وقت سفارت کانادا صرفا جهت انگشت نگاری و عکس برداری از متقاضیان ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری کانادا گرفته می‌شود. لزومی به گرفتن وقت سفارت کانادا اما برای تعیین وقت سفارت می‌توانید به سایت VFSGlobal مراجعه کنید. توجه داشته باشید که وقت سفارت کانادا با توجه به کشور انگشت نگاری تعیین می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 آموزش گرفتن وقت سفارت کانادا

📌 نکته مهم وقت سفارت کانادا

📌 مدارک مورد نیاز وقت سفارت کانادا

📌 هزینه درخواست وقت سفارت کانادا

📌 نگاه کلی به وقت سفارت کانادا

آموزش گرفتن وقت سفارت کانادا

وارد سایت VFSGlobal.com شوید. کشور مبدا را، کشور انگشت نگاری (ترکیه، ارمنستان، امارات، کشورهای حوزه شینگن و غیره) و کشور مقصد را کانادا انتخاب کنید. در صفحه باز شده، گزینه “چگونه درخواست کنیم” را انتخاب کنید. در صفحه چگونه درخواست کنیم و در مرحله اول یک لینک قرار دارد. این لینک، پرتال تعیین وقت سفارت کانادا می‌باشد. قبل از هرچیز در این پرتال حتما باید حساب کاربری ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری رو گزینه New User کلیک کنید. برای ساخت اکانت به اسم و فامیل، آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و پسوورد نیاز دارید. توجه داشته باشید که حتما باید از طریق ایمیل حساب کاربری خود را تائید کنید. پس از ورود به حساب کاربری، گزینه تعیین وقت سفارت، کنسل کردن وقت تعیین شده، تعیین مجدد وقت سفارت، ارسال برگه وقت سفارت به ایمیل متقاضی و ادامه درخواست قبلی برای شما در دسترس است.

در صفحه تعیین درخواست وقت سفارت، شما باید مرکز انگشت نگاری، تعداد نفراتی که مراجعه می‌کنید و علت مراجعه (که همان انگشت نگاری می‌باشد) را، انتخاب کنید. در مرحله بعدی، باید اطلاعات تمامی افرادی که برای انگشت نگاری به همراه شما به این دفتر مراجعه می‌کنند را، وارد کنید. این اطلاعات شامل تاریخ تولد، اسم و فامیل، جنسیت، شماره تماس و آدرس ایمیل می‌باشد. پس از اینکه اطلاعات کلیه افراد را وارد کردید، وارد مرحله تقویم تعیین وقت سفارت می‌شوید. در این تقویم، کلیه وقت‌های انگشت نگاری در دسترس به رنگ سبز مشخص شده‌اند. پس از انتخاب تاریخ مدنظر، باید ساعت حضور خود را نیز انتخاب کنید.

 • توجه داشته باشید که پس از انتخاب تاریخ و ساعت حتما برگه وقت انگشت نگاری خود را از لینک مشخص شده دانلود کنید.

نکته مهم وقت سفارت کانادا

هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری کانادا وجود ندارد. در زمان تعیین وقت سفارت کانادا، بین انتخاب مرکز انگشت نگاری مردد نباشید. چرا که دفتر و زمان بررسی مدارک ویزای کانادا متقاضیان به هیچ عنوان مشخص نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت کانادا

برای درخواست وقت سفارت کانادا، فقط به اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت کلیه متقاضیان نیاز است. اما زمانی که به دفتر انگشت نگاری مراجعه می‌کنید، پاسپورت خود و برگه بیومتریک دریافتی را حتما باید همراه داشته باشید.

هزینه درخواست وقت سفارت کانادا

در صورتی که خودتان بخواهید وقت سفارت کانادا بگیرید، لزومی به پرداخت هزینه نیست. اما هزینه تعیین وقت سفارت کانادا در گروه مسافرتی ویزالند ۲۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که در صورت خرید تور انگشت نگاری از ویزالند، هزینه تعیین وقت سفارت رایگان می‌باشد.

نگاه کلی به وقت سفارت کانادا

۱. وقت سفارت کانادا توسط کارگزاری VFSGlobal و با توجه به کشور محل انگشت نگاری تعیین می‌شود.

۲. زمان دقیق وقت سفارت کانادا، در اکانت کاربری شما مشخص می‌شود و معمولا بین ۲ تا ۵ روز بعد (در صورتی که تعطیل رسمی وجود نداشته باشد) می‌توانید در این مراکز حضور داشته باشید.

۳. وقت سفارت کانادا را می‌توانید برای حضور در دفاتر انگشت نگاری استانبول، آنکارا، دبی، تفلیس، کشورهای حوزه شینگن و تمامی کشورهایی که دفتر VAC داشته باشد، تعیین کنید.

۴. هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری وجود ندارد. چرا دفتر، زمان و افسر ویزای کانادا متقاضیان تا زمان اعلام جواب مشخص نیست. پس در انتخاب دفتر انگشت نگاری مردد نباشید.

۵. در صورتی که خودتان بخواهید وقت سفارت بگیرید، لزومی به پرداخت هزینه نیست.

۶. برای گرفتن وقت سفارت کانادا فقط به اسکن و یا عکس واضح پاسپورت نیاز دارید اما زمانی که برای انگشت نگاری مراجعه می‌کنید، باید پاسپورت و برگه بیومتریک خود را همراه داشته باشید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

وقت سفارت کانادا | هزینه‌ها، آموزش گرفتن و مدارک مورد نیاز
امتیاز 4.5 از 24 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۶ دیدگاه ها

  • سلام
   ویزای توریستی کانادا کلا به صورت مولتی هست، و بله با داشتن یک ویزای شینگن، در صورتی که سایر شرایط مثل تمکن مالیتون مناسب باشه شانس ویزا شدن دارید.

 • با سلام ویزای ۵ ساله کانادای من اواخر آپریل تمام می شه برای تمدید ویزا باید دوباره اقدام کنم؟و باید دوباره انگشت نگاری برم ؟
  بهتره قبل از اتمام اقدام کنم یا تمام که شد

 • با سلام و تشکر. بنده فارغ التحصیل مورخ اسفند ۹۶ مقطع ارشد معماری از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷.۴۰ . کاردانی ۱۲ و کارشناسی ۱۳.۲۶ . ۳۵ سالمه . متاهل و یک فرزند.. آیلتس هم ندارم
  سه سال سابقه کار با بیمه. با بودجه پانصد میلیون تومان برای مهاجرت تحصیلی. همسرم لیسانس منابع طبیعی بدون آیلتس
  سوال: میتوانم ارشد مجدد معماری را بصورت مشروط با دوره زبان در کالج کانادا بگزرونم
  همزمان میتوانم با همسر و فرزندم وارد شوم.
  برای پذیرش دانشگاه هم دوره زبان بصورت مشروط میدن
  با تشکر

  • سلام
   خیر، بعد از ساخت اکانت ۶۰ روز زمان دارید تا مدارک رو آپلود کرده و پول رو به سفارت واریز کنید. بعد از اون نهایتا ۳۰ روز زمان دارید که برای انگشت نگاری به سفارت برید.

 • سلام موقع دریافت نوبت انگشت نگاری خطا میده
  ماکزیم تعداد یک نفر برای اضافه کردن رو رد کردید
  You have exceeded the maximum no. of allowed appointments
  چرا؟

 • سلام
  با تشکر از پاسخ گویی شما
  میخواستم بدونم برای انگشت نگاری سفارت کانادا در آنکارا میشه بدون گرفتن وقت هم انجام داد ؟
  یا حتما باید از سایت وقت بگیرم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!