اطلاعیه سفارت آلمان

 • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

برای گرفتن وقت سفارت آلمان دیگر لازم نیست در سایت ویزامتریک بست بنشینید! چند وقتی است که رزرو وقت سفارت آلمان از طریق سایت سفارت انجام می‌شود و تنها برای ارائه مدارک وانگشت نگاری باید به کارگزاری ویزامتریک مراجعه کنید. پس به جای بالا و پایین سایت ویزامتریک، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

فرآیند گرفتن وقت سفارت آلمان

پروسه تعیین وقت سفارت آلمان کاملاً به صورت آنلاین و توسط سایت سفارت این کشور انجام می‌شود. از سایت ویزامتریک فقط برای ویزا‌های توریستی، دانشجویی، کاری و تایید مدارک می‌توان وقت سفارت رزرو کرد. برای سایر ویزا‌های آلمان مثل پیوستن به خانواده و سایر روادید ملی این کشور باید از خود سفارت آلمان وقت رزرو کنید.

 • وقت سفارت آلمان برای ثبت اطلاعات بیومتریک است و شما نیازی به مصاحبه با افسر سفارت ندارید.

نحوه تعیین وقت ویزامتریک سفارت آلمان

برای رزرو وقت سفارت آلمان می‌بایست مراحل زیر را طی کنید.

 • هزینه رزرو وقت سفارت را بپردازید.

برای اینکه بتوانید از این سایت وقت رزرو کنید باید ابتدا هزینه تعیین وقت سفارت را به حساب شرکت ویزامتریک واریز نمایید. تا زمانی که هزینه به حساب این شرکت واریز نشود هیچ وقتی برای شما رزرو نخواهد شد.

 • تاریخ مورد نظرتان را در سایت ویزامتریک مشخص کنید.

24 ساعت بعد از واریز هزینه قرار ملاقات با سفارت، شما مجاز به رزرو وقت از سایت ویزامتریک خواهید بود. به همین منظور بعد از ورود به سایت در قسمت بالای صفحه بخش «روش‌های درخواست روادید» را انتخاب و بر روی گزینه «رزرو قرار ملاقات» کلیک کنید. در این صفحه بر روی گزینه «مراحل انتصاب» کلیک کرده تا وارد بخش تعیین نوع نوبت سفارت شوید.

 • نوع وقت سفارت را مشخص کنید.

در این بخش بر روی نوع وقت (وقت تحصیلی، ویزای توریستی شنگن، تایید مدارک) مود نیاز خود کلیک نمایید تا فرایند تعیین قرار ملاقات شما شروع شود. برای تعیین قرار ملاقات با سفارت آلمان نیازی به درست کردن حساب کاربری در سایت ویزامتریک ندارید. شما می‌توانید با شماره کارتی که با آن هزینه رزرو وقت سفارت آلمان را پرداخت کرده‌اید و تاریخ واریز وجه، وارد بخش تعیین نوبت سفارت آلمان شوید.

 • منتظر ایمیل تایید رزرو وقت سفارت بمانید.

بعد از تعیین تاریخ قرار ملاقات منتظر بمانید تا ایمیل تاییدیه رزرو وقت سفارت آلمان برای شما ارسال شود. تا زمانی که این ایمیل به دست شما نرسیده باشد فرایند رزرو وقت تکمیل نشده است.

 • تاریخ رزرو شده را از سایت ویزامتریک چک کنید.

پس از دریافت ایمیل تعیین وقت سفارت در قسمت «تغییر تاریخ قرار ملاقات» سایت ویزامتریک، می‌توانید وضعیت نوبت رزرو شده را مشاهده نمایید. در صورت مناسب نبودن تاریخ تعیین شده می‌توانید آن را تغییر دهید.

وقت فوری سفارت آلمان

در حال حاضر وقت سفارت آلمان به صورت فوری برای ویزا‌های تحصیلی یا توریستی صادر نمی‌شود. وقت فوری سفارت آلمان در تهران در صورتی برای شما صادر می‌شود که شرایط اضطراری (درمان و پیشگری از بیماری، دلایل بشر‌دوستانه، زایمان، ازدواج) برای سفر کردن داشته باشید.

 • همچنین در صورتی که نیروی متخصص در زمینه شغل خود هستید و از شرکت‌های آلمانی پیشنهاد رسمی دریافت کرده‌اید؛ می‌توانید بدون وقت قبلی درخواست خود را به همراه مدارک به دفتر ویزامتریک تقدیم نمایید.

وقت VIP سفارت آلمان

در صورتی که نوبت‌های عادی سفارت پر شده باشند، می‌توانید با رزرو وقت سفارت VIP‌ اقدام به ثبت درخواست ویزای خود در ویزامرتیک کنید. نوبت VIP سفارت آلمان برای آن دسته از افرادی است که می‌خواهند در محیطی شیک، همراه با آرامش، پرونده ویزای خود را به ثبت برسانند. وقت VIP برای شما هزینه بیشتری دارد، ولی از نظر زمان نوبت‌دهی با وقت عادی فرقی ندارد! از طرفی با رزرو این نوع وقت بعضی از خدمات نظیر عکاسی، فتوکپی، پیگیری وضعیت پرونده ویزا با اس‌ام‌اس برای شما رایگان ‌خواهد شد.

هزینه ویزامتریک وقت سفارت آلمان در تهران

قیمت وقت سفارت آلمان بسته به نوع درخواست و ویزای شما می‌تواند متفاوت باشد!  ویزامتریک برای ارائه خدمات از شما مبلغ 30 یورو به صورت نقدی دریافت خواهد کرد. همچنین قبل از شروع فرایند رزرو قرار ملاقات باید 1,300,000 تومان برای درخواست ویزای توریستی و تحصیلی و 1,000,000 تومان برای رزرو وقت تایید مدارک به حساب این شرکت واریز نمایید. این مبلغ بعد از حضور در روز قرار ملاقات و ارائه مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک به حساب شما عودت داده می‌شود. همچنین برای رزرو وقت VIP از ویزامتریک باید 75 یورویی به این شرکت بپردازید.

 • برای اطلاع از قیمت رزرو وقت سفارت آلمان توسط گروه ویزالند با مشاورین ما در تماس باشید.

هزینه‌های خدمات ویزامتریک

شرکت ویزامتریک برای خدمات مختلفی که ارائه می‌دهد نرخ‌های متفاوتی دارد. این هزینه‌ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده فرمایید.

نوع خدمات هزینه خدمات
هزینه خدمات عادی 30 یورو
هزینه خدمات VIP 75 یورو
پر کردن فرم درخواست هر نفر 10 یورو
عکس بیومتریک هر نفر 8 یورو
خدمات فتوکپی، فکس، چاپ هر صفحه 30 سنت
تحویل پاسپورت توسط پیک (CARGO) برای هر نفر 9 یورو
خدمات اطلاع رسانی
 • اس ام اس( 1 یورو برای هر پیام )
 • ایمیل ( رایگان)
 • تلفن ( 3 یورور برای هر تماس )
رزرو وقت توریستی 1,300,000 میلیون تومان (عودت داده می‌شود)
رزرو وقت تحصیلی 1,300,000 میلیون تومان (عودت داده می‌شود)
رزرو وقت تایید مدارک 1,000,000 میلیون تومان (عودت داده می‌شود)
تایید اصل مدارک 30 یورو
تایید کپی مدارک 25 یورو

رزرو وقت سفارت آلمان دانشجویی

وقت سفارت آلمان دانشجویی توسط سایت ویزا مترک تعیین می‌شود و شما نیازی به مراجعه به سایت سفارت این کشور ندارید. برای این کار می‌بایست اول هزینه رزرو قرار ملاقات را پرداخت کرده و سپس با ورود به سایت ویزا متریک اقدام به تعیین نوبت سفارت دانشجویی کنید.

 • در صورتی که در مورد وقت سفارت آلمان هر گونه سوالی در ذهنتان بود می‌توانید با ارسال ایمیل به آدرس «iran@visametric.com» در مورد آنها اطلاعات کسب کنید.

سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

برای اخذ ویزای توریستی و تحصیلی نیازی به سایت سفارت آلمان ندارید. در واقع تنها برای رزرو وقت ویزای پیوست به خانواده، ویزای ورود مجدد و اخذ مجوز‌هایی مثل گواهی فوت، تولد، نقل و انتقال باید از سایت سفارت این کشور به صورت مستقیم وقت سفارت رزرو کنید.

برای رزرو وقت سفارت ویزا‌های بلند مدت الحاق خانواده و ورود دوباره به آلمان وارد  لینک‌های زیر شوید.

لینک رزرو وقت سفارت ویزای بلند مدت الحاق به خانواده

لینک رزرو وقت سفارت ویزای ورود دوباره به آلمان

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

خرید وقت سفارت آلمان

ویزامتریک وقت سفارت آلمان را به صورت هفتگی در دسترس شما قرار می‌دهد! مشکل اصلی اینجاست که وقت‌ها در زمان بسیار کوتاهی به سرعت پر می‌شوند و شما باید چندین هفته یا ماه منتظر بمانید تا وقت سفارت آلمان نصیبتان شود. از این رو برخی از شرکت‌ها بر اساس تجربه‌ای که در این زمینه دارند، نوبت سفارت رزرو می‌کنند و شما می‌توانید از آنها اقدام به خرید وقت سفارت آلمان کنید. خرید وقت سفارت برای شما هزینه دارد، ولی کمک می‌کند که بدون مشکلاتی نظیر نبود وقت، صرف زمان زیاد برای رزرو، اطلاعات نداشتن از تاریخ دقیق قرار ملاقات، وقت سفارت آلمان به دست آورید.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

برای تعیین وقت سفارت آلمان فقط باید شماره کارت و تاریخ پرداخت هزینه رزرو نوبت سفارت به علاوه پاسپورت معتبر داشته باشید. البته در روز قرار ملاقات باید تمامی مدارک مورد نیاز ویزای شینگن را با خود به دفتر ویزامریک ببرید.

با شرکت ویزامتریک بیشتر آشنا شوید

شرکت ویزا متریک یا رهیاب گذر آرتا از سال 2018 در ایران تاسیس و وظیفه خدمات رسانی به متقاضیان ویزا آلمان را بر عهده دارد. این شرکت توسط سفارت آلمان مامور شده است که فرم درخواست ویزای آلمان و مدارک مورد نیاز آن را از شما دریافت کند. همچنین این شرکت وظیفه ثبت اطلاعات بیومتریک و ارسال مدارک شما به سفارت برای گرفتن تاییدیه را دارد.

نکات وقت سفارت آلمان

 • شما می‌توان برای حداکثر 6 نفر یک وقت گروهی یا خانوادگی ثبت کرد.
 • باید توجه داشته باشید که تاریخ قرار ملاقات شما تا آغاز سفرتان، کمتر از 90 روز فاصله داشته باشد.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل در رزرو وقت سفارت آلمان می‌توانید از طرق ایمیل «https://www.visametric.com/iran/Germany/fa/contact-form» با شرکت ویزامتریک در تماس باشید.
 • به دلیل مسائل انتظامی و امنیتی از به همراه داشتن وسایل زیر به دفتر ویزامتریک جدا خود داری نمایید.
  لیست وسایل ممنوعه
  تلفن همراه
  تمامی مواد قابل اشتعال و اشیای نوک تیز
  سلاح، یا اشیای مشابه سلاح یا مواد منفجره
  حیوانات (به دلیل واکنش‌های آلرژیک بالقوه)
  پاکت‌ها یا بسته‌های مهر و موم شده
  خوردنی و آشامیدنی
  کیف بزرگ تر از چمدان (کیف دستی مجاز است)

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

1. آیا وقت سفارت فوری برای ویزای آلمان در حال حاضر صادر می‌شود؟

بله، فقط در موارد ضروری مثل  بشر دوستانه و ازدواج

2. آیا در صورت مراجعه نکردن در روز قرار ملاقات به سفارت قیمت درخواست وقت سفارت به شما عودت داده می‌شود؟

خیر؛ در صورت مراجعه نکردن هیچ هزینه‌ای به شما عودت داده می‌شود.

3. آیا می‌توان اطلاعات هویتی خود را در صفحه رزرو تعیین وقت سفارت آمان ویرایش کرد؟

خیر؛ بعد از رزرو تعیین وقت نمی‌تواند اطلاعات هویتی را ویرایش کرد، پس در وارد کردن آنها دقت کنید.

4. در صورت ارسال ناقص مدارک به ویزا متریک آیا می‌توانیم نواقص پرونده را برطرف کرد؟

بله، در صورت ناقص بودن مدارک ویزامتریک به شما برای رفع رقصی مدارک پرونده اطلاع خواهد داد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر