وی اف اس گلوبال (VFS Global) چیست؟

وی اف اس گلوبال (VFS Global)، شرکت خصوصی در زمینه برون‌سپاری خدمات ثبت، تشخیص و تنظیم مدارک بدون تصمیم گیری در تایید یا رد درخواست متقاضیان ویزا از سوی سفارت‌خانه‌ها است که در ۱۲۹ کشور حضور دارد. در ایران چند سفارت‌ مراحل دریافت و تشخیص هویت متقاضی را به این شرکت محول کرده‌اند از این رو بهتر است پیش از ارسال درخواست با سفارت‌های تحت پوشش VFS، قوانین ارسال مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال و آدرس دفتر تهران vfs آشنا شوید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 وی اف اس گلوبال چیست؟

📌 خدمات شرکت وی اف اس گلوبال

📌 وی اف اس گلوبال در ایران

📌 نماینده VFS Global در ایران

📌 خدمات جانبی شرکت وی اف اس

📌 وی اف اس گلوبال چه خدماتی ارائه نمی‌دهد؟

📌 نکات امنیتی و موارد موردنیاز برای مراجعه به وی اف اس

VFS Global چیست؟

در گذشته متقاضیان دریافت ویزا و روادید از یک سفارت، به دلیل حجم بالای درخواست‌ها باید وقت بسیاری را در انتظار ارسال مدارک و پردازش آن‌ها صرف می‌کردند. به دلیل حجم کاری بالای سفارت‌ها، کیفیت رسیدگی و پاسخ‌گویی به نیازهای کاربر کاهش یافته و نقص پرونده می‌توانست، شما را برای مدتی عقب بیاندازد. شرکت VFS Global که با نام تجاری Visa Application Center) VAC) نیز شناخته می‌شود، با نیروهای متخصص و فضای امن خود، بستر واسط سریع، ایمن و پاسخ‌گو را برای فرایند دریافت مدارک از متقاضی، تشخیص هویت و تنظیم درخواست را به نیابت از سفارت‌خانه، برای درخواست کننده انجام می‌دهد.

این پذیرنده واسط، حجم کاری بالایی را از دوش سفارت‌خانه‌ها برداشته تا آن‌ها با وقت بیشتری به ارزیابی درخواست هر متقاضی بپردازند. در طرف دیگر، متقاضی نیز در فضای اداری با امنیت، همراهی و راهنمایی بهتر، توانایی ثبت درخواست خود و ارسال بدون نقص مدارک را به سفارت دارد.

خدمات شرکت وی اف اس گلوبال

پس از تایید اولیه درخواست متقاضی از سایت سفارت موردنظر، قرار ملاقات با دفتر شرکت وی اف اس گلوبال مرتبط با آن سفارت باید تنظیم شود. پیش از مراجعه با ارسال درخواست از طریق راه‌های ارتباطی دفتر این شرکت، با وارد کردن فرم، اطلاعات و مدارک موردنیاز برای تهیه در حین مراجعه به کاربر نمایش داده می‌شود.

با توجه به نیاز به ثبت اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و تصویر چهره)، هر متقاضی باید در محل دفتر حاضر شود. وی اف اس گلوبال تمامی خدمات دریافت مدارک درخواست کنند از جمله، ثبت اثر انگشت، عکس چهره، ثبت و بررسی هویت ملی اشخاص، جمع‌آوری و بررسی صحت مدارک را انجام می‌دهد و با ارسال مستقیم مدارک درخواست در یک بسته، سفارت را از دریافت اطلاعات معتبر و بدون نقص مطمئن می‌کند.

آیا وی اف اس گلوبال می‌تواند تضمین تایید درخواست ویزا را به متقاضی بدهد؟

خیر. توجه کنید که وی اف اس گلوبال تنها یک شرکت واسط میان متقاضی و سفارت به منظور برون‌سپاری ماموریت‌های بدون ارزیابی و تعیین نکردن تصمیم‌گیری تایید یا رد درخواست گذرنامه است. این شرکت با دریافت مدارک، بررسی هویت هر شخص و ثبت آن، مطمئن می‌شود که درخواست یکتا و بدون نقص را برای تخصیص وقت سفارت به صورت ایمن به سفارت در ارتباط، ارسال می‌کند.

با شروع فعالیت‌های این شرکت، این شایعه پیش آمد که گروهی با نفوذ در سفارت‌ها توانایی تایید تضمینی درخواست‌کننده ویزا را دارند اما این شرکت تنها موارد راهنمایی مخاطب و دریافت مدارک را برعهده دارد. ارزیابی هویت، نوع درخواست، تایید و صدور گذرنامه، همچنان بر عهده سفارت موردنظر است. گرچه ممکن است پس از بررسی از سوی سفارت، پاسخ آن، از طریق VFS به دست شما برسد اما این مجموعه «مراکز پذیرش درخواست ویزا»، دخالتی در عملکرد سفارت ندارند. وی اف اس گلوبال به دلیل تجربه بالا در امور دیپلماتیک بین کشوری، راهنمای مناسب، ایمن و رسمی با اخذ مجوز از سفارت مرتبط است.

وی اف اس گلوبال در ایران

شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال فعالیت خود را از سال ۲۰۰۱ در هند شروع کرد. این شرکت اکنون با ۲۵۰۰ مرکز خدمات دهنده در ۱۲۹ کشور جهان، خدمات واسط به ۵۹ سفارت را در این بخش‌ها، با دریافت مجوز برعهده گرفته است. این شرکت تا کنون به بیش از ۱۶۰ میلیون مراجعه‌کننده خدمات داده که به دلیل تجربه بالا و کسب گواهینامه‌های مختلف از جمله ISO 9001، ISO 27001 و ISO 14001، فضای ایمن و پاسخ‌گو را برای متقاضیان فراهم کرده است. دفتر مرکزی وی اف اس گلوبال در دبی، امارات متحده عربی قرار دارد که زیر مجموعه شرکت “Kuoni” از کشور سوئیس به حساب می‌آید.

  فعالیت وی اف اس گلوبال در ایران از سال ۱۳۹۴ با همکاری با سفارت انگلیس شروع شد. اکنون خدمات درخواست ویزا و روادید از سوی سفارت کشورهای اروپایی دیگر مانند فرانسه، هلند، نروژ، سوئد و اتریش با همکاری دفترهای صاحب مجوز این شرکت در ایران و به طور معمول در دفتر تهران vfs صورت می‌گیرد.

  توجه داشته باشید که وی اف اس گلوبال خدمات دریافت مدارک برای تمامی کشورهای مقصد را انجام نمی‌دهد. در ایران تنها چند کشور، امور اداری اولیه خود را به این شرکت محول کرده‌اند. همچنین ممکن است هر گروه تجاری با عنوان وی اف اس، تحت مدیریت این شرکت نباشد از این رو اطلاعات دقیق محل ارسال مدارک را از سفارت موردنظر بخواهید.

  درخواست ویزا از کشورهایی که حضور دیپلماتیک در ایران ندارند را نمی‌توان از دفاتر درون کشور انجام داد. برای مثال برای دریافت ویزا کشور کانادا باید به دفتر این شرکت در کشوری دیگر مانند ترکیه مراجعه کنید. توجه داشته باشید که خدمات “VIP” این شرکت، هزینه‌های بیشتری را در بر خواهد داشت. برای مثال علاوه بر هزینه ۶۰ یورو مربوط به سفارت برای اخذ ویزای شینگن، ۲۵ یورو دیگر را در صورت بهره‌گیری از خدمات VIP، متحمل خواهید شد.

بیشتر بدانید: ویزای کانادا

برای اخذ ویزا از سفارت‌های چه کشورهایی، ابتدا باید به دفتر VFS Global مراجعه کرد؟

بیشتر درخواست‌های ویزا شینگن از کشورهای اروپایی از سوی این دفاتر صورت می‌گیرد. در کنار کشورهای اروپایی چند کشور آسیایی دیگر نیز وجود دارد که شامل موارد زیر است:
 •  انگلستان
 •  مجارستان
 •  فرانسه
 •  هلند
 •  اتریش
 •  دانمارک
 •  نروژ
 •  فنلاند
 •  بلژیک
 •  یونان
 •  نیوزلند
 •  جمهوری چک
 •  قطر
 •  آفریقای جنوبی
 •  قبرس اروپایی

نماینده VFS Global در ایران

شرکت جهان مجد بصیر ویزا نماینده رسمی گروه وی اف اس گلوبال در ایران است. این مرکز پذیرش درخواست تقاضا هم‌تراز با کیفیت جهانی گروه معتبر وی اف اس گلوبال، آماده خدمات دهی به متقاضیان درخواست ویزا است. پرسنل کاری با تجربه این بخش به خوبی در حوزه درخواست و صدور ویزا و روادید تجربه دارند و به شما راهنمایی‌های لازم برای رفع نواقص احتمالی فرم درخواست را می‌دهند.

آدرس دفتر شرکت جهان مجد بصیر ویزا، دفتر رسمی شرکت VFS: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، کوچه ی عرفی شیرازی، پلاک ۴۹

دیگر آدرس‌های دفتر تهران vfs

 • آدرس اول دفتر تهران vfs در خیابان مقدس اردبیلی، مرکز تجاری پالادیوم، طبقه ۱۱
 • آدرس دفتر تهران vfs برای درخواست ویزا بلژیک، اتریش و هلند: خیابان موسوی، میدان هروی، مرکز هروی، طبقه ۴

آدرس سایت وی اف اس گلوبال:

 www.vfsglobal.com

مراحل ثبت درخواست در سایت VFS Global

۱. انتخاب کشور مقصد که قصد سفر به آن را دارید.

با انتخاب کشور موردنظر، VFS شما را از نیاز به کسب ویزا، نوع ویزا موردنیاز و قوانین کسب گذرنامه آشنا می‌کند.

۲. پرکردن فرم درخواست به صورت آنلاین

سپس به سادگی اطلاعات موردنیاز را در فرم تقاضا ویزا را وارد نمایید. هزینه‌های ثبت را پرداخت کنید. در آخر زمان ملاقات با نزدیک‌ترین مرکز شرکت را به دست آورید.

۳. ارسال درخواست خود به مرکز VFS Global

پس از مراجعه به مرکز و ثبت اطلاعات مورد نیاز، درخواست شما به سفارت موردنظر ارسال می‌شود. می‌توانید روند پیشرفت بررسی تقاضا خود را در سایت این شرکت مشاهده کنید.

خدمات جانبی شرکت وی اف اس

علاوه بر وظایف اصلی، این شرکت با در اختیار گذاشتن سالن استراحت و فضای صمیمانه، تجربه پذیرش مطلوب را به لطف نیروی کاری باتجربه، در اختیار شما قرار می‌دهد. ارسال پستی گذرنامه و دریافت آن در درب منزل، انجام فتوکپی مدارک در درون محل بدون نیاز به رفت و آمد بی دلیل و عکاسی حرفه‌ای، منطبق با استاندارد سفارت برای ثبت ویزا از دیگر خدمات گروه وی اف اس است.

وی اف اس گلوبال چه خدماتی ارائه نمی‌دهد؟

 • این شرکت تضمین کننده تایید درخواست گذرنامه از سوی سفارت کشور موردنظر نیست.
 • مشاوره در زمینه اخذ ویزا از سوی این شرکت ارائه نمی‌شود.
 • این شرکت تنها به طور مستقیم با سفارت تحت قرارداد همکاری دارد که صحت ارتباط سفارت با دفتر مربوط را باید از مراجع آن کشور جویا شوید. هر گونه ادعا ارتباط با دیگر شرکت‌های تجاری و گردشگری در زمینه سفر و صدور ویزا، بی‌اعتبار است.
 • خدمات این شرکت پس از اخذ نوبت از طریق راه‌های ارتباطی معتبر، تنها در دفاتر رسمی آن صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه پذیرش در خارج از دفاتر مرتبط، ارائه نمی‌شود.

نکات امنیتی و موارد موردنیاز برای مراجعه به وی اف اس

مدارک موردنیاز شرکت وی اف اس:

با توجه به شرایط، نوع کشور درخواستی و زمان درخواست، مدارک متفاوتی موردنیاز است که در حین ثبت نوبت مراجعه به شما اعلام می‌شود. به طور کلی مدارک هویتی برای اثبات هویت ملی اشخاص، گذرنامه با اعتبار بیش از زمان ویزا درخواستی، عکس پرسنلی و مدارک اشتغال یا تحصیل در کنار دیگر موارد اعلام شده نیاز است. با توجه به شرایط و سن افراد نیز ممکن است مدارک دیگر مانند امضاء ولی در دفتر اسناد رسمی بر رضایت تقاضا افراد زیر سن قانونی هم درخواست شود.

روزهای پذیرش شرکت وی اف اس:

فعالیت این شرکت مطابق با تعطیلات هفتگی و تقویم سالانه کشور حاضر در آن است. بنابراین تعطیلات رسمی تقویم هجری شمسی در ایران یا تعطیلات رسمی کشورهای دیگر – در صورت نیاز به مراجعه به دفتر خارج از کشور – را در نظر بگیرید.

نکات امنیتی و اداری شرکت وی اف اس:

 • ارائه اطلاعات، پاسخ و خدمات هر متقاضی تنها به وی به طور مستقیم یا از طریق یک نماینده مجاز صورت می‌گیرد. امکان ارائه یا دریافت اطلاعات از طریق شخص دیگری وجود ندارد.

۱. افراد تحت زیر ۱۸ سال و تکلف دیگر باید به همراه ولی خود در محل دفتر حاضر شوند.

۲. افراد ناتوان به دلیل کهولت سن یا معلول بودن، باید شرایط خود را به مامور امنیتی اطلاع دهند تا آن‌ها شرایط ارسال بدون مشکل مدارک را فراهم کنید.

 •  حمل گوشی‌های موبایل تنها در صورت بی‌صدا کردن آن‌ها امکان پذیر است که این گزینه باید قبل از ورود فعال شود. اجازه ورود هر گونه دستگاه الکترونیکی دیگر وجود ندارد.
 •  هر گونه ضبط تصویر، صدا، ویدیو یا هر مورد دیگر با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و… از محل دفتر، افراد پرسنل، متقاضیان و دیگر موارد، ممنوع است.
 •  در حین تعامل با کارمندان دفتر وی اف اس گلوبال، مطمئن شوید که گوشی خود را فعال و در دست نگه نداشته باشید.
 •  هر شخص، تنها اجازه حمل یک کیف کوچک و متعارف را دارد و از ورود کیف‌های بزرگ‌تر از ۲۵ در ۳۵ در ۵۵ سانتی‌متر، ممانعت می‌شود.

موارد و لوازم ممنوع برای ورود به دفتر :VFS

 •  لوازم الکترونیکی و باطری‌دار مانند دستگاه‌هایی با توانایی ضبط صدا، تصویر و فیلم و هر نو دستگاه دیجیتال غیرمعمول
 •  بسته‌های سربسته
 •  وسایل خطرناک، تیز یا قابل اشتعال و اسلحه سرد و گرم

علاوه بر موارد فوق، ورود لوازم دیگری نیز ممکن است طبق نظر مامور امنیتی دفتر، منع شود. این شرکت محلی برای ذخیره موقت لوازم ممنوع را ندارد پس بهتر است آن‌ها را به هر دلیلی با خود حمل نکنید.

 

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

وی اف اس گلوبال (VFS Global) چیست؟
امتیاز 4.6 از 22 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۴۲ دیدگاه ها

 • سلام وقت بخیر
  من و همسر و پسرم ویزای دو ساله از فرانسه داریم و الان میخوایم برای دخترم که تازه بدنیا اومده اقدام کنیم ، مدارک لازم برای دخترم مدرک یکی از والدین هست ؟ چون در سایت مطلبی پیدا نکردم

 • سلام
  تشکر میکنم از زحماتی که کشیدید و در این سایت اطلاعات جامع را در اختیار دیگران قراردادید. من بهvfs ایمیل زدم برای دهم نوامبر تاریخ دادن خواستم بدونم این تاریخ که مدارک را ببرمvfs چند مدت بعدش باید برم مصاحبه سفارت ؟و سوال بعدی اینکه فرم درخواست روادید فرانسه را هم کامل پر کردم.نام کوچک و کدملی را فراموش کردم و سیستم هم یاداوری نکرد.مهمه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   برای ویزای فرانسه نیازی به مصاحبه نیست.
   اگر اطلاعات تون ناقص باشد، خود VFS بهتون اطلاع میدن.

 • سلام خسته نباشید
  من مدارک ویزای هلندمو کامل کردم مشکلی نداش گفت چهارده یا پونزده روز بهتون پی ام یا زنگ میزنیم هنوز خبری نشده باید چیکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید

   • با سلام و ممنون از اطلاعات خوبتون من پارسال فرم های سفارت فرانسه رو پر کردم و منتظر وقت بودم قرار بود ایمیل بفرستن که هیچ ایمیلی دریافت نکردم علتش چی میتونه باشه؟ اگر برای کل اعضای خانواده بخوایم درخواست بدیم باید داخل سایت گروه تشکیل بدیم دیگه؟ من این کارم کردم ولی نمیدونم چرا دیگه نوبتی برامون ارسال نشد

    • سلام
     از طریق تلفن VFSGlobal فرانسه پیگیری کنید.
     بله باید برای کل اعضای خانواده درخواست گروهی ارسال کنید.

 • سلام.ممنون بابت توضیحات شما
  من دنبال ویزای کویت یا بحرین هستم .هر کدوم که مقدور باشه.توی ایران ساکنم و دبیر آموزش پرورش هستم.
  امکانش هست بهم بگید باید از کجا شروع کنم؟
  اصلا می‌تونم ویزای این کشورها رو بگیرم؟؟

 • سلام و خسته نباشید. من برای گرفتن وقت سفارت از نیوزلند اقدام کردم و بهم وقت هم داده شد. اما مشکلم اینجاست که فعالسازی حساب کاربریم نیومده تا خودم فرم ها رو آنلاین پر کنم. مدارک مورد نیازم زده بود فقط عکس و کپی پاسپورت و ویزاها. الان شک دارم پس بقیه اسناد مثل سند ازدواج و سند خونه و گواهی تمکن و اینا رو نمیخوان؟ یعنی مصاحبه دو مرحله ایه؟
  باتشکر

  • سلام
   لطفا پوشه اسپم رو هم چک کنید.
   بقیه مدارک رو باید حضوری ببرید.
   مصاحبه ندارید شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری مراجعه می‌کنید.

 • سلام ۴٠ روزه جواب ویزاى تحصیلى من و پاسپورتم نیامده نامه‌اى ازبانک امده که متاسفانه موسسه تمکن مالى جعلى گذاشته من علاوه بر ردى چند سال محرومم ایا گذ رنامه ام داده مى‌شود

 • سلام و عرض ادب.من برا ویزا فرانسه اقدام کردم. از سفارت با منزل بنده تماس گرفتن که مشکل در بیمه مسافرتی بنده هست و من در حال حاضر ایران نیستم از سفارت خواستن که مدرک بیمه که تهیه کردم رو ایمیل کنم. لطفا راهنمایی کنید برا آدرس ایمیلی که مدرک بیمه مسافرتی خود را ایمیل کنم؟ تشکر

 • سوال دومم اینه مثلا فرانسه با VFSGLOBAL مستقیم کار میکنه و صحت مدارک رو وی اف اس چک میکنه تو ایران اگر بخواد مثل حساب بانکی یا مدارک دیگه

  با توجه به کار کردن این شرکت با کانادا
  اگر مدارک ساختگی بدیم برای کانادا میتونن از طریق دفتر ایران چک کنن و پی ببرن مدارک ساختگی هست ؟ موردی داشتید ؟

  سپاس

 • سلام
  من برای شینگن تو ایران بایومتریک اثر انگشت و عکس رو دادم برای سفارت فرانسه
  آیا با توجه به اینکه کانادا هم از VFSGLOBAL استفاده میکنه و تو سایت نوشته اگر بایومتریک دادید تا ۱۰ سال دیگه نیاز نیست . آیا باز نیاز هست برای ویزا کانادا به دفاتر VFSGLOBAL خارج از ایران برم ؟

 • با سلام و احترام
  من و همسرم پارسال با دعوتنامه برادرم از فرانسه اقدام کردیم همسرم سابقه سفر نداشتند و ریجکت شدند و من هم از ویزام استفاده نکردم
  چه مدتی باید بگذره و ایا باید از سفارت دیگه ای اقدام کنیم؟
  با تشکر

  • سلام
   پس از ۶ ماه می‌تونید دوباره اقدام کنید.
   پیشنهاد می‌کنیم با دفتر تماس بگیرید که شرایط کامل رو بهتون بگیم
   ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰

 • سلام. میشه لطفا بفرمایید آیا پر کردن فرم درخواست ویزا برای ایتالیا مثل کشور فرانسه آن لاین هست یا میتوانیم فرمها را دانلود و دستی تنطیم و ارائه کنیم؟

  • سلام
   هم امکان تکمیل فرم به صورت آنلاین هست، هم به صورت دستی.
   اما بهتره که فرم درخواست ویزا رو به صورت دستی تکمیل کنید.

 • سلام من میخوام ویزا شینگن بگیرم که فقط تو پاسم بخوره براى گرفتن ویزا کانادا کدوم کشور راحت تره و vfs را دقیق ادرس بدین سایت منظورم هست و یه شماره جهت مشاوره کامل مرسى

  • سلام
   تورهای گروهی اروپا می‌تونید اقدام کنید
   ویزای انفرادی ایتالیا رو هم می‌تونید اقدام کنید.
   ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰

 • سلام من از سفارت فرانسه ویزا گرفته ام
  ولی می خوام برم هلند وبعد برم فرانسه برگشتم از فرانسه باشه مشکلی برام ایجاد نمی شه

  • سلام
   اگر در فرم درخواست ویزای شینگن اعلام کرده باشید، بله می‌تونید اما اگر اعلام نشده، خیر مجاز به سفر به کشورهایی غیر از فرانسه نیستید.

 • سلام. وقت بخیر.
  من ویزا شنگن از سویس گرفتم با دعوتنامه از بستگان.
  الان میخوام بلیط بگیرم. راستش از اونجایی که هدفم مسافرت به ایتالیا هم هست و بلیط شهر برن بسیار محدود هست ولی میلان پرواز مستقیم داره میتونم از طریق میلان وارد شنگن شم . پاسختون خیلی مهمه برام.
  متشکرم.

 • سلام
  برای ویزای تحصیلی انگلیس آیا راهی وجود داره که قبل از سابمیت نهایی اپلیکیشن آنلاین، وقت VFS رو گرفت؟ منظورم offline booking هست
  مشکل کمبود زمان هست، چون من پول تمکن رو دیر بحساب ریختم و باید ۲۸ روز صبر کنم بعد IHS و application fee رو پرداخت کنم و اونجوری کل پروسه ویزا ۴ هفته عقب میفته
  و اینکه معمولا وقت های ویزای tier 4 انگلیس چند روز بعده؟
  خود پروسه تصمیم گیری چند روز بعد از VFS طول میکشه؟
  متشکرم

 • سلام. وقتتون بخیر.من دعوت نامه خویشاوندی کشور هلند رو دارم. میشه لطفا راهنمایی کنید. دقیقا چه مراحلی رو باید طی کنم. اولین مرحله ارسال ایمیلی و پر کردن مشخصات فردی منه؟ و بعد از چند روز زمان ارائه مدارک رو مشخص میکنند. و حداکثر زمان چقده؟ ۳ هفته یا بیشتر؟ من از جنوب کشور هستم. و اطلاعاتم کمه. لطفا کمک کنید.سپاس

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!