Loading
درحال بارگذاری، لطفا منتظر بمانید...

ویزای توریستی کانادا | هزینه، مدارک، با دعوت نامه، بدون دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، با اهداف گردشگری، تفریح و یا بازدید از دوستان و یا خانواده صادر می شود. به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان کشور کانادا و همچنین شرایط عالی ویزای توریستی کانادا، درخواست متقاضیان ایرانی رو به افزایش است. با دریافت ویزای توریستی کانادا، گردشگران مجاز هستند تا ۶ ماه بدون فاصله در این کشور اقامت داشته باشند. شما با داشتن ویزای توریستی کانادا، مجاز به کار کردن و یا تحصیل در این کشور نخواهید بود. در ادامه این مطلب، شما را با جزئیات ویزای توریستی کانادا آشنا خواهیم و در نهایت به شما در تصمیم گیری و اقدام اخذ ویزای توریستی کانادا کمک خواهیم کرد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 آشنایی با انواع ویزای توریستی کانادا

📌 شرایط ویزای توریستی کانادا

📌 مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

📌 مدارک ویزای توریستی کانادا

📌 هزینه ویزای توریستی کانادا

📌 نکات اخذ ویزای توریستی کانادا

📌 سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

📌 مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا

📌 رد شدن ویزای توریستی کانادا

📌 اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

📌 ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه و بدون دعوتنامه

📌 تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

📌 درخواست ویزای توریستی برای والدین کانادا

📌 پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

📌 تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

به طور کلی ویزای گردشگری یا توریستی کانادا به دو گروه طبقه بندی می شوند:

 • ویزای یک بار ورود توریستی کانادا
 • ویزای چند بار ورود توریستی کانادا

هر دو نوع ویزای توریستی کانادا تنها برای مدت زمان مشخصی معتبر هستند و پس از به پایان رسیدن تاریخ انقضا نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند.

ویزای توریستی کانادا یک بار ورود

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا به دارندگان این نوع ویزا اجازه می دهد که تنها یک بار وارد کشور کانادا شوند. پس از این که صاحب ویزا کانادا را ترک کند برای اینکه بتواند دوباره وارد این کشور شود، باید دوباره ویزای توریستی کانادا درخواست کند. اگر گردشگر بخواهد به کشورهای ایالت متحده آمریکا سفر کند برای ورود دوباره به کشور کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت.

ویزای توریستی کانادا مولتی

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، به دارنده این اجازه را می دهد که با توجه به مدت زمان پاسپورت متقاضی، به صورت نامحدود به این کشور وارد شود و در هر بار ورود، تا ۶ ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند. ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، تا یک ماه پیش از اتمام تاریخ پاسپورت، باطل می شود.

شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا، مواردی است که توسط سفارت کانادا تعیین شده است و اگر شرایط ویزای توریستی کانادا را نداشته باشید، ریجکت می شود.

📋 داشتن پاسپورت معتبر

📋 برخورداری از سلامت ذهنی و جسمی کامل

📋 داشتن منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت هزینه های مورد نیاز در کانادا

📋 ارائه ضمانت برای اینکه پس از بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا به کشور و زادگاه خود بازخواهید گشت.

📋 باید برنامه ریزی کنید تا برای مدت زمان خاص و محدود در کانادا اقامت داشته باشید.

📋 باید تعهد دهید که پس از اینکه بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور به اتمام رسید این کشور را ترک خواهید کرد.

📋 باید تعهد دهید که در مدت زمان حضور خود در کانادا به دنبال کار و استخدامی نباشید.

📋 شما باید ثابت کنید که هیچ گونه سوء پیشینه کیفری ندارید.

📋 باید ثابت کنید که هیچ یک از اعمال و اقدامات شما در این کشور امنیت ملی را تهدید نکرده و به خطر نمی اندازد.

📋 باید در طول مدت زمانی که در کانادا اقامت دارید از قوانین این کشور پیروی می کنید.

📋 همچنین ممکن است نیاز باشد تا برخی از آزمایشات پزشکی (مانند ایدز، هپاتیت، سل و غیره) را انجام دهید.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

قبل از اینکه درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی کانادا را ارائه دهید بهتر است اطلاعاتی کامل در رابطه با مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا را مطالعه کنید. همچنین باید اطلاعاتی در رابطه با دریافت ویزای توریستی این کشور را جمع آوری کنید تا مطمئن شوید مستعد دریافت این نوع ویزای کانادا هستید. پس از اینکه مطمئن شدید تمام شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید می توانید با خیال راحت مراحل زیر را جهت اخذ ویزای توریستی کانادا انجام دهید.

مرحله اول: تعیین نحوه ارائه درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا

شما می توانید درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی کانادا را به دو روش ارائه دهید.

ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا روی کاغذ:

برای ارائه درخواست کاغذی ویزای توریستی کانادا، شما باید مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا را، به همراه مبلغ آن به یکی از دفاتر وک در کشور های همسایه ارائه کنید. در ارائه درخواست کاغذی، همزمان با تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکس برداری خود را نیز انجام می دهید.

ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا آنلاین و اینترنتی:

برای ارائه درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا آنلاین به کارت اعتباری و اسکنر یا دوربین برای ایجاد کپی های الکترونیکی از اسناد مورد نیاز خواهید داشت و مدارک خود را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال می کنید.

مرحله دوم: ساخت حساب کاربری و آپلود مدارک ویزای توریستی کانادا:

درمرحله دوم، شما باید در سایت سفارت کانادا به آدرس canada.ca یک حساب کاربری بسازید. پس از ایجاد حساب کاربری، امکان ارسال مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا برای شما میسر خواهد شد.

مرحله سوم: پرداخت هزینه های فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا:

پس از آپلود مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا، شما باید هزینه های مربوط به بررسی مدارک و همچنین انگشت نگاری خود را پرداخت کنید.

مرحله چهارم: مراجعه به مراکز درخواست ویزای توریستی کانادا:

پس از پرداخت هزینه های انگشت نگاری و عکسبرداری، شما تا ۳۰ روز وقت دارید به یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا مراجعه کنید.

مرحله پنجم: پیکاپ پاسپورت ویزای توریستی کانادا:

پس از انگشت نگاری، در صورتی که ویزای توریستی کانادا برای شما صادر شود، باید پاسپورت خود را به یکی از دفاتر وک پیکاپ کنید و در مدت زمان بین ۳ تا ۵ روز، ویزای شما در پاسپورتتان الصاق می شود.

مدارک ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا، به شرح زیر می باشد:

📑 ارائه یک قطعه عکس ۳.۵*۴.۵ که اخیراً گرفته شده باشد.

📑 ارائه گذرنامه که دارای یکسال اعتبار باشد و همچنین پاسپورت های قبلی که دارای مهر ویزا هستند.

📑 ترجمه سند ازدواج

📑 ترجمه شناسنامه

📑 دانشجویان و دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهند.

📑 تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کانادا برای هر نفر به صورت مجزا

📑 ترجمه مدارک شغلی

📑 ارائه نامه مهر شده جهت اثبات تمکن مالی به زبان انگلیسی و همچنین باید پرینت گردش حساب خود را در طی ۶ ماه اخیر ارائه دهید.

📑 سوابق بیمه تأمین اجتماعی

📑 اجازه خروج برای فرزندان زیر ۱۸ سال

📑 کارت پایان خدمت

📑 کارت ملی

📑 سند ملکی

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا، ۳۰۰ دلار می‌باشد. کل این هزینه در زمان اقدام برای درخواست ویزای کانادا از متقاضی دریافت می‌شود. توجه داشته باشید که ۱۸۵ دلار از این هزینه به سفارت کانادا پرداخت می‌شود که ۱۰۰ دلار برای بررسی مدارک و ۸۵ دلار برای انگشت نگاری ویزای کانادا می‌باشد.

نکات اخذ ویزای توریستی کانادا

 • متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا باید قادر باشد تا تمام هزینه های مورد نظر را بر حسب دلار کانادا پرداخت کند.
 • اعضای خانواده باید به طور همزمان و در یک مکان درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی این کشور را ارائه دهند.
 • فرزندان نیز به عنوان افراد وابسته به والدین باید تمام شرایط مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا را داشته باشند. سن وابستگی فرزندان از ۱۹ سالگی به ۲۲ سالگی تغییر یافته است.
 • شهروندان تعدادی از سرزمین ها و کشورها برای دریافت ویزای توریستی این کشور باید اطلاعات هویتی خود را نیز ارائه دهند این اطلاعات شامل اثر انگشت و عکس متقاضی می باشد.

سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

در این بخش از مقاله قصد داریم تا برخی از سوالات متداول ویزای توریستی کانادا که توسط متقاضیان پرسیده می شود را پاسخ دهیم.

تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا چه مدت طول می کشد؟

تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا، بسته به زمان آپلود مدارک و پرداخت هزینه های انگشت نگاری و بررسی مدارک توسط متقاضی و یا عامل ویزای توریستی کانادا می‌باشد و نمی‌توان زمان مشخصی برای آن تعیین کرد.

آیا تمدید ویزای توریستی کانادا امکان پذیر است؟

به طور کلی باید گفت که تمدید ویزای توریستی کانادا امکان‌پذیر است و اگر شما قصد دارید برای مدت زمان بیشتری در این کشور اقامت کنید باید ۳۰ روز قبل از اینکه اعتبار ویزای توریستی شما پایان یابد درخواست خود را برای اقامت بیشتر به مقامات رسمی این کشور ارائه دهید.

آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا دریافت بیمه مسافرت ضروری است؟

داشتن بیمه مسافرتی ضروری نمی باشد، اما توصیه می کنم همواره برای سفر به کشورهای خارجی یک بیمه مسافرتی نیز دریافت کنید. شما از اتفاقی که در سفر برای شما رخ خواهد داد اطلاعی نخواهید داشت بنابراین داشتن بیمه مسافرتی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، پس از انجام مراحل انگشت نگاری و عکس برداری ویزای توریستی کانادا محاسبه می گردد. تا پیش از این، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، بین ۱۴ تا ۹۰ روز پس از مراحل انگشت نگاری کانادا بود. در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹، سفارت کانادا اعلام کرد که این مدت زمان افزایش یافته و ۹۲ روزی کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای توریستی کانادا متقاضیان، به ایشان اعلام خواهد شد.

رد شدن ویزای توریستی کانادا

ریجکتی ویزای توریستی کانادا، به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا، می توان به نداشتن تاریخچه سفری مناسب متقاضی، تمکن مالی کمتر از مبلغ تعیین شده سفارت کانادا، داشتن سوء پیشینه و سوابق کیفری می باشد. در ماه اکتبر ۲۰۱۸، بیشتر از ۹۰ درصد درخواست ویزای توریستی کانادای متقاضیان ایرانی، رد شد که این آمار در نوع خود بی سابقه بود.

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

سفارت کانادا، این امکان را برای متقاضیان ویزای این کشور در نظر گرفته است که پس از برطرف کردن مشکلات پرونده، در هر زمانی که مایل بودند، درخواست ویزای توریستی کانادای خود را دوباره ارسال کنند. معمولا در ویزای توریستی کانادا، چیزی به اسم اعتراض به ریجکت ویزا وجود ندارد و شما در هر زمان که می‌خواهید، می‌توانید دوباره درخواست خود را ارسال کرده و شانس خود را محک بزنید.

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

دعوت نامه ویزای توریستی کانادا، شانس متقاضیان ویزا را افزایش می دهد. در دعوت نامه کانادا، شخص دعوت کننده اعلام می کند که شما در منزل ایشان اقامت خواهید داشت و در صورت نیاز، از شما حمایت مالی خواهد کرد. دعوت نامه ویزای توریستی کانادا می‌تواند از طرف بستگان درجه یک، دوست و یا یک آشنا باشد. اعتبار دعوت نامه پس از اتمام مدت زمان سفر، به پایان می رسد.

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه، ریسک بزرگی است. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید، از نظر مالی تامین خواهید بود اما در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، باید به افسر ویزای کانادا اعلام کنید که خودتان از پس تمام هزینه های سفر به کانادا بر می آیید. درصورت درخواست متقاضیان، گروه مسافرتی ویزالند، برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا، دعوت نامه ای رسمی با کمترین هزینه ممکن به پرونده شما اضافه می کند.

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، مبلغ مشخص شده ای از سوی سفارت کانادا می باشد. این مبلغ با توجه به هزینه های روزانه زندگی در کانادا محاسبه شده است. تمکن مالی ویزای توریستی کانادا برای هر نفر، با توجه به هزینه های اقامت و هزینه های روزمره در کانادا، مبلغ ۵۰ هزار دلار کانادا می باشد.

درخواست ویزای توریستی برای والدین کانادا

برای درخواست ویزای توریستی کانادا برای والدین، باید از سوپر ویزای کانادا استفاده کنید. سوپر ویزای کانادا، دارای مزایای بسیاری برای والدین اشخاصی است که در کانادا زندگی می کنند.

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

به طور کلی، پناهندگی طبق تعریف صلیب سرخ، به معنای فرار یک شخص از کشور مادری خود، به کشور دیگر می باشد. اعطای پناهندگی، به سن شخص و کیس ارائه شده بستگی دارد. بیشترین کیس های ارائه شده در پناهندگی کانادا، سیاسی، اجتماعی و مذهبی می باشد. پناهندگی با ویزای توریستی کانادا، عملا انجام پذیر نیست. زمانی که شما ویزای توریستی کانادا دریافت می کنید، به این معنا است که در کشور خود شرایط اجتماعی و اقتصادی قابل قبولی دارید و این برای اداره مهاجرت کانادا مبهم است که با این شرایط خوب، به چه دلیل قصد برگشت به کشور مادری خود را ندارید؟

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

زمانی که شما با ویزای توریستی کانادا در این کشور اقامت دارید، نمی توانید آن را تغییر بدهید و به ویزای کاری و یا تحصیلی تبدیل کنید. در این شرایط، فقط می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و از کارفرمای آن شغل، درخواست دعوت نامه رسمی کنید. پس از اخذ دعوت نامه کاری، باید به ایران برگردید و درخواست ویزای کاری خود را به سفارت کانادا تحویل دهید.

توجه داشته باشید که برای ویزای کاری کانادا باید مدرک زبان داشته باشید و همچنین، در هر شغلی تعداد محدودی نیروی کار ماهر مهاجر استخدام می شود.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای توریستی کانادا | هزینه، مدارک، با دعوت نامه، بدون دعوتنامه
امتیاز 4.6 از 45 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۰۲ دیدگاه ها

 • ببخشید امکانش هست راهنمایی کنید که کدام قسمت باید محل انگشت نکاری رو مشخص کرد؟
  و اینکه این سوال رو چه کسانی yes‌ انتخاب می کنند؟
  are you giving someone access to your application?
  برای پیکاپ ویزا مهم هست این جواب؟

  • سلام
   در فرم ۵۲۵۷ باید مشخص کنید.
   برای دسترسی پیکاپ نیست. برای ارائه دسترسی اکانت به شخص دیگری است.

 • با سلام
  من به همراه پدر و ماردم دعوتنامه از طرف برادرم داریم. از آنجایی که پدر و مادرم نیاز به همراه دارند، از من نیز دعوت شده.
  متاهل هستم و اشتغال به کار ، بیمه ، سند ملک دارم.
  ۱: برای پرینت از حساب موجودی حداقل چقدر باید باشه؟ بدون گردش حساب مشکلی پیش میاد؟
  ۲: با پاسپورت سابقم فقط دو بار به ترکیه سفر کردم که در تاریخ ۲۰۱۰و ۲۰۱۲ بوده. آیا کمکی در روند ویزا میکنن یا خیلی زمان دوریست؟
  سپاس

  • سلام
   ۱. حداقل باید نفری ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان تمکن داشته باشید. تمکن مالی زمانی ارزشمند هست که در گردش باشه.
   ۲. تاریخچه سفری ۵ سال اخیر معتبر است.

 • سلام من و همسرم درخواست دادیم و بلافاصله بعد از پرداخت طی ۲۴ ساعت نامه انگشت نگاری من آمد ولی مال همسرم هنوز نیامده سئوال من این هست که آیا با نامه انگشت نگاری من باید هردومون انگشت نگاری بشیم یا جدا باید بیاد نامش؟

 • با سلام و تشکر از شما

  با دعوتنامه شرکت در کنگره و سایر مدارک ۲۰۱۹۰۷۰۲ در آنکارا انگشت نگاری کردم و بعد از گذشت بیش از ۳ ماه از سایت vfs که چک میکنم هنوز در دست بررسی میزنه با توجه به اینکه زمان برگزاری کنگره به اتمام رسیده و هنوز جوابی ندادند امکان مثبت بودن رو میشه داد یا خیر ؟و اینکه طول کشیدن جواب ویزا با مثبت بودن ارتباطی داره ؟

  سپاس از محبت شما و پاسخگویی به سوالات

 • با سلام
  مدارکم شامل شناسنامه٫سند ازدواج٫نامه کار٫سند زمین را ۳ماه پیش ترجمه رسمی کردم. الان میخواهم اکانت بسازم و اپلود کنم. ایا نیازی به ترجمه دوباره هست؟ ایا تاریخ انقضا برای ترجمه وجود دارد؟
  با تشکر

 • یکی از مدارکی که لازم هست، بلیط برگشت از کاناداست.
  معمولا چطور بلیط میگیرند؟
  رزرو بلیط کافیه یا بلیط گرفته میشه و بعد کنسل می کنند؟
  ممنون

 • من برنده لاتاری امریکا سال قبل بودم.
  مصاحبه هم رفتم ولی به دلیل ترامپ بن ویزا نگرفتم(رفیوز شدم).
  درفرم ۵۲۵۷ که در این رابطه سوال میکنه، باید یس بزنم و توضیح بدم این رو؟

 • سلام
  اول از همه ممنونم بابت جوابای عالی
  برای ویزای توریستی:
  من اقدام کننده (اصلی) هستم و همسرم با من هست،
  دعوت نامه از طرف دوست منه. داخل دعوت نامه فقط باید اسم من باشه یا هر ۲ نفرمون رو باید دعوت کرده باشه؟

 • سلام من ۵ سال پیش شینگن المان گرفتم و رفتن و سال پیش هم از فرانسه شینگن گرفتم ولی نتونستم برم چون خانومم ریجکت شد تاریخچه سفری خوبی دارم چین تایلند سنگاپور ترکیه و…. سالی حداقل ٣ سفر ولی خانومم شینگن نداره و ١.۵ سال پیش ریجکت شد بعدش چند سفر از جمله ترکیه و بلغارستان رفتیم سندملکی و ثبت شرکت و تمکن مالی داریم خانومم دانشجوی ارشد هست و نیمه وقت هم معرفی کار میتونه ارایه کنه به نظرتون برای کانادا اقدام کنیم نتیجه میگیریم یا قبلش دوباره واسه شینگن اقدام کنیم؟ یا مثلا اگه دعوتنامه جور کنیم تاثیر داره؟

 • با سلام و عرض خسته نباشید
  من یک سوالی داشتم در خصوص پرداختی که ما از ایران داریم
  آیا اینکه ما با اون ویزا کارت یا مستر کارت یا هرچیزی که پرداخت میکنیم، با IP ایران این پرداخت انجام میشه تاثیری در نتیجه ویزا داره، یعنی اینکه اگر امکان این هست که از خارج از ایران پرداخت بشه، بهتره ما پرداختمون رو با IP خارج از ایران داشته باشیم؟

  • گزینه ای نباید انتخاب کنید.
   باید تمامی مدارکی که رابطه شما با دعوت کننده رو مشخص می‌کند در این قسمت آپلود کنید.

   • مثلا چی؟
    دعوت نامه از طرف دوستمه و ما سندی دال بر دوستی نداریم!(عکس های گذشته مثلا میتونه سند باشه؟)
    فقط دعوتنامه هست که اون هم جداگانه خواسته شده که آپلود بشه.
    برای proof of relationship مجدد دعوت نامه رو آپلود کنم؟

    • سوالات نظرسنجی رو بازبینی کنید.
     این قسمت برای کسانی باز می‌شود که دعوتنامه از سوی اعضای خانواده داشته باشند.

     • پرسیده هدف از سفر چیه؟زدم دیدن فامیل و یا(and/or) دوست.
      بعد پرسیده تاییده رابطه با اون فرد دعوت کننده رو داری؟(و داخل راهنماش نوشته مثلا دعوت نامه)، زدم بله.
      بعد درقسمت آپلود مدارک هم دعوت نامه رو خواسته و هم تاییده رابطه!!

 • سلام روز بخیر
  من و همسرم برای گرفتن ویزای توریستی کانادا از آبان ۹۷ که برای انگشت نگاری رفتیم تا الان (حدود ۱۰) ماه میگذره هنوز خبری به ما ندادن که ریجکت شدیم یا نه حتی ماه گذشته از ما مجدد یکسری مدارک بانکی خواستن که ما فرستادیم
  ایا این مدت طولانی شدن برای گرفتن یک ویزای توریستی طبیعی هستش؟ چقدر دیگه شما فکر میکنید ممکنه طول بکشه ؟ تجربه این چنینی داشتید ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام
   خیر طبیعی نیست اما ممکنه اتفاق بیافته.
   لطفا از آژانس یا کارگزارتون بخواین اطلاعات اکانت‌تون رو براتون ارسال کنه.

 • ببخشید می خواستم سوال کنم که پدر مادرم برای ویزای کانادا دعوتنامه از عموم دارن که ایشون مدارک مالیشون رو هم فرستادند. می خواستم بپرسم که مدارک مالی ایشون تا چه زمانی اعتبار داره؟
  و سوال دیگه اینکه فرم چک لیست مدارک رو کجا باید آپلود کنیم آخه بالاش نوشته:
  The document checklist is one of the forms that you need to submit with your application.

 • سلام، من و همسرم هر دو ویزای مولتی پنج ساله کانادا داشتیم و تازه چند ماه بود که گرفته بودیم، یه سفر هم به کانادا رفتیم و برگشتیم، حالا پاسامون رو دزدین میخوایم دوباره اقدام کنیم ولی دیگه دعوتنامه قبلی رو نداریم، اگر ما بخوایم که شما اینکار رو برامون انجام بدین و دعوتنامه جدیدی رو بزاریم امکانش هست که بهمون دوباره ویزا بدم؟ یا چون دعوتنامه تغییر میکنه احتمال ریجکت شدن هست؟

 • با سلام
  برای شرکت در کنگره در تورنتو، کانادا نوع ویزا نیز توریستی محسوب خواهد شد؟
  با هر اکانتی که ساخته می شود، فقط برای یک نفر می توان تقاضای ویزا کرد یا می توان با یک اکانت برای چند نفر تقاضای ویزا کرد؟

  • سلام
   بله باید ویزای توریستی بگیرید.
   خیر در یک اکانت خودتون و اعضای خانواده تون رو می‌تونید وارد کنید.

   • با سلام
    اعضای خانواده نیستند. یگ گروه از افراد هستند که برای یک کنگره می خواند شرکت کنند. می شه با اکانت خودم برای همه اقدام کنم؟

    • سلام
     خیر.
     در یک اکانت می‌تونید فقط برای خودتون و اعضای خانواده اقدام کنید.
     اگر دوست هستید باید در اکانت جداگانه اقدام کنید.

 • با سلام من جهت ویزای توریستی کانادا اقدام کردم فرزند من محصل تو ایران است آیا لازم است فرم ۵۶۴۶ با نام CUSTODIAN SHIP تکمیل شود. چون نوشته جهت محصلینی است که در کانادا تحصیل می کنند

 • با سلام و تشکر از اطلاع رسانی دقیقتون
  ما خانواده ای ۴ نفره ۶ سال که ترکیه زندگی میکنیم یه دختر ۱ ساله و یه پسر ۱۰ ساله دارم. سابقه شنگن هم داریم خانه و ماشین و کار و بیمه و حساب بانکی کافی هم داریم. اما دعوت نامه نداریم و کسی هم نداریم بچه هارو بذاریم پیشش. میخوایم با تور بریم کانادا. ایا احتمال ویزا گرفتنمون خیلی پایینه ؟ ما چند ماه دیگه حق گرفتن پاسپورت ترکیه رو خواهیم داشت با این شرایط معلومه که بر میگردیم . ایا اینو مطرح کنیم بهتره؟ به چه روشی باید مطرح کرد نامه درخوست یا چطور؟؟؟ از الان بابت پاسخ متشکرم

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری از شما نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۹۱۲۲۶۳۱۶۳۹ در واتس آپ تماس بگیرید.

 • سلام
  یکی از پاسپورتهای ۱۰ ساله گذشته من مفقود شده. توش دوتا سفر ترکیه داشته. در مورد travel history چه کار باید بکنم.

 • سلام واقعا ممنون از جوابدهی به موقعتون.
  من راهی که فرمودید رو رفتم و به اینجا رسیدم Tracking ID No

  ولی متاسفانه هرچی شماره پرونده و شماره UCI

  میزنم فقط بهم میگه هیچ رکوردی پیدا نشد.

  این یعنی اینکه هنوز پرونده من برای بررسی ویزا نرفته؟؟

   • پس واقعا حیف…
    چون من رو باری انگشت نگاری نخاستن و بهم هیچ برگه ای ندادن.
    من قبل از ۳۱ جولای بودم و نیاز به انگشت نگاری نداشتم

    ایا به طریقی دیگه نمیشه اقدام کرد؟

 • سلام خدمت شما بنده درخواست ویزا چک رو دادم دعوتنامه ورزشی از فدراسیون ورزشی کشور چک دارم -به عنوان داور مسابقات -ویزا اولی هستم -اجاره نامه مغازه به عنوان شغل دوم-جواز کسب-تمکن مالی-سند مالکیت -فقط بیمه سابقه ماه آخر رو دادم -۲۶سالمه -الان ۲۳روزه جوابم نیومده -آیا با درخواست بنده موافقت میکنن و چند روز دیگه باید منتظر جواب بمونم
  با تشکر از شما

  • سلام
   وارد قسمت پیگیری سایت VFSGlobal چک بشید.
   شماره پرونده و اطلاعات درخواستی رو وارد کنید.
   اگر در مرحله بررسی بود، به سایت سفارت چک ایمیل بزنید تا سریع تر بررسی شود.

   • سلام
    بنده هم از طریق اسپانسرشیپ همسر برای کانادا اقدام کردم و بعد از ۱ سالو نیم هنوز هیچ خبری از ویزا نشده.
    ایا برای من هم چنین امکاناتی هست که از طریق این سایتی که گفتید برای ویزا پیگیری کنم ؟

     • سلام. من تمام اطلاعات پروندم رو دارم ولی سایتی که گفتید رو هرچقدر گشتم جایی ندیدم که من بتونم پیگیری کنم. قسمت اول که باید اطلاعات بزنیم اصلا گزینه کانادا رو نداره.
      میبخشید میشه راهنمایی کنید؟

     • سلام
      وارد این سایت بشید، کشور مبدا رو کشوری که برای انگشت نگاری تشریف بردید انتخاب کنید.
      کشور مقصد رو هم کانادا انتخاب کنید.
      بعد از این مرحله، اطلاعات پرونده تون رو وارد کنید و پیگیری رو انجام بدید.

 • سلام
  من دو سال پیش با همسرم که پی ار کانادا دارن ازدواج کردم و برای اسپانسرشیپ همسر اقدام کردیم. یکسال از پرونده گذشته و الان در مرحله مدیکال هستیم و پرونده رفته انکارا

  شوهرم الان کانادا هستن و من هنوز ایرانم
  سوالم اینه ایا الان با این وضعیت شوهرم میتونن برای برادرم دعوتنامه برای ویزای توریستی بفرستن؟
  یا این دعوتنامه به ضرره پرونده ازدواج ما هم میشه؟
  و اینکه ایا به این دلایل احتماله ریجکتی داره برای ویزای توریستی برادرم؟ یا هیچ تاثیری نمیزاره؟

  ممنون از جوابتون

  • سلام
   منتظر بمونید جواب درخواست ویزای شما ارسال شود، کارت شهروندی بگیرید که دعوت نامه از سوی شما و همسرتان ارسال شود.
   در این صورت شانس ویزای برادرتون بالاتر میرود.

 • سلام من وشوهرم متخصص گوش وحلق وبینی هستیم شیراززندگی وکار میکنیم١۵سال سابقه کارداریم من۵٠سال وشوهرم۵۴ساله است دخترم ٢٠سالشه ودانشجوی دندانپزشکی کرمان پسرم١٠ساله وکلاس جهارم برای ویزای توریستی کانادااقدامکردیم متاسفانه ریجکت شد بدلایل زیر ‏Purpose ‏Family tie ‏Document of income البته من نامه حقوقی ازبیمارستان برای خودم وشوهرم نزاشته بودم که الان گرفتم این مساله حل میشه مادعوتنامه از پسرخواهرشوهرم داشتیم که پی ار کاناداداره بلیط هم رزروکرده بودیم ولی ۵٠روزه که فکرکنم زیاد بود واینوبایددرستش کنم ولی درمورد علت اصلی ‏Family tie ایا لازمه این دفعه برای دخترم اقدام نکنم یااشکالات قبلی رابرطرف کنم امکان دادن ویزا به هممون هست

  • سلام
   اگر کلیه اعضای خانواده تاریخچه سفری مناسب و شینگن داشته باشند، با دعوت نامه ای که ارائه می‌کنید شانس ویزا شدن رو دارید.
   اما اگر فقط سرپرست خانواده شینگن و تاریخچه سفری مناسب داشته باشد، بهتر است که خانوادگی اقدام نشود و یک وابستگی خانوادگی (فرزندتان) در ایران داشته باشید

 • سلام
  من خرداد ماه ۱۳۹۸ اعتبار پاسپورت من تموم میشه و ویزای کانادا دارم . می خواستم تمدید کنم پاسپورتمو خواستم بدونم ویزای کانادا من انتقال پیدا می کنه به پاس جدیدم؟

  • سلام
   خیر
   اعتبار ویزای کانادا با اعتبار پاسپورت شما برابر است و زمانی که اعتبار پاسپورت به اتمام می‌رسه، باید دوباره برای ویزای کانادا اقدام کنید.

 • سلام
  وقت بخیر
  من همسرم و فرزندم در آمریکا اقامت دارن. و من می خوام به تنهای ویزای توریستی کانادارو اقدام کنم .خیلی از آژانسها گفتن باید برای همسرم و فرزندم که در آمریکا هستن و اقامت دارن ویزا کد بگیرم. خواستم بدونم باید این کار رو انجام بدم یا نه؟

 • سلام من گریت کارت آمریکا دارم در حال حاضر ایران هستم آیا برای ورود به کانادا از اینجا(ایران) نیاز به ویزای کانادا دارم یا خیر ؟

  • سلام
   بله برای ورود به کانادا به ویزا نیاز دارید
   ولی نسبت به بقیه متقاضیان ویزا، برای شما سخت گیری کمتری میشه

 • سلام وقت بخیر…اطلاعات خوب پیج شما را خوندم و از شما درخواست راهنمایی دارم..من سابقه ویزای توریستی شنگن دارم و آخرین سفرم آبان ماه بوده….دعوتنامه ندارم و خودم باید اقدام کنم…فقط تمکن مالی باید ۵۰ هزار دلار کانادا باشه؟؟؟ و اینکه من از طرف کارم بیمه نشدم این دو سال آخر

  • سلام
   شما شرط اصلی اخذ ویزای کانادا که تاریخچه سفری هست رو دارید.
   بقیه موارد رو می‌تونید با کارشناسان ما تماس بگیرید راهنمایی تون کنند.

 • سلام یه سوال داشتم خدمتتون. من خاله و دایی م کانادا هستن. میخوان برام دعوتنامه بفرستن. ولی نمی توم بگم در کنار دعوتنامه برگه مالیاتی و فیش حقوقی هم برم بفرستن. خواستم بدونم بدون فیش حقوقی و برگه مالیاتی دعوتنامه اعتبارش کم هست؟

  • سلام
   در متن دعوت نامه اگر قید شده باشه که از شما حمایت مالی می‌کنند، باید فیش حقوقی و برگه مالیاتی هم پیوست بشه
   ولی اگر حمایت مالی ذکر نشود، نیازی به این مدارک نیست

 • سلام روز بخیر. یه سوال داشتم خدمتتون. من یه زن مطلقه هستم می خواستم برای کانادا اقدام کنم. شرایطم و مدارکم همه تکمیل هست و سابقه سفری و شینگن هم دارم. می خواستم بدونم مطلقه بودن من امتیار منفی حساب نمیشه و باعث بشه با درخواست من موافقت نشه؟

  • سلام
   روز شما هم بخیر
   اگر بتونید وابستگی تون رو به ایران اعلام کنید، خیر مشکلی پیش نمیاد.

 • سلام روز بخیر. یه سوال داشتم خدمتتون . من و خواهرم مجزا می خواهیم اقدام کنیم برای ویزای توریستی کانادا. می خواستم بدونم همزمان با هم اقدام می کنیم امتیاز منفی حساب نمیشه؟

 • سلام روزتون بخیر
  من قصد گرفتن ویزای مولتیپل را دارم،چنانچه این موضوع را به ویزالند بسپارم از زمان تحویل مدارک شخصی به ویزالند تا دریافت تاریخ انگشت نگاری چقدر زمان خواهد برد با تشکر از شما و اطلاعات مفید سایت

  • سلام
   به همچنین
   معمولا از زمانی که مدارک تحویل ما بشه دو هفته زمان میبره تا وقت انگشت نگاری رو تحویلتون بدیم

 • سلام روز بخیر. من برای ویزای کانادا می خوام اقدام کنم. دختر خاله بنده کانادا هستش و می خواهد من برای من و همسرم و فرزندم دعوتنامه بفرسته هم برای مادرم. می خواستم بدونم مشکلی برامون پیش نمیاد. که ۲ تا دعوتنامه برامون می فرستن . همزمان میخوایم اقدام کنیم

  • سلام
   خیر مشکلی نداره
   در طول سال تا ۴ دعوت نامه میتونند ارسال کنند.
   شما باید به همراه همسر و فرزند تون اقدام کنید
   و مادر تون باید جداگانه اقدام کنند.
   و در اصل باید دو دعوت نامه جداگانه ارسال کنند براتون

 • سلام روز بخیر. من برادرم کانادا زندکی میکنه. و چند سال پیش دعوتنامه فرستاد برای خواهرم. و با درخواست خواهرم موافقت شد و ویزای کانادا رو پاسشون خورد.. خواهرم تا زمان اعتبار پاسپورتشون چند بار کانادا رفتن و برگشتن و تو مرحله آخر دیگه برنگشتن.می خواستم بدونم برادرم می تونه برای من دعوتنامه بفرسته یادعوتنامه ش از اعتبار ساقط شده؟

 • سلام. روز بخیر. یه سوال داشتم . من ویزای تحصیلی کانادا دارم. پدرم در سال گذشته فوت کرده . و می خوام مادرم رو با خودم تا زمان تحصیل ببرم. . براش اقدام کنم ویزای توریستی بگیرم. اما متاسفانه تاریخچه سفری نداره . می خواستم بدونم با درخواستش موافقت میشسه یا نه؟

  • سلام
   میتونید براشون سوپر ویزای کانادا رو اقدام کنید که بتونن با شرایط شما وارد کانادا بشن

 • سلام.روز بخیر من می خواستم بابت ویزای توریستی کانادا اقدام کنم از خواهرم دعوتنامه دارم .اگه با درخواست من موافقت بشه. بعد از اتمام ویزام برای درخواست مجدد باید دوباره دعوتنامه بفرسته یا نیازی نیست.؟

  • سلام
   بله باید مجدد دعوت نامه بگیرید ازشون
   هر دعوتنامه مدت اعتبار داره که از تاریخش بگذره فاقد اعتبار میشه

 • سلام. روز بخیر. من بابت ویزای توریستی کانادا می خواستم اقدام کنم . تو سایت شما نوشته شده مدارک ترجمه بشه و مهر دالترجمه داشته باشه کفایت می کنه. اما برخی از اژانسها می گن مهر دادگستری هم باید داشته باشه مدارک برای ویزای توریستی کانادا. خواستم بدونم چیکار باید بکنم . چقدر این حرف صحت داره؟

  • سلام
   چیزی که ما نوشتیم طبق اعلام سفارت کانادا و تجربیات گروه ویزالند هست. میتونید توی سایت سفارت کانادا هم این مطلب رو بخونید.

 • سلام. روز بخیر.یه سوال داشتم خدمتتون من و همسرم با د و فرزندم می خواییم اقدام کنیم بابت ویزای توریستی کانادا. یکی از فرزندانم ۱۸ ساله و پسر هست. . اینکه تازه دیپلم گرفته می خواستم بدونم ایشون برای کانادا چه مدارکی می خوایید و آیا میشه اقدام کرد یا نه؟

  • سلام
   ایشون یا باید مدارک شغلی ارائه بدن و یا گواهی اشتغال به تحصیل.
   و چون که سن شون از ۱۸ سال گذشته باید تمکن مالی و گردش حساب هم ارائه کنند.

 • سلام
  روز بخیر.من و همسرم می خواییم بابت ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم.من ۲ تا شینگن و همسرم ۳ تا شینگن داریم و کشورهای آسیایی که رفتیم. فقط مشکل اینجاست که شینکن های ما تجاری بوده نه توریستی .می خواستم بدونم این شینگن های ما تاثیری داره برای ویزای تورستی کانادا یا نه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید

  • سلام
   ارزش ویزای تجاری شینگن با ویزای توریستی شینگن برابر است و هر دوی آن ها، به یک میزان در ویزای توریستی کانادا تاثیر گذار اند.

 • سلام
  من چند ماه پیش ویزای توریستی کانادا اقدام کردم
  که ریجکت شدم.
  دلیلش رو زده بود تاریخچه سفری
  بخوام دوباره اقدام کنم چیکار باید انجام بدم؟
  انگشت نگاری هم باید انجام بدم دوباره؟
  از ریجکتی چقدر باید بگذره دوباره بتونم اقدام کنم؟؟

  • سلام
   وقتی برای ویزای توریستی کانادا انگشت نگاری میشید، تا ۱۰ سال نیازی به انگشت نگاری نخواهید داشت.
   شما هر زمانی که مشکل تاریخچه سفری خودتون رو برطرف کردید، میتونید دوباره برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!