در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شود باید برای پیکاپ ویزا اقدام کنید. یعنی پاسپورت خود را به سفارت ارائه داده و پس از الصاق برچسب ویزا، آن را از سفارت تحویل بگیرید. البته باید گفت که شرایط، هزینه‌ها و چگونگی پیکاپ ویزای کانادا شبیه کشوری دیگری مثل هلند نیست. نکاتی در مورد این مرحله از اخذ ویزا وجود دارد که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید.

فرق بین پیکاپ پاسپورت با ویزا

در اصل این دو کلمه به‌جای هم به کار می‌روند، اما به نظر می‌رسد که پیکاپ پاسپورت اصطلاح درست‌تری نسبت به پیکاپ ویزا باشد به دلیل اینکه در اصل این پاسپورت است که جهت الصاق ویزا به سفارت ارسال می‌شود!

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

حضور شما در زمان پیکاپ ویزا الزامی نیست!

زمان در‌خواست ویزا از سفارت کشور مورد نظر، حضور شخص متقاضی مخصوصاً برای ثبت اطلاعات بیومتریک الزامی است؛ در صورتی که درخواست ویزا متقاضی پذیرفته شود، پاسپورت باید برای الصاق ویزا، به سفارت مورد نظر تحویل داده شود. برای الصاق ویزا به پاسپورت حضور شخص متقاضی الزامی نمی‌باشد و هر شخص حقیقی یا حقوقی می‌تواند به جای ایشان این کار را انجام بدهد.

چه قدر زمان برای پیکاپ ویزا دارید؟

پس از اینکه درخواست ویزا مورد قبول واقع شد، شما ۳۰ روز زمان خواهید داشت که پاسپورت خود را جهت الصاق ویزا به سفارت مورد نظر ارسال کنید. در صورتی که در بازه زمانی ۳۰ روزه برای پیکاپ اقدام نکنید، ویزای او ریجکت خواهد شد. به طور میانگین بین ۷ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا پاسپورت شما به دستتان برسد.

مراحل پیکاپ ویزا به روش ساده

پس از ثبت در‌خواست ویزا و موافقت با آن، برای پیکاپ ویزا باید مراحل زیر طی شود:

  1. پرینت ایمیل تأییدیه ویزا (پاس ریکوئست) را که از طرف سفارت برای شما ارسال شده است به کارگزاری‌های مورد نظر خود تحویل بدهید.
  2. پاسپورت خود را تحویل کارگزاری مورد نظرتان بدهید.
  3. در این مرحله، پاسپورت و مدارک توسط شرکت مهاجرتی به سفارت تحویل داده شده و امور مربوط به الصاق ویزا به پاسپورت پیگیری می‌شود.
  4. درنهایت پس از مدت ۷ تا 14 روز، پاسپورت همراه با ویزای الصاق شده به آن به شما تحویل داده می‌شود.

هزینه پیکاپ ویزا

هزینه این کار می‌تواند به عواملی هم چون هزینه خدمات سفارت، شرکت کارگزار ویزا بستگی داشته باشد. البته اگر خودتان بخواهید پاسپورت را به سفارت ببرید باید هزینه رفت و آمد را هم در این فهرست بگنجانید. پیشنهاد ما استفاده از سرویس پیکاپ ویزای شرکتی همچون ویزالند است تا  در هزینه‌های مالی و وقت صرفه جویی کنید.

پیکاپ ویزای کانادا

پس از موافقت با درخواست ویزای کانادا، یک نامه پاس ریکوئست (درخواست ارسال پاسپورت) برای شما ارسال می‌شود. پیکاپ ویزای کانادا را می‌توان از طریق سفارت کانادا در کشورهای مختلف انجام داد اما معمولاً پاسپورت‌های ایرانیان به دفاتر وک کانادا در شهرهای آنکارا و استانبول ارسال می‌شود، زیرا تعداد پروازهای زیادتری نسبت به سایر نقاط در طول هفته دارند و هزینه سفر به این کشورها هم ارزان‌تر از سایر نقاط است.

  • در حال حاضر پیکاپ ویزای کانادا بیشتر از طریق سفارت این کشور در استانبول صورت می‌گیرد و میانگین زمان انجام این کار هم بین 7 تا 10 روز کاری است.

پیگیری پیکاپ ویزای کانادا

پس از تحویل پاسپورت برای پیکاپ ویزا، یک شماره پیگیری برای شما ارسال می‌شود. با وارد شدن به سایت VFSGlobal می‌توانید مراحل پیکاپ خود را پیگیری کنید. پس از ورود به سایت، کشور مبدأ را کشوری که برای پیکاپ انتخاب کرده‌اید وارد کنید و کشور مقصد را نیز کانادا انتخاب کنید. با وارد کردن شماره پیگیری و تاریخ تولد می‌توانید مراحل پیکاپ ویزای کانادا خود را پیگیری کنید!

پیکاپ ویزای انگلستان

 خدمات مربوط به پیکاپ ویزای انگلیس توسط کارگزاری VFS انجام می‌شود. بعد از حضور در دفتر کارگزاری پاسپورتتان اخذ شده و بعد از صدور ویزا و الصاق آن به پاسپورت دوباره برایتان ارسال خواهد شد. در صورت انتخاب دفاتر وک خارج از ایران برای ثبت اطلاعات بیومتریک پیکاپ ویزای انگلستان بهتر است در ۲ کشور ترکیه و امارات با هدف صرف هزینه کمتر، سرعت بیشتر و راحتی مسافرین انجام شود. پیکاپ ویزای انگلستان هم چیزی حدود 10 تا 14 رو به طول می‌انجامد.

پیکاپ ویزای آمریکا

در حال حاضر سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند و ایرانیان بیشتر ویزاهای خود را به سفارت‌های این سه کشور ارسال می‌کنند. همچنین سفارت کشور آمریکا تنها سفارتی است که برای این کار توسط شخصی غیر از صاحب پاسپورت، وکالت نامه رسمی در خواست می‌کند.

  • در حال حاضر بیشترین تعداد پیکاپ ویزا آمریکا از سفارت این کشور در شهر آنکارا ترکیه صورت می‌گیرد.

خدمات پیکاپ پاسپورت ویزالند

این گونه خدمات باید توسط افراد مجرب و حرفه‌ای در این زمینه انجام شود تا از بالاترین ضریب‌ امنیتی برخوردار باشد. برای واگذار کردن پیکاپ پاسپورت خود به شرکت‌های مهاجرتی این پارامترها را در نظر داشته باشید:

  1. سرعت در انجام کار، پاسپورت شما باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دستتان برسد تا زمان کافی برای برنامه ریزی داشته باشید!
  2. امنیت، طی این فرایند، پاسپورت شما باید در بالاترین ضریب امنیتی ممکن به سفارت ارسال و به دست شما برسد.
  3. دقت بالا در انجام کار، شرکت مهاجرتی باید تمامی مراحل پیکاپ ویزا را با دقت تمام ریز نظر بگیرد تا هیچ خللی در پروسه پیکاپ وجود نداشته باشد.

ویزالند با دارا بودن بالاترین سرعت، بهترین دقت و امنیت بالا در زمینه پیکاپ ویزا، خیال شما را از بابت بروز هر گونه مشکل در این زمینه راحت می‌کند.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر