مهاجرت و دریافت ویزا کانادا، می‌تواند فرایند پیچیده‌ای باشد. برای درخواست ویزای کانادا می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید یا به سفارت کانادا مراجعه کنید. در هر صورت برای این که مراحل دریافت ویزا سریع‌تر پیش برود، بهتر است از قبل در مورد مدارک لازم برای ویزای کانادا اطلاعات کافی داشته باشید و آن‌ها را آماده کنید. برخی از مدارک عمومی هستند و بعضی دیگر برای درخواست انواع خاصی از ویزا، مانند ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا، لازم هستند. در این مقاله به بررسی تمامی مدارک مورد نیاز ویزا کانادا می‌پردازیم.

در این مطلب می‌خوانید

📌 مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

📌 مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

📌 مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا

📌 مدارک لازم برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، در حال حاضر بیشتر به صورت ویزای مولتی کانادا صادر می‌شود. ویزای مولتی کانادا که به نام ویزای ۵ ساله کانادا هم نیز شناخته می‌شود، به متقاضیان ویزا کانادا اجازه می‌دهد تا پایان مدت اعتبار ویزا (پاسپورت) هر زمان که خواستند وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا شش ماه اقامت داشته باشند. مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

📑 اصل پاسپورت متقاضی ویزای توریستی کانادا با حداقل یک سال اعتبار

📑 تمامی پاسپورت‌های گذشته که در آ‌ن‌ها مهر ویزا درج شده باشد.

📑 یک قطعه عکس جدید ۳,۵ در ۴,۵ رنگی با زمینه سفید

📑 ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن متقاضی)

📑 ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراه بودن آن‌ها در سفر به کانادا

📑 فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی

فرم اطلاعات فردی درخواست ویزای ویزای کانادا

فرم اطلاعات خانوادگی درخواست ویزای ویزای کانادا

نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهارماهه حساب گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه در صورت داشتن این موارد برای کسانی که دعوتنامه ندارند، رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت یکی از مهم‌ترین مدارک ویزای توریستی کانادا است.

از جمله مدارک لازم برای ویزای کانادا که کارمندان در هنگام درخواست ویزای توریستی باید ارائه دهند، موارد زیر است:

گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی که روی سربرگ شرکت چاپ شده باشد و این موارد در آن لحاظ شده باشد: تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه، نام مدیر و مدت زمان مرخصی

📑 ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر

📑 ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر

📑 ترجمه حکم کارگزینی

مدارک ویزای توریستی کانادا برای کارفرمایان به شرح زیر است:

📑 ترجمه «آگهی تاسیس»، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت که در روزنامه‌های رسمی به چاپ رسیده باشد.

📑 ترجمه فهرست بیمه و فیش حقوقی کارمندان (دو ماه آخر)

📑 ترجمه آخرین پرداخت مالیاتی

📑 نامه تمکن بانک شرکت و پرینت ۴ ماه آخر به انگلیسی

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

با توجه به اینکه ویزای تحصیلی کانادا یک نوع ویزای مهاجرتی محسوب می‌شود، اداره مهاجرت این کشور سخت گیری بیشتری برای مدارک دارد. در بین مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا، تمکن مالی متقاضی با دقت بیشتری بررسی می‌شود. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی کانادا یک نوع ویزای مهاجرتی محسوب می‌شود، به هیچ عنوان مدارک جعلی و یا دروغین برای دریافت ویزا ارائه نکنید. شما در اخذ ویزا موفق می‌شوید اما برای زندگی در کانادا با مشکل روبرو خواهید شد!

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

۱. پاسپورت: اصل پاسپورت فعلی متقاضی + اسکن صفحاتی از پاسپورت‌های قبلی که مهر یا برچسب ویزا یا ویزاهای قبلی شما در آن‌ها ثبت شده است.

۲. مدارک هویتی: اسکن شناسنامه (اجباری)، کارت ملی (اختیاری) و کارت پایان خدمت (اختیاری)

۳. یک قطعه عکس ۳,۵×۴,۵ با پس زمینه سفید

۴. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی: فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین تکمیل می‌شود. توجه داشته باشید که پس از تکمیل فرم، حتما آن را Validate کنید.

۵. فرم اطلاعات خانوادگی: اطلاعاتی مانند اسم و فامیل، وضعیت تاهل، تاریخ تولد، کشور محل تولد، آدرس محل سکونت و شغل شخص متقاضی، همسر، پدر و مادر و ایشان باید در این فرم تکمیل شود. همچنین باید در این فرم اطلاعات خواهر، برادر و فرزندان متقاضی در این فرم تکمیل شود. در صورتی که این افراد در این سفر شما را همراهی می‌کنند، باید در این فرم به سفارت کانادا اعلام کنید.

۵. رسید پرداخت هزینه‌های شهریه دانشگاه و یا مدرسه

۶. نامه پذیرش (LOA): پس از پرداخت هزینه‌های شهریه، این نامه از سوی دانشگاه و یا مدرسه برای شما صادر می‌شود که برای اخذ ویزا به آن نیاز دارید.

۷. ترجمه مدارک تحصیلی: ترجمه کارنامه (ریز نمرات) ۳ سال گذشته (برای دانش آموزان) و یا ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به علاوه ریز نمرات (برای دانشجویان)

۸. ترجمه کارت واکسیناسیون (برای ثبت نامه در مدارس کانادا)

۹. تعیین قیم برای افراد زیر ۱۸ سال: برای تعیین قیم، فرم مربوط به Custodian باید تکمیل شود. پس از تکمیل، این فرم باید توسط وکیل گواهی امضاء شود.

۱۰. تکمیل فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه): این فرم باید توسط مدیر مدرسه و یا معلم متقاضی تکمیل شود. همچنین برای ویزای دانشجویی کانادا، از طرف کالج و یا دانشگاه مقصد شما مشخص می‌شود که این فرم باید توسط چه کسی تکمیل شود. (برای برخی از مدارس و دانشگاه‌های کانادا ممکن است بیش از یک توصیه نامه و همچنین SOP و رزومه نیز لازم باشد.)

۱۱. تائیدیه سیستم WES (فقط برای ثبت نام در دانشگاه و یا کالج): WES (World Education Service) یک سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه های آمریکا و کانادا می‌باشد. تائیدیه فقط برای مدارک دانشگاهی است و برای مدارک دبیرستان نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. هزینه تائیدیه WES 300 دلار می‌باشد و حدودا ۱ ماه به طول می‌انجامد.

۱۲. مدارک مالی: توجه داشته باشید که منظور از مدارک مالی، گردش حساب و تمکن مالی می‌باشد. از مدارک مالی فقط تمکن مالی تاثیر در اخذ ویزا خواهد داشت. شما با تمکن مالی باید به افسران ویزای کانادا اثبات کنید که از پس هزینه‌های تحصیل و اقامت در این کشور بر می‌آیید و برای پرداخت هزینه‌ها با مشکلی مواجه نخواهید بود. در صورت ارائه نامه تمکن مالی از بانک باید معادل ریالی شهریه یک سال تحصیل در موسسه مورد نظر به علاوه مبلغ ۱۰ هزار دلار کانادا را در حساب خود داشته باشید. (نامه تمکن مالی بانک با نرخ ارز دولتی محاسبه می‌شود، اما شما حتما معادل ریالی مبلغ مورد نظر را  بر مبنای نرخ ارز آزاد در حساب خود قرار دهید.)

 • در صورت وجود، اسناد ملکی و اموال غیر منقول خود را نیز ارائه کنید. البته توجه داشته باشید که ارائه سند ملکی الزامی نیست.
 • در صورت معرفی حامی مالی، بهتر است این شخص یکی از اعضای خانواده بوده و علاوه بر مدارک شغی و مالی و مدارک هویتی برای اثبات خویشاوندی ایشان، یک رضایت نامه محضری نیز از طرف ایشان باید ارائه شود.

۱۳. مدارک شغلی: مدارک شغلی مرود نیاز برای ارائه به سفارت کانادا، بسته به موقعیت شغلی شما متفاوت خواهند بود. برای اطلاع از مدارک شغلی کارمندان، کارفرمایان، تجار، پزشکان، مهندسان، کارخانه داران و صاحبان مشاغل و بازنشستگان مطلب مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را مطالعه بفرمایید.

۱۴. سند ازدواج: در صورتی که شخص متقاضی متاهل بوده و همسر وی نیز در سفر او را همراهی می‌کند، باید سند ازدواج ارائه نیز ارائه شود.

۱۵. مدرک زبان: ارائه مدرک زبان، برای مدارس و کالج‌های کانادا الزامی نیست. اما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا معادل آن)، مقطع فوق لیسانس (آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ و یا معادل آن)، مقطع دکترا (آیلتس با حداقل نمره ۷ و یا معال آن) مورد نیاز است. 

 • مدارس کانادا پیش از شروع تحصیل، آزمونی از دانش آموزان بین المللی گرفته که در صورت رد شدن در این آزمون، دانش آموز باید در یک دوره مقدماتی آموزش زبان شرکت کند.
 • برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ها و یا برخی از رشته‌ها، نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره بالاتر و یا ارائه مدرک آزمون‌های پیشرفته ای چون GRE و GMAT می‌باشد.

چنان که گفته شد مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش‌آموزی کانادا مشترک هستند. توجه داشته باشید که این مدارک فقط برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا است و هر موسسه آموزشی، ممکن است مدارک دیگری را نیز از شما بخواهد. شما می‌بایست این مدارک را ترجمه و به تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران رسانده و سپس به صورت یک فایل در حساب کاربری خود در وب سایت رسمی سفارت کانادا بارگذاری کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا

برای اخذ ویزای کاری کانادا، شما حتما باید مدرک آیلتس هفت به بالا و یا B2 فرانسوی داشته باشید.

مدارک ویزای کاری کانادا به شرح زیر می‌باشد:

📑 اولین مورد از مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کانادا نامه شرکت یا کارفرمای کانادایی است که می خواهد شما را استخدام کند.

📑 مدرک ضروری بعدی، تاییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت‌های کانادا است که Positive Labour Market Opinion نامیده می‌شود و بر اساس آن کارفرما اجازه استخدام فرد خارجی را پیدا می‌کند.

📑 مدارک بانکی مبنی بر تمکن مالی متقاضی

📑 گواهی سلامت جسمانی

📑 گواهی عدم سوء پیشینه

📑 مدرک زبان انگلیسی یا بسته به ایالت مورد نظر، مدرک زبان فرانسه

مدارک لازم برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

یکی از روش‌‌های دریافت اقامت دائم کانادا، دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا است. ویزای خود اشتغالی کانادا بیشتر برای افرادی مانند هنرمندان، ورزشکاران، صنعت گران، نویسندگان و مولفان صادر می‌‌شود. مدارک مورد نیاز ویزای خود اشتغالی کانادا تقریبا شبیه درخواست ویزای کار کانادا است با این تفاوت که متقاضی باید بتواند تجربه خوداشتغالی خود را به اثبات برساند و نشان دهد که قصد دارد این کار را در کانادا نیز ادامه دهد.

به این ترتیب مدارک مربوط به سوابق کاری، آثار تالیفی و هرگونه بروشور یا آلبومی از کارها باید ارائه شود. همچنین متقاضی باید تمکن مالی و سرمایه شخصی خود برای راه‌‌اندازی یک کسب‌‌ و کار در کانادا را به اثبات برساند. از جمله دیگر مدارک لازم برای ویزای کانادا داشتن دو سابقه کار یک ساله در فعالیت‌‌های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی یا داخلی یا ترکیبی از هر دو است.

در این مقاله، تمامی مدارک لازم برای ویزای کانادا از جمله مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا بررسی شد. در پایان توجه داشته باشید که بهتر است قبل از درخواست ویزا با یک موسسه یا دفتر حقوقی با تجربه مشورت کنید. همان طور که گفتیم فرایند دریافت ویزا می‌تواند پیچیده باشد و در این میان برخی از افراد سودجو از بی‌اطلاعی متقاضیان سوء‌استفاده می‌کنند. سازمان‌های مهاجرتی، خدمات ترجمه مدارک برای سفارت کانادا را نیز انجام می‌دهند و لازم است این کار توسط افراد حرفه‌ای و باسابقه انجام شود. امیدواریم که خواندن این مقاله خودتان بتوانید تمامی مدارک لازم برای ویزای کانادا را آماده کنید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 65 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۲۹ دیدگاه ها

 • سلام، وقتتون بخیر، میخواستم بدونم اگه پذیرش دانشگاه رو داشته باشیم و نامه ساپورت مالی استاد و دانشگاه برای هزینه ها هم داشته باشیم تمکن مالی در حد سند خونه و فیش حقوقی پدرم کافی هستش؟ یا من هم باید گردش مالی داشته باشم؟ چه مقدار و چه زمانی کافی است؟

 • سلام و عرض ادب ببخشید میشه منو راهنمایی کنید ؟
  من یه برادری داشتم که ازم ۲ سال بزرگتر بودن (حدودا) و بعد فوت شدن ایشون، شناسنامه ایشون رو به من دادن، من با شکایت تو دادگاه ، رای گرفتم حتی از دادگاه تجدید نظر و با کمی شانس ، ۴.۵ سال سنم رو کم کردم، علی ایحال، همه مدارک های دانشگاهی دیپلم گواهینامه و همه مدارک هام رو اصلاح کردم حتی پاسپورتم رو، اما توی توضیحات شناسنامه ام قید شده “صاحب شناسنامه از کدملی …. با تاریخ تولد ….) استفاده می نمود، آیا این میتونه در پروسه مهاجرت من مشکل ساز باشه ؟ من رفتم دادگاه شکایت کردم و با رای دادگاه ، شناسنامه ام رو عوض کردم، و این کار قانونی انجام شد، ممنون میشم اگه این سوال بنده رو جواب بدی و آیا شما کیس هایی شبیه مشکل من رو داشتید که ویزا گرفته باشن ؟
  پیشاپیش سپاسگزارم 🙂

  • سلام؛ تا حالا چنین موردی نداشتیم ولی اگه تو مدارک مه چیز شفاف مشخص شده باشه فکر نمی کنیم مشکلی پیش بیاد.

 • سلام همسر من از دولت کانادا LMIA جهت کار کشاورزی دریافت کرده. من و دو فرزندم هم بعنوان همراه ایشون قصد سفر داریم. آیا ویزای ما اوکی میشود؟

 • همسر ویزای تحصیلی اقدام کردن،برای خودم ویزای open work permit اقدام میکنم جزء مدارک،هدف از سفر از من خواسته،آیا مراحل ثبت درخواست را درست رفتم که این مدرک را میخواهد؟!چون هدف از درخواست ویزای کاری مشخص هست برای کار هست دیگه!!
  باسپاس

  • سلام؛ کاورلتر باید بنویسید. و مدرکی که باید اپلود بشه تو اون قسمت اعلام شده که اپلود کنید.

 • ضمنا آیا برای دخترم که ویزای توریستی درخواست میکنم باید بلیط برگشت و برنامه سفر بنویسم یعنی آیتینری
  یا نیازی نیست؟ چون همراه ما میاد

 • همسرم پذیرش دانشگاه کانادا را گرفته میخواستم برای خودم درخواست ویزای open work permit و برای دختر هفت ساله ام ویزای توریستی درخواست کنم برای من در سایت رسمی کانادا زمان ثبت‌نام purpose of travel را جزء مدارک از من میخواد آیا درسته جایی را اشتباه پر نکردم که این مدرک را از من خواسته چون دارم برای open work permit اقدام میکنم؟
  مرسی

 • سلام وقت بخیر مدرک ایلتس رو یکسال و نیم پیش و مدرک tcfفرانسه رو تازه گرفتم عکس روی مدارکم با پاسپورتم فرق داره. پاسپورتم اصلا مثل خودم نیست به نظرتون بفرستم ممکنه افیسر ریجکت کنه؟

 • سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم من لیسانس معماری وهمسرم فوق لیسانس عمران داره اگر بخواهیم برای ویزای کاری اقدام کنیم

  از زمانی که اقدام کنیم چقدر طول میکشه؟

  ما فعلا فقط مدارک تمکن مالی رو میتونیم ارایه بدیم و مدارک زبانمون رو اماده کنیم
  و اینکه من ۸ سال سابقه بیمه و همسرم ۲ سال سابقه بیمه داره

  به جز درخواست کار از سمت کارفرمای کانادایی چه شرایط دیگه ای لازم داریم

  اصلا ما برای دریافت ویزا شانسی داریم؟

 • با سلام
  همسر بنده دارای ویزای تایپ d شینگن هستن، خواستم بدونم امکان گرفتن ویزا مولتی کانادا برای ما هست؟

  • سلام؛ بله در کنار سابقه سفریشون مدارک شغلی معتیر و مدارک بانکی هم باید ارائه بدن که شرایط اقدام کردن رو داشته باشن.

 • سلام
  یه سوال بنده ویزای تحصیلی کانادا یک مدت دیگه برام صادر میشه می خواستم بدونم من می تونم بدون دردسر و به صورت معمولی بجای اینکه از ایران مستقیم بلیط هواپیما بگیرم به سمت کانادا، چند روز قبلش برم ترکیه تفریحی و از ترکیه بلیط بگیریم برای ورود به کانادا؟ مشکل ویزایی در کانادا و خروجی در ایران برام پیش میاد بعدا؟

 • سلام. روز به خیر.
  من دارم برای مقطع دکتری اقدام می‌کنم و لیسانس و ارشدم انگلیسی بودند و دانشگاه قبول کرده که من به شکل حضوری در خود دانشگاه امتحان زبان بدهم. آیا بازهم برای سفارت مدرک زبان لازم است؟

  • سلام؛ نه مدرک زبان صرفا برای ارائه به دانشگاه برای گرفتن پذیرش هستش و سفارت مدرک زبان نمی خواد.

 • سلام وقتتون بخیر من میخوام برای ترم FALL 2021 مقطع کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کنم ولی الان در حال تحصیل مقطق کارشناسی هستم یعنی تا بخوام تمام کنم و مدرکمو بگیرم حدودا تیر ماه ۱۴۰۰ میشه میخواستم بدونم امکان پذیر هست یا خیر
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام؛ ۹۹% ددلاینها برای این تاریخ که گفتید فارغ التحصیل میشید می گذره , و اینکه مدراکتون بخواهد دیرتر تحویل داده بشه احتمالش هست، برای یا سپتامبر ۲۰۲۲ یا می ۲۰۲۱ یا می ۲۰۲۲ می تونید اقدام کنید

 • درود وقت بخیر
  برای چند کالج کانادا درخواست ارسال کردم و اکثرا گفتن مدارک بفرستید .۱۰ هزار دلار چند مدت پیش خریدم و ۱۰۰ میلیون هم تو حساب دارم قابل قبول هست ۱۰۰ میلیون ؟و نمره ایلتس هم که خیلی وقت پیش گرفتم ۵ بود گفتن کلاس زبان هم داریم هر چند که باز دارم می خونم .اگه امتحان زبان اونجا قبول بشم میتونم برم سرکلاس و شهریه رو به کلاس درس بدم؟ یه خواهرم دارم کانادا هست دانشجو بورسیه سال سوم دکترا هست و ۱۲هزار دلار داره. می تونم از اون برای حمایت مالی استفاده کنم و یه کار پاره وقت پیدا کنم؟ و خودش هم چند مدت پیش درخواست پناهندگی داد و موافقت شده و پی ار امده هست اصلا به نظرتون فکر خوبیه اسم اخواهرم رو جایی بنویسم؟

  • سلام؛
   دوست عزیز برای اطلاعات دقیق با کارشناس ویزالند تماس بگیرید تا کامل مشاوره بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳
   خانم سلمانیان داخلی ۳۴۰

 • سلام!
  ممنون میشم اگر به سوال من جواب بدید!
  اگر از بستگان درجه یک من داراى سو پیشینه باشه براى من مشکلى بوجود میاد براى گرفتن ویزا؟

 • سلام و خسته نباشید. ممنون میشم اگر بتونید بنده رو راهنمایی کنید. همسرم پذیرش گرفته از کالج سنکا و با هم اقدام کردیم با یک اکانت همزمان برای ویزا(مجوز تحصیلی و مجوز کار آزاد) و ۴ ماه میشه که در استانبول انگشت نگاری کردیم و متاسفانه تا الان هیچ خبری از سفارت توی اکانت نشده و ترم ژانویه ۲۰۲۱ آنلاین برگزار میشه و ما هم ۸۰۰۰ دلار ترم اول رو واریز کردیم. ۱)خاستم بدونم ما که انگشت نگاری کردیم ۴ ماه پیش شامل دو مرحله ای میشیم یا باید کلاس رو دیفر کنیم چون زمانی که ما بایومتریک رفتیم هنوز قانون دو مرحله ای نبود؟ ۲)به نظر شما ۴ ماه زمان برای ویزا نرمال هست که نیومده یا اینکه باید وب فرم بزنم به سفارت؟ ۳)انقدر طول کشیده امکان داره ویزا بشیم؟

  • سلام؛
   بله شما یک وب فرم به سفارت بزنید.
   زمان ۴ ماه برای پاسخدهی در دوران کرونا عادی میباشد.
   بله امکان ویزا شدنتان بالاست.

 • سلام وقت بخیر ایا تو ایران سفارت کانادا فعال میباشد؟ ادرس کجا هست و برای اگهی جدیدی که کانادا داره برای کار نیرو می گیرد اطلاعات می خواستم .

 • سلام برای تولد فرزندم در کانادا چه اقدامی باید انجام بدم و چه مدارکی باید تهیه کرد ؟

  • سلام ؛
   ابتدا باید ویزا بگیرید. تحصیلی ، توریستی یا سرمایه گذاری .
   بسته به نوع ویزا مدارک لازم را باید تهیه کرد .

   • سلام آیا میشود با تولد فرزند اقامت والدین گرفت؟ در هر صورت چه بشود و چه نشود بهترین و کم خرج ترین گزینه چی میباشد و جمع حدود هزینه ها را اگر بفرمایید ممنون میشم

    • سلام ؛
     خیر با تولد فرزند اقامت به والدین داده نمیشود.
     کم هزینه ترین راه برای رسیدن به کانادا ویزای توریستی می باشد که مجموعه ویزالند مبلغ ۳۰۰ دلار دریافت میکند.

 • درود بنده دعوتنامه از خواهرم دارم از کانادا . اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید که چه مدارکی لازم هست برای ارایه به سفارت . با سپاس

  • سلام؛ چون ذکر همه مدارک لازم و توضیح در مورد اونها ممکنه پاسخ رو کمی طولانی کنه، توصیه میکنم خودتون مطلب رو بخونید، باز هم اگر سوالی بود، بنده در خدمتتون هستم.

 • سلام من تصمیم دارم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم ما یه خانواده ۵ نفره هستیم.همسرم دکتری معماری هستند ‌از قهرمانان ورزشی که بیشتر از ۱۰ مدال جهانی دارند و سابقه مربیگری تیم ملی هم دارند من کارشناس ارشد معماری هستم فرزندانم ۱۱ساله هستند. بهترین حالت ها برای شروع مراحل مهاجرت چطور هست ؟و شرایط ما رو چطور می بینید ؟ آیا شامل آیتم خاصی هست که بتونه مفید باشه و کارمون راحت پیش بره؟

 • سلام وقت بخیر…خانم من از دانشگاه ساسکاتون کانادا پذیرش گرفته برای ترم spring 2021..به نظرتون من به عنوان همراه open work permit اقدام کنم یا ویزیتوری بعد از اونجا برای work permit اقدام کنم…ضمن اینکه ایشون مقطع لیسانس پذیرش دارن و خودمم کارشناسی مهندسی شیمی دارم ….با تشکر

  • سلام؛ از همینجا هم میتونید برای open work permit اقدام کنید. فقط توصیه میکنم ابتدا اجازه بدید تا همسرتون ویزاشون تایید بشه و در کانادا مستقر بشن، بعد از اون خودتون برای ویزای همراه اقدام کنید.

 • با سلام خواهرم سیتیزن کاناداست و من و مادرم از طریق ایشون ویزای توریستی گرفتیم. سن مادرم ۶۳ سال است. ایا امکان دارد به من هم اجازه ورود به کانادا همراه مادرم بدهند.

 • سلام و خدا قوت؛ ۱.بعد شروع کرونا ایا سفارت کانادا درخواست ویزای توریستی قبول میکنه؟ ۲. اگر درخواست قبول میکنه جوابی تا الان دادن؟ ۳.و اگر جواب دادن به درخواستها بیشتر جوابها قبولیه یا ریجکت؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  • سلام؛ در حال حاضر، امکان ارائه دخواست همه انواع ویزای کانادا وجود داره، اما هنوز جواب هیچ یک از درخواست هایی که در این مدت ارائه شدن، آماده نشده. اما جواب ویزای کانادا هیچ ربطی به شرایط کرونا نداره و تنها پرونده مسافر هست که اهمیت داره.

 • سلام؛ برای اقدام جهت مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری مدارک تحصیلی به چه صورت نیاز هست؟ من فقط اصل دانش نامه با ترجمه رو. میتونم اماده کنم. ایا کافیه؟ ایا استعلام میشه؟

 • سلام وقت شما بخیر؛ من ۴۲ سالمه و به اتفاق همسرم و پسرم که یکسالشه قصد اخذ ویزای توریستی و سپس تحصیلی کانادا رو داریم؛ من خودم کارشناسی کسب و کار و کاردانی شیمی دارم و مدرک تحلیلگری بورس از اکسفورد انگلیس دارم و ۹ سال هم کارمند رسمی وزارت نفت بودم ولی بازخرید کردم. خانمم هم لیسانس مترجمی زبان دارن و ۳۲ سالشونه و همچنین مدرک طراحی دکوراسیون داخلی از یک موسسه فرانسوی

  • سلام؛ با این سن یکم سخته بتونید پذیرش تحصیلی بگیرید. توصیه میکنم برای اخذ Work permit و ویزای کار اقدام کنید. سابقه سفری شما چطوره و قبلا به چه کشورهایی سفر داشتید؟

   • سن خانمم ۳۲ سالش هست ، آیا از طریق ایشون میشه ویزای توریستی و بعدش تحصیلی گرفت؟؟؟؟؟.؟
    دوبی ۵ بار سفر داشتیم ، تایلند و ترکیه

    • بدون داشتن دعوتنامه و یا سابقه سفر به حوزه شینگن، شانس شما برای اخذ ویزای توریستی خیلی کمه، اگر قصد ندارید برای ویزای کاری اقدام کنیدف توصیه میکنم تا حتما قبل از درخواست ویزای توریستی کانادا، یک سفر به حوزه شینگن و از طریق تور گروهی داشته باشید.

 • سلام مجدد، در خصوص موضوع دیگری من چون سنم ۴۸ ساله میخواستم نظرتون در خصوص تصمیم به مهاجرتم بگیرم، من یک خواهرم در مونتراله آیا از طریق ایشون هم میتونم اقدام کنم؟

  • سلام؛ بله قاعدتا دعوتنامه از خواهرتون که از اقوام درجه یکتونن تاثیرگذار هستش اما قبل از مهاجرت شما باید ویزا بگیرید که بغیر از سن و دعوت نامه به خیلی موارد دیگه بستگی داره شما میتونید برای دریافت مشاوره ی ویزای کانادا با ما تماس بگیرید.

 • سلام، یه موضوع اینجا هست، این سوال رو بوجود میاره که شرایط بر فرض ایده آل بودن باشه، این مدارک مثل فرمت اطلاعات فردی، خانوادگی، بطور کل اصلا درخواست ویزا از چه طریقی باید صورت بگیره؟ آیای از سایت خاصی و با شرایط خاص؟ و به صورت شخصی میشه انجامش داد؟ یا باید از طریق دفاتر حقوق مهاجرتی اقدام بشه؟ البته فقط سواله برای راهنمایی، چون اولا باید زبانم قوی شه که نیست. دوما خودمو جمع و جور کنم تا بتونم کامل و دقیق اطلاعاتم را بدون هیچ دستکاریی بنویسم و خیالم راحت باشه، ممنونماز شما

  • سلام؛ خیر راهنمایی کامل در رابطه با اقدام برای ویزای توریستی کانادا روی سایتمون هست و میتونید قدم به قدم از سایتمون کمک بگیرید. خیر بطور فردی هم میشه اقدام کرد.

 • با سلام‌. واسه ویزای توریستی میشه از املاک و گردش حساب پدر به عنوان تمکن مالی استفاده کرد؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام؛ متناسب با سنتون اگر زیر سی سال هستید میتونید ایشون رو به عنوان اسپانسر معرفی بکنید، در رابطه با ملک هم میتونید به عنوان دارایی ارائه بدید اما تمکن مالی با حساب بانکی مشخص میشه.

 • سلام من برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنم.. دوتا سوال داشتم ۱- آیا به غیر از استادی پلن باید کاور لتر هم ارائه بدیم؟ ۲- من برای دانشگاه مونترال (کبک) پذیرش دارم مقطع دکتری.. از من مدرک زبان نخاسته دانشگاه.. من لیسانس زبان فرانسه دارم.. سال ۹۱ تموم کردم.. آیا سفارت باز از من مدرک زبان میخاد؟ ارشدم هم یه دانشگاه انگلیسی زبان اروپا بوده.. سال ۹۶ تموم کردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  • سلام؛ اگر دانشگاه ازتون نخواسته نیازی نیست؛ اما اگر زبان انگلیسیتون خوبه پیشنهاد میکنیم آزمون دولینگو بدید و روی مدارک ویزاتون ارائه بدید. استادی پلن و کاورلترتون رو میتونید یکی کنید.

 • سلام مجدد
  برای ویزا توریستی کانادا آیا میتوان مدارک مورد نیاز رو به صورت الکترونیکی در زمان تعیین وقت انگشت نگاری روی سایتشون آپلود کرد،و مبلغ ویزا و انگشت نگاری رو در روز انگشت نگاری نقدا پرداخت؟ با تشکر

  • سلام؛ شما میخواید آنلاین درخواستتون رو ثبت کنید،پس باید واریزیتون رو هم آنلاین پرداخت کنید.

 • سلام وخسته نباشید. برای درخواست ویزا توریستی کانادا آیا میتوان در زمان انگشت نگاری مبلغ مربوط به ویزا و انگشت نگاری رو پرداخت کرد؟ و اینکه در زمان انگشت نگاری کل مدارک مورد نیاز رو به دفتر انگشت نکاری به صورت دستی تحویل داد؟

  • سلام؛ در حال حاضر تمامی دفاتر وک اولویت رو به درخواست های آنلاین میدن. حتی اگر بخواید دستی مدارک رو ببرید، هم باید پول رو از قبل پرداخت کنید و هم فرم ها رو آنلاین پر کنید. تنها میتونید مدارکتون رو دستی ببرید و تحویل بدید.

 • با عرض سلام و درود
  آیا برای سابقه شغلی پروانه ومجوز اشتغال به کار صادره از وزارت مسکن وشهرسازی به اضافه پرداخت مالیات قبول میشه ؟ ((بیمه من خویش فرما هست )) و اینکه توی نظرها یه جا دیدم فرموده بودیدبرای تمکن مالی از حساب پدر ومادر هم میتونیم استفاده کنیم. میشه بیشتر توضیح بدید.

  • سلام؛ بله قبوله، شما در برخی موارد میتونید از تمکن مالی بستگان درجه یکتون استفاده کنید. برای مشاوره رایگان میتونید با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

 • سلام؛ همسرتون نیازی نیست مدرک زبان داشته باشن. هرچند اگر داشته باشن خیلی بهتره. برای خودتون هم حداقل باید تمکن مالی شما حداقل و یا بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار کانادا داشته باشید.

 • سلام
  ۱.من دانشجودکتری روزانه قزوین رشته شیمی هستم
  درروش های نوین دارویی کارمیکنم
  اگر از کنفرانس های بین المللی در کانادا ، ونکوور دعوتنامه برای ارائه شفاهی (سخنرانی) بگیرم، آیا شانس دارم با همسرم با هم ویزا بگیریم
  ۲.خاله من ونکور اقامت دارد، دعوتنامه بدهد کمکی می کند؟
  سندملکی به نام من و ماشین نسبتا مدل بالا خانمم و گواهی اشتغال به کارهمسرم و گواهی دانشجویی خودمم هست.
  ۳.حساب بانکی باید چه شرایطی داشته باشد؟
  ممنون

  • سلام؛ بهتره خودتون با دعوتنامه کنفرانس و خانمتون با دعوتنامه خاله تون و به صورت جداگانه اقدام کنید. تمکن مالی هم برای هر نفر یک حساب با مانده حداقل ۱۰۰ میلیون تومان و گردش حساب خوب ۴ ماهه هست.

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید می خوام برای ویزای تویستی کانادا خودم همسرم و پدر و مادرم اقدام کنم به نظر شما هر خانواده جدا جدا درخواست بده بهتره یا من و مامانم با هم و همسرم و پدرم با هم درخواست بدن؟

  • سلام؛ بستگی به شرایط شما داره. سابقه سفر؟ سن؟ شغل؟ دعوتنامه؟و سایر شرایط شما باید بررسی بشه. اگر مایلید تماس بگیرید تا کارشناسان ما در ویزالند راهنماییتون کنن.

 • سلام وقت بخیر، من پذیرش از یکی از دانشگاه های خوب کانادا دارم به همراه فاند کامل از طرف دانشگاه. آیا ارائه تمکن مالی اهمیتی داره؟ فاند من تمامی هزینه های شهریه و زندگی و غذا و پوشاک و … رو پوشش میده.
  و درصورتی که اهمیت داشته باشه، من یه پولی رو در حسابی قرار بدم ونامه تمکن را که گرفتم پول را بردارم از حساب. آیا سابقه داشته چک بشه و استعلام بگیرند دوباره حساب رو؟

  • سلام؛ نه مشکی نداره. میتونید این کار رو انجام بدید. حتی میتونید حساب پدر یا یکی دیگه از اعضای خانواده رو ارائه بدید.

 • سلام و درود
  اگر محل انگشت نگاری باکو آذربایجان باشد آنگاه زمان صدور ویزا پاسپورت را به کجا پیکاپ میکنید؟ آنکارا یا همان باکو؟ ممنون

 • سلام خسته نباشید
  من همسرم یک سال قبل فوت شده یه دختر سه ساله دارم خودم کارمند هستم خونه دارم تمکن مالی تا۱۵۰تومن دارم.
  ۱۷سال بیمه و۱۵سال سابقه کار ‌پیمانی میباشم خواهرم مقیم کانادا است بخواد دعوت نامه بفرسته شانسمون چقدر است برای ویزا همراه دخترم ممنون

  • سلام؛ شانس ویزا شدن رو دارید. اما ممکنه به خاطر نداشتن وابستگی خانوادگی در ایران با درخواست شما مخالفت بشه. توصیه میکنم حتما مدارک خوبی برای نشون دادن وابستگی های مالی و عاطفی خودتون در ایران ارائه بدید.

 • سلام
  دوره تحصیلی قبلی من در اروپا به انگلیسی بوده است من پذیرشم را بدون مدرک زبان گرفتم. حالا برای مدارک سفارت مدرک زبان دولینگو مورد تایید است؟

  • سلام؛ چون در اروپا و به زبان انگلیسی تحصیل کردید، مدرک زبان لازم ندارید. اما باید ببینید دانشگاهتون هم مدرک دولینگو رو قبول داره یا خیر.

 • سلام؛ من از یک شرکت کانادایی درخواست کار دارم. از من مدرک زبان نخواستن. میتونم برای ویزا اقدام کنم؟ و اینکه سو پیشینه و مدرک سلامت رو چطور باید بگیرم؟ باید تو ایران انجام بدم و بدم برای ترجمه؟ ممنون

 • سلام
  دخترم در حال حاضر از طریق برنامه اکسپرس اینتری در حال مهاجرت به کاناداست و در انتظار نتیجه نهایی پرونده است.
  آیا با توجه به شرایط دخترم شانس من برای اخذ ویزای توریستی کم میشود؟
  لازم به ذکر است که من بازنشسته هستم ، توی پاسپورت های قبلی ۲ ویزای شنگن داشته ام و از طرف دایی میتوانم دعوتنامه توریستی کانادا بگیرم
  آیا شانسی برای دریافت ویزا دارم؟

 • سلام همسر من شهروند کانادا هستند ما در کشور ترکیه ازدواج بین الملل انجام دادیم الان برای ویزا اقدام کردیم مدارک ترحمه شده ایا باید مهر دادگستری داشته باشه یا نیازی نیست؟ و اینکه فرمهای مربوطه باید حتما پرینت شن و امضا شن یا به صورت انلاین تکمیل شن؟ با سپاس

  • سلام؛ بله باید به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسن. و اینکه فرم ها رو به صورت آنلاین پر کنید نیازی هم به امضای فرم ها ندارید.

 • سلام از راهنمایی خوبتون کمال تشکر دارم .من کمک پرستار هستم و سه فرزند دارم و میخوام بدون همسرم اقدام کنم برای ویزای کاری
  سابقه کار به صورت نامه کتبی دارم بیمه نشدم تمکن مالی هم تا ۱۵۰میلیون میتونم بدم.برای گرفتن ویزای کاری کانادا میتونم اقدام کنم .ممنون میشم راهنماییم کنید

 • با سلام و وقت بخیر
  من وهمسرم با دوفرزندم برای گرفتن ویزای توریستی میخواستیم اقدام کنیم،با توجه به اینکه خواهر من در کانادا هست ومیتونه برای من دعوت نامه ارسال کنه ایا من وهمسرم جداگانه اقدام کنیم یا هر چهار نفر با هم اقدام کنیم؟
  وسوال دیگه اینکه من وهمسرم پاسپورت قبلیمون را گم کردیم ایا ارایه پاسپورت قبلی الزامیست؟

  • سلام
   نه نیازی نیست جداگانه اقدام کنید، میتونید خانوادگی اقدام کنید. اگر پاسپورت قبلیتون خالی بوده که هیچ، ولی اگر سابقه سفر به حوزه شینگن رو داشتید، خیلی حیف شده و سابقه سفری شما در بالا رفتن احتمال ویزا شدنتون بسیار موثر هستند.

 • با سلام

  ببخشید حساب بانکی ارزی که حدود ۲ ماهه باز شده برای حمایت ادامه تحصیل خانمم در مقطع دکتری که فاند ۲ سالش فعلا تایید شده قابل قبوله؟ طلا داشتیم و کردیم دلار و این حساب رو باز کردیم. در نامه LOE براشون توضیح بدیم؟ هنوز بخشی از طلاهامون رو داریم. اونم بدیم کارشناس به ریال تخمین بزنه خوبه؟ آیا وزن طلاها رو هم بنویسه باید؟ سپاس از شما برای این همه دقتی که در پاسخ دادن به سوالات داشتید

 • میخواستم بپرسم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید منتظر سی ایکیو کبک بود واینکه کی درخواس بدیم برای انگشت نگاری?

 • با سلام و سپاس از راهنماییهای خوبتون ، من و خواهرم می خواهیم برای دیدن خواهرمان و خانواده اش در کانادا ویزای توریستی بگیریم . چند سوال داشتم اول اینکه آیا ثبت نام و ارسال مدارک و پول به صورت الکترونیکی می تواند از کانادا انجام شود ؟ دوم من و خواهر م باید جداگانه ثبت نام و ارسال مدارک کنیم ؟ سوم فرمهای اطلاعات فردی وخانوادگی را باید ترجمه کنیم اگر بله باید ترجمه رسمی باشد ؟

  • سلام
   بله میتونید به صورت الکترونیکی از کانادا اقدام کنید.
   بله جداگانه باید ثبت نام کنید.
   خیر فرم‌ها رو به صورت آنلاین و انگلیسی پر کنید.

 • با سلام و خسته نباشید.
  بنده همسرم کانادایی هست و میخواهیم برای ویزا اقدام کنیم
  من خودم ساکن ترکیه هستم . آیا همه مدارکی که توسط مترجم رسمی ترجمه شده باید مهر نوتر هم بخوره یا خیر؟ ما رو این مسئله موندیم که چه کاری باید بکنیم

  • سلام
   باید از روش اسپانسرشیپ اقدام کنید، مهر نوتاری هم نخوره مهم نیست. و اینکه باید حتما مدارک شغلی و مالی همسرتون ارائه بشه و خودتون هم مدارک شغلی و مالیتون رو ارائه بدید.

 • سلام و درود مجدد خدمت شما
  ممنون بابت لطفتتون در راهنماییهای بسیار خوب و دقیق و استاندارد
  ۱.جسارتا ارایه اجازه همسر از دفاتر رسمی در صورت درخواست ویزای توریستی لازمه اگر ایشون قصد آمدن نداشته باشند؟
  ۲.ارایه پاسپورت سابق با توجه به اینکه فقط مهر ریجکتی داشته باشه لازمه
  ۳.و اینکه توی نامه درخواستی خودمون به نوع ویزای توریستی درخواستیمون اشاره کنیم و اگر بله کدام مورد امکان ویزا شدن بیشتر دارن مولتیپل یا سینگل؟

  • سلام
   ۱- نیازی به اجازه همسر برای خروج از کشور ندارید.
   ۲- نیازی به ارائه پاسپورت قبلیتون هم نیست.
   ۳- میتونید درخواست ویزای مولتیپل هم بدید. دیگه تصمیم با اونهاست که سینگل بدن یا مولتی.

 • سلام و تشکر بسیار بابت تمام راهنماییهای کامل و عالییتون.ببخسید چند سوال داشتم.
  -مدارک را چگونه آپلود کنیم؟ به فرض تمکن مالی چندین عکس است چطور آنها را در یک فایل بیاوریم؟ یک فایل ورد درست کنیم عکسها را آنجا بگذاریم و تبدیل به پی دی اف کنیم؟
  -رزور بلیط با داشتن دعوتنامه ضروری است؟ آن را کجا باید آپلود کنیم؟
  -هدف از سفر را (با داشتن دعوتنامه) دیدن اقوام انتخاب کنیم یا توریستی؟متشکرم

  • سلام
   با نرم افزارهای تبدیل عکس به فایل pdf میتونید چندین عکس رو در قالب یک فایل pdf ذخیره کنید.
   خیر اگر در متن دعوتنامه ذکر شده باشه که شما در طول زمان سفر در منزل ایشون اقامت دارید و در صورت امکان شما رو از نظر مالی حمایت خواهند کرد.
   دیدن از اقوام رو بزنید.

    • سلام
     این نامه مربوط به زمانی هست که شما امور اخذ ویزا را به یک نماینده قانونی از طرف خودتون سپردید و باید برای اینکه اجازه قانونی برای پیگیری داشته باشن به ایشون یک وکالت‌نامه محضری بدید. شما باید در قسمتی که نوشته شده “آیا شخص دیگری در حال انجام امور مربوط به ویزای شماست؟” گزینه NO رو انتخاب می‌کردید.

 • درود و تشکر فراوان
  ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید در خصوص ویزای توریستی
  ۱. سایز عکس مورد نیاز ۴*۳ یا ۶*۴
  ۲. نیازی به ترجمه و ارایه کارت ملی هست یا نه
  ۳.اگر از زمان ترجمه شناسنامه و سند ازدواج دو سال نیم گذشته باشه ولی تغییری نداشته باشد نیازی به ترجمه مجدد میباشد؟
  ۴. خواهرم ساکن کانادا با کارت PR هستند قصد دعوت از من رو دارن ایا با توجه به اینکه همسرم قصد امدن ندارند نیازی به ترجمه سند ازدواج و شناسنامه ایشون برای اثبات برگشت من هست یا نه؟

  • سلام
   ۱. سایز عکستون بررای درخواست آنلاین مهم نیست، اما برای درخواست حضوری باید سایز عکس ۳.۵*۴.۵ باشه
   ۲. ترجمه کارت ملی احتیاج نیست اما اگر باشه بهتره.
   ۳. تمامی ترجمه ها ۶ ماه بیشتر اعتبار ندارن و بعد از این مدت باید مجددا ترجمه بشن.
   ۴. سند ازدواج رو درصورتی باید ارائه بدید که همسرتون هم بخوان همراهتون بیان، در غیر این صورت شناسنامه خودتون کفایت میکنه.

 • سلام و عرض ادب، خسته نباشید، بنده ۲۹ سال سن دارم، متاهل هستم و دوتا فرزند دارم، معافیت دائم دارم و کارمند رسمی هستم با حقوق حدودا ۴۵۰۰، سند زمین و غیره ندارم، ولی میتونم مانده حساب ۲۰۰ میلیونی ارائه بدم، عموم مقیم کانادا هستن و وضعیت مالی خوبی دارن اونجا، میخوان برام دعوتنامه ارسال کنند و کلیه هزینه سفرم رو تقبل میکنن، امکان ارائه مدارک مالیاتی هم هست، من قصد دارم تنها به کانادا سفر کنم، با این شرایطی که عرض کردم چقدر شانس ویزا وجود داره؟ توصیه ی خاصی دارید؟ و اینکه هزینه ۳۰۰ دلاری که دریافت میکنید شامل ترجمه مدارک هم میشه؟

  • سلام
   با این شرایطی که میفرمایید، شانس ویزا شدنتون بالاست، البته اگه ویزای شینگن قبلی هم داشته باشید که چه بهتر، فقط باید همه مدارک رو به صورت کامل ارائه بدید، اعم از مدارک مالی، شغلی و هویتی خودتون و اثبات ارتباط خویشاوندی با عموتون. اینکه متاهل هستید و دو فرزند دارید که اونها را در ایران باقی میذارید، نشون دهنده وابستگی عاطفی شما در ایران هست. توصیه میکنم که کاورلتر خوبی هم بنویسید تا اثبات کنید که قصد بازگشت به کشور رو دارید.
   و اینکه این مبلغ بدون احتساب هزینه‌های ترجمه است.

   • چندتا سوال دیگه داشتم از شما:
    ۱. گواهی اشتغال به کار از طرف اداره باید به زبان انگلیسی صادر بشه؟ (یا فارسی بعد ترجمه بشه)
    ۲. ترجمه سند ازدواج و شناسنامه بچه ها برای من که تنها میرم لازم هست؟
    ۳. اگر تاریخ مسافرت رو مثلا ۶ ماه دیگه اعلام کنیم و بعد از اخذ ویزا در اون تاریخ وارد نشیم مشکلی بوجود میاد؟ یا محدودیتی نداره تا زمان اتمام ویزا؟

    • سلام
     ۱. میشه کلا رو کارفرما رو سررگ خودش به لاتین نامه بزنه که دراین صورت نیازی به ترجمه نیست.
     ۲. خیر
     ۳. نه مشکلی پیش نمیاد.

 • سلا و احترام
  ببخشید من تغییر سن داشتم و توی صفحه توضیحات نوشته شده بود موقع ترجمه این قسمت و برای من ترجمه نکرده و کپی هم نگرفته بودن. و من مدارک و اپلود کردم امکان ریجکت هست؟

  • سلام
   خوب هرچقدر مدارک صحیح تر ترجمه بشه بهتر است اما این دلیل نمیشه فکر کنید که این موضوع باعث ریجکت شدن شما میشه.

 • سلام و عرض ادب
  ببخشید من همسرم سه ساله دانشجوی کاناداس و چند ماهه دیگه برای مراسم ازدواج به ایران میان و من قرار با ایشون برم اونجا برای زندگی
  لطف میکنید بگید از چه نوع ویزایی باید اقدام کنم؟
  و اینکه ایشون باید برای من دعوت نامه بفرستن؟

  • سلام
   شما از طریق ویزای اسپانسرشیپ باید اقدام کنید.
   همسرتون باید برای شما دعوتنامه بفرستن. همچنین یکسری مدارک شغی و مالی باید ارائه بدن که اثبات بشه میتونن شما رو ساپورت مالی کنن.
   همچنین باید مدارک ازدواجتون رو به همرای یکسری مدارک شغلی و هویتی خودتون ارائه بدید.

   • ببخشید شما گفتین از ویزای اسپانسرشیپ باید اقدام کنم.اما همسر من مقیم یا شهروند رسمی کانادا نیست باید از همین طریق اقدام کنم؟

    • سلام
     اگه همسرتون اقامت ندارن میبایست از طریق ویزای همراه اقدام کنید که بهتون ویزای اجازه کار یا همون ورک پرمیت میدن.

 • سلام وقت بخیر و تشکر از شما
  من و همسر و بچه زیر دوسالم برای ویزای توریستی کانادا میخایم اقدام کنیم
  داداشم دانشجو هست کانادا و میخاد دعوتنامه بزنه
  میخام تو دو تا اکانت جدا (یکی منو بچه) یکی هم همسرم اقدام کنم چون من هم شاغل هستم و مدارک شغلیم رو میخام ارائه بدم البته حسابها به اسم همسرم هست (یه تمکن ۵۰ تومنی بدون گردش می تونم من ارائه کنم . آیا از تاریخ شارژ حسابم باخبر میشن؟) و خونه به اسم من و ماشین به اسم همسر هست
  حالا تو دعوتنامه یکی بزنه که اسم سه تامون توش باشه یا ۲ تا (یکی اسم منو بچه) یک هم برای همسر؟؟؟
  که اگه هرکدوم ریجکت شدیم اون یکی حداقل ویزا شه یا سه تا هم ویزا شیم

  • سلام
   پیسنهاد میکنم یک اکانت ساخته بشه و در دعوتنامه اسامی سه نفرتون ذکر بشه
   حتما در کنار مدارک مالی همسرتون حتما مدارک مالی و شغلی خودتون رو هم ارائه بدیدو مانده حساب برای هر نفرتون کمتر از ۱۰۰ میلیون تومن نباشه.

  • به شما قویا توصیه میکنم تمکن مالیتون رو بیشتر کنید .با این وضعیت راحت ریجکت میشین.پولتونو حروم نکنید….

 • سلام خسته نباشیددخترمجرددانشجوپزشکی باید اجازه پدرباشه تاازایران مهاجرت کنه کلا بره کانادا و ادامه پزشکی عمومی وتخصصی رواونجا بخونه

 • سلام برادرم الان ساکن کانادا هستن و PR دارن پارسال برای همسرم ویزای تحصیلی درخواست دادیم و ریجکت شدیم به نظرتون اگر الان برای ویزای توریستی اقدام کنیم باز هم ریجکتمون می کنن؟

  • سلام
   بررادرتون میتونن دعوتنامه و اسکن کارت اقامت دائمون رو برای شما ارسال کنن. ریجکت ویزای تحصیلی ربطی به ویزای توریستی نداره، شرایط ویزای توریستی رو دارید.

 • سلام ، خسته نباشید
  همسر بنده از یک دانشگاه کانادا فاند تحصیلی گرفته و قراره که باهم اقدام کنیم و من هم به عنوان همراه ایشون اقدام کنم برای سفارت
  چند تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید :
  ۱. برای تمکن مالی چه مدرکی باید ارائه بدهیم ؟ سند خونه ، سند ماشین و … ؟ ضمن اینکه این تمکن مالی رو من میتونم به عنوان همسر ایشون که همراهش هم هستم ارائه بدم ؟ تمکن مالی حتما باید گردش حساب داشته باشه یا یک سپرده بلندمدت خوب چند ماهه داشته باشم هم قبوله ؟

  ۲. آیا ترجمه مدارک زمان انقضا داره ؟ چون ما سال گذشته یک سری از مدارکمون رو ترجمه کردیم و مهر دادگستری هم داره ، آیا نیازه الان دوباره مهر دارالترجمه و دادگستری بروز بشه ؟

  ممنونم

  • سلام
   ۱. تمکن مالی شامل اسناد ملکی و مدارک بانکی است. بله شما میتونید ارائه بدید. اگر هم سپرده ارائه میدید گردش حساب ۴ ماهه اون رو ارائه بدید.
   ۲. ترجمه‌ها ۶ ماه اعتبار دارند و به همین جهت باید مجدد مدارک رو ترجمه کنید.

 • با سلام
  فرم statutory declaration of common-law union 5409 در چه مواقعی ای باید پر شود؟ زن و شوهری که با اقدام میکنن حتما باید این فرم رو پر کنن؟ ممنون میشم راجع به این فرم توضیح بدید.

 • سلام،
  من ویزای ۵ ساله توریستی کانادا برام صادر شده.
  تا ۳ ماه دیگه عقد میکنم آیا بعد از عقد باید از همسرم برای خروج از کشور اجازه بگیرم؟

 • سلام ،همسرم فنی هستند و ترشکار اما مدرک تحصیلی ندارند و تجربی آموزش دیدند ،با معرفی نامه شغلی فقط همسرم می تواند ویزای توریستی دریافت کند؟؟یا من و دخترم هم همراه با او می توانیم؟به فرض این که وارد کانادا شده ایم کجا باید دنبال کار بگردیم آیا مکان خاصی هست که کمک کند ؟ اگر ماموران فرودگاه بفهمند با ویزای توریستی برای کار آمده ایم دیپورت نمی شویم؟

  • وقتی با ویزای توریستی میرید دیگه نمیتونید اونجا کار کنید و اونجا هم نمیتونید برای ویزای کاری اقدام کنید. باید برگردید تا ویزای توریستی شما ابطال بشه و بعد برای ویزای کاری اقدام کنید. برای این منظور هم سرپرست خانواده حتما باید مدارک شغلی ارائه بده.

 • سلام خسته نباشید.
  چندتا سوال دارم از خدمتتون.
  ـمن دعوت نامه دارم از کانادا ولی هنوز کارت ملی جدیدم رو دریافت نکردم. آیا برای ترجمه میتونم از کارت ملی قدیمیم استفاده کنم؟
  ـآیا مدارک تمکن مالی باید مورد تایید دادگستری باشن؟
  ـآیا تمام صفحات پاسپورت باید آپلود بشه و یا فقط صفحاتی که مهر ورود و خروج خورده کافیه؟

  • سلام
   – لزومی به ارائه کارت ملی نیست.
   – خیر نیازی به تائیدیه دادگستری نیست.
   – تمام صفحاتی که مهر ورود و خروج دارن باید آپلود بشن.

   • با سلام و تشکر فراوان . در زمان پر کردن فرم وقتی کارت ملی جدید را نگرفتیم تاریخ صدور و ابطال کارت ملی را چه بنویسیم؟ بابت اینکه تاریخ ابطال کارت ملی قدیمی ۱۳۸۸ بوده و متاسفانه با وجود درخواست یک ساله کارت های جدید چاپ نشده است. در ضمن خیلی از آژانسهای معتبر ادعا می کنند که حتما نیاز به تاییدیه وزارت دادگستری کلیه مدارک است؟ هزینه آن خیلی زیاد می شود. به نظر شما مشکلی به وجود نمی آید؟

    • تاریخ صدور و انقضا الزامی نیست و نیاز نیست حتما پر بشه، در مورد ویزای توریستی هم فقط مهر دارالترجمه کفایت میکنه.

 • سلام.من در لاتاری گرین کارت ۲۰۰۸ آمریکا برنده شدم, اما بدلیل ثبت اشتباه روز تولدم , رد شدم . پس از آن هم یکبار از سفارت آمریکا در ارمنستان تقاضای ویزای توریستی آمریکا دادم که افسر مسئول بلافاصله با درخواستم مخالفت کرد و در جواب عنوان شد دلیل قانع کننده ای برای بازگشت شما به کشورتان وجود ندارد. حال برای درخواست ویزای توریستی کانادا در فرم اطلاعات فردی باید به این موارد اشاره کنم یا خیر؟

 • سلام. ممنون از پاسخگویی شما.
  خواهر من به همراه همسرش در کانادا هستن و هر دو امکان ارسال دعوتنامه رو دارن. من کارمند رسمی ۱۶ سال سابقه کاری با حقوق نسبتا خوبی هستم و می تونم تمام مدارک شغلی رو داشته باشم اما فقط سند یک ماشین دارم. اما همسرم شغل آزاد داره و فقط یه اجاره نامه مغازه. البته خونه و ماشین هم به قیمت تقریبی ۱ میلیارد به نامش هست. برای اینکه بتونیم هردو ویزا بگیریم بهترین روش چی هست؟ جدا اقدام کنیم یا با هم؟ برای پدر و مادرم چطور؟ اگه همه با هم اقدام کنیم ممکنه ریجکت شیم؟

  • سلام
   شما و همسرتون با هم اقدام کنید.
   پدر و مادر شما هم درخواست سوپر ویزای کانادا ارائه کنند.

 • سلام،
  دعوت نامه از طرف خواهرم که پی آر دارد برای من و خواهر دیگرم به همراه همسرش داریم.
  آیا بهتر است هر سه یک فرم را پر کنیم؟ و یا اینکه جداگانه پر شود احتمال گرفتن ویزا بیشتر میشود؟
  ممنون از اطلاعات و راهنماییتون

 • سلام ممنون از پاسخ های مفیدتون
  ۱- ببخشید شناسنامه و کارت ملی را در کدام قسمت مدارک مورد نیاز باید آپلود کرد؟ به عنوان مثال در مدارک شغلی یا مالی یا همراه با سند ازدواج یا همراه با پاسپورت؟
  ۲- منظور از اینکه ترجمه به همراه اصل مدارک باید آپلود شود این است که ترجمه به همراه صفحه ای که مترجم کپی برابر اصل کرده و مهر True copy دارد یا فقط صفحه ترجمه شده انگلیسی دارالترجمه به همراه اسکن اصل مدارک باید آپلود شود؟

  • سلام
   ۱. شناسنامه و کارت ملی باید در کلاینت آپلود شود.
   ۲. ترجمه به همراه کپی مدرک که مترجم الصاق کرده است.

 • سلام و وقت بخیر
  من همسرم کانادا مشغول به تحصیل هستن و من از ویزای ایشون میخوام ویزا بگیرم.برای مدارک .ترجمه صفحه اول و صفحه ازدواج یا کل شناسنامه ؟چون بقیه صفحات سفیده. ایا ازون صفحات هم باید کپی بگیرم؟ و اینکه روز انگشت نگاری به جز پاسپورت شناسنامه یا کارت ملی رو هم باید ببرم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام ببخشید فراموش کردم
  در قسمت امضای فرم ها باید چیزی بنویسیم یا همان که پس از تکمیل آپلودها اسم و فامیل و یک سوال امنیتی می پرسد کفایت می کند؟
  ممنونم.
  واقعا اطلاعات خوبی قرار داده اید.

 • سلام وقت بخیر یک سوال دیگه هم داشتم آیا برای آپلود فایل، باید ترجمه مدارک و اسناد خواسته شده بابت ویزا را به همراه کپی فارسی و اصل فارسی آنها در اکانت آپلود کنیم یا ترجمه انگلیسی کفایت می کند.
  مثلا اسکن سند ازدواج با ترجمه انگلیسی و کپی آن یا مدارک شغلی و…. یا فقط متن ترجمه شده آنها؟
  سوال بعدی اینکه ابعاد عکس درخواست کننده ویزا چقدر باید باشد؟
  خیلی ممنون از سایت خوبتون

  • سلام
   اصل مدارک رو باید به همراه ترجمه آپلود کنید
   عکسی هم که آپلود می‌کنید باید سایز ۶ * ۴ باشه.

 • با درود و سپاس از سایت خوبتون!
  من و خانمم و فرزند یک ساله ام برای ویزای توریستی کاادا اقدام کردیم چون دعوتنامه از سمت دختر دایی خانمم ارسال شده ایشون شدند سر گروه و اکانت به نام خانمم ایجاد شد. من هم شغل دولتی و مناسبی دارم آیا بهتر نیست مدارک مالی و شغلی خود را در قسمت Client information آپلود کنم؟ و اینکه برای ترجمه مدارک آیا تایید دادگستری و امور خارجه را لازم دارد؟
  در گواهی اشتغال به کار من و همسرم عناوینی مثل مانده مرخصی،مدیر و درآمد سالیانه وجود ندارد و قالب خاصی دارند برای این موضوع چه باید کرد؟
  ممنونم

  • درود بر شما
   اگر مدارک مالی به نام شماست، بهتره که شما متقاضی اصلی معرفی بشید.
   ترجمه مدارک نیازی به تائیدیه ندارند.
   حتما باید مدت زمان مرخصی و میزان درآمد ذکر شود.

 • سلام. فقط میخوام بدونم گذاشتن اصل مدرک نیاز هست یا ترجمه با مهر دادگستری کافیه؟
  مثلاً نیازه اصل سند خانه و ماشین یا مدارک کاری اسکن بشه؟ یا فقط کل ترجمه ها با صحفاتی که کپی برابر اصل هست کافیه؟
  برای ویزای تحصیلی.

   • سلام
    ببخشید برای ویزای توریستی کانادا هم باید تاییدیه دادگستری رو بگیریم؟
    میشه دفترچه بیمه رو بجای سابقه بیمه ترجمه کرد؟

    • سلام
     خیر لزومی به تائیدیه دادگستری نیست.
     خیر حتما باید سوابق بیمه تامین اجتماعی رو ترجمه کنید.

 • با سلام
  با توجه به اینکه کانادا در ایران سفارت ندارد، من برای انجام انگشت نگاری جهت ویزای توریستی به آنکارا رفتم ، میخواستم بدونم بررسی پرونده من در کجا انجام میشود ، در سفارت کانادا در آنکارا یا پرونده ها ارسال میشود به خود کانادا جهت بررسی؟
  ممنون از زحماتتون

  • سلام
   محل بررسی پرونده شما به هیچ وجه مشخص نیست و این بزرگترین مزیت ویزای کانادا می‌باشد.

 • سلام . من به همراه همسر و دختر ۱۰ سالم میخوام برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم و دعوتنامه از برادرم که شهروند کانادا هست دارم . منتها با وجود اینکه خودم و دخترم و همسرم چندین بار به اروپا سفر کردیم یکسال پیش برای ویزای شینگن ریجکت شدیم . آیا تاثیری در نتیجه ویزای کانادا دارد ؟
  آیا بهتر هست که من و همسرم جداگانه اقدام کنیم ؟ (با توجه به اینکه هر دو به طور جداگانه شاغل و تمکن مالی داریم)
  ممنون

  • سلام
   اگر می‌توانید جداگانه اقدام کنید تا شرایط بهتری برای دریافت ویزا داشته باشید.

 • ممنون از این همه محبت و پاسخگویی ، سوال دیگه ای هم دارم ایا ما باید بلیط رفت و برگشت برای ویزای تحصیلی خریداری کنیم یا رزرو کافی هست؟ و ایا باید نشون بدیم که در کانادا جایی رو برای سکونت گرفتیم یا نیازی نیست

 • سلام من ملکی در ان ساکن هستیم بیش از ۲ میلیارد ارزش داره و ما روی اجاره دادنش که حدود ۵۰۰ میلیون هست برای هزینه زندگی در کانادا حساب کردیم چگونه میتونیم این رو به عنوان تمکن مالی ارائه بدیم ؟ چون در حال حاضر باید مطمئن بشیم ویزا میگیریم بعد خونمون رو اجاره بدیم

 • با سلام و تشکر از پاسخگوییتون
  در توضیحاتتون قید کردید که سند ماشین و اجاره نامه رو هم ترجمه کنیم ،اما خیلی از کارشناسان میگن که ماشین ملاک نیست
  من دو ماشین با قیمت بالای ٢٠٠ میلیون دارم ، سند اونها رو بزارم یا خیر ؟
  یک سوال دیگه اینکه منظورتون از اجاره نامه چیه ؟ اجاره نامه ملکی که سندش رو ارائه میدیم رو ارائه کنیم ؟
  آیا میتونیم با توجه به اینکه خانه ای که من الان در آن ساکن هستم اجاره ای هست ،اجاره نامه این خانه رو به عنوان دلیل برگشت ارئه کنم ؟ چون مبلغ رهن خانه من نسبتا بالاست

  • سلام
   ارائه کنید بهتر است.
   خیر. اگر سند ملکی به نام خودتون ندارد می‌تونید اجاره نامه منزلی که سکونت دارید را ارائه دهید.
   بله می‌تونید ارائه کنید.

 • با سلام و تشکر از راهنمایی های ارزندتون
  بنده می خوام برای خودم و خانم و دو فرزندم اقدام کنم. خانم بنده خودشان دندانپزشک و مدارک تمکن مالی خودشون رودارند. بهتره اکانت جداگانه داشته باشیم یا اینکه با یک اکانت اقدام کنیم و مدارک مالی برای همسر در مرحله ای جداگانه برای هر فرد خواسته میشه.
  دوم اینکه اگر تکمیل فرم زمان بر بشه و مجبور به بستن اکانت باشیم اگر دوباره برگردیم مدارک آپلود شده نیاز به بارگذاری مجدد نیست و اینکه میشه مدرکی که آپلود کردیم رو حذف و بجاش نمونه جدید رو آپلود کنیم؟
  متشکرم

  • سلام
   اگر شرایط ویزای کانادا رو به صورت کامل دارند، بهتره که جداگانه اقدام کنند.
   باید زمان تکمیل کردن فرم حتما آنلاین باشید. در غیر اینصورت فرم‌ها Validate نمی‌شوند.

 • با سلام و ممنون از توجهتون و پاسخگوییتون
  موقع انجام اثر انگشت مدرک خاصی باید همراه داشته باشیم بجز پاسپورت و نامه BIL ؟
  ممنون

 • با سلام
  میخواستم ببینم تاخیر در انجام بیومتریک باعث تاخیر در پروسه صدور ویزا میشه؟ یعنی اگه پروسه صدور ویزا ۳۰ روز طول بکشه و ۱۵ روز بعد از دریافت نامه بیومتریک برای بیومتریک مراجعه کنیم ، اونوقت زمان صدور ویزا ۴۵ روز طول میکشه؟
  ممنون

 • با درود و سپاس بخاطر پاسخهایی که میدین
  من دارم برای خودم و همسرم و همچنین دو فرزندم برای گرفتن ویزای توریستی کانادا اقدام میکنم. قبلا در پاسخ به یه سوال فرموده بودین که میتونم برای همه اعضای خانواده با یک اکانت اپلای کنم. یعنی میتونم همه فرمهای پرسونال (imm5257e) رو که تکمیل کردم با هم در یک فایل پی دی اف merge کنم و بعد اپلود کنم ؟
  یا مثلا گواهی تمکن مالی خودم و همسرم رو در یک فایل merge کنم و آپلود کنم ؟
  و همچنین برای سایر فایلهایی که باید آپلود بشه .
  بی نهایت از راهنمایی شما سپاسگزارم

  • درود بر شما
   خیر فرم ۵۲۵۷E برای هر نفر باید جداگانه تکمیل شود.
   برای هر نفر قسمت‌ جداگانه‌ای برای آپلود مدارک باز شده است و مدارک مختص هر شخص باید در آن قسمت آپلود شود.

   • از پاسخ شما تشکر میکنم .
    الان وارد اکانتم که میشم فقط یه اپلیکشن هست که اون هم فقط جا برای آپلود مدارک یه نفر داره .
    ممنون میشم راهنمایی کنید .

 • با سلام
  ممنون از زحماتتون میخواستم بدونم آیا هزینه ثبت اثر انگشت را در موقع پر کردن فرم اپلیکیشن بدهیم یا در موقع دادن اثر انگشت در VAC؟ آیا این هزینه در هر دو حالت یکسان است؟

  • سلام
   بعد از اینکه مدارک رو به صورت کامل آپلود کردید، باید هزینه پرداخت شود.
   این هزینه در هر دو حالت یکسان است.

 • با سلام و ممنون از پاسخگوییتون
  یه سوال دارم ، من دعوتنامه از دوستم دارم برای ویزای موقت کانادا ، میخواستم ببینم در قسمت آپ لود فایل و در قسمت proof of relationship چه مدرکی باید ارائه بدم
  ممنون از زحماتتون

 • با سلام
  ممنون میشم پاسخ سوالمو بدین:
  موقع تکمیل فرم اپلیکیشن در خواست ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه آیا زمان ماندن در کانادا رو کمتر از شش ماه بزنیم یا بیشتر ؟نکنه که اگه کمتر از شش ماه بزنیم ویزای مالتی ۵ ساله ندند؟ دعوتنامه از یکی از دوستانم دارم
  و اینکه موقع ثبت اثر انگشت آیا عکس ببریم یا خودشون میگیرند؟
  ممنونم

 • با سلام
  من فرم و مدارک را برای ویزای کانادا تکمیل کردم و باید برای انگشت نگاری برم استانبول. چون اعتبار گذرنامه ام کم هست (حدود یک و نیم سال دیگر) میخوام آن را حالا عوض کنم. چون اطلاعات گذرنامه فعلی را در درخواست وارد کرده ام اگر گذرنامه را عوض کنم مشکلی پیش برای ویزا پیش نمی آید؟

  • سلام
   با توجه به اینکه اطلاعات پاسپورت رو در زمان تکمیل اطلاعات وارد کردید، ممکنه بعد از تعویض پاسپورت درخواستتون ریجکت بشه.

 • اگر مدارک متقاضی برای شغل Home Support Worker
  از طرف سفارت دولت کانادا پذیرفته بشه ایا خود متقاضی کشوری را برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری انتخاب میکند؟؟ ممنون از وقتتان،

 • سلام و ممنون از سایت خوبتون
  ۱.فرم اطلاعات فردی و خانوادگی رو باید پرینت بگیریم پر کنیم و با اسکن اپلود کنیم؟ یا به صورت انلاین میشه پر کرد؟اگه انلاین میشه از کجا باید پر کرد؟
  ۲.application for vistor visa (temporary resident visa) made outside of canada (IMM5257) منظورش چیه؟
  ۳.use of a family member representative for online applications(IMM5713) چیه؟

  • سلام
   در اکانت تون به صورت آنلاین تکمیل میشه.
   ۱. فرم درخواست ویزای کانادا برای کسانی که خارج از این کشور هستند.
   ۲. اطلاعات شخصی که به عنوان یک نماینده برای کل اعضای خانواده اقدام می‌کند، باید در این فرم تکمیل شود.

 • سلام و عرض ادب
  اولا واجب میدونم از زحماتی که در جمع آوری و آموزش نحوه اقدام برای ویزای توریستی انجام دادید تشکر و قدر دانی کنم. من سوالم اینه که اگر بخوام برای همسر و فرزند کمتر از ۵ سالم اقدام کنم بایستی این فرم ها رو چه جوری پر کنم. چون من خودم ویزای توریستی رو گرفتم ودر حال حاضر هم در کانادا هستم ایا برای همسرم و فرزندم شانسی دارم که موفق بشم ویزا براشون بگیرم .مجددا ممنون از زحمات

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا به خانواده تون بگید با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام و عرض ادب.خانمی ۴۲ ساله هستم.۲۰ساله که مطارکه کردم.پسرم ۲۶سالشه و دانشجوی عمرانه.با پدرش زندگی میکنه.همه شرایط و مدارک رو که فرمودین برای اخذ ویزای توریستی کانادا رو میتونم جور کنم بجز دعوتنامه.سوالم اینه که اولین و مطمعنترین راه اقدام برای گرفتن هر چه سریعتر ویزا چیست؟ و اینکه ایا اگر بخواهم۶ ماه رو بمونم باید از ابتدا تمام مدت۶ ماه اقامت در هتل و دیگر هزینه هارو که فرمودین داشته باشم یا اینک در طی این مدت زمان میشه از ایران بفرستن برام؟ منظورم اینه که مثلا رزرو هتل و هزینه هارو ماهیانه بفرستن برام از ایران.با تشکر

 • سلام وقت بخیر با تشکر فراوان از سایت جامع و خوبتون. سوال من اینه که فرمی که تو این صفحه گذاشتین به زبان فارسیه ولی من از یه صفحه ی دیگتون به زبان انگلیسی دانلود کردم ، کدومش معتبره برای ویزای مولتی ۵ ساله؟

 • سلام
  آیا برای کسی که بدون همسر خود سفر می کند نیاز به ترجمه سند ازدواج هست و آیا کسی که دعوتنامه دارد باید بلیط رزرو کند؟

 • سلام
  با تشکر از راهنمایی های بسیار کامل شماآیا می توان فرم ها را تکمیل و پرداخت را انجام داد سپس مشخص نمود که کدام کشور جهت انگشت نگاری مراجعه نمود؟

 • سلام
  من کسی را برای ساپورت مالی ندارم. اون قسمت که مدارک و نامه از کسی که ساپورت میکنه خواسته با چی کار کنم؟

 • سلام . دختر و پسر خواهر من همزمان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کردند و اخیرا ریجکت شدند. پذیرش از دانشگاه کاپیلانو ونکوور دوسال زبان و دوسال رشته علوم پایه زیست دارند.با توجه به اینکه دختر من سال سوم دامپزشکی آزاد تبریزو پسر خواهرم رشته زیست جانوری دانشگاه کرمان هستند چطوری میتونیم افیسر را قانع کنیم هدف رفتن اونها چیه ؟
  ازتون خیلی ممنونم . بهترینید

 • سلام . آیا رفع مواردی مانند تمکن ، وابستگی خانوادگی و علت تحصیل که در نامه ریجکتی ویزای تحصیلی ذکر شده برای اعتراض و درخواست مجدد ویزا کافیه ؟ یا باید نت افیسر را بگیریم ؟

 • سلام. وقت بخیر. همسر بنده درخواست دهنده ویزا هستند و من هم همراه شون. باید مدارک مالی و شغلی خودم رو همراه با مدارک ایشون در یک اکانت آپلود کنیم؟

  • سلام
   گردش حساب باید برای ۳ ماه گذشته باشه و تمکن مالی هم باید به دلار کانادا ذکر شود.
   خیر ضمانت نامه بانکی با تمکن مالی تفاوت دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.