اطلاعیه سفارت فرانسه

از 10 مرداد 1401 تمامی محدودیت‌های کرونایی سفر به فرانسه لغو شده و دارندگان ویزای این کشور دیگر ملزم به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود نخواهند بود.

وقت سفارت فرانسه، از طریق کارگزاری VFSGlobal در ایران تعیین می‌شود. زمان دقیق وقت سفارت فرانسه، دو روز پس از ارائه درخواست و برای ۱ ماه بعد مشخص می‌شود. ویزای فرانسه مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید.

گرفتن وقت سفارت فرانسه

برای تعیین وقت سفارت فرانسه، باید به سایت VFSGlobal مراجعه می‌کنید. پس از ورود به سایت وی اف اس گلوبال، کشور مبدا را ایران و کشور مقصد را فرانسه انتخاب کنید. پس از انتخاب تعیین وقت سفارت، یک آدرس ایمیل برای شما باز می‌شود. برای گرفتن وقت سفارت فرانسه، با فرمتی که برای شما تعیین شده است، باید به ایمیل مشخص شده درخواست خود را ارسال کنید. پس از یک و یا دو روز، زمان دقیق وقت سفارت برای شما مشخص می‌شود.

توجه داشته باشید که فرم درخواست ویزای فرانسه به صورت اینترنتی و در زمان تعیین وقت سفارت باید تکمیل شود. در صورتی که این فرم به اشتباه پر شود، درخواست ویزای شما از سوی افسران ویزای این کشور رد خواهد شد.

در صورتی که تمایل دارید ویزای قطعی فرانسه بگیرید می‌توانید در تور گروهی فرانسه شرکت کنید:

تور فرانسه

هزینه وقت سفارت فرانسه

قیمت وقت سفارت فرانسه در گروه مسافرتی ویزالند، 1 میلیون تومان می‌باشد. این هزینه، فقط برای گرفتن وقت سفارت فرانسه می‌باشد و هزینه‌های صندوق داخل سفارت، به عهده متقاضی می‌باشد که این هزینه، بسته به نوع ویزای درخواستی متقاضی متفاوت می‌باشد.

وقت سفارت فرانسه در تهران

در صورتی که در سایت وی اف اس گلوبال مبدا خود را ایران انتخاب کنید، برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به دفتر تهران مراجعه کنید. دفتر vfs فرانسه در تهران در آدرس میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع هروی، طبقه چهارم واقع شده است.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت فرانسه

برای حضور در سفارت فرانسه، با توجه به نوع ویزای انتخابی‌تان، باید یک سری مدارک ارائه کنید. با توجه به اینکه ویزای فرانسه مصاحبه ندارد، مدارک شما است که در اعطای ویزا به شما تاثیرگذار است. برای هر نوع ویزایی که درخواست می‌کنید، باید مدارک مخصوصی ارائه کنید. در اینجا، مدارک عمومی که باید برای هر نوع ویزای فرانسه ارائه کنید را، برای شما آورده‌ایم.

  • فرم درخواست ویزای فرانسه
  • گذرنامه فعلی متقاضی و پاسپورت های قبلی ایشان
  • رسید پرداخت هزینه های ویزا
  • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی و همراهان ایشان
  • اصل و کپی بیمه مسافرتی
  • گردش حساب و تمکن مالی
  • نامه اشتغال به کار
  • واچر هتل
  • ارائه اصل دعوت نامه (در صورت وجود)
  • ارائه اصل و ترجمه سند ازدواج

وقت سفارت فوری فرانسه در تهران

وقت سفارت فوری فرانسه فقط در یک صورت قابل دسترسی می‌باشد. زمانی که شما دارای دعوتنامه پزشکی باشید و یا در متن دعوت‌نامه خویشاوندی شما تاریخ سفر ذکر شده باشد، می‌توانید وقت فوری از سفارت فرانسه بگیرید و تا ۷ روز کاری بعد در این سفارت حضور داشته باشید.

سوالات متداول وقت سفارت فرانسه

در این قسمت، رایج‌ترین سوالات متقاضیان وقت سفارت فرانسه را برای شما آماده کرده‌ایم.

۱. تاریخی که برای وقت سفارت‌ام شرکت VFS تعیین کرده، با تاریخ سفرم هماهنگی نداره، چطوری می‌تونم لغوش کنم؟

به همان ایمیلی که برای تعیین وقت سفارت برای شما ارسال شده است، پاسخی ارسال کنید و با ارائه دلیل، وقت سفارت خودتون را لغو کنید.

۲. بیشتر از یک هفته میشه که ایمیل زدم ولی جوابی برایم ارسال نشده است، چکار باید بکنم؟

ابتدا بررسی کنید که آدرس ایمیل رو به درستی وارده کرده‌اید. اگر آدرس ایمیل درست بود، درخواست جدیدی برای وقت سفارت ارسال کنید.

۳. آیا وقت سفارت فرانسه فوری هم داریم؟

خیر. وقت سفارت فرانسه فوری ندارد و فقط وقت سفارت عادی به متقاضیان داده می‌شود که آن هم، ۱ ماه پس از ارائه درخواست می‌باشد.

۴. برای گرفتن وقت سفارت فرانسه به چه مدارکی نیاز است؟

برای تعیین وقت سفارت فرانسه، فقط نیاز به ارائه اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت می‌باشد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر