درخواست ویزای توریستی ژاپن باید از طرف شخص متقاضی و یا نماینده قانونی ایشان به سفارت این کشور در تهران ارائه شود. گردش حساب و تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای ژاپن هستند. حدودا ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که در صورت ویزا شدن، ویزای شما برای مدت زمان ۳ ماه معتبر می‌باشد. در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، هیچ توضیحی مبنی بر علت ریجکتی به شما داده نمی‌شود و برای درخواست مجدد باید ۶ ماه صبر کنید! توجه داشته باشید که به هیچ عنوان درخواست ویزای خود را از طریق ایمیل و یا نمابر ارسال نکنید و برای درخواست ویزا حتما حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای توریستی ژاپن

📌 مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن

📌 هزینه درخواست ویزای توریستی ژاپن

📌 نحوه اقدام برای درخواست ویزای توریستی ژاپن

📌 مدت اعتبار ویزای توریستی ژاپن + مدت زمان جوابدهی

📌 دلایل ریجکت ویزای توریستی ژاپن + شرایط رفع ریجکتی

📌 آدرس و تلفن سفارت ژاپن در ایران

📌 نگاه کلی به اخذ ویزای توریستی ژاپن

شرایط اخذ ویزای توریستی ژاپن

شرایطی که در ادامه برای اخذ ویزای ژاپن می‌خوانید، در هیچ جایی ثبت نشده است و براساس تجربیات کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌شود. شرایط اخذ ویزای ژاپن به شرح زیر می‌باشد:

۱. گردش حساب:

برای درخواست ویزای ژاپن، گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضیان مورد نیاز است. گردش حساب باید به زبان لاتین صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب متقاضیان نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای ژاپن خواهید داشت. توجه داشته باشید که گردش حساب ویزای ژاپن تا ۵ روز پس از صدور معتبر می‌باشد.

۲. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای ژاپن باید به دلار صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. حداقل مبلغ تمکن مالی ویزای ژاپن، ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان برای هر نفر می‌باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن باید توسط دارالترجمه رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای توریستی ژاپن حتما باید به تائیدیه دادگستری و امور خارجه برسند و این تائیدیه برای ۳ ماه معتبر می‌باشد. چک لیست مدارک ویزای توریستی ژاپن به شرح زیر می‌باشد:

📑 اصل گذرنامه متقاضی با بیشتر از ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ژاپن

📑 ۱ قطعه عکس ۴.۵ * ۴.۵ با پس زمینه سفید

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار متقاضی

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

📑 برنامه سفری (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

📑 گردش حساب ۳ ماهه آخر و تمکن مالی

هزینه درخواست ویزای توریستی ژاپن

در صورتی که از طریق تورهای گروهی ژاپن برای دریافت ویزا اقدام کنید، هزینه اخذ ویزا با هزینه‌های تور از شما گرفته می‌شود. اما اگر درخواست ویزای انفرادی ژاپن داشته باشید، باید مبلغ ۳۹۵،۰۰۰ تومان به سفارت این کشور پرداخت کنید.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای توریستی ژاپن

برای درخواست ویزای توریستی ژاپن، شخص متقاضی به همراه مدارک درخواستی باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کند. در صورتی که متقاضی اصلی به هردلیلی نتواند به سفارت مراجعه کند، نماینده قانونی ایشان می‌تواند به جای ایشان در سفارت ژاپن حضور داشته باشد. توجه داشته باشید که برای مراجعه به سفارت ژاپن نیازی به تعیین وقت قبلی نیست.

مدت اعتبار ویزای توریستی ژاپن + مدت زمان جوابدهی

ویزای توریستی ژاپن پس از صدور برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است. حدود ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست نیز جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که برای دریافت حتما باید شخص متقاضی به سفارت ژاپن مراجعه کند.

دلایل ریجکت ویزای توریستی ژاپن + شرایط رفع ریجکتی

در صورتی که درخواست ویزای توریستی شما رد شود، به هیچ عنوان دلیل ریجکتی برای شما مشخص نمی‌شود. در صورتی که درخواست ویزای توریستی ژاپن داشته باشید، تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید.

آدرس و تلفن سفارت ژاپن در ایران

سفارت ژاپن در ایران در آدرس تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک ۱۶۲ واقع شده است. در صورت نیاز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۶۶۰۷۱۰ تماس بگیرید. توجه داشته باشید که برای درخواست ویزا باید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ باید به بخش کنسولی سفارت ژاپن مراجعه کنید.

نگاه کلی به اخذ ویزای توریستی ژاپن

 • برای درخواست ویزای توریستی ژاپن شخص متقاضی باید به همراه اصل مدارک به سفارت این کشور مراجعه کند. در صورتی که ایشان نتواند شخصا به سفارت مراجعه کند، نماینده قانونی ایشان می‌تواند درخواست ایشان را تحویل سفارت کند.

 • گردش حساب ۳ ماه آخر و تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای توریستی ژاپن می‌باشد.

 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و توسط دادگستری و امورخارجه به تائیدیه برسد.

 • مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای توریستی ژاپن ۵ روز کاری می‌باشد و این ویزا برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است.

 • هزینه درخواست ویزای توریستی ژاپن ۳۹۵،۰۰۰ تومان می‌باشد که این هزینه باید نقدا در سفارت پرداخت شود.

 • در صورتی که با درخواست شما موافقت نشود، هیچ توضیحی در رابطه با دلایل ریجکتی به شما داده نمی‌شود و برای درخواست ویزا باید ۶ ماه صبر کنید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 7 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۲ دیدگاه ها

 • سلام، برای ویزای توریستی مدارک کامل باشد، ویزا داده میشه یا احتمال اینکه باز ریجکت بشه است؟ یک قسمت دارد برنامه سفر کامل باید ذکر بشه، مشکلی که است تا ویزا گرفته نشه ادم نمی تونه دقیق برای سفر برنامه ریزی کند یا توری تهیه کند.این قسمت حتما باید ریز به ریز ذکر بشه یا به صورت کلی است؟

  • سلام؛ اگر قصد سفر با تور گروهی رو داشته باشید که خیر، نیازی نیست که برنامه سفر داشته باشید و برنامه سفر شما همون برنامه تور شماست. اما اگر بخواید به تنهایی سفر کنید باید برای تک تک روزهای سفرتون برنامه داشته باشید؛ که واچر هتل و بلیط قطعی برگشتتون هم همون برنامه سفرتون به حساب میاد

 • سلام من فول تایم ارتیست هستم و شغلم سالهاست نقاشیه و زیر نظر جایی کار نمیکنم چطوری میتونم مدارک شغلی نشان بدم؟

 • سلام ببخشید من میخواهم ویزایه توریستیه ژاپن را فراهم کنم
  داخل مدارک مورد نیاز گواهی اشتقال به کار نیاز دارد من مغازه دار هستم و شغلم ازاد هست باید چیکار بکنم

  • سلام؛ شما باید ترجمه پروانه‌ی بهره داری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه رو به سفارت ارائه بدید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.