را یکبار و بدون پرداخت هزینه اضافی تغییر دهید.

خدمات اضافی در ویزامتریک

بهتر است قبل از ورود به دفتر ویزا متریک فرم‌ها را پر کرده، اسکن و پرینت‌ها را گرفته و با مدارک کامل وارد دفتر ویزامتریک شوید تا از پرداخت هزینه‌های اضافی و سرگردنه‌ای که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، معاف شوید:

پرکردن فرم درخواست: اگر قادر به پر کردن فرم در خواست ویزای شینگن خود نیستید، کارمندان ویزامتریک در ازای گرفتن ۱۰ یورو برای هر فرم، این کار را برای شما انجام خواهند داد.

عکس بیومتریک: اگر می‌خواهید از مورد تایید بودن عکسی که برای سفارت ارسال می‌کنید، مطمئن شوید، می‌توانید عکس بیومتریک را در دفتر ویزامتریک بگیرد. البته برای این عکس باید مبلغ ۸ یورو بپردازید.

ارسال پاسپورت با پست: با تهیه این سرویس، وقتی پاسپورت شما از سفارت به ویزامتریک عودت داده شد، پاسپورت شما به آدرس ارائه شده ازطرف شما ارسال می‌گردد.

فتوکپی، فاکس و پرینت: بهتر از قبل از ورود به سفارت، پرینت همه مدارک خود را تهیه کنید، چون در غیر این صورت باید برای هر صفحه ۳۰ سنت بپردازید.

سرویس اطلاع رسانی: بعد از بازگشت پاسپورت شما از سفارت، نتیجه از طریق ایمیل و در صورت تمایل، به صورت پیامک و یا تلفنی به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

 • ایمیل: رایگان
 • پیامک: هر پیامک ۱ یورو
 • تلفن: هر تلفن ۳ یورو

بیمه سلامت سفر: اخذ ویزای شینگن بدون پوشش بیمه مسافرتی امکان‌پذیر نیست، حداقل این پوشش ۳۰ هزار یورو و در بعضی موارد بالاتر است و یکی دیگر از خدمات ویزامتریک ارائه همین بیمه مسافرتی است.

سرویس VIP: چنانچه متمایل به حضور در محیطی راحت‌تر و استفاده از سرویس انحصاری در زمان ارائه درخواست هستید و به عبارت دیگر اگر ۷۵ یورو پول اضافی دارید، می‌توانید از سرویس VIP ویزامریک استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که با دریافت این سرویس، قرار ملاقات به شما زودتر داده نمی‌شود و شانس اخذ ویزای شما بالاتر نخواهد رفت.

وقت سفارت آلمان فوری

وقت فوری سفارت آلمان، برای ویزاهای سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری وجود ندارد. اما اگر به دلایل پزشکی به آلمان سفر می‌کنید، می‌توانید با ارائه مدارک پزشکی و پذیرش از بیمارستان‌های آلمان، می‌توانید برای ۱ هفته تا ۱ ماه بعد وقت سفارت خود را رزرو کنید.

وقت سفارت فوری آلمان، باعث سودجویی برخی از آژانس‌ها و کارگزاران ویزای این کشور شده است که با وعده‌هایی مثل آشنایی بازی با افراد داخل سفارت، در اختیار داشتن وقت‌های سفارت آلمان و موارد این چنینی، مبالغ هنگفتی از متقاضیان دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید که وقت سفارت آلمان توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود و این کارگزار، مستقیما زیر نظر سفارت آلمان فعالیت می‌کند و در صورت ایجاد فضای سودجویی، فورا سلب مسئولیت شده و دریافت ویزا برای ایرانیان مقدور نخواهد بود.

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران، برای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان می‌باشد. ۱۹۰ هزار تومان از این مبلغ به ویزامتریک پرداخت می‌شود و باقی آن، برای ارائه خدمات ویزای آلمان (پر کردن فرم شینگن، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد. در نظر داشته باشید که این تمامی هزینه نیست و شما با توجه به ویزای درخواستی، مبلغی را نیز باید به صندوق ویزامتریک پرداخت کنید. به طور مثال، اگر درخواست ویزای توریستی آلمان ارائه کرده باشید، باید مبلغ ۶۰ یورو به صندوق ویزامتریک پرداخت کنید.

وقت سفارت آلمان دانشجویی

برای دریافت وقت سفارت آلمان دانشجویی، باید از یک دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی، پذیرش داشته باشید. وقت سفارت دانشجویی آلمان، برای ۱ سال پس از زمان درخواست قابل دسترسی خواهد بود. توجه داشته باشید که در صورت از دست دادن زمان وقت مصاحبه سفارت آلمان، باید ۱ سال منتظر بمانید تا دوباره بتوانید وقت جدید رزرو کنید.

سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

سفارت آلمان در تهران، در آدرس خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن، پلاک ۳۲۴ واقع شده است. توجه داشته باشید که بخش کنسولی و خدمات ویزای آلمان در سفارت این کشور در ایران تعطیل می‌باشد و شما باید درخواست ویزای خود را به ویزامتریک، کارگزار ویزای آلمان در تهران ارائه کنید.

خرید وقت سفارت آلمان

خرید وقت سفارت آلمان، به این شکل است که متقاضیان دارای وقت سفارت، زمان مراجعه خود را با مبالغ هنگفتی در اختیار دیگران قرار می‌دهند. خرید وقت سفارت آلمان غیرقانونی می‌باشد و در صورتی که افسران ویزا متوجه این موضوع شوند، ممکن است از ورود به آلمان محروم شوید.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان، در اصل تحویل مدارک و انگشت نگاری می‌باشد و شما هیچ مصاحبه و دیداری با افسران ویزا ندارید. مدارک وقت سفارت المان نیازی به ترجمه ندارند و فقط باید اصل آن‌ها را به سفارت این کشور تحویل دهید. مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای آلمان

📑 پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی

📑 دو قطعه عکس ۳.۵×۴.۵

📑 بیمه مسافرتی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت به آلمان

📑 واچر هتل

📑 دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 تمکن مالی و گردش حساب

📑 شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

بیومتریک سفارت آلمان

فرآیند بیومتریک شامل اخذ اطلاعات اثر انگشت و عکس چهره شما برای ثبت در سیستم VIS، SIS و AZR است.

سیستم اطلاعاتی ویزا (VIS):

پایگاه داده‌های VIS مرکز ثبت اطلاعات مربوط به درخواست‌های اخذ ویزای تمامی کشورهای حوزه شینگن است. متقاضیانی که برای بار اول تقاضای ویزای شینگن دارند باید خودشان شخصا برای ثبت اطلاعات بیومتریک که شامل انگشت نگاری ده انگشت و عکس می‌باشد حضور داشته باشند.

اطلاعات بیومتریک در این پایگاه داده‌ها، برای پنج سال قابل دسترسی خواهد بود و این بدین معنی است که طی این پنج سال متقاضی می‌تواند خودش برای ارائه مدارک مراجعه نکند. در این صورت شما باید یک نماینده قانونی، برای مراجعه به دفتر ویزامتریک و تحویل مدارکتان مشخص کنید.

 • اینکه بعد از اولین انگشت نگاری، تا ۵ سال نیازی به انگشت نگاری مجدد نداشته باشید، قانونی است که غالبا اجرا نمی‌شود. دلیلش هم این است که شما هر بار حضورا به دفتر مراجعه می‌کنید. (اگر شما در مراجعه برای دومین ویزای شینگن خود تجربه متفاوتی دارید، می‌توانید تجربه خود را در کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.)

AZR چیست؟

AZR مخفف Ausländerzentralregister است (مرکز ثبت اطلاعات خارجی) که توسط اداره امنیت فدرال کلن مدیریت می‌شود. اگر متقاضی در طی مدت بازدید قبلی از آلمان دارای سوء سابقه بوده و جرمی مرتکب شده باشد، اجازه سفر به آلمان برای یک دوره مشخص را نخواهد داشت.

SIS چیست؟

SIS به معنای “سیستم اطلاعات شنگن” است. تقریبا همان AZR است اما شامل همه کشورهای عضو شنگن می‌شود. از این رو سفارت برای متقاضیانی که در دیگر کشورهای شنگن نیز مرتکب جرم شده اند، ویزا صادر نخواهد کرد.

 • این محرومیت از سفر به حوزه شینگن از یک سال تا جند سال و گاها تا ده سال می‌باشد.

انگشت نگاری برای افراد زیر لازم نمی‌باشد:

 • کودکان زیر ۱۲ سال
 • کسانی که انگشت نگاری برای آن‌ها ممکن نیست.
 • روئسای جمهور و اعضای کابینه دولت، همچنین همسران و نمایندگان آن‌ها که توسط دولت فدرال آلمان و یا دیگر اعضای حوزه شینگن یا یک سازمان بین المللی دعوت شده‌اند.

معرفی ویزامتریک

گروه ویزامتریک، با هدف توسعه روابط بین کشور‌ها، در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد. ویزامتریک خدمات مربوط به درخواست ویزا، خدمات کنسولی و پشتیبانی از آن‌ها را انجام می‌دهد. ویزا متریک در کشورهایی فعالیت می‌کند که کنسولگری سفارت کشور مقصد در این کشورها تعطیل می‌باشد. به طور مثال، خدمات کنسولی سفارت آلمان در ایران تعطیل می‌باشد و خدمات مربوط به ویزای کشور آلمان را، ویزامتریک برای متقاضیان ایرانی انجام می‌دهد اما در نهایت تصمیم گیرنده اصلی برای اعطای ویزا، افسران ویزای آلمان هستند و ویزامتریک هیچ نقشی در آن ندارد.

نکته مهم: سایت اصلی ویزامتریک، visametric.com می‌باشد. توجه داشته باشید که با این اسم، سایت‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.

آدرس و تلفن ویزامتریک:

دفتر ویزامتریک در تهران، در آدرس خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا، نبش خیابان ۲۱، ساختمان شیراز، طبقه اول، پلاک ۱۳۷ واقع شده است و متقاضیان می‌توانند در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ برای انگشت نگاری و تحویل مدارک و در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ برای تحویل پاسپورت مراجعه کنند.

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

در ادامه، رایج‌ترین سوالاتی که متقاضیان وقت سفارت آلمان از کارشناسان ویزالند می‌پرسند را، برای شما آورده‌ایم:

۱. آیا خودمان می‌توانیم وقت سفارت آلمان بگیریم؟

بله، شما می‌توانید به سایت ویزامتریک (که آدرس آن در بالا ذکر شده است) مراجعه کنید، حساب کاربری ایجاد کنید، هزینه درخواست وقت سفارت را پرداخت کنید و برای خودتان وقت سفارت رزرو کنید. اما در صورت درخواست، می‌توانید این کار را از طریق ما انجام دهید.

۲. برای درخواست وقت سفارت پزشکی آلمان، به چه مدارکی نیاز است؟

برای درخواست وقت سفارت پزشکی آلمان نیازی به ارائه مدارک نیست. اما زمانی که برای تحویل مدارک به ویزامتریک مراجعه می‌کنید، باید نامه پذیرش از بیمارستان و یا کلینیک در آلمان را ارائه کنید. همچنین، باید نامه پزشک معالج‌تان در ایران را مبنی بر اینکه درمان شما در ایران امکان پذیر نیست، به افسران ویزا ارائه کنید.

۳. آیا برای تعیین وقت سفارت آلمان، نیاز به گذراندن آزمون‌های گوته داریم؟

آزمون‌های گوته، برای یادگیری زبان آلمانی می‌باشد. اینکه به مدرک آزمون‌های گوته نیاز دارید و یا خیر، به نوع ویزای درخواستی شما ارتباط دارد. برای ویزای توریستی آلمان، نیازی به ارائه این مدرک نیست اما اگر بخواهید برای کار و یا تحصیل به آلمان سفر کنید، باید حتما این مدرک را داشته باشید. توجه داشته باشید که گوته، مرکز آموزش زبان آلمانی در ایران است که توسط سفارت آلمان تاسیس شده است.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 99 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۷۹ دیدگاه ها

 • سلام؛ من مدرک کارشناسی دارم و میخوام به طور مستقیم بدون کالج برای رشته پزشکی اقدام کنم اما هنوز پذیرش ندارم. آیا از الان باید وقت بگیرم؟ و اینکه باید در قسمت ja یا nein گرفتن وقت چه عنوانی را باید انتخاب کنم؟

 • سلام خسته نباشید من برای زایمان دخترم می خوام برم اما میگن هنوز نوبت دهی باز نشده چکار باید بکنم در ضمن من قبلا هم رفتم چگونه نوبت بگیرم

  • سلام؛ میتونید به سفارت ایمیل بزنید و درخواست خودتون رو به همراه مدارکتون و همچنین شرح دلیل سفرتون به سفارت ارائه بدید.

 • با سلام
  در صورتیکه دانشگاه کسی رو بورس کنه و به عبارت دیگه شخص فول فاند پذیرش گرفته باشه تفاوتی در گرفتن وقت سفارت وجود داره؟ یعنی وقت اظطراری میدن ؟

 • سلام. من مدرک کارشناسی دارم و میخواهم برای کارشناسی ارشد و ادامه تحصیل به المان مهاجرت کنم، پذیرش دانشگاه را ندارم چون بلافاصله بعد از پایان درسم کرونا شروع شد. بهتر است از الان برای تعیین وقت ویزا و سفارت اقدام کنم یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام؛ اول وقت بگیرید و بعد از اون برای پذیرش اقدام کنید، چون وقت تحصیلی آلمان معمولا یکسال طول میکشه. و اینکه باید مدرک زبان هم داشته باشید.

 • با سلام همسر من اقامت آلمان رو گرفته و برای من و بچه ها نوبت سفارت برای پیوست به خانواده رو در تاریخ ۱۹ تیر ۹۹گرفت که تاییدیه هم واسش ایمیل شد البته من با یک دفتر هواپیمایی مشاوره داشتم توی همون تاریخ ایشون میگفتن که سایت نوبت دهی هنوز باز نیست و من زمانی که همسرم نوبت رو گرفت تعجب کردم… من الان دیدم که شما هم توی سایت زدید نوبت دهی از ۲۲ مرداد امکان پذیر شده خواستم بدونم همون نوبت درست بوده ونیاز به گرفتن نوبت مجدد ندارم؟ آیا میشه دو بار وقت مصاحبه گرفت؟ پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

  • سلام؛ نه نیازی نیست مجدد برای گرفتن وقت اقدام کنید. از طریق ایمیل میشه با سفارت مکاتبه کرد و درخواست وقت سفارت کرد.

  • سلام؛ مدارک ویزای آلمان در صفحه ویزای آلمان قرار داده شده. اما میتونید با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید و در مورد مدارک و شرایط ویزای آلمان، از مشاورین ما در ویزالند مشورت بگیرید.

 • سلام من در حال حاظر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستم و اگه بخوام بعد از گرفتن مدرک کارشناسی اقدام بکنم معمولا چقدر زمان میبره؟ بعضی ها میگن وقت سفارت رو از الان بگیرم که تا اون موقع نوبتم بشه
  نوبت دهی شون چقدر طول میکشه؟

  • سلام؛ این موضوع بستگی به شرایط داره، در حال حاضر این زمان اصلا مشخص نیست و ممکنه بعد از باز شدن سفارت هم باز این زمان تغییر کنه.

 • باسلام اسم من روح الا هست من اهل افقانستان وساکن کرج شهرستان ملاردهستم من مدرک درجه۲ارایشگری دارم ولی بخاطرهزینه نتونستم مدرک درجه۱ روبگیرم میخاستم اگه امکانش هست درخاست برای کار درالمان روداشته باشم سن من۱۹وکلاس ۱۰ هستم ..

 • سلام وقت بخیر من میخوام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم . مدرک زبان المانی ندارم ١٩ سالم هستش و اخرین مدرکمم دیپلمه. به نظرتون اول مدرک زبان بگیرم بعد وقت سفارت بگیرم یا اول وقت سفارت بگیرم ؟ اخه شنبدم ١٨ ماه طول میکشه تا نوبتم برسه . میدونم ویزای تحصیلی کار نمیکنید اما خواهش میکنم این مورد رو راهنمایی کنید .

 • خانم مجرد ٣۵ ساله فارغ‌التحصیل کارشناسی معماری دانشگاه آزاد هستم و سابقه کاری ندارم.برای مهاجرت ویزای تحصیلی بهتر است یا کاری؟ اگر تحصیلی بهتر است چه رشته ای؟ و اگر کاری مناسب تر است چه حرفه ای پیشنهاد میدید؟ ایا مدرک کتابداری و یا نانوایی مناسب است؟

  • سلام؛ سن شما برای اخذ ویزای تحصیلی مناسب نیست. مگر اینکه گپ تحصیلی با شغل مرتبط پر شده باشه. در مورد ویزای کاری هم باید سابقه کار با بیمه داشته باشید.

 • با سلام من برای گرفتن وقت سفارت آلمان دانشجویی اقدام کردم در صفحه باز شده نوشته شده بود که برای همراه هم باید در صفحه دانشجویی وقت رزرو بشه درسته ؟ یا فقط وقت سفارت در صفحه پیوست خانواده کفایت میکند ممنون میشم جواب بدین

   • سلام میخاستم بدونم برای وقت سفارت چقدر وقت داریم که ثبت نامم بکنیم و من تازه سطح A1دارم‌میگذرونم زبان آلمانی بعد من شنیدم یک سال طول میکشه فقط ولی تو این اوضاع کرونا چطور میشه همون یک ساله یا ممکنه بیشتر باشه؟

    • سلام؛ این یک سال رو شاید منظورشون کل پروسه ویزا باشه. اما باز هم به شرایط شما بستگی داره. گاهی ممکنه کمتر از چند ماه طول بکشه. اما این زمان رو شما باید در شرایط عادی مد نظر قرار بدید. در شرایط فعلی چیزی مشخص نیست.

 • سلام…وقتتون بخیر…من پرستار هستم و کلاسای آلمانی رو شروع کردم و فعلاa1رو گرفتم….
  خواستم بدونم با توجه به شرایط کرونا سفارت برای کادر درمان شرایط خاصی داره؟؟؟
  از طرفی ایا نیاز به جمع آوری مدارک تحصیلی قبل از دانشگاه هم هست؟؟

 • سلام؛ من دو سال تا پایان تحصیلم باقی مانده و قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد در آلمان رو دارم. آیا برای گرفتن وقت سفارت الان میبایست اقدام کنم یا سال بعد؟

 • سلام و خسته نباشید، دو سه ماه دیگه نامه پذیرش من از یکی از دانشگاه های آلمان خواهد اومد، میخواستم بدونم که آیا الان بدون داشتن نامه پذیرش میتونم نوبت بگیرم که در زمان صرفه جویی کرده باشم؟

 • سلام برای گرفتن وقت فوری دانشجویی شرایط خاصی لازمه؟ من وقت عادی گرفتم ولی با توجه به وضعیتم به اون وقتم نمیرسم و مجبورم یکبار دیگه وقت بگیرم و میخوام وقت فوری بگیرم

  • سلام؛ متاسفانه سفارت آلمان باز هم بخش خدمات ویزا رو تعطیل کرد و شما نمیتونید وقت سفارت آلمان بگیرید. مگر اینکه مجددا، سایت باز بشه تا بتونید دوباره وقت بگیرید. وقت سفارت فوری آلمان هم نمی‌تونید بگیرید.

 • باسلام
  من هیات علمی هستم قراره یه همکاری با یه دانشگاه در آلمان انجام بدم برای تیرماه سال آینده دو ماهه.ویزامتریک از الان می‌توانم برای مثلا فروردین وقت بگیرم و آیا همسر و فرزند نیز می‌توانند با خودم ببرم؟

  • سلام؛ بلند مدته همکاریتون؟ همین الان هم اگر نیاز به کار شما باشه و بتونید این موضوع رو از طریق دانشگاه ثابت کنید. اما باز هم شانس زیادی ندارید که به شما ویزا بدن.

 • سلام. من اگر پیشنهاد کاری از آلمان داشته باشم و اون شرکت ویزا اسپانسر من باشه، معمولا وقت سفارت چقدر طول میکشه؟ اگر برای وقت بخوام اقدام کنم، عنوانش توی سایت مربوطه چی هست که بخوام انتخاب کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 • سلام و خسته نباشید.من ۳۷ سال سن دارم و میخواستم برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام کنم و آشنایی به زبان آلمانی ندارم.بنظر شما اول وقت سفارت بگیرم و بعد شروع به خوندن زبان آلمانی کنم (با توجه به اینکه ۱سال و نیم حداقل طول میکشه تا بمن وقت سفارت بدن)؟
  و اینکه خودم میتونم برای ویزای جاب سیکر اقدام کنم یا بهتر است از طریق موسسه ای اقدام کنم؟

  • سلام؛ زبان آلمانی سخته، ولی اگر فکر میکنید که میتونید تو این‌مدت زبانتون رو اکی کنید، میتونید اول وقت بگیرید بعد زبان بخونید و اگر این زمان براتون کمه که اول زبان بعد وقت سفارت آلمان. خودتون هم میتونید برای ویزای کاریابی آلمان اقدام کنید.

 • سلام. وقتتون بخیر.
  من حدود یک هفتس که نامه پذیرش دانشگاه (ارشد) رو دریافت کردم و میخواستم وقت سفارت بگیرم اما سفارت بسته است. آیا با توجه به اینکه ترمم از اکتبر شروع میشه و سفارت فعلا بسته است شانس دریافت ویزا در ۳ ماه آینده وجود داره؟ چکار میتونم بکنم؟

 • سلام خسته نباشید .
  برای گرفتن نوبت سفارت به صورت دانشجویی(ارشد) همون اول نیاز به پذیرش دانشگاه هست یا میتونیم قبلش نوبت سفارتو بگیریم بعد که نوبتمون شد با نامه پذیرش دانشگاه بریم سفارت؟چون حدود ۱ سال فکر کنم طول بکشه تا نوبت شه به صورت دانشجویی ‌..ممنون میشم جواب بدین

  • سلام؛ این طول کشیدن به شرایط بستگی داره. در شرایط عادی حتی ۳ ماهه هم ممکنه نوبتتون برسه. اما میتونید به این صورت اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر الان میشه وقت سفارت المان گرفت یا خیر؟
  چندباری پیام دادم ویزامتریک گفتن سفارت بستس.
  حداقل موجودی حساب چقدرباید باشه و فقط سرپرست کفایت میکنه؟
  مدت دعوتنامم درحال اتمام هست و دیگه نمیتونم تمدید کنم.لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • سلام؛ فعلا نمی‌تونید وقت سفارت آلمان بگیرید اما احتمالا به زودی دفتر ویزامتریک باز بشه. برای ویزای توریستی آلمان حداقل۵۰ میلیون تومان برای هر نفر باید تمکن مالی داشته باشید. باید از دعوت کننده بخواید که یک دعوتنامه جدید برای شما بفرستن.

 • سلام وقتتون بخیر ،
  برای گرفتن ویزای یکماهه آلمان چه کارهایی باید انجام بدم ، وثیقه چقدر میخواد برای خودم و پسرم ، هزینه ویزا چقدر میشه ؟

  • سلام؛ برای ویزای تک آلمان وثیقه لازم نیست اما خیلی شرایط و مدارکتون باید خوب باشه که بتونید ویزای یک ماهه بگیرید.

 • با سلام؛ ایا من یا دیگران وقت سفارت بگیرم یا همان شرکت ویزامتریک؟ ایا سفارت براى ویزاه تورستى کار انجام میدهد با اینکه مرزها هنوز باز نشده. من در حساب ریالى کمى دارم اما حساب ارزى هم ندارم ولى براى سفر هم یورو و هم دلار بصورت اسکناس و بشتر از سفر هم دارم ایا اسکناس بصورت نقد قابل قبول براى سفارت هست لطفا من را راهنمایى کنید. مرسی

  • سلام؛ برای ویزای توریستی آلمان از هر شرکتی میتونید بخواید که برای شما وقت سفارت آلمان بگیرن. خودتون هم میتونید از طریق ویزامتریک این کار رو انجام بدید. اما فعلا دفتر خدمات ویزای آلمان بسته هست. بله پول نقد هم قابل قبوله. اما بهتره که یک حساب ارائه بدید.

 • سلام من قصد دارم برای پدرم دعوتنامه بفرستم که به آلمان بیاد اما ایشان نه حساب بانکی خوبی دارند نه سند ملکی به نامشونه نه بیمه اجتماعی دارن. همه هزینه هارو می خوام خودم تقبل کنم. امکانش هست بهش ویزا ندن؟

 • خسته نباشید
  من نوبت سفارت داشتم که به صورت اتوماتیک کنسل شده و میخواستم برای برگشت پولی که به حساب ریخته بودم اقدام کنم فرم عودت وجه از سایت دانلود کردم فقط نمی‌دونم کجا باید فرم بفرستم به آدرس تهران پست کنم یا ایمیل بفرستم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من می خوام وقت سفارت آلمان بگیرم اما چون مشمول خدمت سربازی هستم باید برای گرفتن پاسپورت وثیقه بذارم ولی با توجه به اینکه چند ماه دیگه می خوام به خدمت اعزام بشم می خواستم بپرسم راه دیگه ای به جز گذاشتن وثیقه ندارم؟

 • سلام
  بنده متولد تیر ماه سال۷۴هستم و الان۲۴سال و۹ماه سن دارم.
  میخواستم برای ویزای کاری آلمان درخواست بدم.
  مدرک دیپلم علوم تجربی دارم و پیش دانشگاهی همین رشته روهم تموم کردم.
  طبق قانون جدید۲۰۲۰که با دیپلم میشه ویزای کار گرفت:
  سوال اولم اینکه من ۳ماه دیگه وارد ۲۵سال میشم باز میتونم درخواستمو بدم و تا تموم شدن سن ۲۵سالم وقت دارم ویانه منظور از ۲۵سال افرادی هستن که هنوز به خود سن۲۵سال نرسیدن؟؟
  سوال دومم اینکه من تخصص قنادی ترکار دارم و در این حیطه کاری آیا میتونم ویزای کاری آلمان رو بگیرم؟؟
  پیشاپیش از پاسخ هاتون کمال تشکر دارم

  • سلام
   ما فعلا در زمیه ویزای کاری آلمان و گرفتن وقت سفارت کاری آلمان فعالیتی نداریم. اما خوب شما بهتره از قبلش با یک کارفرما در آلمان تماس بگیرید تا خیالتون از بابت کار مطمئن بشه. اینطوری شانس ویزا شدنتون از سفارت آلمان هم بیشتره.

   • با سلام، من اهل افغانستان و فعلا دانشجو در تهران هستم، میخواستم ببینم امکان اینکه برای ادامه تحصیل به آلمان برم ازینجا هست برام بصورت آزاد و هزینش چقدره؟

    • سلام؛ ما ویزای تحصیلی شینگن کار نمی‌کنیم. اما باید برای ویزا تحصیلی آلمان احتمالا امکانش هست. باز خودتون پیگیری کنید.

     • سلام روز بخیر ، من دانشجو ترم ۵ کارشناسی هستم و دو ترم از فارغ التحصیلیم مونده ، میخوام بدونم با توجه به اینکه یک سال وقت سفارت طول میکشه من میتونم ابتدا وقت سفارت بگیرم بعد مدارکم رو موقع رفتن به سفارت تحویل بدهم یا اینکه همان ابتدا برای گرفتن وقت سفارت نیاز به مدرک های تحصیلی و زبان دارم ؟ میشه لطف کنید بگید چه مدارکی نیاز هست فقط برای گرفتن وقت سفارت ؟ تشکر.

      • سلام
       منظورتون اگه سفارت آلمان هست که بله از الان میتونید وقت سفارت آلمان بگیرید و برای وقت سفارت آلمان فقط پاسپورت لازمه.

 • سلام خسته نباشین من میخام اقامت آلمان و بگیرم البته با شغل خوانندگی چون همینطور که درجریانید توی ایران خانم ها به صورت رسمی نمیتونن خواننده بشن بعد با این شرایط احتمال صدور ویزا بیشتر میشه یانه

  • سلام؛ این موضوع روی شانس اخذ ویزای آلمان تاثیری نداره. اما اول باید دعوتنامه کاری بگیرید و شاید این موضوع در گرفتن دعوتنامه کاری تاثیرگذار باشه. توصیه میکنم با گروه ها یا مراکزی که خودتون بهتر می‌شناسید تماس بگیرید.

 • سلام وقتتون بخیر‌
  برای گرفتن وقت سفارت برای ویزای آوسبیلدونگ اول باید پذیرش از آوسبیلدونگ داشت و بعد وقت گرفت یا امکانش هست که اول وقت سفارت‌ رو بگیرم وقتی ایمیل اومد و تاریخ مشخص شد بعد پذیرش بگیرم؟

 • با سلام
  از یک شرکت آلمانی پیشنهاد کار دارم و خدمات ویزا جزو خدماتی هست که شرکت ارائه میده، فقط می خواستم بدونم که سفارت آلمان مشکلی با پرداخت اینترنتی هزینه بررسی ویزا و … توسط کارفرما نداره؟
  به این دلیل این سوال برام پیش اومده که بعضی افراد میگن این مسئله بستگی به سفارت داره که قبول بکنه یا نه!
  که البته عجیب هست!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفقابل توجه متقاضیان ویزای کانادا

مرز هوایی ترکیه باز گشایی شده شما می‌توانید برای انجام امور انگشت نگاری، بلیط پرواز استانبول را از ویزالند خریداری نمایید. اطلاعات پرواز ترکیه : دکمه به تور استانبول