اخذ ویزای روسیه نیاز به ثبت اطلاعات بیومتریک ندارد! اما برای ارائه درخواست و مدارک  ویزا باید وقت سفارت روسیه رزرو کنید! بدون رزرو وقت سفارت روسیه به هیچ عنوان نمی‌توانید درخواست ویزای این کشور را ثبت کنید. وقت سفارت روسیه مصاحبه ندارد و شما فقط برای ارائه مدارک به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید. رو‌ش‌های مختلفی برای رزرو وقت سفارت روسیه وجود دارد که شما می‌توانید بسته به شرایط خودتان از آنها استفاده کنید! 

نحوه رزرو وقت سفارت روسیه

از آنجاییی که فرم درخواست ویزای روسیه آنلاین است و باید قبل از رزرو وقت سفارت این کشور پر شود، نحوه رزرو نوبت سفارت روسیه نیز به شرایط خودتان باز می‌گردد! زیرا در پایان فرم درخواست ویزا از شما درخواست می‌شود که دفتر خدمات ویزا یا کنسولگری که قصد دارید در آن پرونده خود را تشکل دهید را انتخاب نمایید. بر همین اساس روسیه در شهر‌های تهران، اصفهان و رشت کنسولگری دارد و خدمات ویزا ارائه می‌دهد! بر اساس شرایط خودتان می‌توانید هر کدام از این شهر‌ها را انتخاب کنید.

بعد از پر کردن فرم درخواست ویزای روسیه میتوانید از لینکهای زیر برای خودتان وقت سفارت رزرو کنید.

  • لینک رزرو وقت سفارت از سفارتخانه تهران
  • لینک رزرو وقت سفارت از کنسولگری اصفهان
  • لینک رزرو وقت سفارت از کنسولگری رشت

کارگزاری سفارت روسیه در تهران Interlink

کارگزاری سفارت روسیه در ایران شرکت Interlink است که در زمینه ثبت اطلاعات بیومتریک و اخذ مدارک و ارسال آن به سفارت فعالیت می‌کند. از آنجایی که برای درخواست ویزای روسیه حتما باید از طرف یک شرکت یا شهروند روسی دعوتنامه رسمی داشته باشید به همین دلیل شرکت اینترلینک وظیفه دارد علاوه بر ثبت اطلاعات انگشت نگاری نقش اسپانسر شما را هم بازی کند. از طرفی این شرکت خدماتی نظیر درخواست ویزا فوری، وقت سفارت VIP، پر کردن فرم درخواست ویزا، عکس، اسکن و… را ارائه می‌دهد که کمک می‌کند تا درخواست ویزای روسیه آسان‌تر و سریعتر انجام شود.

وقت فوری، عادی یا VIP سفارت روسیه

اگر باید خودتان را خیلی سریع به کشور روسیه برسانید بهتر است اقدام به رزرو وقت سفارت روسیه به صورت فوری کنید! وقت سفارت فوری روسیه در اصل همان نوبت VIP این کشور است! وقت VIP سفارت روسیه در تهران به شما اجاره می‌دهد که با پرداخت هزینه 50 دلاری هر زمان و بدون رزرو وقت سفارت به دفتر این کارگزاری مراجعه و اقدام به ثبت درخواست ویزای خود کنید! با وقت VIP سفارت روسیه علاوه بر اینکه دیگر نیازی به رزرر نوبت از قبل نخواهید داشت از شما در سالن جدا، شیک همراه با محیطی آرام توسط نوشیدنی‌های سرد و گرم پذیرایی می‌شوید. وقت سفارت عادی روسیه به شما اجازه می‌دهد تا طی مدت 5 تا 7 روز کاری در دفتر کارگزاری این کشور حاضر شده و درخواست خود را ثبت نمایید.

خدمات غیر حضوری سفارت روسیه، با پست ویزا بگیرید!

از انجایی که ایرانیان برای سفر به روسیه و اخذ ویزای این کشور نیاز به ثبت اطلاعات بیومتریک خود ندارد، می‌توانند از خدمات غیر حضوری درخواست ویزا استفاده کنند و مدارک مورد نیاز ویزای روسیه را به وسیله پست یا پیک به دفتر کارگزاری این کشور راسال نماییند! بعد از ارسال مدارک به آدرس این شرکت و پرداخت هزینه‌های آن پرونده شما شروع به ثبت شدن و ارسال به سفارت می‌شود.

هزینه وقت سفارت روسیه

رزرو وقت سفارت روسیه رایگاه است، اما کارگزاری این کشور برای خدماتی که ارائه می‌دهد از شما هزینه دریافت می‌کند. برای مثال هزینه ارائه خدمات و ثبت درخواست ویزای شما توسط کارگزاری ایترلینک 30 دلار می‌باشد که در روز مراجعه از شما به صورت نقدی و به ارز دلار دریافت می‌شود. توجه داشته باشید که تمامی هزینه‌های خدمات اضافی که در این کارگزاری پرداخت می‌کنید از هزینه خدمات 30 دلاری این شرکت جداست و در هر حالت این هزنیه باید پرداخت شود.

سایر هزینه‌های خدمات کارگزاری سفارت روسیه را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

خدمات هزینه
پر کردن فرم درخواست 5 دلار (هر صفحه)
عکس 5 دلار
فتوکپی 1 دلار (هر صفحه)
وقت سفارت عادی رایگان
وقت سفارت VIP (فوری) 50 دلار
پیگیری وضعیت ویزا با اس‌ام‌اس 2 دلار
ارسال مدارک درب منزل و دفترکار 5 دلار (مراکز استان‌ها) / 10 دلار (سایر شهر‌ها)
تکمیل فرم درخواست ویزای الکترونیکی 17 دلار
درخواست ویزای غیر حضوری 15 دلار (برای هرپاسپورت)

مدارک لازم برای وقت سفارت روسیه

تنها مدرکی که برای وقت سفارت روسیه نیاز دارید شماره پاسپورتتان است. البته در روز مراجعه به سفارت باید تمامی مدارک مورد نیاز ویزای روسیه به همراه فرم رخواست ویزای این کشور که پر و امضا کرده اید را به همراه خود داشته باشید و به کارگزاری تحویل دهید.

لغو یا تغییر وقت سفارت روسیه

برای تغییر یا لغو نوبت سفارت روسیه در تهران باید با دفتر کارگزاری این کشور تماس بگیرید و این کار را انجام دهید. در صورتی که نوبت خود را مستقیم از طریق درگاه سفارت روسیه در ایران رزرو کرده‌اید می‌توانید از همان صفحه و به وسیله حساب کاربریتان نوبت سفارت را لغو یا تغییر دهید. این کار 2 یار بیشتر و حداکثر 48 ساعت قبل از تاریخ رزرو شده امکان پذیر است. 

نکات وقت سفارت روسیه

  • با اینکه وقت سفارت VIP (فوری) سفارت روسیه نیاز به رزرو ندارد ولی باز هم قبل از مراجعه با شماره‌هایی که برای این موضوع اختصاص داده شده‌اند حضورتان در دفتر کارگزاری را اعلام کنید.
  • در روز وقت سفارت روسیه از شما اطلاعات بیومتریک دریافت نمی‌شود.
  • تمامی هزینه‌هایی که برای خدمات کارگزاری ایتر لینک پرداخت می‌کنید جدا از هزینه 30 دلاری خدمات این شرکت است.
  • سعی کنید در روز مراجعه به سفارت اشیا الکتریکی مثل تلفن همراه، ساعت‌ هوشمند و هر نوع شیئی نوک تیز مثل چاغو به همراه خود نداشته باشید.

ساعات روز‌های کاری سفارت و کارگزاری روسیه

مرکز ویزای روسیه از روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:15 صبح تا 14:30 عصر خدمات ارائه می‌دهد. البته برای افرادی که می‌خواند از خدمات وقت سفارت VIP استفاده کنند ساعت مراجعه تا 5 عصر افزایش پیدا کرده است.

تمامی سفارتخانه‌های روسیه در ایران نیز از روز یکشنبه تا پنجشنبه از ساعات 9 صبح تا 16 عصر خدمات ارائه می‌دهند.

  • آدرس و تلفن کارگزاری سفارت روسیه در تهران:

آدرس: تهران، خیابان الهیه، ساختمان نماد الهیه، واحد 209، مرکز ویزای روسیه، ایرسا تجارت سایا رایا

تلفن: 02126353930        ایمیل: tehran@interlinkservice.ru

  • آدرس و تلفن سفارتخانههای روسیه در ایران:

سفارتخانه تهران: خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 39

کنسولگری اصفهان: خیابان چهارباغ پایین، کوچه مسجد سرخی، پلاک 11

کنسولگری رشت: پل عراق، خیابان پاسداران، پلاک 82، روبروی بیمارستان ولی عصر (عج)

سوالات متداول وقت سفارت روسیه

1. آیا وقت سفارت روسیه به صورت فوری هم صادر می‌شود؟

وقت سفارت روسیه VIP همان وقت سفارت فوری است و شما می‌توانید بدون رزرو وقت سفارت با کراجعه حضوری به دفتر کارگزاری اینترلینک درخواست ویزای خود را ثبت کنید.

2. کارگزاری روسیه در ایران چه نام دارد؟

کارگزاری سفارت روسیه در ایران اینتر لینک است که وظیفه دارد درخواست ویزای شما را ثبت  و به سفارت این کشور ارسال نماید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر