کرونا و ویزای آلمان ۲۵ مرداد ۹۹ - ثبت درخواست ویزای آلمان در شرایط کرونا

 • از تاریخ ۱۲ آگوست امکان ثبت درخواست ویزای بلند مدت نوع D آلمان، برای انواع ویزای الحاق به خانواده و ویزای ازدواج وجود دارد.

 • متقاضیان ویزای بلند مدت آلمان می‌توانند، از طریق پورتال تعیین وقت سفارت آلمان در سایت سفارت آلمان وقت ملاقات خود را تنظیم نمایند.

 • دفتر خدمات ویزای سفارت آلمان ویزامتریک، همچنان تعطیل بوده و تنها در روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۵ عصر و صرفا جهت عودت پاسپورت باز خواهد بود.

سخت ترین ویزای کشور‌های حوزه شینگن، در حال حاضر ویزای شینگن آلمان می‌باشد. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر گذارترین مدارک ویزای المان می‌باشند. ۲۱ روز کاری بعد از حضور در دفتر ویزامتریک جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای آلمان، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای آلمان

📌 انواع ویزای آلمان

📌 مدارک ویزای آلمان

📌 هزینه ویزای آلمان

📌 وقت سفارت آلمان

📌 ریجکت ویزای آلمان

📌 رفع ریجکت ویزای المان و اعتراض به رد شدن آن

📌 مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

📌 ویزای آلمان با دعوتنامه

📌 نکته مهم در اخذ ویزای آلمان

📌 سفارت آلمان در ایران

شرایط اخذ ویزای آلمان

کشور آلمان، به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان، سخت گیری زیادی در اعطای ویزا دارد. در صورتی که شرایط زیر را برای اخذ ویزای آلمان نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

شرایط ویزای آلمان عباتند از:

۱. تمکن مالی:

 تمکن مالی برای ویزای آلمان، حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب:

 منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه، تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر می‌باشد. گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

۳. ارائه دعوت‌نامه قوی:

 منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل وارد شده و مدت زمان و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین، در صورتی که دعوت کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر شود.

۴. تاریخچه سفری:

 لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان در ایران، توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود. پس از ثبت نام در سایت Visametric و تعیین نوع ویزا، می‌توانید وقت سفارت خود را تعیین کنید. وقت سفارت ویزای المان حدودا برای ۴۵ روز پس از ارسال درخواست در دسترس است.

هزینه ویزای آلمان

هزینه درخواست ویزای المان در گروه مسافرتی ویزالند، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این فقط هزینه درخواست است و پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت، به عهده متقاضی می‌باشد. در صورتی که فقط به تعیین وقت سفارت المان نیاز داشته باشید، باید مبلغ ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

نکته مهم در اخذ ویزای آلمان

با توجه به قانون‌مند بودن مردمان و دولت کشور المان، ارائه کامل مدارک، حضور به موقع در هنگام وقت سفارت و ظاهر مرتب و آراسته می‌تواند کمک به سزای در اخذ ویزای این کشور به شما بکند. این نکته ای است که اکثر قریب به اتفاق آژانس‌ها و کارگزاران ویزای آلمان به آن توجه ای نمی‌کنند.

انواع ویزای آلمان

با توجه به هدف متقاضی از سفر به آلمان، ویزای آلمان در انواع مختلفی صادر می‌شود. بیشترین درخواست ویزای آلمان مربوط به ویزای توریستی، کاری و تحصیلی می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی آلمان:

 در حال حاضر، با توجه به تعداد پناهندگان ایرانی در آلمان، ویزای توریستی این کشور با شرایط سختی اعطا می‌شود. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر مهمی در اخذ ویزای توریستی آلمان دارد. ارائه دعوت‌نامه و تاریخچه سفری شانس شما را برای اخذ ویزای توریستی المان بیشتر می‌کند. با این ویزا شما می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای تحصیلی آلمان:

 معتبر ترین دانشگاه ها در کشور المان وجود دارد. برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان شما باید دعوت نامه معتبر از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی معتبر ارائه کنید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، شما باید خاک آلمان را ترک کنید.

۳. ویزای کاری آلمان:

 از شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت و یا کارفرما می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری آلمان، بر اساس درخواست کارفرما و تاریخ قید شده در دعوت نامه می‌باشد.

مدارک ویزای آلمان

مدارک ویزای آلمان، نیازی به ترجمه ندارند و شما می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت همراه خود ببرید. مدارک ویزای آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای آلمان

📑 پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 سند ازدواج

📑 کلیه اسناد ملکی

📑 گواهی اشتغال به کار

📑 گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)

📑 گردش حساب ۳ ماه اخیر به همراه تمکن مالی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه معتبر

ریجکت ویزای آلمان

رایج ترین علت رد شدن ویزای آلمان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می‌باشد. پس از این مورد، رایج ترین دلایل ریجکت ویزای المان به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای المان به بازگشت متقاضی
 • سوء پیشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • ارائه مدارک غیر‌واقعی و یا دروغین
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا نامعتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای المان و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای المان وجود ندارد. شما ۹ ماه پس از تاریخ ریجکتی، با برطرف کردن مشکلات و نواقص پرونده خود می‌توانید دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای آلمان به این شکل است که شما باید یک نامه به زبان آلمانی در قالب ایمیل برای افسران ویزا ارسال کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای المان، از ۱ روز تا ۱ ماه و برای اعتراض به دیگر انواع ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ سال پس از مدت زمان ریجکت فرصت دارید اقدام کنید. جواب اعتراض به رد شدن ویزای آلمان ۴۰ روز کاری بعد ارسال می‌شود.

مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

حدودا ۲۱ روز کاری پس از مراجعه به دفتر ویزامتریک، جواب ویزای المان برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب و مدارک ویزای آلمان، باید حضورا در این دفتر به همراه رسید تحویل مدارک، حضور داشته باشید.

ویزای آلمان با دعوتنامه

مطمئن ترین راه اخذ ویزای آلمان، اقدام با دعوت‌نامه معتبر است. دعوت نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، دوست و یا یک نمایشگاه در آلمان باشد. در متن دعوتنامه باید اطلاعات شخص متقاض، تاریخ ورود به آلمان و خروج از آن و محل اقامت قید شود. همچنین اگر شخص دعوت کننده از شما حمایت مالی نیز می‌کند، باید در متن دعوتنامه به آن اشاره کند.

سفارت آلمان در ایران

سفارت آلمان در ایران در آدرس تهران، خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن واقع شده است. خدمات کنسولی و ویزای سفارت آلمان به عهده دفتر کارگزاری ویزامتریک می‌باشد. جهت مراجعه به این دفتر می‌توانید در روزهای شنبه تا جمعه حتی روز‌های تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ به آدرس تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 176 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۴۶۷ دیدگاه ها

 • سلام وقت بخیر؛ من در خواست ویزای پیوست داشتم، هفت بهمن نوبت داشتم و مدارک رو تحویل دادم، اما تا الان هیچ پاسخی دریافت نکردم، نمی دونید حداکثر مدت پاسخ دهی توی این شرایط چقدر هست؟ ممنون

  • سلام؛ فعلا که بررسی درخواست ها تعلیق شده. اما اگر دلیل سفرتون ضروری هست. میتونید به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید.

 • سلام خواهر من المان زندگی میکنه اقامت هم داره از لحاظ مالی هم اوکی هست الان متاسفانه مریض شده خواستم بدونم الان امکانش هست من برم برای بازدیدش چون میخواد برام دعوت نامه بفرسته مممون میشم از راهنماییتون

 • سلام:وقت بخیر، من مدرک IT از فنی حرفه ای دارم و میخوام برای کار به آلمان برم؟ آیا میتونم از طریق وکیل درسفارت ایران برای دریافت دعوتنامه اقدام کنم؟و اینکه شرایطش رو اگه توضیح بدید ممنون میشم.

 • سلام من یک مهاجر افغانستانی هستم.دوستم میخاد از المان برام دعوتنامه بفرسته بنظرتون میتونم با دعوتنامش اقامت بگیرم؟اگه میشه کامل راهنماییم کنید خیلی ممنون.

  • سلام؛ فعلا نمیتونید برای ویزای توریستی اقدام کنید. اما اگر هم بخواید از ایران اقدام کنید، حتما باید مدارکتون توسط سفارت آلمان در افغانستان تایید بشن.

 • سلام من امروز با سفارت آلمان تماس گرفتم؛ ولی به من گفتن اصلا الان امکان گرفتن ویزا آلمان نیست؛ حتی با دعوتنامه چون سفارت تعطیله و اقدام نکنید. هیچ راهی نیست که با دعوتنامه ویزا بدن؟

  • سلام؛ امکان درخواست ویزای توریستی وجود نداره، حتی اگر دعوتنامه معتبر داشته باشید. اما اگر دلیل سفرتون ضروری باشه شاید بتونید سفارت رو راضی کنید که به شما وقت بدن.

  • سلام؛ دعوتنامه شانس ویزا شدن رو افزایش میده، اما این به معنی قطعی شدن ویزا با دعوتنامه نیست. اگر دعوتنامه از طرف بستگان درجه یک باشه و یا شخص دعوت کننده اعتبار زیادی در کشور مقصد داشته باشه، شانس شما بیشتره.

 • شرایط کار در سالن زیبایی آلمان چیه؟ اگر بعد از ورود به آلمان از یک آکادمی دوره ببینم که مدرک بین المللی میده کافیه برای کار؟ضمن اینکه مهارت هم دارم . مثلا ناخن کار …

 • سلام . من میخواستم بدونم ی وکیل در آلمان میتونه وکالت من رو قبول کنه و بره دانشگاه منو ضمانت کنه که بعد برام ویزا بیاد؟ بعد با اون ویزا میتونم برای کالج هم اقدام کنم؟؟؟

 • سلام؛ من تصمیم دارم برای مادرم دعوت نامه بفرستم ولی نمیدونم آیا با شرایط الان ( کرونا ) به درخواست دعوتنانه اوکی میدن و مادرم میتونه ویزا بگیره؟ و همینطور که این اولین سفر اروپایی مادرم هست امکان رجکت شدن زیاده؟

  • سلام؛ در حال حاضر امکان درخواست ویزای توریستی آلمان، حتی با داشتن دعوتنامه هم وجود نداره، مگر اینکه دلیل سفرتون ضروری باشه.

 • سلام خسته نباشید ببخشید عمو و عمه من در آلمان ۵۰ ساله زندگی‌میکنند، اگه اینا دعوتنامه‌برام‌بفرستند که بیام آلمان پیششان بمونم، باید چقدر هزینه ببرم و چه مدارکی ببرم؟ چقدر زمان میبره؟ عذر میخوام من دکترای حسابداری دارم و زبان آلمانی هم یاد گرفتم.‌برای اقامت از چه راهی بهتره که شهروند آلمان بشوم از راه دوباره تحصیلی؟ یا از راه کاری؟ یا راه های دیگه.سرمایه چقدر باید برد؟ کدوم‌راه راحتتره برای ماندن آلمان.ممنون میشم که جوابم‌رو بدهید.با تشکر.

 • سلام.ایا اتباع افغانستانی که دعوتنامه معتبر دارند می‌توانند از طریق سفارت المان در تهران درخواست ویزای المان را بدهند.

 • با سلام؛ اگر دوستم برام دعوتنامه بفرسته سقف اعتبار ویزا چند روزه و اگر من برنگردم و درخواست پناهندگی بدم ایا عواقبی برا دوستم داره؟

  • سلام؛ اگر برنگردید اعتبار دعوتنامه های بعدی ایشون کمتر خواهد بود. اما مدت زمان ویزای شما بستگی به سابقه سفری شما داره. اگر سفر اولتون باشه احتمالا نهایتا دو هفته به شما زمان بدن.

 • سلام؛ من میخواهم برای ارشد رشته مهندسی در آلمان اقدام کنم. ۱۰۰ درصد هزینه زندگی خودم را میتونم با کار دانشجویی ساپورت کنم؟ قبل از مهاجرت می تونم موقعیت کار دانشجویی رو رزرو کنم؟ (از روز اول بتونم هزینه ها رو ساپورت کنم) حداقل تمکن مالی چقدره؟ گردش حساب کارمند کفایت میکنه برای تمکن مالی؟ ممنون از شما

  • سلام، بله میتونید. البته توصیه میکنم خودتون رو اذیت نکنید و همونجا اقدام کنید. گردش حساب کارمند کفایت میکنه اما بهتره حداقل ۲۰۰ میلیون تومان مانده حساب داشته باشید.

 • سلام ، با ویزای توریستی چه مدت میتونم بمونم؟ و اینکه دفتر خدمات ویزای آلمان کجاست و باید وقت قبلی بگیرم؟ چقدر زمان میبره ؟

  • سلام؛ مدت زمان اقامت شما بسته به شرایطتون رو توسط سفارت تعیین میشه. آدرس دفتر خدمات ویزای آلمان رو در صفحه ویزامتریک قرار دادیم. اما بدون وقت قبلی نمی‌تونید تشریف ببرید.

  • سلام؛ برای ویزای توریستی که مصاحبه ای در کار نیست. فقط باید برای انگشت نگاری و تحویل مدارک، به دفتر خدمات ویزای آلمان مراجعه کنید.

 • سلام وقت بخیر
  من از اول آذرماه تا آخر خرداد ماه فرصت داشتم از طریق یکی از دوستان آلمانی که برای من دعوتنامه فرستاده بود به آلمان برم ولی متأسفانه اسفندماه درگیر کرونا شدم و از دیگه فکر میکردم باید صبر کنم تا کرونا تمام بشه ولی مثل اینکه تمام شدنی نیست و مدت دعوتنامه من به اتمام رسید. میخواستم بدونم برای اینکه مجددا اقدام کنم و ویزای توریستی بگیرم شرایطی بخاطر کرونا برای تمدید اتخاذ نشده؟ یا باید دوباره برام دعوتنامه بفرستند؟

  • سلام؛ احتمالا باید دوباره برای شما دعوتنامه صادر کنن. اگر شما ویزا گرفتید و نتونستید از ویزاتون استفاده کنید، در اون صورت ممکنه آپدیت یکسری از مدارک رو از شما نخوان.

 • با سلام و احترام
  همسر من دعوتنامه رسمی از یک باشگاه ورزشی در یکی از شهرهای آلمان دارند که مدتش یک ماهه و کلیه هزینه های اقامت بیماری و حتی برگشتش رو متعهد شدن میخاستم بدونم با این وجود بازهم به تمکن مالی ۱۰۰ میلیونی نیاز هست یا نه و اگه کمتر چه مبلغی برای تمکن لازمه.ممنون.

  • سلام؛ اگر ویزای توریستی آلمان منظورتون هست باید بگم خیر، اما به سایر شرایط شما هم بستگی داره، باید شرایط و مدارک شما بررسی بشه. درصورت تمایل، با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید. ۰۲۶۳۳۱۴۳

 • سلام آیا من میتونم برای وایزای کاری المان در کشور دیگه ای باتوجه به اینکه کارت اقامت دو ساله اون کشور رو دارم مدارک بزارم ممنون میشم جواب بدید آیا مدت زمان دریافت ویزای کاری در کشور ثالث کمتر از ایرانه؟

 • سلام خسته نباشید.. یکی از آشنا های ما از طرف یکی از دوستانش که ساکن آلمان هست دعوتنامه داره.. و اون داره اونجا کاراشو انجام میده که بره..و بهش گفته فقط کافیه یه بلیط پرواز بگیری که هزینه ش ۳میلیونه.. آشنای ما وضع مالیه خیلی خوبی داره و حداقل سه میلیارد میتونه با خودش ببره..اما چندین پرونده ی کیفری داره.. سوال من اینجاست که آیا میتونه بره.؟؟ اون دوستش که آلمانه میتونه کاری براش انجام بده؟

  • سلام؛ باید پروسه اخذ ویزا رو طی بکنن و در نهایت سفارت نظر خواهد داد که میتونن ویزا دریافت بکنن یا خیر. اما برای آلمان دعوتنامه ی معتبر مورد نیاز هستش یا باید از طرف اقوام باشه یا باید شغل معتبر داشته باشن کسی که دعوتنامه رو ارسال میکنه.

 • سلام آیا من میتونم برای گرفتن ویزای کار که قبلا هم براتون نوشتم مدارکم کامله از طریق کشور رومانی که اقامت اونجارو دارم برای سفارت المان اقدام کنم به نظر شما نحوه نوبت دهی سفارت المان در رومانی همین اندازه زمانبر هست مثل ایران،من اونجا سریعتر کار ویزام حل میشه؟ممنونم راهنمایی کنید

  • سلام؛ ویزالند فعلا خدمات ویزای کاری ارئه نمیده برای اخذ اطلاعات بیشتر میتونید به سفارت آلمان در رومانی ایمیل بزنید.

 • سلام من الان قرارداد کاری دارم پرستار هستم و دوره زبان رو با شرکت مربوطه که منو استخدام کرده رو دارم یعنی مدرک زبان هم بهم دادن محل اقامتم هم مشخصه یعنی مدارک کامل دارم با توجه به شرایطم فکر میکنید چقدر طول میکشه ویزای آلمان رو بگیرم

  • سلام؛ زمانبرترین بخش فرآیند، وقت کاری سفارت آلمان هستش که طبق اطلاعیه ی سایت سفارت مدت انتظار قابل پیش بینی نیست اما ممکنه تا یک سال هم زمان ببره.

 • سلام من ١۵ بهمن ٩٨ وقت سفارت برای ویزا جاب سیکر داشتم که گفتن جوابش از طریق ایمیل اعلام می شود. پاسپورتمو هم گرفتن ،من به خاطر کرونا و اینکه فکر می کردم سفارت تعطیل سایت چک نکردم (١٨ فروردین ٩٩ بهم وقت داده بودن واسه گرفتن پاسپورتم)
  ١ ماه پیش دیدم که ویزا توی لیست هست و ویزا ۶ ماه گرفتم.
  الان باید به چه طریقی پاسپورتمو از سفارت بگیرم؟ ( ایمیل زدم جواب نگرفتم)
  آیا مدت اعتبار ویزا تمدید می شه؟

 • سلام
  من یکسال پیش از هلند ریجکت شدم
  تمکن و گردش حسابم رو تقویت کردم
  آبا با وجود دعوتنامه نمایشگاهی ریجکت میشم ؟

  • سلام؛ باید علت ریجکت شدن ویزای قبلی و شرایط درخواست فعلی شما بررسی بشه تا بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم. توصیه میکنم برای راهنمایی بهتر، با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام.پسر عمه بنده تو اسپانیا مدیر یک شرکت ایرانی تو زمینه بازرگانی هستش قرار برای من دعوت نامه کاری بفرسته که برم تو شرکت استخدام بشم برای شغل رانندگی و کارهای بانکی شرکت….آیا برای دعوتنامه مدرک تحصیلی و زبان مهمه یا چون دعوت نامه دارم مشکلی نیست؟ممنون

 • سلام، من میخوام با نامزدم در ترکیه ازدواج کنیم، چون ایشون المانی اصل هستن و ازدواج در ایران پروسه خیلی سختی داره. برای ازدواج در ترکیه ایشون باید از المان مجوز ازدواج بگیرن، و برای صدور این مجوز من باید گواهی تجردم رو به تایید سفارت المان برسونم و به همراه بقیه‌ مدارک برای ایشون بفرستم. ایا امکان گرفتن وقت تایید مدارک از سفارت المان هست؟ یا فعلا وقت نمیدن؟

 • سلام وقتتان بخیر . بنده ساکن المان م . بتازگی با همسرم که ساکن ایران میباشند ازدواج کردم . قصد دارم ایشان را به المان دعوت کنم لطفا مرا راهنمایی کنید آیا امکان فرستادن دعوتنامه و موافق با اخذ ویزا برای ایشان مقدور بوده ضمنا شاغل م و فضای کافی ( مساحت منزل) نیز دارم . ممنونم پاسخ مرا بدهید . با سپاس سید علی میرزانژاد.

 • سلام ببخشید سوالی داشتم، من پزشکم برای تخصص میخوام برم آلمان معمولا سریع‌ترین وقتی که برای سفارت بعد ثبت نام هست کی میشه؟ اینکه میگن ۲۰ ماه طول میکشه حقیقت داره؟

  • سلام؛ طبق اطلاعیه ی سفارت زمان انتظار برای نوبت دهی در حال حاضر قابل پیش بینی نیست. اما بله معمولا مدت زمان طولانی ای زمان میبره که نوبت بدن.

   • سلام میشه خواهش کنم سوال من رو جواب بدید. من ساکن آلمان هستم. قرار هستش تا حدود ٣ ماه دیگه با نامزدم که آلمانی هستش ازدواج کنیم. من می خوام پدر و مادرم رو دعوت کنم برای مراسم. با وجود شرایط فعلی برای درخواست ویزای شنگن از دفتر ویزامتریک میشه اقدام کرد؟ من بارها تماس گرفتم جواب ندادن. به سفارت هم ایمیل زدم ولی هنوز جواب ندادن.
    خیلی ممنونم

 • با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم ببینم که میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن به یورو چه قدر است؟ و اینکه شرایط گردش حساب باید به چه صورت باشه که ریجکت نشویم؟

  • سلام؛ به ریال مبلغ تمکن مالی حداقل ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان هست. گردشتون هم باید نسبت به شغلتون متغیر باشه مثلا اگر شغل آزاد دارید و کارتون خرید و فروش هستش قطعا به گردش حساب بیشتری نسبت به یک کارمند نیاز دارید.

 • سلام. میخواستم ببینم شخصی که دعوت نامه می‌فرسته حتما باید بتونه اون شخصی که دعوت کرده رو از لحاظ مالی ساپورت کنه؟ واینکه شخصی که دانشجو هست میتونه برای خانواده اش دعوت نامه بفرسته؟

  • سلام، خیر دعوتکننده میتونه به عنوان ساپورتر هم باشه اما اجباری برای این موضوع وجود نداره، اما حداقل شهروندی که دعوتنامه ارسال میکنه باید محل اقامت دعوت شونده ها رو فراهم بکنه؛ در رابطه با دانشجو هم بله میتونن دعوتنامه بفرستن اگر در خوابگاه اقامت دارن نیازی به فراهم کردن محل سکونت افراد دعوت شونده وجود ندارن. فقط باید برای خود دانشجو و افراد دعوت شده رزرو هتل قرار داده بشه.

 • سلام اگر کسی دعوت نامه بفرسته از اروپا ولی من در کشوری دیگه باشم ایا امکانش هست دعوت نامه به اون کشور ارسال بشه؟

  • سلام؛ دعوتنامه ایشون برای ارجاع به سفارت نوشته میشه. شما در صورتی که اقامت و یا شهروندی کشور فعلی رو داشته باشید میتونید از طریق سفارت اون کشور اقدام کنید. اگر اقامت اون کشور رو نداشته باشید باید درخواست خودتون رو از طریق دفتر خدمات ویزای سفارت آلمان در ایران ارائه بدید.

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من اگر دعوت نامه داشته باشم باید چه مدارکی به سفارت المان ارائه بدم؟
  ایا امکانش هست با وجود دعوت نامه ریجکت بشم؟

  • سلام؛ اگر دعوت کننده شما از بستگان نزدیک شما باشه شانس شما بیشتر خواهد بود. مدارک شما هم بستگی به دعوتنامه شما داره، به طور مثال اگر دعوت کننده قید کنه که شما در طول مدت اقامت در خونه ایشون اقامت خواهید داشت، دیگه نیازی به واچر هتل نخواهید داشت. اما مدارک ویزای آلمان در همین صفحه ذکر شده. میتونید مطالعه بفرمایید.

 • سلام خسته نباشید ببخشید من اتباع افغانی هستم و در افغانستان زندگی میکنم و همسرم در آلمان هسرم برای من درخواست دعوت نامه داده و من میخوام ایران بیام آیا بع من ویزا میدن یا ن من ملک اینا ندارم تمام هزیینه را هم همسرم میدهد و بع من گفتن تویی ایران ۱ سال طول میکشد تل ویزایی من بیاد آیا این درست هست یان ایا باید حتما ملک داشتع باشم یا ن و اینکه ۱ سال طول میکشد یان بع من گفتن هند زود میدن ۳ تا ۶ ماه میدن این وقعیت دارع یا ن هند برم بهتره یا ایران من الان برای چند وقتی اومدم ایران لطفا راهنمایی کنید نیازی هست به هند یا پاکستان بروم یا ن به ایرانم زود میدن من واقعا گیح شدم وکیل همسرم گفته هند چون زودتر میدن ولی هزیینه داره اونجا

 • سلام همسر بنده المانیهستن، برای گرفتن ویزای ازدواج میخوام وقت سفارت بگیرم اما امکانش نیس علتش رو شما میدونید؟ آیا بدلیل بیماری کرونا به انجامش نیستم؟ وقت سفارت برای ارایه مدارک یا ویزای بیوست چقد طول میکشه؟ ممنون از شما

  • سلام؛ متاسفانه در حال حاضر سفارت آلمان تا ۲ مرداد ماه بطور کلی تعطیل خواهد بود.
   در رابطه با وقتی که سفارت براتون در نظر میگیره هم نمیتوان اظهار نظر قطعی کرد و خود سفارت ۲ تا ۴ هفته قبل از نوبتی که برای شما در نظر گرفته میشود به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

  • سلام ببخشید میخاستم بدونم اگه کسی که آلمانی هستن واسم دعتنامه بفرستن و تمام هزینه های منو متقبل بشن بازهم نیازهست من تمکن مالی داشته باشم؟ چون من درحال حاضر کارنمیکنم تمکن مالی هم ندارم ،

   • سلام؛ بله شما حتما باید اطلاعات تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید. اما نیازی نیست که مانده و گردش حساب بالایی داشته باشید.

 • سلام و عرض ادب،
  همسر من برای ادامه کار در آلمان قرار هستش که برن به ما گفته شد که بعد از چهار ماه حداکثر با ویزای الحاق من هم به ایشون ملحق میشم اما چون ما یک دختر چهار ماهه داریم و برای ایشون سخته که تنهایی کارهاشون رو انجام بدن من هم میخوام از طریق ویزای توریستی اقدام کنم تا ویزای الحاقم کارهاش انجام بشه خواستم بپرسم بنده سند ملکی ندارم اما بیمه تامین اجتماعی و قرارداد کاری دارم از چه راهی میشه اقدام کنم که بتونیم ویزای توریستی بگیرم و چه مقدار زمان میبره برای صدور این ویزا . سپاس از محبتتون

  • سلام؛ با توجه به این که کشور مقصدتون آلمان هستش از جمله مواردی که برای اقدام بهش نیاز دارید دعوتنامه هستش. سند ملکی از موارد ضروری ویزای شنگن به حساب نمیاد ولی بودنش مزیت بشمار میاد اما شرایط تمکن مالی و شغلی شما میتونه بیشترین تاثیر رو بعد از دعوتنامه در تصمیم آفیسر داشته باشه. اگر شرایط مالیتون مناسب هستش و دعوتنامه هم میتونید داشته باشید، میتونید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید.

 • سلام‌خسته نباشید؛ داداش من ویزای تحصیلی و کاری ۳ ساله المان رو داره. منم یک بار به مدت یک ماه رفتم پیشش، از طریق دعوت نامه که برام فرستاده بود.ایا الان با توجه به شرایط کرونا میتونه برام دعوت نامه بفرسته و برای گرفتن ویزا اقدام کنم ؟!!

  • سلام؛ فعلا که سفارت بسته شده و شما نمیتونید وقت سفارت بگیرید. اما با این شرایط شانس ویزا شدن رو دارید.

 • باسلام و وقت بخیر؛ بچه ۵ساله دارم که پاس آلمانی داره ،چه مدارکی مورد نیازه که میتونم از طریق فرزندم بهشون ملحق بشم؟ بغیر از آزمون سطح a1 از چه طریقی دیگر میتونم بهشون به پیوندم ؟

 • سلام خسته نباشین. من یه سوالی داشتم، من و همسرم المان زندگی میکنیم و پناهنده بودیم ولی الان همسرم اقامت المان رو داره. میخواستم ببینم میتونه همسرم واسه مادر من دعوتنامه بفرسته؟ و اینکه سند خانه نداره مادرم ولی همسرم ایران خونه داره میشه مادرم سند خونه همسرم رابزاره.

  • سلام؛ بله همسرتون میتونن برای مادرتون دعوتنامه بفرستن. سند ملکی هم جزو الزامات نیست و مهم ترین چیز سند ملکی و سند بانکی هستش.

 • سلام وقت بخیر جناب بنده ۲۶سال سن دارم و مسلط به جوشکاری ارگون جوشکاریco2وجوشکاری برق هستم برای کار در المان چه اقدامی باید انجام داد ممنون از راهنماییتون.

 • سلام وقتتون بخیر من پسر عمه ام الان ۱۰سال هست آلمان هست و پناهنده هست میخواستم ببینم میتونه برام دعوتنامه بفرسته یا اینکه گفت با یک خانوم صحبت کرده که آلمانی هست و بتونه برام دعوتنامه بفرسته برای ازدواج؟خودمم لیسانس رو گرفتم قصد ادامه تحصیل هم دارم در آلمان

  • سلام؛ قبلا سابقه سفر به حوزه شینگن رو داشتید؟ اگر نه یک بار برای ویزای توریستی در قالب تور گروهی اقدام کنید. تا شانستون بیشتر بشه.

 • سلام. من حدود شش ماهه که تو فرانسه هستم برا کار اموزی و سه ماه هم قرارداد کاری دارم تو فرانسه. برای دکتری قراره برم المان تحصیل کنم و قرارداد دارم با موسسه مکس پلانک آلمان که از اکتبر شروع میشه. میخواستم بپرسم برای دریافت ویزای آلمان میتونم از همین فرانسه اقدام کنم یا باید برگردم ایران و دوباره اقدام کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • سلام همسر من با ویزای کاری آلمانه و الان اقامت یک ساله به تازگی گرفته اما تا من بخوام از طریق پیوست به ایشون ملحق شم زمان میبره، آیا قبل از اون همسرم میتونه منو دعوت کنه تا یه سفر توریستی ۱ماهه برم پیشش؟ ۹ماه پیش یه ویزای شینگن دارم و همسرم اونجا درآمد داره و کلا با ویزای کار رفته
  ایا امکانش هست یا از سفارت دیگه ای اقدام کنم؟

  • سلام؛ بله شانس دارید. ویزای شینگن قبلیتون هم از آلمان بوده؟ تمکن مالی شما به چه صورته؟ کامل بررسی کنید تا خدای ناکرده ریجکتی مشید. چون ریجکتی ویزای توریستی شما روی ویزای پیوست شما هم اثر میذاره.

 • سلام روز بخیر مادر من ۵ ساله آلمانه و قبولی ۳ ساله داره هنوز کار نمیکنه درس میخونه و میخاد منو و خاهرمو دعوت کنه بیار پیش خودش آیا میشه و اینکه منو خاهرم تابعیت افغانستانو در ایران داریم آیا لازمه بریم افغانستان یا از ایرانم میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

 • سلام خسته نباشید
  مطلبتون خیلی مفید بود
  میخوام ویزای دانش آموزی بگیرم
  اگر از طرف اقوام ساکن آلمان دعوتنامه داشته باشم، بازم نیازی به دعوتنامه دانشگاه هست یا نه؟

 • سلام.
  من ۱۶ سالمه و قصد دارم به همراه مادرم برای ده روز به آلمان سفر کنم. پسر عموم اونجاست و میتونه دعوتنامه بده. سند ملکی به نام مادرم هست و شرایط مالی ذکر شده در این متن رو داریم، اما قبلا بخاطر نقص مدرک ریجکت شدیم. ۲ سال پیش حدودا. الان شانسی برای درخواست ویزای آلمان با دعوتنامه پسر عموم داریم؟ ضمنا من محصلم و مادرم بازنشسته

  • سلام؛ از چه بندی ریجکت شده بودید؟ باید شرایطتون بررسی بشه، در صورت تمایل با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام من برادارم و خواهرام تو المان پناهنده هستن ۵سال هست اگه برام دعوت نامه بفرستن میشه برم پناهنده اونجا بشم

  • سلام؛ ما در این زمینه اطلاعی نداریم. اما احتمالا چون خودشون پناهنده شدن احتمالش کمه دعوتنامه شون اعتبار داشته باشه.

 • سلام دوسته من پناهندگی المان رو داره وپنج سال است که ساکنه المان است واز نظر شغلی ومالی در شرایط خوبی است و هیچ کمکی از دولت المان دریافت نمیکنه اوقصددارد مادرش رابادعوتنامه به المان بیاورد و مادر درالمان درخواست پناهدگی بدهد (این دومین بار است ک مادرش به المان می اید) چه عواقبی برای دوسته من پیش می اید ؟ بعداز پناهندگی مادر در المان و برنگشتنش به ایران؟

 • سلام.من اقامت ۳ساله در آلمان دارم.باردار هستم.آیا میتوانم بخاطره زایمانم پدر و مادرم را به اینجا دعوت کنم؟ممنون

 • با سلام دو دوست هستیم که یکی ایرانی و یکی دیگر افغان مقیم ایرانه و برادرش تابعیت آلمان رو داره ۱_آیااون میتونه برای هر دوی ما دعوت نامه بفرسته؟
  ۲_آیا ما میتونیم اونجا مقیم بشیم وبرنگردیم؟. باسپاس ممنون میشم جواب بدید

  • سلام؛ بله میتونن اما شانس شما کمتر از دوستتون خواهد بود. میتونید اونجا پناهنده بشید اما به اعتبار شخصی که برای شما دعوتنامه فرستاده خدشه وارد میشه.

  • سلام خواهر من از طریق پیوستن به همسر المان زندگی میکنه و همسرشم از طریق پناهندگی رفته بودن الان خواهر من میتونه برای من و همسرم دعوت نامه بفرسته؟
   اگه اره میتونیم ما وقتی رفتیم برنگردیم؟
   چه مشکلی برای خواهرم پیش میاد؟
   واینکه چه شرایطی باید خواهرم داشته باشه برای دعوت نامه؟
   ما باید چه شرایطی ارائه بدیم برای رفتن؟

   • سلام؛ خواهرتون حتما باید اقامت دائم و یا شهروندی آلمان رو داشته باشن. البته همسرشون هم میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. البته داشتن دعوتنامه، به تنهایی تضمینی برای اخذ ویزای شما نیست و باید سایر شرایطتون هم بررسی بشه. در صورتی که برنگردید تا چند سال دیگه خواهرتون نمیتونن برای کسی دعوتنامه بفرستن. توصیه میکنم برای اطلاع از سایر شرایط اخذ ویزای ویزیتوری آلمان با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • باسلام وخسته نباشید
  من اتباع افغانی درایران هستم وکارت آمایش دارم و۱۸سال سن دارم وپسرخاله ام باخانواده اش مقیم آلمان هست آیاپسرخاله بنده می تونن برام دعوت نامه بفرستن وخرج سفرش چقدرمیشه لطفاراهنمایی کنید

  • سلام؛ بله میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. برای مخارج سفرتون هم تقریبا چیززی حدود ۵۰ میلیون تومان داشته باشید. البته ایشون هم میتونن حامی مالی شما در این سفر باشن.

 • با سلام ، بنده به همراه همسر و دو فرزندم قصد سفر توریستی یک ماهه در مرداد ماه به المان رو داریم ، برادر بنده در شهر بوخولت المان زندگی میکنن، ۳تا ملک بناممه و تو حساب هم در ۳ماهه اخیر ۱میلیاردی و خورده ای داشتم که اکنون حدود ۲۰۰میلیون دارم ، تا الان به ترکیه و ارمنستان هم سفر کرده ام ، شغلم هم ازاد هستش ؛ ایا شانسی برای دریافت ویزا هست؟ و اینکه از الان اقدام کنیم میتونیم مرداد تا شهریور رو در المان باشیم؟

  • سلام؛ اگر برادرتون شهروند آلمان هستند و برای شما دعوتنامه بفرستن، شانس زیادی برای گرفتن ویزا دارید. به ایشون بفرمایید که تارخ دعوتنامه رو برای سپتامبر بزنن. چون احتمالا از اواخر خرداد سایت ویزامتریک برای دادن وقت سفارت باز میشه. و ایتکه شغلتون چیه؟چون شغل آزاد برای سفارت باید قابل تعریف باشه.

  • سلام و خسته نباشید من میخوام برای ادامه زندگی و تحصیل به آلمان بروم از اتباع افعانستانی هستم و داییم ۱۶ سال میشه المان هست و اونجا دکترا مهندسی ساختمانی رو گرفته و مشعول کار هست جدیدا پاسپورت سیتزن آلمان هم بهش داده شده آیا اون میتونه حامی مالی من بشه و منو به آلمانه دعوت کنه ؟ چون من فعلا مجرد و در حال تحصیل هستم دارایی ندارم ولی من شنیده بودم که میگفتن کسی که میره اونجا واسه تحصیل زیر ۱۸ باشه دولت یک خانواده رو حامی مالی و مکانیش معرفی میکنه (تا زمان اتمام تحصیل ) آیا این قانون در آلمان هم صدق میکند یا خیر ؟ در ضمن من فعلا ۱۶ سال سن دارم و دارای گذرنامه معتبر از کشور زادگاهم (افعانستان ) هستم ٬ با سپاس از کمک شما !

   • سلام؛ درسته که اگه برید اونجا ،اونجا دولت ازتون حمایت میکنه. ولی برای رفتن به اونجا به شما ویزا نمیدن. مگه اینکه با خانواده اقدام کنین و داییتون براتون دعوتنامه بفرسته.

 • سلام
  بنده از دوستم که آلمانی هستن دعوت نامه خواهم داشت برای سپتامبر.
  گردش مالی هم تا ماهی ۳۵ میلیونه و مانده هم الان تا ۵۰ میلیون اما نزدیکهای وقت سفارت میتونم تا ۲۰۰ میلیون کنم.
  سفر هم تا به الان به ۱۲ کشور آسیای شرقی و آمریکای جنوبی داشتم و شینگن نداشتم .
  ۱۲ سال سابقه کار هم دارم.
  وضعیت من چطور هست؟ آیا نکته هست که باید انجام بدم برای بهتر شدن؟ قصد سفر سه ماه دارم.

  • سلام؛ سابقه سفری خوبی دارید، اما چون در سابقه سفری شما هیچ سفر شینگنی وجود نداره توصیه میکنم در قبل از اون یک سفر در قالب تور گروهی به حوزه شینگن داشته باشید. برای سه ماه هم که نمیتونید ویزا بگیرید. البته باید شرایطتون بررسی بشه. در صورت تمایل با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید. ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام؛ ببخشید من میخوام یه سفر انفرادی به آلمان داشته باشم. ۱۷سالمه و دایی ام اونجا هستش. درباره ی گردش مالی اش اطلاعات زیادی ندارم ولی عموی مادرم میتونه کار تمکن مالی ام رو درست کنه.میخواستم ببینم چقدر شانس ویزا رو دارم.

  • سلام؛ چطور میخوان تمکن شما رو درست کنن؟ البته شخص دیگه هم میتونن مخارج شما رو در سفر متقبل بشن. اما به خاطر شرایط سنیتون و اینکه سابقه سفری خوبی ندارید شانستون خیلی کمه.

 • سلام
  آیا میشود از ضمانتنامه بانکی شخص دیگری به جای تمکن مالی خودم استفاده کنم؟؟ چون در بعضی سایتها نوشته که میشه. سپاس فراوان بابت راهنماییتون

  • سلام؛ ضمانت نامه بانکی جدای از تمکن بانکی هست. ضمانت نامه بانکی، همونطور که از اسمش بر میاد ضمانت بازگشت شماست که در رهن آژانس گردشگری میمونه. اما تمکن مالی رو برای برای بر اومدن ازپس مخارج سفرتون ارائه بدید. البته برای هردو میتونید از حساب یکی از بستگان درجه یکتون استفاده کنید.

 • با سلام و خسته نباشی خدمت شما سوالی دارم که ممنون میشم جواب بدید
  من اتباع افغانی هستم مقیم ایران باجناقم مقیم آلمان هست وبرای ازدواج به ایران قصد سفر داره
  باتوجه به دعوتنامه ای که در دست داره شرایط بردن خانومش رو داره یا نه
  البته خانومش قراره با پاس به ایران مسافرت کنه آیا از ایران ویزای المان میتونه دریافت کنه
  خواهش میکنم جواب بدید

  • ویزای الحاق میتونید اقدام کنید اما باید تابعیت ایرانی داشته باشید. یا اینکه برای انگشت نگاری برگردید افغانستان.

 • باسلام؛ من ۵۰ میلیون سه ماهه در حساب دارم و گردش حسابم ماهانه حدود۴۰ میلیونه که چندروز آخر هر ماه توحسابم میاد و انتقال داده میشه. آیا با دعوتنامه کسی که ۳۵ساله آلمانه و من که ۲۱سالمه چقدر شانس دارم که ویزا توریستی بگیرم؟سابقه کاری هم دارم. باتشکر

  • سلام؛ شما شانس ویزا شدن رو دارید اما درآمدتون که ۴۰ میلیون تومنه با مانده حسابتون نمیخونه. پس بهتره مانده حسابتون رو افزایش بدید. و اینکه توصیه میکنم به خاطر شرایط سنیتون همراه با خانواده و در قالب تور گروهی اقدام کنید.

  • سلام من دوستم المانی هست و قصد دارد برای مادرم دعوت نامه بفرستد مادرم افغان است و در ایران زندگی میکند تمکن مالی هم دارد . ایا امکان موافقت باویزای او است؟ او تاالان سفرخارج از کشور نداشته است.

   • سلام، بله شانس دارن اما به خاطر اینکه دعوت کننده جزو بستگان درجه یک شما به حساب نمیان شانس ویزا شدن مادرتون خیلی بالا نیست.

 • سلام .دایی من در آلمان هست. اقامت وپاسبورت دارد میتواند برای من دعود نامه بفرستد. ممنون میشم اگر پاسخ دهید؟

 • با سلام
  من به یک کارگزاری سپردم برام ویزای آلمان بگیرد که قرار شده تمکن رو برام درست کنه و بقیه مدارک با خودم
  و اینکه یک نفر که دوتابعیتی آلمان میباشد و در ایران زندگی میکنه و دیگه قصد برگشت نداره در ازای پولی برام دعوتنامه بگیره
  البته گفته مبلغش رو بعد ویزا شدنت پرداخت کن
  دو سوال داشتم
  آیا با این شرایط اون آقا میتونه برای من دعوتنامه بگیره و اینکه چطور میتونم دعوتنامه رو استعلام کنم که نکنه یهو یه چیز تقلبی بهم بده؟
  و آیا تمکن میشه و میتونه برام درست کنه؟

  • سلام؛ تمکن مالی رو استعلام میگرن و در این صورت ویزاتون رد میشه. ولی اگر خودتون بتونین گردش حساب و تمکن داشته باشید با دعوتنامه شانس ویزاتون خیلی بالا میره. ولی در کل آلمان خوب ویزا نمیده.

 • سلام . من با همسرم میخام برای یک هفته برم به آلمان . یکی از دوستانم هم قرار برام دعوتنامه بفرسته . خواستم ببینم آیا به دلیل سفر همراه با همسر شانسی برای دریافت ویزا دارم ؟ موجودی حساب ۱۰۰ میلیون رو میتونم ارائه بدم و دوتا ملک هم به نامم هست . راهنماییم کنید ممنون میشم .
  و هم اینکه آیا تمکن مالی و سند برای همسرم هم الزامیه یا برای من باشه کافیه ؟ ممنون

  • سلام؛ برای کشور آلمان که خیلی سخت به ایرانی ها ویزا میده باید پرونده قویی داشته باشید. مانده حسابتون رو سعی کنید تا ۲۰۰ میلیون برسونید. اگر همسرتون شاغل هستن بد نیست یک ریزگردش و مانده حساب هم ایشون ارائه بدن. شرایط دعوت کننده شما هم خیلی مهمه، چون جزو اقوام درجه یکتون نیستن. سابقه سفرتون هم خیلی مهمه و باید سابقه سفری خوبی داشته باشید.

 • سلام وقتتون بخیر
  خواهرم در آلمان زندگی می‌کنه و ازدواج کرده الان پاسپورت موقت بهش دادن می‌تونه با همون پاسپورت موقت برای من و پسر ۳سالم دعوتنامه بفرسته؟؟؟؟؟

  • سلام؛ بله میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. اگر همسر ایشون آلمانی هسن بهتره که ایشون برای شما دعوتنامه بفرستن و قید کنن که من و همسرم قصد داریم برای خواهر خانمم دعوتنامه برستیم.

 • سلام؛ با توجه به شرایط موجود (کرونا) آیا کشور آلمان ویزا صادر میکند؟ من آلمان هستم میخواستم برای پدر و مادرم برای همین تابستان دعوت نامه بدم. آیا شانسی برای اخد ویزا دارند؟

   • در اول سایت قید کردید
    تعیین وقت ملاقات١٨٠ روز قبل از عزیمت
    پس تابستان شدنی نیست
    من هم خانوادگى أواخر جون أواسط جولای قصد سفر داریم!

    • سلام؛ میتونید تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفرتون اقدام کنید. اما این به معنی الزام برای اقدام قبل نیست. شما تا یک ماه قبل از تاریخ سفرتون هم میتونید اقدام کنید اما ممکنه تا موعد سفرتون، وقت سفارت به شما داده نشه.

 • ببخشید برای گرفتن پاس چند روز پیش بهم نوبت دادن یکی از بستگان فرستادم ولی چون وکالت نداشت بهش تحویل ندادن. مهلت من گذشته؛ باید چکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید.

 • درود من ۲۲ سال دارم و مدرک لیسانس تربیت بدنی رو امسال میگیرم و مدرک b1 آموزشگاهی دارم و علاوه بر این ها بنده ۱۲ دوره قهرمان کشور و ‌دارای ۲ مدال طلای آسیا و ۲ نقره و ۲ برنز جهانی در مسابقات المپیک هنرهای رزمی کره جنوبی رو دارم و میتونم نمایندگی یه ورزش برای آلمان برای خودم بگیرم و علاوه بر این ها بنده دارای مربیگری ورزشی هم هستم ولی سربازی نرفتم میخواستم بدونم بهترین راه برای رفتن به آلمان برای من چیه؟

 • باسلام و وقت بخیر؛ برای تحویل گرفتن پاس آلمانی(برای بچه) از سفارت چه مدارکی باید به همراه داشته باشم که بتوانم پاس تحویل بگیرم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام؛ یکی از بستگان در آلمان بعلت مشکل تنفسی بستری گردیده و بیمه مسافرتی هم بدلیل تشخیص بیماری مزمن هزینه پرداخت نمیکند.بیمار ولی هنوز در بیمارستان آلمان تحت درمان میباشد و پولی هم برای پرداخت ندارد.هزینه بیمارستان در این حالت برعهده چه کسی و چگونه میباشد.دعوتنامه بیمار بصورت غیر رسمی و بازدید فرزند بوده است.

 • سلام
  سنم ۲۱ کارت معافیت سربازی دارم مدرک تحصیلی دارم ،میخوام ویزای المان رو تهیه کنم و از المان ب عنوان پناهنده برنگردم
  لطفا راهنماییم کنید،ممنونم

 • سلام خسته نباشید
  خواهرم ۱/۵ ساله که برای تحصیل المان هستش و ایشون میخواد دعوت نامه برای من بفرسته، با توجه به اینکه من ۲۸ سالمه و تا حالا برای ویزای شنگن اقدام نکردم، ۳ ساله تو صرافی کار میکنم و بیمه تامین اجتماعیم هستم، گردش مالیه خوبی دارم تمکن مالی رو هم میتونم اوکیش کنم، به نظرتون با توجه به مجرد بودنم و دعوتنامه ممکنه ریجکت شم؟؟
  و‌نکته بعدی تمکن مالی بالای چقد خوب هستش؟؟

  • سلام
   نداشتن سابقه سفر و پایین بودن سنتون ممکنه برای شما مشکل ساز بشه، بهتر بود قبلش با یک ویزای گروهی در قالب یک تور گروهی اروپا شروع میکردید. از طرفی چون دعوتنامه دارید، شانستون برای ویزا شدن خیلی هم کم نیست. حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن ۵۰ میلیون تومان هست، اما من توصیه میکنم که تمکن مالیتون کمی بیشتر باشه و مهمتر از همه اینکه یک برنامه سفری خوب در قالب یک کاورلتر بنویسید. اینکه چند روز اونجا هستید؟ کجا اقامت دارید؟ قصدتون چیه؟ کجاها تشریف میبرید؟ و ….، حتی بلیط برگشتتون رو هم ارائه بدید. وابستگی های مالی و خانوادگی تون رو هم کامل توضیح بدید تا شک افسر سفارت مبنی بر احتمال اعلام پناهندگی رو کم کنید.

 • سلام
  برای اخذ ویزای تورسیتی آلمان اگر فقط دعوت نامه ی معتبر داشته باشم که تمام هزینه ها رو ساپورت کنه
  شانس صدور ویزام چقدره
  تمکن مالی فعلا نمی تونم ارائه بدم.

  • سلام
   در صورتی که اعتبار دعوت کننده خوب باشه، یعنی تمکن و حساب های مالی ایشون خوب باشه شانس ویزا شدن دارید. اما به شرطی که هم اطلاعات تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید و هم اطلاعات هویتی و تمکن مالی ایشون رو ارائه بدید. دعوتنامه ایشون هم بهتره محضری باشه.

  • سلام ما در زمینه ویزای کاری شینگن کار نمی‌کنیم. اما میتونید از سایت سفارت آلمان مدارک لازم برای ویزای کار آلمان رو پیدا کنید.

 • سلام من برای ویزای توریستی المان میخام درخاست بدم البته به صورت انفرادی نه با تور.
  سوال بنده این است که سند ملکی که به سفارت ارائه میدیم .اگر ویزا بشیم وبه المان برسیم
  و بعد درخاست پناهندگی بدیم ایا اون سند ملک توسط سفارت مصادره میشه؟

 • سلام خسته نباشید یکی از دوستای خانوادگی ما تو شهر اشتوتگارت المان زندگی میکنه بهترین کاری که اون میتونه واسه اخذ ویزا یا هر چی که میتونه کمک کنه بهم اون چیه؟؟

  • سلام
   میتونن برای شما دعوتنامه ارسال کنن. البته اعتبار دعوتنامه به اعتبار شخص دعوت کننده در کشور آلمان و همچنین نسبت ایشون با شما بستگی داره.

 • سلام من برای ویزای توریستی المان میخام درخاست بدم البته به صورت انفرادی نه با تور.
  سوال بنده این است که سند ملکی که به سفارت ارائه میدیم .اگر ویزا بشیم وبه المان برسیم
  و بعد درخواست پناهندگی بدیم ایا اون سند ملک توسط سفارت مصادره میشه؟

 • سلام خسته نباشید
  خواهرم ۱/۵ ساله که برای تحصیل المان هستش و ایشون میخواد دعوت نامه برای من بفرسته، با توجه به اینکه من ۲۸ سالمه و تا حالا برای ویزای شنگن اقدام نکردم، ۳ ساله تو صرافی کار میکنم و بیمه تامین اجتماعیم هستم، گردش مالیه خوبی دارم تمکن مالی رو هم میتونم اوکیش کنم، به نظرتون با توجه به مجرد بودنم و دعوتنامه ممکنه ریجکت بشم؟؟
  و‌نکته بعدی تمکن مالی بالای چقد خوب هستش؟؟

 • سلام ایا میشه بجای رزرو هتل در المان هاستل رزرو کرد و در نامه توضیح داد که به چه علت است ؟ویا اصلا هتل و هاستل رزرو نکرد ولی در نامه توضیح داده شود؟

  • سلام
   ایرادی نداره اگر هاستل رزرو کنید و توضیح بدید. اما توصیه نمیکنم که بدون ارائه رزرو هتل یا هاستل اقدام کنید.

   • سلام من ی ریجکتی از ایتالیا یک ماه پیش داشتم میشه با دعوتنامه توریستی ک دو ماه دیکه برام از المان میاد برم من داداشم پنج سالی میشه المانه و اقامت داره.در ضمن شش ماه پیش ی دعوتنامه توریستی برای نامزدش فرستاد و الان اونجاس و پروندشم بازه ممنون میشم راهنمایم کنید

  • سلام
   بله مهمه اما ارزشش بستگی به شرایطتون داره. به طور مثال هرچه ریسک پناهندگی شما بیشتر باشه ارزش ملک باید بیشتر باشه.

 • عذر میخوام فکرکنم سوالم را درست نپرسیدم من الان آلمان هستم سه ماه هست که المانم از طریق ویزای جستجوی کار رفتم هنوز موفق به پیدا کردن کار نشدم در این ماه چند مصاحبه کاری با کارفرما ها داشتم که متاسفانه بدلیل مشکل کرونا و قرنطینه همه لغو شدند میخواستم بپرسم با توجه به اینکه مهلت ویزای من ۶ ماه است اگر این وضعیت تا چند ماه دیگر ادامه داشته باشد و ۶ماه من تمام شود چه اتفاقی می افتد؟ باید برگردم؟

 • سلام بعد از پایان کرونا کدام کشور ها شرایط ویزای توریستی انفرادی اسون تری دارند؟منضورم کشورهای خوب برای اقامت دائم است.

  • سلام
   این بیشتر یه پیشگوییه. در حال حاضر بدون داشتن دعوتنامه یا سابقه سفر به شینگن، اخذ ویزای انفرادی شینگن تقریبا غیر ممکنه. اما برای آگاهی بیشتر از این موضوع، مطلب راحت ترین کشور شینگن رو مطالعه بفرمایید.

 • سلام من مدارک ام رو تحویل سفارت المان دادم الان تقریبا ۸ ماهی میشه حتی ۳۳۰ یورو هم پرداخت کردم ولی هیچ جوابی ندادن .الان میخام مدارک ام رو پس بگیرم ب پاسپورتم نیاز دارم چطور این کارو بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   با این شرایط چیزی مشخص نیست. اما حدودا برای یک ماه تا چهل روز بعد قرار ملاقات برای شما در دسترس خواهد بود.

 • با سلام
  خواستم بدونم بنده که چندین بار به حوزه شنگن ورود و خروج داشتم ایا برای اقدام به گرفتن ویزای توریستی المان بدون هیچ دعوتنامه ای موفق خواهم بود یا خیر در ضمن از وضعییت حساب بانکی خوبی هم برخوردارم

  • سلام
   اگر دو یا چند ویزای شینگن قبلی داشته باشید بله امکانش هست. اما سایر شرایطتون هم باید بررسی بشه. برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام من تقریبا دو ماهی میشه که مدارکمو برای پیوست به همسر تحویل دادم و گفتن یک ماه طول میکشه تا مدارکم به المان فرستاده بشه و اگر از المان همسرم پیگیری کنه و تایید کنن ویزام زودتر از سه ماه که وقت اصلی خود سفارت هست اماده میشه اما من سوالم اینه که دقیقا چه مدت طول میکشه تا مدارک به المان فرستاده بشه و چه مدت طول میکشه ویزا صادر بشه
  ممنونم

  • سلام
   بله میتونید ارائه بدید و در مورد وابستگی های عاطفی و مالی خودتون در ایران و احیانا توضیحاتی در مورد مدارکی که احتیاج به توضیح دارن رو در اون ذکر کنید.

 • با سلام من خواهر ناتنی دارم المانه خودم ۱۹ سالمه دعوتنامه برام بفرسته من برم اونجا، از اونجا میتونم برای گرفتن ویزای داعمی اقدام کنم یا قانون نمیزاره، یا باید برای ویزای داعم از طریق پناهندگی اقدام کنم لطفا جواب بدید ممنون

 • سلام و درود.
  من ۳۰میلیون تمکن مالی و دعوتنامه همراه با حمایت مالی دارم.سنم بیست ویک ساله. و دوسال سابقه کاری دارم.
  ایا میتونم برای ویزای توریستی المان اقدام کنم؟

  • سلام
   دعوتنامه شما از طرف چه کسی هست؟ اعتبار ایشون به چه صورته؟ با این شرایط سنی و تمکن مالی یکم سخت میشه شرایطتون. پیشنهاد میکنم با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • ببخشید مگه در هنگام مراجعه به ویزامتریک توسط افسر مصاحبه کننده پرسش و پاسخ صورت نمیگیره .(مثلا هدف از سفرتون چیه؟)

   • سلام من ده هند زندگی میکنم من یک دوست ترکی دارم که پاسپورت المانی دارد او میتواند که مرا دعوت کند به المان و یک سوال دیگه یک نفر چند نفر را دعوت کرده میتانه اگر به سوالم پاسخ بتی ممنون میشم

    • سلام؛ بله ایشون میتونن شما رو دعوت کنن. البته اگر شما خودتون اقامت هند رو نداشته باشید، باید برگردید ایران و انگشت نگاری بشید. فرستادن دعوتنامه محدودیتی نداره. اما اینکه اون دعوتنامه چقدر معتبر باشه به اعتبار اون فرد در آلمان بستگی داره.

 • سلام. من برای اول اردیبهشت وقت سفارت آلمان دارم و میخام برای اول خرداد سفر کنم. تغییری تو وقتا به وجود نیومده؟ به نظرتون میرسم به سفرم؟

  • سلام
   کارهاتون رو ویزامتریک انجام میده . تا اون موقع هم سفرات آلمان باز میشه. ان‌شاالله میرسید به سفرتون

  • سلام
   شما در مراجعه به ویزامتریک مصاحبه ندارید، مگر اینکه بعد از مراجعه با شما تماس گرفته بشه برای ادای پاره ای از توضیحات از شما دعوت بشه که به سفارت برید. اون هم بستگی به افسر مصاحبه کننده داره. ممکنه یک روز حاش خوب باشه یا بد.

 • سلام وقت به خیر من میخوام برای ویزا تحصیلی المان اقدام کنم.و امسال اربعین به عراق سفر کردم .میخواستم بدونم که ایا مشکلی برای گرفتن ویزا ایجاد میکنه؟

 • سلام خسته نباشید من برای ۱۰ فروردین وقت سفارتم بود و تاریخ درخواستم برای ویزا ۱۱.۵.۲۰۲۰ بود و روی دعوت نامه هم این تاریخ نوشته فقط و تاریخ دیگری روی کاغذ پیدا نکردم که این تاریخ محدود بکنه این دعوت نامه ها میدونید چقدر اعتبار دارن یعنی تا کی میتونی بعد اون ۱۱ سفر کنم

  • سلام
   فعلا که سفارت تا واسط فروردین بسته ست. البته ویزامتریک باز هست و کارهاتون رو انجام میده، اما جواب ویزا به تعوق میوفته. ای کاش زودتر اقدام میکردید. اگردر دعوتنامه تاریخی قید نمیشد تا ۶ ماه اعتبار داشت. اما شاید بهتر باشه مجددا دعوتنامه بفرستن براتون.

 • سلام خسته نباشید. من ۱۶ سالمه و میخوام برای ویزای دانش اموزی اقدام کنم .
  کاملا به زبان آلمانی و انگلیسی مسلط هستم . و تمام معدل هام ۲۰ بوده. پدرم به عنوان همراه قراره باهام بیاد و ویزای همراه دانش آموز بگیره.میخوام توی مدارس دولتی المان درس بخونم. سند ی ماشین ۵۰۰ ملیونی به اسم پدرمه و ی خونه به ارزش تقریبا ۳۰۰ ملیون. اما گردش حسابش خیلیییی کمه چون حقوقش ماهی ۳ ملیونه فقط. آیا سند خونه و ماشینمون کافی هست؟

  • سلام
   وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی یک سال دیگه هست و در این یک سال زمان دارید تا گردش حسابتون رو افزایش بدید. ۳۰۰ میلیون رو به یک حساب دیگه انتقال بدید (ترجیحا حسابی که بتونید از اون سود بگیرید) بعد خورد خورد، مبالغ ۲ تومن ۳ تومن رو به رو به همین حسابی که حقوق پدرتون به اون واریز میشه انتقال بدید. با این کار گردش حساب شما خوب میشه. بعد از اینکه خودتون ویزا گرفتید و رفتید پدرتون برای ویزا اقدام کنن.

 • سلام
  من دیروز ویزا شدم اما تاریخ شروع ویزام همون دیروز بود تا ۱۴ روز دیگه

  الان تمام مرز ها بستست و هیچ پروازی انجام نمیشه و عملا ویزای من به درد نمیخوره درخواستم بیزینس بوده ۳ ماهه

  میخواستم بدونم باید چه کنم ؟
  با سفارت برای تمدید وقت مکاتبه کنم ؟
  اگر نرم و بعد از بحران دوباره اپلای کنم ممکنه محروم شم ؟

  ممنونم

  • سلام
   متاسفانه فقط شما نیستید و خیلی‌ها اتفاق افتاده و باید دوباره اقدام کنید. نه مشکلی نیست اگر در کاورلتر این مساله رو ذکر کنید.

 • من و خانمم با پسردوساله ام درتاریخ سی ژانویه رفتیم ویزامتریک ولی هنوز جواب نیومد من خودم ۲۲۰ میلیون پول ت حسابم هست با تمکن مالی سند خونه به اسم خودم مدارک شغل ماهی ۸م تومان بیمه نامه همچنین خانمم ۳۰۰م پول تو حساب تمکن مالی سند خونه به اسم خودش مدارک شغلی ماهی ۶م تومان بیمه نامه و بقیه مدارک لازم برای ویزا سفری هم نداشتیم با این احوال بیماری بوجود آمده که میگن همه ریجکت میشن میخواستم ببینم به نظرتان ماهم ریجکت میشیم باتشکر

  • سلام
   در مورد کرونا که باید بگم بررسی پرونده و ریجکت شدن یا نشدن هیچ ارتباطی به این موضوع نداره، ممکنه بررسی پرونده ها به تاخیر بیفته، اما انطور نیست که به خاطر کرونا شما رو ریجکت کنن.
   در مورد پرونده تون هم که باید بگم اگر قبلا سفری به حوزه شینگن نداشتید، شانستون خیلی کمه.

 • با سلام.ازطرف برادرم دعوتنامه رسمی برای مادرم فرستاده شده.مادرم هم حقوق بازنشستگی دریافت میکنه.آیا نیازی به ارائه تمکن مالی هست؟

  • سلام
   برادرتون میتونن ایشون رو ساپورت مالی کنن، در این صورت باید تمکن مالی و مدارک شغلی و اطلاعات مربوط به محل زندگیشون رو ارائه بدن. اما بهتره که خودشون هم یک تمکن مالی حداقل ۵۰ میلیونی ارائه بدن.

  • سلام
   خیر، تغییری در شرایط اعطای ویزا پیش نیومده، فقط ممکنه فرآیند بررسی پرونده ها کمی بیشتر طول بکشه.

   • سلام
    من و همسر و دخترم, ٢٨ روز سفر به المان داشتیم و دوقلو پسر دارم که در حال حاضر میخواهم به همراه این دو تابستان به المان بروم و همسر و دخترم در ایران میمانند,ایا بازهم احتیاج به دعوتنامه دارم با توجه به اینکه ویزای قبلی مربوط به سال ٩٨ بوده و همسر و دخترم در ایران میمانند و پسرها١١ سال دارند??

    • سلام
     خیر احتیاجی نیست. اما شانس شما با داشتن دعوتنامه بیشتره. چون اصولا آلمان بی‌دلیل پذیرای مسافر نیست و خیلی بدون دعوتنامه ویزا نمیده.

 • و اینکه میتونم دعوتنامه به دوستانم بفرستم یا فقط باید به افراد درجه یک خانواده فرستاد؟ و چه مدت میتونن بمونن اونجا با دعوتنامه؟ ۳ ماه یا ۶ ماه؟

 • سلام خسته نباشید من تماس گرفتم ولی متاسفانه موفق نشدم با کارشناسان شما صحبت کنم میخواستم بگم ک من دعوتنامه از آلمان از طرف نامزدم دارم ک تمام مخارج منو ب عهده گرفته گردش مالی هم نیاز هست ک ارائه بدم یا نه
  چون گردش مالی من مبلغ بالا نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام خسته نباشی
   امروز ۷اسفند ۹۸ است ودر دعوتنامه من ۱۳فروردین نوشته شده ولی متاسفانه هنوز پاسپورتم نیومده بنظرتون میتونم سرموقع نوبت بگیرم و برای مصاحبه به سفارت برم.
   آیا بدون پاسپورت میشه ب سفارت رفت و تقاضای تغییر تاریخ دعوتنامه کرد؟

   • سلام
    خیر امکانش نیست. و نزدیکترین وقتی که برای سفارت آلمان میتونید بگیرید برای اواخر فروردین هست، توصیه میکنم بفرمایید دوباره براتون دعوتنامه بفرستن.

    • سلام مگه دعوتنامه ۶ماه اعتبارنداره زمان صدور دعوتنامه ۲فوریه است
     اگه ۶ماه اعتبارداشته باشه ک نیاز نیست دوباره بفرسته با همون میتونم برم سفارت درسته،؟
     الان بخاطر کرونا پاسپورتم ب تعویق افتاده و نمیاد سفارت آلمان هم بسته س بخاطر کرونا

     • سلام
      در دعوتنامه شما تاریخ سفرتون ذکر نشده؟ احتمالا بتونید با همون دعوتنامه هم اقدام کنید. اما اگر دعوتنامه تون رو ببینیم بهتر میتونیم نظر بدیم. در مورد کرونا هم که شما با سفارت کاری ندارید. شما باید به ویزامتریک مراجعه کنید و ویزامتریک هم که در حال حاضر بازه.

     • سلام وقت بخیر من درحال حاضر با ویزای جستجوی کار آلمان هستم ولی متاسفانه بدلیل مشکی کرونا تمامی مصاحبه های کاری لغو شدند اگر این بحران ادامه دار باشد بعد از گذشت ۶ ماه چه اتفاقی می افتد؟

      • سلام
       بله متاسفانه وقت های مصاحبه لغو شده. اگر شما هم وقت مصاحبه شما هم در این بازه بوده و لغو شده نگران نباشید. از ۱۳ اردیبهشت ماه مجددا از طرف سفارت با شما تماس میگرن تا وقت مصاحبه جدیدی تعیین کنید.

  • سلام
   مجددا تماس بگیرید.
   خودتون هم هم باید گردش و تمکن مالی ارائه بدید. هرچند که پایین باشه. مدارک تمکن مالی ایشون رو هم ارائه بدید.

 • سلام منو پدرم داریم به آلمان می‌رویم و پدرم اونجا میخوان کار کنن چون مدرک دانشگاهی معتبر هم دارند ۵۱ سالشون است و منم میخوام دانشگاه درس بخونم ولی مادرم ایران میمونه.. چطور میتونم در طول تحصیل مادرمو ببینم حالا یا خودم برم ایران یا مادرم بیاد آلمان چون خیلی برام مهمه که بتونم مادرمو ببینم

   • من شنیده بودم دعوت نامه وقتی میشه فرستاد که اقامت دائم اونجا رو داشته باشی مگر دانشجو میتونه دعوت نامه بفرسته؟ یا حداقل نامه دانشگاه بگیرم که ثابت کنم اونجا درس میخونم و میخوام افراد درجه یکمو ببینم

 • سلام من در بورس فعالیت میکنم میتونم گواهی دارا بودن سهم رو برای سفارت المان ارائه بدم؟البته الان هیچ سهمی ندارم ایا پرینت تاریخچه معاملات میتونه کمک کنه؟

  • سلام
   باید بتونید گواهی گردش حساب و مانده حساب رو از کارگزاری بگیرید. اما اگر سهمی ندارید که نمیتونید مانده تمکن رو ارائه بدید.

 • سلام. من و همسرم بدون سابقه شنگن ولی با چندتا سفر به ترکیه و ارمنستان و تایلند و … حدود ۱ ماه پیش با دعوتنامه از ۱ دوست در آلمان و تمکن همسرم ۳۰۰ میلیون و تمکن خودم ۱۵۰ میلیون درخواست ویزای توریستی کردیم. در ضمن همسرم جواز کسب گذاشته و سند خونه… اینکه فرزند نداریم و هردو میخوایم بریم سفر آلمان امکانش هست ویزا بگیریم؟

 • با سلام
  من با دعوتنامه که تمام هزینه منو گردن گرفته بود فرستنده و جواز کسب و تمکن مالی ۳۵۰‌میلیون و گردش حساب ۲۰ میلیون در ماه و سند مالکیت و کارت های صلاحیت شغلم رد شدم و دلیلش و گفتن متقبل نشدن هزینه فرستنده دعوتنامه است در صورتی که همه چی رو گردن گرفته بود و امضا زده بود . واقعا چی کم داشتم که رد شدم؟؟؟ کاری میشه کرد یا تمومه ماجرا؟

  • سلام
   باید پرونده شما بررسی بشه تا ببینیم چقدر شانس دارید. بهتره برای مشاوره با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

   • سلام من یه دختر ۱۷ سالم و تصمیم دارم برای تحصیل به یک دانشگاه در المان بروم و در انجا فامیل هم داریم که فامیلهای درجه یک مادرم هستند و انها تمام شرایط را میپذیرند و هزینه تحصیل را به عهده میگیرند و تمکن مالی ۲۰میلیون تومانی دارم و گردش حساب بسیار کمی دارم امکان داره که به من ویزا بدن برای تحصیل؟

    • سلام
     باید اول وقت سفارت بگیرید که یکسال طول میکشه. بعد برای پذیرش اقدام کنید و هزینشو پرداخت کنید. بعد طبق وقت سفارت که به شما داده شده مدارک تحصیلی و پذیرش و رسید پرداختی خودتونو به همراه مدارک شغلی و مالی کسی که اینجا قراره شمارو تامین مالی کنن میبرین سفارت تا ویزا بهتون بدن. میتونید از فامیل نزدیک در آلمانم هم مدرکی ارائه بدید که اونجا هزینه‌های شما رو به عهده میگیرن.

 • با سلام
  بنده ویزای مولتی آلمان دارم، همسرم بدون سابقه قبلی ویزا میخواد اقدام کنه برای ویزا، تمکن ۱۵۰ تومان و ارایه سابقه بیمه و گواهی اشتغال به کار پرستاری و اینکه میخوان برا خرداد ویزای توریستی درخواست بدن. امکان ویزا شدن هست؟

 • سلام
  من چطور می تونم برای خواهرم در ایران ویزا بگیرم برای سفر بیاد آلمان عمل سختی رو پشت سر گذاشته من خودم پیوست به همسر اومدم اما شرایط دادن دعوتنامه رو ندارم آیا راه دیگه ایی هست مثلا از طریق پرونده پزشکی

  • سلام
   همسرتون میتوننن برای ایشون دعوتنامه بفرستن. با مدارک پزسکی معتبر و مکاتبه با پزشکی در آلمان هم میتونید این کار رو انجام بدید.

 • با سلام
  من ۴۹ساله هستم بازنشسته.ولی بصورت پاره وقت مشغول هستم.دارای دوفرزند و همسر.از یک دوست آلمانی که استاد دانشگاه هستن دعوتنانه دارم.تمکن مالی و ملک هم به نامم هست.مولتی پل کاناداهم دارم .میخام یک هفته آلمان باشم بعد به کانادا برم.به نظرتون شانس برای ویزا دارم

  • سلام
   بله شما شانس گرفتن ویزای آلمان رو دارید. توصیه میکنم برای بررسی شرایط و راهنمایی بیشتر با ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • آیا هر کسی درخواست ویزای شینگن دارد ، باید هزینه هماهنگی ویزامتریک ( به صورت نقدی ) ۲۴/۵ یورو را پرداخت کند؟
  علت این پرداخت چیست؟ و آیا برای همه اجباری است؟

 • سلام ببخشیدخواهرم دامادمان درالمان زندگی میکنندسومین بچه شون داره به دنیامیادمیخوادازطریق دوست المانی خودشون برای من و مادرم دعوتنامه بفرسته خداروشکرهم خونه داریم هم فیش حقوقی هم پول کافی قدرشناس داریم

 • سلام پدرم ۱۰ سال پیش ویزای شینگن داشتن و سفر کردن به چند کشور و الان میشه با ویزای توریستی برن آلمان؟ چون دوستشون اونما اقامت دارن و رستوران دارن تمکن مالی رسید بانکی و برگه شغلی میتونن اوکی کنن و سنشون هم ۵۱ ساله هستن امکانش چقدره؟

  • سلام
   ویزای شینگن قبلی که باید بگم جزو سابقه سفرشون به حساب نمیاد، اما بد نیست ارائه بدن، اما با داشتن دعوتنامه معتبر و خوب بودن سایر شرایطشون، شانس گرفتن ویزا رو دارن.
   برای راهنمایی بیشتر با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • با سلام و تشکر بابت راهنمایی های خوب شما
  من‌۲۲ دی ماه رفتم‌ویزا متریک و مدارکم که شامل دعوتنامه و تمکن مالی ۳۰۰ میلیون‌ و گردش حساب خوب و جواز کسب و گواهی های اشتغال کارم و سند مالکیت اینارو که داشتم تحویل دادم . اما هنوز جوابم نیومده . میخاستم‌بگم چجوری به من خبر مثبت یا منفی رو میدن .یا باید خودم پیگیر باشم. و آیا دیر نشده یخورده؟

  • سلام
   نه مشکلی نیست، گاهی در روند بررسی برخی از پرونده ها پیش میاد، اما خودتون هم میتونید از طریق سایت ویزامتریک پیگیری کنید ببنید درخواستتون در چه وضعیتی قرار داره.

 • سلام. من ۴ویزا شینگن از فرانسه دارم آخری برای همین یکماه پیش بود. می خواستم بپرسم برای گرفتن ویزا شینگن از آلمان چقدر شانس هست؟ چراکه سفارت آلمان ویزا توریستی نمیده. و دوم اینکه ویزا بیومتریک آلمان به چه صورته؟ شانس ویزا شدنش چقدره؟ ممنونم

  • سلام
   شما با این سابقه سفری خوبی که دارید، برای گرفتن ویزای آلمان هم شانس دارید، اما باید شرایط سنجی بشید. به همین منظور توصیه میکنم با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   در مورد ویزا بیومتریک هم درست متوجه منظورتون نشدم. اگر منظورتون ثبت اطلاعات بیومتریک برای اخذ ویزای آلمان هست که از طریق دفتر ویزامتریک در تهران انجام میشه.

 • سلام من ۲۹ سالمه پاسپورت معتبر دارم-۳ دانگ اپارتمان دارم-۲۰۰میلیون تمکن مالی دارم-گردش حساب خوب دارم-دعوتنامه ندارم-سابقه سفر ندارم-سابقه بیمه ندارم، جواز کسب هم دارم. میخام برای ویزایی توریستی المان درخواست بدم. به نظرتون چقدر شانس دارم برای گرفتن ویزا…..؟

  • سلام، برای ویزای انفرادی آلمان که باید بگم تقریبا هیچ شانسی ندارید، بهتره در قالب تور گروهی و برای کشور دیگری مثل ایتالیا، مجارستان و سوئیس اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشید من اتباع خارجی هستم در ایران زندگی میکنم
  کارت آمایش دارم
  و نامزدم در آلمان اقامت داره و برا دعوتنامه به عنوان مهمان فرستاده و مخارج من رو بعهده گرفته درخواست پاسپورت دادم ولی هنوز نیومده میخواستم بدونم چقد شانس دریافت ویزا رو دارم
  باتشکر

  • سلام، پاسپورتتون رو دریافت کنید شانس گرفتن ویزا رو دارید. باید شرایط سنجی بشید.
   با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

   • سلام، من دعوت نامه از انجمن مذهبی آلمان دارم، از. ۲۳ آپریل. تا ۲۴ مایو. ۲۰۲۰ میلادی یعنی یکماه، من اگر اقدام کنم میشه سر وقت. سفارت ویزه بدهد، شما میتونی وقت مصاحبه ذور معین بکنید تا سفارت بذودی ویزه بدهد. والسلام

   • سلام خسته نباشید من تماس گرفتم ولی متاسفانه موفق نشدم با کارشناسان شما صحبت کنم میخواستم بگم ک گردش مالی هم نیاز هست ک ارائه بدم یا نه
    چون گردش مالی من مبلغ بالا نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

    • سلام
     چرا نتونستید صحبت کنید، اگر امکانش هست در ساعات اداری ۹ صبح تا ۵ عصر تماس بگیرید و با سرکار خانم بشکار صحبت کنید.
     اما در مورد گردش حساب، بله لازمه و باید حتما ارائه بدید. اینکه مبالغ کم باشه ایرادی نداره.

 • سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون
  از زمان درخاست وقت ملاقات در سایت ویزامتریک حدودا چند روز بعد وقت ملاقات تایین میگردد؟

 • سلام من ویزای پیوست گرفتم و الان در المان هستم و برای اقامت هم اقدام کردم ولی متاسفانه حال مادر همسرم به گونه ای شده که باید به ایران برگردم ویزام تا تاریخ ۱۴ .۳ .۲۰۲۰ اعتبار دارد ایا من میتوانم به ایران سفر کنم و قبل از اتمام ویزام مجدد برگردم به المان؟

 • سلام خسته نباشید
  ایا سوابق بیمه سلامت همگانی و یا بیمه عمر رو میتونیم بگیریم و اراعه بدیم برای سفارت المان؟

 • افسرانی که در سفارت المان در تهران هستند. المانی هستند یا ایرانی؟میخام ببینم تا چه حد میشه بهشون اعتماد کرد.

 • سلام مبلغ پولی که باید در حساب بمونه برای گواهی تمکن مالی چند روز باید در حساب باشه؟ایا از دو حساب گواهی تمکن مالی میشه اراعه داد؟

 • سلام
  ما برای اولین بار میخواهیم ویزای توریستی برای آلمان بگیریم، حضوری امکان دادن مدارک هست؟ اگه ادرستون خیابان شهید بهشتیه پس چرا آژانس نهال گشت کرج هستش… بعد ویزامتریک هم آژانس جداست؟
  واقعا گیج کننده ست ساییتون
  میشه راهنمایی بفرمایید

  • سلام
   خیر ویزامتریک یک شرکت بین‌المللی خدمات ویزاست که نمایندگی ارائه خدمات کنسولگری سفارت آلمان رو در سراسر دنیا بر عهده داره.

 • سلام من ۳۰ سالمه پاسپورت معتبر دارم.جواز کسب دارم.تمکن مالی بالای ۱۶۰ ملیون تومن دارم.تعداد تراکنش هامم خوبه.ولی سند ملکی ندارم دعوت نامه هم ندارم .ومیخام برای ویزایی المان اقدام کنم .ایا شدنی هست؟اینکه به جای سند ملکی تمکن مالی بالاتری ارائه بدم هست؟

  • بهتره که برای آلمان اقدام نکنید، همچنین حتما در قالب تور گروهی ثبت نام کنید تا شانسی برای گرفت ویزا داشته باشید. شرایط تمکن مالیتون خوبه، اما شرایط سابقه سفرتون ممکنه خوب نباشه.

 • سلام،من میخام برم آلمان برای کار اما کسی رو اونجا ندارم چکار باید کنم نمیخام پناهنده بشم میخام برم واقعا برای کار

  • سلام
   متاسفانه ما در زمینه ویزای کاری شینگن فعالیت نداریم.
   با ویزای توریستی هم شما حق کار کردن رو ندارید، حتما باید ویزای کاری بگیرید.

 • بنام خدا
  با سلام من در اواخر آذر ماه سال ۹۸ به دفتر ویزا متریک مراجعه کردم جهت اخذ ویزای شینگن از سفارت آلمان ،نظر به اینکه بنده به تنهایی در سال ۹۴ به کشور آلمان رفته بودم (با دعوتنامه) اماامسال درخواست ویزا برای تمامی اعضای خانواده ام را دادم که دفتر ویزا متریک با نظم وبرنامه خوبی که داشتند با توجه به اینکه با تعطیلات کریسمس هم مواجه بودیم ۳۵ روز جواب ویزای من همراه با خانواده ام با پست به درب منزل آورده شدو به همه اعضاء ویزا داده شد جا دارد از تمامی کارکنان دلسوز و منظم دفتر ویزا متریک تشکر ویژه داشته باشم .

 • سلام بنده اتباع افغان هستم خانمم ایرانی هست پاسپورت دارم پسرعموم دعوتنامه بفرسته برام ایا میتونم برم المان پول هم ۷۰ملیون دارم ماشین خونه دارم بنام خانمم هست من میتونم ویزا بگیرم یا ازافغانستان راحترویزا میگیرم لطفاراهنمایم کنید ممنون میشم

  • سلام
   بله میتونید. برای دریافت راهنمایی در این زمینه با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • با سلام من در روز ۹دی در ویزا متریک وقت مصاحبه داشتم از دوشرکت مدارک کاری و سمت اصلیم هم مشاور بهره برداری است و همچنین مدارک فنی و گردش حساب و تمکن مالی۱۰۰ میلیون داشتم دعوت نامه از نمایشگاه المان واسم ارسال شده الان داخل هفته پنجم شده هنوز جواب ویزا واسم ارسال نشده ایا امکان ریجکت شدن هست چون نمایشگاه هم ۲۸ بهمن هست

  • سلام
   این تاخیرها گاهی پیش میاد، اما دال بر ریجکت شدن و یا قبول شدن ویزای شما نیست. ممکنه پروسه بررسی مدارک، یکم بیشتر طول کشیده باشه.

 • سلام خسته نباشین من یکی از فامیلایه نزدیکمون در آلمانه چهار سال اقامت هم گرفتن بدونه دعوتنامه بخام برم چه قدر باید هزینه کنم برای گرفتن پاسپورت ویزا

  • سلام
   اگر قصد دارید بدون دعوتنامه اقدام کنید باید بگم که به احتمال زیاد ریجکت خواهید شد. مگر اینکه چند ویزای شینگن قبلی قوی در پاسپورتتون داشته باشید.

 • سلام
  جوان٣١ ساله مجرد ،دارای پروانه کسب ،سند اپارتمان به نامم هست گردش مالی ۵٠ میلیون دارم
  دخترعمه ام المان زندگی و مقیم اونجاست ودر یک کارخونه دارویی کار می کنه اگر برای من دعوت نامه توریستی و ضمانت نامه مالی بانکی در المان رو بفرسته چقدر شانس دارم ویزا بگیرم

  • سلام
   دعوتنامه هم کفایت میکنه، ولی خودتون باید تمکن مالی، پروانه کسب و وابستگی های خاوادگی خودتون رو ارائه بدید.

  • سلام وقت بخیر من یه دعوت نامه دارم از آلمان یکی از آشناهامون و برای بار اول هست که ویزا شینگن میگیرم تمکن مالی سند مالکیت جواز کسب و بیمه تامین اجتماعی دارم و داخل دعوت نامه ٢١ روز تاریخ خورده و من ٢٠ روز بیلیط گرفتم میخواستم بدون مشکل پیش نمیاد؟

 • سلام من چهارساله همسرم المانه و من با دعوتنامه رییس کلیسا میتونم برم…گردش حسابم بالاس اما تمکن مالی ندارم…ایا میتونم برم

 • سلام وقت بخیر . من ۳۴ سالمه مجرد شغلم حسابداره با ۱۰ سال سابقه بیمه و یه واحد آپارتمان و ماشین هم دارم ولی گردش حساب بانکی زیادی ندارم . یکی از دوستانم که بیش از ۲۰ سال در المان زندگی میکنه یه عمل جراحی داره که من میخوام برای مراقبت بعد عمل برم پیشش اگه ایشون دعوتنامه با این موضوع بفرسته چقدر شانس دریافت ویزا را دارم ؟

  • چیکار کنیم که سفارت ویزای توریستی رو تایید نکنه؟من دوست ندارم تایید بشه ولی همسرم مجبورم کرده که باید بیای

   • سلام
    متاسفم، واقعا تا به حال با این مورد برخورد نکرده بودم. امیوارم هرچی خیر هست خدا پیش پاتون بذاره.

  • سلام خسته نباشید من تو سایت ویزامتریک خوندم که نوشته بود لطفا قبل از نود روز مانده به سفر اقدام به مصاحبه بکنید ولی با آژانسی که ما کار کردیم برای پنج ماه بعد تاریخ سفر رو زد و رفتیم برای مصاحبه میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاره این تایم زمانی؟یه سوال دیگه هم داشتم سفارت در چه روزهایی از هفته جواب درخواست رو میده؟

   • سلام
    یک بازه ۳ ماهه رو باید برای درخواست ارائه بدید. نمیدونم بر چه مبنایی چنین تاریخی رو ذکر کردند.

 • در صورت داشتن دعوتنامه، آیا باید برای مدارک روز مصاحبه ویزامتریک ، هتل رزرو کرد ؟ یا اینکه آدرس دخترم را بدهم کافی است؟
  دخترم در آلمان مشغول بکار است.

 • سلام من برادرم در آلمان‌اقامت داره اگر برای من و همسرم دعوتنامه بفرسته و ما بریم همونجا در خواست پناهندگی بدیم. برای برادرم چه مشکلی پیش میاد؟

  • سلام ما تاریخ هیجده آذر سفارت آلمان رفتیم ولی هنوز جوابی واسه ی ما نیومده هفت هفته شده تقریبا ممکنه چقدر دیگه طول بکشه؟یه موضوع دیگه هم هست هرچی بیشتر طول بکشه امکان ویزا شدن بیشتره؟

 • سلام ، کسی که دانشجو هستش می‌تونه دعوتنامه بفرسته ؟ آیا این موضوع تاثیری در صدور ویزا داره به این معنی که چون دانشجو هست شانس کمتری داشته باشه که قبول بشه

  • سلام
   بله میتونید، اگر خودشون هم خونه دارن حتی میتونن قید کنن که میهمان در منزل من سکونت خواهد داشت.
   قطعا تاثیر مثبتی هم خواهد داشت.

    • سلام من خواهرم تو المانه همونجا زندگی میکنن اگه واسه من دعوت نامه بفرستن میتونم برم ولی من زیر دیپلم هستم حساب مالی گردشی هم ندارم

     • سلام
      میتونید تمکن مالی شخص دیگری مثل پدرتون رو به عنوان حامی مالی ارائه بدید. به علاوه به خواهرتون هم بهتره در دعوتنامه ذکر کن که همه مخارج شما رو در زمان اقامت متقبل میشن.

   • سلام خسته نباشید؛ من می‌خوام بعد از کرونا برم مکزیکو سیتی از من ویزای شینگن یا آیدی کارد کانادا میخوان این چه ربطی به مکزیکو داره؟ من بیست سال پاکستان زندگی کردم و دو ساله اومدم ایران دخترم مکزیکوسیتی هست. من بخوام برم ویزای شینگن داشته باشم یعنی چی ؟؟؟؟ ببخشید که وقتتوتنو گرفتم

 • سلام ببخشید میخواستم بدونم تو حالتی که دعوتنامه داریم بهتر است که شخص دعوت کننده ضمانت نامه مالی هم بزاره یا نشون دادن تمکن مالی در ایران شانس بیشتری داره ، بین این دو یعنی تمکن در ایران و ضمانت نامه در کشور مقصد کدام بهتر است

  • سلام
   ممکنه دعوت کننده در دعوتنامه ذکر کنه که شما رو حمایت مالی خواهند کرد اما این به معنای عدم نیاز به ارائه مدارک تمکن مالی توسط خودتون نیست.

 • سلام ببخشید من یک المانی برام دعوتنامه بفرسته فامیل نیست میتونم ویزا بگیرم؟چه شرایطی لازمه و مدرک زبان هم لازمه؟در ضمن من مهاجرم ممکنه شرایط فرق کنه؟

  • سلام
   شرایط اقدام برای ویزای توریستی رو دارید. مدرک زبان نیاز ندارید. اما مدارک شغلی و هویتی نیاز دارید.
   البته ما فقط در زمینه توریستی فعالیت داریم.

 • سلام خسته نباشین
  من به مدت یکسال سهامدار ( عضو خارج از هیئت مدیره ) یک شرکت سهامی خاص (خصوصی ) بوده ام که ماه گذشته با انتقال سهام و آگهی خروج از شرکت به طور کامل خارج شده ام و در این مدت کارمند(شاغل) این شرکت نبوده ام . آیا برای این مدت حضور باید مدرک ارائه دهم ؟ ( برای اخذ ویزا) اگر جواب مثبت است چه مدارکی؟
  با تشکر از پاسخ شما

  • سلام
   مدارک شرکت یا مدارک شغلی از اون دسته مدارک به روزی هست چون یک مدرک برای انه که شغل فعلی خودتون رو اثبات کنید.

 • سلام ببخشید من هجده سالمه و میخوام ببینم میتونم ویزای دیدار از بستگان بگیرم؟
  دعوتنامه هم میتونن برام بفرستند
  چه شرایطی باید داشته باشم ،پدرم هزینه سفرمو میده

  • سلام
   سنتون خیلی کمه، شرایطتون خوبه، دعوتنامه هم دارید. تمکن مالی پدرتون هم البته باید بالا باشه. ولی خوب قطعی نیست به خاطر سنتون. پیشنهاد میکنم همراه با خانواه اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر
  بنده ۱۸ سالمه و میخوام برای آموزش زبان آلمانی در آلمان دوره ببینم و یکی از آشنایان که در آلمان استاد دانشگاه هستند امکان فرستادن دعوت نامه را دارند و همچنین تمکن مالی ۱۵۰ میلیونی دارم بنظرتون امکان گرفتن ویزا را دارم ؟ و آیا شرکت شما در این مورد فعالیت می‌کند ؟ ممنون

  • سلام
   اول باید وقت تحصیلی بگیرین که یکسال طول میکشه
   بعد پذیرش از کالج مدنظر و بگیرین و بعد برین سفارت طبق وقتتون
   و احتمال ویزا شدنش کم هست

 • سلام ببخشید من ۳۱ساله مجرد هستم سه دنگ خونه دارم و حدود ۱۲۰میلیون تمکن ، کارمند شرکت نیمه دولتی و از سال ۹۲سابقه بیمه دارم ، برادرم دعوتنامه برام فرستاده می‌خوام بدونم چقدر شانس دارم

  • سلام
   به خاطر دعوتنامه شانس بالایی دارید. البته به شرطی که دعوتنامه معتبر و قوی باشه. اگر سابقه سفر به حوزه شینگن هم داشته باشید که چه بهتر

   • میشه بفرمایید دعوتنامه معتبر دقیقاً چیه ، من دعوتنامه از برادرم دارم ولی الان در حال دریافت بلو کارت هست ویزاش از دانشجویی تبدیل به کاری شده ، ویزای شینگن تا به حال نداشتم و فقط یکبار ترکیه رفتم

    • سلام
     دعوتنامه از طرف کسی که از بستگان نزدیک شما باشه یا شرایط شغلی و اقامتی خوبی داشته باشه.
     با دعوتنامه ایشون، شانس اخذ ویزای آلمان رو دارید.

    • سلام .بنده ۱۸سال سن دارم
     یک دوست در المان دارم که مهندس هستند .از طریق آن فرد میتوانم دعوت نامه دریافت کنم و در آن زمانی که به کشور المان میروم .در یک شرکت برای کار در زمینه جوشکاری ارگون یا…اقدام کنم .باتشکر

 • با عرض سلام بنده کارمند رسمی هستم با توجه به رشته تحصیلی فنی و فعالیت اداری بصورت تخصصی که دارم علاقه دارم که از نمایشگاه خودرو المان که شهریور ماه برگزار می گردد بازدید به عمل بیاورم در ضمن حساب بانکی و گردش مالی بالای ۱۰۰ دارم ایا برای اینجانب صدور ویزا امکان دارد ممنون

 • سلام وقتتون بخیر من ۲۲ سالمه حدود۲۰۰ میلیون گردش مالی دارم در ۲ماه و ۱۶۰ میلیون تمکن مالی ،مبلغ ۱۵۰ میلیون ودیعه اپارتمانم است ،
  یکی از دوستان المانیم درخواست دعوت نامه کردن برام
  میخوام بدونم شانس ویزا شدنم چقدر است !؟

  • سلام
   باید شغلتون رو هم بدونم، چون مدارک شغلی هم مهمه.
   همچنین سابقه سفری هم مهمه،
   پیشنهاد میکنم در قالب تور گروهی و همراه با خانواده اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشین برای شخصی بالای ۴۰ سال با ۱۳ سال سابقه بیمه و سند ملکی به نام خودش و تمکن مالی بالای ۶۰ میلیون و دو تا فرزند شانس ویزای توریستی آلمان چقدره؟ البته سابقه سفر به حوزه شینگن ندارن چند بار ترکیه و گرجستان رفتن

  • سلام
   شرایطتون خوبه، اما از اونجایی که آلمان شرایط پناهندگی رو داره فقط به کسانی ویزا میده که یا سابقه سفر خوبی به حوزه شینگن دارن یا دعوتنامه معتبر

 • با سلام من اتباع خارجی (افغانی) ساکن ایران هستم کارت امایش هم دارم و از طرف یک فرد المانی دعوت نامه قراره برام بیاد ایا با داشتم همین کارت به سفارت اقدام کنم کارمو راه میندازن یا باید کارت مو پاسپورت کنم اصن چه مدارکی لازم داریم راهنمایی کنید ممنون

  • سلام،
   باید پاسپورت داشته باشین
   مدارک که میشه مدارک شغلی و سند ملکی و گردش سه ماهه حساب به لاتین و تمکن مالی به یورو
   و دو قطعه عکس سه در چهار

 • سلام. من ۲۴سالمه.مدرک لیسانس مدیریت دارم ویکسال سابقه کاری مرتبط و بیمه دارم. اما گردش حسابم ۲۰تومنه.و هیچ سندی ندارم. اگر از طرف یه شرکت از المان برای من دعوت نامه کاری بفرستن،میتونم ویزا بگیرم؟ میشه لطفا راهنماییم کنین؟ ممنون میشم

 • با سلام
  بنده شرایط زیر را دارم خوشحال میشم کمکم کنید

  مدیر عامل یک شرکت هستم و رئیس هئیت مدیره ی شرکت دیگر از یکی از شرکت ها بیمه رد میکنم و فرم مالیاتی ارزش افزوده دارم و در یگی از شرکت ها ۵۰ درصد سهام دارم و دیگری ۸۰ درصد
  تمکن ۱۰۰ میلیونی با تعداد نراکنش بالا در ماه
  دعوت نامه از یک شرکت معتبر آلمانی
  سابقه ی ۳ سفر خارجی آسیای شرقی

  سوال بنده این است که شانس ویزا شدنم چقدر است
  سوال دیگر اینکه آیا مدارک هر دو شرکت را ارائه دهم ؟ و اینکه کدام را اولویت قرار دهم

  با تشکر

  • سلام،
   مدارک هر دو شرکت رو ارائه بدید.
   مدارکتون تکمیله فقط مساله دعوت‌نامه هست که چقدر اعتبار داره

 • سلام
  من یه دعوتنامه از آلمان دارم، سند ملکی هم دارم
  گردش مالی حسابم هر ماه ۴۰ میلیوت تومن بوده
  تقریبا مانده حسابم هم همین قدر هست.
  با توجه به اینکه مبلغ ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون مانده حساب ندارم شانسی برای ویزا شدن دارم؟

  • سلام،
   مدارک شغلی و دعوتنامه دارید، مدارک شغلی و سابقه بیمه رو هم حتما ارائه بدید.
   سعی کنید کمتر از ۵۰ تومن نباشه نباشه مانده حسابتون.

    • سلام،
     ببنید دارایی‌های شما در ایران، وابستگی‌های مادی شما به ایران هستن که هرچی بیشتر باشن شانس شما رو برای گرفتن ویزا افزایش میدن. اگر نداشته باشید مشکلی پیش نمیاد. شانستون کمتر میشه

  • سلام ببخشید یکی از دوستای من که آلمانی هستن میخوان واسم دعوتنامه بفرستن واسه کریسمس برم آلمان به مدت دو هفته ،من تمکن مالی ندارم کارم نمیکنم میخواستم بدونم فقط دعوتنامه ازطرف ایشون کافیه یا منم باید همه شرایطو داشته باشم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

   • سلام؛ برای اخذ ویزای آلمان تمام شرایط به علاوه ی دعوتنامه معتبر از اقوام درجه یک یا شهروندی که شغل سازمانی معبر داشته باشن مورد نیاز هستش.

 • با سلام،
  من بیش از ۶ سال هست که محقق یکی از مراکز تحقیقاتی در حیطه سلولهای بنیادی و پزشکی هستم و تحصیلاتم هم در همین حیطه است. به مدت ۲ سال هست که کارهای مشترکی را به عنوان مسول اجرایی پروژه با یک مرکز تحقیقاتی در آلمان انجام داده ام. بنده برای پیشبرد یکی از طرح های تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان که سمت مدیر اجرایی این پروژه را بر عهده دارم، نیاز به اخذ یک ویزای بلند مدت مولتی آلمان را دارم. دعوتنامه به همراه نامه حمایت مالی ( ۱۰۰۰ یورو درماه) از طرف مرکز همکار در آلمان به زودی برای من ارسال خواهد شد. سوال اصلی من این هست که آیا تا چه حدی من نیاز به داشتن گردش حساب و مانده حساب هستم، با توجه به داشتن یک فاند ماهیانه تا انتهای اتمام پروژه.
  با سپاس فراوان

 • سلام خدمت شما من یه دوستی تو آلمان دارم ایشون شرکت کاریابی دارن میخوان برای من و همسرم و دو فرزندم دعوت نامه بازدید از شرکت ارسال کنن آیا با این دعوت نامه ما ویزا میشیم سند ملکی و گواهی شغلی ۱۵ ساله و گردش حساب سه ماه ۴۰ میلیونی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام،
   اول اینکه در دعوت‌نامه اسامی کل خانواده شما حتما قید بشه، در کنار اون مدارک شغلی و هویتی خودتون رو به سفارت تحویل بدید. از طرفی مانده حسابتون رو به ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون افزایش بدید. با این اقدامات، شرایط شما مناسب خواهد بود.

 • من درخواست ویزای یکساله مولتی با ۹۰ روز اقامت دارم. تاریخ ورود و خروج باید چجوری باشه توی فرم؟ مدت زمان سفر به روز باید ۹۰ روز پرشه یا مدت زمان سفر اول؟

 • سلام. من برای ۱۰ فروردین میخوام نمایشگاه فرانکفورت شرکت کنم و وقت خودم برای ۲۰ دی گرفتم. یعنی ۲ ماه و ۲۰ روز مونده به زمان سفر. زمان درستی رزرو کردم؟ ۲.۵ سال پیش ا شنگن سینگل گرفتم و تمکن ۴۰۰ میلیونی و گردش ۳۵۰ میلیونی دارم تو ۳ ماه و ۲تا دعوتنامه شرکتی که توش مولتی قید شده از آلمان دارم و کارت نمایشگاهم دارم. به نظرتون میتونم ویزای مولتی ۱ساله با ۹۰ روز اقامت بگیرم؟ بیمه ۹۰ روزه مولتی بگیرم کافیه؟

  • سلام،
   شرایط خوبی دارید،اما به اعتبار دعوت‌نامه شما بستگی داره، چون فقط یک ویزای تک شینگن دارید بعید میدونم با درخواستتون موافقت بشه و شاید یک ویزای مولتی سه ماهه به شما بدن

 • با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم با این شرایط من تقریبا چند درصد شانس ویزای نمایشگاهی باءوتک آلمان رو دارم
  رشته کارشناسی ناپیوسته معماری
  سن ۴۲
  متاهل
  تک فرزند
  سابقه بیمه ۱۵ سال(۴ سال مرتبط با مدرک)
  شاغل
  سند ملک بنام
  تمکن مالی حدودا ۱۲۰ میلیون
  گردش ۳ ماهه
  سرپرست خانواده
  گواهی شغلی از دو جا ( البته یک جا پاره وقت )
  درخواست ویزا فقط برای خودم دادم

 • درود برشما
  میشه کمکم کنید؟
  منوهمسرم هردوبازنشسته هستیم. من ۶۸ ساله و همسرم ۶۹ ساله هستیم. بنده درسال ۱۹۹۴به آلمان وسال ۲۰۱۵ به ایتالیاسفرکرده ام. ولی همسرم نه…حال دلمان میخواهد دوتائی در این سن یک سفر یک ماهه اروپا را بگردیم. به دوستمان در آلمان فقط برای یک نفر دعوتنامه صادرکردن. طبق قوانین آلمان تمکن مالی میزبان و متراژ محل اقامت مهمان باید موردتأئید اداره خلرجیها باشد. بهمین دلیل من باید خودم از طریقی دیگر مبادرت به این کارکنم. چون نه همسرم و نه بنده نمیخواهیم تنهائی برویم. شوهرم زبان آلمانی نمیداند. ولی من لیسانس زبان آلمانی دارم. ومیخواهیم این چند صباح عمرمونو یک سفر خارجی به اروپا داشته باشیم
  همسرم پرستار بازنشسته و من کارشناس بیمه بازنشسته سازمان بیمه سلامت هستم. تمکن مالی ما حدود ۴۰۰ ملیون و گردش حسابمون تا ۳۰ ملیون میباشد.
  خودمان درحالِ حاضر مستاجر با ودیعه ۲۰۵ ملیون هستیم و خانه داریم حدود یک ملیارد که سندش فعلا” آماده نیست. بیمه ما بیمه دولتیست..چطور میتونیم دوتامون در یک زمان ویزای سفر توریستیمونو بگیرم. آیا اول بادعوتنامه شوهرم شروع کنم یا ….نظرشما چیست؟

  • سلام،
   یا باید دعوتنامه ای که می فرستن اسم دو نفر قید شده باشد یا اینکه اگر نمیشه بدون دعوتنامه از کشوری مثل ایتالیا هر دو اقدام کنید.

 • سلام من امروز برای نمایشگاه bautec درخواست ویزا دادم و وقت vip داشتم. به نظرم اگر مدارک اضافه ای دارید که به راحتی کانترهای ویزامتریک قبول نمی کنند اونها رو در پرونده تان بگذارید وقت vip بگیرید. من هفته گذشته وقت عادی داشتم ولی به علت اینکه تاریخ پاسپورتم رو به اتمام بود پرونده ام را قبول نکردند تا اینکه امروز با پاسپورت جدید مجددا مراجعه کردم. تفاوت خیلی زیادی بین رفتار کارمند بخش vip با عادی هست. من همه مدارکی را که بخش عادی به نظرش لازم نبود در پرونده بذاره و بهم پس داده بود در بخش vip به راحتی داخل پرونده گذاشتم.
  شرایط اصلی من به صورت زیر بوده
  تمکن مالی : ۱۰۵ میلیون تومان
  سابقه بیمه ۱۴ سال
  گواهی اشتغال به کار از شرکت مهندسی
  گواهی عضویت از سازمان نظام مهندسی
  حقوق ماهی ۱۶ میلیون تومان
  سمت مدیر پروژه عمرانی (البته تمام حکمهای سابقم در شرکتهای دیگه رو هم ارائه کردم)
  بلیط نمایشگاه
  مدارک شناسایی همسرم همچنین مدارک شغلی ایشان (همسرم پزشک هستند)
  سند ملکی
  همه ویزاهای ۵ سال گذشته ( هیچکدام شنگن نبود)

  وقتی جوابم بیاد حتما اینجا خبر می دم

  • سلام قول داده بودم که نتیجه ویزامو اینجا بگم.

   من تاریخ ۲۵ آذر اقدام کردم و ۷ بهمن ویزام اومد- یعنی حدود ۴۰ روز بعد

   البته یک هفته تعطیلی سفارت برای کریسمس رو در نظر داشته باشید.

   نتیجه ویزا مثبت بود – ویزا سینگل برای یک هفته در بازه ۲۳ روز

   خودم اقدام کرده بودم-اولین ویزام بود اما یکبار نزدیک به ۲ سال پیش از فرانسه ریجکت شده بودم.
   تیکت نمایشگاه بائو تک را خریده بودم و دلیل سفر رو بازدید از نمایشگاه اعلاک کرده بودم.
   امیدوارم شما هم نتیجه مثبت بگیرید.

 • سلام.من واسه نمایشگاه Bautec درخواست ویزا دادم به سفارت آلمان.
  مجرد هستم
  ۳۳ ساله
  ۳ سال سابقه بیمه.
  دارای پروانه مجری ذی‌صلاح از سازمان نظام مهندسی
  قرارداد اجرا هم دارم با کارفرما
  تمکن مالی ۸۰ میلیون
  گردش حساب هم ۳۰ میلیون
  سابقه کار بدون بیمه ۵ سال
  به نظرتون شانسم چقدره واسه ویزا و اگه ریجکت بشم احتمال داره رو ویزا جستوجوی کار هم تاثیر منفی بذاره؟؟

  • سلام،
   تمکن مالی، سابقه شغلی و سن شما کم و در نتیجه شانس ویزا شدن شما هم کم است.
   دعوتنامه هم که اگر نداشته باشید، شانستون کمتر هم هست. اما اینطور نیست که گمان کنید هیچ شانسی ندارید.
   بعد از ریجکت، برای درخواست های بعدی سختگیری به این جهت بیشتر میشود که افسر سفارت مطمئن شود آیا شما مشکلات درخواست قبلی را صلاح کرده اید یا خیر.

 • سلام وقت بخیر
  بنده گردش حسابم در سه ماهه اخیر نزدیک ۲۰۰ میلیون بوده
  و منزلی که دارم هنوز سند مالکیت نداره ولی ارزش آن حدودا ۱.۶ تا ۱.۸ میلیارد میرسه
  خودم ۴۶ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک هستم
  همسرم کارشناس ارشد مدیریت آموزشی هستند
  یه دختر کلاس هشتم هم دارم
  بنظر شما میتونم ویزای توریستی آلمان رو بگیرم
  ممنونم از پاسخگویی شما

  • سلام،
   برای ویزای توریستی آلمان داشتن دعوتنامه معتبر یا داشتن سابقه سفر خوب به حوزه شینگن خیلی مهم هست. در کنار اون مدارک شغلی و هویتی و تمکن هم بسیار مهم هستند
   آلمان به دلیل شراط پناهندگی خیلی سهت درخواست ها را میپذرد.

  • سلام
   من و همسرم جفتمون ٣٢ سال داریم،تمکن مالى جفتمون حدودا ۵٠٠ میلیون هستش و گردش مالى خودم ماهانه ٢٠ تا ٣٠ میلیون تومن هستش.سابقه بیمه من ١٠ سال ولى خانمم خانه دار هستن،درضمن بنده حواز کسب هم دارم.ولى متاسفانه سند ملکى ندارم.میخاستم بدونم براى گرفتن ویزا یا دعوتنامه میشه کارى کرد یا نه؟

   • سلام،
    تمکن مالی مناسبی دارید، فقط در نظر داشته باشید که قید کنید همسرتون خانه دار هستند و شما سرپرست خانواده هستید،
    مدارک شغلی لازمه و نبودش شانستون رو کم میکنه، آلمان به دلیل شرایط مهاجرتی سفت و سخت با این مساله برخورد میکنه
    و موارد دیگری هم از جمله سابقه سفری خوب به حوزه شینگن ضروری است. برای راهنمایی با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • با سلام.
  بنده فوق لیسانس بازاریابی توریسم هستم و همسرم نیز کارمند بیمارستان و دارای تحصیلات علوم آزمایشگاهی. ما یک فرزند داریم ۳ ساله و بنده ۳۸ سال و همسرم ۴۲ ساله است. آیا در این سن میتوانیم برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنیم؟
  سوال دوم آیا با این شرایط که توضیح دادم میتوانیم برای ویزای کاری آلمان اقدام کنیم؟ ممنون میشم که یک نسخه از پاسختان رو بر روی ایمیل بنده ارسال بفرمایید. با سپاس

 • با سلام.
  بنده فوق لیسانس بازاریابی توریسم هستم و همسرم نیز کارمند بیمارستان و دارای تحصیلات علوم آزمایشگاهی. ما یک فرزند داریم ۳ ساله و بنده ۳۸ سال و همسرم ۴۲ ساله است. آیا در این سن میتوانیم برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم؟
  سوال دوم آیا با این شرایط که توضیح دادم میتوانیم برای ویزای کاری اقدام کنیم؟ ممنون میشم که یک نسخه از پاسختان رو بر روی ایمیل بنده ارسال بفرمایید. با سپاس

 • سلام وقت بخیر
  قصد دارم با سفر به آلمان کار پیدا کنم و اقامت و شهروندی اونجا رو به دست بیارم. دوستی دارم که اصالتاً آلمانی هست و میتونه برام دعوتنامه بفرسته همچنین حدود دویست میلیون هم دارم.
  چجوری باید اقدام کنم و چه نوع دعوتنامه ای باید داشته باشم
  سپاس فراوان

  • سلام
   سن و شغلتون خیلی مهمه، مدارک شغلی برای ویزای شینگن بسیار مهمه
   نکته بعد اینکه شرایط مالیتون مناسبه اما دعوتنامه رو حتما بگیرید تا هدف از سفر توریستی حتما برای افسر سفارت مشخص باشه

  • سلام من از طریق دعوتنامه یه دوستم که اقامت آلمان داره قراره اقدام کنم بار اولم هست سفر خارج میرم ملک به ارزش ۲۰۰ ملیون بنامم هست دوسال بیشتر بیمه نبودم امکانش هست بتونم موفق بشم

   • سلام،
    در کنار دعوت‌نامه موارد دیگری از جمله مدارک شغلی، سابقه بیمه، گردش حساب، تمکن مالی و سند ملکی که وابستگی عاطفی شما رو به کشورتون نشون میده هم خیلی مهمه

 • سلام،اوایل ژانویه دخترخاله م برام دعوتنامه آلمان میفرسته،میخوام ویزای توریستی بگیرم و سفرم حدود ۵ماه دیگه هست. از کی میتونم اقدام کنم برای گرفتن ویزا؟

  • دعوتنامه ۶ ماه اعتبار داره و چون یه بازه ۳ ماهه داره برای برنامه سفر، پس شما برای ۲ ماه دیگه یعنی اواخر بهمن ماه اقدام کنید و وقت بگیرید.

 • با سلام!
  من مجبورم سه ماه قبل از سفرم به آلمان به چین سفر کنم و این سه ماه رو در چین ساکن هستم. امکانش هست زمانی که در اونجا حضور دارم از سفارت آلمان در چین درخواست ویزا کنم؟

  • خیر، چون حتما باید انگشت نگاری رو در تهران انجام بدید، در ضمن پاسپورت شما هم تا زمان جواب دهی در سفارت باقی خواهد موند.

 • سلام من اقامت آلمان رو داشتم و اومدم ایران و ۵ ساله برنگشتم و الان میخوام نوبت سفارت بگیرم ولى مصاحبه داشته باشم که ببینم میتونم اقامتم رو تمدید کنم و به المان برگردم یا نه؟ایا شما میتونید واسه من نوبت سفارت همراه با مصاحبه بگیرید؟لطفا منو راهنمایی کنید

 • سلام خسته نباشید بابت توضیحات کامل و جامعتون . من سال ۹۵ به آلمان سفر کردم و یه ویزا شینگن دارم آیا میتونم درخواست ویزای مولتی بدم؟ با تشکر

  • سلام
   اگر بتونید هدف تون رو از داشتن ویزای مولتی به طور کامل برای افسران ویزا توضیح بدید، بله موفق به درخواست ویزای مولتی میشید.

 • باسلام و خسته نباشی
  میخواستم بدونم از یاد گیری زبان المانی یا زبان کشور های اروپایی در سفارت های داخل ایران میتوان ویزا گرفت.

  باتشکر از سایت خوبتان

 • سلام.بنده از دوستی که در المان دارم و ایشون پاسپورت المانی دارن و پناهنده هم نیستن قراره دعوت نامه برای سفر کوتاه مدت به المان دریافت کنم.ضمن اینکه بنده افغانستانی هستم و کارت امایش و پاسپورت سفید هم دارم و در ایران زندگی میکنم.برای پیگیری دریافت ویزا میتونم از طریق شرکت شما اقدام کنم؟ضمن اینکه برای دریافت مشاوره و اطلاعات دقیقتر میخاستم حضوری خدمتتون برسم اگه امکانش هست.عذرمیخام که متنم طولانی شد

 • سلام
  ببخشید ما یک فامیلی درآلمان داریم که۶سال پناهنده شد گفت می تواند برای ٢ماه دعوت نامه مهمان بفرست می خواستم ببینم می تواند برای ٢نفر این کار بکنه

 • سلام و درود… من شنیدم یه نوع ویزا هم میدن برا المان که میتونید برید و تا ۶ ماه اگه کاری پیدا کنید مشکلی نداره… و در ضمن برای ویزای کاری چجوری میتونم با شرکت های المان صحبت کنم که برام دعوتنامه بفرستن… درضمن رشته مکانیک خودرو هستم و آیا این رشته رو میپذیرن با مدرک لیسانس؟؟؟

  • سلام
   این نوع ویزا، مولتی هست.
   برای دریافت ویزای مولتی آلمان حتما باید ویزای شینگن داشته باشید.
   برای ویزای کاری آلمان نیز حتما باید سابقه شغلی و تحصیلی مرتبط داشته باشید.

   • سلام و با عرض پوزش بابت زیاد شدن سوالام… میخواستم بدونم اگه از طریق ویزای توریستی برم آلمان و بعدش در خواست پناهندگی بدم… با توجه به اینکه رشتم مکانیک خودروئه و سابقه عملی زیر ۲ سال هم دارم… میخواستم ببینم برا پناهندگی شانس قبول کردن منو چقدر دارن؟ باسطح زبان آلمانی B1?

 • سلام و‌ خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفید شما، من حدود ۱ سال المان پناهنده هستم وهنوز جواب ندارم خواستم بپرسم ایا مادرم با دعوتنامه دوستم که زوجی المانی و ایرانی هستند برای ویزا اقدام کند؟ مشکلی ندارد؟

 • سلام
  جهت “جستجوی کار” در المان خواستم ویزای ۶ماهه بگیرم..ایا برای گرفتن این نوع ویزا بایستی تمکن مالی ۷۰ الی ۱۰۰ میلیونی داشته باشیم؟؟یعنی راه دیگه ای نیست؟

 • سلام من در تاریخ ۲۱ شهریور واسه ویزا نمایشگاهی المان اقدام کردم تمام مدارکم اصلی و ۲۸ روز بعد جواب من اومد من با پسر دوساله م اقدام کردیم و هردو ویزا شدیم

 • سلام،وقت بخیر.دعوتنامه برای آلمان تا چه مدت جهت مراجعه به سفارت و اقدام برای گرفتن ویزا اعتبار دارد؟

 • سلام خسته نباشید
  من عموم آلمان زندگی میکنه و نمیدونم که دعوتنامه عموم کافی هس یا نه؟
  من۱۸ سالمه وبرای کار گل آرایی میخوام برم آلمان هزینه سفرمم میخواستم بدونم

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید.

  • سلام
   خیر ما هیچ تضمینی برای ویزای آلمان نداریم.
   هزینه ویزای آلمان برای کودک، ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

   • سلام.وقت به خیر.من کارشناسی رادیولوژی دارم.میخواستم بدونم شانسم برای اخذ ویزای کار تو‌ المان چجوریه؟و معدل کارشناسی چه تاثیری تو قبول کردن مدرک داره؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفقابل توجه متقاضیان ویزای کانادا

مرز هوایی ترکیه باز گشایی شده شما می‌توانید برای انجام امور انگشت نگاری، بلیط پرواز استانبول را از ویزالند خریداری نمایید. اطلاعات پرواز ترکیه : دکمه به تور استانبول