وی اف اس گلوبال (VFS Global)، شرکت خصوصی در زمینه برون‌سپاری خدمات ثبت، تشخیص و تنظیم مدارک بدون تصمیم گیری در تایید یا رد درخواست متقاضیان ویزا از سوی سفارت‌خانه‌ها است که در ۱۲۹ کشور حضور دارد. در ایران چند سفارت‌ مراحل دریافت و تشخیص هویت متقاضی را به این شرکت محول کرده‌اند از این رو بهتر است پیش از ارسال درخواست با سفارت‌های تحت پوشش VFS، قوانین ارسال مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال و آدرس دفتر تهران vfs آشنا شوید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 وی اف اس گلوبال چیست؟

📌 خدمات شرکت وی اف اس گلوبال

📌 وی اف اس گلوبال در ایران

📌 نماینده VFS Global در ایران

📌 خدمات جانبی شرکت وی اف اس

📌 وی اف اس گلوبال چه خدماتی ارائه نمی‌دهد؟

📌 نکات امنیتی و موارد موردنیاز برای مراجعه به وی اف اس

VFS Global چیست؟

در گذشته متقاضیان دریافت ویزا و روادید از یک سفارت، به دلیل حجم بالای درخواست‌ها باید وقت بسیاری را در انتظار ارسال مدارک و پردازش آن‌ها صرف می‌کردند. به دلیل حجم کاری بالای سفارت‌ها، کیفیت رسیدگی و پاسخ‌گویی به نیازهای کاربر کاهش یافته و نقص پرونده می‌توانست، شما را برای مدتی عقب بیاندازد. شرکت VFS Global که با نام تجاری Visa Application Center) VAC) نیز شناخته می‌شود، با نیروهای متخصص و فضای امن خود، بستر واسط سریع، ایمن و پاسخ‌گو را برای فرایند دریافت مدارک از متقاضی، تشخیص هویت و تنظیم درخواست را به نیابت از سفارت‌خانه، برای درخواست کننده انجام می‌دهد.

این پذیرنده واسط، حجم کاری بالایی را از دوش سفارت‌خانه‌ها برداشته تا آن‌ها با وقت بیشتری به ارزیابی درخواست هر متقاضی بپردازند. در طرف دیگر، متقاضی نیز در فضای اداری با امنیت، همراهی و راهنمایی بهتر، توانایی ثبت درخواست خود و ارسال بدون نقص مدارک را به سفارت دارد.

خدمات شرکت وی اف اس گلوبال

پس از تایید اولیه درخواست متقاضی از سایت سفارت موردنظر، قرار ملاقات با دفتر شرکت وی اف اس گلوبال مرتبط با آن سفارت باید تنظیم شود. پیش از مراجعه با ارسال درخواست از طریق راه‌های ارتباطی دفتر این شرکت، با وارد کردن فرم، اطلاعات و مدارک موردنیاز برای تهیه در حین مراجعه به کاربر نمایش داده می‌شود.

با توجه به نیاز به ثبت اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و تصویر چهره)، هر متقاضی باید در محل دفتر حاضر شود. وی اف اس گلوبال تمامی خدمات دریافت مدارک درخواست کنند از جمله، ثبت اثر انگشت، عکس چهره، ثبت و بررسی هویت ملی اشخاص، جمع‌آوری و بررسی صحت مدارک را انجام می‌دهد و با ارسال مستقیم مدارک درخواست در یک بسته، سفارت را از دریافت اطلاعات معتبر و بدون نقص مطمئن می‌کند.

آیا وی اف اس گلوبال می‌تواند تضمین تایید درخواست ویزا را به متقاضی بدهد؟

خیر. توجه کنید که وی اف اس گلوبال تنها یک شرکت واسط میان متقاضی و سفارت به منظور برون‌سپاری ماموریت‌های بدون ارزیابی و تعیین نکردن تصمیم‌گیری تایید یا رد درخواست گذرنامه است. این شرکت با دریافت مدارک، بررسی هویت هر شخص و ثبت آن، مطمئن می‌شود که درخواست یکتا و بدون نقص را برای تخصیص وقت سفارت به صورت ایمن به سفارت در ارتباط، ارسال می‌کند.

با شروع فعالیت‌های این شرکت، این شایعه پیش آمد که گروهی با نفوذ در سفارت‌ها توانایی تایید تضمینی درخواست‌کننده ویزا را دارند اما این شرکت تنها موارد راهنمایی مخاطب و دریافت مدارک را برعهده دارد. ارزیابی هویت، نوع درخواست، تایید و صدور گذرنامه، همچنان بر عهده سفارت موردنظر است. گرچه ممکن است پس از بررسی از سوی سفارت، پاسخ آن، از طریق VFS به دست شما برسد اما این مجموعه «مراکز پذیرش درخواست ویزا»، دخالتی در عملکرد سفارت ندارند. وی اف اس گلوبال به دلیل تجربه بالا در امور دیپلماتیک بین کشوری، راهنمای مناسب، ایمن و رسمی با اخذ مجوز از سفارت مرتبط است.

وی اف اس گلوبال در ایران

شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال فعالیت خود را از سال ۲۰۰۱ در هند شروع کرد. این شرکت اکنون با ۲۵۰۰ مرکز خدمات دهنده در ۱۲۹ کشور جهان، خدمات واسط به ۵۹ سفارت را در این بخش‌ها، با دریافت مجوز برعهده گرفته است. این شرکت تا کنون به بیش از ۱۶۰ میلیون مراجعه‌کننده خدمات داده که به دلیل تجربه بالا و کسب گواهینامه‌های مختلف از جمله ISO 9001، ISO 27001 و ISO 14001، فضای ایمن و پاسخ‌گو را برای متقاضیان فراهم کرده است. دفتر مرکزی وی اف اس گلوبال در دبی، امارات متحده عربی قرار دارد که زیر مجموعه شرکت “Kuoni” از کشور سوئیس به حساب می‌آید.

  فعالیت وی اف اس گلوبال در ایران از سال ۱۳۹۴ با همکاری با سفارت انگلیس شروع شد. اکنون خدمات درخواست ویزا و روادید از سوی سفارت کشورهای اروپایی دیگر مانند فرانسه، هلند، نروژ، سوئد و اتریش با همکاری دفترهای صاحب مجوز این شرکت در ایران و به طور معمول در دفتر تهران vfs صورت می‌گیرد.

  توجه داشته باشید که وی اف اس گلوبال خدمات دریافت مدارک برای تمامی کشورهای مقصد را انجام نمی‌دهد. در ایران تنها چند کشور، امور اداری اولیه خود را به این شرکت محول کرده‌اند. همچنین ممکن است هر گروه تجاری با عنوان وی اف اس، تحت مدیریت این شرکت نباشد از این رو اطلاعات دقیق محل ارسال مدارک را از سفارت موردنظر بخواهید.

  درخواست ویزا از کشورهایی که حضور دیپلماتیک در ایران ندارند را نمی‌توان از دفاتر درون کشور انجام داد. برای مثال برای دریافت ویزا کشور کانادا باید به دفتر این شرکت در کشوری دیگر مانند ترکیه مراجعه کنید. توجه داشته باشید که خدمات “VIP” این شرکت، هزینه‌های بیشتری را در بر خواهد داشت. برای مثال علاوه بر هزینه ۶۰ یورو مربوط به سفارت برای اخذ ویزای شینگن، ۲۵ یورو دیگر را در صورت بهره‌گیری از خدمات VIP، متحمل خواهید شد.

بیشتر بدانید: ویزای کانادا

برای اخذ ویزا از سفارت‌های چه کشورهایی، ابتدا باید به دفتر VFS Global مراجعه کرد؟

بیشتر درخواست‌های ویزا شینگن از کشورهای اروپایی از سوی این دفاتر صورت می‌گیرد. در کنار کشورهای اروپایی چند کشور آسیایی دیگر نیز وجود دارد که شامل موارد زیر است:
 •  انگلستان
 •  مجارستان
 •  فرانسه
 •  هلند
 •  اتریش
 •  دانمارک
 •  نروژ
 •  فنلاند
 •  بلژیک
 •  یونان
 •  نیوزلند
 •  جمهوری چک
 •  قطر
 •  آفریقای جنوبی
 •  قبرس اروپایی

نماینده VFS Global در ایران

شرکت جهان مجد بصیر ویزا نماینده رسمی گروه وی اف اس گلوبال در ایران است. این مرکز پذیرش درخواست تقاضا هم‌تراز با کیفیت جهانی گروه معتبر وی اف اس گلوبال، آماده خدمات دهی به متقاضیان درخواست ویزا است. پرسنل کاری با تجربه این بخش به خوبی در حوزه درخواست و صدور ویزا و روادید تجربه دارند و به شما راهنمایی‌های لازم برای رفع نواقص احتمالی فرم درخواست را می‌دهند.

آدرس دفتر شرکت جهان مجد بصیر ویزا، دفتر رسمی شرکت VFS: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، کوچه ی عرفی شیرازی، پلاک ۴۹

دیگر آدرس‌های دفتر تهران vfs

 • آدرس اول دفتر تهران vfs در خیابان مقدس اردبیلی، مرکز تجاری پالادیوم، طبقه ۱۱
 • آدرس دفتر تهران vfs برای درخواست ویزا بلژیک، اتریش و هلند: خیابان موسوی، میدان هروی، مرکز هروی، طبقه ۴

آدرس سایت وی اف اس گلوبال:

 www.vfsglobal.com

مراحل ثبت درخواست در سایت VFS Global

۱. انتخاب کشور مقصد که قصد سفر به آن را دارید.

با انتخاب کشور موردنظر، VFS شما را از نیاز به کسب ویزا، نوع ویزا موردنیاز و قوانین کسب گذرنامه آشنا می‌کند.

۲. پرکردن فرم درخواست به صورت آنلاین

سپس به سادگی اطلاعات موردنیاز را در فرم تقاضا ویزا را وارد نمایید. هزینه‌های ثبت را پرداخت کنید. در آخر زمان ملاقات با نزدیک‌ترین مرکز شرکت را به دست آورید.

۳. ارسال درخواست خود به مرکز VFS Global

پس از مراجعه به مرکز و ثبت اطلاعات مورد نیاز، درخواست شما به سفارت موردنظر ارسال می‌شود. می‌توانید روند پیشرفت بررسی تقاضا خود را در سایت این شرکت مشاهده کنید.

خدمات جانبی شرکت وی اف اس

علاوه بر وظایف اصلی، این شرکت با در اختیار گذاشتن سالن استراحت و فضای صمیمانه، تجربه پذیرش مطلوب را به لطف نیروی کاری باتجربه، در اختیار شما قرار می‌دهد. ارسال پستی گذرنامه و دریافت آن در درب منزل، انجام فتوکپی مدارک در درون محل بدون نیاز به رفت و آمد بی دلیل و عکاسی حرفه‌ای، منطبق با استاندارد سفارت برای ثبت ویزا از دیگر خدمات گروه وی اف اس است.

وی اف اس گلوبال چه خدماتی ارائه نمی‌دهد؟

 • این شرکت تضمین کننده تایید درخواست گذرنامه از سوی سفارت کشور موردنظر نیست.
 • مشاوره در زمینه اخذ ویزا از سوی این شرکت ارائه نمی‌شود.
 • این شرکت تنها به طور مستقیم با سفارت تحت قرارداد همکاری دارد که صحت ارتباط سفارت با دفتر مربوط را باید از مراجع آن کشور جویا شوید. هر گونه ادعا ارتباط با دیگر شرکت‌های تجاری و گردشگری در زمینه سفر و صدور ویزا، بی‌اعتبار است.
 • خدمات این شرکت پس از اخذ نوبت از طریق راه‌های ارتباطی معتبر، تنها در دفاتر رسمی آن صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه پذیرش در خارج از دفاتر مرتبط، ارائه نمی‌شود.

نکات امنیتی و موارد موردنیاز برای مراجعه به وی اف اس

مدارک موردنیاز شرکت وی اف اس:

با توجه به شرایط، نوع کشور درخواستی و زمان درخواست، مدارک متفاوتی موردنیاز است که در حین ثبت نوبت مراجعه به شما اعلام می‌شود. به طور کلی مدارک هویتی برای اثبات هویت ملی اشخاص، گذرنامه با اعتبار بیش از زمان ویزا درخواستی، عکس پرسنلی و مدارک اشتغال یا تحصیل در کنار دیگر موارد اعلام شده نیاز است. با توجه به شرایط و سن افراد نیز ممکن است مدارک دیگر مانند امضاء ولی در دفتر اسناد رسمی بر رضایت تقاضا افراد زیر سن قانونی هم درخواست شود.

روزهای پذیرش شرکت وی اف اس:

فعالیت این شرکت مطابق با تعطیلات هفتگی و تقویم سالانه کشور حاضر در آن است. بنابراین تعطیلات رسمی تقویم هجری شمسی در ایران یا تعطیلات رسمی کشورهای دیگر – در صورت نیاز به مراجعه به دفتر خارج از کشور – را در نظر بگیرید.

نکات امنیتی و اداری شرکت وی اف اس:

 • ارائه اطلاعات، پاسخ و خدمات هر متقاضی تنها به وی به طور مستقیم یا از طریق یک نماینده مجاز صورت می‌گیرد. امکان ارائه یا دریافت اطلاعات از طریق شخص دیگری وجود ندارد.

۱. افراد تحت زیر ۱۸ سال و تکلف دیگر باید به همراه ولی خود در محل دفتر حاضر شوند.

۲. افراد ناتوان به دلیل کهولت سن یا معلول بودن، باید شرایط خود را به مامور امنیتی اطلاع دهند تا آن‌ها شرایط ارسال بدون مشکل مدارک را فراهم کنید.

 •  حمل گوشی‌های موبایل تنها در صورت بی‌صدا کردن آن‌ها امکان پذیر است که این گزینه باید قبل از ورود فعال شود. اجازه ورود هر گونه دستگاه الکترونیکی دیگر وجود ندارد.
 •  هر گونه ضبط تصویر، صدا، ویدیو یا هر مورد دیگر با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و… از محل دفتر، افراد پرسنل، متقاضیان و دیگر موارد، ممنوع است.
 •  در حین تعامل با کارمندان دفتر وی اف اس گلوبال، مطمئن شوید که گوشی خود را فعال و در دست نگه نداشته باشید.
 •  هر شخص، تنها اجازه حمل یک کیف کوچک و متعارف را دارد و از ورود کیف‌های بزرگ‌تر از ۲۵ در ۳۵ در ۵۵ سانتی‌متر، ممانعت می‌شود.

موارد و لوازم ممنوع برای ورود به دفتر :VFS

 •  لوازم الکترونیکی و باطری‌دار مانند دستگاه‌هایی با توانایی ضبط صدا، تصویر و فیلم و هر نو دستگاه دیجیتال غیرمعمول
 •  بسته‌های سربسته
 •  وسایل خطرناک، تیز یا قابل اشتعال و اسلحه سرد و گرم

علاوه بر موارد فوق، ورود لوازم دیگری نیز ممکن است طبق نظر مامور امنیتی دفتر، منع شود. این شرکت محلی برای ذخیره موقت لوازم ممنوع را ندارد پس بهتر است آن‌ها را به هر دلیلی با خود حمل نکنید.

 

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.6 از 42 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۲۳ دیدگاه ها

 • سلام وقت بخییر ۱۴ روز پیش برای تحویل مدارک اثر انگشت و عکس اومدم دفتر vfs اما هنوز ایمیل تحویل مدارک از سوی انگلیس دریافت نکردم

 • سلام من برای ویزای دانشجویی ۱۸ شهریور انگشت نگاری دفتر vfs انجام دادم . تا الان ویزا نیومده و یه بارکد پستی سایت aramex هم دادند که هر بار میرم اونجام ویزا نیومده . چه جوری باید پیگیری کرد و فهمید ویزا در چه مرحله ایه و کی میرسه ؟ ممنون

  • سلام ؛
   ویزای مولتی آلمان به کسی تعلق میگیره که حداقل ۳ ویزای شینگن داشته باشه.
   به علاوه مدارک مورد نیاز شنگن .

 • من هفته اول سپتامبر انگشت نگاری کردم تا الان از طریق صفحه وب پیگیر جواب ویزا بودم چند روز پیش این صفحه بسته شد وپیام اومد اصلا پرونده ایی با این کد نیست لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت سایت خوبتون
  بنده دعوتنامه ای دارم برای شرکت در کنفرانسی در لندن . این کنفرانس آبان ماه برگزار میشه . آیا با توجه به شرایط موجود (کرونا و نامشخص بودن زمان پاسخگویی سفارت) می توانم درخواست ویزا بدهم و اینکه ویزا صادر میشه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  سپاس

  • سلام؛ بله میتونید وقت بگیرید. و اگر هم در دعوتنامه ذکر بشه که با وجود محدودیت های سفر، شما باید برای شرکت کنفرانس در این کشور حضور داشته باشید، شانستون بیشتر خواهد بود.

  • سلام؛ بله، شما میتونید با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۴۶ و یا ۰۲۱۹۱۳۱۴۲۰۵ تماس بگیرید و در مورد شرایط ویزای کشور مورد نظر، از کارشناس مربوطه سوال کنید.

  • سلام؛ شما اگر خودتون مکانی رو برای اقامت در مدت اقامت تعیین کرده باشید، باید با یک وسیله مطمئن و بدون توقف در مسیر از فرودگاه به سمت منزل مورد نظر برید و در این مدت اگر خارج بشید و پلیس شما رو دستگیر کنه جریمه های سنگینی برای شما در نظر گرفته خواهد شد. اما اگر مکانی رو نداشته باشید. خود دولت مکانی رو برای شما در نظر میگیره و در واقع یجورایی زندانی خواهید شد. البته خرجتون رو هم خودتون باید بدید.

 • با سلام
  من اقامت ٢ ساله (indefinite leave to remain) انگلیس دارم
  میخواستم برم انگلیس ولی نمیتونم ١۴ روز رو قرنطینه بمونم و اگر نروم اقامتم کنسل میشه
  میتونم زودتر از ١۴ روز برگردم؟؟

  • سلام؛ خیر، باید مدارکی که ارائه بدید که نشون دهنده این باشه که شما قصد اقامت به مدت ۱۵ روز یا بیشتر رو دارید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید؟خواستم بدون شما هنوز اطلاعی در مورد ویزای انگلستان ندارید اونایی که انگشت نگاری شدن و مدارک دادن تکلیفشون چی میشه؟

  • سلام؛ درخواست شما به حالت تعلیق درامده، اما نگران نباشید. بعد از بازگشایی سفارت، فرآیند بررسی درخواست شما مجددا از سر گرفته میشه.

 • سلام ببخشید. میخوام ویزای دومینیکا را بگیرم آیا شرکت شما میتواند این خدمات را برایم ارایه دهد؟ اگر نمیتواند. حداقل میتوانید راهنمایی کنید که چطور وکجا بگیرم؟؟؟

  • سلام؛ متاسفانه ما کار نمی‌‌‌کنیم، ولی برخی از شرکت های همکار هستند که در این زمینه فعالیت دارند.

 • سلام ببخشید شما گفتید ویزاهای توریستی به تعلیق افتاده.ویزای ملحق به همسر چطور؟وضعیت اونا به چه صورت هست؟من همسرم انگلستان زندگی میکنن و حدود ۲۰ ماهه که ازدواج کردیم، ۴ماهه من انگشت نگاری شدم ولی هیچ خبری نشده

 • سلام و وقتتون بخیر
  ببخشید میخواستم سوال کنم کسایی که از ایران برای ویزای انگلستان اقدام کردن کارشون به تعلیق افتاده؟اگر ما از ترکیه اقدام میکردیم این مشکل و نداشتیم؟

  • سلام؛ بله، به تعویق افتاده. خیر. ربطی به کشوری که از اونجا اقدام میکنید نداره. کلا همه پرونده های ویزای توریستی تعلیق شدن.

 • سلام وقت بخیرمن اویل بهمن ۹۸برای ویزای الحاق به همسر در کشور نروژ اقدام کردم ولی هنوز جواب ویزا نیومده،فقط هفته بعد از تحویل مدارک پاسپورت رو برام پست کردند ،تو این شرایط کرونایی چطوری میشه پیگیری کنم ؟ممنون

  • سلام؛ به سفارت ایمیل بزنید و شرایط اضطراری سفرتون رو توضیح بدید، شاید پاسخ بدن. اما در کل باید صبر کنید سفارت باز بشه.

 • سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم بدونم شرکت vfs همچنان تعطیل هست؟کسایی که حدودا دوماه که انگشت نگاری شدن برای انگلستان ویزاشون چه موقع میاد؟

  • سلام
   اطلاعیه سفارت انگلستان در صفحه مربوط به ویزای این کشور در سایت ویزالند منتشر شده. فعلا که فرآیند بررسی ویزا متوقف شده و هرزمانی که سفارت اطلاعیه جدیدی رو منتشر کنه ما حتما در سایتمون اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  • سلام
   بستگی داره، مثلا هلند هم شرایط کاری راحت تری داره و هم دستمزد خوبی. اما در انگلستان ساعت کاری پزشکان زیاد و از طرفی درآمدشون هم خوبه. در خارج از اروپا هم کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا و همینطور کشور های حوزه خلیج فارس شرایط درآمدی بسیار خوبی دارند.

 • سلام و روز خوش
  من در اواخر بهمن به شرکت vfsمدارک تحویل دادم و انگشت نگاری شدم برای ویزای انگلستان و همسرم در آنجا زندگی میکند.به من یک برگه پست دادن که بارکد داره وگفتن آدرس خودم را داخلش بنویسم و نگه دارم آنرا .آیا با تعطیلی شرکت اگر ویزا بیاد برام پست میشه؟میشه یه شماره تماس از شرکت برام بزارید چون داخل سایت یه شماره چند رقمی هست که من از شهرستان زنگ میزنم موفق به ارتباط نمیشم ممنون.

  • سلام
   فعلا که خدمات ویزا تعلیق شده. جواب ویزا هم داده نمیشه. اما اگر شما فکر میکنید سفرتون خیلی ضروری هست میتونید از طریق ایمیل feedback.ukIran@vfshelpline.com با دفتر VAC و یا با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید
  من در آواخر بهمن مدارک و پاسپورت تحویل شرکت vfs دادم و انگشت نگاری شدم برای ویزای انگلستان.همسرم ساکن آنجا هست،وبه من یک برکه پست با برچسب بارکد دادن.میخواستم بدونم اگر ویزام اومد برام میفرستن با اینکه شرکت تعطیل هست؟ببخشید امکان داره از شرکت برام یک شماره تماس بزارید ممنون میشم.یک شماره چند رقمی در سایت هست که من از شهرستان تماس میگیرم موفق نمیشم ارتباط داشته باشم

  • سلام
   شما میتونید از طریق ایمیل feedback.ukIran@vfshelpline.com با دفتر VFS در اتباط باشید. سفارت هرگونه خدمات مربوط به ویزا رو تعلیق کرده. و اگر میخواید پاسپورتتون رو به شما برگردونن باید از طریق ایمیل درخواست خودتون رو ارائه بدید.

   • سلام من دوست پسرم هلند زندگی میکنه و میخواد دعوتنامه بفرسته برای مدت یک ماه برم پیشش،و همه هزینه های سفر با ایشان است و در فرم دعوتنامه گفته شده نیاز به تمکن مالی دعوت شده نیست،آیا باز ضرورتی برای تمکن مالی من وجود دارد یا خیر؟؟
    و دوم اینکه خرید بلیط جز لیست مدارکه موردنیازه
    اگر ویزام تایید نشه.من پول بلیطم میسوزه یا اینکه روشی دیگری وجود داره برای این موضوع؟؟

    • سلام؛ اگر ایشون ساپورت مالی شما رو متقبل شدن باید مدارک شغلی و تمکن مالی خودشون رو هم ارائه بدن و دعوتنامه شون هم محضری باشه. و اینکه رزرو بلیط رو ارائه بدید.

  • سلام
   شما میتونید از طریق ایمیل feedback.ukIran@vfshelpline.com با دفتر VFS در اتباط باشید. سفارت هرگونه خدمات مربوط به ویزا رو تعلیق کرده. و اگر میخواید پاسپورتتون رو به شما برگردونن باید از طریق ایمیل درخواست خودتون رو ارائه بدید. و یا اینکه با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام وقتتون بخیر
  خواستم سوال کنم کسانی که در بهمن ماه مدارک و پاسپورت دادن و انگشت نگاری شدن در شرکتvfsتکلیفشان با تعطیلی شرکت چه میشود آیا اگر ویزاشون بیاد براشون پست میشه یا خیر؟

  • سلام
   بستگی داره برای ویزای چه کشوری اقدام کرده باشید. اگر هنوز جواب ویزاتون نیومده باشه میتونید درخواست پس گرفتن موقت پاسپورت و یا کلا کنسل کردن درخواستتون رو بدید. البته در این صورت هزینه ویزا مستردد نمیشه. اما اگر بخواید منتظر جواب ویزا بمونید که تصمیم بهتری هم هست. پاسورت در صورتی برای شما ارسال میشه که قبلا سرویس ارسال پستی پاسپورت رو تهیه کرده باشید. در غیر این صورت میتونید با دفتر این شرکت تماس بگیرید و سرویس ارسال پستی پاسپورت رو تهیه کنید.

 • سلام،از سفارت انگلیس در ابوظبی به من زنگ زدن که پاسمو ببرم دفتر vfsتحویل بدم،متاسفانه فعلا تعطیل هستن،میخواستم بدونم تکلیف ویزای من چی میشه تو این شرایط؟و اینکه شما اطلاع دارید از چه تاریخی مجدد شروع به کار میکنن؟ممنون میشم جواب بدید

  • سلام
   فعلا که دفتر vfs بسته هست و تاریخ بازگشایی مجدد این دفتر هم فعلا مشخص نیست. اما مشکلی پیش نمیاد و بعد از بازگشایی مجدد فرآیند اعطای ویزای از بدون در نظر گرفتن این زمان ادامه خواهد یافت.

  • سلام
   کشورهای زیادی ویزای کار صادر میکنن. بستگی به شرایط خودتون داره و اینکه شغلتون چیه؟ برخی کشورها برای برخی مشاغل فرصتهای شغلی بیشتری دارن. مثلا آمریکا و کانادا برای مشاغل مهندسی پوزیشن جاب بیشتری دارن.

 • سلام من برای فرم درخواست ویزای student درخواست دادم آنلاین و توی قسمت pay میگه که باید ihs رو پرداخت کنید تا وقت بدیم بهتون ۳۹۹.۰۰ یورو هم هست و نوحه پرداخت بانک های ایران رو نداره میخواستم بدونم چجوری پرداخت بکنم و فایده داره این کار ؟

 • سلام، من میخواستم برای دوره آموزشی زبان در مالتا اقدام کنم. ولی شنیدم مالتا حدود یکسالی هست که به ایرانیها ویزا نمیده و خیلی سختگیری داره، درسته؟ شما جدیدا موردی داشتید که ویزا گرفته باشن؟ ممنون از پاسختون

 • سلام وقتتون بخیر .من برای ویزای انگلستان اقدام کردم حدود ۱۰ روز قبل همسرم اونجا هستن.میخواستم بدونم با این مشکل ویروسی که در ایران به وجود اومده آیا در دادن ویزا هم اختلالاتی به وجود می آید؟

 • احمدی
  سلام بنده میخوام ویزای خانوادگی برای کشورفرانسه بگیرم آیا بعدازاخذویزا میتونیم ازکشور ترکیه به فرانسه بریم

  • سلام
   اگر در ترکیه توقف داشته باشید مهم نیست، اما چون از ایران اقدام کردید مبداءتون حتما ایران باشه

 • سلام وقت شما بخیر، من درخواست ویزای ازدواج کردم
  همسرم مقیم انگلیس هست و من میخوام برم پیشش
  همه مدارکمون آمادست ، فقط اطلاعاتی از سنتری که کارای اولیه ویزا رو در تهران خ آرژانتین انجام میدن ندارم، میشه بگید اونجا چه کارایی برای مصاحبه انجام میشه و آیا باید حتما به زبان انگلیسی بهشون اطلاعات رو ارائه بدیم، ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من درخواست ویزای ازدواج کردم ۶۳ روز پیش
  همسرم بریتیش هست و من میخوام برم پیشش
  همه مدارک هم کامل فرستادم و ۶۳ روز پیش رفتم دفتر vfs در میدان آرژانتین و اثر انگشت دادم اما هنوز هیچ ایمیل و جوابی نیومده ولی ۱۲ روز پیش از homeoffice زنگ زدن به همسرم و راجع به کارش و اینا سوال کردن
  چقدر طول میکشه تا جوابمون بیاد؟؟؟؟؟
  و آیا نمیشه به هیچ طریقی پیگیری کرد؟؟
  آخه دوستام گفته بودن دو ماهه جوابش میاد

 • سلام من میخواستم برای گذراندن دوره آموزشی ۵ هفته ای سلتا در کشور انگلستان اقدام کنم چه مدارکی باید بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   باید هم مدارک مربوط به دوره ای که میخواید برید رو ارائه بدید و هم‌مدارکی که ثابت میکنه این دوره مربوط به شما میشه و هم مدارک مالی که ثابت میکنه شرایط رفتن به اونجارو دارید.

 • سلام وقتتون بخیر، امکانش هست بفرمایید مدت زمان ارسال پرونده ویزیتور ویزا از دفتر VFS در عمان به سفارت کانادا چه میزانی هست ؟
  سپاس

  • سلام،
   مدت زمان ارسال پرونده ویزیتور ویزا از دفتر VFS مشخص نیست و خود دفتر مشخص خواهد کرد، اما ۴۲ روز کاری زمان مبرد تا جواب ویزا را دریافت کنید

 • سلام وقت بخیر
  من و همسر و پسرم ویزای دو ساله از فرانسه داریم و الان میخوایم برای دخترم که تازه بدنیا اومده اقدام کنیم ، مدارک لازم برای دخترم مدرک یکی از والدین هست ؟ چون در سایت مطلبی پیدا نکردم

 • سلام
  تشکر میکنم از زحماتی که کشیدید و در این سایت اطلاعات جامع را در اختیار دیگران قراردادید. من بهvfs ایمیل زدم برای دهم نوامبر تاریخ دادن خواستم بدونم این تاریخ که مدارک را ببرمvfs چند مدت بعدش باید برم مصاحبه سفارت ؟و سوال بعدی اینکه فرم درخواست روادید فرانسه را هم کامل پر کردم.نام کوچک و کدملی را فراموش کردم و سیستم هم یاداوری نکرد.مهمه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   برای ویزای فرانسه نیازی به مصاحبه نیست.
   اگر اطلاعات تون ناقص باشد، خود VFS بهتون اطلاع میدن.

 • سلام خسته نباشید
  من مدارک ویزای هلندمو کامل کردم مشکلی نداش گفت چهارده یا پونزده روز بهتون پی ام یا زنگ میزنیم هنوز خبری نشده باید چیکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید

   • با سلام و ممنون از اطلاعات خوبتون من پارسال فرم های سفارت فرانسه رو پر کردم و منتظر وقت بودم قرار بود ایمیل بفرستن که هیچ ایمیلی دریافت نکردم علتش چی میتونه باشه؟ اگر برای کل اعضای خانواده بخوایم درخواست بدیم باید داخل سایت گروه تشکیل بدیم دیگه؟ من این کارم کردم ولی نمیدونم چرا دیگه نوبتی برامون ارسال نشد

    • سلام
     از طریق تلفن VFSGlobal فرانسه پیگیری کنید.
     بله باید برای کل اعضای خانواده درخواست گروهی ارسال کنید.

 • سلام.ممنون بابت توضیحات شما
  من دنبال ویزای کویت یا بحرین هستم .هر کدوم که مقدور باشه.توی ایران ساکنم و دبیر آموزش پرورش هستم.
  امکانش هست بهم بگید باید از کجا شروع کنم؟
  اصلا می‌تونم ویزای این کشورها رو بگیرم؟؟

 • سلام و خسته نباشید. من برای گرفتن وقت سفارت از نیوزلند اقدام کردم و بهم وقت هم داده شد. اما مشکلم اینجاست که فعالسازی حساب کاربریم نیومده تا خودم فرم ها رو آنلاین پر کنم. مدارک مورد نیازم زده بود فقط عکس و کپی پاسپورت و ویزاها. الان شک دارم پس بقیه اسناد مثل سند ازدواج و سند خونه و گواهی تمکن و اینا رو نمیخوان؟ یعنی مصاحبه دو مرحله ایه؟
  باتشکر

  • سلام
   لطفا پوشه اسپم رو هم چک کنید.
   بقیه مدارک رو باید حضوری ببرید.
   مصاحبه ندارید شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری مراجعه می‌کنید.

 • سلام ۴٠ روزه جواب ویزاى تحصیلى من و پاسپورتم نیامده نامه‌اى ازبانک امده که متاسفانه موسسه تمکن مالى جعلى گذاشته من علاوه بر ردى چند سال محرومم ایا گذ رنامه ام داده مى‌شود

 • سلام و عرض ادب.من برا ویزا فرانسه اقدام کردم. از سفارت با منزل بنده تماس گرفتن که مشکل در بیمه مسافرتی بنده هست و من در حال حاضر ایران نیستم از سفارت خواستن که مدرک بیمه که تهیه کردم رو ایمیل کنم. لطفا راهنمایی کنید برا آدرس ایمیلی که مدرک بیمه مسافرتی خود را ایمیل کنم؟ تشکر

 • سوال دومم اینه مثلا فرانسه با VFSGLOBAL مستقیم کار میکنه و صحت مدارک رو وی اف اس چک میکنه تو ایران اگر بخواد مثل حساب بانکی یا مدارک دیگه

  با توجه به کار کردن این شرکت با کانادا
  اگر مدارک ساختگی بدیم برای کانادا میتونن از طریق دفتر ایران چک کنن و پی ببرن مدارک ساختگی هست ؟ موردی داشتید ؟

  سپاس

 • سلام
  من برای شینگن تو ایران بایومتریک اثر انگشت و عکس رو دادم برای سفارت فرانسه
  آیا با توجه به اینکه کانادا هم از VFSGLOBAL استفاده میکنه و تو سایت نوشته اگر بایومتریک دادید تا ۱۰ سال دیگه نیاز نیست . آیا باز نیاز هست برای ویزا کانادا به دفاتر VFSGLOBAL خارج از ایران برم ؟

 • با سلام و احترام
  من و همسرم پارسال با دعوتنامه برادرم از فرانسه اقدام کردیم همسرم سابقه سفر نداشتند و ریجکت شدند و من هم از ویزام استفاده نکردم
  چه مدتی باید بگذره و ایا باید از سفارت دیگه ای اقدام کنیم؟
  با تشکر

  • سلام
   پس از ۶ ماه می‌تونید دوباره اقدام کنید.
   پیشنهاد می‌کنیم با دفتر تماس بگیرید که شرایط کامل رو بهتون بگیم
   ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰

 • سلام. میشه لطفا بفرمایید آیا پر کردن فرم درخواست ویزا برای ایتالیا مثل کشور فرانسه آن لاین هست یا میتوانیم فرمها را دانلود و دستی تنطیم و ارائه کنیم؟

  • سلام
   هم امکان تکمیل فرم به صورت آنلاین هست، هم به صورت دستی.
   اما بهتره که فرم درخواست ویزا رو به صورت دستی تکمیل کنید.

 • سلام من میخوام ویزا شینگن بگیرم که فقط تو پاسم بخوره براى گرفتن ویزا کانادا کدوم کشور راحت تره و vfs را دقیق ادرس بدین سایت منظورم هست و یه شماره جهت مشاوره کامل مرسى

  • سلام
   تورهای گروهی اروپا می‌تونید اقدام کنید
   ویزای انفرادی ایتالیا رو هم می‌تونید اقدام کنید.
   ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰

 • سلام من از سفارت فرانسه ویزا گرفته ام
  ولی می خوام برم هلند وبعد برم فرانسه برگشتم از فرانسه باشه مشکلی برام ایجاد نمی شه

  • سلام
   اگر در فرم درخواست ویزای شینگن اعلام کرده باشید، بله می‌تونید اما اگر اعلام نشده، خیر مجاز به سفر به کشورهایی غیر از فرانسه نیستید.

 • سلام. وقت بخیر.
  من ویزا شنگن از سویس گرفتم با دعوتنامه از بستگان.
  الان میخوام بلیط بگیرم. راستش از اونجایی که هدفم مسافرت به ایتالیا هم هست و بلیط شهر برن بسیار محدود هست ولی میلان پرواز مستقیم داره میتونم از طریق میلان وارد شنگن شم . پاسختون خیلی مهمه برام.
  متشکرم.

 • سلام
  برای ویزای تحصیلی انگلیس آیا راهی وجود داره که قبل از سابمیت نهایی اپلیکیشن آنلاین، وقت VFS رو گرفت؟ منظورم offline booking هست
  مشکل کمبود زمان هست، چون من پول تمکن رو دیر بحساب ریختم و باید ۲۸ روز صبر کنم بعد IHS و application fee رو پرداخت کنم و اونجوری کل پروسه ویزا ۴ هفته عقب میفته
  و اینکه معمولا وقت های ویزای tier 4 انگلیس چند روز بعده؟
  خود پروسه تصمیم گیری چند روز بعد از VFS طول میکشه؟
  متشکرم

 • سلام. وقتتون بخیر.من دعوت نامه خویشاوندی کشور هلند رو دارم. میشه لطفا راهنمایی کنید. دقیقا چه مراحلی رو باید طی کنم. اولین مرحله ارسال ایمیلی و پر کردن مشخصات فردی منه؟ و بعد از چند روز زمان ارائه مدارک رو مشخص میکنند. و حداکثر زمان چقده؟ ۳ هفته یا بیشتر؟ من از جنوب کشور هستم. و اطلاعاتم کمه. لطفا کمک کنید.سپاس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.