۹ قدم تا گرفتن ویزای شینگن + قیمت، شرایط + کلیه اطلاعات ۲۰۱۹

نمونه ویزای شینگن

با داشتن ویزای شینگن می‌توان به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کرد. اروپا از نظر ویزا گرفتن برای ایرانیان به سه بخش شینگن، بریتانیا و کشورهای اتحادیه و اروپای شرقی تقسیم می‌شود. منطقه شینگن شامل کشورهای آلمان، نروژ، اتریش، فرانسه، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، اسپانیا، دانمارک، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، یونان و هلند است. مسافران با داشتن ویزای شینگن می‌توانند در زمان و شرایط مشخصی به هر یک از کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کنند. از این رو در این مقاله شما را با نحوه گرفتن ویزای شینگن آشنا می‌کنیم تا پیش از اقدام برای دریافت آن، از نحوه اخذ ویزای شینگن اطلاعات کافی داشته باشید.

مشخصات کلی ویزای شینگن
شرایط اخذ ویزا تمکن مالی – گردش حساب – دعوت‌نامه (الزامی نیست)
حداقل میزان تمکن مالی حدودا بین ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ تا ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان (بسته به کشور مقصد)
گردش حساب مورد نیاز گردش ۶ ماهه آخر حساب متقاضی
هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند از ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان
برای اطلاع دقیق این صفحه را مشاهده کنید: هزینه ویزای شینگن
هزینه اخذ ویزا، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنید ویزای توریستی: ۶۰ یورو
(البته در کشورهایی که از طریق کارگزاری اقدام می‌شود، این مبلغ متفاوت است)
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط ویزالند از ۲۰۰،۰۰۰ تومان تا ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان
برای اطلاع دقیق این صفحه را مشاهده کنید: هزینه وقت سفارت کشورهای شینگن
هزینه گرفتن وقت سفارت، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنید رایگان
(فقط برای کشور آلمان باید ۱۹۰ هزار تومان پرداخت کنید)
نحوه اقدام برای اخذ ویزا کلیه کشورها به صورت حضوری
ورود با این ویزا به کشورهای ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن
نحوه تعیین وقت سفارت کلیه کشورها به صورت آنلاین
مدت زمان تعیین وقت سفارت با توجه به کشور مقصد (از ۱ ساعت تا ۱۵۰ روز)
زمان اعتبار ویزا با توجه به هدف سفر (از ۵ تا ۱۰ روز متغییر)
مصاحبه اخذ ویزا ندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارت عکس پاسپورت + اطلاعات کامل و شخصی متقاضی (برای کلیه کشورها نیازی نیست)
وقت سفارت فوری دارد
ویزای فوری ندارد
تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه (برای یونان و چک، مهر دادگستری و امورخارجه نیز لازم می‌باشد)
زبان ترجمه مدارک کلیه کشورها انگلیسی (اتریش آلمانی، آلمان اصل مدارک)
مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا بین ۷ تا ۳۰ روز کاری
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۹.۶% از ۳۲ هزار درخواست
رایج‌ترین دلایل ریجکتی تمکن مالی – عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان – ارائه مدارک دروغین
امکان اعتراض در صورت ریجکتی دارد
رفع ریجکتی ندارد
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) فردی
نیاز به پیکاپ ندارد
محل انگشت نگاری سفارت‌خانه‌ها و دفاتر کارگزاری ویزا
روزهای کاری سفارت‌خانه‌ها یکشنبه تا پنجشبه

در صورتی‌که به ویزای شینگن نیاز دارید در ادامه مطلب با ما باشید تا با هم مراحل گرفتن ویزای شینگن را بررسی کنیم.

در این مطلب می‌خوانید

📌 مراحل اخذ ویزای شینگن

📌 نکات تکمیلی در چگونگی اخذ ویزای شینگن

📌 تعریف کلی ویزای شینگن

📌 انواع ویزای شینگن را بهتر بشناسید

📌 برای گرفتن ویزای شینگن، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

📌 کشور‌های عضو ویزای شینگن

📌 مدارک ویزای شینگن

📌 مزایای ویزای شینگن

📌 نمونه ویزای شینگن

📌 هزینه ویزای شینگن

📌 ریجکت ویزای شینگن

📌 رفع ریجکتی ویزای شینگن

📌 پیگیری ویزای شینگن

📌 اعتبار ویزای شینگن

📌 سوالات مصاحبه ویزای شینگن

📌 درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

📌 نکات ویزای شینگن

📌 سوالات متداول اخذ ویزای شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن

قدم اول:

باید بدانید به چه نوع ویزایی نیاز دارید. بسته به هدف شما از سفر به منطقه شینگن ویزاهای متفاوتی ارائه می‌شود.

برای مثال: ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری یا ویزای کاری شینگن، ویزای فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی، ویزای رسمی، ویزای علمی، ویزای تحصیلی شینگن و ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان. پس برای سرعت بخشیدن به روند کارتان اول از همه هدف از سفر و نوع ویزایی که می‌خواهید برای اخذ آن اقدام کنید را مشخص کنید.

قدم دوم:

در طریقه گرفتن ویزای شینگن مشخص کردن کشور مقصد است. بعد از این‌که مقصد شما مشخص شد باید از طریق سفارت کشور مقصد یا یکی از کنسول‌گری‌های کشور مقصد و یا یک مرکز ویزا که وابسته به سفارت کشور مقصد است، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. اگر تنها قصد سفر به یک کشور عضو شینگن را دارید باید از طریق سفارت یا مرکز ویزای آن کشور برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید اما در صورتی‌که شما قصد سفر به بیش از دو کشور عضو پیمان شینگن را دارید باید درخواست خود را به سفارت کشوری ارائه دهید که بیشتر روزهای سفرتان را آن‌جا سپری می‌کنید. در صورتی‌که مدت اقامت شما در هر یک از کشورها مشخص نیست یا اینکه برابر نیست، می‌توانید درخواست اخذ ویزای شینگن را به سفارت یا مرکز ویزای کشوری ارائه بدهید که مقصد اول‌تان است یعنی اولین کشور عضو شینگن که شما وارد آن خواهید شد.

قدم سوم:

پیدا کردن مناسب‌ترین زمان برای ارائه درخواست اخذ ویزای شینگن است. با توجه به این‌که فرآیند اخذ ویزا از سفارت یا کنسول‎گری‌های شینگن زمان‌بر است شما باید در فرصت مناسبی برای اخذ ویزا اقدام کنید. طبیعتا هر چه زودتر برای اخذ ویزا اقدام کنید بهتر است. بهترین و زودترین زمان برای ارائه درخواست سه ماه قبل از شروع سفر است و دیرترین زمان ۱۵ روز قبل از شروع سفر است. توصیه ما این است که حداقل سه هفته قبل از سفرتان برای اخذ ویزا اقدام کنید.

قدم چهارم:

در مراحل اخذ ویزای شینگن گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد است. برای طی کردن پروسه اخذ ویزای شینگن از سفارت کشوری که می‌خواهید به آن سفر کنید وقت بگیرید. برخی از سفارت‌ها این امکان را به شما می‌دهند که به صورت آنلاین برای گرفتن وقت اقدام کنید اما برخی از سفارت‌ها هنوز هم از طریق مراجعه حضوری شما را پذیرش می‌کنند.

قدم پنجم:

بعد از طی کردن مراحل گفته شده باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. فرم درخواست ویزا را دانلود کنید و آن را با صداقت کامل پر کنید. آخرین فرم ارائه شده توسط سفارت را باید دانلود کنید یا از سفارت بگیرید. تمامی قسمت‌های فرم را باید کامل پر کنید. توجه داشته باشید که باید فرم را در دو نسخه چاپ کنید و در هر دو نسخه را امضا کنید.

قدم ششم:

جمع‌آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن است. برخی از مدارک لازم عبارتند از: مدارک شناسایی، فرم درخواست ویزا، پاسپورت معتبر، دو عکس رنگی، بیمه سفر، روز بیط رفت و برگشت، اثبات محل اقامت و اثبات پشتوانه مالی در طول سفر. سایر مدارک اضافی که هر یک از سفارت‌ها از متقاضیان می‌خواهند را باید از سفارت کشور مقصد بپرسید و به سفارت ارائه دهید.

قدم هفتم:

بعد از گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد، برای شما وقت مصاحبه مشخص می‌شود. شما باید در تاریخ تعین شده به سفارت مدنظرتان مراجعه کنید. روز مصاحبه شما باید مدارک لازم را به‌همراه داشته باشید و به افسر کنسولی که با شما مصاحبه می‌کند تحویل دهید. در طول مصاحبه از شما سوالاتی در مورد محل اقامت‌تان در طول سفر، هدف از سفر و سایر جزییات پرسیده خواهد شد. سعی کنید که در نهایت صداقت پاسخ‌های درستی را ارائه بدهید که با پاسخ‌های فرم درخواست‌تان هم‌خوانی داشته باشد.

قدم هشتم:

پرداخت هزینه اخذ ویزا است. هنگام درخواست اخذ ویزای شینگن شما باید هزینه‌ لازم را پرداخت کنید. هزینه اخذ ویزا توسط کشورهای عضو شینگن تصویب شده است و غیر قابل تغییر است. این هزینه با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی متفاوت است.

قدم آخر:

در آخر شما باید منتظر پاسخ درخواست اخذ ویزای شینگن خود بمانید. بررسی درخواست شما توسط سفارت معمولا ۱۵ روز طول می‌کشد البته با توجه به هر فرد این زمان متغیر است و ممکن است طولانی‌تر شود. نهایتا طی یک دوره ۱۵ تا ۳۰ روزه نتیجه درخواست شما اعلام خواهد شد.

نکات تکمیلی در چگونگی اخذ ویزای شینگن

طی مراحل اخذ ویزای شینگن توجه داشته باشید که تمامی مدارک ترجمه شده شما باید مهر دادگستری داشته باشند در غیر این‌صورت مدارک شما فاقد اعتبار خواهند بود. معمولا دارالترجمه‌ها پس از ترجمه مدرک متقاضی برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند.

در صورت موافقت با درخواست شما، پاسپورت شما دارای برچسب ویزا خواهد بود و یک تاریخ اعتبار برای ویزای شما مشخص می‌شود. مدت اعتبار ویزای شینگن تا ۹۰ روز طی بازه زمانی شش‌ماهه است. همچنین یک کد برای مشخص کردن تعداد دفعات مجاز ورود به کشورهای عضو شینگن برای شما تعریف می‌شود که می‌تواند از یک تا نامحدود متغیر باشد.

برای اخذ ویزای شینگن، درخواست خود را باید به سفارت‌خانه، کنسولگری و یا کارگزاری‌های کشور مقصد ارائه کنید. از شرایط ویزای شینگن می‌توان به گردش حساب بالا و تمکن مالی مورد قبول سفارت کشور مقصد اشاره کرد. ویزای شینگن در انواع: ویزای اتحادیه شینگن، ویزای اعتباری منطقه محدود و ویزای ملی شینگن صادر می‌شود. برای گرفتن ویزای شینگن فقط باید ۹ مرحله را طی کنید. هزینه ویزای شینگن بر اساس کشور مقصد متقاضی مشخص می‌شود.

تعریف کلی ویزای شینگن

ویزای شینگن، یک نوع ویزای کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می‌دهد که به هر یکی از ۲۶ عضو منطقه شینگن، تا ۹۰ روز برای اهداف گردشگری و تفریح اقامت داشته باشند. ویزای شینگن، رایج ترین ویزای اروپائی است. ویزا شینگن، این اجازه را به دارنده آن می‌دهد که وارد کشور های حوزه شینگن شود، در این کشور ها آزادانه سفر کند و از یکی از کشورهای شینگن خارج شود. این به این معناست که هیچگونه کنترل مرزی در منطقه شینگن وجود ندارد. بیش از ۱۴ میلیون نفر از ویزای شینگن در سال ۲۰۱۷ برای سفر به اروپا استفاده کرده اند.

انواع ویزای شینگن را بهتر بشناسید

ویزای شینگن انواع مختلف و ضوابط متعددی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. ویزای اتحادیه شینگن

Uniform Schengen Visas یا ویزای USV در واقع همان ویزای گردشگری یا ویزای توریستی شینگن است که با داشتن آن مجوز ورود به کشورهای اتحادیه شینگن را به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه به دست می آورید. تاریخ اعتبار این ویزا از زمان اولین ورود به محدوده شینگن محاسبه می شود. این نوع ویزا زیر مجموعه هایی نیز دارد:

ویزای نوع A شینگن:

با داشتن این نوع ویزا که Airport Transit Visa نام دارد، مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد. یعنی می تواند در فرودگاه یکی از کشورهای شینگن پرواز خود را به مقصد کشور بعدی که خارج از محدوده شینگن است عوض کند.

ویزای نوع B شینگن:

این نوع ویزا نیز در زمینه حمل و نقل و ترانزیت کاربرد دارد و با داشتن آن مسافر اجازه دارد تا مدت پنج روز از خاک کشورهای شینگن عبور کند.

ویزای نوع C شینگن:

این نوع ویزا یک مجوز کوتاه مدت برای سفر به کشورهای شینگن است. این ویزا به صورت یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود صادر می شود. با ویزای نوع C شینگن، می توانید بدون محدودیت تا ۹۰ روز در هر شش ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای اعتباری منطقه محدود

این نوع ویزا که بیشتر در شرایط خاص، مثلا در مورد پناهندگان، صادر می‌شود وLimited Territorial Validity Visas نام دارد به مسافر اجازه می دهد در محدوده های مشخصی از منطقه شینگن سفر کند. این محدوده ها در زمان صدور ویزا مشخص می شوند و مسافر حق ندارد به مناطق دیگر سفر کند.

۳. ویزای ملی

این نوع ویزا که National Visas نام دارد برای افرادی صادر می شود که برای زمان مشخص و با هدف معینی قصد سفر به محدوده شینگن را دارند. ویزای ملی معمولا برای اهداف کاری یا تحصیلی صادر می شود. بسته به نوع این هدف ها ویزای ملی که ویزای نوع D نیز نامیده می شود، می تواند به صورت یک بار ورود یا چند بار ورود صادر شود و طبیعتا پس از پایان مدت اعتبار آن مسافر باید به کشور خود برگردد. متقاضیان ویزای نوع D شامل گروه های زیر می شوند:

 • دانشجویان بین المللی که برای اهداف پژوهشی و پروژه های علمی برای مدتی کمتر از یک سال به محدوده شینگن سفر می کنند.

 • دانشجویانی که قصد گذراندن دوره های آموزشی یا پژوهشی در یکی از کشورهای شینگن را دارند. در این صورت ویزای یک ساله به آنها تعلق می گیرد که قابلیت تمدید نیز دارد.

 • افرادی که برای کار کردن یا پژوهش در موسسات معتبر به کشورهای شینگن سفر می کنند. در این نوع ویزا سوابق شخصی و خانوادگی فرد بررسی می شود.

 • ورزشکاران، هنرمندان و متخصصانی که برای اشتراک گذاری مهارت خود به محدوده شینگن سفر می کنند.

 • افرادی که به دلیل ضرورت های پزشکی نمی توانند منطقه شینگن را ترک کنند.

برای گرفتن ویزای شینگن، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

به طور کلی، هر کشوری که برای ورود اتباع خارجی به مرزهای خود ویزا تعیین می‌کند، به دنبال جذب توریست هایی هستند که در پرداخت هزینه های اقامت و استفاده از شرایط توریستی آن کشور، مشکلی نداشته باشند. اتحادیه اروپا هم برای گرفتن ویزای شینگن شرایطی تعیین کرده است. در صورتی که متقاضی این شرایط را نداشته باشد، درخواست ویزای شینگن ایشان رد می‌شود. شرایط گرفتن ویزای شینگن بدین صورت است:

۱. گردش حساب بالا و مناسب:

گردش حساب متقاضی ویزای شینگن، بیشتر از هرچیزی برای افسران ویزای شینگن اهمیت دارد. برای درخواست ویزای شنگن، شما باید گردش حساب ۶ ماه آخر حساب بانکی خود را ارائه کنید. گردش حساب به مبالغ ورودی به حساب و خروجی از حساب گفته می‌شود و افسران ویزا شنگن، میانگین مبالغ ورودی و خروجی شما را در ۶ ماه اخیر محاسبه می‌کنند و براساس آن برای اعطا و یا عدم اعطا ویزا تصمیم گیری می‌کنند.

۲. مشخص کردن هدف سفر به منطقه شینگن:

با مشخص کردن هدف سفرتان به منطقه شینگن، به افسر ویزا کمک می‌کنید که راحت تر برای اعطای ویزا به شما تصمیم گیری کند. اگر با هدف توریستی می‌خواهید به منظقه شینگن سفر کنید، می‌توانید یک برنامه سفری شامل جزئیات بازدید از کشور مورد نظر به مدارک خود اضافه کنید.

۳. تمکن مالی مناسب:

تمکن مالی متقاضی ویزا شینگن، به افسران ویزای این کشور ثابت می‌کند که ایشان در پرداخت هزینه های اقامت و خرج های روزانه در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد شد و در پرداخت این هزینه ها، از شخص دیگری کمک نمی‌گیرد.

بیشتر بدانید: تمکن مالی ویزای شینگن

کشور‌های عضو ویزای شینگن

در حال حاضر، ۲۶ کشور عضو پیمان شنگن هستند. اتریش، بلژیک، جهموری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

از این لیست، ۴ کشور لیختن اشتاین، سوئیس، ایسلند و نروژ عضو اتحادیه اروپا نیستند. پس این ۴ کشور، حتی در صورتی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، موظف به پذیرش تصمیمات اتحادیه اروپا هستند.

مدارک ویزای شینگن

با توجه به قوانین سفارت کشوری که از طریق آن اقدام اخذ ویزای شینگن می کنید، تفاوت‌های جزئی داشته باشد اما به صورت کلی مدارک زیر را باید آماده داشته باشید:

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن: برای تکمیل این فرم می توانید از خدمات ویزای گروه ویزالند استفاده کنید.

📑 اصل گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی: گذرنامه باید حداقل تا شش ماه پس از تاریخ خروج از منطقه شینگن معتبر باشد. همچنین شما باید گذرنامه های قبلی به همراه ویزای الصاق شده در آن را تحویل سفارت دهید.

📑 دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵: عکس ها باید دارای پس زمینه سفید باشند، چهره شخص کاملا در آن مشخص باشد و همچنین، بین چهره شخص و عکس ایشان، نباید تفاوت فاحشی دیده شود.

📑 مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب و …

📑 مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب و اسناد ملکی: (گردش حساب باید برای ۴ ماهه اخیر باشد وتمکن مالی هم نیز باید به یورو بیان شود)

📑 بیمه مسافرتی که نمایندهای معتبر در کشور مقصد داشته باشد: (حداقل پوشش بیمه مسافرتی باید ۳۰ هزار یورو باشد و کل مدت زمان اقامت در منطقه شینگن را باید پوشش دهد)

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما: (برای رزرو بلیط هواپیما، می توانید از خدمات ویزای گروه ویزالند استفاده کنید)

📑 برگه تایید رزرو هتل (برای افرادی که دعوت نامه ندارند): (برای رزرو واچر هتل، می توانید از خدمات ویزای گروه ویزالند استفاده کنید)

مزایای ویزای شینگن

مهم‌ترین مزیت ویزای شینگن این است که با دریافت ویزا از یک کشور عضو اتحادیه، می‌توانید به ۲۵ کشور دیگر نیز سفر کنید. در این حالت تنها یک بار مراحل دریافت ویزا را طی خواهید کرد. ویزای شینگن برای مقاصد توریستی ایده ‌آل است. با داشتن این ویزا می‌توانید ۹۰ روز را در بیست و شش کشور اروپایی سفر کنید و تمامی جاذبه‌های آن‌ها را تجربه کنید.

ویزای شینگن انواع ترانزیتی نیز دارد که با داشتن آن می‌توانید از محدوده کشورهای شینگن عبور کنید. در این حالت نیاز نیست برای عبور از هر کشور به صورت جداگانه درخواست ویزا بدهید.

ویزای شینگن برای پژوهشگران و دانشجویان نیز مزایای بسیاری دارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مدت یک سال در کشورهای محدوده شینگن به تحقیق و یادگیری بپردازند.

ویزای شینگن برای موارد ضروری مانند وضعیت‌های اضطراری پزشکی نیز صادر می‌شود.

نمونه ویزای شینگن

ویزای شینگن به صورت لیبل در پاسپورت متقاضیان الصاق می‌شود. این لیبل دارای یک سری اختصارات و کد هایی می‌باشد که می توانید معانی آن ها را در صفحه لیبل ویزای شینگن مشاهده کنید.

نمونه ویزای شینگن

عکس بالا، مربوط به ویزای شینگن آلمان است. این ویزا به درخواست مسافر توسط گروه مسافرتی ویزالند اقدام شده است.

هزینه ویزای شینگن

 • هزینه ویزای شینگن، بسته به نوع درخواست، سن متقاضی و بعضی موارد دیگر تغییر می‌کند.

 • هزینه اخذ ویزای شینگن ترانزیت و کوتاه مدت برای بزرگسالان ۶۰ یورو و هزینه ویزای بلند مدت ۹۰ یورو است.

 • این مبلغ برای کودکان بین ۶ تا ۱۲سال ۳۵ یورو است.

 • دانشمندان و محققان، دیپلمات های دارای پاسپورت رسمی و اعضای خانواده کسانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغ ۳۵ یورو پرداخت کنند.

هزینه ‌ای که برای دریافت ویزا می‌پردازید غیر قابل استرداد است؛ یعنی در صورت رد درخواست به شما پس داده نمی‌شود. این هزینه را باید به صورت نقدی و به صورت ۲۰ یورویی، ۱۰ یورویی و ۵ یورویی پرداخت کنید.

ریجکت ویزای شینگن

بسیاری از درخواست ‌های ویزا شینگن توسط افسر مربوطه رد می‌شود. اگر درخواست ‌تان ریجکت شده باشد، همراه پاسپورت نامه‌ای دریافت می‌کنید که دلیل رد شدن درخواست را توضیح می‌دهد. البته در این نامه معمولا به توضیحات کلی اکتفا می‌شود و ممکن است کاملا متوجه دلایل ریجکت ویزای شینگن خود نشوید. این مسئله ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. موارد زیر بعضی از دلایل رایج ریجکت ویزای شینگن هستند:

 • مهم ترین دلیل معمولا این است که افسر ویزا شینگن قانع نشده است که مسافر قصد بازگشت به کشور خود را دارد.
 • سوء سابقه در مواردی مانند مواد مخدر، تروریسم و … .
 • ارائه مدارک جعلی به سفارت
 • گذرنامه نامعتبر یا آسیب‌دیده
 • عدم توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت در منطقه شینگن
 • بیمه ‌نامه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای شینگن

همانطور که می‌دانید، رفع ریجکت ویزای شینگن وجود ندارد. گروهی از آژانس‌های مسافرتی پیشنهاد اعتراض به ریجکت ویزای شینگن را به متقاضیان خود می‌دهند. البته که اعتراض در بعضی موارد کارساز است اما اگر اطلاعات دقیقی از آن نداشته باشید، قطعا پول و زمان خود را هدر داده‌اید. پیشنهاد گروه مسافرتی ویزالند در خصوص رفع ریجکتی ویزای شینگن، خرید تورهای گروهی اروپا و اقدام از طریق تور گروهی است. در تورهای گروهی اروپا شانس اخذ ویزای شما تا ۲۰% افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که حتما باید ۴ ماه از زمان ریجکتی شما گذشته باشد و شما هزینه‌ای برای رفع ریجکتی نباید پرداخت کنید و فقط هزینه‌های مربوط به خرید تور اروپا را پرداخت خواهید.

پیگیری ویزای شینگن

پس از این که درخواست خود را تنظیم کردید و مدارک را به سفارت ارائه دادید، مدتی طول می کشد تا پرونده بررسی شود. در این مدت می توانید از طریق وب سایت سفارت وضعیت پرونده خود را پیگیری کنید. برای این کار از کد رهگیری و شماره گذرنامه استفاده می شود.

به طور مثال بعد از تحویل مدارک به کنسولگری ایتالیا، می توانید از سایت CKGSIR وضعیت ویزای شنگن خود را پیگیری کنید.

اعتبار ویزای شینگن

مدت اعتبار این نوع ویزا بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود. در کل می توان گفت ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت به شمار می رود و نوع C یا توریستی آن به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه سال اعتبار دارد. با داشتن ویزای نوع A تنها می توانید، مدت کوتاهی در فرودگاهی در محدوده شینگن حضور داشته باشید و ویزای نوع B پنج روز اعتبار دارد.

مدت اعتبار ویزای اعتباری منطقه محدود و ویزای ملی بسته به شرایط در زمان صدور مشخص خواهد شد.

سوالات مصاحبه ویزای شینگن

پس از تعیین وقت سفارت، شما باید به سفارت مورد نظر برای مصاحبه با افسر ویزای شینگن مراجعه کنید. در این مصاحبه سوالات متعددی از شما پرسیده می شود که شما باید بدون هیچ ترس، تپق و شکی که ناشی از رفتار غیر معمول هست، پاسخ دهید. موارد زیر بعضی از مسائلی هستند که در زمان مصاحبه مطرح می‌شوند:

 • وضعیت تاهل شما چگونه است و شغل همسرتان چیست؟
 • چرا به ویزای سه ماه نیاز دارید؟ آیا می‌توانید سفر خود را کوتاه‌تر کنید؟
 • با چه کسی سفر می‌کنید؟
 • چرا می خواهید به کشور ما سفر کنید؟
 • آیا فرزند دارید؟ چند ساله هستند و چه کار می‌کنند؟
 • آیا دوست، فامیل یا آشنایی در محدوده شینگن دارید؟
 • اگر برای دوره‌های تحصیلی یا پژوهشی سفر می‌کنید، چطور با کالج مورد نظر آشنا شده‌اید؟
 • آیا توانایی پرداخت هزینه ها در مدت زمانی که در کشور ما هستید را دارید؟
 • چه اطمینانی هست که به کشور خود بازمی گردید؟

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

در تعریف صلیب سرخ، پناهنده به شخصی اطلاق می‌شود که در کشور مادری خود شرایط زندگی را نداشته باشد. این تعریف می‌تواند به دلایل جنگ، شرایط سیاسی، شرایط اقتصادی و مواردی از این قبیل باشد. پناهندگی با ویزای شینگن، بدین صورت است که شما پس از اخذ این ویزا به کشور مورد نظر وارد می‌شوید و به دولت آن کشور درخواست پناهندگی خود را با دلایل پناهنده شدن تان ارائه می‌کنید. با توجه به شرایط اخذ ویزای شینگن که در این صفحه ذکر کرده ایم، به کسانی ویزای شینگن اعطا می‌شود که در کشور مادری خود دارای شرایط زندگی خوب و قابل قبولی هستند. پس این افراد شرایط پناهنده شدن در کشور های حوزه شینگن را ندارند.

نکته قابل تاملی که باید در مورد پناهندگی بدانید این است که حدود ۷۸ درصد از افراد پناهنده به کشور های منطقه شنگن، دارای مدرک تحصیلی لیسانس به بالا هستند.

نکات ویزای شینگن

نکات مهمی در زمینه ویزای شینگن وجود دارد که در این جا به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • توجه داشته باشید که مدارک لازم برای ویزای شینگن، از قبیل اطلاعات مالی و شغلی، باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شود. اکثر کشور های عضو اتحادیه شینگن، مدارک را به زبان انگلیسی درخواست می کنند.

 • داشتن ویزای شینگن همیشه لزوما به معنای ورود بدون مشکل به کشورهای شینگن نیست. برای مثال اگر ویزای خود را از کشور فرانسه دریافت کرده باشید، ماموران مرز ایتالیا می‌توانند از ورود شما به خاک ایتالیا جلوگیری کنند.

 • همیشه آماده پاسخ دادن به سوالات ماموران مرزی باشید. سوالاتی در مورد انگیزه سفر، مدت اقامت و … .

 • توجه داشته باشید که ویزای شینگن یک ویزای توریستی و کاری است و نمی‌توان از آن برای اقامت های طولانی مدت استفاده کرد. همچنین لازم است قبل از اقدام به ارسال مدارک، با قوانین سفارتی که از طریق آن اقدام می کنید، آشنایی کامل داشته باشید.

 • برای افزایش شانس اخذ ویزای شینگن، بهتر است در قالب تورهای گروهی اقدام کنید. شانس ویزای شینگن در تور گروهی اروپا حدودا ۲۰% بیشتر از اقدام به صورت انفرادی می‌باشد.

سوالات متداول اخذ ویزای شینگن

در حال حاضر کدام کشور بهتر ویزای شینگن می دهد؟

در حال حاضر، با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشورمان، فقط دو کشور ایتالیا و یونان بهتر از دیگر کشور های منطقه شینگن به متقاضیان ایرانی ویزا ارائه می کنند.

سن متقاضی ویزای شینگن، در اخذ ویزای شنگن تاثیر دارد؟

بله، مسلما افرادی که دارای سن کمتری هستند، شانس کمتری نسبت به افراد با سن و سال بالا دارند.

پس از دریافت ویزای شینگن، به چه کشور هایی میتوانیم وارد شویم؟

پس از اخذ ویزای شینگن، شما به ۲۶ کشور عضو عهد نامه شینگن می‌توانید وارد شوید. اما، در زمان تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن، باید قید کنید که به چه کشور هایی می‌خواهید سفر داشته باشید، در غیر این صورت، افسران مرزی کشور های شینگن، به شما اجازه ورود نخواهند داد.

اگه بخوایم بریم و دیگه بر نگردیم چکار باید کنیم؟

علت اقامت تون رو باید توضیح بدید. اگر با هدف تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری می‌خواهید اقامت داشته باشید (که این روش‌های قانونی اقامت است) باید مدارک کامل به سفارت کشور مورد نظرتان ارائه کنید. اگر هم با نیت پناهندگی می‌خواهید اقامت داشته باشید، باید بگم که به دلیل ازدیاد پناهنده های ایرانی در کشور های منطقه شینگن، این کشور ها برای اعطای ویزا به شدت سختگیری می‌کنند و اگر شما ویزا هم بگیرید، با درخواست پناهندگی شما موافقت نمی‌شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

۹ قدم تا گرفتن ویزای شینگن + قیمت، شرایط + کلیه اطلاعات ۲۰۱۹
امتیاز 4.3 از 53 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۴۸ دیدگاه ها

 • اگه میخواید ویزای شینگن بگیرید و پولتون براتون مهمه به هیچ وجه از آژانس ********** تور نخرید چون نه ویزا گیرتون میاد و نه پولی بهتون برگردونده میشه

  • درود بر شما
   در چنین مواردی حقیقتا ما بین مخاطب و آژانس همکاران گیر می‌کنیم
   اگر نظر شما رو تائید نکنیم، بی‌احترامی به شما کرده‌ایم.
   اما اگر نظر شما رو تائید کنیم، حق همکاری رو ضایع کرده‌ایم.
   اما فکر می‌کنم حد وسط این باشه که اسم آژانس مسافرتی رو اعلام نکنیم.

 • سلام
  ممنون از مطالب جامع سایت
  برای گرفتن ویزای شینگن خانواده ۴ نفره مشکل خاصی برای ضمانت مالی و سند ملکی ندارم. اما گردش حساب ۶ ماهه اخیرم مناسب نیست. برای اینکه این شرایط رو مناسب کنم باید چکار کرد؟ قابل ذکر اینکه عمده دارایی بنده در بازار بورس هست و عملا اونجا گردش داره و داخل حساب بانکی نیست. اگر هم گردشی وجود داشته مبلغ زیاد هست و مربوط به ۶ ماه اخیر نیست.
  ممکنه در این زمینه بنده رو راهنمایی کنید و یک راهکار به من معرفی فرمایید.
  به واسطه متن طولانی عذر خواهی میکنم

  • سلام
   منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات ملاک است.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید.

 • سلام من قصد دارم برای اواسط آبانماه سفر به ایتالیا و فرانسه داشته باشم. با شرایط زیر چقدر شانس گرفتن ویزا دارم؟ و اینکه از کدام سفارت اقدام کنم؟
  ۱- شنگن آلمان ۲- ویزای کانادا (استفاده نشده) ۳-ویتنام ۴-شش بار امارات ۵-سه بار ترکیه ۶-هندوستان ۷- ارمنستان ۸- دوبار تایلند
  رییس هییت مدیره شرکت خصوصی – متاهل – تمکن ۱۷۰ ملیون- یک سند ملکی – بیمه کارکنان-بیمه تامین اجتماعی – مالیات –

  • سلام
   پیشنهاد می‌کنیم از طریق تورهای گروهی ایتالیا اقدام به گرفتن ویزا کنید.
   چون در تورهای گروهی معمولا شانس ویزا ۲۰% بیشتر از اقدام به صورت انفرادی است.
   در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید.

 • سلام ویزای شینگن .مادر من با دعوتنامه رد شد .دیروز پاسشو دادن .میخواستم دلیلشو بدونم و کسی که داده .قراره اعتراض کنه .میشه راهنماییم کنید چیکار کنیم که برای دفعه دوم قبول بشه .ممنونم

 • سلام با توجه به تغییر نرخ ارز ، حداقل موجودی ریالی در حساب بانکی چقدر می باشد ؟
  در صورتی که افراد با خانواده اقدام به دریافت ویزا کنند ایا این مبلغ بیشتر می شود؟

  • سلام
   با توجه به کشور مقصد، مبلغ تمکن مالی متفاوت است.
   بله به نسبتی که تعداد افراد خانواده بیشتر می‌شوند، این مبلغ افزایش می‌یابد.

 • سلام
  عذر میخوام من تا بحال کشورهای مختلفی سفر کردم اما در حوزه شینگن نبودن
  تمکن مالی و ملک دارم اما مدارک شغلی ندارم چون کارم ساخت و سازه و چیزی بنام پروانه کسب ساخت و ساز وجود نداره چه کنم؟
  ۲.دوم اینکه میخوام با کمپر زمینی سفر کنم این کار ویزارو راحت تر نمیکنه؟
  ۳.سه اینکه مصاحبه در سفارت با چه زبونیه؟
  ببخشید خیلی سوال کردم

  • سلام
   کارت نظام مهندسی هم ندارید؟
   خیر تفاوتی ندارد.
   در حال حاضر برای ویزای هیچ کشوری نیازی به مصاحبه نیست.

 • سلام
  من با گرین کارت در امریکا زندگی میکنم
  میتونم از امریکا برای ویزای اروپا اقدام کنم یا بایستی از ایران اقدام کنم؟
  با سپاس

  • سلام
   باید از اطلاعات ویزای کشوری که قصد سفر دارید رو بررسی کنید.
   به طور کلی باید از کشوری که گذرنامه شما رو صادر کرده اقدام کنید.

 • سلام،وقت بخیر.برای گرفتن وقت از سفارت آلمان
  و ثبت آن توسط سایت ویزا متریک،چقدر زمان میبره تا اولین وقت خالی را بدهند؟درواقع چقدر جلوتر باید برای گرفتن وقت از سفارت اقدام کرد؟

 • سلام.ویزای ترانزیت اسپانیا رو میخوام بگیرم.باید تمکن مالیم رو اثبات کنم؟ مقصد کاراکاس ونزوئلا هستش و ویزا نیاز نداره.پس با رزرو بلیط رفت و رزرو هتل و عکس و بیمه مسافرتی میشه ویزای ترانزیت اسپانیا رو راحت گرفت؟در کل سختگیری خاصی روی ویزای ترانزیت وجود داره؟

  • سلام
   خیر سخت گیری خاصی برای ویزای ترانزیت وجود ندارد.
   فقط مدارک ویزا رو باید به صورت کامل ارائه کنید.

 • سلام.
  میخوام یک سفر کوتاه داشته باشم به ونزوئلا.چون پرواز مستقیم وجود نداره باید توی دو سه تا از کشور های اروپایی توقف داشته باشم. مثلا لهستان و ایسلند و آلمان. باید ویزای ترانزیت رو از هر سه کشور بگیرم یا فقط از یکی بگیرم کافیه؟

 • سلام اگه بخوام ویزای ایتالیا بگیرم میتونم بعد چند روز که توی ایتالیا بودم بعدش برم هلند
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام ، من تمامی مدارک لازم رو اعم از گردش حساب و سند ملکی و … رو دارم
  اما شغل من برنامه نویسی هست و پروانه کسب و بیمه ندارم (مدرکی دال بر اثبات شغلم ندارم) و بصورت کاملا شخصی کار میکنم اما درآمد خوبی دارم.
  لطفا بفرمایید که آیا میتونم برای ویزای شنگن اقدام کنم ؟

  • سلام
   از شرکت‌هایی که براشون کار کردید بخواهید که اشتغال به کار براتون صادر کنند.
   بدون مدارک شغلی نمی‌تونید ویزای شینگن بگیرید.

 • سلام.وقتتون بخیر.من تمام شرایط موجود در مورد مدارک مثل تمکن مالی و سند و… رو دارم.خودمم کارمند دولت هستم.خانم ۳۳ ساله و مجردم.با توجه به اینکه پاس اولی هستم(سفر خارجی نداشتم) چقدر احتمال دریافت شینگن رو دارم؟ دعوت نامه از سوییس هم دارم.

 • سلام.من برای اولین بار ویزای شینگن گرفتم از یونان اما در پایین صفحه قید شده فقط یونان…من میخوام کشورهای آلمان و فرانسه رو هم بگردم…یعنی نمیتونم برم اونجا؟

  • سلام
   اگر مقصدی بیشتر از یونان دارید، باید زمان تکمیل کردن فرم ویزای شینگن باید به سفارت اعلام کنید.

 • سلام
  ببخشید خواهرخانمم از نروژ برای خانم و دختر سه ساله ام دعوت نامه میفرسته به نظرتون دوتایی باهم شانس قبولی دارن؟

 • سلام من برای اولین بار میخام شینگن بگیرم با مادرم ۱۰۰ میلیون دارم باسند زمین . سوالم اینه سند باید به نام هردومون باشه یافقط من تمکن مالی چی میشه یا تمکن من بگیرم بعد پول به حساب مادرم ونتقال بدم .

 • سلام. ترجمه رسمی مدارک جهت تحویل به سفارت ایتالیا نیاز به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داره یا همون مهر دارالترجمه رسمی کافیه؟

  • سلام
   لطفا سوال تون رو یک بار اعلام کنید.
   اگر برای ویزای تحصیلی اقدام می‌کنید، مدارک تحصیلی تون باید دارای تائیدیه امور خارجه و دادگستری باشند.
   اما اگر برای ویزای توریستی اقدام می‌کنید، خیر نیازی نیست.

 • سلام من برای اولین بار میخام اقدام کنم ۱ مدارک مالی مورد نیاز چه شرایطی باید داشته باشه
  ۲ آیا امکان تهیه مدارک مالی معتبر توسط موسسات اخذ ویزا جهت اخذ ویزای شینگن هست ؟

 • با سلام و تشکر از سایت خوب و راهنمایی من ویزای مولتی ۵ ساله کانادا دارم ولی انقضای پاسپورتم اخر ایان ۹۸ است با توجه به ابنکه از ۶ ماه قبل از انقضای پاسپورت نمیشه از آن استفاده کرد اگه الان پاسپورت جدید بگیرم میتونم در شهریور با پاس چدید خارچ شوم و در ورود به کانادا هم پاس قبلی را که ویزا در ان است را نشان دهم ؟؟

 • من اولین باره که میخوام برای ویزای شینگن اقدام کنم از کدوم کشور ویزا بگیرم احتمال موفقیت بیشتره

 • الان کدوم‌ کشور راحت تر ویزای شینگن میده؟
  من میخوام ویزای شینگن بگیرم قبل از این هم نگرفتم ولی گفتن برای گرفتن ویزای کانادا باید‌ حداقل یه شینگن داشته باشم برای همین کشورش برام مهم نیست فقط میخوام ویزای اروپا باشه
  ممونم میشم راهنمایی کنید.

  • برای ویزای کانادا الزامی نیست که حتما شینگن داشته باشید اما اگر داشته باشید بهتره.
   الان هیچ کشوری به راحتی ویزای شینگن به ایرانیان نمیده؛ اما در بین کشور های شینگن، ایتالیا بهتر از بقیه کشور ها به ایرانیان ویزا میده.
   برای اطلاعات بیشتر هم میتونید با همکاران ما در تماس باشید. ۰۹۱۲۲۶۳۱۶۳۹

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!