اطلاعیه سفارت انگلستان

 • طبق اطلاعیه وی اف اس انگلیس، از تاریخ ۱۲ می ۲۰۲۴، دیگر هیچ‌گونه خدماتی در آدرس قبلی ارائه نخواهد شد و دفتر وی اف اس این کشور به آدرس زیر انتقال خواهد یافت: تهران، خیابان شریعتی، خیابان معلم، مجتمع تجاری مگاپارس، طبقه سیزدهم

برای دریافت ویزای انگلیس، ابتدا باید در سایت سفارت این کشور، حساب کاربری ایجاد کرده و نوع ویزای دریافتی خود را مشخص کنید. پس از تعیین نوع ویزای درخواستی، فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم، باید هزینه ویزای مورد نظر را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه درخواست ویزا، شما باید زمان و تاریخ وقت سفارت ویزای انگلیس خود را تعیین کنید. 
در وقت سفارت ویزای انگلیس شما هیچ مصاحبه‌ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در سفارت انگلیس حاضر می‌شوید. توجه داشته باشید که شما در هر دفتری از سفارت انگلیس که حضور پیدا کنید، مدارک‌تان در دفتر ابوظبی کشور امارات بررسی خواهد شد. پس با این تفاسیر، هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد.

کلیه متقاضیان ویزای انگلیس با سن بین ۱۴ تا ۷۹ سال نیاز به انگشت نگاری دارند. کودکان زیر ۱۴ سال باید به همراه پدر و مادر خود در دفاتر انگشت نگاری حضور پیدا کنند ولی از آن ها انگشت نگاری نمی‌شود. مدت زمانی که برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای انگلیس صرف می‌کنید، چیزی حدود نیم ساعت می‌باشد.

هزینه وقت سفارت انگلیس

هزینه وقت سفارت ویزای انگلیس، به صورت آنلاین در سایت سفارت انگلیس پرداخت می‌شود. زمانی که در سفارت انگلیس حضور پیدا می‌کنید، نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای نیست و فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید حضور پیدا کنید. هزینه وقت سفارت انگلیس به شرح زیر می‌باشد.

اعتبار ویزا دفتر تهران
۶ ماهه 350 دلار
۲ ساله 1000 دلار
۵ ساله 2000 دلار
۱۰ ساله 2500 دلار

وقت سفارت انگلیس در تهران

برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای انگلیس، نیازی نیست به کشورهای اطراف مراجعه می‌کنید و می‌توانید در شهر تهران این کار را انجام دهید. هزینه وقت سفارت انگلیس در تهران معمولا ۲۰ دلار از دفاتر خارج از کشور بیشتر است. پس از انگشت نگاری ویزای انگلیس در تهران، جواب ویزای شما به همراه مدارک در یک پاکت به آدرس شما ارسال می‌شود.

وقت فوری سفارت انگلستان در تهران

وقت فوری سفارت انگلستان در تهران وجود ندارد. شما هر زمانی که در سایت سفارت انگلیس درخواست خود را ارسال می‌کنید، برای حضور در دفتر تهران، دو هفته بعد برای شما قرار ملاقات تعیین می‌شود. برای حضور در تهران باید به آدرس تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری (بیست و هفتم)، ساختمان شماره ۱۱، طبقه اول، دفتر VFSGlobal مراجعه نمائید.

وقت سفارت انگلیس در دبی

سفارت انگلیس در دبی، طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌کند. پس از پرداخت هزینه در حساب کاربری‌تان در سایت سفارت انگلیس، می‌توانید دفتر دبی را برای تحویل مدارک و انگشت نگاری انتخاب کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای حضور در دفتر، حتما باید ویزای کشور امارات را دریافت کنید. برای حضور در دفتر انگشت نگاری ویزای انگلیس در دبی، باید به آدرس WAFI Mall, Level 3, Falcon, Phase 2, Umm Hurair 2 – Dubai – UAE مراجعه نمائید.

وقت سفارت انگلیس در استانبول

کارگزاری سفارت انگلستان در استانبول شرکت TLS است. شما می‌توانید از این کارگزاری وقت سفارت منعطف « Flexi Appointment» رزرو نمایید. وقت سفارت منعطف برای افرادی است که قصد دارند ساعات حضورشان در دفتر کارگزاری دست خودشان باشد. به این معنی که با پرداخت هزینه 1500 لیر ترکیه می‌توانید در ساعات کاری به صورت حضوری در هر روزی که تمایل داشتید اطلاعات بیومتریک خود را ثبت و مدارک خود را تحویل دفتر کارگزاری دهید.

وقت سفارت انگلیس در آنکارا

خدمات کنسولی ویزای انگلیس در آنکارا، زیر نظر شرکت World Bridge می‌باشد. متقاضیان ویزای انگلیس کل روز های هفته، به جز شنبه‌ها و یک شنبه‌ها می‌توانند برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای انگلیس خود، به این دفتر مراجعه کنند. برای حضور در دفتر انگشت نگاری ویزای انگلیس در آنکارا باید به آدرس Şehit Ersan Caddesi 46/A, Çankaya, Ankara, Turkey مراجعه نمائید. شما هر زمانی که هزینه ویزای انگلیس خود را پرداخت کنید، در روز بعدی می‌توانید در سفارت انگلیس در آنکارا حضور داشته باشید.

مدارک لازم برای وقت سفارت انگلیس

زمانی که برای انگشت نگاری ویزای انگلیس به یکی از دفاتر خدمات کنسولی ویزای این کشور در تهران، دبی و یا استانبول مراجعه می‌کنید، باید مدارک زیر را برای تحویل به افسران ویزا باید همراه داشته باشید. توجه داشته باشید که مدارک وقت سفارت انگلیس باید به زبان ولزی و یا انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند.

مدارک وقت سفارت انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • ۲ قطعه عکس رنگی
 • رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل
 • تمکن مالی، گردش حساب و کلیه اسناد مالی
 • گواهی اشتغال به کار (در صورت وجود)
 • دعوت نامه معتبر (در صورت وجود)
 • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
 • سند ازدواج (در صورت وجود)
 • پروانه کسب (در صورت وجود)

بازگشایی سفارت انگلیس در تهران

سفارت انگلستان، مجددا در شهریور سال ۱۳۹۴ با حضور فلیپ موند، وزیر امور خارجه بریتانیا، دوباره بازگشایی شد. بخش کنسولی و خدمات ویزا در سفارت انگلیس همچنان تعطیل می‌باشد و شما باید برای درخواست ویزای این کشور، به دفاتر شرکت‌های کارگزاری مراجعه کنید. شرکت VFSGLOBAL، ارائه دهنده خدمات ویزای انگلیس در ایران می‌باشد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر