ویزای تحصیلی کانادا

اطلاعیه کرونایی ویزای تحصیلی کانادا

 • طبق تصمیم جدید اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا، به منظور رفاه حال دانشجویان بین المللی، از این پس درخواست‌ آنلاین اجازه تحصیل (study permit) و ویزای تحصیلی کانادا در کوتاه‌ترین زمان ممکن  بررسی و تایید می‌گردد و مراحل انگشت نگاری و بایومتریک، به بعد از بازگشایی مجدد سفارت کانادا موکول خواهد شد.
 • تقاضیان  ویزای تحصیلی کانادا می‌توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مربوطه، اقدام به ثبت نام بصورت آنلاین در سایت سفارت کرده و در صورت واجد شرایط بودن، اجازه تحصیل در کانادا را دریافت و به صورت آنلاین اقدام به شرکت در کلاس‌ها نمایند.
 • طبق این دستورالعمل، از این پس مدت زمان تحصیل غیر حضوری دانشجو در دانشگاه های کانادا، که به صورت آنلاین و در خارج از خاک کانادا انجام می‌شود نیز در فرآیند بررسی درخواست اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی دانشجو، لحاظ خواهد شد.

تحصیل در کانادا، کار آسانی نیست! شما باید به افسران ویزای کانادا اثبات کنید که از پس تمامی هزینه‌های تحصیل، اقامت و هزینه های روزانه برمی‌آیید. در کنار این‌ها، شما باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید. سعی در ارائه مدارک دروغین و غیرواقعی برای ویزای تحصیلی کانادا نداشته باشید. چرا که شما ویزای تحصیلی کانادا را می‌گیرید اما برای تحصیل و اقامت در کانادا دچار مشکل می‌شوید! در صورتی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید، کاملا صادقانه اقدام کنید.

نکته مهم: پذیرش و یا فاند به منزله اخذ ویزا نیست. ممکن است از مدرسه و یا دانشگاهی در کانادا پذیرش شده باشید اما به شما ویزا اعطا نشود.

ویزای تحصیلی کانادا
شرایط اخذ ویزا برگه پذیرش از مدرسه، دانشگاه و یا کالج – تمکن مالی
حداقل میزان تمکن مالی ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای هر نفر (با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر)
گردش حساب مورد نیاز ۴ ماه اخیر
هزینه اخذ ویزای تحصیلی توسط ویزالند ۱۲۰۰ دلار
هزینه اخذ پذیرش تحصیلی توسط ویزالند 

 ۸ میلیون تومان

هزینه اخذ ویزا، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنید ۲۳۵ دلار
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط ویزالند ۲۰ دلار
هزینه گرفتن وقت سفارت، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنید رایگان
نحوه اقدام برای اخذ ویزا آنلاین – دستی
ورود با این ویزا به کشورهای انگلیس (به صورت ترانزیت) – مراکش – کوبا – دومینیکن – مکزیک – پاناما
نحوه تعیین وقت سفارت از طریق VFSGlobal
مدت زمان تعیین وقت سفارت ۱ تا ۷ روز کاری
زمان اعتبار ویزا بسته به رشته انتخابی (در بعضی از موارد می‌توانید اقامت دائم بگیرید)
مصاحبه اخذ ویزا ندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارت عکس پاسپورت + برگه انگشت نگاری
وقت سفارت فوری ندارد
ویزای فوری ندارد
تائیدیه مدارک مهر دارالترجمه (مدارک تحصیلی باید به تائیدیه دادگستری و امورخارجه برسند)
زبان ترجمه مدارک انگلیسی
مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا ۴۰ روز پس از انگشت نگاری
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا) ۲۷% از ۱۰۰ هزار درخواست در سال ۲۰۱۸
رایج ترین دلایل ریجکتی عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان – عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت – مشخص نبودن هدف سفر به کانادا
امکان اعتراض در صورت ریجکتی دارد
رفع ریجکتی ندارد
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات) انفرادی
نیاز به پیکاپ دارد
سفارت در ایران ندارد
محل انگشت نگاری دفتر کارگزاری VFSGlobal در ترکیه – گرجستان – ارمنستان – آذربایجان و دیگر کشورها
ساعات و روزهای کاری سفارت‌خانه یکشنبه تا پنجشنبه از ساعات ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

📌 ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

📌 مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

📌 هزینه ویزای تحصیلی کانادا

📌 مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

📌 ویزای تحصیلی کانادا تضمینی

📌 تمدید ویزای تحصیلی کانادا

📌 سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، به ۲ دسته ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی طبقه بندی می‌شود. جهت اخذ ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی کانادا، باید دارای یک سری شرایط مشخص شده باشید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

۱. شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا:

مهم ترین شرط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، تمکن مالی است. شما باید به سفارت کانادا اثبات کنید که علاوه بر پرداخت هزینه‌های مدرسه، مشکلی در پرداخت هزینه های اقامت و زندگی روزانه در این کشور نخواهید داشت. جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در مدارس کانادا، الزامی به ارائه مدرک آیلتس نیست. چرا که شما می‌توانید دوره های آموزش زبان را در مدرسه انتخابی خود بگذرانید. توجه داشته باشید که سن متقاضی برای اخذ ویزای دانش اموزی کانادا مهم است. همچنین معدل ۳ سال آخر کارنامه ایشان نیز، نباید کمتر از ۱۶ باشد.

نکته مهم: برای متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا که کمتر از ۱۸ سال سن دارند باید شخصی را مقیم کاناداست، به عنوان سرپرست معرفی کنید. نمایندگی گروه مسافرتی ویزالند در استان اونتاریو کانادا این کار را برای شما انجام خواهد داد.

۲. شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در کالج):

جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا نیز، تمکن مالی مهم ترین شرط می‌باشد. شما باید بتوانید هزینه‌های اقامت، هزینه‌های روزانه و هزینه‌های مربوط به شهریه کالج را پرداخت نمائید. در صورتی که وقفه زیادی در تحصیل خود نداشته باشید، می‌توانید دوره های آموزش زبان خود را در کالج خود بگذرانید. شما در کالج می‌توانید تا مقطع لیسانس به تحصیل خود ادامه دهید.

۳. شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در دانشگاه):

علاوه بر تمکن مالی و شرایط سنی، شما برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، حتما باید مدرک آیلتس آکادمیک ارائه کنید. سطح آیلتس با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر تعیین می‌شود. اما معمولا برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، باید آیلتس ۶ اکادمیک داشته باشید.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

بدون ارائه مدرک زبان هم می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنید. در این حالت فقط می‌توانید در کالج و مدارس کانادا ادامه تحصیل بدهید و دوره های آموزش زبان خود را نیز در حین تحصیل بگذرانید. توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، حتما باید مدرک زبان آیلتس اکادمیک ارائه کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا به ترتیب زیر می‌باشد:

۱. دریافت اطلاعات متقاضی جهت شرایط سنجی توسط گروه مسافرتی ویزالند

۲. انتخاب مدرسه، دانشگاه و یا کالج براساس اطلاعات متقاضی

۳. شروع مکاتبات با مرکز آموزشی مورد نظر متقاضی

۴. اخذ نامه پذیرش از مرکز آموزشی

۵. ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا (ترجمه ریز نمرات ۳ سال گذشته به همراه تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

۶. تکمیل فرم توصیه نامه توسط مدیر مدرسه فعلی متقاضی (و یا آموزش دانشگاه)

۷. شروع پروسه اخذ ویزا

۸. حضور برای انگشت نگاری و تصویر برداری در یکی از کشورهای همسایه ایران (ترکیه، امارات، آذربایجان و ارمنستان)

۹. صدور و یا عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به عواملی از جمله رشته تحصیلی، دانشگاه قبلی، معدل، گپ تحصیلی، سابقه کار و همینطور دانشگاهی که قصد اخذ پذیرش از آن را دارید بستگی دارد. ممکن است برای اخذ پذیرش از یک دانشگاه یا کالج، نیازی به مدرک زبان نداشته باشید، اما از آنجایی که  بدون داشتن مدرک زبان معتبر، شانسی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نخواهید داشت، توصیه میکنیم تا نمره کامل زبان مورد نیاز برای رشته مورد نظرتان را کسب کنید.

اگرچه اخذ پذیرش تحصیلی فرآیندی زمان‌بر بوده و شرایط و مدارک لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی در کشورها مختلف و حتی در دانشگاه‌ها، کالج‌ها و حتی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. اما نباید این طولانی شدن و برخورد با قوانین مختلف شما را خسته کند. اخذ پذیرش تحصیلی، به خصوص پذیرش تحصیلی کانادا آن‌چنان هم که فکر میکنید سخت نیست. ابتدا بسته به مقطع و رشته تحصیلی شما،کالج یا دانشگاه‌های به خصوصی برای ادامه تحصیل در کانادا انتخاب میشود، سپس شرایط و مدارک موردنیاز کالج یا دانشگاه‌های موردنظر بررسی و تکمیل شده تا در مرحله بعد، درخواست پذیرش تحصیلی کانادا برای آن‌ دانشگاه یا کالج ارسال شود. احتمالا این مدارک و شرایط بسته به دانشگاه و استان مورد درخواست متفاوت خواهند بود. پس باید در بررسی این شرایط و مدارک دقت شود.

پس از آنکه درخواست پذیرش تحصیلی کانادا برای دانشگاه موردنظر ثبت شد، در صورت موافقت، پس از مدتی نامه پذیرش از دانشگاه را دریافت خواهید کرد. از اینجا به بعد پروسه اخذ ویزای تحصیلی شما آغاز میشود. در این مرحله نامه پذیرش تحصیلی ضمیمه سایر مدارک ویزای تحصیلی کانادا شده و درخواست‌ ویزای تحصیلی کانادا برای شما ثبت میشود.

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در ویزالند، برای کالج، مدارس و دانشگاه های کانادا ۸ میلیون تومان است که در شروع فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی اخذ خواهد شد.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به ۲ بخش تقسیم می‌شود. پرداخت شهریه دانشگاه، مدرسه و کالج انتخابی شما به همراه هزینه اجاره محل اقامت و هزینه درخواست ویزا از سفارت کانادا. در پرداخت تمامی هزینه های مورد اول ما به شما کمک خواهیم کرد و هیچ کارمزدی از شما نمی‌گیریم.

اما هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا، ۲۳۵ دلار کانادا می‌باشد. ۸۵ دلار برای انگشت نگاری و ۱۵۰ دلار برای بررسی پرونده متقاضی. در صورتی که در ۱۰ سال گذشته انگشت نگاری شده باشید، نیازی به پرداخت هزینه انگشت نگاری (۸۵ دلار) نیست.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

۱. پاسپورت: اصل پاسپورت فعلی متقاضی + اسکن صفحاتی از پاسپورت‌های قبلی که مهر یا برچسب ویزا یا ویزاهای قبلی شما در آن‌ها ثبت شده است.

۲. مدارک تحصیلی

a) اصل و ترجمه ریز نمرات ۳ سال آخر تحصیل (در صورتی که برای مدارس کانادا اقدام می‌کنید)

b) اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی + اصل و ترجمه ریز نمرات (در صورتی که برای دانشگاه‌های کانادا اقدام می‌کنید)

c) تائیدیه WES: تائیدیه World Education Service یک سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه‌های آمریکا و کانادا می‌باشد. تائیدیه فقط برای مدارک دانشگاهی است و برای مدارک دبیرستان نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. هزینه تائیدیه WES 245 دلار می‌باشد و حدودا ۱ ماه به طول می‌انجامد.

d) فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه): این فرم باید توسط مدیر مدرسه و یا معلم متقاضی تکمیل شود. همچنین برای ویزای دانشجویی کانادا، از طرف کالج و یا دانشگاه مقصد شما مشخص می‌شود که این فرم باید توسط چه کسی تکمیل شود. (برای برخی از مدارس و دانشگاه‌های کانادا ممکن است بیش از یک توصیه نامه و همچنین SOP و رزومه نیز لازم باشد.

e) رزومه (Cv): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود

f) انگیزه نامه (SOP): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود.

۳. مدرک زبان: ارائه مدرک زبان، برای مدارس و کالج‌های کانادا الزامی نیست. اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا معادل آن)، مقطع فوق لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ و یا معادل آن)، مقطع دکترا (آیلتس با حداقل نمره ۷ و یا معادل آن) مورد نیاز است.

a) مدارس کانادا پیش از شروع تحصیل، آزمونی از دانش آموزان بین المللی گرفته که در صورت رد شدن در این آزمون، دانش آموز باید در یک دوره مقدماتی آموزش زبان شرکت کند.

b) برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ها و یا برخی از رشته‌ها، نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره بالاتر و یا ارائه مدرک آزمون‌های پیشرفته‌ای چون GRE و GMAT فیش واریزی شهریه دانشگاه، کالج و یا مدرسه مورد نظر

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

۱. پاسپورت: اصل پاسپورت فعلی متقاضی + اسکن صفحاتی از پاسپورت‌های قبلی که مهر یا برچسب ویزا یا ویزاهای قبلی شما در آن‌ها ثبت شده است.

۲. مدارک تحصیلی

a) اصل و ترجمه ریز نمرات ۳ سال آخر تحصیل (در صورتی که برای مدارس کانادا اقدام می‌کنید)

b) اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی + اصل و ترجمه ریز نمرات (در صورتی که برای دانشگاه‌های کانادا اقدام می‌کنید)

c) تائیدیه WES: تائیدیه World Education Service یک سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه‌های آمریکا و کانادا می‌باشد. تائیدیه فقط برای مدارک دانشگاهی است و برای مدارک دبیرستان نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. هزینه تائیدیه WES 245 دلار می‌باشد و حدودا ۱ ماه به طول می‌انجامد.

d) فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه): این فرم باید توسط مدیر مدرسه و یا معلم متقاضی تکمیل شود. همچنین برای ویزای دانشجویی کانادا، از طرف کالج و یا دانشگاه مقصد شما مشخص می‌شود که این فرم باید توسط چه کسی تکمیل شود. (برای برخی از مدارس و دانشگاه‌های کانادا ممکن است بیش از یک توصیه نامه و همچنین SOP و رزومه نیز لازم باشد.

e) رزومه (Cv): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود.

f) انگیزه نامه (SOP): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود.

۳. مدرک زبان: ارائه مدرک زبان، برای مدارس و کالج‌های کانادا الزامی نیست. اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا معادل آن)، مقطع فوق لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ و یا معادل آن)، مقطع دکترا (آیلتس با حداقل نمره ۷ و یا معادل آن) مورد نیاز است.

a) مدارس کانادا پیش از شروع تحصیل، آزمونی از دانش آموزان بین المللی گرفته که در صورت رد شدن در این آزمون، دانش آموز باید در یک دوره مقدماتی آموزش زبان شرکت کند.

b) برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ها و یا برخی از رشته‌ها، نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره بالاتر و یا ارائه مدرک آزمون‌های پیشرفته‌ای چون GRE و GMAT فیش واریزی شهریه دانشگاه، کالج و یا مدرسه مورد نظر

نکته: پس از ترجمه مدارک، حتما برای معادل سازی و گرفتن تائیدیه، مدارک تحصیلی (کارنامه و ریز نمرات) باید برای سرویس WES ارسال شود. گرفتن تائیدیه از سیستم WES فقط برای دانشگاه و کالج می‌باشد. هزینه تائید مدارک در سیستم WES حدودا بین ۲۹۰ تا ۳۰۰ دلار است و ۳ هفته پس از ارائه درخواست، جواب آن برای شما ارسال می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا تضمینی

ویزای تحصیلی کانادا تضمینی وجود ندارد. ممکن است شما از دانشگاه و یا مدارس کانادا پذیرش داشته باشید اما سفارت کانادا برای شما ویزا صادر نکند. تنها تضمینی که کارگزاران ویزای تحصیلی کانادا می‌توانند به شما بدهند این است که در انجام پروسه اخذ ویزای شما نهایت دقت را داشته باشند تا اشتباه در نحوه ارائه درخواست ویزای تحصیلی کانادا باعث ریجکتی شما نشود.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

تمدید ویزای تحصیلی کانادا با روش‌های مختلفی قابل انجام است. شما می‌توانید پس از اتمام مدت تحصیل‌تان، برای یک دوره مطالعاتی دیگر ثبت نام کنید. همچنین می‌توانید با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه شغلی و سن‌تان، برای Express Entry اقدام کنید.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

کسانی که قصد دارند همراه دارندگان ویزای تحصیلی کانادا به این کشور سفر کنند، می‌توانند برای ویزای توریستی و یا ویزای کاری کانادا اقدام کنند. متقاضی اخذ ویزای همراه کانادا، برای دریافت ویزای توریستی کانادا لزومی به ارائه مدارک خاصی ندارند.

همسر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، می‌توانند برای اخذ اجازه کار در کانادا در طول اقامت با ویزای همراه تحصیلی کانادا اقدام کند. ویزای کاری کانادا برای همراهان به دو صورت Job Offer و Open work Permit اقدام می‌شود. ویزای جاب آفر به این صورت است که شما قبل از ورود به کانادا شغل و کارفرمای خود را پیدا کرده‌اید اما Open Work Permit به این صورت است که شما در ابتدا ویزای کاری خود را دریافت می‌کنید و زمانی که به کانادا سفر می‌کنید، باید به دنبال شغل و کارفرمای خود باشید. برای دریافت این دو نوع ویزای کار کانادا حتما باید مدرک زبان آیلتس جنرال برای ایالات انگلیسی زبان و مدرک زبان B برای ایالات فرانسوی زبان داشته باشید.

ویزای تحصیلی کانادا برای بزرگسالان

قبل از هرچیز این را بدانید که هیچ محدودیت سنی برای گرفتن ویزای تحصیلی ندارید. در هر رشته‌ای که تحصیل کرده‌اید و یا سابقه کاری مرتبط با آن رشته دارید، می‌توانید در کانادا تحصیل کنید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که فاصله بین آخرین مدرک تحصیلی‌تان تا زمانی که قصد اقدام دارید، حتما باید با سابقه بیمه تامین اجتماعی پر شود.

نکته مهم: در صورتی که پدر و مادر ویزای تحصیلی کانادا داشته باشند، تحصیل فرزندان ایشان در کانادا رایگان خواهد بود.

سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

رایج ترین سوالاتی که متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا از ما می‌پرسند، به شرح زیر می‌باشد:

۱. چه مواردی باعث می شود درخواست ویزای تحصیلی با شکست مواجه شود؟

بنا به هر دلیلی که درخواست ویزای کانادا (از هر نوع) رد یا ریجکت می‌شود، نامه‌ای از سوی سفارت به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد و دلایل ریجکتی به تفکیک مشخص می‌شود. مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا، در زیر برای شما آماده است:

 • کافی نبودن منابع مالی برای پوشش هزینه‌ها
 • قانع نشدن افسر پرونده در خصوص اهداف تحصیل و امکان عدم بازگشت پس از پایان تحصیل
 • رشته تحصیلی مورد نظر برای ادامه تحصیل در کانادا
 • اشکال و یا نقض در تکمیل فرم‌های درخواست ویزا و یا مشکل در فایل درخواست ویزا
 • ارائه برنامه تحصیلی نامناسب

۲. کار کردن حین تحصیل دارای چه شرایطی است؟

کار کردن در حین تحصیل به روش می‌باشد:

۱. کار کردن در محل تحصیل و یا دانشگاه به عنوان کارآموز و یا دستیار که در اصطلاح به On Campus معروف است و کار کردن با این شرایط، نیازی به صدور مجوز کار در حین تحصیل نیست و محصلان می‌توانند در زمان فراغت خود در دانشگاه و یا مدرسه کار کنند.

۲. کار کردن خارج از محل تحصیل، منوط به اخذ مجوز کار می‌باشد. تمامی دانشجویان می‌توانند با ویزای تحصیلی کانادا و در زمان‌هایی که دانشگاه و یا موسسه آن‌ها تعطیل می‌باشد، تا سقف ۲۰ ساعت در هفته و خارج از محیط دانشگاه کار کنند. توجه داشته باشید که کار کردن خارج از محل تحصیل، نیاز به اخذ مجوز کار از سوی اداره مهاجرت دارد.

۳. همراهان متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، با چه ویزایی می‌توانند ایشان را همراهی کنند؟

همراهان ویزای تحصیلی کانادا، با دو ویزای توریستی و یا ویزای اجازه کار در کانادا می‌توانند متقاضی را در کانادا همراهی کنند. اینکه چه ویزایی به همراهان متقاضی ویزای تحصیلی اعطا می‌گردد، بسته به شرایط و توانایی‌های شخص همراه دارد.

۴. آیا برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نیازی به در اختیار گرفتن وکیل برای انجام کارهای مربوط به تحصیل هست؟

بله. دولت کانادا بسیار بر روی تراکنش‌های مالی حساس و دقیق می‌باشد. با توجه به تفاوت‌های بسیاری که در قانون کشور عزیزمان و قانون کشور کانادا وجود دارد، شما به یک شخص برای ارائه مدارک تراکنشات مالی به دولت کانادا نیاز دارید که پیشنهاد ویزالند برای انجام اینکار، در اختیار گرفتن یک وکیل است.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 95 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۵۴۹ دیدگاه ها

 • سلام ببخشید همسر من میخواد بره کانادا تولیدی مبل بزنه میتونه ؟ چجوری اقدام کنیم ؟من و پسر یک سالم هم میخوایم همراهش بریم.

 • اگر در کانادا سکونت داشته باشی و از دانشگاهی نامه پذیرش گرفته باشید و پس از دریافت استادی پرمیت در دانشگاه مذکور ثبت نام نکنید چه اتفاقی رخ می دهد؟

 • سلام من و خواهرم هردو با ویزای تحصیلی در کانادا هستیم امکانش هست برای تحصیل برادرزاده تو دبیرستان کانادا اقدام کنیم که اون بیاد پیش خودمون؟

 • سلام عرض ادب.من خانمی ۵۰ساله هستم با آیلتس ۶ و فوق لیسانس روانشناسی با معدل ۱۷/۶۰در سال ۹۳ فارغ التحصیل شدم.دوسال پیش با دو دختر۱۹ و ۱۴ ساله برای ویزای تحصیلی اقدام کردیم که رفیوز شدیم به جهت اینکه افسر پرونده قانع نشده بود که بعد از تحصیل برمیگردیم.حالا میخواستم بپرسم اگه من به تنهایی برای پذیرش کالج در رشته کودکیاری اقدام کنم امکان ویزا شدنم چقدر هست؟ در ضمن خاله ی من در ونکوور مهد کودک دارن و گفتن من اگه برم اونجا میتونن جاب آفر من بشن.
  تمکن مالی هم حدود یک ونیم میلیارد میتونم ارائه بدم در بانک.
  ممنون که حوصله میکنین و میخونین.

 • برای توجیح گپ تحصیلی، سابقه کاری که ارائه میشه حتما باید با بیمه باشه یا با مدارک دیگه ای نظیر قرارداد و فیش حقوقی هم قابل اثبات هست؟!

 • و سوال دیگری که داشتم اگر از چند دانشگاه پذیرش بگیرم برای درخواست ویزا فقط باید یکی از آنها را ذکر کنم یا برای بالا بردن شانس دریافت ویزا بهتر است همه موارد ذکر شود؟

 • سلام در Application form دانشگاه تاریخ ورود به کانادا درخواست شده. چه تاریخی رو باید در این فرم ثبت کنم. با توجه به اینکه ورود به تاریخ دریافت ویزا بستگی خواهد داشت که اطلاعی ندارم.

 • سلام وقتتون بخیر
  من ۲۰ سالمه و دیپلم انسانی با معدل ۱۷/۵ دارم
  برای ویزای تحصیلی اقدام کنم شانسی دارم برای پذیرش؟؟ شرایط پذیرش تو رشته های پزشکی چطوره؟؟؟

  • سلام؛ برای رشته های پزشکی باید دیپلم تجربی داشته باشید. ولی با توجه به معدل خوبه تون اگه مدرک زبان هم داشته باشید در کل شرایطتون خوبه برای گرفتن پذیرش از دانشگاه.

 • سلام و وقت بخیر ممنون از پاسخگویی و مطالب مفیدتون. من از چند نفر شنیدم که متاسفانه در حال حاضر خیلی از ویزاها داره ریجکت میشه آیا صحت داره ؟

 • با سلام من ١٨ ساله هستم و برای اخذ ویزای تحصیلی از کالج سنکا اقدام کردم. همزمان با من پدر مادرم هم برای ویزای work permit و startip اقدام کردند. ممکنه این کار در پذیرش ویزای تحصیلی من تداخل ایجاد کنه؟؟؟

 • سلام با توجه به اینکه درخواست ویزای تحصیلی زیاد شده و به همین دلیل نرخ ریجکتی هم بیشتر شده
  ممکنه برای رشته هایی ک درخواست کنندشون کمتره شانس ویزا بیشتر باشه؟چون من لیسانس باستان شناسی هستم برای ارشد باستان شناسی از کانادا پذیرش گرفتم و خب این رشته نسبت به بقیه رشته ها درخواست کننده کمتری داره.
  چون بقیه مدارک و شرایطم کامله میخواستم بپرسم ممکنه این موضوع هم باعث شانس بیشترم بشه؟

 • سلام وقتتون بخیر
  من الان در مقطع کارشناسی با دانشگاهی با رنک معمولی(حدود ۲۵۰) برای ویزا اقدام کرده ام. اگر پذیرش دانشگاه رنک بالا برایم بیاید، خواستم نظرتون رو در مورد تغییر دانشگاه در پرونده ویزا ، در زمان بررسی آفیسر بدونم (با توجیه آنکه دیر برایم پذیرش آمد و من به دلیل تسریع روند ویزا با آن دانشگاه دیگر اقدام کرده ام)، و اینکه آیا بر روی شانس ویزام تاثیر مثبت دارد یا منفی؟

 • سلام خسته نباشید من ۱۸ ساله هستم ار کالج سنکا پذیرش گرفتم تمام مدارک تحصیلیمم با معدل ۱۹ به بالا به اتمام رسونم و مدارک ورزشی و هنری و غیر درسی هم دارم. برای درخواست ویزای تحصیلی میخوام اقدام کنم. خانواده ی پدریم در کانادا ساکن هستند. (از لحاظ تمکن مالی هم مشکلی ندارم)
  ایا به حضور اون ها در کانادا برای ویزام باید اشاره بکنم یا نه؟ اگر بله چه مدارکی از اون ها باید ارسال کنم؟
  و همزمان با مراحل ویزای من پدرم برای startup اقدام میکنه و لزومی داره که من هم به این اشاره کنم در ویزای تحصیلیم یا نه ؟
  برای اطمینان از خوب و درست بودن انگیزه نامه ی ویزام باید چیکار کنم؟
  با وجود شرایط من چهقدر احتمال اکسپ شدن از طرف افیسر ویزا هست؟

 • سلام وقت بخیر ببخشید اینکه میگن دانشگاه های خصوصی مثلfduو بقیه درصد ریجکتی ویزا براشون بالاست صحت داره؟!

 • سلام وقت بخیر – بنده متولد سال ۱۳۸۳ هستم میشه سال ۱۱ دبیرستان – از نظر تمکین مالی بودجه ای تا حدود ۴۰۰ میلیون تومان و از نظر ساپورتر ایران که پدرم باشن شرایط خوبی دارم – دایی من هم پاسپورت کانادا دارن و شهروند حساب میشن معدل دیپلم ندارم هنوز و تسلطم روی زبان انگلیسی خوب هستش – ۹ سال به طور حرفه ای ورزش کردم و تیم ملی جوانان ایران هم دعوت شدم – خواستم بدونم بهترین روش و بهترین زمان برای پذیزش من کی هستش رشته تحصیلم هم شبکه و نرم افزار هستش ممنون

 • با سلام با تشکر از پاسخ شما
  پیرو پست قبل
  بعضی معتقد جدا درخواست بدیم اول همسرم بعد من و برخی میگن همزمان
  نظر شما میشه بدونم؟
  با تشکر فراوان

 • سلام
  بنده خانمم آیلتس ۷ دارن و پذیرش دانشگاه ubc
  بنده هم به عنوان همراه هم سابقه کار دارم و آیلتس ۶ اما یک ریجکتی دارم که به قبل مدرک زبانم برمیگرده و ۲ سال پیش بوده
  با این شرایط فعلی اقدام همزمان معقولانه هست؟

 • سلام من ۳۵ سالمه و لیسانس صنایع غذایی ام.گپ تحصیلی زیادی دارم.به نظرتون با ایلتس ۶ و تمکن مالی خوب میتونم ویزای تحصیلی بگیرم؟

 • سلام من ۲۷ سالمه و دندانپزشک هستم. معدل دیپلمم ۱۸.۸۰ هستش و معدل دانشگاهم ۱۵، آیلتس ۷. به نظر شما می تونم برای لیسانس یا یک دوره ویزای تحصیلی بگیرم؟ متاهل هستم و همسرم بینایی سنجه.

 • سلام من ۱۸ ساله هستم. معدلم ۲۰ و مدرک آیلتس ۷.۵ دارم. میخواستم بدانم درصورت گرفتن پذیرش دانشگاه احتمال ویزا گرفتنم زیاد هست(با داشتن تمکن مالی مناسب)؟

 • سلام وقتتون بخیر
  .ببخشید اگه از تاریخ صدور نامه تمکن مالی از بانک تا تاریخ سابمیت ویزا بیشتر از یکماه شده باشه.با توجه به اینکه دوتا از نامه ها متعلق به حساب بلند مدت بوده و یکی کوتاه مدت .
  افیسر با توجه به این موضوع پرونده رو ریجکت میکنه یا درخواست اپدیت نامه ها رو میده؟

 • سلام
  مثل اینکه دیگه ویزای تحصیلی برای ایرانیا صادر نمیشه هر کی پذیرش می‌گیره دیگه تو ایران اینترنتی درسشو تموم می‌کنه.ایا این خبر درسته؟

 • سلام وقت بخیر
  بنده ۳۴ ساله هستم، لیسانس جغرافیا از دانشگاه تهران و ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه خوارزمی تهران دارم با معدل ۱۷.۸۰ فارغ التحصیل سال ۹۲، زبانم خوبه آیلتس جنرال ۷.۵ دارم و آیلتس آکادمیک ۷ میتونم بیارم. میدونم گپ تحصیلیم زیاده ولی ۸ سال سابقه کار مرتبط دارم ولی ۴ سالش بیمه رد شده برام که از قبلی ها میتونم نامه بیارم. توی یه شرکت معتبر مهندسی محیط زیست بین المللی کار کردم و رزومه خوبی دارم. البته مقاله علمی ندارم چون ارشدم آموزش محور بودم (توی مدرک ننوشته) و مقاله اجباری نبود. متاهل هستم. همسرم هم ارشد حقوق هست و کارمند بانک با ۸ سال سابقه. خونه در تهران و زمین و ماشین بنامم هست. تمکن درحد ۲۰۰-۳۰۰ میلیون میتونم نشون بدم شاید بیشتر. برادر و برادرزاده ام هم سیتیزن کانادا هستن. برادرزادم مونترال هست، شاغله و میتونه ساپورترم بشه.
  ۱- بنظرتون امکان گرفتن پذیرش ارشد مجدد (با فاند یا بدون فاند) ترجیحا رشته های مدیریت پروژه و محیط زیست و ویزای تحصیلی برای من در کانادا هست؟
  ۲- اگه نتونم پذیرش ارشد بگیرم و مدرک graduate diploma, graduate certificate رشته مدیریت پروژه پذیرش بشم بهم ویزا میدن؟
  ۳- اگه همسرم بخواد باهام بیاد و درخواست ویزای open work permit بده شانس ویزا میاد پایین؟

  • سلام؛ مدرک زیانتون خوب هست امکان گرفتن پذیرش هست برای ارشد مجدد. بهتره که برای ارشد مجدد اقدام کنید چون مقاله ندارید برای دکترا اقدام نکیند.تنها اقدام کنید شانس ویزاتون بیشتر خواهد بود.

 • سلام و وقت بخیر.
  من اخیرا نامه ادمیشن را از دانشگاه گرفتم. می‌خواهم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ولی به تازگی (کمتر از یک ماه) با همسرم ازدواج کردم و خوب فاصله زمانی بین تاریخ ازدواج و تاریخ درخواست برای ویزا خیلی کم هست. می‌خواستم ببینم این مورد برای ویزای تحصیلی من مشکلی ایجاد می‌کند؟ آیا برای ویزای همراه می‌توانم اقدام کنم؟ و اگر می‌توانم به صورت همزمان باید اقدام کنم یا جدا؟
  با تشکر

  • سلام؛ هم می تونید درخواست open work permit درخواست بدید برای همسرتون. هم اینکه اول خودتون درخواست بدید ویزا بهتون تعلق بگیره و بعد از حضور در کشور کانادا دعوتنامه ارسال کنید برای همسرتون.

 • با سلام.دختر بنده ۲۰سال و۲ماه سن دارند و دیپلم هنرستان رشته گرافیک رو اخذ کردند مدرک زبان ندارند و زبان ایشان در حد مبتدی میباشد که چند ماهی نیز استاد زبان بصورت خصوصی گرفتم ولی بی فایده بود ایشان خواستار تحصیل در کانادا هستند و عقیده دارند پذیرش مشروط رو از کالج در کانادا میشه گرفت و در محیط بهتر میتونه زبان رو یادبگیره.سوآل بنده۱ آیا با توجه به نداشتن مدرک زبان میشه پذیرش گرفت بصورت مشروط۲ آیا در صورت گرفتن پذیرش مشروط از کالج چند درصد امکان ویزا گرفتن تحصیلی هست و آیا ریجکت نمیشه۳ در صورت اخذ پذیرش و ویزا هزینه کلاسهای زبان که میبایست قبل از ورود به کالج رو طی کنن چقدره حدودآ و هر ترمش چند ماه هست معمولآ۴ آیا ایشون میتونن از طریق ویزای تحصیلی که اخذ شده برای من که پدرش هستم و ۵۰سال سن دارم یا مادرش که ۳۹سال سن داره یا هردومون جهت اخذ ویزا اقام کنن؟در ضمن از بابت تمکن مالی و گردش حساب مشکلی نداریم.ممنونم بخاطر صبر و شکیبائیتون و بخاطر سوالات زیادم.با تشکر

  • سلام؛ احتمال گرفتن پذیرش هست و پذیرش مشروط به زبان اما شانس ویزاتون میاد پایین. بستگی به کالجی که اقدام می کنید داره هزینه ای که قراره پرداخت کنید.

 • سلام .بسیار بسیار واضح و شفاف توضیح فرمودید. من کارشناس ارشدم و دوست دارم بر ای دکترا ادامه تحصیل بدم همسر و دو فرزند۶ و ۱۰ ساله دارم .امابه دلیل نداشتن شرایط مالی و پول کافی هنوز نتوانستم درس بخوانم .فکر می کنم ا ل باید کار پیدا کنم و بعد درس بخوانم .در ضمن مهارتهای در زمینه هنری و ورزشی و فنی دارم

 • با سلام
  من دارای مدرک کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی از دانشگاه آزاد تهران درسال ۸۴ با معدل ۱۷ هستم. از سال ۸۹ دارای لابراتوار دندانسازی بامجوز وزارت بهداشت بودم. ( ضمنا از سال ۸۳ شروع به کار کردم تا سال ۹۲ ) درسال ۹۲ به بلاروس رفتم برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی، با معدل بالا فارغ التحصیل شدم. یک سال هست به ایران برگشته ام. اما هنوز در ایران مدرکم تایید نشده، میخواستم بدانم با این شرایط میتوانم برای کار و یا تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا اقدام کنم.؟
  ضمنا خانم بنده لیسانس حسابداری و سابقه ۱۰ ساله بیمه هم دارد.

  • سلام، برای هر دو مدرک تحصیلیتون در صورت داشتن مدرک زبان می تونیم برای تحصیلی کانادا براتون اقدام کنیم.

 • با سلام من ٢٧ ساله هستم سال ٩۵ فارق التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه دولتی تهران شدم و در حال آماده شدن برای آزمون زبان هستم،و ویزای مولتی ۵ ساله دارم که یکسال اعتبار داره و یکبارهم سفر کردم به کانادا و مادربزرگ و خاله ام کانادا هستند و سیتیزن هستند میخواستم شرایط ویزای تحصیل و روند اجازه تحصیل در کانادا با داشتن ویزای ویزیتوری ایا نیاز به انگشت نگاری مجدد هست که چه بسا تا ده سال در سیستم انگشت نگاری هست روند ادامه تحصیل با شرایطم را لطفا راهنمایی بفرمایید

  • سلام؛ شرایط کلی تون خوب هست و بخاطر ویزای توریستی کانادا که دارید شانس زیادی دارید برای گرفتن ویزاتون.

 • سلام و وقت بخیر من ۲۵ سالمه معماری خوندم مدرک آیلتس ۷ آکادمیک دارم و ۳ سال سابقه کار با بیمه به عنوان کارمند بازرگانی میخواستم ببینم شرایط بورسیه شدن یا کمک تحصیل خواهم داشت برای رشته MBA رو دارم ؟

  • سلام؛ برای گرفتن پذیرش شرایطتتون خوب هست اما برای گرفتن فاند باید با دانشگاهها مکاتبه کنیم.

 • سلام. ۳۲ ساله هستم. دیپلوم هستم. میخوام برای تحصیل کانادا برم. تمکن مالی خوبی دارم. البته میخوام همسر و فرزندان ام را هم در کنار خود داشته باشم. آیا امکان دارد ؟ ممنون

 • سلام وقتتون بخیر من درحال حاضر دارم رشته میکروبیولوژی میخونم و میخواستم انصراف بدم برای رشته مکانیک خودرو در کانادا اقدام کنم سنم ۲۰ سال هست وسطح زبانم هم متوسط رو به بالا هست و میخواستم که مدرک زبان رو داخل کانادا بگیرم و گردش حساب خیلی خوبی هم دارم خوش حالم میشم اگه کمک و راهنمایی کنید باتشکر

 • سلام وقت بخیر
  من ۱۸ ساله هستم و قصد دارم که اقدام کنم برای ویزای تحصیلی کانادا گردش حساب خوبی دارم و هنوز کلاس زبان رو کامل نکردم ولی در صدد گرفتن آیلتس هستم
  به نظر شما این سن زمان خوبی است برای اقدام ؟
  و اینکه نمره های خیلی خوبی دارم آیا امکان گرفتن ویزا هست ؟

 • سلام.من از دانشگاه براک برای ترم می پذیرش گرفتم و الان دارم مدارکمو برای سفارت آماده میکنم. خالم کانادا زندگی میکنه و برای من هم دعوتنامه داده و هم خونه ای ک اونجا دارن و حقوق و حساب بانکی رو معرفی کرده . مامان و بابامم ایران هستن و از اینجا سند خونه و زمین و حساب بانکی معرفی کردن. مجرد هستم و خب پیوندم با مبدا فکرمیکنم قوی باشه بخاطر مامان بابام ک اینجان و سندی ک بناممه.چقدر احتمالش هست ک ریجکت بشم؟😔خیلی دارم ناامید میشم بخاطر ریجکت شدن بعضیا

  • سلام؛ شانس ویزاتون زیاد هست و ساپورتر در ایران و کانادا دارید اما باید همه مدارک رو کامل ارائه بدید که احتمال ویزا شدنتون زیاد باشه.

 • سلام . وقتتون بخیر .
  تو یه قسمت گفته بودید در بعضی موارد میشه اقامت دائم گرفت . ما اگه بخوایم اقامت دائم بگیریم باید چیکار کنیم و چی به افسر پرونده بگیم . ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام، وقتتون بخیر
  من پذیرش کالج گرفتم و درحال تهیه مدارک برای ویزا هستم. آیا اینکه برادر من ساکن کانادا و سیتیزن هستند در اخذ ویزای من کمک می کنه؟
  اگر من دعوتنامه از برادرم بگیرم و به همراه پذیرش ارائه بدم کمکی می کنه یا بهتر است از برادرم صحبتی نکنم؟

 • سلام من ترکیه هستم
  میشه بفرمایید هزینه اقدامتون برای ویزای تحصیلی من و همسرم چقدر میشه
  خودم ۳۴ سالمه همسرم ۳۹ سال

 • سلام
  من ۲۳ سالمه کارشناسی میکروبیولوژی خوندم دانشگاه آزاد معدلم ۱۵/۷۷ هستش و سابقه کار ندارم در حال آمادگی برای گرفتن مدرک دولینگو هستم،گردش مالی هم تا یک میلیارد و نیم میتونم ثابت کنم ،میخواستم بپرسم من برای کالج دوساله رشته تکنسین آزمایشگاه شیمی اقدام به پذیرش کنم شانس بیشتری دارم ؟ یا برای دانشگاه مقطع لیسانس رشته بیوتکنولوژی اقدام کنم شانس بیشتری دارم برای پذیرش و بعدش همینطور ویزا گرفتن؟
  برای درخواست فرستادن به دانشگاه یا کالج برای گرفتن پذیرش از همون اول باید مدرک دولینگو رو ارایه بدم یا بعد از اینکه دانشگاه درخواست رو قبول کرد و پذیرش رو دادن مدرک رو میخوان؟

  • سلام؛ از لحاظ بحث پذیرش دانشگاه یا کالج پذیرش می دن ولی برای دانشگاه شانستون بیشتر.برای گرفتن پذیرش بهتر مدرک زیان ارائه داده بشه اگه نه پذیرش دانشگاه شرطی داده میشه که هزینه اضافه میشه بهش.

 • سلام
  دو فرزند دارم یک دختر ۸ ساله و یک دختر ۳ ماهه
  برای ویزای دانش آموزی می تونم اقدام کنم؟
  همسرم در ایران می مانند
  تمکن مالی هم داریم

  • سلام؛ دختر ۸ ساله رو می تونید اقدام کنید اما فرزند ۳ ماه که نمی تونیئد تحصیلی اقدام کنید.

 • با سلام و تشکر بابت راهنمایی های شما.
  من تابستان امسال درخواست ویزای تحصیلی دادم. تمکن مالی که ارائه دادم با نرخ دلار ۳۰۶۵ تومان و به مبلغ ۶۴۴۵۰ دلار کانادا توسط بانک صادر شده بود. البته پول من در صندوق سرمایه گذاری سهام بانک بود و نامه بانک اعلام میکرد که من ۲۰۰۰ واحد سهام به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان و معادل ۶۴۴۵۰ دلار کانادا دارم. این مقدار از میزان پولی که دانشگاه گفته بود به عنوان تمکن برای هزینه های تحصیل و زندگی سال اول ارائه بدهید (۲۷۰۰۰ دلار)، بیشتر بود.
  از طرفی در مدارک خواسته شده در اپلیکیشن آنلاین study permit، چیزی به عنوان اینکه ثابت کنید بعد از تحصیل کانادا را ترک میکنید خواسته نشده بود.
  چند روز بعد از سابمیت، نامه بایومتریک آمد اما به دلیل مشکلات پروازها و VAC ها، برای انگشت نگاری نرفتم.
  بعد از حدود ۳ ماه و نیم، نامه ی رد شدن درخواستم به این دلایل ارسال شد:
  I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on the purpose of your visit.
  I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on your personal assets and financial status
  طی نامه ای عنوان کردم از من مدرکی که ثابت کند بعد از تحصیلم کانادا را ترک میکنم خواسته نشده بود، و حاضرم الان چنین چیزی را ارسال کنم. همچنین اگر در مبلغ یا نوع مدرک تمکن مالی ام مشکلی هست بگویید تا اصلاح شده اش را بفرستم. اما تنها جوابی که دادند این بود که باید دوباره درخواست ویزا بدهید و مدارک جدید را طی آن بفرستید.
  میخواستم بپرسم به نظر شما کجای کار ایراد داشته که بتوانم در درخواست جدیدم اصلاحش کنم.
  سپاسگزارم

  • سلام؛ این مبالغ که دانشگاه خواسته بهتره به ارز ازاد حساب بشه، ارز دولتی ۲۰۰ میلوین تومان کمتر از اون هزینه ای هست که برای شهریه تون در نظر گرفته میشه . ایرادی که گرفته ن بابت هدف از سفر هست که کاورلتر قوی تر نوشته بشه که هدف از تحصیلتون چی هست. راجع به مدارک بانکی بهتر با ارز ازاد حساب بشه هم گردش هم تمکن ارائه بدید. اعتراض تک جواب نمی ده مجدد بایداقدام بشه.

 • سلام من از دانشگاه university of Canada West برای ارشد پذیرش گرفتم شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه trinity western و Tompson rivers هم دارم میخواستم بدونم برای ویزا شانس کدومش بیشتره

 • سلام
  تو ایران ارشد گرفتم و الان برای ارشد مجدد اقدام کردم و یک ترم غیر حضوری تو دانشگاه کانادایی از ایران درس خوندم ولی برای ویزا که درخواست دادم تو برگه ریجکتی بهم اعلام کردن که بعلت تای خانوادگی پروندم رد شد. مجرد هستم و خانوادم تو ایران هستن و تای رو عملا دارم . بنظر شما چه کاری باید کنم؟

 • سلام
  من متاهل هستم و ٣۴ سالمه آیا میتونم برای ارائه سند املاک والدینم رو ارائه بدم یا باید حتماً به نام خودم باشه سند ملک؟
  توان ارائه حساب مالی رو دارم

 • سلام وقتتون بخیر ،من ۱۸ سالمه و از کالج جورج براون پذیرش گرفتم بدون مدرک زبان مدارک مالی من شامل دو حساب سپرده یکساله ۲۸۲ میلیون و یک حساب ۱۹۰ میلیون یک ماشین یک زمین و نامه اشتغال به کار پدر با حقوق ۳۵ میلیون(البته یک ماه قبل استخدام شدن در اون شرکت) برای رزومه هم چندین برنامه کاربردی مرتب با رشته و چند مقام ورزشی و هنری و دو زبانه بودن ارائه دادم
  به نظرشما چقدر احتمال ویزا شدن من وجود داره؟

  • سلام؛ هم از لحاظ سنی هم مدارک بانکی و مدارک شغلی پدر شانس زیادی برای گرفتن ویزا دارید.

 • سلام. ممنون از پاسخ هاتون و امیدوارم سلامت باشید.
  ببخشید تعدادی از دوستان که قبلا ویزا گرفتن میگفتن تمکن که موجودی رو نشون میده کافیه و ما گردش و میانگین نگرفتیم.
  درواقع من هم پول ریختم و تمکن گرفتم ولی میانگین چندماهه حتما پایین هست و نمی خوام ارائه بدم.
  اول اینکه این میانگین مثلا برای سلف فاند با شهریه حدود ۹ هزار تا چقد باید باشه؟ و اینکه اگر ارائه ندیم خیلی ریسکی هست یا نه؟

  • سلام؛ باید گردش ۴ ماهه و تمکن مالی رو با هم ارائه بدید به سفارت . تمکن تک رو ارائه بدید بدون گردش جز کسری مدرک شما به حساب میاد.

 • منظورتون از تمکن مالی اینه ک باید پول نقد باشه و اطلاعات حساب بانکیو بهشون بدیم یا سند خونه و ماشین و … باشه نمیشه؟ چون پول ما نقد نیست و همشو زمین خریدیم

 • با سلام. ایا میتوان با ویزای توریستی فرزند را به کانادا برد و استادی پرمیت را از کانادا دریافت کرد؟ من قصد دریافت ویزای تحصیلی دارم و نمیتوانم از ایران اقدام برای ایشون بکنم چون انگشت نگاری ندارد ولی خودم انگشت نگاری معتبر دارم.

  • سلام؛ بله می تونید فرزندتون رو ببرید و درخواست پذیرش بدید براش و بعد از دریافت پذیرش درخواست استادی پرمیت بدید.

 • سلام، من ۳۰ ساله هستم و مدرک ارشد صنایع دستی از دانشگاه دولتی دارم و گپ تحصیلی هم ندارم و ملک به نامم هست در ایران و حساب بانکی خوبی دارم و اینکه متاهل هستم و فعلا تنها میخوام اقدام کنم برای ویزای تحصیلی. به نظرتون شانس گرفتن ویزا برای کالج رو دارم ؟ با توجه به اینکه ارشد دارم و میخوام کالج بخونم.
  و آیا اینکه خواهرم مقیم کانادا هستن در روند گرفتن ویزا تاثیری خواهد داشت؟

  • سلام؛ بهتر هست برای دانشگاه اقدام کنید شانس گرفتن ویزاتون بیشتر هست. و اینکه از خواهرتون هم حتما دعوت نامه بگیرید خیلی تاثیر گذار هست.

 • سلام وقت بخیر
  من ۳۶ ساله هستم و همسرم ۳۵ ساله
  از یک دانشگاه خصوصی تو کانادا پذیرش گرفتم برای مستر مجدد mba که دولینگو رو قبول میکنه نمره ۱۱۵دارم
  گپ تحصیلیم حدود ۹سال هست اما ۹ سال سابقه کارمرتبط دارم.
  تمکن مالی دارم معدل فوقم هم ۱۷.۳۰
  میخوام بدونم همسرم به عنوان همراه همزمان با من درخواست بده و اینکه شانس ویزا داریم؟

  • سلام؛ کلا اگه تنهایی اقدام کنید شانستون بیشتر هست برای گرفتن ویزا. همسر شما هم می تونن همراه شما اقدام کنن اما شانس ویزاتون رو میاره پایین.

  • میشه بفرمایید اسم دانشگاهی که پذیرش گرفتید چی هست؟ منم دنبال دانشگاه یا کالجی هستم که دولینگو قبول کنه

 • سلام . ممنون از مطالب بسیار خوبتون
  من پذیرش از کالج گرفتم و الان میخام برای ویزا اقدام کنم
  -آیا مدارک ترجمه شده بامهر مترجم کافی هست یا اینکه تاییدیه دادگستری هم لازمه؟
  -در یه قسمتی ازسایت گفته بودید ویزای تحصیلی دو مرحله ای شده و بعد از ویزاشدن میتونیم برای انگشت نگاری
  اقدام کنیم . آیا هنوز هم روال به همین صورت هست؟
  -مدارک تحصیلی حتما باید با سیستم کانادا معادل سازی بشه؟

  باتشکر

  • سلام؛ برای ترجمه مدارک مهر دالترجمه رسمی کفایت می کنه. بله می تونه دو مرحله ای هم باشه براتون چون هنوز یه سری از دانشگاهها هنوز انلاین هستن. اما پیشنهاد ما اینه که انگشت نگاری انجام بشه که پروسه ویزا زودتر انجام بشه و جواب بیاد. راجع به معادل سازی برخی دانشگاهها معادل سازی می کنن.

 • سلام اگر من نامه پیشنهاد شغل از یک کشور دیگر غیر از ایران ،مثلا فرانسه ارائه بدم که بعد از پایان تحصیل کارشناسی ارشد از کانادا ،بعنوان تای میتواند خوب باشد یا اینکه حتما باید این پیشنهاد از داخل ایران باشد

  • سلام؛ وابستگی های شغلی مالی و عاطفی به ایران داشته باشید مهم هست مشکلی نیست از کشور دیگه باشه مدارک شغلیتون ولی از ایران باشه بهتر هست.

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه با ایلتس۶.۵ و معدل ۱۸.۶۰ از کالج خصوصی cdi در ونکوور پذیرش رشته dental assisting رو گرفتم و اردیبهشت کلاس ها شروع میشه، الان درگیر کارای ویزا و انگشت نگاری هستم ، تنها دارم میرم و خانوادم ایران هستن ، از لحاظ تمکن مالی ام اوکیم ، ب نظرتون چقدر شانس گرفتم ویزا دارم ؟
  نمره ایلتسم اوکیه ؟ و اینکه خصوصی بودن یا دولتی بودن کالج تاثیر داره روی ویزا ؟
  ممنونم

  • سلام؛ هم سن هم معدل هم نمره زبانتون عالی هستش که برای پذیرش کالج که گرفتید اگه مدارک مالی هم خوب باشه احتمال ویزا شدنتون هست.

 • سلام وقت به خیر
  ایمیل شروع بررسی ویزای ما بعد از ایمیل تایید انگشت نگاری حدود یک ماه و بیست روز پیش آمد البته دو هفته پیش هم یک رسید پرداخت می خواستن که آن هم آپلود کردیم با توجه به تجربه شما مطابق با شرایطی که خدمتتون گفتم احتمال قبولی ویزا بیشتر است یا رد شدن آن؟

  • سلام؛ اصلا مشخص نمی کنه متاسفانه با این شرایطی که توضیح دادید ویزاتون اکی میشه یا نه.

  • سلام؛ بستگی به مدارک و شرایطی که مسافر داشته و پرونده ش بوده . جهت مشاوره با مشاورین ویزالند تماس بگیرید.

   • سلام
    وقت بخیر

    پسرم شانزده ساله و کلاس دهم تیزهوشانه . کدنویسی کامپیوتر انجام میده و تا الان چند بازی کامپیوتری و اپ آموزشی ساخته. سطح زبان ش هم خوبه.

    از چند سالگی می تونه در دانشگاه یا کالج های کانادا بصورت «غیرحضوری» شروع به تحصیل کنه؟

    • سلام؛ الان اگه کلاس ۱۰ هستن برای سال بعد کلاس ۱۱ می تونیم ثبت نام کنیم. یا اینکه مدرسه رو تموم کنن برای لیسانس رشته های کامپیوتری اقدام کنیم. غیر حضوری هم که باید رشته های غیر حضوری ثبت نام کنن.

 • سلام. پسرم شانزده ساله و مشغول به تحصیل در دبیرستان تیزهوشان است. سطح زبان خوبی دارد و کدنویس کامپیوتر است و تاکنون چند اپ بازی و آموزشی ساخته است.
  آیا امکان دارد که از ترم آینده در دانشگاه های کانادا بصورت غیر حضوری تحصیل کند؟

  تمایل دارم که در ایران حضور داشته باشد اما در دانشگاه معتبری در کانادا تحصیل کند. بنابراین نیازی به اخذ ویزا هم نباشد.
  آیا امکانپذیر است؟

  • سلام؛ تحصیل به صورت انلاین امکانش هست که ویزا نخواد براتون اقدام کنیم . ولی باید کرسهای انلاین رو انتخاب کنید.

 • سلام وقتتون بخیر، برای پر کردن گپ تحصیلی، بیمه خود اشتغالی مه از طرف سازمان نظام مهندسی رد کنم برای خودم میتونه جزو سابقه کار به حساب بیاد؟
  رشته لیسانسم عمران-عمران و ارشد هم عمران-محیط زیست هر دو دانشگاه دولتی، اسفند ۹۵ دفاع کردم و سابقه بیمه مرتبط با رشته ام ندارم، میتونم عنوان کنم معلم خصوصی ریاضی و زبان بودم؟ این ها تاثیری داره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید و اینکه چقد شانس دارم که ویزا بگیرم با این چند سال گپ تحصیلی؟

  • سلام؛ نداشتن گپ تحصیلی خیلی مهمه برای ویزای تحصیلی کانادا، بهتر هست که ابن گپ رو کاور کنید و بیمه مرتبط به شغل حتما می خواد. و نمی شه گفت صدر در صد کاور نشه ریجکت می شید و بهتر گپ تحصیبلی نداشته باشید.

   • ممنونم،میشه دقیقا بهم بگید چطوزی کاورش کنم؟ آیا بیمه حتما باید رد شده باشه در یک شرکت مرتب با رشته خودم تا جزو سابقه کار به حساب بیاد؟ یا اینکه نامه اشتغال به کار در یک شرکت مثلا مهندسی، کافی هست؟

    • سلام؛ بهتر هست که نامه اشتغال به کار با سابقه بیمه مرتبط به کار و فیش حقوقی داشته باشید .

 • سلام. من پذیرش بدون مدرک زبان در مقطع ارشد از دانشگاه ونکور آیسلند دارم ۳۶ سالمه و متاهلم برای ویزا شدنم راهنمایی میخوام البته خودم میخوام کارامو انجام بدم نامهام نوشتم ولی نیاز دارم نامه هام بررسی بشن و شانسمو بالا ببره ممکنه کمکم کنید؟

  • سلام؛ برای بررسی کردن مدارک حتما هزینه گرفته می شه. هزینه ویزا ۶۰۰ دلار هست و بعد از ویزا هم ۶۰۰ دلار دیگه گرفته میشه. ولی چون نامه ها و فرمها رو خودتون انجام دادید ۱۰۰ دلار کم میشه .

 • سلام خسته نباشید
  من چند تا سوال داشتم
  ۱: به نظر شما تمکن ۵۰۰میلیون با گردش چهارماه بهتره یا تمکن ۶۰۰با همون گردش چهارما
  ۲:من ۱۵سالمه به نظرتون اگر بخوام تا ۱۶ الی ۱۷سالگی اقدام برای ویزا کنم شانس به خاطر بالا رفتن سن هرسال کمتره میشه آیا درسته؟
  ۳: وقتی از دبیرستان شبانه روزی کانادا اقدام می‌کنیم در بحث قیم مدرسه در برگه پذیرش که ارائه می‌دهد آیا ذکر شده است که قیم از طرف مدرسه است یا خیر
  ۴: به نظر شما بهترین زمان برای اقدام ویزای تحصیلی کی هست
  ۵: و مبلغ برای ارائه مدارک به سفارت باید از چه طریق واریز شود
  ۶:و مدارک برای ارائه درخواست ویزای تحصیلی چه مدارکی هستند
  و در آخر هم امکان داره که سفارت به مدرسه در کانادا ایمیل یا تماس بگیرد که اصلا همچین فردی در مدرسه شما پذیرش گرفته است یا نه همان نامه پذیرش از مدرسه کافیه

  • سلام؛ خوب هر چقدر مانده حسابتون بیشتر باشه و گردش حسابتون خوب و متناسب با مانده تون باشه بهتره واسه ویزاتون. هر چی سن کمتر باشه شانس ویزاتون بیشتر هست. فرم از طرف مدرسه داده میشه. لینک مدارک ویزا رو هم میتونید از رو سایت ویزالند دانلود کنید. امکان استعلام از سمت سفارت هم هست.

 • باسلام و عرض ادب
  بنده دارای سن ۴۰سال متاهل، دارای لیسانس بازرگانی دانشگاه دولتی معدل ۱۳.۵۰ و فوق لیسانس بازاریابی دانشگاه آزاد ۱۶.۵۰ لطفاً بفرمائید میتونم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بازرگانی یا بازاریابی به کانادا اقدام کنم؟
  فراغت تحصیل لیسانس سال ۸۹
  فراغت تحصیل فوق لیسانس سال ۹۵
  در حال دریافت مدرک آیتلس ۶.۵
  سابقه کار ۱۳سال مرتبط با بیمه
  از راهنمایی شما سپاسگذارم

  • سلام؛امکان اقدام کردنتون هست هم برای بازرگانی هم برای بازاریابی اقدام کنید برای ارشد، اما سنتون یه مقدار بالا هست.

   • سلام ضمن تشکر از پاسخ شما، میخواستم بدونم موسسه شما میتونه برای من ویزای تحصیلی رشته ی بازاریابی یا MBA کانادا رو دریافت کنه؟ اگه اوکی هست لطفاً حداکثر زمان تحویل مدارک رو اعلام فرمائید.
    ضمناً به نظر شما برای دریافت راحت تر ویزای تحصیل، موقتاً خودم تنها اقدام به ویزا کنم (برای جلب نظر افسر سفارت) و بعداً که ویزا گرفتم بخوام برای همسرم با فرزندم اقدام کنم بهتر نیست؟ لطفاً راهنمایی کنید متشکرم

    • سلام؛ برای MBAمی تونیم اقدام کنیم تماس بگیرید دفتر جهت مشاوره لطفا. و قطعا تنهایی اقدام کنید شانس ویزاتون بیشتر میشه.

 • سلام من ۳۴ سالمه لیسانس صنایع غذایی دانشگاه ازاد با معدل ۱۵/۸۰ دارم.ایلتس ۶ دارم.ولی گپ تحصیلیم زیاده.اگر یه تمکن مالی قوی بدم مثلا پدرم اسپانسر بشه و من ۸ تا سند خونه و ماشین بدم احتمال داره بتونم ویزا بگیرم.

  • سلام؛ گپ تحصیلی در صورتی که با کار مرتبط ترجیحا با بیمه پر شده باشه مشکلی نیست می تونید اقدام کنید، مدارک بانکی هم باید از نظر مالی تمکن تون و گردش حسابتون قوی باشه اسناد ملکی هم داشته باشید.

 • سلام خسته نباشید
  ۲۲ساله هستم دانشجو مهندسی مکانیک دانشگاه دولتی معدل سال دوم دبیرستانم ۱۸.۴۴و سوم۱۷.۵۶ و چهارم۱۵.۵ هنوز درسم تموم نشده و فعلا معدل دانشگاه ۱۴.۸۶ که بیشتر خواهد شد مدرک زبان ندارم ولی دارم درس میخونم برای آیتلس ۶.۵ میخوام برای کالج رشته برنامه نویسی اقدام کنم در کانادا فامیل ندارم و سه تا خونه و یک آموزشگاه زبان داریم
  میخواستم ببینم شانس ویزا شدن دارم؟

  • سلام؛ مدارک مالی اگه اکی هست اگه مدرک زبان رو هم با نمره ۶.۵ اکی کنید امکان ویزا شدنتون هست.

 • سلام، وقتتون بخیر
  ۳۳ ساله هستم ، کارشناسی مهندسی برق با ۹ سال سابقه بیمه و همسرم ۳۵ ساله کاردانی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه فنی و حرفه ای و کارشناسی روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی با ۱۳ سال سابقه ی بیمه.
  تمکن مالی مون هم خوبه ، خونه داریم که قصد فروشش رو نداریم و ماشین و حدودا ۴۰ هزار دلار تمکن مالی نقدی
  مدرک زبان هم نداریم.
  ویزای تحصیلی کانادا ترجیحا برای همسرم می تونیم اقدام کنیم؟

  • سلام؛ شانس ویزا شدن شما در صورت نداشتن مدرک زبان پایین میاد. ولی اگه معدلتون بالای ۱۵ باشه میشه واستون اقدام کرد.

 • سلام من ۳۰ سال دارم لیسانس زبان ایلتس اکادمیک ۷
  خواهرم سیتیزن هستن هردوشون
  پدر مادرم pr کانادا
  میخواستم ببینم افیسر به رشته تحصیلی کالج و مدت زمان تحصیل کار داره ؟
  من یه رشته دیپلما پیدا کردم ۳ ترم یکساله هست
  چقدر احتمالش هست ویزا شم؟
  همسرم بعد بخواد اقدام کنه ویزای open work احتمال داره بهش ویزا بدن ؟
  و ایا مدرک ایلتس میخواد ؟

  • سلام؛ از نظر مدارک بانکی مدارک خودتون اوکی هست و کفایت می کنه از هر حسابی گردش حساب می گیرید از همون حساب باید تمکن مالی گرفته شود.

 • سلاو و وقت بخیر
  بنده ۱۸ سال تمام دارم البته یک ماه و نیم دیگه ۱۹ سال تمام میشوم،پذیرش از دبیرستان در تورنتو گرفتم، از لحاظ تمکن اصلا مشکلی نیست، یک حساب ارزی معادل ۱۵۰هزار دلار کانادا به نام خودم، یک حساب ارزی ساپورتر که پدرم هستن معادل ۲۸۰هزار دلار کانادا که البته هر دو حساب به نرخ دلار بانکی حساب شده، دو سند خانه والدین، دو گواهی حصر وراثت والدین، دو سند ماشین والدین، و نامه اشتغال به کار خودم و والدین، من برای ویزا اقدام کردم، میخاستم ببینم چند درصد احتمال قبول شدن و ریجکت نشدنم وجود داره، ممنون از شما

  • سلام؛ مدارکتون اوکیه با توحه به مدارک بانکی خوبی هم که دارید اگه از لحاظ چیدمان و کار اجرایی درست انجام داده بشه شانس زیادی برای گرفتن ویزاتون هست.

 • سلام وقت بخیر
  من همسرم ویزای work study گرفتن و من به عنوان همراه work permit
  برای پرواز ترکیش که تهیه کردیم خیلی ها میگن چون من الان job offer از کانادا ندارم به من ok to board نمیده
  میخواستم ببینم شمامیتونید راهنماییم کنید و اطلاعاتی به من بدهید.
  ممنون

  • سلام؛ هیچ مشکلی برای ورود به کشور کانادا ندارید جون روی ویزای شما خورده شده که work permit هست.

 • باسلام مجدد
  ایا بنده میتونم با ویزای تحصیلی فرزندانم وهمسرم هم باخودم ببرم طوریکه شانس گرفتن ویزای تحصیلی خودم هم پایین نیاد.مرسی

  • سلام؛ بری اخذ ویزای تحصیلی بهتر هست افیس رو قانع کنید که وابستگی عاطفه در ایران دارید و اگه بخواهید با همراهانتون اقدام کنید شانس گرفتن ویزای شما میاد پایین .

 • باسلام واحترام
  بنده لیسانس پرستاری از یکی بهترین دانشگاههای دولتی ایران رو دارم قصد گرفتن ویزای تحصیلی کانادا رو دارم منتها ۱۶سال گپ تحصیلی دارم ولی این مدت در رشته خودم کار کردم ونیروی رسمی دولتم و۱۶سال سابقه ی بیمه دارم مدرک زبان هم دارم ایا شانسی واسه گرفتن ویزای تحصیلی دارم؟

  • سلام؛ اولا باید بدونیم چند سالتون هست ما معمولا به مسافرا میگیم زیر ۴۰ سال شانس بیشتری وجود داره برای ویزای تحصیلی، شرایط شما خوب هست و اینکه گپ تحصیلی ندارید و امکان گرفتن ویزا رو دارید اما خوب سن هم مهم هست برای گرفتن ویزای تحصیلیتون.

 • سلام ۲۶ سالمه و ایلتس ۶/۵ دارم لیسانس حسابداری معدل ۱۵/۲۰ و ارشد مدیریت ۱۷/۲۰ ولی gre ندارم ایا امکان گرفتن پذیرش و ویزای کانادا برای مستر وجود داره؟

  • سلام؛ اگر برای رشته MBA منظورتون هست معدلتون خوبه، نمره زبانتون هم خوب هستش امکان گرفتن پذیرش هست، جی ار ای هم یه سری دانشگاهها هست که نیاز ندارن.

 • سلام
  من ۳۳ سالم هست و دیپلم دارم.
  سال ۲۰۱۲ رشته معماری در پلی تکنیک میلان قبول شدم و شروع کردم درسمو ولی متاسفانه سال ۲۰۱۵ به دلیل بیماری پدرم مجبور به برگشت به ایران شدم و نتونستم مدرکمو بگیرم.
  معدل دیپلمم ۱۸،۴۲ هست و دو سری امتحان آیلتس دادم و جفتش ۶.۵ شدم ( الان اعتبار نداره)
  میخواستم ببینم شانسی برای پذیرش از دانشگاه یا کالج دارم به نظرتون؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام ؛
   بله شانس بالایی برای پذیرش از دانشگاه دارید.
   برای اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ویزالند در تماس باشید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳
   خانم سلمانیان

 • سلام روز بخیر من از دانشگاه تامپسون ریورز پذیرش دارم .میخواستم بدونم الان برای ویزا بخوام اقدام کنم مراکز انگشت نگاری فعالن؟

 • سلام
  من نزدیک ۱ سال هست که‌ مشغول به تحصیل در مقطع دکتری در یکی از دانشگاه‌های ترکیه هستم و برای سپتامبر ۲۰۲۱ از کانادا پذیرش فول‌فاند دکتری گرفتم. چطور میتونم این قسمت رو پوشش بدم که مشکلی پیش نیاد؟ حتما باید اشاره کنم که الان دارم دکتری میخونم و میخوام انصراف بدم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه و امسال می خوام دیپلم بگیرم و برای لسل کالج مونترال درخواست پذیرش کنم. من توی کانادا خالم و پسر خالم هستن برای ساپورت مالی و هزینه اقامت. می خواستم بدونم اگه از کالج پذیرش بگیرم فقط با ارائه مدارک توسط خالم و پسرخالم برای حمایت مالی چقدر احتمال گرفتن ویزای تحصیلی وجود داره ؟

  • سلام؛
   شما باید علاوه بر مدارک مالی و شغلی ساپورتر در کانادا ، مدارک مالی و شغلی از خودتان یا پدر مادر و ساپورتر در ایران هم ارائه بدید.

 • سلام وقت بخیر. من از کاج سنکا در دوره ۳ ساله برنامه نویسی و تجزیه وتحلیل برای ترم ژانویه پذیرش گرفتم. ۲۶ سالم هست. دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی با معدل ۱۴ آخرین مدارک تحصیلیم هست. مدت ۶ سال هست که با سابقه همراه با بیمه در یک شرکت کامپیوتری بعنوان طراح و توسعه دهنده وبسایت و اپلیکشن کار میکنم. مدارک فنی حرفه ای مرتبط هم دارم. آیا با تمکن مالی مناسب( ۵۰۰ م – ۳ تا خونه – چند تکه زمین کشاورزی) و دولینگو ۱۲۰ شانسی برای اپروو اولیه و بعدا ویزا شدن دارم. چون خیلی از خبرها فقط برای مقاطع ارشد و دکتری هست و اصلا اماری از قبولیه ویزاها و حتی اپروو اولیه در خصوص کالجها بیرون نمیاد. به جرات میگم دانش کامپیوترم از خیلی از دانشجوهای این رشته بیشتر هست چون پروژه هاشونو انجام میدم. ولی فقط دانشگاه نرفتم و به جای تئوری خوندن عملی یاد گرفتم. با توجه به تجربه شما میشه بفرمایید آیا با شرایط بنده چقدر احتمال ویزا شدن یا اپروو اولیه من هست؟

 • با سن حدود ۱۹ – ۲۰ برای فرزندم میتونم ویزای تحصیلی دانش اموزی بگیرم ؟
  برای سال اخر دبیرستانش ؟
  از لحاظ تمکن مالی و مسائل مالی میشکلی نیست!

  • سلام
   من مدرک کارشناسی مهندسی عمران رو سال ۷۸ گرفتم با معدل ۱۶ .
   میخواستم بدونم تو کدوم یک از دانشگاه های کانادا میتونم ارشد بخونم؟

   • سلام؛
    دوست عزیز پیشنهاد میکنیم در این مورد با کارشناسان ویزالند مشاوره بگیرید.
    خانم سلمانیان داخلی ۳۴۰

 • سلام شما نوشتید بدون مدرک زبان اخذ ویزای تحصیلی تقریبا غیر ممکنه . میخواستم بدونم نمیشه با استناد به پذیرشی که از کالج یا مدرسه ای بدون نیاز به مدرک زبان داریم شانسی برای اخذ ویزا قائل بشیم؟

 • سلام، من پذیرش از دانشگاه تامپسون ریورز دارم.با اخذ تاییدیه وزارت خارجه کانادا درحال تحصیل بصورت آنلاین هستم. نامه مربوط به مهلت انگشت نگاری ۹۰ روز مهلت داشته که به علت بسته بودن مرزها و دفاتر انگشت نگاری در ترکیه نتوانستم ظرف مهلت تعیین شده اینکار را انجام دهم. سوآلم اینست:
  ۱- آیا مهلت داده شده نیاز به تمدید دارد یا با توجه به شرایط خاص موجود این کار لازم نیست؟
  ۲- آیا برای انگشن نگاری باید وقت سفارت هم گرفته شود؟
  ۳- ویزالند می تواند از وک استانبولیا آنکارا ( هرکدام که وقت نزدیکتری بدهند) برای من وقت بگیرد؟
  ۴- آیا برای انگشت نگاری به جز ایمیل دریافتی از وزارت خارجه کانادا مدارک دیگری هم لازم است؟
  ۵- حق الزحمه ویزالند برای گرفتن وقت چه مبلغی می باشد؟
  ببخشید که تعداد سوآلات خیلی شد.
  اگر ممکن است پاسخ را به ایمیل اینجانب نیز ارسال نمایید

  • سلام؛
   به علت شرایط موجود کرونا و بسته بودن مرز دولت کانادا برای انگشت نگاری محدودیت زمانی ندارد.
   در اولین فرصت حتما با گرفتن وقت سفارت انگشت نگاری را انجام دهید.
   مجموعه ویزالند میتواند اولین وقت موجود رو برای شما بگیرد.
   برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم با خانم بشکار داخلی ۳۱۰ تماس بگیرید.
   ۳۳۱۴۳-۰۲۶

 • سلام . وقت بخیر . من کارشناسی ارشد نقاشی دارم و ۲۹ سالم هست . متاهل هستم و مدرک زبان دولینگو با نمره اورال ۱۱۵ دارم . به نظر شما چه مقطع و رشته ای اقدام کنم که راحت ویزا بشه و در نهایت بتونم اقامت بگیرم ؟

  • سلام؛
   بهتر است مجدد برای ارشد اقدام کنید.
   مجموعه ویزالند در این زمینه میتونه کمکتون کنه .
   کارشناس مربوطه خانم سلمانیان ۳۳۱۴۳-۰۲۶

 • سلام با ویزای دانش آموزی به محض ورود به خاک کانادا میشه اعلام پناهندگی کرد آیا راهی برای پناهندگی با ویزای دانش آموزی هست

  • سلام، نیازی به این کار نیست. میتونید به راحتی بعد از اتمام دوره تحصیل در کانادا، ویزای کاری بدید و یا حتی درخواست اقامت بدید.

