اطلاعیه ویزای هلند در شرایط کرونا | مرکز درخواست ویزا هلند بسته شد

سفارت هلند در تهران، از تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ و به علت شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی را برای درخواست‌های ویزای شینگن هلند اعمال کرده است. از این رو از این تاریخ به بعد و تا اطلاع ثانوی، هیچ درخواست و وقت سفارت جدیدی داده نخواهد شد.

 • تمامی وقت‌های سفارت‌ از قبل تعیین شده کنسل گردیده و از این رو تا اطلاعیه بعدی باید از حضور در دفتر VAC سفارت هلند خودداری کنید.

 • تنها درصورتی می‌توانید برای ویزای هلند اقدام کنید، که ویزای درخواستی شما یکی از انواع زیر باشد:
  • ویزای تجاری در صورت داشتن دعوتنامه تجاری معتبر از طرف یک شرکت هلندی
  • ویزای پیوست برای والدین خارجی که یک کودک زیر ۱۸ سال با ملیت هلندی دارند.
  • ویزای پیوست برای اعضای خانواده یکی از شهروندان اروپایی
  • ویزای توریستی (تنها برای موارد اضطراری یا بشردوستانه)

کشور هلند، به دلیل دارا بود شرایط پناهندگی، سخت ترین شرایط را برای اعطای ویزا در نظر گرفته است. وقت سفارت هلند در شرکت VFSGlobal انجام می‌شود. هزینه ویزای هلند ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان می‌باشد که در سه نوع توریستی، تحصیلی و کاری صادر می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای سفر به هلند، از یک کشور شینگن دیگر درخواست ویزای خودتان را ارائه کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط ویزای هلند

📌 انواع ویزای هلند

📌 هزینه ویزای هلند

📌 مدارک لازم برای ویزای هلند

📌 مدت زمان جوابدهی ویزای هلند

📌 ریجکت ویزای هلند

📌 رفع ریجکت ویزای هلند/ اعتراض به رد شدن ویزای هلند

📌 سفارت هلند در ایران و وقت سفارت

شرایط ویزای هلند

ویزای هلند، به علت دارا بودن شرایط پناهندگی، جزو سخت ترین ویزای کشور‌های شینگن است. برای گرفتن ویزای شینگن هلند، حتما باید همه شرایط زیر را داشته باشید:

۱. ارائه حداقل دو ویزای شینگن در تاریخچه سفری: برای گرفتن ویزای هلند، شما حتما باید دو ویزای شینگن در تاریخچه سفری خود داشته باشید که آخرین ویزای شینگن شما، نباید برای بیشتر از یک سال گذشته باشد.

۲. ارائه یک ویزای شینگن به همراه یک ویزای معتبر دیگر: تمامی ویزا ها معتبر هستند، اما ویزای بعضی از کشور‌ها، با توجه به شرایط سختی که دارند، معتبر تر از سایر ویزاها هستند. به طور مثال، ویزای کشور سنگاپور، چین و یا انگلیس در این دسته قرار می‌گیرند.

۳. ارائه دعوت‌نامه معتبر: دعوت‌نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا شرکت باشد. توجه داشته باشید که شخص دعوت کننده حتما باید شهروند هلند باشد و دعوت نامه ارسالی، باید در دفاتر شهرداری به تائید برسد. در صورتی که تاریخچه سفری قابل قبولی داشته باشید، نیازی به ارائه دعوت نامه نیست.

۴. گردش حساب و تمکن مالی: تمکن مالی ویزای هلند برای هر نفر، باید مبلغی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باشد. گردش حساب نیز، باید برای ۳ ماه آخر باشد. مبالغ ورودی و خروجی به حساب ملاک نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

انواع ویزای هلند

با توجه به هدف سفر متقاضی از ورود به کشور هلند، ویزاهای مختلفی صادر می‌شود. ویزای کار، توریستی و تحصیلی از محبوب ترین ویزا های هلند از سوی ایرانیان می‌باشد که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی هلند:

برای اخذ ویزای توریستی هلند، ارائه تاریخچه سفری، تمکن مالی و گردش حساب بالا الزامی است. شما با ویزای توریستی هلند می‌توانید در هر ۶ ماه، تا ۹۰ روز اقامت داشته باشید. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی هلند خواهید داشت.

۲. ویزای کار هلند:

برای اخذ ویزای کاری هلند، ملزم به ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت، کارفرما و یا یک موسسه هستید. شما باید منابع مالی برای اقامت حداقل از دو سال در هلند را داشته باشید.

۳. ویزای تحصیلی هلند:

برای تحصیل در هلند، ملزم به ارائه دعوت نامه از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی هستید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، حتما باید هلند را ترک کنید.

هزینه ویزای هلند

هزینه ویزای هلند، ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل تعیین وقت سفارت، تکمیل کردن فرم ویزای هلند، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و ارائه برنامه سفری می‌باشد. اما اگر فقط درخواست وقت سفارت داشته باشید، هزینه آن ۲۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

مدارک لازم برای ویزای هلند

مدارک ویزای هلند، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای هلند نیست و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای هلند به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای هلند

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی ایشان

📑 دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵

📑 گردش حساب ۳ ماهه اخیر به همراه تمکن مالی

📑 ارائه مدارک شغلی به همراه بیمه تامین اجتماعی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 ارائه دعوت نامه معتبر (در صورت وجود)

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

مدت زمان جوابدهی ویزای هلند

پس از تحویل مدارک ویزای هلند و انگشت نگاری در دفتر کارگزاری ویزای این کشور، بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که برای دریافت جواب، باید به دفتر VFSGlobal مراجعه کنید.

ریجکت ویزای هلند

ریجکت ویزای هلند، با توجه به شرایط سخت آن، نرخ بالایی دارد. تاریخچه سفری نامناسب، گردش حساب پائین و تمکن مالی زیر ۷۰ میلیون تومان از رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن هلند می‌باشد. رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزای هلند به شرح زیر می‌باشد:

 • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی
 • تمکن مالی کمتر از ۷۰ میلیون تومان برای هر نفر
 • گردش حساب ۳ ماهه اخیر که به تائید افسران ویزا نرسد
 • سوء پیشینه کیفری و حقوقی
 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضی

رفع ریجکت ویزای هلند/ اعتراض به رد شدن ویزای هلند

ویزای هلند، رفع ریجکتی ندارد. شما ۶ ماه پس از ریجکتی با رفع نواقص پرونده خود، دوباره باید اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای هلند به طور کل وجود ندارد. یعنی شما پس از ریجکتی ویزای هلند، هیچ کاری به جز صبر کردن تا ۶ ماه نمی‌توانید انجام دهید.

سفارت هلند در ایران و وقت سفارت

سفارت هلند در ایران در آدرس تهران، فرمانیه، دیباجی شمالی، خیابان سنبل، نبش ارغوان غربی، پلاک ۷ واقع شده است اما خدمات کنسولی و ویزای خود را به دفتر VFSGlobal واگذار کرده است. برای تحویل مدارک ویزای هلند و انگشت نگاری ویزای هلند باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید. شما می‌توانید در روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۷ به این دفتر مراجعه کنید.


منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 27 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۵۷ دیدگاه ها

 • سلام برادر من کشور هلند هست از چه طریقی باید دعوت نامه بفرسته و اینکه ویزای توریستی به اقوام درجه یک میدن در حال حاضر با توجه به اینکه ما هنوز واکسن نزدیم.

 • سلام
  من ۱۴ سالمه و مادرم مجرده ، ما می خوایم به هلند و اتریش سفر کنیم
  می خواستم بدونم که باید هر دوتامون ۷۰ میلیون پول توی حسابمون باشه ؟
  و ما می تونیم اگر مقصد اولمون هلند باشه از سفارت اتریش ویزا بگیریم و یا از سفارت ایتالیا ویزا بگیریم ولی به ایتالیا سفر نکنیم ؟
  ممنون میشم پاسخ گو باشید 🙏

  • سلام؛ باید مانده حسابی که مادر به سفارت ارائه می دن برای هر نفر کمتر از ۷۰ میلیون تومان نباشه . شما ویزا رو از هر سفارتی و کشوری می گیرید ورودتون همون .کشور باید باشه.

 • سلام
  من ۱۴ سالمه و مادرم مجرده ، ما می خوایم به هلند و اتریش سفر کنیم
  می خواستم بدونم که باید هر دوتامون ۷۰ میلیون پول توی حسابمون باشه ؟
  و ما می تونیم اگر مقصد اولمون هلند باشه از سفارت اتریش ویزا بگیریم و یا از سفارت ایتالیا ویزا بگیریم ولی به ایتالیا سفر نکنیم ؟
  ممنون میشم پاسخ گو باشید

  • سلام؛ مانده حساب برای هر نفر کمتر از ۱۰۰ میلیون نباشه و از هر سفارتی ویزا می گیرید ورودتون همون کشور باید باشه.

 • سلام.وقت بخیر .برادر همسرم در هلند دندانپزشک هست .و ۲۰سال اونجا اقامت هم داره .دعوتنامه فرستاده .آیا سفارت ویزا میده ب ما؟.دو تا بچه داریم خودم و خانمم .

  • سلام؛ بله سفارت هلند در حال حاضر به کسانی که درجه یکشون تو کشور هلند هست و دعوتنامه ارسال می کنن اجازه داده مدارک شون بررسی بشه.

 • سلام من زیر ۱۸ سال دارم و عمه ام یالای ۱۰ سال هست که در هلند زندگی میکند و یک شوهر هلندی داره آیا میتواند برای من دعوت نامه بفرسته و برای زندگی به آنجا برم با تشکر (لطفا کامل جواب بدین)

  • سلام؛ می تونن برای درخواست ویزای توریستی شما دعوت نامه بفرستن. که بتونید برای کشور هلند اقدام کنید.

 • سلام اگه کارت معافیت پزشکی اعصاب و روان داشته باشیم و روی پاسپورت بخوره کد این بیماری . برای گرفتن ویزا خیلی کار سخت میشه؟ اگه کامل درمان شده باشیم، تست سلامت روان گرفته میشه و زود نتیجه میده برای گرفتن ویزا کاری یا کلا ریجکت میشه این بیماری حتی اگه درمان شده باشه؟

 • سلام، وقتتون بخیر. نامزد من از طریق ویزای کار یک سال و نیمه ساکن هلند هست. میتونه دعوتنامه بفرسته و به ازای هر روز ۳۴ یورو هم از نظر مالی مشکلی نیست. قصد داریم که من بتونم یه سفر ۱ ماهه به هلند داشته باشم. آیا میشه برای ویزای توریستی در حال حاضر اقدام کرد؟ چه راه‌های دیگه‌ای وجود داره؟

 • با سلام بنده ارشد هوش مصنوعی و رباتیک ،۳۹ساله هستم میخواستم برای مقطع دکتری از کشور هلند ویزای تحصیلی
  برای خودم،دخترم مقطع ابتدایی ده ساله و همسرم،۳۳ساله، ارشد حقوق بگیرم خیلی هم مجدانه پیگیر هستم و اگه خدا بخواهد همه شرایط را (تمکن مالی و غیره) دارم ولی نمیدانم چگونه و از کجا شروع کنم‌ لطفا درصورت امکان کمک و راهنمایی بفرمایید

 • سلام وقتتون بخیر
  اینکه در مطالب بالا گفته شده گردش حساب ۳ ماه آخر ؛ میزان مبلغ هم مورد بررسی هست؟اگر هست حدودا چه مبلغی باید باشه؟
  با تشکر.

  • سلام؛ گردش حساب ۳ ماهه اخر ، چرخش حساب شما با مانده حسابی که به سفارت ارائه می دید باید همخونی داشته باشه و یک جا واریزی و شارژ ناگهانی پوینت منفی حساب میشه.

  • سلام؛
   به جز فرانسه ، بقیه سفارت ها سند و ترجمه می خوان .
   البته الزام نداره اما سند ملکی تکمیل کننده مدارک مالی شماست و به دریافت ویزا کمک زیادی میکنه.

 • سلام، من خاله همسرم هلند زندگی میکنه، تمکن مالی دارم و خونه هم دارم ولی سابقه سفر ندارم حدود ۱۰سال سابقه کار دارم در صورتی که خاله خانمم دعوت نامه بفرسته امکان صدور ویزا هست؟و یا جاب آفر بگیرم و از یک شرکتی دعوت نامه داشته باشم. ممنون از راهنمایی شما.

  • سلام؛ فعلا که امکان گرفتن ویزای ویزیتوری وجود نداره. اما توصیه میکنم اگر میتونید برای ویزای کاری اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر در سایت وی اف اس مربوط به ویزای هلند نوشته شده که حتما باید فرم انلاین ویزای شنگن رو پر کنید این فرم رو باید از کجا پیدا کنم؟تو خود سایت فرمی گذاشته نشده

 • سلام من ۲سال پیش مدارکمو ترجمه کردم الان واسه ویزا باید دوباره بدم ترجمه شناسنامه و کارت ملیمو وسند ازدواج؟و اینکه من تو یک بانک ۲تا حساب دارم تو یکیش ۱۰۰تومن پوله تو اون یکی سود ماهیانه این ۱۰۰تومن ریخته میشه و برداشت میشه ایا باید گردش و تمکن از یه حساب باشه حتما یا ۲تا حسابم میشه؟

  • سلام؛ بله باید مجدد مدارکتون رو ترجمه کنید. و اینکه بهتره که گردش و مانده حساب شما مربوط به یک حساب باشه. اما اگر دو حساب جداگانه هم ارائه بدید هیچ اشکالی نداره.

 • سلام خسته نباشید من انگشت نگاری رفتم و مدارکم به vfs تحویل دادم و الان حدود چهار هفتس که میگذره ولی هنوز جوابی به ایمیل من نیومده ممکنه که به خاطر این که کرونا دوباره زیاد شده جوابی ندن ؟ از دانشگاه دلفت دعوت نامه تحصیلی داشتم

 • سلام؛ من از دانشگاه هلند پذیرش گرفتم . ومنتظر ویزای mvv هستم . با توجه به کرونا وممنوعیت ایرانی ها برای ورود به هلند ممکن هست به دانشجوها هم اجازه ورود ندهند ؟

  • سلام؛ فعلا که درخواستی بررسی نمیشه. اما این موضوع به دانشگاه شما هم بستگی داره. اگر تعطیل نشده باشه و کلاس ها به صورت آنلاین برگزار نشه، میتونید به سفارت ایمیل بزنید و این موضوع رو ذکر کنید و ازشون بخواید که پرونده شما رو بررسی کنن.

   • سلام؛ این موضوع بسته به نوع ویزایی که براش درخواست دادید متفاوت خواهد بود؛ MVV اجازه اقامت موقت بیشتر از ۹۰ روز هستش.

 • سلام؛ اگه لطف کنید جواب سؤالمو بدین ممنون میشم. گردش مالی من خوبه حدود ۵۰۰میلیونه تا پایان خرداد ماه۹۹. ب خاطر جدا شدن از همسر و از اونجایی ک حضانت دو فرزندم یکی ۶ساله و ‌دیگری ۲ساله هستن با خودم هست .آیا میتونم به خاطر اینده بچه هام برم المان؟ ضمنا برادرم حدود ۶سال تو زیگن المانه .

  • سلام؛ حدودا سه ماه ول از وقتی درخواستتون رو ارائه میدید و حدودا برای ۶۰ روز بعد وقت سفارت بهتون میدن.

 • سلام میزان تمکن مالی ویزای توریستی هلند چقدره و آیا میشه بعد از گرفتن ویزا مبلغ را از حساب برداشت کرد یانه؟ممنون

  • سلام؛ میزان تمکن مالی ویزای توریستی شینگن حداقل ۵۰ میلیون تومان برای هر نفر هست و شما میتونید بعد از گرفتن ویزا پول رو از حساب برداشت کنید.

 • سلام وقتتون بخیر،آیا ویزای استارت آپ هلند شامل مواردی میشه که در حال بررسی هستن یا مراحل اجراییش به بعد از بازگشایی سفارت موکول میشه؟ممنون از شما

  • سلام؛ فقط مواردی بررسی میشه که اضطراری باشه. اگر مورد شما اضطراریه به سفارت ایمیل بزنید و درخواست پیگیری کنید.

 • سلام، بررسی ویزای دانشجویی هلند چقدر معمولا طول می‌کشه؟
  مشخص نشده کی درخواست باز قبول می‌کنند؟
  من برای دانشگاه در هلند اپلای کردم، در صورت قبول شدنم، امکان مشاوره توسط شما وجود داره؟

  • سلام؛ تا قبل از اینکه نامه پذیرش رو نگیرید که نمیتونید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. پروسه ش بستگی به مقطع و شرایط و دانشگاه شما متفاوت خواهد بود. خیر ما ویزای تحصیلی شینگن کار نمی‌کنیم.

 • سلام؛ برای ویزای هلند سابقه سفر و دعوتنامه نداریم، ولی بیمه تامین اجتماعی وتمکن مالی و گردش حساب و جوازکسب و سندملکی داریم. بنظر شما اقدام کنیم قبول میشیم؟ یک خاتواده ۵ نفره هستیم. یک دختر۲۲ ساله دانشجو، یک دختر ۱۴ساله و یک پسر ۴ ساله داریم.

  • سلام؛ برای اخذ ویزای توریستی هلند شما باید سابقه سفری خوب و یا دعوت نامه ای از یکی از اقوام درجه یک داشته باشید. وگرنه شانستون بسیار کم خواهد بود.

 • سلام
  من ویزای ۱۵ روزه هلند دارم که از ۱۸ اپریل تا ۱۸ می معتبره آیا الان کشور هلند اجازه ورود میده و اگه نه که آیا ویزا را تمدید میکنند؟

  • سلام
   طبق آخرین اطلاعیه خیر، نه اجازه ورود میدن و نه ویزا رو تمدید میکنن. بهتره یک ایمیل به سفارت بزنید و این موضوع رو پیگیری کنید. چون در صورت اضطراری بودن سفر، ممکنه این اجازه به شما داده بشه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.