نمونه ویزای شینگن

اطلاعیه - اثر کرونا بر ویزای شینگن و زمان بازگشایی سفارت‌ها

با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمامی اعضای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن، از اواسط اسفند ماه و به مرور زمان تصمیم بر بستن سفارت و مرزهای خود کرده و از ارائه خدمات ویزا در شرایط ممنوعیت سفر ناشی از کرونا خودداری نموده‌اند.

 • تا کنون اغلب کشورهای شینگن، تاریخ مشخصی را برای بازگشایی سفارت خود در ایران اعلام نکرده‌اند. شما می‌توانید جدیدترین اخبار مربوط به ویزای هر کشور را در صفحه اختصاصی ویزای همان کشور در سایت ویزالند بررسی نمایید.

 • در صورتی که پیش از این وقت سفارت خود را رزرو کرده‌اید، وقت قبلی شما کنسل شده اما قطعا بعد از بازگشایی سفارت‌های شینگن، از طرف سفارت با شما تماس گرفته خواهد شد تا وقت مصاحبه جدید برای شما رزرو شود.

در موارد اضطراری می‌توانید از طریق ایمیل سفارت مورد نظر که در صفحه ویزای آن کشور در سایت ویزالند قرار دارد، با سفارت کشور موردنظرتان ارتباط برقرار کنید.

مورد شما در صورتی اضطراری خواهد بود که پرونده شما یکی از موارد زیر باشد:

۱. پیوست به خانواده اعضای خانواده شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن

۲. داراندگان اقامت بلندمدت یا ویزای ملی (ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری)

۳. و موارد اضطراری دیگری از جمله:

۱. کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت.
۲. ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند.
۳. دیپلمات‌ها، اعضای سازمان‌های بین المللی و بشر دوستانه.
۴. مسافرین ترانزیت.
۵. مسافرینی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می‌کنند.

با داشتن ویزای شینگن می‌توان به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کرد. اروپا از نظر ویزا گرفتن برای ایرانیان به سه بخش شینگن، بریتانیا و کشورهای اتحادیه و اروپای شرقی تقسیم می‌شود. منطقه شینگن شامل کشورهای آلمان، نروژ، اتریش، فرانسه، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، اسپانیا، دانمارک، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، یونان و هلند است. مسافران با داشتن ویزای شینگن می‌توانند در زمان و شرایط مشخصی به هر یک از کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کنند. از این رو در این مقاله شما را با نحوه گرفتن ویزای شینگن آشنا می‌کنیم تا پیش از اقدام برای دریافت آن، از نحوه اخذ ویزای شینگن اطلاعات کافی داشته باشید.

مشخصات کلی ویزای شینگن
شرایط اخذ ویزا تمکن مالی – گردش حساب – دعوت‌نامه (الزامی نیست)
حداقل میزان تمکن مالی حدودا بین ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان (بسته به کشور مقصد)
گردش حساب مورد نیاز گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضی به یورو
هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا ۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان
برای اطلاع دقیق این صفحه را مشاهده کنید: هزینه ویزای شینگن
هزینه اخذ ویزا، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنید ویزای توریستی: ۸۰ یورو
(البته در کشورهایی که از طریق کارگزاری اقدام می‌شود، ۲۰ تا ۳۰ یورو به عنوان خدمات کارگزاری اخذ میشود)
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط ویزالند از ۲۰۰,۰۰۰ تومان تا ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
برای اطلاع دقیق این صفحه را مشاهده کنید: هزینه وقت سفارت کشورهای شینگن
هزینه گرفتن وقت سفارت، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنید رایگان
(فقط برای کشور آلمان باید ۱۹۰ هزار تومان پرداخت کنید)
نحوه اقدام برای اخذ ویزا کلیه کشورها به صورت حضوری
ورود با این ویزا به کشورهای ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن
نحوه تعیین وقت سفارت کلیه کشورها به صورت آنلاین
مدت زمان تعیین وقت سفارت با توجه به کشور مقصد (از ۱ ساعت تا ۱۵۰ روز)
زمان اعتبار ویزا با توجه به هدف سفر (از ۴ روز به بالا )
مصاحبه اخذ ویزا ندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارت عکس پاسپورت + اطلاعات کامل و شخصی متقاضی (برای کلیه کشورها نیازی نیست)
وقت سفارت فوری دارد
ویزای فوری ندارد
تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه (برای یونان و چک، مهر دادگستری و امورخارجه نیز لازم می‌باشد)
زبان ترجمه مدارک کلیه کشورها انگلیسی (اتریش آلمانی، آلمان گپی مدارک به فارسی)
مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا بین ۷ تا ۳۰ روز کاری
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۹.۶% از ۳۲ هزار درخواست
رایج‌ترین دلایل ریجکتی تمکن مالی – عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان – ارائه مدارک دروغین
امکان اعتراض در صورت ریجکتی دارد
رفع ریجکتی ندارد
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) فردی
نیاز به پیکاپ ندارد
محل انگشت نگاری سفارت‌خانه‌ها و دفاتر کارگزاری ویزا
روزهای کاری سفارت‌خانه‌ها یکشنبه تا پنجشبه

در صورتی‌که به ویزای شینگن نیاز دارید در ادامه مطلب با ما باشید تا با هم مراحل گرفتن ویزای شینگن را بررسی کنیم.

در این مطلب می‌خوانید

📌 مراحل اخذ ویزای شینگن

📌 نکات تکمیلی در چگونگی اخذ ویزای شینگن

📌 تعریف کلی ویزای شینگن

📌 انواع ویزای شینگن را بهتر بشناسید

📌 برای گرفتن ویزای شینگن، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

📌 کشور‌های عضو ویزای شینگن

📌 مدارک ویزای شینگن

📌 مزایای ویزای شینگن

📌 نمونه ویزای شینگن

📌 هزینه ویزای شینگن

📌 ریجکت ویزای شینگن

📌 رفع ریجکتی ویزای شینگن

📌 پیگیری ویزای شینگن

📌 اعتبار ویزای شینگن

📌 سوالات مصاحبه ویزای شینگن

📌 درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

📌 نکات ویزای شینگن

📌 سوالات متداول اخذ ویزای شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن

قدم اول:

باید بدانید به چه نوع ویزایی نیاز دارید. بسته به هدف شما از سفر به منطقه شینگن ویزاهای متفاوتی ارائه می‌شود.

برای مثال: ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری یا ویزای کاری شینگن، ویزای فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی، ویزای رسمی، ویزای علمی، ویزای تحصیلی شینگن و ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان. پس برای سرعت بخشیدن به روند کارتان اول از همه هدف از سفر و نوع ویزایی که می‌خواهید برای اخذ آن اقدام کنید را مشخص کنید.

قدم دوم:

در طریقه گرفتن ویزای شینگن مشخص کردن کشور مقصد است. بعد از این‌که مقصد شما مشخص شد باید از طریق سفارت کشور مقصد یا یکی از کنسول‌گری‌های کشور مقصد و یا یک مرکز ویزا که وابسته به سفارت کشور مقصد است، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. اگر تنها قصد سفر به یک کشور عضو شینگن را دارید باید از طریق سفارت یا مرکز ویزای آن کشور برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید اما در صورتی‌که شما قصد سفر به بیش از دو کشور عضو پیمان شینگن را دارید باید درخواست خود را به سفارت کشوری ارائه دهید که بیشتر روزهای سفرتان را آن‌جا سپری می‌کنید. در صورتی‌که مدت اقامت شما در هر یک از کشورها مشخص نیست یا اینکه برابر نیست، می‌بایست درخواست اخذ ویزای شینگن را به سفارت یا مرکز ویزای کشوری ارائه بدهید که مقصد اول‌تان است یعنی اولین کشور عضو شینگن که شما وارد آن خواهید شد.

قدم سوم:

پیدا کردن مناسب‌ترین زمان برای ارائه درخواست اخذ ویزای شینگن است. با توجه به این‌که فرآیند اخذ ویزا از سفارت یا کنسول‎گری‌های شینگن زمان‌بر است شما باید در فرصت مناسبی برای اخذ ویزا اقدام کنید. طبیعتا هر چه زودتر برای اخذ ویزا اقدام کنید بهتر است. بهترین و زودترین زمان برای ارائه درخواست سه ماه قبل از شروع سفر است و دیرترین زمان ۱۵ روز قبل از شروع سفر است. توصیه ما این است که حداقل سه هفته قبل از سفرتان برای اخذ ویزا اقدام کنید.

قدم چهارم:

در مراحل اخذ ویزای شینگن گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد است. برای طی کردن پروسه اخذ ویزای شینگن از سفارت کشوری که می‌خواهید به آن سفر کنید وقت بگیرید. تمامی سفارت‌ها این امکان را به شما می‌دهند که به صورت آنلاین برای گرفتن وقت اقدام کنید.

قدم پنجم:

بعد از طی کردن مراحل گفته شده باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. فرم درخواست ویزا را دانلود کنید و آن را با صداقت کامل پر کنید. آخرین فرم ارائه شده توسط سفارت را باید دانلود کنید یا از سفارت بگیرید. تمامی قسمت‌های فرم را باید کامل پر کنید. توجه داشته باشید که باید فرم را در دو نسخه چاپ کنید و در هر دو نسخه را امضا کنید.

قدم ششم:

جمع‌آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن است. برخی از مدارک لازم عبارتند از: مدارک شناسایی، فرم درخواست ویزا، پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس رنگی ۳*۴، بیمه سفر، روز بلیت رفت و برگشت، اثبات محل اقامت و اثبات پشتوانه مالی در طول سفر. سایر مدارک اضافی که هر یک از سفارت‌ها از متقاضیان می‌خواهند را باید از سفارت کشور مقصد بپرسید و به سفارت ارائه دهید.

قدم هفتم:

بعد از گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد، برای شما وقت مصاحبه مشخص می‌شود. شما باید در تاریخ تعین شده به سفارت مدنظرتان مراجعه کنید. روز مصاحبه شما باید مدارک لازم را به‌همراه داشته باشید و به افسر کنسولی که با شما مصاحبه می‌کند تحویل دهید. در طول مصاحبه از شما سوالاتی در مورد محل اقامت‌تان در طول سفر، هدف از سفر و سایر جزییات پرسیده خواهد شد. سعی کنید که در نهایت صداقت پاسخ‌های درستی را ارائه بدهید که با پاسخ‌های فرم درخواست‌تان هم‌خوانی داشته باشد.

قدم هشتم:

پرداخت هزینه اخذ ویزا است. هنگام درخواست اخذ ویزای شینگن شما باید هزینه‌ لازم را پرداخت کنید. هزینه اخذ ویزا توسط کشورهای عضو شینگن تصویب شده است و غیر قابل تغییر است. این هزینه با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی متفاوت است.

قدم آخر:

در آخر شما باید منتظر پاسخ درخواست اخذ ویزای شینگن خود بمانید. بررسی درخواست شما توسط سفارت معمولا ۱۵ روز طول می‌کشد البته با توجه به هر فرد این زمان متغیر است و ممکن است طولانی‌تر شود. نهایتا طی یک دوره ۱۵ تا ۳۰ روزه نتیجه درخواست شما اعلام خواهد شد.

نکات تکمیلی در چگونگی اخذ ویزای شنگن

طی مراحل اخذ ویزای شینگن توجه داشته باشید که تمامی مدارک ترجمه شده شما باید مهر دارالترجمه داشته باشند در غیر این‌صورت مدارک شما فاقد اعتبار خواهند بود. معمولا دارالترجمه‌ها پس از ترجمه مدرک متقاضی برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند.

در صورت موافقت با درخواست شما، پاسپورت شما دارای برچسب ویزا خواهد بود و یک تاریخ اعتبار برای ویزای شما مشخص می‌شود. مدت اعتبار ویزای شینگن بستگی به درخواست شما و مدت زمان برنامه ریزی شده برای سفرتان دارد و تا ۹۰ روز طی بازه زمانی شش‌ماهه است. همچنین یک کد برای مشخص کردن تعداد دفعات مجاز ورود به کشورهای عضو شینگن برای شما تعریف می‌شود که می‌تواند از یک تا نامحدود متغیر باشد.

برای اخذ ویزای شینگن، درخواست خود را باید به سفارت‌خانه، کنسولگری و یا کارگزاری‌های کشور مقصد ارائه کنید. از شرایط ویزای شینگن می‌توان به گردش حساب بالا و تمکن مالی مورد قبول سفارت کشور مقصد اشاره کرد. ویزای شینگن در انواع: ویزای اتحادیه شینگن، ویزای اعتباری منطقه محدود و ویزای ملی شینگن صادر می‌شود. برای گرفتن ویزای شینگن فقط باید ۹ مرحله را طی کنید. هزینه ویزای شینگن بر اساس کشور مقصد متقاضی مشخص می‌شود.

تعریف کلی ویزای شینگن

ویزای شینگن، یک نوع ویزای کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می‌دهد که به هر یکی از ۲۶ عضو منطقه شینگن، تا ۹۰ روز برای اهداف گردشگری و تفریح اقامت داشته باشند. ویزای شینگن، رایج ترین ویزای اروپائی است. ویزا شینگن، این اجازه را به دارنده آن می‌دهد که وارد کشور های حوزه شینگن شود، در این کشور ها آزادانه سفر کند و از یکی از کشورهای شینگن خارج شود. این به این معناست که هیچگونه کنترل مرزی در منطقه شینگن وجود ندارد. بیش از ۱۴ میلیون نفر از ویزای شینگن در سال ۲۰۱۷ برای سفر به اروپا استفاده کرده اند.

انواع ویزای شینگن را بهتر بشناسید

ویزای شینگن انواع مختلف و ضوابط متعددی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. ویزای اتحادیه شینگن

Uniform Schengen Visas یا ویزای USV در واقع همان ویزای گردشگری یا ویزای توریستی شینگن است که با داشتن آن مجوز ورود به کشورهای اتحادیه شینگن را به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه به دست می‌آورید. تاریخ اعتبار این ویزا از زمان اولین ورود به محدوده شینگن محاسبه می‌شود. این نوع ویزا زیر مجموعه‌هایی نیز دارد:

ویزای نوع A شینگن:

با داشتن این نوع ویزا که Airport Transit Visa نام دارد، مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد. یعنی می‌تواند در فرودگاه یکی از کشورهای شینگن پرواز خود را به مقصد کشور بعدی که خارج از محدوده شینگن است عوض کند.

ویزای نوع B شینگن:

این نوع ویزا نیز در زمینه حمل و نقل و ترانزیت کاربرد دارد و با داشتن آن مسافر اجازه دارد تا مدت پنج روز از خاک کشورهای شینگن عبور کند.

ویزای نوع C شینگن:

این نوع ویزا یک مجوز کوتاه مدت برای سفر به کشورهای شینگن است. این ویزا به صورت یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود. با ویزای نوع C شینگن، می‌توانید بدون محدودیت تا ۹۰ روز در هر شش ماه اقامت داشته باشید.


۲. ویزای اعتباری منطقه محدود

این نوع ویزا که بیشتر در شرایط خاص، مثلا در مورد پناهندگان، صادر می‌شود و Limited Territorial Validity Visas نام دارد به مسافر اجازه می‌دهد در محدوده‌های مشخصی از منطقه شینگن سفر کند. این محدوده‌ها در زمان صدور ویزا مشخص می‌شوند و مسافر حق ندارد به مناطق دیگر سفر کند.


۳. ویزای ملی

این نوع ویزا که National Visas نام دارد برای افرادی صادر می‌شود که برای زمان مشخص و با هدف معینی قصد سفر به محدوده شینگن را دارند. ویزای ملی معمولا برای اهداف کاری یا تحصیلی صادر می‌شود. بسته به نوع این هدف‌ها ویزای ملی که ویزای نوع D نیز نامیده می‌شود، می‌تواند به صورت یک بار ورود یا چند بار ورود صادر شود و طبیعتا پس از پایان مدت اعتبار آن مسافر باید به کشور خود برگردد. متقاضیان ویزای نوع D شامل گروه‌های زیر می‌شوند:

 • دانشجویان بین المللی که برای اهداف پژوهشی و پروژه‌های علمی برای مدتی کمتر از یک سال به محدوده شینگن سفر می‌کنند.

 • دانشجویانی که قصد گذراندن دوره های آموزشی یا پژوهشی در یکی از کشورهای شینگن را دارند. در این صورت ویزای یک ساله به آنها تعلق می‌گیرد که قابلیت تمدید نیز دارد.

 • افرادی که برای کار کردن یا پژوهش در موسسات معتبر به کشورهای شینگن سفر می‌کنند. در این نوع ویزا سوابق شخصی و خانوادگی فرد بررسی می‌شود.

 • ورزشکاران، هنرمندان و متخصصانی که برای اشتراک گذاری مهارت خود به محدوده شینگن سفر می‌کنند.

 • افرادی که به دلیل ضرورت‌های پزشکی نمی‌توانند منطقه شینگن را ترک کنند.

برای گرفتن ویزا شنگن، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

به طور کلی، هر کشوری که برای ورود اتباع خارجی به مرزهای خود ویزا تعیین می‌کند، به دنبال جذب توریست‌هایی هستند که در پرداخت هزینه‌های اقامت و استفاده از شرایط توریستی آن کشور، مشکلی نداشته باشند. اتحادیه اروپا هم برای گرفتن ویزای شینگن شرایطی تعیین کرده است. در صورتی که متقاضی این شرایط را نداشته باشد، درخواست ویزای شینگن ایشان رد می‌شود. شرایط گرفتن ویزای شینگن بدین صورت است:

۱. گردش حساب بالا و مناسب: گردش حساب متقاضی ویزای شینگن، بیشتر از هرچیزی برای افسران ویزای شینگن اهمیت دارد. برای درخواست ویزای شنگن، شما باید گردش حساب ۳ ماه آخر حساب بانکی خود را ارائه کنید. گردش حساب به مبالغ ورودی به حساب و خروجی از حساب گفته می‌شود و افسران ویزا شنگن، میانگین مبالغ ورودی و خروجی شما را در ۳ ماه اخیر محاسبه می‌کنند و براساس آن برای اعطا و یا عدم اعطا ویزا تصمیم گیری می‌کنند.

۲. مشخص کردن هدف سفر به منطقه شینگن: با مشخص کردن هدف سفرتان به منطقه شینگن، به افسر ویزا کمک می‌کنید که راحت تر برای اعطای ویزا به شما تصمیم گیری کند. اگر با هدف توریستی می‌خواهید به منظقه شینگن سفر کنید، می‌توانید یک برنامه سفری شامل جزئیات بازدید از کشور مورد نظر به مدارک خود اضافه کنید.

۳. تمکن مالی مناسب: تمکن مالی متقاضی ویزا شینگن، به افسران ویزای این کشور ثابت می‌کند که ایشان در پرداخت هزینه‌های اقامت و خرج‌های روزانه در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد شد و در پرداخت این هزینه‌ها، از شخص دیگری کمک نمی‌گیرد.

بیشتر بدانید: تمکن مالی ویزای شینگن

کشور‌های عضو ویزای شینگن

در حال حاضر، ۲۶ کشور عضو پیمان شنگن هستند. اتریش، بلژیک، جهموری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

از این لیست، ۴ کشور لیختن اشتاین، سوئیس، ایسلند و نروژ عضو اتحادیه اروپا نیستند. پس این ۴ کشور، حتی در صورتی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، موظف به پذیرش تصمیمات اتحادیه اروپا هستند.

مدارک ویزای شینگن

با توجه به قوانین سفارت کشوری که از طریق آن اقدام اخذ ویزای شینگن می‌کنید، تفاوت‌های جزئی داشته باشد اما به صورت کلی مدارک زیر را باید آماده داشته باشید:

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن: برای تکمیل این فرم می‌توانید از خدمات ویزای گروه ویزالند استفاده کنید.

📑 اصل گذرنامه فعلی و گذرنامه‌های قبلی: گذرنامه باید حداقل تا شش ماه پس از تاریخ خروج از منطقه شینگن معتبر باشد. همچنین شما باید گذرنامه‌های قبلی به همراه ویزای الصاق شده در آن را تحویل سفارت دهید.

📑 دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵: عکس‌ها باید دارای پس زمینه سفید باشند، چهره شخص کاملا در آن مشخص باشد و همچنین، بین چهره شخص و عکس ایشان، نباید تفاوت فاحشی دیده شود. همچنین بهتر است این عکس متفاوت از عکس پاسپورت و جدیدتر از آن باشد.

📑 مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب و …

📑 مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب و اسناد ملکی: (گردش حساب باید به لاتین و برای ۳ ماهه اخیر باشد وتمکن مالی هم نیز باید به یورو بیان شود)

📑 بیمه مسافرتی که نمایندهای معتبر در کشور مقصد داشته باشد: (حداقل پوشش بیمه مسافرتی باید ۳۰ هزار یورو باشد و کل مدت زمان اقامت در منطقه شینگن را باید پوشش دهد)

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما: (برای رزرو بلیط هواپیما، می‌توانید از خدمات ویزای گروه ویزالند استفاده کنید)

📑 برگه تایید رزرو هتل (برای افرادی که دعوت نامه ندارند): (برای رزرو واچر هتل، می‌توانید از خدمات ویزای گروه ویزالند استفاده کنید)

مزایای ویزای شینگن

مهم‌ترین مزیت ویزای شینگن این است که با دریافت ویزا از یک کشور عضو اتحادیه، می‌توانید به ۲۵ کشور دیگر نیز سفر کنید. در این حالت تنها یک بار مراحل دریافت ویزا را طی خواهید کرد. ویزای شینگن برای مقاصد توریستی ایده ‌آل است. با داشتن این ویزا می‌توانید ۹۰ روز را در بیست و شش کشور اروپایی سفر کنید و تمامی جاذبه‌های آن‌ها را تجربه کنید.

ویزای شینگن انواع ترانزیتی نیز دارد که با داشتن آن می‌توانید از محدوده کشورهای شینگن عبور کنید. در این حالت نیاز نیست برای عبور از هر کشور به صورت جداگانه درخواست ویزا بدهید.

ویزای شینگن برای پژوهشگران و دانشجویان نیز مزایای بسیاری دارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مدت یک سال در کشورهای محدوده شینگن به تحقیق و یادگیری بپردازند.

ویزای شینگن برای موارد ضروری مانند وضعیت‌های اضطراری پزشکی نیز صادر می‌شود.

نمونه ویزای شینگن

ویزای شینگن به صورت لیبل در پاسپورت متقاضیان الصاق می‌شود. این لیبل دارای یک سری اختصارات و کد هایی می‌باشد که می‌توانید معانی آن‌ها را در صفحه لیبل ویزای شینگن مشاهده کنید.

نمونه ویزای شینگن

عکس بالا، مربوط به ویزای شینگن آلمان است. این ویزا به درخواست مسافر توسط گروه مسافرتی ویزالند اقدام شده است.

هزینه ویزای شینگن

 • هزینه ویزای شینگن، بسته به نوع درخواست، سن متقاضی و بعضی موارد دیگر تغییر می‌کند.

 • هزینه اخذ ویزای شینگن ترانزیت و کوتاه مدت برای بزرگسالان ۸۰ یورو و هزینه ویزای بلند مدت ۹۰ یورو است.

 • این مبلغ برای کودکان بین ۶ تا ۱۲سال ۴۰ یورو است.

 • دانشمندان و محققان، دیپلمات‌های دارای پاسپورت رسمی و اعضای خانواده کسانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغ ۳۵ یورو پرداخت کنند.

هزینه‌ای که برای دریافت ویزا می‌پردازید غیر قابل استرداد است؛ یعنی در صورت رد درخواست به شما پس داده نمی‌شود.

ریجکت ویزای شینگن

بسیاری از درخواست‌های ویزا شینگن توسط افسر مربوطه رد می‌شود. اگر درخواست‌تان ریجکت شده باشد، همراه پاسپورت نامه‌ای دریافت می‌کنید که دلیل رد شدن درخواست را توضیح می‌دهد. البته در این نامه معمولا به توضیحات کلی اکتفا می‌شود و ممکن است کاملا متوجه دلایل ریجکت ویزای شینگن خود نشوید. این مسئله ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. موارد زیر بعضی از دلایل رایج ریجکت ویزای شینگن هستند:

 • مهم‌ترین دلیل معمولا این است که افسر ویزا شینگن قانع نشده است که مسافر قصد بازگشت به کشور خود را دارد.
 • سوء سابقه در مواردی مانند مواد مخدر، تروریسم و … .
 • ارائه مدارک جعلی به سفارت
 • گذرنامه نامعتبر یا آسیب‌دیده
 • عدم توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت در منطقه شینگن
 • بیمه‌نامه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای شینگن

همانطور که می‌دانید، رفع ریجکت ویزای شینگن وجود ندارد. گروهی از آژانس‌های مسافرتی پیشنهاد اعتراض به ریجکت ویزای شینگن را به متقاضیان خود می‌دهند. البته که اعتراض در بعضی موارد کارساز است اما اگر اطلاعات دقیقی از آن نداشته باشید، قطعا پول و زمان خود را هدر داده‌اید. پیشنهاد گروه مسافرتی ویزالند در خصوص رفع ریجکتی ویزای شینگن، خرید تورهای گروهی اروپا و اقدام از طریق تور گروهی است. در تورهای گروهی اروپا شانس اخذ ویزای شما تا ۹۹% افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که حتما باید ۱ سال از زمان ریجکتی شما گذشته باشد و شما هزینه‌ای برای رفع ریجکتی نباید پرداخت کنید و فقط هزینه‌های مربوط به خرید تور اروپا را پرداخت خواهید.

پیگیری ویزای شینگن

پس از این که درخواست خود را تنظیم کردید و مدارک را به سفارت ارائه دادید، مدتی طول می‌کشد تا پرونده بررسی شود. در این مدت می‌توانید از طریق وب سایت سفارت وضعیت پرونده خود را پیگیری کنید. برای این کار از کد رهگیری و شماره گذرنامه استفاده می‌شود.

به طور مثال بعد از تحویل مدارک به کنسولگری ایتالیا، می‌توانید از سایت CKGSIR وضعیت ویزای شنگن خود را پیگیری کنید.

اعتبار ویزای شینگن

مدت اعتبار این نوع ویزا بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود. در کل می‌توان گفت ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت به شمار می‌رود و نوع C یا توریستی آن به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه سال اعتبار دارد. با داشتن ویزای نوع A تنها می‌توانید، مدت کوتاهی در فرودگاهی در محدوده شینگن حضور داشته باشید و ویزای نوع B پنج روز اعتبار دارد.

مدت اعتبار ویزای اعتباری منطقه محدود و ویزای ملی بسته به شرایط در زمان صدور مشخص خواهد شد.

سوالات مصاحبه ویزای شینگن

پس از تعیین وقت سفارت، شما باید به سفارت مراجعه کنید. اگرچه دیگر هیچ مصاحبه ای برای اخذ ویزای توریستی شینگن انجام نمیشود، اما ممکن است در بعضی موارد یا برای درخواست برخی از انواع ویزای شنگن، ملزم به دادن مصاحبه شوید. در این مصاحبه سوالات متعددی از شما پرسیده می‌شود که شما باید بدون هیچ ترس، تپق و شکی که ناشی از رفتار غیر معمول هست، پاسخ دهید. موارد زیر بعضی از مسائلی هستند که در زمان مصاحبه مطرح می‌شوند:

 • وضعیت تاهل شما چگونه است و شغل همسرتان چیست؟
 • چرا به ویزای سه ماه نیاز دارید؟ آیا می‌توانید سفر خود را کوتاه‌تر کنید؟
 • با چه کسی سفر می‌کنید؟
 • چرا می خواهید به کشور ما سفر کنید؟
 • آیا فرزند دارید؟ چند ساله هستند و چه کار می‌کنند؟
 • آیا دوست، فامیل یا آشنایی در محدوده شینگن دارید؟
 • اگر برای دوره‌های تحصیلی یا پژوهشی سفر می‌کنید، چطور با کالج مورد نظر آشنا شده‌اید؟
 • آیا توانایی پرداخت هزینه‌ها در مدت زمانی که در کشور ما هستید را دارید؟
 • چه اطمینانی هست که به کشور خود بازمی‌گردید؟

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

در تعریف صلیب سرخ، پناهنده به شخصی اطلاق می‌شود که در کشور مادری خود شرایط زندگی را نداشته باشد. این تعریف می‌تواند به دلایل جنگ، شرایط سیاسی، شرایط اقتصادی و مواردی از این قبیل باشد. پناهندگی با ویزای شینگن، بدین صورت است که شما پس از اخذ این ویزا به کشور مورد نظر وارد می‌شوید و به دولت آن کشور درخواست پناهندگی خود را با دلایل پناهنده شدن تان ارائه می‌کنید. با توجه به شرایط اخذ ویزای شینگن که در این صفحه ذکر کرده‌ایم، به کسانی ویزای شینگن اعطا می‌شود که در کشور مادری خود دارای شرایط زندگی خوب و قابل قبولی هستند. پس این افراد شرایط پناهنده شدن در کشورهای حوزه شینگن را ندارند.

نکته قابل تاملی که باید در مورد پناهندگی بدانید این است که حدود ۷۸ درصد از افراد پناهنده به کشورهای منطقه شنگن، دارای مدرک تحصیلی لیسانس به بالا هستند.

نکات ویزای شینگن

نکات مهمی در زمینه ویزای شینگن وجود دارد که در این جا به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • توجه داشته باشید که مدارک لازم برای ویزای شینگن، از قبیل اطلاعات مالی و شغلی، باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شود. اکثر کشورهای عضو اتحادیه شینگن، مدارک را به زبان انگلیسی درخواست می‌کنند.

 • داشتن ویزای شینگن همیشه لزوما به معنای ورود بدون مشکل به کشورهای شینگن نیست. برای مثال اگر ویزای خود را از کشور فرانسه دریافت کرده باشید، ماموران مرز ایتالیا می‌توانند از ورود شما به خاک ایتالیا جلوگیری کنند.

 • همیشه آماده پاسخ دادن به سوالات ماموران مرزی باشید. سوالاتی در مورد انگیزه سفر، مدت اقامت و … .

 • توجه داشته باشید که ویزای شینگن یک ویزای توریستی و کاری است و نمی‌توان از آن برای اقامت‌های طولانی مدت استفاده کرد. همچنین لازم است قبل از اقدام به ارسال مدارک، با قوانین سفارتی که از طریق آن اقدام می‌کنید، آشنایی کامل داشته باشید.

 • برای افزایش شانس اخذ ویزای شینگن، بهتر است در قالب تورهای گروهی اقدام کنید. شانس ویزای شینگن در تور گروهی اروپا حدودا ۲۰% بیشتر از اقدام به صورت انفرادی می‌باشد.

سوالات متداول اخذ ویزای شینگن

۱. در حال حاضر کدام کشور بهتر ویزای شینگن می‌دهد؟

در حال حاضر، با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشورمان، فقط دو کشور ایتالیا و یونان بهتر از دیگر کشورهای منطقه شینگن به متقاضیان ایرانی ویزا ارائه می‌کنند.

۲. سن متقاضی ویزای شینگن، در اخذ ویزای شنگن تاثیر دارد؟

بله، مسلما افرادی که دارای سن کمتری هستند، شانس کمتری نسبت به افراد با سن و سال بالا دارند.

۳. پس از دریافت ویزای شینگن، به چه کشور هایی می‌توانیم وارد شویم؟

پس از اخذ ویزای شینگن، شما به ۲۶ کشور عضو عهد نامه شینگن می‌توانید وارد شوید. اما، در زمان تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن، باید قید کنید که به چه کشورهایی می‌خواهید سفر داشته باشید، در غیر این صورت، افسران مرزی کشورهای شینگن، به شما اجازه ورود نخواهند داد.

۴. اگه بخوایم بریم و دیگه بر نگردیم چکار باید کنیم؟

علت اقامت‌تون رو باید توضیح بدید. اگر با هدف تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری می‌خواهید اقامت داشته باشید (که این روش‌های قانونی اقامت است) باید مدارک کامل به سفارت کشور مورد نظرتان ارائه کنید. اگر هم با نیت پناهندگی می‌خواهید اقامت داشته باشید، باید بگم که به دلیل ازدیاد پناهنده‌های ایرانی در کشورهای منطقه شینگن، این کشورها برای اعطای ویزا به شدت سختگیری می‌کنند و اگر شما ویزا هم بگیرید، با درخواست پناهندگی شما موافقت نمی‌شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 118 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۶۷ دیدگاه ها

 • سلام
  درسته که اسپانیا به افرادی که واکسن زدن و سایر شرایط شینگن مثل تمکن و مدارک شغلی و ملک به نام دارن ویزای توریستی میده؟ من سابقه ٢ بار شینگن رو هم دارم

 • با سلام و خسته نباشید
  من ۲۷ سالمه و دانشجوی فوق لیسانس هستم، دو دانگ سند خونه به نامم هست و تمکن مالی هم دارم ، اما بیمه کاری ندارم، میخواستم ببینم شانسی برای گرفتن ویزا دارم ؟ ( حالا چه انفرادی چه گروهی )و اینکه اگر با مادرم اقدام کنم شانس بالاتر میره ؟

  • سلام؛ برای درخواست ویزای شنگن مدارک شغلی معتبر جز مدارک اصلی برای سفارت هست که باید ارائه داده شود.

 • من فقط یک سال سابقه بیمه مرتبط دارم ۲سال بیمه خویش فرما بودم ایا بیمه خویش فرما هم جزو سوابق بیمه کاری محاسبه میکنن برای گرفتن ویزای توریستی ؟

 • سلام
  من ۴ ویزا شینگن از فرانسه داشتم. اخرین بار اعتبارش تا ابتدای ۲۰۲۰ بود
  مخواستم بپرسم این وقفه یکساله بخاطر کرونا که سفارتخانه ها ویزا توریستی صادر نمکنند، باعث نمیشه شانسم برای ویزای بعدی کمتر بشه؟ و اینکه برای ویزای بعدی بهتر است از فرانسه اقدام کنم یا کشور دیگه مثل پرتغال و هلند و…؟
  ممنون

 • باسلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم بار اول اگه بخوایم انفرادی از ایتالیا اقدام کنم شانسی برای ویزا شدن دارم
  بنده ۳۵ ساله
  تمکن مالی دارم
  سابقه بیمه دارم
  پروانه کسب دارم
  سابقه سفر هم یه بار به ترکیه
  مبایعه نامه ملکی هم دارم

  • سلام؛ ما معمولا توصیه می کنیم برای اولین درخواست در حوزه شنگن در قالب تور گروهی ثبت نام داشته باشید و انفرادی اقدام نکنید.

 • سلام.وقتتون به خیر.میخواستم ببینم شما برای اولین ویزای شینگن توریستی(بدون دعوت نامه)کدام کشور ها رو پیشنهاد میدید؟و از بین هلند و فرانسه کدام راحت تر هست؟

  • سلام؛ در حال حاضر فقط و فقط ایتالیا اون هم به کسانی که دعوت کننده دارن اجازه داده وقت گرفته بشه و مدارکشون به صورت توریستی بررسی بشه.

 • سلام من دانشچو فوق لیسانس هستم
  سند و تمکن و باقی مدارک رو دارم ولی شاغل نیستم و بیمه ندارم
  از ایتالیا میتونم ویزا توریستی بگیرم؟

 • سلام وقت تون بخیر برای پیوست نوشته بودید که نیاز به مدرک نیست کسانی که قادر به یا دیگری زبان آلمانی نیستن آیا باید نامه از جای برای سفارت ارائه دهند

 • با سلام من متاهل هستم و یک فرزند دارم.برای ویزای توریستی کانادا نیاز به ویزای شینگن دارم .می خواستم بدونم اگر من به تنهایی برای ویزای شینگن اقدام کنم و تمکن و حساب بانکی مناسب داشته باشم و سابقه سفرم فقط یک بار به ترکیه باشه ,چقدر شانس دارم?
  واینکه درصورت دریافت ویزای گروهی حتما باید مدت سفر رو در هتل حضور داشته باشم یا می تونم در منزل بستگان بمونم?

  • سلام؛ برای حوزخ شنگن چون اولین درخواستتون هست حتما در قالب تور گروهی ثبت نام داشته باشید که صد در صد ویزا بشید. بله با تور گروهی ثبت نام داشته باشید باید اقامت شب تو هتل رو داشته باشید. نمی تونید خارج ازتور عمل کنید.

 • سلام من ۴ ویزای بیزنس از هلند دارم. مدارکم کامله حساب و سند و غیره فقط بیمه دیگه برام رد نمیشه. نامه اشتغال معتبر ببرم با دعوتنامه شرکت هلندی کافیه؟ اگر شرکت هلندی قید کنه که تمام مخارج با اوناست دیگه ریز حساب شرکت خودمونو لازم نیست ببرم؟ اگه بیمه ممکنه دلیل ریجکتی بشه خویش فرما رد کنم قبوله یا حتما باید از طرف شرکت رد شده باشه؟

  • سلام؛ بیمه مرتبط به شغل باید باشه که این بیمه وابستگی شغلی شما رو نشون می ده. و تاثیر گذار هست برای ویزا شدن شما.

 • سلام من باردارم میتونم ویزا بگیرم برای سوید که اونجا زایمان کنم اینجا خونه دارم شوهرم کارمنده خودمم شغلم ازاده

  • سلام؛ باید از کشور سوئد دعوت نامه داشته باشید. و اینکه ما توریستی کار می کنیم. نه مهاجرتی.

 • سلام.اگه یکی سابقه سفر نداشته باشه و ۲۰ سالش باشه میتونه ویزای توریستی ایتالیا بگیره؟بعد برای ویزای توریستی المان اقدام کنه شانسی داره واسه ویزا شدن؟

  • سلام؛ نه متاسفانه سنتون سن حساسی از نظر سفارت و وابستگی عاطفی به کشور ندارید و حتما باید با خانواده اقدام کنید. و کلا کشور المان یا باید دعوتنامه داشته باشبد یا سابقه سفری قبلی شنگن.

 • با سلام و وقت بخیر
  من به همراه برادرم میخوایم برای دیدن پدر و مادر به کشور آلمان سفر کنیم تا به حال سفر به حوزه شینگن رو نداشتیم اگه با دعوت نامه درخواست ویزا بدیم چقدر امکان قبولی داره و برای تمکن مالی اگه نامه قبول هزینه از طرف میزبان رو داشته باشیم خوبه یا نه و اینکه من خودم حدود ۳۰سالمه و حدود ۸سال بیمه دارم و برادرم ۲۵ سال ولی بیمه نداره
  تور گروهی بگیریم خوبه یا فقط ویزا انفرادی بگیریم؟
  ممنونم

  • سلام؛ بله با دعوتنامه از پدر مادر شانس زیادی برای گرفتن ویزاتون هست . دعوت کننده های شما هم می تونن ساپورتر شما باشن اما چون شاغل هستید حتما خودتون هم مدارک مالی ارائه بدید به سفارت. برای برادرتون مدارک شغلی قوی ارائه ندن با توجه به اینکه سنشون هم زیر ۳۰ سال هست ریسک سفارت بهشون ویزا بده. و چون دعوتنامه دارید انفرادی باید اقدام کنید. چون در قالب تور گروهی نمی تونید اقامت شب تو هتل رو نداشته باشید .

 • با سلام وقت بخیر
  من دانشجو هستم قصد دارم برای ویزای توریستی انگلستان اقدام کنم ولی چون سابقه سفر ندارم میخام با تور ترکیبی اروپا سابقه سفر درست کنم ایا بعدش امکان دریافت ویزای توریستی انگلیس هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ برای درخواست ویزای توریستی انگلیس داشتن یا سابقه سفری یا دعوتنامه معتبر نیاز هست که هدف سفر شما مشخص باشه و اینکه در کنار اینها سن شما و مدارک شغلی و مخصوصا مدارک بانکی هم تاثیرگذار هست که سفارت با درخواستتون موافقت کنه.

 • سلام من ۳۹سالمه یه دختر۵ساله دارم همسرم۳۳ساله. ما قصد داریم به المان یا انگلیس یا کانادا سفر کنیم.فعلا برای انتخاب مهاجرتمان. اما تا حالا سفر شینگن نداشتم. سند خانه دارم و گردش مالی دارم. چه راهی رو توصیه میکنید. ممنون

  • سلام؛ برای درخواست ویزای توریستی کانادا و انگلیس داشتن یا دعوتنامه یا سابقه سفری شنگن خیلی مهمه تا شانس گرفتن ویزا رو داشته باشید. در خصوص حوزه شنگن ما توریستی کار می کنیم و ضمانت بازگشت می گیریم.

 • سلام .من ۳۱ سالمه همسرم ۲۷ . سفر به شنگن نداشتیم فقط ترکیه رفتیم .شغلم عکاسی و بیمه زنان خانه دار دارم. همسرم در شرکت خصوصی کارمیکنه و مهندس کامپیوتر و سابقه بیمه هم داره .میخواستم بدونم برای سفر توریستی به چند کشور حوزه شنگن(یونان پرتغال اسپانیا ایتالیا یا اتریش چک فرانسه هلند) با توجه به پاسخ هایی که شما دادین ما باید تور گروهی ترکیبی شرکت کنیم؟؟ (برای بعد از پایان کرونا سوال میکنم .) و اینکه برای زوج تمکن مالی چقد باید باشه.ایا با تورگروهی میتونیم زوج بریم؟ بدون دعوت نامه، شخصی اقدام کنیم میتونیم ویزای شنگن بگیریم؟ملک به اسممون نیست . ولی میتونیم گردش حساب اراعه بدیم . تا ۴۰۰ میلیون . فامیل درجه یک خارج ازایران نداریم. دوستان همسرم در اروپا هستن ولی ما سوال نکردیم که میتونن دعوت نامه بدن یاخیر‌ .
  و اینکه در مورد ویزای nomad digital visaاستونی شما چیزی میدونید؟چون همسرم شرایطشو داره به سبب شغلش

  • سلام؛ برای اولین درخواست در حوزه شنگن بهتره با تور گروهی سفر داشته باشید. مانده حساب برای هر نفر صد میلیون تومان هست. در صورت درخواست ویزای انفرادی ریسک ویزا نشدن وجود داره و توصیه ما این هست که حتما سفرتون با تور گروهی باشه که بابت ویزا شدن خیالتون راحت باشه.

 • گفتین اگه کسی تا حالا سفر به حوزه شینگن نداشته بهش ویزا نمیدن معمولا.هیچ راهی وجود نداره کسیکه تا حالا سفر خارجه نداشتع ویزای توریستی المان بگیره؟تمکن مالی اوکی هست.

 • با سلام
  در مورد ویزای توریستی، بعد از اینکه با ویزای شنیگن توریستی به کشور موردنظر رفیتم و برگشتیم. چند ماه بعد میتونیم دوباره برای ویزای شینگن جدید درخواست بدیم و مدت اعتبار ویزای جدید باز ۱۵ روز خواهد بود یا بیشتر امکانش هست که بگیریم؟

  • سلام؛
   شما بلافاصله بعد از برگشت میتونید مجدد اقدام به ویزا کنید
   مدت اعتبار هم بستگی به کشوری که اقدام کردید و هم تعداد روز درخواستی خودتون داره .

 • سلام خسته نباشید
  من ۲۰ سالمه و ورزشکارم میخواستم برای مسابقه ویزای ورزشی بگیرم چطور باید اینکارو بکنم

  • سلام؛
   شما باید از برگذار کننده مسابقات دعوتنامه داشته باشید، به همراه مدارک برای ویزا اقدام کنید.

 • سلام ویزای کار برای کشور هلند در این ایام کرونا صادر میشود چقدر طول میکشد ویزا بیاد.با تشکر از شما

 • با عرض سلام و احترام من می‌خوام ویزای پیوست به خانواده بگیرم میخواستم چه مدرکی ارائه بدم آیا وکیل هم لازم هست .نمی‌دونم باید چکار کنم
  شوهرم اقامت ۳سال داره .خودم مدرک زبان آلمانی ندارم خداوند خیر بده راهنمایی کن .شماره ای هم هست لطف کنید تا مشاوره بگیرم

  • سلام ؛
   باید مدارک مالی ، شغلی و ملکی از هر دو طرف به سفارت ارائه داده شود.
   به وکیل نیازی نیست.
   در صورت تمایل با کارشناسان ما تماس بگیرید. ۳۳۱۴۳-۰۲۶

 • سلام
  شما برای گرفتن ویزای شینگن چقدر هزینه دریافت میکنین؟ از صفر تا صد کل هزینه ها
  نمیخام در قالب تور باشه

 • درود بر شما من وهمسرم می خواهیم به دیدن دخترمان در مارسی برویم دخترم ملیت فرانسه دارد مدارک خونه وهویتی را ترجمه کردیم وعدم سوئه پیشینه را گرفتیم من وهمسرم بازنشسته هستیم حالا چکار کنیم برای ویزا مسافرت فرم سفارت را دخترم پر کرده لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم.

  • سلام؛ فعلا که امکان اخذ ویزای توریستی شینگن وجود نداره. اما من شماره شما رو در اختیار همکارانم قرار دادم تا در صورت باز شدن مرزها، با شما تماس بگیرن.

 • سلام،
  ممنون از وقتی که برای راهنمایی و ارائه اطلاعات صرف میکنید .من میخواستم بعد از بازگشایی سفارت ها جهت گرفتن ویزای توریستی اروپا-شینگن اقدام کنم ولی چون دفعه اول هست میخواستم بهترین انتخاب را داشته باشم .سفر نسبتا زیاد رفتم مثل : هنگ کنگ ، چین ، ماکائو،گرجستان ،امارات ،ترکیه و همینطور ۲.۵ سال در ترکیه بصورت توریستی اقامت داشتم و دارای بیمه تامین اجتماعی بصورت خود اختیاری هستم(سابقه حدود ۳سال) و تمکن مالی تا سقف ۴۰۰م تومان هم میتونم داشته باشم و گردش حساب ۶ ماه حدود ۲۵۰م تومان و همینطور سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار هم هستم .متاسفانه ملک در ایران ندارم و لی در ترکیه ملک دارم.۳۸ سال سن دارم و مجرد هستم . میخواستم ازتون خواهش کنم راهنمایی بفرمایید با این شرایط از کدام کشور و به چه صورت اقدام کنم تا شانس ببشتری داشته باشم .ممنون

  • سلام؛ توصیه میکنم چون بار اولی هست که برای ویزای توریستی شینگن قصد دارید اقدام کنید، حتما در قالب تور گروهی و برای ویزای گروهی شینگن اقدام کنید. فرانسه و سوئیس میتونن انتخاب مناسبی برای سفر اول شما به حوزه شنگن باشن. سایر شرایط شما خوب هست. نگران نباشید.

  • سلام؛ میتونید ویزای تحصیلی بگیرید. اما چون زیر سن قانونی هستید، باید سرپرست داشته باشید. اما اگر تا ۱۸ سالگی صبر کنید، میتونید برای کالج یا دانشگاه اقدام کنید و در اون صورت نیاز به سرپرست هم نخواهید داشت.

 • سلام. اگر در گذشته ویزای شینگن آلمان بابت دیدن خانواده داشته باشیم. کلیه مدارک شغلی و تمکن خوب هم باشه احتمال گرفتن ویزای یونان بالاتر خواهد رفت یا نه،?

  • سلام؛ این موضوع شانس ویزا شدن شما رو افزایش خواهد داد. اما برای یونان اگر دعوتنامه داشته باشید خیلی بهتره.

 • سلام؛ ۳۶ سالمه متاهل با یک دختر ۱۵ ساله. ۱۵ سال سابقه پرداخت بیمه دارم. شغل مناسب دارم، یک خونه و یک ماشین به نامم هست. گردش مالی حدود ۶۰ م هم دارم. برای سفر توریستی به شینگن بهتر است از طریق کدام کشور اقدام کنم؟ در ضمن تاکنون هرگز از کشور خارج نشدم

  • سلام؛ با توجه به این اطلاعاتی که دارید فقط میتونم بگم که سابقه شغلی خوبی دارید. اما گردش مالی شما باید بیشتر باشه. با این شرایط سابقه سفری که دارید توصیه میکنم فقط برای ویزای گروهی و در قالب تور گروهی فرانسه یا سوئیس اقدام کنید. البته با توجه به شرایط شیوع کرونا در حال حاضر امکان درخواست ویزای توریستی شینگن وجود نداره.

  • سلام؛ در حال حاضر، امکان درخواست ویزای توریستی دانمارک وجود نداره. اما اگر قصد دارید از شرایط کلی اخذ ویزای دانمارک مطلع بشید، صفحه ویزای دانمارک رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام و وقت بخیر خدمت شما دوستان گرامی و خسته نباشید بسیار خوشنودم که همچین مطالبی رو به راحتی در اختیار عوام قرار میدید تا قبل از اقدام برای گرفتن ویزا شرایط را بسنجن و اذیت نشن چون شرایط گرفتن ویزا خیلی سخت تر شده نسبت به قبل

 • با سلام ممنون از مطالب مفیدتان؛ در صورت داشتن دعوتنامه و نامه اسپانسر ( تقبل تمام هزینه طول سفر توسط میزبان) امکان گرفتن ویزا شینگن اسپانیا چقدر است؟ (تمکن مالی خودم حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان هست؟

  • سلام؛ شما با این شرایط شانس اخذ ویزای شینگن رو خواهید داشت. اما سایر شرایطتون هم باید بررسی بشه. توصیه میکنم با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن.

 • با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم ببینم که برای اقدام برای ویزای شینگن بین دو کشور آلمان و بلژیک کدام یک نزخ ریجکتی کمتری دارد و راحت تر هست؟

  • سلام؛ توصیه میکنم اگر سابقه سفر به حوزه شینگن رو ندارید و یا نمیتونید از هیچ یک از این کشورها دعوتنامه داشته باشید، اصلا اقدام نکنید. اما اگر قبلا ویزای شینگن گرفتید. با داشتن دعوتنامه از طریق آلمان راحت‌تر میتونید ویزا بگیرید.

 • سلام. ۸ ماه‌ پیش برای ویزای تجار المان اقدام کردم، اما ریجکت شدم. از طریق یه وکیل المانی اعتراض زدم پروندم اومد بالا وکیل جواب نامه ریجکتیو‌ داد که‌ خورد به کرونا. آیا با توجه به فاصله به‌ وجود امده امیدی هست. با تشکر از لطفتون

  • سلام؛ اگر با درخواستتون موافقت شده بوده و الان منتظر ویزاتون هستید، به سفارت ایمیل بزنید و درخواست پیگیری کنید.

 • سلام در نوشته هاتون فرمودید ویزا به شرایط خاص که چند مورد بود فعلا میدن حالا سوالم اینه پس اون تورهایی که خودتون تبلیق کردین چطوری میگیرین ویزا مثلا برا فرانسه وین ۳۰ مرداد ماه ممنون

  • سلام؛ با توجه به لغو شدن تور های نوروز ۹۹ و اعلام سفارت مبنی بر بازگشایی در خرداد ماه، و شیفت شدن مسافرین از پکیج های نوروزی به تور های تابستانی پکیج های سایت روی تور ها تابستانی بروزرسانی شد؛ اما با توجه به این که شرایط بهبود پیدا نکرد و سفارت ها هم تاریخی برای بازگشایی اعلام نکردن پیکیج های جدید تری برای بروزرسانی وجود نداره به همین دلیل پکیج های سایت مدتی هستش که بدون تغییر باقی مونده.

 • سلام؛ وقت بخیر من متاهل و صاحب ۲فرزند هستم؛ کارمند رسمی هستم و ماهیانه حقوق دریافت میکنم،بیمه و گواهی اشتغال به کار و حکم کارگزینی هم دارم. با یکی از همکارا میخواستیم برای ویزای توریستی هلند در قالب تور گروهی اقدام کنیم(فقط خودمون،بدون خانواده) میخواستم ببینم درصد اینکه ویزا بشیم چقدر هست؟! امکان ریجکتیمون چقدر هست؟! با تشکر از ویزالند

  • سلام؛ شرایط تمکن مالی و گردش حسابتون هم ملاک هست البته اما با توجه به مواردی که در کامنتتون ذکر کردید شانستون برای اقدام در قالب تور گروهی نسبتا مناسب هستش.

 • سلام و احترام؛ من قصد دارم ویزا بگیرم و برم سوئد – سوال اینجاست که چون بار اولی هستم و سفر خارجه نداشتم. ایا دعوتنامه داشتن تاثیری مثبتی در دادن ویزا داره یا خیر؟ من شغل دارم تکمن مالی هم نسبتا خوبه مشکلی ندارم ولی سند ملکی ندارم ایا این سند اجباری هست؟

  • سلام؛ شما بدون داشتن سابقه سفر به حوزه شینگن، شانسی برای اخذ ویزای سوئد ندارید. البته اگر دعوتنامه شما از طرف یکی از بستگان درجه یک شما باشه از این نظر مشکلی نخواهید داشت. در مورد دعوتنامه از طرف دوستان و یا اقوام دور هم، شانس شما بیشتر خواهد بود. در مورد سند هم اگر ویزای شما به صورت انفرادی باشه نیازی به سند ملکی نخواهید داشت.

 • سلام و تشکر از وب سایت عالیتون من و همسرم هر دو کارمند هستیم همسرم دولتی و من در یک شرکت معتبر کار میکنم (۱۵ سال سابقه با بیمه داریم) سند ملکی مشترک هم داریم و فرزندی هم نداریم/ ۶ سال خارج از ایران زندگی کردیم و من دوتا ویزای (یونان و ایتالیا) و همسرم فقط ایتالیا رو گرفتن. تجربه سفر به ترکیه/آذربایجان/امارات/روسیه رو هم خارج از شنگن داریم هر کدو میتونیم ۶۰ تومن تمکن نشون بدیم. حالا سوالم اینه که چقدر شانس ویزای انفرادی برای اسپانیا و یا فرانسه داریم. کدوم محتمل تر هستش ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام؛ به طور کلی پیشنهاد میشه از طریف سفارت فرانسه اقدام کنید چون سفارت اسپانیا سختگیرانه تر نسبت به پرونده های انفرادی عمل میکنن.

 • سلام.من بعد از ریجکتی با دعوتنامه یکی از دوستان پارسال ویزای المان گرفتم. به نظر شما اگر الان بخواهم مجدد با خانواده تقاضای ویزا بدون دعوتنامه بدم.افیسر پرونده به این دلیل که قبلا با دعوت نامه رفتم اما این بار خودم اقدام کردم احتمال داره که ریجکتم کنند.ممنوم

  • سلام؛ خودتون شانس ویزا شدن رو دارید اما خانواده شما به دلیل نداشتن سابقه سفری مناسب احتمالا ویزا نمیشن. همچنین ممکنه به خاطر ویزا ندادن به اونا به شما هم ویزا ندن.

 • سلام من محمد ۴۰ساله و همسرم رو طلاق داده ام حدود ۱۵ سال قبل فرزندی ندارم و ارایشگر هستم همراه با مادرم ۷۰ ساله که بازنشسته بهزیستی هستن و همچنین حقوق پدرم رو هم دریافت میکنن یعنی دوتا حقوق دارن سند خونه به نامش هست همچنین سند یه زمین و سند ماشین همچنین کارت بازرگانی هم دارند که در کارتشون من به عنوان نماینده معرفی شدم چون مادرم روشندل هستن حالا سوالم اینه برای اخذ ویزای شنگن ایا مدارک مالی مادرم کافی هست یا من هم باید مدارک مالی بدم هردو ویزا میخوایم بگیریم ۲چقدر شانس اخذ ویزا رو داریم۳ایا با داشتن کارت بازرگانی امکان اخذ ویزای تجاری هست یا خیر و از چه کشورهایی۴مدارک رو که اماده کنیم تا چه زمانی معتبر هست که اگه دیر بشه تاریخش تموم نشه در واقع هر مدرکی تا چه زمانی برای ارایه دادن معتبر هست. مادرم بیمه هست حدود۲۳ سال و خودم هم سابقه بیمه ۸ساله دارم تامین اجتماعی و مدرک ارایشگری فنی حرفه ای هم دارم. ممنونم.

  • سلام؛ خودتون هم باید مدرک مالی ارائه بدین و اینکه اگر گردش حساب و مانده حدود پنجاه میلیون تومان برای هر نفر باشه خوبه. شما با کارت بازرگانی امکان اخذ ویزای کانادا رو نخواهید داشت. مدارکتون رو هم بعد ار اینکه وقت سفارت گرفتید آماده کنید.

 • سلام وقت بخیر؛ چند ماه پیش از سفارت فرانسه ویزا گرفتم و به فرانسه وارد شدم ولی همون روز از پاریس به برلین رفتم و در برگشت هم از برلین مستقیم به تهران، آیا این مشکل سازه برای گرفتن ویزای مجدد!؟ و اینبار دعوت نامه هم ندارم چه پیشنهادی بهم میدید!؟

  • سلام؛ بعد از اخذ ویزای شنگن شما باید ورودتون از طریق کشور صادر کننده ی ویزا باشه و بهتره که خروجتون هم از همون کشور باشه اما اگر خروجتون از کشور دیگه ای باشه هم مشکلی پیش نمیاد. در رابطه با دعوتنامه هم پیشنهاد میکنم از کشوری اقدامی کنید که شرایط اعطای ویزای انفرادی سختگیرانه ای نداشته باشه مثل ایتالیا یا همون فرانسه.

 • سلام وقتتون بخیر من ۲۴ سالمه و همسرم آلمان اقامت دارند میخواستم بپرسم میتونم ویزا شینگن رو دریافت کنم و به عنوان دیدار اقوام برم آلمان؟و اینکه هزینه سفر و غیره با همسرم هست و خودم گردش حساب ندارم و اینکه با این وضع کرونا ویزا میدن؟چقدر طول میکشه تا ویزارو بدن و هزینه ویزا و بلیط هواپیما میدونید چقدر میشه؟ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام؛ ایشون حتما باید برای شما دعوتنامه بفرستن و در دعوتنامه قید کنن که تمامی هزینه های شما رو ساپورت میکنن و شما در این مدت در منزل ایشون اقامت خواهید داشت. همراه با دعوتنامه هم تمام مدارک شغلی و مالی و هویتی شون رو برای شما ارسال کنن. البته شما هم حتما باید مانده حساب و ریز گردش ۳ ماهه آخر حسابتون رو به سفارت ارائه بدید، هرچند ناچیز باشه. البته فعلا که هیچ درخواست ویزایی پذیرفته نمیشه. در مورد هزینه های بلیط و ویزا و سایر اطلاعات توصیه میکنم تا با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام من و همسرم میخوایم با ماشین شخصی به چند کشور اروپا سفر کنیم میخوایم ویزا سی روزه بگیریم تا حالا ویزای شینگن نداشتیم سابقه سفر خوبیم داریم ترکیه دبی سنگاپور مالزی و تایلند اگه برنامه سفرمون با ماشین شخصی ریزش ارائه بدیم تاثیر مثبت داره یا منفی؟عنوان کنیم که با ماشین خودمون این سفر میریم یا خیر؟و اینکه همه شرایط داریم منتها ملک به اسم من و من خانه دارم تمکن مالیمون به اسم شوهرم و شغل و بیمه معتبر داره با حقوق دریافتی ماهی بیست میلیون از طریق اون به منم ویزا میدان؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ برای بار اول نمیتونید درخواست ویزای ۳۰ روزه بدید و نهایتا بتونید درخواست ویزای ۱۴ روزه بدید.

 • سلام وقت بخیر
  اگر کسی ویزای شینگن از فرانسه رو بگیره میتونه اولین پروازش یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه شینگن باشه؟

  • سلام؛ به احتمال زیاد اجازه ورود رو به شما نخواهند داد. برای گرفتن ویزا شما باید یک برنامه سفری دقیق داشته باشید و اگر برنامه سفری شما به این صورت باشه چه بسا اصلا به شما ویزا ندن.

 • سلام منظورتون از سفرگروهی چیه؟یعنی با تور به مسافرت برم یا خانوادگی؟من تنها میخوام اقدام کنم فردی یاگروهی(تور)برام مهم نیست

  • سلام؛ تور گروهی یعنی اینکه شما با یک تور گروهی به سفر تشریف میبرید. در مقصد پاسپورت شما نزد تورلیدر باقی میمونه و شما خارج از تور نمیتونید جایی تشریف ببرید.

 • سلام من ۳۴ ساله و مجردم
  شاغلم و چندین سال سابقه بیمه دارم مدرک تمکن مالی خاصی نمیتونم ارایه کنم و فقط اندازه هزینه سفرم پس انداز دارم. به دعوت دوست آلمانی ام میخام ویزای شینگن بگیرم و یه سفر ده روزه به المان داشته باشم ، ایا شانسی میتونم داشته باشم بدون تمکن مالی و گردش حساب؟ سابقه سفر به گرجستان هم دارم .

  • سلام؛ برای آلمان باید شرایط فوق العاده خوبی داشته باشید. شما باید شرایط شغلی خوبی داشته باشید. سابقه سفر به حوزه شینگن و تمکن مالی خوبی داشته باشید، در حدود ۱۰۰ میلیون تومان. اما داشتن دعوتنامه باز تاثیر مثبتی در پرونده شما خواهد داشت. با این شرایط ویزا شدن شما ۵۰، ۵۰ هست.

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما… بنده قصد ثبت نام تور اروپا هستم فقط یه مشکل هست. من ۲۰ سالمه و با هزینه پدرم میخوام برم.میخواستم ببینم برای تمکن مالی و گردش حساب که تور ها نیاز دارن میتونم از حساب پدرم استفاده کنم؟

  • سلام؛ بله میتونید تمکن مالی پدرتون رو ارائه بدید. هرچند به خاطر شرایط سنیتون بهتره که همراه با خانواده اقدام کنید.

  • سلام؛ فعلا که هیچ درخواست جدیدی برای ویزای توریستی شینگن توسط سفارت ها اخذ نمیشه، اما از طریق سایت ما پیگیری کنید، اگر خبری بود بلافاصله در سایت منتشر میکنیم.

   • واقعا ممنونم بابت لطفی که در حق بنده کردین
    من هر چند وقت یکبار سایت شما رو بررسی میکنم و مطالب جدیدتون رو هم دنبال میکنم
    🙂

 • سلام من ٢٣ ساله و همسرم ٢٨ ساله قصد سفر به دور دنیا رو داریم ، مدارک شغلى نداریم چون کارمون فروش آنلاین هست تمکن مالى کافى داریم هرکدوممون حدوداً ٢٠٠ میلیون . مدارک بیمه و تحصیلى هم نداریم چون هر دو از دانشگاه مقطع لیسانس انصراف دادیم. با این تفاسیر اصلاً شانسى براى دریافت ویزاى شینگن داریم؟

  • سلام
   اگر تا به سابقه سفری خوبی ندارید، با این شرایطی که میفرمایید، شانستون کمه، بهتره یکی دوتا سفر آسیایی برید و بعد هم حتما برای ویزای توریستی در قالب تور گروهی و ترجیحا برای ایتالیا و فرانسه اقدام کنید.

 • سلام من ماه ۸ از سفارت المان ریجکت شدم برای ویزای بازرگانی توسط یک‌وکیل المانی اعتراض زدم ۱ ماه پیش جواب اومد که به این دلایل ریجکت شدی که هیچ کدامش شامل من نمیشد از جمله حساب بانک صادرات که من صادرات اصلا حساب ندارم جواب دلایل رد ریجکتو دادیم چقد طول میکشه جواب بدن اصلا بخش ویزا کار میکنه یا تعطیله الان.مرسیییی

 • سلام
  من ۲۱ ساله هستم و مدرک دیپلم دارم
  مدارک icdl و +camptia a بین المللی کامپیوتر دارم که قابل ترجمه هم هستن و ۲ سال سابقه تدریس کامپیوتر در آموزشگاهی در تهران هستم
  مدرک زبان ielts 5.5 دارم که ۷ ماه پیش گرفتم و حدود۱۷ ماه دیگه اعتبار داره
  از نظر تمکن مالی،مبلغ ۸۰ میلیون تومان تو حساب دارم و گردش ۶ ماه گذشته روزانه ۱.۵میلیون تومان بوده است.
  سند بنامم نیست ولی پدرم یه ویلا در شهرستان و یه آپارتمان در تهران بنامش هست
  سابقه سفر ندارم حتی ترکیه و ارمنستان
  میخواستم بدونم برای ویزای توریستی به کشورهای (آلمان،اسپانیا،فرانسه،سوئد)شانس دریافت ویزا را خواهم داشت یا خیر

  • سلام
   بله به شرطی که در قالب تور گروهی اقدام کنید. شرایطتون مناسبه. اما چون سابقه سفر ندارید نمیتونید به صورت انفرادی اقدام کنید.

 • سلام
  در مورد تمکن مالی من یه سوال داشتم.
  بخاطر شرایط اقتصادی موجود و این تورم من چند سالی هست پول که میاد دستم تبدیل به دلار یا طلا میکنم.
  دلار رو هم که جراعت نمیکنم تو بانک بزارم.
  آیا من میتونم به جای صورت حساب بانکی، گواهی سهام های که دارم در بورس ایران رو ارائه بدم؟ وضعیت اکانت بورسی من خیلی بیشتر از اون مبلغی هست که از حساب بانکی میخوان.

 • سلام من افغانستان هستم همراهی خانواده ام در ایران اقامت داریم می توانیم ویزای پناهندگی شینگن را درخواست کنیم اگر راهنمایی کنیدا

 • سلام خسته نباشید
  به جرات میتونم بگم که شما یکی از بهترین موسسات هستید که توضیحات عالی در مورد ویزای شینگن از اول تا اخر ماجرارو توضیح دادید ومسئله رو روشن کردید
  من چند روز قبل متاسفانه برگه ریجکتی المان دریافت کردم و بعد از چند روز سرچ و مشاوره از خیلی شرکتهای مسافرتی متوجه نشدم که علت ریجکتی چی هستش دقیقا
  همانطور که میدونید دلایل ریجکتی مشخص شده توسط افیسر اما برای من کاملا گیج کننده بود وهیچ جواب قانع کننده ای هم به بنده داده نشد از اشخاص و شرکتهایی که سوال کرده بودم .
  با مطالعه دقیق سایت شما تمامی مشکلات برام روشن شد
  سوال اینه که ایا برای اعتراض میتونم از شما کمک بگیرم و این کارو شما انجام بدین ؟؟؟
  باذم صمیمانه از شما ممنونم بابت مطالب خوب و بسیار مفید شما

  • سلام
   شما لطف دارید، امیدوارم بتونیم بیش از این موثر باشیم.
   اما درمورد شما به نظرم باید شرایط پرونده شما بررسی بشه، اینکه مدارک هویتی، شغلی و مالی شما به چه صورت بوده؟ سابقه سفری شما چی بوده؟ دعوت نامه داشتید یا نه؟ و اگر بله، دعوتنامه شما از طرف چه شخص یا نهادی بوده؟
   اگر شرایط شما خیلی عالی بوده باشه، شانس دارید برای اعتراض، اگر هم که نه شانستون خیلی کمه. توصیه میکنم برای مشاوره رایگان و دقیق، با ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • من ۱۲ سال سابقه بیمه مستمر دارم.فوق لیسانس هستم.مجرد و ۳۷ ساله.دوتا سندملکی و حساب نقد ۵۰ میلیونی.سفر دبی رو فقط در پاس دارم.برای ایتالیا از طریق تور گروهی چقد شانس اخذ ویزا رو دارم؟

  • شانس گرفتن ویزای گروهی رو دارید. اما پیشنهاد میکنم برای گرفتن راهنمایی لازم با توجه به سنتون، با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام، من بعد از ۵ روز از دادن مدارکم به وی اف اس، سفارت سوئیس بهم زنگ زدن که با لیست بیمه و یه سری مدارک، بیا مصاحبه به اتفاق همسرت.
  خواستم ببینم عادیه؟ همه ویزا اپلیکنت ها مصاحبه می شن؟ سریع نبوده یه مقدار؟
  بعد این اساسا نشونه خوبیه یا بد؟

 • سلام من درخواست ویزای سوییس از وی اف اس گلوبال دادم، ۵ روز بعد از سفارت به من زنگ زدن و وقت مصاحبه ست کردن. و سابقه بیمه و شناسنامه خواستن.
  خواستم بپرسم این روند عادیه؟ همه ویزا اپلیکنت ها مصاحبه می شن؟ اونم به این سرعت؟
  نشونه خوبیه یا بد؟

  • سلام
   سوئیس جزو سفارت هایی هستش که معمولا اگر نیاز به مدارک اضافه یا توضیحی داشته باشه تماس میگیره، این مورد خیلی پیش میاد، نگران نباشید.

  • سلام من و همسرم به همراه دو فرزندم دی ماه برای ویزای شینگن ایتالیا اقدام کردیم که ریجکت شدیم. من و همسرم هر دو عضو هیات علمی و پزشک متخصصیم و سند ملک و تمکن مالی ۴۰۰ میلیون ارائه کردیم تو برگه ریجکت بند ۸ و ۹ یعنی عدم اطیمنان به ترک حوزه شینگن و مکان اقامت نامشخص ذکر شده بود در حالیکه آژانس هم ووچر هتل و هم رزرو بلیط را ارائه کرده بود. هر دو پروانه مطب و حکم کارگزینی هم داشتیم و اصلا حسابها رو خالی نکرده بودیم. در ضمن من سابقه ویزای شینگن از آلمان هم داشتم. خواستم ببینم باید برای رفع ریجکتی اقدام کنیم یا بزاریم چند ماه بگذره و از طریق تور برای یه کشور دیگه شینگن اقدام کنیم؟ ممنون

   • سلام
    متاسفانه با یک پرونده عالی ریجکت شدید. توصیه میکنم اجازه بدید ۶ ماه تا یک سال زمان بگذره، بعد در قالب تور گروهی اقدام کنید.

 • سلام
  برادر من ویزای کار اتریش داره، یکبار از طریق کارفرماش دعوتنامه فرستاد و به پدر و مادرم ویزا دادان (اونموقع دانشجو بود) بعد خودش دعوتنامه فرستاد و ریجکت کردن پدر و مادرم رو…. حالا باز کارفرماش فرستاده و سفارتخونه به پدر و مادرم گفته انصراف بدین که ریجکت نشین… میشه اصلا همچین چیزی؟؟ شفاها گفتن که ویزای پسرتون موقته

  • سلام
   بله سفارت اتریش چنین شرایطی رو داره و شفاهی اعلام می‌کنه که شما ریجکت خواهید شد اگه بخوایم مدارکتون رو بررسی کنیم.

 • سلام وقت بخیر
  ویزای شینگن رو اگر از آلمان بگیریم آیا الزاما باید ورود و خروج از همان کشور باشه؟ چون من توریستی میخوام برم و خروجم از یک کشور دیگه باشه آیا خروج از کشور دیگه مثلا ایتالیا امکانش هست؟

 • سلام .منی که ویزا شینگن اولی هستم شما مطمئنید که اگه اقدام کنم برای ویزای شینگن المان، حتما ویزای*** ۱۵ روزه ***بهم میدن ؟ لطفا اگه کاملا مطمئنین بگین که اگه ۱۵ روزه ست اقدام نکنم چون بدردم نمیخوره

  • سلام
   اولین درخواست رو ۱۵ روزه میزنیم، البته پیش اومده که سفارت به خاطر دعوتنامه قوی دعوت کننده‌ای که شرایط بسیار خوبی در آلمان داشته، اجازه اقامت بیشتر هم داده باشه، اما در فرم همون ۱۵ روز وارد میشه.

   • دعوتنانه قوی باشه گفتین ممکنه
    مدت اقامت بیشتری بدن . بیشتر از ۱۵ روز یعنی چقدر بیشتر ؟ میشه روز مصاحبه فهمید یا خیر ؟

 • با سلام
  من به همراه همسرم از طریق آژانس اقدام به اخذ ویزای ایتالیا کردیم که متاسفانه دیروز ریجکتش اومد هم تمکن مالیم رو قبول نکردن هم بند ۷ و ۸ فکر کنم. سند داشتم سابقه بیمه کارمند رسمی ۹ سال و خانومم پروانه وکالت داشت و خودم هم پروانه نظام مهندسی نامه اشتغال به تحصیل هم خانومم داشت. تمکن مالی هم ۱۰۰ میلیون بود. سنمون هم ۳۴ و ۲۷ سال هست. الان باید چه کار کنیم و علتش چیه به نظر شما؟؟؟
  دیگه هر کاری لازم بود من کردم. واقعا آدم از این پاسپورت کشورش سرخورده میشه!!!!!!!!!!!

  • سلام
   باید بررسی بشه که تراکنش حسابتون به چه صورت بوده، آیا بعد از گرفتن نامه استعلام بانکی، حسابتون رو خالی کردید؟ و اینکه سابقه سفرتون به چه صورت هست؟ قبلا ویزای شینگن داشتید؟ گروهی اقدام کردید یا انفرادی؟ خودتون اقدام کردید؟
   توصیه میکنم برای راهنمایی بهتر با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

   • سلام
    حساب رو خالی نکردم هنوزم نکردم متوسط ۸۹ میلیون داشتم سفر به تایلند و ارمنستان و ترکیه تو این پاس و ۱۵ تا سفر دیگه تو پاس قبلی. سفر هم آژانس گفت در قالب تور هست ولی اون روز فقط ما دو نفر بودیم از آژانس رفتی برای انگشت نگاری

  • سلام .آیا چک کرده بودید مدارک آژانس رو و اینکه بلیط هواپیما قطعی بود یا رزرو و اینکه رزرو هتل و کانفیرم با ایمیل رو از هتل گرفته بودید؟وبرنامه سفر داده بودید؟

 • سلام خیلی جاها گفته شده که اگه ویزای شنگن اولی باشین سفارت، ویزای ۱۵ روزه صادر می کنه نه ۹۰ روزه !!!! آیا درسته؟ اگه اره میشه تو خود المان ۱۵ روز رو به ۹۰ روز تمدید کرد؟ لطفا راهنمایی کنید چون خیلی برام مهمه

 • سلام خوب هستین پسرمن ۲۱ سالشه تو حسابش ۱۰۰ میلیون پول هس میخواد برای ایتالیا ویزا بگیره گفتن بامادرش راحتر ویزا در میاد مادرشم تو حسابش بالای ۱۲۰ میلیون داره ایا میتونه ویزابگیره

  • سلام
   حتما در قالب تور گرهی اقدام کنن. اینکه به همراه خانواده اقدام کنن شانسشون بیشتر میشه، ولی خوب سایر شرایط رو هم بررسی کنید.

 • سلام خیلی جاها گفته شده که اگه ویزای شنگن اولی باشین سفارت، ویزای ۱۵ روزه صادر می کنه نه ۹۰ روزه !!!! آیا درسته؟ اگه اره میشه تو خود المان ۱۵ روز رو به ۹۰ روز تمدید کرد؟ لطفا راهنمایی کنید چون خیلی برام مهمه

  • سلام
   اولین ویزا ۱۵ روزه هست و نمیشه از همونجا درخواست تمدید بدید. باید برگردید ایران و تقاضای ویزا بدید.

 • سلام من خواهرم و همسرش تو سوئیس هستن و قراره برام دعوتنامه بفرستن میخواستم بدونم اگه من یکهفته مونده ویژزام‌تموم شه و هوایی برم هلند ب دیدن عمم و بعد برم با قطار انگلیس و صبر کنم ویزام تموم شه و برم درخواست پناهندگی بدم ایا همسر خواهرم ک دعوتنامه داده دچار مشکل میشه یااینکه من ترک خاک سوییو انحام دادم و دیگ مشکلی برای ایشون بوجودنمیاد؟ممنون میشم جواب بدین

 • من ۳۲ سالمه و بیکارم البته ۱ سال سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد دارم و تا حالا ویزای شینگن نگرفتم. چند تا سوال : برای شینگن آلمان باتوجه به اینکه داییم که دعوت کننده ست پزشک متخصصه و وضع مالیش خوبه تمکن مالی و گردش حسابمو تا چه حدی ارائه بدم که موردقبول سفارت باشه ؟ لطفا دقیق بگید چقدر تو حسابم بریزم ؟ آیا میتونم تو چند روز پشت سر هم پول بریزم تو حسابم و برداشت کنم ؟ و اینکه با ویزای توریستی میشه تو آلمان کلاس زبان شرکت کرد ؟

  • سلام
   در مورد دعوتنامه که شانس اخذ ویزا رو بالا میبره، اما خوب باید مدارک شغلی و مالی خودتون رو هم ارائه بدید. تمکن مالی شما باید حداقل ۵۰ ملیون باشه و گردش حساب ۳ تا ۶ ماهه ارائه بدید، اما به دلیل اینکه در حال حاضر بیکار هستید، افسر سفارت احتمالا مشکوک به پناهندگی شما بشن، سنتون هم خیلی بالا نیست که نشون دهنده وابستگی عاطفی شما به وطن باشه. در مورد وابستگی های مالی و عاطفی خودتون هم که چیزی نگفتید. بهتره با ویزالند تماس بگیرید و با مشاورین ما در این زمینه مشورت کنید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

   • در مورد وابستگی که واقعا میخوام برم آلمان و ۳ ماهه برگردم البته تو این ۳ ماه میخوام تو آلمان کلاس زبان برم و برگردم اینجا زبانو ادامه بدم تا مدرک b1 بگیرم تا بعدا با ویزای کاری برم آلمان …. ضمنا داییم سابقه خوبی تو دعوت پدرو مادرش طی ۳۰ سال گذشته داره و بارها اونها رو دعوت کرده . با همه این اوصاف دلطفا راهنمایی کنید که گردش حسابم دقیقا چطور باشه ؟ و برای مدارک شغلی چون الان بیکارم گواهی بیمه تامین اجتناعی کافیه ؟

    • سلام
     عرض کردم خدمتتون حداقل ۵۰ میلیون تمکن مالی باید داشته باشید. اما شرایط شما خاص هست.
     همونطور که خدمتتون عرض کردم بهتره با مشاورین ما تلفنی صحبت کنید.

 • سلام
  برای دریافت ویزای تجاری آلمان اگر در نظر بگیریم که تمام مدارکم کامل هست سوالی در مورد حساب بانکی دارم

  من حساب پر گردشی دارم و به صورت میانگین ماهیانه ۳۰ میلیون واریز و ۳۰ میلیون برداشت داشته ( با تعداد تراکنش بالا )
  میانگین موجودی حسابم در ۳ ماه گذشته بین ۶۵ الی ۷۰ ) میلیون بوده
  من در ۳ هفته ی گذشته به کسانی که باهام کار میکنند سپردم تا واریزی هاشون رو که اعداد کوچکی هستند ( بین ۲ الی ۵ میلیون ) به این حساب داشته باشند که به ۱۰۰ میلیون برسم

  الان موجودیم ۱۰۰ میلیون هست با میانگین ۳ ماهه ی ۷۰ میلیونی

  آیا این مساله مشکلی در سفارت آلمان برای ویزا شدن ایجاد میکند ؟

  با تشکر

 • سلام من قصد دارم از طریق یک دوست که ملیت اتریشی دارد ویزا بلند مدت دریافت کنم(دعوت نامه بفرستد) و ایشان خودش تمام ساپورت مالی به میزان مناسب را به عهده میگیرد. من مهندس ناظر هستم ۴۷ ساله دارای کارت و پروانه اشتغال نظام مهندسی و سپرده حداکثر ۷۰ میلیون تومان و سوابق پرداخت بیمه دارم. آیا می توانم ویزا مولتی بگیرم و من و دوستم چکار باید بکنیم.

  • سلام
   در مورد ویزای بلند مدت که اصلا کمکی نخواهد کرد این دعوت نامه، در مورد ویزای کتاه مدت هم شانس شما برای اخذ ویزای تورستی ایتالیا بدون دعوت نامه بیشتر از ویزای توریستی اتریش با یک دعوتنامه کم اعتبار است.

 • سلام.دوست من دانشجو بلژیک هست و بهم میگه بیا اونجا تا باهم چندتا کشور رو بگردیم.(فرانسه اسپانیا ایتالیا)
  سوالم اینه چون تا الان از کشور خارج نشدم احتمال گرفتن ویزا شینگن از بلژیک برام چقدر هست؟ در ضمن سی سالمه
  شاغل هستم و شرایط تمکن رو دارم
  ممنون اگه راهنماییم کنین

  • سلام،
   به دوستتون بفرمایید حتما یک دعوت‌نامه مفصل و معتبر برای شما بنویسند و حتما هدف از سفر خودتون رو به طور دقیق مشخص کنید.

 • سلام وقت بخیر..برای دریافت ویزای شنگن حتما باید شاغل باشیم؟؟ من ۲۵ سال سن دارم و بیکار هستم اما تمکن مالی خوبی دارم…میشه که برای مدارک شغلی از مدارک پدرم به عنوان تکفل کننده برای ارائه به سفارت استفاده کنم؟

  • سلام،
   سنتون سن حساسی هست، نکته اول اینکه توصیه میکنیم به همراه خانواده اقدام کنید و دوم اینکه برای تمکن مالی ایرادی نداره اگه مدارک پدرتون رو ارائه بدید، ولی در این سن، افسر سفارت حساس میشه که چرا شما مدارک شغلی ندارید.

 • برنامه سفر جامع و کاملی اماده کردم. پدرم بعنوان اسپانسر من هم حکم کاریش و تمکن مالی و مانده ۱۵ملیونی می گذارد.سفر به کشورهای اطراف داشتم.به نظر شما پدرم اسپانسر کافیه؟

  • سلام،
   خیر مبلغ ۱۵ میلیون کافی نیست. حداقل مبلغ تمکن مالی ۵۰ میلون می‌باشد. در ضمن علاوه بر تمکن مالی باید سایر موارد را نیز بررسی کنید.

 • باسلام
  برای ویزای شنگن وقت سفارت هلند دارم ۲۳ بهمن دانشجو تازه وارد هستم گردش حساب خوب و مانده ۷۰ میلیون و ۲۲ میلیونم توی کارگذاری بورس سرمایه دارم .به نظرتون چون تازه مهرماه وارد دوره کارشناسی شدم مشکلی نیست چون سنم ۳۲ هست .و سوال دیگه تعداد واحد های سرمایه گذاری رو در کارگزاری لازمه ترجمه وارایه سفارت کنم.و من ۷ روز میخوام هلندبگردم بیمه مسافرتیم چند روز بگیرم۱۵ یا ۳۰ روز
  تاریخ سفرم رو ۱۸ اسفند اعلام کردم تاریخ رزرو هتل و بلیط هواپیما همون تاریخ باشه تاریخ سفرم یا میتونم رزروم رو یک هفته از تاریخ سفرم جلوتربگیرم مثلا ۲۵ اسفند. با تشکر فراوان

  • سلام،
   مانده و گردش حساب شما مناسب است اما،
   آیا شغل دارید؟ مدارک شغلی، سابقه بیمه و سابقه سفر دارید؟ سابقه سفر به حوزه شینگن دارید؟
   دعوتنامه دارید؟
   برنامه سفر مشخصی دارید؟
   اگر برای همه این سوال‌ها جواب مناسبی دارید، اقدام بفرمایید.

 • سلام
  من میخواستم برای ویزای تحصیلی مجارستان اقدام کنم و طبق شنیده ها باید مدارک لازم برای اقامت هم آماده کنم تفاوت اقدام برای اقامت در سفارت و در داخل کشور مذکور چی هست؟

 • سلام
  من پارسال اردیبهشت از یونان ریجکتی داشتم.بعدش هم شهریور از المان.دلیلش هم زده بود برنامه سفر نامشخص.خواستم بدونم برای عید مجدد اقدام کنم با توجه به دو ریجکتی ایا سفارتها به پرونده های ریجکتی نگاه میکنند.و این دوتا خیلی تاثیر بدی رو درخواست بعدیم خواهد داشت یا نه؟ ممنونم

  • سلام
   متاسفانه این دو ریجکتی امتیاز منفی برای شما داشته، توصیه میکنیم اجازه بدید دو سال زمان سپری بشه و در این دو سال هم حتما تورهای آسیایی تشریف ببرید. بعد از دو سال هم اگر قصد ویزای توریستی دارید حتما در قالب تور گروهی و ترجیحا چند کشوره درخواست بدید. در ضمن، برنامه سفر خوبی هم ارائه بدید.

   • اگر ایشان قصد داشته باشند مجدد از آلمان اقدام کنند ، همانطور که می دانید ، ویزامتریک، حتی اگر بخواهید کپی ویزاهای غیر از( شنگن-آمریکا-کانادا-انگلستان و ژاپن ) را از شما نمی گیرد . لذا سابقه سفر به گشورهای آسیایی و حتی بلغارستان و کرواسی و قبرس و رومانی هم مهم نیست.
    به عقیده من ایشان با توجه به دلیل ریجکتشان بهتر است تیکت یک نمایشگاه را بخرند و دلیل سفر خود را اینگونه توجیه کنند.

    • سلام،
     کاملا درسته، اما اگر قصد گرفتن ویزای کشوری مثل مجارستان رو داشته باشند، سابقه سفر به کشورهای آسیایی مهم است.

     • بله دقیقا همینطور است، برای مجارستان سابقه سفر اهمیت دارد
      اما برای آلمان بهتر است ویزای نمایشگاهی اقدام کنند.

 • سلام ماچندنفرفامیل عراقی داریم ایامیتونن ویزای شینگن بگیرن ازطریق ایران هزینشم هرچی باشه میپردارن

 • با سلام
  من ویزای بلغارستان را گرفتم ولی به دلایلی نتونستم برم
  حالا اگر برای ویزای شنگن بخوام اقدام کنم آیا برام مشکلی پیش میاد یا خیر
  ممنون می شم من رو راهنمایی کنید

 • با سلام.ایا اعتراض به ریجکت توسط وکیل المانی تاثیری هم داره.وایا شده ویزارو رو بدن بعد ریجکتی واعتراض.یا اینکه کار بیهوده ایه.

  • سلام
   اگر توسط وکیل مهاجرت و با سند و مدرک ارائه شود، بله تاثیرگزار است.
   در صورتی که اعتراض شما پذیرفته شود، ویزا براتون صادر می‌شود.

 • سلام . من و نامزدم قصد دریافت ویزای شینگن از المان داریم … دایی من تو المان پزشک متخصص هست… اگه همین امروز برای من و نامزدم دعوتتامه بفرسته و اقدام به گرفتن وقت مصاحبه کنم چقدر طول میکشه تا ویزا دریافت کنم ؟

  • سلام
   حدود ۲۱ روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری جواب ویزا براتون صادر می‌شود.

    • حدودا بین ۳ تا ۴ هفته برای تعیین وقت سفارت در نظر بگیرید.
     برای جوابدهی درخواست ویزا هم خود سفارت گفته ۲۱ روز اما با توجه به شواهد این مدت زمان طولانی‌تر شده است.

 • سلام
  خدا قوت
  من چندین ویزای یک بار ورود از ایتالیا دارم و ایدفعه میخوام سه ماهه اقدام کنم.دو تا سوال از خدمتتون داشتم
  یکی اینکه ۱- بدون دعوتنامه من میخوام فقط در درخواستم بزنم ۳ ماهه، آیا این درسته؟ ۲- و اینکه رزروی که میخوام بگیرم باید چطوری باشه ۲ تا تاریخ باید رزرو بدم یا همون یه تاریخ به مدت ۱۰ شب کافیه؟
  با تشکر

  • سلام
   ۱. شما باید به طور کامل هدفتون رو از اخذ ویزای ۳ ماهه برای افسران ویزا ذکر کنید. در صورتی که هدف شما وابسته به شغل باشد، باید حتما دعوتنامه ارائه کنید.
   ۲. برای رزرو هتل نیز باید رزرو ورود اقامت اول رو ارائه کنید.

  • سلام
   بستگی داره از چه روشی اقدام کنید.
   اگر از طریق تورهای گروهی اقدام کنید، مجارستان و اسپانیا اما اگر انفرادی اقدام کنید، ایتالیا رو پیشنهاد می‌کنیم.

 • سلام،
  من برای اولین بار قصد درخواست ویزای شنگن به صورت فردی بدون همسرم را دارم.
  سی ساله، مزدوج و شاغل هستم.
  حقوق من حدود یک و نیم میلیون هست.
  همسرم هم بیزنس داره. حدود ۱۵۰ میلیون موجودی در بانک دارم. و یک قطعه زمین به نام خودم در شهرستان. مادربزرگم در آلمان زندگی میکنه ولی با حقوق بازنشستگیه پایین نمیتونه برای من دعوت نامه قوی از آلمان بفرسته. به همین دلیل من فکر میکنم شاید بهتره از سفارت اسپانیا اقدام کنم. دوست دارم با عمه ام که تابستان در اسپانیا خواهد بود سفری به اسپانیا و بعد آلمان داشته باشم. در ضمن یکی از دوستان خانوادگی ما در اسپانیا که وضعیت مالیه خوبی داره میتونه برای من دعوتنامه بفرسته. خیلی ممنونم اگر محبت کنید به من بهترین راه ممکن رو راهنمایی کنید.
  سپاسگزارم از وقت شما

  • سلام
   بهترین کار اینه که شما از اسپانیا دعوتنامه دریافت کنید و در فرم درخواست ویزای شینگن اعلام کنید که به آلمان هم سفر می‌کنید.
   در غیر اینصورت بهتره که از طریق تورهای گروهی و ترکیبی اروپا اقدام کنید.

 • با سلام،من دو ویزای شینگن ،یکی ١/۵سال قبل سوئد و یکی هم از ایتالیا دو هفته قبل دارم ، میخوام مولتی شینگن بگیرم ٣تا ۶ماهه
  (توریستی)، اگر الان دوباره از سفارت ایتالیا درخواست بدم میتونم ،مولتی شینگن بگیرم
  با سپاس

  • سلام
   برای دریافت ویزای مولتی حتما باید دلایل قانع کننده به افسران ویزا ارائه کنید.
   اگر دلایل قانع کننده‌ای دارید، بله می‌تونید از ایتالیا نیز اقدام کنید.

 • با سلام.من دعوتنامه تجاری از یک وکیل المانی برای ثبت شرکت در المان رو دارم بیست و‌دو مهر ویزامتریک رفتم والان بیست و‌دو ابان ماهه وباید بیستو چهار ابان دفتر اسناد رسمی در المان میبودم تا الان جواب نیامده ایا این به معنی ریجکت حتمی هست.ممنونم

 • سلام

  سلام

  من برای کنفرانس میخوام برم فرانسه. خودم رجیستر شدم و نامه دعوت دارم. همسرم رو میخوام با خودم ببرم. سوالم بیشتر در مورد تمکن مالی هست. هر دومون دانشجو هستیم و من تمکن مالی و گردش مالی دارم. دانشگاه هم نامه میده قطعا برمیگردیم. آیا فقط من میتونم تمکن رو از طرف دو تامون نشون بدم؟ شناسنامه یا سند ازدواج رو میخوان؟ همون زبان اصلی باشه کافیه؟ ۴ روز میخوام بریم.

  ممنون

  • سلام
   اگر با هم قصد سفر دارید بهتره سند ازدواج رو ترجمه کنید.
   برای تمکن مالی هم می‌تونید خودتون رو به عنوان سرپرست معرفی کنید.

 • سلام و خسته نباشید
  من تمامی مدارک ویزا شینگن را دارا میباشم و فقط قصد بازدید از ایتالیا رو دارم سند ملکی و همه چیو دارم سنم یکم پایینه چیکار میتونم بکنم با تشکر ۲۶ سالمه

  • سلام
   پیشنهاد می‌کنیم از طریق تورهای گروهی اقدام کنید.
   برای اطلاع از هزینه تورهای گروهی با دفتر تماس بگیرید.
   ۰۲۶۳۳۱۴۳

 • سلام
  من به عنوان مسئول ای تی شرکت کار میکنم و حقوق ماهیانه حدود ۲ میلیون تومن دارم
  گردش حساب هم حدود ۷۰ میلیون میانگین تو حسابم هست ماهیانه
  سند ملکی هم بنامم دارم .
  آیا میتونم ویزا شنگن برای سفر بگیرم؟

 • اگه میخواید ویزای شینگن بگیرید و پولتون براتون مهمه به هیچ وجه از آژانس ********** تور نخرید چون نه ویزا گیرتون میاد و نه پولی بهتون برگردونده میشه

  • درود بر شما
   در چنین مواردی حقیقتا ما بین مخاطب و آژانس همکاران گیر می‌کنیم
   اگر نظر شما رو تائید نکنیم، بی‌احترامی به شما کرده‌ایم.
   اما اگر نظر شما رو تائید کنیم، حق همکاری رو ضایع کرده‌ایم.
   اما فکر می‌کنم حد وسط این باشه که اسم آژانس مسافرتی رو اعلام نکنیم.

 • سلام
  ممنون از مطالب جامع سایت
  برای گرفتن ویزای شینگن خانواده ۴ نفره مشکل خاصی برای ضمانت مالی و سند ملکی ندارم. اما گردش حساب ۶ ماهه اخیرم مناسب نیست. برای اینکه این شرایط رو مناسب کنم باید چکار کرد؟ قابل ذکر اینکه عمده دارایی بنده در بازار بورس هست و عملا اونجا گردش داره و داخل حساب بانکی نیست. اگر هم گردشی وجود داشته مبلغ زیاد هست و مربوط به ۶ ماه اخیر نیست.
  ممکنه در این زمینه بنده رو راهنمایی کنید و یک راهکار به من معرفی فرمایید.
  به واسطه متن طولانی عذر خواهی میکنم

  • سلام
   منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات ملاک است.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید.

 • سلام من قصد دارم برای اواسط آبانماه سفر به ایتالیا و فرانسه داشته باشم. با شرایط زیر چقدر شانس گرفتن ویزا دارم؟ و اینکه از کدام سفارت اقدام کنم؟
  ۱- شنگن آلمان ۲- ویزای کانادا (استفاده نشده) ۳-ویتنام ۴-شش بار امارات ۵-سه بار ترکیه ۶-هندوستان ۷- ارمنستان ۸- دوبار تایلند
  رییس هییت مدیره شرکت خصوصی – متاهل – تمکن ۱۷۰ ملیون- یک سند ملکی – بیمه کارکنان-بیمه تامین اجتماعی – مالیات –

  • سلام
   پیشنهاد می‌کنیم از طریق تورهای گروهی ایتالیا اقدام به گرفتن ویزا کنید.
   چون در تورهای گروهی معمولا شانس ویزا ۲۰% بیشتر از اقدام به صورت انفرادی است.
   در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید.

 • سلام ویزای شینگن .مادر من با دعوتنامه رد شد .دیروز پاسشو دادن .میخواستم دلیلشو بدونم و کسی که داده .قراره اعتراض کنه .میشه راهنماییم کنید چیکار کنیم که برای دفعه دوم قبول بشه .ممنونم

 • سلام با توجه به تغییر نرخ ارز ، حداقل موجودی ریالی در حساب بانکی چقدر می باشد ؟
  در صورتی که افراد با خانواده اقدام به دریافت ویزا کنند ایا این مبلغ بیشتر می شود؟

  • سلام
   با توجه به کشور مقصد، مبلغ تمکن مالی متفاوت است.
   بله به نسبتی که تعداد افراد خانواده بیشتر می‌شوند، این مبلغ افزایش می‌یابد.

 • سلام
  عذر میخوام من تا بحال کشورهای مختلفی سفر کردم اما در حوزه شینگن نبودن
  تمکن مالی و ملک دارم اما مدارک شغلی ندارم چون کارم ساخت و سازه و چیزی بنام پروانه کسب ساخت و ساز وجود نداره چه کنم؟
  ۲.دوم اینکه میخوام با کمپر زمینی سفر کنم این کار ویزارو راحت تر نمیکنه؟
  ۳.سه اینکه مصاحبه در سفارت با چه زبونیه؟
  ببخشید خیلی سوال کردم

  • سلام
   کارت نظام مهندسی هم ندارید؟
   خیر تفاوتی ندارد.
   در حال حاضر برای ویزای هیچ کشوری نیازی به مصاحبه نیست.

 • سلام
  من با گرین کارت در امریکا زندگی میکنم
  میتونم از امریکا برای ویزای اروپا اقدام کنم یا بایستی از ایران اقدام کنم؟
  با سپاس

  • سلام
   باید از اطلاعات ویزای کشوری که قصد سفر دارید رو بررسی کنید.
   به طور کلی باید از کشوری که گذرنامه شما رو صادر کرده اقدام کنید.

   • سلام خوب هستین پسرمن ۲۱ سالشه تو حسابش ۱۰۰ میلیون پول هس میخواد برای ایتالیا ویزا بگیره گفتن بامادرش راحتر ویزا در میاد مادرشم تو حسابش بالای ۱۲۰ میلیون داره ایا میتونه ویزابگیره

    • سلام
     حتما در قالب تور گرهی اقدام کنن. اینکه به همراه خانواده اقدام کنن شانسشون بیشتر میشه، ولی خوب سایر شرایط رو هم بررسی کنید.

 • سلام،وقت بخیر.برای گرفتن وقت از سفارت آلمان
  و ثبت آن توسط سایت ویزا متریک،چقدر زمان میبره تا اولین وقت خالی را بدهند؟درواقع چقدر جلوتر باید برای گرفتن وقت از سفارت اقدام کرد؟

   • سلام وقت بخیر
    اگر کسی ویزای شینگن از فرانسه رو بگیره میتونه اولین پروازش یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه شینگن باشه؟

    • سلام؛ به احتمال زیاد اجازه ورود رو به شما نخواهند داد. برای گرفتن ویزا شما باید یک برنامه سفری دقیق داشته باشید و اگر برنامه سفری شما به این صورت باشه چه بسا اصلا به شما ویزا ندن.

 • سلام.ویزای ترانزیت اسپانیا رو میخوام بگیرم.باید تمکن مالیم رو اثبات کنم؟ مقصد کاراکاس ونزوئلا هستش و ویزا نیاز نداره.پس با رزرو بلیط رفت و رزرو هتل و عکس و بیمه مسافرتی میشه ویزای ترانزیت اسپانیا رو راحت گرفت؟در کل سختگیری خاصی روی ویزای ترانزیت وجود داره؟

  • سلام
   خیر سخت گیری خاصی برای ویزای ترانزیت وجود ندارد.
   فقط مدارک ویزا رو باید به صورت کامل ارائه کنید.

 • سلام.
  میخوام یک سفر کوتاه داشته باشم به ونزوئلا.چون پرواز مستقیم وجود نداره باید توی دو سه تا از کشور های اروپایی توقف داشته باشم. مثلا لهستان و ایسلند و آلمان. باید ویزای ترانزیت رو از هر سه کشور بگیرم یا فقط از یکی بگیرم کافیه؟

  • سلام
   به مدت زمان توقف و ایرلاین شما بستگی دارد.
   لطفا مدت زمان توقف و ایرلاین تون رو هم ذکر کنید.

 • سلام اگه بخوام ویزای ایتالیا بگیرم میتونم بعد چند روز که توی ایتالیا بودم بعدش برم هلند
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام ، من تمامی مدارک لازم رو اعم از گردش حساب و سند ملکی و … رو دارم
  اما شغل من برنامه نویسی هست و پروانه کسب و بیمه ندارم (مدرکی دال بر اثبات شغلم ندارم) و بصورت کاملا شخصی کار میکنم اما درآمد خوبی دارم.
  لطفا بفرمایید که آیا میتونم برای ویزای شنگن اقدام کنم ؟

  • سلام
   از شرکت‌هایی که براشون کار کردید بخواهید که اشتغال به کار براتون صادر کنند.
   بدون مدارک شغلی نمی‌تونید ویزای شینگن بگیرید.

 • سلام.وقتتون بخیر.من تمام شرایط موجود در مورد مدارک مثل تمکن مالی و سند و… رو دارم.خودمم کارمند دولت هستم.خانم ۳۳ ساله و مجردم.با توجه به اینکه پاس اولی هستم(سفر خارجی نداشتم) چقدر احتمال دریافت شینگن رو دارم؟ دعوت نامه از سوییس هم دارم.

 • سلام.من برای اولین بار ویزای شینگن گرفتم از یونان اما در پایین صفحه قید شده فقط یونان…من میخوام کشورهای آلمان و فرانسه رو هم بگردم…یعنی نمیتونم برم اونجا؟

  • سلام
   اگر مقصدی بیشتر از یونان دارید، باید زمان تکمیل کردن فرم ویزای شینگن باید به سفارت اعلام کنید.

 • سلام
  ببخشید خواهرخانمم از نروژ برای خانم و دختر سه ساله ام دعوت نامه میفرسته به نظرتون دوتایی باهم شانس قبولی دارن؟

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام من برای اولین بار میخام شینگن بگیرم با مادرم ۱۰۰ میلیون دارم باسند زمین . سوالم اینه سند باید به نام هردومون باشه یافقط من تمکن مالی چی میشه یا تمکن من بگیرم بعد پول به حساب مادرم ونتقال بدم .

 • سلام. ترجمه رسمی مدارک جهت تحویل به سفارت ایتالیا نیاز به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داره یا همون مهر دارالترجمه رسمی کافیه؟

  • سلام
   لطفا سوال تون رو یک بار اعلام کنید.
   اگر برای ویزای تحصیلی اقدام می‌کنید، مدارک تحصیلی تون باید دارای تائیدیه امور خارجه و دادگستری باشند.
   اما اگر برای ویزای توریستی اقدام می‌کنید، خیر نیازی نیست.

 • سلام من برای اولین بار میخام اقدام کنم ۱ مدارک مالی مورد نیاز چه شرایطی باید داشته باشه
  ۲ آیا امکان تهیه مدارک مالی معتبر توسط موسسات اخذ ویزا جهت اخذ ویزای شینگن هست ؟

 • با سلام و تشکر از سایت خوب و راهنمایی من ویزای مولتی ۵ ساله کانادا دارم ولی انقضای پاسپورتم اخر ایان ۹۸ است با توجه به ابنکه از ۶ ماه قبل از انقضای پاسپورت نمیشه از آن استفاده کرد اگه الان پاسپورت جدید بگیرم میتونم در شهریور با پاس چدید خارچ شوم و در ورود به کانادا هم پاس قبلی را که ویزا در ان است را نشان دهم ؟؟

 • من اولین باره که میخوام برای ویزای شینگن اقدام کنم از کدوم کشور ویزا بگیرم احتمال موفقیت بیشتره

 • الان کدوم‌ کشور راحت تر ویزای شینگن میده؟
  من میخوام ویزای شینگن بگیرم قبل از این هم نگرفتم ولی گفتن برای گرفتن ویزای کانادا باید‌ حداقل یه شینگن داشته باشم برای همین کشورش برام مهم نیست فقط میخوام ویزای اروپا باشه
  ممونم میشم راهنمایی کنید.

  • برای ویزای کانادا الزامی نیست که حتما شینگن داشته باشید اما اگر داشته باشید بهتره.
   الان هیچ کشوری به راحتی ویزای شینگن به ایرانیان نمیده؛ اما در بین کشور های شینگن، ایتالیا بهتر از بقیه کشور ها به ایرانیان ویزا میده.
   برای اطلاعات بیشتر هم میتونید با همکاران ما در تماس باشید. ۰۹۱۲۲۶۳۱۶۳۹

   • سلام من همراه مادرم میخواستم ویزای شینگن بگیرم اهل افغانستان هستیم میخواستم بدونم چی مدارک لازم هست و هزینه اش چیقدر هست ممنون

    • سلام،
     مدارک شغلی، هویتی، ریزگردش ۳ ماهه و تمکن مالی نیاز هست. هزینه هم به سفارتی که می‌خواهید از طریق اون اقدام کنید بستگی داره.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.