پیکاپ پاسپورت و مدارک مورد نیاز پیکاپ ویزای کانادا

شاید بتوان گفت خوشایند‌ترین مرحله اخذ ویزای کانادا همین پیکاپ باشد! زمانی که شما تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزای کانادا را گذرانده‌اید و در نهایت موفق به گرفتن این ویزا شدید، باید پاسپورت خود را برای یکی از دفاتر VAC ارسال کنید تا ویزا به پاسپورت شما الصاق شود. معمولا پیکاپ پاسپورت کانادا حدودا بین ۷ تا ۱۴ روز به طول می‌انجامد. هزینه پیکاپ کانادا به دو بخش هزینه باربری و هزینه پرداختی به سفارت بخش‌بندی می‌شود.

شما می‌توانید از تمامی شهرها پاسپورت‌تان را برای ویزالند ارسال کنید و در صورت درخواست نیز ویزالند پاسپورت شما را از شهر انتخابی شما پیکاپ می‌کند!

در این مطلب می‌خوانید

📌 هزینه پیکاپ ویزای کانادا

📌 پیکاپ ویزا چیست؟

📌 پیکاپ پاسپورت کانادا

📌 مدارک پیکاپ ویزای کانادا

📌 مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

📌 پیگیری پیکاپ ویزای کانادا

📌 پیکاپ ویزای کانادا در یک نگاه

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

هزینه پیکاپ ویزای کانادا به دو بخش هزینه باربری و ارسال به کشور مقصد و هزینه پرداختی به سفارت خانه دسته بندی می‌شود. شما از هر سفارت‌خانه‌ای که برای پیکاپ اقدام می‌کنید، هزینه‌ای برای انجام این کار باید بپردازید.

هزینه پیکاپ پاسپورت در گروه مسافرتی ویزالند، از شهرهای آنکارا و استانبول، برای همکاران گرامی ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان و برای مسافرین عزیز ۱،۱۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. ۱۳۸ لیر از این هزینه شامل پرداختی به سفارت‌خانه و الباقی این هزینه برای پرداخت هزینه‌های باربری و ارسال پاسپورت دریافت می‌شود.

در صورتی که تمایل دارید پیکاپ ویزای کانادا شما از شهر دیگری انجام شود، با دفتر ویزالند تماس حاصل نمائید.

پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا در اصل ارسال پاسپورت متقاضی به سفارت‌خانه و الصاق ویزای کشور مقصد به پاسپورت ایشان می‌باشد. در تمامی سفارتخانه‌ها پاسپورت در نزد سفارت‌خانه می‌ماند و شما حضورا برای دریافت پاسپورت باید به سفارت و یا دفتر کارگزاری مراجعه کنید. در سفارت کانادا شرایط به طور کامل تغییر می‌کند. برای ویزای کانادا ابتدا به شما اعلام می‌شود که ویزا شدید و یا خیر و بعد برای پیکاپ پاسپورت اقدام می‌کنید. اما در دیگر سفارت‌خانه‌ها، شما ابتدا برای دریافت پاسپورت مراجعه می‌کنید سپس متوجه می‌شوید ویزا شده‌اید و یا خیر.

پیکاپ پاسپورت کانادا

پس از ارسال مدارک به سفارت کانادا، پرداخت هزینه درخواست ویزا و بیومتریک و انجام مراحل انگشت نگاری، در صورتی که ویزا برای شما صادر شده باشد، یک نامه پاس ریکوئست برای شما صادر می‌شود. سفارت کانادا متمایز از تمامی سفارت‌خانه‌های دنیا، قبل از پیکاپ به شما اعلام می‌کند که ویزا شده‌اید و یا خیر! پیکاپ ویزای کانادا می‌تواند از تمامی دفاتر وک انجام پذیرد اما معمولا پیکاپ ویزای کانادا ایرانیان از شهرهای آنکارا و استانبول انجام می‌شود. این می‌تواند به دلیل تعداد پروازهای ایرانی به این دو شهر باشد و هم می‌تواند به دلیل نرخ لیر ترکیه باشد که تفاوت چندانی با ریال ایران ندارد.

مدارک پیکاپ ویزای کانادا

تا پیش از این، شما برای پیکاپ ویزای کانادا حتما باید به نماینده آژانس مسافرتی و یا کارگزار متن دست نوشته‌ای در خصوص انجام موارد مربوط به پیکاپ تحویل می‌دادید. اما در حال حاضر نیازی به انجام این کار نیست و شما فقط باید پاسپورت، برگه درخواست پاسپورت (پاس ریکوئست) و برگه انگشت نگاری خود را به آژانس مسافرتی و کارگزار پیکاپ پاسپورت کانادا ارائه کنید.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

شما تا ۳۰ روز زمان دارید تا برای پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید. در صورتی که در این بازه زمانی ۳۰ روزه برای پیکاپ اقدام نکنید، ریجکت می‌شوید! با توجه به اینکه در طول هفته حدودا بین ۲ تا ۳ پرواز برای پیکاپ داریم، پس از اقدام برای پیکاپ ویزای کانادا حدودا بین ۷ تا ۱۴ روز کاری بعد پاسپورت‌تان به دستتان می‌رسد.

پیگیری پیکاپ ویزای کانادا

معمولا با توجه به اینکه عده زیادی از متقاضیان با دریافت برگه پاس ریکوئست و اطمینان از اینکه ویزا برای آن‌ها صادر شد، به دنبال خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل هستند. پس زمان بازگشت پاسپورت برای ایشان اهمیت بالایی خواهد داشت. پس از تحویل پاسپورت برای پیکاپ ویزا، یک شماره پیگیری دریافت خواهید کرد. با وارد شدن به سایت VFSGlobal می‌توانید مراحل پیکاپ خود را پیگیری کنید. پس از ورود به سایت وی اف اس گلوبال، کشور مبدا را کشوری که برای پیکاپ انتخاب کرده اید وارد کنید و کشور مقصد را نیز کانادا انتخاب کنید. در قسمت پیکاپ پاسپورت با وارد کردن شماره پیگیری و تاریخ تولد می‌توانید مراحل پیکاپ ویزای کانادا خود را پیگیری کنید!

پیکاپ ویزای کانادا در یک نگاه

 • در اصل پیکاپ پاسپورت اصطلاح درستی است!

 • فقط در سفارت کانادا قبل از پیکاپ پاسپورت متوجه می‌شوید که ویزا شده‌اید و یا خیر.

 • برای پیکاپ ویزای کانادا باید پاسپورت، برگه پاس ریکوئست و برگه انگشت نگاری خود را تحویل بدهید.

 • هزینه پیکاپ ویزای کانادا به دو بخش هزینه باربری و هزینه پرداختی به سفارت‌خانه دسته‌بندی می‌شود.

 • حدودا بین ۷ تا ۱۴ روز کاری پس از ارائه مدارک، پاسپورت شما به همراه ویزای کانادا به دستتان می‌رسد.

 • پیکاپ ویزای خود را می‌توانید از طریق سایت VFSGlobal پیگیری کنید.

منبع: اخذ ویزا

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.7 از 27 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۴ دیدگاه ها

 • سلام شما پیکاپ ویزا کانادا از المان اقدام میکنید؟ چه گونه می توانم چک کنم عملیات داره اونجا انجام میشود؟از طریق وکیل انجام دادم ویزا اقامتی نمی دونم درست میگه یانه .چه جوری میتوانم مطمئن بشم.شما می توانید چک کنید؟

 • سلام ، مراحل ویزای من تموم‌ شده و‌ تا چند وقت دیگه احتمالا پاس ریکوست میاد ، اما برگه انگشت نگاریمو پیدا نمیکنم چیکار باید انجام بدم ؟

 • سلام
  من ۳ماه پیش مدارکمو خودم بردم واسه انگشت نگاری و تحویل مدارک به استانبول. (job offer)
  بعد از یکماه گفتن مدارک ناقصی داشته .و میتونی وقتی تکمیل شد،فقط مدارکو واسمون ارسال کنی.
  حالا کامل شده و میخواستم ببینم شما اینکار را انجام میدهین؟

 • سلام برای من نامه دخواست پاسپورت اومده
  اما تاریخ نامه که برای من اومده برای ۲۰ سپتامبر ولی این نامه ۲ اوکتر اومده داخل پنل من
  و من دیر متوحه شدم
  الان من تاکی وقت دارم پاسپورت رو بفرستم؟
  میشه لطفا راهنمایی کنین چطوری سریع به دستتون برسونم ایا وفت دارم هنوز؟
  اگه ۳۰ روز از تاریخ نامه باشه که من تا ۲۰ این ماه وقت دارم و دو روز اخرش هم که تعطیله

 • سلام
  من و همسرم در حال حاضر در آلمان هستیم . برای پیکاپ ویزا کانادا پاسپورت ها را در ایران به دست شما برسونیم اوکی ؟ برگه خاصی باید از طرف ما امضا و پر بشه تا براتون بفرستیم ؟
  و نکته دوم اینکه اعتبار ویزای آلمان ما تموم شده و همچنان در آلمان هستیم و اینجا اعلام پناهندگی کردیم . بنابراین مهر خروج از آلمان در پاسپورت ما نخورده .
  آیا این مشکل ساز خواهد شد ؟

  • سلام
   برگه انگشت نگاری و پاسپورت‌هارو باید به ما تحویل کنید.
   بله. ویزای شینگن شما در صورتی معتبر خواهد بود که مهر ورود و خروج از کشور مقصد توی پاسپورت‌تون خورده باشه.

 • برای پیکاپ کردن باید به همون وکی مراجعه کنیم که برای انگشت نگاری رفتیم ؟ یعنی امکانش هست برای انکشت نگاری بریم باکو برای پیک اپ به انکارا

  • سلام
   هر پاسپورتی که پیکاپ میشه، باید هزینه اش جداگانه پرداخت بشه.
   برای خانواده سه نفری میشه ۱۹۵ لیر بعلاوه ۳۰۰ هزار تومن.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قابل توجه متقاضیان ویزای کانادا

مرز هوایی ترکیه باز گشایی شده شما می‌توانید برای انجام امور انگشت نگاری، بلیط پرواز استانبول را از ویزالند خریداری نمایید.