اطلاعیه سفارت کانادا

  • از ابتدای اکتبر 2022 تمامی محدودیت‌های کرونایی سفر به کانادا حذف شده و دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، ثبت نام در برنامه «ArriveCan»، ارائه گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود به کانادا نیست.

برای اخذ ویزای کانادا باید فرآیند انگشت نگاری ویزای کانادا را در یکی از دفاتر خدمات ویزای این کشور انجام دهید. مراجعه به این دفاتر نیز بدون داشتن وقت سفارت کانادا ممکن نیست. همچنین تعطیلی سفارت کانادا در تهران باعث شده تا برای انجام خدمات بیومتریک مجبور به سفر به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه (سفارت کانادا در استانبول و آنکارا)، امارات(سفارت کانادا در دبی و ابوظبی)، ارمنستان، آذربایجان و حتی عراق و پاکستان شوید. اما  قبل از آن باید با مدارک و فرآیند گرفتن وقت سفارت کانادا آشنا شوید.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

برای اخذ وقت انگشت نگاری انواع ویزای کانادا، باید ابتدا به درگاه کارگزاری جمع آوری اطلاعات بایومتریک کانادا یعنی وی اف اس گلوبال به آدرس VFSGlobal.com مراجعه کنید.

1. در بخش مربوط به اخذ وقت، در سمت چپ کشور مبدا و در سمت راست کشور مقصد، که قصد اخذ ویزای آن را دارید (کانادا) را انتخاب کنید

نکته: توجه داشته باشید که نباید کشور مبدا را ایران انتخاب کنید. برا اینکه انگشت نگاری کانادا را در یکی از کشورهای همسایه انجام دهید میتوانید اقدام به رزرو وقت سفارت کانادا از یکی از شهرهای زیر نمایید.

وقت سفارت کانادا در استانبول

وقت سفارت کانادا در ابوظبی

وقت سفارت کانادا در ایروان ارمنستان

وقت سفارت کانادا در اربیل       عراق

وقت سفارت کانادا در آنکارا

وقت سفارت کانادا در دبی

وقت سفارت کانادا در باکو آذربایجان

وقت سفارت کانادا در اسلام آباد پاکستان

نکته: امکان رزرو وقت سفارت کانادا در هر کشور دیگری که کانادا در آن سفارتخانه داشته باشد وجود دارد.

2. در درگاه باز شده باید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری رو گزینه New User کلیک کنید. برای ساخت اکانت به اسم و فامیل، آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و پسوورد نیاز دارید. پس از ورود به حساب کاربری، گزینه تعیین وقت سفارت، کنسل کردن وقت تعیین شده، تعیین مجدد وقت سفارت، ارسال برگه وقت سفارت به ایمیل متقاضی و ادامه درخواست قبلی برای شما در دسترس خواهد بود.

نکته: توجه داشته باشید که حتما باید از طریق ایمیل حساب کاربری خود را تائید کنید.

3. در صفحه درخواست وقت سفارت، شما باید مرکز انگشت نگاری، تعداد نفرات و علت مراجعه (که همان انگشت نگاری می‌باشد) را، انتخاب کنید.

4. در مرحله بعد که ثبت متقاضی می‌باشد، باید اطلاعات تمامی افرادی که برای انگشت نگاری به همراه شما به این دفتر مراجعه می‌کنند را وارد کنید. این اطلاعات شامل تاریخ تولد، اسم و فامیل، جنسیت، شماره تماس و آدرس ایمیل می‌باشد.

5. پس از اینکه اطلاعات کلیه افراد را وارد کردید، وارد پروسه تایید از طریق کد یکبار مصرف می‌شویم که به ایمیل وارد شده در زمان ساخت حساب کاریبری ارسال می‌شود و با وارد کردن آن در درگاه کارگزاری وی اف اس گلوبال به تقویم تعیین وقت سفارت هدایت می‌شوید.

6. در تقویم وقت سفارت کانادا، کلیه وقت‌های انگشت نگاری در دسترس(قابل اخذ) به رنگ سبز مشخص شده‌اند. پس از انتخاب تاریخ مدنظر، باید ساعت حضور خود را نیز انتخاب کنید. در قدم پایانی نیز باید وقت خود را نهایی سازید و برگه‌های وقت خود را دریافت کنید..

  • توجه داشته باشید که پس از انتخاب تاریخ و ساعت حتما برگه وقت انگشت نگاری خود را از لینک مشخص شده دانلود کنید  همینطور فایل اخذ وقت سفارت کانادا به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • برای کنسل کردن یا تغییر وقت خود به اطلاعاتی که در زمان ارائه وقت سفارت به شما داده می‌شود، شامل شماره تلفن همراه و شماره مرجع نیاز خواهید داشت.

در صورتی که مایلید اصالت ویزای کانادای خود را بررسی کنید، به لینک زیر مراجعه کنید:

بررسی تقلبی نبودن ویزای کانادا

نکته مهم وقت سفارت کانادا

هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری کانادا در ترکیه و یا سایر کشورهای همسایه وجود ندارد. در زمان تعیین وقت سفارت کانادا، بین انتخاب مرکز انگشت نگاری مردد نباشید. چرا که دفتر و زمان بررسی مدارک ویزای کانادا متقاضیان به هیچ عنوان مشخص نخواهد شد.

مدارک وقت سفارت کانادا 

برای درخواست وقت سفارت کانادا، فقط به اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت کلیه متقاضیان نیاز است. اما زمانی که به دفتر انگشت نگاری مراجعه می‌کنید، پاسپورت خود و برگه بیومتریک دریافتی را حتما باید همراه داشته باشید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

17303026 33143
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

هزینه وقت سفارت کانادا

در صورتی که خودتان بخواهید وقت سفارت کانادا بگیرید، لزومی به پرداخت هزینه نیست. اما هزینه تعیین وقت سفارت کانادا استانبول و سایر دفاتر وک کانادا در گروه مسافرتی ویزالند 1 میلیون تومان می‌باشد.

نگاه کلی به وقت سفارت کانادا در ترکیه و سایر کشورهای همسایه

۱. وقت سفارت کانادا توسط کارگزاری VFSGlobal و با توجه به کشور محل انگشت نگاری تعیین می‌شود.

۲. زمان دقیق وقت سفارت کانادا، در اکانت کاربری شما مشخص می‌شود و معمولا بین ۲ تا ۵ روز بعد (در صورتی که تعطیل رسمی وجود نداشته باشد) می‌توانید در این مراکز حضور داشته باشید.

۳. وقت سفارت کانادا را می‌توانید برای حضور در دفاتر انگشت نگاری استانبول، آنکارا، دبی، تفلیس، کشورهای حوزه شینگن و تمامی کشورهایی که دفتر VAC داشته باشد، تعیین کنید.

۴. هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری وجود ندارد. چرا دفتر، زمان و افسر ویزای کانادا متقاضیان تا زمان اعلام جواب مشخص نیست. پس در انتخاب دفتر انگشت نگاری مردد نباشید.

۵. در صورتی که خودتان بخواهید وقت سفارت بگیرید، لزومی به پرداخت هزینه نیست.

۶. برای گرفتن وقت سفارت کانادا فقط به اسکن و یا عکس واضح پاسپورت نیاز دارید اما زمانی که برای انگشت نگاری مراجعه می‌کنید، باید پاسپورت و برگه بیومتریک خود را همراه داشته باشید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر