اطلاعیه ویزای پرتغال

  • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

در حال حاضر ویزای پرتغال، یکی از سخت ویزای کشورهای حوزه شینگن است. در صورت داشتن دعوتنامه معتبر شانس بالاتری برای اخذ ویزای پرتغال خواهید داشت. پس از ارسال درخواست وقت سفارت، می‌توانید ۱۴ روز کاری بعد در دفتر کارگزاری ویزای این کشور باشید.

وقت سفارت پرتغال

تعیین وقت سفارت پرتغال و تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای این کشور، توسط شرکت VFSGlobal انجام می‌شود. پس از ارسال درخواست برای وقت سفارت پرتغال، ۱۴ روز کاری بعد می‌توانید در سفارت این کشور حضور داشته باشید. پس، وقت سفارت فوری پرتغال وجود ندارد. برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای پرتغال باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۷ مراجعه کنید. توجه داشته باشید که وقت سفارت پرتغال مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه می‌کنید.

شرایط اخذ ویزای پرتغال

با توجه به سختگیری شدید سفارت پرتغال در اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی، حتما با شرایط زیر برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.

۱. گردش حساب ۳ ماهه اخیر: شاید می‌توان گفت گردش حساب ویزای پرتغال یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای این کشور است. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی حساب متقاضی نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

۲. تمکن مالی: برگه تمکن مالی باید به یورو صادر شود. ایده آل ترین مبلغ تمکن مالی برای هر نفر، حداقل 300 میلیون تومان است. برگه تمکن مالی باید توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضا برسد.

۳. ارائه دعوت نامه: دعوت‌نامه ویزای پرتغال می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. مدت زمان اقامت متقاضی در پرتغال حتما باید در متن دعوتنامه ذکر شود.

مدت زمان جوابدهی ویزای پرتغال

حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر کارگزاری ویزای پرتغال، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که برای دریافت آن باید به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGlobal مراجعه کنید.

ریجکت ویزای پرتغال

به دلیل سختگیری افسران ویزای پرتغال، معمولا ریجکت ویزای این کشور متداول شده است. رایج ترین دلایل رد شدن ویزای پرتغال، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد.

دلایل رد شدن ویزای پرتغال به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در پرتغال
  • عدم متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به پرتغال
  • ارائه دعوت نامه نامعتبر
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای پرتغال و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای پرتغال وجود ندارد و شما تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید. برای اعتراض به رد شدن ویزای پرتغال نیز می‌توانید به آدرس ایمیل درج شده در پائین برگه ریجکتی نامه اعتراضی خود را ارسال کنید. ۴۵ روز کاری پس از ارائه نامه اعتراضی جواب آن برای شما ارسال می‌شود.

هزینه ویزای پرتغال

هزینه درخواست ویزای پرتغال برای بزرگسالان 90 یورو و برای افراد 6 تا 12 سال 45 یورو است.برای افراد زیر 6 سال هزینه این ویزا رایگان است. توجه داشته باشید که پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدارک ویزای پرتغال

مدارک ویزای پرتغال باید توسط دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برای مدارک ویزای پرتغال نیست. چک لیست مدارک ویزای پرتغال به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای پرتغال

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

📑 رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 واچر هتل

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 برگه تعیین وقت سفارت

📑 دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵

📑 ارائه دعوت نامه معتبر

سفارت پرتغال در ایران

سفارت پرتغال در ایران در آدرس تهران، دروس، بلوار هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶ واقع شده است اما بخش خدمات کنسولی و ویزای خود را به کارگزاری VFSglobal واگذار کرده است. برای حضور در دفتر وی اف اس گلوبال می‌توانید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعات ۸ تا ۱۷ به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر