اطلاعیه ویزای ایتالیا

  • به اطلاع می‌رساند شرکت ویزامتریک روز یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ به مناسبت روز ملی ایتالیا تعطیل خواهد بود. برای دریافت گذرنامه و تحویل مدارک، در روزهای دیگر به ویزامتریک مراجعه کنید.
  • متقاضیان محترم، به اطلاع می‌رساند شرکت ویزامتریک در روز چهارشنبه مورخ 2 خرداد 1403 تعطیل می‌باشد. متقاضیانی که در این روز وقت قرار ملاقات دارند ، نوبت جدید به آنها اطلاع داده می شود.
  • به دلیل حجم بالای درخواست‌ها، گرفتن وقت سفارت فوری مقدور نیست.

زمان دقیق باز شدن وقت ایتالیا

هیچکس زمان دقیق باز شدن نوبت سفارت ایتالیا را نمی‌داند! کارگزاری‌های سفارت ایتالیا هیچ زمان مشخصی برای باز شدن نوبت سفارت اعلام نمی‌کنند. دلیلش هم این است که بتواند ترافیک سایت خود را کنترل کنند. موفقیت شما در گرفتن وقت ویزای ایتالیا بستگی به روش شما دارد. یا باید در سایت کارگزاری بست بنشینید و یا این کار را به دیگری بسپارید. اما در ازای هزینه‌های هنگفت! کارشناسان ویزالند بر حسب تجربه، همیشه منتظر لحظه باز شدن نوبت سفارت ایتالیا بوده و با دقت و سرعت و در ازای هزینه‌ای معقول، اقدام به رزرو وقت سفارت می‌کنند.

مشخصات کلی وقت سفارت ایتالیا
نحوه تعیین وقت آنلاین
کارگزاری «‌ویزامتریک»
زمان تعیین وقت 10 تا 15 روز کاری (با توجه به نوع ویزا)
وقت فوری ندارد
وقت VIP دارد
مصاحبه ندارد
روزهای کاری سفارت یک‌شنبه تا پنج‌شنبه

راهنمای اخذ وقت سفارت ایتالیا از سایت کنسولگری

برای دریافت وقت از سایت نوبت دهی سفارت ایتالیا نیازی نیست علم غیب داشته باشید! پرتال وقت سفارت هر هفته یکبار باز می‌شود تا شما بتوانید وقت خود را رزرو کنید. اما نکته غم‌انگیز ماجرا اینجاست که در زمان باز شدن همه وقت‌ها ظرف چند دقیقه پر می‌شوند و شما باید دوباره منتظر باز شدن سایت سفارت ایتالیا بمانید!

اخذ وقت سفارت ایتالیا از سایت کارگزاری ویزامتریک

روش دیگر مراجعه به سایت کارگزاری ویزامتریک است. در حال حاضر سایت کارگزاری ویزامتریک به دلیل اینکه تازه شروع به فعالیت کرده است می‌تواند مسیر آسان‌تری برای رزرو نوبت سفارت ایتالیا باشد. رزرو نوبت از سایت ویزامتریک این امکان را به شما می‌دهد که علاوه بر خدمات VIP از خدماتی نظیر وقت اختصاصی و PRIME نیز بتوانید استفاده کنید.

وقت سفارت ایتالیا تضمینی ویزالند

تضمینی که ما در ویزالند می‌دهیم این است که اگر نتوانستیم برای شما نوبت سفارت بگیریم، تمامی پولی که به عنوان هزینه اخذ کرده‌ایم را به شما باز خواهیم گرداند.

وقت سفارت ایتالیا توریستی

وقت سفارت ایتالیا توریستی برای اهداف گردشگری صادر می‌شود و به هیچ عنوان نمی‌توان برای اخذ سایر ویزا‌های ایتالیا نوبت توریستی رزرو کرد! بعضی از افراد این گونه فکر می‌کنند که می‌توانند با رزرو نوبت سفارت برای ویزای توریستی، مراحل ویزا‌های کاری یا تحصیلی ایتالیا را طی کنند، در صورتی که چنین کاری شدنی نیست!

وقت سفارت فوری، ویژه یا عادی؟!

در حال حاضر رزرو وقت سفارت ایتالیا فوری با وجود حجم بالای درخواست‌ها توسط گروه ویزالند امکان‌پذیر است. همچنین امکان رزرو نوبت به صورت عادی، ویژه (Premium‌)، اختصاصی و PRIME نیز وجود دارد. البته وقت عادی و ویژه از نظر بررسی مدارک و تاریخ رزرو شده هیچ تفاوتی با هم ندارند و فقط در نوبت ویژه از شما پذیرایی شده و در صف انتظار نخواهید ماند.

وقت PRIME مناسبت آن دسته از افرادی است که دوست دارند در زمان‌های خلوت و خارج از وقت اداری (7تا 8 صبح / 17 تا 18 عصر) اقدام به درخواست ویزای ایتالیا کنند.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

کارگزاری ویزامتریک برای رزرو وقت سفارت توریستی ایتالیا، ویزای ملی یا تأیید و تصدیق مدارک 1,700,000 تومان دریافت می‌کند. البته این مبالغ بعد از حضور در دفتر کارگزاری به حساب شما عودت داده می‌شود. هزینه خدمات‌دهی ویزامتریک 30 یورو است که این هزینه به شما بازگردانده نمی‌شود.

  • در صورت تمایل گروه ویزالند می‌تواند برای شما در کمترین زمان ممکن وقت سفارت شینگن رزرو کند. برای آگاهی از هزینه رزرو نوبت سفارت ایتالیا توریستی یا تجاری با مشاورین ما در تماس باشید.

هزینه سایر خدمات کارگزاری ویزامتریک

جدول زیر هزینه‌های خدمات اضافی کارگزاری ویزامتریک را نشان می‌دهد که شما می‌توانید در روز حضور در دفتر این شرکت با پرداخت مبلغ موردنظر از آن‌ها بهره‌مند شوید. البته بعضی از خدمات مثل وقت اختصاصی، ویژه و PRIME باید از قبل به صورت آنلاین در زمان رزرو وقت انتخاب شود.

خدمات هزینه
خدمات اختصاصی 90 یورو
تخصیص باجه به شخص 32 یورو
Prime Time 32,70 یورو
تکمیل نقصی مدارک پرونده 16 یورو
کپی/پرینت 0,27 یورو
تماس تلفنی برای اطلاع از وضعیت پرونده 3 یورو
پست مدارک پرونده 10,90 یورو
پست تضمینی 16,35 یورو
سرویس کمک رسانی 35 یورو
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا

از سایت کارگزاری ویزامتریک می‌توانید برای 6 نفر هم زمان اقدام به رزرو وقت سفارت ایتالیا کنید. توجه داشته باشید که هزینه رزرو نوبت خانوادگی سفارت ایتالیا باید یک جا به حساب ویزامتریک واریز شود. در صورتی که هر یک از اعضای خانواده در تاریخ ملاقات تعیین شده حضور پیدا نکنند، هیچ گونه مبلغی از بابت آن فرد خانواده به شما بازگردانده نمی‌شود.

وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا

قبلاً وقت تأیید مدارک فقط توسط سایت سفارت این کشور صادر می‌شد! اما حالا می‌توانید از سایت ویزامتریک اقدام به رزرو وقت تأیید مدارک برای ویزای ایتالیا کنید. این نوبت برای اعتبار پیدا کردن کپی بعضی از مدارک (تحصیلی، کاری، سند ازدواج و…) شما در کشور ایتالیا است و برای اخذ ویزای توریستی این کشور نیازی به این کار ندارید.

مدارک وقت سفارت ایتالیا

در روز وقت سفارت تعیین شده باید علاوه بر ترجمه باید اصل تمامی مدارک مورد نیاز درخواست ویزای ایتالیا را به همراه داشته باشید. در صورتی که مدارکتان ناقص باشد و شما اصرار به ارسال پرونده بکنید، کارمند ویزامتریک با پر کردن فرم نقصی مدارک، پرونده را به سفارت ایتالیا ارسال خواهد کرد.

📑 فرم درخواست ویزای ایتالیا: فرم درخواست ویزای ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند برای متقاضی تکمیل می‌شود.

📑 پرینت نوبت سفارت ایتالیا که توسط گروه مسافرتی ویزالند، به متقاضی اعطا می‌شود.

📑 پاسپورت متقاضی باید ۶ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

📑 دو قطعه عکس ۳x۴: عکس‌ها با پس زمینه سفید، بدون روتوش، در مدت زمانی کمتر از ۶ ماه گرفته شده باشد.

📑 رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل: رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل، در تاریخ زمانی مورد نظر مسافر توسط گروه مسافرتی ویزالند صادر می‌شود.

📑 ترجمه اصل و ترجمه کلیه مدارک شخصی: اصل و ترجمه کلیه مدارک درخواستی سفارت ایتالیا، که این مدارک برای هر ویزا مختلف است.

📑 بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت و تاریخ ورود و خروج به کشور ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند اعطا می‌شود.

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا از سایت ویزامتریک

برای رزرو وقت سفارت ایتالیا باید ابتدا به حساب ویزامتریک مبالغ مورد نیاز درخواست (توریستی، تحصیلی، کاری، تأیید مدارک) خود را واریز کنید. یک روز کاری پس از انتقال وجه، بسته به روش انتقالی که استفاده کرده‌اید، می‌توانید وقت ایتالیا را رزرو کنید. اگر وجه ویزامتریک را به صورت حواله‌ بانکی پرداخت کرده‌اید باید رسید آن را از طریق ایمیل irancustomersupport@visametric.com به این شرکت ارسال کنید.

 در صورتی که مبلغ مورد نظر را با کارت یا موبایل بانک پرداخت کرده‌اید باید شماره کارت و تاریخ پرداخت را در قسمت رزرو قرار ملاقات درگاه نوبت دهی ویزامتریک وارد کنید. در مرحله بعد اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، شماره شناسایی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، آدرس ایمیل و شماره تلفن را وارد کنید. پس از تأیید اطلاعات شخصی، می‌توانید وقت سفارت ایتالیا را رزرو نمایید.

  • توجه داشته باشید که برای آسان‌تر شدن فرایند رزرو وقت سفارت ایتالیا از سایت ویزامتریک بهتر است مبلغ مورد نظر رو به صورت کارت به کارت به حساب این شرکت واریز نمایید. 

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا ویزامتریک در تهران: خیابان بهشتی _خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )_ نبش خیابان بیست و یکم _ ساختمان شیراز _ شماره ۱۳۷ _ طبقه ۱ کدپستی: 1513933134

تلفن:  ۴۳ ۰۳ ۷۰ ۸۸ _ 0۲۱  43 03 70 88 _ 210

روزهای تعطیل سفارت ایتالیا در ایران

در جدول زیر می‌توانید تمامی روز‌هایی که سفارت ایتالیا در ایران تعطیل است را مشاهده کنید. دقت کنید که این تعطیلات فقط برای سفارت این کشور است و کارگزاری ایتالیا تنها در روز 4 دی (25 December) ماه فعالیتی ندارد.

دلیل تعطیلی تاریخ تعطیلات سفارت
شکرگذاری 11 دی
اپیفانی (تولد دوباره) 16 دی
روز آزادی 5 اردیبهشت
روز کارگر 11 اردیبهشت
روز جمهوری 12 خرداد
روز سنت جان 3 تیر
روز سنت پیتر و سنت پل 8 تیر
روز سنت روزالیا 20 تیر
روز علم و تفکر 24 مرداد
روز سنت ژانواریوس 28 شهریور
روز سنت پترونیوس 12 مهر
روز مقدسین 10 آبان
روز وحدت ملی 13 آبان
17 آذر
18 آذر
کریسمس 4 دی
کریسمس 5 دی

سوالات متداول

وقت عادی سفارت ایتالیا چه مدت طول می‌کشد تا رزرو شود؟

وقت عادی سفارت ایتالیا ممکن است از 2 روز تا 2 هفته به طول انجامد.

وقت فوری سفارت ایتالیا چه مدت طول می‌کشد تا رزرو شود؟

در حال حاضر وقت سفارت ايتاليا فوری ارائه نمی‌شود.

در صورتی که در روز قرار ملاقات در سفارت حضور پیدا نکنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورت عدم حضور شما در روز قرار ملاقات با سفارت ایمیل و شماره تلفن شما به مدت 60 روز مسدود می‌شود و شما در این مدت نمی‌توانید وقت سفارت دریافت کنید.

وقت تجاری سفارت ایتالیا چیست؟

همان وقت سفارت عادی است که به متقاضیان دارای دعوت‌ نامه تجاری ارائه می‌شود.

چگونه می‌توان زمان باز شدن سایت سفارت ایتالیا را تشخیص داد؟

متاسفانه هیچ کس زمان باز شدن سایت سفارت را نمی‌داند.

آیا شرکت ckgs همچنان کارگزار سفارت ایتالیا در ایران است؟

خیر در حال حاضر شرکت ویزامتریک جای خود را به ckgs داده است.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر