کرونا و ویزای دبی؛ اعطای ویزای دبی از ۱۳ مرداد ۹۹

 • طبق آخرین اخبار غیر رسمی منتشر شده؛ از تاریخ ۳ آگوست ۲۰۲۰، اعطای ویزای دبی، به متقاضیان ویزای این کشور از سرگرفته خواهد شد. این در حالی است که تا قبل از این دولت امارات، بررسی تمامی درخواست‌های ویزای امارات را به حالت تعویق درآورده بود.

 • از تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۲۰؛ برخی از شرکت‌های هوایی ایران و امارات، اقدام به از سرگیری پرواز تهران – دبی کرده و دارندگان ویزای امارات و یا اقامت این کشور، با ارائه پاسخ منفی تست کرونا قادر خواهند بود تا به این کشور سفر کنند. 

 • انجام تست کرونا PCR برای کلیه مسافرانی که دارای ویزای توریستی، تجاری و یا اقامت در کشور امارات می‌باشند الزامی است. این تست باید حداکثر تا ۹۶ ساعت قبل از پرواز به دبی و تنها در مراکز و بیمارستان های مورد تایید انجام شود. ارائه اصل گواهی تست منفی کرونا و ارایه کپی آن به مسئول پذیرش در فرودگاه و همچنین تکمیل فرم خود اظهاری و دارا بودن بیمه نامه مسافرتی معتبر نیز الزامی می باشد.

 • دفاتر VAC ویزای کانادا در شهرهای دبی و ابوظبی، از ابتدای ماه آگوست باز بوده و متقاضیان ویزای کانادا از هم اکنون می‌توانند وقت سفارت کانادا را تنظیم نمایند.

 

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای دبی

📌 مدت جوابدهی به درخواست ویزای دبی و مدت اعتبار آن

📌 هزینه ویزای دبی

📌 مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دبی

📌 نگاه کلی به اخذ ویزای دبی

شرایط اخذ ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی، شرایط بسیاری جالبی وضع شده است! شرایطی که در ادامه برای شما آمده است، دقیقا طبق دستورالعمل‌های سفارت امارات می‌باشد. شرایط اخذ ویزای دبی به شرح زیر می‌باشد:

۱. دختران زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نمی‌توانند برای اخذ ویزای دبی به صورت انفرادی اقدام کنند.

۲. آقایان زیر ۱۸ سال برای اخذ ویزای انفرادی امارات، حتما باید شناسنامه پدر و مادر خود را نیز ارائه کنند.

۳. در صورتی که مدت زمان اقامت شما کمتر از ۶ روز باشد، با درخواست شما موافقت نخواهد شد.

۴. اگر از هر فرودگاهی غیر از دبی (ابوظبی، شارجه و غیره) وارد امارات می‌شوید، باید در فرم درخواست ویزای امارات این نکته را به افسران ویزا اطلاع دهید.

۵. با توجه به اینکه ویزای توریستی دبی برای مدت زمان ۱۴ روز معتبر است، اگر به هر دلیلی بیشتر از ۱۴ روز اقامت داشته باشید باید جریمه نقدی پرداخت کنید و یا حتی به زندان بروید!

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان سفارت امارات در امور اعطای ویزای دبی به ایرانیان دخالتی ندارد.

ویزای امارات معمولا در قالب تور دبی صادر می‌شود. اما به شرط ارائه چک و یا ضمانت نامه بانکی نیز می‌توانید موفق به اخذ ویزای انفرادی دبی شوید. در حال حاضر ویزای دبی به صورت الکترونیکی و از طریق یک کفیل (آژانس مسافرتی و یا کارگزار) اقدام می‌شود. مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری دبی روز کاری و مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی دبی، ۷ روز کاری می‌باشد.

برای رزرو تور دبی، با کارشناسان تور دبی در نهال گشت تماس بگیرید.

مدت جوابدهی به درخواست ویزای دبی و مدت اعتبار آن

ویزای دبی به ۲ صورت عادی و فوری درخواست می‌شود. مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری دبی، ۳ روز کاری و مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی دبی، ۷ روز کاری می‌باشد. توجه داشته باشید که در صورت درخواست ویزای سینگل توریستی، مدت اعتبار آن ۱۴ روز خواهد بود.

هزینه ویزای دبی

با توجه به درخواست انواع ویزای دبی، هزینه متفاوتی باید پرداخت کنید. به طور مثال، قیمت ویزای ۱۴ روزه دبی به صورت عادی ۳۵۰ درهم، هزینه ویزای دبی ۱۴ روزه دبی فوری ۳۸۰ درهم، یک ماهه مولتیپل ۸۸۰ درهم و یک ماه سینگل ۳۵۰ درهم می‌باشد. حتما قبل از درخواست ویزای دبی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید تا از هزینه اخذ ویزا مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دبی

نیازی به ترجمه مدارک ویزای دبی نیست و ارائه اصل آن‌ها کفایت می‌کند. توجه داشته باشید که برای تحویل مدارک درخواست ویزا به هیچ عنوان خودتان اقدام نکنید و یا به سفارت امارات مراجعه نکنید. چرا که درخواست ویزای دبی حتما باید از طریق یک کفیل انجام شود. چک لیست مدارک ویزای دبی به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای امارات

📑 ارائه اصل پاسپورت متقاضی به همراه حداقل ۷ ماه اعتبار

📑 عکس ۳ *۴ با پس زمینه سفید

📑 کپی پشت و روی کارت ملی متقاضی

📑 کپی از تمامی صفحات شناسنامه متقاضی

📑 واچر هتل محل اقامت

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 ارائه چک و ضمانت نامه بازگشت (در صورتی که درخواست ویزای انفرادی داشته باشید)

نگاه کلی به اخذ ویزای دبی

 • ویزای دبی به صورت الکترونیکی صادر می‌شود. معمولا ویزای امارات در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود اما با ارائه چک و یا ضمانت نامه بانکی نیز می‌توانید موفق به اخذ ویزای دبی به صورت انفرادی شوید.

 • توجه داشته باشید که حتما باید از طریق یک کفیل (آژانس مسافرتی و یا کارگزار) برای اخذ ویزای دبی اقدام کنید. گروه مسافرتی ویزالند به عنوان کفیل برای متقاضیان اقدام به اخذ ویزای دبی می‌کند.

 • ویزای دبی به ۲ صورت فوری و عادی اقدام می‌شود. در حدود ۳ روز کاری به درخواست ویزای فوری و در حدود ۷ روز کاری به درخواست ویزای عادی دبی جواب داده می‌شود.

 • دختران زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نمی‌توانند تنها به دبی سفر کنند و برای پسران زیر ۱۸ سال نیز به شناسنامه پدر و مادر نیاز می‌باشد.

 • مدت اعتبار ویزای توریستی دبی، ۱۴ روز می‌باشد.

 • ویزای ۱۴ روزه و عادی دبی ۲۹۰ درهم و ویزای ۱۴ روزه و فوری دبی، ۳۸۰ درهم می‌باشد.

 • توجه داشته باشید که نیازی به ترجمه مدارک ویزای دبی نیست و فقط ارائه اصل مدارک کفایت می‌کند.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 34 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۷۲ دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.