ویزای همراه چیست؟

ویزای همراه کانادا همانطور که از نامش پیداست، یعنی اعطای ویزای کانادا به همراهان شخصی که مجوز اقامت در کانادا را به منظور کار و یا تحصیل در کانادا دریافت کرده است. در گذشته بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی و یا کاری کانادا، به دلیل عدم امکان اقامت خانواده ایشان در طول دوره تحصیل و یا کار در کانادا و به عدم تحمل دوری از خانواده، از این موقعیت صرف نظر می‌کردند. به همین دلیل، کشور کانادا که یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای پیشرفته است، سیاست‌های خود را در این زمینه تغییر داد تا از این به بعد، شخصی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌شود بتواند اعضای درجه یک خانواده خود را به همراه خود به کانادا ببرد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

📌 اعضای درجه یک خانواده متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

📌 ویزای همراه کانادا برای همسر متقاضی

📌 ویزای همراه کانادا برای فرزندان متقاضی

📌 ویزای همراه کانادا برای والدین متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

📌 بهترین زمان برای اخذ ویزای همراه کانادا

📌 هزینه ویزای همراه کانادا

📌 چرا ویزالند توصیه می‌کند از شکل آنلاین درخواست ویزا اقدام کنید؟

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

قوانین سخاوتمندانه کشور مهاجرپذیر کانادا این امکان را فراهم کرده تا همسر، فرزاندان و یا پدر و مادر شخص متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، در طول دروه اقامت در کانادا او را همراهی کنند. همچنین اجازه تحصیل و کار در طول مدت اقامت در کانادا به فرد همراه اعطا می‌شود. در این صورت متقاضی اصلی و یا یکی از همراهان وی باید ثابت کند که از تمکن مالی لازم برای برآمدن از پس هزینه‌های زندگی، سکونت و تحصیل خود و تمامی اعضای خانواده در کانادا برخوردار است.

برای این منظور فرد متقاضی باید اطلاعات تمامی افراد خانواده را به درستی و در زمان ارائه درخواست خود وارد کند، زیرا در صورت ارائه درخواست برای ویزای همراه تحصیلی کانادا، اطلاعاتی که از قبل و در فرم درخواست ویزای فرد متقاضی وارد شده ملاک قرار داده خواهند شد.

اعضای درجه یک خانواده متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که گفتیم، ویزای همراه کانادا به اعضای درجه یک خانواده و یا سرپرست فرد متقاضی تعلق خواهد گرفت. اما این افراد شامل چه کسانی می‌شوند؟

 • همسر و یا شریک قانونی متقاضی ویزای تحصیلی کانادا
 • فرزندان متقاضی ویزای تحصیلی کانادا
 • پدر، مادر و یا قیم قانونی متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

ویزای همسر دانشجو کانادا

فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، می‌تواند همسر یا شریک قانونی خود را با خود به کانادا ببرد. این کار اگرچه از نظر قانونی منعی ندارد، اما ممکن است حتی روی ویزای تحصیلی متقاضی نیز تاثیر منفی داشته باشد. پس بهتر است تا همسر فرد متقاضی، درخواست خود را برای اجازه کار تمام وقت (OPEN WORK PERMIT) و اقامتی برابر با مدت زمان تحصیل همسرش در کانادا را ارائه نماید. یا اینکه او نیز مانند همسرش به صورت جداگانه تقاضای ویزای تحصیلی کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه همسر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا:

📑 پاسپورت با اعتباری برابر با مدت زمان اقامت در کانادا در زمان تحصیل متقاضی

📑 ترجمه رسمی سند ازدواج با مهر تایید وزارت دادگستری

📑 مدارک پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای کانادایی (در صورت اقدام برای (open work permit))

📑 ترجمه مدارک هویتی همسر

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید و در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ سانتیمتر

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و درخواست ویزای همراه برای همسر

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی (بهتر است همسر فرد نیز مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهد)

ویزای همراه کانادا برای فرزند متقاضی

متقاضی ویزای تحصیلی کانادا همچنین می‌تواند فرزند یا فرزندان خود را همراه با خود به کانادا ببرد، اگرچه ارائه این درخواست به صورت همزمان و در قالب همان درخواست ویزای تحصیلی متقاضی، ممکن است در درخواست خود متقاضی نیز تاثیر منفی داشته باشد. ویزای همراه دانشجویی به تمامی فرزندان وابسته فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا تعلق خواهد گرفت و آن‌ها اجازه اقامت در کانادا و تحصیل در تمامی مدارس دولتی یا خصوصی کانادا، تا پایان دوره تحصیلی والد خود را دارند.

• فرزندان زیر سن قانونی، نیازی به ارائه تمکن مالی به صورت جداگانه نداشته و پس از ورود به کانادا، می‌تواند بدون بروز هرگونه مشکلی، در مدارس خصوصی و دولتی کانادا مشغول به تحصیل شوند.

• فرزندانی که به سن قانونی رسیده‌اند نیز می‌توانند در سفر یا مهاجرت به کانادا با فرد متقاضی همراه شوند، البته به شرطی که وابسته باشند و برای آن‌ها تمکن مالی ارائه شود.

فرزند وابسته: فرزند وابسته می‌بایست زیر ۲۲ سال سن داشته و مجرد باشد. فرزندان بالای ۲۲ سال در صورتی وابسته به حساب می‌آیند که ثابت شود، از نظر شرایط مالی، روحی یا روانی، کم‌توان یا ناتوان باشد.

مدارک اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا برای فرزندان متقاضی

📑 پاسپورت با اعتباری برابر با مدت زمان اقامت در کانادا تا پایان زمان تحصیل متقاضی

📑 مدارک پذیرش از طرف یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا (در صورتی که از قبل برای اخذ پذیرش فرزند اقدام کرده باشید.)

📑 ترجمه مدارک هویتی فرزندان و هر دو والد و یا سرپرست

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید و در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و تکمیل درخواست ویزای همراه دانشجویی

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی از سوی والدین یا سرپرست

📑 مدرک اثبات رضایت والدی که در این سفر، فرزندش را همراهی نمی‌کند (در صورتی که فقط یکی از والدین همراه کودک باشند)

ویزای همراه کانادا برای والدین متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

به منظور اخذ ویزای همراه کانادا برای پدر و مادر متقاضی ویزای تحصیلی، فرزند خانواده می‌بایست، نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی کانادا را داشته باشد. با داشتن این نامه می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا که یک ویزای اقامت موقت در کانادا (TRV) است اقدام نمایید.

پس از اخذ ویزای تحصیلی کانادا، والدین متقاضی می‌توانند درخواست ویزای اقامت موقت کانادای خود را به منظور همراهی فرزندشان، در طول دوره تحصیل در کانادا ارائه دهند.

 • اگر متقاضی زیر سن قانونی باشد – در استان‌های کبک، ساسکاچوان، آلبرتا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد و مانیتوبا ۱۸ سال و در سایر استان ها ۱۹ سال – والدین متقاضی یا یکی از اقوام یا آشنایان آن‌ها می‌توانند، به عنوان سرپرست قانونی متقاضی، درخواست ویزای همراه گاردین کنند.

  • برای اینکه فردی غیر از والدین، بتواند سرپرستی موقت متقاضی را در کشور کانادا به عهده بگیرد، باید این موضوع را به صورت محضری و در هر دو کشور ایران و کانادا به شکل رسمی و قانونی ثبت نمایند.

 • از طریق اخذ ویزای گاردین امکان همراهی یکی از والدین با متقاضی وجود دارد. والد دیگر می‌تواند از طریق اخذ ویزای توریستی برای ملاقات با فرزند و همسرش، اقدام کرده و در فرم درخواست خود دلیل سفر را بازدید از فرزند ذکر کند. اعتبار این ویزا ۵ سال بوده و در زمان ورود به خاک کانادا، اجازه اقامتی ۶ ماهه دارد.

مدارک اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا برای والدین متقاضی زیر سن قانونی:

📑 پاسپورت همه اعضای خانواده که به کانادا مهاجرت می‌کنند، با داشتن اعتبار کافی

📑 مدارک اخذ پذیرش تحصیلی از طرف یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا ترجمه مدارک هویتی متقاضی و والدین

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید با ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ از تمامی متقاضیان

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی و ویزای همراه والدین

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی از سوی والد یا سرپرست

📑 رضایت نامه محضری از طرف والدی که در این سفر فرزند را همراهی نمی‌کند (در صورتی که فقط یکی از والدین همراه کودک باشند)

بهترین زمان برای اخذ ویزای همراه کانادا

برای ارائه درخواست ویزای همراه کانادا متقاضی و خانواده‌اش دو راه در پیش رو دارند:

 • متقاضی و خانواده ایشان، به صورت همزمان برای اخذ ویزای تحصیلی و همراه اقدام نمایند.
 • ابتدا متقاضی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کرده و پس از موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی و سفر به کانادا، خانواده ایشان درخواست خود را برای اخذ ویزای همراه کانادا ارائه نمایند.

اقدام همزمان ممکن است پرونده شما را پیچیده‌تر کرده و باعث رد شدن درخواست شما گردد. همچنین اقدام، برای اخذ ویزای همراه دانشجویی، همزمان با ویزای تحصیلی متقاضی، هزینه بیشتری داشته و بررسی پرونده خانواده متقاضی نیز درست به اندازه بررسی پرونده ویزای خود متقاضی زمان بر است. پس بهتر است تا قبل از اینکه ویزای خود متقاضی صادر نشده و به کانادا سفر نکرده، برای اخذ ویزای همراه اقدام نکنید.

هزینه ویزای همراه کانادا

هزینه ویزای همراه کانادا تفاوتی با ویزای توریستی کانادا ندارد. زیرا ویزای همراه دانشجویی برای خانواده متقاضی یک نوع ویزای توریستی کانادا یا ویزای مولتی کانادا بوده و در نتیجه هزینه‌هایی برابر با ویزای توریستی کانادا دارد.

چرا ویزالند توصیه می‌کند از شکل آنلاین درخواست ویزا اقدام کنید؟

مدت زمان ارسال مدارک لازم برای ویزای همراه کانادا کم شده و مدارک شما آنی به دست سفارت می‌رسد. همچنین امکان دارد پرونده شما سریع‌تر بررسی شود. قبل از آنکه درخواست خود را ارسال کنید مطمئن می‌شوید که فرم و مدارک تکمیل است. و در پایان امکان مشاهده وضعیت بررسی پرونده به شکل آنلاین ممکن می‌شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 3.8 از 6 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۳۳ دیدگاه ها

 • سلام، خسته نباشین
  ویزای همراه بصورت ویزیتوری- all other type مثل ویزیتوری- توریستی مدتش شش ماه هست یا به اندازه مدت ویزای اصلی میتونه باشه؟

  • سلام؛ یک ویزای مولتی ۵ ساله است که طول دوره اقامت شما در کانادا مثل همون توریستی ۶ ماه هست. یعنی هر ۶ ماه یک بار باید خاک کانادا رو ترک کنید. البته میتونید با ثبت visitor recoed مدت اقامت خودتون رو در کانادا تعیین کنید.

 • سلام، خسته نباشین
  من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنم، استان کبک، CAQ هم گرفتم… میخواستم برای همسرم درخواست ویزای همراه open work پر کنم ولی جزء مدارک برای ایشون هم CAQ میخاد سایت.. خواستم ببینم شما اطلاع دارین که برای
  ویزای همراه هم CAQ لازمه؟
  ممنونم

  • سلام؛ خیر، ویزای همراه یک نوع ویزای توریستی هست. البته شما در صورتی که همسر متاقضی ویزای تحصیلی کانادا باشید، می‌تونید برای work permit اقدام کنید.

 • سلام، خسته نباشین من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنم، استان کبک، CAQ هم گرفتم… میخواستم برای همسرم درخواست ویزای همراه open work پر کنم ولی جزء مدارک برای ایشون هم CAQ میخاد سایت.. خواستم ببینم شما اطلاع دارین که برای ویزای همراه هم CAQ لازمه؟ ممنونم

 • سلام ببخشید میشه بگید سفارت بلژیک چیوقت باز خواهد شد اسناد های من ترجمه شده و قبول شده است دقیقا دو روز بعد زنگ سفارت ، راه ها بسته شد

 • سلام
  ببخشید برای گرفتن ویزای توریستی من و همسرم باید اکانت جداگانه داشته باشیم یا نه در همان اکانت همسرم فیلدی هست که مدارک رو اپلود کنبم؟

  • سلام؛ اگر هر دو شما قصد دارید تا مدارک شغلی و مالی خودتون رو به صورت جداگانه ارائه بدید میتونید به صورت جداگانه درخواست بدید. اما اگر نه فقط یکی از شما شرایط شغلی و تمکن مالی خوبی داره، بهتره کسی که شرایطش بهتره، باید درخواست کننده اصلی باشه و مدارک همسر، در کلاینت قرار داده بشه.

 • سلام، ممنون از اطلاعات خوبتون. تمکن مالی ویزای همراه چقدر باید باشه؟ (درحالتی که همسرش دانشجو کاناداست و میخواد اقدام کنه برای رفتن پیشش)

  • سلام؛ شما میتونید work permit بگیرید و اینکه برای اقامت در ۶ ماه اول باید تمگن داشته باشید که حدود ۱۰۰ میلیون تومان هست.

 • سلام اگر پدر خانواده به عنوان قیم پسرش به کانادا برود آیا اجازه کار دارد و اینکه آیا میتوان ویزای گاردین را به ویزای کاری تبدیل کرد ؟یا خیر؟

  • سلام؛ خیر، ویزای شما ویزا توریستی محسوب میشه، شما میتونید با فرندتون به کانادا برید و در کانادا برای فرزندتون یک قیم قانونی تعیین کنید. این قیم رو حتی خود مدرسه هم میتونه معرفی کنه. ویزای شما توریستی محدود میشه و اجازه کار با اون رو ندارید.

 • سلام، ما تا حالا سفر خارج از کشور نداشتیم، آیا این موضوع رو گرفتن ویزای همراه و ویزای توریستی برای همراهی دانش آموز تاثیری داره؟

 • سلام برای گرفتن ویزای انگلستان.میشه از ترکیه اقدام کرد واینکه حتما باید یه سفرشینگن داشته باشیم که بعد بتونیم ویزای انگلستان بگیریم

  • سلام؛ حتمی نیست. اما شانس ویزا شدنتون بدون دعوتنامه یا سابقه سفر به حوزه شینگن بسیار کم خواهد بود.

 • سلام ایران جزء اون لیست ۵۰ کشورنیست و همچنان ایران توی لیست سیاهه پس باید چیکار کنیم تا کی منتظربمونیم.یعنی واقعا کشور ما از افریقا پایینترکه نتونسته کرونارو کنترل کنه.واقعا یه ماسک زدن اینقدر سخته که مردم نمیزنن.خواهش میکنم کرونا رو جدی بگیرید

 • سلام ،سفارت المان الان ویزا میده من برای یه نمایشگاه باید برم المان.واینکه از طریق ترکیه میشه اقدام کرد برای ویزای انگلیس

  • سلام؛ برای ویزای انگلستان میتونید از دفاتر وک در سایر کشورها هم اقدام کنید. برای ویزای آلمان هم چون ویزای شما ویزای ویزای کوتاه مدت خواهد بود متاسفانه نمیتونید اقدام کنید.

 • سلام آیا برای هیچ یک از والدینی که ویزای همراه دانش آموز دریافت میکنند اجازه کار در کانادا وجود ندارد؟ آیا میتوان پس از ورود به کانادا با ویزای همراه ویزای خود را عوض کرده و ویزای کاری گرفت؟

  • سلام؛ اگر برای ویزای همراه اقدام کنن خیر. اما فقط به یکی از والدین ویزای همراه میدن و والد دیگر فقط میتونن ویزای توریستی بگیرن.

 • خسته نباشید من میخوام برای فوتبال به کشور ترکیه برم ۱۷ سالمه چطور میتونم اونجا اقامت چند ساله بگیرم مثلا ۲ یا۳ سال واگر چند سال اونجا بمونم میتونم معافیت سربازی بگیرم

  • سلام؛ معافیت که نمیتونید بگیرید. اما برای باید ویزای خود اشتغالی بگیرید و برای این کار هم حتما به اجازه والدینتون احتیاج دارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.