متقاضیان دریافت ویزای شینگن در بسیاری از موارد با ریجکت شدن ویزا مواجه می‌شوند. ریجکت شدن از طرف یک سفارت باعث می‌شود در مراجعه‌های بعدی به دیگر سفارت‌ها نیز دچار مشکل شوید و دوباره ریجکت شوید. از این ‌رو بهتر است با داشتن اطلاعات کافی و مدارک کامل اقدام به اخذ ویزا کنید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

چگونه به اسم رفع ریجکتی سود جویی رخ می‌دهد؟

تا پیش از این، درخواست ویزای شینگن شما ریجکت می‌شد. یعنی یک مهر قرمز رنگ به پاسپورت شما زده می‌شد که در مراجعات بعدی این مهر قرمز رنگ برای شما دردسر ساز می‌شد. اما از سال ۲۰۱۷ این سیستم به طور کامل منسوخ شد و ریجکتی جای خود را به رفیوزی داد. اگرچه ریجکت و رفیوز در معنای لغوی هر دو به معنای رد شدن می‌باشند اما رفیوزی در پاسپورت شما ثبت نمی‌شود، تا در سفرهای بعدی برای شما دردسر باشد. اما این تغییر رویه ریجکتی به رفیوزی، متاسفانه با سودجویی فراوانی همراه شد. اگر به دنبال رفع ریجکت ویزای شینگن خود رفته باشید، ۱۰۰% اصطلاح یورو داک را شنیده‌اید. در ادامه به معرفی سیستم یوروداک برای شما می‌پردازیم.

یوروداک چیست؟

تعریف یوروداک از نظر سودجویان بازار ویزای شینگن

طبق تعریف سودجویانی که در زمینه رفع ریجکت ویزای شینگن فعالیت دارند، یوروداک سیستمی است که تمامی اطلاعات مربوط به درخواست ویزای شینگن شما از قبیل نام و نام خانوادگی، کشور مقصد، شماره پرونده و اطلاعات مربوط به انگشت نگاری شما در این سیستم به مدت ۱۰ سال نگهداری می‌شود. به گفته ایشان اطلاعات این سیستم فقط تا ۵ سال اخیر مورد استناد می‌باشد و هیچ اطلاعاتی از سیستم حذف نمی‌شود. اما آن‌ها ادعا می‌کنند که اطلاعات مربوط به ریجکت ویزای شما را از این سامانه حذف خواهند کرد!

تعریف یوروداک در منابع معتبر ویزای شینگن

یورو داک (EURODAC) سیستم جامع اروپایی جهت ثبت اطلاعات پناهندگان قانونی و غیر قانونی حوزه شینگن می‌باشد. این سیستم در ۱۵ ژانویه سال ۲۰۰۳ با هدف ثبت اطلاعات پناه‌جویان در ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن راه اندازی شده است. این سیستم فقط برای افراد بالای ۱۴ سال می‌باشد و در صورتی که شما درخواست اقامت کوتاه مدت (توریستی، تحصیلی و یا کاری) ارائه کرده باشید، اطلاعات شما در این سیستم بارگزاری نخواهد شد.

یک سیستم دیگری به اسم (Eurodoc) وجود دارد که هیچ ارتباطی به ویزای شینگن نداشته و فقط مدارک تحصیلی پزشکان و محققان در این سیستم ثبت می‌شود.

غیر از این سیستم (EURODAC) دو سیستم دیگر به نام‌های VIS و SIS فعال هستند. نقش سیستم VIS ارائه اطلاعات ویزای شینگن شما به کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا (همانند کانادا، انگلیس و سایر کشورها) می‌باشد. در صورتی که شما برای سفر به یک کشور نیاز به تاریخچه سفری داشته باشید و ویزای شینگن جزو تاریخچه سفری شما باشد، سفارت‌خانه کشور مقصد صحت و سقم اطلاعات ویزایی که ارائه دادید را، از این سیستم پیگیری می‌کند.

سیستم SIS نیز  پایگاهی برای ثبت اطلاعات افراد جنایتکار، تروریست و یا افرادی است که از ورود به منطقه شینگن محروم هستند. این سیستم، مبنای همکاری کشورهای هم پیمان شینگن در اجرای قانون حفاظت از مرزهای مناطق شینگن می‌باشد.

نمونه نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن

نمونه نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

اعتراض به رد ویزای شینگن امکان پذیر است؟

اعتراض به ریجکت ویزای شینگن برای هرکشوری متفاوت است. به طور مثال شما برای اعتراض به ریجکت ویزای فرانسه و آلمان خودتان می‌توانید اقدام کنید اما جهت اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا حتما باید وکیل مهاجرت درخواست اعتراض را ارسال کند. توجه داشته باشید که شما بین ۱ تا ۲ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه اعتراض می‌باشید. در صورتی که درخواست اعتراض شما از طریق وکیل ارائه شود، پرونده شما وارد دادگاه استیناف می‌شود. باتوجه به علت ریجکتی شما، وکیل مهاجرت یک لایحه دفاعیه به پرونده شما اضافه می‌کند. در صورتی که این لایحه برای قاضی دادگاه استیناف معتبر باشد، رفیوزی شما رفع خواهد شد و موفق به اخذ ویزا می‌شوید. اما در صورتی که این لایحه مورد تائید نباشد، شما باید حتما نقص پرونده‌تان را براساس دلیل ریجکتی برطرف کنید.

دادگاه استیناف ریجکتی را همانند یک دادگاه معمولی در نظر بگیرید. بارها و بارها شنیده‌ایم که همکاران ما به مسافران ریجکت شده می‌گویند که پرونده رفیوزی شما را مختومه خواهیم کرد و یا در صورتی که به رفیوزی اعتراض نکنید، تمامی دلایل اعلام شده از سوی سفارت‌خانه را پذیرفته‌اید. دوستان باور کنید که تمامی این حرف‌ها بی پایه و اساس بوده و شما فقط وقت و پول خود را هدر خواهید کرد!

حتی اگر کسی به شما گفت با وکیل این‌کارها را برای شما انجام می‌دهیم، تا جایی که می‌توانید سعی کنید مستقیما با خود شخص وکیل در ارتباط باشید.

اگر اعتراض نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

گروهی از همکاران ما می‌گویند که پس از رفیوزی اگر اعتراض نکنید، به این معناست که تمامی دلایل و موارد اعلام شده را قبول دارید و این نمره منفی برای شما خواهد داشت. به طور کلی رفیوزی دارای نمره منفی می‌باشد. در صورتی که شما اعتراض کنید شرایط بهتری خواهید داشت اما اگر اعتراضی ارسال نکنید، نمره منفی برای شما نخواهد داشت.

بعضی از همکاران ما به شما می‌گویند که پس از رفیوزی تا ۶ ماه اقدام نکنید. توجه داشته باشید که این مدت زمان براساس تجربه ما و همکاران به وجود آمده است. به طور مثال در صورتی که شما به دلیل تاریخچه سفری و یا تمکن مالی نامناسب ریجکت شده باشید، حدودا ۶ ماه زمان لازم است تا نقص پرونده شما برطرف شود. در این مدت زمان هم می‌توانید اعتراض کنید و هم می‌توانید با روال عادی به برطرف کردن نواقص پرونده خود بپردازید. لطفا توجه داشته باشید که هیچ اجباری به اعتراض به ریجکت ویزای شینگن نیست و این فقط و فقط دلخواه شماست!

رفع ریجکتی تضمینی ویزای شینگن به روش ویزالند

همانطور که می‌دانید، چیزی به نام رفع ریجکت ویزای شینگن وجود ندارد اما ما برای شما یک راه حل ویژه داریم. شما می‌توانید از یک آژانس مسافرتی معتبر (مثل آژانس مسافرتی نهال‌گشت کرج) اقدام به خرید یک تور گروهی اروپا کنید. در این حالت شانس اخذ ویزای شما تا ۲۰% افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که حتما باید ۴ ماه از زمان ریجکتی شما گذشته باشد و شما هزینه‌ای برای رفع ریجکتی نباید پرداخت کنید و فقط هزینه‌های مربوط به خرید تور اروپا را پرداخت خواهید.

  A B C D
هزینه دریافتی ۱,۵۹۰ یورور مطابق با هزینه تور ۱,۴۰۰ یورو ۲,۰۰۰ یورو ۲,۰۰۰ یورو
شرح انجام خدمات اخذ ویزا از طریق تور گروهی اقدام دوباره ویزای شینگن ۶ ماه صبر اقدام مجدد + تور اشانتیون! + ۶ ماه صبر
نتیجه دریافت ویزای شینگن ریجکتی دوم ویزای شینگن اگر شد، شد – اگر نشد، قبلی بدجور گند زده! دریافت ویزای شینگن
هدف مشتری مداری بازی با پول سوء استفاده تغییر دیدگاه مشتریان با استفاده از ناآگاهی

دلایل ریجکت ویزای شینگن

پاسپورت آسیب دیده: یک گذرنامه، مخدوش که در شرایط خوبی نگه داری نشده، می‌تواند سبب رد ویزای شنگن باشد. این آسیب می‌تواند شامل پاره شدن و یا جدا و مفقود شدن صفحات، آسیب دیدن جلد گذرنامه و مواردی این چنینی باشد.

پاسپورت نامعتبر‌: دلیل دیگری که باعث ریجکت ویزای شینگن شما می‌شود، ارائه گذرنامه نامعتبر به سفارت یا کنسولگری است. اما چه گذرنامه‌هایی نامعتبر می‌باشند:

 • گذرنامه‌هایی که تاریخ اعتبار آن‌ها کمتر از ۳ ماه از بازگشت سفر باشد.
 • گذرنامه‌هایی که کمتر از دو صفحه خالی داشته باشند.
 • کتابچه مدرک مسافرتی (مدرک مسافرتی یا travel document، سندی موقتی است که در صورت فقدان و یا در هنگام تعویض پاسپورت صادر می‌شود.)
 • گذرنامه‌هایی که بیش از ۱۰ سال از زمان صدور آن‌ها گذشته است.

عدم ارائه برنامه سفری: از دلایل دیگری سبب که ریجکت ویزای شینگن می شود، عدم ارائه برنامه سفری مناسب برای حضور در منطقه شنگن است. این موارد عبارتند از:

 • عدم تعیین مقصد اصلی سفر در حوزه کشور‌های شینگن (درخواست ویزا از سفارت کشوری که مقصد اصلی سفر شما نمی‌باشد)
 • عدم ارائه مدارک معتبر اقامتی (رزرو هتل و یا مشخصات اقامتی ارائه شده در دعوتنامه)، برای تمامی روزهای حضور در منطقه شنگن
 • عدم ارائه رزرو بلیط پرواز برای متقاضی
 • عدم ارائه بلیط پروازهای داخلی برای سفر در منطقه شنگن (در صورتی که قصد سفر به چند کشور حوزه شینگن را داشته باشید)

ارائه نامه‌های غیر معتبر: دلیل اثبات برای درخواست ویزای شنگن، ارائه مدارک رسمی است که توسط نویسنده تائیده شده باشند. چنین مواردی عبارتند از:

 • ارائه یک نامه رسمی که فاقد متن با آدرس و جزئیات تماس، یا توسط نویسنده آن مهر و امضاء نشده باشد.
 • ارائه یک نامه رسمی که ۳ ماه از تاریخ آن گذشته باشد.
 • فقدان مهر و امضاء نویسنده در نامه رسمی و غیره …

عدم بازگشت به وطن: یکی دیگر از مواردی که ممکن است درخواست ویزای شما رد شود، عدم اثبات کافی برای مدت زمان اقامت در منطقه شنگن و یا عدم بازگشت به وطن می‌باشد. این مورد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. عدم ارائه گزارش‌های مالی بیشتر از یک ماه
 2. عدم استفاده از صورت حساب کنونی
 3. فقدان منابع مالی کافی در صورت‌های مالی ارائه شده
 4. ارائه چک مسافرتی که نام مسافر بر روی آن ذکر نشده باشد.

شناسنامه و یا ازدواج مجدد غیر قابل قبول: یکی از دلایلی که باعث ریجکت ویزای شینگن شما می‌شود، عدم توانایی در ارائه گواهی‌های تولد و یا ازدواج است که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته نمی‌شود. چنین مواردی عبارت است از:

 • عدم ارائه شناسنامه و یا گواهی تولد که توسط مقامات رسمی مثل وزارت کشور تائید نشده باشد.
 • ارائه مدرک ترجمه شده به زبان انگلیسی که توسط دارالترجمه رسمی و یا مترجمان مجاز ترجمه نشده باشد.
 • عدم ارائه یک گواهی مدنی (ارائه یک سند مذهبی به جای آن)
 • عدم توانایی برای ارائه گواهی نامه و اثبات هر دو والد کودک
 • عدم توانایی ارائه گواهی که با اسامی مندرج در پاسپورت‌های ارائه شده مطابقت داشته باشند.
 • عدم توانایی ارائه مدرک تصویب شده قانونی برای فرزند خوانده (برای درخواست همسر از اتحادیه اروپا)

بیمه مسافرتی نامعتبر باعث رد ویزای شینگن: دلیل دیگری که ممکن است منجر به رد ویزای شنگن شود، عدم توانایی در ارائه پوشش بیمه نامه مسافرتی برای مدت اقامت در منطقه شنگن است. چنین مواردی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی در موارد پیش بینی نشده
 • عدم تامین بیمه مسافرتی که بازگشت نامزد را به کشورش پوشش نمی‌دهد.
 • ناتوانی در تامین بیمه مسافرتی‌ای که سیاست‌های آن در تمام منطقه شنگن معتبر باشد.
 • عدم توانایی پوشش بیمه مسافرتی برای تمام مدتی که مسافر در منطقه شنگن حضور دارد.

عدم ارائه مدارک اقامت: یک عامل مهم که در رد ویزای شینگن تاثیر دارد، آن است که به افسر سفارت ثابت شود که شما در طول مدت سفرتان، مکانی برای اقامت دارید. این موارد عبارتند از:

 • عدم توانایی در ارائه مدرک رزرو هتل
 • عدم ارائه دعوتنامه از طرف میزبان (اثبات حمایت)
 • عدم ارائه مدرک از یک تور از پیش پرداخت شده

وضعیت ویزای شینگن: دلیل دیگری که می‌تواند درخواست ویزای شینگن شما را با شکست مواجه کند و باعث ریجکت ویزای شینگن شما می‌شود، تاریخچه ویزاهای شنگن قبلی است. این موارد عبارتند از:

 1. عدم توجه به محدودیت‌های ویزای شنگن (به عنوان مثال بیش از زمان مجاز اقامت داشتن در محدوده شنگن، عدم تمایل به دنبال کردن برنامه سفر ارائه شده)
 2. یک ویزا با ویزای شنگن فعال نگه دارید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر