شاید بتوان گفت خوشایند‌ترین مرحله اخذ ویزای کانادا همین پیکاپ باشد! زمانی که شما تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزای کانادا را گذرانده‌اید و در نهایت موفق به گرفتن این ویزا شدید، باید پاسپورت خود را برای یکی از دفاتر VAC ارسال کنید تا ویزا به پاسپورت شما الصاق شود. معمولا پیکاپ پاسپورت کانادا حدودا بین ۷ تا ۱۴ روز به طول می‌انجامد. هزینه پیکاپ کانادا به دو بخش هزینه باربری و هزینه پرداختی به سفارت بخش‌بندی می‌شود.

شما می‌توانید از تمامی شهرها پاسپورت‌تان را برای ویزالند ارسال کنید و در صورت درخواست نیز ویزالند پاسپورت شما را از شهر انتخابی شما پیکاپ می‌کند!

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

هزینه پیکاپ ویزای کانادا شامل هزینه ارسال به دفتر وک و هزینه پرداختی به سفارت می‌شود. شما از هر سفارتی که برای پیکاپ اقدام می‌کنید، هزینه‌ای برای انجام این کار باید بپردازید.

هزینه پیکاپ پاسپورت در گروه مسافرتی ویزالند، از شهرهای آنکارا و استانبول، 2 میلیون تومان می‌باشد. ۱۳۸ لیر آن شامل پرداختی به سفارت‌خانه و الباقی برای پرداخت هزینه‌های باربری و ارسال پاسپورت دریافت می‌شود.

در صورتی که تمایل دارید پیکاپ ویزای کانادا از شهر دیگری انجام شود، با دفتر ویزالند تماس بگیرید.

پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا در اصل ارسال پاسپورت متقاضی به سفارت‌خانه و الصاق ویزای کشور مقصد به پاسپورت ایشان می‌باشد. در تمامی سفارتخانه‌ها پاسپورت در نزد سفارت‌خانه می‌ماند و شما حضورا برای دریافت پاسپورت باید به سفارت و یا دفتر کارگزاری مراجعه کنید. در سفارت کانادا شرایط به طور کامل تغییر می‌کند. برای ویزای کانادا ابتدا به شما اعلام می‌شود که ویزا شدید و یا خیر و بعد برای پیکاپ پاسپورت اقدام می‌کنید. اما در دیگر سفارت‌خانه‌ها، شما ابتدا برای دریافت پاسپورت مراجعه می‌کنید سپس متوجه می‌شوید ویزا شده‌اید و یا خیر.

پیکاپ پاسپورت کانادا

پس از ارسال مدارک به سفارت کانادا، پرداخت هزینه درخواست ویزا و بیومتریک و انجام مراحل انگشت نگاری، در صورتی که ویزا برای شما صادر شده باشد، یک نامه پاس ریکوئست برای شما صادر می‌شود. سفارت کانادا متمایز از تمامی سفارت‌خانه‌های دنیا، قبل از پیکاپ به شما اعلام می‌کند که ویزا شده‌اید و یا خیر! پیکاپ ویزای کانادا می‌تواند از تمامی دفاتر وک انجام پذیرد اما معمولا پیکاپ ویزای کانادا ایرانیان از شهرهای آنکارا و استانبول انجام می‌شود. این می‌تواند به دلیل تعداد پروازهای ایرانی به این دو شهر باشد و هم می‌تواند به دلیل نرخ لیر ترکیه باشد که تفاوت چندانی با ریال ایران ندارد.

مدارک پیکاپ ویزای کانادا

تا پیش از این، شما برای پیکاپ ویزای کانادا حتما باید به نماینده آژانس مسافرتی و یا کارگزار متن دست نوشته‌ای در خصوص انجام موارد مربوط به پیکاپ تحویل می‌دادید. اما در حال حاضر نیازی به انجام این کار نیست و شما فقط باید پاسپورت و برگه درخواست پاسپورت (پاس ریکوئست)  خود را به آژانس مسافرتی و کارگزار پیکاپ پاسپورت کانادا ارائه کنید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

شما تا ۳۰ روز زمان دارید تا برای پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید. در صورتی که در این بازه زمانی ۳۰ روزه برای پیکاپ اقدام نکنید، ریجکت می‌شوید! با توجه به اینکه در طول هفته حدودا بین ۲ تا ۳ پرواز برای پیکاپ داریم، پس از اقدام برای پیکاپ ویزای کانادا حدودا بین ۷ تا ۱۴ روز کاری بعد پاسپورت‌تان به دستتان می‌رسد.

پیگیری پیکاپ ویزای کانادا

معمولا با توجه به اینکه عده زیادی از متقاضیان با دریافت برگه پاس ریکوئست و اطمینان از اینکه ویزا برای آن‌ها صادر شد، به دنبال خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل هستند. پس زمان بازگشت پاسپورت برای ایشان اهمیت بالایی خواهد داشت. پس از تحویل پاسپورت برای پیکاپ ویزا، یک شماره پیگیری دریافت خواهید کرد. با وارد شدن به سایت VFSGlobal می‌توانید مراحل پیکاپ خود را پیگیری کنید. پس از ورود به سایت وی اف اس گلوبال، کشور مبدا را کشوری که برای پیکاپ انتخاب کرده اید وارد کنید و کشور مقصد را نیز کانادا انتخاب کنید. در قسمت پیکاپ پاسپورت با وارد کردن شماره پیگیری و تاریخ تولد می‌توانید مراحل پیکاپ ویزای کانادا خود را پیگیری کنید!

پیکاپ ویزای کانادا در یک نگاه

  • در اصل پیکاپ پاسپورت اصطلاح درستی است!
  • فقط در سفارت کانادا قبل از پیکاپ پاسپورت متوجه می‌شوید که ویزا شده‌اید و یا خیر.
  • برای پیکاپ ویزای کانادا باید پاسپورت، برگه پاس ریکوئست و برگه انگشت نگاری خود را تحویل بدهید.
  • هزینه پیکاپ ویزای کانادا به دو بخش هزینه باربری و هزینه پرداختی به سفارت‌خانه دسته‌بندی می‌شود.
  • حدودا بین ۷ تا ۱۴ روز کاری پس از ارائه مدارک، پاسپورت شما به همراه ویزای کانادا به دستتان می‌رسد.
  • پیکاپ ویزای خود را می‌توانید از طریق سایت VFSGlobal پیگیری کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر