اخذ ویزای موقت کانادا بدین منظور است که شما برای مدت ۶ ماه و یا کمتر از کانادا بازدید خواهید کرد. این بازدید می تواند برای اهداف مختلف مانند گردشگری، بازدید از دوستان و یا خانواده، کسب و کار و غیره باشد. در برخی از این موارد، سفارت کانادا با توجه به ویزای درخواستی شما، از شما تقاضای دعوت نامه ی معتبر از سوی دعوت کنندگان می کند.

دعوت نامه ویزای کانادا چیست؟

دعوت نامه، یک نامه ساده امضاء شده از طرف کسی است که در کانادا ساکن می باشد و از شما دعوت می کند که به دیدار ایشان بروید. این فرد می تواند دوست، اعضای خانواده و یا شریک تجاری شما باید اما، باید کسی باشد که رابطه نزدیکی با او داشته باشید که بتواند هویت و هدف شما را برای بازدید از کانادا تائید کند.

دعوتنامه ویزای کانادا، اساسا درخواست شخص دعوت کننده از کنسولگری کانادا برای اعطای ویزا به شما و اجازه ورودتان به خاک کانادا می باشد. دعوت نامه، همچنین نوعی تضمین شخصی از طرف شخص دعوت کننده به کنسولگری می باشد که اعلام می دارد که شما اطلاعات نادرست درباره اهداف خود برای ورود به کانادا ارائه نمی دهید، بیشتر از مدت ویزا در کانادا اقامت نخواهید داشت، پس از مدت اعتبار ویزا کانادا را ترک خواهید کرد و همچنین شخص دعوت کننده در صورت نیاز، از شما حمایت مالی خواهد کرد.

دعوتنامه ویزای کانادا، به عنوان یک مدرک معتبر برای اعطای ویزای کانادا می باشد و دلیل اصلی اینکه چرا سفارت باید برای شما ویزا صادر کند. دعوت نامه یک ضمیمه به برنامه های سفری شما است و می تواند برنامه سفری شما را تقویت کند.

دعوت نامه خویشاوندی کانادا

چه کسانی می توانند برای شما دعوت نامه ارسال کنند؟

همانطور که ذکر شد، دعوت نامه از سوی هر شخصی که با شما رابطه نزدیک دارد و می تواند شما را ضمانت کند، ارائه می شود. این شخص می تواند از بستگان درجه یک شما (پدر، مادر، خواهر، برادر، فرزند و غیره)، یک دوست نزدیک و یا اگر با هدف کاری سفر میکنید، از سوی یک شریک تجاری باشد.

شرط مهم ارائه دعوت نامه کانادا این است که، شخص ارسال کننده دعوت نامه باید ساکن دائمی و یا شهروند کانادا باشد. فردی که یک مهاجر غیرقانونی باشد و یا وضعیت مشخص قانونی نداشته باشد، نمی تواند برای شما دعوت نامه ارسال کند. وضعیت محل زندگی، شغل و تراکنشات های مالی می تواند در افزایش اعتبار دعوت نامه موثر باشد و همچنین تاثیر مثبتی در تصمیم گیری افسران کنسولی برای اعطای ویزای شما داشته باشد.

دعوتنامه ویزای کانادا شامل چه مواردی می باشد؟

دعوتنامه ویزای کانادا، باید با شرایط سفری شما به کانادا مطابقت داشته باشد. شخصی که دعوت نامه را می نویسد، باید تمام جزئیات زیر را رعایت کند. اگر در اعلام جزئیات زیر سهل انگاری انجام شود، کنسولگری دعوت نامه را تائید نمی کند و حتی، می تواند باعث آزار و اذیت شما و از دست دادن شانس اخذ ویزای کانادا شما شود:
 •  اطلاعات متقاضی ویزا
 •  اطلاعات فردی شخصی که شما را دعوت می کند
 •  یک سری اطلاعات خاص برای سوپر ویزای کانادا (دعوت از پدر و مادر اشخاصی که تابعیت کانادا گرفته اند).

سه دسته کلی برای مشخصات دعوتنامه ی کانادا وجود دارد:

اطلاعات متقاضی ویزا:
 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • اطلاعات تماس (شماره تماس و آدرس ایمیل)
 • نشانی دقیق محل سکونت
 • رابطه که با شخص دعوت کننده دارید
 • مقصد سفر به کانادا (مشخص کردن ایالت)
 • مدت زمان اقامت و یا دیدار
 • جایی که متقاضی ویزا اقامت دارد و چگونگی پرداخت هزینه های اقامت
 • تاریخی که فرد وارد کانادا خواهد شد و تاریخی که کانادا را ترک خواهد کرد.

اطلاعات فردی شخصی که از شما دعوت می کند:

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • اطلاعات تماس (شماره تلفن و ایمیل)
 • آدرس دقیق محل سکونت در کانادا
 • وضعیت اقامت در کانادا (ساکن دائمی کانادا و یا شهروند) از طریق ارائه کپی از وضعیت خود مانند: کارت شهروندی کانادا یا گذرنامه، گواهی تولد در کانادا، کارت اقامت دائم
 • عنوان شغلی
 • نام و تاریخ تولد اعضای خانواده و وابستگان (همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان)
 • تعداد کل افرادی که در خانواده شما زندگی می کنند (از جمله افرادی که شخص دعوت کننده از آنها حمایت مالی می کند)

اطلاعات دعوت نامه سوپر ویزا:

سوپر ویزا برای والدین، پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها صادر می شود که با هدف اقامت بیشتر از ۶ ماه از فرزندان یا نوادگان خود بازدید می کنند. از آنجا که مدت اقامت سوپر ویزای کانادا، بیشتر از ویزاهای اقامت کوتاه مدت می باشد، علاوه بر آنچه که در بالا ذکر شده است، اطلاعات اضافی که در ادامه ذکر می کنیم، مورد نیاز است.

یک اعلامیه مکتوب و امضاء شده مبنی بر اینکه دعوت کننده می تواند از نظر مالی از پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود در مدت زمان اقامت حمایت کند. این مدرک نشان می دهد که شما درآمد کافی برای تعداد کل افرادی که در خانواده تان زندگی می کنند، داشته باشید؛ از جمله برای والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ بازدید کننده

دعوتنامه ویزای توریستی کانادا از کجا باید ارسال شود؟

دعوتنامه ویزای توریستی کانادا، باید امضاء شخص دعوت کننده را داشته باشد و در صورت لزوم و اعلام توسط کنسولگری کانادا، باید دعوتنامه قانونی شود. دعوتنامه ویزای توریستی کانادا نیازی به ارائه اسناد جداگانه ندارد. دعوت نامه ها با دو روش ارسال می شوند، از طریق ایمیل و یا از طریق پست. در صورت ارسال با ایمیل، با فرمت PDF برای شما ارسال می شود و در صورت ارسال با پست، نسخه اصلی آن برای شما ارسال می شود و یک نسخه کپی، در دست دعوت کننده می باشد.

مدت اعتبار دعوتنامه ویزای کانادا

مدت اعتبار دعوتنامه ویزای کانادا، بسته به نوع ویزای شما می باشد. اگر دعوت نامه توریستی و برای مقاصد گردشگری باشد، پس از تاریخ اعلام شده برای خروج از کانادا، دعوت نامه شما باطل می شود. در مورد دعوت نامه های تجاری، با به پایان رسیدن جلسات، کنفرانس ها و همایش ها اعتبار دعوتنامه ی شما نیز به پایان می‌رسد.
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

انواع دعوت نامه ویزای کانادا

دعوت نامه ی ویزای کانادا، با توجه به اهداف سفری متفاوت می باشد. یعنی با توجه به هدف سفر به کانادا، نوع دعوت نامه شما تعیین می شود. در صورت کلی، انواع دعوت نامه عبارتند از: دعوت نامه توریستی کانادا، دعوت نامه سوپر ویزای کانادا، دعوت نامه تجاری کانادا، دعوت نامه کاری کانادا، دعوت نامه تحصیلی کانادا و دعوت نامه خویشاوندی کانادا.

دعوتنامه توریستی کانادا

دعوتنامه توریستی کانادا، از طرف دوست، بستگان درجه یک و یا یک آشنا ارسال می شود. شرط ارسال دعوتنامه توریستی کانادا، آشنایی کامل شخص دعوت کننده از متقاضی، حمایت های مالی و تضمین خروج پس از تایم اعلام شده از کانادا می باشد. اعتبار دعوت نامه توریستی کانادا، پس از تایم اعلام شده متقاضی برای سفر، به پایان می رسد.
 

فرمت دعوت نامه توریستی کانادا

July 2018

The Canadian Embassy, immigration section

To whom it may concern

My name is —————————————— (date of birth ———–) permanent resident of Canada. I’m a part time student of law and society at York University, I also work full time as ————— in ———————. I live in a ———————————————- located in ————————————————————————————————-

It’s been so long that I have not seen my family, therefore we are requesting for a few months visit here in Canada. ———————————- is my sister, and —————————- is her husband. ————- is student and has to go back to school by October 2018, also her husband is a business owner and he needs to take care of his business for that reason the duration of this visit is very limited.

They will be staying with us at our house, we have full time jobs and we will be supporting them financially as they are going to be our guests. The maximum time of them staying in Canada will be ————— months\days.

Sincerely,

نام دعوت کننده

شماره تماس دعوت کننده

دعوت نامه سوپر ویزای کانادا

دعوت نامه سوپر ویزای کانادا، به منظور دعوت نوادگان و فرزندان، از پدر و مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ می باشد. شرط ارائه دعوت نامه ی سوپر ویزای کانادا، با توجه به اقامت های طولانی مدت سوپر ویزا، حمایت مالی دعوت کنندگان، از پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ می باشد.

دعوتنامه تجاری کانادا

دعوتنامه تجاری کانادا، به منظور شرکت در همایش ها، سمینار ها و جلسات می باشد. شرط ارائه دعوت نامه تجاری، تامین اقامت شخص متقاضی، در صورت لزوم حمایت های مالی و ارائه برنامه های همایش، سمینار و جلسات می باشد. اعتبار دعوتنامه تجاری کانادا، پس از اتمام جلسات، همایش ها و سمینار به پایان می رسد

دعوت نامه کاری کانادا

دعوت نامه کاری کانادا، از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه برای دعوت از شخص متقاضی برای همکاری ارسال می شود. شرط ارسال دعوت نامه کاری کانادا، مدرک زبان شخص متقاضی، تائیدیه های کاری و مدارک مربوط به آموزش های فنی و حرفه ای می باشد. مدت اعتبار دعوت نامه کاری کانادا، با توجه به اعلام کارفرما می باشد.

دعوتنامه تحصیلی کانادا

دعوتنامه تحصیلی کانادا، از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی ارسال می شود. شرط ارسال دعوتنامه تحصیلی کانادا، مدرک زبان شخص متقاضی، شرط معدل متقاضی و وضعیت مالی متقاضی می باشد. مدت اعتبار دعوتنامه توریستی کانادا، پس از پایان دوره تحصیل می باشد.

دعوتنامه تحصیلی کانادا

دعوتنامه تحصیلی کانادا، از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی ارسال می شود. شرط ارسال دعوتنامه تحصیلی کانادا، مدرک زبان شخص متقاضی، شرط معدل متقاضی و وضعیت مالی متقاضی می باشد. مدت اعتبار دعوتنامه توریستی کانادا، پس از پایان دوره تحصیل می باشد.

هزینه دعوتنامه کانادا

دعوت نامه ویزای کانادا، اگر از طرف بستگان درجه یک، دوست، همکار و یک شرکت برای شما ارسال شود، رایگان می باشد و هزینه ای ندارد اما، اگر دعوت نامه را شما از آژانس های مسافرتی داخل ایران درخواست کنید، برای شما هزینه بر و این هزینه ها بر اساس نوع دعوت نامه ارسالی، متغیر می باشد.

علت این که این گونه دعوت نامه ها دارای هزینه هستند این است که، آژانس و یا شخص دعوت کننده به ازای هر دعوت نامه ارسالی باید یک مبلغ مشخص شده ای به شهرداری شهر محل سکونت خود، مالیات پرداخت کند.

هزینه ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه معتبر، 490 دلار امریکا می باشد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر