اطلاعیه ویزای توریستی کانادا

 • فرصت تبدیل یا تمدید ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان حاضر در خاک کانادا تا 28 فوریه 2025 تمدید شد.
 • برای تمدید یا تبدیل ویزای توریستی از داخل خاک کانادا، باید دوباره اطلاعات بیومتریک خود را در اداره مهاجرت این کشور به ثبت برسانید.
 • برا ی اطلاع از شرایط و ضوابط تمدید و تبدیل ویزای توریستی کانادا، می‌توانید با کارشناسان ویزالند تماس (0261836) حاصل فرمایید.

تصویر مشاوره آنلاین ویزا

شانس خود را برای اخذ ویزا محاسبه کنید

مشاوره آنلاین ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یک مجوز اقامت موقت است که به شما اجازه می‌دهد در این کشور حداکثر به مدت 6 ماه اقامت داشته باشید. ویزای توریستی کانادا تنها برای اهداف گردشگری صادر می‌شود و با آن نمی‌توان کار یا تحصیل کرد مگر اینکه در دور‌های آموزشی کوتاه‌مدت شرکت یا اقدام به تبدیل آن به ویزای کاری یا تحصیلی کنید! اما اخذ ویزای توریستی یا ویزیتوری کانادا به این راحتی‌ها نیست و نیاز به شرایط و مدارک خاصی دارد که در صورت فراهم نکردن آنها درخواست روادید شما به راحتی ریجکت خواهد شد!

انواع ویزای توریستی کانادا

به طور کلی ویزای ویزیتوری یا توریستی کانادا بر اساس تعداد مجاز ورود به دو گروه ویزای یک بار single و چند بار ورود multiple تقسیم بندی می‌شود.

ویزای توریستی کانادا مولتی (multiple entry)

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، به دارنده آن اجازه می‌دهد که تا زمان پایان اعتبار روادید خود هر چند بار که بخواهند بدون محدودیت به این کشور سفر کنند! 6 ماه حداکثر زمانی است که می‌توانید با ویزای مولتی کانادا در این کشور اقامت داشته باشید. توجه داشته باشید که اعتبار پاسپورت شما هر چه قدر باشد ویزای چند بار ورود بر اساس آن صادر می‌شود! از آنجایی که حداکثر اعتبار پاسپورت ایرانیان 5 سال است ویزای مولتی کانادا برای ایرانیان به صورت 5 ساله صادر می‌شود!

ویزای توریستی کانادا یک بار ورود (single entry)

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا به ندرت صادر می‌شود و دارندگان آن تنها یک بار اجازه ورود به کانادا را خواهند داشت.

شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا توسط اداره مهاجرت این کشور IRCC هر ساله به‌روز رسانی می‌شود. هر متقاضی برای اخذ ویزای ویزیتوری باید این شرایط را فراهم کند تا درخواست آن منجر به ریجکتی نشود! یک سری از شرایط ویزا کانادا توریستی اجباری هستند و یک سری دیگر آپشنال که باعث می‌شوند شانس اخذ ویزایتان افزایش پیدا کند!

تمکن مالی و گردش حساب قوی

گرچه میزان تمکن مالی نباید تاثیری در شانس اخذ ویزای کانادا نداشته و همین که شما با حساب خود کار کرده باشید کفایت می‌کند، اما ظاهرا افسر سفارت کانادا انتظار ارائه تمکن مالی و گردش حسابی قوی را از شما دارد! در حال حاضر حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای ویزیتوری کانادا 300 تا 350 میلیون تومان است. این تمکن باید از بخش بین‌الملل بانکی که در آن حساب دارید و به لاتین گرفته شود! ریز گردش حساب 6 ماهه آخر شما نیز باید به سفارت این کشور ارائه شود. اخذ گردش حساب برای اثبات شاغل و واقعی بودن تمکن مالی شما می‌باشد!

 • ارائه تمکن مالی قوی و گردش حساب 6 ماهه متناسب با شغل شما جزو شرایط اصلی صدور ویزای ویزیتوری کانادا است.

تراول هیستوری قوی

برای اخذ ویزای ویزیتوری کانادا باید به افسر سفارت این اطمینان را بدهید که یک توریست واقعی، آدم اهل سفر و متعهد هستید! درست است که تمامی سفر‌هایی که انجام می‌دهید سابقه سفری برایتان ایجاد می‌کند؛ ولی تراول سابقه سفری زمانی قوی محسوب می‌شود که از طریق سفر به کشور‌هایی مثل حوزه شینگن، انگلستان، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، چین، و… ایجاد شده باشد. برای مثال هر چه قدر سابقه سفری بیشتر به کشورهای شنگن داشته باشید شانس اخذ ویزای کانادا توریستی بیشتر می‌شود!

 • داشتن تروال هیستوری برای اخذ ویزای کانادا توریستی اجباری نیست و شخصی که سابقه سفر به کشور‌های مطرح دنیا را ندارد می‌تواند حداقل قبل از درخواست چند بار به کشور‌‌هایی نظر سنگاپور، روسیه، امارات و… سفر داشته باشد! هیچ وقت با پاسپورت سفید و بدون مهر ورود و خروج درخواست ویزا کانادا توریستی ندهید!

دعوت نامه ویزای کانادا

ارائه دعوت‌نامه برای اخذ ویزای گردشگری کانادا اجباری نیست؛ ولی این نامه می‌تواند برگ برنده شما باشد! دعوت‌نامه که از طرف یکی از افراد خانواده، دوستان یا اقوام برایتان ارسال می‌شود کمک می‌کند که افسر سفارت از هدف اصلی سفرتان اطمینان بیشتر پیدا کند و برنامه سفری شما برایش مشخص شود!

مدارک اثبات وابستگی به ایران

باید برای اطمینان بخشیدن به افسر سفارت کانادا از نظر مالی، شغلی، خانوادگی یا اجتماعی وابستگی خود نشان دهید و اثبات کنید که خود را موظف به بازگشت می‌دانید! شخصی که در ایران سابقه بیمه بالای 10 سال، شرکت، خانواده (پدر و مادر، فرزند)، قرار داد‌های سرمایه‌گذاری و کاری، مدارک که اثبات می‌کند در ایران مشغول به تحصیل یا در انجمن‌های اجتماعی مثل حمایت از کودکان یا خانواده و… شرکت دارد، می‌تواند به افسر سفارت اثبات کند که در ایران زندگی خوب دارد و نیازی به پناهنده شدن و از ترک سرمایه مالی و خانوادگی خود نیست!

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

برای اینکه بتوانید مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا را خودتان طی کنید باید اطلاعات دقیقی از مدارک مورد نیاز این ویزا به دست آورید و تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشید. تمامی مراحل دریافت ویزای ویزیتوری کانادا به غیر از مرحله ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری غیر حضوری و آنلاین باید انجام شود!
البته در صورتی که نتوانید به صورت آنلاین درخواست خود را مطرح کنید می‌توانید از خدمات درخواست حضوری شرکت‌های توریستی یا کارگزاری این کشور در همسایگی ایران استفاده نمایید!

 1. گرد آوری مدارک و مقدمات ویزای توریستی کانادا

تمامی مدارک مورد نیاز درخواست ویزای ویزیتوری کانادا را گردآوری کنید و از آنها اسکن بگیرید. به این دلیل که باید تمامی آنها را در مراحل بعد در سایت اداره مهاجرت این کشور بارگذاری نمایید! برای ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا به کارت اعتباری و اسکنر یا دوربین برای ایجاد کپی‌های الکترونیکی از اسناد نیاز خواهید داشت.

     2. ساخت حساب کاربری و پر کردن فرم ویزای توریستی کانادا

وارد سایت اداره مهاجرت کانادا IRCC شوید و بر روی گزینه REGISTER کلیک کنید و یک حساب کاربری بسازید. دقت داشته باشید در زمان ساخت اکانت به پاسخی که به سؤالات امنیتی می‌دهید دقت داشته باشید؛ چون برای هر باز ورود به حساب کاربری باید به آنها پاسخ دهید!
فرم درخواست ویزای کانادا را به صورت کامل پر نمایید و تمامی مدارک مورد نیاز این ویزا را در سایت بارگذاری کنید.

    3. پرداخت هزینه‌های درخواست ویزای توریستی کانادا

پس از بارگذاری مدارک و امضای الکترونیکی با نوشتن فامیل خود به صورت آنلاین انجام می‌شود، باید هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا با استفاده از کار‌ت‌های اعتباری بین‌المللی پرداخت کنید. این قیمت شامل هزینه درخواست و ثبت اطلاعات انگشت نگاری می‌شود!

    4. مراجعه به کارگزاری ویزای توریستی کانادا

پس از پرداخت هزینه‌های انگشت نگاری و درخواست ویزا ویزیتوری کانادا نامه‌ای ظرف 24 تا 72 ساعت برایتان ارسال می‌شود که از زمان دریافت این نامه 30 روز مهلت دارید تا اطلاعات بیومتریک خود را در یکی از دفاتر کارگزاری کانادا به ثبت برسانید.
   5. پیکاپ پاسپورت ویزای توریستی کانادا

پس از انگشت نگاری، در صورتی که با درخواست ویزای توریستی کانادا موافقت شود، باید پاسپورت خود را به یکی از دفاتر وک پیکاپ کنید تا در مدت زمان ۳ تا ۵ روز کاری، برچسب ویزای کانادا در پاسپورتتان الصاق می‌شود.

مدارک ویزای توریستی کانادا

تمامی مدارک ویزای توریستی کانادا باید به توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نیازی ندارند! مدارک ویزای کانادا باید به صورت اسکن و فشرده شده و در غالب فرمت PDF در سایت اداره مهاجرت بارگذاری شوند و حجم آنها برای هر بخش نباید بیشتر از MB4 بیشتر باشد.
مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا:

 • اصل گذرنامه فعلی (حداقل با یک سال اعتبار)
 • اصل گذرنامه‌های قبلی (برای اثبات سابقه سفری در صورت موجود بودن)
 • دو قطعه عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته.)
 • مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، اظهارنامه مالیاتی، لیست واریزی حقوق کارمندان، مدارک تأسیس شرکت)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب (گردش حساب باید به لاتین و برای 6 ماهه اخیر باشد، تمکن مالی هم باید به دلار بیان شود.)
 • بیمه مسافرتی معتبر (با حداقل پوشش 30 هزار یورو و معتبر برای 2 روز بیشتر از روز‌های سفر)
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما (برای رزرو بلیط هواپیما، می‌توانید از خدمات گروه ویزالند استفاده کنید.)
   برگه تأیید رزرو هتل (برای افرادی که دعوت‌نامه ندارند یا با داشتن دعوت نامه باز هم می‌خواهند در هتل اقامت کنند)
 • کاور لتر (نامه شرح درخواست با شرح تمامی توضیحات)
 • دعوت‌نامه معتبر (در صورت موجود بودن)
 • اسپانسرشیپ لتر (نامه حمایت مالی از یکی از اعضای خانواده مقیم کانادا در صورت موجود بودن)
 • سند ازدواج
 • شناسنامه
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان
 • سوابق بیمه تأمین اجتماعی
 • اجازه خروج برای فرزندان زیر ۱۸ سال که توسط هر والدین امضا شده باشد.
 • کارت ملی
 • سند ملکی و هر گونه سرمایه‌گذاری

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا بسته به تعداد نفراتی که با شما سفر می‌کنند می‌تواند متفاوت باشد! اما شما به ازای هر نفر باید 100 دلار برای بررسی درخواست ویزای ویزیتوری کانادا و 85 دلار برای ثبت اطلاعات بیومتریک به اداره مهاجرت این کشور پرداخت نمایید.

 • قیمت اخذ ویزای توریستی کانادا توسط گروه ویزالند 490 دلار آمریکا است.

وقت سفارت کانادا در همسایگی ایران

وقت سفارت کانادا برای ویزای توریستی این کشور بعد از دریافت نامه BIL باید رزرو شود! بدون دریافت این نامه رزرو وقت سفارت شدنی نیست! 30 روز از تاریخ دریافت نامه بیومتریک کانادا فرصت دارید که با حضور در یکی از دفاتر VAC سفارت کانادا اطلاعات انگشت‌نگاری خود را به ثبت برسانید! برای رزرو وقت سفارت کانادا باید از طریق سایت کارگزاری VFS در همسایگی ایران اقدام کنید.

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا

از زمانی که هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا را به صورت آنلاین پرداخت می‌کنید فرایند بررسی پرونده در اداره مهاجرت آغاز می‌شود. مدت‌زمان پاسخ‌دهی به ویزای ویزیتوری کانادا می‌تواند بر اساس فصل، حجم درخوا‌ست‌ها و شرایط پرونده‌ شما متغیر باشد. اما در حال حاضر بر اساس گفته‌های سایت IRCC متوسط زمانی که برای پاسخ‌گویی به هر پرونده صرف می‌شود 57 روز است!

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، با توجه به هزینه‌های روزانه زندگی در این کشور محاسبه می‌شود. در حال حاضر حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا با مجوز 6 ماه اقامت در این کشور 13 هزار دلار کانادا می‌باشد. اما این مبلغ می‌تواند بر اساس تعداد روزهای درخواستی ویزا از سفارت این کشور تغییر کند. اما تمکن مالی ویزای ویزیتوری کانادا حداقل باید 300 میلیون به بالا باشد!

ریجکت ویزای توریستی کانادا

مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا، به نداشتن تاریخچه سفری مناسب، تمکن مالی کمتر از مبلغ تعیین شده، نداشتن وابستگی مالی، خانوادگی و شغلی به ایران می‌باشد. نرخ ریجکتی ویزای کانادا از سال 2015 تا 2022 روبه‌افزایش بوده است تا جایی که این نرخ در حال حاضر نزدیک 80 درصد در بعضی از فصل‌ها رسیده است! این موضوع هم به دلیل تبلیغات کذبی است که در مورد آسان‌شدن شرایط صدور ویزای کانادا انجام می‌شود و باعث شده متقاضیان با پرونده‌های ضعیف اقدام به درخواست روادید ویزیتوری کانادا کنند!

 • چیزی به نام ویزای توریستی کانادا تضمینی وجود ندارد و هر شخص نسبت به شرایط و مدرک پرونده شانس قبولی درخواست دارد! در نهایت همه چیز به تصمیم افسر سفارت بازمی‌گردد! گول تبلیغات دروغ را نخورید!

رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا

از نظر حقوقی هیچ حقی برای اعتراض reconsideration به تصمیم سفارت به صورت مستقیم وجود ندارد و شما می‌توانید در صورتی که اعتراضی به تصمیم گرفته شده داشته باشید به سفارت کانادا در انکارا وب فرم ارسال کنید! این کار در اکثر مواقع تأثیری در تصمیم گرفته شده ندارد و شما فقط در حال هدردادن وقت خود هستید! رفع ریجکتی ویزای کانادا تنها برای ویزا‌های تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری کاربرد دارد و می‌توان این کار را از طریق بررسی قضائی judicial review توسط وکیل رسمی انجام دهید! رفع ریجکتی ویزای ویزیتوری کانادا توسط اقدام قضائی با اینکه هزینه دارد؛ ولی نسبت به اعتراض سفارت این کشور از درصد قبولی بالا‌تری برخوردار است!

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

در دعوت نامه کانادا، شخص دعوت کننده اعلام می‌کند که شما در منزل ایشان اقامت خواهید داشت. دعوت نامه ویزای توریستی کانادا می‌تواند از طرف بستگان درجه یک یا یک دوست برایتان ارسال شود و تا 12 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد. دعوت نامه انگیزه سفر شما را برای افسر ویزا مشخص می‌کند و شانس اخذ روادید را به شدت افزایش می‌دهد! هر چه قدر شخص که برایتان دعوت‌نامه ارسال می‌کند از نظر اجتماعی و اقتصادی در کانادا جایگاه بهتری داشته باشد اعتبار دعوت‌نامه بیشتر و شانس گرفتن ویزای ویزیتوری کانادا افزایش می‌یابد.

 • به طور مثال اعتبار دعوت‌نامه یک تاجر و سرمایه‌گذار که هر ساله مالیات بالایی پرداخت می‌کند زمین تا آسمان با دعوتنامه یک دانشجو یا کارمند فرق می‌کند.
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه، ریسک بزرگی است. اما بهتر از دعوت نامه، اسپانسرشیپ لتر است که نوعی نامه حمایت مالی از طرف از اعضای خانواده درجه یک شما است! در این نامه شخص مقیم کانادا اظهار می‌دارد که از نظر مالی سفرتان را تحت پوشش قرار می‌دهد و اداره مهاجرت می‌تواند از نظر هزینه‌ها سفر خیالش راحت باشد.

درخواست ویزا توریستی برای والدین کانادا

درخواست ویزا توریستی کانادا برای والدین، باید از طریق اخذ سوپر ویزای کانادا انجام گیرد! سوپر ویزای کانادا، دارای مزایای بسیاری برای والدین اشخاصی است که در کانادا زندگی می‌کنند و به آنها اجازه می‌دهد حداکثر تا 10 سال در این کشور به همراه فرزندانشان زندگی کنند!

پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

به طور کلی، پناهندگی طبق تعریف اداره مهاجرت کانادا به معنای فرار یک شخص از کشورش به کانادا می‌باشد. اعطای پناهندگی، به سن شخص و شرایط متقاضی بستگی دارد. بیشترین دلایلی ارائه شده برای درخواست پناهندگی کانادا، سیاسی، اجتماعی و مذهبی است. پناهندگی با ویزای توریستی کانادا، عملاً انجام پذیر نیست. زمانی که شما ویزای توریستی کانادا دریافت می‌کنید، به این معنا است که در کشور خود شرایط اجتماعی و اقتصادی قابل قبولی دارید و این برای اداره مهاجرت کانادا مبهم است که با این شرایط خوب، به چه دلیل قصد برگشت به کشور مادری خود را ندارید! به همین دلیل بیشتر افرادی که با ویزای ویزیتوری کانادا درخواست پناهندگی می‌دهند مشکل سیاسی در کشورشان دارند!

تمدید ویزای ویزیتوری کانادا

در صورتی بخواهید با ویزای کانادا بیشتر از 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید می‌توانید ویزای خود را ذکر دلایل قانع کننده تمدید کنید. ویزای ویزیتوری کانادا در حال حاضر برای ایرانیان به صورت رایگان تمدید می‌شود!

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

با اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی این کشور می‌توانید ویزای گردشگری کانادا را به تحصیلی تبدیل کنید. درخواست تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی کانادا باید به صورت آنلاین انجام شود و در صورتی که این کار تا قبل از سال 2024 صورت گیرد قیمت آن نیز برایتان رایگان تمام می‌شود!

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

با توجه به تصویب قوانین جدید اداره مهاجرت IRCC، تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا امکان پذیر شده است. برای این کار باید در مدت زمانی که در این کشور حضور دارید به مصاحبه کاری رفته و از یک کارفرمای کانادایی یک پیشنهاد شغلی کسب کنید! بعد از دریافت نامه جاب افر می‌توانید درخواست تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری را در سایت IRCC ثبت نمایید.

 • توجه داشته باشید که در حال حاضر افرادی که با این ویزا در خاک کانادا هستند می‌توانند به‌صورت رایگان ویزای ویزیتوری خود را تبدیل کنند! این کار می‌تواند قیمت مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی را کاهش دهد!

سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

در این بخش از مقاله قصد داریم تا برخی از سوالات متداول ویزای توریستی کانادا که توسط متقاضیان پرسیده می‌شود را پاسخ دهیم:

۱. تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا چه مدت طول می‌کشد؟

به طور متوسط 1 تا 3 ماه کاری

۲. آیا تمدید ویزای توریستی کانادا امکان پذیر است؟

بله در صورتی‌ که دلایل قانع‌کننده‌ای داشته باشید می‌توانید به‌صورت رایگان آن را تمدید کنید.

۳. آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا دریافت بیمه مسافرت ضروری است؟

ارائه بیمه مسافرتی ضروری نیست؛ ولی بهتر است برای متحمل نشدن ضرر‌‌های مالی بزرگ و اطمینان بیشتر به افسر سفارت بیمه مسافرتی داشته باشید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر