ویزای تحصیلی کانادا

تخفیف ویژه ویزای تحصیلی کانادا (ترم ژانویه ۲۰۲۰) 

%۲۵ تخفیف ۱,۲۰۰ ۹۰۰ دلار

هزینه ترجمه بر عهده ویزالند

پرداخت ۵۰% از مبلغ قرارداد، بعد از اخذ ویزا

اطلاعیه کرونایی ویزای تحصیلی کانادا تیر ۹۹

 • طبق تصمیم جدید اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا، به منظور رفاه حال دانشجویان بین المللی، از این پس درخواست‌ آنلاین اجازه تحصیل (study permit) و ویزای تحصیلی کانادا در کوتاه‌ترین زمان ممکن  بررسی و تایید می‌گردد و مراحل انگشت نگاری و بایومتریک، به بعد از بازگشایی مجدد سفارت کانادا موکول خواهد شد.
 • تقاضیان  ویزای تحصیلی کانادا می‌توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مربوطه، اقدام به ثبت نام بصورت آنلاین در سایت سفارت کرده و در صورت واجد شرایط بودن، اجازه تحصیل در کانادا را دریافت و به صورت آنلاین اقدام به شرکت در کلاس‌ها نمایند.
 • طبق این دستورالعمل، از این پس مدت زمان تحصیل غیر حضوری دانشجو در دانشگاه های کانادا، که به صورت آنلاین و در خارج از خاک کانادا انجام می‌شود نیز در فرآیند بررسی درخواست اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی دانشجو، لحاظ خواهد شد.

تحصیل در کانادا، کار آسانی نیست! شما باید به افسران ویزای کانادا اثبات کنید که از پس تمامی هزینه‌های تحصیل، اقامت و هزینه های روزانه برمی‌آیید. در کنار این‌ها، شما باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید. سعی در ارائه مدارک دروغین و غیرواقعی برای ویزای تحصیلی کانادا نداشته باشید. چرا که شما ویزای تحصیلی کانادا را می‌گیرید اما برای تحصیل و اقامت در کانادا دچار مشکل می‌شوید! در صورتی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید، کاملا صادقانه اقدام کنید.

نکته مهم: پذیرش و یا فاند به منزله اخذ ویزا نیست. ممکن است از مدرسه و یا دانشگاهی در کانادا پذیرش شده باشید اما به شما ویزا اعطا نشود.

ویزای تحصیلی کانادا
شرایط اخذ ویزابرگه پذیرش از مدرسه، دانشگاه و یا کالج – تمکن مالی
حداقل میزان تمکن مالی۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای هر نفر (با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر)
گردش حساب مورد نیاز۴ ماه اخیر
هزینه اخذ ویزای تحصیلی توسط ویزالند۱۲۰۰ دلار
هزینه اخذ پذیرش تحصیلی توسط ویزالند 

اخذ پذیرش از دانشگاه ۸ میلیون تومان

اخذ پذیرش از کالج و مدارس ۶ میلیون تومان

هزینه اخذ ویزا، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنید۲۳۵ دلار
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط ویزالند۲۰ دلار
هزینه گرفتن وقت سفارت، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنیدرایگان
نحوه اقدام برای اخذ ویزاآنلاین – دستی
ورود با این ویزا به کشورهایانگلیس (به صورت ترانزیت) – مراکش – کوبا – دومینیکن – مکزیک – پاناما
نحوه تعیین وقت سفارتاز طریق VFSGlobal
مدت زمان تعیین وقت سفارت۱ تا ۷ روز کاری
زمان اعتبار ویزابسته به رشته انتخابی (در بعضی از موارد می‌توانید اقامت دائم بگیرید)
مصاحبه اخذ ویزاندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارتعکس پاسپورت + برگه انگشت نگاری
وقت سفارت فوریندارد
ویزای فوریندارد
تائیدیه مدارکمهر دارالترجمه (مدارک تحصیلی باید به تائیدیه دادگستری و امورخارجه برسند)
زبان ترجمه مدارکانگلیسی
مدت زمان جوابدهی به درخواست اخذ ویزا۴۰ روز پس از انگشت نگاری
نرخ ریجکتی (درجه سختی ویزا)۲۷% از ۱۰۰ هزار درخواست در سال ۲۰۱۸
رایج ترین دلایل ریجکتیعدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان – عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت – مشخص نبودن هدف سفر به کانادا
امکان اعتراض در صورت ریجکتیدارد
رفع ریجکتیندارد
بهترین حالت اقدام (از نظر تعداد نفرات)انفرادی
نیاز به پیکاپدارد
سفارت در ایرانندارد
محل انگشت نگاریدفتر کارگزاری VFSGlobal در ترکیه – گرجستان – ارمنستان – آذربایجان و دیگر کشورها
ساعات و روزهای کاری سفارت‌خانهیکشنبه تا پنجشنبه از ساعات ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

📌 ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

📌 مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

📌 هزینه ویزای تحصیلی کانادا

📌 مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

📌 ویزای تحصیلی کانادا تضمینی

📌 تمدید ویزای تحصیلی کانادا

📌 سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، به ۲ دسته ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی طبقه بندی می‌شود. جهت اخذ ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی کانادا، باید دارای یک سری شرایط مشخص شده باشید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

۱. شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا:

مهم ترین شرط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، تمکن مالی است. شما باید به سفارت کانادا اثبات کنید که علاوه بر پرداخت هزینه‌های مدرسه، مشکلی در پرداخت هزینه های اقامت و زندگی روزانه در این کشور نخواهید داشت. جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در مدارس کانادا، الزامی به ارائه مدرک آیلتس نیست. چرا که شما می‌توانید دوره های آموزش زبان را در مدرسه انتخابی خود بگذرانید. توجه داشته باشید که سن متقاضی برای اخذ ویزای دانش اموزی کانادا مهم است. همچنین معدل ۳ سال آخر کارنامه ایشان نیز، نباید کمتر از ۱۶ باشد.

نکته مهم: برای متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا که کمتر از ۱۸ سال سن دارند باید شخصی را مقیم کاناداست، به عنوان سرپرست معرفی کنید. نمایندگی گروه مسافرتی ویزالند در استان اونتاریو کانادا این کار را برای شما انجام خواهد داد.

۲. شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در کالج):

جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا نیز، تمکن مالی مهم ترین شرط می‌باشد. شما باید بتوانید هزینه‌های اقامت، هزینه‌های روزانه و هزینه‌های مربوط به شهریه کالج را پرداخت نمائید. در صورتی که وقفه زیادی در تحصیل خود نداشته باشید، می‌توانید دوره های آموزش زبان خود را در کالج خود بگذرانید. شما در کالج می‌توانید تا مقطع لیسانس به تحصیل خود ادامه دهید.

۳. شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در دانشگاه):

علاوه بر تمکن مالی و شرایط سنی، شما برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، حتما باید مدرک آیلتس آکادمیک ارائه کنید. سطح آیلتس با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر تعیین می‌شود. اما معمولا برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، باید آیلتس ۶ اکادمیک داشته باشید.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

بدون ارائه مدرک زبان هم می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنید. در این حالت فقط می‌توانید در کالج و مدارس کانادا ادامه تحصیل بدهید و دوره های آموزش زبان خود را نیز در حین تحصیل بگذرانید. توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، حتما باید مدرک زبان آیلتس اکادمیک ارائه کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا به ترتیب زیر می‌باشد:

۱. دریافت اطلاعات متقاضی جهت شرایط سنجی توسط گروه مسافرتی ویزالند

۲. انتخاب مدرسه، دانشگاه و یا کالج براساس اطلاعات متقاضی

۳. شروع مکاتبات با مرکز آموزشی مورد نظر متقاضی

۴. اخذ نامه پذیرش از مرکز آموزشی

۵. ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا (ترجمه ریز نمرات ۳ سال گذشته به همراه تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

۶. تکمیل فرم توصیه نامه توسط مدیر مدرسه فعلی متقاضی (و یا آموزش دانشگاه)

۷. شروع پروسه اخذ ویزا

۸. حضور برای انگشت نگاری و تصویر برداری در یکی از کشورهای همسایه ایران (ترکیه، امارات، آذربایجان و ارمنستان)

۹. صدور و یا عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی سفارت کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به عواملی از جمله رشته تحصیلی، دانشگاه قبلی، معدل، گپ تحصیلی، سابقه کار و همینطور دانشگاهی که قصد اخذ پذیرش از آن را دارید بستگی دارد. ممکن است برای اخذ پذیرش از یک دانشگاه یا کالج، نیازی به مدرک زبان نداشته باشید، اما از آنجایی که  بدون داشتن مدرک زبان معتبر، شانسی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نخواهید داشت، توصیه میکنیم تا نمره کامل زبان مورد نیاز برای رشته مورد نظرتان را کسب کنید.

اگرچه اخذ پذیرش تحصیلی فرآیندی زمان‌بر بوده و شرایط و مدارک لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی در کشورها مختلف و حتی در دانشگاه‌ها، کالج‌ها و حتی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. اما نباید این طولانی شدن و برخورد با قوانین مختلف شما را خسته کند. اخذ پذیرش تحصیلی، به خصوص پذیرش تحصیلی کانادا آن‌چنان هم که فکر میکنید سخت نیست. ابتدا بسته به مقطع و رشته تحصیلی شما،کالج یا دانشگاه‌های به خصوصی برای ادامه تحصیل در کانادا انتخاب میشود، سپس شرایط و مدارک موردنیاز کالج یا دانشگاه‌های موردنظر بررسی و تکمیل شده تا در مرحله بعد، درخواست پذیرش تحصیلی کانادا برای آن‌ دانشگاه یا کالج ارسال شود. احتمالا این مدارک و شرایط بسته به دانشگاه و استان مورد درخواست متفاوت خواهند بود. پس باید در بررسی این شرایط و مدارک دقت شود.

پس از آنکه درخواست پذیرش تحصیلی کانادا برای دانشگاه موردنظر ثبت شد، در صورت موافقت، پس از مدتی نامه پذیرش از دانشگاه را دریافت خواهید کرد. از اینجا به بعد پروسه اخذ ویزای تحصیلی شما آغاز میشود. در این مرحله نامه پذیرش تحصیلی ضمیمه سایر مدارک ویزای تحصیلی کانادا شده و درخواست‌ ویزای تحصیلی کانادا برای شما ثبت میشود.

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در ویزالند، برای کالج و مدارس ۶ میلیون تومان و برای دانشگاه های کانادا ۸ میلیون تومان است که در شروع فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی اخذ خواهد شد.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به ۲ بخش تقسیم می‌شود. پرداخت شهریه دانشگاه، مدرسه و کالج انتخابی شما به همراه هزینه اجاره محل اقامت و هزینه درخواست ویزا از سفارت کانادا. در پرداخت تمامی هزینه های مورد اول ما به شما کمک خواهیم کرد و هیچ کارمزدی از شما نمی‌گیریم.

اما هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا، ۲۳۵ دلار کانادا می‌باشد. ۸۵ دلار برای انگشت نگاری و ۱۵۰ دلار برای بررسی پرونده متقاضی. در صورتی که در ۱۰ سال گذشته انگشت نگاری شده باشید، نیازی به پرداخت هزینه انگشت نگاری (۸۵ دلار) نیست.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

۱. پاسپورت: اصل پاسپورت فعلی متقاضی + اسکن صفحاتی از پاسپورت‌های قبلی که مهر یا برچسب ویزا یا ویزاهای قبلی شما در آن‌ها ثبت شده است.

۲. مدارک تحصیلی

a) اصل و ترجمه ریز نمرات ۳ سال آخر تحصیل (در صورتی که برای مدارس کانادا اقدام می‌کنید)

b) اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی + اصل و ترجمه ریز نمرات (در صورتی که برای دانشگاه‌های کانادا اقدام می‌کنید)

c) تائیدیه WES: تائیدیه World Education Service یک سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه‌های آمریکا و کانادا می‌باشد. تائیدیه فقط برای مدارک دانشگاهی است و برای مدارک دبیرستان نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. هزینه تائیدیه WES 245 دلار می‌باشد و حدودا ۱ ماه به طول می‌انجامد.

d) فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه): این فرم باید توسط مدیر مدرسه و یا معلم متقاضی تکمیل شود. همچنین برای ویزای دانشجویی کانادا، از طرف کالج و یا دانشگاه مقصد شما مشخص می‌شود که این فرم باید توسط چه کسی تکمیل شود. (برای برخی از مدارس و دانشگاه‌های کانادا ممکن است بیش از یک توصیه نامه و همچنین SOP و رزومه نیز لازم باشد.

e) رزومه (Cv): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود

f) انگیزه نامه (SOP): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود.

۳. مدرک زبان: ارائه مدرک زبان، برای مدارس و کالج‌های کانادا الزامی نیست. اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا معادل آن)، مقطع فوق لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ و یا معادل آن)، مقطع دکترا (آیلتس با حداقل نمره ۷ و یا معادل آن) مورد نیاز است.

a) مدارس کانادا پیش از شروع تحصیل، آزمونی از دانش آموزان بین المللی گرفته که در صورت رد شدن در این آزمون، دانش آموز باید در یک دوره مقدماتی آموزش زبان شرکت کند.

b) برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ها و یا برخی از رشته‌ها، نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره بالاتر و یا ارائه مدرک آزمون‌های پیشرفته‌ای چون GRE و GMAT فیش واریزی شهریه دانشگاه، کالج و یا مدرسه مورد نظر

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

۱. پاسپورت: اصل پاسپورت فعلی متقاضی + اسکن صفحاتی از پاسپورت‌های قبلی که مهر یا برچسب ویزا یا ویزاهای قبلی شما در آن‌ها ثبت شده است.

۲. مدارک تحصیلی

a) اصل و ترجمه ریز نمرات ۳ سال آخر تحصیل (در صورتی که برای مدارس کانادا اقدام می‌کنید)

b) اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی + اصل و ترجمه ریز نمرات (در صورتی که برای دانشگاه‌های کانادا اقدام می‌کنید)

c) تائیدیه WES: تائیدیه World Education Service یک سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه‌های آمریکا و کانادا می‌باشد. تائیدیه فقط برای مدارک دانشگاهی است و برای مدارک دبیرستان نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. هزینه تائیدیه WES 245 دلار می‌باشد و حدودا ۱ ماه به طول می‌انجامد.

d) فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه): این فرم باید توسط مدیر مدرسه و یا معلم متقاضی تکمیل شود. همچنین برای ویزای دانشجویی کانادا، از طرف کالج و یا دانشگاه مقصد شما مشخص می‌شود که این فرم باید توسط چه کسی تکمیل شود. (برای برخی از مدارس و دانشگاه‌های کانادا ممکن است بیش از یک توصیه نامه و همچنین SOP و رزومه نیز لازم باشد.

e) رزومه (Cv): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود.

f) انگیزه نامه (SOP): توسط دانشجو و برای ارائه به دانشگاه یا کالج نوشته می‌شود.

۳. مدرک زبان: ارائه مدرک زبان، برای مدارس و کالج‌های کانادا الزامی نیست. اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا معادل آن)، مقطع فوق لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ و یا معادل آن)، مقطع دکترا (آیلتس با حداقل نمره ۷ و یا معادل آن) مورد نیاز است.

a) مدارس کانادا پیش از شروع تحصیل، آزمونی از دانش آموزان بین المللی گرفته که در صورت رد شدن در این آزمون، دانش آموز باید در یک دوره مقدماتی آموزش زبان شرکت کند.

b) برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ها و یا برخی از رشته‌ها، نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره بالاتر و یا ارائه مدرک آزمون‌های پیشرفته‌ای چون GRE و GMAT فیش واریزی شهریه دانشگاه، کالج و یا مدرسه مورد نظر

نکته: پس از ترجمه مدارک، حتما برای معادل سازی و گرفتن تائیدیه، مدارک تحصیلی (کارنامه و ریز نمرات) باید برای سرویس WES ارسال شود. گرفتن تائیدیه از سیستم WES فقط برای دانشگاه و کالج می‌باشد. هزینه تائید مدارک در سیستم WES حدودا بین ۲۹۰ تا ۳۰۰ دلار است و ۳ هفته پس از ارائه درخواست، جواب آن برای شما ارسال می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا تضمینی

ویزای تحصیلی کانادا تضمینی وجود ندارد. ممکن است شما از دانشگاه و یا مدارس کانادا پذیرش داشته باشید اما سفارت کانادا برای شما ویزا صادر نکند. تنها تضمینی که کارگزاران ویزای تحصیلی کانادا می‌توانند به شما بدهند این است که در انجام پروسه اخذ ویزای شما نهایت دقت را داشته باشند تا اشتباه در نحوه ارائه درخواست ویزای تحصیلی کانادا باعث ریجکتی شما نشود.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

تمدید ویزای تحصیلی کانادا با روش‌های مختلفی قابل انجام است. شما می‌توانید پس از اتمام مدت تحصیل‌تان، برای یک دوره مطالعاتی دیگر ثبت نام کنید. همچنین می‌توانید با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه شغلی و سن‌تان، برای Express Entry اقدام کنید.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

کسانی که قصد دارند همراه دارندگان ویزای تحصیلی کانادا به این کشور سفر کنند، می‌توانند برای ویزای توریستی و یا ویزای کاری کانادا اقدام کنند. متقاضی اخذ ویزای همراه کانادا، برای دریافت ویزای توریستی کانادا لزومی به ارائه مدارک خاصی ندارند.

همسر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، می‌توانند برای اخذ اجازه کار در کانادا در طول اقامت با ویزای همراه تحصیلی کانادا اقدام کند. ویزای کاری کانادا برای همراهان به دو صورت Job Offer و Open work Permit اقدام می‌شود. ویزای جاب آفر به این صورت است که شما قبل از ورود به کانادا شغل و کارفرمای خود را پیدا کرده‌اید اما Open Work Permit به این صورت است که شما در ابتدا ویزای کاری خود را دریافت می‌کنید و زمانی که به کانادا سفر می‌کنید، باید به دنبال شغل و کارفرمای خود باشید. برای دریافت این دو نوع ویزای کار کانادا حتما باید مدرک زبان آیلتس جنرال برای ایالات انگلیسی زبان و مدرک زبان B برای ایالات فرانسوی زبان داشته باشید.

ویزای تحصیلی کانادا برای بزرگسالان

قبل از هرچیز این را بدانید که هیچ محدودیت سنی برای گرفتن ویزای تحصیلی ندارید. در هر رشته‌ای که تحصیل کرده‌اید و یا سابقه کاری مرتبط با آن رشته دارید، می‌توانید در کانادا تحصیل کنید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که فاصله بین آخرین مدرک تحصیلی‌تان تا زمانی که قصد اقدام دارید، حتما باید با سابقه بیمه تامین اجتماعی پر شود.

نکته مهم: در صورتی که پدر و مادر ویزای تحصیلی کانادا داشته باشند، تحصیل فرزندان ایشان در کانادا رایگان خواهد بود.

سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

رایج ترین سوالاتی که متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا از ما می‌پرسند، به شرح زیر می‌باشد:

۱. چه مواردی باعث می شود درخواست ویزای تحصیلی با شکست مواجه شود؟

بنا به هر دلیلی که درخواست ویزای کانادا (از هر نوع) رد یا ریجکت می‌شود، نامه‌ای از سوی سفارت به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد و دلایل ریجکتی به تفکیک مشخص می‌شود. مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا، در زیر برای شما آماده است:

 • کافی نبودن منابع مالی برای پوشش هزینه‌ها
 • قانع نشدن افسر پرونده در خصوص اهداف تحصیل و امکان عدم بازگشت پس از پایان تحصیل
 • رشته تحصیلی مورد نظر برای ادامه تحصیل در کانادا
 • اشکال و یا نقض در تکمیل فرم‌های درخواست ویزا و یا مشکل در فایل درخواست ویزا
 • ارائه برنامه تحصیلی نامناسب

۲. کار کردن حین تحصیل دارای چه شرایطی است؟

کار کردن در حین تحصیل به روش می‌باشد:

۱. کار کردن در محل تحصیل و یا دانشگاه به عنوان کارآموز و یا دستیار که در اصطلاح به On Campus معروف است و کار کردن با این شرایط، نیازی به صدور مجوز کار در حین تحصیل نیست و محصلان می‌توانند در زمان فراغت خود در دانشگاه و یا مدرسه کار کنند.

۲. کار کردن خارج از محل تحصیل، منوط به اخذ مجوز کار می‌باشد. تمامی دانشجویان می‌توانند با ویزای تحصیلی کانادا و در زمان‌هایی که دانشگاه و یا موسسه آن‌ها تعطیل می‌باشد، تا سقف ۲۰ ساعت در هفته و خارج از محیط دانشگاه کار کنند. توجه داشته باشید که کار کردن خارج از محل تحصیل، نیاز به اخذ مجوز کار از سوی اداره مهاجرت دارد.

۳. همراهان متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، با چه ویزایی می‌توانند ایشان را همراهی کنند؟

همراهان ویزای تحصیلی کانادا، با دو ویزای توریستی و یا ویزای اجازه کار در کانادا می‌توانند متقاضی را در کانادا همراهی کنند. اینکه چه ویزایی به همراهان متقاضی ویزای تحصیلی اعطا می‌گردد، بسته به شرایط و توانایی‌های شخص همراه دارد.

۴. آیا برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نیازی به در اختیار گرفتن وکیل برای انجام کارهای مربوط به تحصیل هست؟

بله. دولت کانادا بسیار بر روی تراکنش‌های مالی حساس و دقیق می‌باشد. با توجه به تفاوت‌های بسیاری که در قانون کشور عزیزمان و قانون کشور کانادا وجود دارد، شما به یک شخص برای ارائه مدارک تراکنشات مالی به دولت کانادا نیاز دارید که پیشنهاد ویزالند برای انجام اینکار، در اختیار گرفتن یک وکیل است.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 77 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۳۴۱ دیدگاه ها

 • سلام من با ۳۹ سال سن به طوریکه کمتر از یک سال از اتمام ارشدم میگذره میتونم برای دکتری به صورت فاند پذیرش بگیرم و برای ویزای مشکلی نیست از نظر سنی باتوجه به اینکه گپ تحصیلی ندارم؟ من هردو مقطع لیسانس و ارشد دانشگاه تهران بودم با معدل ۱۸ و نمره زبان ۷ و داشتن ۲تا مقاله.

  • سلام؛ شما ۳۹ سال سن دارید و طبیعتا در مقطعی گپ تحصیلی داشتید. شرایط تحصیلیتون عالی هست. اما خوب رشته شما هم مهمه. توصیه میکنم با کارشناس پذیرش تحصیلی ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن ۰۹۰۲۰۲۸۰۳۴۰

   • من لیسانس و ارشد رشته روانشناسی را بدون فاصله از هم گرفتم و اون گپ تحصیلی از دیپلم تا لیسانس هست، مگه گپ تحصیلی از آخرین مردک تحصیلی محسوب نمیشه؟ الان اگه مشکلی باشه برای گرفتن پذیرش هست یا ویزا تحصیلی؟

    • فکر نمیکنم مشکلی برای پذیرش داشته باشید و شاید این موضوع روی ویزای شما اثر بذاره. توصیه میکنم با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن.

  • سلام؛ شما هر زمان که بخواید میتونید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. اما زمان مناسب برای این کار بستگی به این داره که آیا مدارکتون آماده هست یا خیر.

 • سلام آیا از اقوام که در کشورهای آلمان و استرالیا ساکن هستند می توانند اسپانسر بنده در زمان تحصیل بشوند

  • سلام؛ به شرطی که از اقوام دور نباشن. چون منطقی نیست یکی از بستگان درجه چندم شما، مخارج تحصیل و اقامت شما رو به عهده بگیرن.

  • سلام؛ بله میتونید. البته بستگی به شرایط مالی و شغلی ایشون داره. و اینکه بهتره در کنارش خودتون هم اطلاعات شغلی و مالیتون رو ارائه بدید.

 • با سلام و احترام. برای ویزای همراه چه مواردی مهمه؟ داشتن بیمه تامین اجتماعی؟ تحصیلات؟ تمکن؟ سن؟ زبان؟

  • سلام؛ بله همه این موارد مهمه و غیر از نامه پذیرش و اجازه تحصیل، سایر مدارکی که از طرف متقاضی ویزای تحصیلی ارائه میشه رو شما هم باید داشته باشید.

   • سلام با تشکر. من بابت تمکن و اسپانسر مشکلی ندارم( سند بنام شده برای خودم و همسرم و تمکن مالی و گردش مالی بالا و همچنین اسپانسری پدر). سنم ۳۹ – تحصیلات دیپلم – بیمه ۴ سال (‌اما نامه اشتغال به کار بیشتر از اینه و کلی قرارداد کاری بدون بیمه) – زبان ۶ تا ۶.۵ا آیلتس. به نظر شما خوبه یا باید قسمتی رو تقویت کنم یا آیا شانسی هست؟ ما سال آینده میخوایم اقدام کنیم. ممنون از وقت و کمک شما.

    • گپ تحصیلی شما خیلی زیاد هست. با این گپ تحصیلی کارتون برای گرفتن ویزا خیلی سخت خواهد بود. گپ تحصیلیتون رو با کار مرتبط پر کردید؟

     • با سلام. من قرار نیست تحصیل کنم. من به عنوان همراه همسرم می‌خوام برم. به احتمال زیاد با اوپن ورک پرمیت.

      • با این شرایطی که فرمودید شانس ویزا شدن رو دارید. البته توصیه میکنم حتما صبر کنید تا ویزای تحصیلی همسرتون تایید بشه وایشون تشریف ببرن. بعد از اون برای ویزای همراه اقدام کنید.

 • سلام، ممنون از سایت عالی شما. من یک خانم هستم که از یک دانشگاه در مونترال پذیرش گرفتم. آیا مجرد باشم راحت‌تر ویزای تحصیلی میگیرم یا متاهل؟ و اینکه آیا پرینت مالی حتما باید از حسابی که بنام خودم هست باشه یا میشه از حساب مادر یا پدرم هم باشه؟ پرینت مالی حتما باید از بانک ایرانی باشه یا از بانک در خود کانادا هم میتونه باشه؟ ممنون میشم از پاسختون

  • سلام؛ اگر متاهل باشید و همسرتون نخوان شما رو در این سفر همراهی کنن، شانس شما افزایش پیدا میکنه. اما اگر بخوان همراه با شما بیان یکم شانستون کمتر میشه. ایرادی نداره اگر یکی از بستگان درجه یک شما مثل پدر و مادرتون شما رو ساپورت مالی کنن. اما در این صورت مدارک شغلی و مالی و هویتی ایشون رو هم همراه با مدارک مالی خودتون ارائه بدید. میتونید حسابی رو در کانادا هم ارائه بدید، به شرطی که به نام خودتون و یا حامی مالی شما باشه.

 • سلام وقت بخیر ۳۷ سالمه فوق دیپلم و لیسانس حسابداری به صورت جداگانه دارم ده سال در بانک کار می کنم متاهل هستم و درحال گرفتن مدرک زبان هستم آیا میتونم برای تحصیل در کالج اقدام کنم

 • سلام وقت بخیر؛ من فوق لیسانس رشته مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی از دانشگاه دولتی و با معدل ۱۹.۵ دارم. یک مقاله isi و ۴ تا مقاله علمی پژوهشی داخلی هم دارم. ۳۲ سال سن دارم و ۵ سال سابقه کاری و بیمه مرتبط با رشته دارم. زبان انگلیسیم در حد متوسطه و مدرک آیلتس ندارم. میخواستم ببینم بدون مدرک زبان هم میتونم از دانشگاهها پذیرش بگیرم برای دکترا؟سوال دیگه در مورد ویزای همراه هست، همسرم ۴۰ ساله هستند مدرک لیسانس مهندسی عمران دارند سابقه کار هم دارند ولی بدون سابقه بیمه، مدرک زبان هم ندارند. آیا درصورتیکه من پذیرش تحصیلی بگیرم ایشون هم میتونند برای ویزای همراه درخواست بدن یا اینکه باید مدرک زبان یا سابقه بیمه داشته باشند؟

  • سلام؛ اول اینکه حتما باید مدرک زبان داشته باشید. آیلتس داشته باشید بهتون ویزا میدن و به همسرتون هم ویزا میدن.

 • سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون. من یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. من ۳۰ سالمه و متاهلم و ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه دولتی دارم. الان هم پذیرش غیر مشروط MBA از دانشگاه University of Canada West دارم. از نظر تمکن مالی هم مشکلی نداریم و میتونیم بیشتر از هزینه یک سال رو تامین کنیم و ۱۰ هزار دلار هم از دانشگاه فاند گرفتم. من ۴ سال پیش مدرک کارشناسیمو گرفتم و تو این مدت هم کار مرتبط کردم. ما tie رو میتونیم توجیه کنیم و شوهرمم کار دولتی داره اینجا که بهش مرخصی میدن. با وجود اینها بازم من نگرانم که به خاطر دانشگاه کانادا وست سفارت بهم ویزا نده. شنیدم سفارت کانادا ویزاهای این دانشگاه رو ریجکت میکنه. خیلی نگرانم که با این دانشگاه اقدام کنیم و ویزا نشیم. شما چیزی در این مورد نشنیدید؟ کلا من شنیدم ویزاهای دانشگاه های ونکوور سختتره. به نظر شما ارزش داره با این دانشگاه برای ویزا اقدام کنم یا دنبال یه دانشگاه معتبرتر باشم؟ ممنونم

  • سلام؛ دانشگاه University of Canada West، دانشگاه بدی نیست. اما چون شرایط پذیرشش راحته و شهریه پایینی هم داره، یکم شانس ویزا شدن شما رو پایین میاره. توصیه میکنم برای یک دانشگاه بهتر اقدام کنید.

 • ببخشید ازمون دولینگو در حال حاضر ک جایگزین ایلس و تافل شده است با توجه ب شرایط فعلی کرونا.موردپذیرش کالج های تورنتو مثل هامبر است ولیکن اینکه افسر هنگام بازدید اگه ببینه ایلس نداریم دولینگو داریم ،ریجکت نمیکنه؟شما همچین کیسی رو داشتین ک با دولینگو ویزا گرفته باشید ؟

  • سلام؛ گذاشتن مدرک زبان الزامی نیست. اگر مدرک زبان دولینگو دارید توصیه میکنم داخل سایت قرار ندید.

 • سلام وقتتون بخیر، من ۳۰ سالمه ارشد عمران محیط زیست دانشگاه دولتی دارم و اسفند ۹۵ دفاع کردم و شهریور ۹۶ مدرک موقتم گرفتم. لیسانسم هم عمران دولتی بوده و یک ترم تیچر اسیست تو درس زبان تخصصی بودم. بین سال ۹۶ تا الان یک ترم تدریس درس ایستایی برای دانشجوهای معماری دانشگاه غیر انتفاعی داشتم و یک ترم هم تدریس زبان انگلیسی برا بچه های دبستان ولی هیچ کدوم بیمه رد نشده برام و تا الان هم نتونستم بیمه رد کنم که مرتبط با رشتم باشه. الان دارم زبانمو تقویت میکنم برای امتحان آیلتس انشالله و مقاله می نویسم. تو این فاصله ۳ ساله دو ترم دوره مدلسازی با تری دی مکس آموزشگاه فنی تهران رفتم. حالا سوالم اینه گپ تحصیلی ام رو می تونم توجیه کنم برا ویزای تحصیلی؟ اگه بتونم از استادام پروژه بگیرم و کمک استادام باشم میتونه تاثیری بزاره رو این گپ؟ ممنونم

  • سلام؛ تمام این موارد رو در کاورلتر توضیح بدید. مشکلی پیش نمیاد. از استادتون هم پروژه بگیرید ممکنه تاثیر مثبت داشته باشه. مدرک زبان دارید؟

   • سلام خیلی ممنونم. کلاس زبان چندسال میرفتم کلاس آیلتس هم قبلا رفتم الان دارم خودخوان برا آیلتس میخونم ولی هنوز امتحان ندادم که مدرک بگیرم.

    • در مورد زبان توصیه میکنم حتما مدرکتون رو بگیرید و اینکه اگر امکانش هست برای توجیه گپ تحصیلیتون در آموزشگاه هم ثبت نام کنید.

   • چون خیلی جاها دیدم که گفتن باید بیمه مرتبط با رشته رد شده باشه بعد از فارغ التحصیلی برا همین استرس این رو دارم که چطوری این گپ رو توجیه کنم چون فقط دو ترم سرجمع تدریس بعد از فارغ التحصیلی داشتم و شغل مرتبط دیگه ای هم نداشتم، حالا ممکنه این فاصله حتی بیشتر بشه چون تا بخوام مدرک زبانمو بگیرم و بعدش اپلای کنم و منتظر بمونم برا جواب گفتم؛ به نظرتون چیکارش کنم؟ ممنونم

    • سلام؛ اگر کمتر از یک سال بشه میتونید بگید که در حال افزایش مهارت زبان انگلیسی بودید. یا اینکه یک بهانه دیگه بیارید. مثلا می‌بایست از پدر و مادرتون در این مدت مراقبت می‌کردید.

 • سلام. من ۳۴ سالمه و ۴ ساله مدرک فوق لیسانس گرفتم. توی این مدت کار مرتبط با رشته ام رو کرده ام. برای دکترا میخوام پذیرش بگیرم. بعد از گرفتن پذیرش، موقع گرفتن ویزای کانادا ریجکت نمیشم؟

  • سلام؛ اگر مدارک شغلی و بیمه شغل مرتبط با رشته تحصیلیتون داشته باشید خیر، در کل اگر بتونید پذیرش بگیرید، گرفتن ویزا کار پیچیده ای نخوهد بود.

 • با سلام و احترام، بنده ۳۶ ساله و کارشناسی ارشد هستم و حدود ۱۰ سال پیش برای مقطع دکترا از یک دانشگاه آمریکایی با فاند کامل پذیرش گرفتم اما ویزای تحصیلی آمریکای بنده ریجکت شد (به دلیل تحریم ها). آیا در حال حاضر می توانم برای کانادا اقدام به پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا نمایم؟ آیا کلا شانسی برای اخذ ویزا از کشوری دارم؟

 • سلام و وقت بخیر .ببخشید من دو تا سوال داشتم.۱-تمکن مالی ک میفرمایید ۳۰۰تومن شامل (۱۰هزار دلار کانادا +یک سال هزینه تحصیلی کالج است)؟یا اینکه نه ما شهریه یک سال رو که پرداخت کردیم باید تمکن مالیمون ۳۰۰تومن باشه یا همون ده هزار تا کافیه؟ مثلا من الان شهریه رو پرداخت کردم و داخل بانک هم ۱۰هزار دلار کانادا برای تمکن گذاشتم .این اکتفامیکند ؟ ۲-چرا داخل سایت سفارت دولت کانادا نوشته ۲۱هفته تا اخذ ویزا . اینجوری ک نمیشه .چون شما تا پذیرش از دانشگاه بگیری و ضمیمه مدارک کنی بفرستی تاجواب بیاد ۲۱هفته .خب اینجوری به موقع به کانادا نمیرسیم .ممنونم میشم راهنماییم کنید

  • سلام؛ اگر شهریه رو پرداخت کردید دیگه لازم نیست اون یک سال هزینه تحصیل رو هم ارائه بدید. فقط در نظر داشته باشید که ۱۰ هزار دلار رو با نرخ ارز آزاد محاسبه کنید و معادل ریالیش رو به حسابتون برزید. در مورد این ۲۱هفته هم چون فعلا امکان انگشت نگاری برای همه وجود نداره، دولت کانادا این زمان رو اعلام کرده. اما اگر شرایطون اضطراری باشه، مثلا حضورتون در دانشگاه الزامی باشه و کلاسهای شما به صورت آنلاین برگزار نشه، این زمان کمتر خواهد بود.

 • اگه فقط پذیرش از کالج یا مدرسه بگیریم – و شهریه رو از قبل پرداخت نکنیم و بخوایم وقتی رسیدیم پرداخت کنیم – مشکلی برا پرونده ایجاد میکنه یا شانس گرفتن ویزا رو کمتر میکنه ؟

  • سلام؛ اگر بتونید بدون پرداخت شهریه، از کالج یا مدرسه پذیرش بگیرید مشکلی پیش نمیاد، اما باید تمکن مالی بالایی ارائه بدید که شهریه سال اول رو هم پوشش بده.

 • سلام بنده کارشناس رادیولوژی دارم کارمند ( سیتی اسکن و ام ار ای )۳۰ سالمه با ۷ سال سابقه کار و بیمه و تمکن مالی ۳۰۰ میلیون و متاهلم دعوتنامه هم دارم از طرف یه اشنا(خاله) که تمامی هزینه و مسیولیت سفر بنده رو قبول کردن این سفر رو قراره تنها برم میخوام اقدام کنم برای ویزای توریستی لطفاا راهنماییم کنید ؟ اگه توریستی هم نشه چه راهکار دیگه ای دارم برا ویزا شدن و رفتن ؟ زبان انگلیسیم بد نیست اما مدرکی ندارم

  • سلام؛ شما در صورت ارائه دعوتنامه، شانس ویزا شدن رو خواهید داشت. اما باید هدف از سفر و برنامه سفری خوبی داشته باشید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

  • سلام؛ بله این مقدار تمکن مالی کافیه، اما خوب به رشته و دانشگاهتون هم بستگی داره. اصولا باید ۱۰ هزار دلار کانادا به علاوه شهریه سال اول دانشگاهتون رو داشته باشید.

 • با سلام یه سوال خدمتتون داشتم. من ۱۷ سال دارم و در رشته ریاضی فیزیک مشغول تحصیل هستم معدل سه سال گذشتم ۱۹.۹۲ هست. و تا سال آینده که دیپلم میگیرم به احتمال زیاد میتونم مدرک زبان هم بگیرم، پدرم کارمند اداره دولتی هست و عمو ی خودم تابعیت کانادا داره و ساکن کاناداس. از اونجایی که ادامه تحصیل در رشته های ریاضی فیزیک در دانشگاه های ایران و همینطور آینده شغلی برای این رشته در ایران اصلا خوب نیست، میخواستم بدونم که آیا شانسی برای پذیرفته شدن از دانشگاه های کانادا دارم یا خیر. و چطور باید دانشگاه مورد نظرم رو انتخاب و براش امتحان بدم؟ آیا میتونم قبل از اینکه در ایران کنکور بدم و به دانشگاه برم در دانشگاه های کانادا به تحصیل مشغول شم؟

  • سلام؛ اگر بتونید مدرک آیلتس با نمره ۶ بگیرید، امکانش هست به شما پذیرش داده بشه. و اینکه بلافاصله بعد از اخذ مدرک دیپلم و قبل از اینکه کنکور بدید، برای پذیرش اقدام کنید.

 • ۵۰ ساله هستم و کارشناس ارشد مدیریت و همسرم هم کارشناس ارشد و آموزگار با دو فرزند ۶ و ۱۰ ساله قصد مهاجرت به داریم . لطفاً اظهار نظر بفرمایید آیا می توانم اقدام کنم .

 • سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون ببخشید من بیست ساله هستم و آیلتس آکادمیک ۷ دارم،تاحالا سفر خارجی نداشتم و سابقه کیفری و جنایی هم ندارم و از لحاظ تمکن مالی هم تا حدود ۱۰۰هزار دلار کانادا رو برای کل تحصیلم میتونم پوشش بدم. دیپلم تجربی دارم و درحال حاضر تغذیه دولتی میخونم ولی قصد ادامشو ندارم. معدل دیپلم من هم ۱۹.۵۵ هست و مجرد هستم و اقوامی هم در کانادا ندارم. میخواستم که واسه ی لیسانس به کانادا برم و قصد تحصیل در رشته های ساخت و ساز در دانشگاه اونجا رو دارم،کارای پذیرشو دارم انجام میدم و به احتمال زیاد پذیرشو بگیرم،میخواستم بدونم چقدر امکان داره که ویزای تحصیلی بگیرم؟خیلی ممنون از سایت خوبتون

 • با سلام وقتتون بخیر؛ ببخشید من ۳۴ سالمه و مجرد با ۱۰ سال سابقه بیمه و شاغل در زمینه رشته تحصیلی خودم. من مهندسی نرم افزار دارم و دوره آیلتس رو گذروندم قبلا ولی تا کنون آزمونی ندادم. من میخواستم بدونم میتونم برای دوره حرفه ای عکاسی در یک کالج کانادا اقدام کنم ؟ امکانش وجود داره ؟ و یا در دوره AWS (Amazon Web Service ) که مرتبط با رشته تحصیلم هست ؟

 • با سلام؛ من ۲۹ سالمه ارشد مدیریت مالی هستم با معدل ۱۸ تقریبا ۱۰ سال سابقه کار با بیمه و در حال حاضر سند ملک و ماشین و تمکن هم میتوانم ارائه بدم.در حال اموزش زبان هستم و امکان دریافت نمره ۶.۵ ایلتس رو دارم. سال گذشته دو شنگن و سفر به اروپا داشتم ایا امکان ویزا شدن من وجود دارد؟؟؟؟ یا حتما باید ایلتس هفت داشته باشم؟؟؟؟؟ برای کالج جورج براوون و دانشگاه FDU و NYIT در ونکوور اقدام کردم و منتظر جواب آنها هستم. ممنون از شما

 • سلام. ۲۹ سالمه. سال ۹۷ کاردانی گرفتم با معدل ۱۷.تمکن ۳۰۰ میلیونی میتونم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم؟ زبانم خوبه ولی ایلتس ندارم. شانس گرفتن ویزام چقدره؟

  • سلام؛ بله میتونید. اما باید شرایطتون بررسی بشه. توصیه میکنم با مشاور ویزای تحصیلی ما تماس بگیرید تا طی یک مشاوره کاملا رایگان، اطلاعات کاملی رو در اختیار شما بذارن.

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من استادی پرمیت برای یکی از دانشگاه های مونترال تو مقطع دکتری گرفتم، مدارکمون رو هم برای سفارت آپلود کردیم آیا میتونم این مسیر ویزای دو مرحله ای برم؟ ممکنه منبعی معرفی کنید تا اگه بتونم تحصیلم شروع کنم؟

 • سلام برای ویزای تحصیلی کالج دوره های diploma / advanced diploma/certificate/graduate certificate برای انتخاب هست فرقی داره کدوم رو انتخاب کنیم برای ویزا گرفتن؟ و در نهایت برای اکسپری اینتری و اقامت ؟

  • سلام؛ باید دید که کالجی که انتخاب میکنید PGWP داشته باشه؛ و بر اساس رشته ای که قصد تحصیل دارید هزینه و مدارک تفاوت پیدا میکنه و زمان دورتون هم متفاوت میشه.

 • سلام وقت بخیر من ده سال پیش دکترا گرفتم از دانشگاه سراسری و در این فاصله هیات علمی رسمی دانشگاه سراسری هستم با بیمه. آیا میتوانم برای دکترای دوم اقدام کنم؟ یا با توجه به تمکن مالی، برای فرزند ۱۳ ساله ام ویزای دانش آموزی بگیرم و من همراهش برم؟

  • سلام؛ اگر بتونید خودتون پذیرش و ویزای تحصیلی بگیرید، میتونید برای فرزندتون هم ویزای همراه بگیرید. در این صورت، تحصیل فرزندتون در کانادا رایگان خواهد بود.

 • سلام خسته نباشید . من ۱۵ سال سن دارم و می خوام برای ویزای تحصیلی دانش اموزی اقدام کنم ( معدل سه سال اخر= ۱۹.۹۸ ). از اعضای خانواده هم فردی برای ساپورت مالی در جزیره ویکتوریا دارم و می خوام برای دانشگاه ویکتوریا apply کنم . سال اینده هم مدرک ایلتس می گیرم . خواستم بدونم درصد پذیرشم برای همون دانشگاه چه قدر هست ؟ و از چه طریقی اقدام کنم ؟

 • سلام وقتتون بخیر، من ۳۴ ساله و متاهل هستم. فوق لیسانس فیزیک دارم اما ۷ سال است که در زمینه ی قنادی و آشپزی مشغول به کار هستم. از کالج های هامبر و جورج براون برای رشته های Baking and Pastry arts management و Culinary management پذیرش گرفتم. نمره زبان آیلتس ۷ دارم و تمکن مالی و کلیه سوابق کاری ام در این رشته ها موجود هست. Study Plan هم نوشتم و تراول هیستوری خوبی هم دارم و آماده ی سابمیت مدارک هستم. ۱-چون پذیرشم از کالج هست برای ویزا گرفتن به مشکل خواهم خورد ؟؟ ( این رشته های تحصیلی در دانشگاه موجود نبود) ۲-چه زمانی برای work permit همسرم اقدام کنم بهتر است.

 • سلام وقت بخیر، ممنون از پاسخگوییتون،
  من ۲۵ سالمه لیسانس معماری دارم با معدل ۱۵.۶۰ و ۲ سال سابقه بیمه به عنوان کارشناس بازرگانی .آیلتس دارم میخونم و بین ۶ تا ۶.۵ میگیرم میخوام برای MBA مقطع ارشد اقدام کنم بهم ویزا میدن با این شرایط ؟

   • نه شغلم همونطور که گفتم کارمند بازرگانی هست و لیسانسی که دارم معماری! ولی رشته ای که میخوام اپلای کنم MBA هست با این شرایط ویزا میدن ؟ و به نظرتون چقدر طول میکشه تا اصلا تو این وضعیت کرونا ویزا بدن ؟

    • سلام؛ شغلتون مرتبط به رشته ای هستش که قصد تحصیل در اون رو دارید. بله سفارت در حال بررسی مدارک دانشجویان ایرانی هستش و برای چند نفر هم ویزا صادر شده.

 • با سلام برای پسرم پذیرش دانشگاه از UBC امده مدارک را برای STUDY PERMIT سابمیت کرده ایم سفارت ویزای توریستی هم دارد پسرم از ۱۰ شهریور کلاس انلاینش شروع میشود چقدر طول میکشد تا سفارت جواب دهد برای STUDY PERMIT ممنون

  • سلام؛ درخواست Study Permit شما صادر خواهد شد و بعد از اون میتونن فعلا تا زمان بازگشایی مرزها به صورت آنلاین و غیر حضوری تحصیل کنن.

  • سلام؛ میتونید ویزای امارات بگیرید.وقت سفارت رو از یکی از دفاتر خدمات ویزای کانادا در امارات بگیرد و کارهاتون رو اونجا انجام بدید. البته اگر برای تحصیلی قصد اقدام دارید. نیازی به انگشت نگاری ندارید. میتونید با ارائه نامه پذیرش دانشگاه، درخواست study permit خودتون رو به صورت آنلاین ارائه بدید و مدارک ویزاتون رو هم آپلود کنید تا فعلا به شما study permit بدن. بعد از اون میتونید تا زمانی که مرزها باز بشن در منزل و به صورت آنلاین تحصیل کنید.

 • درود بر شما. ۳۱ سال سن دارم متاهل اما معدل کارشناسی من ۱۳ هست و ایلتس ۷ دارم. میخام بدونم با این معدل ارشد کانادا دانشگاهی میگیره معرفی کنید. سپاس

  • سلام؛ یکسری از دانشگاه های کانادا هستند که با این معدل هم دانشجو میپذیرن. اما باید سایر شرایط شما هم بررسی بشه. با مشاورین پذیرش تحصیلی ما در ویزالند تماس بگیرید و ازشون راهنمایی بخواید. ۰۲۶۳۳۱۴۳ داخلی ۳۴۰

   • سلام وقت بخیر خانمم ۲۶ساله هستش مدرک تحصیلی دیپلم با معدل ۱۴ گپ تحصیلی ۶ساله داره رشته تحصیلی مدیریت خانواده تمکن سیصد میلیونی داره واسه آیلتس میخونه میتونیم واسه ویزای تحصیلی کالج اقدام کنیم؟ و اینکه خودم هم شغلم جوشکاری صنعتی هستش ویزای همراه میتونم بگیرم و اجازه کار تمام وقت داشته باشم؟ و سوال آخر اینکه خودم میتونم بعنوان ساپورتر مالی خانمم بشم؟با تشکر از شما.

    • سلام؛ میتونید براشون اقدام کنید اما شانس اخذ ویزاشون پایین هستش چون ۶ سال دور بودن از تحصیل اما اگر این مدت رو بیمه و گواهی اشتغال به کار مرتبط با تحصیلاتشون داشته باشه شانسشون بیشتر خواهد بود. در صورت ویزا شدن ایشون شما هم میتونید open work permit بگیرید. شما میتونید ساپورت کنندشون باشید اما باید رضایت نامه محضری ارائه بدید.

 • سلام وقتتون بخیر من ۲۴ سالمه میخواستم برای کالج سنکا دوره تحصیلات تکمیلی (۱ ساله) اپلای کنم لیسانس معماری دارم و تا چند ماه دیگه ایلتس رو میگیرم تنهایی میخوام اقدام کنم بعدا که رسیدم برای همسرم از طریق دعوتنامه میتونم اقدام کنم؟ بنا به دلیلی از طریق ویزای کاری نمیشه چون سابقه کار ندارن درامدشون از اجاره مغاره هست .
  ممنونم از جوابگویی شما.

 • سلام، برای ترجمه مدارک جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا ، آیا مهر دادگستری مدارک لازم هست؟برای سابمیت مدارک آیا نیاز به آپلود نسخه فارسیه مدارک هم هست؟

  • سلام؛ فقط مدارک تحصیلیتون نیاز به مهر دادگستری داره، بهتره کپی برابر اصلی که ضمیمه ی ترجمه ی مدارکتون میشه روهم آپلود کنید.

 • با سلام؛ وقتتون بخیر عزیز، من یه پسری دارم هنوز دیپلم نگرفته تازه ۱۷ سالش تموم شد رفت تو ۱۸ سالگی رشتش انسانی هست معدلش هم پایین تر از ۱۶ وکسی روهم کانادانداریم زبان هم بلده ولی مدرک نگرفته از نظر مالی کفایت هست ومیخواهم ویزای تحصیلی وادامه تحصیل درکانادا رو براش بگیرم لطفا راهنماییم کنید چکار کنم ممنون میشم.

  • سلام؛ باید شرایط تحصیلی فرزندتون بررسی بشه، با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن. ۰۲۶۳۳۱۴۳ داخلی ۳۴۰

 • سلام من حدود چهارماه هست که مدارکم را ان لاین برای استادی پریمت برای سفارت فرستادم با توجه به بخشنامه جدید سفارت در خصوص شروع کلاسها به صورت ان لاین و توجه به اینکه هنوز جواب سفارت نیومده میتونم کلاسها را به صورت ان لاین ثبت نام و ترم تحصیلی را شروع کنم؟؟و اگر میشود چنانچه در اینده سفارت ریجکتم کنه ایا دانشگاه هزینه راعودت میدهد؟

  • سلام؛ تا استادی پرمیت شما صادر نشده باشه که شما نمیتونید ثبت نام کنید. بهتره که صبر کنید تا جواب study permit شما صادر بشه بعد اقدام کنید.

 • با سلام، سوال من اینه که اگر برای هر دانشگاهی پذیرش گرفته بشه، آیا من مجبورم به همون دانشگاه برم یا اینکه میتونم به شهر دیگه و دانشگاه یا کالج دیگه برم. ممنون از راهنمایی

  • سلام؛ وقتی شما از دانشگاهی پذیرش دریافت میکنید مثل این هستش که شما در اون دانشگاه ثبت نام کرده باشید و مطابق اون پذیرش ویزا دریافت میکنید و نمیشه که در دانشگاه دیگه ای مشغول تحصیل بشید.

  • سلام ۴۱ ساله هستم و لیسانس گریم سینما دارم و ۱۵ سال سابقه کار در رشته آرایش و گریم و دو سال از گرفتن لیسانسم گذشته و همسرم دارای لیسانس معماری داخلی و ۲۲ سال سابقه کار و گردش مالی مناسب و تمکن مالی ۴۰۰ به بالا
   و فرزند ۱۱ ساله چگونه میتوانم برای ادامه تحصیل بصورت آنلاین اقدام کنم

   • سلام؛ برای ژانویه یا ماه می میتونیم برای شما پذیرش بگیریم. اما تا اون موقع مشخص نیست که تحصیل به صورت آنلاین باقی بمونه یا نه.

 • با عرض سلام و خسته نباشید. ممنونم به خاطر پاسخگویی شما. ۲ سوال دارم از خدمتتون ۱)با توجه به اینکه نامه عدم سوءپیشینه ما دیر بدستمون رسید من مدارک همسرم و خودم رو سابمیت کردم برای ویزای تحصیلی کانادا(متقاضی اصلی همسرم هست و من همراه) و اخیرا انگشت نگاری هم انجام دادیم در استانبول و اینکه نامه رو ارسال نکردیم خاستم بدونم که ایراد می گیرند از پرونده منظورم اینه که امکان ریجکت هست یا اگر این نامه روبخواهند برامون ایمیل می زنند؟ ۲) تقریبا پروسه پرونده تحصیلی همسرم و همراه(مجوز کار آزاد) که با یک اکانت ارسال میشه ممنون میشم بگید چقدر زمان میبره؟ سپاسگزارم

  • سلام؛ زمان انجام پروسه ی اخذ ویزا در حال حاضر برای ایرانی ها یک هفته هستش، و برای Open Work Permit هم یازده هفته کاری هستش؛ نامه عدم سوءپیشینه از مدارک الزامی بشمار نمیاد اما اگر تمایل به ارائه دارید باید روی سایت CIC وب فرم پر کنید و مدرکتون رو ضمیمه ی اکانتتون کنید.

    • سلام؛ بله میتونید با این مقدار تمکن مالی ویزا بگیرید. اما باید بعد از اینکه رفتید، در کنار تحصیل کار کنید تا از پس هزینه های زندگی در کانادا بر بیاید. به طور کلی شما باید مبلغ ۱۰ هزار دلار کانادا به علاوه شهریه سال اول دانشگاه رو داشته باشید.

 • وقت بخیر – ۱۹ سالمه – سفر به ترکیه و ارمنستان و گرجستان داشتم – مدرک زبان ندارم ولی زبانم خوبه – دیپلم هنرستان رشته الکترونیک دارم – گردش حساب بسیار بالا و تمکن مالی ۳۰۰ میلیونی در حسابم دارم ولی سند ملکی به نام ندارم – ۱- میتونم با این شرایط خودم رو سرپرست خودم معرفی کنم ؟(گردش مالی و تمکن مالی من از پدرم بیشتره) ۲ -اگه پذیرش کالجی رو بدون پرداخت شهریه بگیرم شانس ویزا گرفتنم کمتر میشه ؟؟؟ ۳- چون تو ایران هنرستان خوندم و رشتم رو دوست نداشتم میتونم برای های اسکول کانادا رشته فاینانس که الان در همین حوزه مشغول به کارم . اقدام کنم؟ ؟؟

  • سلام؛ با توجه به سنتون اگر شغل ندارید بهتره که پدر یا مادرتون به عنوان ساپورتر اعلام بشن چون ممکنه برای سفارت منبع مشخصی برای تمکن مالیتون وجود نداشته باشه؛ بله شانس اخذ ویزاتون کم میشه پیشنهاد میشه از طریق کالج هایی اقدام کنید که شهریه پرداخت میکنید، در صورت ویزا نشدن کل هزینتون عودت داده خواهد شد. بهتره از طریق کالجی اقدام کنید که رشته ی مد نظرتون رو بهتون آفر بده و با توجه به این که شما مدرک زبان ندارید با دوره ای که در کالج برگزار میشه و شما شرکت میکنید و مدرک فاینانس ای که میگیرید، کارتون برای دانشگاه راحت خواهد شد.

   • خب مشکل اینجاست ک پدرم فقط یه خونه نقلی به نامش هست که قیمتی نداره و چون شغلش ازاده – فیش حقوقی نداره – این مشکل نداره ؟؟؟ البته گردش حساب رو میتونم زیاد کنم

    • سلام؛ باز هم توصیه میکنم که پدرتون رو به عنوان حامی مالی معرفی کنید. ایشون میتونن جواز کسب و آخرین لیست پرداخت مالیاتی خودشون رو ارائه بدن.

     • سلام مرسی از وقتی ک میزارید ببخشید اینقدر سوال میپرسم آیا کسی به غیر از پدر و مادر هم میتونه حامی مالی من بشه ؟ مثل عمه ای در ایران یا دوست و آشنایی در کانادا ؟ و چه شرایطی باید داشته باشه ؟ مرسی

 • سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من ۳۳ سال سن دارم متاهل، لیسانس مدیریت مالی که معدلم پایین هست ۱۲.۷۰ و ارشد مدیریت صنعتی معدل ۱۶.۲۰ سابقه بیمه ۴ سال,البته سابقه کارم ۶ سال هست ، ۱مقاله بین المللی و ۱کتاب هم دارم.دارم برای آیلتس میخونم و مشکلی بابت زبان ندارم چون شغلم بازرگانی خارجی(ماشن آلات صنعتی که به نوعی مرتبط هست با ارشدم) هست، بابت تمکن مالی مشکلی ندارم،سوالم اینه که من میتونم برای کالج اقدام کنم یا برای ارشد دوم، چون هم گپ تحصیلی دارم و هم معدل لیسانسم پایین هست. اگر امکانش هست کدوم گزینه بهتره؟ و اینکه همسرم به عنوان همراه بعد میتونه با من بیاد؟ایشون ۳۳ سال سن دارند، ۱۲ سال سابقه بیمه، لیسانس حسابداری با معدل بالا و شغلشون مدیر مالی هست ولی زبانشون خوب نیست.

  • سلام؛ خودتون برای ارشد دوم اقدام کنید. با مدرک ارشدتون هم اقدام کنید برای دانشگاه. برای همسرتون هم میتونید work permit ویزای همراه بگیرید.

 • سلام برای گرفتن پذیرش از دبیرستان باید حتما قیم معرفی کنیم با وجودی که والدین دانش آموز رو همراهی کنند؟ اگر قیم در استانی غیر از محل مدرسه باشه قبول میکنند؟

  • سلام؛ بله معرفی قیم الزامی هستش، همچنین محل زندگی قیم نباید فاصله ای بیشتر از ۲۰ کیلومتر نسبت به محل تحصیل فرد محصل قرار داشته باشه.

 • با سلام . من رزدینت رشته نورولوژی هستم و می خواستم برای گذراندن دوره فلوشیپ به کانادا بروم، می خواستم بدونم آیا بعد از اتمام این دوره می توانم در خواست اقامت و کار در اونتاریو بدهم یا موظف به بازگشت هستم ؟ باتشکر

  • با سلام؛ اقدام کردن ویزای تحصیلی، در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه رو داشته باشید نیاز به مدرک زبان داره، اما در صورتی که تحصیلتون رو در کالج ادامه بدید نیازی به مدرک زبان نیست.

 • سلام وقتتون بخیر ۲۵ ساله هستم با مدرک دیپلم میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم اولین قدم برای گرفتن ویزا چی هست و حداقل هزینه برای خرید مسکن چقدر هست؟

  • سلام؛ میانگین قیمت خرید مسکن در کانادا بسته به استان های مختلف و شهرهای مختلف و اینکه در کدام منطقه از یک شهر بخواید خونه بخرید از ۲۰۰ هزار تا یک میلیون دلار هست. اولین قدم برای گرفتن ویزای تحصیلی، گرفتن ویزای تحصیلی، اخذ پذیرش از یکی از موسسات آموزشی کاناداست.

 • سلام و تشکر از شما بابت مطالب مفیدی که ارائه میدید
  برای ویزای تحصیلی در اسفندماه اپلای کردیم و مدارک را ان لاین به سفارت فرستادیم با توجه به اینکه نیازی به انگشت نگاری نداشتیم خواستم بپرسم فرایند بررسی چقدر زمان میبره و ایا این تاخیر ۴ ماهه به خاطر شرایط کرونا هست یا اصلا ممکنه جواب ریجکتی اومده باشه اما وکیل مربوطه به ما اطلاع نمیده؟؟چون پیگیری میکنم فقط میگن هنوز جواب نیومده

  • سلام؛ امکان داره جوابتون آماده شده باشه. میتونید دسترسی اکانتتون رو بگیرید و خودتون هم بررسی کنید.

   • سلام ممنون از راهنماییتون
    ولی وکلا اکانت رو به ما نمیدن و میگن خصوصیه
    و اینکه توی شهریور کلاسها شروع میشه هنوز از سفارت هم جوابی نیومده. باید صبر کنیم و اینکه ایا شما موردی داشتین که براش استادی پرمیت اومده باشه
    تشکر

    • اگر شما برای ترم سپتامبر اقدام کردید و Study permit گرفتید، میتونید کلاسهای خودتون رو به صورت آنلاین شروع کنید، تا زمانی که مرزها باز بشه و برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر وک مراجعه کنید.

 • سلام .آیا امکان تحصیل انلاین در کالجهای کانادا بدون حضور فیزیکی در کانادا می باشد؟ یعنی از ایران به صورت انلاین درس بخوانیم. ممنون

  • سلام؛ بله دوره های غیر حضوری در بسیاری از کالج‌های کانادا برگزار میشه. اما باید مدرک زبان داشته باشید.

 • سلام من مردی۳۹ساله فوق لیسانس حقوق بادوسال سابقه مرتبط بارشته تحصیلی هسرم۳۳سال لیسانس ریاضیو یک دختر۶ساله دارم با تمکن مالی۴۰۰میلیون بهترین راه مهاجرت ما چیست ممنون؟

 • سلام. من پذیرش از دانشگاه در کانادا دارم. ویزای توریستی از کانادا دارم. تمام مدارک را برای ویزای تحصیلی تاریخ ۴ جون ارسال کردم. چقدر طول می کشه تا جوابی از اداره مهاجرت بیاد؟ ممنون از شما

  • سلام؛ فرآیند بررسی که در سایت سفارت اعلام شده یک هفته کاری هست، اما ممکنه این زمان بیشتر هم بشه.

 • سلام من ۱۵ سال سن دارم و میخوام ویزای تحصیل یا همون دانش آموزی و بگیرم معدلمم ۱۹/۵۰ هست میخواستم بدونم چجوری به کانادا برای تحصیل اقدام بدون پدر و مادرمم موردی نداره شنیده بودمم ته گفتن هزینه یک سال صد میلیون میشه این درسته؟
  بعد وضع مالی خوبی داریم در حدی هست ک پدرم تامینم کنه بعد گفتن بعد ویزای تحصیلی باید برگردم کشورم میتونم همونجا واسه دانشجویی اقدام کنم؟
  با تشکر

  • سلام؛میتونید اقدام کنید، اما نه به صورت تنها و حتما باید شخصی رو به عنوان سرپرست در کانادا معرفی کنید که میتونن پدر، مادر یا یکی از بستگان و آشنایان شما باشن. تمکن مالی که ارائه میدید باید به اندازه کل دوران تحصیل شما باشه. یعنی چیزی در حدود حداقل ۳۰۰ میلیون تومان. بعد از تموم شدن هم میتونید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

 • سلام.من ۳۶ سالمه و مجرد هستم.دو سال پیش از کالج جورج براون تورنتو پذیرش گرفتم ولی ویزام ریجکت شد.لیسانس مهندسی عمران دارم با معدل ۱۲.۸۹ و ۱۲ سال سابقه بیمه مرتبط با رشته تحصیلی.ایلتس ۶.۵ دارم. یکسال هم هست عمان مشغول بکار هستم.ایا احتمال گرفتن ویزای تحصیلی وجود داره؟!

 • سلام و قت بخیر من کلیه مدارکمو اماده کردم مدرک زبان هم دارم .میخواستم بدونم اگر الان برای سپتامبر اقدام کنم و پذیرش بگیرم با وجود شرایط خاص کرونا میتونم ویزا بگیرم و به کانادا سفر کنم؟به طوریکه اکتبر اونجا باشم.چون الان ظاهرا کلیه دانشگاههای کانادا اعلام کردن که ترم پاییز به صورت انلاین برگزار میشه.میشه در مورد شرایط ویزا و پذیرش در این شرایط خاص کرونا هم توضیحات بدین ممنون.

  • سلام؛ باید سریعا برای پذیرش اقدام کنید، و اینکه احتمال داره یک ماه تا ۵۰ روز طول بکشه. اما اگر برای دیر اقدام کنید باید برای سپتامبر اقدام کنید.

 • سلام
  من ۴۲ سالم هست حدود ۲۲ سال سابقه کار و بیمه دارم مدرک کارشناسی دارم که ۱ سال پیش گرفتم تمکن مالی دارم و متاهل هستم ایا امکان صدور ویزای تحصیلی به همراه همسرم هست.و یا راهی بجز ویزای تحصیلی.

  • سلام؛ به خاطر شرایط سنیتون ویزای تحصیلی یکم سخت بهتون میدن. باید شرایطتون بررسی بشه. توصیه میکنم با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شرایطون بررسی بشه.

 • سلام من یک ویزای ۴ ساله توریستی از کشور کانادا دارم که ۱۰ مردادماه تمام میشود و برای ۲۸ اردیبهشت بلیط داشتم که به کانادا بروم که متاسفانه به دلیل کرونا تمام پرواز ها کنسل شد .
  من مجرد هستم و ۳۲ سال دارم و خواهرم در کانادا دکتر داروساز است که این ویزا را هم از طریق ایشون گرفته بودم
  الان خیلی ناراحت هستم که نمیتوانم ظرف یکماه اینده به کانادا بروم و ویزایم هم تمام میشود .
  الان سوال من اینست که ایا میتوانم با جایی مکاتبه کنم که کشور کانادا با توجه به بلیطی که از هواپیمایی داشتم و بعد از ۲ سال میخواستم به دیدار خواهرم بروم به من اجازه ورود دهد.
  خواهرم جا دارد و من هم توان مالی دارم .
  خواهشمند است من را راهنمایی نمایید.

 • سلام من ۱۷ سالمه و میخواستم از طریق ویزای تحصیلی به کانادا بروم.اما در بعضی از سایت ها خواندم که پدر و مادرم نمی توانند همراه من بیایند و اقامت بگیرند آیا این درست است؟

 • درود و عرض ادب🌸
  بنده ۳۳ سالم هست و مجرد و لیسانس حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی دارم با معدل ۱۶،۸۰ … گپ تحصیلی ۹ ساله دارم و الان فقط یکساله که در رشته مرتبط با رشته م مشغول به کارم و یکساله که بیمه تامین اجتماعی آزاد خودم میپردازم .و ایلتس ۶،۵ دارم.تمکن مالی ۲۰۰ میلیون تومن دارم و یک سند ملکی مشترک که سهم من حدود ۱۰۰ میلیون میشه در حال حاضر ..
  قصدم بنا به دلایلی اینه که ۳ سال دیگه اقدام کنم برای ویزای تحصیلی
  حالا خواهشم از شما اینه که منو راهنمایی کنید و بفرمایید اگر تو این سه سال ارشد حسابداری بخونم و بعد از سه سال برا ارشد دوم مدیریت مالی کانادا اقدام کنم ایا شانسی برای پذیرش گرفتن از دانشگاه کانادا و خصوصا ویزای تحصیلی شدن دارم یا خیر ؟با توجه به اینکه در چن سال اینده تمکن مالی و سابقه بیمه و کارم هم بیشتر خواهد شد ..یا اینکه کلا هر راهنمایی برای بهتر شدن اوضاع ویزا و پذیرشم باشه ممنون میشم بهم لطف کنید و بفرمایید ….
  پیشاپیش ممنونم از وقتی که برامون میزارید.پیامم بدون جواب باقی مونده ..روزگارتون خوش 🌷

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. اما حتما باید برای شما بیمه رد شده باشه. توصیه میکنم با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید و شرایطتون رو توضیح بدید. ۰۲۶-۳۳۱۴۳ داخلی ۳۴۰

 • سلام میخواستم درمورد مهاجرت یا ویزا تحصیلی راه های ورود به به کانادا یا المان بدونم پدر خانم من میخواهد اقدام کند تقریبا ٧٠ سال دارد و کارشناس ارشد صدابرداری و دارای تولیدی لباس زنانه هست از کجا باید شروع کند و چقدر هزینه دارد و چه تضمینی دارد من خودم هم ۴٢ سالمه مناهل هستم و تحصص خاصی ندارم ویزای هیچ کشوری هم ندارم فوق دیپلم کامپیوتر هستم مرسی علی هستم.

  • سلام؛ باید خودتون بررسی کنید ببینید از چه طریقی میتونید برید. با این شرایطی که دارید اگر اوضاع مالی خوبی دارید بهتره برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید.

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من ۲۹ سال سن دارم کارشناسی نرم افزار ترم اخر هستم آیلتس ۶.۵ دارم معدل ترم قبلم ۱۹.۲۵ بوده مقاله هم دارم تمکن مالی هم ۳۰۰ تومن هست آیا برای بورسیه میتونم ارشد اقدام کنم؟ و چقدر شانس دارم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام؛ شرایط بورسیه برای مقطع ارشد یکم سخته اما شانستون هم کم نیست. دانشگاه هایی که بورسیه میدن رو بررسی کنید شاید تونستید پذیرش بگیرید.

 • سلام وقت شما بخیر
  ببخشید خواستم بپرسم ارسال مدارک آیلس برای سفارت اجباری هست یا فقط برای پذیرش دانشگاه و کالج لازمه یعنی اگه پذیرش کالج بدون ایلس داشته باشیم ممکنه سفارت ازم مدرک آیلس را بخواد؟؟

 • سلام خسته نباشید من با ویزای توریستی در کانادا هستم می خواستم بپرسم میشه ویزام رو تبدیل به ویزای تحصیلی کنم برای کالج ؟البته ایلتس ۵ اکادمیک هم دارم و اینکه میشه دوره زبان رو در کالج بگذرونم برای پیش نیاز زبان و دوباره امتحان بدم ایلتس و هم زمان هم کار نیمه وقت داشته باشم ؟

  • سلام؛ میتونید اونجا برای پذیرش اقدام کنید اما برای ویزای تحصیلی باید برگردید ایران و از اینجا اقدام کنید.

 • سلام من ۱۶ سالمه و معدل هام تا به حال زیر ۱۹.۷۵ نشده.آیلتس ۷ هم دارم(الته اگر بخواهم اقدام کنم دوباره امتحان خواهم داد)یک مقاله تایید شده هم دارم و عموم و زن عموم هم اونجا هستند. از نطر تمکن مالی مقدار زیادی مشکل دارم(حدودا ۱۰۰ میلیون یا کمتر) ولی با چند تا کالج موردنظرم صحبت کردم و اونا گفتن که من شرایط ثبت نام در کالج ها را دارم اگر که اقدام کنم.میخواستم بدونم آیا راهی هست که بتوانم با تمکنمالی کم اقدام کنم و ویزای تحصیلی بگیرم و اونجا درس بخوانم .

  • سلام؛ شما شرایط پذیرش رو دارید. شانستون هم برای گرفتن پذیرش زیاده. اما با این تمکن مالی شانس اخذ ویزای تحصیلی رو ندارید. مگر اینکه پدر و یا عموی خودتون رو به عنوان حامی مالی خودتون معرفی کنید.

 • سلام؛ من قصد تحصیل در کالج های کانادا رو دارم ولی بخاطر سنم ۳۲ – امکان ندادن ویزا به من وجود داره . می خواستم بدونم من می تونم برای دانشگاه اپلای کنم و شهریه وایز نکنم و با نامه پذیرش برای ویزا اقدام کنم ولی بعد از دریافت ویزا پذیرش از کالج بگیرم؟
  یا در کانادا می تونم از دانشگاه به کالج سوئیچ کنم؟

 • سلام وقت بخیر.
  من ۲۳ سالمه و دانشجوی ارشد دانشگاه علوم و تحقیقات رشته ی مهندسی مکانیک با معدل ۱۷.۵ هستم و هنوز دفاع نکردم و گپ تحصیلی ندارم و معدل کارشناسی هم ۱۵ هست. ۴تا مقاله ی ISI Q1 دارم ولی هنوز امتحان زبان ندادم.
  با توجه با اینکه سفارت هم مدرک زبان نیاز داره آیا سفارت تافل هم قبول میکنه یا فقط آیلتس قبول میکنند؟ چون اکثر دانشگاه ها هردو را قبول دارند.
  و اینکه آیا نمره قبولی مدرک زبان سفارت (آیلتس یا تافل) همون نمره قبولی دانشگاه هست؟

 • با درود ۱۸ سالمه . ایلتس ۶ دارم سال دیگه البته اکسپایر میشه تمکن مالی ۲۰۰ ملیون با تراکنش ۶ ماهه فعال. درخواستم واسه کالج های آتلانتیک هستش به نظرتون شانسم برای ویزای تحصیلی کانادا چقدره ؟! البته میدونم به چیزای دیگه هم بستگی داره ولی تا همینجا شما چطور میبینید؟؟ممنونم اگه جواب بدید .

 • سلام.
  ۳۱ ساله هستم.
  سال ۸۷ با مدرک کارشناسی نساجی و سال ۹۵ با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر در دانشگاه صنعتی اصفهان و با معدل ۱۵ فارغ التحصیل شدم.
  تو این ۴ سال بیمه آزاد رد میکردم و مشغول به کار آزاد در زمینه نساجی با بیمه آزاد بودم.
  فعلا مدرک زبان ندارم.
  از لحاظ تمکن مالی میتونم مانده حساب ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون داشته باشم.
  البته سند خانه هم بصورت مشترک بنام خودم و همسرم هستش.
  بنظرتون من با این شرایط ویزا میشم و چه کارهایی باید انجام بدم.
  باتشکر

 • سلام من ۱۸ سالمه میخواستم بدونم اگه بخواهم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم پدر و مادرم را میتوانم باخودم ببرم و اینکه آیا پس از اتمام دوران تحصیلی آنها میتوان برای اقامت اقدام کنند

  • سلام؛ شما ابتدا ویزای تحصیلی میگیرید. بعد برای پدر مادرتون درخواست ویزا داده میشه. بعد از تحصیل هم باید برای ویزای کار اقدام کنید.پدر مادرتون هم میتونن اقامت بگیرن.

 • سلام من اقدام کردم کانادا توریستی از طریق کارگزار دوبار به فاصله ۶ ۷ ماه ریجکت شدم بعلت هدف از سفر الان نزدیک به یکسال از ریجکتی دومی میگذره میخوام دوباره اقدام کنم ولی اینبار از طریق کالج و بدون مدرک تحصیلی درواقع من فقط تمام تلاشم اینه از هر طریقی که بشه بتونم ویزا شم در اصل ویزا شدن برام مهمه ممنون میشم اگه راهی هست پیشنهاد بدین ممنون

  • سلام؛ سنتون چقدر هست؟ چی خوندید؟ مدرک زبان دارید؟ متاهل هستید یا مجرد؟ فرزند دارید؟ گردش حساب و مانده حسابتون به چه صورته؟ مسافرت کجاها رفتید تا بحال؟ این والات رو اگر جواب بدید بهتر میتونیم راهنماییتون کنیم.

 • سلام وقتتون به خیر ، ببخشید من ٢٩ سالمه و لیسانس میکروبیولوژی با معدل ١۵ دارم از نظره تمکن مالی ملک داریم ولی توی حساب بیشتر از ١٠٠ تومن ندارم ،گردش حساب سه ماهه بر چه مبنا هست ؟ میتونم ملک بفروشم و بزارم بانک اما نمیخوام تا قبل از گرفتن ویزا چیزی رو بفروشم ،و اینکه من میتونم ویزای تحصیلی کانادا بگیرم توی رشته ی دیگه البته من مدرک زبان ندارم ، واینکه با ویزای تحصیلی بیام بعدش اعلام پناهندگی کنم ؟ پناهنده به این دلیل که هزینه ها رو دیگه نیاز نیست خودم بدم،و اینکه از کجا باید بهترین دانشگا هها رو نسبت به شرایطم پیدا کنم و در موردش اطلاعات کسب کنم ،اصلا با توجه به این شرایط امکان اخذ ویزا برای من هست ؟ واینکه من میخوام با همسرم برم که ایشون سابقه بیمه دارن ولی من ندارم ، اگه ایشون بتونن بیان میتونن اونجا کار کنن؟؟؟

  • سلام؛ شما باید مدرک آیلتس داشته باشید، اگه نداشته باشید اصلا نمیتونید اقدام کنید. تمکن مالیتون هم باید حداقل ۴۰۰ میلیون باشه. اگر این شرایط نداشته باشید کلا اقدام کردنتون بالای ۹۰ درصد ریسک داره.

 • سلام من مدرک فوق دیپلم حسابداری دارم که مدت زیادی از مدرکم میگذره ولی مدارک شغلی و بیمه دارم ولی مشکلی از نظر تمکن مالی و زبان و شرایط دیگه ندارم میتونم با مدرک فوق دیپلم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم در ضمن ۳۸ ساله هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ شما باید آیلتس ۶.۵ داشته باشید و برای کارشناسی اقدام کنید. با این شرایط شانستون بین ۶۰ تا ۷۰ درصدی خواهد بود.

  • سلام.من ۳۵ ساله کارشناس میکروبیولوژی معدل سیزده و نیم با یازده سال سابقه کار مرتبط و همسرم ۳۵ ساله ارشد برق قدرت(لیسانس معدل سیزده و نیم و ارشد معدل هجده) با ۶ سال سابقه کار مرتبط هستیم.دو فرزند ۳و۷ ساله داریم.هر دو داریم زبان میخونیم.با توجه به سن و گپ تحصیلی شانس ویزا شدن داریم؟از طریق کدوممون احتمالش بیشتره؟

   • سلام؛ هر دو شانس دارید برای ویزا شدن. اما باید شرایطتون برای پذیرش بررسی بشه. و اینکه مدرک زبان رو هم بگیرید. با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییتون کنن.

 • سلام من ۲۷سالمه لیسانس مهندسی پلیمر ، گپ تحصیلیم مقداریش به علت گذروندن دوره های آموزشی گرافیکی از جهاد دانشگاهی و مجتمع فنی بوده(که مدرک هم میدن) ، مقداریش هم بیمه کاری غیر مرتبط با رشته بوده ( شاغل در مدرسه و گرافیست)
  زبانم هم بد نیست، دارم برای آیلتس میخونم
  برای پذیرش کالج میتونم برای رشته های گرافیکی اقدام کنم؟
  خواهرم و همسرش ویزای تحصیلی دارن و الان ساکن کانادا هستن، بنظرتون شانسم برای اخد ویزا چقدره؟

  • سلام
   باید اول پذیرش داشته باشید. پیشنهاد میکنم قبل از هرکاری مدرک زبانتون رو بگیرید و برای پذیرش اقدام کنید. گپ تحصیلی رو میشه با کاریش کرد اما برای ویزای تحصیلی باید تمکن مالی حدودا ۳۰۰ میلیونی هم داشته باشید. . نگران نباشید. هم شانس پذیرش دارید و هم ویزا شدن.

 • سلام.من ۳۴سالمه.لیسانس حسابداری.فوق دانشگاه تهران مدیریت مالی.گپ تحصیلی با کار مرتبط پر شده.خودم ۳۲۰میلیون تمکن.همسرم ۲۰۰میلیون. سند یه خونه و یه ماشین خوب هم میزاریم.پذیرش از دانشگاه کانادا وست دارن که مجموع هزینه دانشگاه ۳۶۰۰۰دلار هست و به غیر از این پولها هزینه ترم اول هم پرداخت کردم. نظرتون راجع به ویزا چیه؟

  • سلام
   شما مشکلی برای ویزا شدن ندارید. اما در مورد مدرک زبان چیزی نفرمودید؟ مدرک زبان دارید؟ اگر بله نمره مدرک زبانتون چنده؟

  • سلام
   کامنت شما بعد از اینکه کامنتتون رو می‌نویسید باید به وسیله ما تایید بشه، پس در همون لحظه نمیتونید کامنت خودتون رو ببینید. چون ایمیلی ثبت نکرده بودید من این نام کاربری رو بررسی کردم و یک کامنت بود که پاسخ دادم. اگر باز هم سوالی دارید میتونید ذیل همون کامنت بپرسید. ممنون از تذکر شما

 • سلام من ۱۳ سال سن دارم و میخواهم به کشور کانادا سفر کنم برای تحصیل. در ایران در مدارس تیزهوشان درس میخوانم میخواستم بدونم چه گونه باید ویزا برای تحصیل گرفت و در مدارس کانادا ثبت نام کرد بعضی ها گفتن که باید پذیرش یکی از مدارس را بگیرید چگونه باید پذیرش گرفت لطفا کمکم کنید

 • با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده پذیرش مدرسه Royal West Academy رو گرفتم
  میخواستم بپرسم مراحل بعد چگونه هستن و با توجه به شرایط کرونا حدوداً چقدر زمان بره؟

  • سلام
   شما باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. درخواست خودتون رو به همراه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی و نامه پذیرش رو باید به صورت آنلاین ثبت کنید. برای آگاهی از شرایط و مدراک ویزای تحصیلی به صفحه ویزای تحصیلی کانادا سایت ویزالند مراجعه کنید.

 • با سلام و خسته نباشید .من ۲۲ ساله ترم اخر کارشناسی رشته معماری روزانه دانشگاه فنی سراسری با معدل حدود ۱۷ هستم میخواستم بدونم بدون سابقه کار و۱۰ ماه بیمه تامین اجتماعی خانه داری دارم نمره ایلتس ۶.۵میتوانم برای ارشد با رشته مرتبط خودم یعنی همان زیرشاخه معماری اقدام کنم با سرمایه ۴۰۰ میلیون تومان و اینکه متاهل هستم وسوال دیگه ای که دارم همسرم میتونه ویزای کاری بدون مدرک زبان بگیره (دیپلم مکانیک).چقدر شانس پذیرفته شدنم وجو داره؟ ایا امکانش هست در صورت تایید و ورود به کانادا همسرم با من باشه؟یا باید من اول برم بعد برای همسرم اقدام کنم.ممنون میشم از پاسخ دادن با صبر و حوصله شما

  • سلام
   شما شرایط گرفتن پذیرش تحصیلی رو دارید. اما اول باید ویزای شما باید گرفته بشه، بعد برای همسرتون تقاضای ویزا داده میشه و به ایشون هم حتما ویزا و اجازه کار میدن.

 • با عرض سلام. من کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی دارم از ایتالیا و کورس تحصیلیم به انگلیسی بوده و از سال ۲۰۱۶ در ایتالیا زندگی میکنم.من ۳۶ سال سن دارم. من برای یک رشته دیگر ولی مرتبط به رشته پزشکی برای کالج و دانشگاه اقدام کرده ام. من برای ماه June میخواهم امتحان آیلتس بدهم هرچند هم کالج و هم دانشگاه مدرک زبان از من نخواستند. مشکل تمکن مالی ندارم نزدیک ۳۰۰ میلیون در ایران به حساب پدرم هست و اینجا ۶۰۰۰ یورو تو حساب خودم و ۳۰۰۰۰ دلار یا بیشتر میتوانم از عمه ام در آمریکا به عنوان ساپورتر نامه بانکی بگیرم. به نظر شما شانس دریافت ویزا چفدر است؟ اگر ریجکت بشم میتوانم با تکمیل آن رفع ریجکتی کنم؟

  • سلام
   با این شرایطی که میفرمایید مشکل تمکن مالی ندارید، اما باید مدارک هویتی و مالی پدر و عمه تون و در کنارش مدارک تمکن مالی خودتون رو هم ارائه بدید، شانس ویزا شدن هم به شرط گرفتن پذیرش از یه دانشگاه یا کالج خوب دارید. اگر ریجکت بشید باید از طریق وکیل مهاجرتی در کانادا پیگیری کنید.

 • سلام ۳۲ ساله هستم و مجرد و با تمکن مالی ۴۰۰ میلیون و برای کالج seneca پذیرش گرفتم بدون مدرک زبان ولی زبانم قابل قبول هست.میخواستم ببینم شرایط و احتمال گرفتن ویزای من به چه شکل هست و اینکه ۹ سال سابقه بیمه دارم برای کار مدیریت فروشگاه زنجیره ای.

  • سلام؛ گپ تحصیلی شما با شغل مرتبط پر نشده و این خیلی میتونه برای شما دردسر ساز باشه. برای کالج هم حداقل به آیلتس ۶ تا ۶.۵ احتیاج دارید.

 • سلام
  بنده از دانشگاه وینزور واسه ارشد مجدد بدون فاند پذیرش گرفتم.
  سنم ۳۱ هستش.
  پدرم فوت شدن و مادر در قید حیات هستند.
  برای ویزا تحصیلی می‌خوام اقدام کنم.
  پشتیبان مالی، برادر (داخل ایران با تعهد محضری)می‌تونه حامی مالی بشه؟ یا فقط باید پدر و مادر حامی مالی باشن؟

  • سلام
   نه ایشون هم میتونن حامی مالی بشن، اما خودتون هم باید تمکن مالی اراده بدید. حالا با یه مبلغ کمتر، اما باید ارائه بدید.

 • سلام. خسته نباشید. اگر فاند بگیرم ولی تمکن مالی ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیونی نداشته باشم، برای ویزا به مشکل میخورم؟ چون سابقه علمی و پژوهشی خیلی خوبی دارم. با تشکر.

  • سلام
   خیر، شما اگر فاند بگیرید دیگه نیازی به تمکن مالی ندارید. هرچند باز هم بهتره که یک تمکن مالی خیلی کم به همراه گردش حساب ارائه بدید که البته خیلی هم مشکل ساز نخواهد بود.

 • سلام عرض میکنم،بنده پذیرش دانشگاه آکادیا استان نوااسکوشیا در رشته لیسانس علوم کامپیوتر گرفتم اما یک ترم کورس زبان خورده بهم،آیلتس ۶ دارم،۱۸۰ میلیون حساب ریالی دارم با گردش بالا،۲۲هزار دلار حساب ارزی دارم،۱۹ سالمه،۲ تا سند خونه ارائه دادم،به علاوه اسناد شرکت پدرم.به نظرتون شانس ریجکتی من چقدره؟

  • سلام
   اگر که درخواستتون رو قبلا ارائه دادید که نگران نباشید. شانس ویزا شدن شما بالاست. اما اگر هنوز درخواستتون رو ارائه ندادید، بهتره حساب ریالی رو تا ۳۰۰ میلیون افزایش بدید.

 • سلام وقتتون بخیر.من برای ویزای تحصیلی کانادا دارم اقدام میکنم.و فرمهای مربوطه رو دارم پر میکنم.در یک فرم ۱۲۹۴ ایتم ۴ در مورد وضعیت خدمت به ابهام برخوردم.خواستم بدونم گزینه بله رو بزنم یا خیر.اگه بله رو بزنم فرم ۵۲۵۷ هم رو باید پر کنم یا نه؟ و سوال دیگه اینکه من مدارکم رو از ایران دارم ارسال میکنم و با توجه به اینکه از انکارا میخام اقدام کنم باید کشور خودم رو انتخاب کنم یا انکارا که این آیتم ۹ یکی از فرمها هست که نمیدونم کدام رو انتخاب کنم.ممنون از راهنمایی شما

 • با سلام و وقت بخیر
  من سوال داشتم که در صورتی که بخوام برای ترم ژانویه ۲۰۲۱ اقدام کنم و کانادا باشم برای تحصیل تا کی فرصت دارم یعنی ددلاین کالج ها و دانشگاه ها تا کی هست که بتونم اقدام کنم؟مدرک آیلتسم رو کی باید ارائه بدم؟
  و اینکه تمکن مالی من سند مالکیت به مبلغ ۳۰۰ میلیونه،این مبلغ کی باید تو حسابم باشه برای زمانی که مدارک ارسال میشه برای سابمیت ویزا؟

  • سلام
   الان دیگه باید باید اقدام کنید. اگه کالج به سنتون بخوره که مدارک زبان نمیخواد یا واسه زمان ویزا لازمه.
   ولی اگه دانشگاه باشه اولش مدرک زبان رو میخواد.
   مدرک تمکن مالی هم شامل مدارک شغلی و هم گردش چها ماهه حساب به لاتین و تمکن مالی به دلار کانادا که هنگام درخواست ویزا و سابمیت باید ارائه بشه هست.

 • سلام من لیسانس حسابداری هستم معدلم تقریبا ۱۶ هست ۳۶ سالم هست متاهل هستم از نظر مالی یه ملک یک و نیم میلیاردی و مبلغ ۲۰۰ م پول دارم یه پسر سه ساله دارم زبانم خوب هست
  می خواستم ببینم می تونم برای ارشد از کالج یا دانشگاه کانادا پذیرش بگیرم؟ اگر شدنی هست با توجه به اینکه سن پسرم کم هست می تونم اون رو هم ببرم؟ با توجه به اینکه گپ تحصیلی دارم و بیمه ندارم

  • سلام
   بدون بیمه برای شغل مرتبط و با گپ تحصیلی که دارید خیلی سخته که بتونید ویزا بگیرید، اما اگر بتونید پذیرش بگیرید و تمکن مالی ۲۰۰ میلیونی رو هم حداقل دوبرابر کنید، شانس گرفتن ویزای شما بیشتر میشه، البته باید ابتدا خودتون به تنهایی اقدام کنید

 • درود و خسته نباشید
  میخوام برای ویزا تحصیلی کانادا اقدام کنم و بابام بازنشته است خب حقوق کمه به نسبت
  ولی ملک و دارایی زیاد داریم ایا تمکین مالی محصوب میشن یا حتما باید مبلغ نقد توی حساب باشه؟ و حداقل چه مبلغی؟؟ایا این مبلغ جدا از شهریه دانشگاه است؟

  • سلام
   بله حتما باید گواهی تمکن مالی و گردش حساب ارائه بدید و به چیزی حدود حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان تمکن مالی احتیاج دارید.

 • سلام
  من پذیرش دکترا بدون فاند دارم از دانشگاهی در استان کبک
  بعد از ارشد دو سال و نیم سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم اما بیمه مرتبط ندارم.
  مدرک تافل اکسپایر شده دارم اما یک ماه دیگه مجددا امتحان تافل دارم
  آیا بهتره بعد از اخذ مدرک جدید تافل اقدام بکنم برای ویزا؟
  و اینکه چه تمکن مالی نیاز دارم؟ و نداشتن سابقه سفرهای خارجی چقدر تاثیر داره در ریجکت شدن؟

  • سلام
   بله، پیشنهاد میکنم در این برهه که به علت شیوع ویروس کرونا بررسی ویزاها با تاخیر و تعویق مواجه شده اول برای تافل اقدام کنید و بعد برای سایر کارهای اخذ ویزاتون رو انجام بدید.

 • سلام بنده ٣٣ سالمه و لیسانس الکترونیک از دانشگاه دولتى دارم منتها معدلم پایینه (١٢.٨٩) گپ تحصیلى ٩ ساله دارم که ۶سال اخرش شغل مرتبط با رشته تحصیلیم و با سابقه بیمه دارم ،با این شرایط آیا امکان اخذ ویزاى تحصیلى براى کالج وجود داره یا خیر ،اگر جواب مثبته ممنون میشم بفرمایید براى چه دوره اى از کالج اقدام کنم بهتره

  • سلام
   برای کالج که خیر، اما برای دانشگاه امکانش هست. اما باید مدرک آیلتس ۶.۵ به بالا داشته باشید و از دانشگاه خوبی پذیرش بگیرید که ان شاالله ویزا بشید.

 • سلام و خسته نباشید ، من ۳۹ ساله ، متاهل، یک پسر ۸ ساله ، کارشناسی مواد- سرامیک دانشگاه آزاد،سال ۸۳، معدل ۱۶.۶۱ و مقاله در سمینار کشوری و تمام گپ تحصیلی با سوابق کار مرتبط پر میشه ، و کارشناسی روانشناسی دانشگاه ازاد ، معدل ۱۹.۰۳ ، سال ۹۸ ، زبان قرار بود اسفند و فروردین امتحان بدم که لغو شد برای pte 65 اماده شدم و IElTS ۶ میتونم بگیرم . با کالج موهاک در همیلتون مکاتبه داشتم برای ورود به دوره یک ساله در مورد روانشناسی کودکان اتیسم . بهم قول دادن ولی با هر کس مشورت میکنم میگن با دوره یک ساله نمیشه ویزا گرفت . شما چه پیشنهادی میدین ؟ با توجه به سنم . ممنون از راهنمایی شما

  • سلام
   شغل شما با مدرک تحصیلیتون مرتبط نیست. یعنی گپ تحصیلی شما با شغل مرتبط به رشته تحصیلی پر نشده، در نتیجه شرایط شما با این دوره ی یک ساله که همخونی نداره و شاید به این مورد گیر بدن. ولی در کل بستگی به افسر سفارت داره. اما شما الان مدرکی ارائه بدید که ثابت کنه این دوره به درد شما میخوره.

 • سلام من ۲۵ سالمه و روسیه دندان پزشکی میخونم به زبان روسی ،پسر هستم و سربازی هم نرفتم میتونم بعد از اتمام درسم به کانادا مهاجرت کنم با بودجه ۴۰۰۰۰ دلار؟

 • با سلام، من از دانشگاه مک گیل برای مستر دوم یکساله پذیرش سلف فاند با شهریه کامل ۴۰۰۰۰ دلار گرفتم و موجودی حساب دویست تا سیصد میلیون با گردش حساب سه چهار ماهه دارم،، برای مستر دوم یکساله چقدر احتمال گرفتن ویزا به همراه همسرم هست؟ با تشکر از وقتتون

 • سلام من ۱۴ سالمه حدودا ۳۰۰‌میلیون پول دارم و یک پسرعمه در استان کبک دارم ایلتس ندارم ولی انگلیسیم خیلی خوبه فرانسوی هم تا حدی بلدم معدل پارسالم ۱۹.۸۰شد من مدرک های ۴ تا زبان برنامه نویسی دارم میخواستم بدونم با این مقدار پول میتونم اقدام کنه اگه نه چقد پول باید باشه

  • سلام
   بهتره کارهای پذیرشتون رو انجام بدید. شانس ویزا شدن دارید البته باید حدود ۱۰۰ میلیون دیگه تمکن مالی تون رو افزایش بدید.

 • پاکدل هستم و قبلا پیام دادم خدمتتون. خواستم بدونم که اگه تمکن مالی ۲۰۰ میلیون بزارم و سند خونه بنام شوهرم و فیش حقوقی شوهرم برای تمکن مالی من کفایت میکنه یا سند خونه و فیش حقوق شوهرم تاثییری نداره؟

 • درود من ۲۰ سالمه بدون مدرک زبان تصمیم گرفتم که مهاجرت تحصیلی کنم برای کالج و مشکل مالی اصلا نیست ایا شانس گرفتن ویزام پایین نمیاد با توجه به سنم؟
  و در این دو سال دانشگاه ازاد دانشجو بودم

 • سلام
  من ۱۹ سالمه با نمره دیپلم بالای نوزده تمکن مالی تا ۲۰۰ملیون دارم که اگر نیاز باشه شاید بیشترم بشه میخوام برای ادامه تحصیل به یکی از کانادا برم ایلتس ۶.۵ هم دارم احتمالش چه قدره که بتونم ویزا رو بگیرم

 • سلام وفت بخیر من با وجود ۳۴ سال سن و گپ تحصیلی ۱۰ ساله بدون مدرک زبان از طریق یه وکیل پذیرش کالج گرفتم خواستم بدونم چقدر شانس ویزای تحصیلی دارم ضمن اینکه ویزای توربستی دارم و قبلا سفر داشتم و برگشتم

 • سن ۲۵
  دارای لیسانس فناوری اطلاعات از دانشگاه Middlesex Uni (Dubai Campus)
  با معدل ۲.۱
  ۱۰ ساله مقیم امارات هستم و چون امارات ویزای من روی پدر هست و دیگه درسم هم تازه تموم شده باید ویزای کار بگیرم که واسه ایرانی نمیدن میخوام قبل از اتمام ویزای اماراتم مهاجرت تحصیلی به کانادا کنم
  آیلتس ۷
  آیا شانسی برای گرفتم ویزا برای دوره‌ای دوساله Gradutes Cert در “کالج ها” امکان گرفتن ویزا هست؟

 • سلام، بسیار متشکر از وقتی که می گذارید. من چهار سال و نیم از ۹۴ تا ۹۹ گپ دارم بین فوق و دکترا. الانم پذیرش دارم از یه دانشگاه درجه یک با فاند. تو این فاصله دو سال سربازی بودم و قبل و بعدش سر کار می رفتم و هنوز هم می روم ولی بیمه نشدم و نمی شوم ولی گواهی اشتغال از خود شرکت می توانم بیاورم. با توضیحاتی که در متن بالا آمده است که حتما باید گپ با بیمه پر شده باشد گویا من هیچ شانسی ندارم. آیا درست متوجه شدم؟

  • سلام
   نه چون شما شرایطتون فرق داره
   برای تحصیل تو این مقطع گپ فقط توی مبلغ فاندتون ناثیر میگذاره
   ان شاالله به شما راحت تر ویزا میدن

 • سلام. من ۳۳ سالمه. لیسانس حسابداری و ۵ سال سابقه کار مرتب با رشته تحصیلی. متاهل و یه دختر ۷ ساله دارم. معدل لیسانسم بالای ۱۶. کلا موجودی من برای پذریش و هزینه مهاجرت با خانواده که دارم ۴۰۰ میلیون. ایا کفایت میکنه؟ نمره ایلتس ندارم ولی سطح زبان من تا حدودی خوبه

  • سلام
   گپ تحصیلیتون با شغل مرتبط پر شده؟
   برای ویزای تحصیلی میتونید اقدام کنید اما بدون مدرک زبان شانستون کمه.

 • سلام من در آستانه ۳۹ سالگی و مجرد هستم. لیسانس کامپیوتر واز زمان فارغ تحصیلی تا کنون شاغل(دبیر ) هستم و بیمه دارم.آیا میتوانم برای ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ | بدون مدرک زبان اقدام کنم .

  • سلام
   شرایطتون باید بررسی بشه
   اما بدون مدرک زبان که شانس بسیار کمی دارید، و اینکه حتما باید شغلتون مرتبط با رشته تحصیلیتون باشه.

 • با سلام و عرض خسته نباشید
  من ۲۲سالمه و دوره کارشناسیم را ۷ترمه تمام کردم…معدل کل من ۱۹/۳۸ و رتبه اول دانشگاهم هستم…در دانشگا غیر انتفاعی تهران تحصیل کردم…ولی هنوز مدرک تحصیلیم اماده نشده
  ۱.برای گرفتن پذیرش چه چیزی رو باید ارائه بدم به عنوان مدرک تحصیلی کارشناسی با توجه به اینکه اماده نیست مدرکم چون میخوام برای بورسیه اپلای کنم زمانم محدوده
  ۲.با شرایط من چقدر درصد موفقیت وجود داره برای گرفتن بورسیه اگر مدرک زبانم هم بگیرم چون سطح مهارت زبان خیلی خوبه و مکالمه روان میتونم انجام بدم ولی مدرک ندارم..
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام؛ مدارک لازم رو برای هر دانشگاه، داخل سایت دانشگاه قرار داده شده که باید ببینید و بعد مدارک خواسته شده از جمله مدرک موقتتون رو ترجمه و ارسال کنید. احتمال گرفتن بورس کمتر ولی شانس پذیرش رو قطعا دارید.

 • سلام، خسته نباشید،ممنون از سایت خوبتون چون این روزها هرچی سرچ میکنیم هیچ سایتی مثل شما انقدر واضح راهنمایی و مشاوره نمیکنه،
  من خانم ومتاهل هستم ۳۰ ساله و فوق دیپلم دارم، گپ تحصیلی دارم اما از زمانی که تحصیل میکردم سابقه کار مرتیط با رشتم رو دارم و کاملا گپ تحصیلیم رو پر میکنه با سابقه بیمه تامین اجتماعی، در حال حاضر هم شاغلم، آیلتس ۶ دارم و پذیرش از فنشا کالج با رشته مرتبط و advance diploma، تمکن مالی خوب و گردش حساب خوب دارم، همچنین سند ملکی هم سه دانگ به نام من و سه دانگ بنام همسر، متاسفانه سه ماه پیش ریجکت شدم درخواست نوت دادم اما به دستم نرسید، مشکلم قانع نشدن افیسر برای بازگشت بود، اما اون موقع با آیلتس ۵.۵ و کاندیشنال اقدام کرده بودم و وکیل بنده سهوا نامه جاب آفر من و داخل مدارک نزاشته بودن همچنین کالجی که اقدام کرده بودم فلمینگ بود که زیاد شناخته شده نبود، به هر حال با وضعیت الان و تغییراتی که دادم شانس من رو چقدر میدونید برای ویزا شدن؟؟؟

 • سلام
  من ۲۴ سالمه، آیلتس ۷.۵ دارم، معدل ۱۷ در دوره کارشناسی و ۱۹ در مقطع ارشد، هر دو از دانشگاه سراسری. برای دکتری درخواست دادم و به احتمال زیاد پذیرش رو خواهم گرفت. میخواستم بدونم میشه که مدارک مربوط بورسیه رو بجای تمکن مالی به سفارت ارایه بدم؟

  برای هر دو تا مدرکم نیاز به wes هست؟

  احتمال ویزا گرفتم هست؟

  • سلام
   بله میتونید مدارک ورسیه رو ارائه بدید، اما بهتره یه تمکن مالی هم از خودتون ارائه بدید. و اینکه برای هر دو مدک نیاز به تاییدیه WES دارید. ان‌شاالله ویزا میشید.

 • با سلام
  بنده ۳۰ ساله و دکترای رشته حقوق دارم و میگن واسه تحصیل میتونم واسه مستر رشته مدیریت اقدام کنم.البته مدیر فروشگاه هم هستم با پنج سال سابقه بیمه و جواز کسب.چطوری میتونم راحتتر مهاجرت کنم و کار بهتری گیر بیارم در کانادا.

  • سلام
   جسارتا در ایران موقعیت شغلی بهتری با دکترای حقوق میتونید داشته باشید تا مستر مدیریت در کانادا، اما اگر قصد اقدام دارید باید اول برای پذیرش اقدام کنید.

 • سلام من از دوتا دانشگاه تقریبا سطخ متوسط کانادا پذیرش گرفتم برای ویزا با ۱۵۰ تومن بجز پول دپازیت میتونم برای ویزا امیدوار باشم؟ من ۳۱ سالمه ومتاهل

  • سلام
   اگر مدرک آیلتس ۶ و بالاتر دارید و از زمان فارغ‌التحصیلی تا به امروز شغل مرتبطی داشتید؛ بله، امکان ویزا شدنتون هست.

 • سلام من ۳۳سالمه و برای تحصیل در مقطع فوق اقدام کردم.نامه ی شغلی داشتم که تمام این مدت بعد از لیسانس مشغول کار در شرکت مرتبط با رشتم بودم ولی بیمه نداشتم .یه بار رد شدم و دوباره سابمیت کردم .الان یک ماه و چند روزه که فرستادم و جواب نیومده.میخواستم بدونم امکان داره سنم و نداشتن بیمه تامین اجتماعی و از همه مهم‌تر شرایط فعلی ایران علت رد شدنم بوده باشه ؟و اینکه ممکنه اصلا جواب ندن؟شانسی هست ؟

  • سلام
   اصلا چیزی مشخص نیست.
   باید شغل و بیمه‌ی مرتبط داشته باشه ولی دیگه گذشته.
   امکان ویزا دادن هست. ان‌شاالله که ویزا بشید.

 • سلام ببینید من از کلمبیا کالج پذیرشم گرفتم که شهریه۱۲۹۰۰داشته .تمام شهریه رو پرداخت کردم برای مراحل انگشت نگاری هم رفتم. فقط از این بابت ترس دارم که پدرم اسپانسرم شده و من تمکن مالی بیشتر از ۱۸۰ملیون نتونستم نشون بدم . این خودش یه تنهایی میتونه دلیل ریجکتی من بشه؟!خیلی استرس دارم. البته که من ترجمه سند ملکی و فیش حقوقی پدرمم ترجمه کردم

  • سلام
   خیر، نگران نباشید. با مبالغی کمتر از این هم گاها ویزا میدن، بیشتر از این هم اگه بذارید شاید گیر بدن که چرا تمکن شما با درآمدتون همخونی نداره.

 • سلام من ۱۴ سالمه و پایه هشتم هستم و میخوام برای دوره دوم دبیرستان بورسیه بگیرم ولی وضع مالی خوبی نداریم ولی میتونم از پس هزینه ها بر بیام البته فکر میکنم میشه راهنماییم کنید (رشته گویندگی)

 • سلام من دیپلم مکانیک دارم پیش دانشگاهی تجربی دارم متاهل هستم دارای دو فرزند نمره ایلتس ۵ اگه شانسی داشته باشم میتونم ارتقا بدم شغلم نرم افزار کار موبایل هستم ۵سال سابقه کار دارم میخواستم بدونم عایا شانسی برای گرفتن ویزا دارم ممنون میشم راهنمایی های لازم رو محبت کنید

 • سلام وقت بخیر
  امکان اینکه ویزا تحصیلی برای همسرم اول اقدام کنم بعد برای خودم درخواست ویزا کار بکنم اینکه حتما همسرم وارد خاک کانادا بشه تا من اقدام کنم یا اینکه میشه هردو همزمان بریم

 • سلام. من ٢٣ سالمه.
  مدرک لیسانس زیست شناسی با معدل ١۶.۵ دارم.
  و همینطور آیلتس نمره ۵.۵ دارم. آیا با این شرایط و با این نمره آیلتس میتونم در دانشگاه های کانادا برای ارشد پذیرش بگیرم ؟ کالج چطور؟

 • سلام وقت بخیر
  من ۲۵ ساله هستم.
  معدل های دوره دبیرستان همگی ۱۸.۵ – ۱۹
  کارشناسی ریاضی شهید بهشتی با معدل ۱۲.۶۵
  ارشد معماری احتمالا با معدلی بین ۱۸.۵ الی ۱۹
  ۱ سال سابقه کارآموزی و کار در دفتر معماری
  سطح زبان بسیار خوب و تسلط خوبی به نرم افزارهای معماری دارم.
  لطفا بفرمایید که ۱.نمره ی آیلتس باید چند باشه؟ ۲. آیا مبلغ تمکن مالی باید در سفر به کانادا همراهمون باشه یا صرفا برای ارائه ی سطح مالی هست؟ یعنی می تونیم بعد از گرفتن ویزا، حساب رو خالی کنیم؟ ۳. احتمال اخذ ویزای تحصیلی برای ارشد مجدد چقدر هست؟ ۴. آیا کانادا در مقطع ارشد فاند و بورسیه میده؟

  • سلام
   میبایست در مقطع دکترا اقدام کنین چون معدل کارشناسیتون خوب نیست.
   پس باید مدرک آیلتس ۷ به بالا باشه.
   و اینکه برای مالی فقط برای ارائه به سفارت هست و بعد از گرفتن تمکن مالی میتونین بردارین.
   در مقطع دکتر احتیاج به مدرک جی آر ای هست که اونم باید بگیرین.

 • سلام، من الان ۱۸ سالمه و دیپلم ندارم، یعنی سال آخرم. معدلم بالای ۱۶ نیست ولی مدک آیلتس ۹ دارم و معدل سال ورود به دبیرستانم هم ۱۹ هستش. آیا راهی برای گرفتن ویزای تحصیلی هست؟

  • سلام، مشکل اصلی متقاضیان ویزای تحصیلی نمره پایین آیلتس هست، اما داشتن بالاترین نمره آیلتس میتونه خیلی به شما کمک کنه.
   برای بررسی سایر موارد هم توصیه میکنم با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام دوستان
  من ۳۲ سالم هستش
  لیسانس ایلام گرفتم معدل ۱۳.۷۷
  فوق دانشگاه صنعتی مالزی معدل ۱۷
  ۴ تا مقاله ژورنال
  ۲ کنفرانس
  ۲ سال سابقه کار پارت تایم
  دو سال مدیر تولید
  ۱ سال مدیریت
  دو سال دستیار مدیر تولید
  ایلتس ندارم ولی ۵.۵ به راحتی میتونم بیارم
  میخوام واسه ارشد مجدد اقدام کنم و فک میکنم شانس پذیرشم بالاست
  سابقه مسافرتی خوبی دارم
  ۳ سال اقامت در مالزی و سفر به ترکیه و گرجستان
  good conduct مالزی و ایران
  مشکلی بابت پذیرش ندارم تحصیلم در مالزی به انگلیسی بوده و با این شرایط دانشگاه پذیرش میده
  صحبتم در مورد روند اخذ روادید بود و اینکه شانس دریافت روادید چقدر هست
  با توجه به سوابقی که اشاره کردم و مقطع تحصیلی که ارشد مجدد هستش.
  ممنون میشم اگر تجربه ی دارین در این خصوص راهنمایی کنید

  • سلام
   همونطور که خودتون فرمودید شانس اخذ ویزا رو دارید. اما باید پذیرش بگیرید. و اینکه نمره آیلتستون بالاتر باید باشه.
   توصیه میکنم با ویزاند تماس بگیرید و با جناب آقای بشکار صحبت کنید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام ۳۷سالم مجرد هستم.معماری خوندم یک سال تموم کردم.و میخوام ارشد هنر بخونم در زمینه نقاشی ابرنگ مهارت دارم.و ۳۰۰ ملیون هم پول دارم.چقدر شانس ویزا کانادا رو دارم.یا کشور دیگه بیشتر علاقم کانادا

  • سلام
   شانس اخذ ویزای تحصیلی رو دارید، اما باید سایر موارد بررسی بشه، اینکه از زمان اخذ مدرک تحصیلیتون تا امروز شاغل بودید؟
   پیشهاد میکنم برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام و خسته نباشید
  من میخواستم از طریق ثبت نام کالج آموزش زبان اقدام کنم به مدت ۶ ماه،حتی فرم پذیرش کالج آموزش زبان انگلیسی هم پر کردم،اسم کالج هم canadian college هست میتونم از طریق پذیرش این کالج ویزا بگیرم؟

 • سلام
  من ٣٨ ساله متاهل با مدرک کارشناسی وشاغل هستم و یک پسر ٨ ساله دارم میخواستم بدونم در مرحله اول برای گرفتن اقامت کانادا بهترین راه حلی که پیشنهاد میکنید چی هستش که بتونم همراه همسرم وپسرم اقدام کنم.

 • با سلام و عرض خسته نباشید.
  امکانش هست درمورد کارکردن در مدرسه یا دانشگاه به عنوان کارآموز یا دستیار بیشتر توضیح بدید و میانگین درآمدش چقدره؟

 • سلام و خسته نباشید من برای یک دانشگاه در نیوفانلند دارم اقدام می کنم ایلیس ۷ هم دارم و ۳۳ سال سن دارم من دارای مدرک لیسنانس هستم و می‌خوام برای دیپلم بیزنس دانشگاه اقدام کنم چون نیاز به gmt نیست،می خواستم بدونم شانس من برای گرفتن ویزا چقدر است و امکان ریجکت شدن وجود داره یا نه

 • سلام
  بنده متولد اسفند ۷۳ ، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و شغل لوازم جانبی موبایل هستم، برام چندتا سوال ایجاد شده تحت این عنوان که برای بنده بهتره از طریق ویزای تحصیلی برای ارشد اقدام شه که در حال حاضر مدرک زبان ندارم و در صورت نیاز میتونم اقدام کنم، و یا کلا برای کالج اقدام کنم که نیاز به این مسئله نباشه و همچنین آیا برای رشته خودم که مربوط به زبان انگلیسی هستش میتونم کالجی پیدا کنم که براش اقدام کنم تو همین زمینه ؟ یا باید رشته های دیگه ای نظیر کامپیوتر و نرم افزار موبایل رو که باز براش مقداری سابقه کار دارم مد نظر قرار بدم ؟ چجوری میتونم بیشتر ازتون اطلاعات کسب کنم ، سپاس

  • سلام
   سنتون خیلی بالا نیست. هم برای ارشد میتونید اقدام کنید و هم برای کالج،
   برای کالج نیاز به آیلتس دارید. ولی اگر برای ارشد اقدام کنید شانس ویزا شدنتون هم بیشتره

 • با سلام و وقت بخیر
  چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
  ۱-همسر بنده از یک دانشگاه پذیرش گرفتن بدون ارائه wes،حالا سوالم اینه که برای سفارت لازمه درخواست wes بدیم یا لزومی نداره؟
  ۲-ایشون شاغل هستن در حال حاضر،نیازی به آپلود کردن مدارک شغلی هست؟
  ۳-بنده به علت شانس بیشتر ویزا میخوام که بعد از اینکه ویزای ایشون اومد اقدام کنم،در فرم family information یه قسمتی داره که نوشته همسرتون با شما همراهی میکنه یا نه،من باید بله بزنم یا خیر؟
  ۴-من اگر ویزای توریستی بگیرم برای همراهی ایشون،میتونم از داخل کانادا درخواست owp بدم؟
  پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

  • سلام
   ۱. بله تاییدیه wes رو میخواد.
   ۲. مدارک شغلی ایشون هم باید حتما آپلود بشه.
   ۳. بله بزنید که قصد ندارید با ایشون برید.
   ۴.بعد از اینکه شون ویزاشون رو گرفتن شما درخواست بدید.

 • سلام.ممنون از پاسخگویی مناسب شما.من زنی ۳۸ ساله هستم مطلقه و دوفرزند دارمکه حضانت فرزندان به طور کامل از نظر قانونی با بنده هست.در رشته ی مهندسی بهداشت محیط از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم و بالفور مشغول بکار با بیمه ی تامین اجتماعی.اگر بتوانم تا مرداد سال ۹۹ آیلتس ۵ رودریافت کنم.از چه طریق میتونم اقامت کانادا رو بگیرم.اگر بخواهم از طریق تحصیل فرزندان اقدام کنم ویزای توریستی بگیرم .چطور میتونم ماندنم روتمدید کنم که فرزندانم اونجا تنها نمونند.پسرم ۸ساله ودخترم ۱۷ هستند.ممنون.

  • سلام
   به نظرم شما اول برای دخترتون ویزای تحصیلی بگیرید، بعد به واسطه ایشون به شما ویزای توریستی میدن و برای پسرتون هم که میتونید ویزای همراه بگیرید. این پروسه منطقی‌تر از گرفتن آیلتس. چون شما سنتون سن بالایی هست

 • با سلام‌
  ایا مدرک‌ کارشناسی پرستاری سراسری دانشگاه تهران با معدل بالای ۱۷ بعد گرفتن ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل نیاز به معادل سازی و گذارندن دوره داره ؟؟ کل‌ سرمایه ۱۵۰ میلیون تومان برای مهاجرت از راه تحصیل کافیه؟؟؟

 • سلام وقتتون بخیر
  من ۲۸ سالمه و میخواستم بدونم میتونم ویزای تحصیلی بگیرم و بعد از چند ماه پناهنده بشم ؟

  • سلام،
   با ۲۸ سال سن میتونیددانشجویی اقدام کنید و در این صورت حتما باید آیلتس داشته باشید. اما اگر مدرک زبان ندارید میتونید برای کالج اقدام کنید که آیلتس نمیخواد اما شانستون برای اخذ ویزا کم میشه
   از لحظه ورود میتونید برای پناهندگی اقدام کنید، اما چرا پنهاهندگی؟ میتونید همونجا درستون رو بخونید و بعد از اون هم برای اقامت دائم اقدام کنید.

 • با سلام
  من ۳۷سال سن دارم و دوفرزند ۵و۳ساله دارم.برای تحصیل دوره لیسانس خودم میتونم اقدام کنم یا بهتره برای فرزندم ویزای دانش آموزی بگیرم؟

  • سلام،
   باید مدرک آیلس داشته باشین و گپ تحصیلیتونم با مدرک شغلی پر کنین که بتونین اقدام کنین
   برای فرزندان که تو این سن نمیشه

 • سلام
  برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، اگر از داخل کانادا( با ویزای توریستی) اقدام بشه آیا شانس گرفتن ویزا رو بالاتر میبره یا تاثیری نداره؟ مرسی

 • سلام
  من دارم برای یک کالج در کانادا اپلای میکنم، میخوام ببینم نیاز هست مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به WES ارسال بشه برای تاییدیه؟ ضمنا امکانش هست شما در این پروسه در صورتی که من پذیرش داشته باشم همراهی بکنید؟

  • سلام،
   خیر به تاییدیه WES احتیاجی ندارید، اگر مایل باشید بعد از پذیرش مبتونیم در زمینه گرفتن ویزا و یا حتی برای گرفتن پذیرش هم کمکتون کنیم

  • متاسفانه وقفه تحصیلی بی‌تاثیر نیست، اما به سطح علمی شما و مدارکی که ارائه دادید خیلی بستگی داره

 • با سلام میخواستم بدانم آیا میتوانم بنده که هم اکنون دانشجوی کارشناسی رشته زبان انگلیسی دوره روزانه و رشته حقوق دوره شبانه هستم ویزای تحصیلی کانادا را بگیرم.

 • سلام و عرض ادب
  پسر من کاردانی عمران داره ، آیا اگه ایشون متقاضی اخذ ویزای تحصیلی باشه مدرکشون در کانادا معتبره ؟
  در ضمن ایشون حدود ۵ سال سابقه کار در شرکت عمرانی داره ، آیا این سابقه در کسب امتیاز اخذ ویزای تحصیلی کمکی می کنه

 • سلام و عرضه خسته نباشین ایا برای هزینه های زندگی و خرج و خواک هنگام تحصیل تو سن ۱۶ یا ۱۷با ویزای مولتی کانادا تحصیلی اجازه کار دارم؟

 • سلام و عرض خسته نباشید من می خوام برای تحصیل درمقطعه۲ دبیرستان برای کانادا اقدام کنم.(با ویزای پنج ساله مولتی) و آیا برای پرداخت هزینه های مدرسه و خوراکی و سکونت اجازه کار دارم در سن ۱۷ یا ۱۶ سالگی و دولت کانادا کمک خرجی بهم میده

 • ببخشید مدارک لازم برای همسر دانشجو که بخاد روی ویزای تحصیلی همسرش ویزای کار بگیره چی هست؟
  همزمان با ویزای دانشجویی برای همسر اقدام میشه یا بعد از امدن ویزای دانشجویی همسر ؟ و اون چقدر طول میکشه منظور صدور ویزای کار همسر؟

  • سلام
   حتما باید مدارک زبان آیلتس ۵ جنرال به بالا داشته باشند.
   مدارک شغلی و تحصیلی هم باید با تائیدیه دادگستری و امورخارجه ارائه شود.
   همزمان اقدام نکنید بهتره چرا که شانس ویزا هر دو کم میشه.
   حدودا ۴۰ تا ۵۰ روز بعد از انگشت نگاری به درخواست‌تون جواب داده میشه.

 • سلام من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کردم با ایلتس ۵/۵ البته پذیرش conditional و یک هفته پیش هم بیومتریک رفتم/. چقدر طول میکشه تا جواب بیاد؟ و اینکه تو نامه پذیرش دانشگاه من شروع ترم ام اذر ماهه امساله.
  و سوال بعد اینکه برای همسرم بخام ویزای کار بگیرم ایا ایشان مدرک زبان میخاد یا خیر؟

  • سلام
   حدودا تا ۴۲ روز زمان میبره تا به درخواست شما پاسخ داده بشه.
   بله برای ویزای کاری حتما باید آیلتس ۵ جنرال و یا بیشتر ارائه کنند.

 • سلام

  من پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا رو برای مستر گرفتم و ویزای توریستی کانادا رو هم با اعتبار ۴ سال دارم برای گرفتن ویزای تحصیلی باید چه کار کنم؟

 • درود برای دکترا تقریبا چه مقدار هزینه نیاز هست ؟ هزینه یکساله اول ؟ در صورت داشتن معدل بالا در طول این یه سال امکانش هست مابقی کمک هزینه تعلق بگیره؟

  • درود بر شما
   بسته به رشته انتخابی‌تون هزینه شهریه متفاوت هست.
   فقط معدل بالا ملاک نیست و بسته به دانشگاه مقصد شما ممکنه شرایط بیشتری ازتون درخواست شود.

 • اگه بدون فاند باشه باید هزینه یکساله اول رو داشته باشیم ؟ بعدش در صورت کسب شرایط فاند در یکساله اول (یعنی معدل بالا )میشه از مزایای ان برای سالای بعدش استفاده کرد؟

  • شرایط فاند فقط معدل بالا نیست.
   بسته به هر دانشگاهی که اقدام می‌کنید این شرایط متفاوت هست.
   بستگی داره فاندی که می‌گیرید برای چه تایمی باشه.
   منظور از چه تایمی اینه که شاید شما برای کل مدت زمان تحصیل تون بتونید فاند بگیرید.

 • با درود من ۳۳ سالم میخوام برای ویزایی تحصیلی کانادا برای دکترا اقدام کنم فوق لیسانس دارم از دانشگاه دولتی تهران ویه مقاله اگه ایلتس ۷.۵ بیارم می توانم برای فاند اقدام کنم؟

  • درود بر شما
   گرفتن فاند شرایط خاص خودش رو داره.
   برای گرفتن فاند دکتری باید مستقیما با یکی از اساتید دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل دارید در ارتباط باشید.
   در واقع فاند دکتری از طریق استاد ارائه می‌شود.

 • پس اگر اصلا در مورد کار قبلیم صحبت نکنم به نظر شما بهتره؟
  در مورد اینکه دو نفر همزمان اقدام کنیم ریجکت میشیم چه پیشنهادی دارید؟

 • سلام من همسرم پذیرش گرفتن و من همراه ایشون هستم ، من به خاطر به دنیا امدن فرزندم از کار استعفا دادم ایا لازم هست در این مورد و سابقه کاریم توضیحی بدهم یا این خودش نمره منفی لحاظ میشه؟

 • سلام همسر موفق به اخذ ویزا دانشجویی شده و‌من بعد از ویزاشون با هم‌عقد کردیم‌ آیا به من هم ویزا میدن
  واگه دادن‌اجازه کار دارم
  با سپاس

 • سلام وقت تون بخیر
  من دو تا ویزای ریجکتی از استرالیا داشتم (ویزای پارتنر و ویزای توریستی) الان می‌خوام برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنم آیا این مسئله تاثیر منفی داره در ویزای کانادا؟ اگر اصلا عنوان نکنم این قضیه رو متوجه میشن؟
  و سوال دوم برای تمکن مالی میتونم حساب بانکی همسرم رو ارائه بدم؟
  ممنون از پاسخ تون

  • سلام
   بله نمره منفی دارد اما اگر اعلام نکنید احتمال رد شدن درخواست‌تون بیشتر می‌شود.
   بله ولی باید وکالت نامه محضری داشته باشید از همسرتون که تمامی هزینه‌های تحصیل و اقامت شما رو پرداخت می‌کنند.

 • سلام و خسته نباشید بابت جوابدهی سوالات با صبر و حوصله
  من دارم برای خودم اپلیکیشن ویزای تحصیلی پر میکنم. میخواستم بدونم آیا نیاز هست که کسی رو بعنوان Representative معرفی بکنم؟ اصلا پر کردن فرم Representative لازم هست؟
  ۲)همسرم هم منو همراهی میکنه آیا فرم Use of a family member Representative ضروری هست؟

 • سلام
  داخل پاسپورت من مهر ورود به عراق خورده که برای زیارت رفته بودم
  خواستم بدونم این جریان برام مشکل ساز نمیشه؟

 • سلام، وقت بخیر
  برای پسر عمویم که متقاضی ویزای تحصیلی برای سال آخر دبیرستان است به همراه مادرش (به عنوان ولی و کفیل قانونی) در حال تکمیل اپلیکیشن هستم. اکانت رو به نام فرزند(دانش آموز) ساختم و اشاره کردم مادرش توریستی به عنوان همراه می آید. آیا صحیح است. ضمنا در فرم های لازم که انتهای پرسشنامه می آورد، هیچ مدرکی بابت ریزنمرات سال های قبل نخواسته است!!! اگر به نظر شما لازم است، کجا باید اضافه کنم؟
  ممنون از جوابتون پیشاپیش

  • ممنون از پاسختان.
   متاسفانه این فامیلمون یک درس رو تجدید آورده(سال یازدهم) که مرداد ماه امتحان می دهد تا پاس کند. بابت ریزنمرات لازم است که حتما کارنامه با نمره تجدیدی با بقیه مدارک ویزا و ریزنمرات نهم و دهم ارسال شود؟ یا می توان گفت که هنوز کارنامه نهایی دستمون نرسیده؟
   ممنون

 • سلام و خسته نباشید
  من ۳۳ ساله، متاهل وفارغ التحصیل مهندسی عمران در سال ۹۰ هستم و چند ماه پیش امتحان آیلتس دادم و الان Overall Band Score من شده ۷. شاغل هستم و یه بچه ۲ساله دارم میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. چقدر شانس دارم پذیرش بگیرم ؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم.
   لطفا شماره تماس بفرستید.
   همکاران ما تماس بگیرند باهاتون و شرایط کامل رو خدمتتون توضیح بدیم.

 • سلام
  من یه پسر ۸ ساله دارم میخوام ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنم واسش
  من و پدرش هم میتونیم همراه پسرم در کانادا اقامت داشته باشیم؟؟

  • سلام
   وقتتون بخیر
   اگر برای فرزندتون ویزای دانش آموزی اقدام کنید، برای شما و پدرشون هم ویزای مولتی ۵ ساله صادر میشه و شما در ۵ سال به مدت ۶ ماه میتونید اقامت داشته باشید و پس از ۶ ماه یک خروج یک ساعته از خاک کانادا داشته باشید. با توجه به ویزای پسرتون، شما میتونید پس از مدت زمان اعلام شده سفارت کانادا (بسته به شرایط تحصیلی فرزند و شرایط مالی شما و پدرشون) اقامت دائم، و پس از مدتی تابعیت کانادا را اخذ نمائید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.