برای اخذ ویزای کره جنوبی، فقط باید از آژانس‌هایی اقدام کنید که مورد تائید سفارت این کشور می‌باشد. ویزای کره جنوبی در ۲ نوع فوری و عادی صادر می‌شود. برای دریافت ویزای کره جنوبی نیازی به حضور در سفارت این کشور نیست و مدارک درخواست ویزای خود را باید به کارگزار تحویل کنید. ویزای توریستی کره جنوبی به درخواست متقاضی در انواع سینگل، دبل و مولتی صادر می‌شود. توجه داشته باشید که ویزای کره جنوبی فقط در قالب تورهای گروهی درخواست می‌شود.

وقت سفارت کره جنوبی

برای درخواست ویزای کره جنوبی، نیازی به گرفتن وقت سفارت نیست. شما حتی برای درخواست ویزای کره جنوبی نیازی به مراجعه به این سفارت ندارید. مدارک مورد نیاز ویزای کره جنوبی به همراه هزینه درخواست ویزا را باید به کارگزار ویزای خود ارائه کنید و ارائه درخواست از طریق کارگزار انجام می‌پذیرد.

شرایط اخذ ویزای کره جنوبی

مهم ترین شرط اخذ ویزای کره جنوبی، تمکن مالی می‌باشد. تمکن مالی ویزای کره جنوبی باید برای هر نفر مبلغی حدودا 50,000,000 تومان باشد. توجه داشته باشید؛ تا زمانی که جواب درخواست ویزای کره جنوبی برای شما صادر نشده است، به مانده حساب خود دست نزنید. چرا که ممکن است زمانی که تمکن مالی شما از سوی سفارت استعلام می‌شود، مبلغ مانده حساب با تمکن ارائه شده مطابقت نداشته باشد و همین امر باعث ریجکتی شما شود.

پس از تمکن مالی، اقدام در قالب تورهای گروهی کره جنوبی است. منظور از تور گروهی اقدام به همراه اقوام و یا دوستان نیست. تور گروهی به این معناست که شما از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام به اخذ ویزا کنید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کره جنوبی

مدارک مورد نیاز ویزای کره جنوبی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امورخارجه برای مدارک ویزای کره جنوبی نیست و مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک ویزای کره جنوبی به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کره جنوبی
 • برنامه سفری: برنامه سفری ویزای کره جنوبی باید دقیق و واضح نوشته شود. چرا که بسیاری از موارد ریجکت ویزای کره جنوبی به دلیل مبهم بودن برنامه سفری می‌باشد.
 • اصل و کپی از صفحه اول گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس ۳x۴: عکس‌ها باید رنگی و دارای پس زمینه سفید باشند. عکس ارائه شده با عکس پاسپورت نباید یکسان باشد و همچنین باید تمام رخ و بدون لبخند باشد.
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • کپی رنگی از تمامی ویزاهای اخذ شده قبلی
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار / روزنامه رسمی / جواز کسب
 • تمکن مالی (به دلار آمریکا)
 • ضمانت نامه بانکی / چک ضمانت (مبلغ ضمانت نامه و چک را آژانس مسافرتی تعیین می‌کند)
 • رزرو قطعی هتل محل اقامت (منطبق با تعداد روزهای اقامت) (برگه رزرو هتل را حتما در زمان سفر همراه داشته باشید. چرا که افسران مرزی آن‌را از شما درخواست می‌کنند)
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط قطعی رفت و برگشت هواپیما

هزینه درخواست ویزای کره جنوبی

هزینه‌ درخواست ویزای کره جنوبی معمولا با هزینه‌های تور کره جنوبی از شما دریافت می‌شود. از هزینه‌های تور کره جنوبی، 50 دلار برای ویزای سینگل با اقامت ۹۰ روزه و 80 دلار برای ویزای مولتی با اقامت بیش از ۹۰ روز پرداخت می‌شود.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای کره جنوبی

برای اخذ ویزای کره جنوبی، باید درخواست خود را به یکی از کارگزاران ویزای این کشور که اطلاعات آن‌ها در سفارت کره جنوبی منتشر شده است، ارائه کنید. لزومی به مراجعه حضوری به سفارت کره جنوبی نیست و شما باید تمامی مدارک و هزینه درخواست ویزا را به کارگزار خود تحویل دهید.

مدت اعتبار ویزای کره جنوبی

ویزای توریستی کره جنوبی، برای مدت زمان ۱ ماه معتبر است.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا

حدودا ۷ تا ۱۰ روزکاری پس از ارائه مدارک درخواست ویزای کره جنوبی از طریق کارگزار به سفارت، جواب درخواست ویزا برای شما آماده می‌شود که این جواب تحویل کارگزار می‌شود.

آدرس و تلفن سفارت کره جنوبی در ایران

سفارت کره جنوبی در ایران در آدرس تهران، میدان ونک، خیابان شیخ بهائی شمالی، کوچه دانشور، پلاک ۲ واقع شده است. سفارت کره جنوبی همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۴ فعال است. اما توجه داشته باشید که مراجعه حضوری به این سفارت امکان پذیر نیست.

نگاه کلی به اخذ ویزای کره جنوبی

 • ویزای کره جنوبی فقط در قالب تورهای گروهی اقدام می‌شود. شما به هیچ عنوان نمی‌توانید انفرادی موفق به اخذ ویزای کره جنوبی شوید.
 • تمکن مالی و اقدام به صورت گروهی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای کره جنوبی می‌باشد.
 • نیازی به مراجعه حضوری برای اخذ ویزای کره جنوبی نیست و درخواست ویزای خود را باید به آژانس‌ها و کارگزاران ویزای کره ارائه کنید.
 • ویزای کره جنوبی در ۲ نوع عادی و فوری (فقط برای ویزای مولتیپل) صادر می‌شود که هزینه ویزای عادی آن 240 دلار و هزینه ویزای فوری آن 300 دلار می‌باشد.
 • رزرو قطعی هتل محل اقامت خود را حتما باید به افسران مرزی ارائه کنید.
 • حدودا ۷ تا ۱۰ روز کاری به درخواست ویزای توریستی کره جنوبی شما پاسخ داده می‌شود و این ویزا تا ۳۰ روز معتبر است.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر