کرونا و ویزای انگلستان | باز شدن VAC انگلستان از ۵ مرداد ماه

از تاریخ ۵ مرداد ماه ۹۹ (۲۶ جولای ۲۰۲۰) دفتر خدمات ویزای انگلستان در تهران باز بوده و خدمات اخذ ویزای انگلستان، به متقاضیان انواع ویزای انگلیس ارائه خواهد شد.

 • متقاضیانی که وقت سفارت انگلستان آن‌ها در ایام شیوع کرونا لغو گردیده، برای تنظیم وقت سفارت جدید با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. در نظر داشته باشید که قرار ملاقات جدید با توجه به زمان قرار ملاقات قبلی شما تنظیم خواهد شد. پس منتظر تماس سفارت باشید.

 • متقاضیانی که بعد از تاریخ ۵ مرداد ماه، قصد ثبت درخواست ویزای انگلیس در سایت سفارت بریتانیا را دارند، می‌توانند، وقت ملاقات خود را برای تاریخ‌های موجود در تقویم سفارت، ثبت نمایند.

برای دریافت ویزای انگلیس، ابتدا باید در سایت سفارت این کشور، حساب کاربری ایجاد کرده و نوع ویزای دریافتی خود را مشخص کنید. پس از تعیین نوع ویزای درخواستی، فرم درخواست ویزای را به صورت آنلاین تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم، باید هزینه ویزای مورد نظر را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه درخواست ویزا، شما باید زمان و تاریخ وقت سفارت ویزای انگلیس خود را تعیین کنید. 
در وقت سفارت ویزای انگلیس شما هیچ مصاحبه‌ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در سفارت انگلیس حاضر می‌شوید. توجه داشته باشید که شما در هر دفتری از سفارت انگلیس که حضور پیدا کنید، مدارک‌تان در دفتر ابوظبی کشور امارات بررسی خواهد شد. پس با این تفاسیر، هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد.

کلیه متقاضیان ویزای انگلیس با سن بین ۱۴ تا ۷۹ سال نیاز به انگشت نگاری دارند. کودکان زیر ۱۴ سال باید به همراه پدر و مادر خود در دفاتر انگشت نگاری حضور پیدا کنند ولی از آن ها انگشت نگاری نمی‌شود. مدت زمانی که برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای انگلیس صرف می‌کنید، چیزی حدود نیم ساعت می‌باشد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 هزینه وقت سفارت انگلیس

📌 وقت سفارت انگلیس در تهران

📌 وقت فوری سفارت انگلستان در تهران

📌 وقت سفارت انگلیس در دبی

📌 وقت سفارت انگلیس در استانبول

📌 وقت سفارت انگلیس در آنکارا

📌 مدارک لازم برای وقت سفارت انگلیس

📌 بازگشایی سفارت انگلیس در تهران

هزینه وقت سفارت انگلیس

هزینه وقت سفارت ویزای انگلیس، به صورت آنلاین در سایت سفارت انگلیس پرداخت می‌شود. زمانی که در سفارت انگلیس حضور پیدا می‌کنید، نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای نیست و فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید حضور پیدا کنید. هزینه وقت سفارت انگلیس به شرح زیر می‌باشد.

اعتبار ویزا دفتر تهران دفتر خارج از ایران
۶ ماهه ۳۰۰ دلار ۲۸۰ دلار
۲ ساله ۸۰۰ دلار ۷۲۰ دلار
۵ ساله ۱,۳۰۰ دلار ۱,۲۸۰ دلار
۱۰ ساله ۱,۵۰۰ دلار ۱,۴۸۰ دلار

وقت سفارت انگلیس در تهران

برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای انگلیس، نیازی نیست به کشورهای اطراف مراجعه می‌کنید و می‌توانید در شهر تهران این کار را انجام دهید. هزینه وقت سفارت انگلیس در تهران معمولا ۲۰ دلار از دفاتر خارج از کشور بیشتر است. پس از انگشت نگاری ویزای انگلیس در تهران، جواب ویزای شما به همراه مدارک در یک پاکت به آدرس شما ارسال می‌شود.

وقت فوری سفارت انگلستان در تهران

وقت فوری سفارت انگلستان در تهران وجود ندارد. شما هر زمانی که در سایت سفارت انگلیس درخواست خود را ارسال می‌کنید، برای حضور در دفتر تهران، دو هفته بعد برای شما قرار ملاقات تعیین می‌شود. برای حضور در تهران باید به آدرس تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری (بیست و هفتم)، ساختمان شماره ۱۱، طبقه اول، دفتر VFSGlobal مراجعه نمائید.

وقت سفارت انگلیس در دبی

سفارت انگلیس در دبی، طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌کند. پس از پرداخت هزینه در حساب کاربری‌تان در سایت سفارت انگلیس، می‌توانید دفتر دبی را برای تحویل مدارک و انگشت نگاری انتخاب کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای حضور در دفتر، حتما باید ویزای کشور امارات را دریافت کنید. برای حضور در دفتر انگشت نگاری ویزای انگلیس در دبی، باید به آدرس WAFI Mall, Level 3, Falcon, Phase 2, Umm Hurair 2 – Dubai – UAE مراجعه نمائید.

وقت سفارت انگلیس در استانبول

برای حضور در دفتر انگشت نگاری ویزای انگلیس در استانبول، نیازی به اخذ ویزای کشور ترکیه نیست. شما می‌توانید از امکان اولویت سفارت انگلیس در استانبول استفاده کنید و وقت فوری سفارت انگلیس دریافت کنید. هر زمانی که پرداختی ویزای انگلیس خود را انجام دهید، روز بعدی آن می‌توانید در دفتر انگشت نگاری ویزای انگلیس در استانبول حضور داشته باشید. برای حضور در دفتر انگشت نگاری استانبول باید به آدرس Meşrutiyet Caddesi No 34, Tepebaşı Beyoglu, ۳۴۴۳۵ Istanbul, Turkey مراجعه کنید.

وقت سفارت انگلیس در آنکارا

خدمات کنسولی ویزای انگلیس در آنکارا، زیر نظر شرکت World Bridge می‌باشد. متقاضیان ویزای انگلیس کل روز های هفته، به جز شنبه‌ها و یک شنبه‌ها می‌توانند برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای انگلیس خود، به این دفتر مراجعه کنند. برای حضور در دفتر انگشت نگاری ویزای انگلیس در آنکارا باید به آدرس Şehit Ersan Caddesi 46/A, Çankaya, Ankara, Turkey مراجعه نمائید. شما هر زمانی که هزینه ویزای انگلیس خود را پرداخت کنید، در روز بعدی می‌توانید در سفارت انگلیس در آنکارا حضور داشته باشید.

مدارک لازم برای وقت سفارت انگلیس

زمانی که برای انگشت نگاری ویزای انگلیس به یکی از دفاتر خدمات کنسولی ویزای این کشور در تهران، دبی و یا استانبول مراجعه می‌کنید، باید مدارک زیر را برای تحویل به افسران ویزا باید همراه داشته باشید. توجه داشته باشید که مدارک وقت سفارت انگلیس باید به زبان ولزی و یا انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند.

مدارک وقت سفارت انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه

📑 ۲ قطعه عکس رنگی

📑 رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

📑 تمکن مالی، گردش حساب و کلیه اسناد مالی

📑 گواهی اشتغال به کار (در صورت وجود)

📑 دعوت نامه معتبر (در صورت وجود)

📑 گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)

📑 سند ازدواج (در صورت وجود)

📑 پروانه کسب (در صورت وجود)

بازگشایی سفارت انگلیس در تهران

سفارت انگلستان، مجددا در شهریور سال ۱۳۹۴ با حضور فلیپ موند، وزیر امور خارجه بریتانیا، دوباره بازگشایی شد. بخش کنسولی و خدمات ویزا در سفارت انگلیس همچنان تعطیل می‌باشد و شما باید برای درخواست ویزای این کشور، به دفاتر شرکت‌های کارگزاری مراجعه کنید. شرکت VFSGLOBAL، ارائه دهنده خدمات ویزای انگلیس در ایران می‌باشد.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.5 از 34 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۳۸ دیدگاه ها

 • سلام روزتون بخیر
  اگر من اپلیکیشن فرمم را برای ویزای skilled workers تا سه هفته آینده تکمیل کنم زودترین نوبت سفارت در تهران که برای من میتوانید بگیرید کی هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • سلام من پذیرش دانشکاه و فرمهای تمکن مالی را تهیه کردم و نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارم و cast no را دریافت
  کردم بعضی ها میگویند باید تمکن مالی را جهت رد نشدن باید از بانکهای پارسیان و پاسارگارد بگیرید ایا صحت دارد

  • سلام؛ نه اصلا بانک مشخصی رو سفارت اعلام نکرده شما از هر بانکی گه گردش حساب و تمکن مالی خوبی دارید می تونید مدارک بانکی به سفارت ارائه بدید.

  • سلام؛ باید با شماره های دفتر تماس بگیرید به بخش ویزا وصل بشید مشاورین ما در خدمت شما هستن.

 • سلام برای پرداخت هزینه وقت سفارت انگلستان برای من تعیین کرده ۱۳۰دلار ….آیا این مبلغ برای یک نفر هست چون مسر و قرزندم نیز همراه من هستند….. پرداخت از طریقکارت های ویزا و مستر هست یا طریقه دیگه ای هم هست ؟ متشکرم

  • سلام؛
   این مبلغ برای هر نفر می باشد.
   دقت کنید اشتباهی نشده باشد.
   پرداخت از طریق مستر کارت امکان پذیر است.

 • سلام ساکن انگلستانم و به تازگى در ایران ازدواج کرده ام مخواهم براى همسرم دعوتنامه دیدار بفرستم لطفأ راهنماى ام نمایید چه مراحلى را باید انجام دهم تا بتوانم ویزاى دیدار براى همسرم بگیرم متشکرم

  • سلام؛
   شما باید برای ویزای پیوست به خانواده اقدام کنید.
   در غیر اینصورت انگلستان به سختی ویزا میده.

 • سلام الان تقریبا ۱۲ روزه سایت vfs برای تهران وقتی رو نمی ده.راه حلی داره؟ بنظرشما باز می شه یا بهتر کنسل کنم از ترکیه اقدام کنم؟

  • سلام؛ مشخص نیست. اما توصیه میکنم تا جایی که میتونید صبر کنید. چون از اون طرف هم مشخص نیست که مرز ترکیه کی باز میشه.

 • سلام و درود بر شما؛ جسارتا یک سوال داشتم امیدوارم راهنمایی کنید. تمامی مراحل اپلیکیشن فرم ویزای انگلیس را از طریق سایت انجام دادم – هزینه ۱۲۹$ هم پرداخت کردم … سپس منو هدایت میکنه به چندمرحله در سایت myappointment.vfsglobal.co.uk … در این سایت ۶ مرحله وجود دارد که تا مرحله سرویس service پیشرفت داریم ولی بعدش یک پیام میاد و امکان دسترسی به ادامه سایت و رسیدن به مرحله appointment رو نداریم. مراحل Location Details – Customer Details – Services GWE بخوبی انجام میگردد ولی سه مرحله بعدی یعنی : Documents – Appointment – Review&pay غیر فعال و ادامه میسر نیست …. و پیغام کووید ۱۹ میاد … امکان بررسی و پاسخ وجود دارد؟ ممنون

  • سلام؛ شاید یک مرحله رو اشتباه انجام دادید. اگر مایل هستید تماس بگیرید همکاران ما شما رو راهنمایی کنن.

 • با سلام.
  من برای ویزای توریستی فرم درخواست را در سایت uk.gov ثبت کردم و هزینه ویزا فی رو نیز پرداخت کردم و سپس به سایت vfs دایرکت شدم. پس از ثبت اطلاعات در vfs نتونیتم تعیین وقت کنم و از مرحله سه جلوتر برم. از طریق یکی از دوستان متوجه شدم که روزهای خاصی سایت باز هست برای تعیین وقت. ممکنه بفرمایید چه روزهایی سایت باز هست؟ و دیگر اینکه آیا باید تمام مدارک ترجمه شده رو اسکن کنم و در سایت vfs اپلود کنم قبل از تعیین وقت؟ این اجباری هست؟
  سوال سوم اینه که چرا توی پروفایل vfs من بعد از مرحله سوم این پیام رو زده که در کشور شما بدلیل کرونا خدمات ویزا انجام نمیشه؟؟ مگر سفارت انگلیس باز نشده از ۲۶ جولای؟؟

  • سلام؛ نیازی نیست مدارک رو اسکن کنید و می‌تونید در روزی که به سفارت مراجعه می‌کنید، مدارک رو دستی ببرید و تحویل بدید. فقط برخی روزهای خاص وقت سفارت در سایت سفارت انگلیس باز میشه و شما دائما باید سایت رو چک کنید. اگر هم بخواید ما میتونیم برای اواخر سپتامبر برای شما نوبت بگیریم.

 • سلام وقت بخیر.ببخشید تا ۱۵ روز اینده سفارت انگلستان باز میشه در ایران یا اینکه از ارمنستان اقدام کنیم

 • سلام و خسته نباشید.
  در مورد زمان بازشدن سفارت انگلیس در تهران و ارائه خدمات توسط VFS میتونید راهنمایی کنید؟
  ممنون

  • سلام؛ فعلا که اطلاعیه جدیدی مبنی بر زمان بازگشایی دفتر خدمات ویزای انگلستان منتشر نشده. اما همین صفحه ویزای انگلستان در سایت ویزالند رو دنبال کنید. هر خبر جدیدی باشه ما در این صفحه و یا در صفحه اینستاگرم ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام‌ ببخشید برای اینکه مدارک تحویل کنسولگری بدیم نوشتید که واچر هتل و بلیط رفت و برگشت باید بذشه ولی اگر قبول نکردن چی ؟

 • سلام، با سپاس از راهنماییهای شما، دختر من امسال دیپلم می گیرد و برای گرفتن پذیرش در رشته تئاتر از دانشگاههای انگلیس اقدام کرده. باید برای آدیشن حضوری ۱۵ آوریل انگلیس باشد و از دانشگاهها دعوتنامه دارد. آیا باید درخواست ویزای ویزیت کند یا دانشجویی؟ چقدر زودتر برای گرفتن وقت از کشور امارات اقدام کنیم بهتر است؟ ممنون

  • سلام
   باید ویزای تحصیلی بگیرید
   به نظرم که برین ارمنستان، ولی برای وقت کشورهای اطراف یک روز بعد هم وقت میدن.

  • سلام
   اگر خودتون بخواید اقدام کنید ۱۲۹ دلار
   و اگر بخواید از طریق ویزالند اقدام کنید ۲۷۰ دلار

  • سلام،
   ابتدا پذیرش بگیرید. بعد نسبت به هزینه‌ها در طول مدت اقامت، تا دو برابر تمکن مالی داشته باشید.

 • سلام خسته نباشید
  من و خواهر و برادرم ساکن انگلیس هستیم و مادرم ٣ بار با دعوتنامه امدن و یک فاصله ۴ ساله بینش افتاد و نیامدن .سوال من این هست که ایا امکان ردى ایشون باز هم هست؟
  مرسى از پاسخ

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.