ویزای همراه چیست؟

ویزای همراه کانادا همانطور که از نامش پیداست، یعنی اعطای ویزای کانادا به همراهان شخصی که مجوز اقامت در کانادا را به منظور کار و یا تحصیل در کانادا دریافت کرده است. در گذشته بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی و یا کاری کانادا، به دلیل عدم امکان اقامت خانواده ایشان در طول دوره تحصیل و یا کار در کانادا و به عدم تحمل دوری از خانواده، از این موقعیت صرف نظر می‌کردند. به همین دلیل، کشور کانادا که یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای پیشرفته است، سیاست‌های خود را در این زمینه تغییر داد تا از این به بعد، شخصی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌شود بتواند اعضای درجه یک خانواده خود را به همراه خود به کانادا ببرد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

📌 اعضای درجه یک خانواده متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

📌 ویزای همراه کانادا برای همسر متقاضی

📌 ویزای همراه کانادا برای فرزندان متقاضی

📌 ویزای همراه کانادا برای والدین متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

📌 بهترین زمان برای اخذ ویزای همراه کانادا

📌 هزینه ویزای همراه کانادا

📌 چرا ویزالند توصیه می‌کند از شکل آنلاین درخواست ویزا اقدام کنید؟

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

قوانین سخاوتمندانه کشور مهاجرپذیر کانادا این امکان را فراهم کرده تا همسر، فرزاندان و یا پدر و مادر شخص متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، در طول دروه اقامت در کانادا او را همراهی کنند. همچنین اجازه تحصیل و کار در طول مدت اقامت در کانادا به فرد همراه اعطا می‌شود. در این صورت متقاضی اصلی و یا یکی از همراهان وی باید ثابت کند که از تمکن مالی لازم برای برآمدن از پس هزینه‌های زندگی، سکونت و تحصیل خود و تمامی اعضای خانواده در کانادا برخوردار است.

برای این منظور فرد متقاضی باید اطلاعات تمامی افراد خانواده را به درستی و در زمان ارائه درخواست خود وارد کند، زیرا در صورت ارائه درخواست برای ویزای همراه تحصیلی کانادا، اطلاعاتی که از قبل و در فرم درخواست ویزای فرد متقاضی وارد شده ملاک قرار داده خواهند شد.

اعضای درجه یک خانواده متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که گفتیم، ویزای همراه کانادا به اعضای درجه یک خانواده و یا سرپرست فرد متقاضی تعلق خواهد گرفت. اما این افراد شامل چه کسانی می‌شوند؟

 • همسر و یا شریک قانونی متقاضی ویزای تحصیلی کانادا
 • فرزندان متقاضی ویزای تحصیلی کانادا
 • پدر، مادر و یا قیم قانونی متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

ویزای همسر دانشجو کانادا

فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، می‌تواند همسر یا شریک قانونی خود را با خود به کانادا ببرد. این کار اگرچه از نظر قانونی منعی ندارد، اما ممکن است حتی روی ویزای تحصیلی متقاضی نیز تاثیر منفی داشته باشد. پس بهتر است تا همسر فرد متقاضی، درخواست خود را برای اجازه کار تمام وقت (OPEN WORK PERMIT) و اقامتی برابر با مدت زمان تحصیل همسرش در کانادا را ارائه نماید. یا اینکه او نیز مانند همسرش به صورت جداگانه تقاضای ویزای تحصیلی کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه همسر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا:

📑 پاسپورت با اعتباری برابر با مدت زمان اقامت در کانادا در زمان تحصیل متقاضی

📑 ترجمه رسمی سند ازدواج با مهر تایید وزارت دادگستری

📑 مدارک پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای کانادایی (در صورت اقدام برای (open work permit))

📑 ترجمه مدارک هویتی همسر

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید و در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ سانتیمتر

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و درخواست ویزای همراه برای همسر

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی (بهتر است همسر فرد نیز مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهد)

ویزای همراه کانادا برای فرزند متقاضی

متقاضی ویزای تحصیلی کانادا همچنین می‌تواند فرزند یا فرزندان خود را همراه با خود به کانادا ببرد، اگرچه ارائه این درخواست به صورت همزمان و در قالب همان درخواست ویزای تحصیلی متقاضی، ممکن است در درخواست خود متقاضی نیز تاثیر منفی داشته باشد. ویزای همراه دانشجویی به تمامی فرزندان وابسته فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا تعلق خواهد گرفت و آن‌ها اجازه اقامت در کانادا و تحصیل در تمامی مدارس دولتی یا خصوصی کانادا، تا پایان دوره تحصیلی والد خود را دارند.

• فرزندان زیر سن قانونی، نیازی به ارائه تمکن مالی به صورت جداگانه نداشته و پس از ورود به کانادا، می‌تواند بدون بروز هرگونه مشکلی، در مدارس خصوصی و دولتی کانادا مشغول به تحصیل شوند.

• فرزندانی که به سن قانونی رسیده‌اند نیز می‌توانند در سفر یا مهاجرت به کانادا با فرد متقاضی همراه شوند، البته به شرطی که وابسته باشند و برای آن‌ها تمکن مالی ارائه شود.

فرزند وابسته: فرزند وابسته می‌بایست زیر ۲۲ سال سن داشته و مجرد باشد. فرزندان بالای ۲۲ سال در صورتی وابسته به حساب می‌آیند که ثابت شود، از نظر شرایط مالی، روحی یا روانی، کم‌توان یا ناتوان باشد.

مدارک اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا برای فرزندان متقاضی

📑 پاسپورت با اعتباری برابر با مدت زمان اقامت در کانادا تا پایان زمان تحصیل متقاضی

📑 مدارک پذیرش از طرف یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا (در صورتی که از قبل برای اخذ پذیرش فرزند اقدام کرده باشید.)

📑 ترجمه مدارک هویتی فرزندان و هر دو والد و یا سرپرست

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید و در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و تکمیل درخواست ویزای همراه دانشجویی

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی از سوی والدین یا سرپرست

📑 مدرک اثبات رضایت والدی که در این سفر، فرزندش را همراهی نمی‌کند (در صورتی که فقط یکی از والدین همراه کودک باشند)

ویزای همراه کانادا برای والدین متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

به منظور اخذ ویزای همراه کانادا برای پدر و مادر متقاضی ویزای تحصیلی، فرزند خانواده می‌بایست، نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی کانادا را داشته باشد. با داشتن این نامه می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا که یک ویزای اقامت موقت در کانادا (TRV) است اقدام نمایید.

پس از اخذ ویزای تحصیلی کانادا، والدین متقاضی می‌توانند درخواست ویزای اقامت موقت کانادای خود را به منظور همراهی فرزندشان، در طول دوره تحصیل در کانادا ارائه دهند.

 • اگر متقاضی زیر سن قانونی باشد – در استان‌های کبک، ساسکاچوان، آلبرتا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد و مانیتوبا ۱۸ سال و در سایر استان ها ۱۹ سال – والدین متقاضی یا یکی از اقوام یا آشنایان آن‌ها می‌توانند، به عنوان سرپرست قانونی متقاضی، درخواست ویزای همراه گاردین کنند.

  • برای اینکه فردی غیر از والدین، بتواند سرپرستی موقت متقاضی را در کشور کانادا به عهده بگیرد، باید این موضوع را به صورت محضری و در هر دو کشور ایران و کانادا به شکل رسمی و قانونی ثبت نمایند.

 • از طریق اخذ ویزای گاردین امکان همراهی یکی از والدین با متقاضی وجود دارد. والد دیگر می‌تواند از طریق اخذ ویزای توریستی برای ملاقات با فرزند و همسرش، اقدام کرده و در فرم درخواست خود دلیل سفر را بازدید از فرزند ذکر کند. اعتبار این ویزا ۵ سال بوده و در زمان ورود به خاک کانادا، اجازه اقامتی ۶ ماهه دارد.

مدارک اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا برای والدین متقاضی زیر سن قانونی:

📑 پاسپورت همه اعضای خانواده که به کانادا مهاجرت می‌کنند، با داشتن اعتبار کافی

📑 مدارک اخذ پذیرش تحصیلی از طرف یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا ترجمه مدارک هویتی متقاضی و والدین

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید با ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ از تمامی متقاضیان

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی و ویزای همراه والدین

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی از سوی والد یا سرپرست

📑 رضایت نامه محضری از طرف والدی که در این سفر فرزند را همراهی نمی‌کند (در صورتی که فقط یکی از والدین همراه کودک باشند)

بهترین زمان برای اخذ ویزای همراه کانادا

برای ارائه درخواست ویزای همراه کانادا متقاضی و خانواده‌اش دو راه در پیش رو دارند:

 • متقاضی و خانواده ایشان، به صورت همزمان برای اخذ ویزای تحصیلی و همراه اقدام نمایند.
 • ابتدا متقاضی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کرده و پس از موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی و سفر به کانادا، خانواده ایشان درخواست خود را برای اخذ ویزای همراه کانادا ارائه نمایند.

اقدام همزمان ممکن است پرونده شما را پیچیده‌تر کرده و باعث رد شدن درخواست شما گردد. همچنین اقدام، برای اخذ ویزای همراه دانشجویی، همزمان با ویزای تحصیلی متقاضی، هزینه بیشتری داشته و بررسی پرونده خانواده متقاضی نیز درست به اندازه بررسی پرونده ویزای خود متقاضی زمان بر است. پس بهتر است تا قبل از اینکه ویزای خود متقاضی صادر نشده و به کانادا سفر نکرده، برای اخذ ویزای همراه اقدام نکنید.

هزینه ویزای همراه کانادا

هزینه ویزای همراه کانادا تفاوتی با ویزای توریستی کانادا ندارد. زیرا ویزای همراه دانشجویی برای خانواده متقاضی یک نوع ویزای توریستی کانادا یا ویزای مولتی کانادا بوده و در نتیجه هزینه‌هایی برابر با ویزای توریستی کانادا دارد.

چرا ویزالند توصیه می‌کند از شکل آنلاین درخواست ویزا اقدام کنید؟

مدت زمان ارسال مدارک لازم برای ویزای همراه کانادا کم شده و مدارک شما آنی به دست سفارت می‌رسد. همچنین امکان دارد پرونده شما سریع‌تر بررسی شود. قبل از آنکه درخواست خود را ارسال کنید مطمئن می‌شوید که فرم و مدارک تکمیل است. و در پایان امکان مشاهده وضعیت بررسی پرونده به شکل آنلاین ممکن می‌شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 11 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۸۹ دیدگاه ها

 • سلام وقتتون بخیر؛ همسر من در کانادا با ویزای تحصیلی حضور دارند، آیا با توجه به برداشته شدن قسمتی از محدودیت های کرونایی، من با ویزای توریستی که دارم میتونم برای زندگی همراه همسرم به کانادا سفر کنم

  • سلام؛ بله شما میتونید درخواست ویزای همراه بدید. اما شانس ویزا شدنتون به شرایطتون بستگی داره.

 • سلام؛ ببخشید بنده در هلند هستم و با توجه به شرایطم که باردار هستم میخوام برای مادرم دعوتنامه بدم که بیاد پیشم برای زایمان این چه نوع ویزایی میشه و آیا می تونم در این شرایط یا خیر؟

 • سلام وقت بخیر من سال گذشته در خواست ویزاى تحصیلى دادم همراه همسر و دو فرزندم متاسفانه ریجکت شدم الان دوباره میخوام اقدام کنم بدون همسرم میخوام بدونم چقدر شانس دارم و چقدر تمکن مالى میخواد براى ٣نفر و از کى باید پول به حساب بزارم البته من بار قبل براى همسرم ویزاى کار درخواست داده بودم

  • سلام؛ توصیه میکنم فعلا فقط برای خودتون درخواست ویزای تحصیلی بدید، بعد از اینکه ویزای شما تایید شد و تشریف بردید کانادا، برای همسر و فرزندانتون درخواست ویزای همراه بدید. البته باید شرایط و مدارک شما هم بررسی بشه.

 • سلام و وقت بخیر؛ من دعوتنامه از یک شرکت هلندی دارم آیا میتونم به سفارت مراجعه کنم و تو این شرایط ویزای کار به من میدن؟

  • سلام؛ میتونید اقدام کنید، البته به شرطی که کار شما جزو مشاغل ضروری به حساب بیاد و اینکه کارفرمای شما در دعوتنامه قید کنن که به حضور شما در هلند نیاز دارند.

 • سلام . من دانشجو فوق لیسانس در کانادا هستم. همسرم ویزای کار دارن یعنی ویزای همراه دانشجو. اگر ما بخواییم جدا بشیم و ایشون از پرداخت هزینه دانشگاه من سرباز بزنن، آیا میتونن اینجا بمونن همچنان؟

  • سلام؛ بله میتونن. حتی میتونن اعلام پناهندگی کنن. اما اگر از شما جدا بشن دیگه OWP ایشون که به واسطه همراهی با شما صادر شده اعتبار نخواهد داشت.

  • سلام؛ اگر منظورتون کنسولی سفارت آلمان و بخش ویزای توریستی این کشور هست، باید بگم که فعلا بسته هست و مشخص نیست تا چه تاریخی این وضعیت ادامه خواهد داشت.

 • سلام . همه مدارک پیوست به همسر من تکمیل هستند قبلا به من یک آدرس ایمیل داده بودید که من مدارک رو به سفارت اتریش ارسال کنم میشه لطفا دوباره برام ارسال کنید. ممنون

 • چرا واقعا سفارت آلمان فرق میزاره بین کسی که بار اول رفته سفارت و پرونده اش در جریان و کسی که پذیرش داره از دو تا دانشگاه و هنوز ۶ماهه بهش وقت ندادن.چرا؟؟اگر بگیم کرونا تو ایران کنترل نشده و نمیخوان سفارت باز کنن که اکثر ادارات باز هستند. اگر نمیخوان مهاجر بگیرن پس چرا بعضیارو دارن راهی میکنن!!! لطفا لینک جوابمو به ایمیل بفرستید.متشکر

  • سلام؛ با سفارت تماس بگیرید و پیگیری کنید. البته ممکنه بیش از این هم طول بکشه، اما توصیه میکنم هم به سفارت ایمیل بزنید و هم تماس بگیرید.

 • با تشکر از سایت خوبتون میخواستم بدونم که ایا همسرم میتونه با انتخاب رشته ی مهندسی مکانیک مقطع diploma که دوره ی دو ساله هست / از موسسه bcit ویزای تحصیلی بگیره؟ لیسانس کامپیوتر هم داره دو سال هم سابقه کار مربوط به مکانیک داره و الان ۲۵ سالشه. به نظرتون با ویزاش موافقت میشه ؟

  • سلام؛ بله میتونن اقدام کنن. البته یکم کارشتون سخته برای گرفتن پذیرش. اما اگر مدرک زبان داشته باشن، احتماش هست.

 • سلام با تشکر از سایت خوبتون میخواستم ببینم که ایا زمانی که همسرم ویزای تحصیلی گرفت من هم میتونم همراه ایشون یا ویزای توریستی به کانادا برم و از اونجا اقدام به دریافت ویزای همراه کنم؟ یا بهتر هست که همسرم بره کانادا بعد من از ایران اقدام کنم برای ویزای همراه و owp ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ شما از همینجا هم میتونید درخواست ویزای همراه کانادا بدید. البته توصیه میکنم صبر کنید تا همسرتون ویزاشون قطعی بشه و تشریف ببرن. بعد از اون برای اخذ ویزای همراه و Open Work Permit اقدام کنید.

 • سلام
  اسفند ماه در ویزامتریک انگشت نگاری شدیم جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا ولی خب بررسی ها صورت نگرفت و مدارک قرنطینه شدن و پاسپورتها رو هنوز تحویل نگرفتیم می خواستم بدونم اینکه برای گرفتن پاسپورتها هنوز اقدام نکردیم مشکلی پیش نمیاد ؟

  • سلام؛ ویزامتریک که ارتباطی به ایتالیا نداره. منظورتون CKGS هست؟ خیر مشکلی پیش نمیاد. البته بهتر بود این سوالتون رو در صفحه ویزای ایتالیا می‌پرسیدید.

    • سلام؛ در چه صفحاتی کامنت گذاشتید؟ یکم پیدا کردنشون دردسر داره. اگر نمیتونید پیداشون کنید، باز هم سوالاتتون رو بپرسید. ما همیشه در خدمت شما هستیم.

 • سلام؛ من قبل از عید ویزای تحصیلی ام برای کبک اوکی شد ولی بخاطر کرونا نتونستم برم و کلاس هارو آنلاین شروع کردم. میخواستم بپرسم الان میتونم برای خانمم اقدام کنم؟؟ یعنی قبل از اینکه برم کانادا؟ یا بهتر هست برم وارد بشم استادی پرمیت بگیرم بعد براشون اقدام کنم؟ نامه حضور در کلاس هم دارم

  • سلام؛ شما استادی پرمیت رو که دریافت کردید. اگر نامه حضور در کلاس رو دارید که میتونید به کانادا سفر کنید. و اینکه حتما صبر کنید بعد از اینکه خودتون به کانادا سفر کردید برای ویزای همراه همسرتون اقدام کنید.

  • سلام؛ شما باید در تاریخ شروع ترمتون در کانادا حضور داشته باشید و در کلاس‌‌ها شرکت کنید. خیلی این انتظار طولانی نخواهد بود ان‌شاالله، نگران نباشید.

 • سلام من در نظر دارم که پسرم برای کلاس سوم دبستان به همراه مادر وخواهر کوچکش که زیردو سال دارد از طریق ویزای تحصیلی به کانادا بفرستم. آیا با دخترم که زیر دو سال سن دارد بهمراه مادر و برادرش ویزا می‌دهند که سه نفری باهم به کانادا بروند؟ ممنونم

 • سلام
  من ویزای تحصیلی همسرم حدودا ۳ماه دیگه منقضی میشه. با این وجود من میتونم درخواست ویزای همراه بدم؟
  و این که اگر اون ویزاشو بعد از تحصیل به کاری تبدیل کنه من شانس بیشتری برای گرفتن ویزا خواهم داشت یا خیر؟

  • سلام؛ تا زمانی که همسرتون در کانادا حضودر دارن میتونید درخواست open work permit بدید. اما بعد از اینکه ایشون ویزای کاری گرفتن هم میتونید برای ویزای پیوست اقدام کنید.

 • سلام . با شرایط کنونی ویروس کرونا در ایران ایا سفارت اتریش مدارک پیوست به همسر رو قبول میکنه و وقت کنسولی به من میده ممنون

  • سلام؛ فعلا که سفارت هیچ وقت جدید نمیده و هیچ یک از درخواست‌های ویزای اتریش رو نمی‌پذیره. اما توصیه میکنم درخواست خودتون رو به همراه مدارک کاملتون به آدرس ایمیل info.austriairan@vfshelpline.com بفرستید. ان‌شاالله که وقت خواهند داد.

 • آیا همراه متقاضی ویزای تحصیلی اجازه تحصیل در کانادا دارد؟ اگر جواب منفی است آیا بعد از ورود به کانادا با ویزای همراه میتواند از دانشگاه پذیرش بگیرد و آیا باید ویزای همراه را به ویزای تحصیلی تبدیل کند؟

  • سلام؛ اگر برای ویزای ویزیتوری کانادا اقدام کرده باشید نمیتونید تحصیل کنید. مگر برای دوره های کوتاه مدت زیر ۶ ماه در برخی از کالج ها. اما اگر برای ویزای همراه متقاضی ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. اونجا هم میتونید study permit بگیرید و هم work permit. اگر هم بعد از رفتن به کانادا برای اخذ اجازه تحصیل اقدام کنید. ویزای توریستی شما به ویزای تحصیلی تبدیل خواهد شد.

 • سلام اگر همزمان با درخواست متقاضی تحصیل در کانادا، ویزای همراه متقاضی درخواست نکنیم آیا باید بعد از ورود متقاضی اصلی به خاک کانادا برای همراهان اقدام کرد؟ و ورود همزمان متقاضی و همراهان امکان نداره؟

  • سلام؛ بله، بعد از ورود دانشجو هم میشه درخواست اخذ ویزای همراه رو برای خانواده دانشجو ارائه داد. در این صورت شانس شما هم بیشتر از حالتی هست که همزمان درخواست میدید.

 • سلام ممنون از سایت خوبتون مبلغی که به عنوان تمکن مالی هنگام درخواست ویزا باید ارائه بدیم برای همسر و دو فرزند چند دلار کانادا است؟ آیا. مرجعی هست که بشه این موضوع رو ازش چک کرد؟ سپاس

  • سلام؛ برای ویزای کانادا مبلغ رو ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به ازای هر نفر با نرخ دلار آزاد تبدیل کنید چون متغیر هستش.

 • سلام من همسرم حدود ۷ماه هستش که ویزای تحصیلی داره دانشجوی دکتری تو مونترال و فاند هم سالی ۲۱۰۰۰ دلار می گیره ایشون فوریه ۲۰۲۰ به ایران اومدن و به خاطر شرایط کرونایی به تازگی برای تحصیل به دانشگاه باز گشتند .بعد از گذشت ۶ سال از رابطمون بالاخره ما به تازگی به صورت رسمی ازدواج کردیم و ایشون در حال حاضر مونترال و من اینجا ایران هستم . برای اینکه سریع تر بتونم همراهشون باشم و OWP بگیرم :۱-شرایط خاصی مالی شغلی تحصیلی و یا سن باید داشته باشم ؟ ۲- کار خاص و یا اقدامی در زمان مناسب که توی اخذ ویزام تاثیر داشته باشه ؟

 • سلام و خسته نباشین
  مدت ویزای همراه بصورت ویزیتوری “آل آدر تایپز” هم مثل ویزیتوری “توریستی” شش ماه هست؟ یا میتونه به اندازه مدت ویزای اصلی باشه؟

  • سلام؛ خیر ۶ ماه هست. مگر اینکه به عنوان همسر دانشجو، اجازه تحصیل و یا اجازه کار بگیرید و یا بعد از ورود به کانادا برای فرزندانشون درخواست Visitor Record بدید.

 • سلام، خسته نباشین
  ویزای همراه بصورت ویزیتوری- all other type مثل ویزیتوری- توریستی مدتش شش ماه هست یا به اندازه مدت ویزای اصلی میتونه باشه؟

  • سلام؛ یک ویزای مولتی ۵ ساله است که طول دوره اقامت شما در کانادا مثل همون توریستی ۶ ماه هست. یعنی هر ۶ ماه یک بار باید خاک کانادا رو ترک کنید. البته میتونید با ثبت visitor recoed مدت اقامت خودتون رو در کانادا تعیین کنید.

 • سلام، خسته نباشین
  من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنم، استان کبک، CAQ هم گرفتم… میخواستم برای همسرم درخواست ویزای همراه open work پر کنم ولی جزء مدارک برای ایشون هم CAQ میخاد سایت.. خواستم ببینم شما اطلاع دارین که برای
  ویزای همراه هم CAQ لازمه؟
  ممنونم

  • سلام؛ خیر، ویزای همراه یک نوع ویزای توریستی هست. البته شما در صورتی که همسر متاقضی ویزای تحصیلی کانادا باشید، می‌تونید برای work permit اقدام کنید.

 • سلام، خسته نباشین من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنم، استان کبک، CAQ هم گرفتم… میخواستم برای همسرم درخواست ویزای همراه open work پر کنم ولی جزء مدارک برای ایشون هم CAQ میخاد سایت.. خواستم ببینم شما اطلاع دارین که برای ویزای همراه هم CAQ لازمه؟ ممنونم

 • سلام ببخشید میشه بگید سفارت بلژیک چیوقت باز خواهد شد اسناد های من ترجمه شده و قبول شده است دقیقا دو روز بعد زنگ سفارت ، راه ها بسته شد

 • سلام
  ببخشید برای گرفتن ویزای توریستی من و همسرم باید اکانت جداگانه داشته باشیم یا نه در همان اکانت همسرم فیلدی هست که مدارک رو اپلود کنبم؟

  • سلام؛ اگر هر دو شما قصد دارید تا مدارک شغلی و مالی خودتون رو به صورت جداگانه ارائه بدید میتونید به صورت جداگانه درخواست بدید. اما اگر نه فقط یکی از شما شرایط شغلی و تمکن مالی خوبی داره، بهتره کسی که شرایطش بهتره، باید درخواست کننده اصلی باشه و مدارک همسر، در کلاینت قرار داده بشه.

 • سلام، ممنون از اطلاعات خوبتون. تمکن مالی ویزای همراه چقدر باید باشه؟ (درحالتی که همسرش دانشجو کاناداست و میخواد اقدام کنه برای رفتن پیشش)

  • سلام؛ شما میتونید work permit بگیرید و اینکه برای اقامت در ۶ ماه اول باید تمگن داشته باشید که حدود ۱۰۰ میلیون تومان هست.

 • سلام اگر پدر خانواده به عنوان قیم پسرش به کانادا برود آیا اجازه کار دارد و اینکه آیا میتوان ویزای گاردین را به ویزای کاری تبدیل کرد ؟یا خیر؟

  • سلام؛ خیر، ویزای شما ویزا توریستی محسوب میشه، شما میتونید با فرندتون به کانادا برید و در کانادا برای فرزندتون یک قیم قانونی تعیین کنید. این قیم رو حتی خود مدرسه هم میتونه معرفی کنه. ویزای شما توریستی محدود میشه و اجازه کار با اون رو ندارید.

 • سلام، ما تا حالا سفر خارج از کشور نداشتیم، آیا این موضوع رو گرفتن ویزای همراه و ویزای توریستی برای همراهی دانش آموز تاثیری داره؟

 • سلام برای گرفتن ویزای انگلستان.میشه از ترکیه اقدام کرد واینکه حتما باید یه سفرشینگن داشته باشیم که بعد بتونیم ویزای انگلستان بگیریم

  • سلام؛ حتمی نیست. اما شانس ویزا شدنتون بدون دعوتنامه یا سابقه سفر به حوزه شینگن بسیار کم خواهد بود.

 • سلام ایران جزء اون لیست ۵۰ کشورنیست و همچنان ایران توی لیست سیاهه پس باید چیکار کنیم تا کی منتظربمونیم.یعنی واقعا کشور ما از افریقا پایینترکه نتونسته کرونارو کنترل کنه.واقعا یه ماسک زدن اینقدر سخته که مردم نمیزنن.خواهش میکنم کرونا رو جدی بگیرید

 • سلام ،سفارت المان الان ویزا میده من برای یه نمایشگاه باید برم المان.واینکه از طریق ترکیه میشه اقدام کرد برای ویزای انگلیس

  • سلام؛ برای ویزای انگلستان میتونید از دفاتر وک در سایر کشورها هم اقدام کنید. برای ویزای آلمان هم چون ویزای شما ویزای ویزای کوتاه مدت خواهد بود متاسفانه نمیتونید اقدام کنید.

 • سلام آیا برای هیچ یک از والدینی که ویزای همراه دانش آموز دریافت میکنند اجازه کار در کانادا وجود ندارد؟ آیا میتوان پس از ورود به کانادا با ویزای همراه ویزای خود را عوض کرده و ویزای کاری گرفت؟

  • سلام؛ اگر برای ویزای همراه اقدام کنن خیر. اما فقط به یکی از والدین ویزای همراه میدن و والد دیگر فقط میتونن ویزای توریستی بگیرن.

 • خسته نباشید من میخوام برای فوتبال به کشور ترکیه برم ۱۷ سالمه چطور میتونم اونجا اقامت چند ساله بگیرم مثلا ۲ یا۳ سال واگر چند سال اونجا بمونم میتونم معافیت سربازی بگیرم

  • سلام؛ معافیت که نمیتونید بگیرید. اما برای باید ویزای خود اشتغالی بگیرید و برای این کار هم حتما به اجازه والدینتون احتیاج دارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.