اطلاعیه سفارت ایتالیا

از 11 خرداد 1401 تمامی محدودیت‌های سفر به ایتالیا لغو شده و دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، گواهی تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود به ایتالیا نیست.

 • در حال حاضر امکان رزرو وقت سفارت ایتالیا هر دو هفته یک بار و در یک روز مشخص وجود دارد.
 • به دلیل حجم بالای درخواست‌ها، گرفتن وقت سفارت فوری مقدور نیست.

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا که کاری بسیار دشوار است باید در سایت سفارت این کشور بست نشست! البته منظورم سایت کارگزاری سفارت ایتالیا یا همان ckgsir است. بالا بودن حجم درخواست وقت سفارت ایتالیا که به دلیل راحتی اخذ ویزای شینگن این کشور است باعث شده تا کارگزاری ckgs هر ماه دوبار اقدام به بازگشایی پرتال رزرو وقت کند، اما در کمتر از چند دقیقه تمامی وقت‌ها پر شده تا اغلب متقاضیان مجبور باشند تا چند هفته دیگر انتظار بکشند! البته گرفتن وقت سفارت ایتالیا غیرممکن نبوده و کافیست به توصیه‌ها که در ادامه داده‌ایم دقت کنید.

راهنمای اخذ وقت سفارت ایتالیا از سایت کنسولگری

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا از سایت سفارت این کشور باید علم غیب داشته باشید! پرتال وقت سفارت هر هفته یکبار باز می‌شود تا شما بتوانید وقت خود را رزرو کنید. اما نکته غم‌انگیز ماجرا اینجاست که در زمان بازگشایی همه وقت سفارت ها ظرف چند دقیقه پر می‌شوند و شما دوباره منتظر بمانید تا برای تعیین وقت پرتال باز شود!

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا از سایت کارگزاری CKGS‌

روش دیگری که می‌توانید از آن وقت سفارت ایتالیا دریافت کنید استفاده از پرتال کارگزاری ckgsir است. اخذ وقت سفارت از ckgsir اگرچه راحت‌تر از روش قبلی است و به شما خدمات دیگری نظیر وقت سفارت ویژه ارائه می‌دهد اما به دلیل بالا بودن حجم درخواست‌های اخذ ویزای ایتالیا ماهی دو بار باز می‌شود. علاوه‌ بر‌ این باید سریع باشید و در کسری از ثانیه وقت خود را رزرو کنید! زیرا احتمال اخذ وقت سفارت در این روش بسیار کم است.

دلالی در خرید و فروش وقت سفارت ایتالیا

با پر شدن وقت‌ها بازار خرید و فروش وقت سفارت ایتالیا هم داغ شده تا جایی که برخی افراد سودجو یک وقت را تا چند ده میلیون خرید و فروش کنند! در واقع دلال وقت سفارت ایتالیا با اکانت خودش از سفارت وقت گرفته و زمانی که شما درخواست وقت سفارت ایتالیا می‌کنید همان وقت را با قیمت‌های گزافی به شما می‌فروشد!

مطمئن‌ترین راه برای اخذ وقت سفارت ایتالیا چیست؟

کسی نمی‌داند وقت سفارت ایتالیا کی باز می‌شود! هم کنسولگری و هم کارگزاری ویزای ایتالیا (CKGs) هیچ زمان مشخصی برای باز شدن وقت سفارت اعلام نمی‌کنند. در واقع سفارت ایتالیا و کارگزاری این کشور برای اینکه بتوانند ترافیک سایت خود را کنترل کنند اقدام به این کار می‌کنند! کارشناسان ویزالند بر حسب تجربه‌ همیشه منتظر لحظه باز شدن وقت سفارت ایتالیا بوده و با دقت و سرعت، وقت سفارت ایتالیا را به برای شما اخذ می‌نمایند.

وقت سفارت ایتالیا تضمینی ویزالند

ما در ویزالند این‌گونه وقت سفارت ایتالیا را تضمین می‌کنیم که اگر نتوانستیم برای شما وقت سفارت بگیریم، تمامی پولی که به عنوان هزینه وقت سفارت ایتالیا اخذ کرده‌ایم را به شما باز گردانیم.

وقت سفارت فوری، ویژه یا عادی؟!

متاسفانه در حال حاضر وقت فوری سفارت ایتالیا ارائه نشده و تنها امکان رزرو وقت به ۲ صورت عادی و ویژه (Premium‌) وجود دارد. البته وقت عادی و ویژه از نظر بررسی مدارک و تاریخ رزرو شده هیچ تفاوتی با هم ندارند و فقط در وقت ویژه از شما پذیرایی شده و در صف انتظار سفارت نخواهید ماند.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

اگر بخواهید و بتوانید خودتان وقت سفارت ایتالیا اخذ کنید، کارگزاری مبلغ 107 یورو برای وقت عادی و 151 یورو برای وقت (Premium‌) در روز قرار ملاقات از شما دریافت خواهد کرد. همچنین برای جلوگیری از رزرو وقت‌ها توسط رباط‌ها، بعد از پر کردن فرم درخواست وقت سفارت ایتالیا، مبلغ 500 هزار تومان به صورت آنلاین باید به کارگزاری ایتالیا پرداخت کنید؛ البته این مبلغ به حساب شما عودت داده می‌شود. اما در صورتی که مایل باشید ما این کار را برای شما انجام دهیم، هزینه وقت سفارت 6 میلیون تومان (به‌غیراز هزینه ورودی سفارت) است.

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا

کارگزاری سفارت ایتالیا در پرتال تعیین وقت، بخشی را برای خانواده‌ها در نظر گرفته است. وقت خانوادگی سفارت ایتالیا حداکثر برای 4 نفر از اعضای یک خانواده می‌تواند رزرو شود. این وقت می‌تواند برای مادر، پدر و فرزندان تعیین شود. نکته مهم این است که خواهر و برادر شامل وقت سفارت خانوادگی نمی‌شوند و باید وقت انفرادی برای خود اخذ کنند.

مدارک وقت سفارت ایتالیا

📑 فرم درخواست ویزای ایتالیا: فرم درخواست ویزای ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند برای متقاضی تکمیل می‌شود.

📑 پرینت وقت سفارت: برگه پرینت شده وقت سفارت ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند، به متقاضی اعطا می‌شود.

📑 پاسپورت متقاضی: پاسپورت متقاضی باید ۶ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

📑 دو قطعه عکس ۳x۴: عکس‌ها با پس زمینه سفید، بدون روتوش، در مدت زمانی کمتر از ۶ ماه گرفته شده باشد.

📑 رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل: رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل، در تاریخ زمانی مورد نظر مسافر توسط گروه مسافرتی ویزالند صادر می‌شود.

📑 ترجمه اصل و ترجمه کلیه مدارک شخصی: اصل و ترجمه کلیه مدارک درخواستی سفارت ایتالیا، که این مدارک برای هر ویزا مختلف است.

📑 بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت و تاریخ ورود و خروج به کشور ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند اعطا می‌شود.

📑 پرداختی سفارت ایتالیا: مجموع کل هزینه‌های پرداختی سفارت ایتالیا، 125 یورو می‌باشد. این مبلغ باید به صورت نقدی در محل سفارت به افسر کنسولی پرداخت شود. سفارت ایتالیا از دریافت سکه‌های یورو خودداری می‌کند و حتما هزینه سفارت را باید مطابق درخواست سفارت ایتالیا پرداخت کنید. (دقیقا 125 یورو پرداخت کنید)

چگونه خودمان وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

وقت سفارت ایتالیا، از طریق کارگزاری CKGS تعیین می‌شود. وارد سایت CKGS شوید و یک حساب کاربری در این سایت ایجاد کنید. بعد از درست کردن حساب کاربری، در صفحه اصلی سایت بر روی منوی تعیین وقت ملاقات کلیک کنید. در گزینه اول، حتماً باید مشخص کنید که وقت خانوادگی یا انفرادی می‌خواهید. برای تعیین وقت سفارت ایتالیا از طریق سایت CKGS باید اطلاعات زیر را حتماً وارد کنید:

 1. هدف از سفر به ایتالیا
 2. نام و نام خانوادگی
 3. جنسیت
 4. تاریخ تولد
 5. محل تولد
 6. کشور محل تولد / کشور محل اقامت / ملیت اصلی
 7. وضعیت تأهل
 8. شماره پاسپورت
 9. تاریخ صدور / انقضا پاسپورت
 10. صادرکننده پاسپورت
 11. استان / شهر / آدرس / کدپستی محل سکونت
 12. آدرس ایمیل معتبر
 13. شماره تماس (که برای تائید وقت سفارت به آن پیامک ارسال می‌شود)
 14. تعداد دفعاتی که قصد دارید وارد ایتالیا شوید
 15. کل مدت زمانی که در ایتالیا اقامت دارید
 16. تاریخ مورد نظر برای سفر

کرونا و وقت سفارت ایتالیا

با شیوع کرونا در سرتاسر جهان و ایران سفارت ایتالیا صدور ویزای این کشور را متوقف کرد و بسیاری از مسافرانی که قصد سفر به این کشور را داشتند با در بسته مواجه شده‌اند! اما در حال حاضر با فروکش کردن این بیماری در ایتالیا سفارت این کشور فعالیت خود را به حالت سابق در آورده و برای متقاضیان ویزای این کشور وقت سفارت ایتالیا صادر می‌کند!

سؤالات متداول

1.      وقت عادی سفارت ایتالیا چه مدت طول می‌کشد تا رزرو شود؟

وقت عادی سفارت ایتالیا ممکن است از 2 روز تا 2 هفته به طول انجامد.

1.        وقت فوری سفارت ایتالیا چه مدت طول می‌کشد تا رزرو شود؟

در حال حاضر وقت فوری سفارت ایتالیا ارائه نمی‌شود.

1.      در صورتی که در روز قرار ملاقات در سفارت حضور پیدا نکنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورت عدم حضور شما در روز قرار ملاقات با سفارت ایمیل و شماره تلفن شما به مدت 60 روز مسدود می‌شود و شما در این مدت نمی‌توانید وقت سفارت دریافت کنید.

1.        وقت تجاری سفارت ایتالیا چیست؟

همان وقت سفارت عادی است که به متقاضیان دارای دعوت‌ نامه تجاری ارائه می‌شود.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران و راه‌های تماس

 • تهران – خیابان جردن – خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵.
 • تلفن: ۰۲۱۸۸۱۹۰۱۶۰
 • سایت سفارت ایتالیا:  ambteheran.esteri.it

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا

 • تهران، منطقه ۱ – ولنجک – خیابان سیزدهم – مجتمع گالریا.
 • تلفن: ۰۲۱۶۶۷۲۶۹۵۵

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر