ویزای انگلیس

کرونا و ویزای انگلستان | باز شدن VAC انگلستان از ۵ مرداد ماه

از تاریخ ۵ مرداد ماه ۹۹ (۲۶ جولای ۲۰۲۰) دفتر خدمات ویزای انگلستان در تهران باز بوده و خدمات اخذ ویزای انگلستان، به متقاضیان انواع ویزای انگلیس ارائه خواهد شد.

 • متقاضیانی که وقت سفارت انگلستان آن‌ها در ایام شیوع کرونا لغو گردیده، برای تنظیم وقت سفارت جدید با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. در نظر داشته باشید که قرار ملاقات جدید با توجه به زمان قرار ملاقات قبلی شما تنظیم خواهد شد. پس منتظر تماس سفارت باشید.

 • متقاضیانی که بعد از تاریخ ۵ مرداد ماه، قصد ثبت درخواست ویزای انگلیس در سایت سفارت بریتانیا را دارند، می‌توانند وقت ملاقات خود را برای تاریخ‌های موجود در تقویم سفارت، ثبت نمایند.

شرایط اخذ ویزای انگلستان را می‌توان به عنوان یکی از سخت‌ترین شرایط اخذ ویزا برای متقاضیان ایرانی معرفی کرد. ویزای توریستی انگلیس در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که برای اخذ هر یک از این انواع باید مدارک مشخص شده‌ای ارائه کنید. درخواست ویزای انگلیس از طریق سایت سفارت این کشور ارائه می‌شود اما برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به دفاتر VFSGlobal در ایران و خارج از ایران مراجعه کنید.

 • شرایط اخذ ویزای انگلیس تا حدود زیادی به شرایط اخذ ویزای شینگن شباهت دارد.
شرایط اخذ ویزای انگلیس
شرایط اخذ ویزا دعوتنامه معتبر از بستگان درجه یک – تاریخچه سفری – گردش حساب – تمکن مالی
حداقل میزان تمکن مالی ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان برای هر نفر
گردش حساب مورد نیاز ۳ تا ۶ ماه اخیر
هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند ۶ ماهه: ۳۰۰ دلار داخل ایران – ۲۸۰ دلار خارج از ایران
هزینه اخذ ویزا، در صورتی که خودتان بخواهید اقدام کنید ۶ ماهه: ۱۳۳ دلار
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط ویزالند منطبق با هزینه درخواست ویزا
هزینه گرفتن وقت سفارت، در صورتی که خودتان بخواهید وقت سفارت بگیرید ۶ ماهه: ۱۳۳ دلار
نحوه اقدام برای اخذ ویزا الکترونیکی
ورود با این ویزا به کشورهای: مکزیک – پاناما – کوبا – جامائیکا – پرو – بلاروس و ۲۰ کشور دیگر
نحوه تعیین وقت سفارت از طریق VFSGlobal
مدت زمان تعیین وقت سفارت ۱۴ روز کاری
زمان اعتبار ویزا ۶ ماهه – ۲ ساله – ۵ ساله – ۱۰ ساله
مطابق درخواست متقاضی
مصاحبه برای اخذ ویزا ندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارت اسکن و یا عکس واضح پاسپورت متقاضی
وقت سفارت فوری ندارد
ویزای فوری ندارد
تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه
زبان ترجمه مدارک ولزی – انگلیسی
مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا ۳ هفته
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۹,۶۷% از ۱۱ هزار درخواست
رایج‌ترین دلیل ریجکتی
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت
 • تاریخچه سفری نامناسب
 • اعلام اشتباهی نوع ویزای درخواستی
امکان اعتراض در صورت ریجکتی ندارد
رفع ریجکتی رفع ریجکتی ندارد – پس از ریجکتی دوباره باید درخواست خود را ارسال کنید.
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) فردی
نیاز به پیکاپ ندارد – از طریق پست برای شما ارسال می‌شود
محل انگشت نگاری دفاتر VFSGlobal در ایران – ترکیه – امارات – گرجستان و دیگر کشورها
ساعات و روزهای کاری سفارت خانه یکشنبه تا پنچشنبه
ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای انگلیس

📌 وقت سفارت انگلیس

📌 ویزای انگلیس تضمینی

📌 انواع ویزای انگلستان

📌 مدارک اخذ ویزای انگلیس

📌 قیمت ویزای انگلیس

📌 مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای انگلیس

📌 ریجکت ویزای انگلیس

📌 رفع ریجکت ویزای انگلیس

📌 آدرس سفارت انگلیس در تهران

📌 نگاه کلی به اخذ ویزای انگلیس

شرایط اخذ ویزای انگلیس؛ راه سختی در پیش دارید اما ناامید نباشید!

شرایط اخذ ویزای انگلستان متاسفانه در سایت سفارت این کشور اعلام نشده است و مواردی که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، تنها از تجربیات کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند برگرفته شده است. شرایط اخذ ویزای انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

۱. مدارک مالی:

تمکن مالی متقاضیان ویزای انگلیس برای هر نفر باید مبلغی حدودا بین ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان باشد. تمکن مالی ویزای انگلستان باید به پوند و یا دلار آمریکا صادر شود. گردش حساب ویزای انگلیس نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه آخر باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه فقط تعداد تراکنشات مد نظر می‌باشد. مدارک مالی متقاضی ویزای انگلیس با دقت کامل بررسی می‌شود! به طوری که حتی حقوق دریافتی و اجاره پرداختی شما در گردش حساب ارائه شده بررسی می‌شود.

۲. ارائه دعوت‌نامه:

دعوتنامه ویزای انگلیس حتما باید از سوی بستگان درجه یک، یک دوست و یا آشنا ارسال شود. در متن دعوتنامه ویزای انگلیس حتما باید مدت زمان اقامت، تاریخ ورود و خروج به انگلیس، نسبت شما با دعوت‌کننده و محل اقامت شما در انگلیس ذکر شود.

۳. تاریخچه سفری:

در صورتی که دعوتنامه ندارید، تاریخچه سفری ملاک مهم‌تری است. ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا و ویزای کشورهای آسیایی یک تاریخچه سفری قدرتمند محسوب می‌شوند.

 • توجه داشته باشید که ممکن است ویزاهای ارائه شده از سفارت‌خانه کشور مقصد و به منظور اعتبار سنجی استعلام شود.

وقت سفارت انگلیس؛ فقط باید انگشت نگاری شوید!

فرم درخواست ویزای انگلیس به صورت آنلاین در سایت سفارت این کشور تکمیل می‌شود. همچنین شما باید پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، هزینه ویزای خود را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید دفتر مورد نظر خود را برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ارائه کنید. شما فقط برای دریافت ویزای تحصیلی باید یک مصاحبه کوتاه انجام دهید و برای دریافت دیگر انواع ویزای انگلیس نیازی به مصاحبه ندارید.

بیشتر بدانید: وقت سفارت انگلیس

ویزای انگلیس تضمینی؛ تضمین ویزای انگلستان چیست؟

واقعیت این است که هیچکس نمی‌تواند هیچ تضمینی برای اخذ ویزای انگلیس به شما بدهد. تنها تضمین اخذ ویزای انگلستان این است که شما با یک تاریخچه سفری قدرتمند (منظور از تاریخچه سفری قدرتمند ویزای شینگن، استرالیا، آمریکا و یا ویزای قدرتمند کشورهای آسیایی می‌باشد) و مدارک مالی خود اقدام کنید.

انواع ویزای انگلستان؛ کدام ویزای انگلیس برای من مناسب است؟

با توجه به هدف شما از سفر به انگلیس، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. محبوب‌ترین ویزاهای انگلیس ویزای کاری، تحصیلی و توریستی می‌باشد که در ادامه شرایط اخذ آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم:

۱. ویزای توریستی انگلیس

مهم ترین شرط اخذ ویزای توریستی انگلستان، مدارک مالی می‌باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، مدارک مالی ویزای انگلیس به دقت بررسی می‌شود به طوری حتی حقوق دریافتی و یا اجاره پرداختی باید در گردش حساب مشهود باشد! ایده‌آل ترین تمکن مالی ویزای انگلیس برای هر نفر مبلغی بین ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان می‌باشد.

۲. ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای Tier4 معروف است. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس حتما باید از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا کالج برگه پذیرش تحصیلی ارائه کنید. تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس کاملا به رشته تحصیلی شما در این کشور بستگی دارد. همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حتما باید مدارک تحصیلی خود را (براساس رشته انتخابی) ارائه کنید.

۳. ویزای کار انگلستان

دعوتنامه از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه مهم ترین شرط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس است. همچنین شما فقط در صورتی مجاز به کار در انگلیس هستید که مدرک زبان آیلتس (بسته به شغل مورد نظر) ارائه کنید.

مدارک اخذ ویزای انگلیس؛ برای دریافت ویزای انگلیس چه مدارکی باید ارائه شود؟

مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی و یا ولزی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای انگلستان نیست و مهر دارالترجمه کافی است. چک لیست مدارک ویزای انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

📑 گذرنامه متقاضی ویزای انگلیس با حداقل یک صفحه خالی

📑 گذرنامه‌های قبلی متقاضی به همراه ویزاهای قبلی

📑 تمکن مالی به پوند و یا دلار آمریکا

📑 گردش حساب ۳ تا ۶ ماه آخر

📑 اصل و ترجمه شناسنامه

📑 ارائه کلیه اسناد منقول و غیر منقول به همراه ترجمه

📑 ارائه دعوت نامه معتبر (در صورت دارا بودن)

📑 ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

قیمت ویزای انگلیس؛ برای درخواست ویزای انگلیس چقدر باید هزینه پرداخت کنیم؟

هزینه درخواست ویزای انگلستان، با توجه به مدت اعتبار ویزای صادر شده متغییر می‌باشد. همچنین به طور معمول هزینه درخواست ویزای انگلیس در دفتر تهران، ۲۰ دلار گرانتر از دفاتر VFSglobal خارج از ایران می‌باشد. هزینه ویزای انگلیس با توجه به مدت اعتبار آن در جدول زیر آماده شده است:

 • در جدول زیر هزینه ویزای توریستی انگلیس اعلام شده است و این مبالغ به دلار آمریکا می‌باشد.
مدت اعتبار ویزای دریافتی اقدام از دفتر تهران اقدام از دفاتر VFS Global خارج از ایران
۶ ماهه ۳۰۰ دلار ۲۸۰ دلار
۲ ساله ۸۰۰ دلار ۷۲۰ دلار
۵ ساله ۱,۳۰۰ دلار ۱,۲۸۰ دلار
۱۰ ساله ۱,۵۰۰ دلار ۱,۴۸۰ دلار

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای انگلیس؛ جواب ویزای انگلیس در چه بازه زمانی صادر می‌شود؟

حدودا در مدت زمان ۲ تا ۳ هفته کاری به درخواست ویزای انگلستان شما پاسخ داده می‌شود. در صورتی که از دفاتر خارج از ایران اقدام کرده باشید، باید پاسپورت خود را به دفتری که در آن انگشت نگاری شده‌اید، پیکاپ کنید و حتما باید تا ۳۰ روز پس از دریافت جواب ویزا پاسپورت خود را پیکاپ کنید. اما اگر در دفتر تهران انگشت نگاری شده باشید، پاسپورت به آدرس مشخص شده پست می‌شود. سفارت انگلیس طرح‌های جداگانه‌ای برای جوابدهی به درخواست ویزا ارائه کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. سرویس استاندارد

با این انتخاب این سرویس، باید ۱۲۵ دلار برای ویزای ۶ ماهه در سایت سفارت پرداخت کنید و جواب ویزای شما در ۱۵ روز کاری ارسال می‌شود.

۲. سرویس ویژه

با انتخاب این سرویس، باید ۴۰۹ دلار برای ویزای ۶ ماهه به سفارت انگلیس پرداخت کنید . جواب ویزای شما در ۵ روز کاری برای شما ارسال می‌شود.

۳. سرویس سوپر ویژه

با انتخاب سرویس سوپر ویژه، باید ۱۴۰۶ دلار برای ویزای ۶ ماه انگلیس پرداخت کنید که در این صورت، جواب ویزای شما در ۲۴ ساعت برای شما ارسال می‌شود.

ریجکت ویزای انگلیس؛ چرا درخواست ویزای انگلستان رد می‌شود؟

رایج ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلستان، عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت می‌باشد. در صورتی که افسران ویزای انگلستان به مدارک مالی شما شک داشته باشند، شما با بند عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها ریجکت می‌شوید. تاریخچه سفری نامناسب و ارائه دعوتنامه نامعتبر نیز از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای انگلستان می‌باشند.

رفع ریجکت ویزای انگلیس؛ به ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم اعتراض کنیم؟

رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد. شما هر زمانی که مایل باشید می‌توانید با رفع کردن نواقص پرونده خود مجددا برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کنید. امکان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس وجود دارد و نحوه اعتراض به آن در انتهای برگه ریجکتی ذکر شده است. اما پیشنهاد می‌کنیم برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس اقدام نکنید. چرا اقدام مجدد برای دریافت ویزای انگلیس هزینه کمتری برای شما خواهد داشت!

آدرس سفارت انگلیس در تهران

سفارت انگلستان در تهران از سال ۱۳۷۸ دایر می‌باشد و آدرس تهران، خیابان فردوسی، بین خیابان نوفل لوشاتو و خیابان جمهوری، پلاک ۱۹۸ واقع شده است. توجه داشته باشید که بخش ارائه خدمات ویزا و کنسولی سفارت انگلیس در ایران همچنان تعطیل می‌باشد.

سوالات متداول اخذ ویزای انگلستان

۱. ویزای توریستی انگلستان چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای توریستی انگلستان در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته برای درخواست ویزای بلند مدت باید مدارک بیشتری ارائه کنید.

۲. امکان انگشت نگاری ویزای انگلیس در ایران وجود دارد؟

در حال حاظر بخش کنسولی سفارت انگلستان در ایران تعطیل می‌باشد. اما شما برای انگشت نگاری و دریافت ویزای انگلستان می‌توانید به دفتر کارگزاری VFSglobal در تهران مراجعه کنید.

۳. کدام یک از دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس بهتر می‌باشند؟

هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد. شما به هریک از این دفاتر که مراجعه کنید، در نهایت مدارک شما در دفتر ابوظبی بررسی خواهد شد.

۴. مدت زمان جواب دهی و صدور ویزای انگلیس چقدر است؟

به طور معمول جواب ویزای انگلیس در بازه زمانی ۲ تا ۳ هفته کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری صادر می‌شود و می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، جواب ویزای خود را زودتر از مدت زمان اعلام شده دریافت کنید.

۵. امکان پیگیری وضعیت صدور ویزای انگلیس وجود دارد؟

اگر از ترکیه برای ویزای انگلستان اقدام کرده باشید می‌توانید مراحل بررسی مدارک را بصورت آنلاین ببینید. اما این کار در ایران ممکن نیست. در ایران تنها از طریق ایمیل می‌توانید وضعیت صدور و یا عدم صدور ویزای خود را پیگیری کنید.

۶. رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلستان چیست؟

از رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم به عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها، ارائه دعوتنامه نامعتبر و تاریخچه سفری نامناسب اشاره کنیم.

۷. آیا امکان رفع ریجکتی ویزای انگستان وجود دارد؟

رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد و شما حتی ۱ ساعت پس از ریجکتی و به شرط رفع نواقص پرونده خود می‌توانید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.

۸. کدام یک از انواع ویزای انگلستان برای شما مناسب‌تر است؟

نوع ویزا به هدف شما از سفر به انگلستان بستگی دارد، ویزای انگلستان در انواع توریستی، تحصیلی، کاری، ترانزیت و سرمایه گذاری صادر می‌شود.

۹. مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای انگلیس کدامند؟

تمکن مالی، گردش حساب و ارائه دعوتنامه و یا تاریخچه سفری قدرتمند از شرایط اخذ ویزای انگلیس می‌باشد.

۱۰. چگونه درخواست ویزای انگلستان را به سفارت ارائه دهیم؟

فرم درخواست ویزای انگلیس به همراه پرداخت هزینه درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین و در سایت سفارت این کشور انجام می‌پذیرد.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 99 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۴۵۴ دیدگاه ها

 • سلام روز بخیر
  من واسه خودم و فرزندم ۴ ساله م میخوام درخواست ویزای توریستی انگلیس کنم؟ آیا باید اپلیکیشن جدا واسه هر کدوممون پر بشه؟
  سوال دوم اینکه تو قسمت dependant details دقیقا چی باید چی وارد کرد؟ آیا باید اسم فرزندم رو وارد کنم؟ یا تو قسمتی که نوشته بجز همسر یا وابسته شما کسی توی این سفر همراهی تون میکنه باید اسم فرزندم رو بزنم؟
  در کل کدوم قسمت باید مشخصات فرزند رو که همراهم هست وارد کنم؟ آیا نیازی به این کار هست؟ یا همون اپلیکیشن جدا پر میکنم کافیه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام؛ باید اپلیکیشن جدا باید پر بشه برای خودتون و فرزندتون . باید اسم فرزندتون رو اعلام کنید.

 • سلام ببخشید من وقت vfs دارم برای ویزای دانشجویی انگلیس و فاند کامل دارم. در چک لیست من ذکر نشده باید شناسنامه ترجمه کنم ببرم یا عکس ببرم آیا اینا رو باید ببرم یا فقط مدارکی که در چک لیست هست؟

 • سلام و وقت گرامی بخیر.
  من ۲۲سالمه و در حال تحصیل هستم.
  میتونم با دعوتنامه دوستم که متاهله و کار معتبری داره؛ ویزای توریستی بگیرم؟
  بسیار ممنون از راهنماییتون

  • سلام؛ سن تون سن حساسی هستش و شانس گرفتن ویزاتون تنهایی بخواهید اقدام کنید خیلی ضعیفه . حتما با خانواده اقدام کنید.

 • سلام من و همسرم و فرزندم (۲۹ سال) ویزای ۵ سال کانادا رو تا وسامبر ۲۰۲۲ داریم آیا نیازی به انگشت نگاری هست؟

 • سلام . در اکتبر ۲۰۲۰ ویزای تحصیلی یک ساله انگلیس، برای پسرم صادر شده و پسرم اونجا درس خوند الان برگشته ایران. سوال من اینه که آیا با ویزای قبلی که تا اکتبر ۲۰۲۱ اعتبار داره می تونه در سپتامبر ۲۰۲۱ دوباره به انگلیس برگرده یا باید برای ویزا اقدام کنه با تشکر

 • سلام وقت بخیر
  بنده اتباع افغان مقیم ایران هستم . برادرم در انگلستان پاس و شهروندی انگلستان رو داره ، بنده پاس الکتریکی افغانستان و تذکره الکتریکی افغانستان رو دارا هستم .
  چگونه میتونم برای ویزای توریستی اقدام کنم؟ ایا انجام میشه ؟
  و اینکه بعد از رسیدن به خاک انگلستان درخواست پناهندگی هم میتونم بدم؟ ممنون

  • سلام؛ باید در کنار دعوتنامه مدارک شغلی و بانکی معتبر به سفارت ارائه بدید که شانس گرفتن ویزا رو داشته باشید.

 • سلام من از لندن دارم کامنت میزارم من پاسپورتمو دادم تمدید کنن گفتن یه ماه ونیم طول میکشه راهی هست که این مدت زمان کوتاه بشه یعنی بشه ۱ ماه؟پول بدم درست میشه؟

 • سلام وقتتون بخیر ف من میخوام برای ویزای توریستی انگلیس با همسرم اقدام کنیم . تمام مدارکمون کامل هست حتی تمکن اما نه دعوت نامه داریم نه تاریخچه سفر به نظرتون امکان ریجکتی هست.؟

 • با عرض سلام و روز بخیر
  من ٣۵ سال دارم و کارمند شرکت خصوصی هستم و سابقه بیمه دارم و برادرم شهروند انگلستان ایا امکان گرفتن ویزا توریسی برای من وجود داره سند ملکی و مبلغ ١۵٠ میلیون هم دارم

 • سلام.وقت بخیر. یکی از آشنایان میخواد برام دعوت نامه توریستی بفرسته در حال حاضر انجام میشه و اجازه میدن؟ اگر خیر مشخص نشده که چه موقع اجازه ورود بدن؟

 • سلام،برای تمدید پاسپورت حضور پدر الزامیه؟برای یه پسر ۱۶ ساله،ولی هم مادرش حضور داره هم عموش از باباش وکالت‌نامه داره،بازم با این وجود باید خود پدر باشه حتما؟

 • سلام
  برای دریافت ویزای همراه ارائه سند ازدواج لازم هستش یا میشه به عنوان پارتنر معرفی کنیم.
  و اینکه به جای سند ملک مبایعه نامه کد رهگیری دار و هولوگرام دار را ترجمه و ارائه کنیم کافیه؟

 • سلام،من برادرم لندن زندگی میکنه زیر ۱۸ ساله پاسپورتش وقتش تموم شده رفته سفارت که عوض کنه بخاطر یه سری مشکلات شناسنامه عوض نکردن براش ولی‌ سفارت بهش گفته با این پاسپورته ک تموم شده وقتش میتونی بری ایران اگه بهت نامه بدیم ولی باید برای برگشتنت حتما شناسنامت عوض شده باشه،میخوام بدونم آیا با پاسپورتی که انقضاش تموم شده میتونه بیاد ایران یانه؟

 • سلام ،راهی هست که یه پسر ۱۶ ساله بدون پاسپورت از انگلیس بتونه بیاد ایران؟انقضای پاسپورت تموم شده و زمانی برای تمدید نیست،توروخدا بگید راهی هست یانه؟

 • سلام خسته نباشید
  از زمان دریافت ایمیل تصمیم گیری از سفارت انگلیس در ابوظبی تا زمان تحویل پاسپورت در تهران چند روز زمان میبره؟ من ۲ هفته گذشته ایمیل دریافت کردم ولی هنوز پاسپورت من آماده نشده – در صورت داشتن تجربه در این زمینه خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین.

 • درود وقتتون بخیر،من ۳سال است که در انگلستان زندگی میکنم ولی هنوز بریتیش نشدم ،با‌وجود اینکه تک فرزند هستم ایا امکان فرستادن دعوتنام فامیلی برای خانواد ام را دارم؟
  و اینکه ایا امکان قبول کردن ویزا از طریق سفارت چقدر امکان پذیره؟

  • سلام؛ اگه شرایط فرستادن دعوت نامه رو دارید و می تونید بفرستید که خانواده هم با توجه به دعوت کننده و اینکه مدارکشون تکمیل باشه شانس گرفتن ویزاشون بالا خواهد بود.

 • سلام من میخوام به انگلیس برم واسه کار اما کارفرما توانگلیس میگه که باید در انگلیس باشم تا به من کار بده، میخواستم بدونم که میشه توریستی رفت اونجا ومشغول شد بعد مجوز کار واقامت گرفت ؟واینکه من تاحالا سفر خارجی نداشتم میتونم از طریق موسسه شما ویزای توریستی بگیرم وبرنگردم ؟یه سوال دیگه اینکه اگر اونجا درخواست پناهندگی بدم قبول میشه؟وچند مدت زمان میبره تا پناهندگی من روقبول کنن

  • سلام؛ ما تخصصی توریستی کار می کنیم. و اینکه باید شرایط اقدام کردن رو داشته باشید که سفارت با درخواستتون موافقت کنه. داشتن یا دعوتنامه از شخصی که تو کشور انگلیس هست یا سابقه سفری شنگن در کنار این مدارک شغلی معتبر و مدارک بانکی جز مدارک مهم هست.

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم الان برای پرواز از انگلیس به تهران احتیاج به ارائه مدرک هست که مثلا ثابت بشه پرواز ضروریه؟یا فقط اقامت داشته باشیم کافیه

 • سلام،برادرم انگلیس زندگی میکنه انقضای پاسپورتش تموم شده باید بره کنسول گری لندن که پاسپورتش رو تمدید کنه چند هفته زمان میبره تا پاسپورتش رو تمدید کنن واسش بفرستن؟

 • سلام.برادرانم مقیم انگلستان هستند میخوان واسه مادرم و من دعوتنامه بفرستند…مادرم پیر هستن و من باید همراهش باشم بنظرتون ویزا میدن البته من خودم حساب بانکیم خوبه

  • سلام؛ پرونده شما و پرونده مادر شما تو پرونده مجزا هست برای سفارت و مدارک شما بررسی میشه. اگه شما سنتون پایین باشه می تونید با مادر با یه پرونده اقدام کنید.

 • سلام پدرم ده سال پیش قاچاقی رفته انگلیس سال دیگه بریتیش پاسپورت میگیره هنوز نداره مثل اینکه گفتن اگه بره سفارت براش مشکلی پیش میاد گیر میوفته الان کارش گیر کرده نیاز هست بره کنسول گری لندن آیا براش مشکل ایجاد میشه؟

 • سلام پدرم ده سال پیش قاچاقی رفته انگلیس سال دیگه بریتیش پاسپورت میگیره هنوز نداره مثل اینکه گفتن اگه بره سفارت براش مشکلی پیش میاد گیر میوفته الان کارش گیر کرده نیاز هست بره کنسول گری لندن آیا براش مشکل ایجاد میشه؟

 • سلام من ۱۸ سالمه و دانش آموز هم هستم و از یک باشگاه فوتبال در انگلیس دعوت نامه دریافت کردم، چقدر هزینه باید بدم تا برم، و اینکه چقدر احتمال دارد که درخواست ویزای من اوکی بشه؟

 • سلام از ۱۶ اردیبهشت که پرواز ایران و لندن باز میشه ایا هواپیمایی قطر ایروایز هم پرواز میکنه از انگلیس ب ایران یا فقط‌ ایران ایر

 • در رابطه با مدارک شغلی هم در یک شرکت خصوصی سه سال هس که کار میکنم،(جوشکار صنعتی هستم.)
  قرارداد مون یکماه به یکماه تمدید میشه
  آیا از شرکت نامه شغلی بگیرم معتبره
  سابقه بیمه هم میتونم بگیرم

  • سلام؛ بله هم گواهی اشتغال به کار هم قرارداد کاری تون هم اگه بیمه تون هم مرتبط هست سابقه بیمه تون رو هم بگیرید.

 • سلام وقت بخیر
  من پسرخاله م از انگلیس میخواد واسه م دعوتنامه بفرسته
  آیا امکان اینکه بتونم ویزا بشم هستش؟
  متاهل هستم بدون فرزند
  چقد باید تمکن مالی ارائه بدم
  آیا سند هم باید ارائه داد؟

  • سلام، بله می تونید اقدام کنید، سند ملکی بهتره ارائه بدید و مانده حسابتون باید کمتر از ۱۰۰ میلیون برای هر نفر نباشه .

 • با سلام
  برادر من اقامت انگلستان داره ایا از طریق دعوتنامه میشه با خانواده خودم برم انگلستان و بر نگردم شرایطش چیست ؟

 • سلام. من ۲۴ سالمه. حدود ۲.۵ میلیارد دارم . سال آخر پرستاری ام . راهی هست که بتونم خیلی سریع اقامت دایم انگلیس رو بگیرم؟

 • سلام خسته نباشید
  من میخوام از طریق ویزا توریستی اقدام به پناهندگی در انگلیس کنم چیکار باید کنم؟
  بدون ضمانت بازگشت امکان هس؟
  تو کامنت ها گفته شده انفرادی باید اقدام کرد میشه راهنماییم کنین؟

 • سلام.ببخشید من ناشنوا هستم و با یک دختر خانم انگلیسی الاصل سه سال هست که در یک کشور دیگه آشنا شدم و خیلی وقته قصد ازدواج داریم حالا من چه جوری با چه نوع ویزایی میتونم برم انگلیس؟اصلا میشه کاری کرد.خواهش میکنم کمکم کنید

 • سلام؛ من زیر سن ۳۰ سال هستم و شغلی هم ندارم داشنجو ام آیا میتونم از طریق خانواده اقدام به اخذ ویزای توریستی انگلیس بکنم (پدرم سابقه سفر شینگن رو داره)

 • امیدی نیست به اینکه انگلیس شرایط دادن ویزارو آسون تر کنه؟ بدون تاریخچه سفری ولی با تمکن ماای بالا شانسی داریم؟

  • سلام؛ برای درخواست توریستی انگلیس یا دعوتنامه معتبر باید داشته باشید یا سابقه سفری شنگن و در کنار اون داشتن مدارک شغلی معتبر و مدارک بانکی مشخص شده که شانس گرفتن ویزا رو داشته باشید.

 • سلام ببخشید من پذیرش تحصیلی برای مقطع ارشد گرفتم. نامه تمکن مالی باید چقدر باشه و آیا حتما باید از بانک پاسارگاد باشه؟ اینم بگم که شهریه ام ۱۵۵۰۰ پوند و ارشد یک سالست و یه بچه ۹ ساله هم دارم.

 • سلام.اگه همسرم از انگلیس بخواد بیاد ایران میدونم فعلا مرز بسته هستش ولی مرز ایران و قطر بازه،میتونه اول بره قطر بعد از اونجا بیاد ایران؟یعنی ترانزیتش قطر باشه.اینجوری می‌تونه بیاد ایران یا بازم نمیشه؟

 • سلام مرز ایران به روی انگلیس بنظرتون تا تابستون باز میشه؟خواهش میکنم اگه بخشنامه جدیدی اومده. بگین من خیلی نگرانم

 • سلام.با دعوت نامه توریستی الان اقدام کنیم اجازه ورود میدن شانسی وجود داره؟ یکی از آشنایان میخواد دعوت نامه توریستی بفرسته برام.

  • سلام؛ کار اجرایی کانادا انجام می شه و می تونید انگشت نگاریتون رو انجام بدید ولی متاسفانه فعلا مرز بسته هست و فقط برای کسانی مرز باز هست که درچه یکشون تو کشور کانادا هست.

 • سلام. من خواهرم به همراه خانواده اش در انگلیس زندگی می کند. برای من دعوت نامه دیدار اقوام فرستاده. و من به ازای هر فرد خانواده مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان حساب بانکی دارم و تقاضای ویزای دیدار اقوام درجه یک دارم visa for visit family . بنظرتون درخواست ویزای من و خانوادم که کلا ۳ نفر هستیم (من و همسر و کودک) براحتی انجام میشه؟ من و همسرم کارمند دولتی هستیم و مدارک شغلی معتبر داریم.

 • با سلام و تشکر،
  در این مقاله ذکر شده که “مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی و یا ولزی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای انگلستان نیست و مهر دارالترجمه کافی است” اما در جای دیگری آمده است که “برای اخذ ویزای تحصیلی از بسیاری از دانشگاههای خارجی مدارک ترجمه شده باید یا تایید وزارت امور خارجه باشند، که این امر مستلزم اخذ تاییدیه دادگستری نیز میباشد.”
  سوال اینجاست که آیا برای اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه های کشور انگلستان هم نیاز به دریافت مهر وزارت خارجه و دادگستری هست یا خیر؟؟؟

  • سلام؛ ما تخصصی برای انگلیس توریستی کار می کنیم که مهر دالترجمه رسمی رو مدارک کفایت می کنه. ولی بابت تحصیلی حتما تماس بگیرید آژانسی که کار می کنن مشاوره بگیرید.

  • سلام؛ بله سفارت انگلیس از ۵ مرداد ماه وقت توریستی رو می ده و مدارک رو بررسی می کنه و جوابها میاد.

 • سلام
  من یک هفته پیش مدارکمو برای بار دوم به vfs تحویل دادم،اولین بار تو نامه رفیوز سه تا ایراد داشتم،ایرادات رو برطرف کردم و مدارک جدید رو به همراه کاور لتر تحویل دادم،بعد از یک هفته یعنی دیروز یه ایمیل دریافت کردم با عنوان your visa application has been concloded
  دفعه پیش که این ایمیل اومد دقیقا فرداش نامه رفیوز برام ارسال شد،ولی امروز مجدد اون نامه برام ارسال نشد،به نظرتون چه جوابی میخوان بدن،البته درخواست من برای short term study هست و تمام هزینه ها رو پرداخت کردم.یه پسر ۱۵ ساله هم دارم که با من زندگی میکنه و تو کاور لتر بهش اشاره کردم که با من سفر ننیکنه

 • درسته … اخه درمانی هم همون ویزیتور به حساب میاد … اطلاعی ندارید ؟
  اکی
  و یه سوال دیگه اینکه الان مدارک برای ویزای ویزیتوری رو زیر زیر دو هفته جواب میدن درسته ؟

 • سلام . من دیروز در vfs انگشت نگاری رو انجام دادم برای ویزای درمانی
  به نظرتون چقدر زمان میبره که ویزای درمانی رو جواب بدن ؟
  البته هم دو ماه پیش هم اقدام کرده بودم ولی به خاطر کمبود مدارک ریفیوز شده بودم …

 • سلام
  وقتتون بخیر
  من میخوام برای فرصت مطالعاتی دکترا به انگلیس برم. یک دعوتنامه از دانشگاه انگلیسی هم دارم. با توجه به اینکه این اولین مسافرت من هست، بنظرتون ویزا برای من صادر میشه؟ از نظر تمکن مالی، مشکلی ندارم.

 • سلام، ما میخوایم از طریق ویزای ازدواج اقدام کنیم از روزی که استارت بزنیم تا روزی که من بتونم برم چندماه زمان میبره؟ همه مدارک کامل هست.

 • سلام. من هفته پیش مدارکم رو به دفتر وی اف اس تو تهران تحویل دادم. الان برام یک ایمیل با متن زیر از سفارت بریتانیا توی ابوظبی اومده:
  Dear Customer,

  Your UK visa application has been concluded.

  PLEASE DO NOT GO TO THE VISA APPLICATION CENTRE BEFORE THEY CONTACT YOU.

  You will be contacted by the Visa Application Centre when your documents are ready for collection, or have been dispatched via courier where this is relevant.

  You are reminded that you should avoid making travel plans until you have collected your passport, as the outcome of your visa application is not final until you receive your passport.
  این ینی چی؟ ویزام قبول شده؟

 • سلام لطفا سوالمو با دقت بخونین جوابش خیلی برام مهمه، من نامزدم انگلیس زندگی میکنه و چندماه پیش برای شناسنامه انگلیسی و اقامت دائم اقدام کرد که یک سالو خورده ای طول میکشه تا پاسپورتش به دستش برسه…. میخواستم بدونم آیا با پاسپورت ایرانی میتونه بیاد ایران و برگرده و مشکلی براش پیش نیاد؟ مشمول خدمت هم هست. بدونه پاسپورت انگلیسیش آیا پاسپورت ایرانیش رو براش تمدید میکنن؟ ممنون میشم جوابمو بدید

 • سلام، من نامزدم شهروند انگلیس هست و شناسنامه انگلیسی رو داره میخواستم بدونم کلا هزینه ویزای ازدواج که شامل هزینه وکالتو سفارتو و این چیزا هست کلا روهم چند میشه؟

     • ببینید منو نامزدم میخوایم از طریق ویزای ازدواج اقدام کنیم برای مهاجرت من، ایشون از انگلیس میخواد کارهای منو انجام بده میخواستم بدونم کل هزینه ی بردن من از هزینه های بیمه و سفارت و وکیل و اینجورچیز ها کلا روهم حدودا چند در میاد؟

     • بالاتر سوالمو پرسیدم که بهم گفتین باید از موسسه مهاجرتی بپرسین، در مورد نامزدم ک انگلیسه میتونه با پاسپورته ایرانی بیاد ایران یانه مشمول خدمته

 • سلام خسته نباشید من با وجود سفرهای متعدد به انگلستان و بودن خویشان در آنجا متاسفانه الان دو بار ریجکت شدم و همش از مدارک مالی با اینکه اصلا مشکلی نداشت ایراد گرفتن.الان چکار باید بکنم و پیشنهاد شما چیست؟
  از بچه گی هم با خانواده هم تنها و هم با همسرم تقریبا ۱۰ بار به آنجا سفر داشتم ولی الان با دخترم اقدام کردم و دو بار ریجکت شدم

  • سلام؛ لطفا جهت مشاور با مشاورین ویزالند تماس بگیرید و اینکه برگه ریجکتی های قبلی رو برای مشاورین ما ارسال کنید.

 • وقت بخیر، آیا میشود برای من ۲۱ساله و مادرم۴۷ساله که بازنشسته است، ویزای توریستی ukگرفت؟ تمکن مالیمان ۲۰۰میلیون است. سپاسگذارم از شما.

  • سلام، برای درخواست ویزای توریستی انگلیس یا دعوتنامه معتبر می خواد یا سابقه سفری شنگن.بله اگه یکی از این شرایط رو دارید می تونید اقدام کنید.

   • ممنون از پاسختون، سابقه سفر نداریم اما ((دعوتنامه از نوه ی دایی مادرم)) میتونیم بگیریم. وی حدود ۳۰ساله و چندسال مشغول کار در لندن هستن، آیا دعوتنامه ایشان اعتبار دارد؟؟ بسیار مچکرم

    • سلام؛ بله می تونن براتون بفرستن . مهم مدارک بانکی و مدارک شغلی شما هم هست که سفارت با درخواست شما موافقت کنه.

 • با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده سر آشپز هستم و برام یکی از ایرانیان مقیم انگلستان که در اونجا رستوران ایرانی داره میخواد دعوت نامه بفرسته ویزای جاب آفر درخواست کنه
  اولین سوال آیا الان ویزا جاب آفر صادر میشه
  دوما آیا تمکن مالی برای بنده لازمه یا فقط همون تعداد تراکنش شش ماه اخیر باید داشته باشم
  و اینکه ویزا جاب آفر چند ماه صادر میشه و به چه صورته آیا مدارکی که برای ویزا توریستی لازمه برای ویزا جاب آفر هم لازمه
  آیا باید زبان انگلیسی بلد باشیم در صورتی که کار فرما و محل کارمون به غذای ایرانی و مشتریان ایرانی مربوط هست
  ممنون از پاسخگویی شما

 • سلام من دعوتنامه از سمت برادرم و ۱۰سال سابقه کار و گردش حساب خوبی هم دارم و سابقه سفر خوبی نداشتم می تونم با پسر ۶ ساله ام برای ویزای توریستی اقدام کنم؟

  • سلام؛ بله کاملا شانس خوبی برای گرفتن ویزای شما هست. و هدف سفر شما هم مشخص هست برای دیدن برادر تشریف می برید .نگران نباشد چون مدارکتون هم تکمیل هست.

 • سلام. من صندوق خانگی دارم و ماهانه از اعضای صندوق ۶۰میلیون طی چند روز آخر هرماه در حسابم جمع میشود،
  ۱_ آیا برای گردش حساب مشکلی پیش نمیآید؟
  ۲_تمکن مالی باید از چه بانکی باشد؟
  ۳_ویزای *Tire5* که یکساله است،باچه ارزی حساب میشود؟
  باتشکرفراوان،ازمفصل بودن متن عذرخواهی میکنم.

  • سلام؛ بله مشکلی نیست و اینکه فرق۵ی نمی کنه فقط بانک باشه که گردش ۴ ماهه به همراه تمکن مالی گرفته بشه.

 • با سلام و وقت بخیر.
  سوالاتی خدمتتان داشتم.۱_برای رزرو تایم سفارت انگلستان جهت دریافت ویزای تحصیلی چه مدارکی را باید بارگزاری کرد و این که نامه تمکن مالی الزاما باید در هنگام رزرو تایم سفارت پیوست گردد یا ارائه آن در هنگام مراجعه حضوری کفایت میکند؟۲- با توجه به تحریم های بانکی هزینه IHS و سایز هزینه های اقامتی و تحصیلی را به چه صورت باید پرداخت کرد؟
  ۳_ در هنگام ارائه مدارک به سفارت برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه ای نامه ای دال بر محل اقامت در انگلستان نیز الزامی است؟
  سپاس از شما

 • وقت بخیر من ۱۹ ساله هستم و در ترکیه دانشجو هستم دعوتنامه انگلستان هم دارم برای اخذ ویزای توریستی میتونم سند ملکی و تمکن مالی رو به نام پدرم بگیرم با توجه به سنم؟

  • سلام؛ با توجه به سنی که دارید و از نظر سفارت وابستگی عاطفی به کشور ندارید حتما با خانواده تون اقدام کنید که شانس گرفتن ویزا رو داشته باشید.

 • با سلام. با ویزای fiance در ماه February به انگلیس اومدم . در ماه Jun در court ازدواج کردیم و با ارسال مدارکمون به home office درخواست ویزای ازدواج کردیم که هنوز هیچ جوابی نیامده. هر بار هم که تماس گرفتیم علت تعریق رو covid میدونن و میگن منتظر باشید. همسرم اقامت اینجا را دارد . الان من ۵ ماهه باردار هستم و میخواهم برای زایمان من پدر و مادرم به اینجا بیایند. اما متاسفانه نمیدانم چطوری میشه اقدام کرد که reject نشوند و مراحلش به چه صورت است؟ ظاهرا برای covid ویزا دادن برای ویزیتور سخت شده و بیشتر reject میکنند.
  ممنون میشم اگه امکان داره من رو راهنمایی کنید.
  واینکه برای بار اول ایا میتوانم هم برای پدرم و هم مادرم(هر ٢ ) درخواست ویزا بدهم یا اینکه فقط یک نفر از انها میتوانند اقدام کنند؟

  • سلام؛ پیشنهاد ما اینه اجازه بدید اقامت خود شما هم اکی بشه بعد دعوتنامه رو به اتفاق همسر برای پدر و مادر ارسال کنید که شاس گرفتن ویزاشون بیشتر باشه. در کنار دعوت نامه شما مدارک پدر ومادر هم باید تکمیل باشه که افیسر رو قانع کنه هدفشون توریستی هستش

 • ببخشید ایا بعد از سفر اول با خانواده بدلیل سابقه سفر قبلی میتونم برای سفرای بعدی تنهایی ویزای انگلیس بگیرم؟ ایا ویزای کشورایی مثل کانادا بیکاری حتما باعث ریجکتی میشه یا امیدی وجود داره؟ باتوجه به اینکه مجرد هم هستم و ریسکش خیلی زیاده . اما وابستگی مالی زیادی میتوانم نشان بدم؟

  • سلام؛ برای درخواست ویزا در هر دو سفارت انگیس و کانادا داشتن مدارک شغلی معتبر جز مهمترین مدارک جهت وابستگی به کشور هست که حتما باید ارائه بشه.

 • با سلام وقت بخیر. من ۲۰ سالم هست و بیکارهستم. سابقه سفر نداشتم. ایا میتونم با سفر به چین و ترکیه سابقه سفر بسازم و بدون دعوت نامه برای شش ماهه انگلیس اقدام کنم؟تمکن مالی ۱۰۰ و تا دو سند ملکی.اگه نمیشه ایا میتونم ویزا شنگن فنلاند با دعوت نامه باوثیقه بگیرم تا سابقم قویتر شه؟

  • سلام؛ برای ویزای توریستی انگلیس و ویزای شنگن داشتن مدارک شغلی معتبر خیلی مهمه و هم اینکه سنتون سن حساسی هم برای سفارت انگلیس و هم سفارت فنلاند به دلیل نداشتن وابستگی عاطفی به کشور، و حتما در هر دو درخواستتون با خانواده اقدام کنید. در صورت نداشتن دعوتنامه از کشور انگلیس حتما سفر به حوزه شنگن رو داشته باشید.

 • سلام. ما ویزای انگلیس داریم و میخواهیم برای تعطیلات سال نو به انگلیس سفر کنیم. شرایط ورود دقیقا چیست؟ آیا تست کرونا الزامی است؟ هر جایی میشه تست داد یا جای خاصی مورد قبوله؟

  • سلام؛ برای ورود به کشور انگلیس با ویزای توریستی تنها تست کرونا الزامی هست که هر ایرلاین ازمایشگاههای مورد تاییدشون رو اعلان کردن.

 • سلام وقتتون بخیر. من بیماری پلی کیستیک کلیه دارم ( تومورهای کلیوی) میخوام از طریق ویزای پزشکی برم لندن. با یک متخصص کلیه صحبت کردم و برام نامه فرستاده با سربرگ بیمارستان لندن بریج. تو اون مریضی و مدت زمان موندن من رو قید کرده. الان باید از طریق ویزای توریستی اقدام کنم یا پزشکی؟ تا الان سفر خارجی نداشتم ولی تمکن مالیم خوبه و هزینه درمان رو هم کمپانی که توش کار میکنم متقبل میشه. سند ملکی هم به نام خودم ندارم خونمو رهن کامل کردم و تنها زندگی میکنم. لطفا منو راهنمایی کنید

  • سلام؛
   باید تقاضای ویزای پزشکی بدیدو تمام مدارکی که اعلام کردید رو ترجمه شده به سفارت ارائه بدید.

 • با سلام
  من برای ویزای student route طبق آپدیت جدید هوم آفیس برای ویزای دانشجویی اقدام کردم ، توی ایمیلی که vfs بهم زده به طور دقیق اشاره کزدن که طبق چک لیست مدارک ارایه بدم تا پروسه رو پیچیده و طولانی نکنم . در چک لیست فقط پاسپورت ، پرینت حساب بانکی که در اپلیکیشن قید کردم و مدارک ترجمه شده تحصیلیم قید شده . آیا این موارد کفایت میکنه ؟؟؟ یا رزومه کاری و کاور لتر برای توضیح گپ تحصیلی یا سند ملکی برای توضیح تمکن لازم هم بزارم توی مدارک ؟؟

 • سلام و عرض خسته نباشید
  می خواستم بدون آیا بدون داشتن دعوت نامه و سابقه سفر امکان دریافت ویزای تورسیتی وجود داره یا خیر؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • سلام . من دانشجوی ارشد هستم میخواستم برای یک دوره یک ماهه از یکی از کالج های مورد تایید انگلستان پذیرش بگیرم.که همراه اون پذیرش جای سکونت هم داره از طرف خود کالج.حسابم هم ۲۵۰ میلیون سپرده دارم که سود ماهیانه اش به یک حساب دیگه که برای خودم واریز میشه. به نظر شما درصورت تکمیل بودن مدارک شانس اینو دارم که ویزا بگیرم؟

  • سلام؛ باید شرایطتون بررسی بشه، اما ممکنه از نظر تمکن مالی به مشکل بخورید. اگر میتونید مانده حساب خودتون رو افزایش بدید.

 • سلام روزتون بخییر و خوشی
  سوالی داشتم از خدمتتون بنده اقدام کردم برای ویزای الحاق به همسر وکیل گفتن که از سفارت بامن تماس می گیرن و چند تا سوال می پرسن بنده نزدیک به ۳ ماه که مدارکمو تحویل دادم ولی هیچ تماسی صورت نکرفته ومن خییلی استرس دارم که نکنه ویزا به من تعلق نگیره
  البته پسر ودختر و همسرم شهروند انگلیس هستن ممنون از پاسخگویی شما

  • سلام؛
   معمولا ویزای الحاق به همسر انگلیس حداقل ۴ماه زمان میبرد.
   جدا از این ، شرایط کرونا هم تاثیر خودش را دارد.

 • سلام .روزتون خوش
  همسرم بریتیش هست و من ۱۰ سال پیش از طریق الحاق به همسر ویزا گرفتم و بچه هام اونجا به دنیا امدن و بعد من برگشتم با بجه ها ایران تا ۴ سال پیش که اقدام کردم و ریجیکت شدم البته وکیل مدارک رو ناقص فرستاده بود و بعد از ۴ سال باز من اقدام کردم برای ویزای الحاق به همسر و مدارکم رو تحویل دادم البته این دفعه خیلی دقیق وبا احتیاط
  خیییلی استرس دارم ایا امکان ویزا شدن دارم
  پیشاپیش از پاسخگویتون سپاسگزارم 🙏

 • کارشناس ویزالند گفت:
  ۱۹ آبان ۱۳۹۹ در ۱:۳۸ ب٫ظ
  سلام ؛
  پیشنهاد ما اینه که به سفارت ایمیل بزنید و مطمئن بشید.
  ؟؟؟؟!!!!!!
  سفارت؟!؟!؟
  کدام سفارت؟
  مگر سفارت ایران ویزا صادر کرده😀😀😀

  • دوست عزیز شما نمیتونید بیشتر از ۶ ماه به عنوان توریست در هیچ کشوری بمانید.
   خیلی واضحه منظور از سفارت ، سفارت انگلیس است.
   سفارتی که ویزای شما رو صادر کرده .

 • سلام؛ من ویزای پنج ساله دارم و‌ در طول سال ۲۰۲۰ جمعا به مدت پنج ماه در انگلیس بودم. در ویزای من به مدت ۱۸۰ روز محدودیت ماندن اشاره نشده در حالیکه در دو ویزای شش ماهه و دو ساله قبلی من اشاره شده بود. سوال اول) ایا من میتوانم بیش از شش ماه در انگلستان بمانم؟ سوال دوم) مدت شش ماهه ای که میگویند برای هر سال میلادی است؟ مثلا سال ۲۰۲۰ شش ماه سال ۲۰۲۱ هم شش ماه؟ ممنون از شما

 • سلام؛ وقت بخیر ببخشید بنده اعتباع کشور افغانستان هستم و در حال حاضر سی سال سن دارم و ساکن ایران هستم با همسرم که اونم افغانی هست ایا امکان هست بتونم در انگلیس ساکن بشم و کار بکنم خواهشن راهنمایی بفرمایید تشکر

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. اما باید قبل از اقدام مدارکتون رو به تایید سفارت انگلستان در کابل برسونید.

 • سلام وقت بخیر،
  نامزد من پرستاره و job offer داره از طرف بیمارiستانی در لندن و اون ها اسپانسر نامزدم شدن و قرار هست برای ویزا اقدام کنه، ما قرار هست ازدواج کنیم، ایا به بنده هم به عنوان همسر ویزا داده میشه ؟ و اینکه مهم هست که چقدر از عقدمون بگذره و بعد برای ویزا اقدام کنیم؟

  • سلام ؛
   باید ابتدا عقدتون ثبت بشه و بعد از گذشت چند ماه از رفتن نامزدتان شما میتوانید برای پیوستن به خانواده اقدام کنید.

 • سلام من وقت سفارتم بخاطر کرونا کنسل شد چند ماه منتظرم همش میگن باید منتظر تماس سفارت باشید ولی هفته دیگه واسه دوست همسرم وقت سفارت دادن تازه ایشون قبلا هم وقت سفارت نداشتن ومیگه وکیلش از یه سایت جدید وقت گرفته پس تکلیف ما که چند ماهه منتظر هستیم چی میشه مگه نمیکن سفارت انگلیس باز شده?

  • سلام ؛
   بله سفارت انگلیس باز شده،
   شماره باید از طریق اکانت خودتون وقت سفارت جدید بگیرید.

 • سلام ببخشید من نوبت سفارتم تو فرودین بود أما بخاطر کرونا کنسل شد تکلیف ما چیه باید دوباره ثبت نام کنم یا منتظر تماس سفارت باشم ممنون میشم جواب بدید

  • سلام ؛
   باید منتظر تماس سفارت باشید.
   اولویت با کسانی هست که قبلا ثبت نام کردن و به خاطر کرونا نتونستن انگشت نگاری کنند.
   تا جایی که ما در جریان هستیم قرار هست با کسانی که نوبت سفارت داشتند تماس بگیرن.

 • سلام من برای فرودین وقت سفارت داشتم برای انگشت نگاری أما بخاطر کرونا کنسل شد خیلی منتظرم نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید تو بعضی سایتها نوشتن باید منتظر تماس سفارت باشی وبعضى جاها نوشته باید دوباره ثبت نام کنی

  • سلام ؛
   بله باید منتظر تماس VFS باشید.
   البته خبر خوب اینه که اعلام شده اولویت باکسانی هست که قبلا ثبت نام کردند ولی به خاطر کرونا نتونستن انگشت نگاری رو انجام بدهن

 • سلام؛ من یک سال در انگلیس زندگی می کنم و با ویزای ازدواج وارد انگلیس شدم درحال حاظر در انتظار تولد فرزند اولم هستم می خواستم بدونم ایا می تونم خواهرم رو برای زایمان دعوت کنم با این توصیف که مادرم فوت شده و خواهرم مجرد هست. متشکرم

  • سلام؛ سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. اماخواهرتون وابستگی های خانوادگی خوبی در ایران داشته باشن.

 • سلام من ۴۰ ساله هستم و میخوام بدونم آیا از طریق دعوتنامه شوهر خواهرم میتونم همراه دخترم ویزای توریستی انگلستان بگیرم و البته سابقه سفر هم نداریم تمکن مالی دارم و خودم شاغل هستم و سابقه بیمه وحتی پروانه کاری دارم گردش حساب خوب هم دارم

  • سلام؛ چند سال سابقه کار دارید؟ تمکن مالی شما به چه صورته؟ اینکه سابقه سفر نداشتید یکم کار شما رو ممکنه سخت کنه، اما با این حال باز هم با داشتن دعوتنامه شانس ویزا شدن رو دارید. در صورت تمایل تماس بگیرید تا همکاران شما رو راهنمایی کنن.

 • سلام؛ من ۱۷ سال سن دارم و در نظر دارم از طریق دعوتنامه ای که عمه ام میفرسته اقدام کنم، بنظر شما چقدر احتمال اخذ ویزا وجود دارد؟

  • سلام؛ شما زیر سن قانونی هستید و بدون پدر یا مادر یا یک سرپرست قانونی به شما ویزا نخواهند داد.

 • سلام،برادرم انگلیس زندگی میکنه مدت اعتبار ویزاش تموم شده‌بود برای ویزای دائم اقدام کرد و پاسپورتشو تا سال دیگه بهش نمیدن، مشمول خدمت هم هستش، میخواستم بدونم امکان داره بتونه بیاد ایران بدون پاسپورتش؟ هیچ راهی نداره؟ چقدر زمان میبره ویزاش صادر شه؟

    • باید با توجه به شرایط و نوع درخواست، زمان بررسی پرنده‌ شما متفاوت خواهد بود. از طریق این لینک میتونید زمان بررسی پرونده خودتون رو چک کنید. اگر هم نتونستید تماس بگیرید مشخصات درخواستتون رو بفرمایید تا ما واستون چک کنیم.

 • سلام وقتتون بخیر، نامزدم بخواد برای بردن من اقدام بکنه از طریق ویزای ازدواج چندماه باید کار کنه تا دولت متوجه شه حقوقش به ۱۸۶۰۰پوند میرسه؟؟یک سال کامل باید کار کنه؟ یا شیش ماه کافیه؟

  • سلام؛ ما در زمینه ویزای پیوست به همسر انگلستان کار نمی‌کنیم. توصیه میکنم این موضوع رو با موسساتی که در زمینه مهاجرت کار میکنن در میون بگذارید.

 • سلام؛ من برای الحاق به همسر وکیل گرفتم البته وکیل داخل انگلیس هستش و همسرم مدارک رو دادن به ایشون تا تشکیل پرونده بشه بعد از تکمیل شدن مدارک بنده انگشت نگاری کردم و هیج پرونده ای تحویل سفارت ندادم. وکیل گفتن که خودشون داخل انگلیس سابمیت می کنن به هما فیس در انگلیس، می خواستم ببینم این راه درست هستش من خیلی استرس دارم امیدوارم پاسخگو باشید ممنون. روزتون خوش

  • سلام؛ بله میتونید از این راه اقدام کنید. اما اینکه وکیلتون مورد اعتماد باشه و پرونده رو به درسی به جریان بندازه رو نمیدونم، اگر وکیلتون مورد اعتماد و خبره هست، نگران نباشید.

 • سلام، همسرم انگلیس هست و الان اقدام به ویزای دائم کرده برای خودش، گفتن بخاطر کرونا طول میکشه تا صادر شه میخوام بدونم حدودا چقدر زمان میبره تا ویزاش صادر شه؟

 • سلام بعد از تحویل مدارک به سفارت انگلیس در تهران چه مدت طول می کشه که ویزا صادر بشه برای الحاق به همسر و سوال بعدی اینکه همسر و بچه های من شهروند انگلیس هستن ایا من شانس ویزا شدنم بالا هست سپاسگزارم از پاسخگویتون

  • سلام؛ حدودا ۱۲ هفته. شما شانس ویزا شدن رو دارید، نگران نباشید. اما میتونید با همکاران ما هم تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 • باسلام . در شرایط کرونا امکان اخذ ویزای توریستی انگلستان وجود دارد یا نه ؟ در ضمن در انگلستان ثبت شرکت انجام دادیم ایا از این طریق میشه به ویزای انگلستان اقدام نمود ؟

 • سلام میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا ویزای ازدواج انگلیس صادر شه و من بتونم برم؟ اگه همه مدارک آماده باشه و هیچ مشکلی نباشه کلا چه مدت طول میکشه حدودا؟ کلا مدت زمانی که ما اقدام کنیم و سفارت جواب مثبت رو بده حدودا بازه زمانیش چقدره؟ مدارک کامل باشه و کرونا هم از بین رفته باشه

 • سلام. آیا با توجه به شرایط فعلی مربوط به کرونا، میشه تقاضای ویزای توریستی انگلستان رو کرد؟ با ویزای انگلستان آیا میشه به حوزه شنگن سفر کرد؟

  • سلام؛ بله میتونید برای درخواست ویزای توریستی انگلستان اقدام کنید. اما برای سفر به حوزه شینگن یا باید ویزای شینگن داشته باشید و یا اقامت یا شهروندی انگلستان.

 • سلام خدمت شما. من تابحال هیچگونه سفر خارجی نداشتم ، به تازگی خاله ام به همراه همسرش برای ماموریت دوساله از طرف کار همسرش به انگلستان رفتند. آیا میتونند برای من دعوت نامه بفرستند که برای سفر به انگلستان برم؟ بااین شرایطی که گفتم امکانش هست ویزای توریستی جهت بازدید اقوام بتونم بگیرم؟!! لطفا جواب را به ایمیلم ارسال کنید. تشکر از سایت خوبتون

  • سلام؛ بله میتونید درخواست بدید و اینکه یک دعوتنامه هم از طرف شوهرخاله تون ارائه بدید. اما باید سایر شرایطتون هم بررسی بشه تا ببینیم چقدر شانس ویزا شدن دارید.

   • با سلام. بنده بازنشسته شرکت ملی نفت ایران در اهواز امور مالی میباشم. دوستان قدیم از سال ۱۳۵۶ در انگلیس و اکنون در ولز ساکن میباشند . دوست دارم این دوستانم که آنها هم مایل میباشند همدیگر را ملاقات و حدودا” سه هفته نزد آنها باشم . البته تمام هزینه های خوب و خوراک بعهده خودم می‌باشد. حقوق ماهانه مستمریم بیست و یک میلیون تومان میباشد. پس انداز مالی ام هم سیصد میلیون تومان میباشد. آیا می توانم درخواست ویزای توریستی بدهم. در ضمن دو خانه در اهواز و یک خانه در باغستان کرج دارم. دو بار هم به کشور سوئد سفر نمودم. یکبار سال ۲۰۱۳ بمدت سی روز .یکبار هم سال ۲۰۱۸ به مدت دو هفته

    • سلام؛ شرایط شما خیلی خوبه و میتونید اقدام کنید. در صورت تمایل با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن. ۰۲۶۳۳۱۴۳

 • سلام خسته نباشید
  من برای ویزای توریستی اقدام کردم از سایت gov.uk اما وقتی به سایت vfs دایرکت میشم و میخوام وقت بگیرم برای کرونا ارور میده و میگه وقتی موجود نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • با سلام، در رابطه با نحوه پرداخت هزینه ویزا و هزینه مربوط به immigration health surcharge راهنمایی بفرمایید. اینجانب مسترکارت با ویزا کارت ندارم. علاوه براین هزینه IHS در صورت ریجکت ویزا چگونه عودت می شود در صورتیکه از مرکز شما برای پرداخت اقدام نماییم؟ قبلا از راهنمایی شما متشکرم

  • سلام؛ هزینه رو میتونید از طریق شرکت‌هایی مثل تهران کریدیت پرداخت کنید. و اینکه اگر درخواست شما هم ریجکت بشه هزینه شما مسترد نخواهد شد.

 • با سلام، همسرم امروز اپلیکیشن فرم ویزای تایر ۲ انگلستان(۳ ساله)رو پر کردن و هزینه بیمه ایشون ۱۶۳۲ دلار شد، بعد از ایشون من فرم رو پر کردم، ولی هزینه بیمه بنده ۱۹۰۳ دلار شد، با توجه به اینکه هزینه بیمه ها باید یکسان باشه چرا هزینه بیمه من از ایشون بیشتر شده؟ ( تاریخ ورود و خروج کاملا درست وارد شده) ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • با سلام من ۵ تا شینگن دارم و یک ویزا کانادا. ۵ تا سند خونه دارم. ۲ تا بچه هام انگلستان زندگی میکنن و میخوام درخواست ویزا بدم .مشکلم اینه ک طی دو سال گذشته از دو سفارت ریجکت شدم. بنظرتون یاید بشون اعلام کنم و ایا میتونن اطلاعات ریجکتی من رو در بیارن؟

  • سلام؛ حتما در کاورلتری که می‌نویسید، این موارد رو ذکر کنید و دلیل ریجکت شدنتون رو هم از نظر سفارت و همچنین عذر موجه خودتون رو هم بیان کنید.

 • سلام من با پاسپورت قبلیم که الان منقضی شده سابقه سفر به عراق رو دارم. میخواستم بپرسم که ایا سابقه سفر حساب میشه یا خیر و حتما باید روی پاسپورت جدید هم مهر باشه؟

  • سلام؛ برای اخذ ویزای انگلستان باید بگم تقریبا اثری نداره. اما شما باید اسکن صفحات مهر دار پاسپورت قبلیتون رو هم به سفارت ارائه بدید.

 • سلام. وقتی درخواست ویزا انگلیس میدیم. چند روز باید منتطر باشیم برای جواب. چونکه بدون پاسپورت که نمیتونم برگردم ایران؟

 • سلام خسته نباشید
  من همسرم پاسپورت انگلیس داره و من هم به مدت ۶ سال انگلیس زندگی کردم قرار بود امسال ویزا دائم به من بدن
  من پسر اولمو انگلیس به دنیا اوردم ولی الان برای زایمان دومم به ایران اومدم چون همه جا بسته بود تو دوران کرونا و من چون کسی و نداشتم اونجا اومدم ایران برا زایمان
  میخواستم بدونم امکانش هست که به پسر دومم اقامت انگلیس داده بشه و خودم هم بتونم ویزا بگیرم برای انگلیس دوباره

  • اگر همسرتون پدر فرزندتون هستند، فرزندتون از بدو تولد میتونه پاسپورت بریتیش بگیره و مهم نیست اونو کجا به دنیا بیارید.

 • سلام و وقت بخیر. من یک ویزای شینگن ( فرانسه ) ، حداقل ۵ سفر به ترکیه و یک سفر مالزی دارم ، خواستم دوباره شینگن اقدام کنم که به ماجرای کرونا برخوردیم. کارمند بانک دولتی با ۱۵ سال سابقه ، ۳۸ ساله ، متاهل و دارای یک دختر ۴ ساله هستم ، همچنین دارای دو سند ملکی هم می باشم. به نظر شما برای سفر توریستی به انگلیس یا کانادا شانس دارم اقدام کنم ( بنده میخوام به تنهایی سفر کنم ، بدون خانواده ) ؟؟؟؟ و اگر شانس دارم کدوم کشور شانسم برا ویزا شدن بیشتره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  • سلام؛ با این سابقه سفری، شانس ویزا شدن رو دارید. البته باید سایر شرایط شما هم بررسی بشه. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ویزالند، با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام من پارسال تقاضای ویزای انگلستانم رد شده. اگه بخوام درخواست بدم دوباره، وقت بگیرم و مدارک رو ارسال کنم بدون انگشت نگاری کافیه؟ یا باید مجددا حتما انگشت نگاری بشم؟

 • سلام. من یه سال پیش انگشت نگاری ویزای انگلستان رو در دفتر vfs انجام دادم و ویزام رد شد. آیا برای درخواست مجدد ویزای انگلیس باید بازم انگشت نگاری بشم و وقت بگیرم؟؟

 • سلام روزتون خوش.همسرم بریتیش هستند و بچه هام انگلیس به دنیا اومدن الان بعد ۱۰ سال من باز می خوام اقدام کنم واین که همسرم انگلیس هستند چقدر شانس ویزا شدن دارم با وجود اینکه همسر و بچه هم سیتیزن هستند ممنون از پاسخگویتون

 • وقتتون بخیر من ویزا رو پرداخت کردم اما بعد متوجه شدم اشتباه پرداخت کردم آیا این امکان وجود داره که هزینه ام رو برگردونم؟ میشه لطف کنید جواب بدید؟ ممنون از لطفتون

 • سلام و درود. آیا با سن ۲۲سال و با سابقه سفر فقط دوماه در دبی و با ۱۰۰میلیون در حساب و دعوتنامه از دو دوست که در لندن هستند، میتونم برای ویزای ۶ماهه انگلیس درخواست بدم و چقدر شانس ویزا دارم؟؟؟؟ ممنون از کمکتون

  • سلام؛ با توجه به سنتون و این که نمیشه تاثیر شاغل بودن یا دانشجو بودنتون رو نادیده گرفت، اما بطور کلی شانستون برای اخذ ویزا کم هست چون دعوتنامه هاتون از طرف دوستانتون هستش و میتونیم بگیم سابقه سفری ندارید.

 • سلام من خواهرم انگلیس زندگی میکنه، من از چه طریقی میتونم برم چه ویزایی بگیرم که بتونم اونجا زبان بخونم یک سالونیم??سنم ٢٠

  • سلام؛ ویزالند خدمات ویزای توریستی انگلستان رو ارائه میده، که اولین بار ویزای ۶ ماهه هستش و مناسب شما نیست، برای انواع دیگر ویزا باید از موسساتی کمک بگیرید که خدمات اون نوع خاص از ویزای رو ارائه میدن.

 • سلام . من یه شرکت بسته بندی دارم در ایران یه شرکت هم ثبت کردم در انگلیس واسه افتتاح حساب شرکت و گرفتن جا در شهر لندن آیا میتونم ویزا بگیرم ویزای چند ساله میدن و چیکار باید بکنم البته از نظر مالی هم مشکلی ندارم

 • سلام. من ۲۰ سالمه. تا حالا هیچ تاریخچه سفری نداشتم. ولی تمکن مالی حدود ۱ میلیارد دارم. به نظر شما کدوم کشور اروپایی به من ویزا میده؟ (البته به صورت تور میخوام اقدام کنم) یه سوال دیگه . من درامدم از اینترنته. آیا این دردسر سازه برام؟( ینی منظورم اینه اگه یه وقت منبع درامد رو خواستن چجوری باید بهشون ثابت کنم؟)

  • سلام؛ با توجه به سنتون حتما باید با خانواده اقدام کنید. شرایط شغلیتون هم باید بگونه ای باشه که بتونید مدرک شغلی به سفارت ارائه بدید.

 • با عرض سلام
  ۲۹ سالمه،یه سفر به مالزی داشتم یه سفر به گرجستان،به دلیل شرایطی ۸ ماهی میشه با حسابم کار نکردم،ولی ۳۴۰ میلیون سپرده داریم تو حساب خانمم،طلا هم داریم ملک هم داریم،صاحب ۲ فرزند دختر ۱۰ ساله و ۲۰ ساله
  ایا میتونم اقدام کنم؟و اینکه دختر خالم لندنه میتونه واسم دعوت نامه بفرسته ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ توصیه میکنم یکی دو سفر به صورت خانوادگی و با تور گروهی به فرانسه و سوئیس داشته باشید. بدون داشتن سابقه سفر به حوزه شینگن، شانس اخذ ویزای شما بسیار کم خواهد بود. البته اگر از دختر خاله تون دعوتنامه داشته باشید، بدون داشتن سابقه سفر به حوزه شینگن هم شانس اخذ ویزای انگلستان رو دارید. در مورد حساب بانکیتون هم بهتره که به یک حساب مشخص به صورت خرد خرد واریزی و برداشت داشته باشید.

 • سلام. وقت بخیر.
  در حال حاضر برای ویزای انگلیس، چه تاریخ هایی برای تحویل مدارک به vfs – دفتر تهران باز هست؟ وقت ها برای سپتامبر و اکتبر قابل رزروه؟
  و اینکه در حال حاضر مدت زمان بین تحویل مدارک تا صدور ویزای توریستی و همینطور ویزای تحصیلی چقدره؟
  متشکرم

  • سلام؛ زمان های سفارت به صورت نامنظم باز میشن و قابل پیش بینی نیست. با توجه به شرایط الآن نمیشه پیشبینی کرد زمان انتظار برای نتیجه نهایی رو.

 • سلام وقت بخیر من میخوام وقت سفارت انگلیس برای الحاق به همسر بگیرم ولی نوبت نمیدند شما میدونی مشکل کجاس و ایا کسی در این چند روز گرفته

  • سلام؛ چه تایمی درخواست دادید؟ شاید مشکل از سایت بوده. و شاید اون موقع وقت سفارت بسته بوده. با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 • سلام. می‌بخشید دوتا سوال داشتم: ۱- شما میدونید در حال حاضر وقت های دفتر vfs برای ویزای انگلیس تا کی پر شده و وقت های خالی دردسترس حدودا برای کی هست؟ مثلا برای دو هفته بعد؟ یکماه بعد؟ دو ماه بعد؟ ۲- وقت های خالی که روی سایت UKVI نشون میده حدودا چه بازه زمانی رو دربر میگیره؟ مثلا من از الان میتونم برای یک وقت خالی در اکتبر درخواست بدم؟

  • سلام؛ در حال حاضر نوبت دهی سفارت منظم نیست و به صورت پراکنده بعضی روز ها رو برای ارائه ی نوبت باز میکنن، به عنوان مثال قبل از بازگشایی تاریخ چهارم و پنجم آگوست، تاریخ هشتم تا دوازدهم آگوست باز شد به همین دلیل نمیشه پیش بینی کرد زمان های نوبت دهی رو.

 • سلام وقت بخیر ببخشید خواستم سوال کنم من نزدیک به ۶ماه انگشت نگاری شدم برای ویزای ملحق به همسر در انگلستان تا چه زمان باید منتظر بمونیم چجور باید مطلع بشیم از اومدن ویزا؟میشه یه شماره از vfs تهران بدید چون من هر شماره ای که سرچ کردم گرفتم یا کلا اشغاله یا اشتباه.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام؛ احتمالا چون دلیل سفر شما رو ضروری ندیدن، هنوز پاسخی ندادن، شما میتونید از طریق این لینک با درخواست پیگیری خودتون رو به سفارت ارائه بدید.

 • سلام وکیل گرفتم میگه دفتر vfsتهران از ۵مرداد باز شده اما در حال حاضر ویزای الحاق خانواده نمیده.این درسته؟

  • سلام؛ بله باز شده و وقت هم میده. میتونید از طریق سایت VFS وقت بگیرید. البته باید قبل از تعیین وقت هزینه رو واریز کنید.

 • با عرض سلام و احترام چندتا سوال داشتم: ۱. جهت گرفتن ویزای تحصیلی تا چند روز قبل از اقدام باید پرینت حساب بگیرم؟ ۲. از ابتدا تا انتهای درخواست و نهایتا گرفتن ویزای تحصیلی چند هفته زمان میبره؟ ۳. به غیر از (CAS letter) آیا آدرس محل زندگی هم باید همین الان به سفارت ارائه بشه یا میتونم بعد از رفتن به انگلیس دنبال اجاره یه خونه باشم؟ ۴. گرفتن وقت سفارت انگلیس برای ویزای تحصیلی به چه شکله؟ ۵. آیا شما این کار رو میکنید و چه شرایطی داره؟ پیشاپیش از پاسخ‌هاتون متشکرم، ارادتمند

    • سلام؛ فرم رو باید به صورت آنلاین پر کنید. واریزی رو هم به صورت آنلاین بپردازید. بعد از پرداخت وجه، میتونید وقت ملاقاتی رو تنظیم کنید. در روز قرار ملاقات، تمام مدارکتون رو باید با خودتون به دفتر VFS ببرید و تحویل بدید و انگشت نگاری بشید. اگر آدرسی ندارید و قرار هست بعد از ورود به انگلستان جایی رو تهیه کنید. یک هتل رو برای مدت چند روز رزرو کنید و آدرس اونجا رو ارائه بدید. در زمینه ویزای تحصیلی انگلستان کار نمی‌کنیم. اما اگر CAS Leter رو گرفتید، میتونید مدارکتون رو برای ما بفرستید تا برای شما فرم رو پر کنیم و وقت بگیریم.

      • سلام؛ هزینه ی اخذ وقت سفارت ۸۰ دلار هستش، بسته به زمان هایی که سفارت اعلام کنه باهاتون هماهنگ میکنیم و وقت رو براتون رزرو میکنیم.

 • سلام برای ویزای پیوست به همسر برای انگلیس چه مدارکی نیاز به مهر دادگستری داره ؟ سند ازدواج هم نیاز به مهر دادگستری داره یا فقط دارلترجمه

 • سلام؛ حتما باید از طرف فامیل درجه یک دعوتنامه بفرستن؟ یا پول بزاریم میتونیم بریم؟ با۳۰۰میلیون تومان میشه رفت؟

  • سلام؛ برای اخذ ویزای انگلستان علاوه بر شرایط مالی خوب که پر اهمیت ترین موضوع برای سفارت هستش، به دعوتنامه و یا سابقه سفری به حوزه شنگن نیاز هستش.

 • سلام من هم بیشتر از ۵ ماه انگشتنگاری شدم برای ویزای پیوست به همسرم در انگلستان
  فرمودید شرایطمون اضطراریه بایستی ایمیل بزنیم ایمیل به زبان فارسی باشه یا انگلیسی و این ایمیل که میزنیم برای کشور انگلیس هستش؟

  • سلام؛ ایمیلی که ارسال میکنید باید در قالب نامه رسمی و اداری و به زبان انگلیسی باشه و مواردی که مورد نیاز هست مثل شماره رفرنستون رو شامل بشه.

 • سلام خسته نباشید من ناشنوا هستم سالمه ۲۵ که میخوام لندن زندگی کنم ؟؟؟چون مشکل دارم بابام و من زندگی کنم بابام پیر نمیتونه کار کنه میخوام لندن اونجا زندگی کنم چون لندن ناشنوا توجه میکنه چیزی بدن بهترین درسته؟ اما ایران بهزیستی توجه بهم نمیکنه خسته شدم

 • سلام. من دعوتنامه شغلی از یک جای معتبر در لندن با درآمد مشخص دارم. در ایران سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم. اما گردش حسابم بالا نیست و سفر هم نداشتم. آیا به من ویزا میدن؟
  نامزدم میتونه همراه با من ویزا بگیره؟

  • سلام؛ اینکه گردش حسابتون زیاد نباشه مهم نیست اما باید کاملا واضح باشه که گردش حسابتون به چه خاطر بوده، دعوتنامه شما بسیار مهمتر از تمکن مالی شماست و اینکه بهتره اول خودتون اقدام کنید و تشریف ببرید، بعد از اون برای ویزای نامزدتون اقدام کنید.

 • سلام، من به تازگی از کسی شنیدم که لازمه تمکن با ارز آزاد گذاشته بشه برای ویزای تحصیلی، شما اطلاعی دارید از صحت این حرف؟ و اینکه در حال حاضر هزینه زندگی و تحصیل من ۳۰۰۰۰ پوند هستش که من میتونم ۲۶۰ میلیون بزارم تو بانک به اضافه سند یک خونه. به نظر شما این میتونه سفارت رو قانع کنه که من از پس هزینه هام برمیام؟

  • سلام؛ خیر تمکن شما با نرخ ارز دولتی حساب میشه و اینکه سند ملکی جزو تمکن مالی حساب نمیشه و شما باید پول نقد داشته باشید. کمی مانده حسابتون رو افزایش بدید کفایت میکنه.

 • سلام من تنها فرزند پدرم هستم ایشون مدت سی سال است در لندن زندگی میکند و چندین بار عمل جراحی شده به تازگی هم سرطان معده گرفته چون کسی را در لندن ندارد به nursing home منتقل شده پدرم هیئت امنای کتابخانه مطالعات ایرانی در لندن است و تمام هیئت امنا کتابخانه تعهد کرده اند اگر به من ویزا داده شود سر موعد پایان ویزا به ایران برمیگردم قبلا دوبار ریفیوز شدم الان دوباره میخواهم با شرایط سخت پدرم اقدام کنم شانس ویزای من چقدر خواهد بود

 • سلام
  من با گردش حساب نسبتابالا و داشتن ۷سال سابقه بیمه تامین اجتماعی و بدون سفر خارجه متاهل و دارای فرزند آیا میتونم ویزای توریستی انگلیس بگیرم؟

 • سلام؛ ببخشید من ٢٢دی سفارت انگلیس انگشتنگاری داشتم ویزا پیوستن همسر بوده بیشتر از ۵ماه ولی هنوز جواب نیومده من إیمیل نزاشتم براشون ولی شماره موبایل دادم تا الان هیچ خبری نشده ممکنه بیشتر از ۶ماه بشه شما اطلاع ندارید کی پاسپورتا رو میدن

  • سلام؛ به سفارت ایمیل بزنید، اطلاعات درخواست خودتون رو ارائه بدید و ازشون بخواید که پرونده شما رو بررسی کنن.

 • سلام،خسته نباشید
  ببخشید من پاس رکوئیست شدم برای ویزای انگلیس،پیوست به همسر،ولی دفتر وی اف اس تعطیل شد،گفتید به سفارت ایمیل بزنم بگم شرایطم اضطراریه ،وقتی سفارتا تعطیلن،ایمیل به چه کار میاد؟در ضمن ویزای الحاق به همسر ضروری حساب میشه؟میترسم ایمیل بزنم ریجکت کنن،

 • سلام وقت بخیر .عذر میخوام از سفارت انگلیس خبری نیست؟من١مارس انگشت نگاری کردم برای ویزای پیوست به همسر به نظرتون تا کی باید صبر کنیم ؟؟

 • من پذیرش از یه دانشگاه با رتبه ۳۰ انگلستان و اسکالرشیپ ۵۰۰۰ پوندی گرفتم و همه شهریه رو پرداخت کردم و برای تمکن پول مناسب گذاشتیم مجوز مطب دارم و همسرم شرکت بنامشونه برای خودم و همسرم میخوایم همزمان اقدام ویزا انگلستان کنیم شانس چقدر هست؟

 • سلام
  هزینه ی بیمه ی ویزای تحصیلی چقدر است؟ من پذیرش از دانشگاه دارم ایا میتونم برای ویزا به سفارت ایمیل بدم؟ چون در اطلاعیه نوشته برای کارهای ضروری میتونید ایمیل بفرستید

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. اما این ایمیل زدن برای کسانی هست که قبلا درخواستشون رو داده بودن. امادر مورد هزینه بیمه اطلاعی ندارم.

 • سلام . ممنون میشم اگر جواب بدین . کارمند هستم و یکسال دیگر بازنشسته میشوم . خانه به نام خودم دارم و گردش حساب بالایی دارم و از نظر مالی حدود یک ملیارد بصورت سپرده پول دارم . خواهرم که ۳۰ سال شهروند انگلستان است دعوتنامه معتبری برایم میفرستد . تا این تاریخ ۶ بار ویزای ۶ ماهه و یک بار ویزای دو ساله و یکبار ویزای پنج ساله انگلیس را دریافت کردم . که از ویزای پنج ساله ام هنوز دو ماه باقیمانده . حدود ۱۰ یا ۱۱ بار به لندن سفر کردم و تا کنون هیچ تخلفی در رفت و برگشت هایم به آنجا نداشته ام . قصد دارم دوباره برای ویزا apply کنم . مشکلی که هست مردد هستم پنج ساله اقدام کنم یا ده ساله . اگر ده ساله اقدام کنم چقدر احتمال هست که دریافت کنم ؟ اگر ده ساله اقدام کنم ممکن است پنج ساله به من بدهند ؟ اگر پنج ساله دادند مابقی هزینه ویزا استرداد نمیگردد ؟ شما در شرایط من بودید برای کدام نوع ویزا درخواست میدادید ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  • سلام؛ اگر برای ویزای ۵ ساله اقدام کنید مطمئن تره. اما اگر برای ویزای ۱۰ ساله اقدام کنید و بهتون ویزای ۵ ساله بدن، هزینه اضافی برگردونده نمیشه.

 • سلام وقتتون بخیر ،، باز شدن سفارت انگلیس در ترکیه برای کسانی که در چند ماه گذشته انگشت نگاری شده اند برای درخواست ویزا ، میتونه موثر باشه ؟؟

 • سلام،خسته نباشید
  از سفارت انگلیس در تهران خبر تازه ایی دارید،که از کی شروع به کار میکنن؟بیشتر کشورا باز شده که😔

 • سلام خسته نباشید من ساکن ایران هستم ۲۰سالمه نامزدم ساکن لندن هس آیا امکانش هس بعد از کرونا کارم زودتر درست بشه؟

 • با سلام، همسر من نزدیک به ۷ سال ساکن انگلیس هستندو من و دو پسرم ایران زندگی میکنیم در حال حاضر برای رفتن پیش همسرم اقدام کرده ایم سن پسر کوچکم ۱۲ سال و پسر بزرگم ۲۰ سال است آیا سفارت انگلیس با توجه به شرایط سنی به پسر بززگم ویزا میدهد؟

 • سلام و عرض ادب؛ برای پیوستن(خودم و دخترم)به شوهرم در انگلستان آیا فقط تاییدیه دادگستری می خواهد؟؟ یا تاییدیه وزارت امور خارجه هم میخواد؟؟

 • سلام
  من برای فوتبال میخواهم بروم انگلستان . ۱۵ سالمه و بازیکن مستعدی هستم
  باید از کدام راه بروم
  منظورم اینه از طریق چه ویزایی؟ ؟؟

 • عرض ادب و‌احترام محبت میفرمایید برای پیوستن به همسر در انگلستان باید سند ازدواج‌و‌شناسنامه ها فقط ترجمه بشود یا علاوه بر ترجمه تاییدیه وزارت امورخارجه و‌دادگستری هم نیاز هست ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید سپاسگزارم

   • سلام .. با توجه به شرایط کنونی انگلستان که اکثر مشاغل بخاطر کرونا تعطیل می باشند و ۸۰% حقوق رو پرداخت می کنن .. اگر حداقل میزان حقوق برای ساپورت و فرستادن دعوت نامه ازدواجی کم بشه .. ریجکت می کنن ؟

   • سلام خسته نباشید
    میخواستم سوال کنم شما اطلاعی در مورد باز شدن سفارت انگلستان ندارید؟اونایی که انگشت نگاری شدن و چندین ماه هم میگذره از کارشون به نظرتون ویزاشون تا چه مدت دیگه زمان میبره بیاد؟

    • سلام؛ اگر انگشت نگاری شدید و جوابتون هنوز نیومده باید صبر کنید. اما اگر فکر میکنید که شرایط شما اضطراریه به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو براشون توضیح بدید.

 • سلام؛ میخواستم بدونم برای گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان، باید به سایر کشور ها مثل ترکیه سفر کرد؟ شنیدم دفاتری که تو ایران هستن فقط ویزای توریستی رو انجام میدن

 • سلام،خسته نباشید
  اونایی که پیکاپ ویزاشون مونده،بعد از بازگشایی سفارت،سریع کارشون انجام میشه،یا اینکه معطلی داره،واینکه باید منتظر بمونیم تا ایمیل بدن؟یا خودمون باید پیگیر باشیم؟

 • سلام.
  با ویزای تحصیلی انگلستان به چه کشور هایی میتونم سفر کنم؟؟؟
  من میخوام برای ۶-۷ سال در انگلستان تحصیل کنم. آیا میتونم مسافرت به کشور های مختلف اروپایی داشته باشم با ویزا تحصیلی ؟؟؟
  یا هر سری که برم سفر باید بیام ایران از سفارت اون کشور ویزا بگیرم؟

 • سلام
  من حدود ۶ ساله که ویزای شینگن دارم و بیش از ٢٠ سفر داشتم و درحال حاضر هم ویزای سه ساله آلمان دارم که تا ٢٠٢٢ وقت داره ، حقوقم بالغ بر ١۵ میلیون تومن به یک حساب واریز میشه که بلافاصله برداشتش میکنم ولی دریک حساب بانکی دیگه بالغ بر ١٢٠ میلیون تومن پول دارم ، ملک هم دارم . متاهل هستم و یک فرزند دارم . چقدر شانس دریافت ویزا برای خودم دارم ؟

  • سلام؛ شانس ویزا شدن شما بسیار بالاست. نگران نباشید. البته باید سعی کنید که مانده حسابتون رو هم تا حداقل ۱۵۰ میلیون و یا بیشتر افزایش بدید.

 • سلام و عرض ادب🙏 بنده فارغ التحصیل مقطع دکترا تخصصی مهندسی برق الکترونیک با معدل ۱۸.۹۲ و ۳۰ سال سن هستم.برای کانادا خیلی راحت از طریق اسکیل ورکرز میتوانم اقدام کنم ولی خودم به انگلیس و موقعیتهای شغلی که پیدا کردم علاقه دارم.شانس گرفتن ویزا کاری انگلیس را با شرایط اینجانب چقدر میبینید؟
  اگر شما شرایط بنده را داشته باشید بین انگلیس و کانادا کدام را انتخاب مینمایید؟
  ممنون از راهنماییتان.🙏

  • سلام؛ شانستون خیلی بالاست، هر کدوم از دوتا کشور مزایا و معایب خودشون رو دارن. با توجه به شرایطتون خودتون باید تصمیم بگیرید.

 • سلام وقتتون بخیر من سیزدهم اسفند ماه در خواست ویزای الحاقی دادم میخواستم بدونم با وجود شرایط بیماری روند صدور ویزا چه جوری هستش ؟؟ این روزها ویزایی صادر میشه ؟؟

  • سلام؛ فعلا که روند بررسی درخواست های ویزا تعلیق شده، اما اگر شرایط شما اضطراریه میتونید از طریق ایمیلی که در اطلاعیه ویزای انگلستان گذاشتیم به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید.

 • سلام. من ۲۲ سالمه. الان دارم دندانپزشکی میخونم ولی میخوام استفا بدم و از طریق یه رشته راحت تر سریع ویزا تحصیلی بگیرم. تمکن مالی حدود یک میلیارد و ۶۰۰ دارم. ویزا توریستی شینگن، امارات، مالزی، آذربایجان، سنگاپور ، ژاپن، چین هم دارم. و به طور کلی زیاد سفر میکنم. آیلس ۶ هم دارم. چند تا سوال داشتم و خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدین.
  ۱: شرایط من برای ویزا تحصیلی مناسبه؟ و شانس قبولیم چقدره ؟
  ۲: چجوری میتونم دعوتنامه تحصیلی بگیرم؟ و آیا شما این کار رو انجام میدین؟
  ۳: بعد پایان تحصیل میتونم ویزا کاری بگیرم و بعد از اون هم اقامت ؟؟؟؟

  لطفا به این سه تا سوال جواب بدین ممنون.

 • سلام
  من سالهای ٢٠٠۶ و ٢٠٠٨ و ٢٠١١ و ٢٠١٢ به انگلستان سفر کردم .
  اخرین ویزای من که سال ٢٠١١ صادر شد دوساله بود .
  در طول این سالها ۴ بار هم به المان سفر کردم و اخرین ویزای شنگن من حدود ٣ سال پیش ١٠ ماهه بود .
  الان اگه بخوام برای انگلستان ( ویزای توریستی ) اقدام کنم ، باید دوباره برای ویزای توریستی ۶ ماهه اقدام کنم یا دوساله ؟
  و اینکه به دلیل مشکلات اقتصادی شرکتی که در اونجا کار میکنم حقوقمون بصورت ماه به ماه پرداخت نشده و بعضیوقتها وقفه افتاده بین پرداخت ها و بعضی وقتها دو یا سه ماه یک جا پرداخت شده .
  مورد بعدی اینکه من مبلغ ١٠٠ میلیون در حساب بلند مدتم دارم که نمیدونم با شرایط جدید از این حساب برای ارائه به سفارت میتونیم استفاده کنیم یا خیر ؟
  خونه بنام خودم دارم حدود ١۵ ساله و اینکه مبلغ حقوقم ٣ میلیون هست ، البته من فقط ٣ روز در هفته کار میکنم ولی بیمه کامل پرداخت میکنم .
  متاهل هستم ، بچه ندارم .
  دو سفر هم در سال گذشته به کشور دوست و برادر ترکیه داشتم .
  با توضیحاتی که اشاره کردم بنظر کارشناس محترم شما آیا شانس گرفتن ویزای انگلستان را دارم ؟
  یا نیاز هست کارهای دیگه ای انجام بدم ؟
  در ضمن از نظر تضمین مالی اگه نیاز هست ، همسرم کلیه هزینه های سفر را پرداخت میکنند و در کل من همیشه از امکانات مالی و ملکی ایشون استفاده کرده ام .
  البته من هر ۴ بار تنها به انگلستان رفتم .
  الان هم ایشون ایران میمونن .

  ممنون میشم راهنماییم کنید .
  😊🙏

  • سلام؛ شرایطتون شرایط خوبیه، اما چون آخرین ویزای انگلستانتون مربوط به سال ۲۰۱۱ بوده، میتونیم درخواست ۶ ماه رو برای شما بزنیم. اگر هم فکر میکنید که همسرتون شرایط تمکن مالی بهتری داره بهتره که مدارک ایشون رو ارائه بدید.

 • با عرض سلام و سپاس از توضیحات بسیار خوب شما.
  برادرم حدود ۲۰ سال انگلیس زندگی میکنه و قراره برای من دعوتنامه بفرسته. متاهل هستم و یک بچه دارم .خانه بنامم هست و گردش مالی حدود ۱۰۰ میلیون دارم و در یک شرکت حقوقم حدود ۶ میلیون با سابقه کار حدود ۱۷ سال هست و کار آزاد بیرون از شرکت انجام میدم.
  سوالم اینه که میزان حقوق و گردش مالی جور در نمیاد به نظر شما امکان ویزا شدن من چقدر میتونه باشه؟

 • سلام

  من یه دوست دارم تو لندن پانزده سالشه و اونجا یک خونه دارن اگه اون واسم دعوت نامه بفرسته و من که سیزده سالمه گردش مالی ندارم شرایط اخذ ویزا برای من چجوریه در دو حالت ویزای تحصیلی و ویزای دو سه ماهه؟ ویزای دائمی انگلستان برای تحصیل نوجوان شرایطش چیه؟

  • سلام
   باید پدر یا مادرتون ساپورت کننده ی مالیتون بشه تا بتونید ویزای تحصیلی بگیرید. همچنین در صورتی که پدر مادر دوستتون دعوتنامه بدن و شما هم شرایط شغلی و مالی پدرتون خوب باشه و مسافرت خارجی هم رفته باشید میتونید برای ویزای توریستی اقدام کنید.

 • سلام من در سال ۲۰۰۸ به انگلستان سفر کردم و الان که ۲۱ سالمه دوباره قصد سفر دارم و برای ویزای ۱۰ سال اقدام خواهم کرد خانه ۶ دنگ به نام من هست دعوت نامه هم دارم ممکن هست بخاطر سن من ویزا صادر نشه ؟ در ایران شرکت ثبت شده دارم سفر های قبلی هم در پاسپورت جدیدم ذکر نشده

  • سلام
   اگر مدارک شغلی و مالی مناسبی ارائه بدید و وابستگی های مالی و خانوادگیتون در ایران رو هم ارائه بدید میتونید این مساله رو پوشش بدید. حتما اسکن صفحات پاسپورت قدیمیتون رو هم ارائه بدید.

 • سلام من الان یک ویزا توریستی ده ساله مولتی و ۱۸۰ روز و c دارم الان می خواهم بر گردم ایران تیر ماه چون پنج ماه نیم هست که انگلستان هستم ولی می خواهم دو روز دیگر دوباره به انگلیس برگردم مشکلی ندارد آیا که دوباره شش ماه دیگر اینجا بمانم

 • سلام وقتتون بخیر
  درخواستهای قبلی سفارت انگلیس بررسی میشن با وجود کرونا؟
  من بهمن ماه انگشت نگاری انجام داده بودم برای پیوست به همسر

  • سلام
   بله، البته فعلا بررسی پرونده ها به تعویق افتادن. اما بعد از این تعلیق دوباره بررسی ها مجددا از سر گرفته خواهند شد.

 • باسلام و ادب
  من کارمند رسمی بانک و ۸ سال ۶ ماه سابقه تامین اجتماعی دارم
  دارای تمکن ۱۵۰ میلیون تومان و با گردش نرمال
  فیش حقوقی هم دارم
  اما اولا سفر شینگن ندارم.
  دوما سند ملکی ۲ تا دارم ولی یکیش ۶ دانگ بنام خانممه و دومیش ۳ دانگ خودم و خانمم ۳ دانگ آیا با وکالت درست میشه و یا اینکه وکالت خاصی داره؟
  ممنون میشم برای ویزای توریستی راهنمایی بفرمایید

  • سلام
   برای ویزای توریستی انگلیس یا تروال هیستوری خوبی باید داشته باشید، که حداقل شامل دو سفر اروپایی باشه و یا دعوتنامه ی معتبری داشته باشید.

 • سلام من دانشجو هستم پایان خدمت ندارم ۲۱ سالمه برای شرکت در یک کورس اموزشی حدود که ۲ سال طول میکشه میخوام عازم انگلیس بشم مجردم هستم شانسی برای دریافت ویزا دارم؟؟؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • سلام
   باید شرایط دوره و شرایط تمکن و یا حمایت مالی شما رو بررسی کنیم. توصیه میکنم برای بررسی شرایطتون با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • باسلام و وقت بخیر
  بنده در حال حاضر منتظر جواب اپلای ام از یکی از دانشگاههای انگلیس هستم. خواستم بدونم من بعد از گرفتن دعوت نامه از دانشگاه آیا باید مسئله تمکن مالی رو هم مشخص کنم؟ من فاند دارم.
  ممنونم.

 • با سلام. من ویزای k1 آمریکا دارم و تا ۱۰ august میتونم وارد خاک آمریکا بشم. میخوام قبل از اون برای دیدن عموهام به انگلیس برم و یه ویزای کوتاه مدت میخوام. شانسی برای گرفتن ویزا دارم؟
  ممنونم

 • سلام
  من ویزا ۶ ماهه انگلیس رو دارم و میخواستم برای خانم و بچه هام که یکی ۱۶ ساله و یکی ۴ ساله همچنین ویزا بگیرم
  خانمم شاغل و تمکن مالی تا ۱۰۰ میلیون میتونه بده و سند هم بنامش هست

  • سلام
   اگر سابقه سفری مناسبی ندارن که به نظرم شانسشون کمه، بهتره که قبل از اون یک یا دو سفر به صورت خانوادگی به حوزه شینگن داشته باشید.

  • سلام من میخوام برم انگلیس نامزدم اونجا زندگی میکنه وبه خاطر بیماریش مالیات نداده میتونه از طریق بیماریش اقدام کنه یا من باید قدرت مالی نشون بدم یا نامزدم باید بره سر کار مالیات بده

 • سلام من قصد دریافت ویزای توریستی انگلیس و دارم واسه برج ۶ سال دیگه تو ایران نمایشگاه کابینت دارم گردش حسابم تقریبا ماهی ۲۰تا ۳۰ تومنه مجردم جواز کسب دارم تاریخجه سفرمم فقط ترکیه‌س چکار باید کنم الان?

  • سلام
   برای ویزای انگلیس، یا باید دعوتنامه داشته باشید و یا سابقه سفر خوب به حوزه شینگن و یا کشورهای دیگه.

 • درود
  من مقیم انگلستان هستم و تابستان ۲۰۱۸ برادر و مادرم رو دعوت کردم. مادرم ویزا گرفت ولی به برادرم ویزا ندادند. برادرم شاغل عرفی نیست و با ترید در بازار سهام ایران و جهان کسب درآمد میکنه. اون موقع پرینت بانکی با گردش مالی چند میلیاردی هم ارائه داد اما در نامه‌ی سفارت گفتند نمیتونن منبع درآمدش رو وریفای کنند و ویزا ندادند. در نامه ی ریجکت، به مجرد بودنش هم اشاره کردند. آیا شانسی برای ویزا گرفتنش هست و چه مدرکی رو براش توصیه میکنید؟

  • سلام
   بله خوب ایشون مجرد هستن و این خودش یک نکته منفی هست. اما مشکل اصلی اینه که ایشون منبع درآمدیشون مشخص نیست وتا زمانی که این موضوع ثابت نشه به ایشون ویزا نخواهند داد.

 • سلام خسته نباشین.من برای کار به انگلستان اقدام میکنم و مبلغی که شما میفرمایین گردش مالی.حدودا چقدر باید باشه.ایا میتونم خانمم و یه پسره دو ساله دارم اونها رو به همراه خودم ببرم.

 • با سلام،بنده مجرد هستم و میخوام ویزای کار برا انگلستان بگیرم،تقریبا یه ۱۵۰ تومنی موجودی حسابمه،میخواستم ببینم چقدر شانس دارم برا دریافت ویزا

  • سلام
   برای ویزای کار، شرایط تحصیلی و شغلی، سابقه شغلی و مدرک آیلتس شما مهمتر از شرایط مالی شما هست.

 • سلام و عرض ادب. همسرم اقامت انگلیس را دارند و ۹ ماه هست که برای کارم اقدام کرده و وکیل گرفته.
  خواستم بدونم حدودا چقدر زمان میبره تا کارم درست بشه؟

 • سلام خوب هستین، من از افغانستان میخام اقدام به رفتن انگلستان بیکنم و به ایران میایم ولی بیدونی حساب مالی میشه که ویزه انگلستان را گرفت اگر نمیشه کدام راه دیگر است بخاطر اخذ ویزه انگلستان ممنون شما محترم

 • سلام. من استاد دانشگاه هستم و برای فرصت مطالعاتی، می خواهم برم انگلیس. از اساتید اونجا هم در حال گرفتن نامه پذیرش تحقیقاتی برای دوره ۶ماهه هستم. یعنی دعوتنامه دارم. اما اخیراً در تهران و شهرستان، دو تا منزل خریدم و حسابم خالی شده است. یعنی تراکنش های بانکیم فقط مربوط به حقوقم و خرج و مخارجم مثل قسط هام است. یعنی موجودی زیادی ندارم. بنظرتان این گواهی مالی کافی است؟ البته از دانشگاه و وزارت علوم نامه فرصت مطالعاتی و حمایت بهم می دهند.

 • سلام
  در حال حاضر سایت سفارت جهت تعیین وقت ویزای انگلستان در تهران باز است یا خیر ؟ با توجه به اتفاقات اخیر

 • با عرض سلام
  پسر برادرزن بنده که ۱۳ سال سن دارد پدر و مادرش در انگلستان زندگی می کردن پدر ایشان متسفانه ۴ سال پیش بر اثر بیماری فوت کردند و هم اکنون مادرش با برادر کوچکش که در انگلستان متولد شده زندگی می کنند لطفا بفرمایید چه مدارکی را باید تهیه کند تا ایشان به مادر و برادرش در انگلسان ملحق شود

  • سلام،
   اطلاعات درستی در رابطه با این موضوع نداریم، توصیه می‌کنم با یک وکیل حقوقی صحبت کنید.

 • سلام وقت بخیر… برای ویزا ازدواج انگلیس آیا تایید ترجمه مدارک مانند ترجمه شناسنامه و سند ازدواج از سوی دادگستری یا مثلا وزرات خارجه نیاز هست یا خیر فقط ترجمه از سوی دالرتجمه های رسمی کفایت میکنه؟؟

 • سلام. من برای ویزای انگلیس اپلای کردم. بعد از ۹ روز یه ایمیل اومده با این متن : ویزای شما به نتیجه رسیده لطفا منتظر تماس بعدی باشید. و فعلا برای سفر برنامه ریزی نکنید چون مراحل ویزای شما تا دریافت پاسپورت تکمیل نمیشه.
  میخواستم بدونم کسانی که این ایمیل رو دریافت کردند ویزا گزفتن ؟ اگه گرفتن چند روز بعد پاسپورت رو دریافت کردن ؟

  • سلام،
   طبق درخواست سفارت فقط باید صبر کنید تا پاسپرتتون به دستتون برسه و تا اون موقع برای سفر برنامه ریزی نکنید

 • سلام و خسته نباشید
  من پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاهای لندن گرفتم ولی زمان زیادی ندارمو میدونم زمان جواب ویزا ۲۱ روزه میاد اما میخواستم بدونم اگه الان برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنم چند روز دیگه نوبت میدن؟ همچنین برای گرفتن وقت ویزای تحصیلی امکان داره شلوغ بشه و وقت سفارت چند ماه دیگه بدن؟
  باتشکر

  • سلام
   اگر بخواهید در تهران انگشت نگاری بشید، کمتر از ۷ روز می‌تونید در دفتر VFS حضور داشته باشید.

 • با سلام من ۸ ماه قبل از سفارت انگلیس ریجکت شدم آیا برای گرفتن ویزای شینگن‌ جزو ریجکت محسوب میشه یا خیر؟

  • سلام
   خیر. در فرم درخواست ویزای شینگن فقط باید ریجکتی مربوط به کشورهای حوزه شینگن را اعلام کنید.

 • با سلام. آیا همه مدارک برای ویزای انگلیس ضروری است ؟ من ایرانی و در لبنان هستم و امکان دسترسی به مدارکی مثل شناسنامه را ندارم.متشکرم

 • سلام
  من،همسرم و فرزند ۱۷ ساله ام دارای ویزای شنگن مولتی یکساله هستیم و تمکن مالی و گردش حساب خودم و همسرم مناسب میباشد ایا برای ویزای انگلیس نیاز به تمکن مالی و گردش حساب برای فرزندم ضروری میباشد و اینکه بدون دعوتنامه میتوانیم اقدام کنیم؟
  با تشکر

  • سلام
   اگر بالای ۱۸ سال سن دارند، بله حتما باید گردش حساب و تمکن مالی به نام خودشون باشه.
   اگر تاریخچه سفری پرباری داشته باشید، لزومی به ارائه دعوتنامه نیست.

 • سلام من در موعد انگشت نگاری حاضر نشدم ایا باید مجددا فرم اپلیکیشن پر کنم؟ و تکلیف مبلغ پرداختی من چه میشود ایا باید دوباره پرداخت کنم؟ متشکرم

 • وقت‌بخیر.
  من ۳۳ ساله و مربی رسمی فدراسیون فوتبال ایران و آسیا هستم. قصد دارم برای تکمیل دوره‌های مربیگری به بریتانیا سفر کنم. با توجه به اینکه توانایی اخذ دعوتنامه از فدراسیون فوتبال انگلستان یا اسکاتلند رو دارم، بنظرتون برای ویزای تحصیلی اقدام کنم یا توریستی؟
  سپاس.

 • سلام خسته نباشین.آیا تنها دعوت نامه دعوت کننده کافیست و یا مدارک دیگری هم از دعوت کننده مورد نیاز است ?

 • سلام ایا صورتحساب بانکی باید ترجمه شود یا همان صورتحسابی که به زبان انگلیسی بانک می دهد و معمولا شرح تراکنش را فقط debit یاcredit می نویسد کافیست؟ از راهنمایی شما متشکرم

 • باسلام بنده ۵۳ سال دارم همه مطالب در باره ویزا گرفتن راخوندم جالب روان وقانون مند بود اما من دیگه سن وسلالی گذراندم خیلی دوست دارم کشور انگلیس را ببینم میشه خیلی روان آسان رفت این کشور زیبا را دید ممنون

 • سلام من مادرم سالهاست شهروند انگلیس هست اما چون از پدرم سالهاسات جداشده اسم تو شناسنامه ایشون نیست میخواستم بدونم دعوتنامه ای که ایشون به من میده معتبر هست با وجودی که اسم من تو مدارک ایشون نیست

  • سلام
   به عنوان مادر اسم ایشون تو شناسنامه تون هست؟
   اگر بله، دعوتنامه‌ای که ارسال می‌کنند معتبر هست.

   • سلام
    در متن دعوتنامه باید قید بشه که من دخترشون هستم و همراه همسرم برای مسافرت دارم میرم انگلیس؟ چون مادرم گفته خودت دعوتنامه را بنویس من امضا میکنم و قید کن که ساپورت مالی خودت انجام میدی.
    با وجود این شرایط امکان دادن ویزا به من هست یا ریجکت میشم ؟
    ممنون

    • سلام
     باید حتما نسبت فامیلی ذکر شود.
     بله باید قید کنند که همراه دارید.
     مادرتون باید به شهرداری مراجعه کنند و درخواست دعوتنامه شون رو به شهرداری ارائه کنند.

     در رابطه با ویزا شدن و یا ریجکت شدن باید تمامی شرایط تون رو به ما بگید.
     برای شرایط سنجی با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید.

 • سلام
  من ۴ تا ویزا شینگن از فرانسه دارم، آخری مولتی یکساله هست. چند سفر دیگه هم داشتم.
  میخواستم بپرسم برای گرفتن ویزای انگلیس با توجه به اینکه مدتی هست خیلی سخت گیری زیاد شده، چقدر شانس دارم؟ البته من حدود ۱۰سال پیش از سفارت انگلیس ریجکت شده بودم. ممنون

 • سلام من پدر هستم پسرم اقامت داره و در دسامبر سال ۲۰۱۶ برای من دعوت نامه فرستاد و اقدام به ویزا کردم همه مدارک و تمکن مالی همه خوب بود همسرم هم فوت کرده فقط خودم میخواستم یکماهه بروم دیدنی کنم ولی ریجکت کردن اگر دوباره اقدام کنم شناسی دارم با تشکر منتظر پاسخ شما

 • سلام من پسرم اقامت داره و دسامبر سال ۲۰۱۶ برای من دعوت نامه فرستاد و اقدام به ویزا کردم همه مدارک و تمکن مالی همه خوب بود ولی ریجکت کردن من پدر هستم و فقط خودم میخواستم یکماهه بروم اگر دوباره اقدام کنم شناسی دارم با تشکر منتظر پاسخ هستم .

 • سلام
  من گردش مالی خوبی ندارم ولی حساب پدرم سالهاست که گردش مالی خوبی داره. ایا پدرم می تونه ضامن مالی باشه؟
  یعنی به جای خودم ایشون sponsorship letter بفرسته؟

  • سلام
   بله می‌تونید ایشون رو به عنوان حامی مالی خودتون معرفی کنید.
   اما حتما باید مدارک مالی خودتون رو هم ارائه بدید.

   • با سلام
    بنده دعوتنامه نمایشگاهی مرتبط با کارم دریافت کردم و قصد حضور در نمایشگاه همراه همسر و فرزند ۴ ماهه ام داشته باشم.٢ تا ویزای شینگن+ویزای چین+و کلی ترکیه و آذربایجان و ارمنستان دارم،همسرم هم یدونه ویزای شینگن و چنتا استانبول و آذربایجان داره.حساب بانکیم تراکنشهاش بالاست،٣ ماه اخیر رقمهاش خیلی بالا نبوده،تراکنشهای ٨ ماه پیش بالا بوده،الانم یک ماه مانده به ارایه مدارک موجودیو دارم یواش یواش میبرم بالا، ماندش هم در حال حاضر ١۶٠ م هست و تا ١۵ روز به ٢٣٠ می رسونمش،۴ تا کارمند بعلاوه همسرم بیمه شرکتم هستند،٣ تا هم سند ملکی تهران دارم.
    شانس عدم ریجکتی بنده چقدر هست؟

    • سلام
     اگر در دعوتنامه اسم همسر و فرزندتون هم قید بشه بهتره، چون در غیر این‌صورت ممکنه فقط با ویزای شما موافقت بشه.

 • سلام، مدت انتظار برای دریافت ویزای تحصیلی ( بعد از پذیرش از دانشگاه) حدودا چند ماه طول می کشد و ایا احتمال ریجکتی زیاد است؟

 • ویزای توریستی
  سلام من حدود ۱۰ سال پیش به همراه همسرم و فرزندم سفری به انگلیس داشتیم و برگشتیم و ۴ سال پیش باز هم تقاضای ویزا کردیم و ریجکت شدیم
  اگه الان هم تقاضای ویزا کنیم بدون همسرم فقط با بچه هام امکان ویزا شدنمون هست؟

 • سلام من شوهرم تبعه انگلیس خودم ایران هستم بچه ها مون پاس عراقو دارن اونجا به دنیا اومدن چه مدارکی باید فراهم کنم برای خودم وبچه ها تا ویرا بگیرم

 • سلام
  من پاسپورت آمریکایی دارم و الان تهران هستم و مادرم که بسیار بیمار است در لندن اقامت داره و خواهرم که پاسپورت انگلیسی داره از او مراقبت میکنه و متاسفانه متوجه شدم خواهرم مبتلا به سرطان پیشرفته شده و مادرم و خواهرم به مراقبت نیاز دارند و چون مدت عمل و شیمی درمانی خواهرم بیشتر از شش ماه طول میکشه و من فقط میتونم مدت محدودی با ویور ویزا در لندن باشم میخواستم بدونم آیا میتونم ویزای یکساله بگیرم و اگر جواب شما اینکار رو انجام میدید؟

  • سلام
   بله می‌تونید برای ویزای یک ساله اقدام می‌کنید.
   می‌تونید با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید و درخواست خودتون رو به همکاران ما بدید

 • اگر پاسپورت قدیمی گم شده باشد باید در اپلیکیشن انلاین ویزای انگلیس مشخصات و تراول های ان وارد شود؟؟
  جایی که بنویسیم پاسپورت گم شده وجود نداره
  ایا اصلا لازم هست مشخصاتش رو عنوان کرد؟؟

  • سلام
   بله اطلاعات سفرهای قبلی رو وارد کنید و در قسمت اطلاعات اضافی، اعلام کنید که این پاسپورت رو گم کرده‌اید.
   اگر بلیط هواپیما و یا واچرهتل هم از سفرهای قبلی دارید، با مدارک خود به سفارت تحویل کنید.

  • سلام من گردش مالی خوبی تقریبا مناسبی دارم و ۲۰ سالم هست و فقط یه بار از ایران خارج شدم و رفتم عراق احتمال قبول شدن ویزا برای من وجود داره؟

   • سلام
    برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
    لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید برای ارائه مدارک موردنیاز به سفارت انگلیس برای اخذ ویزای ازدواج باید برای پرینت مدارک اثبات ازدواج مثل پرینت صحبت ها و تلفن ها و یا عکس ها پرینت عادی باشه یا باید پرینت رنگی بگیریم؟!

 • با سلام. من اقامت انگلیس را دارم و حدود ۲۴ سال است اینجا زندگی میکنم، سالها قبل جدا شده و تنها زندگی کرده ام و اخیرا در سفر اخر با شخصی ازدواج رسمی و مراسم داشته ایم. سوال من اینست که: ۱- چگونه میتوانم اثبات تماسها را نشان دهم چون از طریق واتساپ عموما بوده و هیچ گزینه ای در واتساپ نیست تا پریت کلی ان را تهیه کرد. ۲- فرم تقاضای ویزا را روی سایت سفارت تکمیل و سابمیت کرده ام اما امکان گرفت وقت سفارت ممکن نیست ایا شما قادر به گرفتن وقت هستید اگر بله هزینه شما چقدر است ۳- ایا لیست مدارک مورد نیاز را که باید همسرم در روز مراجعه به سفارت باید همراه داشته باشد همانهایی است که شما لیست کرده اید و یا بیشتر است؟ ۴- سوال بسیار مهم من مسیله نشان دادن درامدم میباشد تا سال گذشته کار میکردم و صاحب کمپانی و کار خود بودم اما بر اثر حادثه ای دچار عدم توانایی کار شدم لذا از طریق پزشکم به من برگه معلولیت دادند (Dissaibly), آیا با ارایه مدارک معلولیت هنوز هم باید صاحب کار و درامد باشم؟ انچه که از این معلولیت میگیرم ماهیانه مبلغی حدود +۱۰۰۰ است. با تشکر منتظر پاسخ هستم

  • سلام
   برای دریافت پاسخ سوالات تون، با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.
   مشاور ویزای گروه ویزالند شما رو راهنمایی میکنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.