اطلاعیه ویزای مولتی کانادا

  • در حال حاضر تمامی محدودیت‌های کرونایی سفر به کانادا حذف شده و دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، ثبت نام در برنامه «ArriveCan»، ارائه گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود به کانادا نیست.

این نوشتار در مورد ویزای مولتی کانادا تنظیم شده و هدف آن آگاهی بخشی به متقاضیان ویزای کانادا، در مورد حقایق و شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا یا ویزا ۵ ساله کانادا است. در ادامه پس از مختصر توضیحی در مورد شرایط ویزای کانادا، تمامی شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی کانادا و هزینه‌های اخذ ویزای مولتی کانادا را بررسی خواهیم کرد.

چگونه ویزای چند بار ورود کانادا را انتخاب کنیم؟!

شاید برای شما هم جالب باشد، زمانی که قصد دارید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید، امکان انتخاب یکی از انواع ویزای توریستی، تحصیلی و غیره وجود دارد، اما بر خلاف زمانی که برای ویزای شینگن اقدام می‌کنید، هیچ گزینه‌ای برای انتخاب تعداد دفعات ورود وجود ندارد! پس چگونه می‌توان تعداد دفعات ورود و خروج به کانادا را مشخص کرد؟

ویزای مولتی کانادا، یا همان ویزای مولتیپِل کانادا که در ایران با نام ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود به شکل پیش فرض برای تمامی متقاضیان ویزای کانادا در نظر گرفته می‌شود. یعنی حتی اگر خود شما هم نخواهید، دولت کانادا به شما ویزای مولتی خواهد داد!

بله؛ کشور کانادا در همین حد نایس و مهمان‌نواز است. البته این موضوع دلایل سیاسی و اقتصادی دیگری دارد که صحبت در مورد آن‌ها، خارج از حوصله خوانندگان این مطلب است. اما خوب یا بد، دولت کانادا علاقه‌مند به جذب توریست و مهاجر الیت یا برگزیده است و یکی از راه‌های تحقق این سیاست، اعطای ویزای مولتی چند ساله، به تمامی متقاضیان ویزای کاناداست.

اعتبار ویزای مولتی کانادا؛ صد حیف که پاسپورت ایرانی بیش از این اعتبار ندارد

پس از اینکه شما درخواست خود را، برای اخذ ویزا به سفارت کانادا ارائه دادید، در صورت دارا بودن شرایط و به تشخیص افسر ویزا، با درخواست شما موافقت شده و ویزای کانادا برای شما صادر خواهد شد. مدت اعتبار این ویزا ۱۰ ساله و یا به میزان اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود؛ و از آنجایی که اعتبار پاسپورت شهروندان ایرانی فقط ۵ سال است، نمی‌توان بیش از ۵ سال از ویزای مولتی کانادا استفاده کرد. در واقع اعتبار ویزای کانادا یک روز کمتر از اعتبار ویزای شما خواهد بود.

شرایط سفر به کانادا با ویزای مولتی کانادا

مسافرانی که موفق به اخذ ویزای ۵ ساله کانادا می‌شوند، قادر خواهند بود که تا پایان اعتبار ویزای خود، به دفعات وارد خاک کانادا شوید. تنها محدودیتی که وجود دارد، مدت زمان اقامت در کانادا خواهد بود. به طوری که در هر بار ورود، تنها تا سقف ۶ ماه می‌توان در خاک کانادا اقامت داشت. بعد از این مدت، مسافر باید خاک کانادا را ولو به مدت چند ساعت ترک کرده و بعد از آن دوباره می‌تواند به کانادا بازگشته و تا ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشد.

راهی برای ترک نکردن کانادا بعد از ۶ ماه وجود دارد؟

گاهی ممکن است شما مجبور به تا بیشتر از ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشید. و یا اینکه به خاطر شرایط خاصی که دارید، امکان خروج از کانادا و ورود مجدد به این کشور را نداشته باشید. به طور مثال در صورتی که شما ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید، برای فرزندان شما ویزای توریستی کانادا صادر می‌شود و طبق قانون، کودک باید هر شش ماه یک بار خاک کانادا را ترک کند. در این صورت، شما می‌توانید با مراجعه به دفاتر اداره مهاجرت و پناه جویان کانادا، با ذکر مدت زمان و دلایل اقامت، درخواست Visitor record را برای کودکان خود ثبت کنید. ویزیتور رکورد کانادا در پاسپورت درج نمی‌شود و برگه‌ای جداست که سقف تاریخ اقامت شما در آن درج شده و هزینه دریافت آن نیز ۷۵ دلار کانادا می‌باشد. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که باید حداقل ۳۰ روز قبل از اتمام اعتبار ویزا، برای دریافت این تمدید اعتبار اقدام کرد.

آیا همه می‌توانند ویزای مولتی کانادا بگیرند؟

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا تمامی متقاضیان ویزای کانادا، صلاحیت اخذ ویزای مولتی کانادا را خواهند داشت؟ همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، این افسر سفارت کانادا است که تعیین می‌کند اعتبار ویزای شما و تعداد ورود آن چقدر باشد. ممکن است افسر سفارت، تشخیص دهد که شما واجد شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا نباشید.

ویزای یک بار ورود کانادا

در صورتی که شما واجد شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا نباشید، باز هم شانس اخذ ویزای یک بار ورود کانادا را خواهید داشت. همانطور که از نام این ویزا پیداست، با ویزای یک بار ورود کانادا تنها یک بار می‌توانید به کانادا سفر کنید و بعد از خروج از کانادا نیز باید مجددا برای اخذ ویزای کانادا، درخواست خود را به سفارت ارائه دهید.

ویزای مولتی کانادا تضمینی؛ سود کلان یک دروغ بزرگ

اکثر شرکت‌های فعال در زمینه اخذ ویزای کانادا، ادعای اخذ ویزای مولتی کانادا تضمینی را داشته و از این رو هزینه‌ گزافی را از متقاضی طلب می‌کنند. به طوری که گاها قیمت یک پرونده ویزای کانادا تضمینی در بعضی از این شرکت‌ها به ۲,۰۰۰ دلار هم می‌رسد. اما واقعیت این است که ویزای تضمینی کانادا یا ویزای مولتی تضمینی کانادا وجود ندارد! زیرا تنها افسر ویزا مسئول رسیدگی به پرونده شماست و تنها او تصمیم می‌گیرد که به شما ویزا اعطا شود یا خیر. اما حقیقت ماجرا چیست؟

شگرد تبلیغاتی ویزای کانادا تضمینی؛ ریسک کم، سود زیاد

اغلب شرکت‌هایی که ادعای اخذ تضمینی ویزای مولتی کانادا را دارند، تنها پرونده‌هایی را قبول می‌کنند که شانس ویزا شدن بالایی دارند. گاهی ممکن است شرایط پرونده متقاضی آنقدر خوب باشد که شانس ویزا شدن آن بیش ۹۰ درصد باشد. در این هنگام شرکت مورد نظر، با دریافت کل مبلغ مورد درخواستی، وعده اخذ تضمینی ویزای کانادا را به مخاطب می‌‍دهد. اما این همه‌ی ماجرا نیست. گفتیم که هرچقدر هم که پرونده شما خوب باشد، باز هم یک درصد احتمال ریفیوزی ویزای کانادا وجود دارد. در این صورت، شرکت مورد نظر، با عرض پوزش از این اتفاق، با کسر هزینه‌های بررسی پرونده و انگشت نگاری، مابقی پول را به شما برمی‌گرداند، باز پرداخت این مبلغ توسط شرکت مورد نظر، دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز … هم ممکن است داشته باشد.

هزینه ویزای مولتی کانادا

هزینه‌های اخذ ویزای کانادا از این قرار است که، هزینه بررسی پرونده درخواست ویزای توریستی کانادا برای هر نفر ۱۰۰ و هزینه اخذ بایومتریک (انگشت‌نگاری و عکس) نیز برای هر نفر 85 دلار می‌باشد و در پایان هزینه بررسی پاسپورت و درج لیبل ویزای کانادا ۴۵ دلار یا ۱۳۰ لیر ترکیه است. اگر روند اخذ ویزای خود را به شرکت‌های فعال در زمینه اخذ ویزای کانادا بسپارید، علاوه بر هزینه‌های واریزی سفارت، باید هزینه‌های انجام کارهای اجرایی را نیز بپردازید. همانطور که گفتیم دو روش در پذیرش پرونده ویزای مولتی کانادا از طرف شرکت‌های فعال در زمینه اخذ ویزای کانادا وجود دارد:

روش شرکت مورد نظر: در ابتدا با بیان تضمینی بودن اخذ ویزای مولتی کانادا، گاها چندین هزار دلار از مشتری دریافت و در صورت تایید نشدن ویزا، با کسر هزینه سفارت و هزینه انگشت نگاری، باقی پول را ظرف مدت چند روز تا چند ماه به مخاطب باز می‌گرداند.

روش ویزالند: بدون در نظر گرفتن سود، با مشاوره رایگان، متقاضیانی که نقص در پرونده دارند، برای رفع نواقص راهنمایی شده و تنها پرونده‌هایی که شانس ویزا شدن بالایی داشته باشند به جریان می‌افتند. این روش در ویزالند تنها 490 هزینه داشته و بیش از ۹۰% موفقیت در پی دارد.

مدارک ویزای مولتی کانادا

در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا در مطالب گذشته به تفصیل پرداخته شده است. پس بهتر است برای آگاهی از مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا، مطلب اختصاصی مدارک ویزای کانادا را مطالعه نمایید.

وقت ‌سفارت و انگشت‌نگاری ویزای مولتی کانادا

اگر برای درخواست ویزای مولتی کانادا، به صورت آنلاین اقدام کرده باشید، باید مدارک خود را تکمیل کرده و واریزی سفارت را پرداخت کنید، بعد از ۲۴ ساعت، نامه انگشت نگاری، بر روی حساب شما قرار داده شده و با استفاده از آن می‌توانید به سایت VFS مراجعه کرده، شهر و روز مورد نظرتان را برای مراجعه به دفتر VFS مشخص نمایید.

اگر قصد دارید تا برای ارائه درخواست ویزای مولتی کانادا، به صورت حضوری به کنسولگری، سفارت‌خانه یا اپلیکیشن سنتر ویزای کانادا مراجعه ‌کنید این امکان وجود دارد که در زمان ارائه مدارک و تکمیل پرونده، بایومتریک خود را نیز انجام دهید.

زمان پاسخگویی سفارت کانادا و دریافت ویزای مولتی کانادا

زمان پاسخگویی کنسولگری یا سفارت کانادا ثابت نبوده و بسته به شرایط کشوری که از آن اقدام می‌کنید و زمانی که قصد اخذ ویزا را دارید، متفاوت خواهد بود. به همین خاطر بهتر است حتما قبل از اقدام، Processing time یا زمان بررسی درخواست ویزای خود را در سایت سفارت چک کنید.

پیکاپ پاسپورت و الصاق لیبل ویزای مولتی کانادا

سفارت کانادا در آنکارای ترکیه مسئول رسیدگی به پرونده ویزای کانادا، برای متقاضیان ایرانیست و هزینه‌ای که بابت این موضوع درخواست می‌شود ۱۳۰ لیر ترکیه است. همچنین تفاوتی نمی‌کند که بایومتریک خود را در چه کشوری انجام داده و یا پاسپورت خود را از طریق چه کشوری پیکاپ کنید، فرآیند درج لیبل ویزای کانادا در سفارت کانادا در آنکارا انجام خواهد شد.

آیا با داشتن ویزای مولتیپل کانادا می‌توان افراد وابسته به خود را به کانادا برد؟

شما می‌توانید همسر و کودکان خود را نیز در سفر به کانادا با خود همراه کنید. اما برای این منظور بهتر است همه افراد خانواده در یک اپلیکشن، درخواست خود را به سفارت ارائه دهند؛ زیرا در این صورت افراد وابسته شما نیازی به ارائه مدارک مالی و شغلی نداشته و با مدارک شما + مدارک هویتی خودشان به راحتی ویزا می‌شوند.

شایع‌ترین دلایل ریجکت ویزای مولتی کانادا

نظر کارشناسی در مورد شانس اخذ ویزا با عدم قطعیت همراه است. زیرا هرچقدر هم شرایط شما برای اخذ ویزای کانادا خوب یا بد باشد، نظر نهایی را در مورد صدور ویزا، افسر سفارت خواهد داد. اما به چه دلایلی ممکن است یک درخواست ویزای مولتی کانادا توسط افسر سفارت رفیوز شود؟

  • افسر سفارت از دلیل سفر شما به کانادا مطمئن نباشد. (اگر دلیل قانع کننده‌ای برای سفر نداشته باشید، این شبهه به وجود می‌آید که قصد پناهندگی داشته باشید.)
  • مدارک ارائه شده (اعم از مدارک مالی، شغلی و …) کامل نبوده و یا برخی از مدارک دچار نقص باشند.
  • در تکمیل پرونده، نقصی وجود داشته باشد. (توصیه می‌شود کار را به کاردان بسپارید.)
  • دارای سوابق جنایی و امنیتی باشید. (سوء پیشینه داشته باشید.)
  • استانداردهای سلامت را نداشته باشید. (خدای ناکرده دارای بیماری‌های خاص باشید.)

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب اشاره کردیم، عبارت “اخذ تضمینی ویزای کانادا”؛ بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ کس نمی‌تواند با قطعیت از ویزا شدن شما اطلاع داشته باشد. تنها خدمت صادقانه و درستی که یک شرکت تسهیل گر می‌تواند انجام دهد، مشاوره درست و دقیق، برای بهبود شرایط و تکمیل مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاناداست. هنگامی که شما درخواست خود را از طریق شرکت ویزالند به سفارت ارائه می‌دهید، حتی ادبیات درخواست و توضیحات شما در متن فرم‌ها و نامه‌های درخواست ویزا، توسط کارشناسان شرکت بررسی و در صورت نیاز اصلاح؛ و نقص در مدارک به شما تذکر داده می‌شود. ویزالند نمی‌گذارد شما قطعا بی‌گدار به آب بزنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر