برای سفر به انگلستان برای اهداف کاری، تحصیلی و توریستی حتما باید ویزا بگیرید. در صورت درخواست شما برای ویزای انگلیس، ممکن است متوجه شوید که اداره مهاجرت انگلستان و یا سفارت این کشور، با درخواست ویزای شما موافقت نکرده است و یا به اصطلاح ویزای انگلیس شما ریجکت شده است.

در این مطلب می‌خوانید

📌 ریجکت ویزای انگلیس

📌 اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس

ریجکت ویزای انگلیس

با توجه به سخت گیری سفارت انگلستان برای اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی، ممکن است پس از درخواست، نامه ای مبنی بر ریجکتی ویزای انگلیس خود دریافت کنید. پس از دریافت این نامه خونسردی خود را حفظ کرده و با مشاوران ویزالند تماس بگیرید تا بهترین و ارزان ترین راه رفع ریجکتی را جلوی پای شما بگذارند!

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

۱. فریب افسران ویزای انگلستان، ارائه مدارک جعلی و غیر واقعی به سفارت انگلیس: مدارک ویزای انگلیس، به خصوص مدارک مالی، توسط افسران ویزای این کشور با دقت بالایی بررسی می‌شود. در صورتی که شک به غیرواقعی بودن و یا جعلی بودن مدارک شما کنند، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

۲. اگر متقاضی به جرمی مرتکب شده باشد که مدت حبس آن ۴ سال و یا بیشتر باشد: اگر متقاضی مرتکب به جرمی شده باشد که ۴ سال و یا بیشتر از آن زندان داشته باشد، درخواست ویزای انگلیس ایشان رد خواهد شد. در این مورد، می‌توان گفت تمامی متقاضیانی که دارای سوء پیشینه هستند، از ورودشان به انگلیس منع می‌شود.

۳. اگر مدارک مربوط به سوء پیشینه خود را به سفارت انگلیس ارائه نکنید: در صورتی که مدارک مربوط به سوء پیشینه و یا سوابق کیفری خود را به سفارت انگلیس ارائه نکنید، درخواست ویزای انگلستان شما رد خواهد شد و طبق صلاح دید افسران ویزا، تا مدت زمان مشخص شده ای حق ورود به انگلستان را ندارید.

۴. منابع مالی و یا بودجه ناکافی در سفر به انگلیس: تمکن مالی، گردش حساب و نامه اشتغال به کار شما (برای بررسی حقوق دریافتی) با دقت بسیار بالایی از سوی افسران ویزای انگلیس بررسی می‌شود. در صورتی که پس از بررسی این مدارک، متوجه شوند که شما از پس هزینه های اقامت در انگلستان برنمی‌آیید، ویزای انگلیس شما ریجکت خواهد شد.

۵. متقاضی در سفر قبلی خود به انگلستان، بیشتر از حد تعیین شده اقامت داشته باشد: این قسمت را با ذکر یک مثال برای شما توضیح می‌دهم؛ شما یکبار به انگلیس سفر داشته اید و مدت اعتبار ویزای شما ۶ ماهه بوده و شما بیشتر از شش ماه در این کشور اقامت داشته اید. درخواست بعدی شما برای ویزای انگلیس رد خواهد شد و دلیل آن هم، عدم پیروی از قوانین ویزای صادر شده برای شما می‌باشد.

۶. عدم پیروی از مراحل تعیین شده برای ویزای انگلیس: سفارت و وزارت امور خارجه انگلستان، یک سری مراحل برای اخذ ویزای این کشور برای متقاضیان در نظر گرفته است. در صورتی که یکی از این مراحل (مانند تحویل مدارک، انگشت نگاری، پرداخت هزینه ها و یا پیکاپ) را به درستی انجام ندهید، ویزای انگلیس شما ریجکت می‌شود.

۷. متقاضی ویزای انگلیس، پاسپورت معتبر و یا سند مسافرتی نداشته باشد: پاسپورت نامعتبر به پاسپورت های مخدوش و فاقد اعتبار اطلاق می‌شود. در صورتی که برای ویزای انگلستان پاسپورت نامعتبر ارائه کنید، درخواست ویزای شما رد می‌شود.

۸. عدم تعیین هدف از سفر به انگلستان: در صورتی که هدف سفر خود به انگلستان را مشخص نکنید و یا این هدف برای افسران ویزا غیر قابل باشد، ویزای شما ریجکت می‌شود.

۹. نوع ویزای انتخابی شما با هدفتان مغایرت داشته باشد: به طور مثال، در صورتی که هدف شما از سفر به انگلیس بازدید از خانواده تان باشد و ویزای تحصیلی این کشور را انتخاب کنید، درخواست شما رد می‌شود.

اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس

برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلستان، متقاضیان باید نامه ی اعتراضی خود را در قالب ایمیل برای سفارت انگلستان ارسال کنند. در این نامه، باید اطلاعات شخصی و اطلاعات پرونده ویزای خود را به همراه دلایل ریجکتی ویزای‌تان را بیان کنید. همچنین باید به افسر ویزا اثبات کنید که این دلایل به اشتباه بیان شده و علت اشتباه بودن آنها را نیز بنویسید. پس از ارسال نامه اعتراضی، اگر اعتراض شما تائید شود، حدود ۲ تا ۳ هفته بعد جواب آن برای شما ارسال خواهد شد.

رفع ریجکتی ویزای انگلیس هم به این صورت می‌باشد که پس از برطرف کردن مواردی که باعث ریجکتی شما شده است، دوباره برای ویزای این کشور اقدام کنید. هیچ محدودیت زمانی برای اقدام مجدد ویزای انگلیس وجود ندارد.

در مورد وقت سفارت انگلیس چقدر می دانید؟

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4 از 10 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۰ دیدگاه ها

 • من ویزای مالتی کانادا به همراه ۲ تا شینگن دارم .فوق لیسانس کامپیوتر دارم و ۱۰ سال هم سابقع کار دولتی دارم. میتونم ویزای انگلیس را بگیرم یا خیر؟

  • سلام؛ شما سابقه سفری خوبی دارید. اما شرایط شغلی و مالی شما هم باید بررسی بشه. اگر سایر شرایطتون هم خوب باشه شانس ویزا شدن شما بالاست.

 • سلام خانمم با دعوت به کار میخواد بره انگلیس منم همراهش میتونم برم ؟ دو سال پیش بخاطر جرم خیانت در امانت به ۱سال حبس محکوم شدم و بعد ۴ماه حبس آزاد شدم.و هیچ سابقه دیگه ای ندارم.ارشد حسابداری دارم و ۳۱سال سنمه.ممنون میشم از راهنماییتون

 • سلام و روز بخیر
  من می خواستم برای ویزای انگلیس اقدام کنم…
  شرایطم رو میگم. لطفا بفرمایید چقد شانس ویزا انگلیس دارد….
  من ۴ویزا شینگن از فرانسه و چند سفر به ترکیه و روسیه دارم.
  ۳۷ساله و سابقه ۱۰ساله بیمه و سند خانه دارم.
  و نکته منفی اینکه ۱۲سال پیش از سفارت انگلیس ریجکت شدم.
  میخواستم بپرس اون رجیکتی ۱۲سال پیش همچنان تو سابقه من باقی مونده؟ و دیگه اینکه الان چقدر شانس ویزا نگلیس دارم؟ ممنون

 • سلام خدمت شما
  من اقامت ده ساله کشور فرانسه را دارم
  یک سال قبل بدون ویزا میخواستم از فرانسه به لندن برم برای تفریحی اما پلیس مرزی اجازه ورد به لندن نداد
  و نشان انگشتم را گرفت در پاسپورتم استمپ زد گفت شما به ویزا نیاز دارید
  سوال من این است آیا میتوانم دوباره درخواست ویزا بدهم در سفارت انگلیس؟
  تشکر از لطف شما

  • سلام
   بله میتونید اقدام کنید، شما برای ورود به خاک انگلستان نیاز به ویزای انگلستان دارید. با ویزای شینگن نمیتونید به انگلستان برید.

 • سلام من پسرم رو می خوام بفرستم کالج تو انگلیس چند روز دیگه باید بریم ترکیه تا با پسرم مصاحبه کنن و اگه تو مصاحبه قبول شد ویزای تحصیلیش رو بدن هم من و هم پسرم خیلی نگرانیم که اگه قبول نشه تو مصاحبه چی می شه اگه نتونه به سوالات خوب پاسخ بده چی می شه آیا ریجکت می شه ضمنا من پسرم ۱۴ سالشه و زبان انگلیسیش متوسطه تورو خدا کمکم کنین

  • سلام
   در این موارد پیشنهاد می‌کنیم قبل از مصاحبه، حتما یک آمادگی داشته باشید.
   اما در این وضعیت فقط باید صبر کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.