برای اخذ ویزای روسیه شرایط خاصی نیاز نیست داشته باشید. باید توجه داشته باشید که ویزای روسیه فقط به همراه تورهای گروهی روسیه اقدام می‌شود و مدت اعتبار ویزای این کشور مطابق با زمان تور می‌باشد. هزینه ویزای روسیه به همراه تور از شما دریافت می‌شود اما باید توجه داشته باشید که ۹۵ دلار برای درخواست ویزا به سفارت روسیه پرداخت می‌شود. نیازی به انگشت نگاری و مصاحبه جهت گرفتن ویزای روسیه برای ایرانیان نیست.

 • توجه داشته باشید که به طور معمول ویزای روسیه ریجکتی ندارد!

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای روسیه

📌 مدارک اخذ ویزای روسیه

📌 هزینه درخواست ویزای روسیه

📌 نحوه اقدام برای اخذ ویزای روسیه

📌 مدت اعتبار ویزای روسیه + مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا

📌 آدرس و تلفن سفارت روسیه در ایران

📌 سوالات متداول ویزای روسیه

📌 نگاه کلی به اخذ ویزای روسیه

شرایط اخذ ویزای روسیه

هیچ شرط خاصی برای اخذ ویزای روسیه وجود ندارد. حتی برای درخواست ویزای این کشور شما نیاز به ارائه تمکن مالی و گردش حساب ندارید و فقط باید مدارک تور خود را ارائه کنید که آژانس مسافرتی و یا کارگزار برگزار کننده تور این کار را برای شما انجام خواهد داد. تنها شرط جدیدی که برای ویزای روسیه وجود دارد این است که فرم تعهد بازگشت به ایران را تکمیل کنید.

مدارک اخذ ویزای روسیه

برای درخواست ویزای توریستی روسیه، فقط باید پاسپورت متقاضی با ۷ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۳×۴ (که مشابه عکس گذرنامه نباشد)، بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل، بیمه مسافرتی، فرم تکمیل شده تعهد بازگشت به کشور محل اقامت و فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی متقاضی به سفارت این کشور ارائه شود. توجه داشته باشید مدارک تور به همراه بیمه مسافرتی توسط آژانس‌های مسافرتی باید ارائه شود و حتی شما می‌توانید تکمیل کردن فرم‌های درخواستی را به آژانس‌های مسافرتی واگذار کنید.

چک لیست مدارک ویزای روسیه:

📑 اصل گذرنامه متقاضی به همراه ۷ ماه اعتبار

📑 ۲ قطعه عکس ۳×۴ رنگی با پس زمینه سفید (عکس ارائه شده نباید با عکس پاسپورت مشابه باشد)

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل (براساس مدت زمان اقامت در روسیه)

📑 بیمه مسافرتی (مطابق مدت زمان اعتبار)

📑 فرم تکمیل شده تعهد به بازگشت کشور محل اقامت

📑 فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی متقاضی (برای هریک از متقاضیان این فرم باید جداگانه تکمیل شود)

هزینه درخواست ویزای روسیه

هزینه درخواست ویزای روسیه معمولا به همراه هزینه تورهای روسیه پرداخت می‌شود. اما باید توجه داشته باشید که مبلغ ۹۵ دلار برای بررسی مدارک متقاضیان به سفارت روسیه پرداخت می‌شود.

نحوه اقدام برای اخذ ویزای روسیه

با توجه به اینکه ویزای روسیه فقط در قالب تورهای گروهی این کشور صادر می‌شود، شما برای درخواست ویزای این کشور نمی‌توانید خودتان اقدام کنید. جهت اقدام برای اخذ ویزای روسیه حتما باید به کارگزار و یا آژانس مسافرتی برگزار کننده تورهای روسیه درخواست خود را ارسال کنید.

مدت اعتبار ویزای روسیه + مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا

به طور معمول مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای روسیه، ۷ روز کاری می‌باشد. نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت جواب ویزا نیست و جواب ویزای شما به آژانس و کارگزارتان تحویل داده می‌شود.

مدت زمان اعتبار ویزای روسیه براساس مدت اقامت شما در این کشور تعیین می‌شود. به طور مثال اگر واچر هتل، بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی شما برای ۷ روز باشد، ویزای شما نیز برای ۷ روز معتبر خواهد بود.

آدرس و تلفن سفارت روسیه در ایران

سفارت روسیه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷ واقع شده است. توجه داشته باشید که از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۱۰ تا ۱۳ می‌توانید به این سفارت مراجعه کنید. در صورت نیاز، می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۶۷۰۱۱۶۱ نیز تماس حاصل فرمائید.

سفارت روسیه در شهر اصفهان نیز کنسولگری دارد. برای مراجعه به این دفتر باید به آدرس اصفهان، چهارباغ پائین، خیابان مسجد سفره‌چی، خیابان تلفن‌خانه، پلاک ۱۱ مراجعه کنید. کنسولگری روسیه در اصفهان نیز در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۷ فعال می‌باشد.

سوالات متداول ویزای روسیه

۱. برای دریافت ویزای کار روسیه چه کاری باید انجام دهیم؟

برای دریافت ویزای کاری روسیه حتما باید یک دعوت‌نامه معتبر از یک شرکت و یا کارفرما به سفارت ارائه کنید. به علاوه دعوتنامه، به مدارک بیشتری نیز نیاز دارید.

۲. برای دریافت ویزای ترانزیت روسیه چه کاری باید انجام دهیم؟

برای دریافت ویزای روسیه شما باید مدارک بالا را به همراه بلیط کشور مقصد خودتان را نیز به سفارت ارائه کنید.

۳. به کسنولگری اصفهان مراجعه کنیم شانس بیشتری برای ویزا خواهیم داشت و یا کنسولگری تهران؟

هیچ تفاوتی بین کنسولگری های روسیه در ایران نیست و نهایتا مدارک در کنسولگری تهران بررسی می‌شود. توجه داشته باشید که به طور معمول ویزای روسیه ریجکتی ندارد.

نگاه کلی به اخذ ویزای روسیه

 • نیازی به انگشت نگاری و مصاحبه برای اخذ ویزای روسیه نیست.
 • هزینه ویزای روسیه به همراه هزینه‌های تور روسیه پرداخت می‌شود. ۹۵ دلار از این هزینه بابت بررسی مدارک به سفارت پرداخت می‌شود.
 • هیچگونه سختگیری برای اخذ ویزای روسیه وجود ندارد.
 • پاسپورت متقاضی با ۷ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۳×۴ (که مشابه عکس گذرنامه نباشد)، بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل، بیمه مسافرتی، فرم تکمیل شده
 • تعهد به بازگشت کشور محل اقامت و فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی متقاضی مدارک درخواست ویزای روسیه می‌باشند.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 42 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۱۴ دیدگاه ها

 • با سلام من ایرانی ام و دوست پسرم افغانی… و اون الان روسیه هست و هنوز پاسپورت اونجا رو نگرفته..ما اگهذبخوایم اونجا باهم ازدواج کنیم میشع؟

 • سلام، برای جام ملت های اروپا در سن پترزبورگ گویا بدون ویزا و فقط با فن آی دی و بلیط هواپیما و بلیط مسابقه می تونن وارد خاک روسیه بشند و تا آخر خرداد بمونن، آیا شما می تونید اقدام کنید اگر درخواست بدم؟ آیا صحت داره و مرز باز شده؟!

 • سلام من ایرانی هستم کشور ترکیه زندگی میکنم همسرم روس تبارو یه بچه دارم ماه بعد کلا میخوام برم روسیه خواستم بدونم میتونم از ایران برادخودم و بچه بدون حضور ویزا بگیرم اینجا کشور ترکیه سفارت روسیه دیر وقت میده

 • سلام، من از طرف شرکت براى بازاریابى و صادرات و واردات و تبادل محصول و خدمات عازم روسیه بشم. اگر از شرکت معرفى نامه بگیریم و ویزاى تجارى بگیرم، میتوانم به تمام شهر ها سفر داشته باشم؟؟ مثلا: سنپترزبورگ یا شهر مورمانسک و غیره؟؟؟ د

 • سلام و درود فراوان برشما
  با توجه به شرایط واکسیناسیون و اعلام قبولی آن توسط روسیه آیا ویزای توریستی صادر میشود؟
  در صورت عدم صدور ویزای توریستی چه ویزا های دیگری را در حال حاضر میتوان گرفت؟
  پیشاپیش از شما کمال تشکر را دارم

 • با سلام
  میخواستم بدونم با ویزای توریستی به تمام نقاط روسیه میشه رفت یا باید برای هر نقطه ویزای جداگانه گرفته بشه؟

 • درود بر شما
  آیا برای افراد ایرانی ورود به روسیه تنها و فقط از مسکو باید باشه ؟
  این امکان که ورود زمینی و دریایی و از بندر سوچی باشه وجود داره ؟

 • سلام من میخوام برم ٢٠ روز یک ماه بمونم اونجا خودم ب تنهایی میتونم دنبال ویزا و کارا باشم یا نه نمیخوام با تور برم خودم میخوام تنها برم

 • سلام و درود فراوان من را در این روز های بسیار زیبای بهاری پذیرا باشید
  در اخبار یک مجله گردشگری در مسکو خواندم که روسیه مجددا فرآیند صدور ویزای گردشگری را با شرایطی شروع کرده است آیا ایرانی ها هم شامل این طرح میشوند؟
  باتشکر گروه ویزالند

 • سلام . آیا کسی از روسیه به ترکیه یا ایران می‌تونه بیاد ؟ شخصی بخواد از روسیه بیاد ایران چجوریه؟و هزینه ویزا و بلیط به ایران چند روبل یا دلار یا تومان خودمون میشه؟
  ممنون از پاسخگویی شما

 • سلام. بعد رفع محدودیت ها، آیا امکانش هست خودمون هتل و بلیط رو بگیریم و از طریق آژانس شما، برای ویزای یکماهه توریستی درخواست بدیم؟
  تشکر

 • سلام و درود فراوان برشما
  هفته گذشته خبری مبنی بر حضور تعدادی توریست از کشور گرجستان در روسیه را در یکی از وبسایت های. تخصصی سفر مطالعه کردم
  با توجه به آغاز واکسیناسیون در کشور روسیه آیا هنوز امکان دریافت ویزا وجود ندارد؟
  با بررسی پرواز ها در وبسایت فرودگاه امام خمینی ( ره) متوجه شدم که پرواز به روسیه انجام شده بود
  با تشکر فراوان از اطلاعات به روز شما

 • سلام خسته نباشید اتباع هستم
  پاستپورت من اقامتی نیست پاستپورت شیش ماه هست هر شیش ماه تمدید میشه دوسال از کونسولگیری افغانستان شیش ماه از دفتر کفالت ایرانیان
  ایا میتونم از راه گردشگری برم یا ویزا تک موسکو رو بگیرم راه داره یا حتما پاستپورت اقامتی بشه

  • سلام؛ در حال حاضر که ویزا توریستی صادر نمیشه. ولی اگه پاس ایرانی داشته باشید می تونید از ایران اقدام کنید.

  • سلام؛ برای اتباع افغانی که پاس ایرانی داشته باشن بله براشون درخواست ویزا می دیم.

 • فرزندم ویزای تحصیلی در مسکو داره و ویزای یکسالش داره تموم میشه آیا برای تمدید ویزا حتما باید برگرده ایران یا میتونه به کشوری ثالث بره و از اونجا ویزای خودشو تمدید کنه

 • سلام من یکی از دوستانم روس هستن میخواستم بدونم اگر بخوام ببینمشون باید دعوتنامه برای من بفرستن؟ یا اینکه فعلا کلا ویزا صادر نمیکنن؟

 • سلام
  من زمینی با ماشین شخصی بخوام برم روسیه
  امکان صادر کردن ویزا ندارم؟
  حتما باید با تور برم روسیه؟

  • سلام؛ برای اطلاع از هزینه های تور روسیه باید با کرشناسان ما تماس بگیرید. اما از اونجایی که فعلا توری برگزار نمیشه، قیمت تورها هم مشخص نیست.

 • سلام وقت تون بخیر… من و خواهرم که هردو دانشجوی افغان هستیم میخواستیم برای تفریح به روسیه سفر کنیم آیا سفارت روسیه برای ما هم ویزا صادر میکند و یاخیر؟

  • سلام؛ فعلا که ویزای توریستی صادر نمیکنن. اما اگر بخواید اینجا درخواست بدید، باید حتما مدارکتون در افغاستان و در سفارت روسیه تایید بشن.

 • سلام خسته نباشید؛ برای ویزای توریستی حتما باید پرواز از تهران به مسکو باشه ؟ یا میتونیم بلیط رو از باکو یا استانبول به مسکو بزنیم. بعد اینکه من مقصدم کازان هست، ولی باید اول حتما به مسکو ورود بزنم؟

  • سلام؛ مشکلی نیست. میتونید از جای دیگه به مسکو برید. راجع به کازانم اگر پرواز مستقیم از کشوری براش باشه حتما نباید برید مسکو، منتها فکر کنم پرواز باشه.

  • سلام؛ فعلا که امکان درخواست ویزای روسیه وجود نداره. اما بعد از بازگشایی مرزها، در صورت تمایل تماس بگیرید تا همکاران ما برای ویزا و بلیط شما اقدام کنن.

 • خسته نباشید من ۱۹ سالمه مشمول سربازی ام امسال دوره ی پادفکم تو موسکو تموم شد و یه ماه دیگه وارد کورس میشم بخاطر شرایط کرونا من الان دو ماه تقریبا برگشتم ایران و یه سری از دوستان میگن که بجز ایمیلی که برا سفارت ایران تو روسیه فرستادیم (که برا گرفتن اجازه خروج باید این ایمیل رو حتما میفرستادم) ، باید وارد سایت میخک بشم و یه سری مدارک آلود کنم که بتونم دوباره برگردم روسیه ، اگه میشه یکم راهنمایی کنید که تو سایت میخک باید چه اطلاعاتی رو اپلود کنم ممنون

 • سلام من میخواستم برای خرید یه دستگاهی به روسیه سفر کنم ایا راه حلی برای سفر به روسیه داره چون ویزا صادر نمیکنن؟

 • سلام، من مدیر فروش و مدیر بازاریابى یک شرکت خصوصى بسیار بزرگ و معتبر هستم که از قبل از انقلاب فعالیت دارد و بالاى ۱۰ سال در این سمت مشغول به کار هستم. شرکت در جهت بازاریابى جهت واردات و صادرات به روسیه از من خواسته که ویزاى تجارى روسیه رو ، پس از باز شدن سفارت اقدام کنم. لطفا در صورت باز شدن سفارت اطلاع رسانى فرمایید که صفر تا صد کار رو با مجموعه محترم شما انجام دهیم. در آخر، ایمیل من هک شده، خبر رو از طریق واتساپ اطلاع رسانى فرمایید 🙏🙏👍

  • سلام؛ در رابطه با بازگشایی سفارت میتونید از سایتمون پیگیر اخبار بازگشایی باشید؛ تیم ویزالند خدمات اخذ ویزای تجاری روسیه رو فعلا ارائه نمیده.

 • سلام و درود فراوان برشما؛۱ آیا این روزها امکان گرفتن ویزای توریستی وجود دارد؟ ( یکی از دوستان بنده در روسیه گفتند پرواز شرکت ترکیش ایر از ترکیه برقرار شده است) ۲ باتوجه به قیمت بالای دلار و اختلاف حدود ۷۰ دلاری گرفتن ویزا توسط آژانس مسافرتی، آیا امکان مراجعه شخصی برای گرفتن ویزای تک نفره وجود دارد؟ ۳ با جستجو در سایت های اینترنتی فروش بلیط، در حال حاضر فروش از مقصد ایران انجام میشود اما با مراجعه به آژانس ها فقط بلیط با خطوط قطری ارایه می شود که اختلاف قیمت زیادی با سایر خطوط دارد، آیا به سایت های خارجی اینترنتی نمی‌توان همچون گذشته اعتماد کرد؟ ۴ از آژانس های مسافرتی سوال کردیم گفتند با ویزای توریستی یک بار ترددبه تمام نقاط روسیه میتوان سفر کرد،در پاسخ به سوالات فرمودید به کالینگراد نمی توان سفر کرد، برای سفر به تمام نقاط چه ویزایی را باید گرفت؟ ۵ آیا امکان صدور ویزا برای ۲۰ روز یا سه هفته برای بازدید بهتر وجود دارد؟ ( البته با رزو هتل و بلیط رفت و برگشت) ۶ در قسمت( کدام سفارتخانه ها در حال حاضر مشغول به کار هستند) آدرس چند وبسایت را در متن قرار داده بودید که با کلیک بر آنها صفحات باز نشدند، سپاس گذار خواهم شد اگر راهنمایی بفرمایید پیشاپیش بیشترین برترین ها را برای شما آرزومندم با تقدیم احترام

  • سلام؛ متاسفانه به علت بسته بودن سفارت، ویزا اعطا نمیشه.پرواز ترکیش ایر هم از ترکیه هستش و مرز ترکیه در حال حاضر برای ایرانی ها بسته هستش. ویزا ها باید از طریق کارگزاری ای که رجیستر سفارت هستش وارد سفارت بشه و دور از انتظار هستش که سفارت روسیه به طور انفرادی ویزا اعطا کنه و باید از طریق کارگزاری اقدام بشه. متاسفانه هیچ پروازی بجز قطر ایرویز از ایران انجام نمیشه باقی پرواز ها فقط روی سایت باز هستن. برای سفر به تمام نقاط روسیه ویزا ای وجود نداره و برای کالینگراد باید ویزای جداگانه ای دریافت کنید. برای ویزای توریستی خیر اما برای ویزای تجاری ممکنه بتونید بیشتر بمونید.

  • سلام؛ اگر اقامت یا ویزای بلند مدت تحصیلی یا کاری یک کشور رو نداشته باشید امکان سفر به هیچ کشوری به صورت توریستی رو نخواهید داشت.

 • با سلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم میزان تمکن مالی برای ویزای کار در روسیه چقدره ؟ و آیا به روبل هست یا دلار ؟

 • درود بر شما ۱.آیا میشه با ماشین شخصی هم رفت روسیه؟ ۲ . اگر بخوام خودم اقدام ب گرفتن ویزا کنم باید از کجا شروع کنم؟ آیا حتما باید از آژانس اقدام کنم؟

  • با سلام؛ برای سفر به روسیه از ایران در حال حاضر نیازی به تعهد به بازگشت نیست و شما میتونید با اخذ ویزای روسیه به این کشور سفر کنید.

 • سلام
  شما در اول گفتین ویزای توریستی روسیه فقط!!!!! بصورت گروهی داده میشود!!!!!!!!!!
  ولی بعد گفتین بصورت تکی هم میشود!!!!!!
  حال اگه بخواهیم به صورت تکی اقدام کنیم شانسمون برای دریافت ویزا کم میشه؟

 • سلام خسته نباشید
  من قصد سفر به کشورهای قفقاز واز اونجا به روسیه رو دارم واین کار دونفری با دوچرخه می خوایم انجام بدیم می خواستم بدونم برای سفر های این جوری ویزا صادر می کنن یا نه

 • سلام؛ با ویزای تک نفره روسیه به غیر از مسکو از شهرهای دیگه هم بازدید داشت؟ مثلا از مسکو رفت سنت پترزبورگ؟

 • سلام خسته نباشید اگر ویزای تک روسیه رو بگیرم ولی هتل رزرو نکرده باشم میتونم ورود داشته باشم برای این یکی از دوستان اقامت روسیه دارن و به منزل ایشان برم ممنون از ویزالند

 • سلام خسته نه باشین یک سوال داشتم که آیا اتباع افغانستانی هم میتوانند از سفارت روسیه در ایران درخواست ویزای بدن ممنون

  • سلام؛ اگر اقامت دائم در ایران داشته باشید میتونید.اگر نه هم که برای انگشت نگاری حتما باید به دفتر خدمات ویزای روسیه در کشور خودتون مراجعه کنید.

 • سلام،اجازه سفر به کالینگراد برای ایرانی ها،سفارت روسیه صادر میکنه؟و اینکه میتونم بصورت شخصی خودم به سفارت مراجعه کنم یا حتما باید از طریق تور باشه؟

  • سلام
   اول اینکه با ویزای توریستی نمیتونید به شهری غیر از مسکو و سنت پترزبورگ برید. برای اگر هم تابحال ویزای روسیه رو دریافت نکرده باشید، مثلا ویزای تجاری یا کاری روسیه رو دریافت نکرده باشید، به شما اجازه ورود به کالینگراد رو نخواهند داد.

 • سلام . خسته نباشید .
  من برای رفتن به پاریس دارم از راه مسکو اقدام میکنم و قراره به مسکو برم و از اونطرف برم پاریس..
  خواستم بدونم جواب ویزای ترانزیت چقدر طول میکشه؟؟ هزینه داره؟؟ و اینکه خودم میتونم اقدام کنم یا باید از طریق اژانسها اقدام کنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.