 • سلام ۳۷ سال سن دارم و از کالج nait پذیرش کامل گرفتم. خودم، همسرم و دخترم ویزای توریستی داریم. عمه من در edmonton زندگی میکنه و پزشک هست و نامه ساپورت کامل برای ما میده. البته اینجا سهامدار و عضوهیات مدیره شرکت مهندسی مشاور هستم، گردش مالی ۶ ماهه حدود یک میلیارد و سپرده بانکی حدود ۵۰۰ میلیون، سند ملکی و … رشته تحصیلم ساختمان بده و سال ۸۷ فارغ التحصیل شدم و از اون زمان هم بیمه و مدارک شرکت موجوده. رشته ای که پذیرش گرفتم معماری داخلی ست.
  ممنون میشم دو سوال من رو پاسخ بدید:
  ۱ – آیا برای ویزا اعلام کنیم که با هم میخوایم بریم یا اعلام کنیم که من تنها برای تحصیل میرم
  – شانس ویزا رو چطور بررسی میکیند؟

  • سلام؛
   شانس بالایی برای ویزا شدن دارید.
   درمورد باهم یا تنها اقدام کردن چیزی قید نکنید و فقط درخواست ویزا بدید.

 • با سلام؛ ۲۳ ساله هستم و مدرک کارشناسی مهندسی صنایع دارم و میخوام برای رشته خلبانی در کانادا ویزا دانشجویی اخذ کنم ایا امکانش برای گرفتن این ویزا هست یا خیر؟ با تشکر

  • سلام؛ بله اگر بتونید پذیرش بگیرید، امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا رو دارید. از این نظر نگران نباشید. اما باید شرایط رو هم داشته باشید. با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن.

 • سلام پسر ۹ ساله دارم اهل افغانستان هستم ساکن تهران میخواستم برای ویزای دانش اموزی اقدام کنم امکان دارد ؟ چطور وچگونه میشه اقدام کرد اگر جواب بدید ممنون میشم

 • سلام
  اینجا لیسانس علوم پایه بگیرم بعد بخوان در کانادا دندانپزشکی بخونم دوباره نیازه اونجاهم بخونم و قبول ندارن مدرک اینجا رو؟

 • با سلام
  ببخشید من سوال داشتم در مورد شرایطم که آیا میتونم به این کشور برای تحصیل برم بنده ۱۵ سالمه سال دهم تجربی. طبق چیزی ک من خوندم.نیاز به مدرک زبان نداره تمام مدارکم کامله مادرم رو میخوام به عنوان ولی همراه خودم ببرم مشکل مالی ندارم و اونجا میخوام مجوز کار بگیرم. معدلم در سه سال اخیر بالای۱۹ بوده با این شرایط چقدر امکان قبولی من هست ؟

  • میخواستم بدون من میخوام دوستمم همراه خودم ببرم ک معدلش ۲۰ هست و بقیه شرایطش هم مشابه منه آیا ایشون میتونن همراهم بیان ؟ (و ممنون از سایت خوبتون 🙂

   • دوستتون رو نمیتونید به عنوان همراه با خودتون ببرید. اما ایشون هم میتونن جداگانه درخواست بدن.

   • سلام وقت بخیر
    من ۳۰ سال دارم ایلتس ۷ ۲ تا از خواهرام سیتیزن کانادا هستن
    شرایط مالی مشکل ندارم
    از بابت ملک هم اینجا دوتا ملک بناممون هست
    احتمال گرفتن ویزا در کالج با دیپلما و رشته یکساله چقدر هست ؟اصلا سفارت با رشته و تایم تحصیل کار داره؟
    و شوهرم بخواد ویزا کار بعد از من اقدام کنه ایلتس لازم داره ؟ ممنون میشم جاب بدین

    • سلام؛ برای OPEN WORK PERMIT احتیاج به مدرک زبان ایلتس نیست اما بهتر داشته باشن و کف ایلتس رو داشته باشن همسرتون اوکیه . بهتر بالای ۳۰ سال هستن برای کالج اقدام نکن یا اگه اقدام می کنن دیپلمه های ۲ ساله رو اقدام کنن.

  • سلام ؛
   بله بالای ۹۰ درصد احتمال ویزا شدن دارید.
   برای گرفتن پذیرش و صدور ویزا متونید روی کمک کارشناسان ویزالند حساب کنید.

 • سلام من ۳۲ سالم هست فوق لیسانس میکروبیولوژی دارم با معدل ۱۶.۴۴ بدون گپ تحصیلی خوندم فقط فوق لیسانسم ۳ ترم مرخصی گرفتم که نرم سربازی که رفتم و اینکه مدرک زبان ندارم و عضو تیم ملی پرورش اندام ایران در سال ۲۰۱۹ نفر شش جهان در مسابقات جهانی فجیره امارات هستم عضو تیم ملی دانشجویان کشور ۲۰۱۸ عضو تیم ملی ایران اسیایی ۲۰۱۷ مغولستان نایب قهرمان جام الماس ۲۰۱۸ سه دوره قهرمان کشور و عناوین ورزشی دیگه هستم میخواستم ببینم الان میتونم در ورزشم برای کالج اقدام کنم یا همون تحصیلی و اینکه از نظر مالیم مشکلی ندارم و اینکه خانمم دکتر داروساز ۳۴ سالشه و مسئول فنی داروخانه هستش میخواستم بدونم بهترین راه برای اقدام کردن چیه

 • سلام خسته نباشید
  بنده ۱۹ سالمه ، دیپلمم رو گرفتم رشته انسانی با معدل ۱۶.۵
  قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا داشتم که مستر رو اونجا بخونم ، اما الان وسط یک دوراهی گیر کردم!
  دانشگاه شبانه قبول شدم ولی شهر خودم نیست!
  گفتم انصراف بدم ، توی این یکسال که معافیت تحصیلی دارم ، بشینم زبان بخونم تا ایلتس ۶-۷ بگیرم و همچنین شهریه و تمکن مالی رو جور کنم.
  رشته اقتصاد مد نظرم هست بخونم ، توی ایران هم کورس های بازار های مالی دیدم و یک تکنیکالیست هستم ، یک مدرک بین المللی از اکادمی MPT اتریش دارم.
  الان نمیدونم چکار کنم ، شما میشه یک راهنمایی بکنید که چیکار کنم؟
  و اصلا با این شرایط من میتونم مهاجرت کنم یا خیر
  و در اخر یک سوال دیگه از شما داشتم ، کانادا جایی بهتر برای زندگی و تحصیل هست یا المان
  البته بگم خودم دوست دارم توی یک کشور انگلیسی زبان درس بخونم و زندگی کنم ، اما اینکه دانشگاه های المان هم شهریه ندارند یکم قلقلکم میدن.
  هدف اصلیم از مهاجرت اینکه اقامت دایم بگیرم و اونجا بتونم زندگی کنم ! حالا شما بدون تعصب کدوم رو پیشنهاد میدین؟
  ممنون که چشم گذاشتین کامنتم رو خوندین
  باعشق

  • سلام و احترام ؛
   تحصیل در کانادا و اروپا به شرایط مالی سرپرست شما ارتباط داره.
   اگر شرایط مالی خوبی دارید قطعا کانادا نسبت به اروپا اشباع شده خیلی بهتر هست.
   در کل پیشنهادما به شما این هست که همزمان با اقدام برای ویزا در ایران به تحصیل بپردازید تا زمان رو از دست ندهید.

 • سلام من با ۳۹ سال سن به طوریکه کمتر از یک سال از اتمام ارشدم میگذره میتونم برای دکتری به صورت فاند پذیرش بگیرم و برای ویزای مشکلی نیست از نظر سنی باتوجه به اینکه گپ تحصیلی ندارم؟ من هردو مقطع لیسانس و ارشد دانشگاه تهران بودم با معدل ۱۸ و نمره زبان ۷ و داشتن ۲تا مقاله.

  • سلام؛ شما ۳۹ سال سن دارید و طبیعتا در مقطعی گپ تحصیلی داشتید. شرایط تحصیلیتون عالی هست. اما خوب رشته شما هم مهمه. توصیه میکنم با کارشناس پذیرش تحصیلی ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن ۰۹۰۲۰۲۸۰۳۴۰

   • من لیسانس و ارشد رشته روانشناسی را بدون فاصله از هم گرفتم و اون گپ تحصیلی از دیپلم تا لیسانس هست، مگه گپ تحصیلی از آخرین مردک تحصیلی محسوب نمیشه؟ الان اگه مشکلی باشه برای گرفتن پذیرش هست یا ویزا تحصیلی؟

    • فکر نمیکنم مشکلی برای پذیرش داشته باشید و شاید این موضوع روی ویزای شما اثر بذاره. توصیه میکنم با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن.

 • با سلام؛ یه سوال دارم، به طور معمول بعد از نامه پذیرش دانشگاه و واریز شهریه، چقدر طول میکشه تا توصیه نامه دانشگاه صادر بشه؟

  • سلام؛ منظوتون دقیقا از توصیه نامه دانشگاه چیه؟ توصیه نامه رو قبل از پذیرش باید گرفت و به دانشگاه ارائه داد.

 • سلام.من از دانشگاه tritiy western university وندکوور برای ترم ژانویه پذیرش دارم و ترم اول رو هم پرداخت کردم.تو مرحله سابمیت ویزا هستم.میخواستم بدونم برای ترم ژانویه مثل سپتامبر استادی پرمیت صادر شده تا حالا و معمولا پروسه جواب ویزا تا کی معمولا باید بیاد.واگه استادی پرمیت بیاد با توجه به اینکه همراه همسر و پسرم اقدام کردیم صدور ویزا صددرصده؟

  • سلام؛ مسافرینی بودن که استادی پرمیت براشون صادر شده اما در مرحله بعد ویزاشون ریجکت شده. البته در این صورت استادی پرمیت معتبر خواهد بود و باید مجددا برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنن. در شرایط فعلی زمان مشخصی برای بررسی پرونده های ویزا وجود نداره.

 • سلام من ۱۷ سالم هست و میخوام الان برای پذیرش توی مدرسه ی شبانه روزی تو کانادا اقدام کنم معدلم توی سه سال اخیر بالای ۱۹/۵ بوده و از نظر مالی مشکلی ندارم و تمکن مالی خوبی میتونم ارائه کنم سوالم این هست که اگر الان برای پذیرش و ویزای اقدام کنم چقدر زمان میبره تا ویزا بیاد و من چه زمانی میتونم به کانادا برم و از چه ترمی میتونم درسمو شروع کنم ایا به ترم فوریه میرسه یا نه

  • سلام؛ الان اگر اقدام کنید امکان اینکه به ترم فوریه برسید وجود داره. مدارس معمولا بعد از اینکه مدارک رو براشون ارسال کنید، دو سه هفته‌ای پذیرش شما رو صادر میکنن. الان زمان خوبی برای اقدام برای ویزای تحصیلی هست. اما باید سریعا کارهای پذیرش رو انجام بدید.

   • سلام، من ۳۱ سالمه، فارغ التحصیل ارشد نرم افزار هستم، دیپلم ریاضی با معدل ۱۹، لیسانس و با معدل ۱۵.۵ از دانشگاه خواجه نصیر گرفتم، ارشدم با معدل ۱۷ از دانشگاه تهران، دو تا مقاله ی بین المللی معتبر هم دارم، بین لیسانس و ارشدم سه سال وقفه افتاد که یکسال و چند ماهش رو برنامه نویس بودم، ولی تو بیمم سمتم کارشناس رد شده، دو سالم هست بعد از ارشد برنامه نویس یه شرکت پرداخت الکترونیک هستم، در کل سه سال سابقه ی بیمه دارم، ایلتس ۷ دارم و تافلم حدود ۱۰۰، اگر از یه دانشگاه برتر تو کانادا فول فاند بگیرم بازم نیاز هست حساب بانکی برای اخذ ویزا داشته باشم؟
    مدارک ارشد و کارشناسیم آزاد و ترجمه شده، ولی کل پس اندازم ۱۳۰ میلیون هست و هیچ فردی رو برای ساپورت مالی ندارم. با فول فاند و این مقدار پس انداز امیدی به گرفتن ویزای تحصیلی دارم؟

    • سلام؛
     شما حتما باید تمکن ارائه بدید ولی باتوجه به رشته و دانشگاه خوبی که تحصیل کردید همین مبلغ کفایت میکنه و شانس بالایی برای گرفتن ویزا دارید.

  • سلام؛ شما هر زمان که بخواید میتونید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. اما زمان مناسب برای این کار بستگی به این داره که آیا مدارکتون آماده هست یا خیر.

 • سلام وقت بخیر؛ من ۲۱سال سن دارم با معدل سه سال اخر۱۸/۰۶ پارسال دانشگاه رفتم ولی انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و قبول نشدم الان میخوام برم کانادا و در رشته دندانپزشکی تحصیل کنم. از لحاظ مالی اوکیم و برای این زمانی ک پشت کنکور بودم برام بیمه هتل رد شده باشه و اینک دوباره برم همون رشتم ک انصراف دادم و ادامه بدم تاکارهام اوکی شه و ایلتس بگیرم؟ و اینکه از الان اقدام کنم برای انجام کارهام یا اینکه اول مدرک زبان بگیرم؟ اصلا قبول میکنن با این شرایط؟ و اینک برم اونجا میتونم مستقیم برم دانشگاه و رشته ای رو ک میخوام بخونم یا اینک ن باید چن سالی در رسته دیگ درس بخونم بعد برم دندانپزشکی؟؟

  • سلام ؛
   برای گپ تحصیلی که داشتید باید مدرک شغلی ارائه بدید که مشغول به کار بودید و به تحصیل ادامه ندادید. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی قطعا باید پیش نیاز های مربوط به این رشته رو در ایران تکمیل کنید تا بتونید برای ارشد کانادا اقدام کنید.
   یکی از الزامات هم زبان هست حداقل به آیلتس ۶.۵ احتیاج دارید و برای بیشتر شدن شانس ویزاتون بهتره با مدرک زبان اقدام کنید.

 • سلام آیا از اقوام که در کشورهای آلمان و استرالیا ساکن هستند می توانند اسپانسر بنده در زمان تحصیل بشوند

  • سلام؛ به شرطی که از اقوام دور نباشن. چون منطقی نیست یکی از بستگان درجه چندم شما، مخارج تحصیل و اقامت شما رو به عهده بگیرن.

 • سلام؛ خسته نباشید. من پسرم ۱۶ سالشه و الان سال ۱۱ هست. ما میخوایم برای سال ۱۲ اش اقدام بکنیم. دو تا سوال دارم از خدمتتون: ۱) اگر الان اقدام بکنیم بهتره یا بهار (چون من شنیدم که میگن باید بهار اقدام بکنیم که سفارت مشکلی با این فاصله نداشته باشه)؟ ۲) مدرسه ای که انتخاب میکنیم در روند انجام کار سفارت میتونه تغییری ایجاد بکنه؟

  • سلام ؛
   اگر الان اقدام بکنید بهتر هست به این دلیل که مدارس بهتری رو میتونید انتخاب بفرمائید.
   مدرسه در روند کار سفارت تاثیر قابل توجهی دارد.

 • سلام؛ ببخشید من می تونم برادرم که در آمریکا هست رو بعنوان اسپانسر مالی برای ویزای تحصیلی معرفی کنم ؟

  • سلام؛ بله میتونید. البته بستگی به شرایط مالی و شغلی ایشون داره. و اینکه بهتره در کنارش خودتون هم اطلاعات شغلی و مالیتون رو ارائه بدید.

 • با سلام و احترام. برای ویزای همراه چه مواردی مهمه؟ داشتن بیمه تامین اجتماعی؟ تحصیلات؟ تمکن؟ سن؟ زبان؟

  • سلام؛ بله همه این موارد مهمه و غیر از نامه پذیرش و اجازه تحصیل، سایر مدارکی که از طرف متقاضی ویزای تحصیلی ارائه میشه رو شما هم باید داشته باشید.

   • سلام با تشکر. من بابت تمکن و اسپانسر مشکلی ندارم( سند بنام شده برای خودم و همسرم و تمکن مالی و گردش مالی بالا و همچنین اسپانسری پدر). سنم ۳۹ – تحصیلات دیپلم – بیمه ۴ سال (‌اما نامه اشتغال به کار بیشتر از اینه و کلی قرارداد کاری بدون بیمه) – زبان ۶ تا ۶.۵ا آیلتس. به نظر شما خوبه یا باید قسمتی رو تقویت کنم یا آیا شانسی هست؟ ما سال آینده میخوایم اقدام کنیم. ممنون از وقت و کمک شما.

    • گپ تحصیلی شما خیلی زیاد هست. با این گپ تحصیلی کارتون برای گرفتن ویزا خیلی سخت خواهد بود. گپ تحصیلیتون رو با کار مرتبط پر کردید؟

     • با سلام. من قرار نیست تحصیل کنم. من به عنوان همراه همسرم می‌خوام برم. به احتمال زیاد با اوپن ورک پرمیت.

      • با این شرایطی که فرمودید شانس ویزا شدن رو دارید. البته توصیه میکنم حتما صبر کنید تا ویزای تحصیلی همسرتون تایید بشه وایشون تشریف ببرن. بعد از اون برای ویزای همراه اقدام کنید.

 • سلام، ممنون از سایت عالی شما. من یک خانم هستم که از یک دانشگاه در مونترال پذیرش گرفتم. آیا مجرد باشم راحت‌تر ویزای تحصیلی میگیرم یا متاهل؟ و اینکه آیا پرینت مالی حتما باید از حسابی که بنام خودم هست باشه یا میشه از حساب مادر یا پدرم هم باشه؟ پرینت مالی حتما باید از بانک ایرانی باشه یا از بانک در خود کانادا هم میتونه باشه؟ ممنون میشم از پاسختون

  • سلام؛ اگر متاهل باشید و همسرتون نخوان شما رو در این سفر همراهی کنن، شانس شما افزایش پیدا میکنه. اما اگر بخوان همراه با شما بیان یکم شانستون کمتر میشه. ایرادی نداره اگر یکی از بستگان درجه یک شما مثل پدر و مادرتون شما رو ساپورت مالی کنن. اما در این صورت مدارک شغلی و مالی و هویتی ایشون رو هم همراه با مدارک مالی خودتون ارائه بدید. میتونید حسابی رو در کانادا هم ارائه بدید، به شرطی که به نام خودتون و یا حامی مالی شما باشه.

 • سلام وقت بخیر ۳۷ سالمه فوق دیپلم و لیسانس حسابداری به صورت جداگانه دارم ده سال در بانک کار می کنم متاهل هستم و درحال گرفتن مدرک زبان هستم آیا میتونم برای تحصیل در کالج اقدام کنم

 • سلام وقت بخیر؛ من فوق لیسانس رشته مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی از دانشگاه دولتی و با معدل ۱۹.۵ دارم. یک مقاله isi و ۴ تا مقاله علمی پژوهشی داخلی هم دارم. ۳۲ سال سن دارم و ۵ سال سابقه کاری و بیمه مرتبط با رشته دارم. زبان انگلیسیم در حد متوسطه و مدرک آیلتس ندارم. میخواستم ببینم بدون مدرک زبان هم میتونم از دانشگاهها پذیرش بگیرم برای دکترا؟سوال دیگه در مورد ویزای همراه هست، همسرم ۴۰ ساله هستند مدرک لیسانس مهندسی عمران دارند سابقه کار هم دارند ولی بدون سابقه بیمه، مدرک زبان هم ندارند. آیا درصورتیکه من پذیرش تحصیلی بگیرم ایشون هم میتونند برای ویزای همراه درخواست بدن یا اینکه باید مدرک زبان یا سابقه بیمه داشته باشند؟

  • سلام؛ اول اینکه حتما باید مدرک زبان داشته باشید. آیلتس داشته باشید بهتون ویزا میدن و به همسرتون هم ویزا میدن.

 • سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون. من یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. من ۳۰ سالمه و متاهلم و ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه دولتی دارم. الان هم پذیرش غیر مشروط MBA از دانشگاه University of Canada West دارم. از نظر تمکن مالی هم مشکلی نداریم و میتونیم بیشتر از هزینه یک سال رو تامین کنیم و ۱۰ هزار دلار هم از دانشگاه فاند گرفتم. من ۴ سال پیش مدرک کارشناسیمو گرفتم و تو این مدت هم کار مرتبط کردم. ما tie رو میتونیم توجیه کنیم و شوهرمم کار دولتی داره اینجا که بهش مرخصی میدن. با وجود اینها بازم من نگرانم که به خاطر دانشگاه کانادا وست سفارت بهم ویزا نده. شنیدم سفارت کانادا ویزاهای این دانشگاه رو ریجکت میکنه. خیلی نگرانم که با این دانشگاه اقدام کنیم و ویزا نشیم. شما چیزی در این مورد نشنیدید؟ کلا من شنیدم ویزاهای دانشگاه های ونکوور سختتره. به نظر شما ارزش داره با این دانشگاه برای ویزا اقدام کنم یا دنبال یه دانشگاه معتبرتر باشم؟ ممنونم

  • سلام؛ دانشگاه University of Canada West، دانشگاه بدی نیست. اما چون شرایط پذیرشش راحته و شهریه پایینی هم داره، یکم شانس ویزا شدن شما رو پایین میاره. توصیه میکنم برای یک دانشگاه بهتر اقدام کنید.

 • ببخشید امکان این هست که به جای پرداخت یک سال شهریه دانشگاه یک ترم را پرداخت کنیم،شخصی به ما گفت که ما نمایندگی کالج هامبر رو داریم و میتونیم مثلا ۸هزار تا ب جای ۱۶تا پرداخت کنید .فیش پرداخت و پذیرش دانشگاه را هم نشان میدهیم. بعد هنگام اخذ ویزا افسر اگه ببینه ما یک سال رو پرداخت نکردیم یه ترم فقط پرداخت کردیم و مدرک زبانمان هم دولینگو هست به جای ایلس ولی بقیه مدارک مثل تمکن مالی قوی .احتمال ریجکتی زیاد هست؟

  • سلام ؛
   برای دانشگاه شرایط پرداخت یک ماه وجود دارد اما برای کالج خیر.
   در کل پرداختی شهریه به دانشگاه ارتباط دارد و مدارکی که به سفارت ارائه میدید جداست و شهریه ربطی به ویزا ندارد.

 • ببخشید ازمون دولینگو در حال حاضر ک جایگزین ایلس و تافل شده است با توجه ب شرایط فعلی کرونا.موردپذیرش کالج های تورنتو مثل هامبر است ولیکن اینکه افسر هنگام بازدید اگه ببینه ایلس نداریم دولینگو داریم ،ریجکت نمیکنه؟شما همچین کیسی رو داشتین ک با دولینگو ویزا گرفته باشید ؟

  • سلام؛ گذاشتن مدرک زبان الزامی نیست. اگر مدرک زبان دولینگو دارید توصیه میکنم داخل سایت قرار ندید.

 • سلام وقتتون بخیر، من ۳۰ سالمه ارشد عمران محیط زیست دانشگاه دولتی دارم و اسفند ۹۵ دفاع کردم و شهریور ۹۶ مدرک موقتم گرفتم. لیسانسم هم عمران دولتی بوده و یک ترم تیچر اسیست تو درس زبان تخصصی بودم. بین سال ۹۶ تا الان یک ترم تدریس درس ایستایی برای دانشجوهای معماری دانشگاه غیر انتفاعی داشتم و یک ترم هم تدریس زبان انگلیسی برا بچه های دبستان ولی هیچ کدوم بیمه رد نشده برام و تا الان هم نتونستم بیمه رد کنم که مرتبط با رشتم باشه. الان دارم زبانمو تقویت میکنم برای امتحان آیلتس انشالله و مقاله می نویسم. تو این فاصله ۳ ساله دو ترم دوره مدلسازی با تری دی مکس آموزشگاه فنی تهران رفتم. حالا سوالم اینه گپ تحصیلی ام رو می تونم توجیه کنم برا ویزای تحصیلی؟ اگه بتونم از استادام پروژه بگیرم و کمک استادام باشم میتونه تاثیری بزاره رو این گپ؟ ممنونم

  • سلام؛ تمام این موارد رو در کاورلتر توضیح بدید. مشکلی پیش نمیاد. از استادتون هم پروژه بگیرید ممکنه تاثیر مثبت داشته باشه. مدرک زبان دارید؟

   • سلام خیلی ممنونم. کلاس زبان چندسال میرفتم کلاس آیلتس هم قبلا رفتم الان دارم خودخوان برا آیلتس میخونم ولی هنوز امتحان ندادم که مدرک بگیرم.

    • در مورد زبان توصیه میکنم حتما مدرکتون رو بگیرید و اینکه اگر امکانش هست برای توجیه گپ تحصیلیتون در آموزشگاه هم ثبت نام کنید.

   • چون خیلی جاها دیدم که گفتن باید بیمه مرتبط با رشته رد شده باشه بعد از فارغ التحصیلی برا همین استرس این رو دارم که چطوری این گپ رو توجیه کنم چون فقط دو ترم سرجمع تدریس بعد از فارغ التحصیلی داشتم و شغل مرتبط دیگه ای هم نداشتم، حالا ممکنه این فاصله حتی بیشتر بشه چون تا بخوام مدرک زبانمو بگیرم و بعدش اپلای کنم و منتظر بمونم برا جواب گفتم؛ به نظرتون چیکارش کنم؟ ممنونم

    • سلام؛ اگر کمتر از یک سال بشه میتونید بگید که در حال افزایش مهارت زبان انگلیسی بودید. یا اینکه یک بهانه دیگه بیارید. مثلا می‌بایست از پدر و مادرتون در این مدت مراقبت می‌کردید.

 • سلام. من ۳۴ سالمه و ۴ ساله مدرک فوق لیسانس گرفتم. توی این مدت کار مرتبط با رشته ام رو کرده ام. برای دکترا میخوام پذیرش بگیرم. بعد از گرفتن پذیرش، موقع گرفتن ویزای کانادا ریجکت نمیشم؟

  • سلام؛ اگر مدارک شغلی و بیمه شغل مرتبط با رشته تحصیلیتون داشته باشید خیر، در کل اگر بتونید پذیرش بگیرید، گرفتن ویزا کار پیچیده ای نخوهد بود.

 • با سلام و احترام، بنده ۳۶ ساله و کارشناسی ارشد هستم و حدود ۱۰ سال پیش برای مقطع دکترا از یک دانشگاه آمریکایی با فاند کامل پذیرش گرفتم اما ویزای تحصیلی آمریکای بنده ریجکت شد (به دلیل تحریم ها). آیا در حال حاضر می توانم برای کانادا اقدام به پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا نمایم؟ آیا کلا شانسی برای اخذ ویزا از کشوری دارم؟

 • سلام و وقت بخیر .ببخشید من دو تا سوال داشتم.۱-تمکن مالی ک میفرمایید ۳۰۰تومن شامل (۱۰هزار دلار کانادا +یک سال هزینه تحصیلی کالج است)؟یا اینکه نه ما شهریه یک سال رو که پرداخت کردیم باید تمکن مالیمون ۳۰۰تومن باشه یا همون ده هزار تا کافیه؟ مثلا من الان شهریه رو پرداخت کردم و داخل بانک هم ۱۰هزار دلار کانادا برای تمکن گذاشتم .این اکتفامیکند ؟ ۲-چرا داخل سایت سفارت دولت کانادا نوشته ۲۱هفته تا اخذ ویزا . اینجوری ک نمیشه .چون شما تا پذیرش از دانشگاه بگیری و ضمیمه مدارک کنی بفرستی تاجواب بیاد ۲۱هفته .خب اینجوری به موقع به کانادا نمیرسیم .ممنونم میشم راهنماییم کنید

  • سلام؛ اگر شهریه رو پرداخت کردید دیگه لازم نیست اون یک سال هزینه تحصیل رو هم ارائه بدید. فقط در نظر داشته باشید که ۱۰ هزار دلار رو با نرخ ارز آزاد محاسبه کنید و معادل ریالیش رو به حسابتون برزید. در مورد این ۲۱هفته هم چون فعلا امکان انگشت نگاری برای همه وجود نداره، دولت کانادا این زمان رو اعلام کرده. اما اگر شرایطون اضطراری باشه، مثلا حضورتون در دانشگاه الزامی باشه و کلاسهای شما به صورت آنلاین برگزار نشه، این زمان کمتر خواهد بود.

 • اگه فقط پذیرش از کالج یا مدرسه بگیریم – و شهریه رو از قبل پرداخت نکنیم و بخوایم وقتی رسیدیم پرداخت کنیم – مشکلی برا پرونده ایجاد میکنه یا شانس گرفتن ویزا رو کمتر میکنه ؟

  • سلام؛ اگر بتونید بدون پرداخت شهریه، از کالج یا مدرسه پذیرش بگیرید مشکلی پیش نمیاد، اما باید تمکن مالی بالایی ارائه بدید که شهریه سال اول رو هم پوشش بده.

 • سلام بنده کارشناس رادیولوژی دارم کارمند ( سیتی اسکن و ام ار ای )۳۰ سالمه با ۷ سال سابقه کار و بیمه و تمکن مالی ۳۰۰ میلیون و متاهلم دعوتنامه هم دارم از طرف یه اشنا(خاله) که تمامی هزینه و مسیولیت سفر بنده رو قبول کردن این سفر رو قراره تنها برم میخوام اقدام کنم برای ویزای توریستی لطفاا راهنماییم کنید ؟ اگه توریستی هم نشه چه راهکار دیگه ای دارم برا ویزا شدن و رفتن ؟ زبان انگلیسیم بد نیست اما مدرکی ندارم

  • سلام؛ شما در صورت ارائه دعوتنامه، شانس ویزا شدن رو خواهید داشت. اما باید هدف از سفر و برنامه سفری خوبی داشته باشید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

  • سلام؛ بله این مقدار تمکن مالی کافیه، اما خوب به رشته و دانشگاهتون هم بستگی داره. اصولا باید ۱۰ هزار دلار کانادا به علاوه شهریه سال اول دانشگاهتون رو داشته باشید.

 • با سلام یه سوال خدمتتون داشتم. من ۱۷ سال دارم و در رشته ریاضی فیزیک مشغول تحصیل هستم معدل سه سال گذشتم ۱۹.۹۲ هست. و تا سال آینده که دیپلم میگیرم به احتمال زیاد میتونم مدرک زبان هم بگیرم، پدرم کارمند اداره دولتی هست و عمو ی خودم تابعیت کانادا داره و ساکن کاناداس. از اونجایی که ادامه تحصیل در رشته های ریاضی فیزیک در دانشگاه های ایران و همینطور آینده شغلی برای این رشته در ایران اصلا خوب نیست، میخواستم بدونم که آیا شانسی برای پذیرفته شدن از دانشگاه های کانادا دارم یا خیر. و چطور باید دانشگاه مورد نظرم رو انتخاب و براش امتحان بدم؟ آیا میتونم قبل از اینکه در ایران کنکور بدم و به دانشگاه برم در دانشگاه های کانادا به تحصیل مشغول شم؟

  • سلام؛ اگر بتونید مدرک آیلتس با نمره ۶ بگیرید، امکانش هست به شما پذیرش داده بشه. و اینکه بلافاصله بعد از اخذ مدرک دیپلم و قبل از اینکه کنکور بدید، برای پذیرش اقدام کنید.

 • ۵۰ ساله هستم و کارشناس ارشد مدیریت و همسرم هم کارشناس ارشد و آموزگار با دو فرزند ۶ و ۱۰ ساله قصد مهاجرت به داریم . لطفاً اظهار نظر بفرمایید آیا می توانم اقدام کنم .

 • سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون ببخشید من بیست ساله هستم و آیلتس آکادمیک ۷ دارم،تاحالا سفر خارجی نداشتم و سابقه کیفری و جنایی هم ندارم و از لحاظ تمکن مالی هم تا حدود ۱۰۰هزار دلار کانادا رو برای کل تحصیلم میتونم پوشش بدم. دیپلم تجربی دارم و درحال حاضر تغذیه دولتی میخونم ولی قصد ادامشو ندارم. معدل دیپلم من هم ۱۹.۵۵ هست و مجرد هستم و اقوامی هم در کانادا ندارم. میخواستم که واسه ی لیسانس به کانادا برم و قصد تحصیل در رشته های ساخت و ساز در دانشگاه اونجا رو دارم،کارای پذیرشو دارم انجام میدم و به احتمال زیاد پذیرشو بگیرم،میخواستم بدونم چقدر امکان داره که ویزای تحصیلی بگیرم؟خیلی ممنون از سایت خوبتون

 • با سلام وقتتون بخیر؛ ببخشید من ۳۴ سالمه و مجرد با ۱۰ سال سابقه بیمه و شاغل در زمینه رشته تحصیلی خودم. من مهندسی نرم افزار دارم و دوره آیلتس رو گذروندم قبلا ولی تا کنون آزمونی ندادم. من میخواستم بدونم میتونم برای دوره حرفه ای عکاسی در یک کالج کانادا اقدام کنم ؟ امکانش وجود داره ؟ و یا در دوره AWS (Amazon Web Service ) که مرتبط با رشته تحصیلم هست ؟

 • با سلام؛ من ۲۹ سالمه ارشد مدیریت مالی هستم با معدل ۱۸ تقریبا ۱۰ سال سابقه کار با بیمه و در حال حاضر سند ملک و ماشین و تمکن هم میتوانم ارائه بدم.در حال اموزش زبان هستم و امکان دریافت نمره ۶.۵ ایلتس رو دارم. سال گذشته دو شنگن و سفر به اروپا داشتم ایا امکان ویزا شدن من وجود دارد؟؟؟؟ یا حتما باید ایلتس هفت داشته باشم؟؟؟؟؟ برای کالج جورج براوون و دانشگاه FDU و NYIT در ونکوور اقدام کردم و منتظر جواب آنها هستم. ممنون از شما

  • سلام؛ شانس ویزای شما بالاست. نگران نباشید. با همین آیلتس ۶.۵ هم شانس ویزا شدن رو دارید اگر پذیرشتون قطعی بشه.

 • سلام. ۲۹ سالمه. سال ۹۷ کاردانی گرفتم با معدل ۱۷.تمکن ۳۰۰ میلیونی میتونم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم؟ زبانم خوبه ولی ایلتس ندارم. شانس گرفتن ویزام چقدره؟

  • سلام؛ بله میتونید. اما باید شرایطتون بررسی بشه. توصیه میکنم با مشاور ویزای تحصیلی ما تماس بگیرید تا طی یک مشاوره کاملا رایگان، اطلاعات کاملی رو در اختیار شما بذارن.

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من استادی پرمیت برای یکی از دانشگاه های مونترال تو مقطع دکتری گرفتم، مدارکمون رو هم برای سفارت آپلود کردیم آیا میتونم این مسیر ویزای دو مرحله ای برم؟ ممکنه منبعی معرفی کنید تا اگه بتونم تحصیلم شروع کنم؟

 • سلام برای ویزای تحصیلی کالج دوره های diploma / advanced diploma/certificate/graduate certificate برای انتخاب هست فرقی داره کدوم رو انتخاب کنیم برای ویزا گرفتن؟ و در نهایت برای اکسپری اینتری و اقامت ؟

  • سلام؛ باید دید که کالجی که انتخاب میکنید PGWP داشته باشه؛ و بر اساس رشته ای که قصد تحصیل دارید هزینه و مدارک تفاوت پیدا میکنه و زمان دورتون هم متفاوت میشه.

 • سلام وقت بخیر من ده سال پیش دکترا گرفتم از دانشگاه سراسری و در این فاصله هیات علمی رسمی دانشگاه سراسری هستم با بیمه. آیا میتوانم برای دکترای دوم اقدام کنم؟ یا با توجه به تمکن مالی، برای فرزند ۱۳ ساله ام ویزای دانش آموزی بگیرم و من همراهش برم؟

  • سلام؛ اگر بتونید خودتون پذیرش و ویزای تحصیلی بگیرید، میتونید برای فرزندتون هم ویزای همراه بگیرید. در این صورت، تحصیل فرزندتون در کانادا رایگان خواهد بود.

 • سلام خسته نباشید . من ۱۵ سال سن دارم و می خوام برای ویزای تحصیلی دانش اموزی اقدام کنم ( معدل سه سال اخر= ۱۹.۹۸ ). از اعضای خانواده هم فردی برای ساپورت مالی در جزیره ویکتوریا دارم و می خوام برای دانشگاه ویکتوریا apply کنم . سال اینده هم مدرک ایلتس می گیرم . خواستم بدونم درصد پذیرشم برای همون دانشگاه چه قدر هست ؟ و از چه طریقی اقدام کنم ؟

 • سلام وقتتون بخیر، من ۳۴ ساله و متاهل هستم. فوق لیسانس فیزیک دارم اما ۷ سال است که در زمینه ی قنادی و آشپزی مشغول به کار هستم. از کالج های هامبر و جورج براون برای رشته های Baking and Pastry arts management و Culinary management پذیرش گرفتم. نمره زبان آیلتس ۷ دارم و تمکن مالی و کلیه سوابق کاری ام در این رشته ها موجود هست. Study Plan هم نوشتم و تراول هیستوری خوبی هم دارم و آماده ی سابمیت مدارک هستم. ۱-چون پذیرشم از کالج هست برای ویزا گرفتن به مشکل خواهم خورد ؟؟ ( این رشته های تحصیلی در دانشگاه موجود نبود) ۲-چه زمانی برای work permit همسرم اقدام کنم بهتر است.

 • سلام وقت بخیر، ممنون از پاسخگوییتون،
  من ۲۵ سالمه لیسانس معماری دارم با معدل ۱۵.۶۰ و ۲ سال سابقه بیمه به عنوان کارشناس بازرگانی .آیلتس دارم میخونم و بین ۶ تا ۶.۵ میگیرم میخوام برای MBA مقطع ارشد اقدام کنم بهم ویزا میدن با این شرایط ؟

   • نه شغلم همونطور که گفتم کارمند بازرگانی هست و لیسانسی که دارم معماری! ولی رشته ای که میخوام اپلای کنم MBA هست با این شرایط ویزا میدن ؟ و به نظرتون چقدر طول میکشه تا اصلا تو این وضعیت کرونا ویزا بدن ؟

    • سلام؛ شغلتون مرتبط به رشته ای هستش که قصد تحصیل در اون رو دارید. بله سفارت در حال بررسی مدارک دانشجویان ایرانی هستش و برای چند نفر هم ویزا صادر شده.

 • با سلام برای پسرم پذیرش دانشگاه از UBC امده مدارک را برای STUDY PERMIT سابمیت کرده ایم سفارت ویزای توریستی هم دارد پسرم از ۱۰ شهریور کلاس انلاینش شروع میشود چقدر طول میکشد تا سفارت جواب دهد برای STUDY PERMIT ممنون

  • سلام؛ درخواست Study Permit شما صادر خواهد شد و بعد از اون میتونن فعلا تا زمان بازگشایی مرزها به صورت آنلاین و غیر حضوری تحصیل کنن.

  • سلام؛ میتونید ویزای امارات بگیرید.وقت سفارت رو از یکی از دفاتر خدمات ویزای کانادا در امارات بگیرد و کارهاتون رو اونجا انجام بدید. البته اگر برای تحصیلی قصد اقدام دارید. نیازی به انگشت نگاری ندارید. میتونید با ارائه نامه پذیرش دانشگاه، درخواست study permit خودتون رو به صورت آنلاین ارائه بدید و مدارک ویزاتون رو هم آپلود کنید تا فعلا به شما study permit بدن. بعد از اون میتونید تا زمانی که مرزها باز بشن در منزل و به صورت آنلاین تحصیل کنید.

 • درود بر شما. ۳۱ سال سن دارم متاهل اما معدل کارشناسی من ۱۳ هست و ایلتس ۷ دارم. میخام بدونم با این معدل ارشد کانادا دانشگاهی میگیره معرفی کنید. سپاس

  • سلام؛ یکسری از دانشگاه های کانادا هستند که با این معدل هم دانشجو میپذیرن. اما باید سایر شرایط شما هم بررسی بشه. با مشاورین پذیرش تحصیلی ما در ویزالند تماس بگیرید و ازشون راهنمایی بخواید. ۰۲۶۳۳۱۴۳ داخلی ۳۴۰

   • سلام وقت بخیر خانمم ۲۶ساله هستش مدرک تحصیلی دیپلم با معدل ۱۴ گپ تحصیلی ۶ساله داره رشته تحصیلی مدیریت خانواده تمکن سیصد میلیونی داره واسه آیلتس میخونه میتونیم واسه ویزای تحصیلی کالج اقدام کنیم؟ و اینکه خودم هم شغلم جوشکاری صنعتی هستش ویزای همراه میتونم بگیرم و اجازه کار تمام وقت داشته باشم؟ و سوال آخر اینکه خودم میتونم بعنوان ساپورتر مالی خانمم بشم؟با تشکر از شما.

    • سلام؛ میتونید براشون اقدام کنید اما شانس اخذ ویزاشون پایین هستش چون ۶ سال دور بودن از تحصیل اما اگر این مدت رو بیمه و گواهی اشتغال به کار مرتبط با تحصیلاتشون داشته باشه شانسشون بیشتر خواهد بود. در صورت ویزا شدن ایشون شما هم میتونید open work permit بگیرید. شما میتونید ساپورت کنندشون باشید اما باید رضایت نامه محضری ارائه بدید.

 • سلام وقتتون بخیر من ۲۴ سالمه میخواستم برای کالج سنکا دوره تحصیلات تکمیلی (۱ ساله) اپلای کنم لیسانس معماری دارم و تا چند ماه دیگه ایلتس رو میگیرم تنهایی میخوام اقدام کنم بعدا که رسیدم برای همسرم از طریق دعوتنامه میتونم اقدام کنم؟ بنا به دلیلی از طریق ویزای کاری نمیشه چون سابقه کار ندارن درامدشون از اجاره مغاره هست .
  ممنونم از جوابگویی شما.

 • سلام، برای ترجمه مدارک جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا ، آیا مهر دادگستری مدارک لازم هست؟برای سابمیت مدارک آیا نیاز به آپلود نسخه فارسیه مدارک هم هست؟

  • سلام؛ فقط مدارک تحصیلیتون نیاز به مهر دادگستری داره، بهتره کپی برابر اصلی که ضمیمه ی ترجمه ی مدارکتون میشه روهم آپلود کنید.

 • با سلام؛ وقتتون بخیر عزیز، من یه پسری دارم هنوز دیپلم نگرفته تازه ۱۷ سالش تموم شد رفت تو ۱۸ سالگی رشتش انسانی هست معدلش هم پایین تر از ۱۶ وکسی روهم کانادانداریم زبان هم بلده ولی مدرک نگرفته از نظر مالی کفایت هست ومیخواهم ویزای تحصیلی وادامه تحصیل درکانادا رو براش بگیرم لطفا راهنماییم کنید چکار کنم ممنون میشم.

  • سلام؛ باید شرایط تحصیلی فرزندتون بررسی بشه، با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن. ۰۲۶۳۳۱۴۳ داخلی ۳۴۰

 • سلام من حدود چهارماه هست که مدارکم را ان لاین برای استادی پریمت برای سفارت فرستادم با توجه به بخشنامه جدید سفارت در خصوص شروع کلاسها به صورت ان لاین و توجه به اینکه هنوز جواب سفارت نیومده میتونم کلاسها را به صورت ان لاین ثبت نام و ترم تحصیلی را شروع کنم؟؟و اگر میشود چنانچه در اینده سفارت ریجکتم کنه ایا دانشگاه هزینه راعودت میدهد؟

  • سلام؛ تا استادی پرمیت شما صادر نشده باشه که شما نمیتونید ثبت نام کنید. بهتره که صبر کنید تا جواب study permit شما صادر بشه بعد اقدام کنید.

 • با سلام، سوال من اینه که اگر برای هر دانشگاهی پذیرش گرفته بشه، آیا من مجبورم به همون دانشگاه برم یا اینکه میتونم به شهر دیگه و دانشگاه یا کالج دیگه برم. ممنون از راهنمایی

  • سلام؛ وقتی شما از دانشگاهی پذیرش دریافت میکنید مثل این هستش که شما در اون دانشگاه ثبت نام کرده باشید و مطابق اون پذیرش ویزا دریافت میکنید و نمیشه که در دانشگاه دیگه ای مشغول تحصیل بشید.

  • سلام ۴۱ ساله هستم و لیسانس گریم سینما دارم و ۱۵ سال سابقه کار در رشته آرایش و گریم و دو سال از گرفتن لیسانسم گذشته و همسرم دارای لیسانس معماری داخلی و ۲۲ سال سابقه کار و گردش مالی مناسب و تمکن مالی ۴۰۰ به بالا
   و فرزند ۱۱ ساله چگونه میتوانم برای ادامه تحصیل بصورت آنلاین اقدام کنم

   • سلام؛ برای ژانویه یا ماه می میتونیم برای شما پذیرش بگیریم. اما تا اون موقع مشخص نیست که تحصیل به صورت آنلاین باقی بمونه یا نه.

 • با عرض سلام و خسته نباشید. ممنونم به خاطر پاسخگویی شما. ۲ سوال دارم از خدمتتون ۱)با توجه به اینکه نامه عدم سوءپیشینه ما دیر بدستمون رسید من مدارک همسرم و خودم رو سابمیت کردم برای ویزای تحصیلی کانادا(متقاضی اصلی همسرم هست و من همراه) و اخیرا انگشت نگاری هم انجام دادیم در استانبول و اینکه نامه رو ارسال نکردیم خاستم بدونم که ایراد می گیرند از پرونده منظورم اینه که امکان ریجکت هست یا اگر این نامه روبخواهند برامون ایمیل می زنند؟ ۲) تقریبا پروسه پرونده تحصیلی همسرم و همراه(مجوز کار آزاد) که با یک اکانت ارسال میشه ممنون میشم بگید چقدر زمان میبره؟ سپاسگزارم

  • سلام؛ زمان انجام پروسه ی اخذ ویزا در حال حاضر برای ایرانی ها یک هفته هستش، و برای Open Work Permit هم یازده هفته کاری هستش؛ نامه عدم سوءپیشینه از مدارک الزامی بشمار نمیاد اما اگر تمایل به ارائه دارید باید روی سایت CIC وب فرم پر کنید و مدرکتون رو ضمیمه ی اکانتتون کنید.

    • سلام؛ بله میتونید با این مقدار تمکن مالی ویزا بگیرید. اما باید بعد از اینکه رفتید، در کنار تحصیل کار کنید تا از پس هزینه های زندگی در کانادا بر بیاید. به طور کلی شما باید مبلغ ۱۰ هزار دلار کانادا به علاوه شهریه سال اول دانشگاه رو داشته باشید.

 • وقت بخیر – ۱۹ سالمه – سفر به ترکیه و ارمنستان و گرجستان داشتم – مدرک زبان ندارم ولی زبانم خوبه – دیپلم هنرستان رشته الکترونیک دارم – گردش حساب بسیار بالا و تمکن مالی ۳۰۰ میلیونی در حسابم دارم ولی سند ملکی به نام ندارم – ۱- میتونم با این شرایط خودم رو سرپرست خودم معرفی کنم ؟(گردش مالی و تمکن مالی من از پدرم بیشتره) ۲ -اگه پذیرش کالجی رو بدون پرداخت شهریه بگیرم شانس ویزا گرفتنم کمتر میشه ؟؟؟ ۳- چون تو ایران هنرستان خوندم و رشتم رو دوست نداشتم میتونم برای های اسکول کانادا رشته فاینانس که الان در همین حوزه مشغول به کارم . اقدام کنم؟ ؟؟

  • سلام؛ با توجه به سنتون اگر شغل ندارید بهتره که پدر یا مادرتون به عنوان ساپورتر اعلام بشن چون ممکنه برای سفارت منبع مشخصی برای تمکن مالیتون وجود نداشته باشه؛ بله شانس اخذ ویزاتون کم میشه پیشنهاد میشه از طریق کالج هایی اقدام کنید که شهریه پرداخت میکنید، در صورت ویزا نشدن کل هزینتون عودت داده خواهد شد. بهتره از طریق کالجی اقدام کنید که رشته ی مد نظرتون رو بهتون آفر بده و با توجه به این که شما مدرک زبان ندارید با دوره ای که در کالج برگزار میشه و شما شرکت میکنید و مدرک فاینانس ای که میگیرید، کارتون برای دانشگاه راحت خواهد شد.

   • خب مشکل اینجاست ک پدرم فقط یه خونه نقلی به نامش هست که قیمتی نداره و چون شغلش ازاده – فیش حقوقی نداره – این مشکل نداره ؟؟؟ البته گردش حساب رو میتونم زیاد کنم

    • سلام؛ باز هم توصیه میکنم که پدرتون رو به عنوان حامی مالی معرفی کنید. ایشون میتونن جواز کسب و آخرین لیست پرداخت مالیاتی خودشون رو ارائه بدن.

     • سلام مرسی از وقتی ک میزارید ببخشید اینقدر سوال میپرسم آیا کسی به غیر از پدر و مادر هم میتونه حامی مالی من بشه ؟ مثل عمه ای در ایران یا دوست و آشنایی در کانادا ؟ و چه شرایطی باید داشته باشه ؟ مرسی

 • سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من ۳۳ سال سن دارم متاهل، لیسانس مدیریت مالی که معدلم پایین هست ۱۲.۷۰ و ارشد مدیریت صنعتی معدل ۱۶.۲۰ سابقه بیمه ۴ سال,البته سابقه کارم ۶ سال هست ، ۱مقاله بین المللی و ۱کتاب هم دارم.دارم برای آیلتس میخونم و مشکلی بابت زبان ندارم چون شغلم بازرگانی خارجی(ماشن آلات صنعتی که به نوعی مرتبط هست با ارشدم) هست، بابت تمکن مالی مشکلی ندارم،سوالم اینه که من میتونم برای کالج اقدام کنم یا برای ارشد دوم، چون هم گپ تحصیلی دارم و هم معدل لیسانسم پایین هست. اگر امکانش هست کدوم گزینه بهتره؟ و اینکه همسرم به عنوان همراه بعد میتونه با من بیاد؟ایشون ۳۳ سال سن دارند، ۱۲ سال سابقه بیمه، لیسانس حسابداری با معدل بالا و شغلشون مدیر مالی هست ولی زبانشون خوب نیست.

  • سلام؛ خودتون برای ارشد دوم اقدام کنید. با مدرک ارشدتون هم اقدام کنید برای دانشگاه. برای همسرتون هم میتونید work permit ویزای همراه بگیرید.

 • سلام برای گرفتن پذیرش از دبیرستان باید حتما قیم معرفی کنیم با وجودی که والدین دانش آموز رو همراهی کنند؟ اگر قیم در استانی غیر از محل مدرسه باشه قبول میکنند؟

  • سلام؛ بله معرفی قیم الزامی هستش، همچنین محل زندگی قیم نباید فاصله ای بیشتر از ۲۰ کیلومتر نسبت به محل تحصیل فرد محصل قرار داشته باشه.

 • با سلام . من رزدینت رشته نورولوژی هستم و می خواستم برای گذراندن دوره فلوشیپ به کانادا بروم، می خواستم بدونم آیا بعد از اتمام این دوره می توانم در خواست اقامت و کار در اونتاریو بدهم یا موظف به بازگشت هستم ؟ باتشکر

  • با سلام؛ اقدام کردن ویزای تحصیلی، در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه رو داشته باشید نیاز به مدرک زبان داره، اما در صورتی که تحصیلتون رو در کالج ادامه بدید نیازی به مدرک زبان نیست.

 • سلام وقتتون بخیر ۲۵ ساله هستم با مدرک دیپلم میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم اولین قدم برای گرفتن ویزا چی هست و حداقل هزینه برای خرید مسکن چقدر هست؟

  • سلام؛ میانگین قیمت خرید مسکن در کانادا بسته به استان های مختلف و شهرهای مختلف و اینکه در کدام منطقه از یک شهر بخواید خونه بخرید از ۲۰۰ هزار تا یک میلیون دلار هست. اولین قدم برای گرفتن ویزای تحصیلی، گرفتن ویزای تحصیلی، اخذ پذیرش از یکی از موسسات آموزشی کاناداست.

 • سلام و تشکر از شما بابت مطالب مفیدی که ارائه میدید
  برای ویزای تحصیلی در اسفندماه اپلای کردیم و مدارک را ان لاین به سفارت فرستادیم با توجه به اینکه نیازی به انگشت نگاری نداشتیم خواستم بپرسم فرایند بررسی چقدر زمان میبره و ایا این تاخیر ۴ ماهه به خاطر شرایط کرونا هست یا اصلا ممکنه جواب ریجکتی اومده باشه اما وکیل مربوطه به ما اطلاع نمیده؟؟چون پیگیری میکنم فقط میگن هنوز جواب نیومده

  • سلام؛ امکان داره جوابتون آماده شده باشه. میتونید دسترسی اکانتتون رو بگیرید و خودتون هم بررسی کنید.

   • سلام ممنون از راهنماییتون
    ولی وکلا اکانت رو به ما نمیدن و میگن خصوصیه
    و اینکه توی شهریور کلاسها شروع میشه هنوز از سفارت هم جوابی نیومده. باید صبر کنیم و اینکه ایا شما موردی داشتین که براش استادی پرمیت اومده باشه
    تشکر

    • اگر شما برای ترم سپتامبر اقدام کردید و Study permit گرفتید، میتونید کلاسهای خودتون رو به صورت آنلاین شروع کنید، تا زمانی که مرزها باز بشه و برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر وک مراجعه کنید.

 • سلام .آیا امکان تحصیل انلاین در کالجهای کانادا بدون حضور فیزیکی در کانادا می باشد؟ یعنی از ایران به صورت انلاین درس بخوانیم. ممنون

  • سلام؛ بله دوره های غیر حضوری در بسیاری از کالج‌های کانادا برگزار میشه. اما باید مدرک زبان داشته باشید.

 • سلام من مردی۳۹ساله فوق لیسانس حقوق بادوسال سابقه مرتبط بارشته تحصیلی هسرم۳۳سال لیسانس ریاضیو یک دختر۶ساله دارم با تمکن مالی۴۰۰میلیون بهترین راه مهاجرت ما چیست ممنون؟

 • سلام. من پذیرش از دانشگاه در کانادا دارم. ویزای توریستی از کانادا دارم. تمام مدارک را برای ویزای تحصیلی تاریخ ۴ جون ارسال کردم. چقدر طول می کشه تا جوابی از اداره مهاجرت بیاد؟ ممنون از شما

  • سلام؛ فرآیند بررسی که در سایت سفارت اعلام شده یک هفته کاری هست، اما ممکنه این زمان بیشتر هم بشه.

 • سلام من ۱۵ سال سن دارم و میخوام ویزای تحصیل یا همون دانش آموزی و بگیرم معدلمم ۱۹/۵۰ هست میخواستم بدونم چجوری به کانادا برای تحصیل اقدام بدون پدر و مادرمم موردی نداره شنیده بودمم ته گفتن هزینه یک سال صد میلیون میشه این درسته؟
  بعد وضع مالی خوبی داریم در حدی هست ک پدرم تامینم کنه بعد گفتن بعد ویزای تحصیلی باید برگردم کشورم میتونم همونجا واسه دانشجویی اقدام کنم؟
  با تشکر

  • سلام؛میتونید اقدام کنید، اما نه به صورت تنها و حتما باید شخصی رو به عنوان سرپرست در کانادا معرفی کنید که میتونن پدر، مادر یا یکی از بستگان و آشنایان شما باشن. تمکن مالی که ارائه میدید باید به اندازه کل دوران تحصیل شما باشه. یعنی چیزی در حدود حداقل ۳۰۰ میلیون تومان. بعد از تموم شدن هم میتونید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

 • سلام.من ۳۶ سالمه و مجرد هستم.دو سال پیش از کالج جورج براون تورنتو پذیرش گرفتم ولی ویزام ریجکت شد.لیسانس مهندسی عمران دارم با معدل ۱۲.۸۹ و ۱۲ سال سابقه بیمه مرتبط با رشته تحصیلی.ایلتس ۶.۵ دارم. یکسال هم هست عمان مشغول بکار هستم.ایا احتمال گرفتن ویزای تحصیلی وجود داره؟!

 • سلام و قت بخیر من کلیه مدارکمو اماده کردم مدرک زبان هم دارم .میخواستم بدونم اگر الان برای سپتامبر اقدام کنم و پذیرش بگیرم با وجود شرایط خاص کرونا میتونم ویزا بگیرم و به کانادا سفر کنم؟به طوریکه اکتبر اونجا باشم.چون الان ظاهرا کلیه دانشگاههای کانادا اعلام کردن که ترم پاییز به صورت انلاین برگزار میشه.میشه در مورد شرایط ویزا و پذیرش در این شرایط خاص کرونا هم توضیحات بدین ممنون.

  • سلام؛ باید سریعا برای پذیرش اقدام کنید، و اینکه احتمال داره یک ماه تا ۵۰ روز طول بکشه. اما اگر برای دیر اقدام کنید باید برای سپتامبر اقدام کنید.

 • سلام
  من ۴۲ سالم هست حدود ۲۲ سال سابقه کار و بیمه دارم مدرک کارشناسی دارم که ۱ سال پیش گرفتم تمکن مالی دارم و متاهل هستم ایا امکان صدور ویزای تحصیلی به همراه همسرم هست.و یا راهی بجز ویزای تحصیلی.

  • سلام؛ به خاطر شرایط سنیتون ویزای تحصیلی یکم سخت بهتون میدن. باید شرایطتون بررسی بشه. توصیه میکنم با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شرایطون بررسی بشه.

 • سلام من یک ویزای ۴ ساله توریستی از کشور کانادا دارم که ۱۰ مردادماه تمام میشود و برای ۲۸ اردیبهشت بلیط داشتم که به کانادا بروم که متاسفانه به دلیل کرونا تمام پرواز ها کنسل شد .
  من مجرد هستم و ۳۲ سال دارم و خواهرم در کانادا دکتر داروساز است که این ویزا را هم از طریق ایشون گرفته بودم
  الان خیلی ناراحت هستم که نمیتوانم ظرف یکماه اینده به کانادا بروم و ویزایم هم تمام میشود .
  الان سوال من اینست که ایا میتوانم با جایی مکاتبه کنم که کشور کانادا با توجه به بلیطی که از هواپیمایی داشتم و بعد از ۲ سال میخواستم به دیدار خواهرم بروم به من اجازه ورود دهد.
  خواهرم جا دارد و من هم توان مالی دارم .
  خواهشمند است من را راهنمایی نمایید.

 • سلام من ۱۷ سالمه و میخواستم از طریق ویزای تحصیلی به کانادا بروم.اما در بعضی از سایت ها خواندم که پدر و مادرم نمی توانند همراه من بیایند و اقامت بگیرند آیا این درست است؟

 • درود و عرض ادب🌸
  بنده ۳۳ سالم هست و مجرد و لیسانس حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی دارم با معدل ۱۶،۸۰ … گپ تحصیلی ۹ ساله دارم و الان فقط یکساله که در رشته مرتبط با رشته م مشغول به کارم و یکساله که بیمه تامین اجتماعی آزاد خودم میپردازم .و ایلتس ۶،۵ دارم.تمکن مالی ۲۰۰ میلیون تومن دارم و یک سند ملکی مشترک که سهم من حدود ۱۰۰ میلیون میشه در حال حاضر ..
  قصدم بنا به دلایلی اینه که ۳ سال دیگه اقدام کنم برای ویزای تحصیلی
  حالا خواهشم از شما اینه که منو راهنمایی کنید و بفرمایید اگر تو این سه سال ارشد حسابداری بخونم و بعد از سه سال برا ارشد دوم مدیریت مالی کانادا اقدام کنم ایا شانسی برای پذیرش گرفتن از دانشگاه کانادا و خصوصا ویزای تحصیلی شدن دارم یا خیر ؟با توجه به اینکه در چن سال اینده تمکن مالی و سابقه بیمه و کارم هم بیشتر خواهد شد ..یا اینکه کلا هر راهنمایی برای بهتر شدن اوضاع ویزا و پذیرشم باشه ممنون میشم بهم لطف کنید و بفرمایید ….
  پیشاپیش ممنونم از وقتی که برامون میزارید.پیامم بدون جواب باقی مونده ..روزگارتون خوش 🌷

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. اما حتما باید برای شما بیمه رد شده باشه. توصیه میکنم با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید و شرایطتون رو توضیح بدید. ۰۲۶-۳۳۱۴۳ داخلی ۳۴۰

 • سلام میخواستم درمورد مهاجرت یا ویزا تحصیلی راه های ورود به به کانادا یا المان بدونم پدر خانم من میخواهد اقدام کند تقریبا ٧٠ سال دارد و کارشناس ارشد صدابرداری و دارای تولیدی لباس زنانه هست از کجا باید شروع کند و چقدر هزینه دارد و چه تضمینی دارد من خودم هم ۴٢ سالمه مناهل هستم و تحصص خاصی ندارم ویزای هیچ کشوری هم ندارم فوق دیپلم کامپیوتر هستم مرسی علی هستم.

  • سلام؛ باید خودتون بررسی کنید ببینید از چه طریقی میتونید برید. با این شرایطی که دارید اگر اوضاع مالی خوبی دارید بهتره برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید.

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من ۲۹ سال سن دارم کارشناسی نرم افزار ترم اخر هستم آیلتس ۶.۵ دارم معدل ترم قبلم ۱۹.۲۵ بوده مقاله هم دارم تمکن مالی هم ۳۰۰ تومن هست آیا برای بورسیه میتونم ارشد اقدام کنم؟ و چقدر شانس دارم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام؛ شرایط بورسیه برای مقطع ارشد یکم سخته اما شانستون هم کم نیست. دانشگاه هایی که بورسیه میدن رو بررسی کنید شاید تونستید پذیرش بگیرید.

 • سلام وقت شما بخیر
  ببخشید خواستم بپرسم ارسال مدارک آیلس برای سفارت اجباری هست یا فقط برای پذیرش دانشگاه و کالج لازمه یعنی اگه پذیرش کالج بدون ایلس داشته باشیم ممکنه سفارت ازم مدرک آیلس را بخواد؟؟

  • سلام؛ بله، شما باید اثبات کنید که توانایی تحصیل و زندگی کردن و ارتباط برقرار کردن در کانادا رو دارید.

 • سلام خسته نباشید من با ویزای توریستی در کانادا هستم می خواستم بپرسم میشه ویزام رو تبدیل به ویزای تحصیلی کنم برای کالج ؟البته ایلتس ۵ اکادمیک هم دارم و اینکه میشه دوره زبان رو در کالج بگذرونم برای پیش نیاز زبان و دوباره امتحان بدم ایلتس و هم زمان هم کار نیمه وقت داشته باشم ؟

  • سلام؛ میتونید اونجا برای پذیرش اقدام کنید اما برای ویزای تحصیلی باید برگردید ایران و از اینجا اقدام کنید.

 • سلام من ۱۶ سالمه و معدل هام تا به حال زیر ۱۹.۷۵ نشده.آیلتس ۷ هم دارم(الته اگر بخواهم اقدام کنم دوباره امتحان خواهم داد)یک مقاله تایید شده هم دارم و عموم و زن عموم هم اونجا هستند. از نطر تمکن مالی مقدار زیادی مشکل دارم(حدودا ۱۰۰ میلیون یا کمتر) ولی با چند تا کالج موردنظرم صحبت کردم و اونا گفتن که من شرایط ثبت نام در کالج ها را دارم اگر که اقدام کنم.میخواستم بدونم آیا راهی هست که بتوانم با تمکنمالی کم اقدام کنم و ویزای تحصیلی بگیرم و اونجا درس بخوانم .

  • سلام؛ شما شرایط پذیرش رو دارید. شانستون هم برای گرفتن پذیرش زیاده. اما با این تمکن مالی شانس اخذ ویزای تحصیلی رو ندارید. مگر اینکه پدر و یا عموی خودتون رو به عنوان حامی مالی خودتون معرفی کنید.

 • سلام؛ من قصد تحصیل در کالج های کانادا رو دارم ولی بخاطر سنم ۳۲ – امکان ندادن ویزا به من وجود داره . می خواستم بدونم من می تونم برای دانشگاه اپلای کنم و شهریه وایز نکنم و با نامه پذیرش برای ویزا اقدام کنم ولی بعد از دریافت ویزا پذیرش از کالج بگیرم؟
  یا در کانادا می تونم از دانشگاه به کالج سوئیچ کنم؟

 • سلام وقت بخیر.
  من ۲۳ سالمه و دانشجوی ارشد دانشگاه علوم و تحقیقات رشته ی مهندسی مکانیک با معدل ۱۷.۵ هستم و هنوز دفاع نکردم و گپ تحصیلی ندارم و معدل کارشناسی هم ۱۵ هست. ۴تا مقاله ی ISI Q1 دارم ولی هنوز امتحان زبان ندادم.
  با توجه با اینکه سفارت هم مدرک زبان نیاز داره آیا سفارت تافل هم قبول میکنه یا فقط آیلتس قبول میکنند؟ چون اکثر دانشگاه ها هردو را قبول دارند.
  و اینکه آیا نمره قبولی مدرک زبان سفارت (آیلتس یا تافل) همون نمره قبولی دانشگاه هست؟

 • با درود ۱۸ سالمه . ایلتس ۶ دارم سال دیگه البته اکسپایر میشه تمکن مالی ۲۰۰ ملیون با تراکنش ۶ ماهه فعال. درخواستم واسه کالج های آتلانتیک هستش به نظرتون شانسم برای ویزای تحصیلی کانادا چقدره ؟! البته میدونم به چیزای دیگه هم بستگی داره ولی تا همینجا شما چطور میبینید؟؟ممنونم اگه جواب بدید .

 • سلام.
  ۳۱ ساله هستم.
  سال ۸۷ با مدرک کارشناسی نساجی و سال ۹۵ با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر در دانشگاه صنعتی اصفهان و با معدل ۱۵ فارغ التحصیل شدم.
  تو این ۴ سال بیمه آزاد رد میکردم و مشغول به کار آزاد در زمینه نساجی با بیمه آزاد بودم.
  فعلا مدرک زبان ندارم.
  از لحاظ تمکن مالی میتونم مانده حساب ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون داشته باشم.
  البته سند خانه هم بصورت مشترک بنام خودم و همسرم هستش.
  بنظرتون من با این شرایط ویزا میشم و چه کارهایی باید انجام بدم.
  باتشکر

 • سلام من ۱۸ سالمه میخواستم بدونم اگه بخواهم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم پدر و مادرم را میتوانم باخودم ببرم و اینکه آیا پس از اتمام دوران تحصیلی آنها میتوان برای اقامت اقدام کنند

  • سلام؛ شما ابتدا ویزای تحصیلی میگیرید. بعد برای پدر مادرتون درخواست ویزا داده میشه. بعد از تحصیل هم باید برای ویزای کار اقدام کنید.پدر مادرتون هم میتونن اقامت بگیرن.

 • سلام من اقدام کردم کانادا توریستی از طریق کارگزار دوبار به فاصله ۶ ۷ ماه ریجکت شدم بعلت هدف از سفر الان نزدیک به یکسال از ریجکتی دومی میگذره میخوام دوباره اقدام کنم ولی اینبار از طریق کالج و بدون مدرک تحصیلی درواقع من فقط تمام تلاشم اینه از هر طریقی که بشه بتونم ویزا شم در اصل ویزا شدن برام مهمه ممنون میشم اگه راهی هست پیشنهاد بدین ممنون

  • سلام؛ سنتون چقدر هست؟ چی خوندید؟ مدرک زبان دارید؟ متاهل هستید یا مجرد؟ فرزند دارید؟ گردش حساب و مانده حسابتون به چه صورته؟ مسافرت کجاها رفتید تا بحال؟ این والات رو اگر جواب بدید بهتر میتونیم راهنماییتون کنیم.

 • سلام وقتتون به خیر ، ببخشید من ٢٩ سالمه و لیسانس میکروبیولوژی با معدل ١۵ دارم از نظره تمکن مالی ملک داریم ولی توی حساب بیشتر از ١٠٠ تومن ندارم ،گردش حساب سه ماهه بر چه مبنا هست ؟ میتونم ملک بفروشم و بزارم بانک اما نمیخوام تا قبل از گرفتن ویزا چیزی رو بفروشم ،و اینکه من میتونم ویزای تحصیلی کانادا بگیرم توی رشته ی دیگه البته من مدرک زبان ندارم ، واینکه با ویزای تحصیلی بیام بعدش اعلام پناهندگی کنم ؟ پناهنده به این دلیل که هزینه ها رو دیگه نیاز نیست خودم بدم،و اینکه از کجا باید بهترین دانشگا هها رو نسبت به شرایطم پیدا کنم و در موردش اطلاعات کسب کنم ،اصلا با توجه به این شرایط امکان اخذ ویزا برای من هست ؟ واینکه من میخوام با همسرم برم که ایشون سابقه بیمه دارن ولی من ندارم ، اگه ایشون بتونن بیان میتونن اونجا کار کنن؟؟؟

  • سلام؛ شما باید مدرک آیلتس داشته باشید، اگه نداشته باشید اصلا نمیتونید اقدام کنید. تمکن مالیتون هم باید حداقل ۴۰۰ میلیون باشه. اگر این شرایط نداشته باشید کلا اقدام کردنتون بالای ۹۰ درصد ریسک داره.

 • سلام من مدرک فوق دیپلم حسابداری دارم که مدت زیادی از مدرکم میگذره ولی مدارک شغلی و بیمه دارم ولی مشکلی از نظر تمکن مالی و زبان و شرایط دیگه ندارم میتونم با مدرک فوق دیپلم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم در ضمن ۳۸ ساله هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ شما باید آیلتس ۶.۵ داشته باشید و برای کارشناسی اقدام کنید. با این شرایط شانستون بین ۶۰ تا ۷۰ درصدی خواهد بود.

  • سلام.من ۳۵ ساله کارشناس میکروبیولوژی معدل سیزده و نیم با یازده سال سابقه کار مرتبط و همسرم ۳۵ ساله ارشد برق قدرت(لیسانس معدل سیزده و نیم و ارشد معدل هجده) با ۶ سال سابقه کار مرتبط هستیم.دو فرزند ۳و۷ ساله داریم.هر دو داریم زبان میخونیم.با توجه به سن و گپ تحصیلی شانس ویزا شدن داریم؟از طریق کدوممون احتمالش بیشتره؟

   • سلام؛ هر دو شانس دارید برای ویزا شدن. اما باید شرایطتون برای پذیرش بررسی بشه. و اینکه مدرک زبان رو هم بگیرید. با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییتون کنن.

 • سلام من ۲۷سالمه لیسانس مهندسی پلیمر ، گپ تحصیلیم مقداریش به علت گذروندن دوره های آموزشی گرافیکی از جهاد دانشگاهی و مجتمع فنی بوده(که مدرک هم میدن) ، مقداریش هم بیمه کاری غیر مرتبط با رشته بوده ( شاغل در مدرسه و گرافیست)
  زبانم هم بد نیست، دارم برای آیلتس میخونم
  برای پذیرش کالج میتونم برای رشته های گرافیکی اقدام کنم؟
  خواهرم و همسرش ویزای تحصیلی دارن و الان ساکن کانادا هستن، بنظرتون شانسم برای اخد ویزا چقدره؟

  • سلام
   باید اول پذیرش داشته باشید. پیشنهاد میکنم قبل از هرکاری مدرک زبانتون رو بگیرید و برای پذیرش اقدام کنید. گپ تحصیلی رو میشه با کاریش کرد اما برای ویزای تحصیلی باید تمکن مالی حدودا ۳۰۰ میلیونی هم داشته باشید. . نگران نباشید. هم شانس پذیرش دارید و هم ویزا شدن.

 • سلام.من ۳۴سالمه.لیسانس حسابداری.فوق دانشگاه تهران مدیریت مالی.گپ تحصیلی با کار مرتبط پر شده.خودم ۳۲۰میلیون تمکن.همسرم ۲۰۰میلیون. سند یه خونه و یه ماشین خوب هم میزاریم.پذیرش از دانشگاه کانادا وست دارن که مجموع هزینه دانشگاه ۳۶۰۰۰دلار هست و به غیر از این پولها هزینه ترم اول هم پرداخت کردم. نظرتون راجع به ویزا چیه؟

  • سلام
   شما مشکلی برای ویزا شدن ندارید. اما در مورد مدرک زبان چیزی نفرمودید؟ مدرک زبان دارید؟ اگر بله نمره مدرک زبانتون چنده؟

  • سلام
   کامنت شما بعد از اینکه کامنتتون رو می‌نویسید باید به وسیله ما تایید بشه، پس در همون لحظه نمیتونید کامنت خودتون رو ببینید. چون ایمیلی ثبت نکرده بودید من این نام کاربری رو بررسی کردم و یک کامنت بود که پاسخ دادم. اگر باز هم سوالی دارید میتونید ذیل همون کامنت بپرسید. ممنون از تذکر شما

 • سلام من ۱۳ سال سن دارم و میخواهم به کشور کانادا سفر کنم برای تحصیل. در ایران در مدارس تیزهوشان درس میخوانم میخواستم بدونم چه گونه باید ویزا برای تحصیل گرفت و در مدارس کانادا ثبت نام کرد بعضی ها گفتن که باید پذیرش یکی از مدارس را بگیرید چگونه باید پذیرش گرفت لطفا کمکم کنید

   • سلام من ۳۰سالمه قبلا دانشگاه رفتم اما نصفه ول کردم و مدرک دبیرستان فنی هم دارم بنظرتون میتونم واسه تحصیلی اقدام کنم تمکن مالی هم دارم و زبان دارم یاد. میگیرم .

 • با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده پذیرش مدرسه Royal West Academy رو گرفتم
  میخواستم بپرسم مراحل بعد چگونه هستن و با توجه به شرایط کرونا حدوداً چقدر زمان بره؟

  • سلام
   شما باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. درخواست خودتون رو به همراه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی و نامه پذیرش رو باید به صورت آنلاین ثبت کنید. برای آگاهی از شرایط و مدراک ویزای تحصیلی به صفحه ویزای تحصیلی کانادا سایت ویزالند مراجعه کنید.

 • با سلام و خسته نباشید .من ۲۲ ساله ترم اخر کارشناسی رشته معماری روزانه دانشگاه فنی سراسری با معدل حدود ۱۷ هستم میخواستم بدونم بدون سابقه کار و۱۰ ماه بیمه تامین اجتماعی خانه داری دارم نمره ایلتس ۶.۵میتوانم برای ارشد با رشته مرتبط خودم یعنی همان زیرشاخه معماری اقدام کنم با سرمایه ۴۰۰ میلیون تومان و اینکه متاهل هستم وسوال دیگه ای که دارم همسرم میتونه ویزای کاری بدون مدرک زبان بگیره (دیپلم مکانیک).چقدر شانس پذیرفته شدنم وجو داره؟ ایا امکانش هست در صورت تایید و ورود به کانادا همسرم با من باشه؟یا باید من اول برم بعد برای همسرم اقدام کنم.ممنون میشم از پاسخ دادن با صبر و حوصله شما

  • سلام
   شما شرایط گرفتن پذیرش تحصیلی رو دارید. اما اول باید ویزای شما باید گرفته بشه، بعد برای همسرتون تقاضای ویزا داده میشه و به ایشون هم حتما ویزا و اجازه کار میدن.

 • با عرض سلام. من کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی دارم از ایتالیا و کورس تحصیلیم به انگلیسی بوده و از سال ۲۰۱۶ در ایتالیا زندگی میکنم.من ۳۶ سال سن دارم. من برای یک رشته دیگر ولی مرتبط به رشته پزشکی برای کالج و دانشگاه اقدام کرده ام. من برای ماه June میخواهم امتحان آیلتس بدهم هرچند هم کالج و هم دانشگاه مدرک زبان از من نخواستند. مشکل تمکن مالی ندارم نزدیک ۳۰۰ میلیون در ایران به حساب پدرم هست و اینجا ۶۰۰۰ یورو تو حساب خودم و ۳۰۰۰۰ دلار یا بیشتر میتوانم از عمه ام در آمریکا به عنوان ساپورتر نامه بانکی بگیرم. به نظر شما شانس دریافت ویزا چفدر است؟ اگر ریجکت بشم میتوانم با تکمیل آن رفع ریجکتی کنم؟

  • سلام
   با این شرایطی که میفرمایید مشکل تمکن مالی ندارید، اما باید مدارک هویتی و مالی پدر و عمه تون و در کنارش مدارک تمکن مالی خودتون رو هم ارائه بدید، شانس ویزا شدن هم به شرط گرفتن پذیرش از یه دانشگاه یا کالج خوب دارید. اگر ریجکت بشید باید از طریق وکیل مهاجرتی در کانادا پیگیری کنید.

 • سلام ۳۲ ساله هستم و مجرد و با تمکن مالی ۴۰۰ میلیون و برای کالج seneca پذیرش گرفتم بدون مدرک زبان ولی زبانم قابل قبول هست.میخواستم ببینم شرایط و احتمال گرفتن ویزای من به چه شکل هست و اینکه ۹ سال سابقه بیمه دارم برای کار مدیریت فروشگاه زنجیره ای.

  • سلام؛ گپ تحصیلی شما با شغل مرتبط پر نشده و این خیلی میتونه برای شما دردسر ساز باشه. برای کالج هم حداقل به آیلتس ۶ تا ۶.۵ احتیاج دارید.

 • سلام
  بنده از دانشگاه وینزور واسه ارشد مجدد بدون فاند پذیرش گرفتم.
  سنم ۳۱ هستش.
  پدرم فوت شدن و مادر در قید حیات هستند.
  برای ویزا تحصیلی می‌خوام اقدام کنم.
  پشتیبان مالی، برادر (داخل ایران با تعهد محضری)می‌تونه حامی مالی بشه؟ یا فقط باید پدر و مادر حامی مالی باشن؟

  • سلام
   نه ایشون هم میتونن حامی مالی بشن، اما خودتون هم باید تمکن مالی اراده بدید. حالا با یه مبلغ کمتر، اما باید ارائه بدید.

 • سلام. خسته نباشید. اگر فاند بگیرم ولی تمکن مالی ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیونی نداشته باشم، برای ویزا به مشکل میخورم؟ چون سابقه علمی و پژوهشی خیلی خوبی دارم. با تشکر.

  • سلام
   خیر، شما اگر فاند بگیرید دیگه نیازی به تمکن مالی ندارید. هرچند باز هم بهتره که یک تمکن مالی خیلی کم به همراه گردش حساب ارائه بدید که البته خیلی هم مشکل ساز نخواهد بود.

 • سلام عرض میکنم،بنده پذیرش دانشگاه آکادیا استان نوااسکوشیا در رشته لیسانس علوم کامپیوتر گرفتم اما یک ترم کورس زبان خورده بهم،آیلتس ۶ دارم،۱۸۰ میلیون حساب ریالی دارم با گردش بالا،۲۲هزار دلار حساب ارزی دارم،۱۹ سالمه،۲ تا سند خونه ارائه دادم،به علاوه اسناد شرکت پدرم.به نظرتون شانس ریجکتی من چقدره؟

  • سلام
   اگر که درخواستتون رو قبلا ارائه دادید که نگران نباشید. شانس ویزا شدن شما بالاست. اما اگر هنوز درخواستتون رو ارائه ندادید، بهتره حساب ریالی رو تا ۳۰۰ میلیون افزایش بدید.

 • سلام وقتتون بخیر.من برای ویزای تحصیلی کانادا دارم اقدام میکنم.و فرمهای مربوطه رو دارم پر میکنم.در یک فرم ۱۲۹۴ ایتم ۴ در مورد وضعیت خدمت به ابهام برخوردم.خواستم بدونم گزینه بله رو بزنم یا خیر.اگه بله رو بزنم فرم ۵۲۵۷ هم رو باید پر کنم یا نه؟ و سوال دیگه اینکه من مدارکم رو از ایران دارم ارسال میکنم و با توجه به اینکه از انکارا میخام اقدام کنم باید کشور خودم رو انتخاب کنم یا انکارا که این آیتم ۹ یکی از فرمها هست که نمیدونم کدام رو انتخاب کنم.ممنون از راهنمایی شما

 • با سلام و وقت بخیر
  من سوال داشتم که در صورتی که بخوام برای ترم ژانویه ۲۰۲۱ اقدام کنم و کانادا باشم برای تحصیل تا کی فرصت دارم یعنی ددلاین کالج ها و دانشگاه ها تا کی هست که بتونم اقدام کنم؟مدرک آیلتسم رو کی باید ارائه بدم؟
  و اینکه تمکن مالی من سند مالکیت به مبلغ ۳۰۰ میلیونه،این مبلغ کی باید تو حسابم باشه برای زمانی که مدارک ارسال میشه برای سابمیت ویزا؟

  • سلام
   الان دیگه باید باید اقدام کنید. اگه کالج به سنتون بخوره که مدارک زبان نمیخواد یا واسه زمان ویزا لازمه.
   ولی اگه دانشگاه باشه اولش مدرک زبان رو میخواد.
   مدرک تمکن مالی هم شامل مدارک شغلی و هم گردش چها ماهه حساب به لاتین و تمکن مالی به دلار کانادا که هنگام درخواست ویزا و سابمیت باید ارائه بشه هست.

 • سلام من لیسانس حسابداری هستم معدلم تقریبا ۱۶ هست ۳۶ سالم هست متاهل هستم از نظر مالی یه ملک یک و نیم میلیاردی و مبلغ ۲۰۰ م پول دارم یه پسر سه ساله دارم زبانم خوب هست
  می خواستم ببینم می تونم برای ارشد از کالج یا دانشگاه کانادا پذیرش بگیرم؟ اگر شدنی هست با توجه به اینکه سن پسرم کم هست می تونم اون رو هم ببرم؟ با توجه به اینکه گپ تحصیلی دارم و بیمه ندارم

  • سلام
   بدون بیمه برای شغل مرتبط و با گپ تحصیلی که دارید خیلی سخته که بتونید ویزا بگیرید، اما اگر بتونید پذیرش بگیرید و تمکن مالی ۲۰۰ میلیونی رو هم حداقل دوبرابر کنید، شانس گرفتن ویزای شما بیشتر میشه، البته باید ابتدا خودتون به تنهایی اقدام کنید

 • درود و خسته نباشید
  میخوام برای ویزا تحصیلی کانادا اقدام کنم و بابام بازنشته است خب حقوق کمه به نسبت
  ولی ملک و دارایی زیاد داریم ایا تمکین مالی محصوب میشن یا حتما باید مبلغ نقد توی حساب باشه؟ و حداقل چه مبلغی؟؟ایا این مبلغ جدا از شهریه دانشگاه است؟

  • سلام
   بله حتما باید گواهی تمکن مالی و گردش حساب ارائه بدید و به چیزی حدود حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان تمکن مالی احتیاج دارید.

 • سلام
  من پذیرش دکترا بدون فاند دارم از دانشگاهی در استان کبک
  بعد از ارشد دو سال و نیم سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم اما بیمه مرتبط ندارم.
  مدرک تافل اکسپایر شده دارم اما یک ماه دیگه مجددا امتحان تافل دارم
  آیا بهتره بعد از اخذ مدرک جدید تافل اقدام بکنم برای ویزا؟
  و اینکه چه تمکن مالی نیاز دارم؟ و نداشتن سابقه سفرهای خارجی چقدر تاثیر داره در ریجکت شدن؟

  • سلام
   بله، پیشنهاد میکنم در این برهه که به علت شیوع ویروس کرونا بررسی ویزاها با تاخیر و تعویق مواجه شده اول برای تافل اقدام کنید و بعد برای سایر کارهای اخذ ویزاتون رو انجام بدید.

 • سلام بنده ٣٣ سالمه و لیسانس الکترونیک از دانشگاه دولتى دارم منتها معدلم پایینه (١٢.٨٩) گپ تحصیلى ٩ ساله دارم که ۶سال اخرش شغل مرتبط با رشته تحصیلیم و با سابقه بیمه دارم ،با این شرایط آیا امکان اخذ ویزاى تحصیلى براى کالج وجود داره یا خیر ،اگر جواب مثبته ممنون میشم بفرمایید براى چه دوره اى از کالج اقدام کنم بهتره

  • سلام
   برای کالج که خیر، اما برای دانشگاه امکانش هست. اما باید مدرک آیلتس ۶.۵ به بالا داشته باشید و از دانشگاه خوبی پذیرش بگیرید که ان شاالله ویزا بشید.

 • سلام و خسته نباشید ، من ۳۹ ساله ، متاهل، یک پسر ۸ ساله ، کارشناسی مواد- سرامیک دانشگاه آزاد،سال ۸۳، معدل ۱۶.۶۱ و مقاله در سمینار کشوری و تمام گپ تحصیلی با سوابق کار مرتبط پر میشه ، و کارشناسی روانشناسی دانشگاه ازاد ، معدل ۱۹.۰۳ ، سال ۹۸ ، زبان قرار بود اسفند و فروردین امتحان بدم که لغو شد برای pte 65 اماده شدم و IElTS ۶ میتونم بگیرم . با کالج موهاک در همیلتون مکاتبه داشتم برای ورود به دوره یک ساله در مورد روانشناسی کودکان اتیسم . بهم قول دادن ولی با هر کس مشورت میکنم میگن با دوره یک ساله نمیشه ویزا گرفت . شما چه پیشنهادی میدین ؟ با توجه به سنم . ممنون از راهنمایی شما

  • سلام
   شغل شما با مدرک تحصیلیتون مرتبط نیست. یعنی گپ تحصیلی شما با شغل مرتبط به رشته تحصیلی پر نشده، در نتیجه شرایط شما با این دوره ی یک ساله که همخونی نداره و شاید به این مورد گیر بدن. ولی در کل بستگی به افسر سفارت داره. اما شما الان مدرکی ارائه بدید که ثابت کنه این دوره به درد شما میخوره.

 • سلام من ۲۵ سالمه و روسیه دندان پزشکی میخونم به زبان روسی ،پسر هستم و سربازی هم نرفتم میتونم بعد از اتمام درسم به کانادا مهاجرت کنم با بودجه ۴۰۰۰۰ دلار؟

 • با سلام، من از دانشگاه مک گیل برای مستر دوم یکساله پذیرش سلف فاند با شهریه کامل ۴۰۰۰۰ دلار گرفتم و موجودی حساب دویست تا سیصد میلیون با گردش حساب سه چهار ماهه دارم،، برای مستر دوم یکساله چقدر احتمال گرفتن ویزا به همراه همسرم هست؟ با تشکر از وقتتون

 • سلام من ۱۴ سالمه حدودا ۳۰۰‌میلیون پول دارم و یک پسرعمه در استان کبک دارم ایلتس ندارم ولی انگلیسیم خیلی خوبه فرانسوی هم تا حدی بلدم معدل پارسالم ۱۹.۸۰شد من مدرک های ۴ تا زبان برنامه نویسی دارم میخواستم بدونم با این مقدار پول میتونم اقدام کنه اگه نه چقد پول باید باشه

  • سلام
   بهتره کارهای پذیرشتون رو انجام بدید. شانس ویزا شدن دارید البته باید حدود ۱۰۰ میلیون دیگه تمکن مالی تون رو افزایش بدید.

 • پاکدل هستم و قبلا پیام دادم خدمتتون. خواستم بدونم که اگه تمکن مالی ۲۰۰ میلیون بزارم و سند خونه بنام شوهرم و فیش حقوقی شوهرم برای تمکن مالی من کفایت میکنه یا سند خونه و فیش حقوق شوهرم تاثییری نداره؟

 • درود من ۲۰ سالمه بدون مدرک زبان تصمیم گرفتم که مهاجرت تحصیلی کنم برای کالج و مشکل مالی اصلا نیست ایا شانس گرفتن ویزام پایین نمیاد با توجه به سنم؟
  و در این دو سال دانشگاه ازاد دانشجو بودم

 • سلام
  من ۱۹ سالمه با نمره دیپلم بالای نوزده تمکن مالی تا ۲۰۰ملیون دارم که اگر نیاز باشه شاید بیشترم بشه میخوام برای ادامه تحصیل به یکی از کانادا برم ایلتس ۶.۵ هم دارم احتمالش چه قدره که بتونم ویزا رو بگیرم

 • سلام وفت بخیر من با وجود ۳۴ سال سن و گپ تحصیلی ۱۰ ساله بدون مدرک زبان از طریق یه وکیل پذیرش کالج گرفتم خواستم بدونم چقدر شانس ویزای تحصیلی دارم ضمن اینکه ویزای توربستی دارم و قبلا سفر داشتم و برگشتم

  • سلام
   ویزای توریستی ربطی به ویزای تحصیلی نداره و حالا که پذیرش گرفتید میتونید ویزای توریستی بگیرید به شرطی که تمکن مالی بالایی داشته باشید. برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سن ۲۵
  دارای لیسانس فناوری اطلاعات از دانشگاه Middlesex Uni (Dubai Campus)
  با معدل ۲.۱
  ۱۰ ساله مقیم امارات هستم و چون امارات ویزای من روی پدر هست و دیگه درسم هم تازه تموم شده باید ویزای کار بگیرم که واسه ایرانی نمیدن میخوام قبل از اتمام ویزای اماراتم مهاجرت تحصیلی به کانادا کنم
  آیلتس ۷
  آیا شانسی برای گرفتم ویزا برای دوره‌ای دوساله Gradutes Cert در “کالج ها” امکان گرفتن ویزا هست؟

  • سلام
   بله، اما باید شرایطتون بررسی بشه. برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام، بسیار متشکر از وقتی که می گذارید. من چهار سال و نیم از ۹۴ تا ۹۹ گپ دارم بین فوق و دکترا. الانم پذیرش دارم از یه دانشگاه درجه یک با فاند. تو این فاصله دو سال سربازی بودم و قبل و بعدش سر کار می رفتم و هنوز هم می روم ولی بیمه نشدم و نمی شوم ولی گواهی اشتغال از خود شرکت می توانم بیاورم. با توضیحاتی که در متن بالا آمده است که حتما باید گپ با بیمه پر شده باشد گویا من هیچ شانسی ندارم. آیا درست متوجه شدم؟

  • سلام
   نه چون شما شرایطتون فرق داره
   برای تحصیل تو این مقطع گپ فقط توی مبلغ فاندتون ناثیر میگذاره
   ان شاالله به شما راحت تر ویزا میدن

 • سلام. من ۳۳ سالمه. لیسانس حسابداری و ۵ سال سابقه کار مرتب با رشته تحصیلی. متاهل و یه دختر ۷ ساله دارم. معدل لیسانسم بالای ۱۶. کلا موجودی من برای پذریش و هزینه مهاجرت با خانواده که دارم ۴۰۰ میلیون. ایا کفایت میکنه؟ نمره ایلتس ندارم ولی سطح زبان من تا حدودی خوبه

  • سلام
   گپ تحصیلیتون با شغل مرتبط پر شده؟
   برای ویزای تحصیلی میتونید اقدام کنید اما بدون مدرک زبان شانستون کمه.

 • سلام من در آستانه ۳۹ سالگی و مجرد هستم. لیسانس کامپیوتر واز زمان فارغ تحصیلی تا کنون شاغل(دبیر ) هستم و بیمه دارم.آیا میتوانم برای ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ | بدون مدرک زبان اقدام کنم .

  • سلام
   شرایطتون باید بررسی بشه
   اما بدون مدرک زبان که شانس بسیار کمی دارید، و اینکه حتما باید شغلتون مرتبط با رشته تحصیلیتون باشه.

 • با سلام و عرض خسته نباشید
  من ۲۲سالمه و دوره کارشناسیم را ۷ترمه تمام کردم…معدل کل من ۱۹/۳۸ و رتبه اول دانشگاهم هستم…در دانشگا غیر انتفاعی تهران تحصیل کردم…ولی هنوز مدرک تحصیلیم اماده نشده
  ۱.برای گرفتن پذیرش چه چیزی رو باید ارائه بدم به عنوان مدرک تحصیلی کارشناسی با توجه به اینکه اماده نیست مدرکم چون میخوام برای بورسیه اپلای کنم زمانم محدوده
  ۲.با شرایط من چقدر درصد موفقیت وجود داره برای گرفتن بورسیه اگر مدرک زبانم هم بگیرم چون سطح مهارت زبان خیلی خوبه و مکالمه روان میتونم انجام بدم ولی مدرک ندارم..
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام؛ مدارک لازم رو برای هر دانشگاه، داخل سایت دانشگاه قرار داده شده که باید ببینید و بعد مدارک خواسته شده از جمله مدرک موقتتون رو ترجمه و ارسال کنید. احتمال گرفتن بورس کمتر ولی شانس پذیرش رو قطعا دارید.

 • سلام، خسته نباشید،ممنون از سایت خوبتون چون این روزها هرچی سرچ میکنیم هیچ سایتی مثل شما انقدر واضح راهنمایی و مشاوره نمیکنه،
  من خانم ومتاهل هستم ۳۰ ساله و فوق دیپلم دارم، گپ تحصیلی دارم اما از زمانی که تحصیل میکردم سابقه کار مرتیط با رشتم رو دارم و کاملا گپ تحصیلیم رو پر میکنه با سابقه بیمه تامین اجتماعی، در حال حاضر هم شاغلم، آیلتس ۶ دارم و پذیرش از فنشا کالج با رشته مرتبط و advance diploma، تمکن مالی خوب و گردش حساب خوب دارم، همچنین سند ملکی هم سه دانگ به نام من و سه دانگ بنام همسر، متاسفانه سه ماه پیش ریجکت شدم درخواست نوت دادم اما به دستم نرسید، مشکلم قانع نشدن افیسر برای بازگشت بود، اما اون موقع با آیلتس ۵.۵ و کاندیشنال اقدام کرده بودم و وکیل بنده سهوا نامه جاب آفر من و داخل مدارک نزاشته بودن همچنین کالجی که اقدام کرده بودم فلمینگ بود که زیاد شناخته شده نبود، به هر حال با وضعیت الان و تغییراتی که دادم شانس من رو چقدر میدونید برای ویزا شدن؟؟؟

   • یعنی کالج فنشا هم خوب نیست تو لندن هست، تحقیقاتی که کردم پنجمین کالج معتبر استان انتاریو هست، بله تنها اقدام کردم، با شرایط الانم احتمال ویزا گرفتنم هست؟

 • سلام
  من ۲۴ سالمه، آیلتس ۷.۵ دارم، معدل ۱۷ در دوره کارشناسی و ۱۹ در مقطع ارشد، هر دو از دانشگاه سراسری. برای دکتری درخواست دادم و به احتمال زیاد پذیرش رو خواهم گرفت. میخواستم بدونم میشه که مدارک مربوط بورسیه رو بجای تمکن مالی به سفارت ارایه بدم؟

  برای هر دو تا مدرکم نیاز به wes هست؟

  احتمال ویزا گرفتم هست؟

  • سلام
   بله میتونید مدارک ورسیه رو ارائه بدید، اما بهتره یه تمکن مالی هم از خودتون ارائه بدید. و اینکه برای هر دو مدک نیاز به تاییدیه WES دارید. ان‌شاالله ویزا میشید.

 • با سلام
  بنده ۳۰ ساله و دکترای رشته حقوق دارم و میگن واسه تحصیل میتونم واسه مستر رشته مدیریت اقدام کنم.البته مدیر فروشگاه هم هستم با پنج سال سابقه بیمه و جواز کسب.چطوری میتونم راحتتر مهاجرت کنم و کار بهتری گیر بیارم در کانادا.

  • سلام
   جسارتا در ایران موقعیت شغلی بهتری با دکترای حقوق میتونید داشته باشید تا مستر مدیریت در کانادا، اما اگر قصد اقدام دارید باید اول برای پذیرش اقدام کنید.

 • سلام من از دوتا دانشگاه تقریبا سطخ متوسط کانادا پذیرش گرفتم برای ویزا با ۱۵۰ تومن بجز پول دپازیت میتونم برای ویزا امیدوار باشم؟ من ۳۱ سالمه ومتاهل

  • سلام
   اگر مدرک آیلتس ۶ و بالاتر دارید و از زمان فارغ‌التحصیلی تا به امروز شغل مرتبطی داشتید؛ بله، امکان ویزا شدنتون هست.

 • سلام من ۳۳سالمه و برای تحصیل در مقطع فوق اقدام کردم.نامه ی شغلی داشتم که تمام این مدت بعد از لیسانس مشغول کار در شرکت مرتبط با رشتم بودم ولی بیمه نداشتم .یه بار رد شدم و دوباره سابمیت کردم .الان یک ماه و چند روزه که فرستادم و جواب نیومده.میخواستم بدونم امکان داره سنم و نداشتن بیمه تامین اجتماعی و از همه مهم‌تر شرایط فعلی ایران علت رد شدنم بوده باشه ؟و اینکه ممکنه اصلا جواب ندن؟شانسی هست ؟

  • سلام
   اصلا چیزی مشخص نیست.
   باید شغل و بیمه‌ی مرتبط داشته باشه ولی دیگه گذشته.
   امکان ویزا دادن هست. ان‌شاالله که ویزا بشید.

 • سلام ببینید من از کلمبیا کالج پذیرشم گرفتم که شهریه۱۲۹۰۰داشته .تمام شهریه رو پرداخت کردم برای مراحل انگشت نگاری هم رفتم. فقط از این بابت ترس دارم که پدرم اسپانسرم شده و من تمکن مالی بیشتر از ۱۸۰ملیون نتونستم نشون بدم . این خودش یه تنهایی میتونه دلیل ریجکتی من بشه؟!خیلی استرس دارم. البته که من ترجمه سند ملکی و فیش حقوقی پدرمم ترجمه کردم

  • سلام
   خیر، نگران نباشید. با مبالغی کمتر از این هم گاها ویزا میدن، بیشتر از این هم اگه بذارید شاید گیر بدن که چرا تمکن شما با درآمدتون همخونی نداره.

 • سلام من ۱۴ سالمه و پایه هشتم هستم و میخوام برای دوره دوم دبیرستان بورسیه بگیرم ولی وضع مالی خوبی نداریم ولی میتونم از پس هزینه ها بر بیام البته فکر میکنم میشه راهنماییم کنید (رشته گویندگی)

 • سلام من دیپلم مکانیک دارم پیش دانشگاهی تجربی دارم متاهل هستم دارای دو فرزند نمره ایلتس ۵ اگه شانسی داشته باشم میتونم ارتقا بدم شغلم نرم افزار کار موبایل هستم ۵سال سابقه کار دارم میخواستم بدونم عایا شانسی برای گرفتن ویزا دارم ممنون میشم راهنمایی های لازم رو محبت کنید

  • سلام
   خوب باید سنتون رو هم بدونیم، چون برای کالج یا کارشناسی باید اقدام کنید، پس سنتون مهمه.

 • سلام وقت بخیر
  امکان اینکه ویزا تحصیلی برای همسرم اول اقدام کنم بعد برای خودم درخواست ویزا کار بکنم اینکه حتما همسرم وارد خاک کانادا بشه تا من اقدام کنم یا اینکه میشه هردو همزمان بریم

 • سلام. من ٢٣ سالمه.
  مدرک لیسانس زیست شناسی با معدل ١۶.۵ دارم.
  و همینطور آیلتس نمره ۵.۵ دارم. آیا با این شرایط و با این نمره آیلتس میتونم در دانشگاه های کانادا برای ارشد پذیرش بگیرم ؟ کالج چطور؟

 • سلام وقت بخیر
  من ۲۵ ساله هستم.
  معدل های دوره دبیرستان همگی ۱۸.۵ – ۱۹
  کارشناسی ریاضی شهید بهشتی با معدل ۱۲.۶۵
  ارشد معماری احتمالا با معدلی بین ۱۸.۵ الی ۱۹
  ۱ سال سابقه کارآموزی و کار در دفتر معماری
  سطح زبان بسیار خوب و تسلط خوبی به نرم افزارهای معماری دارم.
  لطفا بفرمایید که ۱.نمره ی آیلتس باید چند باشه؟ ۲. آیا مبلغ تمکن مالی باید در سفر به کانادا همراهمون باشه یا صرفا برای ارائه ی سطح مالی هست؟ یعنی می تونیم بعد از گرفتن ویزا، حساب رو خالی کنیم؟ ۳. احتمال اخذ ویزای تحصیلی برای ارشد مجدد چقدر هست؟ ۴. آیا کانادا در مقطع ارشد فاند و بورسیه میده؟

  • سلام
   میبایست در مقطع دکترا اقدام کنین چون معدل کارشناسیتون خوب نیست.
   پس باید مدرک آیلتس ۷ به بالا باشه.
   و اینکه برای مالی فقط برای ارائه به سفارت هست و بعد از گرفتن تمکن مالی میتونین بردارین.
   در مقطع دکتر احتیاج به مدرک جی آر ای هست که اونم باید بگیرین.

 • سلام، من الان ۱۸ سالمه و دیپلم ندارم، یعنی سال آخرم. معدلم بالای ۱۶ نیست ولی مدک آیلتس ۹ دارم و معدل سال ورود به دبیرستانم هم ۱۹ هستش. آیا راهی برای گرفتن ویزای تحصیلی هست؟

  • سلام، مشکل اصلی متقاضیان ویزای تحصیلی نمره پایین آیلتس هست، اما داشتن بالاترین نمره آیلتس میتونه خیلی به شما کمک کنه.
   برای بررسی سایر موارد هم توصیه میکنم با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام دوستان
  من ۳۲ سالم هستش
  لیسانس ایلام گرفتم معدل ۱۳.۷۷
  فوق دانشگاه صنعتی مالزی معدل ۱۷
  ۴ تا مقاله ژورنال
  ۲ کنفرانس
  ۲ سال سابقه کار پارت تایم
  دو سال مدیر تولید
  ۱ سال مدیریت
  دو سال دستیار مدیر تولید
  ایلتس ندارم ولی ۵.۵ به راحتی میتونم بیارم
  میخوام واسه ارشد مجدد اقدام کنم و فک میکنم شانس پذیرشم بالاست
  سابقه مسافرتی خوبی دارم
  ۳ سال اقامت در مالزی و سفر به ترکیه و گرجستان
  good conduct مالزی و ایران
  مشکلی بابت پذیرش ندارم تحصیلم در مالزی به انگلیسی بوده و با این شرایط دانشگاه پذیرش میده
  صحبتم در مورد روند اخذ روادید بود و اینکه شانس دریافت روادید چقدر هست
  با توجه به سوابقی که اشاره کردم و مقطع تحصیلی که ارشد مجدد هستش.
  ممنون میشم اگر تجربه ی دارین در این خصوص راهنمایی کنید

  • سلام
   همونطور که خودتون فرمودید شانس اخذ ویزا رو دارید. اما باید پذیرش بگیرید. و اینکه نمره آیلتستون بالاتر باید باشه.
   توصیه میکنم با ویزاند تماس بگیرید و با جناب آقای بشکار صحبت کنید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام ۳۷سالم مجرد هستم.معماری خوندم یک سال تموم کردم.و میخوام ارشد هنر بخونم در زمینه نقاشی ابرنگ مهارت دارم.و ۳۰۰ ملیون هم پول دارم.چقدر شانس ویزا کانادا رو دارم.یا کشور دیگه بیشتر علاقم کانادا

  • سلام
   شانس اخذ ویزای تحصیلی رو دارید، اما باید سایر موارد بررسی بشه، اینکه از زمان اخذ مدرک تحصیلیتون تا امروز شاغل بودید؟
   پیشهاد میکنم برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام و خسته نباشید
  من میخواستم از طریق ثبت نام کالج آموزش زبان اقدام کنم به مدت ۶ ماه،حتی فرم پذیرش کالج آموزش زبان انگلیسی هم پر کردم،اسم کالج هم canadian college هست میتونم از طریق پذیرش این کالج ویزا بگیرم؟

 • سلام
  من ٣٨ ساله متاهل با مدرک کارشناسی وشاغل هستم و یک پسر ٨ ساله دارم میخواستم بدونم در مرحله اول برای گرفتن اقامت کانادا بهترین راه حلی که پیشنهاد میکنید چی هستش که بتونم همراه همسرم وپسرم اقدام کنم.

 • با سلام و عرض خسته نباشید.
  امکانش هست درمورد کارکردن در مدرسه یا دانشگاه به عنوان کارآموز یا دستیار بیشتر توضیح بدید و میانگین درآمدش چقدره؟

 • سلام و خسته نباشید من برای یک دانشگاه در نیوفانلند دارم اقدام می کنم ایلیس ۷ هم دارم و ۳۳ سال سن دارم من دارای مدرک لیسنانس هستم و می‌خوام برای دیپلم بیزنس دانشگاه اقدام کنم چون نیاز به gmt نیست،می خواستم بدونم شانس من برای گرفتن ویزا چقدر است و امکان ریجکت شدن وجود داره یا نه

  • سلام
   اگه گپ تحصیلیتونم با شغل مرتبط پر کنین چون مدرک آیلتس دارین شانستون برای اخذ ویزا بالاست.

 • سلام
  بنده متولد اسفند ۷۳ ، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و شغل لوازم جانبی موبایل هستم، برام چندتا سوال ایجاد شده تحت این عنوان که برای بنده بهتره از طریق ویزای تحصیلی برای ارشد اقدام شه که در حال حاضر مدرک زبان ندارم و در صورت نیاز میتونم اقدام کنم، و یا کلا برای کالج اقدام کنم که نیاز به این مسئله نباشه و همچنین آیا برای رشته خودم که مربوط به زبان انگلیسی هستش میتونم کالجی پیدا کنم که براش اقدام کنم تو همین زمینه ؟ یا باید رشته های دیگه ای نظیر کامپیوتر و نرم افزار موبایل رو که باز براش مقداری سابقه کار دارم مد نظر قرار بدم ؟ چجوری میتونم بیشتر ازتون اطلاعات کسب کنم ، سپاس

  • سلام
   سنتون خیلی بالا نیست. هم برای ارشد میتونید اقدام کنید و هم برای کالج،
   برای کالج نیاز به آیلتس دارید. ولی اگر برای ارشد اقدام کنید شانس ویزا شدنتون هم بیشتره

 • با سلام و وقت بخیر
  چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
  ۱-همسر بنده از یک دانشگاه پذیرش گرفتن بدون ارائه wes،حالا سوالم اینه که برای سفارت لازمه درخواست wes بدیم یا لزومی نداره؟
  ۲-ایشون شاغل هستن در حال حاضر،نیازی به آپلود کردن مدارک شغلی هست؟
  ۳-بنده به علت شانس بیشتر ویزا میخوام که بعد از اینکه ویزای ایشون اومد اقدام کنم،در فرم family information یه قسمتی داره که نوشته همسرتون با شما همراهی میکنه یا نه،من باید بله بزنم یا خیر؟
  ۴-من اگر ویزای توریستی بگیرم برای همراهی ایشون،میتونم از داخل کانادا درخواست owp بدم؟
  پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

  • سلام
   ۱. بله تاییدیه wes رو میخواد.
   ۲. مدارک شغلی ایشون هم باید حتما آپلود بشه.
   ۳. بله بزنید که قصد ندارید با ایشون برید.
   ۴.بعد از اینکه شون ویزاشون رو گرفتن شما درخواست بدید.

 • سلام.ممنون از پاسخگویی مناسب شما.من زنی ۳۸ ساله هستم مطلقه و دوفرزند دارمکه حضانت فرزندان به طور کامل از نظر قانونی با بنده هست.در رشته ی مهندسی بهداشت محیط از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم و بالفور مشغول بکار با بیمه ی تامین اجتماعی.اگر بتوانم تا مرداد سال ۹۹ آیلتس ۵ رودریافت کنم.از چه طریق میتونم اقامت کانادا رو بگیرم.اگر بخواهم از طریق تحصیل فرزندان اقدام کنم ویزای توریستی بگیرم .چطور میتونم ماندنم روتمدید کنم که فرزندانم اونجا تنها نمونند.پسرم ۸ساله ودخترم ۱۷ هستند.ممنون.

  • سلام
   به نظرم شما اول برای دخترتون ویزای تحصیلی بگیرید، بعد به واسطه ایشون به شما ویزای توریستی میدن و برای پسرتون هم که میتونید ویزای همراه بگیرید. این پروسه منطقی‌تر از گرفتن آیلتس. چون شما سنتون سن بالایی هست

 • با سلام‌
  ایا مدرک‌ کارشناسی پرستاری سراسری دانشگاه تهران با معدل بالای ۱۷ بعد گرفتن ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل نیاز به معادل سازی و گذارندن دوره داره ؟؟ کل‌ سرمایه ۱۵۰ میلیون تومان برای مهاجرت از راه تحصیل کافیه؟؟؟

 • سلام وقتتون بخیر
  من ۲۸ سالمه و میخواستم بدونم میتونم ویزای تحصیلی بگیرم و بعد از چند ماه پناهنده بشم ؟

  • سلام،
   با ۲۸ سال سن میتونیددانشجویی اقدام کنید و در این صورت حتما باید آیلتس داشته باشید. اما اگر مدرک زبان ندارید میتونید برای کالج اقدام کنید که آیلتس نمیخواد اما شانستون برای اخذ ویزا کم میشه
   از لحظه ورود میتونید برای پناهندگی اقدام کنید، اما چرا پنهاهندگی؟ میتونید همونجا درستون رو بخونید و بعد از اون هم برای اقامت دائم اقدام کنید.

 • با سلام
  من ۳۷سال سن دارم و دوفرزند ۵و۳ساله دارم.برای تحصیل دوره لیسانس خودم میتونم اقدام کنم یا بهتره برای فرزندم ویزای دانش آموزی بگیرم؟

  • سلام،
   باید مدرک آیلس داشته باشین و گپ تحصیلیتونم با مدرک شغلی پر کنین که بتونین اقدام کنین
   برای فرزندان که تو این سن نمیشه

 • سلام
  برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، اگر از داخل کانادا( با ویزای توریستی) اقدام بشه آیا شانس گرفتن ویزا رو بالاتر میبره یا تاثیری نداره؟ مرسی

 • سلام
  من دارم برای یک کالج در کانادا اپلای میکنم، میخوام ببینم نیاز هست مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به WES ارسال بشه برای تاییدیه؟ ضمنا امکانش هست شما در این پروسه در صورتی که من پذیرش داشته باشم همراهی بکنید؟

  • سلام،
   خیر به تاییدیه WES احتیاجی ندارید، اگر مایل باشید بعد از پذیرش مبتونیم در زمینه گرفتن ویزا و یا حتی برای گرفتن پذیرش هم کمکتون کنیم

  • متاسفانه وقفه تحصیلی بی‌تاثیر نیست، اما به سطح علمی شما و مدارکی که ارائه دادید خیلی بستگی داره

 • با سلام میخواستم بدانم آیا میتوانم بنده که هم اکنون دانشجوی کارشناسی رشته زبان انگلیسی دوره روزانه و رشته حقوق دوره شبانه هستم ویزای تحصیلی کانادا را بگیرم.

 • سلام و عرض ادب
  پسر من کاردانی عمران داره ، آیا اگه ایشون متقاضی اخذ ویزای تحصیلی باشه مدرکشون در کانادا معتبره ؟
  در ضمن ایشون حدود ۵ سال سابقه کار در شرکت عمرانی داره ، آیا این سابقه در کسب امتیاز اخذ ویزای تحصیلی کمکی می کنه

 • سلام و عرضه خسته نباشین ایا برای هزینه های زندگی و خرج و خواک هنگام تحصیل تو سن ۱۶ یا ۱۷با ویزای مولتی کانادا تحصیلی اجازه کار دارم؟

 • سلام و عرض خسته نباشید من می خوام برای تحصیل درمقطعه۲ دبیرستان برای کانادا اقدام کنم.(با ویزای پنج ساله مولتی) و آیا برای پرداخت هزینه های مدرسه و خوراکی و سکونت اجازه کار دارم در سن ۱۷ یا ۱۶ سالگی و دولت کانادا کمک خرجی بهم میده

 • ببخشید مدارک لازم برای همسر دانشجو که بخاد روی ویزای تحصیلی همسرش ویزای کار بگیره چی هست؟
  همزمان با ویزای دانشجویی برای همسر اقدام میشه یا بعد از امدن ویزای دانشجویی همسر ؟ و اون چقدر طول میکشه منظور صدور ویزای کار همسر؟

  • سلام
   حتما باید مدارک زبان آیلتس ۵ جنرال به بالا داشته باشند.
   مدارک شغلی و تحصیلی هم باید با تائیدیه دادگستری و امورخارجه ارائه شود.
   همزمان اقدام نکنید بهتره چرا که شانس ویزا هر دو کم میشه.
   حدودا ۴۰ تا ۵۰ روز بعد از انگشت نگاری به درخواست‌تون جواب داده میشه.

 • سلام من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کردم با ایلتس ۵/۵ البته پذیرش conditional و یک هفته پیش هم بیومتریک رفتم/. چقدر طول میکشه تا جواب بیاد؟ و اینکه تو نامه پذیرش دانشگاه من شروع ترم ام اذر ماهه امساله.
  و سوال بعد اینکه برای همسرم بخام ویزای کار بگیرم ایا ایشان مدرک زبان میخاد یا خیر؟

  • سلام
   حدودا تا ۴۲ روز زمان میبره تا به درخواست شما پاسخ داده بشه.
   بله برای ویزای کاری حتما باید آیلتس ۵ جنرال و یا بیشتر ارائه کنند.

 • سلام

  من پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا رو برای مستر گرفتم و ویزای توریستی کانادا رو هم با اعتبار ۴ سال دارم برای گرفتن ویزای تحصیلی باید چه کار کنم؟

 • درود برای دکترا تقریبا چه مقدار هزینه نیاز هست ؟ هزینه یکساله اول ؟ در صورت داشتن معدل بالا در طول این یه سال امکانش هست مابقی کمک هزینه تعلق بگیره؟

  • درود بر شما
   بسته به رشته انتخابی‌تون هزینه شهریه متفاوت هست.
   فقط معدل بالا ملاک نیست و بسته به دانشگاه مقصد شما ممکنه شرایط بیشتری ازتون درخواست شود.

 • اگه بدون فاند باشه باید هزینه یکساله اول رو داشته باشیم ؟ بعدش در صورت کسب شرایط فاند در یکساله اول (یعنی معدل بالا )میشه از مزایای ان برای سالای بعدش استفاده کرد؟

  • شرایط فاند فقط معدل بالا نیست.
   بسته به هر دانشگاهی که اقدام می‌کنید این شرایط متفاوت هست.
   بستگی داره فاندی که می‌گیرید برای چه تایمی باشه.
   منظور از چه تایمی اینه که شاید شما برای کل مدت زمان تحصیل تون بتونید فاند بگیرید.

 • با درود من ۳۳ سالم میخوام برای ویزایی تحصیلی کانادا برای دکترا اقدام کنم فوق لیسانس دارم از دانشگاه دولتی تهران ویه مقاله اگه ایلتس ۷.۵ بیارم می توانم برای فاند اقدام کنم؟

  • درود بر شما
   گرفتن فاند شرایط خاص خودش رو داره.
   برای گرفتن فاند دکتری باید مستقیما با یکی از اساتید دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل دارید در ارتباط باشید.
   در واقع فاند دکتری از طریق استاد ارائه می‌شود.

 • پس اگر اصلا در مورد کار قبلیم صحبت نکنم به نظر شما بهتره؟
  در مورد اینکه دو نفر همزمان اقدام کنیم ریجکت میشیم چه پیشنهادی دارید؟

 • سلام من همسرم پذیرش گرفتن و من همراه ایشون هستم ، من به خاطر به دنیا امدن فرزندم از کار استعفا دادم ایا لازم هست در این مورد و سابقه کاریم توضیحی بدهم یا این خودش نمره منفی لحاظ میشه؟

  • سلام
   ۱. ممکنه همزمان اقدام می‌کنید هردو ریجکت شوید
   ۲. بله حتما باید توضیح بدید در مورد اینکه چرا استعفا دادید و اگر بحث به دنیا آمدن فرزندتون رو بگید، ممکنه این هم باعث ریجکتی شود.

 • سلام همسر موفق به اخذ ویزا دانشجویی شده و‌من بعد از ویزاشون با هم‌عقد کردیم‌ آیا به من هم ویزا میدن
  واگه دادن‌اجازه کار دارم
  با سپاس

 • سلام وقت تون بخیر
  من دو تا ویزای ریجکتی از استرالیا داشتم (ویزای پارتنر و ویزای توریستی) الان می‌خوام برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنم آیا این مسئله تاثیر منفی داره در ویزای کانادا؟ اگر اصلا عنوان نکنم این قضیه رو متوجه میشن؟
  و سوال دوم برای تمکن مالی میتونم حساب بانکی همسرم رو ارائه بدم؟
  ممنون از پاسخ تون

  • سلام
   بله نمره منفی دارد اما اگر اعلام نکنید احتمال رد شدن درخواست‌تون بیشتر می‌شود.
   بله ولی باید وکالت نامه محضری داشته باشید از همسرتون که تمامی هزینه‌های تحصیل و اقامت شما رو پرداخت می‌کنند.

 • سلام و خسته نباشید بابت جوابدهی سوالات با صبر و حوصله
  من دارم برای خودم اپلیکیشن ویزای تحصیلی پر میکنم. میخواستم بدونم آیا نیاز هست که کسی رو بعنوان Representative معرفی بکنم؟ اصلا پر کردن فرم Representative لازم هست؟
  ۲)همسرم هم منو همراهی میکنه آیا فرم Use of a family member Representative ضروری هست؟

  • سلام
   ۱. اگر متقاضی اصلی شما هستید، خیر.
   ۲. اگر شما متقاضی اصلی هستید، بله این فرم باید تکمیل شود.

 • سلام
  داخل پاسپورت من مهر ورود به عراق خورده که برای زیارت رفته بودم
  خواستم بدونم این جریان برام مشکل ساز نمیشه؟

 • سلام، وقت بخیر
  برای پسر عمویم که متقاضی ویزای تحصیلی برای سال آخر دبیرستان است به همراه مادرش (به عنوان ولی و کفیل قانونی) در حال تکمیل اپلیکیشن هستم. اکانت رو به نام فرزند(دانش آموز) ساختم و اشاره کردم مادرش توریستی به عنوان همراه می آید. آیا صحیح است. ضمنا در فرم های لازم که انتهای پرسشنامه می آورد، هیچ مدرکی بابت ریزنمرات سال های قبل نخواسته است!!! اگر به نظر شما لازم است، کجا باید اضافه کنم؟
  ممنون از جوابتون پیشاپیش

  • سلام
   بله اطلاعات افراد به همین شکل باید وارد شود.
   ریز نمرات رو در قسمت کلاینت آپلود کنید.

  • ممنون از پاسختان.
   متاسفانه این فامیلمون یک درس رو تجدید آورده(سال یازدهم) که مرداد ماه امتحان می دهد تا پاس کند. بابت ریزنمرات لازم است که حتما کارنامه با نمره تجدیدی با بقیه مدارک ویزا و ریزنمرات نهم و دهم ارسال شود؟ یا می توان گفت که هنوز کارنامه نهایی دستمون نرسیده؟
   ممنون

 • سلام و خسته نباشید
  من ۳۳ ساله، متاهل وفارغ التحصیل مهندسی عمران در سال ۹۰ هستم و چند ماه پیش امتحان آیلتس دادم و الان Overall Band Score من شده ۷. شاغل هستم و یه بچه ۲ساله دارم میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. چقدر شانس دارم پذیرش بگیرم ؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم.
   لطفا شماره تماس بفرستید.
   همکاران ما تماس بگیرند باهاتون و شرایط کامل رو خدمتتون توضیح بدیم.

 • سلام
  من یه پسر ۸ ساله دارم میخوام ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنم واسش
  من و پدرش هم میتونیم همراه پسرم در کانادا اقامت داشته باشیم؟؟

  • سلام
   وقتتون بخیر
   اگر برای فرزندتون ویزای دانش آموزی اقدام کنید، برای شما و پدرشون هم ویزای مولتی ۵ ساله صادر میشه و شما در ۵ سال به مدت ۶ ماه میتونید اقامت داشته باشید و پس از ۶ ماه یک خروج یک ساعته از خاک کانادا داشته باشید. با توجه به ویزای پسرتون، شما میتونید پس از مدت زمان اعلام شده سفارت کانادا (بسته به شرایط تحصیلی فرزند و شرایط مالی شما و پدرشون) اقامت دائم، و پس از مدتی تابعیت کانادا را اخذ نمائید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.