متقاضیان دریافت ویزای شینگن در بسیاری از موارد با ریجکت شدن ویزا مواجه می‌شوند. ریجکت شدن از طرف یک سفارت باعث می‌شود در مراجعه‌های بعدی به دیگر سفارت‌ها نیز دچار مشکل شوید و دوباره ریجکت شوید. از این ‌رو بهتر است با داشتن اطلاعات کافی و مدارک کامل اقدام به اخذ ویزا کنید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 چگونه به اسم رفع ریجکتی سود جویی رخ می‌دهد؟

📌 یوروداک چیست؟

📌 اعتراض به رد ویزای شینگن امکان پذیر است؟

📌 رفع ریجکتی تضمینی ویزای شینگن به روش ویزالند

چگونه به اسم رفع ریجکتی سود جویی رخ می‌دهد؟

تا پیش از این، درخواست ویزای شینگن شما ریجکت می‌شد. یعنی یک مهر قرمز رنگ به پاسپورت شما زده می‌شد که در مراجعات بعدی این مهر قرمز رنگ برای شما دردسر ساز می‌شد. اما از سال ۲۰۱۷ این سیستم به طور کامل منسوخ شد و ریجکتی جای خود را به رفیوزی داد. اگرچه ریجکت و رفیوز در معنای لغوی هر دو به معنای رد شدن می‌باشند اما رفیوزی در پاسپورت شما ثبت نمی‌شود، تا در سفرهای بعدی برای شما دردسر باشد. اما این تغییر رویه ریجکتی به رفیوزی، متاسفانه با سودجویی فراوانی همراه شد. اگر به دنبال رفع ریجکت ویزای شینگن خود رفته باشید، ۱۰۰% اصطلاح یورو داک را شنیده‌اید. در ادامه به معرفی سیستم یوروداک برای شما می‌پردازیم.

یوروداک چیست؟

تعریف یوروداک از نظر سودجویان بازار ویزای شینگن

طبق تعریف سودجویانی که در زمینه رفع ریجکت ویزای شینگن فعالیت دارند، یوروداک سیستمی است که تمامی اطلاعات مربوط به درخواست ویزای شینگن شما از قبیل نام و نام خانوادگی، کشور مقصد، شماره پرونده و اطلاعات مربوط به انگشت نگاری شما در این سیستم به مدت ۱۰ سال نگهداری می‌شود. به گفته ایشان اطلاعات این سیستم فقط تا ۵ سال اخیر مورد استناد می‌باشد و هیچ اطلاعاتی از سیستم حذف نمی‌شود. اما آن‌ها ادعا می‌کنند که اطلاعات مربوط به ریجکت ویزای شما را از این سامانه حذف خواهند کرد!

تعریف یوروداک در منابع معتبر ویزای شینگن

یورو داک (EURODAC) سیستم جامع اروپایی جهت ثبت اطلاعات پناهندگان قانونی و غیر قانونی حوزه شینگن می‌باشد. این سیستم در ۱۵ ژانویه سال ۲۰۰۳ با هدف ثبت اطلاعات پناه‌جویان در ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن راه اندازی شده است. این سیستم فقط برای افراد بالای ۱۴ سال می‌باشد و در صورتی که شما درخواست اقامت کوتاه مدت (توریستی، تحصیلی و یا کاری) ارائه کرده باشید، اطلاعات شما در این سیستم بارگزاری نخواهد شد.

یک سیستم دیگری به اسم (Eurodoc) وجود دارد که هیچ ارتباطی به ویزای شینگن نداشته و فقط مدارک تحصیلی پزشکان و محققان در این سیستم ثبت می‌شود.

غیر از این سیستم (EURODAC) دو سیستم دیگر به نام‌های VIS و SIS فعال هستند. نقش سیستم VIS ارائه اطلاعات ویزای شینگن شما به کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا (همانند کانادا، انگلیس و سایر کشورها) می‌باشد. در صورتی که شما برای سفر به یک کشور نیاز به تاریخچه سفری داشته باشید و ویزای شینگن جزو تاریخچه سفری شما باشد، سفارت‌خانه کشور مقصد صحت و سقم اطلاعات ویزایی که ارائه دادید را، از این سیستم پیگیری می‌کند.

سیستم SIS نیز  پایگاهی برای ثبت اطلاعات افراد جنایتکار، تروریست و یا افرادی است که از ورود به منطقه شینگن محروم هستند. این سیستم، مبنای همکاری کشورهای هم پیمان شینگن در اجرای قانون حفاظت از مرزهای مناطق شینگن می‌باشد.

اعتراض به رد ویزای شینگن امکان پذیر است؟

اعتراض به ریجکت ویزای شینگن برای هرکشوری متفاوت است. به طور مثال شما برای اعتراض به ریجکت ویزای فرانسه و آلمان خودتان می‌توانید اقدام کنید اما جهت اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا حتما باید وکیل مهاجرت درخواست اعتراض را ارسال کند. توجه داشته باشید که شما بین ۱ تا ۲ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه اعتراض می‌باشید. در صورتی که درخواست اعتراض شما از طریق وکیل ارائه شود، پرونده شما وارد دادگاه استیناف می‌شود. باتوجه به علت ریجکتی شما، وکیل مهاجرت یک لایحه دفاعیه به پرونده شما اضافه می‌کند. در صورتی که این لایحه برای قاضی دادگاه استیناف معتبر باشد، رفیوزی شما رفع خواهد شد و موفق به اخذ ویزا می‌شوید. اما در صورتی که این لایحه مورد تائید نباشد، شما باید حتما نقص پرونده‌تان را براساس دلیل ریجکتی برطرف کنید.

دادگاه استیناف ریجکتی را همانند یک دادگاه معمولی در نظر بگیرید. بارها و بارها شنیده‌ایم که همکاران ما به مسافران ریجکت شده می‌گویند که پرونده رفیوزی شما را مختومه خواهیم کرد و یا در صورتی که به رفیوزی اعتراض نکنید، تمامی دلایل اعلام شده از سوی سفارت‌خانه را پذیرفته‌اید. دوستان باور کنید که تمامی این حرف‌ها بی پایه و اساس بوده و شما فقط وقت و پول خود را هدر خواهید کرد!

حتی اگر کسی به شما گفت با وکیل این‌کارها را برای شما انجام می‌دهیم، تا جایی که می‌توانید سعی کنید مستقیما با خود شخص وکیل در ارتباط باشید.

اگر اعتراض نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

گروهی از همکاران ما می‌گویند که پس از رفیوزی اگر اعتراض نکنید، به این معناست که تمامی دلایل و موارد اعلام شده را قبول دارید و این نمره منفی برای شما خواهد داشت. به طور کلی رفیوزی دارای نمره منفی می‌باشد. در صورتی که شما اعتراض کنید شرایط بهتری خواهید داشت اما اگر اعتراضی ارسال نکنید، نمره منفی برای شما نخواهد داشت.

بعضی از همکاران ما به شما می‌گویند که پس از رفیوزی تا ۶ ماه اقدام نکنید. توجه داشته باشید که این مدت زمان براساس تجربه ما و همکاران به وجود آمده است. به طور مثال در صورتی که شما به دلیل تاریخچه سفری و یا تمکن مالی نامناسب ریجکت شده باشید، حدودا ۶ ماه زمان لازم است تا نقص پرونده شما برطرف شود. در این مدت زمان هم می‌توانید اعتراض کنید و هم می‌توانید با روال عادی به برطرف کردن نواقص پرونده خود بپردازید. لطفا توجه داشته باشید که هیچ اجباری به اعتراض به ریجکت ویزای شینگن نیست و این فقط و فقط دلخواه شماست!

رفع ریجکتی تضمینی ویزای شینگن به روش ویزالند

همانطور که می‌دانید، چیزی به نام رفع ریجکت ویزای شینگن وجود ندارد اما ما برای شما یک راه حل ویژه داریم. شما می‌توانید از یک آژانس مسافرتی معتبر (مثل آژانس مسافرتی نهال‌گشت کرج) اقدام به خرید یک تور گروهی اروپا کنید. در این حالت شانس اخذ ویزای شما تا ۲۰% افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که حتما باید ۴ ماه از زمان ریجکتی شما گذشته باشد و شما هزینه‌ای برای رفع ریجکتی نباید پرداخت کنید و فقط هزینه‌های مربوط به خرید تور اروپا را پرداخت خواهید.

  A B C D
هزینه دریافتی ۱۵۹۰ یورور مطابق با هزینه تور ۱,۴۰۰ یورو ۲,۰۰۰ یورو ۲,۰۰۰ یورو
شرح انجام خدمات اخذ ویزا از طریق تور گروهی اقدام دوباره ویزای شینگن ۶ ماه صبر اقدام مجدد + تور اشانتیون! + ۶ ماه صبر
نتیجه دریافت ویزای شینگن ریجکتی دوم ویزای شینگن اگر شد، شد – اگر نشد، قبلی بدجور گند زده! دریافت ویزای شینگن
هدف مشتری مداری بازی با پول سوء استفاده تغییر دیدگاه مشتریان با استفاده از ناآگاهی

دلایل ریجکت ویزای شینگن

پاسپورت آسیب دیده: یک گذرنامه، مخدوش که در شرایط خوبی نگه داری نشده، می‌تواند سبب رد ویزای شنگن باشد. این آسیب می‌تواند شامل پاره شدن و یا جدا و مفقود شدن صفحات، آسیب دیدن جلد گذرنامه و مواردی این چنینی باشد.

پاسپورت نامعتبر‌ : دلیل دیگری که باعث ریجکت ویزای شینگن شما می‌شود، ارائه گذرنامه نامعتبر به سفارت یا کنسولگری است. اما چه گذرنامه‌هایی نامعتبر می‌باشند:

 • گذرنامه‌هایی که تاریخ اعتبار آن‌ها کمتر از ۳ ماه از بازگشت سفر باشد.
 • گذرنامه‌هایی که کمتر از دو صفحه خالی داشته باشند.
 • کتابچه مدرک مسافرتی (مدرک مسافرتی یا travel document، سندی موقتی است که در صورت فقدان و یا در هنگام تعویض پاسپورت صادر می‌شود.)
 • گذرنامه‌هایی که بیش از ۱۰ سال از زمان صدور آن‌ها گذشته است.

عدم ارائه برنامه سفری: از دلایل دیگری سبب که ریجکت ویزای شینگن می شود، عدم ارائه برنامه سفری مناسب برای حضور در منطقه شنگن است. این موارد عبارتند از:

 • عدم تعیین مقصد اصلی سفر در حوزه کشور‌های شینگن (درخواست ویزا از سفارت کشوری که مقصد اصلی سفر شما نمی‌باشد)
 • عدم ارائه مدارک معتبر اقامتی (رزرو هتل و یا مشخصات اقامتی ارائه شده در دعوتنامه)، برای تمامی روزهای حضور در منطقه شنگن
 • عدم ارائه رزرو بلیط پرواز برای متقاضی
 • عدم ارائه بلیط پروازهای داخلی برای سفر در منطقه شنگن (در صورتی که قصد سفر به چند کشور حوزه شینگن را داشته باشید)

ارائه نامه‌های غیر معتبر: دلیل اثبات برای درخواست ویزای شنگن، ارائه مدارک رسمی است که توسط نویسنده تائیده شده باشند. چنین مواردی عبارتند از:

 • ارائه یک نامه رسمی که فاقد متن با آدرس و جزئیات تماس، یا توسط نویسنده آن مهر و امضاء نشده باشد.
 • ارائه یک نامه رسمی که ۳ ماه از تاریخ آن گذشته باشد.
 • فقدان مهر و امضاء نویسنده در نامه رسمی و غیره …

عدم بازگشت به وطن: یکی دیگر از مواردی که ممکن است درخواست ویزای شما رد شود، عدم اثبات کافی برای مدت زمان اقامت در منطقه شنگن و یا عدم بازگشت به وطن می‌باشد. این مورد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. عدم ارائه گزارش‌های مالی بیشتر از یک ماه
 2. عدم استفاده از صورت حساب کنونی
 3. فقدان منابع مالی کافی در صورت‌های مالی ارائه شده
 4. ارائه چک مسافرتی که نام مسافر بر روی آن ذکر نشده باشد.

شناسنامه و یا ازدواج مجدد غیر قابل قبول: یکی از دلایلی که باعث ریجکت ویزای شینگن شما می‌شود، عدم توانایی در ارائه گواهی‌های تولد و یا ازدواج است که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته نمی‌شود. چنین مواردی عبارت است از:

 • عدم ارائه شناسنامه و یا گواهی تولد که توسط مقامات رسمی مثل وزارت کشور تائید نشده باشد.
 • ارائه مدرک ترجمه شده به زبان انگلیسی که توسط دارالترجمه رسمی و یا مترجمان مجاز ترجمه نشده باشد.
 • عدم ارائه یک گواهی مدنی (ارائه یک سند مذهبی به جای آن)
 • عدم توانایی برای ارائه گواهی نامه و اثبات هر دو والد کودک
 • عدم توانایی ارائه گواهی که با اسامی مندرج در پاسپورت‌های ارائه شده مطابقت داشته باشند.
 • عدم توانایی ارائه مدرک تصویب شده قانونی برای فرزند خوانده (برای درخواست همسر از اتحادیه اروپا)

بیمه مسافرتی نامعتبر باعث رد ویزای شینگن: دلیل دیگری که ممکن است منجر به رد ویزای شنگن شود، عدم توانایی در ارائه پوشش بیمه نامه مسافرتی برای مدت اقامت در منطقه شنگن است. چنین مواردی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی در موارد پیش بینی نشده
 • عدم تامین بیمه مسافرتی که بازگشت نامزد را به کشورش پوشش نمی‌دهد.
 • ناتوانی در تامین بیمه مسافرتی‌ای که سیاست‌های آن در تمام منطقه شنگن معتبر باشد.
 • عدم توانایی پوشش بیمه مسافرتی برای تمام مدتی که مسافر در منطقه شنگن حضور دارد.

عدم ارائه مدارک اقامت: یک عامل مهم که در رد ویزای شینگن تاثیر دارد، آن است که به افسر سفارت ثابت شود که شما در طول مدت سفرتان، مکانی برای اقامت دارید. این موارد عبارتند از:

 • عدم توانایی در ارائه مدرک رزرو هتل
 • عدم ارائه دعوتنامه از طرف میزبان (اثبات حمایت)
 • عدم ارائه مدرک از یک تور از پیش پرداخت شده

وضعیت ویزای شینگن: دلیل دیگری که می‌تواند درخواست ویزای شینگن شما را با شکست مواجه کند و باعث ریجکت ویزای شینگن شما می‌شود، تاریخچه ویزاهای شنگن قبلی است. این موارد عبارتند از:

 1. عدم توجه به محدودیت‌های ویزای شنگن (به عنوان مثال بیش از زمان مجاز اقامت داشتن در محدوده شنگن، عدم تمایل به دنبال کردن برنامه سفر ارائه شده)
 2. یک ویزا با ویزای شنگن فعال نگه دارید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 71 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۶۳ دیدگاه ها

 • سلام خسته نباشید
  دختر ۲۲ ساله هستم یه خونه ب ارزش یک و نیم میلیارد و یه ماشین ب نامم هست
  شغلم ازاده و بیمه ندارم
  برای ملاقات و اقامت کوتاه مدت دوستان قصد سفر به المان رو دارم
  چه قدر احتمال داره بتونم ویزای شینگن رو دریافت کنم؟

  • سلام؛ برای حوزه شنگن مدارک شغلی جز مهمترین مدارک در کنار مدرک بانکی می باشد. و سن شما سن حساسی هست و از نظر سفارت وابستگی عاطفی به کشور ندارید و شانس گرفتن ویزاتون اگه بخواهید بدون خانواده اقدام کنید خیلی پایین می باشد.

 • سلام من ۵سال پیش تو المان اعلام پناهندگی کردم و بعد ۳ روز به خخواست خودم انصراف دادم و برگشتم الان تحصیلی واسه فرانسه میخوام اقدام کنم ممکنه بفهمن و ریجکت شم؟

 • با سلام و خسته نباشید
  نحوه ابلاغ نتیجه اعتراض از سفارت دانمارک
  به چه شکل هست؟
  ایا ایمیل یا تماس یا شکل دیگه
  متشکرم

 • با سلام. آیا به جای سند ملکی که برای اثبات بازگشت به کشور مبدا باید ارائه بشه قرار داد اجاره خانه(این که مستاجر هستیم) میتونه ارائه بشه؟

 • سلام من پذیرش دکترا داشتم با نامه کنوانسیون از فرانسه, و با همسرم برای ویزا اقدام کرده بودیم. متاسفانه من با بند ۱۲ و همسرم با بند ۹ ریجکت شدند! دلیلشم واقعا نمیدونم! در صورتی که رشته و موضوع هم حساس نبوده! به نظرتون اعتراض فایده ای داره؟ استادم گقتند دیگه برای فرانسه اقدام نکن اصلا چون فایده ای نداره باز ریجکت میشی, چون شخص تو تهدید امنیتی محسوب میشی! به نظرتون درستع حرفشون؟

 • سلام ‌خسته نباشید، آیا نامه اعتراض، به ریجکتی ویزای شنگن، به دلیل مشخص نبودن هدف سفر، با توجه به تجربه شما تا حالا شده که موافقت بشه و ویزا بشن، با این نامه اعتراض، افیسر نظرشو عوض کنه، می خوام بدونم تا حالا شما نتیجه مثبت دیده اید؟

  • سلام؛ برای چه کشوری اقدام کردید؟ بله امکانش هست. اما به کشوری که قصد گرفتن ویزای شینگن از اونجا رو دارید هم بستگی داره. اگر مستندات خوبی ارائه دادید نباید نگران باشید.

 • سلام من همسرم دیروز از سفارت لهستان ریجکت شد با بند ۱۱ ،مشخص نبودن هدف سفر ، داریم نامه اعتراض تنظیم می کنیم ، منظورشان از مشخص نبودن هدف سفر چیست ویزا تحصیلی بوده و همسرم من ۱۰ سال پیش در همین کشور تحصیل کرده رزرو بلیط و هتل مشخص است ، به نظر شما ما در نامه اعتراض چه چیزی را باید بیشتر بلد کنیم ، در ۱۰ سال گذشته همسر من کلی شنگن داشته رفته و‌برگشته ، ممنون میشم راهنمایی کنید ، البته فقط یکبار در سه سال پیش ویزای ایشون که بیزینسی بود و من هم همراه ایشون بودم ریجکت شد.

 • سلام؛ وقتتون بخیر؛ من امروز ویزای تحصیلی فرانسه ام به خاطر بند پنج رد شد. می تونم اعتراض کنم و مدارک تمکن بیشتر بذارم؟ آیا تاثیری داره؟ و اینکه پذیرشم برای ترم ژانویه است آیا می تونم مجدد اقدام کنم؟

 • سلام وقت بخیر؛ من برای دوره زبان فرانسه‌ اقدام کردم اما به دلیل نا مشخص بودن محل اقامت در فرانسه ویزام refuse شد. و اینکه خوابگاهی که گرفته بودم با بردارم بود که ایشون ویزاشون اکسپت شد. میخوام بدونم که دلیل ریجکت همینه یا این فقط حالت روتین داره و مسئله چیز دیگست؟ چون مدارک مالیمون هم عین هم بوده و الان میتونم اقدام کنم برای ویزا؟

  • سلام؛ برای اینکه واقعا مشخص بشه که دلیل اصلی ریجکت شدن درخواست شما چی بوده باید شرایط و مدارک شما بررسی بشه، تا بتونیم نظر قطعی بدیم.

 • سلام؛ من برای ویزای تحصیلی ایتالیا به علت مشکل زبان در مصاحبه رد شدم. می خواستم بدونم دلیل ریجکتی همون چیزی هست که اعلام میشه؟ یا ممکن است دلیل واقعی رو نگن؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام؛ خیر، دلیلی که به صورت مکتوب به شما میگن همون دلیلی هست که به خاطرش رد شدید. اگر فکر می‌کنید که اشتباهی از طرف سفارت رخ داده میتونید اعتراض بزنید.

 • سلام
  همسر من سه سال پیش برای یک سمینار به هلند دعوت شده بود هتل و پرواز هم از سمت سمینار بوک شده بود و برنامه رفت و برگشت کامل مشخص بود ولی متاسفانه ایشون ریجکت شدن به دلیل اطمینان نداشتن از برگشت !! ما از قبل یک ماه بعد وقت سفارت فرانسه داشتیم با دعوت نامه کاری مجدد ایشون ریجکت شد و به من ویزا دادن .یک سال بعد ایشون تنها از سفارت اسپانیا اقدام کرد و باز زیجکت شد ایشون قبلاویزای شینگن و سابقه سفر به آلمان و هلند و ژاپن ، اندونزی و مالزی و ترکیه دارند .بعد از باز شدن مرزها برای ویزای تحصیلی می‌خواستند اقدام کنند آیا بعد از گذشت دوسال و نیم باز هم سه ریجکتی قبلی تاثیر گذار خواهد بود؟ آیا ریجکتی شینگن روی ویزای کانادا تاثیر می گذارد ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 • باسلام وخسته نباشید،من ویزای همسر پیوست به شهروند هستم که سال ۹۷تیر ثبت نام کردم و مصاحبه ام فروردین ۹۸بودتمام مدارک کامل بود و ۳ماه بعداز مصاحبه بهم وقت دادن برای مدرک زبان که متاسفانه من برای شرایط سختی که داشتم موفق به کسب مدرک زبان نشدم ۸بار امتحان دادم با وجود تمام مشکلات…….و مشکلات عصبی که جسمی و روحی تحت فشار بودم…اسفند ۹۸برام نامه ریجکت اومد نامه رو دیر فرستاده بودن وبعداز کلی نامه نگاری قبول کردن بررسی کنن اعتراضم رو،من یکسال تلاش کردم و با تمام مشکلات و دلتنگی همسرم درنهایت نامه ریجکت.آیا ممکنه تجدید نظر مثبتی انجام بشه باتوجه به شرایط الان که دیگه هیچ جا آزمون برگذار نمیشه؟

  • سلام؛ ممکنه تجدید نظر صورت بگیره، اما فعلا جوابی به شما داده نشه. توصیه میکنم یک نامه بنویسید و شرایطتون رو توضیح بدید. حتی پزشکتون هم میتونن چند خطی در مورد شرایط دلتنگی شما برای همسرتون بنویسن. نامه حتما به زبان کشور مقصد و یا انگلیسی باشه. بعد اون رو به سفارت ایمیل بزنید و درخواست پیگیری کنید. ان‌شاالله که با درخواستتون موافقت بشه.

 • سلام من ۲ بار با کلی مدارک برای ویزای توریستی کانادا ریجکت شدم دفعه دوم که می خواستم اقدام کنم ۳ ماه قبلش از اسپانیا ریجکت شدم که وکیلم گفت باید به کانادا اعلام کنیم. من قبل از اینکه برای بار سوم اقدام کنم کلی سفر رفتم برلی travel histori که توشون سوییس هست ( ایتالیا از قبل دارم) خواستم دوباره سوییس و پرتقال برم که ۲۷ اسفند به خاطر کرونا ریجکت کردن که آژانس مسافرتیم کامل توضیح داد خواستم بپرسم برای کانادا می خوام اقدام کنم چون قبلا اسپانیا گفتم الان سوییس نگم( ریجکتمو)اشکال نداره؟یعنی به پرونده اروپام دسترسی ندارن؟

  • سلام؛ باید یکسری اطلاعات کلی در مورد شما داشته باشیم. اینکه بدونیم شغلتون چیه؟ یابقه شغلیتون چطوره؟ سابقه سفریتون چطور؟ مانده حساب و تمکن مالی و مدارکی که به سفارت ارائه دادید چی بوده؟ تا ایکه بتونیم بهتر راهنماییتون بکنیم. و اینکه ریجکتی شما هیچ ربطی به کرونا نداشته، خیلی از عزیزانی که از طریق ویزالند اقدام کرده بودند در همون اسفند ماه ویزاشون صادر شد. بهتره تا دلیل درست اون ریجکتیتون هم بررسی بشه.

 • سلام روزتون بخیر؛ ببخشید حدود یک سال و نیم پیش برای ویزای توریستی سوییس اقدام کردم و رد شدم، الان برای کانادا اقدام کردم، آیا کانادا به اطلاعاتی که برای سوییس فرستادم دسترسی خواهد داشت؟ و آیا میتونن چک کنند که قبلا ریجکتی داشتم برای کشور دیگه یا خیر؟

 • با سلام
  من برج ۷ سفارت رفتم با دعوت نامه قوی و تمکن و گردش حساب خوب که متاسفانه مصادف شد به شلوغی های آبان ماه و جابجایی سفارت و…
  بعد از ۳ماه نامه ریجکت شدنم آمد بدلیل بند ۸و۹
  الان بخواهم اقدام کنم با مدارک قبلی امیدی هست؟

  • سلام؛ برای چه سفارتی اقدام کردید؟ شرایطتون به چه صورت بوده؟ چند سالتونه؟ اطلاعات شغلیتون، تمکن مالیتون، سابقه سفریتون به چه صورت بوده؟

 • سلام.من یک حساب ۸۰ تومنی دارم با گردش مالی و یک حساب مشترک ۴۰۰ میلیونی با صاحب شرکتی که داخلش کار میکنم.برای شینگن میخوام حساب ۸۰ تومنی با تمکن رو بدم و به علاوه ی حساب ۴۰۰ میلیونی فقط تمکن.چون گردشی نداره.آیا این مشکلی پیش میاره در روند ویزا؟

  • سلام؛ خیر مشکلی نیست، فقط ذکر کنید که حساب شرکتتون یک حساب مشترک با مدیرعامل شرکته، چون ممکنه عدم تطابق تمکن مالی و درآمد ماهیانه شما مشکل ساز بشه. اگر همون حساب ۸۰ میلیونی رو هم ارائه بدید مشکلی نداره.

 • سلام
  من سال گذشته از طرف سفارت سوئد ریجکت شده ام و علتش هم از نامه تمکن ایراد گرفته بودن و نامه اعتراض همراه با مدارک ارسال کردم و بعد از بررسی جواب دادند مدارکم درست است ولی نظرشان با نظر سفارت در ایران موافق هستند
  من برای اقدام مجدد چکار کنم ۶ماه از ریجکتی گذشته است

 • سلام و خستە نباشید خدمت وکلای محترم ویزالند .من بهمن ۹۶ ویزای دانمارک درخواست دادم برای ازدواج و تقریبا ۴ماە هست کە ریجکت شدم و اعتراض زدم بە ریجکتم ولی هنوز جواب ندادن ایا شانس قبولی دارم و اگە نیست بە چە روشی میتونم دوبارە اقدام کنم اگە لطف کنید راهنمای کنید ممنون میشم

  • سلام
   شانس که قطعا دارین، صبر کنید تا ببینیم کی جواب میدن و نتیجه چی میشه، بعد تصمیم بگیریم.
   ان شاالله که تجدید نظر کنن.

 • با سلام و ممنون از اینکه وقت میذارین و پاسخ میدین
  من درخواست ویزای شنگن از فرانسه داشتم و ریجکت شدم و یک نامه اعتراضی نوشتم به کمیته استیناف در نانت ، اونا هم جواب دادند که قبل از یک تاریخ مشخص شده ، یک ترجمه از درخواست تجدید نظر را برایشان بفرستم ، میخواستم ببینم این یک ترجمه از درخواست ( a translation of your appeal )چیه.
  ممنون از شما و همکارانتان

  • سلام،بنده هم در ماه فوریه بابت توریستی فرانسه ریجکت شدم، ببخشید شما از طریق آژانس اقدام کرده بودین یا شخصی؟ و اینکه از چه طریقی اعتراض زدین؟

 • سلام و روز بخیر . من و همسرم و پسر ۵ سالم برای ویزای توریستی از فرانسه اقدام کردیم که بند ۱۰ رو اشاره کردن و ویزامون رو رد کردن . قبلا من و همسرم دو بار از فرانسه ویزا شینگن داشتیم و من هم یکبار تنهایی از آلمان شینگن داشتم . سوالم اول این هست که توضیخ آیتم ده ریجکتی چی هست ؟ من دقیقا متوجه نمیشم که بتونم بر اساس اون نامه اعتراض بنویسم . و اینکه این بند چقدر بد هست ؟
  بند۱۰: اطلاغات ارائه شده به منظور توجیه هدف و شرایط اقامت مورد نظر قابل اعتماد نیست

  • سلام
   مشخص نبودن هدف از سفر و برنامه سفری به معنی این هستش که شما اطلاعات اقامتی خودتون در فرانسه رو به درستی شرح ندادید. مثلا رزرو قطعی هتل برای تمام روزهایی که در فرانسه اقامت داشتید رو ارائه ندادید، همچنین دلیل سفرتون به فرانسه، اینکه در روزهایی که در اونجا اقامت دارید قصد بازدید از چه مکانهایی رو دارید و چه کارهایی میخواید انجام بدید. بهتره همه اینها رو ذکر کنید. بلیط رفت و برگشتتون رو هم ارائه بدید. خیلی اثر منفی روی درخواست های بعدی شما نداره.

 • با سلام
  ببخشید من برای کشور ایتالیا در دفتر CKGS درخواست ویزای توریستی ۲۰ روزه دادم ولی متاسفانه به علت وضعیت کرونا پروازم کنسل شده و شاید الان نتونم برم میخواستم ببینم اگر ویزام OK بشه آیا راهی هست که بشه زمان ویزا را تغییر داد ؟

  • سلام دقیقا شرایط منم مثل شما شد میگن همه ویزاهایی که از تاریخ ۱۵ اسفند به بعد جواباش اومدن همشونو ریجکت کردن فکر نمیکردم اینقدر بی انصاف باشن ایتالیایی ها حداقل تعلیق میکردن تا چند ماه همه برنامه ها زندگیم بهم خورد.

   • سلام
    اصلا اینطور که شما می‌فرمایید نیست. خیلی از مسافرین ما در این روزها ویزاشون اومده و ربط دادن کرونا و ریجکتی به هم اصلا صحت نداره. به این شایعات توجه نکنید

  • سلام وقت بخیر . ویزا ما صادر شد ۲۵ اسفند ولی واسه کرونا پروازی نیست یعنی هزینه ایی که کردیم الکی هست میخواستیم ماه عسل بریم ولی در حال حاضر هیچ جا نمیشه رفت کاش حداقل سفارت ویزا تمدید میکرد

 • سلام خسته نباشید حدود یک ماه پیش سفارت اتریش من رو رد کرد و داخل سفارت من یه نامه امضا کردم که ریجکت نمیشم اما الان که میخوام اقدام کنم ریجکتی من ثبت شده من رو راهنمایی میکنید لطفا

 • سلام
  من در June 2017 برای اخذ ویزای شنگن از طریق سفارت سوییس در تهران و از طریق یک آژانس اقدام کردم ولی متاسفانه با توجه به شرایط جدید سفارت که فقط با برخی آژانسها کار میکردند تقاضای من برای اخذ ویزا با ذکر دلیل بند ٢ رد شد و نهایتا اژانس اقدامی هم برای اعتراض نکرد.
  ٨ ماه بعد در March 2018 برای یک سفر مربوط به کار از طریق سفارت اسلواکی با داشتن دعوتنامه توریستی اقدام کردم و مجددا تقاضای ویزای من رد شد و سفارت اسلواکی دلیل آنرا مشکل از دعوتنامه بیان کرد که بایستی بیزنسی باشد و نه توریستی و از من خواستند مجددا برای تقاضای ویزا اقدام کنم در حالیکه به خاطر بند ۵ ( داشتن آلرت در سیستم به خاطر ردی از سفارت سوییس بود و من بی خبر بودم ). با راهنمایی غلط سفارت اسلواکی و با تغییر دعوتنامه مجددا در April 2018 برای ویزا اقدام کردم و مجددا به من ویزا به دلیل بند ۶ داده نشد. ( مسئول سفارت اسلواکی متعجب بود و میگفت پلیس اروپا مانع از صدور ویزا شده بود).
  حال میخواستم بدانم با توجه به بند ۶ و داشتن آلرت در سیستم، امکان اخذ ویزای شنگن بعد از ٣ ریجکتی برای من وجود دارد و امکانش هست که شما راهکار و اقدامی برای بهبود این وضعیت انجام دهید؟ چون من هیچگونه سو سابقه ای ندارم و برایم عجیب است که بند ۶ رو دلیل ندادن ویزا در نظر گرفته اند.

  من قبلا در سال ٢٠١۴ ویزای شنگن گرفته بودم و همچنین ویزاهای بلغارستان، کرواسی، صربستان، افریقای جنوبی،سنگاپور ، چین ، اندونزی، کنیا ، تانزانیا ، تایلند و امارات را در پاسپورتم داشتم.
  ممنون

  • سلام
   متاسفانه بند ۶ ریجکتی خیلی تاثیر منفی در پرونده های بعدی شما خواهد داشت. توصیه میکنم برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • عرض سلام و خسته نباشید . یک ماه از وقت ویزا متریک آلمان و انگشت نگاری من و همسرم میگذره ولی هنوز جوابی نیومده. چقدر صبر کنیم؟ چه جوری پیگیری کنیم؟ اگه ریجکت بشیم راهی برای دفاع از خودمون داریم؟ ما کلی برنامه ریزی کردیم برای ایام نوروزمون هنوزم که جوابمون نیومده تمامی موارد مورد نیازم رعایت کردیم. خواهش میکنم راهنماییمون کنید خیلی ناراحتیم

  • سلام
   نگران نباشید، در برخی موارد کمی بیشتر طول خواهد کشید. البته میتونید از طریق سایت ویزامتریک هم پیگیری کنید، اینکه اعتراض بزنید یا نه یا اینکه اعتراض شما اثر داشته باشه یا خیر، به پرونده شما بستگی داره، باید پرونده‌تون بررسی بشه.

 • با سلام
  بنده جهت قضاوت مسابقات از فدراسیون تکواندو آلمان دعوت شدم و مدارکم را ۱۴ژانویه تحویل دادم ۲۰فوریه پاسخ دادن و به دلایل بند ۴ و ۱۳ ریجکت شدم این بندها مربوط به ضعف در چه مدارکی است؟ و اینکه آیا اعتراض نتیجه خواهد داشت با وجود اینکه مسابقات۲۹ فوریه است. ضمنا در دعوتنامه اعلام شده که هتل و محل اسکان به عهده میزبان است و نامه معرفی فدراسیون ایران هم ضمیمه مدارک بوده.
  باتشکر

  • سلام
   بند ۴ که در مورد تخلف شما در ویزای قبلیتون بوده، اینکه در سفر قبلیتون به حوزه شینگن، بیش از تعداد روزهای مجاز در خاک شینگن اقامت داشتید. بند ۱۳ رو هم که بنده در قوانین ندیدم . امکانش هست متنش رو برای ما بنویسید؟

 • سلام من تا یک ماه دیگه مراسم عروسی و خواهرم رو از ایران دعوت کردم . خواهرم شاهد ازدواجم هم هست . ویزاش امروز رد شده از سفارت فرانسه و دلیلشم هدف و شرایط اقامت مورد نظر موجه نیست. آیا میشه بنظرتون کاری کرد ؟یعنی دیگه هدف چی می‌تونه باشه برای عروسی خواهرش میخواد بیاد

  • سلام
   حق با شماست، دعوتنامه ارائه دادید، اما خوب این برمیگرده به سختگیری سفارت فرانسه در اعطای ویزای انفرادی، اعتراض میتونید بکنید اما اینکه آیا جوابش تا اون موقع داده بشه یا نه، و اینکه اصلا پاسخی میدن یا خیر، مشخص نیست.
   ان‌شاالله که جواب بدن، از طرف مجموعه ویزالند به شما تبریک میگم و براتون آرزوی خوشبختی می‌کنم.

 • با سلام ، چه مدت بعد از رجکتی میتوان مجددا درخواست صدور ویزای شنگن کرد؟
  برای ویزای فرصت مطالعاتی دو ماهه از اتریش، چه نوع ویزایی باید درخواست کنم؟

  • سلام
   قانون روز بعد از اعلام رد درخواستتون میتونید دوباره درخواست بدید. اما توصیه میکنم این کار رو نکنید. بسته به شرایطتون ۳ تا ۶ ماه و گاها تا دو سال باید صبر کنید.
   میتونید ویزای تحصیلی بگیرید.
   بهتره برای مشاوره بهتر با ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • با سلام من و‌همسرم از طریق سفارت فنلاند اقدام کردیم با دعوت نامه ی قوی و داشتن ویزای کانادا و سابقه ی سه سفر به کانادا و داشتن یک ویزای شینگن در پاسپورت قبلی، اما به دلیل بند ۶ رفیوز شدیم، سوال من اینه این ریجکتی در گرفتن دوباره ی ویزای کانادا در۱ سال آینده تاثیر داره؟ با گرفتن ویزای دانشجویی و یا برای اقدام به مهاجرت در کانادا؟

  • سلام
   ربطی به هم ندارن، اما بند ۶ رفیوزی خیلی سابقه بدی به حساب میاد، جویا نشدید که علت ذکر این بند چی بوده؟

 • با سلام
  من ویزای توریستی ۱۲ روزه از سفارت اینتالیا گرفتم در یک بازه ۴۵ روزه و یکبار ورود.
  از ۱۵ مارچ به مدت ۴۵ روز میتونم ۱۲ روز وارد بشم.
  مشکل اینجاست که پسرم صفحه آخر پاسپورتم رو که خالی بوده و هیچ مهری هم نداشته پاره کرده. پلیس گذرنامه میگه باید پاس رو تعویض کنی در حالی که پاسم دوسال تارخ داره. حالا موندم چکار کنم. اگه پاس رو عوض کنم تکلیف این لیبل ویزا که تو پاسپورتی که میخواد باطل بشه چیه؟ البته گذرنامه گفته برگ ویزا رو پانچ‌نمیکنبم. ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام
   بله همینور که خودتون فرمودید گذرنامه شما رو پانچ میکنن، اما صفحه ویزای شما رو پانچ نمی‌کنن و شما باید با هر دو گذرنامه سفر کنید.

   • سلام به نظرتون الان با وضع این ویروس کرونا امکان ریجکت شدن درخواست ویزای شنگن‌ توریستی با دعوت نامه اقوام برای المان هست؟
    و اینکه شرایط ویزا ی توریستی برای کسی که شاغل نیست و دانشجو هست چجوریه؟ یعنی چقدر احتمال قبول شدن درخواستم هست ؟

    • سلام
     ربطی به کرونا نداره، به شرایط خودتون بستگی داره،
     امکانش هست، اما بستگی به شرایط تمکن مالی و اشتغال به تحصیلتون داره. و اینکه وابستگی های شما در ایران به چه صورت هست و مهم تر از همه اینکه چند سال دارید.

  • گروه شما بی چشم داشت ترین آدم هایی هستن که تو عمرم دیدم. ممنونم از اینکه به سوال خلق الله اینقدر با حوصله پاسخ میدین.
   امیدوارم خدا براتون بهترین ها رو بخواد.
   واقعا ممنونم
   استرس بزرگی رو از من برداشتین

  • با سلام بنده با یه شرکت داخلی کار کرده م ب مدت پنچ سال ب صورت پروژه ی اما سابقه بیمه من رو رد نکردن و فقط یه نامه سابقه کار در دست دارم الان میخواهم برای ویزا تحصیلی اقدام کنم آیا این مورد باعث ریجکتی برای من نمیشه ویزای تحصیلی کشور فرانسه ممنونم از پاسخگویی شما عزیزان.

 • با سلام و خسته نباشین
  ممنون از راهنماییهای شما ویزالند
  من دیروز از سفارت آلمان برای ویزای نمایشگاهی باءوتک ۲۹ بهمن ریجکت شدم
  بدلیل اطلاعات ارائه شده در مورد هدف و شرایط اقامت برنامه ریزی شده معتبر نبود (که دقیقا نمیدونم منظورشون چیه )
  و حالا نمیدونم چجوری باید اعتراضم رو بنویسم در حالیکه همه مدارک کامل بهشون داده بودم
  الان نه دلیل ریجکتی رو دقیقا میدونم و نه میدونم چی بنویسم
  اگر راهنماییم کنین بسیار ممنون می شوم

  • سلام
   سایت سفارت آلمان رو باز کنید و در قسمت جستجو، ریجکتی ویزا رو سرچ کنید. اونجا کامل توضیح داده که باید یک نامه به زبان آلمانی بنویسید و برای سفرات ایمل کنید. یکسری مستندات رو هم که برای اثبات ادعاتون دارید به همراه اون ایمل برشون بفرستید و درخواست بازبینی پروندتون رو بدید.

   • سلام
    من هم به اتفاق همسرم اقدام کردیم جهت ویزا برای ارائه مقاله در همایش. متاسفانه به همین بند ۱۰ استناد کردند البته همه مدارکی که گذاشتم به نظرم مناسب بود اشتغال در دانشگاه و دعوتنامه مدیر همایش و …. برای ۱۹ فوریه هم باید می رفتیم. نمی دونم توی این ۳-۴ روز میشه اعتراض کرد یا خیر. اعتراض بکنیم و جواب منفی باشه تاثیر منفی در ویزای شنگن بعدها نمیذاره؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

    • سلام
     شما هم این پروسه روانجام بدید، اما فرصت کمی دارید.
     پیشنهاد میکنم با ویزالند تماس گرفته و با جناب آقای بشکار صحبت کنید.
     ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام
  وقت بخیر
  من برای ویزای شنگن از کشور هلند اقدام کردم، دوبار تا به حال از این کشور ویزا گرفتم که آخریش سپتامبر امسال تمام میشد، در حال حاضر ویزای معتبر انگلیس و کانادا دارم. حدود ۸ سفر تا کنون به حوزه شنگن داشته ام. مدارکم مثل همیشه و کامل بوده، سند، مدارک شغلی، رزرو بلیط و هتل، ولی متأسفانه به علت بند ۲ و ۹ ریجکت شدم. چطوری میتونم نامه اعتراضی بنویسم و به کجا باید ارسال بشه؟ ممنون میشم اگر جواب بدید.

 • با سلام
  من ۳ روز پیش ریجکت شدم و ویزای تحصیلی کشور اسپانیا درخواست داده بودم و دلیل ریجکت رو واریز آنی و بند ۹ گفته بودن میخاستم ببینم آیا اعتراض کردن فایده ای داره؟ ممنون

  • سلام
   بله، میتونید به زبان اسپانیایی یک متن بنویسید و دلایلی که اثبات میکنه شما قصد بازگشت به ایران رو دارید ذکر میکنید، شماره پاسپورت و کد رفیوزیتون رو داخلش درج کنید و یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱ تا ۲ ظهر برید و نامه‌تون رو ارائه بدید.

 • با سلام
  درخواست ویزای تحصیلی بنده از سفارت اسپانیا ریفیوز شده، دو تا دلیل ارایه دادن:
  ۱- تمکن (۲۵۰ میلیون + ۲۰۰ میلیون اوراق مشارکت)
  ۲- واریز ناگهانی وجوه زیاد به حساب که مشکوک است.

  حالا من اگه بخوام اعتراض بدم و دو تا سند اضافه کنم و تمکن رو مثلا ۲۰۰ میلیون بالا ببرم که بند اول رو حل کنم، بند دوم بدتر به مشکل میخوره.
  راهی هست که بشه این مشکل رو برطرف کرد و اصلا اعتراض دادن فایده ای داره واقعا؟!

  • سلام
   اعتراض بزنید.
   لازم نیست اضافه کنید. در متن اعتراض یه توضیح بدید در مورد اینکه چرا همه پول رو یکجا وارد حساب کردید. مثلا بگید ابتدا همه پول رو به یورو یا دلار تبدیل کرده بودید برای سفر، بعد متوجه شدید که باید پول در حسابتون باشه، واسه همین مجبور شدید پول رو یکجا وارد حسابتون کنید.
   نامه رو به زبان اسپانیایی بنویسید و اطلاعات ریفیوزی و اطلاعات پاسپورتتون رو هم داخلش بنویسید، روزهای یکشنبه تا چهارشنبه هم ساعت ۱ ظهر اون رو ببرید تحویل بدید. ان‌شاالله که مورد موافقت قرار میگیره.

 • با سلام از سفارت دانمارک بند ۱۳ اعلام شد عدم اعتماد به بازگشت بقیه ۱۶ موارد اوکی بود و‌نامه ای دادند که طبق قوانین دانمارک برای دیدن خواهر یا برادر ویزا نمیدیم فقط پدر و‌مادر میتونن . با توجه به شرایط کامل ما اعتراض به رفیوزی‌ایمیل کردیم ایا درصدی وجودداره بررسی مجدد بشه؟ ضمنا در نامه اعتراضی اینکه من‌وهمسرم قصد داریم‌و‌‌تنها فرزند ما ایران هست و‌ بقیه خانواده ایران هستند داده شد ودرخواست بررسی مجدد کردیم . دانمارک خیلی سختگیره بااینکه خواهرم معلم اونجا و‌دامادم پزشک هست . ممنونم اگر پاسخ بدید
  ممنونم

 • چون یبار هتل و بلیط قبلا رزرو کردم ریجکت شدم کنسلش کردم شما فرمودید یعنی دوباره واسه اعتراضم که زدم در مورد اطلاعات هتل و بلیط رفت و برگشت دوباره رزرو کنم واسه اعتراضم؟

  • سلام
   خیر، اگر با اعتراض فعلی شما موافقت نشد حتما در برای درخواست آیندتون این موارد رو در نظر داشته باشید.

 • سلام من حدود بیس روز پیش جواب سفارت هلند اومد ک ریجکت شدم با بند هدف سفر معلوم نیست در صورتی ک همه مدارک تمکن مالی حدود ی میلیارد و همسرم و دوتا خونه دارم تهران ویزامم تجاری بود دعوتنامه داشتم از شرکت هلندی ولی نمیدونم چرا ریجکت اعتراض زدم الان ۱۵ روز گذشته احتمالش هست ویزا بشم

  • سلام
   با این شرایط و توضیحاتی که دادید، اگر هدف از سفر و برنامه سفرتون رو به طور کامل شرح داده باشید، بله امکانش هست. باید اطلاعات هتل و بلیط رفت و برگشت رو هم ارائه بدید.

 • سلام
  من خودم‌برای ویزا توریستی ایتالیا اقدام کردم
  ۶ ماه پیش ریجکت شدم یه علت عدم‌توانایی مالی
  ۱۴۰ میلیون البته تمکن داشتم با سند خونه
  چقد باید صبر کنم تا بشه دوباره برای ویزا اقدام کنم؟

  • سلام
   ۱۴۰ میلیون مبلغ مناسبی به عنوان تمکن مالی برای ویزای ایتالیا به حساب میاد. شاید به تعداد تراکنشهای حسابتون گیر دادن.
   حداقل ۶ ماه باید، صبر کنید. توصیه میکنم در قالب تور گروهی ثبت نام کنید. و برای راهنمایی بهتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 • سلام و تشکر از زحماتتون
  کدوم بانکها معمولا اعتبار بیشتری رو در تمکن مالی دارندچون گفتن بانکهای ملی و یا زیرمجموعه های سپاه پاسدارن تحریم هستند و معتبر نمیباشند

 • سلام توروخدا به من کمک کنید
  میخوام برای فرانسه بفرستم مدارکمو ولی پست ایران میگه باید آدرس شامل خیابان یا کوچه باشه
  در صورتی که خودشون به ما گفتن به آدرس ،commission des recours contre…en France Bp83.609,cedex1,Nantes France بفرستی،من خودمو کشتم پیدا نکردم ادرسو کممممک

  • هرچیزی خودشون گفتن بنویسین.میرسه به دستشون.کاری به پست ایران نداشته باشین.منم میخاستم با کاراپست بفرستم هلند میگفت نمیدونیم این چیه.گفتم شمار کاریتون نباشه.اخرشم پست کردم و بدستشونم رسید.

  • سلام و وقت بخیر
   من نامه اعتراض رو برای رفیوزی فرانسه به نانت فرستادم. آیا میدونید بعدش چه اتفاقی میفته؟ و آیا باید مبلغی رو پرداخت کنم؟ چون شنیده بودم باید مبلغی پرداخت کنیم بابت اعتراض

 • سلام…من پذیرش از دانشگاه لیون گرفتن و خوابگاه رو هم برای یک دوره یکساله زبان فرانسه رزرو کردم…بعد از مراجعه به کمپوس و مصاحبه که نتیجش از دید خودم و فردی که مصاحبه میکرد کاملا خوب بود…بعد از دو هفته رفتن vfs و هر مدرکی رو خواستند به صورت کامل ارایه دادم…اما بعد از دو هفته ویزای من ریجکت شد به دلیل اینکه دلایلی وجود دارد که شما بعد از اتمام دوره از فرانسه خارج نمیشوید..این در حالیه که همسر من و مادرم که از فوت پدرم با من زندگی میکنه تهران هستند و با من نمیان…من قبلا ۴ بار ویزای شینگن توریستی فرانسه داشتم با دعوت نامه که اخرین بار دوسال پیش و ویزای شش ماهه مولتی بود…حالا باید چه کنم…ایا اعتراض به نانت تنها راهه و چطور باید نامه رو تنظیم کنم..ممنون میشم پاسخ بدین

  • سلام
   حتما اعتراض به نانت بزنید و همه اینهایی که الان می‌فرمایید رو در نامه اعتراض بنویسید. پیش میاد. امیدوارم رسیدگی بشه.

 • سلام وقت بخیر
  من برای ویزای آلمان اقدام کرده بودم که امروز جوابش اومد و بدلیل بند ۸ با صدور ویزام موافقت نشد.
  شما چه راهکاری رو پیشنهاد میکنین به من؟

  • سلام
   نه متاسفانه، آلمان خلی سخت به ایرانی‌ها ویزا میده، توصیه میکنم ۳تا ۶ ماه صبر کنید بعد اقدام کنید.

   • تشکر از پاسخگویی شما
    چند سوال داشتم عزیز
    اول اینکه این بند ۸ مشکلش از چیه یعنی بخاطر چی تیک زدن اینو؟
    نوشته اطلاعات ارائه شده در مورد هدف و شرایط اقامت شما قابل قبول نبودند.
    دلیل این چیه؟ چه چیزی رو ناقص تحویل دادم خودم نمیدونم واقعا
    در حالی که بند ۲ تقریبا مثل همین بند هشته.
    سوال دیگه اینکه ۳ ماه بعد دوباره درخواست ویزا بدم یعنی دوباره از ویزامتریک وقت بگیرم؟
    هیچ اعتراضی نکنم بنظرتون؟

    • سلام
     بند ۸ مربوط به محل اقامت هست، مدارک لازم رو ارائه ندادید، مثلا واچر هتل
     برای آلمان باید خیلی شرایط خوبی داشته باشید، یا سابقه سفری خیلی خوبی داشته باشید و یا دعوتنامه خوب. توصیه میکنم بدون اینها اصلا اقدام نکنید.

   • سلام و خسته نباشی
    ۲ ماه زمان اعتراض به ریجکت فرانسه از زمان ریجکت است تا زمانی که نامه دستشون می رسه یا زمان تحویل نامه به پست که بارکد میخوره؟
    چون پست الان خیلی نامنظم کار میکنه و معلوم نیست سر زمان برسه ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام.
  خسته نباشید.
  ویزای من و همسرم حدودا ۲۵ روز پیش از دفتر VFS که برای سفارت فرانسه اقدام کردیم به علت بند ۹رد شده بود. الان باید برای اعتراض چه مدارکی رو بفرستم؟ مجددا کل مدارک یا فقط مدارک تکمیلی؟ پایین برگه ریجکتمون یه آدرسی از کشور فرانسه رو نوشته. مدارک ارسالی رو باید به اون ادرس بفرستیم یا به سفارت فرانسه در تهران؟ تشکر از راهنمایی تون

  • سلام
   سفارت فرانسه ویزای انفرادی رو خیلی سخت اعطا میکنه و به اعتراضات هم پاسخی نمیده معمولا، اما اگر قصد اعتراض دارید بله باید به همون آدرسی که از کشور فرانسه داده شده ارسال کنید.

 • سلام .
  به ما اطلاع دادن ویزای شینگن ما بعد از ریجکتی و اعتراض آماده شده ولی از سفارت تحویل نمیگیریم . به دفتر vfs باید مراجعه کنیم .
  این روال کار درست است ؟

 • سلام و روزتون بخیر
  من از طریق آژانس معتبر و برای ویزای گروهی برای مجارستان اقدام کردم با تور ولی متاسفانه ریجکتم کردن. با اینکه مدارکم هم کامله. اعتراض هم کردم. چقدر زمان میبره برای بررسی و اینکه آیا امیدی به اعطای ویزا هست؟
  ممنون

  • لازم به توضیح هستش که توی نامه ریجکتی بند محل اقامت رو علامت زدن در حالیکه من هم مثل سایر مسافران تور رزرو هتل داشتم

   • سلام، باید شرایطتون رو بدونیم، شاید مدارکتون مناسب نبوده واقعا، اگر مایل بودید با ویزالند تماس بگیرید و با مشاورین ما این موضوع رو مطرح کنید.
    ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • با سلام
  من و همسرم ٢ هفته قبل از سفارت سوئد رفیوز شدیم.(دلیل عدم اطمینان خروج از حوزه شینگن)
  با اینکه ٣ سال پیش از همین سفارت و با دعوتنامه دایی من (که ایندفعه هم برامون دعوتنامه فرستاده بود) ویزا گرفته بودیم و به موقع رفتیم و برگشتیم و شرایط کاری و مالی هر دومون بهتر هم شده از اون موقع. به نظرتون نامه اعتراض بزنیم؟

  • سلام،
   موردی نداره اقدام کنید، وابستگی‌هاتون رواعلام کنید، هرنوع وابستگی مال و عاطفی که به کشور دارید، به علاوههدف از سفر که فقط دیدار اقوام هست و همچنین برنامه سفرتون که مشخص کنه که شما طبق برنامه و به دلیل وابستگی هاتون حتما به کشور بازمیگردید.

 • با سلام‌،من و همسرم و دختر ۵ سالم‌برای ویزای آلمان توریستی اقدام کردیم و شهریور ماه ریجکت شدیم‌ با بند ۸ و ۹،اعتراص زدیم ولی هنوز ایمیلی دریافت نکردیم ..ایا امکان داره؟

  • سلام،
   بند های ۸ و ۹ مهم هستن و پرونده شما رو خراب میکنه،
   به شما اعام شده که مکان اقامت و هدف از سفرتون مشخص نیست، آیا دعوتنامه یا سابقه سفر شینگن داشتید؟
   آلمان به خاطر شرایط پناهندگی خیلی سخت با درخواست ویزا موافقت میکنه.

 • باسلام و عرض تشکر
  بنده دو هفته قبل از سفارت ایتالیا درخواست ویزا دادم که موافقت نشده باهاش
  وعلتش رو زده عدم اطلاعت موثق و توجیه از قصد مسافرت و عدم اطمینان به قصد شما در ترک حوزه شینگن
  چه مدت دیگه میتونم از سفارت فرانسه اقدام کنم برای درخواست ویزا که مجددا به خاطر ریجکت شدن از سفارت ایتالیا اونجا هم ریجکت نشم ؟
  البته دوست فرانسوی دارم که قرار شده برام دعتونامه بفرسته

  • سلام،
   اجازه بدید ۳ تا ۶ ماه بگذره و بعد اقدام کنید،
   حتما دعوتنامه رو از دوستتون بگیرید تا شرایططون مناسب بشه

 • سلام، عرض ادب و احترام
  راهنماییها و اطلاعات کافی و وافی رو کسب کردم…
  ممنون و سپاسگذارم

 • جواب ما بعد ار vfs یه بند۹ بود که دلیل کافی نبودن از سفر.اعتراض زدیم دوماه بعد جواب اومده که مدارک بردیم توسط وکیل دادگاه استیناف هستش.احتمال گرفتن ویزا چقدر هست و چه زمان طول میکشه؟

 • وقتتون بخیر
  منو دخترخاله ام ویزا از سفارت چک دریافت کردیم و یک هفته قبل از سفرمون ویزامون رو باطل کردند بهمون گفتند که با اقامتگاه هامون تماس گرفتند دیدن که اصن همچین اقامتگاه هایی وجود نداره. درصورتی ما رزرو هاستل هامون رو از سایت بوکینگ انجام داده بودیم. برای کنسل کردن پرواز و هاستل و سایر چیزها حدودا نفری ۱۵ میلیون ضرر کرده ایم. چه جوری می تونیم اعتراض کنیم اصن به کجا باید اعتراض کنیم

   • بله
    بهمون زنگ زدند که یه مشکل تکنیکال برای ویزاتون بوجود اومده. ما هم فکر کردیم مثلا هولوگرام اش مشکل داره یا مشکلایی از این دست. رفتیم سفارت گفت پاسپورت تون رو بدید. ما هم دادیم. بهمون گفت جاهایی که شما به عنوان اقامت به سفارت معرفی کرده اید وجود خارجی نداره و شما قصد داشتید سفارت رو گول بزنید. در صورتی که ما از سایت booking هاستل ها رو رزرو کرده بودیم. کردیت کارت وارد کرده بودیم و پول یکی از هاستل ها رو هم به طور کامل پرداخته بودیم. بهمون اجازه حرف زدن هم خیلی نمی دادند. در نهایت روی ویزامون مهر ابطال زدند. و یه برگه دادند که امضا کنید ما هم گفتیم دلایلی که توش ذکر شده رو قبول نداریم پس امضا نمی کنیم.

    • سلام،
     ماسفانه سفارت چک این سختگیری ها رو داره، شما می‌بایست به طور قطعی بلیط و هتلتون رو رزرو و پرداخت می‌کردید، حتی هاستل هم نباید رزرو می‌کردید. متاسفانه کاری هم نمی‌توانید انجام دهید، چون مخالف قوانین توریستی این کشور رفتار کرده‌اید.

 • سلام
  من و همسرم برای درخواست ویزای فرانسه به vfs رفتیم و همه مدارک تحویل دادیم خودم هم با وجوجود چندین ویزای شینگن و ویزای انگلستان متاسفانه بعد از ۲ هفته من و همسرم به دلیل بندهای ۸ و ۹ درخواست ویزامون رد شد که اعتراض زدیم و تا الان حدو ۴۰ روزه که از اعتراضمون میگذره ولی هنوز جوابی نیومده . آیا ممکنه که اگر جواب منفی باشه کلا هیچ جوتبی ندن یا اینکه در صورت مثبت یا منفی حتما جواب میدن . لطف کنین بهم کمک کنین .
  ممنونم.

 • سلام ، من ۳۷ سال دارم ، به همراه دختر ۵ ساله ام و همسرم از طریق VFS در خواست ویزای توریستی فرانسه کردیم (دعوت نامه هم داشتیم)، مدارکم کامل بود و گردش حساب ۳ ماهم حدودا ۳۰۰ بود سند ملکی هم داشتم که وقتی خواستم ارائه کنم گفتن سفارت فرانسه ملک داخل ایران رو مورد ارزیابی قرار نمیده و نگرفتن، ولی ریجکت شدیم به دلیل عدم اثبات خروج از حوزه شینگن در پایان سفر. حالا به نظر شما اعتراض بزم ؟ یا تاثیری نداره ؟ این ریجکتی توی در خواست های شینگن آیندم چه طور تاثیر میزاره؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدین

  • سلام
   برای فرانسه اگر قبلا ویزای شینگنی نداشته باشید،خیلی سخته و به احتمال خیلی زیاد ریجکت میشید.
   پیشنهاد میکنم ۶ ماه صبر کنید و بعد از اون برای ویزای ایتالیا اقدام کنید تا سابقه سفر خوبی داشته باشید.
   اعتراض ها رو هم خیلی جواب نمیدن و تاثیری ندارد.
   اگر هم باز سوالی دارید با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 • با سلام واحترام
  در خواست ویزای توریستی من بعد ۴ ماه به علت بند ۲ و ۳ رفیوز شدم ایا میتوانم اعتراض بدم وبعد چه مدت جواب میدن با تشکر

  • درخاستتون برای کدوم سفارت بوده؟
   بند ۳ مالیه. چک کنید بعد از درخواست حسابتون دست خورده؟ واریزتون یکجا بوده یا نه؟
   معمولا تا ۴۵ روز کار جواب اعتراض ارسال میشه

   • ویزا توریستی بلژیک خبر به خاطر اینکه دیر جواب میدن حساب بعد یه ماه خالی کردیم البته همه ی حساب و نه به خاطر این شرایط بد تبدیل به ارز کردیم چون روز به روز ارزش پولمون تو بانک متاسفانه کم و کمتر میشه

    • خوب نباید این کار رو میکردید. حسابتون تا زمان جوابدهی نباید دست بخوره. الان حتی شاید ضرر رد شدن ویزاتون بیشتر از کم شدن ارزش پول باشه، به علاوه اینکه شما وقت رو از دست دادید.

     • با سلام و خسته نباشید من قبلا سوال کرده بودم در مورد اعتراض به ویزا اعتراض رو فرستادیم و ۲ ژانویه به دستشون رسید امروز ۶ م جواب رو ارسال کردن با ایمیل که محل اقامت رو مشخص کنید یعنی هتل رزو کنیم دوباره وگردش ریز گردش حساب رو تا ۸ روز با فکسی که فرستادن ارسال کنیم یعنی امیدی به ویزا شدن هست لطفا راهنمایی کنید با تشکر

      • سلام،
       حتما قصد دارن مجدد بررسی کنن. اما باز هم چیزی مشخص نیست تا نظر نهایی اعلام بشه.
       موارد خواسته شده رو به دقت و به احسن وجه فراهم کنید.

 • سلام میخواستم ببینم جواب اعتراض به ریجکتی شینگن پست میشه یا ایمیل میشه من وهسرم حدود ۴۰روز پیش اعتراضمونو فرستادیم‌ولی هنوز نه ایمیلی اومده نه نامه ای با پست ممنون میشم

  • سلام
   معمولا جواب اعتراض‌ها به صورت ایمیل ارسال می‌شود.
   اگر تا کنون جوابی دریافت نکردید بهتره که با سفارت کشور مقصد تماس بگیرید.

 • سلام اگر بر فرض مثال برای شینگن فرانسه ریجکت شد میشه همزمان به ویزا اوکراین اقدام کرد ؟؟یا باید مدت زمان خاصی صبر کرد بعدا برای ویزا اوکراین اقدام کرد؟؟

  • سلام
   براساس دلیلی که برای ریجکتی شما اعلام شده، باید یک مدتی وقفه بذارید سپس مجددا اقدام کنید.

  • سلام من دو هفته پیش ویزا توریستی ایتالیا ریجکت شدم به دلیل اینکه همسرم مقیم المان هستن .الان با توجه به اینکه همسرم المانی هستن میتونم سریعا از طریق سفارت المان اقدام کنم؟

   • سلام
    اجازه بدید سه ماه از ریجکتیتون بگذره، بعد با دعوتنامه برای ویزای آلمان اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر
  من با مدارک کامل مالی و … برای ویزای هلند اقدام کردم. قبلا ۳ بار ویزای شنگن از هلند گرفته بودم اما این بار ریفیوز شدم. دلیلش هم بند ۶ اعلام شده! در صورتی که من نه سو پیشینه و پرونده کیفری دارم نه سفری به کشور های پر خطر داشتم که با این بند ریفیوز بشم! ممکنه در مورد علت احتمالیش راهنمایی بفرمایید؟

 • سلام پدر من برلین زندگی میکنه و من از سال ٨٨ تا کنون هر دو سال یکبار به آلمان رفتم ولی دفعه قبل بعد از أخذ ویزا به دلیل اینکه پسرم کنکور داشت نتونستم برم و حالا که دوباره اقدام کردم به من و پسرم ویزا ندادن چیکار باید کنم

   • سلام جواب اعتراض برای ویزای اتریش چند روز طول میکشه ریجکت نشدم دفعه قبل ۶ماه پیش فقط بعد از vfsمدارک رو به ما برگردوندند

    • سلام،
     وقتی که سفارت اتریش مدارک رو به شما برگشت میده، نباید اعتراض کنید، چون در این‌صورت درخواست شما ریجکت میشه، بهتر بود مدارکتون رو تحویل بگیرید و برای درخواست بعدی با یک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

 • سلام . وقتتون بخیر .
  من و همسرم ۱۳ شهریور درخواست ویزای شینگن برای سفر به هلند رو کردیم . بعد از ۱۵ روز جواب رفیوز ویزا اومد بند ۲ و ۹ که در رابطه با نداشتن ندارک کافی برای برگشت و رزرو قطعی هتل . ما هم اعتراض زدیم . هتل رو رزرو کردیم و برای دلیل برگشت هم ، خونه ای پیش خرید کردیم که اسفند ماه تحویلمون میدن . جدای بیزنس هامون که حتما باید حضور داشته باشیم . تقریبا یک ماه از اعتراضمون گذشته. معمولا چقدر طول میکشه تا جواب اعتراض بیاد ؟ و اینکه چقدر احتمال داره اعتراضمون نتیجه ی مثبت داشته باشه؟

  • سلام
   بهتر است برای دلایلی که برای ریجکتی اعلام شده است، موارد محکمی برای اعتراض به سفارت ارائه کنید.
   حدودا بین ۳۰ تا ۴۵ روز کاری پس از ارائه درخواست اعتراض جواب آن برای شما آماده می‌شود.

   • باسلام
    بنده از سفارت ایتالیا درخواست ویزا دادم که ریجکت شدم
    وعلتش رو زده عدم اطلاعت موثق و توجیه از قصد مسافرت و عدم اطمینان به قصد شما در ترک حوزه شینگن لطفابفرماییداعتراض نیازهست یاخیروبرای گرفتن ویزاهای بعدی مشکل سازنیست وبایدبگم یک هفته قبل ازجواب حسابم رابرداشت کردم احتمالش هست برای این موردبوده

    • سلام
     شما ویزای انفرادی رو اقدام کردید و احتمالا سابقه سفری شینگن هم نداشتید. کاورلتر خوبی ننوشتید و هدف از سفرتون رو مشخص نکردید. پیشنهاد میکنم برای ویزای گروهی و در قالب تور اقدام کنید و در این صورت اجازه بدید ۲ سال زمان سپری بشه و اگر برای ویزای انفرادی قصد دارید دوباره اقدام کنید ۶ ماه صبر کنید و حتما هم در این مدت سابقه سفری آسیایی خودتون رو بهبود بدید.

     • سلام خسته نباشین پسروهمسرم باداشتن مدارک کافی ازسفارت هلندریجکت شدنالبته روزانگشت نگاری به برنامه سفرایرادگرفتن فکرکنم به همین دلیل ریجکت شدم اژانس حرفی نمیزنه ودلیلش رونمیگه خودمون میتونیم اعتراض بزنیم.

 • سلام خسته نباشید من میخوام با همسرم و دخترم اقدام کنیم برای ویزای سوییس با وکیل مهاجرت مشورت کردم میگه الان هوای سوییس خیلی سرده . توجیح سفر نداره میگه صبرکنید برای عید نوروز اقدام کنید. نظر شما چیه؟

  • سلام
   می‌تونید در برنامه سفری به سفارت اعلام کنید که با سرمای هوا مشکلی ندارید و یا حتی برای ورزش‌های زمستانی به این کشور سفر می‌کنید.

 • سلام‌من‌ در تیرماه نوبت سفارت هلند داشتم. برای خودم و همسر و دو فرزندم که در مردادماه جواب ریجکتی بهمون دادن دلیل ۲و ۹ رو ذکر کردن و در همون مرداد ماه اعتراض زدم و در تاریخ ۹۸/۰۵/۳۰ اعتراض به دست تراپل هلند رسید و هنوز جوابی دریافت نکردم‌گفتن بعد از ۱۲هفته جواب میدن به نظر شما در صورتی که جواب منفی بگیرم چه زمان میتونم دوباره اقدام کنم و اینکه خودم اقدام کنم بهتر است یا از طریق دفاتر هواپیمایی اقدام کنم

 • سلام روزتون بخیر
  درخواست نامزد من برای ویزای کشور فرانسه بخاطر بند۹ردشد,وایشون اعتراض دادن و حدوددوماه هست ک ب من میگه درخواست فرجام خواهی و اعتراضم نیومده!لازم ب ذکره ک ایشون ازطریق یکی از دوستاشون بایک گروه فیلمبرداری اقدام کردن!میخوام بدونم همچین چیزی واقعاامکان داره؟فرجام خواهی ک میگه درسته؟

 • باسلام…من هفته پیش با وجود تمکن بالا و مدارک کامل از سفارت فرانسه ریجکت شدم.
  ۱-برای اعتراض آدرس خاصی یا ایمیلی داره به جز اونیکه پایین برگه ریجکتی نوشته بودند؟؟
  ۲- اگر خودم اقدام کنم برای اعتراض درسته یا حتما باید وکیل اقدام کنه؟
  ۳-چه مدارکی برای اعتراض لازمه ؟
  ممنون

  • سلام
   ۱. خیر حتما باید با همون اطلاعاتی که در انتهای برگه نوشته شده پیگیری کنید.
   ۲. وکیل اقدام کنه بهتر است.
   ۳. برگه ریجکتی، پاسپورت و نامه اعتراض

 • سلام من یک هفته پیش برای ویزای ایتالیا ریجکت شدم
  دلیلشا ٨و٩ و عدم استطاعت مالی زدن
  در حالی که من سند داشتم موجودی بالای ١٢٠ بود با گردش و کارمند رسمی دولت هستم نامه اشتغال و مرخصی هم داشتم فیش سه ماه و حکم مارگزینی هم دارم
  الان چکار باید بکنم ایا امکان رفع ریجکتی هست؟

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

  • سلام، منم‌تقریبا شرایطم با شما یکسان بود که بعداز ۴۵ روز انتظار ریجکت شدم بخاطر بند ۸
   احساس میکنم‌ بشدت سلیقه ای دارن درخواست هارو بررسی میکنن.
   وقتی نتونن ایرادی از مدارک‌ بگیرن بهونه بنی اسراییلی میارن

 • سلام
  من و خواهرم برای ویزای شینگن از طریق هلند اقدام کردم متاسفانه ریجکت شدیم
  برای اعتراض باید هر دو نامه های جداگانه بنویسیم یا یه نامه کافیه؟
  وقتی نامه ها رو پست کردیم چجوری میتونیم پیگیری کینم برای جواب نامه؟
  من هنل ها رو سایت بوکینگ رزرو کردم برای ماه دسامبر. کنسلشون کنم یا صبر کنم؟ اگر تا نوامبر کنسل نکنم از حساب دوستم پول کسر میشه.
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من یه سوال داشتم
  ما تقریبا دو هفته ی پیش برای ویزای شینگن اقدام کردیم
  چون یه مسافرت میخواستیم بریم که یکی از آشناها برنامه ریزی کرده بود یه سفر ترکیبی ۴روز پاریس و ۸ روز کشتی کروز از جنوا
  با اینکه مدارکمون کامل بود و هیچ مشکلی نداشتیم(هم گردش خوب و پرینت حساب بالا و هم تمکن بالا یعنی هر نفر ۲۰۰ به بالا بود) ولی بازم ریجکت شدیم علتشم فکر کنم تمکن مالی و عدم بازگشت گفته بودن
  میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که دوباره کی میتونیم اقدام کنیم و ایا اصلا راهی برای رفع ریجکتی هست؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید من برای ویزای سوییس ریجکت شدم اعتراض زدم وبا اعتراضم موافقت شد و گفتن باید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنم. ایا شانسی هست دوباره اقدام کنم ویزا بشم؟
  باسپاس

 • سلام ممنون از مطالب مفید شما.
  من و همسرم جهت گرفتن ویزای توریستی اسپانیا اقدام کردیم ولی درخواستمون رد شد با توجه به اینکه برای پسرم که ۵ سالش هست رو اقدام نکردیم.بند ۹ رو علت ریجکت اعلام کردن.آیا با اعتراض ممکنه رفع ریجکت بدن؟

 • سلام من ٢٨سالمه باخانمم و دخترم اقدام کردیم برای ویزای سوییس ولی ریجکت شدیم حدود ٣۵روزه اعتراض زدم. چقدر طول میکشه جواب اعتراض بیاد؟ چقدر احتمال داره رفع ریجکت بشیم؟ باسپاس

 • سلام و تشکر از مطالب سایت شما .
  من جهت شرکت در کنگره سالانه پزشکی در اسپانیا درخواست ویزا دادم و دعوتنامه کنگره هم ارائه دادم که در کمال ناباوری رد شده.پزشک فوق تخصص هستم و در سال‌های گذشته بارها به کشورهای شنگن ،امریکا کانادا سفر کرده ام
  آخرین بار پنج ما قبل المان رفتم و تا به حال هرگز درخواست ویزای من از کشوری رد نشده.
  از طرفی دو بچه دارم که در ایران هستند و من تنها فقط یک هفته تنها به کنگره می‌روم
  رد درخواست خیلی نامعقول بود.
  چه توصیه ای میکنید؟
  با تشکر

 • سلام. در نامه ریجکتی ویزای بلژیک، هیچ آدرس و یا ایمیلی برای اعتراض نوشته نشده است. کجا و چه جوری باید اعتراض کرد؟

    • تا ۳۰ روز پس از ریجکتی زمان دارید اعتراض خود را ارائه کنید.
     اصل و ترجمه مدارک تکمیلی رو نیز می‌تونید در قالب ایمیل ارسال کنید

     • سلام. اگر مدارک تکمیلی را جهت اعتراض ارسال کردم، و مجددا موافقت نکردند دوباره رفیوز می شوم یا همان یک بار حساب می شود؟ اطلاعاتی در این رابطه ندارم متاسفانه

   • سلام.
    وقت بخیر ،در نامه ریجکتی ویزای هلند، هیچ آدرس و یا ایمیلی برای اعتراض نوشته نشده است. کجا و چه جوری باید اعتراض کرد؟
    ممکنه بنده رو راهنمایی بفرمایید

   • سلام
    من و همسرم برای ویزای فرانسه اقدام کردیم که علت رد ویزای من بند ۸ و همسرم بند ۹ اعلام شده که نامه اعتراضی را ارسال کردیم که در تاریخ ۲۴ آبان به دستشون رسیده میخوام بدونم چقدر طول میکشه تا جواب بدن . و اینکه اگر جواب منفی بود هم به ما اطلاع میدن یا نه؟
    ممنون میشم بهم کمک کنین .

    • سلام
     حدودا ۲۱ روز زمان میبره تا به درخواست شما پاسخ داده شود.
     بله حتی اگر منفی باشد، به شما اطلاع داده می‌شود.

 • سلام برای ویزای شینگن از کشور اسپانیا رفیوز شدم و دلیلشان نبود محل اقامت بود در صورتی که من از طریق تور اقدام کرده بودم باید چکار کنم

  • سلام
   با توجه به اینکه ویزای اسپانیا به صورت گروهی اقدام می‌شود، بهتر است از طریق آژانسی که اقدام کردید اعتراض خودتون رو ارائه کنید.

 • سلام. من و همسرم از سفارت بلژیک برای اخذ ویزای توریستی بلژیک جواب منفی گرفتیم. به خاطر بند های ۳ و ۹. توی پاسپورتمون مهری نخورده. آیا ریجکت شدیم و قابل استعلامه برای کشورهای دیگه شینگن؟

 • ما از سازمان کانادا دوبار ریفیوز شدیم بدلیل تمکین مالی حتی دوتا سند رو ارسال کردیم و هدف سفر رو زدیم بازم رد کردن ۲هفته میگذره… و الان میخواستم بدونم ک برای سوئد بخوایم اقدام کنیم مشکلی پیش نمیاد؟! میشه ویزای توریستی سوئد رو دریافت کرد؟

 • ما ۳ نفریم و می خواستیم بریم یونان بعد بریم سوئد از طریق وی اف اس گلوبال ریجکت شدیم و کار گزار ما می خواد نامه اعتراض بزنه می خواستم بدونم چی می نویسه و چقدر امکان داره قبول کنن

  • سلام
   متن نامه اعتراضی رو که ما نمی‌تونیم تشخیص بدیم و باید از خودشون سوال کنید.
   باید ببینید چه مدارکی و چه نامه‌ای برای اعتراض به سفارت ارائه می‌کنند

 • سلام اگر توری که اعلام کردید برای فرانسه یا ایتالیا و یا هر کشور شنگن اگر ویزا ندادن چه مبلغی از پول پرداختی به شما سوخت می شود؟

  • سلام
   به قرارداد بستگی دارد.
   اگر ریجکتی نداشته باشید، هزینه کنسلی بلیط هواپیما کسر می‌شود.
   اگر ریجکتی داشته باشید، ۳۰۰ یورو جریمه ریجکتی کسر می‌شود.

 • سلام
  آیا در ایمیلی که وی اف اس گلوبال ارسال کرده ،ریجکتی قید میشه یا فقط ایمیل برای مراجعه و تحویل مدارک هست؟
  برای من ایمیل اومده و فقط نوشتن که برای تحویل مدارک بیاید ولی ننوشته رد شده یا تایید!!!

  • سلام
   ایمیل صرفا جهت اطلاع رسانی برای دریافت جواب ویزاتون هست.
   ریجکتی و یا ویزا شدن‌تون زمانی که برای دریافت مدارک مراجعه می‌کنید، مشخص می‌شود.

 • سلام. از سفارت هلند ریجکت شدم. همه ی شرایط لازم رو دارم. نامه اعتراضی هم نوشتم. نیاز به کمک برای ویرایش متن دارم. چندین بار سفر به منطقه شینگن هم دارم

 • سلام
  من و مادرم برای گرفتن ویزای شینگن ایتالیا اقدام کردیم ولی ریجکت شدیم به دلیل کم بودن گردش مالی.
  آیا با گردش مالی بیشتر امکان قبولی نامه ی اعتراض ما وجود داره؟ و اینکه اگه نامه اعتراض ما قبول نشد، مدت زمان اجباری وجود داره که نشه بازم درخواست ویزای شینگن داد یا خیر چون شنیدم میگفتن باید ۶ ماه بگذره بعد درخواست جدید داد.
  ممنون

  • سلام
   بگذارید یه زمانی بگذره (کمتر از ۶ ماه و یا حدودا ۶ ماه) و دوباره درخواست خودتون رو با گردش حساب بیشتر ارائه کنید.

 • سلام
  من حدودا ۱۴ ماه پیش ازسوئیس ریجکت شدم و اعتراض نکردم و البته هیچ مهری تو پاسپورتم نخورده آیا اگر الان از ۱سفارت دیگه اقدام کنم اونا متوجه میشن که من قبلا ریجکت شدم؟

 • سلام. نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن از سفارت فرانسه را می شود ایمیل رد یا باید به آدرسی که زیر نامه ریجکت است فقط ارسال شود؟

   • سلام خسته نباشید
    بنده ۹ اکتبر جوابمو از ویزا متریک آلمان دریافت کردم و ریجکت شدم با بند ۸ متقاضی ویزای پزشکی هستم وقت عمل جراحی و دعوتنامه از بیمارستان و ۲ رزرو قطعی هتل انجام دادم بهتاریخ ۲۸ اکتبر با وقت های جدید و رزرو جدید از طریق وکیل نامه اعتراض ایمیل کردیم شانس ما ۱ هفته اینترنت قطع بود ۲۰ روزم سفارت به علت جابه جایی روادید قطع کرده بود بخش کنسولی هم تعطیل بود میخاستم بدونم اینا این جابه جایی قطعی انترنت جزو روز کاری باید قرار بدیم یا اینکه اینا یی که تو این ۱ ماه قربونی زمان شدن واسشون زمان در نظر میگیرن چون منکه خودم بشخصه وقت عمل جراحی گذشت و هیچ خبری هم نشد بنظرتون امیدوار باشم به تماسشون یا خیر ۴۰ روز گذشته

    • سلام، خود سفارت هم این قضیه رو میدونه و نمیذاره حقی از شما ضایع بشه و اون مدت رو برای زمان جوابدهی اعتراضتون حساب نمیکنه

 • سلام روزبخیرمن درآلمان زندگی میکنم وبرای مادرم دعوتنامه ای فرستادم امروزجواب منفی گرفتندونوشته دلایل شمابرای برگشت کافی نبوده مادرم فیش حقوقی ارتش وسندمنزلش راارائه داده ومن فکرکنم به خاطراینکه پیرینت مالی سه روزه گرفتندبردندجواب منفی گرفتندچون مادرم حدد۴سال پیش برای دیدن برادرم که دراوکراین درس میخوندندرفتندوپیرینت مالی یک روزه گرفتندخواهش میکنم اگه براتون امکان داره کمکم کنیددرضمن ایشون شیراززندگی میکنند.

 • با سلام. از سفارت آلمان ریجکت شدم. با وجود اینکه خارج از ایران در شرکتی بسیار معتبر کارمند هستم و شرکت تمام هزینه های من را عهده دار شده و ذکر کرده. اما دلیل ریجکت ویزا مشخص نبودن عهده دار بودن هزینه های سفر و تضمین بازگشت به کشور مبدا آمده است! در صورتی که مدارک دال بر تضمین این موارد جزو مدارک مصاحبه بوده است. آیا با توجه به این بهانه ی بی مورد ریجکت از سوی سفارت نامه اعتراض گارگشا خواهد بود یا خیر؟ قبلا از نظر کارشناسی شما سپاسگزارم

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام
  من به همراه همسر و فرزندم برای ویزای هلند اقدام کردیم که متاسفانه ریجکت کردن بدلیل بند ۲ و ۹
  درخواست ما در فرم پذیرش برای من و همسرم ویزای بیزنس برای بازدید نمایشگاه IBC و برای پسرم توریستی بود.
  دعوت نامه از نمایشگاه داشتیم.
  سال قبل من تنهایی برای ویزا اقدام کردم اوکی شده بود.
  من و همسرم هر دو کارمند رسمی و تمامی مدارک شغلی ترجمه رسمی شده بود.
  مدت سفر ۸ روز از زمان شروع تا پایان نمایشگاه زدم. برای این مدت هم هتل در آمستردام از طریق سایت booking رزرو کردم.
  ولی متاسفانه یک اشتباه کردم
  چون احتمال فراوان می دادند ویزا بهمون بدهند و حتما حداقل یک ماهه می دهند یک برنامه سفر دیگر (سفر به هلند-آلمان-ایتالیا-سوئیس و فرانسه)برای خودمان برای دو هفته برنامه ریزی کردیم و هتل های مربوطه هم رزرو کردیم و حتی یک بلیط هواپیما مربوط به این سفر(آلمان به ایتالیا) رزرو کردیم.
  من الان در فرصت یک ماهه برای اعتراض به ریجکت هستم.
  به نظرم شما اعتراض کنم؟
  برنامه سفر اصلی (رزرو هتل ها و بلیط هواپیما) کنسل کنم و مدارک دوباره بفرستم احتمال قبولی هست؟
  اگر پس از اعتراض دوباره درخواست رد بشه بدتر نمیشه؟

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم.
   لطفا با شماره ۰۹۱۲۲۶۳۱۶۳۹ تماس بگیرید.

 • سلام،من فرانسه زندگی میکنم و یکی از دوستانم به همراه همسر و دخترش قرار بود بیان فرانسه از طریق تور. شنگن نداشتن و ریجکت شدن. دلیلشم نبود دلایل کافی واسه برگشت! همسرم یک نامه اعتراض نوشته ولی نمیشه به ایمیل سفارت فرستاد. میخوام بدونم اول اینکه چطور باید نامه رو ارسال کرد و دوم اینکه آیا اصلا فکر خوبیه که همسرم این نامه رو بفرسته با وجودی که ما دعوتنامه نفرستادیم؟! همسرم فرانسویه و فکر کردیم شاید اثربخش تر باشه.ممنون میشم کمک کنید

  • سلام
   اگر ایشون قرار هست که اعتراض رو ارسال کنند، بهتره که دعوت کننده حتما ایشون باشند.

 • سلام و روز به خیر
  ما برای اعتراض به ریجکتی سفارت فرانسه اقدام کردیم اما بعد از ۳۵روز مشاوری که کارمون رو انجام میداد گفت درخواستتون رد شده و سفارت فرانسه ردی رو کتبی اعلام نمیکنه و اصلا خبر نمیده
  میخواستم ببینم درسته یا اینکه نه؟
  و اینکه کشور فرانسه با این همه قانون و مقررات چطور جواب ردی درخواست مارو نداده و ما باید خودمون بفهمیم که درخواستمون رد شده😔

 • سلام وقت بخیر
  برای ارائه درخواست فرجام خواهی باید به خود سفارت مراجعه کنیم یا راه دیگه ای هم داره؟
  ممنون می شم راهنمایید کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.