ویزای همراه چیست؟

ویزای همراه کانادا همانطور که از نامش پیداست، یعنی اعطای ویزای کانادا به همراهان شخصی که مجوز اقامت در کانادا را به منظور کار و یا تحصیل در کانادا دریافت کرده است. در گذشته بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی و یا کاری کانادا، به دلیل عدم امکان اقامت خانواده ایشان در طول دوره تحصیل و یا کار در کانادا و به عدم تحمل دوری از خانواده، از این موقعیت صرف نظر می‌کردند. به همین دلیل، کشور کانادا که یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای پیشرفته است، سیاست‌های خود را در این زمینه تغییر داد تا از این به بعد، شخصی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌شود بتواند اعضای درجه یک خانواده خود را به همراه خود به کانادا ببرد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

📌 اعضای درجه یک خانواده متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

📌 ویزای همراه کانادا برای همسر متقاضی

📌 ویزای همراه کانادا برای فرزندان متقاضی

📌 ویزای همراه کانادا برای والدین متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

📌 بهترین زمان برای اخذ ویزای همراه کانادا

📌 هزینه ویزای همراه کانادا

📌 چرا ویزالند توصیه می‌کند از شکل آنلاین درخواست ویزا اقدام کنید؟

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

قوانین سخاوتمندانه کشور مهاجرپذیر کانادا این امکان را فراهم کرده تا همسر، فرزاندان و یا پدر و مادر شخص متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، در طول دروه اقامت در کانادا او را همراهی کنند. همچنین اجازه تحصیل و کار در طول مدت اقامت در کانادا به فرد همراه اعطا می‌شود. در این صورت متقاضی اصلی و یا یکی از همراهان وی باید ثابت کند که از تمکن مالی لازم برای برآمدن از پس هزینه‌های زندگی، سکونت و تحصیل خود و تمامی اعضای خانواده در کانادا برخوردار است.

برای این منظور فرد متقاضی باید اطلاعات تمامی افراد خانواده را به درستی و در زمان ارائه درخواست خود وارد کند، زیرا در صورت ارائه درخواست برای ویزای همراه تحصیلی کانادا، اطلاعاتی که از قبل و در فرم درخواست ویزای فرد متقاضی وارد شده ملاک قرار داده خواهند شد.

اعضای درجه یک خانواده متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که گفتیم، ویزای همراه کانادا به اعضای درجه یک خانواده و یا سرپرست فرد متقاضی تعلق خواهد گرفت. اما این افراد شامل چه کسانی می‌شوند؟

 • همسر و یا شریک قانونی متقاضی ویزای تحصیلی کانادا
 • فرزندان متقاضی ویزای تحصیلی کانادا
 • پدر، مادر و یا قیم قانونی متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

ویزای همسر دانشجو کانادا

فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، می‌تواند همسر یا شریک قانونی خود را با خود به کانادا ببرد. این کار اگرچه از نظر قانونی منعی ندارد، اما ممکن است حتی روی ویزای تحصیلی متقاضی نیز تاثیر منفی داشته باشد. پس بهتر است تا همسر فرد متقاضی، درخواست خود را برای اجازه کار تمام وقت (OPEN WORK PERMIT) و اقامتی برابر با مدت زمان تحصیل همسرش در کانادا را ارائه نماید. یا اینکه او نیز مانند همسرش به صورت جداگانه تقاضای ویزای تحصیلی کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه همسر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا:

📑 پاسپورت با اعتباری برابر با مدت زمان اقامت در کانادا در زمان تحصیل متقاضی

📑 ترجمه رسمی سند ازدواج با مهر تایید وزارت دادگستری

📑 مدارک پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای کانادایی (در صورت اقدام برای (open work permit))

📑 ترجمه مدارک هویتی همسر

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید و در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ سانتیمتر

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و درخواست ویزای همراه برای همسر

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی (بهتر است همسر فرد نیز مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهد)

ویزای همراه کانادا برای فرزند متقاضی

متقاضی ویزای تحصیلی کانادا همچنین می‌تواند فرزند یا فرزندان خود را همراه با خود به کانادا ببرد، اگرچه ارائه این درخواست به صورت همزمان و در قالب همان درخواست ویزای تحصیلی متقاضی، ممکن است در درخواست خود متقاضی نیز تاثیر منفی داشته باشد. ویزای همراه دانشجویی به تمامی فرزندان وابسته فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا تعلق خواهد گرفت و آن‌ها اجازه اقامت در کانادا و تحصیل در تمامی مدارس دولتی یا خصوصی کانادا، تا پایان دوره تحصیلی والد خود را دارند.

• فرزندان زیر سن قانونی، نیازی به ارائه تمکن مالی به صورت جداگانه نداشته و پس از ورود به کانادا، می‌تواند بدون بروز هرگونه مشکلی، در مدارس خصوصی و دولتی کانادا مشغول به تحصیل شوند.

• فرزندانی که به سن قانونی رسیده‌اند نیز می‌توانند در سفر یا مهاجرت به کانادا با فرد متقاضی همراه شوند، البته به شرطی که وابسته باشند و برای آن‌ها تمکن مالی ارائه شود.

فرزند وابسته: فرزند وابسته می‌بایست زیر ۲۲ سال سن داشته و مجرد باشد. فرزندان بالای ۲۲ سال در صورتی وابسته به حساب می‌آیند که ثابت شود، از نظر شرایط مالی، روحی یا روانی، کم‌توان یا ناتوان باشد.

مدارک اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا برای فرزندان متقاضی

📑 پاسپورت با اعتباری برابر با مدت زمان اقامت در کانادا تا پایان زمان تحصیل متقاضی

📑 مدارک پذیرش از طرف یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا (در صورتی که از قبل برای اخذ پذیرش فرزند اقدام کرده باشید.)

📑 ترجمه مدارک هویتی فرزندان و هر دو والد و یا سرپرست

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید و در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و تکمیل درخواست ویزای همراه دانشجویی

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی از سوی والدین یا سرپرست

📑 مدرک اثبات رضایت والدی که در این سفر، فرزندش را همراهی نمی‌کند (در صورتی که فقط یکی از والدین همراه کودک باشند)

ویزای همراه کانادا برای والدین متقاضی ویزای تحصیلی کانادا

به منظور اخذ ویزای همراه کانادا برای پدر و مادر متقاضی ویزای تحصیلی، فرزند خانواده می‌بایست، نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی کانادا را داشته باشد. با داشتن این نامه می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا که یک ویزای اقامت موقت در کانادا (TRV) است اقدام نمایید.

پس از اخذ ویزای تحصیلی کانادا، والدین متقاضی می‌توانند درخواست ویزای اقامت موقت کانادای خود را به منظور همراهی فرزندشان، در طول دوره تحصیل در کانادا ارائه دهند.

 • اگر متقاضی زیر سن قانونی باشد – در استان‌های کبک، ساسکاچوان، آلبرتا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد و مانیتوبا ۱۸ سال و در سایر استان ها ۱۹ سال – والدین متقاضی یا یکی از اقوام یا آشنایان آن‌ها می‌توانند، به عنوان سرپرست قانونی متقاضی، درخواست ویزای همراه گاردین کنند.

  • برای اینکه فردی غیر از والدین، بتواند سرپرستی موقت متقاضی را در کشور کانادا به عهده بگیرد، باید این موضوع را به صورت محضری و در هر دو کشور ایران و کانادا به شکل رسمی و قانونی ثبت نمایند.

 • از طریق اخذ ویزای گاردین امکان همراهی یکی از والدین با متقاضی وجود دارد. والد دیگر می‌تواند از طریق اخذ ویزای توریستی برای ملاقات با فرزند و همسرش، اقدام کرده و در فرم درخواست خود دلیل سفر را بازدید از فرزند ذکر کند. اعتبار این ویزا ۵ سال بوده و در زمان ورود به خاک کانادا، اجازه اقامتی ۶ ماهه دارد.

مدارک اخذ ویزای همراه تحصیلی کانادا برای والدین متقاضی زیر سن قانونی:

📑 پاسپورت همه اعضای خانواده که به کانادا مهاجرت می‌کنند، با داشتن اعتبار کافی

📑 مدارک اخذ پذیرش تحصیلی از طرف یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا ترجمه مدارک هویتی متقاضی و والدین

📑 دو قطعه عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید با ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ از تمامی متقاضیان

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات هویتی و خانوادگی و تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی و ویزای همراه والدین

📑 ارائه تاریخچه سفر شامل تمامی ویزاهای موجود در پاسپورت‌های منقضی شده قبلی

📑 مدارک اثبات تمکن مالی از سوی والد یا سرپرست

📑 رضایت نامه محضری از طرف والدی که در این سفر فرزند را همراهی نمی‌کند (در صورتی که فقط یکی از والدین همراه کودک باشند)

بهترین زمان برای اخذ ویزای همراه کانادا

برای ارائه درخواست ویزای همراه کانادا متقاضی و خانواده‌اش دو راه در پیش رو دارند:

 • متقاضی و خانواده ایشان، به صورت همزمان برای اخذ ویزای تحصیلی و همراه اقدام نمایند.
 • ابتدا متقاضی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کرده و پس از موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی و سفر به کانادا، خانواده ایشان درخواست خود را برای اخذ ویزای همراه کانادا ارائه نمایند.

اقدام همزمان ممکن است پرونده شما را پیچیده‌تر کرده و باعث رد شدن درخواست شما گردد. همچنین اقدام، برای اخذ ویزای همراه دانشجویی، همزمان با ویزای تحصیلی متقاضی، هزینه بیشتری داشته و بررسی پرونده خانواده متقاضی نیز درست به اندازه بررسی پرونده ویزای خود متقاضی زمان بر است. پس بهتر است تا قبل از اینکه ویزای خود متقاضی صادر نشده و به کانادا سفر نکرده، برای اخذ ویزای همراه اقدام نکنید.

هزینه ویزای همراه کانادا

هزینه ویزای همراه کانادا تفاوتی با ویزای توریستی کانادا ندارد. زیرا ویزای همراه دانشجویی برای خانواده متقاضی یک نوع ویزای توریستی کانادا یا ویزای مولتی کانادا بوده و در نتیجه هزینه‌هایی برابر با ویزای توریستی کانادا دارد.

چرا ویزالند توصیه می‌کند از شکل آنلاین درخواست ویزا اقدام کنید؟

مدت زمان ارسال مدارک لازم برای ویزای همراه کانادا کم شده و مدارک شما آنی به دست سفارت می‌رسد. همچنین امکان دارد پرونده شما سریع‌تر بررسی شود. قبل از آنکه درخواست خود را ارسال کنید مطمئن می‌شوید که فرم و مدارک تکمیل است. و در پایان امکان مشاهده وضعیت بررسی پرونده به شکل آنلاین ممکن می‌شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 26 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۴۶ دیدگاه ها

 • عذر میخوام شما داخل توضیحات نوشتید همسر یا شریک قانونی میتونن ویزای همراه بگیرن خواستم ببینم فرق این دوتا در چی هست؟

 • سلام و وقت بخیر
  پدر بنده فوت کردند و مادرم ۲۰ سال پیش طلاق گرفتند و رفتند۔ در حال حاضر با برادرم زندگی میکنم و قصد تحصیل در کانادا دارم ایا میتونم ویزای همراه برای برادرم بگیرم و با هم برویم؟

  • سلام؛ نه متاسفانه به عنوان همراه نه. ولی به محض ورودتون به کشور کانادا جهت تحصیل می تونید برای برادرتون دعوتنامه ارسال کنید.

  • سلام؛ شما اول تنهایی درخواست ویزای تحصیلی کانادا رو بدید و بعد از حضور تو کشور کانادا دعوت نامه بفرستید برای مادرتون که ایشون هم در خواست ویزای توریستی بدن.

 • سلام من دو سال دیگه تو سن ۲۲ سالگی میخوام برای کارشناسی ارشد اقدام کنم
  میتونم همسرم رو هم با خودم به عنوان همراه ببرم و اینک ایا ایشون بعد مدتی باید برگردن؟

  • سلام؛ می تونید اوال تحصیلی خودتون اقدام کنید بعد از ورود تو کشور کانادا دعوت نامه بفرستید برای همسرتون. یا اینکه همزمان با شما همسرتون درخواست open work permit بدن.

 • کسی که ویزای همراه از طریق همسرش که ویزای دانشجویی کانادارو داره باید بعد از ۶ ماه خاک کشور و ترک کنه دوباره برگرده؟؟

 • همسر من ویزای تحصیلی گرفتند دیروز و پاس شدن در مقطع مستر دانشگاه کنکوردیا. و رشته MBA . قبل از پاس شدن اسک شهریه شدیم و مبلغ ۳۱هزاردلار بابت شهریه پرداخت کردیم و ایشون ترم اول رو انلاین دارن در ایران میخونند همزمان. با توجه به اینکه من از همسر اولم یک پسر ۱۰ساله دارم که در ایران پیش پدرش زندگی میکنه و تای من محسوب میشه و داشتن سند ملکی مشترک من و همسرم و حساب مالی و تمکن خوب و اینکه من خودم ۷سال سابقه کار و بیمه دارم و جاب آفر از شرکتم دارم برای برگشت و کار کردن و دورکاری برای شرکت از کانادا. آیا باز هم منتظر بمونم حتما همسرم برسند کانادا بعد برای من درخواست ویزای همراه بدیم؟ الان خیلی از دوستان دارند با توجه به حضور دانشجو در ایران درخواست ویزای همراه میکنند و پذیرفته میشه. بخاطر شرایط کرونا و سختی‌های دوری از همسر و استرس‌ها. بنظر شماچه کار باید کرد؟

  • سلام؛ هم میشه رفتید کانادا بعد اقدام کنید هم میشه الان اقدام کنید . اگه ویزای همسرتون اکی شده الان هم اقدام کنید باهم وارد کانادا بشین بد نیست. در صورتی میگیم تنها دانشجو اقدام کنه که ویزای دانشجو شانسش کم نشه الان دیگه وقتی ویزای دانشجو اکی شده همراه هم میتونه اقدام کنه.

 • سلام وقت بخیر
  من قصد دارم دختر ۱۵ سالم و بفرستم کانادا واسه تحصیل و خودم هم همراهش برم برای یه سال چقدر هزینه لازمه و آیا با کار کردن میتونم بخشی از هزینه ها رو جبران کنم ؟ البته منظورم بلک جاب هست و میدونم که اجازه کار ندارم

  • سلام؛ بله میتونید به عنوان همراه اقدام کنید و ویزای توریستی بگیرید ولی به هیچ عنوان با این نوع ویزا نمی تونید کار کنید و هزینه لازمه برای فرزندتون هزینه یکسال تحصیل فرزندتون به علاوه یکسال زندگی میشه هزینه شما در کشور کانادا.

 • با سلام و احترام
  همسر بنده ویزای تحصیلی کانادا (ونکوور) دارد و البته هر دو ویزای ۵ ساله مولتی داریم که هنوز ۱ سال اعتبار داره و یکبار هم سفر کردیم و برگشتیم. همسر بنده برای تحصیل به شکل آنلاین اقدام کرده (در حال حاضر به علت بیماری کرونا) برای اینکه من ویزای پیوست بگیرم با توجه به سابقه گفته شده، چطور اقدام کنیم؟ آیا میتونم با ویزای توریسستی برم و اونجا در خواست پیوست کنم یا از ایران اقدام کنم؟

 • سلام، دانشجوی ارشد مهندسی هسته ای گرایش راکتور هستم, برای دکتری میتونم فول فاند بگیرم یا محدودیت سیاسی داره این رشته؟

 • سلام من ١٩ سالمه و اگر براى دانشگاه ویزا تحصیلی داشته باشم عضوى از خانوادم براى ی مدت کوتاه میتونه همراه من باشه؟

  • سلام؛ برای دانشگاه بخواهید اقدام کنید ویزای همراه معنی نداره. ویزای همراه برای بچه های زیر ۱۸ سال هستش. با حضور شما در کشور کانادا می تونید دعوت نامه بفرستید که خانواده درخواست ویزای توریستی بدن.

 • خانمم برای CAQ می خواد اقدام بکنه بعد نیاز به پاسپورت همسر و فرزند (۳ ساله) هم هست برای تکمیل اپلیکیشن یا نه چه مدارکی از هسمر رو می خواد؟چون من کارم یه جوریه که الان خونه نیستم بعد تاریخ پاسپورتم تمام شده. اصلا نیاز هست الان یا نه؟

 • سلام
  من ۲۸ سال دارم و همسرم پذیرش دکتری برای کانادا گرفتن.به نظر شما من برای ویازی همراه اقدام کنم یا برای کالج اپلای کنم و خودم مجزا ویزا بگیرم؟در چه صورت شانس بهتری برای دریافت ویزا داریم
  متشکرم

  • سلام؛ همسرتون برای تحصیلی اقدام می کنن خودتون درخواست OPEN WORK PERMIT درخواست بدید که اجازه کار کردن داشته باشید.

 • سلام نامزدم پزشکه برای ارشد میخوام ویزای تحصیلی بگیرم میتونه مجوز کار بگیره اونجا؟
  سه سال سابقه کار عمومی داره

  • سلام؛ اگه همسرتون درخواست ویزای تحصیلی می دن شما هم می تونید درخواست open work permit بدید و اجازه کار تو کشور کانادا داشته باشید.

 • باسلام و خسته نباشید، ببخشید با توجه به اینکه کانادا در سال ۲۰۲۱ اعلام کرده ۴۰۰هزار نیرو میگیره و بنده شنیدم که الان که پذیرش رو از دانشگاه کانادا دریافت کردم بهتره با خانواده همسرم و فرزندم برای ویزا اقدام کنم، این مطلب درسته؟؟؟

  • سلام؛ اول درخواست ویزای تحصیلی خودتون رو بدید بعد برای همسرتون اقدام کنید که شانس گرفتن ویزای شما بیشتر باشد .

 • باسلام، پسر اینجانب ویزای تحصیلی در سطح فوق لیسانس گرفته و درحال تحصیل بصورت آنلاین در ایران است. درنظر داریم بعد از عید برایش زن بگیریم و همسرش را هم همراه یا بعد از او به کانادا بفرستیم. لطفا” بفرمایید چگونه باید اقدام کنیم؟ ضمنا” درصورتی که همسر وی بعنوان همراه و با ویزای توریستی به کانادا برود چه مدتی می تواند در آنجا اقامت داشته باشد؟ آیا درطول این مدت امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری برای او وجود خواهد داشت؟

 • سلام
  اگر بخوام برای دکتری کانادا اقدام کنم
  شما گفتید که ابتدا همسرم رو به عنوان ویزا همراه نزنم و تنها برم و بعد که اونجا رسیدم میتونم درخواست ویزا همراه بدم؟ مشکلی پیش نمیاد؟
  و اینکه آیا نیازه همسرم زبان مدرک داشته باشه برای ویزا همراه؟

  • سلام؛ بله اول اجازه بدید با درخواست شما موافقت بشه و بعد از حضور شما تو کشور کانادا دعوتنامه ارسال کنید برای همسرتون. و همسرتون نیار به مدرک زبان ندارن.

 • با سلام. مدرک دکترا دارم با سابقه کار و ایلتس ۸. با توجه به سن ۴۰ سال امتیاز اکسپرس انتری کم هست ..بنابراین می خوام ابتدا پسرم که ۱۳ سالشه بفرستم و خودم ویزای همراه بگیرم.. ایا در مدتی که همراه پسرم در کانادا هستم می تونم جاب افر بگیرم و تقاضای ویزای دایم کنم؟

 • باسلام مایه خانواده۴نفره هستیم و ویزای کاناداراداریم واعتبارویزای ما تا برج ۲۰۲۱/۱۰/۱۰درضمن اعتبارگدرنامه ما تابرج ۱۴۰۱/۴سوال من این است ماتاچه تاریخی ازاعتباراین ویزامیتونیم استفاده کنیم و درچه تاریخی باید تقاضای ویزابکنیم

  • سلام؛ اعتبار ویزاتون مهم هست و اینکه از همین الان می تونید درخواست ویزای توریستی بدید جهت تمدید ویزاتون.

  • سلام؛ بعد از حضور شما تو کشور کانادا می تونید برای پدر مادر دعوتنامه ارسال کنید و توریستی اقدام کنن.

 • سلام ممنون از وقتی که میزارید
  همسرم برای تمکن مالی سند خونه ارایه کرده.
  من به عنوان همراه هم میتونم همون سند رو مجددا به عنوان یکی از تمکن هام ارایه کنم؟

 • سلام،من و همسرم هر دو فارغ التحصیل از دانشگاه شریف هستیم ولی من(خانم) ترجیحم اینه که برای کارشناسی کانادا اقدام کنم،۲۹ ساله هستم،آیا شرایط سنی رو پاس میکنم؟
  و اینکه پدر و مادرم رو چطور میتونم ببرم با خودم؟ پدرم بازنشسته اموزش پرورش هست و تمکن مالی متوسطی دارن

  • سلام؛ اگه همسرتون مدرک زبان دارن، بهتر هست به دلیل شرایط سنی برای ارشد اقدام کنن. بعد از حضور شما تو کشور کانادا دعوتنامه برای پدر و مادر ارسال کنید که درخواست توریستی بدن.

 • سلام،
  من پذیرش مستر از کانادا دارم، درخواست ویزا برای خودم، همسرم و فرزندم دادیم که رفیوز شد و کامنت فامیلی تای گرفتیم. به نظر شما برای رفع کامنتی اگر فقط من درخواست بدم براشون سوال پیش نمیاد چرا برای ادامه تحصیل حاضرم از بچم جدا بشم؟، و چند ماه بعد از رفتنم برای همسر و بچم می تونم در خواست بدم؟
  آیا احتمال داره درخواست اون ها رد بشه علیرغم اینکه من تو کانادا باشم؟

  • سلام؛ تنها راه اینه که تنهایی اقدام بشه که بند فامیلی تایز رفع بشه. در رابزه با تضمین ویزای خانواده هیچ تضمیین وجود نداره.

 • دورد. من میخوام برای دو تا بچه هام ویزای تحصیلی برای دبستان و دبیرستان بگیرم. خودم و خانمم چطور امکانش هست همزمان باهاشون بریم و چه نوع ویزایی بهتر هست. سپاس

 • درود .ببخشید یه سوال داشتم اگر بعداز گرفتن ویزای تحصیلی برای کارشناسی،دوران تحصیل تمام شد شخص بخواد اقدام برای اقامت دائم در کانادا بکنه چکاری باید انجام بده؟منظورم اینه که آیا با اشتغال در کاری بلافاصله بعد از تحصیل ،آیا میتونه اقامت دایمی رو بگیره؟وایا کار باید دررابطه با رشته فارغ التحصیلی باشه یا مهم نیست هرکاری رو میتونه مشغول بشه ،کفایت میکنه برای اقامت دائمی؟وچند سال باید کار کنه تا اقامت بهش بدن؟

  • سلام؛ بعد از اتمام تحصیلتون ویزای تحصیلتون رو تمدید به ویزای کاری کنید، به مدت تجصیل کردنتون بهتون اقامت کاری می دن. بهتره شغلتون مرتبط با رشته تحصیلتون باشه اما الزامی هم نیست. ۲ سال درس خونده باشید می تونید ۲ سال هم کار کنید. و می تونید اقامت دائم بگیرید. درخواست بدید امتیازتون به حد نصاب برسه .

 • درود.من دودختر ۱۸ساله (امسال داره دیپلم هنرستان میگیره)ویه دختر دیپلم تجربی ۲۵ ساله دارم .قصد داریم براشون ویزای تحصیلی درکانادا بگیریم .من سابقه ۱۳ سال دبیر رسمی اموزشو پرورش دارم که چند ساله آمدم بیرون ودرحال حاضر چند ساله وکیل پایه یک دادگستری هستم (لیسانس ریاضی ولیسانس حقوق وفوق لیسانس حقوق خصوصی)دارم .میخواستم بدونم آیا امکانش هست منم بهمراه اونا که ویزای تحصیلی دانشگاهی میگیرن ،ویزای همراهی بگیرم که تنها نباشن؟یا اینکه از چه راهی میتونم ویزا بگیرم که در طول تحصیل همراهشون باشم تنها نباشن؟ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  • سلام؛ چون سن فرزندانتون کم نیست همراه اقدام نکنید. ولی بعدش می تونید درخواست توریستی بدید.

 • آیا کسی که ویزای تحصیلی کانادا رو بگیره میتونه دوستشو به عنوان همراه با خودش ببره ویزا همراه برای غیر اقوام درجه یک صادر میشه

 • سلام و عرض ادب، ممنون میشم بفرمایید فردی که ویزای تحصیلی دارد و به عنوان همراه، فرزندش که زیر سن قانونی است را به کانادا آورده، آیا برای تحصیل فرزندش در کانادا باید هزینه ای پرداخت کند یا رایگان است

  • سلام؛ برای کسی که تحصیلی ویزا می گیره، فرزندشون می تونه تو مدارس دولتی رایگان تحصیل کنه.

 • با سلام و ممنون از پاسختون
  پیرو پاسخ قبلی شما :
  تمکنی که بنده قبلا ارائه داده بودم در حال حاضر در حساب بانکی بنده نیست و فقط نامه ی تمکنی که برای خودم همون موقع گرفته بودم را دارم و همچنین در پرونده من هم هست . همون کفایت میکنه یا نامه جدید از حساب من نیازه ؟

  • سلام؛ مدارک بانکی ۱ ماه بیشتر اعتبار نداره و اگه اعتبارش گذشته باشه حتما دوباره باید مدارک بانکی رو به روز از بانک بگیرید.

 • سلام وقت بخیر
  اگر من از دانشگاهی پذیرش بگیرم در مقطع ارشد امکانش هست که همسرم بتونه ویزای همراه بگیره با توجه به اینکه سربازه؟ یا نه؟

  • سلام؛ امکانش هست اقدام کنید اما تا زمانی که می خوان از کشور خارج بشن باید خدمت سربازیشون تموم شده باشه.

 • با سلام
  من بعد از گرفتن ویزای تحصیلی خودم از دانشگاه کنکوردیا میخام تا ایران هستم برای همسرم هم ویزای وورک پرمیت بگیرم. آیا تمکنی که برای هزینه های یک سال خودم (حدود ۵۰۰ ملیون) ارائه داده بودم را باید دوباره هم ارائه دهم یا اینکه فقط هزینه ی یکسال همسرم توسط خودش ارائه شود کافیست ؟ و این هزینه چقدر است ؟

  • سلام؛ اگه همسرتون مدارک بانکی خوب دارن ارائه بدید و اونی هم که برای ویزای تحصیلی خودتون تمکن ارائه داده بودید رو هم برای همسرتون ارائه بدید.

 • سوال من همین بود که حتما باید وارد کانادا بشن بعد درخواست ویزای همراه بدیم؟زمانی که ویزای تحصیلی دارن و در ایرانن و انلاین دارن درس میخونن، امکانش نیست درخواست بدیم برای ویزای همراه من؟ و اگر هست چقدر ریسک داره؟

  • سلام؛ اگه بخواهید تحصیل به صورت انلاین باشه اجازه بدید شما خودتون حضور داشته باشید تو کشور کانادا بعد برای همسر اقدام کنید.

 • سلام، همسر بنده ارشد میخونه دانشگاه علم و صنعت و من خودم از دانشگاه تهران ارشد دارم، ۶ سال پیش از امریکا پذیرش گرفتم و ویزامم اوکی شد ولی نرفتم در این مدت که فاصله افتاده مشغول کار بودم ،
  اگر همسرم برای مقطع دکترا برای کانادا اقدام کنه، بهتره من هم تحصیلی اقدام کنم یا Open work Permit؟
  در چه صورتی اثبات تمکن مالی نیاز هست؟
  تشکر.

  • سلام؛ در هر صورت برای ویزا بخواهید اقدام کنید باید مدارک بانکی رو ارائه بدید. اگه همسرتون برای مدرک دکترا اقدام کنن شما می تونید درخواست open work permit بدید.

 • سلام من میخواستم برای ویزای همراه owp اقدام کنم. سوالم اینه که باید تو مدارکم تای شغلی در ایران هم ارائه بدم؟ مثلا نامه ای که نشون بده اینجا مشغول به کارم و هرزمان برگردم میتونم به کارم ادامه بدم؟ یا میتونم بدون این نامه و فقط با استناد به تای عاطفی به کشور و خانوادم بسنده کنم؟

 • من و همسرم منزل مشترک در ایران داریم و حساب مالی مشترک خوب. من شاغل هستم و ۷سال سابقه کار و بیمه دارم. یک پسر ۱۰ ساله دارم که در ایران پیش همسر سابقم زندگی میکنه و تای قوی من حساب میشه. همسرم پذیرش کارشناسی MBA از کنکوردیا داره و مادر و برادرش در کانادا ساپورتر مالی ایشون هستند و مبلغ شهریه ۱سال ایشونم بلاکه کردند در حسابی و ارایه دادیم. و البته ما شهریه ترم زمستان و پرداخت کردیم.آیا الان که کلاسها آنلاین برگزار میشه و ایشون هنوز در ایران هستند میتونیم برای ویزای همراه من هم اقدام کنیم؟ چقدر ممکنه شانس ما پایین بیاد بخاطر عدم حضور ایشون در کانادا؟

  • سلام؛ پذیرش که می گیرند می تونند وارد کانادا بشن شما هم که به عنوان همراه درخواست ویزای کاری بدید اجاره ورود دارید . دانشگاه کنکوردیا جز دانشگاههای خوب هستش.

   • سلام
    خسته نباشین.
    من ۳۰ ساله ،کارشناسی ارشد عمران ترافیک دارم
    و شوهرم ۳۰ ساله،کارشناسی ارشد نفت
    یه پسر ۶ ماهه ام دارم
    برای ویزای تحصیلی کانادا میخواستم اقدام کنم
    چطر میتونیم همزمان ۳ نفری از ایران خارج بشیم؟
    چون فرزندم به من وابستگی زیادی داره

    • سلام؛ به عنوان همراه می تونید برای همسرتون ویزای open work permit درخواست بدید و برای فرزندتون هم ویزای همراه. اما بهتر اول برای خودتون درخواست ویزای تحصیلی بدید با درخواستتون موافقت شد برای همسر و فرزند اقدام کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  همسرم برای ویزای تحصیلی کانادا در حال اقدام هستن اول ایشون میرن بعد از ی مدت قراره با ویزای open work منو بچه‌ بهشون ملحق شیم
  سوالم اینه ک با ویزای open work ک واسه همراه درخواست میشه من حتما باید تو کانادا مشغول کارشم؟چون بچه‌م کوچیکه ترجیح میدم کار نکنم آیا امکانش هست؟

  • سلام؛ open work permit می گیرید باید حتما کار کنید تو کانادا. چون نوع ویزای شما کاری هستش.

 • سلام وقت بخیر.
  بنده از طریق استارت آپ اقدام کردم و بتازگی مدارک pr و work permit را سابمیت کردم.
  آیا امکان درخواست ویزای همراه برای همسرم در حالی که هنوز pr خودم رو نگرفتم و بواسطه work permit در کانادا هستم، وجود دارد؟
  ممنون

 • سلام، ممنون از مطلب مفیدتون
  من پذیرش یکی از دانشگاه های کانادا رو گرفتم و چند هفته دیگه که نامه های دانشگاه برسه به دستم می‌خوام با همسرم برای ویزا اقدام کنم و ایشون رو به شکل همراه ببرم، میخواستم بدونم ممکنه ویزای ما با فاصله از هم بیاد یا اینکه همزمان صادر میشه؟ و اینکه ویزای open work permit برای ایشون رو چطور باید درخواست بدیم چون ما پیشنهاد کار از سمت کارفرما کانادایی رو نداریم!
  ممنونم

  • سلام؛ احتمال زیاد هر دو جواب با هم بیاد ولی یه مقدار چون پروسه open work permit یه مقدار از تحصیلی طولانی تر شاید دیرتر بیاد. و برای درخواست open work permit نیاز به دعوت نامه کاری نیست .

 • سلام ببخشید من یه خانم ۴۰ ساله هستم وبرای ویزای تحصیلی اقدام کردم مقطع ارشددانشگاه در کانادا.فرزند ۱۲ ساله و۱۸ دارم که به عنوان همراه معرفی کردم.والبته یکبار ریجکت شد.وبرای درخواست مجدد،بنظرتون آیا میتونم باز پسر۱۸ ساله ام رو به عنوان همراه،مجدد اضافه کنم ،ولی جدا از تمکن مالی خودم،برای ایشون هم تمکن مالی ارائه بدم؟؟؟یا نه، ایشون که دانش آموز سال ۱۲ هستندو دیپلم ندارند رو با یه پرونده جداگانه براشون اقدام تحصیلی برای کالج یا دانشگاه کنم؟؟؟بنظرتون کدوم راه بهتر و سریعتر جواب میگیرم؟؟ممنون میشم پاسخ من رو بدیدبزرگوار

  • سلام؛ هم می تونید به عنوان همراه و هم ویزای تحصیلی بگیرید برای فرزند ۱۸ ساله تون. و اینکه اگه همراه درخواست بدید براشون شانس شما رو برای گرفتن ویزا میاره پایین.برای خودتون و فرزند ۱۲ ساله اقدام کنید و برای فرزند ۱۸ساله ویزای تحصیلی درخواست بدید

 • سلام ببخشید برای اینکه فرزندان و همسر متقاضی ویزای تحصیلی بخوان تو کانادا کار کنن باید چه مدرک زبانی داشته باشن؟ و اینکه ایا بعد از مهاجرت به کانادا فرزندان اجازه تحصیل تو کالج دارن؟ و اینم میشه بگین که چطور باید بعد از تموم شدن تحصیل فرد چطور باید اقامت دائم گرفت؟

  • سلام؛ مدرک زبان برای کسی که تحصیلی اقدام می کنه مهمه نه برای همراهان .و همراه تو مرحله اول احتیاج به مدرک زبان نداره ولی در حدی که بتونه با کارفرما ارتباط برقرار کنه بهتره بلد باشه.

 • سلام
  من ۱۴ سالم هست و برادرم ۱۲ سالش هست. می تونیم مادر و پدرمون هم با خودمون ببریم؟
  مادر بزرگ و پدربزرگ و خاله هایمان هم کانادا هستند کمکی می کند؟

  • سلام؛ اگه نوع درخواست ویزای شما توریستی هست که باید با خانواده اقدام کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  باکارشناسی هوشبری وارشدپرستاری مراقبت ویژه وداشتن مدرک ایلتس
  میشه به عنوان پرستاربرای کانادااقدام کرد؟
  یااینکه چون کارشناسیم هوشبریه نمیشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ کارشناسی ارشد پرستاری تو کانادا خیلی رقابتی هستش گرفتن پذیرشش. و ویزاش هم سخت هست، بهتر که رشته مرتبط با خودش باشه برای اقدام کردن.

 • سلام وقتتون بخیر
  باکارشناسی هوشبری وارشدپرستاری مراقبتهای ویژه وداشتن مدرک ایلتس
  میشه برای کشورکانادابه عنوان پرستاراقدام کرد؟
  یاچون کارشناسیم هوشبریه نمیشه
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ کارشناسی ارشد پرستاری توی کانادا خیلی رقابتی هستش پذیرش و ویزاش هم سخت هست بهتر رشته مرتبط با خودش باشه یرای اقدام کردن.

 • سلام من همسرم ویزای تحصیلی اقدام میکنه و یک فرزند ۱ساله داریم .من میخوام بعنوان همراه برم برا کار و بخاطر بچمون .خانمم ویزای تحصیلی میگیره و باید بچه باهاش بره و سخته براش هم درس هم بچه .من شوهرش میتونم بعنوان همراه همزمان وارد کانادا بشیم و ویزای کاری داشته باشم!؟

  • سلام؛ فرزند ۱ ساله رو نمی تونید تنها اینجا بزارید و شما به عنوان همراه اقدام می کنید قطعا باید برای فرزندتون هم اقدام کنید. اما ما پیشنهاد می دیم اول همسرتون تنهایی اقدام کنن ویزا بشن بعد برای شما و فرزندتون اقدام بشه.

 • سلام روزتون بخیر
  برای ویزای سلف فاند تحصیلی کانادا و ارائه تمکن مالی با توجه به هزینه ی یکسال خودم که تقریبا در حسابم هست می خواستم یکی از اعضای خانواده رو برای اطمینان به عنوان حامی مالی اعلام کنم .
  ۱- آیا پدر و مادر همسر رو می تونم به این عنوان معرفی کنم ؟ (با توجه به اینکه در ابتدای امر اول خودم اقدام می کنم و بعد از ورود به کانادا برای همسرم اقدام می کنم )
  ۲ – در کل چند نفر رو می تونم به عنوان حامی مالی ارائه بدم ؟
  ۳- همسرم در ایران مشغول کاره اگر فقط ایشون رو بخام به عنوان حامی مالی از ایران اعلام کنم آیا بعدا برای گرفتن وورک پرمیت ایشون آفیسر مشکلی نداره که حامی مالی من خودش میخاد بیاد کانادا ؟

  ممنونم

  • سلام؛ محدودیت خاصی نداره برای تعداد نفرات به عنوان ساپورت کننده. ولی یه ساپورتر قوی ارائه بده بهتر هستش.و همسرتون رو می تونید به عنوان ساپورتر معرفی کنید .و ایشون هم بیان کانادا می تونن اونجا هم کار کنن و ساپورت مالی کنن.

 • سلام من سابقه کار در ارتش دارم و بازخرید شده ام. همسرم واسه ویزای تحصیلی اقدام کرده آیا من میتونم واسه ویزای همراه اقدام کنم؟؟
  یا سابقه کاری که در ارتش داشتم باعث میشه ریجکت شم؟؟

  • سلام؛ نمی تونیم قطعی بگیم چون تو ارتش بودن با درخواستتون موافقت نمی کنن . شانس ویزا شدنتون هست.

 • سلام وقت به خیر من میخوام برای ویزای تحصیلی کانادا مقطع ارشد به همراه فرزند ۳ ساله و همسرم اقدام کنم چون واقعا نمیتونم بدون فرزندم برم به نظرتون ریسک ویزا داره حتی اگه تمکن خوب ارایه بدم

  • سلام؛ می تویند با هم اقدام کنید اگه شرایطتتون اکی هست. اما برای نتیجه گرفتن بهتر پیشنهاد می کنیم اول تنها اقدام بشه. که وابستگی عاطفی تون به کشور مشخص بشه.

 • با سلام
  روز بخیر
  با توجه به شرایط کنونی و بیانات قبلی شما ، در مهاجرت تحصیلی (فوق لیسانس) برای افراد متاهل بهتره که اول خودشون اقدام کنن و بعد از ورودشون به خاک کانادا برای همسرشون اقدام کنن.
  ۱. چه دلایلی می تونه آفیسر رو قانع کنه که یک فرد حداقل دوسال از همسرش دور باشه واسه تحصیل ؟
  ۲. وقتی دلیلی برای بدون همسر رفتن به آفیسر ارائه میشه (مثل ساپورتر مالی بودن همسر با توجه به شغلشون) آیا این دلیل بعدا نمیتونه برای گرفتن وورک پرمیت همسر مشکل ساز بشه ؟
  ۳. اصلا همسر که بعدا میخاد به ما بپیونده به عنوان ساپورتر مالی ارائه بشه یا خیر ؟ اگر بله پس برای ورود همسر بعدا باید چه دلیلی به آفیسر ارائه داد ؟
  ۴. معمولا فرآیند گرفتن ویزا برای همسر حداقل و حداکثر چقد طول می کشه ؟

  ممنونم از کمک های همیشگیتون

  • سلام؛ برای گرفتن ویزا داشتن وابستگی خانوادگی از جمله نکات مهمیه باید رعایت بشه، به همین دلیل می گیم تنهایی اقدام کنید که به مشکل بر نخورید. برای درخواستOPEN WORK PERMIT که می خواهید برای همسرتون اقدام کنید مشکلی براتون پیش نمیاره مدارک شغلی و مدارکی که شما برای تحصیل ارائه داده بودید و مدارک مالی باید ارائه داده بشه به سفارت و همسرتون میاد کانادا می تونه کار کنه و شما رو ساپورت مالی کنه. اکه خودتون مدارک شغلی و مالی تون خوب نیست باید ساپورتر معرفی کنید که همسر یا پدر یا مادر هست.حداکثر ۱۶ هفته کاری طول میکشه تا جواب بیاد و حداقل یک هفته هم ممکنه جواب بیاد.

 • سلام روزتون بخیر
  اگر فاصله ی بین آخرین مدرک تحصیلی ایران (لیسانس) و مقطعی که اپلای کردیم برای کانادا (فوق لیسانس) زیاد باشه و این گپ با شغل مرتبط پر شده باشه ولی بیمه رد نشده باشه و در اون سال ها سابقه ی بیمه وجود نداشته باشه (و فقط معرفی نامه یا گواهی اشتغال به کار وجود داشته باشه) آیا این برای آفیسر قانع کننده ست ؟ و چه دلایلی میشه برای قانع کردنش آورد؟

  • سلام؛ اگه بیمه موجود نباشه مشکل خاصی پیش نمیاد براتون. بهتر بیمه باشه اثبات کنیم شغلتون رو. ولی قرارداد کاری و قیش حقوقی هم می تونه اثبات کننده شغلتون باشه، و داخل کاورلتر توضیح داده بشه حتما همه این موارد رو و اینکه گپ تحصیلی با شغل مرتبط رد شده باشه مشکلی پیش نمیاره برای ویزاتون.

 • سلام و عرض ادب
  من پذیرش دانشگاه رو گرفته ام و در حال آماده سازی مدارک برای اخد ویزای تحصیلی کانادا هستم.برای نشان دادن تمکن مالی دوتا حساب دارم که تقریبا معادل ۵۰۰ میلیون ذخیره دارن ، غیر از این :
  ۱.با این شرایط مالی آیا نیازه یکی از اعضای خانواده مانند پدر یا مادر رو به عنوان ساپورتر مالی با تعهد محضری نشون بدم ؟
  ۲ . و برای اینکار چند نفر را می توان به عنوان ساپورتر معرفی کرد ؟ (صرفا جهت قوی تر کردن تمکن مالی)

  • سلام؛ بستگی به شهریه سالیانه دانشگاه تون داره و علاوه بر شهریه سالیانه دانشکاه، ۱۰۰۰۰ دلاربرای هزینه زندگی در نظر بگیرید، مانده حسابتون باید حمع شهریه سالیانه و هزینه زندگی یکساله تون باشه . بله اگه ساپورتر یکی از اعضای خانواده یا پدر یا مادر باشن باید تعهد محضری ارائه بدید به سفارت.

 • سلام وقتتون بخیر.میخواستم بپرسم بعد از اینکه عقد کردیم و ایشون به کانادا برگشتن…همسرم در مقطع post doct هستن در کبک و ویرای کاری دارن .میتونن واسه همراهی من بلافاصله اقدام کنن…یا باید مدت زمان بگذره ؟ واسه ویزای توریستی یا open work permit اقدام کنن؟واسه این ویزاها مصاحبه لازمه ؟ و چقدر زمان میبره؟

  • سلام؛ بعد از ویزای همسرتون هم میشه بلافاصله اقدام کنید هم میشه بعد یه مدت کوتاه اقدام بشه ، اما بهتره یه مدت بگذره که محل اقامت همسرتون مشخص بشه بعد اقدام کنید . هم می تونید با ارسال دعوتنامه از ایشون توریستی اقدام کنید هم open work permit. توریستی ۲۵۰ روز زمان می بره نهایت پاسخگویی در حال حاضر ولی open work permit 16 هفته زمان می بره تا زمان جوابدهی و هیچ کدوم از ویزاها مصاحبه نداره.

 • سلام وقتتون بخیر.
  من‌ با اقای قصد ازدواج داریم.ایشون چندین ساله کانادا هستن دکتری گرفتن اونجا و ویرای دانشجوی ایشون الان ویزای کاری شده.بعد از اینکه عقد کردیم .از چه طریق میتونیم اقدام کنیم.که من بتونم برم پیشش.چه نوع ویزایی درخواست کنیم ؟

  • سلام؛ از طریق ویزای ازدواج قطعا می تونید وارد خاک کانادا بشید، اما متاسفانه ما تخصصی کار نمی کنیم نمی تونیم مشاوره بدیم.

 • با سلام و خسته نباشید. من همسرم میخواد برای ویزای دانشجویی اقدام کنه.سوال من اینه که آیا من برای دریاف ویزای همراه باید مدارک تحصیلیم رو بدم یا فقط مدارک هویتی کافیه؟

  • سلام؛ اگر قصد دارید برای Open Work Permit اقدام کنید باید حتما مدارک شغلی و تحصیلی خودتون رو هم ارائه بدید.

 • با سلام و خسته نباشید،
  همسر من برای ویزای تحصیلی اقدام کردند و پاس ریکوئست شدند، ۲ ماه هست که عقد کردیم، آیا منم میتونم بعد از اینکه ویزاشئن به پاسپورت خورد درخواست ویزای همراه بدم یا باید حتما ۶ ماه بگذره؟
  ممنون از حمایت و پاسخگویی شما عزیزان

  • سلام؛ ترجیحا اول خودشون وارد خاک کانادا بشن از طریق دانشگاهی که ثبت نام کردن، پذیرش گرفتن و ویزا شدن یه تاییدیه بگیرن که اصطلاحا میشه دعوتنامه براشون و محل اقامتشون مشخص بشه که دانشگاه تایید کنه که ایشون در حال تحصیل هستن بعد برای شما اقدام بشه.

 • سلام من همسرم برای مقطع فوق دکترا، دانشگاهش میخواد بورسیش کنه یکی از کشورای خارج.همسرم میخواد من روهم ببره.میخواستم بدونم هزینه های من رو خودمون باید بدیم یا اون کشوره میپردازه؟

  • سلام؛ خیر، هزینه های شما به عهده خودتون هست. اگر دانشگاه ایشون میخواد ایشون رو برای ادامه تحصیل در یک کشور دیگه بورسیه کنه باید شرایط بورسیه رو بررسی کنید. شاید بورسیه فقط شامل هزینه‌های تحصیل بشه و هزینه زندگی خود ایشون رو هم شامل نشه. این موارد رو باید از طریق دانشگاه بررسی کنید.

 • سلام و عرض ادب
  من پذیرش تحصیلی از دانشگاه کنکوردیا مونترال گرفتم و میخام اول برای خودم اقدام کنم و بعد از اخذ ویزای خودم برای همسرم اقدام کنم .
  ۱- آیا نیازه برای گرفتن CAQ مشخصات همسرم رو بزنم ؟
  ۲-بلافاصله بعد از گرفتن ویزای خودم میتونم برای ایشون اقدام کنم یا بعد از ورودم به کانادا اقدام کنم ؟

  • سلام؛
   چون تنها اقدام میکنید نیازی به مشخصات همسرتون نیست.
   در مورد سوال دوم بهتره چند ماهی بگذره و بعد برای همسرتون اقدام کنید.
   اگر برای همسرتون ورک پرمیت اقدام میکنید مجدد باید برای CAQ ایشون هم اقدام بشه.

 • سلام من یک پسر۸ساله دارم دوست دارم درکانادا تحصیل کنه آیا من و پدرش همزمان باهم میتونیم ویزا همراه دریافت کنیم؟درضمن برادر شوهرم اقامت کانادا رودارند ومدت ۸ساله که شهرونداونجا هستند

  • سلام؛
   شما باید ابتدا با گرفتن دعوتنامه ویزای توریستی بگیرید. بعد از اخذ ویزا برای ویزای تحصیلی پسرتون اقدام کنید.
   این پروسه مطمئن تری برای رفتن هر سه نفر هست.

 • سلام. شبتون بخیر. من همسرم کانادا پذیرش با فاند برای ارشد گرفتن و من خودم سال بعد تازه در مقطع ارشد تحصیلم تموم میشه. ایا میتونم با ویزای پیوست ابتدا مهاجرت کنم و بعد از ۶ ماه تا یک سال با گرفتن پذیرش از دانشگاه تبدیلش کنم به ویزای تحصیلی؟ و اینکه برای ویزای پیوست با توجه به اینکه همسرم فاند دارن ایا نیاز هست که علاوه بر خودم ایشون هم تمکن داشته باشن؟

  • سلام؛
   شما میتونید ویزای همراه بگیرید یا در ابتدا ویزای تحصیلی اقدام کنید.
   بله همسرتون هم باید تمکن ارائه بدن.

 • با عرض سلام. میخواستم بدونم پدر یا مادری که به عنوان ویزای همراه تحصیلی کانادا برای والدین وارد خاک کانادا میشه اجازه کار هم داره؟

 • سلام وقت بخیر. با فرض اینکه ویزای تحصیلی ارشد دو ساله فول تایم داشته باشم. ویزای همراه به معنی داشتن اجازه ی کار و تحصیل برای پدر و مادرم هست؟ یا برای اجازه ی کار یا تحصیل باید براشون جدا اقدام کرد؟

  • سلام؛
   خیر اجازه کار به همراه داده نمیشه.
   برای داشتن کار باید بعد از دعوتنامه کاری ویزا رو تبدیل به ویزای کاری کنند.

 • سلام. آیا امکان دریافت ویزای همراه برای هر دو پدر و مادر وجود دارد؟ یا اینکه فقط برای یکی از آنها باید درخواست داد ؟ و اینکه آیا امکان درخواست برای ویزای همراه قبل از سفر به کانادا برای تحصیل در دانشگاه وجود دارد؟

  • سلام؛
   اگر سنشون بالای ۱۸ سال هست و برای دانشگاه اقدام کردند بهتره ابتدا تنهایی اقدام کنند.و بعد از دو سه ماه رفتن به کانادا با دعوتنامه ارسالی پدرمادر میتوانند برای ویزا اقدام کنند.

   • گفتید ویزای فرد همراه از نوع توریستی هست،یعنی بعد از ۶ماه باید از خاک کانادا خارج بشه بیاد ایران دوباره بره؟؟ یا همچین محدودیتی نیست دیگه؟

    • بله باید بعد از ۶ ماه از خاک کانادا خارج بشید و مجددا برگردید، یا اینکه میتونید در همون خاک کانادا درخواست Visitor record بدید تا دیگه نیازی نباشه از کانادا خارج بشید.

 • سلام وقت بخیر
  ممنون از پاسخگویتون
  ببخشید ۵۰۰ م نیاز است چندماه در حساب ارزیم گردش داشته باشه؟ یا اینکه همون قبل از سفر فقط در حساب باشه کافیه؟ بعد از رسیدن من به کانادا چقد زمان میبره تا همسر فرزندم بتونن بیان؟
  ممنون از مشاوره خوبتون

  • مدت زمان ماندن مبلغ در حسابتان بستگی به میزان گردش قبلی شما دارد.
   بلافاصله بعد از اخذ ویزای شما خانواده هم میتونن اقدام کنند.
   پیشنهاد میکنیم برای هرچه دقیقتر انجام شدن پروسه ویزایتان با مجموعه ویزالند یا موسسات دیگر همکاری داشته باشید.

 • با سلام وقت بخیر
  من لیسانس حسابداری با معدل ۱۸ دارم و میخوام ویزا تحصیلی کانادا دوره ارش بگیرم و مدرک ایلتس هم میگیرم میخواستم بدونم همسر و فرزندم میتونن همزمان با من اقدام به ویزا همراه کنند؟ هر سه باهم بریم؟ البته فرزندم دختر خوانده ام است و۶ ساله دختر همسرم است و اسمش در شناسنامه یا پاس من نیست آیا براش میشه ویزا همراه به وسیله ویزا همراه پدرش گرفت؟ تمکن مالی هر سه چقدر نیاز است؟ ممنون

  • سلام؛
   دوست عزیز هر سه باهم میتونید اقدام کنید. اما بهتر هست که شما ویزای تحصیلی رو دریافت کنید بعد همسر و فرزندتون برای گرفتن ویزا اقدام کنند.
   تمکن مالی برای شما حداقل ۵۰۰ میلیون تومان و برای همراهان نفری ۱۵۰ میلیون تومان.

  • سلام پارتنر من ویزا تحصیلی کانادا رو داره ویک ترم خونده
   من میخوام تازه عقد کنم باایشون
   ایا ب من اقامت میدن؟
   شرایط تمکن مالی واقامت چگونست
   پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

 • سلام من پسرم که زیر ۱۸ سال سن دارد را برای تحصیل در مدارس میخواهم به کانادا بفرستم و اگر بخواهم به عنوان پدر و گاردین همراه ایشان باشم با همدیگر اقدام کنیم یا جدا گانه
  البته چون در خاک کانادا دوست یا خویشاوندی نداریم من دوست دارم از ابتا همراه او باشم.
  و میشه لطفا بفرمایید لینک درخواست ویزای همراه چیست؟
  ممنونم از صبر و شکیبایی شم

  • سلام؛
   گاردین که شما معرفی میکنید باید حتما مقیم در کانادا باشد و شما فقط به عنوان همراه میتونید باهاشون برید.

 • سلام وقتتون بخیر
  من همسرم ویزا تحصیلی دارن میگیرن
  من به عنوان همراه که ویزای کار بخوام بگیرم ، چه مدرکی باید تحویل بدم
  متاسفانه من مدرک کاردانی دارم و مدرک معادل کارشناسی و سابقه کار در شرکت خصوصی وابسته به بانک ملت
  ایا شانس تاییدیه دارم !؟
  یا نه!

 • سلام؛ ببخشید من می‌خوام برم دانشگاه تورنتو ولی من یه خورده جست و جو کردم دیدم باید زبان کانادایی بلد بود تا رفت کانادا یعنی هیچ جوره نمیشه رفت ؟؟؟

  • سلام؛ زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسه هست. بستگی داره برای چه دانشگاهی قصد دارید اقدام کنید.

 • با سلام. من دارم برا ویزای دانشجویی فرم پر میکنم.برا پسر چهار سالم میخوام‌ویزای توریستی بگیرم. Fund available رو همون مبلغی که سایت بعنوان هزینه همراه دوم زیر ۱۸سال مشخص کرده باید بزنم یا باید خودش رو فرد اصلی در نظر بگیرم و مبلغ رو بالاتر بزنم؟ و اینکه عمه پسرم همون شهری که من پذیرش دانشگاه گرفتم زندگی‌میکنه،اینو بنویسم یا امتیاز منفی محسوب میشه از لحاظ تای داشتن اونجا؟

  • سلام؛
   فرزند رو به عنوان همراه بزنید.
   اگر از عمه فرزندتون میتونید دعوتنامه بگیرید میتونید معرفی شون کنید تا شانس بالاتری برای ویزا داشته باشید.

 • سلام
  پس از ورود همسر با ویزای تحصیلی به خاک کانادا میزان تمکن مالی برای ویزای همراه چقدر بایدباشد؟

  • سلام ؛
   ۱۰۰ میلیون کافیه .
   در کل مبلغ خیلی مهم نیست چون به همسرتان ویزا داده شده به همراه هم ویزا میدن.

  • سلام ؛
   بله اگر تنها اقدام کنید ویزای توریستی نمیتونید بگیرید،
   ولی اگر با خانواده اقدام کنید شانس گرفتن ویزا رو دارید.

 • سلام؛ برای درخواست ویزای کاری اتریش میتونیم الان اقدام کنیم؟سفارت اتریش در حال حاضر باز هست؟

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. اما پذیرش درخواست شما منوت به ضروری بودن کار شما در کشور اتریش هست.

 • ممنون از راهنماییتون، همچنین میخواستم بدونم که با ویزای ویزیتوری که الان دارم هم میتونم درخواست نامه اتوریزیشن دوران کرونا رو بدم و سفر کنم یا که خیر، باز هم ممنونم

  • سلام ؛
   اگر خانواده درجه یک در کانادا داشته باشید با ارایه مدارک اثبات نسبت میتونید وارد بشید.

 • سلام وقتتون بخیر؛ همسر من در کانادا با ویزای تحصیلی حضور دارند، آیا با توجه به برداشته شدن قسمتی از محدودیت های کرونایی، من با ویزای توریستی که دارم میتونم برای زندگی همراه همسرم به کانادا سفر کنم

  • سلام؛ بله شما میتونید درخواست ویزای همراه بدید. اما شانس ویزا شدنتون به شرایطتون بستگی داره.

 • سلام؛ ببخشید بنده در هلند هستم و با توجه به شرایطم که باردار هستم میخوام برای مادرم دعوتنامه بدم که بیاد پیشم برای زایمان این چه نوع ویزایی میشه و آیا می تونم در این شرایط یا خیر؟

  • سلام؛ در خواست مادر شما توریستی میشه که متاسفانه فعلا حوزه شینگن وقت توریستی نمیده.

 • سلام وقت بخیر من سال گذشته در خواست ویزاى تحصیلى دادم همراه همسر و دو فرزندم متاسفانه ریجکت شدم الان دوباره میخوام اقدام کنم بدون همسرم میخوام بدونم چقدر شانس دارم و چقدر تمکن مالى میخواد براى ٣نفر و از کى باید پول به حساب بزارم البته من بار قبل براى همسرم ویزاى کار درخواست داده بودم

  • سلام؛ توصیه میکنم فعلا فقط برای خودتون درخواست ویزای تحصیلی بدید، بعد از اینکه ویزای شما تایید شد و تشریف بردید کانادا، برای همسر و فرزندانتون درخواست ویزای همراه بدید. البته باید شرایط و مدارک شما هم بررسی بشه.

 • سلام و وقت بخیر؛ من دعوتنامه از یک شرکت هلندی دارم آیا میتونم به سفارت مراجعه کنم و تو این شرایط ویزای کار به من میدن؟

  • سلام؛ میتونید اقدام کنید، البته به شرطی که کار شما جزو مشاغل ضروری به حساب بیاد و اینکه کارفرمای شما در دعوتنامه قید کنن که به حضور شما در هلند نیاز دارند.

 • سلام . من دانشجو فوق لیسانس در کانادا هستم. همسرم ویزای کار دارن یعنی ویزای همراه دانشجو. اگر ما بخواییم جدا بشیم و ایشون از پرداخت هزینه دانشگاه من سرباز بزنن، آیا میتونن اینجا بمونن همچنان؟

  • سلام؛ بله میتونن. حتی میتونن اعلام پناهندگی کنن. اما اگر از شما جدا بشن دیگه OWP ایشون که به واسطه همراهی با شما صادر شده اعتبار نخواهد داشت.

  • سلام؛ اگر منظورتون کنسولی سفارت آلمان و بخش ویزای توریستی این کشور هست، باید بگم که فعلا بسته هست و مشخص نیست تا چه تاریخی این وضعیت ادامه خواهد داشت.

 • سلام . همه مدارک پیوست به همسر من تکمیل هستند قبلا به من یک آدرس ایمیل داده بودید که من مدارک رو به سفارت اتریش ارسال کنم میشه لطفا دوباره برام ارسال کنید. ممنون

 • سلام؛ سفارت بلژیک الان در روزهای کرونا باز هستش یا نه ؟ برامون میخوان ویزا بزنن ولی میگن تعطیله حقیقت داره ؟

 • چرا واقعا سفارت آلمان فرق میزاره بین کسی که بار اول رفته سفارت و پرونده اش در جریان و کسی که پذیرش داره از دو تا دانشگاه و هنوز ۶ماهه بهش وقت ندادن.چرا؟؟اگر بگیم کرونا تو ایران کنترل نشده و نمیخوان سفارت باز کنن که اکثر ادارات باز هستند. اگر نمیخوان مهاجر بگیرن پس چرا بعضیارو دارن راهی میکنن!!! لطفا لینک جوابمو به ایمیل بفرستید.متشکر

  • سلام؛ با سفارت تماس بگیرید و پیگیری کنید. البته ممکنه بیش از این هم طول بکشه، اما توصیه میکنم هم به سفارت ایمیل بزنید و هم تماس بگیرید.

 • با تشکر از سایت خوبتون میخواستم بدونم که ایا همسرم میتونه با انتخاب رشته ی مهندسی مکانیک مقطع diploma که دوره ی دو ساله هست / از موسسه bcit ویزای تحصیلی بگیره؟ لیسانس کامپیوتر هم داره دو سال هم سابقه کار مربوط به مکانیک داره و الان ۲۵ سالشه. به نظرتون با ویزاش موافقت میشه ؟

  • سلام؛ بله میتونن اقدام کنن. البته یکم کارشتون سخته برای گرفتن پذیرش. اما اگر مدرک زبان داشته باشن، احتماش هست.

 • سلام با تشکر از سایت خوبتون میخواستم ببینم که ایا زمانی که همسرم ویزای تحصیلی گرفت من هم میتونم همراه ایشون یا ویزای توریستی به کانادا برم و از اونجا اقدام به دریافت ویزای همراه کنم؟ یا بهتر هست که همسرم بره کانادا بعد من از ایران اقدام کنم برای ویزای همراه و owp ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ شما از همینجا هم میتونید درخواست ویزای همراه کانادا بدید. البته توصیه میکنم صبر کنید تا همسرتون ویزاشون قطعی بشه و تشریف ببرن. بعد از اون برای اخذ ویزای همراه و Open Work Permit اقدام کنید.

 • سلام
  اسفند ماه در ویزامتریک انگشت نگاری شدیم جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا ولی خب بررسی ها صورت نگرفت و مدارک قرنطینه شدن و پاسپورتها رو هنوز تحویل نگرفتیم می خواستم بدونم اینکه برای گرفتن پاسپورتها هنوز اقدام نکردیم مشکلی پیش نمیاد ؟

  • سلام؛ ویزامتریک که ارتباطی به ایتالیا نداره. منظورتون CKGS هست؟ خیر مشکلی پیش نمیاد. البته بهتر بود این سوالتون رو در صفحه ویزای ایتالیا می‌پرسیدید.

    • سلام؛ در چه صفحاتی کامنت گذاشتید؟ یکم پیدا کردنشون دردسر داره. اگر نمیتونید پیداشون کنید، باز هم سوالاتتون رو بپرسید. ما همیشه در خدمت شما هستیم.

 • سلام؛ من قبل از عید ویزای تحصیلی ام برای کبک اوکی شد ولی بخاطر کرونا نتونستم برم و کلاس هارو آنلاین شروع کردم. میخواستم بپرسم الان میتونم برای خانمم اقدام کنم؟؟ یعنی قبل از اینکه برم کانادا؟ یا بهتر هست برم وارد بشم استادی پرمیت بگیرم بعد براشون اقدام کنم؟ نامه حضور در کلاس هم دارم

  • سلام؛ شما استادی پرمیت رو که دریافت کردید. اگر نامه حضور در کلاس رو دارید که میتونید به کانادا سفر کنید. و اینکه حتما صبر کنید بعد از اینکه خودتون به کانادا سفر کردید برای ویزای همراه همسرتون اقدام کنید.

  • سلام .وقتتون بخیر . آیا امکان ویزای دانش آموزی به کانادا برای دخترم که ۱۶/۵ سال هست وجود دارد؟ و امکان ویزای همراه والدین هم همراهش هست و چقدر این پروسه طول می کشه با توجه به سن دخترم

   • سلام؛ برای پایه ۱۱ یا ۱۲ می تونید اقدام کنید و یکی از والدین هم می تونن همراه باشنولی اگر تنها اقدام بشه بهتره.

  • سلام؛ شما باید در تاریخ شروع ترمتون در کانادا حضور داشته باشید و در کلاس‌‌ها شرکت کنید. خیلی این انتظار طولانی نخواهد بود ان‌شاالله، نگران نباشید.

 • سلام من در نظر دارم که پسرم برای کلاس سوم دبستان به همراه مادر وخواهر کوچکش که زیردو سال دارد از طریق ویزای تحصیلی به کانادا بفرستم. آیا با دخترم که زیر دو سال سن دارد بهمراه مادر و برادرش ویزا می‌دهند که سه نفری باهم به کانادا بروند؟ ممنونم

 • سلام
  من ویزای تحصیلی همسرم حدودا ۳ماه دیگه منقضی میشه. با این وجود من میتونم درخواست ویزای همراه بدم؟
  و این که اگر اون ویزاشو بعد از تحصیل به کاری تبدیل کنه من شانس بیشتری برای گرفتن ویزا خواهم داشت یا خیر؟

  • سلام؛ تا زمانی که همسرتون در کانادا حضودر دارن میتونید درخواست open work permit بدید. اما بعد از اینکه ایشون ویزای کاری گرفتن هم میتونید برای ویزای پیوست اقدام کنید.

 • سلام . با شرایط کنونی ویروس کرونا در ایران ایا سفارت اتریش مدارک پیوست به همسر رو قبول میکنه و وقت کنسولی به من میده ممنون

  • سلام؛ فعلا که سفارت هیچ وقت جدید نمیده و هیچ یک از درخواست‌های ویزای اتریش رو نمی‌پذیره. اما توصیه میکنم درخواست خودتون رو به همراه مدارک کاملتون به آدرس ایمیل info.austriairan@vfshelpline.com بفرستید. ان‌شاالله که وقت خواهند داد.

 • آیا همراه متقاضی ویزای تحصیلی اجازه تحصیل در کانادا دارد؟ اگر جواب منفی است آیا بعد از ورود به کانادا با ویزای همراه میتواند از دانشگاه پذیرش بگیرد و آیا باید ویزای همراه را به ویزای تحصیلی تبدیل کند؟

  • سلام؛ اگر برای ویزای ویزیتوری کانادا اقدام کرده باشید نمیتونید تحصیل کنید. مگر برای دوره های کوتاه مدت زیر ۶ ماه در برخی از کالج ها. اما اگر برای ویزای همراه متقاضی ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. اونجا هم میتونید study permit بگیرید و هم work permit. اگر هم بعد از رفتن به کانادا برای اخذ اجازه تحصیل اقدام کنید. ویزای توریستی شما به ویزای تحصیلی تبدیل خواهد شد.

 • سلام اگر همزمان با درخواست متقاضی تحصیل در کانادا، ویزای همراه متقاضی درخواست نکنیم آیا باید بعد از ورود متقاضی اصلی به خاک کانادا برای همراهان اقدام کرد؟ و ورود همزمان متقاضی و همراهان امکان نداره؟

  • سلام؛ بله، بعد از ورود دانشجو هم میشه درخواست اخذ ویزای همراه رو برای خانواده دانشجو ارائه داد. در این صورت شانس شما هم بیشتر از حالتی هست که همزمان درخواست میدید.

 • با سلام. در مدارک ویزای همسر دانشجو کانادا شما پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی هم نوشتید. این مورد ضروریه؟

 • سلام ممنون از سایت خوبتون مبلغی که به عنوان تمکن مالی هنگام درخواست ویزا باید ارائه بدیم برای همسر و دو فرزند چند دلار کانادا است؟ آیا. مرجعی هست که بشه این موضوع رو ازش چک کرد؟ سپاس

  • سلام؛ برای ویزای کانادا مبلغ رو ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به ازای هر نفر با نرخ دلار آزاد تبدیل کنید چون متغیر هستش.

 • سلام من همسرم حدود ۷ماه هستش که ویزای تحصیلی داره دانشجوی دکتری تو مونترال و فاند هم سالی ۲۱۰۰۰ دلار می گیره ایشون فوریه ۲۰۲۰ به ایران اومدن و به خاطر شرایط کرونایی به تازگی برای تحصیل به دانشگاه باز گشتند .بعد از گذشت ۶ سال از رابطمون بالاخره ما به تازگی به صورت رسمی ازدواج کردیم و ایشون در حال حاضر مونترال و من اینجا ایران هستم . برای اینکه سریع تر بتونم همراهشون باشم و OWP بگیرم :۱-شرایط خاصی مالی شغلی تحصیلی و یا سن باید داشته باشم ؟ ۲- کار خاص و یا اقدامی در زمان مناسب که توی اخذ ویزام تاثیر داشته باشه ؟

 • سلام و خسته نباشین
  مدت ویزای همراه بصورت ویزیتوری “آل آدر تایپز” هم مثل ویزیتوری “توریستی” شش ماه هست؟ یا میتونه به اندازه مدت ویزای اصلی باشه؟

  • سلام؛ خیر ۶ ماه هست. مگر اینکه به عنوان همسر دانشجو، اجازه تحصیل و یا اجازه کار بگیرید و یا بعد از ورود به کانادا برای فرزندانشون درخواست Visitor Record بدید.

 • سلام، خسته نباشین
  ویزای همراه بصورت ویزیتوری- all other type مثل ویزیتوری- توریستی مدتش شش ماه هست یا به اندازه مدت ویزای اصلی میتونه باشه؟

  • سلام؛ یک ویزای مولتی ۵ ساله است که طول دوره اقامت شما در کانادا مثل همون توریستی ۶ ماه هست. یعنی هر ۶ ماه یک بار باید خاک کانادا رو ترک کنید. البته میتونید با ثبت visitor recoed مدت اقامت خودتون رو در کانادا تعیین کنید.

 • سلام، خسته نباشین
  من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنم، استان کبک، CAQ هم گرفتم… میخواستم برای همسرم درخواست ویزای همراه open work پر کنم ولی جزء مدارک برای ایشون هم CAQ میخاد سایت.. خواستم ببینم شما اطلاع دارین که برای
  ویزای همراه هم CAQ لازمه؟
  ممنونم

  • سلام؛ خیر، ویزای همراه یک نوع ویزای توریستی هست. البته شما در صورتی که همسر متاقضی ویزای تحصیلی کانادا باشید، می‌تونید برای work permit اقدام کنید.

 • سلام، خسته نباشین من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنم، استان کبک، CAQ هم گرفتم… میخواستم برای همسرم درخواست ویزای همراه open work پر کنم ولی جزء مدارک برای ایشون هم CAQ میخاد سایت.. خواستم ببینم شما اطلاع دارین که برای ویزای همراه هم CAQ لازمه؟ ممنونم

 • سلام ببخشید میشه بگید سفارت بلژیک چیوقت باز خواهد شد اسناد های من ترجمه شده و قبول شده است دقیقا دو روز بعد زنگ سفارت ، راه ها بسته شد

 • سلام
  ببخشید برای گرفتن ویزای توریستی من و همسرم باید اکانت جداگانه داشته باشیم یا نه در همان اکانت همسرم فیلدی هست که مدارک رو اپلود کنبم؟

  • سلام؛ اگر هر دو شما قصد دارید تا مدارک شغلی و مالی خودتون رو به صورت جداگانه ارائه بدید میتونید به صورت جداگانه درخواست بدید. اما اگر نه فقط یکی از شما شرایط شغلی و تمکن مالی خوبی داره، بهتره کسی که شرایطش بهتره، باید درخواست کننده اصلی باشه و مدارک همسر، در کلاینت قرار داده بشه.

 • سلام، ممنون از اطلاعات خوبتون. تمکن مالی ویزای همراه چقدر باید باشه؟ (درحالتی که همسرش دانشجو کاناداست و میخواد اقدام کنه برای رفتن پیشش)

  • سلام؛ شما میتونید work permit بگیرید و اینکه برای اقامت در ۶ ماه اول باید تمگن داشته باشید که حدود ۱۰۰ میلیون تومان هست.

 • سلام اگر پدر خانواده به عنوان قیم پسرش به کانادا برود آیا اجازه کار دارد و اینکه آیا میتوان ویزای گاردین را به ویزای کاری تبدیل کرد ؟یا خیر؟

  • سلام؛ خیر، ویزای شما ویزا توریستی محسوب میشه، شما میتونید با فرندتون به کانادا برید و در کانادا برای فرزندتون یک قیم قانونی تعیین کنید. این قیم رو حتی خود مدرسه هم میتونه معرفی کنه. ویزای شما توریستی محدود میشه و اجازه کار با اون رو ندارید.

 • سلام، ما تا حالا سفر خارج از کشور نداشتیم، آیا این موضوع رو گرفتن ویزای همراه و ویزای توریستی برای همراهی دانش آموز تاثیری داره؟

 • سلام برای گرفتن ویزای انگلستان.میشه از ترکیه اقدام کرد واینکه حتما باید یه سفرشینگن داشته باشیم که بعد بتونیم ویزای انگلستان بگیریم

  • سلام؛ حتمی نیست. اما شانس ویزا شدنتون بدون دعوتنامه یا سابقه سفر به حوزه شینگن بسیار کم خواهد بود.

 • سلام ایران جزء اون لیست ۵۰ کشورنیست و همچنان ایران توی لیست سیاهه پس باید چیکار کنیم تا کی منتظربمونیم.یعنی واقعا کشور ما از افریقا پایینترکه نتونسته کرونارو کنترل کنه.واقعا یه ماسک زدن اینقدر سخته که مردم نمیزنن.خواهش میکنم کرونا رو جدی بگیرید

 • سلام ،سفارت المان الان ویزا میده من برای یه نمایشگاه باید برم المان.واینکه از طریق ترکیه میشه اقدام کرد برای ویزای انگلیس

  • سلام؛ برای ویزای انگلستان میتونید از دفاتر وک در سایر کشورها هم اقدام کنید. برای ویزای آلمان هم چون ویزای شما ویزای ویزای کوتاه مدت خواهد بود متاسفانه نمیتونید اقدام کنید.

 • سلام آیا برای هیچ یک از والدینی که ویزای همراه دانش آموز دریافت میکنند اجازه کار در کانادا وجود ندارد؟ آیا میتوان پس از ورود به کانادا با ویزای همراه ویزای خود را عوض کرده و ویزای کاری گرفت؟

  • سلام؛ اگر برای ویزای همراه اقدام کنن خیر. اما فقط به یکی از والدین ویزای همراه میدن و والد دیگر فقط میتونن ویزای توریستی بگیرن.

 • خسته نباشید من میخوام برای فوتبال به کشور ترکیه برم ۱۷ سالمه چطور میتونم اونجا اقامت چند ساله بگیرم مثلا ۲ یا۳ سال واگر چند سال اونجا بمونم میتونم معافیت سربازی بگیرم

  • سلام؛ معافیت که نمیتونید بگیرید. اما برای باید ویزای خود اشتغالی بگیرید و برای این کار هم حتما به اجازه والدینتون احتیاج دارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.