اطلاعیه ویزای انگلستان

  • طبق اطلاعیه وی اف اس انگلیس، از تاریخ ۱۲ می ۲۰۲۴، دیگر هیچ‌گونه خدماتی در آدرس قبلی ارائه نخواهد شد و دفتر وی اف اس این کشور به آدرس زیر انتقال خواهد یافت: تهران، خیابان شریعتی، خیابان معلم، مجتمع تجاری مگاپارس، طبقه سیزدهم

شرایط اخذ ویزای انگلیس را می‌توان به عنوان یکی از سخت‌ترین شرایط اخذ ویزا برای متقاضیان ایرانی معرفی کرد. ویزای توریستی انگلیس در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که برای اخذ هر یک از این انواع باید مدارک مشخص شده‌ای ارائه کنید. درخواست ویزای انگلستان از طریق سایت سفارت این کشور ارائه می‌شود اما برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به دفاتر VFSGlobal در ایران و خارج از ایران مراجعه کنید.

  • شرایط اخذ ویزای انگلیس تا حدود زیادی به شرایط اخذ ویزای شینگن شباهت دارد.
شرایط اخذ ویزای انگلیس
شرایط اخذ ویزا دعوتنامه معتبر از بستگان درجه یک – تاریخچه سفری – گردش حساب – تمکن مالی
حداقل میزان تمکن مالی 300 تا 350 میلیون تومان برای هر نفر
گردش حساب مورد نیاز ۳ تا ۶ ماه اخیر
هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند ۶ ماهه: 350 دلار
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط ویزالند منطبق با هزینه درخواست ویزا
نحوه اقدام برای اخذ ویزا الکترونیکی
ورود با این ویزا به کشورهای: مکزیک – پاناما – کوبا – جامائیکا – پرو – بلاروس و ۲۰ کشور دیگر
نحوه تعیین وقت سفارت از طریق VFSGlobal
مدت زمان تعیین وقت سفارت 7 تا 15 روز کاری
زمان اعتبار ویزا ۶ ماهه – ۲ ساله – ۵ ساله – ۱۰ ساله
مطابق درخواست متقاضی
مصاحبه برای اخذ ویزا ندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارت اسکن و یا عکس واضح پاسپورت متقاضی
وقت سفارت فوری دارد
ویزای فوری ندارد
تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه
زبان ترجمه مدارک ولزی – انگلیسی
مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا 3 هفته
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۹,۶۷% از ۱۱ هزار درخواست
امکان اعتراض در صورت ریجکتی ندارد
رفع ریجکتی رفع ریجکتی ندارد – پس از ریجکتی دوباره باید درخواست خود را ارسال کنید.
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) فردی
محل انگشت نگاری دفاتر VFSGlobal در ایران – ترکیه – امارات – گرجستان و دیگر کشورها
ساعات و روزهای کاری سفارت خانه یکشنبه تا پنچشنبه
ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵

شرایط اخذ ویزای انگلیس؛ نباید نا امید شد!

شرایط اخذ ویزای انگلستان متاسفانه در سایت سفارت این کشور اعلام نشده است و مواردی که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، تنها از تجربیات کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند برگرفته شده است. شرایط اخذ ویزای انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

۱. مدارک مالی:

تمکن مالی ویزای انگلیس برای هر نفر حداقل 300 تا 350 میلیون تومان است. تمکن مالی ویزای انگلستان باید به پوند و یا دلار آمریکا صادر شود. گردش حساب متقاضی نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه آخر باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه فقط تعداد تراکنشات مد نظر می‌باشد.

۲. ارائه دعوت‌نامه:

دعوتنامه ویزای انگلیس حتما باید از سوی بستگان درجه یک، یک دوست و یا آشنا ارسال شود. در متن دعوتنامه حتما باید مدت زمان اقامت، تاریخ ورود و خروج به انگلیس، نسبت شما با دعوت‌کننده و محل اقامت شما در انگلیس ذکر شود.

۳. تاریخچه سفری:

در صورتی که دعوتنامه ندارید، تاریخچه سفری ملاک مهم‌تری است. ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا و ویزای کشورهای آسیایی یک تاریخچه سفری قدرتمند محسوب می‌شوند.

  • توجه داشته باشید که ممکن است ویزاهای ارائه شده از سفارت‌خانه کشور مقصد و به منظور اعتبار سنجی استعلام شود.

وقت سفارت انگلیس؛ فقط باید انگشت نگاری شوید!

فرم درخواست ویزای انگلستان به صورت آنلاین در سایت سفارت این کشور تکمیل می‌شود. همچنین شما باید پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، هزینه ویزای خود را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید دفتر مورد نظر خود را برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ارائه کنید. شما فقط برای دریافت ویزای تحصیلی باید یک مصاحبه کوتاه انجام دهید و برای دریافت دیگر انواع ویزای انگلیس نیازی به مصاحبه ندارید.

وقت سفارت منعطف و ویزای فوری در 24 ساعت!

کارگزاری سفارت انگلستان در استانبول شرکت TLS است. کارگزاری TLS در استانبول خدمات وقت سفارت منعطف و درخواست ویزای فوری به متقاضیان ارائه می‌دهد. وقت سفارت منعطف این امکان را به شما می‌دهد تا هرزمانی که تمایل داشتید در ساعات اداری بتوانید با مراجعه حضوری اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنید و مدارک خود را تحویل دهید. خدمات درخواست ویزای فوری برای آن دسته از افرادی است که تمایل دارند به ویزای آنها در کمتر از 24 ساعت پاسخ‌ داده شود. البته این کارگزاری خدمات پاسخ‌دهی به ویزا در 5 روز کاری، پرکردن فرم درخواست ویزا، پیگیری وضعیت پرونده با اس‌ام‌اس را نیز ارائه می‌دهد.

هزینه وقت سفارت و درخواست ویزای فوری انگلستان

هزینه وقت سفارت منعطف کارگزاری TLS را می‌توانید در زمان حضورتان با کارت‌ها اعتباری بین‌المللی پرداخت کنید. همچنین هزینه درخواست ویزای فوری نیز باید به‌صورت آنلاین بعد از پرکردن فرم درخواست ویزای این کشور پرداخت شود.

نوع خدمات هزینه
ویزای بسیار فوری (پاسخ 24 ساعته) 956 پوند
ویزای فوری (پاسخ در 5 روز کاری) 250 پوند
وقت سفارت منعطف  1,500 لیر
اسکن و بارگذاری مدارک 28.32 پوند
اسکن و بارگذاری مدارک دعوت‌کننده (به همراه پرکردن فرم درخواست ویزا) 88.50 پوند
پرکردن فرم درخواست و بارگذاری مدارک (24 ساعته) 118 پوند
تحویل پاسپورت درب منزل یا دفتر (داخل ترکیه)  1,800 لیر
پرکردن فرم درخواست ویزا  1,230 لیر
انگشت‌نگاری درب منزل یا دفتر 413 پوند

ویزای انگلیس تضمینی؟! تضمینی وجود ندارد؟

واقعیت این است که هیچکس نمی‌تواند هیچ تضمینی برای اخذ ویزای انگلیس به شما بدهد. تنها تضمین اخذ ویزای انگلستان این است که شما با یک تاریخچه سفری قدرتمند (منظور از تاریخچه سفری قدرتمند ویزای شینگن، استرالیا، آمریکا و یا ویزای قدرتمند کشورهای آسیایی می‌باشد) و مدارک مالی خود اقدام کنید.

کدام یک از انواع ویزای انگلیس برای من مناسب است؟

با توجه به هدف شما از سفر به انگلیس، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. محبوب‌ترین ویزاهای انگلیس ویزای کاری، تحصیلی و توریستی می‌باشد که در ادامه شرایط اخذ آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم:

۱. ویزای توریستی انگلیس

مهم ترین شرط اخذ ویزای توریستی انگلستان، مدارک مالی می‌باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، مدارک مالی توسط افسر سفارت به دقت بررسی می‌شود. به طوری که حتی حقوق دریافتی و یا اجاره پرداختی باید در گردش حساب مشهود باشد! ایده‌آل ترین تمکن مالی ویزای انگلیس برای هر نفر حداقل 300 تا 350 میلیون تومان می‌باشد.

۲. ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای Tier4 معروف است. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس حتما باید از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا کالج برگه پذیرش تحصیلی ارائه کنید. تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس کاملا به رشته تحصیلی شما در این کشور بستگی دارد. همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حتما باید مدارک تحصیلی خود را (براساس رشته انتخابی) ارائه کنید.

۳. ویزای کار انگلستان

دعوتنامه از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه مهم ترین شرط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس است. همچنین شما فقط در صورتی مجاز به کار در انگلیس هستید که مدرک زبان آیلتس (بسته به شغل مورد نظر) ارائه کنید.

برای دریافت ویزای انگلستان چه مدارکی باید ارائه شود؟

مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی و یا ولزی ترجمه شود. توجه داشته باشید که نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای ترجمه مدارک نبوده و مهر دارالترجمه کافی است. چک لیست مدارک ویزای انگلستان به شرح زیر می‌باشد:

📑 گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و یک صفحه خالی

📑 گذرنامه‌های قبلی متقاضی به همراه ویزاهای قبلی

📑 تمکن مالی به پوند و یا دلار آمریکا

📑 گردش حساب ۳ تا ۶ ماه آخر

📑 اصل و ترجمه شناسنامه

📑 ارائه کلیه اسناد منقول و غیر منقول به همراه ترجمه

📑 ارائه دعوت نامه معتبر (در صورت دارا بودن)

📑 ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

هزینه ویزای انگلیس در دفتر ویزالند چقدر است؟

قیمت ویزای انگلستان، با توجه به مدت اعتبار ویزای صادر شده متغییر می‌باشد. همچنین به طور معمول هزینه ویزای انگلیس در دفاتر VFSglobal خارج از کشور کمی ارزان‌تر است. در جدول زیر هزینه ویزای انگلستان با توجه به مدت اعتبار آن آورده شده است:

مدت اعتبار ویزای دریافتی هزینه ویزا
 ۶ ماهه 350 دلار
 ۲ ساله 1000 دلار
 ۵ ساله 2000 دلار
 ۱۰ ساله 2500 دلار

مدت زمان جوابدهی ویزای انگلیس  باید کمتر از یک ماه باشد

مدت زمان جوابدهی ویزای انگلستان حدودا 3 هفته است. در صورتی که از دفاتر خارج از ایران اقدام کرده باشید، باید پاسپورت خود را به دفتری که در آن انگشت نگاری شده‌اید، پیکاپ کنید و حتما باید تا ۳۰ روز پس از دریافت جواب ویزا پاسپورت خود را پیکاپ کنید. اما اگر در دفتر تهران انگشت نگاری شده باشید، پاسپورت به آدرس مشخص شده پست می‌شود. سفارت انگلیس طرح‌های جداگانه‌ای برای جوابدهی به درخواست ویزا ارائه کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. سرویس استاندارد

با این انتخاب این سرویس، باید ۱53 دلار برای ویزای ۶ ماهه در سایت سفارت پرداخت کنید و جواب ویزای شما در ۱۵ روز کاری ارسال می‌شود.

۲. سرویس ویژه

با انتخاب این سرویس، باید ۴۰۹ دلار برای ویزای ۶ ماهه به سفارت انگلیس پرداخت کنید . جواب ویزای شما در ۵ روز کاری برای شما ارسال می‌شود.

۳. سرویس سوپر ویژه

با انتخاب سرویس سوپر ویژه، باید ۱,۴۰۶ دلار برای ویزای ۶ ماه انگلیس پرداخت کنید که در این صورت، جواب ویزای شما در ۲۴ ساعت برای شما ارسال می‌شود.

چرا درخواست ویزای انگلستان رد می‌شود؟

رایج ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلستان، عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت می‌باشد. در صورتی که افسران ویزای انگلستان به مدارک مالی شما شک داشته باشند، شما با بند عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها ریجکت می‌شوید. تاریخچه سفری نامناسب و ارائه دعوتنامه نامعتبر نیز از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای انگلستان می‌باشند.

اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس فایده‌ای ندارد!

رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد. شما هر زمانی که مایل باشید می‌توانید با رفع کردن نواقص پرونده خود مجددا برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کنید. امکان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس وجود دارد و نحوه اعتراض به آن در انتهای برگه ریجکتی ذکر شده است. اما پیشنهاد می‌کنیم برای اعتراض نکنید. چرا که اقدام مجدد برای درخواست ویزای انگلستان هزینه کمتری برای شما خواهد داشت!

آدرس سفارت انگلیس در تهران

سفارت انگلستان در تهران از سال ۱۳۷۸ دایر شد. در نتیجه برای اخذ ویزای انگلیس در تهران باید به آدرس خیابان فردوسی، بین خیابان نوفل لوشاتو و خیابان جمهوری، پلاک ۱۹۸ مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که بخش ارائه خدمات ویزا و کنسولی سفارت انگلیس در ایران همچنان تعطیل می‌باشد.

سوالات متداول اخذ ویزای انگلستان

۱. ویزای توریستی انگلستان چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای توریستی انگلستان در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته برای درخواست ویزای بلند مدت باید مدارک بیشتری ارائه کنید.

۲. امکان انگشت نگاری ویزای انگلیس در ایران وجود دارد؟

در حال حاظر بخش کنسولی سفارت انگلستان در ایران تعطیل می‌باشد. اما شما برای انگشت نگاری و دریافت ویزای انگلستان می‌توانید به دفتر کارگزاری VFSglobal در تهران مراجعه کنید.

۳. کدام یک از دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس بهتر می‌باشند؟

هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد. شما به هریک از این دفاتر که مراجعه کنید، در نهایت مدارک شما در دفتر ابوظبی بررسی خواهد شد.

۴. مدت زمان جواب دهی و صدور ویزای انگلیس چقدر است؟

به طور معمول جواب ویزای انگلیس در بازه زمانی 3 هفته پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری صادر می‌شود و می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، جواب ویزای خود را زودتر از مدت زمان اعلام شده دریافت کنید.

۵. امکان پیگیری وضعیت صدور ویزای انگلیس وجود دارد؟

اگر از ترکیه برای ویزای انگلستان اقدام کرده باشید می‌توانید مراحل بررسی مدارک را بصورت آنلاین ببینید. اما این کار در ایران ممکن نیست. در ایران تنها از طریق ایمیل می‌توانید وضعیت صدور و یا عدم صدور ویزای خود را پیگیری کنید.

۶. رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلستان چیست؟

از رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم به عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها، ارائه دعوتنامه نامعتبر و تاریخچه سفری نامناسب اشاره کنیم.

۷. آیا امکان رفع ریجکتی ویزای انگستان وجود دارد؟

رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد و شما حتی ۱ ساعت پس از ریجکتی و به شرط رفع نواقص پرونده خود می‌توانید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.

۸. کدام یک از انواع ویزای انگلستان برای شما مناسب‌تر است؟

نوع ویزا به هدف شما از سفر به انگلستان بستگی دارد، ویزای انگلستان در انواع توریستی، تحصیلی، کاری، ترانزیت و سرمایه گذاری صادر می‌شود.

۹. مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای انگلیس کدامند؟

تمکن مالی، گردش حساب و ارائه دعوتنامه و یا تاریخچه سفری قدرتمند از شرایط اخذ ویزای انگلیس می‌باشد.

۱۰. چگونه درخواست ویزای انگلستان را به سفارت ارائه دهیم؟

فرم ویزای انگلستان به همراه پرداخت هزینه درخواست ویزا به صورت آنلاین و در سایت سفارت این کشور انجام می‌پذیرد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر