کرونا و ویزای آلمان - بازگشایی سفارت آلمان، وقت سفارت

 • از تاریخ ۱۲ آگوست، امکان رزرو وقت سفارت آلمان، از طریق پورتال تعیین وقت سفارت آلمان در سایت سفارت آلمان امکان پذیر است.

 • در نظر داشته باشید که بخش مربوط به پذیرش درخواست ویزای توریستی شینگن، تا زمانی که قوانین مربوط به ممنوعیت ورود برقرار باشند، همچنان بسته خواهد ماند. از این‌رو، دفتر ویزای شرکت ویزامتریک نیز برای مراجعین تعطیل می‌باشد.

وقت سفارت آلمان مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به کارگزاری ویزای این کشور مراجعه می‌کنید. بخش کنسولی و خدمات ویزای سفارت آلمان در ایران تعطیل می‌باشد و شما برای اخذ ویزای این کشور باید درخواست خود را به ویزامتریک ارائه کنید. در آپدیت جدید سایت ویزامتریک شما می‌توانید ساعت و تاریخ مراجعه را خودتان تعیین کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 تعیین وقت سفارت آلمان

📌 رزرو وقت سفارت آلمان

📌 وقت سفارت آلمان فوری

📌 هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

📌 وقت سفارت آلمان دانشجویی

📌 سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

📌 خرید وقت سفارت آلمان

📌 مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

📌 معرفی ویزامتریک

📌 سوالات متداول وقت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و توسط کارگزاری ویزامتریک تعیین می‌شود. پس از مراجعه به سایت ویزامتریک و ایجاد حساب کاربری، باید نوع ویزای درخواستی خود را (توریستی، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری) انتخاب کنید. پیش از این تعیین وقت سفارت آلمان به عهده خود سایت ویزامتریک بود و شما دخالتی در انتخاب روز مراجعه نداشتید اما در حال حاضر خودتان می‌توانید ساعت و روز مراجعه به سفارت آلمان را تعیین کنید.

رزرو وقت سفارت آلمان

متقاضیان از طریق سیستم دریافت وقت ملاقات سفارت آلمان در سایت ویزامتریک می‌توانند وقت سفارت آلمان را رزرو کرده اما برای تحویل مدارک درخواست اخذ ویزا، به جای سفارت آلمان به دفتر ویزامتریک مراجعه کنند.

 • باید توجه داشته باشید که آلمان وقت سفارت فوری ندارد.

مراحل رزرو وقت ملاقات ویزامتریک:

۱. واریز مبلغ ۱۹۰ هزار تومان به ازای گرفتن وقت برای هر نفر به حساب شرکت رهیاب گذر آرتا

 • می توان برای حداکثر ۱۰ نفر یک وقت گروهی یا خانوادگی ثبت کرد.

۲. آغاز فرآیند ثبت نام وقت سفارت، یک روز پس از واریز وجه، با وارد کردن اطلاعات پرداخت

۳. ارائه مشخصات فردی و اطلاعات تماس، به همراه ایمیل

۴. تعیین زمان مراجعه به دفتر

 • باید توجه داشته باشید که تاریخ قرار ملاقات شما تا آغاز سفرتان، کمتر از ۱۸۰ روز فاصله داشته باشد.

پس از رزرو قرار ملاقات:

نمایش قرار ملاقات: پس از رزرو وقت ملاقات، می‌توانید تاریخ مراجعه خود به سفارت را از طریق سایت ویزامتریک مشاهده کنید.

لغو کردن قرار ملاقات: اگر وقت خود را تا ۳ روز قبل از روز قرار ملاقات، کنسل کنید مبلغ واریزی پس از پرکردن” فرم عودت وجه” به حساب شما واریز خواهد شد.

تغییر تاریخ و زمان قرار ملاقات: شما می‌توانید تا ۳ روز قبل از موعد، قرار ملاقات خود را یکبار و بدون پرداخت هزینه اضافی تغییر دهید.

خدمات اضافی در ویزامتریک

بهتر است قبل از ورود به دفتر ویزا متریک فرم‌ها را پر کرده، اسکن و پرینت‌ها را گرفته و با مدارک کامل وارد دفتر ویزامتریک شوید تا از پرداخت هزینه‌های اضافی و سرگردنه‌ای که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، معاف شوید:

پرکردن فرم درخواست: اگر قادر به پر کردن فرم در خواست ویزای شینگن خود نیستید، کارمندان ویزامتریک در ازای گرفتن ۱۰ یورو برای هر فرم، این کار را برای شما انجام خواهند داد.

عکس بیومتریک: اگر می‌خواهید از مورد تایید بودن عکسی که برای سفارت ارسال می‌کنید، مطمئن شوید، می‌توانید عکس بیومتریک را در دفتر ویزامتریک بگیرد. البته برای این عکس باید مبلغ ۸ یورو بپردازید.

ارسال پاسپورت با پست: با تهیه این سرویس، وقتی پاسپورت شما از سفارت به ویزامتریک عودت داده شد، پاسپورت شما به آدرس ارائه شده ازطرف شما ارسال می‌گردد.

فتوکپی، فاکس و پرینت: بهتر از قبل از ورود به سفارت، پرینت همه مدارک خود را تهیه کنید، چون در غیر این صورت باید برای هر صفحه ۳۰ سنت بپردازید.

سرویس اطلاع رسانی: بعد از بازگشت پاسپورت شما از سفارت، نتیجه از طریق ایمیل و در صورت تمایل، به صورت پیامک و یا تلفنی به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

 • ایمیل: رایگان
 • پیامک: هر پیامک ۱ یورو
 • تلفن: هر تلفن ۳ یورو

بیمه سلامت سفر: اخذ ویزای شینگن بدون پوشش بیمه مسافرتی امکان‌پذیر نیست، حداقل این پوشش ۳۰ هزار یورو و در بعضی موارد بالاتر است و یکی دیگر از خدمات ویزامتریک ارائه همین بیمه مسافرتی است.

سرویس VIP: چنانچه متمایل به حضور در محیطی راحت‌تر و استفاده از سرویس انحصاری در زمان ارائه درخواست هستید و به عبارت دیگر اگر ۷۵ یورو پول اضافی دارید، می‌توانید از سرویس VIP ویزامریک استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که با دریافت این سرویس، قرار ملاقات به شما زودتر داده نمی‌شود و شانس اخذ ویزای شما بالاتر نخواهد رفت.

وقت سفارت آلمان فوری

وقت فوری سفارت آلمان، برای ویزاهای سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری وجود ندارد. اما اگر به دلایل پزشکی به آلمان سفر می‌کنید، می‌توانید با ارائه مدارک پزشکی و پذیرش از بیمارستان‌های آلمان، می‌توانید برای ۱ هفته تا ۱ ماه بعد وقت سفارت خود را رزرو کنید.

وقت سفارت فوری آلمان، باعث سودجویی برخی از آژانس‌ها و کارگزاران ویزای این کشور شده است که با وعده‌هایی مثل آشنایی بازی با افراد داخل سفارت، در اختیار داشتن وقت‌های سفارت آلمان و موارد این چنینی، مبالغ هنگفتی از متقاضیان دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید که وقت سفارت آلمان توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود و این کارگزار، مستقیما زیر نظر سفارت آلمان فعالیت می‌کند و در صورت ایجاد فضای سودجویی، فورا سلب مسئولیت شده و دریافت ویزا برای ایرانیان مقدور نخواهد بود.

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران، برای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان می‌باشد. ۱۹۰ هزار تومان از این مبلغ به ویزامتریک پرداخت می‌شود و باقی آن، برای ارائه خدمات ویزای آلمان (پر کردن فرم شینگن، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد. در نظر داشته باشید که این تمامی هزینه نیست و شما با توجه به ویزای درخواستی، مبلغی را نیز باید به صندوق ویزامتریک پرداخت کنید. به طور مثال، اگر درخواست ویزای توریستی آلمان ارائه کرده باشید، باید مبلغ ۶۰ یورو به صندوق ویزامتریک پرداخت کنید.

وقت سفارت آلمان دانشجویی

برای دریافت وقت سفارت آلمان دانشجویی، باید از یک دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی، پذیرش داشته باشید. وقت سفارت دانشجویی آلمان، برای ۱ سال پس از زمان درخواست قابل دسترسی خواهد بود. توجه داشته باشید که در صورت از دست دادن زمان وقت مصاحبه سفارت آلمان، باید ۱ سال منتظر بمانید تا دوباره بتوانید وقت جدید رزرو کنید.

سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

سفارت آلمان در تهران، در آدرس خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن، پلاک ۳۲۴ واقع شده است. توجه داشته باشید که بخش کنسولی و خدمات ویزای آلمان در سفارت این کشور در ایران تعطیل می‌باشد و شما باید درخواست ویزای خود را به ویزامتریک، کارگزار ویزای آلمان در تهران ارائه کنید.

خرید وقت سفارت آلمان

خرید وقت سفارت آلمان، به این شکل است که متقاضیان دارای وقت سفارت، زمان مراجعه خود را با مبالغ هنگفتی در اختیار دیگران قرار می‌دهند. خرید وقت سفارت آلمان غیرقانونی می‌باشد و در صورتی که افسران ویزا متوجه این موضوع شوند، ممکن است از ورود به آلمان محروم شوید.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان، در اصل تحویل مدارک و انگشت نگاری می‌باشد و شما هیچ مصاحبه و دیداری با افسران ویزا ندارید. مدارک وقت سفارت المان نیازی به ترجمه ندارند و فقط باید اصل آن‌ها را به سفارت این کشور تحویل دهید. مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای آلمان

📑 پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی

📑 دو قطعه عکس ۳.۵×۴.۵

📑 بیمه مسافرتی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت به آلمان

📑 واچر هتل

📑 دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 تمکن مالی و گردش حساب

📑 شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

بیومتریک سفارت آلمان

فرآیند بیومتریک شامل اخذ اطلاعات اثر انگشت و عکس چهره شما برای ثبت در سیستم VIS، SIS و AZR است.

سیستم اطلاعاتی ویزا (VIS):

پایگاه داده‌های VIS مرکز ثبت اطلاعات مربوط به درخواست‌های اخذ ویزای تمامی کشورهای حوزه شینگن است. متقاضیانی که برای بار اول تقاضای ویزای شینگن دارند باید خودشان شخصا برای ثبت اطلاعات بیومتریک که شامل انگشت نگاری ده انگشت و عکس می‌باشد حضور داشته باشند.

اطلاعات بیومتریک در این پایگاه داده‌ها، برای پنج سال قابل دسترسی خواهد بود و این بدین معنی است که طی این پنج سال متقاضی می‌تواند خودش برای ارائه مدارک مراجعه نکند. در این صورت شما باید یک نماینده قانونی، برای مراجعه به دفتر ویزامتریک و تحویل مدارکتان مشخص کنید.

 • اینکه بعد از اولین انگشت نگاری، تا ۵ سال نیازی به انگشت نگاری مجدد نداشته باشید، قانونی است که غالبا اجرا نمی‌شود. دلیلش هم این است که شما هر بار حضورا به دفتر مراجعه می‌کنید. (اگر شما در مراجعه برای دومین ویزای شینگن خود تجربه متفاوتی دارید، می‌توانید تجربه خود را در کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.)

AZR چیست؟

AZR مخفف Ausländerzentralregister است (مرکز ثبت اطلاعات خارجی) که توسط اداره امنیت فدرال کلن مدیریت می‌شود. اگر متقاضی در طی مدت بازدید قبلی از آلمان دارای سوء سابقه بوده و جرمی مرتکب شده باشد، اجازه سفر به آلمان برای یک دوره مشخص را نخواهد داشت.

SIS چیست؟

SIS به معنای “سیستم اطلاعات شنگن” است. تقریبا همان AZR است اما شامل همه کشورهای عضو شنگن می‌شود. از این رو سفارت برای متقاضیانی که در دیگر کشورهای شنگن نیز مرتکب جرم شده اند، ویزا صادر نخواهد کرد.

 • این محرومیت از سفر به حوزه شینگن از یک سال تا جند سال و گاها تا ده سال می‌باشد.

انگشت نگاری برای افراد زیر لازم نمی‌باشد:

 • کودکان زیر ۱۲ سال
 • کسانی که انگشت نگاری برای آن‌ها ممکن نیست.
 • روئسای جمهور و اعضای کابینه دولت، همچنین همسران و نمایندگان آن‌ها که توسط دولت فدرال آلمان و یا دیگر اعضای حوزه شینگن یا یک سازمان بین المللی دعوت شده‌اند.

معرفی ویزامتریک

گروه ویزامتریک، با هدف توسعه روابط بین کشور‌ها، در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد. ویزامتریک خدمات مربوط به درخواست ویزا، خدمات کنسولی و پشتیبانی از آن‌ها را انجام می‌دهد. ویزا متریک در کشورهایی فعالیت می‌کند که کنسولگری سفارت کشور مقصد در این کشورها تعطیل می‌باشد. به طور مثال، خدمات کنسولی سفارت آلمان در ایران تعطیل می‌باشد و خدمات مربوط به ویزای کشور آلمان را، ویزامتریک برای متقاضیان ایرانی انجام می‌دهد اما در نهایت تصمیم گیرنده اصلی برای اعطای ویزا، افسران ویزای آلمان هستند و ویزامتریک هیچ نقشی در آن ندارد.

نکته مهم: سایت اصلی ویزامتریک، visametric.com می‌باشد. توجه داشته باشید که با این اسم، سایت‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.

آدرس و تلفن ویزامتریک:

دفتر ویزامتریک در تهران، در آدرس خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا، نبش خیابان ۲۱، ساختمان شیراز، طبقه اول، پلاک ۱۳۷ واقع شده است و متقاضیان می‌توانند در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ برای انگشت نگاری و تحویل مدارک و در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ برای تحویل پاسپورت مراجعه کنند.

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

در ادامه، رایج‌ترین سوالاتی که متقاضیان وقت سفارت آلمان از کارشناسان ویزالند می‌پرسند را، برای شما آورده‌ایم:

۱. آیا خودمان می‌توانیم وقت سفارت آلمان بگیریم؟

بله، شما می‌توانید به سایت ویزامتریک (که آدرس آن در بالا ذکر شده است) مراجعه کنید، حساب کاربری ایجاد کنید، هزینه درخواست وقت سفارت را پرداخت کنید و برای خودتان وقت سفارت رزرو کنید. اما در صورت درخواست، می‌توانید این کار را از طریق ما انجام دهید.

۲. برای درخواست وقت سفارت پزشکی آلمان، به چه مدارکی نیاز است؟

برای درخواست وقت سفارت پزشکی آلمان نیازی به ارائه مدارک نیست. اما زمانی که برای تحویل مدارک به ویزامتریک مراجعه می‌کنید، باید نامه پذیرش از بیمارستان و یا کلینیک در آلمان را ارائه کنید. همچنین، باید نامه پزشک معالج‌تان در ایران را مبنی بر اینکه درمان شما در ایران امکان پذیر نیست، به افسران ویزا ارائه کنید.

۳. آیا برای تعیین وقت سفارت آلمان، نیاز به گذراندن آزمون‌های گوته داریم؟

آزمون‌های گوته، برای یادگیری زبان آلمانی می‌باشد. اینکه به مدرک آزمون‌های گوته نیاز دارید و یا خیر، به نوع ویزای درخواستی شما ارتباط دارد. برای ویزای توریستی آلمان، نیازی به ارائه این مدرک نیست اما اگر بخواهید برای کار و یا تحصیل به آلمان سفر کنید، باید حتما این مدرک را داشته باشید. توجه داشته باشید که گوته، مرکز آموزش زبان آلمانی در ایران است که توسط سفارت آلمان تاسیس شده است.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 112 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۲۲ دیدگاه ها

 • سلام من دوسال و نیم پیش وقت سفارت برای ویزای دانشجویی گرفتم. زی این دوسال هدفم تغییر کرد و الان برای ویزای کاری وقت گرفتم و متوجه شدم باید وقت قبلی رو لغو میکردم.
  برلی لغو وقت قبلی ( با ایمیل متفاوتی بود) اقدام کردم ولی لغو نشد.
  ایاخ در روند ویزای من یا وقت جدیدم مسکل یاز خواهد بود؟

 • سلام ، من من حدود دو سال پیش از سفارت برای ویزای کاریابی وقت گرفتم و یک ماه قبل از بسته شدن سفارت در بهمن ماه ۹۸ ایمیل کانفیرم دریافت کردم، مدارکم هم توی خود سفارت دو بار تایید شده. برای مصاحبه کاری باید از ویزامتریک وقت بگیرم یا باید با خود سفارت مکاتبه کنم؟

  • سلام؛ در حال حاضر حوزه شنگن وقت توریستی میده فقط اینکه هنگام ورود کارت واکسیناسیون رو می خوان.

 • برای من خیلی جالب بود.
  هزینه کپی تو آلمان خیلی کمتر ۳۰ سنت هست.از صفحه ای ۴ سنت نهایتا ۱۰ سنت.
  چرا تو ایران با نرخ آلمان اونم دوبله و سوبله؟؟؟
  چه نظارتی هست ؟؟
  اگه اینجا همچنین مبلغی می گفتیم اداره تعزیرات اینجا در اونجا رو می بست.
  قیمت هایی که دادین با توجه به قیمت ادارجات آلمان چندین برابر هست.
  بابا کمی انصاف داشته باشین

 • سلام وقت شما بخیر
  ببخشید اگه از الان واسه اوسبیلدونگ از سفارت آلمان وقت بگیریم کی نوبتمون میشه ؟؟ حدودا چند ماه ؟؟؟
  ممنون

 • سلام خسته نباشید
  من دعوت نامه دارم برای سفر توریستی برای شهریور ماه ، تا اون موقع ممکنه وقت بدن؟

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من حدود ۱۱ ماه پیش از سفارت آلمان درخواست ویزای دانشجویی کردم، سفارت ایمیل تاییدیه برام فرستاد ولی هنوز برای وقت جوابی بهم نداده. ولی این چند روز ویزامتریک برام ایمیل فرستاده که میتونم پول به حسابشون واریز کنم و وقت بگیرم برای چند ماه آینده. آیا من میتونم جوابی به ویزامتریک ندم و منتظر وقت خود سفارت باشم؟
  یا کلا باید دوباره وقت رو کنسل کنم و از ویزامتریک در خواست وقت جدید بدم؟

 • سلام من برای فرصت مطالعاتی دعوتنامه ۱ ساله گرفتم از المان (دکترا) برای گرفتن وقت سفارت کدوم گزینه رو باید بزنم (اصلا تو فرم ها دانشجویی نداره)

 • سلام من دعوتنامه توریستی از خواهرم در آلمان دارم میخواستم ببینم چه مدت زمانی طول میکشه که سفارت وقت بده ؟

 • سلام
  من وقت ویزای پیوستن به خانواده رو میخوام
  خودم از طریق سایت سفارت آلمان درخواست وقت رو دادم و ایمیلی که کد بود برام ارسال شد و نوشته بود تاریخ دقیق چند هفته قبل از روز نوبت اعلام میشه
  آیا شما میتونید نوبت سریع تری برای من بگیرید ؟

 • با سلام. امکان داره ۶ ماه مونده به فارغ التحصیلی(حین تحصیل) برای ارشد از سفارت وقت گرفت؟ بخاطر سربازی می پرسم تا مشمول نشم

 • سلام خسته نباشید کسی دعوتنامه کاری از آلمان داشته باشه چه کارهایی باید انجام بده چطور باید نوبت سفارت بگیرم برای انجام این کار و چه مدارکی لازمه و چه مدت طول میکشه راهنمایی کنید مرسی تشکر

  • سلام؛ فعلا درخواست وقت کاری ایمیلی شده که تاریخی رو نمی تونیم اعلام کنیم که سفارت کی وقت کاری میده.

 • سلام خسته نباشید ، بنده برای مرداد یا تیر میخوام یک سفر چند هفته ای به المان برم و این ماه دعوتنامه برام ارسال میشه . در حال حاضر میشه وقت سفارت گرفت یا اینکه شنگن نمیدن و اگر وقت نمیدن از چه تاریخی امکان وقت گرفتن هست؟ و اینکه شما کارهای سفارت انجام میدید ؟

 • سلام وقت بخیر داداش من آلمان است پدرم تازه فوت کرده من و مادرم میخواهیم چند روزه بریم به دیدن داداشم امکانش است چون اون به خاطر مساعل کاری نمی تونه بیاد.

 • سلام از چند وقت قبل باید وقت سفارت تحصیلی بگیریم؟ مدارکم آماده هست برای دکتری میخوام پذیرش بگیرم و در مرحله ایمیل زدن به استادا هستم الان وقت بگیرم بهتر هست یا بعد از گرفتن پذیرش؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • وقت بخیر
  من اکتبر ۲۰۱۸ وقت سفارت دانشجویی گرفتم.الان پذیرش مستقیم ارشد و مدرک س۱ دارم. بنظرتون وقت قبلی رو کنسل کنم و دوباره وقت از ویزامتریک بگیرم؟یا امکان اینکه وقت قبلی زودتر برسه هست؟

 • سلام خسته نباشید
  من با سفارت برای آوسبیلدونگ تماس گرفتم.
  گفتن باید از طریق ویزامتریک اقدام کنم.
  ویزامتریک هم که کلا جواب نمیده.
  فرم ویزا بلند مدت سفارت رو پر کردم و تاییده ایمیل هم اومده
  اما تاریخی فعلا به عنوان ایمیل دوم برام فرستاده نشده.
  آیا باید از ویزامتریک وقت بگیرم؟
  من همه مدارکم کامله و قرارداد هم دارم که از سپتامبر شروع میشه.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام
  برادر خانمم ۴ ساله که المان هستش الان داره اونجا ازدواج میکنه و مادر خانمش که آلمانیه میخواد واسه مادرش و بنده دعوت نامه بفرسته تا ما بریم اونجا ،میخواستم بدونم من از طریق همین سایت ویزامتریک باید وقت سفارت بگیرم و اقدام بکنم؟

 • سلام و عرض ادب !
  بنده و همینطور همسرم افغان هستیم و ایشون یه ساله که اقامت المانش رو گرفته و مشغول به کاره
  از اونجایی که خیلی از ازدواجمون نمیگذره و من هنوز مدرک زبان آلمانی ندارم آیا مشکلی ایجاد نمیشه که نوبت برای کنسولگری المان بگیرم ؟

 • وقت بخیر
  برای گرفتن وقت سفارت برای ویزای جست و جوی کار و phd سایت خود سفارت وقت نمیده ؟ از طریق شما الان میشه اقدام کرد ؟

 • سلام. من اگه فردا برای مرداد ۱۴۰۱ وقت بگیرم امکانش هست که همون موقع بهم وقت بدن؟ (ویزای تحصیلی مقطع مستر)

 • ببخشید من ۱۹ ماه پیش از طریق سایت اصلی سفارت المان نوبت گرفتم و ایمیل هم اومد برام. ولی شما فرمودین نوبت گرفتن از طریف ویزا متریک امکانپذیره. الان ینی من اشتباه اقدام کردم؟!

 • سلام وقت بخیر من سال گذشته رفتم سفارت مدارکام کامل نبود الان کامل شده دوبار از طرف سفارت تماس گرفتن و یک ایمیل هم فرستادن اما چون مدارکام کامل نبود نرفتم سفارت الان پرونده من بسته شده یا خیر و برای رفتن به سفارت دوباره باید وقت بگیرم میشه راهنمایی کنید باتشکر

 • سلام من از آخر سال ۹۷ ثبت نام جهت ویزای اقامتی بیش از ۹۰ روز کردم ( ویزای تحصیلی) ایمیل اولیه اومد و کد رهگیری داره ولی ایمیل دوم که ۲ هفته قبل از مصاحبه باید بیاد هنوز نیومده، این اتفاق طبیعیه ؟!

 • با سلام. من دعوتنامه نامزدی و وقت ازدواج از اداره شهر آلمان واسم صادر شده، این مدارکو باید چه روزهایی و به کدوم بخش سفارت تحویل بدم؟ ممنون

 • سلام دوساله برای ویزای توریستی آلمان اقدام کردم جواب نگرفتم باید چه کار کنمmahbodshah70@gmail .com

  • سلام؛ متاسفانه کشور المان به دلیل شرایط پناهندگی بد ویزا می ده به ایرانیها. باید یا دعوتنامه قوی از کشور المان داشته باشید یا سابقه سفری قبلی شنگن که افیسر قانع بشه هدف شما توریستی هست.

 • سلام و روز خوش،من حدود ۴۵ سال پیش وتقریباً یک سال ونیم آلمان بودم،والان میخوام برم آمریکا اداره مهاجرت آمریکا از من عدم سو پیشینه آلمان راخواسته،لطفاً بنده را راهنمایی کنید که درایران کجا وبه چه طریق می تونم انگشت نگاری و عدم سو پیشینه آلمان را دریافت کنم ،باتشکر از وقت و راهنمایی شما،میبدی

 • سلام
  برای دریافت وقت سفارت آلمان دانشجویی, با داشتن پذیرش مسقیم از دانشگاه باز وقت انتظار برا وقت مصاحبه یک سال هست یا تغییر میکنه ؟

 • سلام وقت بخیر
  همسر من ۱ ماه هست که در المان قرارداد کاری گرفتن و بلوکارت میگیرند
  من هم ۱ ماه پیش درخواست ویزای پیوست به سفارت دادم.
  ایا درست عمل شده یا حتما باید همسرم تقاضای پیوست و برای من و پسرم میدادن؟
  و اینکه زمان انتظار برای مصاحبه حدودا چقدر خواهد بود؟
  ممنون

 • با سلام خسته نباشید. من برای بهار سال بعد (۲۰۲۲) در مقطع کارشناسی ارشد برای آلمان میخوام اپلای کنم به نظر شما کی درخواست وقت سفارت بدم؟ هنوز مدرک کارشناسی و آیلتس رو نگرفتم.

 • باسلام ، من حدود ۶ ماهه دیگه کنکور تجربی دارم و قصد دارم بعد از کنکورم مدرک b1 آلمانی رو بگیرم و برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ، میخواستم بدونم میتونم از الان وقت سفارت رو بگیرم ؟؟ چون حدود ۱۲ ماه یا بیشتر طول میکشه که بتونم مصاحبه کنم، پاسپورت هم دارم

  • سلام؛ ما ویزای توریستی کار می کنیم و مسافری که برمی گرده به کشور و ضمانت بازگشت می گیریم.

  • سلام؛ متاسفانه در حال حاضر ویزامتریک وقت توریستی نمیده. ولی در کل باید ۲ ماه قبل سفرتون اقدام کنید.

 • سلام پسرم کلاس ۱۱ است و سال دیگر دیپلم میگیرد مدرک زبان B1 را هم گرفته برای ویزای دانشجویی آلمان با توجه به اینکه سال دیگر دیپلم میگیرد از الان باید برای وقت سفارت اقدام کنیم

 • ببخشید من سه ماهه وقت سفارت برای پیوست گرفتم و چند ماه بعد هجده سالم میشه که دیگه پیوستم با مادرم قطع میشه ولی هنوز نوبتم نشده باید چیکار کنم که قبل هجده سالگی زود وقت سفارت بدن؟؟!شرایطم واقعا ضروریه

 • سلام من تقریبا یه سال نیم بیشتره واسه ویزای جاب سیکر ثبت نام کردم ایمیل تایید ثبت نام هم برام اومده تاییده زاب هم برام اومده ولی هنوز از سفارت ایمیلی برام برای تحویل دادن مدارک یا وقت مصاحبه نیومده

 • کسی که برای phd پذیرفته شده و دانشگاه براش قرارداد کاری تنظیم کرده باید برای ویزای کاری اقدام بکنه؟من تازه فهمیدم قراردادم کاریه دوماهه که وقت ویزای دانشجویی گرفتم حالا باید چیکار کنم. خواهشا راهنماییم کنید

 • برادرم برای مهاجرت کاری به المان تو ماه آینده وقت فوری سفارت گرفته در حالی که شما میگید اصلا وجود نداره.

  • سلام؛ ممکنه سفارت در شرایط خاصی برای برخی از مشاغل این استثناء رو قائل بشه، اما وقت فوری سفارت برای ویزای توریستی شینگن نمیده.

 • سلام وقتتون بخیر. ببخشید من پذیرش مستقیم برای ترم تابستان در مقطع ارشد از آلمان دارم. آیا میتونم وقت فوری بگیرم؟ یا چیزی که کمتر از یک سال باشه؟

  • سلام؛ اینکه فوری بدن نه، اما بسته به شرایط درخواستتون و اینکه چند وقت به شروع ترمتون مونده باشه، ممکنه به شما زودتر هم وقت بدن.

 • سلام. با توجه به اینکه وقت سفارت برای ویزای دانشجویی خیلی طول میکشه به من گفتند اول وقت بگیرم و سپس روی مدرک زبانم و پذیرش دانشگاه کار کنم.
  آیا این امکان پذیر هست؟

 • سلام خسته نباشید
  من برای سال دیگه میخوام دانشگاه آلمان پذیرش بگیرم از الان باید در سایت سفارت ثبت نام کنم و وقت بگیرم؟ درحال رفتن به کلاس زبانم ولی این موضوع وقت سفارت خیلی نگرانم کرده… میتونم من الان سفارت ثبت نام کنم؟واسه سال دیگه تا نوبتم بشه؟

  • سلام؛
   در سایت سفارت آلمان جدول زمانبندی برای ویزای تحصیلی درج شده.
   طبق جدول وقت سفارت بگیرید.

 • سلام ممنون از پاسخ گویی تون
  برای تایید مدارک نیازی به گرفتن وقت سفارت المان نیس درسته ؟
  فقط باید دادگستری و وزارت امور خارجه تایید کرده باشه؟

  • سلام؛
   برای سفارت آلمان نیازی به ترجمه نیست .و حتما باید وقت سفارت بگیرید.
   برای گرفتن وقت سفارت میتونید از کارشناسان مجموعه ویزالند کمک بگیرید.

 • سلام وقتتون بخیر
  من سایت سفارت آلمان برای وقت مصاحبه ویزای کاری ثبت نام کردم
  اگه همزمان واسه ویزای تحصیلی هم ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد؟!؟

 • سلام و خسته نباشید؛ همسرم سیتیزن آلمان هست و خودم مقیم ایران هستم و با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سفارت شما چه راهی را برای پیوست زودتر به همسر پیشنهاد میکنید؟

  • سلام؛ شما میتونید درخواست ویزای پیوست بدید مشکلی ندارید. اما قبل از درخواست باید مدارکتون رو به تایید سفارت آلمان در کشور خودتون برسونید.

  • سلام؛ این موضوع رو باید از طریق موسساتی که در زمینه اخذ ویزای کاری آلمان فعالیت دارن باید پیگیری کنید.

 • سلام خسته نباشید من برای همسرم در ایران برای سفارت المان در تاریخ ۱۵.۰۳.۲۰۲۰ثبت نام کردم ولی متاسفانه تا الان هفت ماه رد شده‌ خبری از سفارت نشده که وقت بده

  • سلام؛ بله متاسفانه در شرایط شیوع کرونا زمان مشخصی برای بررسی پرونده های ویزا وجود نداره. اما شما میتونید یک ایمیل به سفارت بزنید و درخواست پیگیری کنید.

 • سلام
  تقریبا یکسال هست که از خانواده ام دور هستم اما پناهندگیه آلمان رو یک ماه هست که دریافت کردم و متاسفانه خانم و بچه ام در ایران هستن یک فرم برای اداره مهاجرت بود که پر کردم و براشون ایمیل کردم و تاییدیه هم گرفتم. و برای هر دوی آنها وقت پیوست گرفتم. اما متوجه شدم توی این سه ماه اگر اقدامی برای آوردن آنها انجام بدهم تمام هزینه ها رو دولت المان میده و حتی به دلایل بشر دوستانه چون مدت زمان طولانی از هم دور بودیم زودتر زمان پیوست بهمون میدن، آیا اینطور هست؟
  سه ماه زمان دارم تا اقدام بکنم و گرنه همه چیز به گردن خودم هست متراژخانه و مبلغ حقوق و کار و …
  چه کارهایی باید انجام بدهیم؟
  منتظر اطلاع شما هستم.
  پیشاپیش ممنون از لطفتون و راهنمایی هایی که انجام می‌دهید.

 • سلام. من دعوت نامه برای فرصت مطالعاتی یک ساله دارم. برای گرفتن ویزا نمیدونم از کجا باید شروع کنم؟ باید از ویزامتریک وقت بگیرم اول؟

  • سلام؛ از طریق سایت سفارت آلمان میتونید درخواست خودتون رو ارائه بدید. اما فعلا به دلیل محدود بودن ظرفیت‌ها، درخواستهای جدید دانشجویی پذیرفته نمیشن.

 • سلام. من وقت سفارت آلمان تو ایران رو واسه تایید سند ازدواج بگیره. ممنون میشم اگه کسی اصلاع داره راهنمایی کنه.

  • سلام؛ متوجه منظور سوالتون نشدم، قصد گرفتن وقت سفارت آلمان برای درخواست ویزای پیوست رو دارید؟

  • سلام؛ میتونید از طریق سایت سفارت آلمان می‌تونید درخواست خودتون رو ثبت و وقت سفارت بگیرید.

 • سلام و وقت بخیر، من برای ویزای کاری المان میخواستم اقدام کنم با توجه به شرایط فعلی برای وقت مصاحبه چند ماه زمان میبره؟!

  • سلام؛ در شرایط عادی بین ۲ تا ۳ ماه. اما خوب در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا این زمان نامشخص و طولانی تر خواهد بود.

 • سلام؛ من پذیرش یکی از دانشگاه های آلمان رو برای مقطع دکترا با فاند کامل در رشته فیزیک دریافت کردم، ایا می تونم الان از سفارت برای خودم و همسرم وقت بگیرم؟ و چه مدارکی برای ویزای دانشجویی لازمه؟ چقدر طول میکشه تا وقت بدن؟

  • سلام؛ مدارک ویزای تحصیلی آلمان در سایت سفارت قرار گرفته، الان میتونید وقت بگیرید، اما توصیه میکنم فعلا فقط برای خودتون اقدام کنید و بعد از اینکه تونستید خودتون ویزا بگیرید و تشریف بردید، برای همسرتون اقدام کنید.

 • سلام؛ بنده ۳۰ سالم هست و دانشجوی سال سوم دکتری نقشه برداری هستم. پذیرش فاند ارسموس ماندوس برای فرصت مطالعاتی شش ماهه از آلمان را دارم و می خواهم بعد از مدت شش ماه تغییر ویزا داده و با ویزای کاری شروع به کار کنم در آلمان. دو تا سوال داشتم، اول اینکه برای شروع کار در المان و یا تغییر ویزا از تحصیلی به ویزای کاری باید حتما زبان المانی داشته باشم؟ چه سطحی لازمه؟

  • سلام؛ متاسفانه ما در زمینه ویزای کاری فعالیتی نداریم. لطفا این موضوع رو از طریق موسسات مهاجرتی پیگیری کنید.

 • سلام سوالی داشتم دانشگاه های المان برای پذیرش نیاز به مدارک ترجمه شده و تایید شده سفارت دارند بدون این ها نمیشه پذیرش گرفت؟ یعنی یک بار برای ترجمه مدارک از سفارت وقت بگیریم و یک بار برای درخواست ویزا دانشجویی؟؟ یا هردو با هم امکان پذیره؟

  • سلام؛ مدارک شما توسط وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری باید تایید بشه نه سفارت آلمان، شما ابتدا مدارکتون رو ترجمه و به تایید این دو وزارتخونه میرسونید. بعد از اون این مدارک رو به دانشگاه ارائه میدید و هم‌زمان با اینکه مراحل پذیرش شما در حال انجام هست، میتونید برای ویزای دانشجویی وقت سفارت بگیرید.

 • سلام؛ من ۳۱.۵ سالم هست و ارشد مهندسی صنایع دارم با ۶.۵ سال سابقه در شرکت های پتروشیمی و نیروگاهی در زمینه ی برنامه ریزی تامین. ۳تا سوال دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. ۱. درخواست ویزای کار رو شخصا در سایت سفارت آلمان ثبت کردم. آیا درست عمل کردم؟ یا باید از طریق شرکت هایی مثل ویزا متریک اقدام می کردم؟ ۲. آیا میتونم از طریق تحصیلی هم اقدام کنم؟ بهم ویزا میدن ؟ با توجه به اینکه تا بخوام پذیرش بگیرم احتمالا ۳۲ سالمم رد میشه؟ ۳. طبق شنیده ها مدت زمان انتظار برای ویزای تحصیلی در مقطع ارشد ۳ ماه هست (در شرایط عادی) درسته؟

  • سلام؛ اول، در مورد ویزای کار درست عمل کردین. دوم، برای ویزای تحصیلی میشه اقدام کرد؛ اخذ ویزای تحصیلی مستلزم گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان هست که بستگی به سوابق تحصیلی و تحقیقاتی شما داره. ویزای تحصیلی ارتباطی با سن نداره، فقط باید پوشش منطقی برای گپ‌های تحصیلی‌تون ارائه بدین. و سوم، گرفتن ویزای تحصیلی حدودای چند ماه زمان میبره؛ چند ماه برای اخذ پذیرش از دانشگاه و چند ماه هم برای اخذ ویزا از سفارت.

 • سلام؛ من مدرک کارشناسی دارم و میخوام به طور مستقیم بدون کالج برای رشته پزشکی اقدام کنم اما هنوز پذیرش ندارم. آیا از الان باید وقت بگیرم؟ و اینکه باید در قسمت ja یا nein گرفتن وقت چه عنوانی را باید انتخاب کنم؟

 • سلام خسته نباشید من برای زایمان دخترم می خوام برم اما میگن هنوز نوبت دهی باز نشده چکار باید بکنم در ضمن من قبلا هم رفتم چگونه نوبت بگیرم

  • سلام؛ میتونید به سفارت ایمیل بزنید و درخواست خودتون رو به همراه مدارکتون و همچنین شرح دلیل سفرتون به سفارت ارائه بدید.

 • با سلام
  در صورتیکه دانشگاه کسی رو بورس کنه و به عبارت دیگه شخص فول فاند پذیرش گرفته باشه تفاوتی در گرفتن وقت سفارت وجود داره؟ یعنی وقت اظطراری میدن ؟

 • سلام. من مدرک کارشناسی دارم و میخواهم برای کارشناسی ارشد و ادامه تحصیل به المان مهاجرت کنم، پذیرش دانشگاه را ندارم چون بلافاصله بعد از پایان درسم کرونا شروع شد. بهتر است از الان برای تعیین وقت ویزا و سفارت اقدام کنم یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام؛ اول وقت بگیرید و بعد از اون برای پذیرش اقدام کنید، چون وقت تحصیلی آلمان معمولا یکسال طول میکشه. و اینکه باید مدرک زبان هم داشته باشید.

 • با سلام همسر من اقامت آلمان رو گرفته و برای من و بچه ها نوبت سفارت برای پیوست به خانواده رو در تاریخ ۱۹ تیر ۹۹گرفت که تاییدیه هم واسش ایمیل شد البته من با یک دفتر هواپیمایی مشاوره داشتم توی همون تاریخ ایشون میگفتن که سایت نوبت دهی هنوز باز نیست و من زمانی که همسرم نوبت رو گرفت تعجب کردم… من الان دیدم که شما هم توی سایت زدید نوبت دهی از ۲۲ مرداد امکان پذیر شده خواستم بدونم همون نوبت درست بوده ونیاز به گرفتن نوبت مجدد ندارم؟ آیا میشه دو بار وقت مصاحبه گرفت؟ پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

  • سلام؛ نه نیازی نیست مجدد برای گرفتن وقت اقدام کنید. از طریق ایمیل میشه با سفارت مکاتبه کرد و درخواست وقت سفارت کرد.

  • سلام؛ مدارک ویزای آلمان در صفحه ویزای آلمان قرار داده شده. اما میتونید با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید و در مورد مدارک و شرایط ویزای آلمان، از مشاورین ما در ویزالند مشورت بگیرید.

 • سلام من در حال حاظر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستم و اگه بخوام بعد از گرفتن مدرک کارشناسی اقدام بکنم معمولا چقدر زمان میبره؟ بعضی ها میگن وقت سفارت رو از الان بگیرم که تا اون موقع نوبتم بشه
  نوبت دهی شون چقدر طول میکشه؟

  • سلام؛ این موضوع بستگی به شرایط داره، در حال حاضر این زمان اصلا مشخص نیست و ممکنه بعد از باز شدن سفارت هم باز این زمان تغییر کنه.

 • باسلام اسم من روح الا هست من اهل افقانستان وساکن کرج شهرستان ملاردهستم من مدرک درجه۲ارایشگری دارم ولی بخاطرهزینه نتونستم مدرک درجه۱ روبگیرم میخاستم اگه امکانش هست درخاست برای کار درالمان روداشته باشم سن من۱۹وکلاس ۱۰ هستم ..

 • سلام وقت بخیر من میخوام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم . مدرک زبان المانی ندارم ١٩ سالم هستش و اخرین مدرکمم دیپلمه. به نظرتون اول مدرک زبان بگیرم بعد وقت سفارت بگیرم یا اول وقت سفارت بگیرم ؟ اخه شنبدم ١٨ ماه طول میکشه تا نوبتم برسه . میدونم ویزای تحصیلی کار نمیکنید اما خواهش میکنم این مورد رو راهنمایی کنید .

 • خانم مجرد ٣۵ ساله فارغ‌التحصیل کارشناسی معماری دانشگاه آزاد هستم و سابقه کاری ندارم.برای مهاجرت ویزای تحصیلی بهتر است یا کاری؟ اگر تحصیلی بهتر است چه رشته ای؟ و اگر کاری مناسب تر است چه حرفه ای پیشنهاد میدید؟ ایا مدرک کتابداری و یا نانوایی مناسب است؟

  • سلام؛ سن شما برای اخذ ویزای تحصیلی مناسب نیست. مگر اینکه گپ تحصیلی با شغل مرتبط پر شده باشه. در مورد ویزای کاری هم باید سابقه کار با بیمه داشته باشید.

 • با سلام من برای گرفتن وقت سفارت آلمان دانشجویی اقدام کردم در صفحه باز شده نوشته شده بود که برای همراه هم باید در صفحه دانشجویی وقت رزرو بشه درسته ؟ یا فقط وقت سفارت در صفحه پیوست خانواده کفایت میکند ممنون میشم جواب بدین

   • سلام میخاستم بدونم برای وقت سفارت چقدر وقت داریم که ثبت نامم بکنیم و من تازه سطح A1دارم‌میگذرونم زبان آلمانی بعد من شنیدم یک سال طول میکشه فقط ولی تو این اوضاع کرونا چطور میشه همون یک ساله یا ممکنه بیشتر باشه؟

    • سلام؛ این یک سال رو شاید منظورشون کل پروسه ویزا باشه. اما باز هم به شرایط شما بستگی داره. گاهی ممکنه کمتر از چند ماه طول بکشه. اما این زمان رو شما باید در شرایط عادی مد نظر قرار بدید. در شرایط فعلی چیزی مشخص نیست.

 • سلام…وقتتون بخیر…من پرستار هستم و کلاسای آلمانی رو شروع کردم و فعلاa1رو گرفتم….
  خواستم بدونم با توجه به شرایط کرونا سفارت برای کادر درمان شرایط خاصی داره؟؟؟
  از طرفی ایا نیاز به جمع آوری مدارک تحصیلی قبل از دانشگاه هم هست؟؟

 • سلام؛ من دو سال تا پایان تحصیلم باقی مانده و قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد در آلمان رو دارم. آیا برای گرفتن وقت سفارت الان میبایست اقدام کنم یا سال بعد؟

 • سلام و خسته نباشید، دو سه ماه دیگه نامه پذیرش من از یکی از دانشگاه های آلمان خواهد اومد، میخواستم بدونم که آیا الان بدون داشتن نامه پذیرش میتونم نوبت بگیرم که در زمان صرفه جویی کرده باشم؟

 • سلام برای گرفتن وقت فوری دانشجویی شرایط خاصی لازمه؟ من وقت عادی گرفتم ولی با توجه به وضعیتم به اون وقتم نمیرسم و مجبورم یکبار دیگه وقت بگیرم و میخوام وقت فوری بگیرم

  • سلام؛ متاسفانه سفارت آلمان باز هم بخش خدمات ویزا رو تعطیل کرد و شما نمیتونید وقت سفارت آلمان بگیرید. مگر اینکه مجددا، سایت باز بشه تا بتونید دوباره وقت بگیرید. وقت سفارت فوری آلمان هم نمی‌تونید بگیرید.

 • باسلام
  من هیات علمی هستم قراره یه همکاری با یه دانشگاه در آلمان انجام بدم برای تیرماه سال آینده دو ماهه.ویزامتریک از الان می‌توانم برای مثلا فروردین وقت بگیرم و آیا همسر و فرزند نیز می‌توانند با خودم ببرم؟

  • سلام؛ بلند مدته همکاریتون؟ همین الان هم اگر نیاز به کار شما باشه و بتونید این موضوع رو از طریق دانشگاه ثابت کنید. اما باز هم شانس زیادی ندارید که به شما ویزا بدن.

 • سلام. من اگر پیشنهاد کاری از آلمان داشته باشم و اون شرکت ویزا اسپانسر من باشه، معمولا وقت سفارت چقدر طول میکشه؟ اگر برای وقت بخوام اقدام کنم، عنوانش توی سایت مربوطه چی هست که بخوام انتخاب کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 • سلام و خسته نباشید.من ۳۷ سال سن دارم و میخواستم برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام کنم و آشنایی به زبان آلمانی ندارم.بنظر شما اول وقت سفارت بگیرم و بعد شروع به خوندن زبان آلمانی کنم (با توجه به اینکه ۱سال و نیم حداقل طول میکشه تا بمن وقت سفارت بدن)؟
  و اینکه خودم میتونم برای ویزای جاب سیکر اقدام کنم یا بهتر است از طریق موسسه ای اقدام کنم؟

  • سلام؛ زبان آلمانی سخته، ولی اگر فکر میکنید که میتونید تو این‌مدت زبانتون رو اکی کنید، میتونید اول وقت بگیرید بعد زبان بخونید و اگر این زمان براتون کمه که اول زبان بعد وقت سفارت آلمان. خودتون هم میتونید برای ویزای کاریابی آلمان اقدام کنید.

 • سلام. وقتتون بخیر.
  من حدود یک هفتس که نامه پذیرش دانشگاه (ارشد) رو دریافت کردم و میخواستم وقت سفارت بگیرم اما سفارت بسته است. آیا با توجه به اینکه ترمم از اکتبر شروع میشه و سفارت فعلا بسته است شانس دریافت ویزا در ۳ ماه آینده وجود داره؟ چکار میتونم بکنم؟

 • سلام خسته نباشید .
  برای گرفتن نوبت سفارت به صورت دانشجویی(ارشد) همون اول نیاز به پذیرش دانشگاه هست یا میتونیم قبلش نوبت سفارتو بگیریم بعد که نوبتمون شد با نامه پذیرش دانشگاه بریم سفارت؟چون حدود ۱ سال فکر کنم طول بکشه تا نوبت شه به صورت دانشجویی ‌..ممنون میشم جواب بدین

  • سلام؛ این طول کشیدن به شرایط بستگی داره. در شرایط عادی حتی ۳ ماهه هم ممکنه نوبتتون برسه. اما میتونید به این صورت اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر الان میشه وقت سفارت المان گرفت یا خیر؟
  چندباری پیام دادم ویزامتریک گفتن سفارت بستس.
  حداقل موجودی حساب چقدرباید باشه و فقط سرپرست کفایت میکنه؟
  مدت دعوتنامم درحال اتمام هست و دیگه نمیتونم تمدید کنم.لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • سلام؛ فعلا نمی‌تونید وقت سفارت آلمان بگیرید اما احتمالا به زودی دفتر ویزامتریک باز بشه. برای ویزای توریستی آلمان حداقل۵۰ میلیون تومان برای هر نفر باید تمکن مالی داشته باشید. باید از دعوت کننده بخواید که یک دعوتنامه جدید برای شما بفرستن.

 • سلام وقتتون بخیر ،
  برای گرفتن ویزای یکماهه آلمان چه کارهایی باید انجام بدم ، وثیقه چقدر میخواد برای خودم و پسرم ، هزینه ویزا چقدر میشه ؟

  • سلام؛ برای ویزای تک آلمان وثیقه لازم نیست اما خیلی شرایط و مدارکتون باید خوب باشه که بتونید ویزای یک ماهه بگیرید.

 • با سلام؛ ایا من یا دیگران وقت سفارت بگیرم یا همان شرکت ویزامتریک؟ ایا سفارت براى ویزاه تورستى کار انجام میدهد با اینکه مرزها هنوز باز نشده. من در حساب ریالى کمى دارم اما حساب ارزى هم ندارم ولى براى سفر هم یورو و هم دلار بصورت اسکناس و بشتر از سفر هم دارم ایا اسکناس بصورت نقد قابل قبول براى سفارت هست لطفا من را راهنمایى کنید. مرسی

  • سلام؛ برای ویزای توریستی آلمان از هر شرکتی میتونید بخواید که برای شما وقت سفارت آلمان بگیرن. خودتون هم میتونید از طریق ویزامتریک این کار رو انجام بدید. اما فعلا دفتر خدمات ویزای آلمان بسته هست. بله پول نقد هم قابل قبوله. اما بهتره که یک حساب ارائه بدید.

 • سلام من قصد دارم برای پدرم دعوتنامه بفرستم که به آلمان بیاد اما ایشان نه حساب بانکی خوبی دارند نه سند ملکی به نامشونه نه بیمه اجتماعی دارن. همه هزینه هارو می خوام خودم تقبل کنم. امکانش هست بهش ویزا ندن؟

 • خسته نباشید
  من نوبت سفارت داشتم که به صورت اتوماتیک کنسل شده و میخواستم برای برگشت پولی که به حساب ریخته بودم اقدام کنم فرم عودت وجه از سایت دانلود کردم فقط نمی‌دونم کجا باید فرم بفرستم به آدرس تهران پست کنم یا ایمیل بفرستم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من می خوام وقت سفارت آلمان بگیرم اما چون مشمول خدمت سربازی هستم باید برای گرفتن پاسپورت وثیقه بذارم ولی با توجه به اینکه چند ماه دیگه می خوام به خدمت اعزام بشم می خواستم بپرسم راه دیگه ای به جز گذاشتن وثیقه ندارم؟

 • سلام
  بنده متولد تیر ماه سال۷۴هستم و الان۲۴سال و۹ماه سن دارم.
  میخواستم برای ویزای کاری آلمان درخواست بدم.
  مدرک دیپلم علوم تجربی دارم و پیش دانشگاهی همین رشته روهم تموم کردم.
  طبق قانون جدید۲۰۲۰که با دیپلم میشه ویزای کار گرفت:
  سوال اولم اینکه من ۳ماه دیگه وارد ۲۵سال میشم باز میتونم درخواستمو بدم و تا تموم شدن سن ۲۵سالم وقت دارم ویانه منظور از ۲۵سال افرادی هستن که هنوز به خود سن۲۵سال نرسیدن؟؟
  سوال دومم اینکه من تخصص قنادی ترکار دارم و در این حیطه کاری آیا میتونم ویزای کاری آلمان رو بگیرم؟؟
  پیشاپیش از پاسخ هاتون کمال تشکر دارم

  • سلام
   ما فعلا در زمیه ویزای کاری آلمان و گرفتن وقت سفارت کاری آلمان فعالیتی نداریم. اما خوب شما بهتره از قبلش با یک کارفرما در آلمان تماس بگیرید تا خیالتون از بابت کار مطمئن بشه. اینطوری شانس ویزا شدنتون از سفارت آلمان هم بیشتره.

 • سلام خسته نباشید من شوهرم مقیم المان هستند. باید قبل از انجام کار هام وقت سفارت بگیریم یا بعد از امتحان گوته؟

   • با سلام، من اهل افغانستان و فعلا دانشجو در تهران هستم، میخواستم ببینم امکان اینکه برای ادامه تحصیل به آلمان برم ازینجا هست برام بصورت آزاد و هزینش چقدره؟

    • سلام؛ ما ویزای تحصیلی شینگن کار نمی‌کنیم. اما باید برای ویزا تحصیلی آلمان احتمالا امکانش هست. باز خودتون پیگیری کنید.

     • سلام روز بخیر ، من دانشجو ترم ۵ کارشناسی هستم و دو ترم از فارغ التحصیلیم مونده ، میخوام بدونم با توجه به اینکه یک سال وقت سفارت طول میکشه من میتونم ابتدا وقت سفارت بگیرم بعد مدارکم رو موقع رفتن به سفارت تحویل بدهم یا اینکه همان ابتدا برای گرفتن وقت سفارت نیاز به مدرک های تحصیلی و زبان دارم ؟ میشه لطف کنید بگید چه مدارکی نیاز هست فقط برای گرفتن وقت سفارت ؟ تشکر.

      • سلام
       منظورتون اگه سفارت آلمان هست که بله از الان میتونید وقت سفارت آلمان بگیرید و برای وقت سفارت آلمان فقط پاسپورت لازمه.

 • سلام خسته نباشین من میخام اقامت آلمان و بگیرم البته با شغل خوانندگی چون همینطور که درجریانید توی ایران خانم ها به صورت رسمی نمیتونن خواننده بشن بعد با این شرایط احتمال صدور ویزا بیشتر میشه یانه

  • سلام؛ این موضوع روی شانس اخذ ویزای آلمان تاثیری نداره. اما اول باید دعوتنامه کاری بگیرید و شاید این موضوع در گرفتن دعوتنامه کاری تاثیرگذار باشه. توصیه میکنم با گروه ها یا مراکزی که خودتون بهتر می‌شناسید تماس بگیرید.

 • سلام وقتتون بخیر‌
  برای گرفتن وقت سفارت برای ویزای آوسبیلدونگ اول باید پذیرش از آوسبیلدونگ داشت و بعد وقت گرفت یا امکانش هست که اول وقت سفارت‌ رو بگیرم وقتی ایمیل اومد و تاریخ مشخص شد بعد پذیرش بگیرم؟

 • با سلام
  از یک شرکت آلمانی پیشنهاد کار دارم و خدمات ویزا جزو خدماتی هست که شرکت ارائه میده، فقط می خواستم بدونم که سفارت آلمان مشکلی با پرداخت اینترنتی هزینه بررسی ویزا و … توسط کارفرما نداره؟
  به این دلیل این سوال برام پیش اومده که بعضی افراد میگن این مسئله بستگی به سفارت داره که قبول بکنه یا نه!
  که البته عجیب هست!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.