کرونا و ویزای آلمان - ثبت درخواست ویزای آلمان در شرایط کرونا

 • از تاریخ ۱۲ آگوست امکان ثبت درخواست ویزای بلند مدت نوع D آلمان، برای انواع ویزای الحاق به خانواده و ویزای ازدواج وجود دارد.

 • متقاضیان ویزای بلند مدت آلمان می‌توانند، از طریق پورتال تعیین وقت سفارت آلمان در سایت سفارت آلمان وقت ملاقات خود را تنظیم نمایند.

 • دفتر خدمات ویزای سفارت آلمان ویزامتریک، همچنان تعطیل بوده و تنها در روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۵ عصر و صرفا جهت عودت پاسپورت باز خواهد بود.

سخت ترین ویزای کشور‌های حوزه شینگن، در حال حاضر ویزای شینگن آلمان می‌باشد. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر گذارترین مدارک ویزای المان می‌باشند. ۲۱ روز کاری بعد از حضور در دفتر ویزامتریک جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای آلمان، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای آلمان

📌 انواع ویزای آلمان

📌 مدارک ویزای آلمان

📌 هزینه ویزای آلمان

📌 وقت سفارت آلمان

📌 ریجکت ویزای آلمان

📌 رفع ریجکت ویزای المان و اعتراض به رد شدن آن

📌 مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

📌 ویزای آلمان با دعوتنامه

📌 نکته مهم در اخذ ویزای آلمان

📌 سفارت آلمان در ایران

شرایط اخذ ویزای آلمان

کشور آلمان، به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان، سخت گیری زیادی در اعطای ویزا دارد. در صورتی که شرایط زیر را برای اخذ ویزای آلمان نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

شرایط ویزای آلمان عباتند از:

۱. تمکن مالی:

 تمکن مالی برای ویزای آلمان، حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب:

 منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه، تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر می‌باشد. گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

۳. ارائه دعوت‌نامه قوی:

 منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل وارد شده و مدت زمان و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین، در صورتی که دعوت کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر شود.

۴. تاریخچه سفری:

 لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان در ایران، توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود. پس از ثبت نام در سایت Visametric و تعیین نوع ویزا، می‌توانید وقت سفارت خود را تعیین کنید. وقت سفارت ویزای المان حدودا برای ۴۵ روز پس از ارسال درخواست در دسترس است.

هزینه ویزای آلمان

هزینه درخواست ویزای المان در گروه مسافرتی ویزالند، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این فقط هزینه درخواست است و پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت، به عهده متقاضی می‌باشد. در صورتی که فقط به تعیین وقت سفارت المان نیاز داشته باشید، باید مبلغ ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

نکته مهم در اخذ ویزای آلمان

با توجه به قانون‌مند بودن مردمان و دولت کشور المان، ارائه کامل مدارک، حضور به موقع در هنگام وقت سفارت و ظاهر مرتب و آراسته می‌تواند کمک به سزای در اخذ ویزای این کشور به شما بکند. این نکته ای است که اکثر قریب به اتفاق آژانس‌ها و کارگزاران ویزای آلمان به آن توجه ای نمی‌کنند.

انواع ویزای آلمان

با توجه به هدف متقاضی از سفر به آلمان، ویزای آلمان در انواع مختلفی صادر می‌شود. بیشترین درخواست ویزای آلمان مربوط به ویزای توریستی، کاری و تحصیلی می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی آلمان:

 در حال حاضر، با توجه به تعداد پناهندگان ایرانی در آلمان، ویزای توریستی این کشور با شرایط سختی اعطا می‌شود. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر مهمی در اخذ ویزای توریستی آلمان دارد. ارائه دعوت‌نامه و تاریخچه سفری شانس شما را برای اخذ ویزای توریستی المان بیشتر می‌کند. با این ویزا شما می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای تحصیلی آلمان:

 معتبر ترین دانشگاه ها در کشور المان وجود دارد. برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان شما باید دعوت نامه معتبر از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی معتبر ارائه کنید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، شما باید خاک آلمان را ترک کنید.

۳. ویزای کاری آلمان:

 از شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت و یا کارفرما می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری آلمان، بر اساس درخواست کارفرما و تاریخ قید شده در دعوت نامه می‌باشد.

مدارک ویزای آلمان

مدارک ویزای آلمان، نیازی به ترجمه ندارند و شما می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت همراه خود ببرید. مدارک ویزای آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای آلمان

📑 پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 سند ازدواج

📑 کلیه اسناد ملکی

📑 گواهی اشتغال به کار

📑 گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)

📑 گردش حساب ۳ ماه اخیر به همراه تمکن مالی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه معتبر

ریجکت ویزای آلمان

رایج ترین علت رد شدن ویزای آلمان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می‌باشد. پس از این مورد، رایج ترین دلایل ریجکت ویزای المان به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای المان به بازگشت متقاضی
 • سوء پیشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • ارائه مدارک غیر‌واقعی و یا دروغین
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا نامعتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای المان و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای المان وجود ندارد. شما ۹ ماه پس از تاریخ ریجکتی، با برطرف کردن مشکلات و نواقص پرونده خود می‌توانید دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای آلمان به این شکل است که شما باید یک نامه به زبان آلمانی در قالب ایمیل برای افسران ویزا ارسال کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای المان، از ۱ روز تا ۱ ماه و برای اعتراض به دیگر انواع ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ سال پس از مدت زمان ریجکت فرصت دارید اقدام کنید. جواب اعتراض به رد شدن ویزای آلمان ۴۰ روز کاری بعد ارسال می‌شود.

مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

حدودا ۲۱ روز کاری پس از مراجعه به دفتر ویزامتریک، جواب ویزای المان برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب و مدارک ویزای آلمان، باید حضورا در این دفتر به همراه رسید تحویل مدارک، حضور داشته باشید.

ویزای آلمان با دعوتنامه

مطمئن ترین راه اخذ ویزای آلمان، اقدام با دعوت‌نامه معتبر است. دعوت نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، دوست و یا یک نمایشگاه در آلمان باشد. در متن دعوتنامه باید اطلاعات شخص متقاض، تاریخ ورود به آلمان و خروج از آن و محل اقامت قید شود. همچنین اگر شخص دعوت کننده از شما حمایت مالی نیز می‌کند، باید در متن دعوتنامه به آن اشاره کند.

سفارت آلمان در ایران

سفارت آلمان در ایران در آدرس تهران، خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن واقع شده است. خدمات کنسولی و ویزای سفارت آلمان به عهده دفتر کارگزاری ویزامتریک می‌باشد. جهت مراجعه به این دفتر می‌توانید در روزهای شنبه تا جمعه حتی روز‌های تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ به آدرس تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 223 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۶۹۷ دیدگاه ها

  • سلام؛ در حال حاضر المان اعلام کرده دعوتنامه و ضرروت سفر اعلام بشه و ایمیل زده بشه اگه تایید کردن وقت توریستی میدن.

 • سلام وقت بخیر
  یکی از دوستان من در المان از شرکتی کار میکنه برای من قرار داد کاری گرفته
  ایا برای ویزا باید تمکن مالی یا سند ملکی باید ارائه بدم ؟
  با
  تشکر از شما

 • سلام خسته نباشید خواهر من اقامت المان رو داره و پزشک هست اونجا امکان فرستادن دعوت نامه برای من وجود داره؟

 • سلام بنده دوبار المان شهر مونیخ بابت درمان رفتم الان برای تکمیل درمان چگونه ویزا بگیرم چون دیگه به دکتر دسترسی ندارم

 • سلام خسته نباشد
  من۱۵ سالمه وپاسپورتمو ومیخواهم به المان مهاجرت کنم ودرانجا کار کنم.وتحصیل کنم و پول کافی برای مهاجرت رو هم دارم
  ایامیتوانم با چنین شرایطی مهاجرت کنم؟

 • عرض سلام و خسته نباشید.
  برادرم مقیم آلمان هستن و می‌خواد طی دو هفته آینده دعوتنامه واسه من و مادرم ارسال کنن،ممنون میشم در صورت تایید ویزا،جهت انجام مراحل راهنمایی بفرمایید.
  تشکر

  • سلام؛ باید وقت سفارت بگیرید و مدارک تحویل بدید . در صورت ویزا شدن برای حضور به حوزه شنگن داشتن کارت واکسیناسیون الزامی هست.

 • سلام ، خسته نباشید . یکی از دوستان من در آلمان شرکت دارند و می خواد برای من و دخترم دعوتنامه بفرسته ولی همسرم همراه ما نمیاد ، خواستم ببینم برای تمکن مالی فقط حساب بانکی کافی است یا حتما باید سند ملکی به نام خودم داشته باشم و آیا الان کشور آلمان ویزا صادر می کند ؟

  • سلام؛ در حال حاضر به خاطر شرایط کرونا باید دعوت کننده تون درجه یک باشه که ضرورت سفرتون مشخص باشه برای سفارت. ولی در کل سند ملکی جز الزامات مدارک نیست

 • با سلام ممنون از سایت خوبتون
  من دانشجویی میخام برم آلمان دوست دخترم خانم ۴۳ ساله ای هستن آیا ازدواج ما و مدارک جمع کردن مثل عکس و …میتونه مبدل به ویزا بشه یا سفارت مخافت میکنه؟ اگر از سفارت کشور ثالث برم چطور؟( دوست دخترم سه سال پیش توریستی می خواسته بره ریجکت شده بخاطر وضعیت نامشخص دختر ۱۶ سالشون)

 • سلام
  دوست من مامانشون میخوان منو دعوت کنند به المان ولی تو سایت نتونستم چیزی درباره نحوه نوشتن دعوت نامه یا اینکه به کی بدن پیدا کنم لطفا دقیق بگید باید چیکار کنیم و این مراحل چطور قراره پیش بره
  ممنون

  • سلام؛ برای گرفتن دعوتنامه به شهرداری منطقه شون مراجعه کنن می تونن بگره دعوت نامه رو بگیرن و اطلاعات خودشون و دعوت شونده رو پر کنن. اما در حال حاضر سفارت المان وقت توریستی و دیدار نمیده.

 • سلام وقت بخیر
  ممنون بابت اطلاعات مفید سایت
  همسر من دعوتنامه ای برای یک دوره مطالعاتی پیشرفته دو ماهه (پاییز) از یک موسسه تحقیقاتی معتبر در آلمان داره که کمک هزینه مالی هم پرداخت میکنند. موسسه هم برای همسرم و هم برای من به عنوان همراه دعوتنامه ارسال خواهند کرد. قصد ما این بود که با توجه به مدت دوره برای ویزای شنگن اقدام کنیم که متاسفانه فعلا به خاطر کرونا امکان پذیر نیست. موسسه به ما پیشنهاد اقدام از طریق ویزای ملی را داده است. ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا میتوان از طریق ویزای ملی اقدام کرد؟

 • سلام و عرض ادب ایا میتونید یه دعوتنامه برای من بگیرید ۲۹ سالمه تمکن مالی و حسابم خوبه یه ویزای شینگن هم دارم توی پاسم شینگن فرانسه

 • سلام وقت بخیر. همسر دوست پدرم اصالتا اتریشی هستند. اگر باشرکتی صحبت کنند که بتونن واسه همسر من اوکی کنن واسه کار کردن زمان تقریبی اینکه نوبت سفارت بدن و باتوجه به ابنکه بگن نیروی کار فوری چجوری هستش؟ متشکرم.

 • سلام.
  من و همسرم واکنس کرونا تزریق کردیم.
  میخواستم بدونم چون واکسن زدیم با دعوتنامه میتونیم ویزای توریستی آلمان رو بگیریم؟

 • سلام ، من باردار هستم و میخواهم مادر و پدرم رو برای زمان زایمانم به المان دعوت کنم. آیا امکان گرفتن ویزا براشون وجود داره؟ برای گرفتن دعوتنامه چه چیزی باید تو برگه درج بشه همون ویزای شینگن یا چیز دیگه ایی؟
  ممنون میشم از جوابتون

 • سلام من یک دوست آلمانی دارم میخواد واسم دعوتنامه بفرسته برای ویزا توریستی چه مدارکی لازمه آماده کنم و آیا امکان رجکتی وجود داره

  • سلام؛ در حال حاضر حوزه شنگن به خاطر شرایط کرونا وقت توریستی نمیده . ولی در کل مدارک لازم جهت ویزای توریستی تو حوزه شنگن داشتن مدارک شغلی معتبر و هویتی و مدارک بانکی جز مدارک اصلی هست که باید به سفارت ارائه داده شود.

 • من استاد نقاشیم و میخام‌نمایشگاهی در المان ترتیب بدم. برادر و عموهان و خواهر زاده م مقیم المان هستند اگر بخوام دعوتنانه بفرستن برای همچین کاری در این شرایط کرونا امکانش هست ؟ چطوری ؟

 • سلام، خسته نباشید.
  من یک دعوتنامه فرصت مطالعاتی ۳ ماهه از یک موسسه علمی در آلمان دارم و باید برای سفرم ویزای شنگن بگیرم. آیا امکانش هست الان؟ و اگر بله چه طور باید اقدام کنم؟

 • سلام میخواستم ببینم ویزا توریستی میدن بار اولمون هست ؟ و فعلا تو ممالک اروپایی کجا ویزا توریستی میده برا سفر ۱۵ روزه

 • سلام
  آیا حساب بانگی و گردش اون حتما باید ارزی باشد یا اینکه حساب ریالی نیز قابل قبول سفارت آلمان می باشد؟
  ضمنا آیا درخواست ویزای توریستی باز شده است؟
  با تشکر

  • سلام؛ فعلا سفارت وقت توریستی نمیده. اگه حساب ارزی می خواهید ارائه بدید حساب ریالی هم باید در کنار حساب ارزی ارائه بدید.

 • سلام
  ممنون از اطلاع مختصر و مفیدتون
  من خودم سال ۲۰۰۲ سفر به بلژیک و ۲۰۰۶ به اسپانیا و ۲۰۱۶ به ایتالیا سفر داشته ام البته سال ۲۰۱۴ هم ویزا ایتالیا گرفتم ولی نتونستم برم (چهار تا ویزای شنگن داشتم)
  الان تصمیم دارم با دو تا پسرم ۱۸ ساله و ۶ ساله (بدون همسر هستم و طلاق گرفته ام) برای دیدار اقوام به آلمان سفر توریستی داشته باشم. آیا فکر می کنید به ما به صورت خانوادگی ویزا می دهند؟ یا اینکه باید یکی از بچه ها را درخواست نکنم؟ اگر الزاما یکی از بچه ها باید بمونه راهی هست که پسر بزرگم را اولویت قرار دهم و همراهم ببرم. ضمنا تمکن مالی من هم حدود ۲۰۰ تومن هست وکارمند رسمی هستم.
  ضمنا چهار تا از دختر خاله هام با خانواده اونجا زندگی می کنند ولی نمی دونم شرایط ارسال دعوتنامه را دارند یا نه
  از راهنماییتون سپاسگزارم

  • سلام؛ شرایطتون شرایط خوبی برای اقدام کردن هست . ولی در حال حاضر سفارت المان وقت توریستی نمیده.

 • سلام عرض ادب ، من شرکت سرمایه گذاری دارم و تمکن مالی و گردش حساب خوبی هم دارم اولین باره میخوام برم آلمان اونم کار دارم رفیق من از مدیر یکی از بانک های آلمان هست حتی ایرانی الاصل هم نیست برام دعوتنامه هم میفرستن منم برای ایجاد یه کار و لایسنس میخوام برم چطوری میتونم سریع ویزا بگیرم؟

  • سلام؛ اگه اولین درخواستتون تو حوزه شنگن هست برنامه سفریتون رو باید دو هفته ای بزنید. البته بوده پرونده ای قوی بوده هم از سمت دعوت کننده هم دعوت شونده که سفارت تو درخواست اولیه اقامت رو بیشتر از یک ماه هم دادن باز بستگی به سفارت داره.

 • سلام خسته نباشید من یک دوستی در المان دارم که سال نود چهار رفتن الان دوسلدورف هستن ایامیتون واسه من دعوتنامه بفرسته واگر بقرسته بازم باید گردش حساب و تمکن مالی نشون بدم یا احتیاجی نیست اگه اون توی دعوت نامه تمکن قبول کن و من چه مدارکی باید ببرم سفارت

  • سلام؛ باید شرایط فرستادن دعوت نامه رو داشته باشن و اگه بخوان ساپورت مالی کنن باید هم مدارک بانک هم مدارک شغلیشون رو برای شما ارسال کنن.

 • سلام یه سوال داشتم چرا اتحادیه اروپا برای امریکا و یکسری کشورها از ماه جدید امکان سفر داده ولی به ایران نمیده؟🙁

 • سلام من خانه دارم مسکن داریم موجودی حسابم در طولانی مدت هست ومبلغ کافی هست سند خودرو های خارجی داریم وهمسرم سوابق کاری و پروانه مهندسی دارندشما چه پیشنهادی دارید اقدام کنم برای شنگن منظورم گردش وبخصوص دیدن برج ایفل وونیز هست که ریجکت نشیم یک دختر و یک پسر هم دارم

  • سلام؛ برای اولین درخواستتون برای حوزه شنگن بهتره در قالب تور گروهی ثبت نام داشته باشید که خیالتون راحت باشه راجع به ویزا شدنتون.

 • سلام ایا خبر خوبی راجعبه باز شدن توریستی وجود داره ؟؟ از ماه دیگه یونان مرزش می خوار باز کنه ما هم از ایران می تونیم اقدام کنیم ؟؟

 • سلام خسته نباشید. من برادر همسرم تو آلمان هستن اگه دعوت نامه خویشاوندی بفرستن با تقبل هزینه های اقامت و خورد و خوراک اینا بازم ما نیاز به اثبات تمکن مالی داریم یا نه؟

  • سلام؛ باید مدارک شغلی و مدارک بانکی دعوت کننده براتون ارسال کنند به عنوان ساپورتر که روز انگشت نگاری باید ارائه بدید.

  • سلام؛ بله می تونن بفرستن و شما درخواست توریستی بدید. ولی در حال حاضر سفارت وقت توریستی به خاطر کرونا نمی ده.

 • سلام من ۱۷ سالمه یکی از اشنایین اقامت المان رو داره میخاستم بدونم اگه دعوت نامه برام بفرسته از طریق ویزای تحصیلی میتونم توی اون کشور به تحصیل بپردازم؟؟

 • سلام ممنون ازپاسخگوییتون اگربادعوتنامه دخترم بخوام برم آلمان تمکن مالی دارم ولی گردش مالی ندارم چون درحال حاضرخانه دارهستم آیاامکانش هست ازگردش مالی شوهرم استفاده کنم یاقبول نمیکنن؟

 • سلام،اگر من بخوام برای مادرم دعوت نامه بفرستم،با وجود اینکه یکبار یکسال و نیم پیش اومدن،
  الان سفارت بهشون ویزا میدن با شرایط کرونا؟

 • سلام
  من درالمان زندگی میکنم و شاغل هستم برای مادرم میخوام دعوتنامه بفرستم
  ایا متراژ خونه ی من مهم هست ؟
  سفارت الان ویزای توریستی میدن که مادرم بتونه به دیدنم بیاد؟

  • سلام؛ متاسفانه المان فعلا وقت توریستی نمیده. نه متراژ مهم نیست فقط مهم اینه که مادر جای اقامتشون مشخص باشه و دعوتنامه حتما براشون ارسال بشه.

 • سلام وقتتون بخیر.اگه از المان برام دعوتنامه کاری بفرستن شرایط ومدارک رفتنم شامل چه‌چیزایی میشه وهزینش چقدره؟میگن برای ویزا باید ضمانت بزاری مثال سندخونه اینا.ولی اونی ک تنهایی زندگی میکنه وبدون سرپرسته چجوریه شرایطش .ممنون میشم اگه جواب بدین

 • سلام و وقت بخیر
  من حدود ۱۵ ماه پیش یک نوبت آنلاین درخواست ویزای کاری بلند مدت به سفارت آلمان داده ام ولی تاکنون پاسخی دریافت نکرده ام و از آن طرف با توجه به اینکه شرکت پیمانکاری سازه های فلزی دارم و بیش از ۱۸ سال هم دارای سابقه کاری هستم و از سال ۲۰۰۰ هم مدرک مهندسی مکانیک دارم در همین زمینه تخصصی با یک شرکت آلمانی در ارتباط شده ام و موافقت آنها را گرفته ام برای صدور مجوز کار در آلمان و قرارداد کاری بلند مدت و آنها هم دعوت نامه را می خواهند صادر نمایند و واقعا نمی دانم باید برای رفتن با توجه به شیوع کرونا چکار کنم ؟ لطفا اگر در این زمینه دانش و تجربه ای دارید راهنمایی بفرمایید – ممنون و تشکر

 • سلام صاحب کار من برای خانوادم خواهرم که سه نفر هستند دعوتنامه فرستادن ،و همه هزینه ها متقابل می‌شوند از خانه تا همه هزینه های دیگه ،و از نظر مالی مشکلی ندارن ،چه چیزی خانواده من دیگر لازم دارن برای سفارت؟

 • سلام روزتون بخیر
  ببخشید یه سوال خدمتتون داشتم:
  من خانم ۲۹ ساله مجرد هستم شغل و بیمه و سند و سابقه سفر شینگن ندارم اما دارای تمکن مالی میباشم با شرایطی که من دارم اگه دعوتنامه از کشور المان داشته باشم شما میتونید ویزای المانو برام بگیرید؟

 • سلام، من و خانواده یک ویزای یک ساله توریستی آلمان از سفارت این کشور در ترکمنستان گرفتیم که در تاریخ ۹ آگوست ۲۰۲۰ منقضی شد. خود من با آن ویزا در اولین تاریخ اعتبار یعنی ۱۰ آگوست ۲۰۱۹ یک سفر به تنهایی از عشق آباد به جمهوری چک و به مدت ۴ روز انجام دادم و مجددا از پراگ به عشق آباد بازگشتم. سپس برای ۱۸ مارس ۲۰۲۰ برای کل خانواده از تهران بلیط رفت و برگشت با ایران ایر به مقصد هامبورگ خریداری کردم، اما یک هفته قبل از پرواز و به علت شیوع کرونا پرواز ما لغو شد و پس از آن هم امکان سفر به آلمان میسر نشد. با یکی از دوستان که آژانس مسافرتی داره صحبت کردم، می‌گفت چون خودت با ویزای آلمان رفتی جمهوری چک و بقیه اعضای خانواده هم از ویزای آلمان استفاده نکردند، اگر از سفارت آلمان تقاضا بدی به خاطر دلایل بالا به شما ویزا نمیدهند.جهت اطلاع شما در سال ۲۰۱۵ من و خانواده یک ویزای یونان ، در سال ۲۰۱۶ خودم به تنهایی یک ویزای اسپانیا و در سال ۲۰۱۹ به همراه خانواده ویزای یکساله مولتی آلمان که استفاده نکردیم به جز سفر من به جمهوری چک و در سال ۲۰۱۸ یک ویزای انگلستان که در مدت ۶ ماه دو بار به انگلیس و هر دو بار خانوادگی به انگلیس سفر داشتیم. با این توضیحات به نظر شما در صورت بازگشایی سفارت آلمان، آیا درخواست ویزای من و خانواده که مجددا تقاضای ویزای مولتی داریم ریجکت خواهد شد. اگر جواب شما هم مثبت است، آیا میتوانیم تقاضای ویزای مولتی از فرانسه داشته باشیم و یا شما کدام کشور شینگن را با توجه به شرایط فوق پیشنهاد میکنید که شانس ویزا شدن مولتی یک یا دو ساله برای ما بیشتر باشد.

  • سلام؛ پرونده تون و سابقه سفریتون خیلی خوب هستش و اینکه برای درخواست مولتی تو حوزه شنگن پیشنهاد ما به شما هلند هست که خیلی شانس گرفتن ویزای مولتی از این سفارت بیشتر هست.

 • سلام خسته نباشید خواهر من اقامت دائم المان رو داره الان میتونه برای من دعوت نامه بفرسته با توجه به شرایط کرونا یا نه ممنون میشم

 • سلام
  شنیدم به کسایی که بسیج فعال هستن یا تو سپاه فعالیت داشتن اقامت نمیدن
  میخواستم ببینم درسته؟

 • سلام خسته نباشید من ایران نیستم میشه شماره واتساپ یا یک شماره دیگه بهم بدین که بتونم تماس بگیرم ممنون میشم

 • سلام
  نامزدم قراره برای تحصیل بره المان،وقتی بره،تا چ مدت نمیتونه برگرده ایران و تفریح و دوباره برگرده المان؟منظورم اینه اصلا میتونه بیاد و بره؟

 • باسلام
  تشکر از اطلاعات مفیدی که دراختیار ما میذارید
  بنده سوالم درخصوص این موردهست برادرم پنج سال پیش بصورت پناهندگی به فرانکفورت رفتن و ویزای ابی هم دارند .درحال حاضر بعلت بیماری روحی وروانی در بیمارستان بستری هستندو بعلت شرایط روحی بعداز مرخص شدن نیاز به نگهداری دارند برای انجام فعالیتهایشان .ایا ازطریق پرونده پزشکی ایشان میشه دعوتنامه برای پدر یا مادرم ازطرف المان ارسال شود که برای نگهداری ایشان به مدت کوتاه بتونن به المان بیان
  ممنونم میشم هر اطلاعاتی دراین مورد دارین راهنمایی بفرمایید
  باتشکرفراوان

  • سلام؛ باید شرایط داشتن دعوتنامه رو داشته باشن که بتونن برای خانواده دعوت نامه ارسال کنن.

 • سلام .وقت بخیر .برای اقدام برای اخذ ویزای کاری از ابتدا تا قبولی ویزا چقدر هزینه باید بکنیم تمکن مالی ما چقدر باید باشه .

 • سلام من ۱۶ سالمه و میخوام برم المان زندگی کنم عموم و همسر و دخترش هم بیست ساله اونجا زندگی میکنن . با دعوتنامه می تونم برم اونجا اقامت بگیرم و اگه شد ادامه تحصیل بدم اگه نمیشه پیشنهاد بدین بهترین راه چیه برای اقامت از چه راهی باید اقدام کنم ؟

 • سلام من و نامزدم پزشک عمومی هستیم و میخواهیم با ویزای کار برای رزیدنتی به المان مهاجرت کنیم .
  ایا عقد کردن قبل از ویزا گرفتن روند ویزا گرفتن را دشوارتر میکند؟

 • سلام وقتتون بخیر بنده یکبار سال ۲۰۱۶ ویزا از طریق دعوت نامه آلمان گرفتم و الان برای سال ۲۰۲۱ مجددا شوهر خواهرم میخوان دعوت نامه برای من بفرستند ، بنده ۲۹ ساله هستم و تمامی مدارک شغلی و تمکن رو هم دارم آیا ممکنه برای بار دوم ریجکت بشم و ویزا به من تعلق نگیره ؟ نکته دوم اینکه اگه ویزا بشم سه ماهه به من تعلق میگیره یا مثل بار اول ۴۸ روزه؟ پیشاپیش ممنونم از پاسخگوویتون

  • سلام؛ با توجه به اینکه ویزای شنگن قبلی هم دارید و اینکه دعوت کننده هم از کشور المان دارید و مدارکتون هم تکمیل هست شانس زیادی دارید برای گرفتن ویزای المان. احتمال داره بهتون مولتی ۳ ماهه بده سفارت.

 • سلام
  برای عمل جراحی و درمان می خوام برم آلمان با دعوت نامه از دکتر بیمارستان اونجا ، تصادفی هستم و روی ویلچر
  میشینم ، تقریبا ۱۵۰ میلیون تو حسابم دارم ، اما سند ملک ندارم ولی مجوز موسسه دارم، مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • سلام من اتباع هستم و مادرم ایرانیه
  مادرم اقامت المان رو داره و برامون دعوتنامه پیوست خانواده فرستاده ما الان ایران هستیم و میخواستم ببینم ماهم احتیاج به تمکن مالی داریم یا نه؟

 • سلام من زبان المانی سطح B1ومدرک ارشد پرستاری هستم پسرخالم هم برام میتونه دعوت نامه بفرسته سرجمع من چقدر هزینه ام درمیاد بیمه نامه مسافرتی هم باید پرداخت کنم ممنون ازپاسختون

  • سلام؛ اگر منظورتون ویزای کاری آلمان هست، متاسفانه ما در زمینه ویزای کاری آلمان فعالیت نداریم.

 • سلام خسته نباشید
  من دانشجو هستم و در ایران در حال تحصیلم یکی از اشنای های دور داره میره المان واسه تحصیل البته بهش گفتن دوسال دگ میتونی بری و ضمنن اینکه فعلا در سال اول مقطع دبیرستان درس میخونن اون دانشجو نیست میخاستم ببینم راهی وجود داره ک منم با ایشون برم حالا چندسال دگ یا مثلا برام دعوتنامه بفرسته یا باید حتما خودم اقدام کنم ؟؟ اگر میشه تا چه مدت امکانش هست ؟؟

 • سلام من کلاس یازدهم هستم رشته تجربی میخونم. و میخوام بعد از دیپلم به آلمان بروم.
  میخواستم بدونم برای درخواست ویزا باید چطوری وقت ملاقات بگیرم?? و آیا درسته که فقط برای وقت ملاقات ۶یا۷ ماه طول می کشه تا سفارت وقت بهمون بده ??
  و اینکه من قسط رفتن به آلمان وبه شهر برلین یا شهر دیگری را برای خواندن رشته پزشکی دارم میخواستم بدونم چطوری باید از دانشگاه مدنظرم برام دعوتنامه فرستاده بشه??
  و یک دعوتنامه از دانشگاه پزشکی از آلمان تا چه مدت اعتبار دارد??

 • سلام من کلاس یازدهم هستم تجربی میخونم میخوام بعد از گرفتن دیپلم برای تحصیل در رشته پزشکی به برلین یا شهر دیگری از آلمان سفر کنم
  برای ویزا ی تحصیلی باید چیکار کنم ? و اینکه چقدر زمان طول می کشه تا ویزا بگیرم ?? و دعوت نامه چطوری باید از یکی از دانشگاه های آلمان برام فرستاده بشه???
  آیا خانواده ام می تونن همراهم بیان ?
  و اینکه هزینه ویزای تحصیلی چقدر است??
  درسته که ممکنه ۷ یا ۸ ماه یا بیشتر طول بکشه تا فقط بتونم وقت ملاقات برای درخواست ویزا از سفارت آلمان بگیرم???

 • سلام. من الان دنبال کار تو کشور آلمان هستم و اگه بتونم با مبلغ قرارداد خوب کار پیدا کنم احتمال دریافت بلوکارت از همان ابتدا وجود داره. سوالم این بود که وقتی من برم المان امکان این هست که نامزدم بیاد آلمان و با هم اونجا عقد کنیم؟ و مدت زمان این پروسه چقدر طول می کشه؟

 • سلام وقتتون بخیر . من در حال حاضر دانش آموز پایه دوزادهم رشته ریاضی هستم و برای ادامه تحصیل از مقطع کارشناسی میخوام برم آلمان ( شهر برلین ) . این نوع مهاجرت یعنی مهاجرت تحصیلی باید دارای چه شرایطی باشیم و مدارک مورد نیاز چیه ؟ آیا بدون دعوتنامه هم میشه ؟ ممنون

 • سلام ببخشید سوال داشتم از خدمتتون خاله من خیلی سال هست که آلمان زندگی می کنن و مرداد سال آینده عروسی پسرشون هست با دعوتنامه عروسی برای ما که ایران هستیم ویزا داده میشه؟ و اینکه چقدر زمان میبره و از کی باید اقدام کرد؟ ممنونم

  • سلام؛ معمولا برای درخواست ویزای توریستی حوزه شنگن یک ماهی و نیم قبل از سفر باید اقدام کرد. سفارت المان کمتر از یک ماه وقت می ده و ۲۱ روز کاری زمان می بره جوابتون بیاد. شرایط اقدام کردن رو با توجه به داشتن دعوتنامه دارید و می تونید شانستون رو امتحان کنید.

 • سلام من ۱۸سالمه .و فوتبالیستم میخوام به آلمان برم باید چیکار کنم واسه دعوتنامه گرفتن از یک باشگاه فوتبال در المان؟

 • سلام
  همسرم داره ویزای تحصیلی برای مقطع دکترا میگیره و منم بعنوان پیوست با ایشون میخام برم خودم کارمند دولت هستم آیا محدویتی وجود داره که برم و اینکه ایشون بعد چندسال میتونن اقامت دائم بگیرن ؟ و آیاخودم باتوجه به سابقه بالا در یکی از شرکتهای تخصصی میتونم اونجا مشغول بکار شم با توجهربه اینکه پیوست ایشون هستم و خودم اقدام برای ویزای کاریرنکردم

  • سلام؛ کسی که ویزای تحصیلی اقدام می کنه همسرش می تونه open work permit بگیره تا زمانی که ایشون مشغول به تحصیل هستن می تونن اجازه کار داشته باشن و فول تایم کار بکنن.

 • سلام، کارفرما ایرانی که حدودا ۲۰ سال در آلمان زندگی میکنه دعوتنامه کاری برام بفرسته چقدر شانس قبولی دارم ویزا کاری آلمان بگیرم؟ تمکن مالی دارم.

  • سلام؛ در صورتی که مدارک تحصیلی و سابقه کاری شما مرتبط با کاری باشه که ایشون شما رو به خاطرش دعوت کردن، شانس ویزا شدن دارید.

 • سلام من ۱۵ساله شغلم عکاسی وفیلمبرداری داری جواز کار هم هستم اداره یا سازمانی در المان هستش بتونم رزومه کاری بفرستم بعدش برام دعوت نامه کاری بفرستن مشکلی با هزینه ندارم.سپاسگذارم

 • من با دعوتنامه شهروند اصلیل آلمانی میتوانم اقامت بگیرم و باز نیاز به تمکن مالی دارم و منظور از تمکن مالی چیست دقیقا لطفا راهنماییم کنید

  • سلام؛
   شما در هر صورت برای دریافت ویزا نیاز به تمکن مالی و گردش حساب دارید.
   تمکن مالی مانده حساب شماست و گردش حساب هم ریز تراکنش .
   تصمیم گیرنده بابت ویزا با سفارت هست.
   در کل گرفتن ویزای آلمان راحت نیست.

 • سلام الان توی این شرایط که کرونا هست خواهرم میتونه دعوت نامه برای مادرم بفرسته واینکه مادر برای تمکن مالی مشکلی نداره ولی سند ملکی نداره فقط اجاره نامه خونش هست ومبایعه نامه رسمی یه زمین ۱۰۰۰ متری که به نام من هست

  • سلام؛
   خیر در حال حاضر که مرزها بسته هست امکان دریافت ویزا ندارند.
   در صورت باز شدن مرزها با دعوتنامه امکان پذیر هست و نیازی به سند نیست.

  • سلام وقت بخیر. ایا میشه با کسی که ۷سال تو خاک‌المان‌هست و داره دوره اوسبیلدونگ میبینه ازدواج کرد؟ نامزدم ۷سال پیش رفته متاسفانه هنوز اقامت نگرفته . بهترین راه چیه واسه رفتنم؟

   • سلام؛ ازدواج شما رسمی شده؟ ایشون برای کار رفتن یا تحصیل؟ فعلا میتونید به صورت ویزیتوری تشریف ببرید.

 • ببخشید مدارک شغلی ندارم، و تمکن مالی چندانی هم ندارم، چه کار باید کنم، اگه همه مخارج با خواهرم باشه چی ، مرسی

 • سلام و خسته نباشید. من در آلمان دانشجو هستم و ۵ سالی می شه که آلمانم. تا چند وقت دیگه به ایران سفر می کنم و با نامزدم عقد می کنیم. آیا برای تمکن مالی به سفارت باید مبلغی نشون داده بشه و اگر این کار باید انجام بشه ، مبلغش چه مقدار هست؟
  و اینکه شنیدم متراژ خونه هم باید کافی باشه، آیا این درسته؟

  • سلام ؛
   کلا برای پیوست به خانواده نیاز به مدارک ملکی ، شغلی و مالی هر دو طرف هست.
   بله متراژ منزلتان باید فضای لازم برای حضور یک فرد دیگر را داشته باشد.

 • سلام وقت بخیر برای گرفتن وقت برای پیوست خانواده چیکار باید کرد؟دایی من الان المان و میخواد بچشو ببره و کاراشو تا حدودی انجام داده الان میخوایم وقت بگیریم برای پیوست خانواده میشه راهنمایی کنید چیکار باید کرد؟

  • سلام؛
   باید از طریق خود سایت سفارت از طریق شماره پاسپورت و اطلاعات هویتی برای دریافت وقت اقدام کنید.

 • سلام ببخشید من پسر خاله همسرم وین هستن میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم آیا میتونم از طریق ایشون دعوتنامه داشته باشم منظورم اینکه شانس ویزاشدنم هست یا خیر واینکه با شرایط فعلی اصلا ویزا تحصیلی میدن و یه سوال دیگه ایم که داشتم من همسرم کارمند چقدر تمکن مالی و گردش حساب باید داشته باشیم ممنون میشم جواب بدید

  • سلام؛
   شما باید مدارک شغلی و مالی و مدرک زبان و سابقه تحصیلی و کاری مرتبط ارائه بدید.
   ویزای تحصیلی ارتباطی با دعوتنامه ایشان ندارد.
   تمکن مالی حداقل ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون به ازای هر نفر .

 • سلام خسته نباشید وقت تون بخیر، من شوهرم فوت کرده، و خواهرم از المان برای من و پسرم دعوتنامه میفرسته، و گفته براتون شناسنامه ام میگیرم مخواستم بدونم حقیقت داره،که به من المان شناسنامه میده، من خودم ۳۵ ساله هستم و پسرم ۱۲ ساله، تشکر

  • سلام؛
   شما ابتدا باید برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کنید.
   مدارک شغلی و مالی شما به علاوه دعوتنامه خواهرتان اگر مورد تایید سفارت آلمان باشد به شما ویزا توریستی تعلق میگیره.
   بعد از رفتن شما به آلمان و بعد از اعلام پناهندگی از طریق خواهرتان بعد از پروسه سخت و طولانی احتمال گرفتن مدارک رو دارید.

 • سلام. عموی همسرم ۳۵ سال است که در آلمان زندگی می کند. آیا می تواند برای او و من و دخترم دعونتنامه بفرسته که چند سال در آلمان زندگی کنیم؟ اصلا اخذ اقامت چندساله با دعوتنامه ممکن است؟
  من پنجاه ساله و همسرم ۴۶ و دخترم ۱۶ ساله است. برای این که در طی اون مدت زبان بخوانیم و شرایط کار برای خودمان ایجاد کنیم. هزینه زندگی درآنجا تا چند سال رو داریم که می توانیم به ایشان بدهیم که درواقع هزینه ما را به عهده بگیرند.

 • سلام؛ خواستم بدونم که جریان دعوت نامه چی هست؟ دوم اینکه اگه با دعوت نامه بریم به آلمان امکانش هست بریم سر کار یا شغل پیدا کنیم؟ سوم اینکه اگه هزینه با خودمون باشه چقدر در میاد؟؟

  • سلام؛ شما اگر با دعوتنامه و ویزای ویزیتوری به آلمان سفر کنید، اجازه کار رو نخواهید داشت. اما میتونید در مدت اقامت در آلمان، با یک کارفرما صحبت کنید، تا برای شما دعوتنامه بنویسین. بعد برگردید ایران و درخواست ویزای کار بدید.

 • سلام؛ خواهرم میخواد از آلمان برای من دعوتنامه بفرسته، بهش گفتن اگه من برنگردم بیست هزاریورو جریمه میشه. آیا این درست هست؟ البته ۱۵۰۰ یورو هم باید بلوکه بکنه

 • سلام من میخوام ویزای آلمان بگیرم چه ویزایی سریع به من میدن کارمند رسمی هستم ۲۴ سال سابقه دارم

  • سلام ؛
   متاسفانه فعلا سفارت آلمان بسته است.
   در صورت بازگشایی میتونید از طریق کارشناسان ویزالند مشاوره بگیرید.

 • سلام وقتتون‌ بخیر باشه. دو تا سوال داشتم ازتون اینکه فکر میکنید برای تعطیلات کریسمس آلمان ویزای توریستی بده به ما؟
  و اینکه من اگر دعوت نامه از یک دوست آلمانی داشته باشم و اینجا بیمه ی کاری داشته باشم که نشون دهنده ی این باشه که اینجا کار دارم و قطعا میرم و برمیگردم، امکانش هست بتونم ویزا بگیرم برای یک سفر یک هفته ای؟ یعنی جز گردش مالی حسابم، راه دیگه ای هست که بتونه برای افیسر، برگشتم رو گارانتی کنه؟ میتونم سند خونه ی کسی رو بذارم مثلا؟ یا چک؟ یا هرچیز دیگه؟ ممنونم

  • سلام؛ خیر، تا زمانی که ارتباط شما رسمی نباشه نمیتونید اقدام کنید. میتونید در این صورت برای ویزای ازدواج اقدام کنید.

  • سلام ببخشین من در افغانستان هستم شوهرم کارت ۵ ساله دارد میشود برای من در افغانستان دعوت نامه روان کند ؟

 • سلام و درود؛ ببخشید من ۲ تا سوال داشتم خدمتتون ممنون میشم راهنمایی بفرمایید: من اگه از طریق دعوتنامه‌ی دوستم برم المان و دیگه برنگردم ایران میتونم بعد یه ماه اعلام پناهندگی کنم مشکلی پیش نمیاد واسم؟ سوال دومم اینه که هر زمان اعلام پناهندگی کردم مخارج زندگیمو بازم باید دوستم برعهده بگیره تا ۵ سال؟؟

  • سلام؛ بله میتونید این کار رو انجام بدید. هزینتون رو هم دولت میده. مشکلی برای دوستتون پیش نمیاد ولی اعتبارش خراب میشه و‌ اگر برای شخص دیگری دعوتنامه بفرستن به ایشون ویزا نمیدن.

 • با سلام من برای گرفتن نوبت سفارت برای ادامه تحصیل در المان برای مقطع ارشد میخوام به همراه همسر و فرزندم به ترکیه برم و بعد از اقامت ۶ ماهه در خواست ویزا انجام بدم سوالی که دارم این هست که همسر و فرزند من میتونن همزمان با من درخواست ویزا پیوست بدهند در صورتیکه من ویزا بشم و اینکه چقدر احتمال هست که ویزا پیوست به اونها بدهند و بتونیم هر سه به خاک المان ورود کنیم

  • سلام؛ ویزای پیوست به همسر و فرزندانتون نمیدن. شما میتونید برای همسر و فرزندتون درخواست ویزای همراه بدید. بله میتونید اقدام کنید اما اول اینکه باید اقامت دائم و یا شهروندی ترکیه رو داشته باشید و اینکه توصیه میکنم برای اینکه شانستون بیشر بشه، به صورت جداگانه اقدام کنید.

 • سلام و خسته نباشید من المان زندگی میکنم و باردار هستم میخواستم به مادرم دعوت نامه بدم که برای زایمانم بیاد پیشم و کمک دستم باشه چه مدارکی لازمه برای ویزا ممنون میشم پاسخگو باشید

  • سلام؛ مدارک پزشکی به همراه سایر مدارک شغلی، مالی و هویتی خودتون و مادرتون رو به همراه نامه ای از پزشکتون که حتما باید شخصی باشه که از شما مراقبت کنه. شانستون شاید خیلی زیاد نباشه، اما شانستون رو امتحان کنید.

  • سلام؛ خیر، شما پناهنده هستید و تا زمانی که پناهنده هستید نمیتونید کسی رو دعوت کنید. حتی نمیتونید شخصی رو به خونه خودتون دعوت کنید.

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای انجام پروسه پیوست به خانواده برای المان ایا بوسیله وکیل امکان داره کارا سریعتر پیش بره ؟؟

  • سلام؛ نباید انتظار داشته باشید که وکیل بتونه processing time ویزا رو کمتر کنه، اما میتونن شانس ویزا شدن شما رو افزایش بدن و کارهای اجرایی رو سریع تر و دقیق تر انجام بدن.

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم برای انجام کارای پیوست برای المان بنظر شما از ابتدای کار وکیل برام شروع بکار کنه کارم زودتر پیش میره ؟؟یا تاثیری نداره ؟

 • سلام وقت بخیر من ویزای توریستی آلمان صادر شده از یک کشور دیگر غیر از سفارت آلمان در ایران را داشته باشم می تونم از ایران بلیط تهیه کنم و مستقیم به کشور آلمان سفر کنم؟

  • سلام؛ خیر، شما با ویزای توریستی اجازه سفر به آلمان رو نخواهید داشت. مگر اینکه شهروند یکی از کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزلند، تایلند، اروگوئه، ژاپن، کره جنوبی و چین باشید.

 • سلام و وقت بخیر؛ من به زودی، دعوت نامه از یک شرکت آلمانی برای کار میگیرم، که کاملا به صورت رسمی هست، ولی متاسفانه در پاسپورتم، یکبار ورود کردم به یک کشور اروپای شرقی (عضو شنگن نیست!) ولی مهر خروج ندارم، یکبار هم وارد قبرس شمالی شدم، ولی بعد سه روز بر گردوندن منو به استانبول (معلوم نیست مهر دیپروتیه یا نه! ولی دورش با خودکار علامت زدن) لطفا بفرمایید، این مدل تاریخچه سفر (مهر های درج شده) در پاسپورت. تاثییر منفی برای گرفتن، ویزای کار آلمان از طریق دعوت نامه داره؟ آیا سفارت امتیاز منفی در نظر میگیره؟! راه حلش چه هست؟ خیلی ممنونم.

  • سلام؛ چند سال از این موضوع میگذره؟ این موضوع باید توسط کارشناسان ما به صورت دقیق و کامل بررسی بشه.

 • سلام وقتتون بخیر من پارسال برای پیوست به همسرم در آلمان رفتم مصاحبه و به دلایل کمبود مدارک همسرم متاسفانه ریجکت شدم الان حدود یک سال گذشته همسرم ایالتشو عوض کرد و در حال حاضر همه مدارک و شرایطمون کامل هست حالا دو ماه هستش که دوباره نوبت گرفتم ولی فعلا جوابی نیومده ایا برای من راه حلی هست که اقدامم ماله گذشته س یا باید تمام مراحلو از اول برم راهی نیست که من زودتر نوبتم بیوفته یا همون پرونده قبلیو به جریان بندازن؟

  • سلام؛ متاسفانه ما در حوزه شینگن فقط در زمینه ویزای توریستی فعالیت داریم. توصیه میکنم این موضوع رو از طریق موسساتی که در زمینه مهاجرت فعالیت دارن، پیگیری کنید.

 • اگر یکی از اقوام که در یکی از کشور های حوزه شینگن سکونت دارن و شرایط فرستادن دعوتنامه دارن ، دعوتنامه ارسال کنند و پناهندگی در انگلستان که جزو حوزه شینگن نیست ثبت کنیم، باز هم مشکل برای کسی که دعوتنامه فرستاده پیش میاد؟

  • سلام؛ با ویزای شینگن نمی‌تونید به انگلستان سفر کنید. ولی اگر بخواید با دعوتنامه ایشون اعلام پناهندگی کنید، اعتبار دعوتنامه های بعدی ایشون خدشه‌دار خواهد شد.

  • سلام خسته نباشید من میخوام کلا برم المان زندگی کنم ویکی از دوستام المان هستن چندساله قراره برای من دعوت نامه بفرستن منم برم اونجا بد اقامتم بگیرم چیکار کنم

   • سلام؛ ما در زمینه مهاجرت فعالیت نداریم. اما با این روشی که شما قصد دارید اقدام کنید، پناهندگی هست و ممکنه دردسر ساز بشه براتون.

 • سلام اگر اقوام برای من دعوتنامه ارسال کنند و من تمام مدت معین در ویزا در کشور مقصد بمونم بعد از مدت معین در ویزا که باید جهت برگشت به کشور مبدا اقدام کنم به کشور دیگری برم و درخواست پناهندگی بدم ، آیا باز هم برای کسی که دعوتنامه فرستاده مشکل پیش میاد ؟ یا اینکه چون مدت ویزا به اتمام رسیده و من از کشوری که دعوتنامه دریافت کردم خروج کردم، برای فردی که دعوتنامه فرستاده مشکلی پیش نمیاد ؟!

  • اگر منظورتون حوزه شینگن هست، که ربطی به خروج شما نداره. اما مشکل خاصی برای ایشون پیش نمیاد، تنها مشکلی که براشون پیش میاد اینه که از اون به بعد اعتبار ایشون برای فرستادن دعوتنامه برای سایرین، خدشه دار خواهد شد.

   • ممنون از پاسخ شما؛ اما اگر دعوتنامه از یکی از کشور های حوزه شینگن باشه و پناهندگی در انگلستان که جزو حوزه شینگن نیست ثبت کنیم چطور؟ باز هم مشکل برای کسی که دعوتنامه فرستاده پیش میاد؟

    • خب شما که با ویزای شینگن نمیتونید تشریف ببرید انگلستان. در حوزه شینگن هم فرقی نمیکنه کجا اعلام پناهندگی کنید. چون شینگن یک سیستم یکپارچه داره.

     • درست می‌فرمایید؛ اما بالفرض به صورت قاچاقی تونستیم خودمون به انگلستان برسونیم. مشکلی پیش میاد برای کسی که دعوتنامه فرستاده از حوزه شینگن؟

      • در کل خیلی برای ایشون دردسرساز نخواهد بود. اما خوب احتمالا برای یک سال عتبار دعوتنامه ایشون کمتر از قبل خواهد شد.

 • سلام؛ من نامزدم المان هستش و ما میخوایم از طریق ازدواج اقدام کنیم که من بتونم برم المان پیشش من هم مشمول هستم. ایا امکانش هست از دور ازدواج کنیم و باونم برم اونجا؟

  • سلام؛ میتونید برای ویزای ازدواج اقدام کنید. البته به شرطی که ایشون شهروند آلمان باشن یا پاسپورت آلمانی داشته باشن. یا اینکه هر دو تشریف در جایی مثل ترکیه قرار بگذارید و اردواج کنید تا بعد از اون برای ویزای پیوست بتونید اقدام کنید.

 • با سلام؛ من با پسری آلمانی چندین ماه هست که دوست هستم. و ایشون از من درخواست ازدواج کردند و پیشنهاد دادند که من از طریق ویزای توریستی به آلمان سفر کنم و در آنجا ازدواج کنیم. آیا روش درستیه؟ شما چه روشی رو پیشنهاد میدین؟

  • سلام؛ ایشون میتونن برای شما درخواست ویزای ازدواج بدن. اما در شرایط فعلی امکان درخواست ویزای ازدواج وجود نداره. همچنین شما میتونید در کشوری مثل ترکیه قرار بذارید و در اونجا ازدواج کنید، بعد از اون برگردید ایران و درخواست پیوست به همسر ارائه بدید.

 • سلام من میخواستم برای پدر ومادرم برای سال جدید ۲۰۲۱ دعوتنامه بدهم ایا بهشون ویزا میدن در شرایط الان

  • سلام؛ احتمالا تا سال ۲۰۲۱ سفارت ها باز بشن. اما فعلا امکان درخواست ویزای توریستی وجود نداره.

 • سلام برادرمن ساکن آلمان هست و میخام برای من دعوتنامه بفرستد چه مدارکی نیاز هست آیا برای همسرم و فرزندانم هم شامل میشود آنجا از تمکن مالی خوبی برخوردار هست چطور اقامت دائم بگیریم

  • سلام؛ در مورد اقامت که نمیتونیم راهنماییتون کنیم. اما در مورد ویزای توریستی ایشون میتونن برای همه اعضای خانواده شده دعوتنامه بفرستند. یعنی در دعوتنامه قید کنن که حاضرن از شما به همراه همسر و فرزندانتون میزبانی کنن و در این مدت هزینه های شما رو به عهده بگیرن. مدارک هویتی، شغلی و مالی خودشون رو هم به پیوست دعوتنامه محضری شده برای شما بفرستن.

 • سلام.من سال گذشته با دعوتنامه باجناقم به آلمان سفر کردم.الان اگر دوباره بخواهم اقدام کنم بدون دعوتنامه برای ماندن امکان ویزا شدن من چقدره.و در فرم اگر اعلام نکنم که اونجا بستگان درجه یک دارم سفارت متوجه دروغم نمیشود.سابقه ۱۵ سال بیمه مدرک نظام مهندسی و سند وتمکن خوبم دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام؛ چرا نمیخواید این موضوع رو اعلام کنید؟ نگرانید که برای ایشون مشکلی پیش بیاد؟ نگران نباشید، مشکلی برای ایشون پیش نمیاد. بدون دعوتنامه هم شانستون کمتر خواهد شد.

 • سلام من یک دختر ۱۵ ساله هستم که در مدرسه تیز هوشان با معدل ۱۹ درس میخونم ۹ سال هست به صورت حرفه ای پیانو کار میکنم عمه هام و عمو هام در المان زندگی میکنن و قصد ادامه ی تحصیل در المان دارم بدلیل اینکه زیر سن قانونی هستم نمیدونم از چه راهی اقدام کنم لطفا کمکم کنید. ممنونم

  • سلام؛ ما در زمینه ویزای تحصیلی آلمان فعالیت نداریم. باید با شرکت هایی که در زمینه اقامت تحصیلی فعالیت دارن تماس بگیرید.

 • سلام وقت بخیر؛ من در خواست ویزای پیوست داشتم، هفت بهمن نوبت داشتم و مدارک رو تحویل دادم، اما تا الان هیچ پاسخی دریافت نکردم، نمی دونید حداکثر مدت پاسخ دهی توی این شرایط چقدر هست؟ ممنون

  • سلام؛ فعلا که بررسی درخواست ها تعلیق شده. اما اگر دلیل سفرتون ضروری هست. میتونید به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید.

 • سلام خواهر من المان زندگی میکنه اقامت هم داره از لحاظ مالی هم اوکی هست الان متاسفانه مریض شده خواستم بدونم الان امکانش هست من برم برای بازدیدش چون میخواد برام دعوت نامه بفرسته مممون میشم از راهنماییتون

 • سلام:وقت بخیر، من مدرک IT از فنی حرفه ای دارم و میخوام برای کار به آلمان برم؟ آیا میتونم از طریق وکیل درسفارت ایران برای دریافت دعوتنامه اقدام کنم؟و اینکه شرایطش رو اگه توضیح بدید ممنون میشم.

 • سلام من یک مهاجر افغانستانی هستم.دوستم میخاد از المان برام دعوتنامه بفرسته بنظرتون میتونم با دعوتنامش اقامت بگیرم؟اگه میشه کامل راهنماییم کنید خیلی ممنون.

  • سلام؛ فعلا نمیتونید برای ویزای توریستی اقدام کنید. اما اگر هم بخواید از ایران اقدام کنید، حتما باید مدارکتون توسط سفارت آلمان در افغانستان تایید بشن.

 • سلام من امروز با سفارت آلمان تماس گرفتم؛ ولی به من گفتن اصلا الان امکان گرفتن ویزا آلمان نیست؛ حتی با دعوتنامه چون سفارت تعطیله و اقدام نکنید. هیچ راهی نیست که با دعوتنامه ویزا بدن؟

  • سلام؛ امکان درخواست ویزای توریستی وجود نداره، حتی اگر دعوتنامه معتبر داشته باشید. اما اگر دلیل سفرتون ضروری باشه شاید بتونید سفارت رو راضی کنید که به شما وقت بدن.

  • سلام؛ دعوتنامه شانس ویزا شدن رو افزایش میده، اما این به معنی قطعی شدن ویزا با دعوتنامه نیست. اگر دعوتنامه از طرف بستگان درجه یک باشه و یا شخص دعوت کننده اعتبار زیادی در کشور مقصد داشته باشه، شانس شما بیشتره.

 • شرایط کار در سالن زیبایی آلمان چیه؟ اگر بعد از ورود به آلمان از یک آکادمی دوره ببینم که مدرک بین المللی میده کافیه برای کار؟ضمن اینکه مهارت هم دارم . مثلا ناخن کار …

 • سلام من میخوام از طریق ویزای پیوست به آلمان برم. از طریق ازدواج .چند ماه قبل از سفارت من یا همسر باید ازدواج انجام شده باشه؟ باید مدت طولانی باشه مثلا یکسال یا ۶ ماه ؟ اگر دو سه ماه قبل سفارت باشه ویزا میدن؟؟

  • سلام؛ مهم نیست که چند ماه گذشته باشه. فقط باید مدارکتون رو به زبان آلمانی ترجمه و به تایید وزارت امور خارجه برسونید.

 • سلام . من میخواستم بدونم ی وکیل در آلمان میتونه وکالت من رو قبول کنه و بره دانشگاه منو ضمانت کنه که بعد برام ویزا بیاد؟ بعد با اون ویزا میتونم برای کالج هم اقدام کنم؟؟؟

  • سلام ببخشید من میخوام از طریق دعوتنامه همسرم به آلمان برم اما به خاطر مشکلاتی ایشون دعوتنامه منو به پاکستان فرستادند مشکلی پیش نمیاد؟ در ضمن من افغانستانی هستم ممنون میشم کمکم کنید

   • سلام؛ خوب چرا دعوتنامه شما رو برای ارائه به سفارت آلمان در ایران نمیفرستن؟ یا اینکه خودشون از همون آلمان برای شما اقدام کنن.

 • سلام؛ من تصمیم دارم برای مادرم دعوت نامه بفرستم ولی نمیدونم آیا با شرایط الان ( کرونا ) به درخواست دعوتنانه اوکی میدن و مادرم میتونه ویزا بگیره؟ و همینطور که این اولین سفر اروپایی مادرم هست امکان رجکت شدن زیاده؟

  • سلام؛ در حال حاضر امکان درخواست ویزای توریستی آلمان، حتی با داشتن دعوتنامه هم وجود نداره، مگر اینکه دلیل سفرتون ضروری باشه.

 • سلام خسته نباشید ببخشید عمو و عمه من در آلمان ۵۰ ساله زندگی‌میکنند، اگه اینا دعوتنامه‌برام‌بفرستند که بیام آلمان پیششان بمونم، باید چقدر هزینه ببرم و چه مدارکی ببرم؟ چقدر زمان میبره؟ عذر میخوام من دکترای حسابداری دارم و زبان آلمانی هم یاد گرفتم.‌برای اقامت از چه راهی بهتره که شهروند آلمان بشوم از راه دوباره تحصیلی؟ یا از راه کاری؟ یا راه های دیگه.سرمایه چقدر باید برد؟ کدوم‌راه راحتتره برای ماندن آلمان.ممنون میشم که جوابم‌رو بدهید.با تشکر.

 • سلام.ایا اتباع افغانستانی که دعوتنامه معتبر دارند می‌توانند از طریق سفارت المان در تهران درخواست ویزای المان را بدهند.

 • با سلام؛ اگر دوستم برام دعوتنامه بفرسته سقف اعتبار ویزا چند روزه و اگر من برنگردم و درخواست پناهندگی بدم ایا عواقبی برا دوستم داره؟

  • سلام؛ اگر برنگردید اعتبار دعوتنامه های بعدی ایشون کمتر خواهد بود. اما مدت زمان ویزای شما بستگی به سابقه سفری شما داره. اگر سفر اولتون باشه احتمالا نهایتا دو هفته به شما زمان بدن.

    • سلام؛ بله میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. اما خوب اگر خویشاوند نزدیکی رو دارید که برای شما دعوتنامه بفرستن، شانس شما بیشتر هم خواهد بود.

 • سلام؛ من میخواهم برای ارشد رشته مهندسی در آلمان اقدام کنم. ۱۰۰ درصد هزینه زندگی خودم را میتونم با کار دانشجویی ساپورت کنم؟ قبل از مهاجرت می تونم موقعیت کار دانشجویی رو رزرو کنم؟ (از روز اول بتونم هزینه ها رو ساپورت کنم) حداقل تمکن مالی چقدره؟ گردش حساب کارمند کفایت میکنه برای تمکن مالی؟ ممنون از شما

  • سلام، بله میتونید. البته توصیه میکنم خودتون رو اذیت نکنید و همونجا اقدام کنید. گردش حساب کارمند کفایت میکنه اما بهتره حداقل ۲۰۰ میلیون تومان مانده حساب داشته باشید.

 • سلام ، با ویزای توریستی چه مدت میتونم بمونم؟ و اینکه دفتر خدمات ویزای آلمان کجاست و باید وقت قبلی بگیرم؟ چقدر زمان میبره ؟

  • سلام؛ مدت زمان اقامت شما بسته به شرایطتون رو توسط سفارت تعیین میشه. آدرس دفتر خدمات ویزای آلمان رو در صفحه ویزامتریک قرار دادیم. اما بدون وقت قبلی نمی‌تونید تشریف ببرید.

  • سلام؛ برای ویزای توریستی که مصاحبه ای در کار نیست. فقط باید برای انگشت نگاری و تحویل مدارک، به دفتر خدمات ویزای آلمان مراجعه کنید.

 • سلام وقت بخیر
  من از اول آذرماه تا آخر خرداد ماه فرصت داشتم از طریق یکی از دوستان آلمانی که برای من دعوتنامه فرستاده بود به آلمان برم ولی متأسفانه اسفندماه درگیر کرونا شدم و از دیگه فکر میکردم باید صبر کنم تا کرونا تمام بشه ولی مثل اینکه تمام شدنی نیست و مدت دعوتنامه من به اتمام رسید. میخواستم بدونم برای اینکه مجددا اقدام کنم و ویزای توریستی بگیرم شرایطی بخاطر کرونا برای تمدید اتخاذ نشده؟ یا باید دوباره برام دعوتنامه بفرستند؟

  • سلام؛ احتمالا باید دوباره برای شما دعوتنامه صادر کنن. اگر شما ویزا گرفتید و نتونستید از ویزاتون استفاده کنید، در اون صورت ممکنه آپدیت یکسری از مدارک رو از شما نخوان.

 • با سلام و احترام
  همسر من دعوتنامه رسمی از یک باشگاه ورزشی در یکی از شهرهای آلمان دارند که مدتش یک ماهه و کلیه هزینه های اقامت بیماری و حتی برگشتش رو متعهد شدن میخاستم بدونم با این وجود بازهم به تمکن مالی ۱۰۰ میلیونی نیاز هست یا نه و اگه کمتر چه مبلغی برای تمکن لازمه.ممنون.

  • سلام؛ اگر ویزای توریستی آلمان منظورتون هست باید بگم خیر، اما به سایر شرایط شما هم بستگی داره، باید شرایط و مدارک شما بررسی بشه. درصورت تمایل، با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید. ۰۲۶۳۳۱۴۳

 • سلام آیا من میتونم برای وایزای کاری المان در کشور دیگه ای باتوجه به اینکه کارت اقامت دو ساله اون کشور رو دارم مدارک بزارم ممنون میشم جواب بدید آیا مدت زمان دریافت ویزای کاری در کشور ثالث کمتر از ایرانه؟

 • سلام خسته نباشید.. یکی از آشنا های ما از طرف یکی از دوستانش که ساکن آلمان هست دعوتنامه داره.. و اون داره اونجا کاراشو انجام میده که بره..و بهش گفته فقط کافیه یه بلیط پرواز بگیری که هزینه ش ۳میلیونه.. آشنای ما وضع مالیه خیلی خوبی داره و حداقل سه میلیارد میتونه با خودش ببره..اما چندین پرونده ی کیفری داره.. سوال من اینجاست که آیا میتونه بره.؟؟ اون دوستش که آلمانه میتونه کاری براش انجام بده؟

  • سلام؛ باید پروسه اخذ ویزا رو طی بکنن و در نهایت سفارت نظر خواهد داد که میتونن ویزا دریافت بکنن یا خیر. اما برای آلمان دعوتنامه ی معتبر مورد نیاز هستش یا باید از طرف اقوام باشه یا باید شغل معتبر داشته باشن کسی که دعوتنامه رو ارسال میکنه.

 • سلام آیا من میتونم برای گرفتن ویزای کار که قبلا هم براتون نوشتم مدارکم کامله از طریق کشور رومانی که اقامت اونجارو دارم برای سفارت المان اقدام کنم به نظر شما نحوه نوبت دهی سفارت المان در رومانی همین اندازه زمانبر هست مثل ایران،من اونجا سریعتر کار ویزام حل میشه؟ممنونم راهنمایی کنید

  • سلام؛ ویزالند فعلا خدمات ویزای کاری ارئه نمیده برای اخذ اطلاعات بیشتر میتونید به سفارت آلمان در رومانی ایمیل بزنید.

 • سلام من الان قرارداد کاری دارم پرستار هستم و دوره زبان رو با شرکت مربوطه که منو استخدام کرده رو دارم یعنی مدرک زبان هم بهم دادن محل اقامتم هم مشخصه یعنی مدارک کامل دارم با توجه به شرایطم فکر میکنید چقدر طول میکشه ویزای آلمان رو بگیرم

  • سلام؛ زمانبرترین بخش فرآیند، وقت کاری سفارت آلمان هستش که طبق اطلاعیه ی سایت سفارت مدت انتظار قابل پیش بینی نیست اما ممکنه تا یک سال هم زمان ببره.

 • سلام من ١۵ بهمن ٩٨ وقت سفارت برای ویزا جاب سیکر داشتم که گفتن جوابش از طریق ایمیل اعلام می شود. پاسپورتمو هم گرفتن ،من به خاطر کرونا و اینکه فکر می کردم سفارت تعطیل سایت چک نکردم (١٨ فروردین ٩٩ بهم وقت داده بودن واسه گرفتن پاسپورتم)
  ١ ماه پیش دیدم که ویزا توی لیست هست و ویزا ۶ ماه گرفتم.
  الان باید به چه طریقی پاسپورتمو از سفارت بگیرم؟ ( ایمیل زدم جواب نگرفتم)
  آیا مدت اعتبار ویزا تمدید می شه؟

 • سلام
  من یکسال پیش از هلند ریجکت شدم
  تمکن و گردش حسابم رو تقویت کردم
  آبا با وجود دعوتنامه نمایشگاهی ریجکت میشم ؟

  • سلام؛ باید علت ریجکت شدن ویزای قبلی و شرایط درخواست فعلی شما بررسی بشه تا بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم. توصیه میکنم برای راهنمایی بهتر، با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام.پسر عمه بنده تو اسپانیا مدیر یک شرکت ایرانی تو زمینه بازرگانی هستش قرار برای من دعوت نامه کاری بفرسته که برم تو شرکت استخدام بشم برای شغل رانندگی و کارهای بانکی شرکت….آیا برای دعوتنامه مدرک تحصیلی و زبان مهمه یا چون دعوت نامه دارم مشکلی نیست؟ممنون

 • سلام، من میخوام با نامزدم در ترکیه ازدواج کنیم، چون ایشون المانی اصل هستن و ازدواج در ایران پروسه خیلی سختی داره. برای ازدواج در ترکیه ایشون باید از المان مجوز ازدواج بگیرن، و برای صدور این مجوز من باید گواهی تجردم رو به تایید سفارت المان برسونم و به همراه بقیه‌ مدارک برای ایشون بفرستم. ایا امکان گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت المان هست؟ یا فعلا وقت نمیدن؟

 • سلام وقتتان بخیر . بنده ساکن المان م . بتازگی با همسرم که ساکن ایران میباشند ازدواج کردم . قصد دارم ایشان را به المان دعوت کنم لطفا مرا راهنمایی کنید آیا امکان فرستادن دعوتنامه و موافق با اخذ ویزا برای ایشان مقدور بوده ضمنا شاغل م و فضای کافی ( مساحت منزل) نیز دارم . ممنونم پاسخ مرا بدهید . با سپاس سید علی میرزانژاد.

 • سلام ببخشید سوالی داشتم، من پزشکم برای تخصص میخوام برم آلمان معمولا سریع‌ترین وقتی که برای سفارت بعد ثبت نام هست کی میشه؟ اینکه میگن ۲۰ ماه طول میکشه حقیقت داره؟

  • سلام؛ طبق اطلاعیه ی سفارت زمان انتظار برای نوبت دهی در حال حاضر قابل پیش بینی نیست. اما بله معمولا مدت زمان طولانی ای زمان میبره که نوبت بدن.

   • سلام میشه خواهش کنم سوال من رو جواب بدید. من ساکن آلمان هستم. قرار هستش تا حدود ٣ ماه دیگه با نامزدم که آلمانی هستش ازدواج کنیم. من می خوام پدر و مادرم رو دعوت کنم برای مراسم. با وجود شرایط فعلی برای درخواست ویزای شنگن از دفتر ویزامتریک میشه اقدام کرد؟ من بارها تماس گرفتم جواب ندادن. به سفارت هم ایمیل زدم ولی هنوز جواب ندادن.
    خیلی ممنونم

 • با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم ببینم که میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن به یورو چه قدر است؟ و اینکه شرایط گردش حساب باید به چه صورت باشه که ریجکت نشویم؟

  • سلام؛ به ریال مبلغ تمکن مالی حداقل ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان هست. گردشتون هم باید نسبت به شغلتون متغیر باشه مثلا اگر شغل آزاد دارید و کارتون خرید و فروش هستش قطعا به گردش حساب بیشتری نسبت به یک کارمند نیاز دارید.

 • سلام. میخواستم ببینم شخصی که دعوت نامه می‌فرسته حتما باید بتونه اون شخصی که دعوت کرده رو از لحاظ مالی ساپورت کنه؟ واینکه شخصی که دانشجو هست میتونه برای خانواده اش دعوت نامه بفرسته؟

  • سلام، خیر دعوتکننده میتونه به عنوان ساپورتر هم باشه اما اجباری برای این موضوع وجود نداره، اما حداقل شهروندی که دعوتنامه ارسال میکنه باید محل اقامت دعوت شونده ها رو فراهم بکنه؛ در رابطه با دانشجو هم بله میتونن دعوتنامه بفرستن اگر در خوابگاه اقامت دارن نیازی به فراهم کردن محل سکونت افراد دعوت شونده وجود ندارن. فقط باید برای خود دانشجو و افراد دعوت شده رزرو هتل قرار داده بشه.

 • سلام اگر کسی دعوت نامه بفرسته از اروپا ولی من در کشوری دیگه باشم ایا امکانش هست دعوت نامه به اون کشور ارسال بشه؟

  • سلام؛ دعوتنامه ایشون برای ارجاع به سفارت نوشته میشه. شما در صورتی که اقامت و یا شهروندی کشور فعلی رو داشته باشید میتونید از طریق سفارت اون کشور اقدام کنید. اگر اقامت اون کشور رو نداشته باشید باید درخواست خودتون رو از طریق دفتر خدمات ویزای سفارت آلمان در ایران ارائه بدید.

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من اگر دعوت نامه داشته باشم باید چه مدارکی به سفارت المان ارائه بدم؟
  ایا امکانش هست با وجود دعوت نامه ریجکت بشم؟

  • سلام؛ اگر دعوت کننده شما از بستگان نزدیک شما باشه شانس شما بیشتر خواهد بود. مدارک شما هم بستگی به دعوتنامه شما داره، به طور مثال اگر دعوت کننده قید کنه که شما در طول مدت اقامت در خونه ایشون اقامت خواهید داشت، دیگه نیازی به واچر هتل نخواهید داشت. اما مدارک ویزای آلمان در همین صفحه ذکر شده. میتونید مطالعه بفرمایید.

 • سلام خسته نباشید ببخشید من اتباع افغانی هستم و در افغانستان زندگی میکنم و همسرم در آلمان هسرم برای من درخواست دعوت نامه داده و من میخوام ایران بیام آیا بع من ویزا میدن یا ن من ملک اینا ندارم تمام هزیینه را هم همسرم میدهد و بع من گفتن تویی ایران ۱ سال طول میکشد تل ویزایی من بیاد آیا این درست هست یان ایا باید حتما ملک داشتع باشم یا ن و اینکه ۱ سال طول میکشد یان بع من گفتن هند زود میدن ۳ تا ۶ ماه میدن این وقعیت دارع یا ن هند برم بهتره یا ایران من الان برای چند وقتی اومدم ایران لطفا راهنمایی کنید نیازی هست به هند یا پاکستان بروم یا ن به ایرانم زود میدن من واقعا گیح شدم وکیل همسرم گفته هند چون زودتر میدن ولی هزیینه داره اونجا

  • سلام؛ با توجه به اینکه شما پاسپورت ایرانی ندارید باید در کشور خودتون انگشت نگاری بشید.

 • سلام همسر بنده المانیهستن، برای گرفتن ویزای ازدواج میخوام وقت سفارت بگیرم اما امکانش نیس علتش رو شما میدونید؟ آیا بدلیل بیماری کرونا به انجامش نیستم؟ وقت سفارت برای ارایه مدارک یا ویزای بیوست چقد طول میکشه؟ ممنون از شما

  • سلام؛ متاسفانه در حال حاضر سفارت آلمان تا ۲ مرداد ماه بطور کلی تعطیل خواهد بود.
   در رابطه با وقتی که سفارت براتون در نظر میگیره هم نمیتوان اظهار نظر قطعی کرد و خود سفارت ۲ تا ۴ هفته قبل از نوبتی که برای شما در نظر گرفته میشود به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

  • سلام ببخشید میخاستم بدونم اگه کسی که آلمانی هستن واسم دعتنامه بفرستن و تمام هزینه های منو متقبل بشن بازهم نیازهست من تمکن مالی داشته باشم؟ چون من درحال حاضر کارنمیکنم تمکن مالی هم ندارم ،

   • سلام؛ بله شما حتما باید اطلاعات تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید. اما نیازی نیست که مانده و گردش حساب بالایی داشته باشید.

 • سلام و عرض ادب،
  همسر من برای ادامه کار در آلمان قرار هستش که برن به ما گفته شد که بعد از چهار ماه حداکثر با ویزای الحاق من هم به ایشون ملحق میشم اما چون ما یک دختر چهار ماهه داریم و برای ایشون سخته که تنهایی کارهاشون رو انجام بدن من هم میخوام از طریق ویزای توریستی اقدام کنم تا ویزای الحاقم کارهاش انجام بشه خواستم بپرسم بنده سند ملکی ندارم اما بیمه تامین اجتماعی و قرارداد کاری دارم از چه راهی میشه اقدام کنم که بتونیم ویزای توریستی بگیرم و چه مقدار زمان میبره برای صدور این ویزا . سپاس از محبتتون

  • سلام؛ با توجه به این که کشور مقصدتون آلمان هستش از جمله مواردی که برای اقدام بهش نیاز دارید دعوتنامه هستش. سند ملکی از موارد ضروری ویزای شنگن به حساب نمیاد ولی بودنش مزیت بشمار میاد اما شرایط تمکن مالی و شغلی شما میتونه بیشترین تاثیر رو بعد از دعوتنامه در تصمیم آفیسر داشته باشه. اگر شرایط مالیتون مناسب هستش و دعوتنامه هم میتونید داشته باشید، میتونید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید.

 • سلام‌خسته نباشید؛ داداش من ویزای تحصیلی و کاری ۳ ساله المان رو داره. منم یک بار به مدت یک ماه رفتم پیشش، از طریق دعوت نامه که برام فرستاده بود.ایا الان با توجه به شرایط کرونا میتونه برام دعوت نامه بفرسته و برای گرفتن ویزا اقدام کنم ؟!!

  • سلام؛ فعلا که سفارت بسته شده و شما نمیتونید وقت سفارت بگیرید. اما با این شرایط شانس ویزا شدن رو دارید.

 • باسلام و وقت بخیر؛ بچه ۵ساله دارم که پاس آلمانی داره ،چه مدارکی مورد نیازه که میتونم از طریق فرزندم بهشون ملحق بشم؟ بغیر از آزمون سطح a1 از چه طریقی دیگر میتونم بهشون به پیوندم ؟

 • سلام خسته نباشین. من یه سوالی داشتم، من و همسرم المان زندگی میکنیم و پناهنده بودیم ولی الان همسرم اقامت المان رو داره. میخواستم ببینم میتونه همسرم واسه مادر من دعوتنامه بفرسته؟ و اینکه سند خانه نداره مادرم ولی همسرم ایران خونه داره میشه مادرم سند خونه همسرم رابزاره.

  • سلام؛ بله همسرتون میتونن برای مادرتون دعوتنامه بفرستن. سند ملکی هم جزو الزامات نیست و مهم ترین چیز سند ملکی و سند بانکی هستش.

 • سلام وقت بخیر جناب بنده ۲۶سال سن دارم و مسلط به جوشکاری ارگون جوشکاریco2وجوشکاری برق هستم برای کار در المان چه اقدامی باید انجام داد ممنون از راهنماییتون.

 • سلام وقتتون بخیر من پسر عمه ام الان ۱۰سال هست آلمان هست و پناهنده هست میخواستم ببینم میتونه برام دعوتنامه بفرسته یا اینکه گفت با یک خانوم صحبت کرده که آلمانی هست و بتونه برام دعوتنامه بفرسته برای ازدواج؟خودمم لیسانس رو گرفتم قصد ادامه تحصیل هم دارم در آلمان

  • سلام؛ قبلا سابقه سفر به حوزه شینگن رو داشتید؟ اگر نه یک بار برای ویزای توریستی در قالب تور گروهی اقدام کنید. تا شانستون بیشتر بشه.

 • سلام. من حدود شش ماهه که تو فرانسه هستم برا کار اموزی و سه ماه هم قرارداد کاری دارم تو فرانسه. برای دکتری قراره برم المان تحصیل کنم و قرارداد دارم با موسسه مکس پلانک آلمان که از اکتبر شروع میشه. میخواستم بپرسم برای دریافت ویزای آلمان میتونم از همین فرانسه اقدام کنم یا باید برگردم ایران و دوباره اقدام کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • سلام همسر من با ویزای کاری آلمانه و الان اقامت یک ساله به تازگی گرفته اما تا من بخوام از طریق پیوست به ایشون ملحق شم زمان میبره، آیا قبل از اون همسرم میتونه منو دعوت کنه تا یه سفر توریستی ۱ماهه برم پیشش؟ ۹ماه پیش یه ویزای شینگن دارم و همسرم اونجا درآمد داره و کلا با ویزای کار رفته
  ایا امکانش هست یا از سفارت دیگه ای اقدام کنم؟

  • سلام؛ بله شانس دارید. ویزای شینگن قبلیتون هم از آلمان بوده؟ تمکن مالی شما به چه صورته؟ کامل بررسی کنید تا خدای ناکرده ریجکتی مشید. چون ریجکتی ویزای توریستی شما روی ویزای پیوست شما هم اثر میذاره.

 • سلام روز بخیر مادر من ۵ ساله آلمانه و قبولی ۳ ساله داره هنوز کار نمیکنه درس میخونه و میخاد منو و خاهرمو دعوت کنه بیار پیش خودش آیا میشه و اینکه منو خاهرم تابعیت افغانستانو در ایران داریم آیا لازمه بریم افغانستان یا از ایرانم میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

 • سلام خسته نباشید
  مطلبتون خیلی مفید بود
  میخوام ویزای دانش آموزی بگیرم
  اگر از طرف اقوام ساکن آلمان دعوتنامه داشته باشم، بازم نیازی به دعوتنامه دانشگاه هست یا نه؟

 • سلام.
  من ۱۶ سالمه و قصد دارم به همراه مادرم برای ده روز به آلمان سفر کنم. پسر عموم اونجاست و میتونه دعوتنامه بده. سند ملکی به نام مادرم هست و شرایط مالی ذکر شده در این متن رو داریم، اما قبلا بخاطر نقص مدرک ریجکت شدیم. ۲ سال پیش حدودا. الان شانسی برای درخواست ویزای آلمان با دعوتنامه پسر عموم داریم؟ ضمنا من محصلم و مادرم بازنشسته

  • سلام؛ از چه بندی ریجکت شده بودید؟ باید شرایطتون بررسی بشه، در صورت تمایل با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام من برادارم و خواهرام تو المان پناهنده هستن ۵سال هست اگه برام دعوت نامه بفرستن میشه برم پناهنده اونجا بشم

  • سلام؛ ما در این زمینه اطلاعی نداریم. اما احتمالا چون خودشون پناهنده شدن احتمالش کمه دعوتنامه شون اعتبار داشته باشه.

 • سلام دوسته من پناهندگی المان رو داره وپنج سال است که ساکنه المان است واز نظر شغلی ومالی در شرایط خوبی است و هیچ کمکی از دولت المان دریافت نمیکنه اوقصددارد مادرش رابادعوتنامه به المان بیاورد و مادر درالمان درخواست پناهدگی بدهد (این دومین بار است ک مادرش به المان می اید) چه عواقبی برای دوسته من پیش می اید ؟ بعداز پناهندگی مادر در المان و برنگشتنش به ایران؟

 • سلام.من اقامت ۳ساله در آلمان دارم.باردار هستم.آیا میتوانم بخاطره زایمانم پدر و مادرم را به اینجا دعوت کنم؟ممنون

 • با سلام دو دوست هستیم که یکی ایرانی و یکی دیگر افغان مقیم ایرانه و برادرش تابعیت آلمان رو داره ۱_آیااون میتونه برای هر دوی ما دعوت نامه بفرسته؟
  ۲_آیا ما میتونیم اونجا مقیم بشیم وبرنگردیم؟. باسپاس ممنون میشم جواب بدید

  • سلام؛ بله میتونن اما شانس شما کمتر از دوستتون خواهد بود. میتونید اونجا پناهنده بشید اما به اعتبار شخصی که برای شما دعوتنامه فرستاده خدشه وارد میشه.

  • سلام خواهر من از طریق پیوستن به همسر المان زندگی میکنه و همسرشم از طریق پناهندگی رفته بودن الان خواهر من میتونه برای من و همسرم دعوت نامه بفرسته؟
   اگه اره میتونیم ما وقتی رفتیم برنگردیم؟
   چه مشکلی برای خواهرم پیش میاد؟
   واینکه چه شرایطی باید خواهرم داشته باشه برای دعوت نامه؟
   ما باید چه شرایطی ارائه بدیم برای رفتن؟

   • سلام؛ خواهرتون حتما باید اقامت دائم و یا شهروندی آلمان رو داشته باشن. البته همسرشون هم میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. البته داشتن دعوتنامه، به تنهایی تضمینی برای اخذ ویزای شما نیست و باید سایر شرایطتون هم بررسی بشه. در صورتی که برنگردید تا چند سال دیگه خواهرتون نمیتونن برای کسی دعوتنامه بفرستن. توصیه میکنم برای اطلاع از سایر شرایط اخذ ویزای ویزیتوری آلمان با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • باسلام وخسته نباشید
  من اتباع افغانی درایران هستم وکارت آمایش دارم و۱۸سال سن دارم وپسرخاله ام باخانواده اش مقیم آلمان هست آیاپسرخاله بنده می تونن برام دعوت نامه بفرستن وخرج سفرش چقدرمیشه لطفاراهنمایی کنید

  • سلام؛ بله میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. برای مخارج سفرتون هم تقریبا چیززی حدود ۵۰ میلیون تومان داشته باشید. البته ایشون هم میتونن حامی مالی شما در این سفر باشن.

 • با سلام ، بنده به همراه همسر و دو فرزندم قصد سفر توریستی یک ماهه در مرداد ماه به المان رو داریم ، برادر بنده در شهر بوخولت المان زندگی میکنن، ۳تا ملک بناممه و تو حساب هم در ۳ماهه اخیر ۱میلیاردی و خورده ای داشتم که اکنون حدود ۲۰۰میلیون دارم ، تا الان به ترکیه و ارمنستان هم سفر کرده ام ، شغلم هم ازاد هستش ؛ ایا شانسی برای دریافت ویزا هست؟ و اینکه از الان اقدام کنیم میتونیم مرداد تا شهریور رو در المان باشیم؟

  • سلام؛ اگر برادرتون شهروند آلمان هستند و برای شما دعوتنامه بفرستن، شانس زیادی برای گرفتن ویزا دارید. به ایشون بفرمایید که تارخ دعوتنامه رو برای سپتامبر بزنن. چون احتمالا از اواخر خرداد سایت ویزامتریک برای دادن وقت سفارت باز میشه. و ایتکه شغلتون چیه؟چون شغل آزاد برای سفارت باید قابل تعریف باشه.

  • سلام و خسته نباشید من میخوام برای ادامه زندگی و تحصیل به آلمان بروم از اتباع افعانستانی هستم و داییم ۱۶ سال میشه المان هست و اونجا دکترا مهندسی ساختمانی رو گرفته و مشعول کار هست جدیدا پاسپورت سیتزن آلمان هم بهش داده شده آیا اون میتونه حامی مالی من بشه و منو به آلمانه دعوت کنه ؟ چون من فعلا مجرد و در حال تحصیل هستم دارایی ندارم ولی من شنیده بودم که میگفتن کسی که میره اونجا واسه تحصیل زیر ۱۸ باشه دولت یک خانواده رو حامی مالی و مکانیش معرفی میکنه (تا زمان اتمام تحصیل ) آیا این قانون در آلمان هم صدق میکند یا خیر ؟ در ضمن من فعلا ۱۶ سال سن دارم و دارای گذرنامه معتبر از کشور زادگاهم (افعانستان ) هستم ٬ با سپاس از کمک شما !

   • سلام؛ درسته که اگه برید اونجا ،اونجا دولت ازتون حمایت میکنه. ولی برای رفتن به اونجا به شما ویزا نمیدن. مگه اینکه با خانواده اقدام کنین و داییتون براتون دعوتنامه بفرسته.

 • سلام
  بنده از دوستم که آلمانی هستن دعوت نامه خواهم داشت برای سپتامبر.
  گردش مالی هم تا ماهی ۳۵ میلیونه و مانده هم الان تا ۵۰ میلیون اما نزدیکهای وقت سفارت میتونم تا ۲۰۰ میلیون کنم.
  سفر هم تا به الان به ۱۲ کشور آسیای شرقی و آمریکای جنوبی داشتم و شینگن نداشتم .
  ۱۲ سال سابقه کار هم دارم.
  وضعیت من چطور هست؟ آیا نکته هست که باید انجام بدم برای بهتر شدن؟ قصد سفر سه ماه دارم.

  • سلام؛ سابقه سفری خوبی دارید، اما چون در سابقه سفری شما هیچ سفر شینگنی وجود نداره توصیه میکنم در قبل از اون یک سفر در قالب تور گروهی به حوزه شینگن داشته باشید. برای سه ماه هم که نمیتونید ویزا بگیرید. البته باید شرایطتون بررسی بشه. در صورت تمایل با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید. ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام؛ ببخشید من میخوام یه سفر انفرادی به آلمان داشته باشم. ۱۷سالمه و دایی ام اونجا هستش. درباره ی گردش مالی اش اطلاعات زیادی ندارم ولی عموی مادرم میتونه کار تمکن مالی ام رو درست کنه.میخواستم ببینم چقدر شانس ویزا رو دارم.

  • سلام؛ چطور میخوان تمکن شما رو درست کنن؟ البته شخص دیگه هم میتونن مخارج شما رو در سفر متقبل بشن. اما به خاطر شرایط سنیتون و اینکه سابقه سفری خوبی ندارید شانستون خیلی کمه.

 • سلام
  آیا میشود از ضمانتنامه بانکی شخص دیگری به جای تمکن مالی خودم استفاده کنم؟؟ چون در بعضی سایتها نوشته که میشه. سپاس فراوان بابت راهنماییتون

  • سلام؛ ضمانت نامه بانکی جدای از تمکن بانکی هست. ضمانت نامه بانکی، همونطور که از اسمش بر میاد ضمانت بازگشت شماست که در رهن آژانس گردشگری میمونه. اما تمکن مالی رو برای برای بر اومدن ازپس مخارج سفرتون ارائه بدید. البته برای هردو میتونید از حساب یکی از بستگان درجه یکتون استفاده کنید.

  • سلام و خسته نباشید من افغانستانی هستم و تنها مدرکم توی ایران نامه برای تحصیل کردنه و ۱۷سال سن دارم نامزدم ساکن آلمانه و الآن شهروند اونجا به حساب میاد اگه برام دعوتنامه بفرسته پاکستان من باید برم افغانستان و تذکره افغانی بگیرم چون متولد ایران هستم و بعد پاسپورت و بعد هم برم پاکستان؟ آیا راه ساده تری وجود نداره؟ ممنون میشم کمکم کنید

   • سلام؛ چرا پاکستان؟ دعوتنامه رو براتون بفرستن و شما از ایران اقدام کنید. البته به شرطی که مدارکتون رو در افغانستان به تایید وزارت امور خارجه افغانستان و یا سفارت آلمان برسونید.

 • سلام من با پاس وارد ایران شدم همسرم مقیم آلمانه آیا از ایران با وجود دعوت نامه میتونم ویزای آلمان وبگیرم

 • با سلام و خسته نباشی خدمت شما سوالی دارم که ممنون میشم جواب بدید
  من اتباع افغانی هستم مقیم ایران باجناقم مقیم آلمان هست وبرای ازدواج به ایران قصد سفر داره
  باتوجه به دعوتنامه ای که در دست داره شرایط بردن خانومش رو داره یا نه
  البته خانومش قراره با پاس به ایران مسافرت کنه آیا از ایران ویزای المان میتونه دریافت کنه
  خواهش میکنم جواب بدید

  • ویزای الحاق میتونید اقدام کنید اما باید تابعیت ایرانی داشته باشید. یا اینکه برای انگشت نگاری برگردید افغانستان.

 • باسلام؛ من ۵۰ میلیون سه ماهه در حساب دارم و گردش حسابم ماهانه حدود۴۰ میلیونه که چندروز آخر هر ماه توحسابم میاد و انتقال داده میشه. آیا با دعوتنامه کسی که ۳۵ساله آلمانه و من که ۲۱سالمه چقدر شانس دارم که ویزا توریستی بگیرم؟سابقه کاری هم دارم. باتشکر

  • سلام؛ شما شانس ویزا شدن رو دارید اما درآمدتون که ۴۰ میلیون تومنه با مانده حسابتون نمیخونه. پس بهتره مانده حسابتون رو افزایش بدید. و اینکه توصیه میکنم به خاطر شرایط سنیتون همراه با خانواده و در قالب تور گروهی اقدام کنید.

  • سلام من دوستم المانی هست و قصد دارد برای مادرم دعوت نامه بفرستد مادرم افغان است و در ایران زندگی میکند تمکن مالی هم دارد . ایا امکان موافقت باویزای او است؟ او تاالان سفرخارج از کشور نداشته است.

   • سلام، بله شانس دارن اما به خاطر اینکه دعوت کننده جزو بستگان درجه یک شما به حساب نمیان شانس ویزا شدن مادرتون خیلی بالا نیست.

 • سلام .دایی من در آلمان هست. اقامت وپاسبورت دارد میتواند برای من دعود نامه بفرستد. ممنون میشم اگر پاسخ دهید؟

 • با سلام
  من به یک کارگزاری سپردم برام ویزای آلمان بگیرد که قرار شده تمکن رو برام درست کنه و بقیه مدارک با خودم
  و اینکه یک نفر که دوتابعیتی آلمان میباشد و در ایران زندگی میکنه و دیگه قصد برگشت نداره در ازای پولی برام دعوتنامه بگیره
  البته گفته مبلغش رو بعد ویزا شدنت پرداخت کن
  دو سوال داشتم
  آیا با این شرایط اون آقا میتونه برای من دعوتنامه بگیره و اینکه چطور میتونم دعوتنامه رو استعلام کنم که نکنه یهو یه چیز تقلبی بهم بده؟
  و آیا تمکن میشه و میتونه برام درست کنه؟

  • سلام؛ تمکن مالی رو استعلام میگرن و در این صورت ویزاتون رد میشه. ولی اگر خودتون بتونین گردش حساب و تمکن داشته باشید با دعوتنامه شانس ویزاتون خیلی بالا میره. ولی در کل آلمان خوب ویزا نمیده.

 • سلام . من با همسرم میخام برای یک هفته برم به آلمان . یکی از دوستانم هم قرار برام دعوتنامه بفرسته . خواستم ببینم آیا به دلیل سفر همراه با همسر شانسی برای دریافت ویزا دارم ؟ موجودی حساب ۱۰۰ میلیون رو میتونم ارائه بدم و دوتا ملک هم به نامم هست . راهنماییم کنید ممنون میشم .
  و هم اینکه آیا تمکن مالی و سند برای همسرم هم الزامیه یا برای من باشه کافیه ؟ ممنون

  • سلام؛ برای کشور آلمان که خیلی سخت به ایرانی ها ویزا میده باید پرونده قویی داشته باشید. مانده حسابتون رو سعی کنید تا ۲۰۰ میلیون برسونید. اگر همسرتون شاغل هستن بد نیست یک ریزگردش و مانده حساب هم ایشون ارائه بدن. شرایط دعوت کننده شما هم خیلی مهمه، چون جزو اقوام درجه یکتون نیستن. سابقه سفرتون هم خیلی مهمه و باید سابقه سفری خوبی داشته باشید.

 • سلام وقتتون بخیر
  خواهرم در آلمان زندگی می‌کنه و ازدواج کرده الان پاسپورت موقت بهش دادن می‌تونه با همون پاسپورت موقت برای من و پسر ۳سالم دعوتنامه بفرسته؟؟؟؟؟

  • سلام؛ بله میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. اگر همسر ایشون آلمانی هسن بهتره که ایشون برای شما دعوتنامه بفرستن و قید کنن که من و همسرم قصد داریم برای خواهر خانمم دعوتنامه برستیم.

 • سلام؛ با توجه به شرایط موجود (کرونا) آیا کشور آلمان ویزا صادر میکند؟ من آلمان هستم میخواستم برای پدر و مادرم برای همین تابستان دعوت نامه بدم. آیا شانسی برای اخد ویزا دارند؟

   • در اول سایت قید کردید
    تعیین وقت ملاقات١٨٠ روز قبل از عزیمت
    پس تابستان شدنی نیست
    من هم خانوادگى أواخر جون أواسط جولای قصد سفر داریم!

    • سلام؛ میتونید تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفرتون اقدام کنید. اما این به معنی الزام برای اقدام قبل نیست. شما تا یک ماه قبل از تاریخ سفرتون هم میتونید اقدام کنید اما ممکنه تا موعد سفرتون، وقت سفارت به شما داده نشه.

 • ببخشید
  نوشتین که باید وکالت داشته باشم (از طرف کی باید وکالت داشته باشم)ببخشید متوجه منظورتون نشدم
  اخه بچه ام ۳ساله است.

 • ببخشید برای گرفتن پاس چند روز پیش بهم نوبت دادن یکی از بستگان فرستادم ولی چون وکالت نداشت بهش تحویل ندادن. مهلت من گذشته؛ باید چکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید.

 • درود من ۲۲ سال دارم و مدرک لیسانس تربیت بدنی رو امسال میگیرم و مدرک b1 آموزشگاهی دارم و علاوه بر این ها بنده ۱۲ دوره قهرمان کشور و ‌دارای ۲ مدال طلای آسیا و ۲ نقره و ۲ برنز جهانی در مسابقات المپیک هنرهای رزمی کره جنوبی رو دارم و میتونم نمایندگی یه ورزش برای آلمان برای خودم بگیرم و علاوه بر این ها بنده دارای مربیگری ورزشی هم هستم ولی سربازی نرفتم میخواستم بدونم بهترین راه برای رفتن به آلمان برای من چیه؟

 • باسلام و وقت بخیر؛ برای تحویل گرفتن پاس آلمانی(برای بچه) از سفارت چه مدارکی باید به همراه داشته باشم که بتوانم پاس تحویل بگیرم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام؛ یکی از بستگان در آلمان بعلت مشکل تنفسی بستری گردیده و بیمه مسافرتی هم بدلیل تشخیص بیماری مزمن هزینه پرداخت نمیکند.بیمار ولی هنوز در بیمارستان آلمان تحت درمان میباشد و پولی هم برای پرداخت ندارد.هزینه بیمارستان در این حالت برعهده چه کسی و چگونه میباشد.دعوتنامه بیمار بصورت غیر رسمی و بازدید فرزند بوده است.

 • سلام
  سنم ۲۱ کارت معافیت سربازی دارم مدرک تحصیلی دارم ،میخوام ویزای المان رو تهیه کنم و از المان ب عنوان پناهنده برنگردم
  لطفا راهنماییم کنید،ممنونم

 • سلام خسته نباشید
  خواهرم ۱/۵ ساله که برای تحصیل المان هستش و ایشون میخواد دعوت نامه برای من بفرسته، با توجه به اینکه من ۲۸ سالمه و تا حالا برای ویزای شنگن اقدام نکردم، ۳ ساله تو صرافی کار میکنم و بیمه تامین اجتماعیم هستم، گردش مالیه خوبی دارم تمکن مالی رو هم میتونم اوکیش کنم، به نظرتون با توجه به مجرد بودنم و دعوتنامه ممکنه ریجکت شم؟؟
  و‌نکته بعدی تمکن مالی بالای چقد خوب هستش؟؟

  • سلام
   نداشتن سابقه سفر و پایین بودن سنتون ممکنه برای شما مشکل ساز بشه، بهتر بود قبلش با یک ویزای گروهی در قالب یک تور گروهی اروپا شروع میکردید. از طرفی چون دعوتنامه دارید، شانستون برای ویزا شدن خیلی هم کم نیست. حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن ۵۰ میلیون تومان هست، اما من توصیه میکنم که تمکن مالیتون کمی بیشتر باشه و مهمتر از همه اینکه یک برنامه سفری خوب در قالب یک کاورلتر بنویسید. اینکه چند روز اونجا هستید؟ کجا اقامت دارید؟ قصدتون چیه؟ کجاها تشریف میبرید؟ و ….، حتی بلیط برگشتتون رو هم ارائه بدید. وابستگی های مالی و خانوادگی تون رو هم کامل توضیح بدید تا شک افسر سفارت مبنی بر احتمال اعلام پناهندگی رو کم کنید.

 • سلام
  برای اخذ ویزای تورسیتی آلمان اگر فقط دعوت نامه ی معتبر داشته باشم که تمام هزینه ها رو ساپورت کنه
  شانس صدور ویزام چقدره
  تمکن مالی فعلا نمی تونم ارائه بدم.

  • سلام
   در صورتی که اعتبار دعوت کننده خوب باشه، یعنی تمکن و حساب های مالی ایشون خوب باشه شانس ویزا شدن دارید. اما به شرطی که هم اطلاعات تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید و هم اطلاعات هویتی و تمکن مالی ایشون رو ارائه بدید. دعوتنامه ایشون هم بهتره محضری باشه.

  • سلام ما در زمینه ویزای کاری شینگن کار نمی‌کنیم. اما میتونید از سایت سفارت آلمان مدارک لازم برای ویزای کار آلمان رو پیدا کنید.

 • سلام من برای ویزای توریستی المان میخام درخاست بدم البته به صورت انفرادی نه با تور.
  سوال بنده این است که سند ملکی که به سفارت ارائه میدیم .اگر ویزا بشیم وبه المان برسیم
  و بعد درخاست پناهندگی بدیم ایا اون سند ملک توسط سفارت مصادره میشه؟

 • سلام خسته نباشید یکی از دوستای خانوادگی ما تو شهر اشتوتگارت المان زندگی میکنه بهترین کاری که اون میتونه واسه اخذ ویزا یا هر چی که میتونه کمک کنه بهم اون چیه؟؟

  • سلام
   میتونن برای شما دعوتنامه ارسال کنن. البته اعتبار دعوتنامه به اعتبار شخص دعوت کننده در کشور آلمان و همچنین نسبت ایشون با شما بستگی داره.

 • سلام من برای ویزای توریستی المان میخام درخاست بدم البته به صورت انفرادی نه با تور.
  سوال بنده این است که سند ملکی که به سفارت ارائه میدیم .اگر ویزا بشیم وبه المان برسیم
  و بعد درخواست پناهندگی بدیم ایا اون سند ملک توسط سفارت مصادره میشه؟

 • سلام خسته نباشید
  خواهرم ۱/۵ ساله که برای تحصیل المان هستش و ایشون میخواد دعوت نامه برای من بفرسته، با توجه به اینکه من ۲۸ سالمه و تا حالا برای ویزای شنگن اقدام نکردم، ۳ ساله تو صرافی کار میکنم و بیمه تامین اجتماعیم هستم، گردش مالیه خوبی دارم تمکن مالی رو هم میتونم اوکیش کنم، به نظرتون با توجه به مجرد بودنم و دعوتنامه ممکنه ریجکت بشم؟؟
  و‌نکته بعدی تمکن مالی بالای چقد خوب هستش؟؟

 • سلام ایا میشه بجای رزرو هتل در المان هاستل رزرو کرد و در نامه توضیح داد که به چه علت است ؟ویا اصلا هتل و هاستل رزرو نکرد ولی در نامه توضیح داده شود؟

  • سلام
   ایرادی نداره اگر هاستل رزرو کنید و توضیح بدید. اما توصیه نمیکنم که بدون ارائه رزرو هتل یا هاستل اقدام کنید.

   • سلام من ی ریجکتی از ایتالیا یک ماه پیش داشتم میشه با دعوتنامه توریستی ک دو ماه دیکه برام از المان میاد برم من داداشم پنج سالی میشه المانه و اقامت داره.در ضمن شش ماه پیش ی دعوتنامه توریستی برای نامزدش فرستاد و الان اونجاس و پروندشم بازه ممنون میشم راهنمایم کنید

  • سلام
   بله مهمه اما ارزشش بستگی به شرایطتون داره. به طور مثال هرچه ریسک پناهندگی شما بیشتر باشه ارزش ملک باید بیشتر باشه.

 • عذر میخوام فکرکنم سوالم را درست نپرسیدم من الان آلمان هستم سه ماه هست که المانم از طریق ویزای جستجوی کار رفتم هنوز موفق به پیدا کردن کار نشدم در این ماه چند مصاحبه کاری با کارفرما ها داشتم که متاسفانه بدلیل مشکل کرونا و قرنطینه همه لغو شدند میخواستم بپرسم با توجه به اینکه مهلت ویزای من ۶ ماه است اگر این وضعیت تا چند ماه دیگر ادامه داشته باشد و ۶ماه من تمام شود چه اتفاقی می افتد؟ باید برگردم؟

 • سلام بعد از پایان کرونا کدام کشور ها شرایط ویزای توریستی انفرادی اسون تری دارند؟منضورم کشورهای خوب برای اقامت دائم است.

  • سلام
   این بیشتر یه پیشگوییه. در حال حاضر بدون داشتن دعوتنامه یا سابقه سفر به شینگن، اخذ ویزای انفرادی شینگن تقریبا غیر ممکنه. اما برای آگاهی بیشتر از این موضوع، مطلب راحت ترین کشور شینگن رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام من مدارک ام رو تحویل سفارت المان دادم الان تقریبا ۸ ماهی میشه حتی ۳۳۰ یورو هم پرداخت کردم ولی هیچ جوابی ندادن .الان میخام مدارک ام رو پس بگیرم ب پاسپورتم نیاز دارم چطور این کارو بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   با این شرایط چیزی مشخص نیست. اما حدودا برای یک ماه تا چهل روز بعد قرار ملاقات برای شما در دسترس خواهد بود.

 • با سلام
  خواستم بدونم بنده که چندین بار به حوزه شنگن ورود و خروج داشتم ایا برای اقدام به گرفتن ویزای توریستی المان بدون هیچ دعوتنامه ای موفق خواهم بود یا خیر در ضمن از وضعییت حساب بانکی خوبی هم برخوردارم

  • سلام
   اگر دو یا چند ویزای شینگن قبلی داشته باشید بله امکانش هست. اما سایر شرایطتون هم باید بررسی بشه. برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام من تقریبا دو ماهی میشه که مدارکمو برای پیوست به همسر تحویل دادم و گفتن یک ماه طول میکشه تا مدارکم به المان فرستاده بشه و اگر از المان همسرم پیگیری کنه و تایید کنن ویزام زودتر از سه ماه که وقت اصلی خود سفارت هست اماده میشه اما من سوالم اینه که دقیقا چه مدت طول میکشه تا مدارک به المان فرستاده بشه و چه مدت طول میکشه ویزا صادر بشه
  ممنونم

  • سلام
   بله میتونید ارائه بدید و در مورد وابستگی های عاطفی و مالی خودتون در ایران و احیانا توضیحاتی در مورد مدارکی که احتیاج به توضیح دارن رو در اون ذکر کنید.

 • با سلام من خواهر ناتنی دارم المانه خودم ۱۹ سالمه دعوتنامه برام بفرسته من برم اونجا، از اونجا میتونم برای گرفتن ویزای داعمی اقدام کنم یا قانون نمیزاره، یا باید برای ویزای داعم از طریق پناهندگی اقدام کنم لطفا جواب بدید ممنون

 • سلام و درود.
  من ۳۰میلیون تمکن مالی و دعوتنامه همراه با حمایت مالی دارم.سنم بیست ویک ساله. و دوسال سابقه کاری دارم.
  ایا میتونم برای ویزای توریستی المان اقدام کنم؟

  • سلام
   دعوتنامه شما از طرف چه کسی هست؟ اعتبار ایشون به چه صورته؟ با این شرایط سنی و تمکن مالی یکم سخت میشه شرایطتون. پیشنهاد میکنم با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • ببخشید مگه در هنگام مراجعه به ویزامتریک توسط افسر مصاحبه کننده پرسش و پاسخ صورت نمیگیره .(مثلا هدف از سفرتون چیه؟)

   • سلام من ده هند زندگی میکنم من یک دوست ترکی دارم که پاسپورت المانی دارد او میتواند که مرا دعوت کند به المان و یک سوال دیگه یک نفر چند نفر را دعوت کرده میتانه اگر به سوالم پاسخ بتی ممنون میشم

    • سلام؛ بله ایشون میتونن شما رو دعوت کنن. البته اگر شما خودتون اقامت هند رو نداشته باشید، باید برگردید ایران و انگشت نگاری بشید. فرستادن دعوتنامه محدودیتی نداره. اما اینکه اون دعوتنامه چقدر معتبر باشه به اعتبار اون فرد در آلمان بستگی داره.

 • سلام. من برای اول اردیبهشت وقت سفارت آلمان دارم و میخام برای اول خرداد سفر کنم. تغییری تو وقتا به وجود نیومده؟ به نظرتون میرسم به سفرم؟

  • سلام
   کارهاتون رو ویزامتریک انجام میده . تا اون موقع هم سفرات آلمان باز میشه. ان‌شاالله میرسید به سفرتون

  • سلام
   شما در مراجعه به ویزامتریک مصاحبه ندارید، مگر اینکه بعد از مراجعه با شما تماس گرفته بشه برای ادای پاره ای از توضیحات از شما دعوت بشه که به سفارت برید. اون هم بستگی به افسر مصاحبه کننده داره. ممکنه یک روز حاش خوب باشه یا بد.

 • سلام وقت به خیر من میخوام برای ویزا تحصیلی المان اقدام کنم.و امسال اربعین به عراق سفر کردم .میخواستم بدونم که ایا مشکلی برای گرفتن ویزا ایجاد میکنه؟

 • سلام خسته نباشید من برای ۱۰ فروردین وقت سفارتم بود و تاریخ درخواستم برای ویزا ۱۱.۵.۲۰۲۰ بود و روی دعوت نامه هم این تاریخ نوشته فقط و تاریخ دیگری روی کاغذ پیدا نکردم که این تاریخ محدود بکنه این دعوت نامه ها میدونید چقدر اعتبار دارن یعنی تا کی میتونی بعد اون ۱۱ سفر کنم

  • سلام
   فعلا که سفارت تا واسط فروردین بسته ست. البته ویزامتریک باز هست و کارهاتون رو انجام میده، اما جواب ویزا به تعوق میوفته. ای کاش زودتر اقدام میکردید. اگردر دعوتنامه تاریخی قید نمیشد تا ۶ ماه اعتبار داشت. اما شاید بهتر باشه مجددا دعوتنامه بفرستن براتون.

 • سلام خسته نباشید. من ۱۶ سالمه و میخوام برای ویزای دانش اموزی اقدام کنم .
  کاملا به زبان آلمانی و انگلیسی مسلط هستم . و تمام معدل هام ۲۰ بوده. پدرم به عنوان همراه قراره باهام بیاد و ویزای همراه دانش آموز بگیره.میخوام توی مدارس دولتی المان درس بخونم. سند ی ماشین ۵۰۰ ملیونی به اسم پدرمه و ی خونه به ارزش تقریبا ۳۰۰ ملیون. اما گردش حسابش خیلیییی کمه چون حقوقش ماهی ۳ ملیونه فقط. آیا سند خونه و ماشینمون کافی هست؟

  • سلام
   وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی یک سال دیگه هست و در این یک سال زمان دارید تا گردش حسابتون رو افزایش بدید. ۳۰۰ میلیون رو به یک حساب دیگه انتقال بدید (ترجیحا حسابی که بتونید از اون سود بگیرید) بعد خورد خورد، مبالغ ۲ تومن ۳ تومن رو به رو به همین حسابی که حقوق پدرتون به اون واریز میشه انتقال بدید. با این کار گردش حساب شما خوب میشه. بعد از اینکه خودتون ویزا گرفتید و رفتید پدرتون برای ویزا اقدام کنن.

 • سلام
  من دیروز ویزا شدم اما تاریخ شروع ویزام همون دیروز بود تا ۱۴ روز دیگه

  الان تمام مرز ها بستست و هیچ پروازی انجام نمیشه و عملا ویزای من به درد نمیخوره درخواستم بیزینس بوده ۳ ماهه

  میخواستم بدونم باید چه کنم ؟
  با سفارت برای تمدید وقت مکاتبه کنم ؟
  اگر نرم و بعد از بحران دوباره اپلای کنم ممکنه محروم شم ؟

  ممنونم

  • سلام
   متاسفانه فقط شما نیستید و خیلی‌ها اتفاق افتاده و باید دوباره اقدام کنید. نه مشکلی نیست اگر در کاورلتر این مساله رو ذکر کنید.

 • من و خانمم با پسردوساله ام درتاریخ سی ژانویه رفتیم ویزامتریک ولی هنوز جواب نیومد من خودم ۲۲۰ میلیون پول ت حسابم هست با تمکن مالی سند خونه به اسم خودم مدارک شغل ماهی ۸م تومان بیمه نامه همچنین خانمم ۳۰۰م پول تو حساب تمکن مالی سند خونه به اسم خودش مدارک شغلی ماهی ۶م تومان بیمه نامه و بقیه مدارک لازم برای ویزا سفری هم نداشتیم با این احوال بیماری بوجود آمده که میگن همه ریجکت میشن میخواستم ببینم به نظرتان ماهم ریجکت میشیم باتشکر

  • سلام
   در مورد کرونا که باید بگم بررسی پرونده و ریجکت شدن یا نشدن هیچ ارتباطی به این موضوع نداره، ممکنه بررسی پرونده ها به تاخیر بیفته، اما انطور نیست که به خاطر کرونا شما رو ریجکت کنن.
   در مورد پرونده تون هم که باید بگم اگر قبلا سفری به حوزه شینگن نداشتید، شانستون خیلی کمه.

 • با سلام.ازطرف برادرم دعوتنامه رسمی برای مادرم فرستاده شده.مادرم هم حقوق بازنشستگی دریافت میکنه.آیا نیازی به ارائه تمکن مالی هست؟

  • سلام
   برادرتون میتونن ایشون رو ساپورت مالی کنن، در این صورت باید تمکن مالی و مدارک شغلی و اطلاعات مربوط به محل زندگیشون رو ارائه بدن. اما بهتره که خودشون هم یک تمکن مالی حداقل ۵۰ میلیونی ارائه بدن.

  • سلام
   خیر، تغییری در شرایط اعطای ویزا پیش نیومده، فقط ممکنه فرآیند بررسی پرونده ها کمی بیشتر طول بکشه.

   • سلام
    من و همسر و دخترم, ٢٨ روز سفر به المان داشتیم و دوقلو پسر دارم که در حال حاضر میخواهم به همراه این دو تابستان به المان بروم و همسر و دخترم در ایران میمانند,ایا بازهم احتیاج به دعوتنامه دارم با توجه به اینکه ویزای قبلی مربوط به سال ٩٨ بوده و همسر و دخترم در ایران میمانند و پسرها١١ سال دارند??

    • سلام
     خیر احتیاجی نیست. اما شانس شما با داشتن دعوتنامه بیشتره. چون اصولا آلمان بی‌دلیل پذیرای مسافر نیست و خیلی بدون دعوتنامه ویزا نمیده.

 • و اینکه میتونم دعوتنامه به دوستانم بفرستم یا فقط باید به افراد درجه یک خانواده فرستاد؟ و چه مدت میتونن بمونن اونجا با دعوتنامه؟ ۳ ماه یا ۶ ماه؟

 • سلام خسته نباشید من تماس گرفتم ولی متاسفانه موفق نشدم با کارشناسان شما صحبت کنم میخواستم بگم ک من دعوتنامه از آلمان از طرف نامزدم دارم ک تمام مخارج منو ب عهده گرفته گردش مالی هم نیاز هست ک ارائه بدم یا نه
  چون گردش مالی من مبلغ بالا نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام خسته نباشی
   امروز ۷اسفند ۹۸ است ودر دعوتنامه من ۱۳فروردین نوشته شده ولی متاسفانه هنوز پاسپورتم نیومده بنظرتون میتونم سرموقع نوبت بگیرم و برای مصاحبه به سفارت برم.
   آیا بدون پاسپورت میشه ب سفارت رفت و تقاضای تغییر تاریخ دعوتنامه کرد؟

   • سلام
    خیر امکانش نیست. و نزدیکترین وقتی که برای سفارت آلمان میتونید بگیرید برای اواخر فروردین هست، توصیه میکنم بفرمایید دوباره براتون دعوتنامه بفرستن.

    • سلام مگه دعوتنامه ۶ماه اعتبارنداره زمان صدور دعوتنامه ۲فوریه است
     اگه ۶ماه اعتبارداشته باشه ک نیاز نیست دوباره بفرسته با همون میتونم برم سفارت درسته،؟
     الان بخاطر کرونا پاسپورتم ب تعویق افتاده و نمیاد سفارت آلمان هم بسته س بخاطر کرونا

     • سلام
      در دعوتنامه شما تاریخ سفرتون ذکر نشده؟ احتمالا بتونید با همون دعوتنامه هم اقدام کنید. اما اگر دعوتنامه تون رو ببینیم بهتر میتونیم نظر بدیم. در مورد کرونا هم که شما با سفارت کاری ندارید. شما باید به ویزامتریک مراجعه کنید و ویزامتریک هم که در حال حاضر بازه.

     • سلام وقت بخیر من درحال حاضر با ویزای جستجوی کار آلمان هستم ولی متاسفانه بدلیل مشکی کرونا تمامی مصاحبه های کاری لغو شدند اگر این بحران ادامه دار باشد بعد از گذشت ۶ ماه چه اتفاقی می افتد؟

      • سلام
       بله متاسفانه وقت های مصاحبه لغو شده. اگر شما هم وقت مصاحبه شما هم در این بازه بوده و لغو شده نگران نباشید. از ۱۳ اردیبهشت ماه مجددا از طرف سفارت با شما تماس میگرن تا وقت مصاحبه جدیدی تعیین کنید.

  • سلام
   مجددا تماس بگیرید.
   خودتون هم هم باید گردش و تمکن مالی ارائه بدید. هرچند که پایین باشه. مدارک تمکن مالی ایشون رو هم ارائه بدید.

 • سلام منو پدرم داریم به آلمان می‌رویم و پدرم اونجا میخوان کار کنن چون مدرک دانشگاهی معتبر هم دارند ۵۱ سالشون است و منم میخوام دانشگاه درس بخونم ولی مادرم ایران میمونه.. چطور میتونم در طول تحصیل مادرمو ببینم حالا یا خودم برم ایران یا مادرم بیاد آلمان چون خیلی برام مهمه که بتونم مادرمو ببینم

   • من شنیده بودم دعوت نامه وقتی میشه فرستاد که اقامت دائم اونجا رو داشته باشی مگر دانشجو میتونه دعوت نامه بفرسته؟ یا حداقل نامه دانشگاه بگیرم که ثابت کنم اونجا درس میخونم و میخوام افراد درجه یکمو ببینم

 • سلام دوباره
  مدت اقامت(واچر هتل)که میخاهیم برای سفارت ارائه بدیم یک هفته کافیه یا هرچی بیشتر باشه بهتره؟

 • سلام من در بورس فعالیت میکنم میتونم گواهی دارا بودن سهم رو برای سفارت المان ارائه بدم؟البته الان هیچ سهمی ندارم ایا پرینت تاریخچه معاملات میتونه کمک کنه؟

  • سلام
   باید بتونید گواهی گردش حساب و مانده حساب رو از کارگزاری بگیرید. اما اگر سهمی ندارید که نمیتونید مانده تمکن رو ارائه بدید.

 • سلام. من و همسرم بدون سابقه شنگن ولی با چندتا سفر به ترکیه و ارمنستان و تایلند و … حدود ۱ ماه پیش با دعوتنامه از ۱ دوست در آلمان و تمکن همسرم ۳۰۰ میلیون و تمکن خودم ۱۵۰ میلیون درخواست ویزای توریستی کردیم. در ضمن همسرم جواز کسب گذاشته و سند خونه… اینکه فرزند نداریم و هردو میخوایم بریم سفر آلمان امکانش هست ویزا بگیریم؟

  • سلام
   اگر دعوتنامه قوی و معتبری از شخصی که اونجا مدارک شغلی و مالی خوبی داره، بله امکانش هست.

 • با سلام
  من با دعوتنامه که تمام هزینه منو گردن گرفته بود فرستنده و جواز کسب و تمکن مالی ۳۵۰‌میلیون و گردش حساب ۲۰ میلیون در ماه و سند مالکیت و کارت های صلاحیت شغلم رد شدم و دلیلش و گفتن متقبل نشدن هزینه فرستنده دعوتنامه است در صورتی که همه چی رو گردن گرفته بود و امضا زده بود . واقعا چی کم داشتم که رد شدم؟؟؟ کاری میشه کرد یا تمومه ماجرا؟

  • سلام
   باید پرونده شما بررسی بشه تا ببینیم چقدر شانس دارید. بهتره برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

   • سلام من یه دختر ۱۷ سالم و تصمیم دارم برای تحصیل به یک دانشگاه در المان بروم و در انجا فامیل هم داریم که فامیلهای درجه یک مادرم هستند و انها تمام شرایط را میپذیرند و هزینه تحصیل را به عهده میگیرند و تمکن مالی ۲۰میلیون تومانی دارم و گردش حساب بسیار کمی دارم امکان داره که به من ویزا بدن برای تحصیل؟

    • سلام
     باید اول وقت سفارت بگیرید که یکسال طول میکشه. بعد برای پذیرش اقدام کنید و هزینشو پرداخت کنید. بعد طبق وقت سفارت که به شما داده شده مدارک تحصیلی و پذیرش و رسید پرداختی خودتونو به همراه مدارک شغلی و مالی کسی که اینجا قراره شمارو تامین مالی کنن میبرین سفارت تا ویزا بهتون بدن. میتونید از فامیل نزدیک در آلمانم هم مدرکی ارائه بدید که اونجا هزینه‌های شما رو به عهده میگیرن.

 • با سلام
  بنده ویزای مولتی آلمان دارم، همسرم بدون سابقه قبلی ویزا میخواد اقدام کنه برای ویزا، تمکن ۱۵۰ تومان و ارایه سابقه بیمه و گواهی اشتغال به کار پرستاری و اینکه میخوان برا خرداد ویزای توریستی درخواست بدن. امکان ویزا شدن هست؟

 • سلام
  من چطور می تونم برای خواهرم در ایران ویزا بگیرم برای سفر بیاد آلمان عمل سختی رو پشت سر گذاشته من خودم پیوست به همسر اومدم اما شرایط دادن دعوتنامه رو ندارم آیا راه دیگه ایی هست مثلا از طریق پرونده پزشکی

  • سلام
   همسرتون میتوننن برای ایشون دعوتنامه بفرستن. با مدارک پزسکی معتبر و مکاتبه با پزشکی در آلمان هم میتونید این کار رو انجام بدید.

 • با سلام
  من ۴۹ساله هستم بازنشسته.ولی بصورت پاره وقت مشغول هستم.دارای دوفرزند و همسر.از یک دوست آلمانی که استاد دانشگاه هستن دعوتنانه دارم.تمکن مالی و ملک هم به نامم هست.مولتی پل کاناداهم دارم .میخام یک هفته آلمان باشم بعد به کانادا برم.به نظرتون شانس برای ویزا دارم

  • سلام
   بله شما شانس گرفتن ویزای آلمان رو دارید. توصیه میکنم برای بررسی شرایط و راهنمایی بیشتر با ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • آیا هر کسی درخواست ویزای شینگن دارد ، باید هزینه هماهنگی ویزامتریک ( به صورت نقدی ) ۲۴/۵ یورو را پرداخت کند؟
  علت این پرداخت چیست؟ و آیا برای همه اجباری است؟

 • سلام ببخشیدخواهرم دامادمان درالمان زندگی میکنندسومین بچه شون داره به دنیامیادمیخوادازطریق دوست المانی خودشون برای من و مادرم دعوتنامه بفرسته خداروشکرهم خونه داریم هم فیش حقوقی هم پول کافی قدرشناس داریم

 • سلام پدرم ۱۰ سال پیش ویزای شینگن داشتن و سفر کردن به چند کشور و الان میشه با ویزای توریستی برن آلمان؟ چون دوستشون اونما اقامت دارن و رستوران دارن تمکن مالی رسید بانکی و برگه شغلی میتونن اوکی کنن و سنشون هم ۵۱ ساله هستن امکانش چقدره؟

  • سلام
   ویزای شینگن قبلی که باید بگم جزو سابقه سفرشون به حساب نمیاد، اما بد نیست ارائه بدن، اما با داشتن دعوتنامه معتبر و خوب بودن سایر شرایطشون، شانس گرفتن ویزا رو دارن.
   برای راهنمایی بیشتر با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • با سلام و تشکر بابت راهنمایی های خوب شما
  من‌۲۲ دی ماه رفتم‌ویزا متریک و مدارکم که شامل دعوتنامه و تمکن مالی ۳۰۰ میلیون‌ و گردش حساب خوب و جواز کسب و گواهی های اشتغال کارم و سند مالکیت اینارو که داشتم تحویل دادم . اما هنوز جوابم نیومده . میخاستم‌بگم چجوری به من خبر مثبت یا منفی رو میدن .یا باید خودم پیگیر باشم. و آیا دیر نشده یخورده؟

  • سلام
   نه مشکلی نیست، گاهی در روند بررسی برخی از پرونده ها پیش میاد، اما خودتون هم میتونید از طریق سایت ویزامتریک پیگیری کنید ببنید درخواستتون در چه وضعیتی قرار داره.

  • سلام
   منم دقیقا ۲۲ دی مصاحبه بودم و ویزای نمایشگاهی اقدام کردم ولی هنوز جوابی نیومده. تاریخ سفر شما کیه؟

 • سلام. من ۴ویزا شینگن از فرانسه دارم آخری برای همین یکماه پیش بود. می خواستم بپرسم برای گرفتن ویزا شینگن از آلمان چقدر شانس هست؟ چراکه سفارت آلمان ویزا توریستی نمیده. و دوم اینکه ویزا بیومتریک آلمان به چه صورته؟ شانس ویزا شدنش چقدره؟ ممنونم

  • سلام
   شما با این سابقه سفری خوبی که دارید، برای گرفتن ویزای آلمان هم شانس دارید، اما باید شرایط سنجی بشید. به همین منظور توصیه میکنم با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   در مورد ویزا بیومتریک هم درست متوجه منظورتون نشدم. اگر منظورتون ثبت اطلاعات بیومتریک برای اخذ ویزای آلمان هست که از طریق دفتر ویزامتریک در تهران انجام میشه.

 • سلام من ۲۹ سالمه پاسپورت معتبر دارم-۳ دانگ اپارتمان دارم-۲۰۰میلیون تمکن مالی دارم-گردش حساب خوب دارم-دعوتنامه ندارم-سابقه سفر ندارم-سابقه بیمه ندارم، جواز کسب هم دارم. میخام برای ویزایی توریستی المان درخواست بدم. به نظرتون چقدر شانس دارم برای گرفتن ویزا…..؟

  • سلام، برای ویزای انفرادی آلمان که باید بگم تقریبا هیچ شانسی ندارید، بهتره در قالب تور گروهی و برای کشور دیگری مثل ایتالیا، مجارستان و سوئیس اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشید من اتباع خارجی هستم در ایران زندگی میکنم
  کارت آمایش دارم
  و نامزدم در آلمان اقامت داره و برا دعوتنامه به عنوان مهمان فرستاده و مخارج من رو بعهده گرفته درخواست پاسپورت دادم ولی هنوز نیومده میخواستم بدونم چقد شانس دریافت ویزا رو دارم
  باتشکر

  • سلام، پاسپورتتون رو دریافت کنید شانس گرفتن ویزا رو دارید. باید شرایط سنجی بشید.
   با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

   • سلام، من دعوت نامه از انجمن مذهبی آلمان دارم، از. ۲۳ آپریل. تا ۲۴ مایو. ۲۰۲۰ میلادی یعنی یکماه، من اگر اقدام کنم میشه سر وقت. سفارت ویزه بدهد، شما میتونی وقت مصاحبه ذور معین بکنید تا سفارت بذودی ویزه بدهد. والسلام

   • سلام خسته نباشید من تماس گرفتم ولی متاسفانه موفق نشدم با کارشناسان شما صحبت کنم میخواستم بگم ک گردش مالی هم نیاز هست ک ارائه بدم یا نه
    چون گردش مالی من مبلغ بالا نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

    • سلام
     چرا نتونستید صحبت کنید، اگر امکانش هست در ساعات اداری ۹ صبح تا ۵ عصر تماس بگیرید و با سرکار خانم بشکار صحبت کنید.
     اما در مورد گردش حساب، بله لازمه و باید حتما ارائه بدید. اینکه مبالغ کم باشه ایرادی نداره.

 • سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون
  از زمان درخاست وقت ملاقات در سایت ویزامتریک حدودا چند روز بعد وقت ملاقات تایین میگردد؟

 • سلام من ویزای پیوست گرفتم و الان در المان هستم و برای اقامت هم اقدام کردم ولی متاسفانه حال مادر همسرم به گونه ای شده که باید به ایران برگردم ویزام تا تاریخ ۱۴ .۳ .۲۰۲۰ اعتبار دارد ایا من میتوانم به ایران سفر کنم و قبل از اتمام ویزام مجدد برگردم به المان؟

 • سلام خسته نباشید
  ایا سوابق بیمه سلامت همگانی و یا بیمه عمر رو میتونیم بگیریم و اراعه بدیم برای سفارت المان؟

 • افسرانی که در سفارت المان در تهران هستند. المانی هستند یا ایرانی؟میخام ببینم تا چه حد میشه بهشون اعتماد کرد.

 • سلام مبلغ پولی که باید در حساب بمونه برای گواهی تمکن مالی چند روز باید در حساب باشه؟ایا از دو حساب گواهی تمکن مالی میشه اراعه داد؟

 • سلام
  ما برای اولین بار میخواهیم ویزای توریستی برای آلمان بگیریم، حضوری امکان دادن مدارک هست؟ اگه ادرستون خیابان شهید بهشتیه پس چرا آژانس نهال گشت کرج هستش… بعد ویزامتریک هم آژانس جداست؟
  واقعا گیج کننده ست ساییتون
  میشه راهنمایی بفرمایید

  • سلام
   خیر ویزامتریک یک شرکت بین‌المللی خدمات ویزاست که نمایندگی ارائه خدمات کنسولگری سفارت آلمان رو در سراسر دنیا بر عهده داره.

 • سلام من ۳۰ سالمه پاسپورت معتبر دارم.جواز کسب دارم.تمکن مالی بالای ۱۶۰ ملیون تومن دارم.تعداد تراکنش هامم خوبه.ولی سند ملکی ندارم دعوت نامه هم ندارم .ومیخام برای ویزایی المان اقدام کنم .ایا شدنی هست؟اینکه به جای سند ملکی تمکن مالی بالاتری ارائه بدم هست؟

  • بهتره که برای آلمان اقدام نکنید، همچنین حتما در قالب تور گروهی ثبت نام کنید تا شانسی برای گرفت ویزا داشته باشید. شرایط تمکن مالیتون خوبه، اما شرایط سابقه سفرتون ممکنه خوب نباشه.

 • سلام،من میخام برم آلمان برای کار اما کسی رو اونجا ندارم چکار باید کنم نمیخام پناهنده بشم میخام برم واقعا برای کار

  • سلام
   متاسفانه ما در زمینه ویزای کاری شینگن فعالیت نداریم.
   با ویزای توریستی هم شما حق کار کردن رو ندارید، حتما باید ویزای کاری بگیرید.

 • بنام خدا
  با سلام من در اواخر آذر ماه سال ۹۸ به دفتر ویزا متریک مراجعه کردم جهت اخذ ویزای شینگن از سفارت آلمان ،نظر به اینکه بنده به تنهایی در سال ۹۴ به کشور آلمان رفته بودم (با دعوتنامه) اماامسال درخواست ویزا برای تمامی اعضای خانواده ام را دادم که دفتر ویزا متریک با نظم وبرنامه خوبی که داشتند با توجه به اینکه با تعطیلات کریسمس هم مواجه بودیم ۳۵ روز جواب ویزای من همراه با خانواده ام با پست به درب منزل آورده شدو به همه اعضاء ویزا داده شد جا دارد از تمامی کارکنان دلسوز و منظم دفتر ویزا متریک تشکر ویژه داشته باشم .

 • سلام بنده اتباع افغان هستم خانمم ایرانی هست پاسپورت دارم پسرعموم دعوتنامه بفرسته برام ایا میتونم برم المان پول هم ۷۰ملیون دارم ماشین خونه دارم بنام خانمم هست من میتونم ویزا بگیرم یا ازافغانستان راحترویزا میگیرم لطفاراهنمایم کنید ممنون میشم

  • سلام
   بله میتونید. برای دریافت راهنمایی در این زمینه با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • با سلام من در روز ۹دی در ویزا متریک وقت مصاحبه داشتم از دوشرکت مدارک کاری و سمت اصلیم هم مشاور بهره برداری است و همچنین مدارک فنی و گردش حساب و تمکن مالی۱۰۰ میلیون داشتم دعوت نامه از نمایشگاه المان واسم ارسال شده الان داخل هفته پنجم شده هنوز جواب ویزا واسم ارسال نشده ایا امکان ریجکت شدن هست چون نمایشگاه هم ۲۸ بهمن هست

  • سلام
   این تاخیرها گاهی پیش میاد، اما دال بر ریجکت شدن و یا قبول شدن ویزای شما نیست. ممکنه پروسه بررسی مدارک، یکم بیشتر طول کشیده باشه.

 • سلام خسته نباشین من یکی از فامیلایه نزدیکمون در آلمانه چهار سال اقامت هم گرفتن بدونه دعوتنامه بخام برم چه قدر باید هزینه کنم برای گرفتن پاسپورت ویزا

  • سلام
   اگر قصد دارید بدون دعوتنامه اقدام کنید باید بگم که به احتمال زیاد ریجکت خواهید شد. مگر اینکه چند ویزای شینگن قبلی قوی در پاسپورتتون داشته باشید.

 • سلام
  جوان٣١ ساله مجرد ،دارای پروانه کسب ،سند اپارتمان به نامم هست گردش مالی ۵٠ میلیون دارم
  دخترعمه ام المان زندگی و مقیم اونجاست ودر یک کارخونه دارویی کار می کنه اگر برای من دعوت نامه توریستی و ضمانت نامه مالی بانکی در المان رو بفرسته چقدر شانس دارم ویزا بگیرم

  • سلام
   دعوتنامه هم کفایت میکنه، ولی خودتون باید تمکن مالی، پروانه کسب و وابستگی های خاوادگی خودتون رو ارائه بدید.

  • سلام وقت بخیر من یه دعوت نامه دارم از آلمان یکی از آشناهامون و برای بار اول هست که ویزا شینگن میگیرم تمکن مالی سند مالکیت جواز کسب و بیمه تامین اجتماعی دارم و داخل دعوت نامه ٢١ روز تاریخ خورده و من ٢٠ روز بیلیط گرفتم میخواستم بدون مشکل پیش نمیاد؟

 • سلام من چهارساله همسرم المانه و من با دعوتنامه رییس کلیسا میتونم برم…گردش حسابم بالاس اما تمکن مالی ندارم…ایا میتونم برم

 • سلام وقت بخیر . من ۳۴ سالمه مجرد شغلم حسابداره با ۱۰ سال سابقه بیمه و یه واحد آپارتمان و ماشین هم دارم ولی گردش حساب بانکی زیادی ندارم . یکی از دوستانم که بیش از ۲۰ سال در المان زندگی میکنه یه عمل جراحی داره که من میخوام برای مراقبت بعد عمل برم پیشش اگه ایشون دعوتنامه با این موضوع بفرسته چقدر شانس دریافت ویزا را دارم ؟

  • سلام
   شرایط اقدام کردن با دعوتنامه رو دارید به شرطی که مدارک شغلی و مالی خوبی داشته باشید.

  • چیکار کنیم که سفارت ویزای توریستی رو تایید نکنه؟من دوست ندارم تایید بشه ولی همسرم مجبورم کرده که باید بیای

   • سلام
    متاسفم، واقعا تا به حال با این مورد برخورد نکرده بودم. امیوارم هرچی خیر هست خدا پیش پاتون بذاره.

  • سلام خسته نباشید من تو سایت ویزامتریک خوندم که نوشته بود لطفا قبل از نود روز مانده به سفر اقدام به مصاحبه بکنید ولی با آژانسی که ما کار کردیم برای پنج ماه بعد تاریخ سفر رو زد و رفتیم برای مصاحبه میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاره این تایم زمانی؟یه سوال دیگه هم داشتم سفارت در چه روزهایی از هفته جواب درخواست رو میده؟

   • سلام
    یک بازه ۳ ماهه رو باید برای درخواست ارائه بدید. نمیدونم بر چه مبنایی چنین تاریخی رو ذکر کردند.

 • در صورت داشتن دعوتنامه، آیا باید برای مدارک روز مصاحبه ویزامتریک ، هتل رزرو کرد ؟ یا اینکه آدرس دخترم را بدهم کافی است؟
  دخترم در آلمان مشغول بکار است.

 • سلام من برادرم در آلمان‌اقامت داره اگر برای من و همسرم دعوتنامه بفرسته و ما بریم همونجا در خواست پناهندگی بدیم. برای برادرم چه مشکلی پیش میاد؟

  • سلام ما تاریخ هیجده آذر سفارت آلمان رفتیم ولی هنوز جوابی واسه ی ما نیومده هفت هفته شده تقریبا ممکنه چقدر دیگه طول بکشه؟یه موضوع دیگه هم هست هرچی بیشتر طول بکشه امکان ویزا شدن بیشتره؟

 • سلام ، کسی که دانشجو هستش می‌تونه دعوتنامه بفرسته ؟ آیا این موضوع تاثیری در صدور ویزا داره به این معنی که چون دانشجو هست شانس کمتری داشته باشه که قبول بشه

  • سلام
   بله میتونید، اگر خودشون هم خونه دارن حتی میتونن قید کنن که میهمان در منزل من سکونت خواهد داشت.
   قطعا تاثیر مثبتی هم خواهد داشت.

    • سلام من خواهرم تو المانه همونجا زندگی میکنن اگه واسه من دعوت نامه بفرستن میتونم برم ولی من زیر دیپلم هستم حساب مالی گردشی هم ندارم

     • سلام
      میتونید تمکن مالی شخص دیگری مثل پدرتون رو به عنوان حامی مالی ارائه بدید. به علاوه به خواهرتون هم بهتره در دعوتنامه ذکر کن که همه مخارج شما رو در زمان اقامت متقبل میشن.

   • سلام خسته نباشید؛ من می‌خوام بعد از کرونا برم مکزیکو سیتی از من ویزای شینگن یا آیدی کارد کانادا میخوان این چه ربطی به مکزیکو داره؟ من بیست سال پاکستان زندگی کردم و دو ساله اومدم ایران دخترم مکزیکوسیتی هست. من بخوام برم ویزای شینگن داشته باشم یعنی چی ؟؟؟؟ ببخشید که وقتتوتنو گرفتم

 • سلام ببخشید میخواستم بدونم تو حالتی که دعوتنامه داریم بهتر است که شخص دعوت کننده ضمانت نامه مالی هم بزاره یا نشون دادن تمکن مالی در ایران شانس بیشتری داره ، بین این دو یعنی تمکن در ایران و ضمانت نامه در کشور مقصد کدام بهتر است

  • سلام
   ممکنه دعوت کننده در دعوتنامه ذکر کنه که شما رو حمایت مالی خواهند کرد اما این به معنای عدم نیاز به ارائه مدارک تمکن مالی توسط خودتون نیست.

 • سلام ببخشید من یک المانی برام دعوتنامه بفرسته فامیل نیست میتونم ویزا بگیرم؟چه شرایطی لازمه و مدرک زبان هم لازمه؟در ضمن من مهاجرم ممکنه شرایط فرق کنه؟

  • سلام
   شرایط اقدام برای ویزای توریستی رو دارید. مدرک زبان نیاز ندارید. اما مدارک شغلی و هویتی نیاز دارید.
   البته ما فقط در زمینه توریستی فعالیت داریم.

 • سلام خسته نباشین
  من به مدت یکسال سهامدار ( عضو خارج از هیئت مدیره ) یک شرکت سهامی خاص (خصوصی ) بوده ام که ماه گذشته با انتقال سهام و آگهی خروج از شرکت به طور کامل خارج شده ام و در این مدت کارمند(شاغل) این شرکت نبوده ام . آیا برای این مدت حضور باید مدرک ارائه دهم ؟ ( برای اخذ ویزا) اگر جواب مثبت است چه مدارکی؟
  با تشکر از پاسخ شما

  • سلام
   مدارک شرکت یا مدارک شغلی از اون دسته مدارک به روزی هست چون یک مدرک برای انه که شغل فعلی خودتون رو اثبات کنید.

 • سلام ببخشید من هجده سالمه و میخوام ببینم میتونم ویزای دیدار از بستگان بگیرم؟
  دعوتنامه هم میتونن برام بفرستند
  چه شرایطی باید داشته باشم ،پدرم هزینه سفرمو میده

  • سلام
   سنتون خیلی کمه، شرایطتون خوبه، دعوتنامه هم دارید. تمکن مالی پدرتون هم البته باید بالا باشه. ولی خوب قطعی نیست به خاطر سنتون. پیشنهاد میکنم همراه با خانواه اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر
  بنده ۱۸ سالمه و میخوام برای آموزش زبان آلمانی در آلمان دوره ببینم و یکی از آشنایان که در آلمان استاد دانشگاه هستند امکان فرستادن دعوت نامه را دارند و همچنین تمکن مالی ۱۵۰ میلیونی دارم بنظرتون امکان گرفتن ویزا را دارم ؟ و آیا شرکت شما در این مورد فعالیت می‌کند ؟ ممنون

  • سلام
   اول باید وقت تحصیلی بگیرین که یکسال طول میکشه
   بعد پذیرش از کالج مدنظر و بگیرین و بعد برین سفارت طبق وقتتون
   و احتمال ویزا شدنش کم هست

 • سلام ببخشید من ۳۱ساله مجرد هستم سه دنگ خونه دارم و حدود ۱۲۰میلیون تمکن ، کارمند شرکت نیمه دولتی و از سال ۹۲سابقه بیمه دارم ، برادرم دعوتنامه برام فرستاده می‌خوام بدونم چقدر شانس دارم

  • سلام
   به خاطر دعوتنامه شانس بالایی دارید. البته به شرطی که دعوتنامه معتبر و قوی باشه. اگر سابقه سفر به حوزه شینگن هم داشته باشید که چه بهتر

   • میشه بفرمایید دعوتنامه معتبر دقیقاً چیه ، من دعوتنامه از برادرم دارم ولی الان در حال دریافت بلو کارت هست ویزاش از دانشجویی تبدیل به کاری شده ، ویزای شینگن تا به حال نداشتم و فقط یکبار ترکیه رفتم

    • سلام
     دعوتنامه از طرف کسی که از بستگان نزدیک شما باشه یا شرایط شغلی و اقامتی خوبی داشته باشه.
     با دعوتنامه ایشون، شانس اخذ ویزای آلمان رو دارید.

    • سلام .بنده ۱۸سال سن دارم
     یک دوست در المان دارم که مهندس هستند .از طریق آن فرد میتوانم دعوت نامه دریافت کنم و در آن زمانی که به کشور المان میروم .در یک شرکت برای کار در زمینه جوشکاری ارگون یا…اقدام کنم .باتشکر

 • با عرض سلام بنده کارمند رسمی هستم با توجه به رشته تحصیلی فنی و فعالیت اداری بصورت تخصصی که دارم علاقه دارم که از نمایشگاه خودرو المان که شهریور ماه برگزار می گردد بازدید به عمل بیاورم در ضمن حساب بانکی و گردش مالی بالای ۱۰۰ دارم ایا برای اینجانب صدور ویزا امکان دارد ممنون

 • سلام وقتتون بخیر من ۲۲ سالمه حدود۲۰۰ میلیون گردش مالی دارم در ۲ماه و ۱۶۰ میلیون تمکن مالی ،مبلغ ۱۵۰ میلیون ودیعه اپارتمانم است ،
  یکی از دوستان المانیم درخواست دعوت نامه کردن برام
  میخوام بدونم شانس ویزا شدنم چقدر است !؟

  • سلام
   باید شغلتون رو هم بدونم، چون مدارک شغلی هم مهمه.
   همچنین سابقه سفری هم مهمه،
   پیشنهاد میکنم در قالب تور گروهی و همراه با خانواده اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشین برای شخصی بالای ۴۰ سال با ۱۳ سال سابقه بیمه و سند ملکی به نام خودش و تمکن مالی بالای ۶۰ میلیون و دو تا فرزند شانس ویزای توریستی آلمان چقدره؟ البته سابقه سفر به حوزه شینگن ندارن چند بار ترکیه و گرجستان رفتن

  • سلام
   شرایطتون خوبه، اما از اونجایی که آلمان شرایط پناهندگی رو داره فقط به کسانی ویزا میده که یا سابقه سفر خوبی به حوزه شینگن دارن یا دعوتنامه معتبر

 • با سلام من اتباع خارجی (افغانی) ساکن ایران هستم کارت امایش هم دارم و از طرف یک فرد المانی دعوت نامه قراره برام بیاد ایا با داشتم همین کارت به سفارت اقدام کنم کارمو راه میندازن یا باید کارت مو پاسپورت کنم اصن چه مدارکی لازم داریم راهنمایی کنید ممنون

  • سلام،
   باید پاسپورت داشته باشین
   مدارک که میشه مدارک شغلی و سند ملکی و گردش سه ماهه حساب به لاتین و تمکن مالی به یورو
   و دو قطعه عکس سه در چهار

 • سلام. من ۲۴سالمه.مدرک لیسانس مدیریت دارم ویکسال سابقه کاری مرتبط و بیمه دارم. اما گردش حسابم ۲۰تومنه.و هیچ سندی ندارم. اگر از طرف یه شرکت از المان برای من دعوت نامه کاری بفرستن،میتونم ویزا بگیرم؟ میشه لطفا راهنماییم کنین؟ ممنون میشم

  • سلام،
   برای ویزای کار باید مدرک b1 آلمانی داشته باشین
   اگه داشته باشین بله امکانش هست

 • با سلام
  بنده شرایط زیر را دارم خوشحال میشم کمکم کنید

  مدیر عامل یک شرکت هستم و رئیس هئیت مدیره ی شرکت دیگر از یکی از شرکت ها بیمه رد میکنم و فرم مالیاتی ارزش افزوده دارم و در یگی از شرکت ها ۵۰ درصد سهام دارم و دیگری ۸۰ درصد
  تمکن ۱۰۰ میلیونی با تعداد نراکنش بالا در ماه
  دعوت نامه از یک شرکت معتبر آلمانی
  سابقه ی ۳ سفر خارجی آسیای شرقی

  سوال بنده این است که شانس ویزا شدنم چقدر است
  سوال دیگر اینکه آیا مدارک هر دو شرکت را ارائه دهم ؟ و اینکه کدام را اولویت قرار دهم

  با تشکر

  • سلام،
   مدارک هر دو شرکت رو ارائه بدید.
   مدارکتون تکمیله فقط مساله دعوت‌نامه هست که چقدر اعتبار داره

 • سلام
  من یه دعوتنامه از آلمان دارم، سند ملکی هم دارم
  گردش مالی حسابم هر ماه ۴۰ میلیوت تومن بوده
  تقریبا مانده حسابم هم همین قدر هست.
  با توجه به اینکه مبلغ ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون مانده حساب ندارم شانسی برای ویزا شدن دارم؟

  • سلام،
   مدارک شغلی و دعوتنامه دارید، مدارک شغلی و سابقه بیمه رو هم حتما ارائه بدید.
   سعی کنید کمتر از ۵۰ تومن نباشه نباشه مانده حسابتون.

 • سلام سند مالکیت حتما باید به نام خود شخص باشد وبرای یک خانواده سه نفره یک سند کافی است با تشکر