سخت ترین ویزای کشور‌های حوزه شینگن، در حال حاضر ویزای شینگن آلمان می‌باشد. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر گذارترین مدارک ویزای المان می‌باشند. ۲۱ روز کاری بعد از حضور در دفتر ویزامتریک جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای آلمان، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای آلمان

📌 انواع ویزای آلمان

📌 مدارک ویزای آلمان

📌 هزینه ویزای آلمان

📌 وقت سفارت آلمان

📌 ریجکت ویزای آلمان

📌 رفع ریجکت ویزای المان و اعتراض به رد شدن آن

📌 مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

📌 ویزای آلمان با دعوتنامه

📌 نکته مهم در اخذ ویزای آلمان

📌 سفارت آلمان در ایران

شرایط اخذ ویزای آلمان

کشور آلمان، به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان، سخت گیری زیادی در اعطای ویزا دارد. در صورتی که شرایط زیر را برای اخذ ویزای آلمان نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

شرایط ویزای آلمان عباتند از:

۱. تمکن مالی:

 تمکن مالی برای ویزای آلمان، حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب:

 منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه، تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر می‌باشد. گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

۳. ارائه دعوت‌نامه قوی:

 منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید مدت اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل، مدت زمان اقامت و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین، در صورتی که دعوت کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر شود.

۴. تاریخچه سفری:

 لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان در ایران، توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود. پس از ثبت نام در سایت Visametric و تعیین نوع ویزا، می‌توانید وقت سفارت خود را تعیین کنید. وقت سفارت ویزای المان حدودا برای ۴۵ روز پس از ارسال درخواست در دسترس است.

هزینه ویزای آلمان

هزینه درخواست ویزای المان در گروه مسافرتی ویزالند، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این فقط هزینه درخواست است و پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت، به عهده متقاضی می‌باشد. در صورتی که فقط به تعیین وقت سفارت المان نیاز داشته باشید، باید مبلغ ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

نکته مهم در اخذ ویزای آلمان

با توجه به قانون‌مند بودن مردمان و دولت کشور المان، ارائه کامل مدارک، حضور به موقع در هنگام وقت سفارت و ظاهر مرتب و آراسته می‌تواند کمک به سزای در اخذ ویزای این کشور به شما بکند. این نکته ای است که اکثر قریب به اتفاق آژانس‌ها و کارگزاران ویزای آلمان به آن توجه ای نمی‌کنند.

انواع ویزای آلمان

با توجه به هدف متقاضی از سفر به آلمان، ویزای آلمان در انواع مختلفی صادر می‌شود. بیشترین درخواست ویزای آلمان مربوط به ویزای توریستی، کاری و تحصیلی می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی آلمان:

 در حال حاضر، با توجه به تعداد پناهندگان ایرانی در آلمان، ویزای توریستی این کشور با شرایط سختی اعطا می‌شود. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر مهمی در اخذ ویزای توریستی آلمان دارد. ارائه دعوت‌نامه و تاریخچه سفری شانس شما را برای اخذ ویزای توریستی المان بیشتر می‌کند. با این ویزا شما می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای تحصیلی آلمان:

 معتبر ترین دانشگاه ها در کشور المان وجود دارد. برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان شما باید دعوت نامه معتبر از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی معتبر ارائه کنید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، شما باید خاک آلمان را ترک کنید.

۳. ویزای کاری آلمان:

 از شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت و یا کارفرما می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری آلمان، بر اساس درخواست کارفرما و تاریخ قید شده در دعوت نامه می‌باشد.

مدارک ویزای آلمان

مدارک ویزای آلمان، نیازی به ترجمه ندارند و شما می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت همراه خود ببرید. مدارک ویزای آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای آلمان

📑 پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 سند ازدواج

📑 کلیه اسناد ملکی

📑 گواهی اشتغال به کار

📑 گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)

📑 گردش حساب ۳ ماه اخیر به همراه تمکن مالی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه معتبر

ریجکت ویزای آلمان

رایج ترین علت رد شدن ویزای آلمان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می‌باشد. پس از این مورد، رایج ترین دلایل ریجکت ویزای المان به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای المان به بازگشت متقاضی
 • سوء پیشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • ارائه مدارک غیر‌واقعی و یا دروغین
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا نامعتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای المان و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای المان وجود ندارد. شما ۹ ماه پس از تاریخ ریجکتی، با برطرف کردن مشکلات و نواقص پرونده خود می‌توانید دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای آلمان به این شکل است که شما باید یک نامه به زبان آلمانی در قالب ایمیل برای افسران ویزا ارسال کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای المان، از ۱ روز تا ۱ ماه و برای اعتراض به دیگر انواع ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ سال پس از مدت زمان ریجکت فرصت دارید اقدام کنید. جواب اعتراض به رد شدن ویزای آلمان ۴۰ روز کاری بعد ارسال می‌شود.

مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

حدودا ۲۱ روز کاری پس از مراجعه به دفتر ویزامتریک، جواب ویزای المان برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب و مدارک ویزای آلمان، باید حضورا در این دفتر به همراه رسید تحویل مدارک، حضور داشته باشید.

ویزای آلمان با دعوتنامه

مطمئن ترین راه اخذ ویزای آلمان، اقدام با دعوت‌نامه معتبر است. دعوت نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، دوست و یا یک نمایشگاه در آلمان باشد. در متن دعوتنامه باید اطلاعات شخص متقاض، تاریخ ورود به آلمان و خروج از آن و محل اقامت قید شود. همچنین اگر شخص دعوت کننده از شما حمایت مالی نیز می‌کند، باید در متن دعوتنامه به آن اشاره کند.

سفارت آلمان در ایران

سفارت آلمان در ایران در آدرس تهران، خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن واقع شده است. خدمات کنسولی و ویزای سفارت آلمان به عهده دفتر کارگزاری ویزامتریک می‌باشد. جهت مراجعه به این دفتر می‌توانید در روزهای شنبه تا جمعه حتی روز‌های تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ به آدرس تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای آلمان | با دعوت‌نامه، شرایط سخت، هزینه‌ها، انواع و نکته مهم
امتیاز 4.6 از 75 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۱۶ دیدگاه ها

 • سلام ، کسی که دانشجو هستش می‌تونه دعوتنامه بفرسته ؟ آیا این موضوع تاثیری در صدور ویزا داره به این معنی که چون دانشجو هست شانس کمتری داشته باشه که قبول بشه

 • سلام ببخشید میخواستم بدونم تو حالتی که دعوتنامه داریم بهتر است که شخص دعوت کننده ضمانت نامه مالی هم بزاره یا نشون دادن تمکن مالی در ایران شانس بیشتری داره ، بین این دو یعنی تمکن در ایران و ضمانت نامه در کشور مقصد کدام بهتر است

  • سلام
   ممکنه دعوت کننده در دعوتنامه ذکر کنه که شما رو حمایت مالی خواهند کرد اما این به معنای عدم نیاز به ارائه مدارک تمکن مالی توسط خودتون نیست.

 • سلام ببخشید من یک المانی برام دعوتنامه بفرسته فامیل نیست میتونم ویزا بگیرم؟چه شرایطی لازمه و مدرک زبان هم لازمه؟در ضمن من مهاجرم ممکنه شرایط فرق کنه؟

  • سلام
   شرایط اقدام برای ویزای توریستی رو دارید. مدرک زبان نیاز ندارید. اما مدارک شغلی و هویتی نیاز دارید.
   البته ما فقط در زمینه توریستی فعالیت داریم.

 • سلام خسته نباشین
  من به مدت یکسال سهامدار ( عضو خارج از هیئت مدیره ) یک شرکت سهامی خاص (خصوصی ) بوده ام که ماه گذشته با انتقال سهام و آگهی خروج از شرکت به طور کامل خارج شده ام و در این مدت کارمند(شاغل) این شرکت نبوده ام . آیا برای این مدت حضور باید مدرک ارائه دهم ؟ ( برای اخذ ویزا) اگر جواب مثبت است چه مدارکی؟
  با تشکر از پاسخ شما

  • سلام
   مدارک شرکت یا مدارک شغلی از اون دسته مدارک به روزی هست چون یک مدرک برای انه که شغل فعلی خودتون رو اثبات کنید.

 • سلام ببخشید من هجده سالمه و میخوام ببینم میتونم ویزای دیدار از بستگان بگیرم؟
  دعوتنامه هم میتونن برام بفرستند
  چه شرایطی باید داشته باشم ،پدرم هزینه سفرمو میده

  • سلام
   سنتون خیلی کمه، شرایطتون خوبه، دعوتنامه هم دارید. تمکن مالی پدرتون هم البته باید بالا باشه. ولی خوب قطعی نیست به خاطر سنتون. پیشنهاد میکنم همراه با خانواه اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر
  بنده ۱۸ سالمه و میخوام برای آموزش زبان آلمانی در آلمان دوره ببینم و یکی از آشنایان که در آلمان استاد دانشگاه هستند امکان فرستادن دعوت نامه را دارند و همچنین تمکن مالی ۱۵۰ میلیونی دارم بنظرتون امکان گرفتن ویزا را دارم ؟ و آیا شرکت شما در این مورد فعالیت می‌کند ؟ ممنون

  • سلام
   اول باید وقت تحصیلی بگیرین که یکسال طول میکشه
   بعد پذیرش از کالج مدنظر و بگیرین و بعد برین سفارت طبق وقتتون
   و احتمال ویزا شدنش کم هست

 • سلام ببخشید من ۳۱ساله مجرد هستم سه دنگ خونه دارم و حدود ۱۲۰میلیون تمکن ، کارمند شرکت نیمه دولتی و از سال ۹۲سابقه بیمه دارم ، برادرم دعوتنامه برام فرستاده می‌خوام بدونم چقدر شانس دارم

  • سلام
   به خاطر دعوتنامه شانس بالایی دارید. البته به شرطی که دعوتنامه معتبر و قوی باشه. اگر سابقه سفر به حوزه شینگن هم داشته باشید که چه بهتر

   • میشه بفرمایید دعوتنامه معتبر دقیقاً چیه ، من دعوتنامه از برادرم دارم ولی الان در حال دریافت بلو کارت هست ویزاش از دانشجویی تبدیل به کاری شده ، ویزای شینگن تا به حال نداشتم و فقط یکبار ترکیه رفتم

    • سلام
     دعوتنامه از طرف کسی که از بستگان نزدیک شما باشه یا شرایط شغلی و اقامتی خوبی داشته باشه.
     با دعوتنامه ایشون، شانس اخذ ویزای آلمان رو دارید.

 • با عرض سلام بنده کارمند رسمی هستم با توجه به رشته تحصیلی فنی و فعالیت اداری بصورت تخصصی که دارم علاقه دارم که از نمایشگاه خودرو المان که شهریور ماه برگزار می گردد بازدید به عمل بیاورم در ضمن حساب بانکی و گردش مالی بالای ۱۰۰ دارم ایا برای اینجانب صدور ویزا امکان دارد ممنون

 • سلام وقتتون بخیر من ۲۲ سالمه حدود۲۰۰ میلیون گردش مالی دارم در ۲ماه و ۱۶۰ میلیون تمکن مالی ،مبلغ ۱۵۰ میلیون ودیعه اپارتمانم است ،
  یکی از دوستان المانیم درخواست دعوت نامه کردن برام
  میخوام بدونم شانس ویزا شدنم چقدر است !؟

  • سلام
   باید شغلتون رو هم بدونم، چون مدارک شغلی هم مهمه.
   همچنین سابقه سفری هم مهمه،
   پیشنهاد میکنم در قالب تور گروهی و همراه با خانواده اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشین برای شخصی بالای ۴۰ سال با ۱۳ سال سابقه بیمه و سند ملکی به نام خودش و تمکن مالی بالای ۶۰ میلیون و دو تا فرزند شانس ویزای توریستی آلمان چقدره؟ البته سابقه سفر به حوزه شینگن ندارن چند بار ترکیه و گرجستان رفتن

  • سلام
   شرایطتون خوبه، اما از اونجایی که آلمان شرایط پناهندگی رو داره فقط به کسانی ویزا میده که یا سابقه سفر خوبی به حوزه شینگن دارن یا دعوتنامه معتبر

 • با سلام من اتباع خارجی (افغانی) ساکن ایران هستم کارت امایش هم دارم و از طرف یک فرد المانی دعوت نامه قراره برام بیاد ایا با داشتم همین کارت به سفارت اقدام کنم کارمو راه میندازن یا باید کارت مو پاسپورت کنم اصن چه مدارکی لازم داریم راهنمایی کنید ممنون

  • سلام،
   باید پاسپورت داشته باشین
   مدارک که میشه مدارک شغلی و سند ملکی و گردش سه ماهه حساب به لاتین و تمکن مالی به یورو
   و دو قطعه عکس سه در چهار

 • سلام. من ۲۴سالمه.مدرک لیسانس مدیریت دارم ویکسال سابقه کاری مرتبط و بیمه دارم. اما گردش حسابم ۲۰تومنه.و هیچ سندی ندارم. اگر از طرف یه شرکت از المان برای من دعوت نامه کاری بفرستن،میتونم ویزا بگیرم؟ میشه لطفا راهنماییم کنین؟ ممنون میشم

 • با سلام
  بنده شرایط زیر را دارم خوشحال میشم کمکم کنید

  مدیر عامل یک شرکت هستم و رئیس هئیت مدیره ی شرکت دیگر از یکی از شرکت ها بیمه رد میکنم و فرم مالیاتی ارزش افزوده دارم و در یگی از شرکت ها ۵۰ درصد سهام دارم و دیگری ۸۰ درصد
  تمکن ۱۰۰ میلیونی با تعداد نراکنش بالا در ماه
  دعوت نامه از یک شرکت معتبر آلمانی
  سابقه ی ۳ سفر خارجی آسیای شرقی

  سوال بنده این است که شانس ویزا شدنم چقدر است
  سوال دیگر اینکه آیا مدارک هر دو شرکت را ارائه دهم ؟ و اینکه کدام را اولویت قرار دهم

  با تشکر

  • سلام،
   مدارک هر دو شرکت رو ارائه بدید.
   مدارکتون تکمیله فقط مساله دعوت‌نامه هست که چقدر اعتبار داره

 • سلام
  من یه دعوتنامه از آلمان دارم، سند ملکی هم دارم
  گردش مالی حسابم هر ماه ۴۰ میلیوت تومن بوده
  تقریبا مانده حسابم هم همین قدر هست.
  با توجه به اینکه مبلغ ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون مانده حساب ندارم شانسی برای ویزا شدن دارم؟

  • سلام،
   مدارک شغلی و دعوتنامه دارید، مدارک شغلی و سابقه بیمه رو هم حتما ارائه بدید.
   سعی کنید کمتر از ۵۰ تومن نباشه نباشه مانده حسابتون.

    • سلام،
     ببنید دارایی‌های شما در ایران، وابستگی‌های مادی شما به ایران هستن که هرچی بیشتر باشن شانس شما رو برای گرفتن ویزا افزایش میدن. اگر نداشته باشید مشکلی پیش نمیاد. شانستون کمتر میشه

 • با سلام،
  من بیش از ۶ سال هست که محقق یکی از مراکز تحقیقاتی در حیطه سلولهای بنیادی و پزشکی هستم و تحصیلاتم هم در همین حیطه است. به مدت ۲ سال هست که کارهای مشترکی را به عنوان مسول اجرایی پروژه با یک مرکز تحقیقاتی در آلمان انجام داده ام. بنده برای پیشبرد یکی از طرح های تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان که سمت مدیر اجرایی این پروژه را بر عهده دارم، نیاز به اخذ یک ویزای بلند مدت مولتی آلمان را دارم. دعوتنامه به همراه نامه حمایت مالی ( ۱۰۰۰ یورو درماه) از طرف مرکز همکار در آلمان به زودی برای من ارسال خواهد شد. سوال اصلی من این هست که آیا تا چه حدی من نیاز به داشتن گردش حساب و مانده حساب هستم، با توجه به داشتن یک فاند ماهیانه تا انتهای اتمام پروژه.
  با سپاس فراوان

 • سلام خدمت شما من یه دوستی تو آلمان دارم ایشون شرکت کاریابی دارن میخوان برای من و همسرم و دو فرزندم دعوت نامه بازدید از شرکت ارسال کنن آیا با این دعوت نامه ما ویزا میشیم سند ملکی و گواهی شغلی ۱۵ ساله و گردش حساب سه ماه ۴۰ میلیونی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام،
   اول اینکه در دعوت‌نامه اسامی کل خانواده شما حتما قید بشه، در کنار اون مدارک شغلی و هویتی خودتون رو به سفارت تحویل بدید. از طرفی مانده حسابتون رو به ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون افزایش بدید. با این اقدامات، شرایط شما مناسب خواهد بود.

 • من درخواست ویزای یکساله مولتی با ۹۰ روز اقامت دارم. تاریخ ورود و خروج باید چجوری باشه توی فرم؟ مدت زمان سفر به روز باید ۹۰ روز پرشه یا مدت زمان سفر اول؟

 • سلام. من برای ۱۰ فروردین میخوام نمایشگاه فرانکفورت شرکت کنم و وقت خودم برای ۲۰ دی گرفتم. یعنی ۲ ماه و ۲۰ روز مونده به زمان سفر. زمان درستی رزرو کردم؟ ۲.۵ سال پیش ا شنگن سینگل گرفتم و تمکن ۴۰۰ میلیونی و گردش ۳۵۰ میلیونی دارم تو ۳ ماه و ۲تا دعوتنامه شرکتی که توش مولتی قید شده از آلمان دارم و کارت نمایشگاهم دارم. به نظرتون میتونم ویزای مولتی ۱ساله با ۹۰ روز اقامت بگیرم؟ بیمه ۹۰ روزه مولتی بگیرم کافیه؟

  • سلام،
   شرایط خوبی دارید،اما به اعتبار دعوت‌نامه شما بستگی داره، چون فقط یک ویزای تک شینگن دارید بعید میدونم با درخواستتون موافقت بشه و شاید یک ویزای مولتی سه ماهه به شما بدن

 • با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم با این شرایط من تقریبا چند درصد شانس ویزای نمایشگاهی باءوتک آلمان رو دارم
  رشته کارشناسی ناپیوسته معماری
  سن ۴۲
  متاهل
  تک فرزند
  سابقه بیمه ۱۵ سال(۴ سال مرتبط با مدرک)
  شاغل
  سند ملک بنام
  تمکن مالی حدودا ۱۲۰ میلیون
  گردش ۳ ماهه
  سرپرست خانواده
  گواهی شغلی از دو جا ( البته یک جا پاره وقت )
  درخواست ویزا فقط برای خودم دادم

 • درود برشما
  میشه کمکم کنید؟
  منوهمسرم هردوبازنشسته هستیم. من ۶۸ ساله و همسرم ۶۹ ساله هستیم. بنده درسال ۱۹۹۴به آلمان وسال ۲۰۱۵ به ایتالیاسفرکرده ام. ولی همسرم نه…حال دلمان میخواهد دوتائی در این سن یک سفر یک ماهه اروپا را بگردیم. به دوستمان در آلمان فقط برای یک نفر دعوتنامه صادرکردن. طبق قوانین آلمان تمکن مالی میزبان و متراژ محل اقامت مهمان باید موردتأئید اداره خلرجیها باشد. بهمین دلیل من باید خودم از طریقی دیگر مبادرت به این کارکنم. چون نه همسرم و نه بنده نمیخواهیم تنهائی برویم. شوهرم زبان آلمانی نمیداند. ولی من لیسانس زبان آلمانی دارم. ومیخواهیم این چند صباح عمرمونو یک سفر خارجی به اروپا داشته باشیم
  همسرم پرستار بازنشسته و من کارشناس بیمه بازنشسته سازمان بیمه سلامت هستم. تمکن مالی ما حدود ۴۰۰ ملیون و گردش حسابمون تا ۳۰ ملیون میباشد.
  خودمان درحالِ حاضر مستاجر با ودیعه ۲۰۵ ملیون هستیم و خانه داریم حدود یک ملیارد که سندش فعلا” آماده نیست. بیمه ما بیمه دولتیست..چطور میتونیم دوتامون در یک زمان ویزای سفر توریستیمونو بگیرم. آیا اول بادعوتنامه شوهرم شروع کنم یا ….نظرشما چیست؟

  • سلام،
   یا باید دعوتنامه ای که می فرستن اسم دو نفر قید شده باشد یا اینکه اگر نمیشه بدون دعوتنامه از کشوری مثل ایتالیا هر دو اقدام کنید.

 • سلام من امروز برای نمایشگاه bautec درخواست ویزا دادم و وقت vip داشتم. به نظرم اگر مدارک اضافه ای دارید که به راحتی کانترهای ویزامتریک قبول نمی کنند اونها رو در پرونده تان بگذارید وقت vip بگیرید. من هفته گذشته وقت عادی داشتم ولی به علت اینکه تاریخ پاسپورتم رو به اتمام بود پرونده ام را قبول نکردند تا اینکه امروز با پاسپورت جدید مجددا مراجعه کردم. تفاوت خیلی زیادی بین رفتار کارمند بخش vip با عادی هست. من همه مدارکی را که بخش عادی به نظرش لازم نبود در پرونده بذاره و بهم پس داده بود در بخش vip به راحتی داخل پرونده گذاشتم.
  شرایط اصلی من به صورت زیر بوده
  تمکن مالی : ۱۰۵ میلیون تومان
  سابقه بیمه ۱۴ سال
  گواهی اشتغال به کار از شرکت مهندسی
  گواهی عضویت از سازمان نظام مهندسی
  حقوق ماهی ۱۶ میلیون تومان
  سمت مدیر پروژه عمرانی (البته تمام حکمهای سابقم در شرکتهای دیگه رو هم ارائه کردم)
  بلیط نمایشگاه
  مدارک شناسایی همسرم همچنین مدارک شغلی ایشان (همسرم پزشک هستند)
  سند ملکی
  همه ویزاهای ۵ سال گذشته ( هیچکدام شنگن نبود)

  وقتی جوابم بیاد حتما اینجا خبر می دم

 • سلام.من واسه نمایشگاه Bautec درخواست ویزا دادم به سفارت آلمان.
  مجرد هستم
  ۳۳ ساله
  ۳ سال سابقه بیمه.
  دارای پروانه مجری ذی‌صلاح از سازمان نظام مهندسی
  قرارداد اجرا هم دارم با کارفرما
  تمکن مالی ۸۰ میلیون
  گردش حساب هم ۳۰ میلیون
  سابقه کار بدون بیمه ۵ سال
  به نظرتون شانسم چقدره واسه ویزا و اگه ریجکت بشم احتمال داره رو ویزا جستوجوی کار هم تاثیر منفی بذاره؟؟

  • سلام،
   تمکن مالی، سابقه شغلی و سن شما کم و در نتیجه شانس ویزا شدن شما هم کم است.
   دعوتنامه هم که اگر نداشته باشید، شانستون کمتر هم هست. اما اینطور نیست که گمان کنید هیچ شانسی ندارید.
   بعد از ریجکت، برای درخواست های بعدی سختگیری به این جهت بیشتر میشود که افسر سفارت مطمئن شود آیا شما مشکلات درخواست قبلی را صلاح کرده اید یا خیر.

 • سلام وقت بخیر
  بنده گردش حسابم در سه ماهه اخیر نزدیک ۲۰۰ میلیون بوده
  و منزلی که دارم هنوز سند مالکیت نداره ولی ارزش آن حدودا ۱.۶ تا ۱.۸ میلیارد میرسه
  خودم ۴۶ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک هستم
  همسرم کارشناس ارشد مدیریت آموزشی هستند
  یه دختر کلاس هشتم هم دارم
  بنظر شما میتونم ویزای توریستی آلمان رو بگیرم
  ممنونم از پاسخگویی شما

  • سلام،
   برای ویزای توریستی آلمان داشتن دعوتنامه معتبر یا داشتن سابقه سفر خوب به حوزه شینگن خیلی مهم هست. در کنار اون مدارک شغلی و هویتی و تمکن هم بسیار مهم هستند
   آلمان به دلیل شراط پناهندگی خیلی سهت درخواست ها را میپذرد.

  • سلام
   من و همسرم جفتمون ٣٢ سال داریم،تمکن مالى جفتمون حدودا ۵٠٠ میلیون هستش و گردش مالى خودم ماهانه ٢٠ تا ٣٠ میلیون تومن هستش.سابقه بیمه من ١٠ سال ولى خانمم خانه دار هستن،درضمن بنده حواز کسب هم دارم.ولى متاسفانه سند ملکى ندارم.میخاستم بدونم براى گرفتن ویزا یا دعوتنامه میشه کارى کرد یا نه؟

   • سلام،
    تمکن مالی مناسبی دارید، فقط در نظر داشته باشید که قید کنید همسرتون خانه دار هستند و شما سرپرست خانواده هستید،
    مدارک شغلی لازمه و نبودش شانستون رو کم میکنه، آلمان به دلیل شرایط مهاجرتی سفت و سخت با این مساله برخورد میکنه
    و موارد دیگری هم از جمله سابقه سفری خوب به حوزه شینگن ضروری است. برای راهنمایی با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • با سلام.
  بنده فوق لیسانس بازاریابی توریسم هستم و همسرم نیز کارمند بیمارستان و دارای تحصیلات علوم آزمایشگاهی. ما یک فرزند داریم ۳ ساله و بنده ۳۸ سال و همسرم ۴۲ ساله است. آیا در این سن میتوانیم برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنیم؟
  سوال دوم آیا با این شرایط که توضیح دادم میتوانیم برای ویزای کاری آلمان اقدام کنیم؟ ممنون میشم که یک نسخه از پاسختان رو بر روی ایمیل بنده ارسال بفرمایید. با سپاس

 • با سلام.
  بنده فوق لیسانس بازاریابی توریسم هستم و همسرم نیز کارمند بیمارستان و دارای تحصیلات علوم آزمایشگاهی. ما یک فرزند داریم ۳ ساله و بنده ۳۸ سال و همسرم ۴۲ ساله است. آیا در این سن میتوانیم برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم؟
  سوال دوم آیا با این شرایط که توضیح دادم میتوانیم برای ویزای کاری اقدام کنیم؟ ممنون میشم که یک نسخه از پاسختان رو بر روی ایمیل بنده ارسال بفرمایید. با سپاس

 • سلام وقت بخیر
  قصد دارم با سفر به آلمان کار پیدا کنم و اقامت و شهروندی اونجا رو به دست بیارم. دوستی دارم که اصالتاً آلمانی هست و میتونه برام دعوتنامه بفرسته همچنین حدود دویست میلیون هم دارم.
  چجوری باید اقدام کنم و چه نوع دعوتنامه ای باید داشته باشم
  سپاس فراوان

  • سلام
   سن و شغلتون خیلی مهمه، مدارک شغلی برای ویزای شینگن بسیار مهمه
   نکته بعد اینکه شرایط مالیتون مناسبه اما دعوتنامه رو حتما بگیرید تا هدف از سفر توریستی حتما برای افسر سفارت مشخص باشه

  • سلام من از طریق دعوتنامه یه دوستم که اقامت آلمان داره قراره اقدام کنم بار اولم هست سفر خارج میرم ملک به ارزش ۲۰۰ ملیون بنامم هست دوسال بیشتر بیمه نبودم امکانش هست بتونم موفق بشم

   • سلام،
    در کنار دعوت‌نامه موارد دیگری از جمله مدارک شغلی، سابقه بیمه، گردش حساب، تمکن مالی و سند ملکی که وابستگی عاطفی شما رو به کشورتون نشون میده هم خیلی مهمه

 • سلام،اوایل ژانویه دخترخاله م برام دعوتنامه آلمان میفرسته،میخوام ویزای توریستی بگیرم و سفرم حدود ۵ماه دیگه هست. از کی میتونم اقدام کنم برای گرفتن ویزا؟

  • دعوتنامه ۶ ماه اعتبار داره و چون یه بازه ۳ ماهه داره برای برنامه سفر، پس شما برای ۲ ماه دیگه یعنی اواخر بهمن ماه اقدام کنید و وقت بگیرید.

 • با سلام!
  من مجبورم سه ماه قبل از سفرم به آلمان به چین سفر کنم و این سه ماه رو در چین ساکن هستم. امکانش هست زمانی که در اونجا حضور دارم از سفارت آلمان در چین درخواست ویزا کنم؟

  • خیر، چون حتما باید انگشت نگاری رو در تهران انجام بدید، در ضمن پاسپورت شما هم تا زمان جواب دهی در سفارت باقی خواهد موند.

 • سلام من اقامت آلمان رو داشتم و اومدم ایران و ۵ ساله برنگشتم و الان میخوام نوبت سفارت بگیرم ولى مصاحبه داشته باشم که ببینم میتونم اقامتم رو تمدید کنم و به المان برگردم یا نه؟ایا شما میتونید واسه من نوبت سفارت همراه با مصاحبه بگیرید؟لطفا منو راهنمایی کنید

 • سلام خسته نباشید بابت توضیحات کامل و جامعتون . من سال ۹۵ به آلمان سفر کردم و یه ویزا شینگن دارم آیا میتونم درخواست ویزای مولتی بدم؟ با تشکر

  • سلام
   اگر بتونید هدف تون رو از داشتن ویزای مولتی به طور کامل برای افسران ویزا توضیح بدید، بله موفق به درخواست ویزای مولتی میشید.

 • باسلام و خسته نباشی
  میخواستم بدونم از یاد گیری زبان المانی یا زبان کشور های اروپایی در سفارت های داخل ایران میتوان ویزا گرفت.

  باتشکر از سایت خوبتان

 • سلام.بنده از دوستی که در المان دارم و ایشون پاسپورت المانی دارن و پناهنده هم نیستن قراره دعوت نامه برای سفر کوتاه مدت به المان دریافت کنم.ضمن اینکه بنده افغانستانی هستم و کارت امایش و پاسپورت سفید هم دارم و در ایران زندگی میکنم.برای پیگیری دریافت ویزا میتونم از طریق شرکت شما اقدام کنم؟ضمن اینکه برای دریافت مشاوره و اطلاعات دقیقتر میخاستم حضوری خدمتتون برسم اگه امکانش هست.عذرمیخام که متنم طولانی شد

 • سلام
  ببخشید ما یک فامیلی درآلمان داریم که۶سال پناهنده شد گفت می تواند برای ٢ماه دعوت نامه مهمان بفرست می خواستم ببینم می تواند برای ٢نفر این کار بکنه

 • سلام و درود… من شنیدم یه نوع ویزا هم میدن برا المان که میتونید برید و تا ۶ ماه اگه کاری پیدا کنید مشکلی نداره… و در ضمن برای ویزای کاری چجوری میتونم با شرکت های المان صحبت کنم که برام دعوتنامه بفرستن… درضمن رشته مکانیک خودرو هستم و آیا این رشته رو میپذیرن با مدرک لیسانس؟؟؟

  • سلام
   این نوع ویزا، مولتی هست.
   برای دریافت ویزای مولتی آلمان حتما باید ویزای شینگن داشته باشید.
   برای ویزای کاری آلمان نیز حتما باید سابقه شغلی و تحصیلی مرتبط داشته باشید.

   • سلام و با عرض پوزش بابت زیاد شدن سوالام… میخواستم بدونم اگه از طریق ویزای توریستی برم آلمان و بعدش در خواست پناهندگی بدم… با توجه به اینکه رشتم مکانیک خودروئه و سابقه عملی زیر ۲ سال هم دارم… میخواستم ببینم برا پناهندگی شانس قبول کردن منو چقدر دارن؟ باسطح زبان آلمانی B1?

 • سلام و‌ خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفید شما، من حدود ۱ سال المان پناهنده هستم وهنوز جواب ندارم خواستم بپرسم ایا مادرم با دعوتنامه دوستم که زوجی المانی و ایرانی هستند برای ویزا اقدام کند؟ مشکلی ندارد؟

 • سلام
  جهت “جستجوی کار” در المان خواستم ویزای ۶ماهه بگیرم..ایا برای گرفتن این نوع ویزا بایستی تمکن مالی ۷۰ الی ۱۰۰ میلیونی داشته باشیم؟؟یعنی راه دیگه ای نیست؟

 • سلام من در تاریخ ۲۱ شهریور واسه ویزا نمایشگاهی المان اقدام کردم تمام مدارکم اصلی و ۲۸ روز بعد جواب من اومد من با پسر دوساله م اقدام کردیم و هردو ویزا شدیم

 • سلام،وقت بخیر.دعوتنامه برای آلمان تا چه مدت جهت مراجعه به سفارت و اقدام برای گرفتن ویزا اعتبار دارد؟

 • سلام خسته نباشید
  من عموم آلمان زندگی میکنه و نمیدونم که دعوتنامه عموم کافی هس یا نه؟
  من۱۸ سالمه وبرای کار گل آرایی میخوام برم آلمان هزینه سفرمم میخواستم بدونم

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید.

  • سلام
   خیر ما هیچ تضمینی برای ویزای آلمان نداریم.
   هزینه ویزای آلمان برای کودک، ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

   • سلام.وقت به خیر.من کارشناسی رادیولوژی دارم.میخواستم بدونم شانسم برای اخذ ویزای کار تو‌ المان چجوریه؟و معدل کارشناسی چه تاثیری تو قبول کردن مدرک داره؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!