اطلاعیه ویزای دبی

 • به دنبال افزایش سختگیری‌ مقامات فرودگاه دبی از ۵ خرداد ۱۴۰۳، توصیه می‌شود تا مسافران علاوه بر مدارکی مانند پاسپورت معتبر و ویزای توریستی دبی، واچر هتل، بلیت بازگشت و حداقل ۳ هزار درهم را به صورت نقد یا کارت اعتباری به همراه داشته باشند.
 • دارندگان ویزای توریستی دبی از این پس می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های مسافرتی بدون خروج از این کشور ویزای دبی را برای یک بار تمدید کنند.

اخذ ویزای دبی به صورت الکترونیکی و آنلاین انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری برای ارائه مدارک و مصاحبه ندارد! به همین دلیل خودتان هم می‌توانید ویزای دبی بگیرید! اما برای این کار باید یک کفیل (شرکت یا شهر‌وند اماراتی) به اداره مهاجرت امارات معرفی کنید. هرچند که داشتن کفیل تنها شرط اخذ ویزا دبی نیست و گرفتن آن نیاز به شرایط دیگری دارد که باید در مورد آنها مطلع شوید!

مشخصات کلی ویزای دبی
ویزای فوری دارد
هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند (عادی و فوری) 285 درهم (ویزای 10 روزه)
مدت زمان اعتبار ویزا 10، 30، 60، 90 روزه
شرایط اخذ ویزا پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، داشتن کفیل (اسپانسر)
حداقل میزان تمکن مالی نیاز ندارد.
وقت سفارت ندارد
مصاحبه ندارد
قابلیت تمدید دارد
مدت زمان جواب‌دهی به درخواست اخذ ویزا عادی ( 5 تا 7 روز کاری) _ فوری ( 24 ساعت)
تاییدیه مدارک لازم ندارد
نحوه اقدام درخواست اخذ ویزا آنلاین
رایج‌ترین دلایل ریجکتی مسائل امنیتی _ ارائه مدارک جعلی _ تخلفات مهارجتی
رفع ریجکتی ندارد

ویزای فوری دبی، تمامی درخواست‌ها 24 ساعته بررسی می‌شوند!

شرکت‌های توریستی برای به‌دست‌آوردن سود بیشتر ویزای دبی را به صورت عادی (5 تا 7 روز کاری) و فوری (24 ساعت) برای شما صادر می‌کنند. اما گروه ویزالند تمامی درخواستهای ویزا دبی را ظرف مدت 24 ساعت با همان هزینه پاسخ میدهد.

برای رزرو تور دبی، با کارشناسان تور دبی در نهال گشت تماس بگیرید.

قیمت ویزای دبی، فوری با عادی فرقی ندارد!

هزینه ویزای دبی برای ایرانیان بسته به نوع روادید، تعداد دفعات مجاز به ورود و خروج و تعداد روز‌های مجاز برای اقامت متفاوت است. البته اگر اخذ ویزای توریستی دبی را به شرکت‌های توریستی واگذار کنید هزینه خدمات (پر‌کردن فرم درخواست، معرفی کفیل، بیمه مسافرتی) نیز به هزینه‌ روادید اضافه می‌گردد.

شرکت‌های توریستی ویزای دبی را به دو دسته فوری و عادی تقسیم می‌کنند تا بتوانند روادید دبی با چندین برابر قیمت به شما بفروشند. در صورتی که هزینه روادید فوری و عادی در گروه ویزالند هیچ تفاوتی ندارد!

 • در حال حاضر هزینه اخذ ویزای دبی (10 روزه) در گروه مسافرتی ویزالند 285 درهم امارات است.

همچنین شما می‌توانید در جدول زیر هزینه روادید اقامت کوتاه مدت کشور امارات را زیر مشاهده نمایید.

 • نوع ویزا
قیمت
توریستی 1 بار ورود 10 روزه
285 درهم
توریستی 1 بار ورود 10 روزه (برای زیر 18 سال) 160 درهم
توریستی 1 بار ورود یک ماهه 290 درهم
ویزای ترانزیت 96 ساعته 50 درهم
الحاق به خانواده (بسته به مدت اعتبار ویزا) از 2200 تا 3500 درهم
ویزای بازنشستگی (بر اساس نوع سرمایه گذاری) از 2 تا 3 هزار درهم
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

021 91008111

اعتبار ویزای توریستی دبی  

ویزای توریستی دبی که همان‌طور که از نامش پیداست برای مقاصد گردشگری یا هر هدف دیگری که کمتر از 60 روز است صادر می‌شود. ویزای توریستی دبی شامل موارد زیر می‌شود.

 1. ویزای توریستی دبی عادی

با این ویزا می‌توانید به مدت 10 روز در شهر دبی اقامت داشته باشید. این نوع روادید به ویزای ارزان دبی نیز معروف است.

 1. ویزای توریستی دبی 1 ماهه

با ویزای یک ماهه دبی می‌توانید به مدت 30 روز در کشور امارات اقامت داشته باشید. این ویزا به صورت یک بار ورود (single) و چند بار ورود (multiple) صادر می‌شود.

 1. ویزای توریستی دبی 2 ماهه

با این ویزا می‌توانید به مدت 60 روز در کشور امارات اقامت داشته باشید. این روادید هم قابلیت صدور به‌صورت یک‌بار و چند بار ورود را دارد.

شرایط ویزای دبی، باید کفیل داشته باشید!

اخذ ویزای دبی به تمکن مالی یا ترول هستوری نیاز ندارد و شما فقط باید پاسپورت معتبر و کفیل داشته باشید. البته شرایط سفر به دبی برای پسران زیر 18 سال به این صورت است که این افراد باید درخواست ویزا دبی را در یک فرم به همراه پدر یا مادر ارائه بدهند. البته این افراد می‌توانند بعد از ارائه درخواست ویزای توریستی دبی و اخذ آن به همراه یک شخص دیگر (پدر و مادربزرگ، عمو، خاله، دایی) به کشور امارات سفر کنند.

شرایط ویزاي دبي برای دختران زیر 18 سال

شرایط ویزاي دبي برای دختر زیر 18 سال در گذشته ممنوعیت صدور روادید برای این افراد بود! با این حال قانون جدید ویزا دبی از این موضوع صرفه نظر کرده است. در حال حاضر دختر‌های زیر 18 سال می‌توانند ويزا دبي اخذ کنند، فقط به این شرط که به همراه پدر یا مادر خود درخواست اخذ ویزای امارات را مطرح کنند. هم چنین دختر خانم‌های بالای 18 سال نیز می‌توانند با پاسپورت مستقل اقدام به گرفتن ویزای دوبی کرده و به این کشور سفر کنند.

مدارک ویزای توریستی دبی

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی دبی شامل موارد زیر است.

 • اسکن صفحه اول پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار)
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن صفحه اول شناسنامه
 • یک قطعه عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس‌زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته.)
 • بیمه نامه مسافرتی معتبر

اعتبار ویزای دبی، از 2 ماه تا 5 سال

تمامی ویزا‌های 10، 30 و 60 روزه دبی 2 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارند! اما سایر ویزا‌های دبی مانند ویزای کاری، تحصیلی و بلند مدت امارات بر اساس نوع ویزا و شرایط شما می‌تواند از 1 تا 5 سال اعتبار داشته باشند.

ویزای توریستی دبی قابل تمدید است!

ویزای توریستی دبی برای حداکثر 2 بار قبل تمدید است! برای این کار شما می‌توانید با مراجعه به اداره مهاجرت دبی و پرداخت 600 درهم ویزای خود را بدون خروج از امارات تمدید کنید. البته اگر ویزای مولتی داشته باشید می‌بایست برای تمدید آن یک بار از امارات خارج شده و دوباره با ورود به مرز‌های این کشور اقدام به تمدید آن کنید.

کار در دبی با ویزای توریستی شدنی نیست

ویزای توریستی دبی برای کار کردن در نظر گرفته نشده است و در صورت کار با این ویزا و اطلاع مأمورین مهاجرتی این کشور دیپورت خواهید شد! البته با ویزای توریستی می‌توانید به دنبال کار و دانشگاه موردعلاقه خود بگردید، حتی با این ویزا می‌توانید در کنفرانس‌ها و جلسات کاری حضور پیدا کنید.

چگونه خودمان از دبی ویزا بگیریم؟

نحوه گرفتن روادید دبی به دلیل اینکه صدور روادید امارات نیاز به کفیل (فرد یا شرکت اماراتی) دارد شاید توسط خودتان کمی مشکل باشد. البته در صورتی که کفیل داشته باشید درخواست ویزا از سایت اداره مهاجرت این کشور سخت نیست و می‌توانید با بارگذاری مدارک خود در سایت این اداره درخواست روادید امارات را ثبت کنید. روش راحت‌تر، درخواست ویزا از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر یا همان کارگزار است. کارگزار ویزا دوبی با اخذ هزینه‌هایی نه‌چندان زیاد در کمترین مدت‌زمان بلیط و روادید دبی را اخذ نموده و در اختیار شما قرار می‌دهند.

چگونگی پیگیری وضعیت ویزای امارات

برای استعلام ویزای امارات درصورتی‌که از کارگزار روادید امارات را اخذ کرده‌اید از همان شرکت وضعیت روادید خود را استعلام کنید. اما درصورتی‌که خودتان اقدام به اخذ روادید کرده‌اید می‌بایست با ورود به سایت اداره مهاجرت از آخرین وضعیت پرونده خود و اعتبار باقی‌مانده ویزا باخبر شوید.

استعلام آخرین وضعیت: لینک استعلام

استعلام اعتبار روادید: لینک استعلام

انواع ویزای امارات

ویزای امارات بر اساس هدف از سفر و تعداد دفعات مجاز به ورود و خروج به دبی به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

چند بار در سال به دبی سفر می‌کنید؟

ویزای یک بار ورود (single)

با این روادید شما می‌توانید فقط یک بار وارد دبی شوید و به‌اندازه‌ای که مجوز اقامت دارید در امارات بمانید.

ویزای چند بار ورود (multiple)

ویزای مولتی دبی به شما این امکان را می‌دهد که تا پایان اعتبار روادید (1، 3 و 5 ساله) خود بدون محدودیت به دبی سفر کنید. البته بعد از پایان‌یافتن تعداد روز‌های مجاز به اقامت در امارات (30، 60 یا 90 روز) باید برای چند ساعت هم شده از مرز‌های کشور امارات خارج شده و دوباره وارد دبی شوید.

ویزاهای اقامت کوتاه مدت دبی

ویزا‌های اقامت کوتاه مدت بر اساس هدف سفر شما می‌تواند از 1 تا 5 سال اعتبار داشته باشد! برای اخذ این روادید نیز شما نیاز به معرفی کفیل خواهید داشت.

 1. ویزای تحصیلی دبی

با این روادید می‌توانید در شهر دبی مشغول به تحصیل شوید و تا زمانی که مشغول به تحصیل در امارات هستید در این کشور اقامت داشته باشید!

 1. ویزای کار دبی

ویزای کار دبی که به طور معمول 1 تا 3 سال اعتبار دارد برای کسانی صادر می‌شود که از یکی از شرکت‌های اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشد و در آنها مشغول به کار شود.

 1. ویزای الحاق به خانواده

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند یکی از اعضای خانواده خود (پدر و مادر، فرزندان، همسر) را به برای زندگی به کشور امارات و شهر دبی بیاورند! البته برای اخذ این روادید باید تمکن مالی مناسب به اداره مهاجرت امارات ارائه دهید.

 1. ویزای بازنشستگی

روادید بازنشستگی برای افرادی صادر می‌شود که بالای 55 سال سن داشته باشند و بتوانند در این کشور سرمایه‌گذاری انجام دهند.

ویزای اقامت بلندمدت

ویزای اقامت بلندمدت (روادید سرمایه‌گذاری) که برای مدت 5 یا 10 ساله صادر می‌شود و نیازی به کفیل ندارد. بااین‌حال، برای اخذ این روادید باید مبلغ قابل‌توجهی را در شهر دبی سرمایه‌گذاری کنید

ویزای ترانزیت دبی

درصورتی‌که بخواهید در فرودگاه‌های کشور امارات توقف داشته باشید یا پرواز خود را به مقصد دیگری تغییر دهید، باید ویزای ترانزیت دبی را اخذ کنید. این روادید به صورت 48 و 96 ساعته برای شما صادر می‌شود.

مدارک لازم برای انواع ویزای دبی

مدارک ویزای کاری

 • عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس‌زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته.)
 • فرم درخواست ویزا که با دقت پر کرده‌اید.
 • اصل و اسکن گذرنامه (با حداقل 1 سال اعتبار)
 • گواهی‌نامه اعتبار شرکت تجاری که شما را استخدام کرده است.
 • گواهی سلامت از اداره بهداشت امارات
 • Labor Card که از طرف کارفرما برای شما صادر می‌شود.

مدارک ویزای تحصیلی

 • عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس‌زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته.)
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • اصل و اسکن گذر نامه (با حداقل 1 سال اعتبار)
 • نامه تمکن مالی که نشان می‌دهد شما در مدت تحصیل از پس مخارج خود برمی‌آید.
 • واچر یا اجاره‌نامه محل اقامت (خوابگاه، هتل، آپارتمان، ویلا)
 • گواهی سلامت از اداره بهداشت امارات

ریجکت ویزای توریستی دبی

اصولاً ویزا دوبی ریجکت نمی‌شود! با این حال ممکن است به دلیل مشکلات امنیتی و درمانی در بلک لیست روادید دبی قرار بگیرید! بلک‌لیست امارات به‌صورت ماهیانه به‌روزرسانی شده تا افرادی که از هر نظر برای این کشور تهدید محسوب می‌شوند نتوانند وارد امارات شوند.

 مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای دوبی عبارت‌اند از:

 • مسائل امنیتی (به دلیل موضوع سیاسی)
 • تخلف‌های مسافرتی و مهاجرتی (کار با ویزای توریستی، اقامت بیش از اعتبار ویزا)
 • مسائل اخلاقی (رعایت‌نکردن مسائل دینی و مذهبی در سطح جامعه)
 • ارتکاب جرم (کلاهبرداری، سرقت و…)
 • ارائه مدارک جعلی

نمونه برچسب ویزای دبی

در تصویر بالا می‌توانید نمونه روادید دبی را مشاهده کنید. در این برگه اطلاعاتی نظیر، تاریخ صدور و انقضای ویزا، نوع روادید از نظر تعداد دفعات مجاز به ورود و مشخصات کفیل به نمایش در می‌‌آید.

ویزا دبی برای افغانها 2024

متاسفانه شهروندان کشور افغانستان نمی‌توانند از طریق آژانس‌های توریستی ایرانی اقدام به اخذ ویزه دبی کنند. روادید دبی برای افغانهای مقیم ایران زمانی صادر می‌شود که به صورت مستقیم از طریق سفارت امارات در ایران درخواست روادید به این کشور داده شود. البته ویزای دبی برای افغانها می‌تواند توسط آژانس‌های هواپیمایی اماراتی نیز صادر شود. فرامشو نکنید که تمامی مدارک شما باید توسط نهاد‌های حکومتی افغانستانی تایید شده باشند. همچنین قیمت ویزه دبی در افغانستان با سایر کشورهای دنیا تفاوتی ندارد.

آدرس و ساعت کاری سفارت دبی در تهران

آدرس سفارت دبی (امارات) در تهران: تهران، شهرک قدس (غرب)، خیابان زمین شمالی، چهارراه مهستان، پلاک ۲

ساعت و روزهای کاری سفارت: شنبه تا چهار‌شنبه ساعت 8 صبح تا 3 بعدازظهر

سؤالات متداول ویزای دبی

آیا دبی ویزا می‌خواهد؟

بله، ایرانیان برای سفر به کشور امارات و شهر دبی باید روادید الکترونیکی از این کشور دریافت کنند.

آیا ویزای یک‌روزه دبی صادر می‌شود؟

خیر، چیزی به نام ویزای یک روزه دبی وجود ندارد و کمترین مدت زمان اقامت با روادید دبی 10 روز است.

با ویزای توریستی می‌توان در دبی مشغول به کار شد؟

خیر، با ویزای توریستی نمی‌توان در کشور امارات کار کرد.

ویزای 3 ساله دبی به کدام روادید کشور امارات اطلاق می‌شود؟

ویزای سرمایه‌گذاری و کار دبی می‌تواند به صورت 3 ساله صادر شود.

در صورت اقامت بیش از موئد با ویزای توریستی در دبی چه کار باید انجام دهیم؟

باید ویزای خود را تمدید کنید در غیر این صورت از نظر اداره مهاجرت امارات جریمه و دیپورت می‌شوید.

یک دقیقه با پادکست ویزای دبی

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر