اطلاعیه سفارت هلند

 • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.
 • به دلیل حجم زیاد درخواست‌ها، فرایند بررسی مدارک و جواب‌دهی به درخواست متقاضیان ویزای هلند از ماه آوریل ۲۰۲۴ تا ماه اکتبر ۲۰۲۴ طولانی‌تر خواهد بود

وقت سفارت هلند، توسط شرکت کارگزاری VFSGlobal تعیین می‌شود و برای ۹۰ روز بعد در دسترس است. وقت سفارت هلند مصاحبه ندارد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر این مرکز مراجعه کنید. هزینه تعیین وقت سفارت هلند 3,000,000 تومان می‌باشد.

گرفتن وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند، در ایران از طریق کارگزاری VFSGlobal تعیین می‌شود. با ورود به سایت VFS کشور مبدا خود را ایران، و کشور مقصد خود را هلند انتخاب کنید. پس از تعیین مبدا و مقصد، شرایط تعیین وقت سفارت هلند برای شما باز می‌شود. یک آدرس ایمیل برای تعیین وقت سفارت وجود دارد که شما باید درخواست خود را با فرمت تعیین شده به این آدرس ارسال کنید. برای رزرو وقت سفارت هلند باید مبلغ 700,000 تومان به VFS این کشور پرداخت کنید. وقت سفارت هلند برای ۳ ماه بعد (۹۰ روز) برای شما تعیین می‌شود.

وقت فوری سفارت هلند

اگر با هدف تجارت و یا اهداف کاری قصد ورود به هلند را داشته باشید، وقت سفارت شما نهایتا برای ۱ هفته تا ۲ هفته بعدی در دسترس خواهد بود. سفر با اهداف کاری ملزم به ارائه دعوت‌نامه از سوی شرکت و یا موسسه دعوت‌کننده شما می‌باشد. اما در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، وقت سفارت شما برای ۳ ماه بعد در دسترس خواهد بود و نمی‌توانید زودتر از این تاریخ به دفتر VFS مراجعه کنید.

وقت سفارت هلند در تهران

وقت سفارت هلند در ایران، به عهده شرکت VFSGlobal می‌باشد. برای حضور در دفتر این شرکت، باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع هروی، طبقه چهارم، مرکز درخواست ویزای هلند مراجعه کنید. این مرکز از یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸ تا ۱۷ فعال است. در این ساعات هم برای ارائه درخواست و هم برای دریافت پاسپورت می‌توانید مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۲۸۰۵۹۱۴ برای پرسیدن سوالات خود تماس بگیرید.

هزینه وقت سفارت هلند

هزینه وقت سفارت هلند در گروه ویزالند 3,000,000 تومان می‌باشد. این هزینه فقط برای تعیین وقت سفارت می‌باشد و پرداخت هزینه های صندوق سفارت به عهده متقاضی می‌باشد. هزینه های داخل سفارت براساس نوع ویزای درخواستی متفاوت می‌باشد. به طور مثال، برای درخواست ویزای توریستی هلند، باید 90 یورو + 21 یورو(هزینه کارگزاری) به سفارت این کشور بپردازید. در صورتی که خودتان بخواهید اقدام به گرفتن وقت سفارت هلند کنید، نیازی به پرداخت هزینه نیست.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت هلند

برای درخواست ویزای هلند، این مدارک را باید همراه خود به دفتر وی اف اس ببرید. مدارک ویزای هلند باید به زبان انگلیسی و توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند. مدارک ویزای هلند نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امورخارجه ندارند. لیست مدارک مورد نیاز وقت سفارت هلند، به ترتیب زیر می‌باشد:

 • برگه تعیین وقت سفارت هلند
 • فرم درخواست ویزای هلند
 • دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵
 • پاسپورت فعلی متقاضی و کلیه پاسپورت های قبلی ایشان
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • نامه اشتغال به کار
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • واچر هتل
 • بیمه مسافرتی
 • دعوت‌نامه (در صورت وجود)

سوالات متداول وقت سفارت هلند

میخوام واسه خانواده برای وقت سفارت اقدام کنم، باید هر کدام از اعضا ایمیل جداگانه بزنم؟

خیر، نیازی به ارسال جداگانه ایمیل نیست. برای هریک از اعضای خانواده، یک جدول جداگانه در یک ایمیل باز کنید و برای VFS ارسال کنید. در غیر اینصورت، کلیه اعضای خانواده نمی‌توانند همزمان به این دفتر مراجعه کنند.

چطوری می‌تونم وقت فوری بگیرم؟

وقت سفارت فوری هلند، فقط با ارائه دعوت نامه پزشکی و یا شغلی امکان پذیر است. که در این صورت، شما می‌توانید از یک هفته تا ۱ ماه بعد در سفارت حضور داشته باشید.

برای گرفتن وقت سفارت هلند چه مدارکی باید ارائه کنیم؟

برای گرفتن وقت سفارت هلند فقط به اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت نیاز است.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر