با توجه به تمام مشکلاتی که در گرفتن وقت مصاحبه در سفارت ایتالیا وجود دارد مجموعه ویزالند می تواند در گرفتن وقت و سرعت بخشیدن به زمان مصاحبه به شما کمک شایانی کند. ما با ۲۰۰ هزار تومان برای شما وقت عادی سفارت ایتالیا می گیریم؛ و با ۵۰۰ هزار تومان وقت فوری سفارت ایتالیا میگیریم که زمان مصاحبه را خودتان تعیین می کنید، حتی اگر برای یک ساعت بعد باشد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا

📌 بهترین راه برای دریافت وقت سفارت ایتالیا

📌 هزینه وقت سفارت ایتالیا

📌 سوالات متداول وقت سفارت ایتالیا

📌 آدرس سفارت ایتالیا در تهران

📌 مدارک وقت سفارت ایتالیا

📌 چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

📌 زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

 

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری

دریافت وقت سفارت ایتالیا کنسولگری، با شیوه نوین خود سفارت ایتالیا انجام می پذیرد. بدین صورت که در یک ساعت مشخص پرتال مربوط به دریافت وقت سفارت ایتالیا، باز شده و اجازه دریافت وقت سفارت ایتالیا را به مسافرین می دهد، اما نکته جالب آن این است که شما در مدت زمان ۳۰ ثانیه وقت سفارت خود را تنظیم کنید و در غیر این صورت، باید منتظر روز های بعدی باشید. با توجه به خیل عظیم مسافران ایتالیا، تمامی وقت های موجود در کسری از ثانیه در اختیار مسافران قرار می گیرد.


چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری CKGSIR

دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری بسیار راحت تر از کنسولگری می‌باشد. شما در سایت کارگزاری یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید. می‌توانید فرم‌های درخواست ویزا به صورت آنلاین و یا دستی تکمیل کنید. وقت سفارت ایتالیا در ۲ نوع معمولی و ویژه ارائه می‌شود. هیچ تفاوتی بین بررسی مدارک این دو نوع وقت سفارت وجود ندارد و در وقت سفارت ویژه ایتالیا فقط از شما یک پذیرایی معمولی انجام می‌شود. شماره برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای ایتالیا، باید ۲۱ یورو بیشتر پرداخت کنید.

بهترین راه برای دریافت وقت سفارت ایتالیا

پیشنهاد ویزالند برای دریافت وقت سفارت ایتالیا، واگذار کردن این امر مهم و وقت گیر به افراد متخصص و کاردان است. گروه ویزالند با دارا بودن کادری مجرب در این زمینه، شما را از پرداخت هرگونه اضافی بی نیاز کرده و شما می توانید با اطمینان کامل این کار را به متخصصان گروه مسافرتی ویزالند واگذار کنید.

 

هزینه وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا در در حالت فوری و عادی ارائه می شود. هزینه وقت عادی سفارت ایتالیا، ۲۰۰ هزار تومان می باشد. هزینه وقت سفارت فوری ایتالیا، ۵۰۰ هزار تومان می باشد که با توجه به درخواست متقاضی ویزای ایتالیا، ارائه می شود. شما می توانید حتی برای یک ساعت بعد، وقت سفارت فوری ایتالیا خود را از ما درخواست کنید. تمامی هزینه های اعلام شده پس از ارائه نامه وقت سفارت، از شما دریافت می شود.

کشور ایتالیا به دلیل برگزاری نمایشگاه ها و دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان و همچنین اماکن تاریخی جذاب و دیدنی، سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سراسر جهان من جمله کشور عزیزمان ایران می باشد. مسلما برای بازدید از کشور ایتالیا و استفاده از تفریحات و نمایشگاه های آن، نیاز به اخذ ویزا می باشد. یکی از مراحل دریافت ویزای ایتالیا، که می توان گفت دشوار ترین و مهم ترین پروسه آن می باشد، دریافت وقت سفارت این کشور می باشد. در ادامه توضیحاتی در خصوص وقت سفارت ایتالیا و چگونگی گرفتن وقت سفارت ایتالیا ارائه خواهیم کرد.

وقت سفارت ایتالیا یا به عنوانی وقت مصاحبه ویزای ایتالیا، به منظور مصاحبه افسر کنسولگری ایتالیا با متقاضی اخذ ویزا، به منظور بررسی شرایط متقاضی و مشخص کردن هدف ایشان از سفر به ایتالیا انجام می شود.

به دلیل انبوه زیاد مسافران کشور ایتالیا، معمولا خرید وقت سفارت ایتالیا امری مشکل و پر دردسر می باشد و به علت درخواست های زیاد مسافران این کشور، متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا، روی به خرید وقت فوری سفارت ایتالیا نموده اند.

وقت معمولی سفارت ایتالیا معمولا حدود ۳۰ تا ۴۵ روز زمان می برد اما وقت سفارت ایتالیا فوری، در حدود ۳ روز تا یک هفته اجازه مصاحبه متقاضیان به افسر کنسولی را صادر می کند.

 

سوالات متداول وقت سفارت ایتالیا

معمولا وقت سفارت فوری ایتالیا در چه بازه زمانی به متقاضیان داده می شود؟

وقت سفارت ایتالیا فوری، معمولا در بازه های زمانی بین ۳ تا ۷ روز به متقاضیان داده می شود. یعنی متقاضیان پس از ۳ تا ۷ روز میتوانند به سفارت ایتالیا برای مصاحبه با افسر کنسولی مراجعه کنند.

وقت سفارت ایتالیا تضمینی چیست؟

وقت سفارت ایتالیا تضمینی، به این معنا است که به مسافر این اطمینان را می دهند که در تاریخ و یا بازه زمانی مشخص شده به سفارت مراجعه کنند.

چند نوع وقت سفارت ایتالیا داریم؟

وقت سفارت ایتالیا در دو نوع تجاری و عادی ارائه می شود. وقت تجاری برای متقاضیان دارای دعوت نامه تجاری ارائه می شود و وقت سفارت عادی برای متقاضیان ویزای توریستی ارائه می شود.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران

 •  تهران- خیابان جردن- خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵.
 • تلفن: ۰۲۱۸۸۱۹۰۱۶۰

آدرس کارگزاری ایتالیا در تهران

 • تهران، منطقه ۱، ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا.
 • تلفن: ۰۲۱۶۶۷۲۶۹۵۵

مدارک وقت سفارت ایتالیا

📑 فرم درخواست ویزای ایتالیا: فرم درخواست ویزای ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند برای متقاضی تکمیل می شود.

📑 پرینت وقت سفارت: برگه پرینت شده وقت سفارت ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند، به متقاضی اعطا می شود.

📑 پاسپورت متقاضی: پاسپورت متقاضی باید ۶ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

📑 دو قطعه عکس ۳*۴: عکس ها با پس زمینه سفید، بدون روتوش، در مدت زمانی کمتر از ۶ ماه گرفته شده باشد.

📑 رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل: رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل، در تاریخ زمانی مورد نظر مسافر توسط گروه مسافرتی ویزالند صادر می شود.

📑 ترجمه اصل و ترجمه کلیه مدارک شخصی: اصل و ترجمه کلیه مدارک درخواستی سفارت ایتالیا، که این مدارک برای هر ویزا مختلف است.

📑 بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت و تاریخ ورود و خروج به کشور ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند اعطا می شود.

📑 پرداختی سفارت ایتالیا: مجموع کل هزینه های پرداختی سفارت ایتالیا، ۱۲۵ یورو می باشد. این مبلغ باید به صورت نقدی در محل سفارت به افسر کنسولی پرداخت شود. سفارت ایتالیا از دریافت سکه های یورو خودداری می کند و حتما هزینه سفارت را باید مطابق درخواست سفارت ایتالیا پرداخت کنید. (دقیقا ۱۲۵ یورو پرداخت کنید)

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

وقت سفارت ایتالیا، از طریق کارگزاری CKGS تعیین می‌شود. وارد سایت CKGS شوید و بر روی منوی تعیین وقت ملاقات کلیک کنید. در گزینه اول، حتما باید مشخص کنید که تنها هستید و یا به همراه خانواده سفر می‌کنید. برای تعیین وفت سفارت ایتالیا از طریق سایت CKGS باید اطلاعات زیر را حتما وارد کنید:

 • هدف از سفر به ایتالیا
 • نام و نام خانوادگی
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • محل تولد
 • کشور محل تولد / کشور محل اقامت / ملیت اصلی
 • وضعیت تاهل
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ صدور / انقضاء پاسپورت
 • صادر کننده پاسپورت
 • استان / شهر / آدرس / کدپستی محل سکونت
 • آدرس ایمیل معتبر
 • شماره تماس (که برای تائید وقت سفارت به آن پیامک ارسال می‌شود)
 • تعداد دفعاتی که قصد دارید وارد ایتالیا شوید
 • کل مدت زمانی که در ایتالیا اقامت دارید
 • تاریخ مورد نظر برای سفر

توجه داشته باشید که با هر شماره موبایل و آدرس ایمیل، در هر ۶۰ روز یکبار می‌توانید وقت سفارت ایتالیا بگیرید. در صورتی که هریک از اطلاعات فوق را به اشتباه وارد کنید، مجاز به ورود به دفتر کارگزاری ویزای ایتالیا نمی‌باشید.

 

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

زمان مشخصی برای باز شدن وقت سفارت ایتالیا وجود ندارد. هم کنسولگری و هم دفتر کارگزاری ویزای ایتالیا هیچ زمان مشخصی برای باز شدن وقت های سفارت اعلام نکرده اند. اما ما بر حسب تجاربی که در تعیین وقت سفارت ایتالیا داشته ایم، به شما می‌گوئیم که وقت های سفارت در سایت CKGS، هر ۳۰ روز یکبار و در ۲۵ هر ماه باز می‌شود. وقت های سفارتی که توسط کنسولی سفارت ایتالیا باز می‌شود، هرشب راس ساعت ۹:۳۰ در دسترس هستند که برای تعیین وقت از طریق کنسولی فقط ۱ دقیقه زمان دارید!

 

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 60 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۷۱ دیدگاه ها

 • سلام وقت بخیر؛ الان که وقت سفارت برای ویزای دانشجویی باز شده و خیلی سخت میشه ویزا گرفت موسسه ویزالند میتونه وقت سفارت بگیره؟

  • سلام؛ مشخص نیست کی باز میشه، اما به محض اینکه خبر جدید در این زمینه منتشر بشه، حتما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  • سلام؛ خیر، سفارت در حال حاضر باز هست، اما امکان ثبت درخواست برای ویزای توریستی وجود نداره. در حالی که شما میتونید برای تمامی انواع ویزای ایتالیا، بجز ویزای تورسیستی ایتالیا، وقت ملاقات بگیرید.

  • سلام؛ سفارت ایتالیا وقت میده، اما خوب قبل از اینکه بخواید وقت بگیرید حتما توضیحات سفارت رو در سایت خود سفارت بخونید و یا با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 • سلام وقت تون بخیر .میخواستم بپرسم ویزای کاری ایتالیا زودتر اماده میشه یا ویزای تحصیلی؟ من میخوام از بهمن ماه امسال وارد دکتری بشم میخوام بدونم تا اون موقع همه کارام پیش میره یا نه؟ بعد بفرمایید که چقدر هزینه داره برای مقطع دکتری رشته طراحی لباس مد و فشن.مچکرم از راهنمایی تون

 • ۲۵هرماه میلادی یا شسمی باز میشه وقت گرفتن.
  اگ ما به شما هزینه همون ۲۰۰ رو بدیم صد در صد برامون میگیرد برای دی ماه دیگه.

 • سلام خواستم بپرسم الان تمکن مالی برای ویزا تحصیلی کشورهای مختلف بر اساس نرخ ارز آزاد هست یا دولتی؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • سلام؛ خیر فعلا سفارت وقت نمیده. اما صفحه ویزای ایتالیا سایت ویزالند رو پیگیری کنید. اگر خبر جدیدی بشه ما حتما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

   • سلام خوبید بنده ویزا گرفتم برای ۴ فروردین ولی به علت کرونا پروازها لغو شد. الان که سفارت بسته است چی کار باید کرد و ایا باید نویت گرفت و ایا با درخواست ویزا مجددا میدهند یا باید همه مراحل طی بشه ممنون

 • با سلام ، با توجه به تجربه متخصصین شما و تعطیلی سفارت ایتالیا به دلیل کرونا ، به نظرتان چه زمانی امکان بازگشایی سفارت و تعیین وقت صورت خواهد گرفت ؟
  با تشکر

  • سلام؛ فعلا که اطلاعیه جدیدی منتشر نشده، اما سایت ویزالندیا سفارت ایتالیا رو چک کنید. اگر اطاعیه جدیدصادر بشه ما حتما در سایت خودمون اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام. ببخشید من میخواستم شهریور آزمون imat بدم و میخواستم بدونم برفرض قبولی باید چه زمانی برا درخواست وقت سفارت اقدام کنم. خود آزمون رو ترکیه میدم ولی میخوام بدونم بعد از قبولی دانشگاه باید چه نوع ویزایی و چه زمانی اقدام کنم.

 • سلام وقت بخیر ویزاهایی که۲۰اسفند صادر شده و الان مرزها بسته هست باید چیکاری انجام بدن هزینه هایی که کردن بیهوده بوده

  • سلام
   نه بیهوده که نبوده، فعلا که تا ۶ ماه اعتبار داره. باز تا اون موقع شاید اطلاعیه جدیدی از طرف سفارت داده بشه.

 • سلام وقت بخیر برای کار تولید پوشاک امکان همکاری با کشور ایتالیا وجود داره گروه ما از اساتید برجسته طراحی و دوخت دوز هستند متشکرم

 • سلام.سوالم اینه که،چند درصد ممکنه درخواست ویزا رد بشه از سفارت؟ممکنه این اتفاق بیفته؟
  و اگر قبول بشه چه مدت طول میکشه تا ویزا صادر بشه؟

  • سلام
   بستگی به شرایطتون داره و اینکه بعد از انگشت نگاری حداقل ۱۴ روز زمان میبره تا جواب ویزا بیاد و بعد از اون شما باید پاسپورتتون رو برای الصاق برچسب ویزا به دفتر سفارت ببرید.

 • سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم ، ریز نمراتم تا اواسطه مرداد ماه میاد میخواستم ببینم برای پذیرش ارشد ترم زمستون سال بعد میرسم اقدام کنم برای ایتالیا ؟

  • سلام،
   بله میتونید اقدام کنید. برای ویزای ایتالیا یا باید دعوت‌نامه داشته باشید یا رزرو هتل

 • سلام بنده از یکی از دانشگاه های ایتالیا برای فال ۲۰۲۰ پذیرش گرفتم ولی متاسفانه مقطع ارشدم ۱۵ مرداد ماه August (5) تمام میشود . و نهایتا تا ۱۵ اگوست میتوانم ریز نمرات و دانشنامه را ترجمه کنم ، ایا به نظرتون میتوانم به وقت سفارت برسم ؟ و یا با استاد مکاتبه کرده به ترم زمستان ۲۰۲۱ به عقب بیاندازم ؟

  • سلام
   شما هر زمانی که ویزا دریافت کنید می‌تونید سر کلاس بشینید.
   اما موضوع رو با استادتون در میان بگذارید. احتمال زیاد ایشون پیشنهاد می‌کنند که تاریخ شروع تحصیل‌تون رو عقب بندازید.

 • سلام
  من در هنگام ثبت نام برای تعیین وقت سفارت ایتالیا حرف آخر نام خانوادگی خودم رو تایپ نکردم و الان در ادامه پروسه, اسمم ناقص نوشته میشه, با توجه به این که ابتدای کار هم نوشته بودن که نام و … به هیچ وجه قابل تغییر نیست و هر ۶۰ روز هم فقط یکبار میتونیم وارد سایت بشیم برا این کار, الان چاره کار چیه؟!
  با این شرایط اگر ادامه بدم که حتما به مشکل میخورم, چطور میشه کنسل کرد و از نو شروع کرد مراحل رو؟!
  اصلا میشه کاری کرد یا نه…
  لطفا راهنماییم بکنید
  ممنونم🙏

 • متاسفانه دو هفته است که از چند اژانس درخواست ویزای فوری کرده ایم ولی هیچ کدام نتوانسته اند این کار را انجام دهند و حتی مجبور هستیم مجددا پرینت بانکی ها را بگیریم و چون با مرخصی های خواهرم هماهنگ شده باید اول سپتامبر ( به شرط دادن ویزا) اونجا باشیم ایا راهی است ظرف فردا یا پس فردا وقت بگیرید؟

  • سلام
   وقت سفارت فوری براتون گرفته میشه اما هیچ فرقی توی جوابدهی ویزا براتون نداره و همون مدت زمان ۱۴ تا ۲۱ روز بعد جواب ویزا براتون صادر میشه

 • سلام
  من فول فاند برای مقطع دکتری دارم که حتی بلیط را هم دانشگاه تهیه میکند. آیا باز هم حساب بانکی لازم است؟
  حساب بانکی برادر هم قابل قبول است؟ (چون نوشتن حساب بانکی Parents هم قابل قبوله)

  • سلام
   بله حتما باید حساب بانکی هم ارائه کنید.
   بله اگر برادر تون رو به عنوان سرپرست مالی معرفی کنید می‌تونید اطلاعات حساب ایشون رو وارد کنید.

 • سلام من حدود ۳۳ روز پیش نوبت مصاحبه در سفارت ایتالیا داشتم ولی متاسفانه موفق نشدم در وقت مقرر به سفارت بروم حال برای اخذ نوبت جدید باید چند روز صبر کنم

 • سلام وقتتون بخیر
  جسارتا من واسه گرفتن ویزای توریستی دعوتنامه ام آمادست و فیش بانکی و مدارکم تکمیله و بهراه همسرم قصد سفر دارم.. اما سند ملکی ندارم آیا احتمال داره ویزا نشیم
  و اینکه از زمان مراجعه چقدر زمان میبره که جواب قطعی مشخص شه؟
  ممنون

 • سلام. میبخشید تو مدارک سفارت ایتالیا ترجمه سند ازدواج هم لازمه؟ چون تو چک لیست مدارکی که خودشون اعلام کردن که نیست خواستم باز مطمئن بشم

 • من پذیرش از دانشگاه سینا برای مقطع ارشد دارم…..کورس هم به زبات انگلیسی هست….می خوام بدونم مصاحبه به چه زبانی انجام میشه…..یه جا خوندم به فارسی بعضی می گن به انگلیسی؟؟؟؟

  • سلام
   با توجه به اینکه خدمات ویزای ایتالیا توسط کارگزاری انجام می‌شود، شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویزا ندارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفقابل توجه متقاضیان ویزای کانادا

مرز هوایی ترکیه باز گشایی شده شما می‌توانید برای انجام امور انگشت نگاری، بلیط پرواز استانبول را از ویزالند خریداری نمایید. اطلاعات پرواز ترکیه : دکمه به تور استانبول