سخت ترین ویزای کشور‌های حوزه شینگن، در حال حاضر ویزای شینگن آلمان می‌باشد. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر گذارترین مدارک ویزای المان می‌باشند. ۲۱ روز کاری بعد از حضور در دفتر ویزامتریک جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای آلمان، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای آلمان

📌 انواع ویزای آلمان

📌 مدارک ویزای آلمان

📌 هزینه ویزای آلمان

📌 وقت سفارت آلمان

📌 ریجکت ویزای آلمان

📌 رفع ریجکت ویزای المان و اعتراض به رد شدن آن

📌 مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

📌 ویزای آلمان با دعوتنامه

📌 نکته مهم در اخذ ویزای آلمان

📌 سفارت آلمان در ایران

شرایط اخذ ویزای آلمان

کشور آلمان، به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان، سخت گیری زیادی در اعطای ویزا دارد. در صورتی که شرایط زیر را برای اخذ ویزای آلمان نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

شرایط ویزای آلمان عباتند از:

۱. تمکن مالی:

 تمکن مالی برای ویزای آلمان، حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب:

 منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه، تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر می‌باشد. گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

۳. ارائه دعوت‌نامه قوی:

 منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید مدت اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل، مدت زمان اقامت و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین، در صورتی که دعوت کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر شود.

۴. تاریخچه سفری:

 لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان در ایران، توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود. پس از ثبت نام در سایت Visametric و تعیین نوع ویزا، می‌توانید وقت سفارت خود را تعیین کنید. وقت سفارت ویزای المان حدودا برای ۴۵ روز پس از ارسال درخواست در دسترس است.

هزینه ویزای آلمان

هزینه درخواست ویزای المان در گروه مسافرتی ویزالند، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این فقط هزینه درخواست است و پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت، به عهده متقاضی می‌باشد. در صورتی که فقط به تعیین وقت سفارت المان نیاز داشته باشید، باید مبلغ ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

نکته مهم در اخذ ویزای آلمان

با توجه به قانون‌مند بودن مردمان و دولت کشور المان، ارائه کامل مدارک، حضور به موقع در هنگام وقت سفارت و ظاهر مرتب و آراسته می‌تواند کمک به سزای در اخذ ویزای این کشور به شما بکند. این نکته ای است که اکثر قریب به اتفاق آژانس‌ها و کارگزاران ویزای آلمان به آن توجه ای نمی‌کنند.

انواع ویزای آلمان

با توجه به هدف متقاضی از سفر به آلمان، ویزای آلمان در انواع مختلفی صادر می‌شود. بیشترین درخواست ویزای آلمان مربوط به ویزای توریستی، کاری و تحصیلی می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی آلمان:

 در حال حاضر، با توجه به تعداد پناهندگان ایرانی در آلمان، ویزای توریستی این کشور با شرایط سختی اعطا می‌شود. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر مهمی در اخذ ویزای توریستی آلمان دارد. ارائه دعوت‌نامه و تاریخچه سفری شانس شما را برای اخذ ویزای توریستی المان بیشتر می‌کند. با این ویزا شما می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای تحصیلی آلمان:

 معتبر ترین دانشگاه ها در کشور المان وجود دارد. برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان شما باید دعوت نامه معتبر از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی معتبر ارائه کنید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، شما باید خاک آلمان را ترک کنید.

۳. ویزای کاری آلمان:

 از شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت و یا کارفرما می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری آلمان، بر اساس درخواست کارفرما و تاریخ قید شده در دعوت نامه می‌باشد.

مدارک ویزای آلمان

مدارک ویزای آلمان، نیازی به ترجمه ندارند و شما می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت همراه خود ببرید. مدارک ویزای آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای آلمان

📑 پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 سند ازدواج

📑 کلیه اسناد ملکی

📑 گواهی اشتغال به کار

📑 گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)

📑 گردش حساب ۳ ماه اخیر به همراه تمکن مالی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه معتبر

ریجکت ویزای آلمان

رایج ترین علت رد شدن ویزای آلمان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می‌باشد. پس از این مورد، رایج ترین دلایل ریجکت ویزای المان به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای المان به بازگشت متقاضی
 • سوء پیشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • ارائه مدارک غیر‌واقعی و یا دروغین
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا نامعتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای المان و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای المان وجود ندارد. شما ۹ ماه پس از تاریخ ریجکتی، با برطرف کردن مشکلات و نواقص پرونده خود می‌توانید دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای آلمان به این شکل است که شما باید یک نامه به زبان آلمانی در قالب ایمیل برای افسران ویزا ارسال کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای المان، از ۱ روز تا ۱ ماه و برای اعتراض به دیگر انواع ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ سال پس از مدت زمان ریجکت فرصت دارید اقدام کنید. جواب اعتراض به رد شدن ویزای آلمان ۴۰ روز کاری بعد ارسال می‌شود.

مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

حدودا ۲۱ روز کاری پس از مراجعه به دفتر ویزامتریک، جواب ویزای المان برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب و مدارک ویزای آلمان، باید حضورا در این دفتر به همراه رسید تحویل مدارک، حضور داشته باشید.

ویزای آلمان با دعوتنامه

مطمئن ترین راه اخذ ویزای آلمان، اقدام با دعوت‌نامه معتبر است. دعوت نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، دوست و یا یک نمایشگاه در آلمان باشد. در متن دعوتنامه باید اطلاعات شخص متقاض، تاریخ ورود به آلمان و خروج از آن و محل اقامت قید شود. همچنین اگر شخص دعوت کننده از شما حمایت مالی نیز می‌کند، باید در متن دعوتنامه به آن اشاره کند.

سفارت آلمان در ایران

سفارت آلمان در ایران در آدرس تهران، خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن واقع شده است. خدمات کنسولی و ویزای سفارت آلمان به عهده دفتر کارگزاری ویزامتریک می‌باشد. جهت مراجعه به این دفتر می‌توانید در روزهای شنبه تا جمعه حتی روز‌های تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ به آدرس تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای آلمان | با دعوت‌نامه، شرایط سخت، هزینه‌ها، انواع و نکته مهم
امتیاز 4.5 از 46 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۴۶ دیدگاه ها

 • با سلام!
  من مجبورم سه ماه قبل از سفرم به آلمان به چین سفر کنم و این سه ماه رو در چین ساکن هستم. امکانش هست زمانی که در اونجا حضور دارم از سفارت آلمان در چین درخواست ویزا کنم؟

  • خیر، چون حتما باید انگشت نگاری رو در تهران انجام بدید، در ضمن پاسپورت شما هم تا زمان جواب دهی در سفارت باقی خواهد موند.

 • سلام من اقامت آلمان رو داشتم و اومدم ایران و ۵ ساله برنگشتم و الان میخوام نوبت سفارت بگیرم ولى مصاحبه داشته باشم که ببینم میتونم اقامتم رو تمدید کنم و به المان برگردم یا نه؟ایا شما میتونید واسه من نوبت سفارت همراه با مصاحبه بگیرید؟لطفا منو راهنمایی کنید

 • سلام خسته نباشید بابت توضیحات کامل و جامعتون . من سال ۹۵ به آلمان سفر کردم و یه ویزا شینگن دارم آیا میتونم درخواست ویزای مولتی بدم؟ با تشکر

  • سلام
   اگر بتونید هدف تون رو از داشتن ویزای مولتی به طور کامل برای افسران ویزا توضیح بدید، بله موفق به درخواست ویزای مولتی میشید.

 • باسلام و خسته نباشی
  میخواستم بدونم از یاد گیری زبان المانی یا زبان کشور های اروپایی در سفارت های داخل ایران میتوان ویزا گرفت.

  باتشکر از سایت خوبتان

 • سلام.بنده از دوستی که در المان دارم و ایشون پاسپورت المانی دارن و پناهنده هم نیستن قراره دعوت نامه برای سفر کوتاه مدت به المان دریافت کنم.ضمن اینکه بنده افغانستانی هستم و کارت امایش و پاسپورت سفید هم دارم و در ایران زندگی میکنم.برای پیگیری دریافت ویزا میتونم از طریق شرکت شما اقدام کنم؟ضمن اینکه برای دریافت مشاوره و اطلاعات دقیقتر میخاستم حضوری خدمتتون برسم اگه امکانش هست.عذرمیخام که متنم طولانی شد

 • سلام
  ببخشید ما یک فامیلی درآلمان داریم که۶سال پناهنده شد گفت می تواند برای ٢ماه دعوت نامه مهمان بفرست می خواستم ببینم می تواند برای ٢نفر این کار بکنه

 • سلام و درود… من شنیدم یه نوع ویزا هم میدن برا المان که میتونید برید و تا ۶ ماه اگه کاری پیدا کنید مشکلی نداره… و در ضمن برای ویزای کاری چجوری میتونم با شرکت های المان صحبت کنم که برام دعوتنامه بفرستن… درضمن رشته مکانیک خودرو هستم و آیا این رشته رو میپذیرن با مدرک لیسانس؟؟؟

  • سلام
   این نوع ویزا، مولتی هست.
   برای دریافت ویزای مولتی آلمان حتما باید ویزای شینگن داشته باشید.
   برای ویزای کاری آلمان نیز حتما باید سابقه شغلی و تحصیلی مرتبط داشته باشید.

   • سلام و با عرض پوزش بابت زیاد شدن سوالام… میخواستم بدونم اگه از طریق ویزای توریستی برم آلمان و بعدش در خواست پناهندگی بدم… با توجه به اینکه رشتم مکانیک خودروئه و سابقه عملی زیر ۲ سال هم دارم… میخواستم ببینم برا پناهندگی شانس قبول کردن منو چقدر دارن؟ باسطح زبان آلمانی B1?

 • سلام و‌ خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفید شما، من حدود ۱ سال المان پناهنده هستم وهنوز جواب ندارم خواستم بپرسم ایا مادرم با دعوتنامه دوستم که زوجی المانی و ایرانی هستند برای ویزا اقدام کند؟ مشکلی ندارد؟

 • سلام
  جهت “جستجوی کار” در المان خواستم ویزای ۶ماهه بگیرم..ایا برای گرفتن این نوع ویزا بایستی تمکن مالی ۷۰ الی ۱۰۰ میلیونی داشته باشیم؟؟یعنی راه دیگه ای نیست؟

 • سلام من در تاریخ ۲۱ شهریور واسه ویزا نمایشگاهی المان اقدام کردم تمام مدارکم اصلی و ۲۸ روز بعد جواب من اومد من با پسر دوساله م اقدام کردیم و هردو ویزا شدیم

 • سلام،وقت بخیر.دعوتنامه برای آلمان تا چه مدت جهت مراجعه به سفارت و اقدام برای گرفتن ویزا اعتبار دارد؟

 • سلام خسته نباشید
  من عموم آلمان زندگی میکنه و نمیدونم که دعوتنامه عموم کافی هس یا نه؟
  من۱۸ سالمه وبرای کار گل آرایی میخوام برم آلمان هزینه سفرمم میخواستم بدونم

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید.

  • سلام
   خیر ما هیچ تضمینی برای ویزای آلمان نداریم.
   هزینه ویزای آلمان برای کودک، ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!