برای سفر به انگلستان برای اهداف کاری، تحصیلی و توریستی حتما باید ویزا بگیرید. در صورت درخواست شما برای ویزای انگلیس، ممکن است متوجه شوید که اداره مهاجرت انگلستان و یا سفارت این کشور، با درخواست ویزای شما موافقت نکرده است و یا به اصطلاح ویزای انگلیس شما ریجکت شده است.

ریجکت ویزای انگلیس

با توجه به سخت گیری سفارت انگلستان برای اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی، ممکن است پس از درخواست، نامه ای مبنی بر ریجکتی ویزای انگلیس خود دریافت کنید. پس از دریافت این نامه خونسردی خود را حفظ کرده و با مشاوران ویزالند تماس بگیرید تا بهترین و ارزان ترین راه رفع ریجکتی را جلوی پای شما بگذارند!

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

۱. فریب افسران ویزای انگلستان، ارائه مدارک جعلی و غیر واقعی به سفارت انگلیس: مدارک ویزای انگلیس، به خصوص مدارک مالی، توسط افسران ویزای این کشور با دقت بالایی بررسی می‌شود. در صورتی که شک به غیرواقعی بودن و یا جعلی بودن مدارک شما کنند، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

۲. اگر متقاضی به جرمی مرتکب شده باشد که مدت حبس آن ۴ سال و یا بیشتر باشد: اگر متقاضی مرتکب به جرمی شده باشد که ۴ سال و یا بیشتر از آن زندان داشته باشد، درخواست ویزای انگلیس ایشان رد خواهد شد. در این مورد، می‌توان گفت تمامی متقاضیانی که دارای سوء پیشینه هستند، از ورودشان به انگلیس منع می‌شود.

۳. اگر مدارک مربوط به سوء پیشینه خود را به سفارت انگلیس ارائه نکنید: در صورتی که مدارک مربوط به سوء پیشینه و یا سوابق کیفری خود را به سفارت انگلیس ارائه نکنید، درخواست ویزای انگلستان شما رد خواهد شد و طبق صلاح دید افسران ویزا، تا مدت زمان مشخص شده ای حق ورود به انگلستان را ندارید.

۴. منابع مالی و یا بودجه ناکافی در سفر به انگلیس: تمکن مالی، گردش حساب و نامه اشتغال به کار شما (برای بررسی حقوق دریافتی) با دقت بسیار بالایی از سوی افسران ویزای انگلیس بررسی می‌شود. در صورتی که پس از بررسی این مدارک، متوجه شوند که شما از پس هزینه های اقامت در انگلستان برنمی‌آیید، ویزای انگلیس شما ریجکت خواهد شد.

۵. متقاضی در سفر قبلی خود به انگلستان، بیشتر از حد تعیین شده اقامت داشته باشد: این قسمت را با ذکر یک مثال برای شما توضیح می‌دهم؛ شما یکبار به انگلیس سفر داشته اید و مدت اعتبار ویزای شما ۶ ماهه بوده و شما بیشتر از شش ماه در این کشور اقامت داشته اید. درخواست بعدی شما برای ویزای انگلیس رد خواهد شد و دلیل آن هم، عدم پیروی از قوانین ویزای صادر شده برای شما می‌باشد.

۶. عدم پیروی از مراحل تعیین شده برای ویزای انگلیس: سفارت و وزارت امور خارجه انگلستان، یک سری مراحل برای اخذ ویزای این کشور برای متقاضیان در نظر گرفته است. در صورتی که یکی از این مراحل (مانند تحویل مدارک، انگشت نگاری، پرداخت هزینه ها و یا پیکاپ) را به درستی انجام ندهید، ویزای انگلیس شما ریجکت می‌شود.

۷. متقاضی ویزای انگلیس، پاسپورت معتبر و یا سند مسافرتی نداشته باشد: پاسپورت نامعتبر به پاسپورت های مخدوش و فاقد اعتبار اطلاق می‌شود. در صورتی که برای ویزای انگلستان پاسپورت نامعتبر ارائه کنید، درخواست ویزای شما رد می‌شود.

۸. عدم تعیین هدف از سفر به انگلستان: در صورتی که هدف سفر خود به انگلستان را مشخص نکنید و یا این هدف برای افسران ویزا غیر قابل باشد، ویزای شما ریجکت می‌شود.

۹. نوع ویزای انتخابی شما با هدفتان مغایرت داشته باشد: به طور مثال، در صورتی که هدف شما از سفر به انگلیس بازدید از خانواده تان باشد و ویزای تحصیلی این کشور را انتخاب کنید، درخواست شما رد می‌شود.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس

برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلستان، متقاضیان باید نامه ی اعتراضی خود را در قالب ایمیل برای سفارت انگلستان ارسال کنند. در این نامه، باید اطلاعات شخصی و اطلاعات پرونده ویزای خود را به همراه دلایل ریجکتی ویزای‌تان را بیان کنید. همچنین باید به افسر ویزا اثبات کنید که این دلایل به اشتباه بیان شده و علت اشتباه بودن آنها را نیز بنویسید. پس از ارسال نامه اعتراضی، اگر اعتراض شما تائید شود، حدود ۲ تا ۳ هفته بعد جواب آن برای شما ارسال خواهد شد.

رفع ریجکتی ویزای انگلیس هم به این صورت می‌باشد که پس از برطرف کردن مواردی که باعث ریجکتی شما شده است، دوباره برای ویزای این کشور اقدام کنید. هیچ محدودیت زمانی برای اقدام مجدد ویزای انگلیس وجود ندارد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر