اطلاعیه مهم ویزای اسپانیا

 • در حال حاضر تمامی محدودیت‌های کرونایی سفر به اسپانیا حذف شده است و دارنگان ویزای اسپانیا، نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود به این کشور ندارند.

برای دریافت ویزای اسپانیا، بهتر است که به صورت تور گروهی اقدام کنید. جواب دهی ویزای اسپانیا ۲۱ روز کاری به طول می‌انجامد. گردش حساب، تمکن مالی و تاریخچه سفری از شرایط اخذ ویزای اسپانیا می‌باشد. اگر قصد سفر به اسپانیا دارید، یا به صورت تور گروهی اقدام کنید و یا از یک کشور شینگن دیگر اقدام به گرفتن ویزا کنید که با آن اجازه سفر به اسپانیا را داشته باشید.

برای گرفتن ویزای اسپانیا می‌توانید به صورت انفرادی هم اقدام کنید. اما با توجه به تجارب کارشناسان ویزالند به شما می‌گوییم که درخواست ویزای انفرادی اسپانیا رد می‌شود. منظور از اقدام به صورت تور گروهی، اقدام خانوادگی و یا گروهی نیست. منظور از تور گروهی آن است که از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزاران تور اسپانیا اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

با توجه به این که اکثر دارندگان ایرانی ویزای شینگن در کشور‌های این حوزه اقدام به پناهندگی می‌کنند، کشور اسپانیا شرایط سختی را برای اعطای ویزا در نظر گرفته است.

برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا باید شرایط زیر را داشته باشید:

۱. اقدام به صورت تور گروهی: از طریق یک آژانس و یا کارگزار تور اسپانیا برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. اقدام انفرادی شما به دلیل عدم اعتماد به بازگشت به ایران از سوی افسران ویزا ریجکت می‌شود.

۲. گردش حساب و تمکن مالی: منظور از گردش حساب، مبالغی که به حساب شما واریز و یا برداشت می‌شود نیست. منظور از گردش حساب تعداد تراکنشات ۳ ماهه اخیر می‌باشد و میزان مبالغ اصلا ملاک نیست. تمکن مالی نیز، بهتر است برای هر نفر حدود حداقل 200 میلیون تومان باشد.

۳. تاریخچه سفری متقاضی: بهتر است برای گرفتن ویزای اسپانیا، حداقل چند سفر به کشور‌های آسیایی و یا کشور‌های خارجی داشته باشید. تاریخچه سفری شما به افسران ویزا ثابت می‌کند که شما با اهداف توریستی به اسپانیا وارد می‌شوید.

مدارک ویزای اسپانیا

مدارک ویزای اسپانیا باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود و ترجمه آن حدودا یک ماه زمان می‌برد. نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی وزارت امور خارجه و دادگستری برای مدارک اسپانیا نیست و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌کند.

 • فرم درخواست ویزای اسپانیا
 • دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵
 • پاسپورت فعلی متقاضی و کلیه پاسپورت‌های قبلی ایشان
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و برنامه سفری
 • واچر هتل و یا مدارک مربوط به مکان اقامت در اسپانیا
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • رسید پرداخت هزینه ویزا (بسته به نوع ویزا متفاوت است)
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت متقاضی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضی
 • دعوت نامه (در صورت وجود)

دارالترجمه های مورد تائیدیه سفارت اسپانیا

در صورتی که مدارک ویزای اسپانیا فقط توسط این دارالترجمه ها ترجمه شود، مورد تائید سفارت این کشور می‌باشد.

۱. دارالترجمه نوبهار:

 • آدرس: تهران، خیابان شهید دکتر بهشتی، بعد از چهارراه اندیشه، پلاک ۴۷ واحد ۴
 • تلفن: ۰۲۱۸۸۷۶۳۸۴۱

۲. دارالترجمه ارکید:

 • آدرس: خیابان آزادی، روبروی ساختمان وزارت کار، خیابان آذربایجان، پلاک ۹۵۷، طبقه ۴
 • تلفن: ۰۲۱۶۶۸۶۳۸۲۴

۳. دارالترجمه نمونه:

 • آدرس: خیابان ولی عصر، نرسیده به میرداماد، خیابان افشار، ساختمان آبشار، طبقه ۲، واحد ۸
 • تلفن: ۰۲۱۸۸۳۰۷۵۲۹

۴. دارالترجمه کتیبه:

 • آدرس: جردن، بالاتر از ناهید شرقی، بن بست شاهرخی، ساختمان شاهرخ، طبقه ۳، واحد ۳۰۳
 • تلفن: ۰۲۱۲۲۰۴۳۱۶۴

حتما قبل از مراجعه برای هماهنگی، با دارالترجمه مورد نظر تماس بگیرید.

هزینه ویزای اسپانیا

در حال حاضر هزینه اخذ ویزای اسپانیا در گروه مسافرتی ویزالند برای هر نفر 1000 یورو ( در صورت ریجکتی کل مبلغ عودت داده می‌شود) بوده که در سفر به این کشور با تور گروهی اسپانیا، هزینه ویزا نیز روی تور محاسبه شده و نیاز به پرداخت هزینه جداگانه نیست. 

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

16820026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

مدت زمان جوابدهی به ویزای اسپانیا

۲۱ روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر BLS تهران، جواب ویزای شما حاضر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای اسپانیا، از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶، باید در دفتر BLS حضور داشته باشید.

وقت سفارت اسپانیا

ویزای اسپانیا، مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر کارگزاری آن مراجعه کنید. کارگزاری BLS مسئولیت تحویل مدارک و انگشت نگاری از متقاضیان را به عهده دارد. هزینه وقت سفارت اسپانیا، 100 یورو می‌باشد.

ریجکت ویزای اسپانیا

اقدام به گرفتن ویزای انفرادی اسپانیا، از شایع‌ترین دلایل رد شدن ویزای این کشور می‌باشد. معمولا شما در قالب تور گروهی قصد گرفتن ویزای اسپانیا را داشته باشید، درخواست شما ریجکت نمی‌شود.

رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزای اسپانیا به شرح زیر می‌باشد:

 • اقدام به صورت انفرادی و یا خانوادگی برای ویزای اسپانیا
 • سوابق کیفری و حقوقی در حال و یا گذشته
 • ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی
 • ارائه گذرنامه نامعتبر و یا جعلی
 • بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزای اسپانیا

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا وجود ندارد. شما باید ۶ ماه پس از ریجکتی، با رفع کردن مشکلات پرونده خود، دوباره برای ویزای این کشور اقدام کنید.

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا به این شکل است که نامه اعتراضی خود را که به زبان اسپانیایی نوشته اید، در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۳ تا ۱۴ به سفارت این کشور تحویل دهید. توجه داشته باشید که برای تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای اسپانیا حضور خود شخص متقاضی الزامی است. جواب اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا ۴۵ روز کاری پس از تحویل نامه اعلام می‌شود.

سفارت اسپانیا در ایران

سفارت اسپانیا در ایران در آدرس تهران، دروس، بلوار شهرزاد، کوچه اول شرقی پلاک ۱۰ واقع شده است اما بخش کنسولی و خدمات ویزای خود را به شرکت BLS واگذار کرده است. برای حضور در شرکت BLS باید به آدرس پاسداران، خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس یک، طبقه ۱۲، واحد ۵ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ مراجعه کنید. برای ارتباط با این شرکت با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۶ تماس بگیرید.

سوالات متداول ویزای اسپانیا و کرونا

۱. چه اتفاقی برای پاسپورت و ویزای متقاضیانی که درخواست ویزای آن‌ها قبل از بسته شدن سفارت اخذ شده می‌افتد؟

شما می‌توانید سایت سفارت مرکز خدمات ویزای اسپانیا و را پیگیری کرده و یا در صورت انتخاب گزینه‌های اطلاع رسانی از طریق پیامک از روند بررسی پرونده ویزای خود مطلع شوید.

۲. آیا می توان بدون مراجعه به مرکز خدمات ویزا اسپانیا، درخواست مدارک را ارائه داد؟

بله، امکان درخواست انگشت نگاری سیار برای آن دسته از متقاضیانی که نیاز به ارائه مدارک و انگشت نگاری در محل کار یا سکونت خود را دارند وجود دارد.

۳. چگونه می‌توان پاسپورت را از مرکز خدمات ویزای سفارت بازپس گرفت؟

متقاضیانی که ارسال با پیک را برای بازپس گیری پاسپورت خود از سفارت انتخاب نکرده‌اند، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با مرکز خدمات ویزای اسپانیا تماس گرفته و یا از طریق ایمیل با سفارت ارتباط برقرار کنند.

۴. چه بر سر ویزای اسپانیای منقی شده و استفاده نشده در دوره شیوع ویروس کرونا می‌آید؟

دارندگان ویزای شینگن اسپانیا که به هر دلیلی موفق به سفر به اسپانیا در این مدت نشده و ویزای آن‌ها به پایان رسیده یا به زودی منقضی می‌شود، می‌توانند با از بازگشایی مجدد دفاتر خدمات ویزا، درخواست خود را برای ویزای جدید ویزای اسپانیا را مجددا به دفتر خدمات ویزا اسپانیا ارائه نمایند.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر