ویزای توریستی ژاپن

درخواست ویزای توریستی ژاپن باید از طرف شخص متقاضی و یا نماینده قانونی ایشان به سفارت این کشور در تهران ارائه شود. گردش حساب و تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای ژاپن هستند. حدودا ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که در صورت ویزا شدن، ویزای شما برای مدت زمان ۳ ماه معتبر می‌باشد. در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، هیچ توضیحی مبنی بر علت ریجکتی به شما داده نمی‌شود و برای درخواست مجدد باید ۶ ماه صبر کنید! توجه داشته باشید که به هیچ عنوان درخواست ویزای خود را از طریق ایمیل و یا نمابر ارسال نکنید و برای درخواست ویزا حتما حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی ژاپن

شرایطی که در ادامه برای اخذ ویزای ژاپن می‌خوانید، در هیچ جایی ثبت نشده است و براساس تجربیات کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌شود. شرایط اخذ ویزای ژاپن به شرح زیر می‌باشد:

۱. گردش حساب:

برای درخواست ویزای ژاپن، گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضیان مورد نیاز است. گردش حساب باید به زبان لاتین صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب متقاضیان نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای ژاپن خواهید داشت. توجه داشته باشید که گردش حساب ویزای ژاپن تا ۵ روز پس از صدور معتبر می‌باشد.

۲. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای ژاپن باید به دلار صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. حداقل مبلغ تمکن مالی ویزای ژاپن، ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان برای هر نفر می‌باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن باید توسط دارالترجمه رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای توریستی ژاپن حتما باید به تائیدیه دادگستری و امور خارجه برسند و این تائیدیه برای ۳ ماه معتبر می‌باشد. چک لیست مدارک ویزای توریستی ژاپن به شرح زیر می‌باشد:

📑 اصل گذرنامه متقاضی با بیشتر از ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ژاپن

📑 ۱ قطعه عکس ۴.۵x۴.۵ با پس زمینه سفید

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار متقاضی

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

📑 برنامه سفری (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

📑 گردش حساب ۳ ماهه آخر و تمکن مالی

هزینه درخواست ویزای توریستی ژاپن

در صورتی که از طریق تورهای گروهی ژاپن برای دریافت ویزا اقدام کنید، هزینه اخذ ویزا با هزینه‌های تور از شما گرفته می‌شود. اما اگر درخواست ویزای انفرادی ژاپن داشته باشید، باید مبلغ 600 هزار تومان به سفارت این کشور پرداخت کنید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

20227026 33143000

نحوه اقدام برای درخواست ویزای توریستی ژاپن

برای درخواست ویزای توریستی ژاپن، شخص متقاضی به همراه مدارک درخواستی باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کند. در صورتی که متقاضی اصلی به هردلیلی نتواند به سفارت مراجعه کند، نماینده قانونی ایشان می‌تواند به جای ایشان در سفارت ژاپن حضور داشته باشد. 

  • از تاریخ 6 ژوئن (16 خرداد) متقاضیان ویزای توریستی ژاپن دیگر نیازی به رزرو وقت سفارت ژاپن ندارند و می‌توانند بدون نوبت درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهند.

مدت اعتبار ویزای توریستی ژاپن + مدت زمان جوابدهی

ویزای توریستی ژاپن پس از صدور برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است. حدود ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست نیز جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که برای دریافت حتما باید شخص متقاضی به سفارت ژاپن مراجعه کند.

دلایل ریجکت ویزای توریستی ژاپن + شرایط رفع ریجکتی

ویزای ژاپن رفع ریجکتی ندارد و در صورتی که درخواست ویزای توریستی شما رد شود، به هیچ عنوان دلیل ریجکتی برای شما مشخص نمی‌شود. همچنین در صورت ریجکتی ویزای ژاپن تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید.

آدرس و تلفن سفارت ژاپن در ایران

سفارت ژاپن در ایران در آدرس تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک ۱۶۲ واقع شده است. در صورت نیاز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۶۶۰۷۱۰ تماس بگیرید. توجه داشته باشید که برای درخواست ویزا باید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ باید به بخش کنسولی سفارت ژاپن مراجعه کنید.

نگاه کلی به اخذ ویزای توریستی ژاپن

  • برای درخواست ویزای توریستی ژاپن شخص متقاضی باید به همراه اصل مدارک به سفارت این کشور مراجعه کند. در صورتی که ایشان نتواند شخصا به سفارت مراجعه کند، نماینده قانونی ایشان می‌تواند درخواست ایشان را تحویل سفارت کند.
  • گردش حساب ۳ ماه آخر و تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای توریستی ژاپن می‌باشد.
  • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و توسط دادگستری و امورخارجه به تائیدیه برسد.
  • مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای توریستی ژاپن ۵ روز کاری می‌باشد و این ویزا برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است.
  • هزینه درخواست ویزای توریستی ژاپن 600 هزار تومان می‌باشد که این هزینه باید نقدا در سفارت پرداخت شود.
  • در صورتی که با درخواست شما موافقت نشود، هیچ توضیحی در رابطه با دلایل ریجکتی به شما داده نمی‌شود و برای درخواست ویزا باید ۶ ماه صبر کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر