اطلاعیه سفارت فرانسه

  • با اعلام وی اف اس فرانسه، از تاریخ ۲۷ می ۲۰۲۴، دیگر هیچ‌گونه خدماتی در آدرس قبلی (هروی سنتر) ارائه نخواهد شد و دفتر وی اف اس این کشور به آدرس زیر انتقال خواهد یافت : تهران، خیابان شریعتی، خیابان معلم، مجتمع تجاری مگاپارس، طبقه چهاردهم

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه اول باید فرم درخواست ویزای این کشور را به صورت آنلاین پر کرده و سپس اقدام به رزرو نوبت سفارت کنید. اگرچه درخواست ویزای ملی یا ویزای اقامت بلند مدت فرانسه مصاحبه دارد؛ اما وقت سفارت فرانسه توریستی مصاحبه نداشته و فقط برای ارائه مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک باید به سفارت مراجعه کنید.

مشخص کردن نوع ویزا برای رزرو وقت سفارت

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه باید اول نوع ویزای مورد نظرتان را مشخص کنید. به این دلیل که تنها برای ویزای توریستی فرانسه می‌بایست به کارگزاری vfs مراجعه کرد. رزرو وقت سفارت فرانسه برای ویزا‌هایی همچون تحصیلی، تحقیقاتی، الحاق به خانواده و… باید از طریق ارسال ایمیل به سفارت و شرکت کامپوس (Campus France) صورت گیرد.

چگونه از سفارت فرانسه وقت بگیریم؟

برای اخذ وقت سفارت فرانسه توریستی می‌بایست وارد سایت vfs فرانسه شوید. سپس در بالای صفحه بر روی گزینه «قرارگذاشتن» کلیک کنید. همان‌طور که گفتیم برای تعیین وقت سفارت فرانسه باید اول فرم درخواست ویزای این کشور را به‌صورت آنلاین پرکرده باشید. در این بخش با ساختن اکانت و ورود به آن می‌توانید اقدام به رزرو وقت کنید.

وقت سفارت فرانسه فوری در شرایط اضطراری!

در حال حاضر وقت سفارت فرانسه فوری برای ویزای توریستی صادر نمی‌شود. اما درصورتی‌که برای اهداف مشخص و اضطراری مثل درمان، شرکت در مراسم خاک‌سپاری، کنفرانس علمی مهم جهانی و… نیاز به ویزای فرانسه داشته باشید، می‌توانید با ارسال ایمیل به سفارت فرانسه برای خودتان وقت سفارت فوری رزرو کنید.

البته با هزینه بیشتر می‌توانید وقت سفارت ویژه (Premium Lounge) بگیرید. با رزرو این وقت در یک سالن شیک جدا از سایر مراجعین پذیرایی می‌شوید و تمامی فتوکپی‌ها و عکس‌های موردنیاز پرونده شما نیز رایگان خواهد بود! همچنین با رزرو این وقت از خدمات اطلاع‌یافتن از آخرین شرایط پرونده با اس‌ام‌اس بهره‌مند می‌شوید. مهم‌ترین مزیت وقت VIP سفارت فرانسه این است که در مواقع پر بودن نوبت‌های عادی، می‌توانید با رزرو وقت VIP درخواست ویزای خود را به سفارت ارائه دهید.

هزینه وقت سفارت فرانسه بازگردانده می‌شود!

اگر بخواهید خودتان وقت سفارت فرانسه بگیرید می‌بایست ابتدا 1 میلیون تومان به‌صورت آنلاین قبل از رزرو وقت پرداخت کنید. این مبلغ برای جلوگیری از رزرو وقت‌های سفارت توسط ربات‌ها اخذ شده و بعد از حضور در کارگزاری به‌حسابتان بازگردانده خواهد شد. البته در روز مراجعه به دفتر  VFS  واقع در هروی سنتر، باید 120 یورو به‌صورت نقدی بابت خدمات ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری و ارسال پرونده ویزا به کارگزاری VFS پرداخت کنید. این مبلغ قابل‌بازگشت نیست و نمی‌توان آن را به‌صورت آنلاین یا ریالی پرداخت کرد. به‌علاوه درصورتی‌که در خارج از تهران سکونت داشته باشید، 5.5 یورو به این مبلغ اضافه خواهد شد.

  • هزینه رزرو وقت سفارت فرانسه (فقط برای رزرو وقت) در گروه ویزالند 3 میلیون تومان است. هزینه صندوق ورودی سفارت و کارگزاری بر عهده متقاضی می‌باشد.

مدارک لازم برای رزرو وقت سفارت فرانسه

برای اینکه بتوانید وقت سفارت فرانسه رزرو کنید تنها به شماره پاسپورت و کد تأیید فرم درخواست ویزای فرانسه نیاز دارید. البته در روز قرار ملاقات با سفارت یا کارگزاری فرانسه باید تمامی مدارک موردنیاز ویزای این کشور را به همراه خود داشته باشید و به آنها تحویل دهید.

در مراجعه به سفارت فرانسه در کارگزاری Vfs برای ویزای تحصیلی باید تمامی مدارک موردنیاز ویزای این کشور را به همراه خود داشته باشید. چک لیست این مدارک به ایمیل شما توسط شرکت کامپوس ارسال می‌شود.

وقت سفارت فرانسه برای ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی فرانسه مصاحبه آنلاین دارد و می‌بایست پس از پرکرده فرم درخواست این ویزا برای رزرو وقت سفارت به شرکت کامپوس ایمیل بزنید و وقت تحصیلی سفارت فرانسه رزرو کنید. تاریخ مصاحبه ویزای دانشجویی فرانسه یک هفته جلو‌تر برایتان ایمیل خواهد شد. بعد از مصاحبه آنلاین، شرکت کامپوس خودش برایتان وقت سفارت دانشجویی رزرو می‌کند و تاریخ آن را به شما توسط ایمیل اطلاع می‌دهد. این مصاحبه 230 یورو هزینه دارد و این مبلغ در روز انگشت‌نگاری در کارگزاری Vfs به‌صورت نقدی و ارزی از شما اخذ خواهد شد.

وقت تأیید مدارک از سفارت فرانسه

در فرآیند اخذ ویزا‌های بلندمدت فرانسه مثل روادید تحصیلی، کاری، الحاق به خانواده، ازدواج و…، اعتبار بعضی از مدارک ‌باید توسط سفارت فرانسه در ایران تأیید شود. تأیید مدارک بدون وقت قبلی توسط سفارت فرانسه انجام نمی‌شود. به همین منظور باید به ایمیل زیر یک نامه رزرو وقت سفارت ارسال کنید. این ایمیل می‌تواند به فارسی ارسال شود. اما بهتر است نامه را به زبان فرانسوی بنویسید؛ زیرا کارمندان بخش کنسولی این کشور فرانسوی هستند.

ایمیل سفارت فرانسه: legalisations.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr

خدمات کارگزاری سفارت فرانسه

کارگزاری vfs علاوه بر خدمات وقت سفارت، برای راحت شدن هر چه بیشتر پروسه درخواست ویزای فرانسه و جلوگیری از اتلاف وقت، خدماتی نظیر فتوکپی، پیگیری وضعیت پرونده ویزا از طریق پیامک، عکاسی، ارسال پاسپورت به همراه پیک درب منزل را ارائه می‌دهد. این خدمات شاید کمک کند که فرایند در خواست ویزا آسان‌تر و سریع‌تر ‌پیش رود، اما شاید به نوعی هزینه اضافی محسوب شوند. زیرا اکثر این خدمات را می‌توان با هزیه کمتر خارج از کارگزاری انجام داد.

خدمات کارگزاری هزینه خدمات
ارسال پاسپورت در منزل تهران: رایگان شهرستان : 5.5 یورو
وقت Premium 40  یورو
آماده سازی پرونده ویزا 35 یورو
اخذ مدارک از درب منزل یا دفتر (برای افرادی که نیاز به ییومتریک ندارند) 48 یورو
عکاسی 9.9
فتوکپی 0.55 یورو

آدرس، روز‌‌ها و ساعات کاری کارگزاری VFS

برای مراجعه به کارگزاری سفارت فرانسه نباید به پاساژ پالادیوم بروید، زیرا آدرس این کارگزاری از پالادیوم به مرکز خرید هروی تغییر پیدا کرده است.

  • آدرس کارگزاری VFS

تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مرکز خرید هروی، طبقه چهارم

  • ساعات و روزهای کاری کارگزاری VFS

یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 7:30 صبح تا 17 عصر

تعطیلات کارگزاری سفارت فرانسه 2023

علت تعطیلی روز تاریخ
سال نو یکشنبه 1 ژانویه
عید نوروز سه‌شنبه 21 مارس
عید نوروز چهار‌شنبه 22 مارس
عید نوروز پنج‌شنبه 23 مارس
روز طبیعت یکشنبه 2 آوریل
عید پاک یکشنبه 9 آوریل
شهادت امام علی چهار‌شنبه 12 آوریل
عید فطر یکشنبه 23 آوریل
روز کارگر دوشنبه 1 می
شهادت امام صادق سه‌شنبه 16 می
عروج مسیح (ع) پنج‌شنبه 18 می
ارتحال امام خمینی یکشنبه 4 ژوئن
قیام 15 خرداد دوشنبه 5 ژوئن
عید قربان پنج‌شنبه 29 ژوئن
تاسوعا چهار‌شنبه 26 جولای
عاشورا پنج‌شنبه 27 جولای
اربعین حسینی چهار‌شنبه 6 سپتامبر
رحلت حضرت محمد (ص) پنج‌شنبه 14 سپتامبر
شهادت اما حسن (ع) یکشنبه 24 سپتامبر
تولد حضرت محمد (ص) سه‌شنبه 3 اکتبر
کریسمس دوشنبه 25 دسامبر

سؤالات متداول وقت سفارت فرانسه

1. آیا وقت سفارت فرانسه به صورت فوری صادر می‌شود؟

بله، فقط برای اهداف درمانی و اضطراری تجاری صادر می‌شود.

2. آیا کارگزاری فرانسه خدمات غیر حضوری نیز دارد؟

بله، برای افرادی که نیازی به ثبت اطلاعات بیومتریک ندارند خدمات غیر حضوری اخذ مدارک درب منزل و محل کار در نظر گرفته شده است.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر