اطلاعیه سفارت ایتالیا

از 11 خرداد 1401 تمامی محدودیت‌های سفر به ایتالیا لغو شده و دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، گواهی تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود به ایتالیا نیست.

 • در حال حاضر امکان رزرو وقت سفارت ایتالیا هر دو هفته یک بار و در یک روز مشخص وجود دارد.
 • به دلیل حجم بالای درخواست‌ها، گرفتن وقت سفارت فوری مقدور نیست.

با توجه به تمام مشکلاتی که در گرفتن وقت مصاحبه در سفارت ایتالیا وجود دارد مجموعه ویزالند می‌تواند در گرفتن وقت و سرعت بخشیدن به زمان مصاحبه به شما کمک شایانی کند. ما در کمترین زمان و بدون دغدغه برای شما وقت سفارت ایتالیا می‌گیریم. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری

دریافت وقت سفارت ایتالیا کنسولگری، با شیوه نوین خود سفارت ایتالیا انجام می‌پذیرد. بدین صورت که در یک ساعت مشخص پرتال مربوط به دریافت وقت سفارت ایتالیا، باز شده و اجازه دریافت وقت سفارت ایتالیا را به مسافرین می‌دهد، اما نکته جالب آن این است که شما در مدت زمان ۳۰ ثانیه وقت سفارت خود را تنظیم کنید و در غیر این صورت، باید منتظر روزهای بعدی باشید. با توجه به خیل عظیم مسافران ایتالیا، تمامی وقت‌های موجود در کسری از ثانیه در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری CKGSIR

دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری بسیار راحت‌تر از کنسولگری می‌باشد. شما در سایت کارگزاری یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید. می‌توانید فرم‌های درخواست ویزا به صورت آنلاین و یا دستی تکمیل کنید. وقت سفارت ایتالیا در ۲ نوع معمولی و ویژه ارائه می‌شود. هیچ تفاوتی بین بررسی مدارک این دو نوع وقت سفارت وجود ندارد و در وقت سفارت ویژه ایتالیا فقط از شما یک پذیرایی معمولی انجام می‌شود. شماره برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای ایتالیا، باید ۲۱ یورو بیشتر پرداخت کنید.

بهترین راه برای دریافت وقت سفارت ایتالیا

پیشنهاد ویزالند برای دریافت وقت سفارت ایتالیا، واگذار کردن این امر مهم و وقت گیر به افراد متخصص و کاردان است. گروه ویزالند با دارا بودن کادری مجرب در این زمینه، شما را از پرداخت هرگونه هزینه اضافی بی نیاز کرده و شما می‌توانید با اطمینان کامل این کار را به متخصصان گروه مسافرتی ویزالند واگذار کنید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا در حالت فوری و عادی ارائه می‌شود. هزینه وقت عادی سفارت ایتالیا با توجه به درخواست متقاضی ویزای ایتالیا و تعداد همراهان ایشان متغیر است. شما می‌توانید حتی برای یک ساعت بعد، وقت سفارت فوری ایتالیا خود را از ما درخواست کنید. تمامی هزینه‌های اعلام شده پس از ارائه نامه وقت سفارت، از شما دریافت می‌شود.

کشور ایتالیا به دلیل برگزاری نمایشگاه‌ها و دارا بودن جاذبه‌های گردشگری فراوان و همچنین اماکن تاریخی جذاب و دیدنی، سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان من جمله کشور عزیزمان ایران می‌باشد. مسلما برای بازدید از کشور ایتالیا و استفاده از تفریحات و نمایشگاه‌های آن، نیاز به اخذ ویزا می‌باشد. یکی از مراحل دریافت ویزای ایتالیا، که می‌توان گفت دشوارترین و مهم‌ترین پروسه آن می‌باشد، دریافت وقت سفارت این کشور می‌باشد. در ادامه توضیحاتی در خصوص وقت سفارت ایتالیا و چگونگی گرفتن وقت سفارت ایتالیا ارائه خواهیم کرد.

وقت سفارت ایتالیا یا به عنوانی وقت مصاحبه ویزای ایتالیا، به منظور مصاحبه افسر کنسولگری ایتالیا با متقاضی اخذ ویزا، به منظور بررسی شرایط متقاضی و مشخص کردن هدف ایشان از سفر به ایتالیا انجام می‌شود.

به دلیل انبوه زیاد مسافران کشور ایتالیا، معمولا خرید وقت سفارت ایتالیا امری مشکل و پر دردسر می‌باشد و به علت درخواست‌های زیاد مسافران این کشور، متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا، روی به خرید وقت فوری سفارت ایتالیا نموده‌اند.

وقت معمولی سفارت ایتالیا معمولا حدود ۳۰ الی ۴۵ روز کاری زمان می‌برد اما وقت سفارت ایتالیا فوری، در حدود 3 الی 7 روز کاری اجازه مصاحبه متقاضیان به افسر کنسولی را صادر می‌کند.

مدارک وقت سفارت ایتالیا

📑 فرم درخواست ویزای ایتالیا: فرم درخواست ویزای ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند برای متقاضی تکمیل می‌شود.

📑 پرینت وقت سفارت: برگه پرینت شده وقت سفارت ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند، به متقاضی اعطا می‌شود.

📑 پاسپورت متقاضی: پاسپورت متقاضی باید ۶ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

📑 دو قطعه عکس ۳x۴: عکس‌ها با پس زمینه سفید، بدون روتوش، در مدت زمانی کمتر از ۶ ماه گرفته شده باشد.

📑 رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل: رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل، در تاریخ زمانی مورد نظر مسافر توسط گروه مسافرتی ویزالند صادر می‌شود.

📑 ترجمه اصل و ترجمه کلیه مدارک شخصی: اصل و ترجمه کلیه مدارک درخواستی سفارت ایتالیا، که این مدارک برای هر ویزا مختلف است.

📑 بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت و تاریخ ورود و خروج به کشور ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ویزالند اعطا می‌شود.

📑 پرداختی سفارت ایتالیا: مجموع کل هزینه‌های پرداختی سفارت ایتالیا، 125 یورو می‌باشد. این مبلغ باید به صورت نقدی در محل سفارت به افسر کنسولی پرداخت شود. سفارت ایتالیا از دریافت سکه‌های یورو خودداری می‌کند و حتما هزینه سفارت را باید مطابق درخواست سفارت ایتالیا پرداخت کنید. (دقیقا 125 یورو پرداخت کنید)

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

وقت سفارت ایتالیا، از طریق کارگزاری CKGS تعیین می‌شود. وارد سایت CKGS شوید و بر روی منوی تعیین وقت ملاقات کلیک کنید. در گزینه اول، حتما باید مشخص کنید که تنها هستید و یا به همراه خانواده سفر می‌کنید. برای تعیین وفت سفارت ایتالیا از طریق سایت CKGS باید اطلاعات زیر را حتما وارد کنید:

 • هدف از سفر به ایتالیا
 • نام و نام خانوادگی
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • محل تولد
 • کشور محل تولد / کشور محل اقامت / ملیت اصلی
 • وضعیت تاهل
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ صدور / انقضاء پاسپورت
 • صادر کننده پاسپورت
 • استان / شهر / آدرس / کدپستی محل سکونت
 • آدرس ایمیل معتبر
 • شماره تماس (که برای تائید وقت سفارت به آن پیامک ارسال می‌شود)
 • تعداد دفعاتی که قصد دارید وارد ایتالیا شوید
 • کل مدت زمانی که در ایتالیا اقامت دارید
 • تاریخ مورد نظر برای سفر

توجه داشته باشید که با هر شماره موبایل و آدرس ایمیل، در هر ۶۰ روز یکبار می‌توانید وقت سفارت ایتالیا بگیرید. در صورتی که هریک از اطلاعات فوق را به اشتباه وارد کنید، مجاز به ورود به دفتر کارگزاری ویزای ایتالیا نمی‌باشید.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

زمان مشخصی برای باز شدن وقت سفارت ایتالیا وجود ندارد. در واقع هم کنسولگری و هم کارگزاری ویزای ایتالیا (CKGs) هیچ زمان مشخصی برای باز شدن وقت‌های سفارت اعلام نکرده‌اند. وقت‌های سفارت که توسط کنسولی سفارت ایتالیا باز می‌شود نیز ساعت مشخصی ننداشته، اما اغلب در ساعت ۹:۳۰ شب در دسترس قرار  می‌گیرند. همچنین شما برای تعیین وقت از طریق کنسولی فقط ۱ دقیقه زمان دارید!

کارشناسان ما در ویزالند بر حسب تجربه‌ای که در اخذ وقت سفارت ایتالیا به دست آورده‌اند، همیشه منتظر ساعات باز شدن وقت سفارت ایتالیا بوده و با دقت و سرعتی که در انجام امور اجرایی مربوط به اخذ وقت سفارت ایتالیا دارند، قادر خواهند بود تا وقت سفارت ایتالیا را به راحتی برای شما اخذ نمایند.

سوالات متداول وقت سفارت ایتالیا

۱. معمولا وقت سفارت فوری ایتالیا در چه بازه زمانی به متقاضیان داده می‌شود؟

وقت سفارت ایتالیا فوری، معمولا در بازه‌های زمانی بین 3 الی 7 روز کاری به متقاضیان داده می‌شود. یعنی متقاضیان پس از 3 الی 7 روز کاری می‌توانند به سفارت ایتالیا برای مصاحبه با افسر کنسولی مراجعه کنند.

۲. وقت سفارت ایتالیا تضمینی چیست؟

وقت سفارت ایتالیا تضمینی، به این معنا است که به مسافر این اطمینان را می‌دهند که در تاریخ و یا بازه زمانی مشخص شده به سفارت مراجعه کنند.

۳. چند نوع وقت سفارت ایتالیا داریم؟

وقت سفارت ایتالیا در دو نوع تجاری و عادی ارائه می‌شود. وقت تجاری برای متقاضیان دارای دعوت‌نامه تجاری ارائه می‌شود و وقت سفارت عادی برای متقاضیان ویزای توریستی ارائه می‌شود.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران

 •  تهران – خیابان جردن – خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵.
 • تلفن: ۰۲۱۸۸۱۹۰۱۶۰

آدرس کارگزاری ایتالیا در تهران

 • تهران، منطقه ۱، ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا.
 • تلفن: ۰۲۱۶۶۷۲۶۹۵۵

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر