اطلاعیه ویزای کانادا

 • فرصت تبدیل یا تمدید ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان حاضر در خاک کانادا تا 28 فوریه 2025 تمدید شد.
 • برای تمدید یا تبدیل ویزای توریستی از داخل خاک کانادا، باید دوباره اطلاعات بیومتریک خود را در اداره مهاجرت این کشور به ثبت برسانید.
 • برا ی اطلاع از شرایط و ضوابط تمدید و تبدیل ویزای توریستی کانادا، می‌توانید با کارشناسان ویزالند تماس (0261836) حاصل فرمایید.

جدول کامل مشخصات ویزای کانادا
شرایط اخذ ویزای کانادا ارائه تاریخچه سفری متناسب با منابع مالی، ارائه تمکن مالی و گردش حساب
گردش حساب مورد نیاز گردش ۴ تا ۶ ماهه آخر حساب متقاضی
(معدل حساب اهمیتی ندارد)
هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا در ویزالند 490 دلار آمریکا 
هزینه رزرو وقت سفارت کانادا توسط ویزالند 1 میلیون تومان
نحوه اقدام برای اخذ ویزا آنلاین 
ورود با این ویزا به کشورهای انگلیس (به صورت ترانزیت) – مراکش – کوبا – دومینیکن – مکزیک – پاناما
نحوه تعیین وقت سفارت از طریق کارگزاری VFSGlobal
مدت زمان تعیین وقت سفارت  1 تا 7 روز کاری
زمان اعتبار ویزا توریستی: منطبق با اعتبار پاسپورت (حداکثر ۵ سال)
تحصیلی: منطبق با برنامه تحصیلی
کاری: منطبق با دعوت‌نامه کارفرما
مصاحبه اخذ ویزا ندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارت عکس پاسپورت – آدرس ایمیل – برگه بیومتریک
وقت سفارت فوری دارد
ویزای فوری ندارد
تائیدیه مدارک توریستی و کاری: مهر دارالترجمه رسمی
تحصیلی: مهر دارالترجمه رسمی + دادگستری و وزارت امورخارجه
زبان ترجمه مدارک انگلیسی
مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا ۴۲ روز کاری (متغیر)
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۲۶% از ۶ هزار درخواست
رایج‌ترین دلایل ریجکتی عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان – ارائه تمکن مالی نامناسب – مشخص نبودن هدف سفر به کانادا – تاریخچه سفری نامناسب
امکان اعتراض در صورت ریجکتی امکان اعتراض نیست
رفع ریجکتی رفع ریجکتی ندارد – پس از ریجکتی دوباره باید درخواست خود را ارسال کنید
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) فردی
نیاز به پیکاپ دارد
سفارت در ایران ندارد
محل انگشت نگاری دفتر کارگزاری VFSGlobal در ترکیه – گرجستان – ارمنستان – آذربایجان و دیگر کشورها
ساعات و روزهای کاری سفارت کانادا دوشنبه تا جمعه از ساعات ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

کدام ویزای کانادا برای شما مناسب است؟

شما باید با توجه به هدف از سفر و شرایط و مدارکی که دارید تصمیم بگیرید که برای اخذ کدام یک از انواع ویزای کانادا را اقدام کنید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که برای اهداف توریستی، بازدید از خانواده و اقامت‌های کوتاه مدت تجاری و به صورت مالتیپل (چندبار ورود) صادر می‌شود.با این ویزا در هر بار ورود می‌توانید ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشید. پس اگر هدف  توریستی دارید، بهتر است مطلب زیر را نیز مطالعه بفرمایید. اگر هم قصد تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تحصیلی را دارید با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.

ویزای توریستی کانادا | هزینه اخذ + شرایط و مدارک لازم

ویزای توریستی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی باید از سوی مدرسه، دانشگاه یا یکی از موسسات علمی کانادایی دعوت نامه رسمی ارائه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا مطلب زیر را مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی کانادا 2024 | بدون مدرک زبان + شرایط و هزینه‌ها

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کاری کانادا

ویزای کار کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی دارد و همچنین باید از یک کارفرمای کانادایی دعوت نامه داشته باشید، مگر اینکه بخواهید برای مجوز کار آزاد (open work permit) اقدام کنید. 

ویزای کار کانادا | آخرین شرایط و مدارک مهاجرت کاری 2024

ویزای کاری کانادا

چقدر شانس اخذ ویزای کانادا را برای خود قائل هستید؟

تا چند سال قبل اقامت کانادا برای خیلی‌ها، بیشتر شبیه به یک رویا بود. اگرچه کشور کانادا از بدو تاسیس به خاطر شرایط جغرافیایی و سیاسی خاص خود کشوری مهاجر پذیر بود، اما تا همین ۳ سال پیش هم، قریب به ۹۰ درصد متقاضیان انواع ویزای کانادا، از ویزای توریستی گرفته تا ویزای تحصیلی و کاری ریفیوز یا به اصطلاح ریجکت می‌شدند. دلیل این امر هم عدم آگاهی متقاضیان ویزا از شرایط سیاسی، اقتصادی کانادا و نیز عدم آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا و مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا بود. تا جایی که برخی افراد سود جو در این بین با اخذ مبالغ هنگفت اقدام به جعل ویزا برای مسافران نموده‌اند که مشکلات دو چندانی را برای آنان علاوه‌بر خسارت مالی ایجاد کرده است.

بررسی اصالت ویزا و تشخیص ویزای کانادا تقلبی

بررسی تقلبی نبودن ویزای کانادا

از این رو، کارشناسان ما در ویزالند تصمیم گرفتند تا نتایج دانش و تجربه‌ شیرین و موفق خود در زمینه اخذ انواع ویزای کانادا را با شما در میان بگذارند.

در این مطلب پاسخ بسیاری از سوالات خود را خواهید یافت. اما اگر باز هم سوالی داشتید، از سه راه زیر می‌توانید پاسخ سوال خود را از ویزالند بخواهید:

 • سوال خود را در قسمت دیدگاه‌های همین صفحه بپرسید؛ کارشناسان ما به سوال شما پاسخ خواهند داد.
 • با عضویت در انجمن ویزالند، صفحه اختصاصی سوال خود را در ویزالند بسازید. در این صورت امکان نمایش سوال شما به دیگران، در گوگل وجود داشته و دیگران نیز می‌توانند در بحث پاسخ به سوال شما شرکت کنند.
 • با مشاورین ما در ویزالند تماس گرفته و مفصل در مورد شرایط و شانس اخذ ویزای کانادا گفتگو کنید.

توضیحات کارشناس ویزالند در مورد ویزای کانادا در ویس زیر به صورت مختصر (مدت: ۰۲:۳۸)

هزینه ویزای کانادا

هزینه ویزای کانادا بسته به نوع ویزا آن متفاوت است و شامل هزینه بررسی مدارک و انگشت نگاری می‌شود. هزینه ویزای توریستی کانادا ۱۸۵ دلار است که ۱۰۰ دلار آن برای بررسی مدارک و ۸۵ دلار آن برای انگشت نگاری از متقاضی اخذ می‌شود. به علاوه شما هزینه‌های دیگری نیز دارید که شامل ترجمه مدارک، پیکاب ویزا و … است.

 • در صورتی که بخواهید خدمات اخذ ویزای خود را به ویزالند بسپرید هزینه ویزای کانادا 490 دلار آمریکا خواهد بود.
ویزا هزینه انگشت نگاری هزینه بررسی پرونده هزینه کلی
ویزای توریستی کانادا 85 100 185
ویزای تحصیلی کانادا 85 150 235
ویزای کاری کانادا 85 155 240

هزینه ویزای توریستی کانادا + حقه‌های قیمت ویزای کانادا

هزینه ویزای کانادا

عکس ویزای کانادا

عکس ویزای کانادا که مشاهده می‌کنید، توسط گروه مسافرتی ویزالند اقدام شده است که در آوریل سال 2024 از سوی سفارت کانادا صادر شده است.

شرایط ویزای کانادا | برای ورود به کانادا چه شرایطی باید داشته باشیم؟

شما می‌توانید هم براساس شرایط خود اقدام به اخذ ویزا کنید هم می‌توانید براساس نوع ویزای انتخابی، شرایط خود را همسو کنید. شرایط اخذ ویزای کانادا به شرح زیر می‌باشد:

۱. شرایط اخذ ویزای توریستی 

اخذ ویزای توریستی کانادا شرایطی دارد که از جمله این شرایط می‌توان به داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی و برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی سالم اشاره کرد. شرایط دیگر اخذ ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای کانادا، 13 هزار دلار کانادا به ازای هر نفر می‌باشد. اما این مبلغ ایده‌آل است و ممکن است شما با تمکن کمتری نیز موفق به اخذ ویزای توریستی شوید. البته تمکن مالی باید به دلار کانادا و به زبان انگلیسی صادر و توسط مدیر شعبه صادر کننده، مهر و امضاء شود.

۲. تاریخچه سفری: داشتن سابقه سفر به اروپا برای اخذ ویزای توریستی کانادا بسیار مهم است. اما تاریخچه سفری فقط به معنای داشتن ویزای شینگن نیست. هر گونه سفری که شما در گذشته به کشوری دیگر داشته‌اید، سابقه سفری شما به حساب آمده و شما باید مدارک اثبات کننده سفر به این کشور که همان ویزا یا مهر ورود و خروج این کشور است را نیز ارائه دهید. داشتن ویزای شینگن، یا کشورهای انگلیس، استرالیا، آمریکا، سنگاپور و ژاپن تاریخچه سفری معتبر به حساب آمده و شانس شما را برای اخذ ویزای کانادا افزایش خواهد داد.

۲. شرایط اخذ ویزای تحصیلی 

شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیز همانند شرایط کلی ویزای توریستی است. اما شرایط خاص دیگری هم دارد:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی در ویزای تحصیلی کمی متفاوت است و براساس هزینه های یک سال زندگی به همراه شهریه مدرسه، دانشگاه و یا کالج محاسبه می‌شود. شهریه مرکز آموزشی مقصد شما، هزینه های اجاره منزل، هزینه های رفت و آمد و خورد و خوراک شما در یک سال، باید با مبلغ تمکن مالی‌تان برابری کند. در صورتی که نتوانید این مبالغ را پرداخت کنید، موفق به اخذ این ویزا نمی‌شوید. تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا نیز باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. ارائه پذیرش معتبر از مدرسه، دانشگاه و یا کالج: تمامی نامه های پذیرش و یا فاند که از مراکز آموزشی کانادا دریافت می‌کنید، توسط سفارت این کشور استعلام می‌شود. اخذ تائیدیه و یا فاند نیاز به ارائه مدارک معتبر تحصیلی دارد. در صورتی که مدارک معتبری جهت اخذ پذیرش نداشته باشید، ویزای تحصیلی کانادا برای شما صادر نمی‌شود. توجه داشته باشید که پذیرش و یا فاند به منزله اخذ ویزا نیست. ممکن است شما پذیرش داشته باشید و موفق به اخذ ویزا نشوید.

۳. شرایط اخذ ویزای کاری 

برای اخذ ویزای کاری کانادا، شما فقط نباید دارای سوء پیشینه و سابقه کیفری باشید. همچنین باید از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه در کانادا پیشنهاد شغلی به همراه دعوتنامه داشته باشید. در متن دعوت‌نامه مراحل آشنایی کارفرما با شما و همچنین مدت زمان اشتغال شما در کانادا باید مشخص باشد.

تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

مدارک ویزای کانادا

سفارت کانادا، برای بررسی شرایط متقاضیان ایرانی ویزای کانادا، چک لیستی مدارکی منتشر کرده است که در ادامه مختصری از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم:

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

📑 مدارک هویتی ویزای کانادا:

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه پاسپورت‌های قدیمی و یا کارت‌های پرواز یا بلیط هواپیما
 • یک قطعه عکس رنگی ۳.۵x۴.۵ با پس زمینه سفید (متفاوت با عکس پاسپورت)
 • ترجمه شناسنامه متقاضیان
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر)
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت همسفر بودن فرزندان)
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی (گروه مسافرتی ویزالند برای شما تکمیل می‌کنند)
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کنند.
 • سوابق کل بیمه‌ای
 • فیش حقوقی 3 ماه آخر

نکته: ارائه کارت پایان خدمت برای اخذ ویزای توریستی کانادا به هیچ عنوان الزامی نیست. همچنین هیچ نیازی به ذکر فعالیتهای نظامی در ارگانهای مثل سپاه پاسداران نمیباشد و در صورت ذکر چنین فعالیتهایی هم تاثیر منفی بسیار کمی بر روی پرونده شما خواهد گذاشت.

📑 مدارک مالی ویزای کانادا:

 • نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی توسط بانک و به دلار کانادا صادر شده و توسط امور بین‌الملل شعبه صادر کننده مهر و امضا شود.
  • مدت اعتبار گواهی تمکن مالی و گردش حساب، یک ماه می‌باشد.
  • در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام و یا اوراق بهادار و یا سند اتومیبل دارید نیز ارائه دهید.
 • گردش حساب ۴ تا ۶ ماهه متقاضی به همراه مهر و امضا شعبه صادر کننده.
 • ترجمه اسناد ملکی در صورت وجود (اختیاری اما مهم)

📑 مدارک شغلی ویزای کانادا:

 • مدارک شغلی برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر و یا سرپرست، مدت زمان موافقت شده با مرخصی) – ترجمه فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی دو ماهه آخر – ترجمه حکم کارگزینی.
 • مدارک شغلی برای کارفرمایان: ترجمه آگهی تاسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی ۲ ماهه اخیر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت، ریز پرینت بانکی ۴تا ۶ ماهه آخر به زبان لاتین.
 • مدرک شغلی برای تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • مدارک شغلی برای پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • مدارک مورد نیاز برای مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی و یا جواز ساخت.
 • مدارک کارخانه داران و صاحبان مشاغل: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • مدارک بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی، ترجمه فیش حقوقی دو ماه اخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، حکم افزایش حقوق بازنشستگی نیز لازم است)

📑 دعوت‌نامه ویزای کانادا:

شامل مشخصات دعوت کننده متقاضی، نسبت فامیلی، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن دعوت کننده، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر.

 • مدارک دعوت کننده: پاسپورت کانادایی، کارت شناسایی کانادایی (و یا PR)، گواهی اشتغال به کار، نامه‌ی بانکی، برگه‌های پرداخت مالیات و فرم‌های T4 یا T1 – در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل الزامی است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

📑 ارائه برنامه تحصیلی (study plan): متقاضیان باید برنامه تحصیلی خود را در کشور کانادا به افسر ویزای این کشور ارائه دهند. در این برنامه تحصیلی، باید رشته تحصیلی مورد نظر، دانشگاه انتخابی، محل اقامت و همچنین اهداف پس از تحصیل نیز برای افسر سفارت مشخص شود.

📑 گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که دانشجو هستید): اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، باید از دانشگاه فعلی خود یک گواهی اشتغال به تحصیل برای سفارت کانادا درخواست کنید. گواهی اشتغال به تحصیل نیز، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.

📑 ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و آخرین ریز نمرات: پشت برگه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات تان را مرجع صدور آن باید مهر کند و پس از ممهور شدن، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.

مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا

📑 گواهی سلامت جسمانی: متقاضیان ویزای کاری کانادا علاوه بر انجام آزمایشات ایدز، هپاتیت، سل و کلیه بیماری‌های واگیر دار، باید یک سری آزمایشات مربوط به سلامت جسمانی که سفارت کانادا از آن‌ها درخواست می‌کند را نیز انجام دهند و جواب آن‌ها را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز، برای سفارت کانادا ارسال کند.

📑 گواهی عدم سوء پیشینه: متقاضی ویزای کانادا نباید هیچگونه سوء پیشینه‌ای به خصوص در زمینه‌های مواد مخدر و موارد مربوط به حقوق بشر داشته باشد. گواهی سو پیشینه، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و همراه دیگر مدارک برای سفارت کانادا ارسال شود.

📑 ارائه مدرک زبان با توجه با ایالات انتخابی: متقاضیان ویزای کاری کانادا، باید برای کار در ایالت‌های انگلیسی زبان، مدارک زبان آیلتس ۷ به بالا و برای کار در ایالت‌های فرانسوی زبان، مدارک B2 و یا بالاتر را به افسر ویزا ارائه کنند.

لیست مدارک ویزای کانادا | مدارک لازم برای سفارت کانادا

مدارک ویزای کانادا

مراحل اخذ ویزای کانادا

مراحل اخذ ویزای کانادا به صورت زیر می‌باشد:

 • ارسال مدارک به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا و پرداخت هزینه‌های موجود
 • سفر به یکی از کشورهای اطرف ایران برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا
 • پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزای کانادا (در صورت ویزا شدن)

نحوه اخذ ویزای کانادا

ابتدا باید درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه کنید. متاسفانه کشور کانادا در ایران سفارت ندارد و پروسه ویزای این کشور، برای متقاضیان ایرانی به دو صورت انجام می‌پذیرد. 

روش اول گرفتن ویزای کانادا

شما می‌توانید مدارک خود را به صورت الکترونیکی برای افسران ویزای کانادا ارسال کنید و هزینه‌های بررسی پرونده و انگشت نگاری را به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از انجام این مراحل، باید به یکی از دفاتر وک در ترکیه، گرجستان، امارات و یا دیگر کشورها برای انجام انگشت نگاری و عکس مراجعه کنید. پس از انجام این مراحل، در بازه زمانی بین ۲ هفته تا ۳ ماه جواب تائید و یا ریجکت ویزای شما اعلام می‌شود که در صورت ویزا شدن، باید پاسپورت خود را برای الصاق ویزا به یکی از دفاتر وک، پیکاپ کنید.

روش دوم گرفتن ویزای کانادا

کلیه مدارک درخواستی ویزای کانادا خود را به یکی از دفاتر انگشت نگاری ببرید. در دفاتر انگشت نگاری، هم می‌توانید مدارک درخواستی را تحویل دهید و هم امور مربوط به انگشت نگاری و عکس برداری خود را انجام دهید. هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری را در آن جا به صورت نقدی پرداخت می‌کنید. پس از مدت زمان 42 روز، جواب ویزای کانادای شما اعلام می‌شود. در صورت تائید شدن ویزای کانادا، شما باید پاسپورت خود را برای یکی از دفاتر وک پیکاپ کرده تا ویزای کانادا را برای شما الصاق کنند.

امکان درخواست ویزای کانادا به روش دوم یعنی به صورت حضوری به جز در موارد کاملا اضطراری قابل پذیرش نیست!

نکاتی که باید در مورد ویزای کانادا بدانید!

نقص در تکمیل مدارک ویزای کانادا: نقض در تکمیل فرم‌های درخواستی سفارت کانادا، یکی از دلایل مهم ریجکتی و یا همان رد شدن ویزای متقاضی می‌باشد. بنابراین با سپردن این امر مهم به موسسه مسافرتی ویزالند، شانس رد شدن ویزای خود را به حداقل برسانید.

اعتبار پاسپورت: تاریخ اعتبار ویزای مولتی کانادا هر شخص، با تاریخ اعتبار پاسپورت ایشان رابطه مستقیم دارد.

پرداخت تعرفه‌های ویزای کانادا: با توجه به اعمال محدودیت‌ها، متقاضیان گرامی می‌توانند درخواست پرداختی تعرفه‌های ویزای خود را به گروه مسافرتی ویزالند واگذار کنند. اما در حال حاضر برای افرادی خارج از این دو دسته بندی این امکان وجود دارد تا جهت دریافت ویزای مولتیپل کانادا اقدام کنند.

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

قبل از انگشت نگاری، نیازی به پیگیری وضعیت نخواهید داشت. چرا که خودتان در صفحه ارسال مدارک می‌توانید وضعیت را مشاهده کنید. پس از انگشت نگاری نیز از طریق اکانت خود می‌توانید وضعیت صدور ویزای کانادا را پیگیری کنید. سفارت کانادا یک برگه دارای بارکد انگشت نگاری به شما تحویل می‌دهد. بارکد روی برگه، شامل Tracking NO می‌باشد. با این شماره، در سایت VFS می‌توانید وضعیت ویزای کانادا خود را مشاهده کنید.

خدمات ویزالند برای متقاضیان ویزا

 • بررسی مدارک متقاضی و رفع نواقص موجود در آن
 • ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت کانادا
 • آپلود مدارک درخواستی سفارت کانادا
 • تکمیل فرم‌های اطلاعات خانوادگی، تاریخچه سفری و سایر فرم‌های درخواستی
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به کانادا
 • واچر رسمی هتل
 • نگارش کاورلتر مناسب برای متقاضی
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به بررسی مدارک و انگشت نگاری (برای ویزای توریستی مبلغ ۱۸۵ دلار)
 • برگزاری تور انگشت نگاری کانادا (برای اطلاع از شرایط و هزینه‌های تور انگشت نگاری ویزای کانادا با کارشناسان ویزالند تماس بگیرید.)
 • اخذ وقت انگشت نگاری برای متقاضیان (جهت تسریع در امر انگشت نگاری)
 • پیگیری پرونده متقاضی پس از انگشت نگاری
 • پیکاپ پاسپورت متقاضی (در صورت ویزا شدن و با هزینه 1 میلیون و 500 هزار تومان)

خودتان هم می‌توانید ویزا بگیرید!

قبل از هر چیز بهتر است در مورد این بگوییم که خود شما هم می‌توانید بدون مراجعه به کارگزاران ویزا مثل ما برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید ولی خوب به صورت طبیعی با دردسرهایی مواجه خواهید شد که به دلیل نبود اطلاعات کافی‌ست یا ممکن است به دلیل نقصی در مدارک یا عدم هم‌خوانی مدارک ارائه شده ریجکت شوید. به همین دلیل برای متقاضیان به صرفه است که هزینه‌ای به عنوان حق‌العمل و مشاوره به کارگزاران پرداخت کنند تا با کمک آن‌ها شانس خود را برای گرفتن ویزای کانادا بالا ببرند و البته در کنار آن از دردسرهای این کار هم خلاص شوند ولی در عین حال دوستانی بوده‌اند که برای این کار خودشان اقدام کرده‌اند و ظرف حدود دو ماه موفق به اخذ ویزای توریستی کانادا شده‌اند.

رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

ریجکت ویزا کانادا، یکی از رایج‌ترین اتفاقات اخذ ویزای کانادا می‌باشد. معمولا ریجکتی‌ها به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که رایج‌ترین آن‌ها عبارتنداز:

۱. عدم اعتماد به بازگشت متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که نتوانید افسر سفارت را متقاعد کنید که پس از اتمام دوره اقامت به کشور خود باز می‌گردید، درخواست ویزای کانادای شما را رد می‌کند.

۲. تاریخچه سفری نامناسب متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که متقاضی تاریخچه سفری متناسب با تمکن مالی خود نداشته باشد، درخواست ویزای کانادای ایشان ریجکت می‌شود.

۳. مدارک مالی نامناسب متقاضی ویزای کانادا و عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت: تمکن مالی متقاضی ویزای کانادا، باید برای هر نفر ۱۳ هزار دلار کانادا باشد و در صورتی که نامه تمکن مالی که شما ارائه می‌کنید، کمتر از این مبلغ باشد، درخواست ویزا ریجکت می‌شود.

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

پس از ریجکت ویزای کانادا، امیدتان به زندگی را از دست ندهید! اعتراض به ریجکت ویزا، فرصتی است که اسفارت برای امتحان کردن مجدد شانس‌تان برای شما در نظر میگیرد.

پاس ریکوئست کانادا

پس از انگشت نگاری ویزای کانادا، ۴۲ روز بعد جواب ویزای کانادا برای شما ارسال می‌شود. در صورتی که نامه زیر (پاس ریکوئست) را دریافت کردید، باید پاسپورت خود را با حداقل یک صفحه خالی، به همراه این نامه برای الصاق ویزای کانادای خود پیکاپ کنید.

دفتر وک و چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا

سفارت کانادا در ایران، در سال ۱۳۹۱ به دلایل سیاسی، تعطیل شد. متقاضیان ویزای کانادا برای ارائه درخواست ویزای کانادای خود، می‌توانند به دفاتر وک در کشورهای ترکیه، امارات و گرجستان مراجعه کنند.

وقت سفارت کانادا:

در واقع وقت سفارت کانادا وجود ندارد. چرا که شما مصاحبه‌ای با افسران ویزا نخواهید داشت اما جهت تسریع در امر انگشت نگاری خود، می‌توانید از سایت VFS وقت انگشت نگاری برای خود تعیین کنید؛ اما لزومی به انجام این کار نیست.

اگر بعد از مطالعه این مطلب هنوز هم به جواب سوال خود در زمینه اخذ ویزای کانادا نرسیده‌اید، از سه راه زیر می‌توانید سوال خود را مطرح و پاسخ آن را از ویزالند بخواهید:

 • سوال خود را در قسمت دیدگاه‌های همین صفحه بپرسید؛ کارشناسان ما به سوال شما پاسخ خواهند داد.
 • با عضویت در انجمن ویزالند، صفحه اختصاصی سوال خود را در ویزالند بسازید. در این صورت امکان نمایش سوال شما به دیگران، در گوگل وجود داشته و دیگران نیز می‌توانند در بحث پاسخ به سوال شما شرکت کنند.

با مشاورین ما در ویزالند تماس گرفته و مفصل در مورد شرایط و شانس اخذ ویزای کانادا گفتگو کنید.

امتیازات اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا برای شما دارای یک سری امتیازات می‌باشد. در ادامه به بررسی امتیازات ویزای تحصیلی، توریستی و کاری کانادا می‌پردازیم:

ویژگی اخذ ویزای توریستی کانادا

۱. ورود بدون محدودیت: با ویزای توریستی کانادا می‌توانید بدون محدودیت به این کشور وارد شوید. منظور از محدودیت، تعداد دفعات ورود به خاک کانادا می‌باشد.

۲. ورود از کلیه مرزها: دارندگان ویزای توریستی کانادا می‌توانند از تمامی مرزهای زمینی و هوایی وارد این کشور شوند.

۳. اقامت طولانی مدت: هر باری که با ویزای توریستی وارد کانادا می‌شوید، می‌توانید تا ۶ ماه اقامت داشته باشید.

۴. امکان اقامت مجدد بدون فاصله زمانی: هر زمان که ۶ ماه اقامت شما به پایان برسد، نیازی به خروج طولانی مدت نیست. شما برای اقامت ۶ ماه بعدی خود می‌توانید فقط چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید.

۵. امکان ورود به ۲۵ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا: کانادا، انگلیس (به صورت ترانزیت)، مکزیک، کاستاریکا، پاناما، آنتیگوا، کوبا، دومینیکن، مراکش و عمان از جمله کشورهایی هستند که با ویزای کانادا می‌توانید وارد خاک‌شان شوید.

۶. برابر بودن مدت اعتبار ویزا با اعتبار پاسپورت: از مهم‌ترین امتیازات ویزای توریستی کانادا می‌توان به برابر بودن اعتبار ویزا با اعتبار پاسپورت متقاضی اشاره کرد. به طور مثال، در صورتی که پاسپورت شما دارای ۳ سال اعتبار باشد، ویزای توریستی کانادای شما نیز دارای ۳ سال اعتبار است. حداکثر اعتبار ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان ۵ سال می‌باشد.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا به علاوه مزایای گفته شده در بالا، دارای امتیازات زیر نیز می‌باشد:

۱. امکان دریافت اقامت پس از اتمام تحصیل: پس از اتمام تحصیل در کانادا (به خصوص در شهر کبک)، شما می‌توانید از دولت کانادا درخواست اقامت دائم کنید. توجه داشته باشید که این فقط در صورت تحصیل می‌باشد و شامل دوره های علمی و آموزشی کوتاه مدت نمی‌شود.

۲. اجازه کار در کانادا همزمان با تحصیل: با توجه به دوره و رشته انتخابی، می‌توانید در کانادا کار کنید. شرایط کار در کانادا با ویزای تحصیلی کاملا به رشته و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد.

مزایای اخذ ویزای کاری کانادا

به علاوه مزایایی که برای ویزای توریستی کانادا در بالا عنوان کرده‌ایم، ویزای کاری کانادا فقط دارای یک مزیت برتر است و آن هم امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی از سوی دولت کاناداست. در صورتی که بازه زمانی ویزای کاری کانادا شما بیشتر از ۱ سال باشد، می‌توانید اقدام به دریافت اقامت دائم و شهروندی بکنید.

تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

سوالات متداول ویزای کانادا

۱. چرا به ویزای مولتی کانادا، ویزای ۵ ساله می‌گویند؟

اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از تاریخ انقضای پاسپورت متقاضی است. از آنجایی که اعتبار پاسپورت‌های صادر شده برای ایرانیان ۵ سال است، این ویزا را در ایران ویزای ۵ ساله کانادا نیز می‌نامند.

۲. آیا کلمه اخذ ویزای تضمینی کانادا، واقعیت دارد؟

اگر چه برخی از موسسات به ظاهر حرفه‌ای با هدف جذب مشتریان از کلمه اخذ ویزای تضمینی استفاده می‌کنند، اما واقعیت این است که در اخذ هیچ نوعی از ویزا، هیچ تضمینی وجود ندارد. اما نکته قابل توجه در اخذ ویزا این می‌باشد که فرد متقاضی با انتخاب موسسه معتبر و با کارنامه درخشان و رزومه‌ای پربار در امر گردشگری، می‌توانند شانس اخذ ویزا را برای شما به حداکثر برسانند.

۳. برای ویزای کانادا حتما به دعوت نامه نیاز داریم؟

خیر، هیچ الزامی برای داشتن دعوت نامه نیست اما، اگر دعوت نامه ویزای کانادا داشته باشید، شانس اخذ ویزای شما بیشتر خواهد شد.

۴. داشتن برنامه سفری برای سفر به کانادا مهم است؟

بله. داشتن برنامه سفری به شما کمک می‌کند که شانس دریافت ویزا برای شما بالاتر برود به این صورت که، برنامه سفری به افسر کنسولگری اثبات می‌کند که شما قصد برگشت به کشور خود را دارید.

۵. تفاوت ویزای مولتی و ویزای مولتیپل کانادا در چیست؟

به این نکته مهم دقت کنید که ویزای چند بار ورود به نام مولتیپل یا مالتیپل شناخته می‌شود؛ بعضی دیگر آنرا به اختصار ویزای مولتی یا ویزای مالتی می‌نامند. که همه این اصطلاحات بیان کننده مفهوم ویزای چند بار ورود است. کانادا از نظر دفعات ورود یک ویزا بیشتر ندارد و آن هم همین ویزای مولتیپل است که در کشورهای دیگر هم به مسافران با شرایط خاص داده می‌شود. پس ویزای کانادا فقط و فقط چند بار ورود یا مولتیپل است.
ویزای چندبار ورود = ویزای مولتی = ویزای مالتی = ویزای مالتیپل = ویزای مولتیپل

۶. در صورت داشتن تمام شرایط، چقدر تضمین برای ویزا شدن وجود دارد؟

از بین تمامی مدارک، اسناد ملکی شخص متقاضی، تمکن مالی و گردش حساب از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. در صورتی که تمام مدارک و شرایط را دارا باشید، ۹۰ درصد احتمال ویزا شدن شما وجود دارد. ۱۰ درصد باقی مانده را می‌توان به نحوه برخورد با افسر کنسولگری، اثبات برگشت به خاک وطن و مواردی از این قبیل می‌باشد. در اغلب موارد، بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای درخواست ویزای شما با شکست مواجه خواهد شد.

۷. برای شرکت در یک کنفرانس در کانادا، چه نوع دعوت نامه‌ای لازم است؟

برای شرکت در کنفرانس‌ها، سمینارها و همایشات در کشور کانادا، نیاز به دعوت نامه تجاری از این کشور می‌باشد.

۸. مدارک مورد نیاز سفارت کانادا، به چه زبانی باید ترجمه شود؟

کلیه مدارک درخواستی سفارت کانادا، باید توسط دارالترجمه‌های رسمی دادگستری به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

۹. مصاحبه ویزای کانادا به چه صورت است؟

ویزای مولتی کانادا مصاحبه ندارد. کلیه مدارک به صورت اینترنتی برای سفارت کانادا ارسال می‌شود و برای بررسی آن‌ها نیازی به حضور شخص نیست. در بعضی از موارد خاص، از متقاضی درخواست می‌شود که برای مصاحبه، به یکی از سفارت خانه‌های کشور کانادا مراجعه کنند.

۱۰. مهم‌ترین عامل تعیین مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا چیست؟

از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده مدت اعتبار ویزا می‌توان به افسر مهاجرت (افسر بررسی کننده پرونده)، اعتبار پاسپورت، دعوت نامه ارسال شده از کانادا و افسر مرزی مستقر در فرودگاه اشاره کرد.

۱۱. مجرد یا متاهل بودن برای ویزای کانادا چقدر اهمیت دارد؟

مطمئنا مجرد یا متاهل بودن شخص متقاضی در اخذ ویزا هر کشوری تاثیر به سزایی دارد؛ اما مجردهایی با تاریخچه سفری عالی و تمکن مالی بالا نیز می‌توانند برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا اقدام کنند.

۱۲. پس از ریجکت شدن، چند وقت بعد می‌توانیم دوباره اقدام کنیم؟

پس از رد شدن درخواست ویزای کانادا، هیچ محدودیت زمانی وجود نداشته و شما می‌توانید یک ماه بعد از ریجکتی دوباره اقدام کنید.

۱۳. اگر بیشتر از ۶ ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشیم، چه می‌شود؟

پس از ۶ ماه حتما باید مهر خروج از کانادا در پاسپورت شما ثبت شود. اگر این اتفاق رخ ندهد، پلیس کانادا می‌تواند شما را دستگیر کرده و به کشور مادری خود دیپورت کند. پس از دیپورت شدن نیز ویزای شما باطل می‌شود.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر