اطلاعیه ویزای انگلستان

در حال حاضر دولت انگلستان تمامی محدودیت‌های مربوط به کرونا را حذف کرده است و مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود ندارند.

از شرایط ویزای انگلیس توریستی می‌توان به تاریخچه سفری و مدارک مالی متقاضی اشاره کرد. ویزای توریستی انگلیس با توجه به هدف سفر متقاضی در مدت زمان های مختلف صادر می‌شود. هزینه اخذ ویزا توریستی انگلستان در تهران 350 دلار (برای ویزای 6 ماهه) است. تمکن مالی و گردش حساب از دیگر مدارک ویزای توریستی انگلیس ارزش بیشتری دارد. مدت زمان صدور ویزای توریستی انگلیس، 30 تا 60 روز کاری می‌باشد.

مراحل اخذ ویزای انگلیس توریستی

 •  ایجاد حساب کاربری در سایت کارگزاری ویزای انگلیس
 • تعیین نوع ویزا و تعیین وقت سفارت ویزای انگلیس توریستی
 • پرداخت هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری
 • دریافت شماره پیگیری پرداخت هزینه‌ی ویزای انگلیس توریستی
 • مراجعه حضوری به همراه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلستان
 • پیگیری جواب درخواست ویزای انگلیس
 • عودت مدارک
 • پیکاپ پاسپورت جهت الصاق ویزای توریستی انگلیس (در صورتی که در ایران انگشت نگاری شوید، نیازی به پیکاپ نیست و پاسپورت شما در یک پاکت نامه به آدرس منزل شما ارسال می‌شود)

شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس

متقاضیان ویزای توریستی انگلیس، حتما باید برای ویزاهای تجاری و بازدید از خانواده خود، دعوت نامه ارائه کنند. در صورتی که برای این دو نوع ویزا دعوت نامه نداشته باشید، ویزا به شما اعطا نمی‌شود. همچنین برای اخذ ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردشگری، به تاریخچه سفری و منابع مالی شما توجه می‌شود. در صورتی که تاریخچه سفری شما با منابع مالی تان مطابقت نداشته باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. پس، شما برای درخواست ویزای توریستی انگلیس باید حتما یا دعوت نامه ارائه کنید و یا اینکه تاریخچه سفری مناسب داشته باشید. همچنین تمکن مالی شما برای ویزای توریستی انگلیس باید چیزی حدود ۱۰۰ یا ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

انواع ویزای توریستی انگلیس

ویزا توریستی انگلیس در انواع مختلفی ارائه می‌ شود. بسته به نوع هدف سفر شما به انگلیس، در سه نوع مختلف صادر می‌شود. انواع ویزای توریستی انگلیس عبارتند از:

۱. ویزا توریستی انگلیس با هدف بازدید از خانواده:

متقاضی ویزای توریستی انگلیس در صورتی که با هدف بازدید از خانواده خود به این کشور سفر کند، باید ویزای توریستی بازدید از خانواده را درخواست دهد. برای درخواست این نوع ویزا باید از خانواده خود در انگلیس دعوت نامه معتبر ارائه کنید. در این دعوت نامه حتما باید نسبت شخص متقاضی با شخص دعوت کننده ذکر شود.

۲. ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردشگری:

اگر با هدف تفریح قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای تفریح و گردشگری توریستی انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیازی به دعوتنامه نیست و فقط به تاریخچه سفری و منابع مالی شما توجه می‌شود.

۳. ویزای توریستی انگلستان با هدف تجاری:

اگر با هدف حضور در همایش ها، سمینار ها و یا جلسات تجاری قصد سفر به انگلیس را دارید، باید ویزای توریستی تجاری انگلیس را درخواست کنید. برای درخواست این نوع ویزا، نیاز به دعوت نامه از سوی برگزار کننده همایش یا سمینار و یا شرکتی که بازدید می‌کنید، می‌باشد.

نکات ویزای توریستی انگلیس

۱. برای انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس، حتما باید کودکان زیر ۱۴ سال به همراه پدر و مادر به دفاتر انگشت نگاری مراجعه کنند اما از کودکان انگشت نگاری انجام نمی‌شود.

۲. توجه داشته باشید که شما از هر دفتر انگشت نگاری، چه در ایران و چه در اطراف ایران، انگشت نگاری شوید، کلیه پرونده ها در دفتر ابوظبی امارات بررسی خواهد شد.

۳. پس از پرداخت هزینه های ویزای توریستی انگلیس، شما تا ۳۰ روز زمان دارید که برای انجام پروسه انگشت نگاری، به یکی از دفاتر انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس مراجعه کنید.

۴. در کلیه مدارک درخواستی ویزای توریستی انگلیس، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی با دقت بیشتری بررسی می‌شود.

مدارک ویزای توریستی انگلیس

 • گذرنامه متقاضی با حداقل یک سال اعتبار
 • فرم درخواست ویزای توریستی انگلیس
 • یک قطعه عکس ۳.۴ در ۴.۵ (عکس ها باید حداکثر برای ۶ ماه قبل باشد و میان چهره متقاضی و عکس تفاوتی دیده نشود)
 • اصل و ترجمه کارت ملی و کارت پایان خدمت
 • مدارک مالی (تمکن مالی به پوند و گردش حساب ۶ ماهه اخیر)
 • مدارک مربوط به اموال و دارایی ( شامل اسناد ملک، ماشین و غیره به نام متقاضی)
 • ارائه پاسپورت های قبلی تا ده سال گذشته (برای مشخص شدن تاریخچه سفری متقاضی)
 • گواهی اشتغال به کار (در صورت وجود)
 • ارائه سوابق بیمه تامین اجتماعی (در صورت وجود)
 • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
 • دعوت‌نامه معتبر (در صورت وجود)

هزینه ویزای توریستی انگلیس

قیمت ویزای توریستی انگلیس برای متقاضیانی که می‌خواهند از سفارت انگلیس در تهران اقدام نمایند، 350 دلار است. از این هزینه ها، ۱۲۵ دلار به سفارت انگلیس برای هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری ویزای توریستی انگلیس پرداخت می‌شود.

مدت اعتبار ویزای دریافتی هزینه ویزا
 ۶ ماهه 350 دلار
 ۲ ساله 1000 دلار
 ۵ ساله 2000 دلار
 ۱۰ ساله 2500 دلار

ویزای توریستی انگلیس تضمینی

به طور قاطع و صد در صد به شما اعلام می‌کنم که ویزای توریستی انگلیس تضمینی ندارد. با توجه به روابط بین ایران و کشور انگلیس، هیچکس نمی‌تواند به شما تضمین دهد که ویزا برای شما صادر خواهد شد. در صورتی کارگزاران و عاملان ویزای توریستی انگلیس می‌توانند به شما ضمانت دهند که پس از ریجکتی، درصدی از مبلغ پرداختی را به شما عودت دهند.

مدت ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس با توجه به درخواست متقاضیان، در مدت اعتبار های مختلف صادر می‌شود. ویزای توریستی انگلیس در مدت زمان های ۶ ماهه، ۱ ساله، ۲ ساله، ۵ ساله و 10ساله صادر می‌شود و متقاضیان می‌توانند در این بازه ها به صورت ممتد و بدون هیچ محدودیتی اقامت داشته باشند.

ویزای توریستی انگلستان و پناهندگی

پناهنده به تعریف صلیب سرخ، به شخصی اطلاق می‌شود که از کشور مادری، به دلایل مختلف (از قبیل جنگ، شرایط سیاسی و یا اقتصادی، موارد دینی و غیره) فرار کرده و به یک کشور دیگه پناهنده می‌شود. با توجه به تعریف پناهندگی و شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس (تاریخچه سفری و منابع مالی)، برای دولت انگلستان این ذهنیت به وجود می‌آید شخصی که توانایی گرفتن ویزای یک کشور را دارد، چطور درخواست پناهندگی می‌کند؟ پس نتیجه می‌گیریم که پناهندگی با ویزای توریستی انگلیس غیر ممکن است.

ریجکت ویزای توریستی انگلیس

رد شدن ویزای توریستی انگلیس به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد. رایج ترین دلیلی که باعث ریجکت شدن ویزای توریستی انگلیس می‌شود، مربوط به منابع مالی، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی می‌باشد.

رایج ترین دلایل ریجکت ویزای توریستی انگلیس به تربیت زیر می‌باشد:

۱. ارائه مدارک اشتباه و غیر واقعی:

در صورتی که مدارک درخواستی ویزای توریستی انگلیس را به صورت اشتباه (به طور مثال دعوت نامه ویزای تجاری را برای ویزای توریستی بازدید از خانواده ارائه کنید) تحویل دهید و یا مدارک غیر واقعی یا به اصطلاح جعلی ارائه کنید، درخواست ویزای توریستی انگلیس شما رد خواهد شد.

۲. نوع ویزای توریستی انگلیس خود را اشتباه اعلام کنید:

به طور مثال، در صورتی که با هدف بازدید از خانواده قصد سفر به انگلیس را دارید و ویزای توریستی تجاری انگلیس را درخواست می‌کنید، افسر ویزای این کشور بدون هیچ تعللی درخواست ویزای شما را رد می‌کند. به همین سادگی هزینه بررسی مدارک و انگشت نگاری که به سفارت انگلیس پرداخت کرده اید، سوخت می‌شود!

۳. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در انگلستان:

شما باید با مدارک تمکن مالی و گردش حساب خود، افسر ویزا را متقاعد کنید که از پس هزینه های اقامت در این کشور برمی‌آیید و در پرداخت هزینه ها، با مشکلی روبرو نمی‌شوید. حداقل مبلغ تمکن مالی برای ویزای توریستی انگلیس باید بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلیس

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلیس وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید به ایمیل های اعلام شده سفارت انگلیس نامه ای اعتراضی ارسال کنید و در این نامه پس از اعلام اطلاعات شخصی و دلایل ریجکتی، به افسران ویزای این کشور ثابت کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. پس از ریجکت شدن ویزای توریستی انگلیس، شما در هر زمان که مواردی که باعث ریجکت شدن ویزای شما شده بود را رفع کنید، می‌توانید دوباره درخواست خود را ارسال کنید.

سوالات متداول ویزای توریستی انگلیس

۱. آیا سفارت انگلیس ویزا می‌دهد؟

در صورتی که شما شرایط دریافت ویزا را داشته باشید، چه سفارت انگلیس و چه سفارت هر کشوری، برای شما ویزا صادر می‌کند. شرایط ویزای توریستی انگلیس را در بالا برای شما ذکر کرده ایم.

۲. برای انگلیس هم می تونیم بدون دعوتنامه و با وثیقه اقدام به ویزا گرفتن کنیم؟

برای دریافت ویزای توریستی انگلیس نیازی به وثیقه گذاشتن نیست. در صورتی که شما منابع مالی و تاریخچه سفری قابل قبول داشته باشید، می‌توانید بدون دعوت نامه اقدام به دریافت ویزای توریستی انگلیس کنید.

۳. لطفا بفرمائید جهت گرفتن ویزا انگلیس احتیاج به انجام مصاحبه در کشور دیگر می باشد یا اینکه تمام کارها در تهران انجام می شود؟

ویزای انگلیس مصاحبه ندارد و تمامی کارها به صورت الکترونیک انجام می‌شود. شما فقط باید برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر انگشت نگاری مراجعه کنید. تمامی کار های ویزای انگلیس در تهران قابل انجام است.

۴. من ویزای پنج ساله دارم و مدت اعتبار آن دارد تمام می شود به نظر شما مثل دفعه قبل بروم استانبول ویزا بگیرم بهتر است یا همین تهران اینکار را انجام دهم؟

هیچ فرقی نمی‌کنه که شما استانبول و یا تهران انجام بدید. شما چه در تهران، چه در استانبول و چه در هر دفتر دیگری اقدام کنید، در نهایت پرونده شما در دفتر ابوظبی امارات بررسی می‌شود.

آدرس و تلفن سفارت انگلیس در تهران

 • آدرس: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۱۸۹
 • تلفن: ۰۲۱۶۴۰۵۲۰۰۰

آدرس دفتر انگشت نگاری ویزای انگلیس

 • تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری (بیست و هفتم)، ساختمان شماره ۱۱، طبقه اول، دفتر VFSGlobal.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر