اعتراض به ریجکت ویزای شینگن | رفع ریجکتی، نمونه نامه اعتراض

متقاضیان دریافت ویزای شینگن در بسیاری از موارد با ریجکت شدن ویزا مواجه می‌شوند. ریجکت شدن از طرف یک سفارت باعث می‌شود در مراجعه ‌های بعدی به دیگر سفارت‌ها نیز دچار مشکل شوید و دوباره ریجکت شوید. از این ‌رو بهتر است با داشتن اطلاعات کافی و مدارک کامل اقدام به اخذ ویزا کنید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 چرا درخواست ویزای شینگن ریجکت می‌شود؟

📌 چگونگی رفع ریجکتی ویزای شینگن

📌 اعتراض به رد ویزای شینگن

📌 نمونه نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

چرا درخواست ویزای شینگن ریجکت می‌شود؟

افسر کنسولی بدون در دست داشتن تمامی اطلاعات لازم، با درخواست متقاضی موافقت نخواهد کرد. از سوی دیگر ممکن است افسر کنسولی تمامی اطلاعات لازم را داشته باشد اما در مورد صحت و قانونی بودن آن‌ها مطمئن نباشد. در هر دو حالت افسر با درخواست موافقت نمی‌کند و عملا ویزای متقاضی ریجکت می‌شود.

برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، ابتدا باید مشخص شود که دلیل ریجکت شدن درخواست شما چه چیزی بوده است. داشتن سوء پیشینه یکی از دلایل ریجکت شدن درخواست است، اقدامات گذشته و فعلی متقاضی نقش مهمی در صدور ویزا دارد، زیرا در صورت داشتن سوء پیشینه، متقاضی تهدیدی برای امنیت یا ثروت عمومی کشور عضو شینگن محسوب می‌شود.

در صورتی ‌که با مدارک جعلی اقدام به اخذ ویزای شینگن کنید، با درخواست شما موافقت نخواهد شد و پیامدهای نامطلوب دیگری را نیز برای ‌تان به‌همراه خواهد داشت.

اگر هنگام مصاحبه، هدف از سفر و محل اقامت‌تان را به ‌درستی تشریح نکنید، به دلیل ارائه نکردن توجیه لازم برای سفر با درخواست شما موافقت نخواهد شد.

همچنین در صورتی‌که گذرنامه شما آسیب دیده باشد یا اعتبار کافی نداشته باشد مطمئن باشید که ویزای شما ریجکت خواهد شد. داشتن بیمه سفر و ارائه مدارک لازم برای اثبات پشتوانه مالی در طول سفر جزو مواردی است که احتمال موافقت با درخواست متقاضی را افزایش می‌دهد، در صورتی ‌که این مدارک را به سفارت ارائه ندهید، درخواست شما ریجکت خواهد شد.

چگونگی رفع ریجکتی ویزای شینگن

بعد از ریجکت شدن ویزای شینگن باید تا ۶ ماه صبر کنید تا دوباره بتوانید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. اگر قبل از ۶ ماه، دوباره برای دریافت ویزا اقدام کنید، بدون هیچ دلیلی درخواست شما ریجکت خواهد شد. توجه داشته باشید که داشتن دو مهر ریجکتی در پاسپورت، کار را برای گرفتن ویزای شینگن در آینده سخت ‌تر می‌کند.

در صورتی‌که دلیل محکمی برای بازگشت به کشور خودتان نداشته باشید، مطمئنا ویزای شما رد خواهد شد. پس با ارائه مدارک و شواهد محکم و ارائه برنامه‌ای کوتاه یا بلند مدت ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید. برای اخذ دوباره ویزای شینگن از دو طریق می‌توانید اقدام کنید، اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن و ارائه درخواست مجدد به یکی از سفارت‌های شینگن با مدارک کامل ‌تر.

اعتراض به رد ویزای شینگن

در نظر داشته باشید که درخواست تجدید نظر در مورد ویزای شما کار ساده‌ای نیست، چرا که بعد از طی کردن یک پروسه سه ماهه، اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن شما بررسی خواهد شد. اگر دلایل قانع‌کننده‌ای برای اعتراض داشته باشید، مطمئن باشید که جواب اعتراض به رد ویزای شینگن شما مثبت خواهد بود و شما موفق به اخذ ویزای شینگن خواهید شد. هر سفارت باید وقت مناسبی را برای اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن در نظر بگیرد.

توجه داشته باشید که نامه اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن را به زبان رسمی و به ‌دور از گفتار محاوره ای، به سفارت ارائه دهید. نامه شما باید دربرگیرنده نام، نام‌خانوادگی، تاریخ ریجکت شدن درخواست، ارائه دلایل که ریجکت شدن شما را اشتباه تلقی می‌کند و امضای شما باشد.

باید در نامه خود، با رعایت احترام، دلایل اعتراض ‌تان و این که چرا فکر می‌کنید درخواست شما به اشتباه ریجکت شده‌ است را اعلام کنید. بعد از حداکثر یک ماه، باید نامهٔ مبنی بر اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن شما، به دست مسئولان برسد.

نمونه نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن را، باید تا حداکثر ۱ ماه بعد از دریافت ویزای شینگن به سفارت کشور مقصد ارائه کنید. متن نامه باید کاملا اداری باشد و از به کار بردن جملات خواهشی و التماسی جدا خودداری کنید. متن نامه اعتراض به ریجکتی باید به صورت زیر نوشته شود:

سفارت محترم کشور ……….

به افراد و مسئولین مربوطه

روز خوش

من …………. هستم. متولد ………… (تاریخ تولید به میلادی قید شود) در شهر ……… ایران. شماره گذرنامه من ……………… میباشد.

درخواست ویزای من در تاریخ ………….. به دلیل …………… ریحکت شد.

در پاراگراف بعدی، باید در مورد اینکه ریجکت شدن شما اشتباه بوده است، توضیحاتی ارائه کنید. اگر بند هدف سفری دلیل ریجکت شدن شما باشد، باید در مورد اهداف سفر خود به کشور مقصد توضیحاتی ارائه کنید. اگر بند تمکن مالی، دلیل ریجکتی شما باشد، باید به همراه نامه اعتراض، برگه تمکن مالی خود را نیز ارائه دهید. اکثرا به دلیل شک به منابع مالی متقاضی، بند تمکن مالی انتخاب می‎شود.

بیشتر بدانید: تمکن مالی ویزای شینگن

نمونه نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

نمونه نامه ریجکت ویزای شینگن

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

اعتراض به ریجکت ویزای شینگن | رفع ریجکتی، نمونه نامه اعتراض
امتیاز 4.6 از 22 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۰ دیدگاه ها

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها

دسته‌ها