ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

کشور انگلستان بخش جنوبی جزیره ی بریتانیای کبیر است که از شمال به اسکاتلند و از سمت غرب با کشور ولز مرز مشترک دارد. با دریافت ویزای انگلیس شما قادر خواهید بود تا به چهار مقصد یعنی انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که همگی جزوی از سرزمین بریتانیای کبیر هستند وارد شوید.

هدف عمده مسافران ایرانی برای سفر به انگلیس، تفریح و یا تحصیل است اما برای دریافت ویزای انگلیس شما گزینه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که بنابر نیاز و شرایط خود می توانید برای دریافت هرکدام اقدام نمایید. مهم ترین انواع ویزا برای سفر به کشور انگلیس از ایران، ویزای توریستی، تحصیلی، کار، بستگان (ازدواج) و ویزای شهروندی ست که به طور مختصر هرکدام از این گزینه های موجود را توضیح خواهیم داد.

ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس و مزایای آنها

پیش از هرچیز لازم است بدانید که پس از بازگشایی سفارت انگلستان در ایران در سال 94، مجوز صدور ویزا برای انگلیس بطور مستقیم و برای عموم آزاد نشده است. با این وجود متقاضیان درخواست خود را به کارگزاری سفارت انگلیس در تهران ارائه کرده و ویزای انگلیس از طریق سفارت این کشور در استانبول و دبی در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

از سال 2011 سختگیری ها برای صدور ویزای انگلیس برای ایرانیان بیش از پیش شده است. پیچیده تر شدن روند اخذ ویزا، سختگیرانه تر شدن مدارک مورد نیاز برای هرکدام از انواع ویزای انگلیس و با دنبال آن با افزایش قیمت ارز، گران تر شدن هزینه های اخذ ویزا از جمله مشکلاتی ست که علاقمندان به سفر به لندن و انگلستان با آن روبرو هستند.


ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

رایج ترین نوع ویزا برای سفر به انگلیس، ویزای توریستی ست. این ویزا به طور مشخص برای سیاحت و یا دیدار بستگان برای متقاضیان صادر می شود. ویزای توریستی دارای مدت محدود و شرایط مختلفی ست که اطلاع از آنها درک فرآیند اخذ ویزا و پیگیری های لازم را برای شما آسان تر می کند.

در یک دسته بندی کلی، دو نوع ویزای توریستی برای انگلستان وجود دارد. ویزای سینگل یا همان یکبار ورود و ویزای مولتیپل انگلستان یا چندبار ورود. همانطور که از نام این دو نوع ویزا برمی آید در ویزای سینگل هر فرد قادر خواهد بود تا یک بار برای ورود به کشور انگلستان با مدت اقامت 6 ماهه اقدام نماید. در ویزای مولتی که برای بازه های زمانی 2 ، 5 و 10 ساله صادر می شود نیز متقاضیان می توانند به دلایل مختلف به دفعات به این کشور وارد شوند.

ویزای توریستی معمولا با مدت شش ماهه صادر می شود و در شرایط مختلفی نیز با توجه به سابقه، شرایط و نیاز فرد قابل تمدید است. نکته مهم در این رابطه این است که برای تمدید ویزای توریستی صادر شده حتما 30 روز قبل از انقضای ویزا نسبت به انجام امور مربوطه اقدام نمایید تا به مشکلات احتمالی در این باره برخورد نکنید.


ویزای تحصیلی انگلیس

شرایط ایده آل مدارس، کالج و دانشگاه های انگلستان اصلی ترین دلیل استقبال از مهاجرت های تحصیلی به سرزمین بریتانیای کبیر است. ادامه تحصیل در انگلیس یکی از رویایی ترین اتفاقات ممکن برای مشتاقان به تحصیل در خارج از ایران است.

در رده بندی کشورهای مولد علم در جهان، کشور انگلیس با در اختیار داشتن 1 درصد جمعیت جهان و تولید 8 درصدی علم، در رده های برتر این لیست قرار دارد. اگر علاقمند به تحصیل در هریک از رشته های مهندسی، علوم پایه، هنر، پزشکی، مدیریت و اقتصاد هستید، کشور انگلیس و دانشگاه های این کشور بستر بی نظیری برای شکوفا کردن استعدادهای شما خواهد بود.


ویزای تحصیلی انگلیس

چرا دریافت ویزای تحصیلی انگلیس؟

از جمله مزایای که موجب می شود انگلیس به عنوان یک مقصد مناسب برای علم دوستان انتخاب شود می توان به رضایت بسیار بالای دانشجویان از دوره های تحصیلی در این کشور اشاره کرد. همچنین وجود 4 دانشگاه از 10 دانشگاه برتر جهان در این کشور و کسب رتبه دوم جهانی در کیفیت تحصیلی، تحقیقاتی و علمی موسسات انگلیسی مهر تاییدی بر قدرت علمی این کشور است.

برای تحقق رویای تحصیل در انگلیس، گام اول کسب پذیرش تحصیلی از موسسات رسمی در این کشور و سپس دریافت ویزای تحصیلی برای انگلیس از اداره مهاجرت و کنسولگری است. رایج ترین ویزاهای تحصیلی برای کشور انگلستان، برای دوره های تحصیلی مدارس روزانه و شبانه روزی و همچنین کالج های این کشور صادر می شود.


ویزای کار انگلیس

در این نوع از ویزا، متقاضی می تواند براساس شرایط و قوانین کشور انگلیس، در این کشور مشغول به کار شود. شرایط برای دریافت ویزای کار انگلستان شاید کمی پیچیده تر از سایر انواع ویزا باشد. برای مثال راه هایی که یک فرد می تواند به طور مستقیم ویزای مربوطه را دریافت کند داشتن یک دعوت نامه کاری از شرکت های معتبر انگلیس است. طبیعتا این شرایط برای تمام افراد میسر نیست.

شاید بهترین راهکار برای علاقمندان به زندگی کاری در کشور انگلیس و اطمینان از اصولی بودن روند پذیرش، گذراندن یکی از دوره های تحصیلی در این کشور و تمدید ویزا پس از فارغ التحصیلی با یافتن یک کار مرتبط باشد. بهتر است پیش از هرگونه اقدام در این زمینه با مشاوران ویزالند تماس گرفته و توضیحات قانونی را از کارشناسان ما دریافت نمایید.


ویزای خانوادگی (ازدواج) انگلیسی

آخرین مورد از روش های رایج دریافت ویزا برای کشور دوست داشتنی انگلیس، ویزای خانوادگیست. این ویزا مناسب برای متقاضیانیست که خارج از منطقه اقتصادی اروپا زندگی می کنند و قصد دارند به خانواده خود در کشور انگلیس ملحق شوند. والدین، فرزندان و همسر شما می توانند شرایط دریافت این نوع ویزا را به تناسب برای شما فراهم نمایند.

در این نوع از ویزا به دلیل تاکید بر اصل وحدت خانواده در سازمان ملل، افراد بایستی به مدت شش ماه در کنار همسر یا خانواده خود در کشور انگلستان زندگی کنند. پس از آن نیز با توجه به شرایط این مدت زمان قابل تمدید و یا دائمی کردن خواهد بود. افرادی که قصد دارند مدت زمان کمتری را در کنار خانواه خود سپری کنند بایستی از طریق ویزای توریستی برای این منظور اقدام نمایند.


اهمیت مشاوره در دریافت ویزا

در نهایت باید اضافه کنیم که علاوه بر این چهار روش رایج برای دریافت ویزای انگلیس، مسیرهای مختلف دیگری مانند ویزای سرمایه گذاری، نمایشگاهی و غیره وجود دارد که می تواند دروازه ی ورود شما به کشور فرصت ها باشد.

نکته قابل توجه برای شما متقاضیان محترم این است که هرچند در این مقاله و سایر مقالاتی که در سطح وب مطالعه می کنید اطلاعات مفیدی در رابطه با الزامات اخذ ویزای انگلیس، شرایط و مدارک مورد نیاز به دست می آورید؛ اما در نهایت این فرآیند پیچیدگی های بسیاری دارد که به راحتی می تواند منجر به رد درخواست شما توسط کنسولگری شود. بعلاوه با برداشته شدن درخواست بازنگری شرایط متقاضی پس از رد درخواست، حساسیت موضوع نیز بیش از پیش شده است.

به همین منظور شدیدا توصیه می شود که با توجه به نوع درخواست خود و البته اطلاع از روند کلی، انجام این فرآیند را به دست متخصصان و شرکت های معتبر فعال در این زمینه بسپارید. مجموعه ویزالند بعنوان یکی از موسسه های رسمی ، قانونی و با تجربه در این زمینه به هموطنان عزیز خدمت رسانی می نماید. برای اطلاع از نحوه پذیرش و دریافت مشاوره می توانید همه روزه با کارشناسان ما در ویزالند تماس حاصل فرمایید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای انگلیس
میانگین امتیاز 4.5 از 2 رای بازدیدکنندگان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.مشاوره رایگان

از کارشناسان ویزالند مشاوره رایگان دریافت کنید

45 87 45 34 026