کرونا و ویزای آلمان - بازگشایی سفارت آلمان، وقت سفارت

 • طبق آخرین اطلاعیه سفارت آلمان در ایران، از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه ۹۹، بخش مربوط به پذیرش درخواست ویزای ملی سفارت آلمان باز است.

 • متقاضیان ویزای نوع D یا ویزای ملی آلمان؛ جهت تعیین وقت مدارک خود را به پیوست درخواست ویزا، به آدرس ایمیل konsulat@tehe.diplo.de ارسال نمایند.

 • پس از تعیین وقت سفارت، به منظور تحویل گذرنامه‌، تنها در روزهای سه‌شنبه می‌توانید به سفارت مراجعه نمایید.

 • در نظر داشته باشید که بخش مربوط به پذیرش درخواست ویزای توریستی شینگن، تا زمانی که قوانین مربوط به ممنوعیت ورود برقرار باشند، همچنان بسته خواهد ماند. از این‌رو، دفتر ویزای شرکت ویزامتریک نیز برای مراجعین تعطیل می‌باشد.

 • شما می‌توانید اطلاعات مربوط به ویزای نوع D و یا ویزای ملی آلمان را در ادامه مطالب همین صفحه به دست آورید.

وقت سفارت آلمان مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به کارگزاری ویزای این کشور مراجعه می‌کنید. بخش کنسولی و خدمات ویزای سفارت آلمان در ایران تعطیل می‌باشد و شما برای اخذ ویزای این کشور باید درخواست خود را به ویزامتریک ارائه کنید. در آپدیت جدید سایت ویزامتریک شما می‌توانید ساعت و تاریخ مراجعه را خودتان تعیین کنید.در این مطلب می‌خوانید

📌 تعیین وقت سفارت آلمان

📌 وقت سفارت آلمان فوری

📌 هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

📌 وقت سفارت آلمان دانشجویی

📌 سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

📌 خرید وقت سفارت آلمان

📌 مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

📌 معرفی ویزامتریک

📌 سوالات متداول وقت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و توسط کارگزاری ویزامتریک تعیین می‌شود. پس از مراجعه به سایت ویزامتریک و ایجاد حساب کاربری، باید نوع ویزای درخواستی خود را ( توریستی، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری) انتخاب کنید. پیش از این تعیین وقت سفارت آلمان به عهده خود سایت ویزامتریک بود و شما دخالتی در انتخاب روز مراجعه نداشتید اما در حال حاضر خودتان می‌توانید ساعت و روز مراجعه به سفارت آلمان را تعیین کنید.

وقت سفارت آلمان فوری

وقت فوری سفارت آلمان، برای ویزاهای سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری وجود ندارد. اما اگر به دلایل پزشکی به آلمان سفر می‌کنید، می‌توانید با ارائه مدارک پزشکی و پذیرش از بیمارستان های آلمان، می‌توانید برای ۱ هفته تا ۱ ماه بعد وقت سفارت خود را رزرو کنید.

وقت سفارت فوری آلمان، باعث سودجویی برخی از آژانس ها و کارگزاران ویزای این کشور شده است که با وعده هایی مثل آشنایی بازی با افراد داخل سفارت، در اختیار داشتن وقت های سفارت آلمان و موارد این چنینی، مبالغ هنگفتی از متقاضیان دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید که وقت سفارت آلمان توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود و این کارگزار، مستقیما زیر نظر سفارت آلمان فعالیت می‌کند و در صورت ایجاد فضای سودجویی، فورا سلب مسئولیت شده و دریافت ویزا برای ایرانیان مقدور نخواهد بود.

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران

هزینه وقت سفارت آلمان در تهران، برای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان می‌باشد. ۱۹۰ هزار تومان از این مبلغ به ویزامتریک پرداخت می‌شود و باقی آن، برای ارائه خدمات ویزای آلمان (پر کردن فرم شینگن، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد. در نظر داشته باشید که این تمامی هزینه نیست و شما با توجه به ویزای درخواستی، مبلغی را نیز باید به صندوق ویزامتریک پرداخت کنید. به طور مثال، اگر درخواست ویزای توریستی آلمان ارائه کرده باشید، باید مبلغ ۶۰ یورو به صندوق ویزامتریک پرداخت کنید.

وقت سفارت آلمان دانشجویی

برای دریافت وقت سفارت آلمان دانشجویی، باید از یک دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی، پذیرش داشته باشید. وقت سفارت دانشجویی آلمان، برای ۱ سال پس از زمان درخواست قابل دسترسی خواهد بود. توجه داشته باشید که در صورت از دست دادن زمان وقت مصاحبه سفارت آلمان، باید ۱ سال منتظر بمانید تا دوباره بتوانید وقت جدید رزرو کنید.

سفارت آلمان در تهران و نحوه تعیین وقت

سفارت آلمان در تهران، در آدرس خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن، پلاک ۳۲۴ واقع شده است. توجه داشته باشید که بخش کنسولی و خدمات ویزای آلمان در سفارت این کشور در ایران تعطیل می‌باشد و شما باید درخواست ویزای خود را به ویزامتریک، کارگزار ویزای آلمان در تهران ارائه کنید.

خرید وقت سفارت آلمان

خرید وقت سفارت آلمان، به این شکل است که متقاضیان دارای وقت سفارت، زمان مراجعه خود را با مبالغ هنگفتی در اختیار دیگران قرار می‌دهند. خرید وقت سفارت آلمان غیرقانونی می‌باشد و در صورتی که افسران ویزا متوجه این موضوع شوند، ممکن است از ورود به آلمان محروم شوید.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان، در اصل تحویل مدارک و انگشت نگاری می‌باشد و شما هیچ مصاحبه و دیداری با افسران ویزا ندارید. مدارک وقت سفارت المان نیازی به ترجمه ندارند و فقط باید اصل آن ها را به سفارت این کشور تحویل دهید. مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای آلمان

📑 پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی

📑 دو قطعه عکس ۳.۵*۴.۵

📑 بیمه مسافرتی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت به آلمان

📑 واچر هتل

📑 دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 تمکن مالی و گردش حساب

📑 شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

معرفی ویزامتریک

گروه ویزامتریک، با هدف توسعه روابط بین کشور‌ها، در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد. ویزامتریک خدمات مربوط به درخواست ویزا، خدمات کنسولی و پشتیبانی از آن ها را انجام می‌دهد. ویزا متریک در کشور هایی فعالیت می‌کند که کنسولگری سفارت کشور مقصد در این کشورها تعطیل می‌باشد. به طور مثال، خدمات کنسولی سفارت آلمان در ایران تعطیل می‌باشد و خدمات مربوط به ویزای کشور آلمان را، ویزامتریک برای متقاضیان ایرانی انجام می‌دهد اما در نهایت تصمیم گیرنده اصلی برای اعطای ویزا، افسران ویزای آلمان هستند و ویزامتریک هیچ نقشی در آن ندارد.

نکته مهم: سایت اصلی ویزامتریک، visametric.com می‌باشد. توجه داشته باشید که با این اسم، سایت های مختلفی فعالیت می‌کنند.

آدرس و تلفن ویزامتریک:

 دفتر ویزامتریک در تهران، در آدرس خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا، نبش خیابان ۲۱، ساختمان شیراز، طبقه اول، پلاک ۱۳۷ واقع شده است و متقاضیان می‌توانند در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ برای انگشت نگاری و تحویل مدارک و در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ برای تحویل پاسپورت مراجعه کنند.

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

در ادامه، رایج ترین سوالاتی که متقاضیان وقت سفارت آلمان از کارشناسان ویزالند می‌پرسند را، برای شما آورده ایم.

آیا خودمان می‌توانیم وقت سفارت آلمان بگیریم؟

بله، شما می‌توانید به سایت ویزامتریک (که آدرس آن در بالا ذکر شده است) مراجعه کنید، حساب کاربری ایجاد کنید، هزینه درخواست وقت سفارت را پرداخت کنید و برای خودتان وقت سفارت رزرو کنید. اما در صورت درخواست، می‌توانید این کار را از طریق ما انجام دهید.

برای درخواست وقت سفارت پزشکی آلمان، به چه مدارکی نیاز است؟

برای درخواست وقت سفارت پزشکی آلمان نیازی به ارائه مدارک نیست. اما زمانی که برای تحویل مدارک به ویزامتریک مراجعه می‌کنید، باید نامه پذیرش از بیمارستان و یا کلینیک در آلمان را ارائه کنید. همچنین، باید نامه پزشک معالج‌تان در ایران را مبنی بر اینکه درمان شما در ایران امکان پذیر نیست، به افسران ویزا ارائه کنید.

آیا برای تعیین وقت سفارت آلمان، نیاز به گذراندن آزمون های گوته داریم؟

آزمون های گوته، برای یادگیری زبان آلمانی می‌باشد. اینکه به مدرک آزمون های گوته نیاز دارید و یا خیر، به نوع ویزای درخواستی شما ارتباط دارد. برای ویزای توریستی آلمان، نیازی به ارائه این مدرک نیست اما اگر بخواهید برای کار و یا تحصیل به آلمان سفر کنید، باید حتما این مدرک را داشته باشید. توجه داشته باشید که گوته، مرکز آموزش زبان آلمانی در ایران است که توسط سفارت آلمان تاسیس شده است.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.2 از 89 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۳۸ دیدگاه ها

 • سلام و خسته نباشید.من ۳۷ سال سن دارم و میخواستم برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام کنم و آشنایی به زبان آلمانی ندارم.بنظر شما اول وقت سفارت بگیرم و بعد شروع به خوندن زبان آلمانی کنم (با توجه به اینکه ۱سال و نیم حداقل طول میکشه تا بمن وقت سفارت بدن)؟
  و اینکه خودم میتونم برای ویزای جاب سیکر اقدام کنم یا بهتر است از طریق موسسه ای اقدام کنم؟

  • سلام؛ زبان آلمانی سخته، ولی اگر فکر میکنید که میتونید تو این‌مدت زبانتون رو اکی کنید، میتونید اول وقت بگیرید بعد زبان بخونید و اگر این زمان براتون کمه که اول زبان بعد وقت. خودتون هم میتونید برای ویزای کاریابی آلمان اقدام کنید.

 • سلام. وقتتون بخیر.
  من حدود یک هفتس که نامه پذیرش دانشگاه (ارشد) رو دریافت کردم و میخواستم وقت سفارت بگیرم اما سفارت بسته است. آیا با توجه به اینکه ترمم از اکتبر شروع میشه و سفارت فعلا بسته است شانس دریافت ویزا در ۳ ماه آینده وجود داره؟ چکار میتونم بکنم؟

 • سلام خسته نباشید .
  برای گرفتن نوبت سفارت به صورت دانشجویی(ارشد) همون اول نیاز به پذیرش دانشگاه هست یا میتونیم قبلش نوبت سفارتو بگیریم بعد که نوبتمون شد با نامه پذیرش دانشگاه بریم سفارت؟چون حدود ۱ سال فکر کنم طول بکشه تا نوبت شه به صورت دانشجویی ‌..ممنون میشم جواب بدین

  • سلام؛ این طول کشیدن به شرایط بستگی داره. در شرایط عادی حتی ۳ ماه هم ممکنه نوبتتون برسه. اما میتونید به این صورت اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر الان میشه وقت سفارت المان گرفت یا خیر؟
  چندباری پیام دادم ویزامتریک گفتن سفارت بستس.
  حداقل موجودی حساب چقدرباید باشه و فقط سرپرست کفایت میکنه؟
  مدت دعوتنامم درحال اتمام هست و دیگه نمیتونم تمدید کنم.لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • سلام؛ فعلا نمی‌تونید وقت سفارت بگیرید اما احتمالا به زودی دفتر ویزامتریک باز بشه. برای ویزای توریستی حداقل۵۰ میلیون تومان برای هر نفر باید تمکن مالی داشته باشید. باید از دعوت کننده بخواید که یک دعوتنامه جدید برای شما بفرستن.

 • سلام وقتتون بخیر ،
  برای گرفتن ویزای یکماهه آلمان چه کارهایی باید انجام بدم ، وثیقه چقدر میخواد برای خودم و پسرم ، هزینه ویزا چقدر میشه ؟

  • سلام؛ برای ویزای تک وثیقه لازم نیست اما خیلی شرایط و مدارکتون باید خوب باشه که بتونید ویزای یک ماهه بگیرید.

 • با سلام؛ ایا من یا دیگران وقت سفارت بگیرم یا همان شرکت ویزامتریک؟ ایا سفارت براى ویزاه تورستى کار انجام میدهد با اینکه مرزها هنوز باز نشده. من در حساب ریالى کمى دارم اما حساب ارزى هم ندارم ولى براى سفر هم یورو و هم دلار بصورت اسکناس و بشتر از سفر هم دارم ایا اسکناس بصورت نقد قابل قبول براى سفارت هست لطفا من را راهنمایى کنید. مرسی

  • سلام؛ برای ویزای توریستی از هر شرکتی میتونید بخواید که برای شما وقت سفارت بگیرن. خودتون هم میتونید از طریق ویزامتریک این کار رو انجام بدید. اما فعلا دفتر خدمات ویزای ویزامتریک بسته هست. بله پول نقد هم قابل قبوله. اما بهتره که یک حساب ارائه بدید.

 • سلام من قصد دارم برای پدرم دعوتنامه بفرستم که به آلمان بیاد اما ایشان نه حساب بانکی خوبی دارند نه سند ملکی به نامشونه نه بیمه اجتماعی دارن. همه هزینه هارو می خوام خودم تقبل کنم. امکانش هست بهش ویزا ندن؟

 • خسته نباشید
  من نوبت سفارت داشتم که به صورت اتوماتیک کنسل شده و میخواستم برای برگشت پولی که به حساب ریخته بودم اقدام کنم فرم عودت وجه از سایت دانلود کردم فقط نمی‌دونم کجا باید فرم بفرستم به آدرس تهران پست کنم یا ایمیل بفرستم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من می خوام وقت سفارت آلمان بگیرم اما چون مشمول خدمت سربازی هستم باید برای گرفتن پاسپورت وثیقه بذارم ولی با توجه به اینکه چند ماه دیگه می خوام به خدمت اعزام بشم می خواستم بپرسم راه دیگه ای به جز گذاشتن وثیقه ندارم؟

 • سلام
  بنده متولد تیر ماه سال۷۴هستم و الان۲۴سال و۹ماه سن دارم.
  میخواستم برای ویزای کاری آلمان درخواست بدم.
  مدرک دیپلم علوم تجربی دارم و پیش دانشگاهی همین رشته روهم تموم کردم.
  طبق قانون جدید۲۰۲۰که با دیپلم میشه ویزای کار گرفت:
  سوال اولم اینکه من ۳ماه دیگه وارد ۲۵سال میشم باز میتونم درخواستمو بدم و تا تموم شدن سن ۲۵سالم وقت دارم ویانه منظور از ۲۵سال افرادی هستن که هنوز به خود سن۲۵سال نرسیدن؟؟
  سوال دومم اینکه من تخصص قنادی ترکار دارم و در این حیطه کاری آیا میتونم ویزای کاری آلمان رو بگیرم؟؟
  پیشاپیش از پاسخ هاتون کمال تشکر دارم

  • سلام
   ما فعلا در زمیه ویزای کاری فعالیتی نداریم. اما خوب شما بهتره از قبلش با یک کارفرما تماس بگیرید تا خیالتون از بابت کار مطمئن بشه. ایطوری شانس ویزا شدنتون هم بیشتره.

   • با سلام، من اهل افغانستان و فعلا دانشجو در تهران هستم، میخواستم ببینم امکان اینکه برای ادامه تحصیل به آلمان برم ازینجا هست برام بصورت آزاد و هزینش چقدره؟

    • سلام؛ ما ویزای تحصیلی شینگن کار نمی‌کنیم. اما باید برای ویزا تحصیلی احتمالا امکانش هست. باز خودتون پیگیری کنید.

     • سلام روز بخیر ، من دانشجو ترم ۵ کارشناسی هستم و دو ترم از فارغ التحصیلیم مونده ، میخوام بدونم با توجه به اینکه یک سال وقت سفارت طول میکشه من میتونم ابتدا وقت سفارت بگیرم بعد مدارکم رو موقع رفتن به سفارت تحویل بدهم یا اینکه همان ابتدا برای گرفتن وقت سفارت نیاز به مدرک های تحصیلی و زبان دارم ؟ میشه لطف کنید بگید چه مدارکی نیاز هست فقط برای گرفتن وقت سفارت ؟ تشکر.

      • سلام
       منظورتون اگه سفارت آلمانه که بله از الان میتونین وقت بگیرین و واسه وقت سفارت فقط پاسپورت میخواد.

 • سلام خسته نباشین من میخام اقامت آلمان و بگیرم البته با شغل خوانندگی چون همینطور که درجریانید توی ایران خانم ها به صورت رسمی نمیتونن خواننده بشن بعد با این شرایط احتمال صدور ویزا بیشتر میشه یانه

  • سلام
   این موضوع روی ویزا تاثیری نداره. اما اول باید دعوتنامه کاری بگیرید و شاید این موضوع در گرفتن دعوتنامه کاری تاثیرگذار باشه. توصیه میکنم با گروه ها یا مراکزی که خودتون بهتر می‌شناسید تماس بگیرید.

 • سلام وقتتون بخیر‌
  برای گرفتن وقت سفارت برای ویزای آوسبیلدونگ اول باید پذیرش از آوسبیلدونگ داشت و بعد وقت گرفت یا امکانش هست که اول وقت سفارت‌ رو بگیرم وقتی ایمیل اومد و تاریخ مشخص شد بعد پذیرش بگیرم؟

 • با سلام
  از یک شرکت آلمانی پیشنهاد کار دارم و خدمات ویزا جزو خدماتی هست که شرکت ارائه میده، فقط می خواستم بدونم که سفارت آلمان مشکلی با پرداخت اینترنتی هزینه بررسی ویزا و … توسط کارفرما نداره؟
  به این دلیل این سوال برام پیش اومده که بعضی افراد میگن این مسئله بستگی به سفارت داره که قبول بکنه یا نه!
  که البته عجیب هست!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.