مهاجرت و دریافت ویزا کانادا، می‌تواند فرایند پیچیده‌ای باشد. برای درخواست ویزای کانادا می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید یا به سفارت کانادا مراجعه کنید. در هر صورت برای این که مراحل دریافت ویزا سریع‌تر پیش برود، بهتر است از قبل در مورد مدارک لازم برای ویزای کانادا اطلاعات کافی داشته باشید و آن‌ها را آماده کنید. برخی از مدارک عمومی هستند و بعضی دیگر برای درخواست انواع خاصی از ویزا، مانند ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا، لازم هستند. در این مقاله به بررسی تمامی مدارک مورد نیاز ویزا کانادا می‌پردازیم.

در این مطلب می‌خوانید

📌 مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

📌 مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

📌 مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا

📌 مدارک لازم برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، در حال حاضر بیشتر به صورت ویزای مولتی کانادا صادر می‌شود. ویزای مولتی کانادا که به نام ویزای ۵ ساله کانادا هم نیز شناخته می‌شود، به متقاضیان ویزا کانادا اجازه می‌دهد تا پایان مدت اعتبار ویزا (پاسپورت) هر زمان که خواستند وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا شش ماه اقامت داشته باشند. مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

📑 اصل پاسپورت متقاضی ویزای توریستی کانادا با حداقل یک سال اعتبار

📑 تمامی پاسپورت های گذشته که در آنها مهر ویزا درج شده باشد.

📑 یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید

📑 ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن متقاضی)

📑 ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراه بودن آنها در سفر به کانادا

📑 فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی

نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهارماهه حساب گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه در صورت داشتن این موارد برای کسانی که دعوتنامه ندارند، رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت یکی از مهم ترین مدارک ویزای توریستی کانادا است.

از جمله مدارک لازم برای ویزای کانادا که کارمندان در هنگام درخواست ویزای توریستی باید ارائه دهند، موارد زیر است:

گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی که روی سربرگ شرکت چاپ شده باشد و این موارد در آن لحاظ شده باشد: تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه، نام مدیر و مدت زمان مرخصی

📑 ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر

📑 ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر

📑 ترجمه حکم کارگزینی

مدارک ویزای توریستی کانادا برای کارفرمایان به شرح زیر است:

📑 ترجمه «آگهی تاسیس»، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت که در روزنامه های رسمی به چاپ رسیده باشد.

📑 ترجمه فهرست بیمه و فیش حقوقی کارمندان (دو ماه آخر)

📑 ترجمه آخرین پرداخت مالیاتی

📑 نامه تمکن بانک شرکت و پرینت ۴ ماه آخر به انگلیسی

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

با توجه به اینکه ویزای تحصیلی کانادا یک نوع ویزای مهاجرتی محسوب می‌شود، اداره مهاجرت این کشور سخت گیری بیشتری برای مدارک دارد. در بین مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا، تمکن مالی متقاضی با دقت بیشتری بررسی می‌شود. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی کانادا یک نوع ویزای مهاجرتی محسوب می‌شود، به هیچ عنوان مدارک جعلی و یا دروغین برای دریافت ویزا ارائه نکنید. شما در اخذ ویزا موفق می‌شوید اما برای زندگی در کانادا با مشکل روبرو خواهید شد!

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

۱. اصل پاسپورت متقاضی

۲. قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵

۳. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی: فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین تکمیل می‌شود. توجه داشته باشید که پس از تکمیل فرم، حتما آن را Validate کنید.

۴. فرم اطلاعات خانوادگی: اطلاعاتی مانند اسم و فامیل، وضعیت تاهل، تاریخ تولد، کشور محل تولد، آدرس محل سکونت و شغل شخص متقاضی، همسر، پدر و مادر و ایشان باید در این فرم تکمیل شود. همچنین باید در این فرم اطلاعات خواهر، برادر و فرزندان متقاضی در این فرم تکمیل شود. در صورتی که این افراد در این سفر شما را همراهی می‌کنند، باید در این فرم به سفارت کانادا اعلام کنید.

۵. رسید پرداخت هزینه‌های شهریه دانشگاه و یا مدرسه

۶. نامه پذیرش (LOA): پس از پرداخت هزینه‌های شهریه، این نامه از سوی دانشگاه و یا مدرسه برای شما صادر می‌شود که برای اخذ ویزا به آن نیاز دارید.

۷. ترجمه کارنامه (ریز نمرات) ۳ سال گذشته (برای ثبت نام در مدارس کانادا)

۸. ترجمه کارت واکسیناسیون (برای ثبت نامه در مدارس کانادا)

۹. تعیین قیم برای افراد زیر ۱۸ سال: برای تعیین قیم، فرم مربوط به Custodian باید تکمیل شود. پس از تکمیل، این فرم باید توسط وکیل گواهی امضاء شود.

۱۰. تکمیل فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه): این فرم باید توسط مدیر مدرسه و یا معلم متقاضی تکمیل شود. همچنین برای ویزای دانشجویی کانادا، از طرف کالج و یا دانشگاه مقصد شما مشخص می‌شود که این فرم باید توسط چه کسی تکمیل شود.

۱۱. تائیدیه سیستم WES (فقط برای ثبت نام در دانشگاه و یا کالج): WES (World Education Service) یک سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه های آمریکا و کانادا می‌باشد. تائیدیه فقط برای مدارک دانشگاهی است و برای مدارک دبیرستان نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. هزینه تائیدیه WES 300 دلار می‌باشد و حدودا ۱ ماه به طول می‌انجامد.

۱۲. مدارک مالی: توجه داشته باشید که منظور از مدارک مالی، گردش حساب و تمکن مالی می‌باشد. از مدارک مالی فقط تمکن مالی تاثیر در اخذ ویزا خواهد داشت. شما با تمکن مالی باید به افسران ویزای کانادا اثبات کنید که از پس هزینه های تحصیل و اقامت در این کشور برمی‌آیید و برای پرداخت هزینه ها با مشکلی مواجه نخواهید بود. در صورت وجود، اسناد ملکی و اموال غیر منقول خود را نیز ارائه کنید.

۱۳. سند ازدواج: فقط در صورتی که شخص متقاضی متاهل می‌باشد، باید سند ازدواج ارائه کند.

کسانی که درخواست ویزای فرصت مطالعاتی می دهند، باید علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، موارد زیر را نیز ارائه کنند:

📑 گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که دانشجو هستید)

📑 رزومه کامل به همراه عکس شامل سوابق تحصیلی و شغلی

📑 نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در کانادا

📑 ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

📑 ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی

📑 نامه حمایت مالی از دانشگاه یا وزارت علوم (برای کسانی که بورس تحصیلی دریافت کرده‌اند)

📑 فرم LMIA

📑 رسید پرداختی ۲۳۵ دلار از کانادا

چنان که گفته شد مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش‌آموزی کانادا مشترک هستند. توجه داشته باشید که این مدارک فقط برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا است و هر موسسه آموزشی، ممکن است مدارک دیگری را نیز از شما بخواهد. مدارک را باید به صورت یک فایل در حساب کاربری خود در وب سایت رسمی سفارت کانادا بارگذاری کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا

برای اخذ ویزای کاری کانادا، شما حتما باید مدرک آیلتس هفت به بالا و یا B2 فرانسوی داشته باشید.

مدارک ویزای کاری کانادا به شرح زیر می باشد:

📑 اولین مورد از مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کانادا نامه شرکت یا کارفرمای کانادایی است که می خواهد شما را استخدام کند.

📑 مدرک ضروری بعدی، تاییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت های کانادا است که Positive Labour Market Opinion نامیده می شود و بر اساس آن کارفرما اجازه استخدام فرد خارجی را پیدا می کند.

📑 مدارک بانکی مبنی بر تمکن مالی متقاضی

📑 گواهی سلامت جسمانی

📑 گواهی عدم سوء پیشینه

📑 مدرک زبان انگلیسی یا بسته به ایالت مورد نظر، مدرک زبان فرانسه

مدارک لازم برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

یکی از روش‌‌های دریافت اقامت دائم کانادا، دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا است. ویزای خود اشتغالی کانادا بیشتر برای افرادی مانند هنرمندان، ورزشکاران، صنعت گران، نویسندگان و مولفان صادر می‌‌شود. مدارک مورد نیاز ویزای خود اشتغالی کانادا تقریبا شبیه درخواست ویزای کار کانادا است با این تفاوت که متقاضی باید بتواند تجربه خوداشتغالی خود را به اثبات برساند و نشان دهد که قصد دارد این کار را در کانادا نیز ادامه دهد.

به این ترتیب مدارک مربوط به سوابق کاری، آثار تالیفی و هرگونه بروشور یا آلبومی از کارها باید ارائه شود. همچنین متقاضی باید تمکن مالی و سرمایه شخصی خود برای راه‌‌اندازی یک کسب‌‌ و کار در کانادا را به اثبات برساند. از جمله دیگر مدارک لازم برای ویزای کانادا داشتن دو سابقه کار یک ساله در فعالیت‌‌های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی یا داخلی یا ترکیبی از هر دو است.

در این مقاله، تمامی مدارک لازم برای ویزای کانادا از جمله مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا بررسی شد. در پایان توجه داشته باشید که بهتر است قبل از درخواست ویزا با یک موسسه یا دفتر حقوقی با تجربه مشورت کنید. همان طور که گفتیم فرایند دریافت ویزا می‌تواند پیچیده باشد و در این میان برخی از افراد سودجو از بی‌اطلاعی متقاضیان سوء‌استفاده می‌کنند. سازمان‌های مهاجرتی، خدمات ترجمه مدارک برای سفارت کانادا را نیز انجام می‌دهند و لازم است این کار توسط افراد حرفه‌ای و باسابقه انجام شود. امیدواریم که خواندن این مقاله خودتان بتوانید تمامی مدارک لازم برای ویزای کانادا را آماده کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

مدارک لازم برای ویزای کانادا | مدارک ویزای توریستی، تحصیلی و کاری چیست؟
امتیاز 4.5 از 38 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۰۲ دیدگاه ها

 • سلا و احترام
  ببخشید من تغییر سن داشتم و توی صفحه توضیحات نوشته شده بود موقع ترجمه این قسمت و برای من ترجمه نکرده و کپی هم نگرفته بودن. و من مدارک و اپلود کردم امکان ریجکت هست؟

  • سلام
   خوب هرچقدر مدارک صحیح تر ترجمه بشه بهتر است اما این دلیل نمیشه فکر کنید که این موضوع باعث ریجکت شدن شما میشه.

 • سلام و عرض ادب
  ببخشید من همسرم سه ساله دانشجوی کاناداس و چند ماهه دیگه برای مراسم ازدواج به ایران میان و من قرار با ایشون برم اونجا برای زندگی
  لطف میکنید بگید از چه نوع ویزایی باید اقدام کنم؟
  و اینکه ایشون باید برای من دعوت نامه بفرستن؟

  • سلام
   شما از طریق ویزای اسپانسرشیپ باید اقدام کنید.
   همسرتون باید برای شما دعوتنامه بفرستن. همچنین یکسری مدارک شغی و مالی باید ارائه بدن که اثبات بشه میتونن شما رو ساپورت مالی کنن.
   همچنین باید مدارک ازدواجتون رو به همرای یکسری مدارک شغلی و هویتی خودتون ارائه بدید.

 • سلام وقت بخیر و تشکر از شما
  من و همسر و بچه زیر دوسالم برای ویزای توریستی کانادا میخایم اقدام کنیم
  داداشم دانشجو هست کانادا و میخاد دعوتنامه بزنه
  میخام تو دو تا اکانت جدا (یکی منو بچه) یکی هم همسرم اقدام کنم چون من هم شاغل هستم و مدارک شغلیم رو میخام ارائه بدم البته حسابها به اسم همسرم هست (یه تمکن ۵۰ تومنی بدون گردش می تونم من ارائه کنم . آیا از تاریخ شارژ حسابم باخبر میشن؟) و خونه به اسم من و ماشین به اسم همسر هست
  حالا تو دعوتنامه یکی بزنه که اسم سه تامون توش باشه یا ۲ تا (یکی اسم منو بچه) یک هم برای همسر؟؟؟
  که اگه هرکدوم ریجکت شدیم اون یکی حداقل ویزا شه یا سه تا هم ویزا شیم

  • سلام
   پیسنهاد میکنم یک اکانت ساخته بشه و در دعوتنامه اسامی سه نفرتون ذکر بشه
   حتما در کنار مدارک مالی همسرتون حتما مدارک مالی و شغلی خودتون رو هم ارائه بدیدو مانده حساب برای هر نفرتون کمتر از ۱۰۰ میلیون تومن نباشه.

 • سلام خسته نباشیددخترمجرددانشجوپزشکی باید اجازه پدرباشه تاازایران مهاجرت کنه کلا بره کانادا و ادامه پزشکی عمومی وتخصصی رواونجا بخونه

 • سلام برادرم الان ساکن کانادا هستن و PR دارن پارسال برای همسرم ویزای تحصیلی درخواست دادیم و ریجکت شدیم به نظرتون اگر الان برای ویزای توریستی اقدام کنیم باز هم ریجکتمون می کنن؟

  • سلام
   بررادرتون میتونن دعوتنامه و اسکن کارت اقامت دائمون رو برای شما ارسال کنن. ریجکت ویزای تحصیلی ربطی به ویزای توریستی نداره، شرایط ویزای توریستی رو دارید.

 • سلام ، خسته نباشید
  همسر بنده از یک دانشگاه کانادا فاند تحصیلی گرفته و قراره که باهم اقدام کنیم و من هم به عنوان همراه ایشون اقدام کنم برای سفارت
  چند تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید :
  ۱. برای تمکن مالی چه مدرکی باید ارائه بدهیم ؟ سند خونه ، سند ماشین و … ؟ ضمن اینکه این تمکن مالی رو من میتونم به عنوان همسر ایشون که همراهش هم هستم ارائه بدم ؟ تمکن مالی حتما باید گردش حساب داشته باشه یا یک سپرده بلندمدت خوب چند ماهه داشته باشم هم قبوله ؟

  ۲. آیا ترجمه مدارک زمان انقضا داره ؟ چون ما سال گذشته یک سری از مدارکمون رو ترجمه کردیم و مهر دادگستری هم داره ، آیا نیازه الان دوباره مهر دارالترجمه و دادگستری بروز بشه ؟

  ممنونم

  • سلام
   ۱. تمکن مالی شامل اسناد ملکی و مدارک بانکی است. بله شما میتونید ارائه بدید. اگر هم سپرده ارائه میدید گردش حساب ۳ تا ۶ ماهه اون رو ارائه بدید.
   ۲. ترجمه‌ها ۶ ماه اعتبار دارند و به همین جهت باید مجدد مدارک رو ترجمه کنید.

 • با سلام
  فرم statutory declaration of common-law union 5409 در چه مواقعی ای باید پر شود؟ زن و شوهری که با اقدام میکنن حتما باید این فرم رو پر کنن؟ ممنون میشم راجع به این فرم توضیح بدید.

 • سلام،
  من ویزای ۵ ساله توریستی کانادا برام صادر شده.
  تا ۳ ماه دیگه عقد میکنم آیا بعد از عقد باید از همسرم برای خروج از کشور اجازه بگیرم؟

 • سلام ،همسرم فنی هستند و ترشکار اما مدرک تحصیلی ندارند و تجربی آموزش دیدند ،با معرفی نامه شغلی فقط همسرم می تواند ویزای توریستی دریافت کند؟؟یا من و دخترم هم همراه با او می توانیم؟به فرض این که وارد کانادا شده ایم کجا باید دنبال کار بگردیم آیا مکان خاصی هست که کمک کند ؟ اگر ماموران فرودگاه بفهمند با ویزای توریستی برای کار آمده ایم دیپورت نمی شویم؟

  • وقتی با ویزای توریستی میرید دیگه نمیتونید اونجا کار کنید و اونجا هم نمیتونید برای ویزای کاری اقدام کنید. باید برگردید تا ویزای توریستی شما ابطال بشه و بعد برای ویزای کاری اقدام کنید. برای این منظور هم سرپرست خانواده حتما باید مدارک شغلی ارائه بده.

 • سلام خسته نباشید.
  چندتا سوال دارم از خدمتتون.
  ـمن دعوت نامه دارم از کانادا ولی هنوز کارت ملی جدیدم رو دریافت نکردم. آیا برای ترجمه میتونم از کارت ملی قدیمیم استفاده کنم؟
  ـآیا مدارک تمکن مالی باید مورد تایید دادگستری باشن؟
  ـآیا تمام صفحات پاسپورت باید آپلود بشه و یا فقط صفحاتی که مهر ورود و خروج خورده کافیه؟

  • سلام
   – لزومی به ارائه کارت ملی نیست.
   – خیر نیازی به تائیدیه دادگستری نیست.
   – تمام صفحاتی که مهر ورود و خروج دارن باید آپلود بشن.

 • سلام.من در لاتاری گرین کارت ۲۰۰۸ آمریکا برنده شدم, اما بدلیل ثبت اشتباه روز تولدم , رد شدم . پس از آن هم یکبار از سفارت آمریکا در ارمنستان تقاضای ویزای توریستی آمریکا دادم که افسر مسئول بلافاصله با درخواستم مخالفت کرد و در جواب عنوان شد دلیل قانع کننده ای برای بازگشت شما به کشورتان وجود ندارد. حال برای درخواست ویزای توریستی کانادا در فرم اطلاعات فردی باید به این موارد اشاره کنم یا خیر؟

 • سلام. ممنون از پاسخگویی شما.
  خواهر من به همراه همسرش در کانادا هستن و هر دو امکان ارسال دعوتنامه رو دارن. من کارمند رسمی ۱۶ سال سابقه کاری با حقوق نسبتا خوبی هستم و می تونم تمام مدارک شغلی رو داشته باشم اما فقط سند یک ماشین دارم. اما همسرم شغل آزاد داره و فقط یه اجاره نامه مغازه. البته خونه و ماشین هم به قیمت تقریبی ۱ میلیارد به نامش هست. برای اینکه بتونیم هردو ویزا بگیریم بهترین روش چی هست؟ جدا اقدام کنیم یا با هم؟ برای پدر و مادرم چطور؟ اگه همه با هم اقدام کنیم ممکنه ریجکت شیم؟

  • سلام
   شما و همسرتون با هم اقدام کنید.
   پدر و مادر شما هم درخواست سوپر ویزای کانادا ارائه کنند.

 • سلام،
  دعوت نامه از طرف خواهرم که پی آر دارد برای من و خواهر دیگرم به همراه همسرش داریم.
  آیا بهتر است هر سه یک فرم را پر کنیم؟ و یا اینکه جداگانه پر شود احتمال گرفتن ویزا بیشتر میشود؟
  ممنون از اطلاعات و راهنماییتون

 • سلام ممنون از پاسخ های مفیدتون
  ۱- ببخشید شناسنامه و کارت ملی را در کدام قسمت مدارک مورد نیاز باید آپلود کرد؟ به عنوان مثال در مدارک شغلی یا مالی یا همراه با سند ازدواج یا همراه با پاسپورت؟
  ۲- منظور از اینکه ترجمه به همراه اصل مدارک باید آپلود شود این است که ترجمه به همراه صفحه ای که مترجم کپی برابر اصل کرده و مهر True copy دارد یا فقط صفحه ترجمه شده انگلیسی دارالترجمه به همراه اسکن اصل مدارک باید آپلود شود؟

  • سلام
   ۱. شناسنامه و کارت ملی باید در کلاینت آپلود شود.
   ۲. ترجمه به همراه کپی مدرک که مترجم الصاق کرده است.

 • سلام و وقت بخیر
  من همسرم کانادا مشغول به تحصیل هستن و من از ویزای ایشون میخوام ویزا بگیرم.برای مدارک .ترجمه صفحه اول و صفحه ازدواج یا کل شناسنامه ؟چون بقیه صفحات سفیده. ایا ازون صفحات هم باید کپی بگیرم؟ و اینکه روز انگشت نگاری به جز پاسپورت شناسنامه یا کارت ملی رو هم باید ببرم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام ببخشید فراموش کردم
  در قسمت امضای فرم ها باید چیزی بنویسیم یا همان که پس از تکمیل آپلودها اسم و فامیل و یک سوال امنیتی می پرسد کفایت می کند؟
  ممنونم.
  واقعا اطلاعات خوبی قرار داده اید.

 • سلام وقت بخیر یک سوال دیگه هم داشتم آیا برای آپلود فایل، باید ترجمه مدارک و اسناد خواسته شده بابت ویزا را به همراه کپی فارسی و اصل فارسی آنها در اکانت آپلود کنیم یا ترجمه انگلیسی کفایت می کند.
  مثلا اسکن سند ازدواج با ترجمه انگلیسی و کپی آن یا مدارک شغلی و…. یا فقط متن ترجمه شده آنها؟
  سوال بعدی اینکه ابعاد عکس درخواست کننده ویزا چقدر باید باشد؟
  خیلی ممنون از سایت خوبتون

 • با درود و سپاس از سایت خوبتون!
  من و خانمم و فرزند یک ساله ام برای ویزای توریستی کاادا اقدام کردیم چون دعوتنامه از سمت دختر دایی خانمم ارسال شده ایشون شدند سر گروه و اکانت به نام خانمم ایجاد شد. من هم شغل دولتی و مناسبی دارم آیا بهتر نیست مدارک مالی و شغلی خود را در قسمت Client information آپلود کنم؟ و اینکه برای ترجمه مدارک آیا تایید دادگستری و امور خارجه را لازم دارد؟
  در گواهی اشتغال به کار من و همسرم عناوینی مثل مانده مرخصی،مدیر و درآمد سالیانه وجود ندارد و قالب خاصی دارند برای این موضوع چه باید کرد؟
  ممنونم

  • درود بر شما
   اگر مدارک مالی به نام شماست، بهتره که شما متقاضی اصلی معرفی بشید.
   ترجمه مدارک نیازی به تائیدیه ندارند.
   حتما باید مدت زمان مرخصی و میزان درآمد ذکر شود.

 • سلام. فقط میخوام بدونم گذاشتن اصل مدرک نیاز هست یا ترجمه با مهر دادگستری کافیه؟
  مثلاً نیازه اصل سند خانه و ماشین یا مدارک کاری اسکن بشه؟ یا فقط کل ترجمه ها با صحفاتی که کپی برابر اصل هست کافیه؟
  برای ویزای تحصیلی.

 • با سلام
  با توجه به اینکه کانادا در ایران سفارت ندارد، من برای انجام انگشت نگاری جهت ویزای توریستی به آنکارا رفتم ، میخواستم بدونم بررسی پرونده من در کجا انجام میشود ، در سفارت کانادا در آنکارا یا پرونده ها ارسال میشود به خود کانادا جهت بررسی؟
  ممنون از زحماتتون

 • سلام . من به همراه همسر و دختر ۱۰ سالم میخوام برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم و دعوتنامه از برادرم که شهروند کانادا هست دارم . منتها با وجود اینکه خودم و دخترم و همسرم چندین بار به اروپا سفر کردیم یکسال پیش برای ویزای شینگن ریجکت شدیم . آیا تاثیری در نتیجه ویزای کانادا دارد ؟
  آیا بهتر هست که من و همسرم جداگانه اقدام کنیم ؟ (با توجه به اینکه هر دو به طور جداگانه شاغل و تمکن مالی داریم)
  ممنون

 • ممنون از این همه محبت و پاسخگویی ، سوال دیگه ای هم دارم ایا ما باید بلیط رفت و برگشت برای ویزای تحصیلی خریداری کنیم یا رزرو کافی هست؟ و ایا باید نشون بدیم که در کانادا جایی رو برای سکونت گرفتیم یا نیازی نیست

 • سلام من ملکی در ان ساکن هستیم بیش از ۲ میلیارد ارزش داره و ما روی اجاره دادنش که حدود ۵۰۰ میلیون هست برای هزینه زندگی در کانادا حساب کردیم چگونه میتونیم این رو به عنوان تمکن مالی ارائه بدیم ؟ چون در حال حاضر باید مطمئن بشیم ویزا میگیریم بعد خونمون رو اجاره بدیم

 • با سلام و تشکر از پاسخگوییتون
  در توضیحاتتون قید کردید که سند ماشین و اجاره نامه رو هم ترجمه کنیم ،اما خیلی از کارشناسان میگن که ماشین ملاک نیست
  من دو ماشین با قیمت بالای ٢٠٠ میلیون دارم ، سند اونها رو بزارم یا خیر ؟
  یک سوال دیگه اینکه منظورتون از اجاره نامه چیه ؟ اجاره نامه ملکی که سندش رو ارائه میدیم رو ارائه کنیم ؟
  آیا میتونیم با توجه به اینکه خانه ای که من الان در آن ساکن هستم اجاره ای هست ،اجاره نامه این خانه رو به عنوان دلیل برگشت ارئه کنم ؟ چون مبلغ رهن خانه من نسبتا بالاست

  • سلام
   ارائه کنید بهتر است.
   خیر. اگر سند ملکی به نام خودتون ندارد می‌تونید اجاره نامه منزلی که سکونت دارید را ارائه دهید.
   بله می‌تونید ارائه کنید.

 • با سلام و تشکر از راهنمایی های ارزندتون
  بنده می خوام برای خودم و خانم و دو فرزندم اقدام کنم. خانم بنده خودشان دندانپزشک و مدارک تمکن مالی خودشون رودارند. بهتره اکانت جداگانه داشته باشیم یا اینکه با یک اکانت اقدام کنیم و مدارک مالی برای همسر در مرحله ای جداگانه برای هر فرد خواسته میشه.
  دوم اینکه اگر تکمیل فرم زمان بر بشه و مجبور به بستن اکانت باشیم اگر دوباره برگردیم مدارک آپلود شده نیاز به بارگذاری مجدد نیست و اینکه میشه مدرکی که آپلود کردیم رو حذف و بجاش نمونه جدید رو آپلود کنیم؟
  متشکرم

  • سلام
   اگر شرایط ویزای کانادا رو به صورت کامل دارند، بهتره که جداگانه اقدام کنند.
   باید زمان تکمیل کردن فرم حتما آنلاین باشید. در غیر اینصورت فرم‌ها Validate نمی‌شوند.

 • با سلام و ممنون از توجهتون و پاسخگوییتون
  موقع انجام اثر انگشت مدرک خاصی باید همراه داشته باشیم بجز پاسپورت و نامه BIL ؟
  ممنون

 • با سلام
  میخواستم ببینم تاخیر در انجام بیومتریک باعث تاخیر در پروسه صدور ویزا میشه؟ یعنی اگه پروسه صدور ویزا ۳۰ روز طول بکشه و ۱۵ روز بعد از دریافت نامه بیومتریک برای بیومتریک مراجعه کنیم ، اونوقت زمان صدور ویزا ۴۵ روز طول میکشه؟
  ممنون

 • با درود و سپاس بخاطر پاسخهایی که میدین
  من دارم برای خودم و همسرم و همچنین دو فرزندم برای گرفتن ویزای توریستی کانادا اقدام میکنم. قبلا در پاسخ به یه سوال فرموده بودین که میتونم برای همه اعضای خانواده با یک اکانت اپلای کنم. یعنی میتونم همه فرمهای پرسونال (imm5257e) رو که تکمیل کردم با هم در یک فایل پی دی اف merge کنم و بعد اپلود کنم ؟
  یا مثلا گواهی تمکن مالی خودم و همسرم رو در یک فایل merge کنم و آپلود کنم ؟
  و همچنین برای سایر فایلهایی که باید آپلود بشه .
  بی نهایت از راهنمایی شما سپاسگزارم

  • درود بر شما
   خیر فرم ۵۲۵۷E برای هر نفر باید جداگانه تکمیل شود.
   برای هر نفر قسمت‌ جداگانه‌ای برای آپلود مدارک باز شده است و مدارک مختص هر شخص باید در آن قسمت آپلود شود.

 • با سلام
  ممنون از زحماتتون میخواستم بدونم آیا هزینه ثبت اثر انگشت را در موقع پر کردن فرم اپلیکیشن بدهیم یا در موقع دادن اثر انگشت در VAC؟ آیا این هزینه در هر دو حالت یکسان است؟

  • سلام
   بعد از اینکه مدارک رو به صورت کامل آپلود کردید، باید هزینه پرداخت شود.
   این هزینه در هر دو حالت یکسان است.

 • با سلام و ممنون از پاسخگوییتون
  یه سوال دارم ، من دعوتنامه از دوستم دارم برای ویزای موقت کانادا ، میخواستم ببینم در قسمت آپ لود فایل و در قسمت proof of relationship چه مدرکی باید ارائه بدم
  ممنون از زحماتتون

 • با سلام
  ممنون میشم پاسخ سوالمو بدین:
  موقع تکمیل فرم اپلیکیشن در خواست ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه آیا زمان ماندن در کانادا رو کمتر از شش ماه بزنیم یا بیشتر ؟نکنه که اگه کمتر از شش ماه بزنیم ویزای مالتی ۵ ساله ندند؟ دعوتنامه از یکی از دوستانم دارم
  و اینکه موقع ثبت اثر انگشت آیا عکس ببریم یا خودشون میگیرند؟
  ممنونم

 • با سلام
  من فرم و مدارک را برای ویزای کانادا تکمیل کردم و باید برای انگشت نگاری برم استانبول. چون اعتبار گذرنامه ام کم هست (حدود یک و نیم سال دیگر) میخوام آن را حالا عوض کنم. چون اطلاعات گذرنامه فعلی را در درخواست وارد کرده ام اگر گذرنامه را عوض کنم مشکلی پیش برای ویزا پیش نمی آید؟

  • سلام
   با توجه به اینکه اطلاعات پاسپورت رو در زمان تکمیل اطلاعات وارد کردید، ممکنه بعد از تعویض پاسپورت درخواستتون ریجکت بشه.

 • سلام و ممنون از سایت خوبتون
  ۱.فرم اطلاعات فردی و خانوادگی رو باید پرینت بگیریم پر کنیم و با اسکن اپلود کنیم؟ یا به صورت انلاین میشه پر کرد؟اگه انلاین میشه از کجا باید پر کرد؟
  ۲.application for vistor visa (temporary resident visa) made outside of canada (IMM5257) منظورش چیه؟
  ۳.use of a family member representative for online applications(IMM5713) چیه؟

  • سلام
   در اکانت تون به صورت آنلاین تکمیل میشه.
   ۱. فرم درخواست ویزای کانادا برای کسانی که خارج از این کشور هستند.
   ۲. اطلاعات شخصی که به عنوان یک نماینده برای کل اعضای خانواده اقدام می‌کند، باید در این فرم تکمیل شود.

 • سلام و عرض ادب
  اولا واجب میدونم از زحماتی که در جمع آوری و آموزش نحوه اقدام برای ویزای توریستی انجام دادید تشکر و قدر دانی کنم. من سوالم اینه که اگر بخوام برای همسر و فرزند کمتر از ۵ سالم اقدام کنم بایستی این فرم ها رو چه جوری پر کنم. چون من خودم ویزای توریستی رو گرفتم ودر حال حاضر هم در کانادا هستم ایا برای همسرم و فرزندم شانسی دارم که موفق بشم ویزا براشون بگیرم .مجددا ممنون از زحمات

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا به خانواده تون بگید با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام و عرض ادب.خانمی ۴۲ ساله هستم.۲۰ساله که مطارکه کردم.پسرم ۲۶سالشه و دانشجوی عمرانه.با پدرش زندگی میکنه.همه شرایط و مدارک رو که فرمودین برای اخذ ویزای توریستی کانادا رو میتونم جور کنم بجز دعوتنامه.سوالم اینه که اولین و مطمعنترین راه اقدام برای گرفتن هر چه سریعتر ویزا چیست؟ و اینکه ایا اگر بخواهم۶ ماه رو بمونم باید از ابتدا تمام مدت۶ ماه اقامت در هتل و دیگر هزینه هارو که فرمودین داشته باشم یا اینک در طی این مدت زمان میشه از ایران بفرستن برام؟ منظورم اینه که مثلا رزرو هتل و هزینه هارو ماهیانه بفرستن برام از ایران.با تشکر

 • سلام وقت بخیر با تشکر فراوان از سایت جامع و خوبتون. سوال من اینه که فرمی که تو این صفحه گذاشتین به زبان فارسیه ولی من از یه صفحه ی دیگتون به زبان انگلیسی دانلود کردم ، کدومش معتبره برای ویزای مولتی ۵ ساله؟

 • سلام
  آیا برای کسی که بدون همسر خود سفر می کند نیاز به ترجمه سند ازدواج هست و آیا کسی که دعوتنامه دارد باید بلیط رزرو کند؟

 • سلام
  با تشکر از راهنمایی های بسیار کامل شماآیا می توان فرم ها را تکمیل و پرداخت را انجام داد سپس مشخص نمود که کدام کشور جهت انگشت نگاری مراجعه نمود؟

 • سلام . دختر و پسر خواهر من همزمان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کردند و اخیرا ریجکت شدند. پذیرش از دانشگاه کاپیلانو ونکوور دوسال زبان و دوسال رشته علوم پایه زیست دارند.با توجه به اینکه دختر من سال سوم دامپزشکی آزاد تبریزو پسر خواهرم رشته زیست جانوری دانشگاه کرمان هستند چطوری میتونیم افیسر را قانع کنیم هدف رفتن اونها چیه ؟
  ازتون خیلی ممنونم . بهترینید

 • سلام . آیا رفع مواردی مانند تمکن ، وابستگی خانوادگی و علت تحصیل که در نامه ریجکتی ویزای تحصیلی ذکر شده برای اعتراض و درخواست مجدد ویزا کافیه ؟ یا باید نت افیسر را بگیریم ؟

 • سلام. وقت بخیر. همسر بنده درخواست دهنده ویزا هستند و من هم همراه شون. باید مدارک مالی و شغلی خودم رو همراه با مدارک ایشون در یک اکانت آپلود کنیم؟

  • سلام
   گردش حساب باید برای ۳ ماه گذشته باشه و تمکن مالی هم باید به دلار کانادا ذکر شود.
   خیر ضمانت نامه بانکی با تمکن مالی تفاوت دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!