گرفتن وقت سفارت ایتالیا حرص و اشک بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا را درآورده!! این یک حقیقت تلخ است. وقت تحصیلی سفارت ایتالیا به خاطرات مشکلاتی که در آگاهی از تقویم و نیز رزرو آن وجود دارد، تبدیل به یک چالش بزرگ برای متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا و فرصتی برای سوء‌استفاده برخی از سودجویان شده است. اما اخذ وقت تحصیلی سفارت ایتالیا چه مشکلاتی دارد و چگونه امکانپذیر است؟

چرا ایتالیا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند؟

تحصیل در خارج برای بسیاری از دانشجویان و خانواده‌های دانش‌آموزان است. از این رو پیدا کردن یک رشته تحصیلی و دانشگاه مناسب در یک کشور خارجی بسیار مهم است. اروپا به دلیل شرایط ویژه منطقه شینگن یکی از اهداف اصلی این افراد است. در این میان بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، ایتالیا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. هزینه پایین تحصیل، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، سهولت اقدام برای تحصیل و امکان استفاده از بورسیه‌های گوناگون بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را به سمت ایتالیا جذب می‌کند. میانگین بودجه لازم برای تحصیل در برترین دانشگاه‌های ایتالیا معمولا بین ۲,۶۰۰ تا ۴,۰۰۰ یورو در سال می‌باشد که با استفاده از بورسیه می‌تواند تا ۵۰۰ یورو در سال کاهش یابد! همچنین هزینه‌های زندگی در ایتالیا برای یک دانشجو/ دانش‌آموز بین‌المللی در ایتالیا بین ۷۰۰ تا ۱,۰۰۰ یورو و هزینه اجاره خانه بین ۲۵۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه خواهد بود. این موارد همگی ایتالیا را به یکی از ارزان‌ترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. اما مشکلی اصلی اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا چیست؟

سورپرایز متقاضیان وقت سفارت ایتالیا تحصیلی، توسط سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا تحصیلی معمولا راس ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شب باز می‌شود، اما متاسفانه این موضوع همیشه صدق نمی‌کند و باید زمان باز شدن و وضعیت وقت‌های باز شده را از طریق نوار بالای سایت کارگزاری پیگیری کرد، در اکثر مواقع اطلاع رسانی این نوار بسیار دیر هنگام یا بسیار نزدیک (حتی همزمان) با باز شدن وقت‌ها می‌باشد و نمی‌توان به این اطلاع رسانی تکیه کرد. همینطور وقت‌ها بدون پیروی از نظم هر ساعتی ممکن است باز شوند.

وقت سفارت ایتالیا تحصیلی

(نوار اطلاع رسانی سایت کارگزاری ایتالیا در ایران)

تمام شدن وقت سفارت ایتالیا تحصیلی در کسری از ثانیه

بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا پس از ثبت درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا، با چالش اخذ وقت تحصیلی سفارت ایتالیا مواجه می‌شوند. افزایش تعداد متقاضیان تحصیل در ایتالیا باعث فرصت طلبی برخی افراد سودجو در سال‌های اخیر شده است. این افراد این وقت‌ تحصیلی سفارت ایتالیا را از قبل گرفته و آن را در بازار آزاد و با قیمت بسیار بالایی به متقاضیان وقت سفارت تحصیلی ایتالیا می‌فروشند. به همین دلیل اخذ وقت سفارت ایتالیا به دشوارترین مرحله در اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تبدیل شده؛ به طوری معمولا تمامی وقت‌های دانشجویی سفارت ایتالیا در دو یا سه دقیقه اول بعد از باز شدن تقویم سفارت پر می‌شوند.

اختلالات سایت سفارت به دلیل هجوم کاربران

اما مشکل اصلی زمانی به وجود می‌آید که به دلیل هجوم کاربران و به ویژه دلالان سرعت سایت به شدت کاهش یافته و گاها حتی سایت سفارت از دسترس خارج می‌شود تا اخذ وقت سفارت ایتالیا برای متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا میسر نشود. حتی اقدامات کارگزاری CKGS برای برطرف کردن این مشکل از جمله افزایش ۵۰ درصدی وقت‌ها برای دانشجویان و متقاضیان یا حتی شرط ارسال پذیرش و تطابق مشخصات وقت اخذ شده با پاسپورت و پذیرش متقاضی موثر واقع نشد، تا همچنان اخذ وقت سفارت ایتالیا بزرگترین چالش برای دانشجویان و بزرگترین فرصت برای سودجویان باشد.

تسلیم، آخرین راه برخی از متقاضیان وقت سفارت ایتالیا

علیرغم زیاده خواهی‌های عجیب دلالان، بیشتر متقاضیانی که موفق به اخذ وقت سفارت ایتالیا تحصیلی نمی‌شوند، در نهایت تسلیم شده و اخذ وقت سفارت را به دلالان بازار سیاه می‌سپارند مشکلاتی نظیر بی‌نظمی باز شدن وقت‌ها (روز و ساعت باز شدن وقت)، ناکافی بودن تعداد وقت باز شده برای متقاضیان تحصیلی، ترافیک بالای سایت و باز نشدن صفحات به منظور نهایی کردن وقت به دلیل هجوم متقاضیان و دلالان، سختگیری سفارت بر املای مشخصات هویتی و فردی وارد شده در حساب کاربری ایجاد شده، پر شدن آنی و یک ثانیه‌ای وقت‌ها (به دلایل نامعلوم!) و بسیاری موارد دیگر، باعث می‌شود تا این متقاضیان ناامید شده و در نهایت این کار را به دلالان بازار سیاه بسپارند. دلالانی که بعضا هزینه‌های چند ده میلیون تومانی (گاها تا ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان برای یک وقت رایگان) را برای انجام این کار از متقاضی دریافت می‌نمایند.

خودمان می‌توانیم وقت سفارت ایتالیا تحصیلی بگیریم؟

قطعا! هرچند ممکن است کار شما خیلی سخت باشد. برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا تحصیلی می‌بایست گوش به زنگ هشدار سایت سفارت باشید. همچنین باید سرعت عمل بسیار خوبی در پرکردن مجدد فرم وقت سفارت و انتخاب روز مراجعه داشته باشید. برای اخذ وقت تحصیلی ایتالیا به پاسپورت معتبر، یک شماره تلفن همراه و تاییدیه Universitaly نیاز دارید. پس ورود به سامانه اخذ وقت تحصیلی سفارت ایتالیا و وارد کردن اطلاعات هویتی و فردی، در مرحله آخر و برای نهایی کردن نوبت وقت تحصیلی سفارت ایتالیا، پیامکی حاوی یک رمز یک بار مصرف به شماره همراهی که وارد کرده‌اید ارسال می‌شود.

✔ در نظر داشته باشید که با هر شماره تلفن همراه تنها امکان اخذ یک وقت وجود دارد.

✔ فرم درخواست وقت سفارت حتما باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.

هشدار: در صورت همسان نبودن تمامی اطلاعات هویتی شما با اکانت ساخته شده وقت شما کنسل خواهد شد و هیچگونه پاسخی به شما از سوی کارگزاری یا سفارت داده نخواهد شد، برای پیشگیری از وقوع چنین موضوعاتی تا پایان نوشتار همراه ما باشید.

تعیین زمان مراجعه برای وقت تحصیلی سفارت ایتالیا

روز و ساعت قرار ملاقات شما زمانی که وقت‌ها باز می‌شوند مشخص می‌گردد، در این زمان، شما امکان انتخاب ساعت و روز مراجعه به کارگزاری ر‌ا خواهید داشت. این کار از روی تقویم مخصوص باز شده برای وقت انجام خواهد شد. لازم به تذکر است که در صورت عدم حضور در وقت تعیین شده یا اشتباه در وارد کردن اطلاعات شخصی، گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی مجددا امکان‌پذیر نخواهد بود.

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی را قطعی کنید!

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی زمانی قطعی می‌شود که تاییدیه universitaly و یک کپی (اسکن) از پاسپورت خود را برای ۲ ایمیل ذکر شده در سایت کارگزاری ایتالیا با درج Tracking ID، تاریخ و مشخصات نوبت و شماره پاسپورت، در قسمت موضوع ایمیل ارسال کنید. در صورتی که حداکثر تا ۸ ساعت بعد از اخذ وقت دانشجویی سفارت ایتالیا موفق به انجام آن نشوید، وقت شما کنسل خواهد شد و در اختیار دیگر متقاضیان قرار می‌گیرد. اگر موفق به اخذ وقت نشدید جای نگرانی نیست، با ذخیره کد رهگیری (اپلیکیشن رفرنس نامبر)، تاریخ تولد و شماره پاسپورت می‌توانید اکانت ساخته شده قبلی خود را بازیابی کنید و نیازی به ساخت مجدد اکانت نیست.

راه‌های بهتری برای گرفتن وقت تحصیلی سفارت ایتالیا وجود دارد؟

راه بی‌دردسر و البته کم هزینه برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا تحصیلی، اعتماد به مجموعه ویزالند است. کارشناسان ویزای ویزالند، علاوه بر راهنمایی شما در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، می‌توانند شما را در گرفتن وقت تحصیلی سفارت ایتالیا راهنمایی کنند. کارشناسان ما در ویزالند فقط برای مشتریانی که از ویزالند درخواست گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی دارند، اقدام کرده و برای گرفتن این وقت هم، به طور مرتب و پیوسته سایت سفارت را چک کرده و با استفاده از تجربه‌ای که در زمینه اخذ وقت تحصیلی دارند، وقت مورد نیاز خود را از چنگ دلالان و واسطه‌ها بیرون می‌کشند.

هزینه وقت تحصیلی سفارت ایتالیا در ویزالند و کسادی بازار دلالان

هزینه اخذ وقت تحصیلی ایتالیا از سوی مجموعه ویزالند ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان می‌باشد. همینطور استفاده از سرویس اخذ ویژه و سرویس اخذ فوری نیز وجود دارد، که اخذ وقت برای متقاضیان را گارانتی می‌کند. باید در نظر داشت که گارانتی به دلیل نامشخص بودن زمان وقت‌ها و شرایط حاکم بر وضعیت اخذ وقت، تعاریف خاص خود را دارند، اما تضمین کننده اخذ وقت سفارت ایتالیا تحصیلی محسوب می‌شوند. برای اطلاع از آخرین شرایط حاکم بر سامانه اخذ وقت و همینطور هزینه استفاده از سرویس ویژه و سرویس فوری اخذ وقت تحصیلی ایتالیا با مجموعه ویزالند تماس حاصل فرمائید.

وقت سفارت ایتالیا تحصیلی

(نمونه وقت اخذ شده از سوی ویزالند برای یکی از مشتریان ویزالند)

در روز ملاقات؛ چه مدارکی را با خود همراه داشته باشیم:

پس از اخذ وقت تحصیلی سفارت ایتالیا به کارگزاری ایتالیا مراجعه می‌کنید باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

📑 برگه پیش ثبت‌نام در رشته دانشگاه، به فرمتی که در سایت Universitaly وجود دارد.

📑 فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا

📑 دو قطعه عکس رنگی

📑 پاسپورت به همراه یک کپی از صفحه اول آن (با حداقل دو صفحه سفید و دست کم سه ماه اعتبار)

📑 کپی بلیت یا رزرو بلیت هواپیما به نام متقاضی

📑 ارائه تمکن کافی به عنوان ضمانت بازگشت (برای رزرو بلیت پرواز بازگشت)

📑 رزرو هتل در شهر محل دانشگاه به نام متقاضی (حد اقل برای ۱۰ روز اول اقامت) یا ارائه اظهاریه و مدارک میهمانی نزد یکی از بستگان

📑 مدارک تمکن مالی (شخصی یا خانواده) معادل معادل سالانه ۶,۰۰۰ یورو (گردش و مانده حساب سه ماه آخر به زبان انگلیسی به نام شخص دانشجو یا یکی از والدین)

📑 بیمه درمانی برای پوشش هفته‌های اول اقامت در ایتالیا

📑 هزینه درخواست ویزا به مبلغ ۷۱ یورو (شامل ۵۰ یورو هزینه تشکیل پرونده و ۲۱ یورو هزینه خدمات کارگزاری CKGS) که باید آن را به صورت نقدی همراه خود به کارگزاری ببرید.

در صورتی که نیاز به ارزشیابی تحصیلی (DOV) داشته باشید ارائه مدارک تحصیلی نیز الزامی است.

📑 متقاضی باید در هنگام مراجعه به سفارت دو کپی اضافه از هر دو نسخه ایتالیایی و فارسی کلیه مدارک فوق الذکر همراه داشته باشد.

سوالات مصاحبه ویزای تحصیلی ایتالیا:

بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا نمی‌دانند که در مصاحبه ویزای تحصیلی ایتالیا چه سوالاتی از آن‌ها پرسیده می‌شود، یا اصلا به چه زبانی انجام می‌شود. شما می‌دانید؟

  • می‌دانید که چرا ایتالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید؟
  • په دلیلی برای انتخاب دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید دارید؟
  • هدف شما از ادامه تحصیل در رشته تحصیلی انتخابیتان چیست؟

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر