ویزای تحصیلی کانادا | شرایط + قیمت‌ + بدون مدرک زبان + تضمینی | ویزالند

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا، کار آسانی نیست! شما باید به افسران ویزای کانادا اثبات کنید که از پس تمامی هزینه‌های تحصیل، اقامت و هزینه های روزانه برمی‌آیید. در کنار این‌ها، شما باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید. سعی در ارائه مدارک دروغین و غیرواقعی برای ویزای تحصیلی کانادا نداشته باشید. چرا که شما ویزای تحصیلی کانادا را می‌گیرید اما برای تحصیل و اقامت در کانادا دچار مشکل می‌شوید! در صورتی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید، کاملا صادقانه اقدام کنید.

 نکته مهم: پذیرش و یا فاند به منزله اخذ ویزا نیست. ممکن است از مدرسه و یا دانشگاهی در کانادا پذیرش شده باشید اما به شما ویزا اعطا نشود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، به 2 دسته ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی طبقه بندی می‌شود. جهت اخذ ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی کانادا، باید دارای یک سری شرایط مشخص شده باشید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

1. شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا:

مهم ترین شرط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، تمکن مالی است. شما باید به سفارت کانادا اثبات کنید که علاوه بر پرداخت هزینه‌های مدرسه، مشکلی در پرداخت هزینه های اقامت و زندگی روزانه در این کشور نخواهید داشت. جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در مدارس کانادا، الزامی به ارائه مدرک آیلتس نیست. چرا که شما می‌توانید دوره های آموزش زبان را در مدرسه انتخابی خود بگذرانید. توجه داشته باشید که سن متقاضی برای اخذ ویزای دانش اموزی کانادا مهم است. همچنین معدل 3 سال آخر کارنامه ایشان نیز، نباید کمتر از 16 باشد.

 نکته مهم: برای متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا که کمتر از 18 سال سن دارند باید شخصی را مقیم کاناداست، به عنوان سرپرست معرفی کنید. نمایندگی گروه مسافرتی ویزالند در استان اونتاریو کانادا این کار را برای شما انجام خواهد داد.

2. شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در کالج):

جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا نیز، تمکن مالی مهم ترین شرط می‌باشد. شما باید بتوانید هزینه‌های اقامت، هزینه‌های روزانه و هزینه‌های مربوط به شهریه کالج را پرداخت نمائید. در صورتی که وقفه زیادی در تحصیل خود نداشته باشید، می‌توانید دوره های آموزش زبان خود را در کالج خود بگذرانید. شما در کالج می‌توانید تا مقطع لیسانس به تحصیل خود ادامه دهید.

3. شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در دانشگاه):

علاوه بر تمکن مالی و شرایط سنی، شما برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، حتما باید مدرک آیلتس آکادمیک ارائه کنید. سطح آیلتس با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر تعیین می‌شود. اما معمولا برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، باید آیلتس 6 اکادمیک داشته باشید

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

بدون ارائه مدرک زبان هم می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنید. در این حالت فقط می‌توانید در کالج و مدارس کانادا ادامه تحصیل بدهید و دوره های آموزش زبان خود را نیز در حین تحصیل بگذرانید. توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، حتما باید مدرک زبان آیلتس اکادمیک ارائه کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا به ترتیب زیر می‌باشد:

1. دریافت اطلاعات متقاضی جهت شرایط سنجی توسط گروه مسافرتی ویزالند

2. انتخاب مدرسه، دانشگاه و یا کالج براساس اطلاعات متقاضی

3. شروع مکاتبات با مرکز آموزشی مورد نظر متقاضی

4. اخذ نامه پذیرش از مرکز آموزشی

5. ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا (ترجمه ریز نمرات 3 سال گذشته به همراه تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

       6. تکمیل فرم توصیه نامه توسط مدیر مدرسه فعلی متقاضی (و یا آموزش دانشگاه)

7. شروع پروسه اخذ ویزا

8. حضور برای انگشت نگاری و تصویر برداری در یکی از کشورهای همسایه ایران (ترکیه، امارات، آذربایجان و ارمنستان)

9. صدور و یا عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به 2 بخش تقسیم می‌شود. پرداخت شهریه دانشگاه، مدرسه و کالج انتخابی شما به همراه هزینه اجاره محل اقامت و هزینه درخواست ویزا از سفارت کانادا. در پرداخت تمامی هزینه های مورد اول ما به شما کمک خواهیم کرد و هیچ کارمزدی از شما نمی‌گیریم.

اما هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا، 235 دلار کانادا می‌باشد. 85 دلار برای انگشت نگاری و 150 دلار برای بررسی پرونده متقاضی. در صورتی که در 10 سال گذشته انگشت نگاری شده باشید، نیازی به پرداخت هزینه انگشت نگاری (85 دلار) نیست.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

تمامی مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. مدارک ویزای تحصیلی کانادا حتما باید دارای مهر تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه باشند. چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

 نکته: پس از ترجمه مدارک، حتما برای معادل سازی و گرفتن تائیدیه، مدارک تحصیلی (کارنامه و ریز نمرات) باید برای سرویس WES ارسال شود. گرفتن تائیدیه از سیستم WES فقط برای دانشگاه و کالج می‌باشد. هزینه تائید مدارک در سیستم WES حدودا بین 290 تا 300 دلار است و 3 هفته پس از ارائه درخواست، جواب آن برای شما ارسال می‌شود.

1. اصل گذرنامه فعلی متقاضی

2. اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی متقاضی (در صورتی که برای دانشگاه اقدام می‌کنید، تائیدیه WES نیز باید ارائه شود)

3. اصل و ترجمه ریز نمرات (در صورتی که برای دانشگاه اقدام می‌کنید، تائیدیه WES نیز باید ارائه شود. توجه داشته باشید که ریز نمرات برای هر پایه تحصیلی متفاوت است. به طور مثال برای ثبت نام کالج، فقط باید ریز نمرات 3 سال دبیرستان ارائه شود.)

4. گردش حساب 4 ماهه اخیر حساب متقاضی (در صورتی که متقاضی کمتر از 18 سال سن داشته باشد، گردش حساب سرپرست ایشان باید ارائه شود)

5. تمکن مالی حساب متقاضی به دلار کانادا (در صورتی که متقاضی کمتر از 18 سال سن داشته باشد، گردش حساب سرپرست ایشان باید ارائه شود)

6. فیش واریزی شهریه دانشگاه، کالج و یا مدرسه مورد نظر

7. ارائه نامه تائیدیه و یا همان نامه پذیرش دانشگاه، کالج و یا مدرسه

8. ارائه مدرک زبان آیلتس (برای ایالت های انگلیسی زبان) و یا مدرک زبان B (برای ایالات فرانسوی زبان). مدرک زبان فقط بسته به رشته و یا محل تحصیل (دانشگاه، مدرسه و کالج) باید ارائه شود.

9. ارائه گزارشات پزشکی. این در صورتی است که مرکز آموزشی مورد نظر شما، از شما درخواست گزارش پزشکی کرده باشد.

10. ارائه کلیه مکاتبات با مرکز آموزشی (این مکاتبات، از سوی گروه مسافرتی ویزالند به مدارک شما اضافه می‌شود)

11. ارائه برنامه تحصیلی در کانادا (این برنامه، تا حدودی شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش خواهد داد)

ویزای تحصیلی کانادا تضمینی

ویزای تحصیلی کانادا تضمینی وجود ندارد. ممکن است شما از دانشگاه و یا مدارس کانادا پذیرش داشته باشید اما سفارت کانادا برای شما ویزا صادر نکند. تنها تضمینی که کارگزاران ویزای تحصیلی کانادا می‌توانند به شما بدهند این است که در انجام پروسه اخذ ویزای شما نهایت دقت را داشته باشند تا اشتباه در نحوه ارائه درخواست ویزای تحصیلی کانادا باعث ریجکتی شما نشود.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

تمدید ویزای تحصیلی کانادا با روش های مختلفی قابل انجام است. شما می‌توانید پس از اتمام مدت تحصیل‌تان، برای یک دوره مطالعاتی دیگر ثبت نام کنید. همچنین می‌توانید با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه شغلی و سن‌تان، برای Express Entry اقدام کنید.

سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

رایج ترین سوالاتی که متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا از ما می‌پرسند، به شرح زیر می‌باشد:

آیا پس از اتمام دوران تحصیل می‌توان اقدام به گرفتن اقامت دائم کرد؟

بله. ویزای دانشجویی و ویزای تحصیلی شما پس از 2 سال قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارند.

آیا همزمان با تحصیل می‌توان در کانادا کار کرد؟

با توجه به رشته و مرکز آموزشی انتخابی شما، بله می‌توانید کار کنید. به طور مثال، یک سری دانشگاه ها اجازه کار روزی 4 ساعت در کانادا را به شما می‌دهند.

حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر باید باشد؟

همه چیز به رشته انتخابی، مرکز آموزشی انتخابی و محل سکونت شما در کانادا دارد. شما با ارائه برگه تمکن مالی باید اثبات کنید که از پس پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه های روزانه و هزینه اجاره منزل در شهر محل سکونت را داشته باشید. به طور مثال، میانگین هزینه اجاره خانه در شهر تورونتو 1.800 دلار کانادا، میانگین هزینه های روزانه در ماه 1.200 دلار و میانگین شهریه کالج حدودا 15.000 دلار می‌باشد.

به چه روشی می‌توانیم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنیم؟

بهترین روش اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا، اقدام از موسسات اعزام دانشجو و دفاتر مهاجرتی می‌باشد. گروه مسافرتی ویزالند 0 تا 100 کارهای ویزای تحصیلی کانادا را به طور کامل برای شما انجام می‌دهد.

در صورتی که پاسخ سوالات خود را نیافته اید، با شماره تلفن 02633143تماس حاصل نمائید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای تحصیلی کانادا | شرایط + قیمت‌ + بدون مدرک زبان + تضمینی | ویزالند
میانگین امتیاز 4.7 از 11 رای بازدیدکنندگان


دیدگاه ها

 1. سلام و خسته نباشید
  من 33 ساله، متاهل وفارغ التحصیل مهندسی عمران در سال 90 هستم و چند ماه پیش امتحان آیلتس دادم و الان Overall Band Score من شده 7. شاغل هستم و یه بچه ۲ساله دارم میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. چقدر شانس دارم پذیرش بگیرم ؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم.
   لطفا شماره تماس بفرستید.
   همکاران ما تماس بگیرند باهاتون و شرایط کامل رو خدمتتون توضیح بدیم.

 2. سلام
  من یه پسر 8 ساله دارم میخوام ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنم واسش
  من و پدرش هم میتونیم همراه پسرم در کانادا اقامت داشته باشیم؟؟

  • امیرحسین زند امیرحسین زند : مهر 14, 1397 at 9:18 ق.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   اگر برای فرزندتون ویزای دانش آموزی اقدام کنید، برای شما و پدرشون هم ویزای مولتی 5 ساله صادر میشه و شما در 5 سال به مدت 6 ماه میتونید اقامت داشته باشید و پس از 6 ماه یک خروج یک ساعته از خاک کانادا داشته باشید. با توجه به ویزای پسرتون، شما میتونید پس از مدت زمان اعلام شده سفارت کانادا (بسته به شرایط تحصیلی فرزند و شرایط مالی شما و پدرشون) اقامت دائم، و پس از مدتی تابعیت کانادا را اخذ نمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.