اطلاعیه ویزای هلند

 • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.
 • در حال حاضر امکان درخواست ویزای توریستی هلند از طریق سفارت این کشور در تهران وجود دارد.
 • به دلیل حجم زیاد درخواست‌ها، فرایند بررسی مدارک و جواب‌دهی به درخواست متقاضیان ویزای هلند از ماه آوریل ۲۰۲۴ تا ماه اکتبر ۲۰۲۴ طولانی‌تر خواهد بود.
 

کشور هلند، به دلیل دارا بود شرایط پناهندگی، سخت ترین شرایط را برای اعطای ویزا در نظر گرفته است. وقت سفارت هلند در شرکت VFSGlobal انجام می‌شود. این ویزا در سه نوع توریستی، تحصیلی و کاری صادر می‌شود. هزینه ویزای هلند 200 یورو است. پیشنهاد می‌کنیم برای سفر به هلند، از یک کشور شینگن دیگر درخواست ویزای خودتان را ارائه کنید.

شرایط ویزای هلند

ویزای هلند، به علت دارا بودن شرایط پناهندگی، جزو سخت ترین ویزای کشور‌های شینگن است. برای گرفتن ویزای شینگن هلند، حتما باید همه شرایط زیر را داشته باشید:

۱. ارائه حداقل دو ویزای شینگن در تاریخچه سفری: برای گرفتن ویزای هلند، شما حتما باید دو ویزای شینگن در تاریخچه سفری خود داشته باشید که آخرین ویزای شینگن شما، نباید برای بیشتر از یک سال گذشته باشد.

۲. ارائه یک ویزای شینگن به همراه یک ویزای معتبر دیگر: تمامی ویزا ها معتبر هستند، اما ویزای بعضی از کشور‌ها، با توجه به شرایط سختی که دارند، معتبر تر از سایر ویزاها هستند. به طور مثال، ویزای کشور سنگاپور، چین و یا انگلیس در این دسته قرار می‌گیرند.

۳. ارائه دعوت‌نامه معتبر: دعوت‌نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا شرکت باشد. توجه داشته باشید که شخص دعوت کننده حتما باید شهروند هلند باشد و دعوت نامه ارسالی، باید در دفاتر شهرداری به تائید برسد. در صورتی که تاریخچه سفری قابل قبولی داشته باشید، نیازی به ارائه دعوت نامه نیست.

۴. گردش حساب و تمکن مالی: تمکن مالی ویزای هلند برای هر نفر، باید مبلغی بین 300 میلیون تومان باشد. گردش حساب نیز، باید برای ۳ ماه آخر باشد. مبالغ ورودی و خروجی به حساب ملاک نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

انواع ویزای هلند

با توجه به هدف سفر متقاضی از ورود به کشور هلند، ویزاهای مختلفی صادر می‌شود. ویزای کار، توریستی و تحصیلی از محبوب ترین ویزا های هلند از سوی ایرانیان می‌باشد که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی هلند:

برای اخذ ویزای توریستی هلند، ارائه تاریخچه سفری، تمکن مالی و گردش حساب بالا الزامی است. شما با ویزای توریستی هلند می‌توانید در هر ۶ ماه، تا ۹۰ روز اقامت داشته باشید. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی هلند خواهید داشت.

۲. ویزای کار هلند:

برای اخذ ویزای کاری هلند، ملزم به ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت، کارفرما و یا یک موسسه هستید. شما باید منابع مالی برای اقامت حداقل از دو سال در هلند را داشته باشید.

۳. ویزای تحصیلی هلند:

برای تحصیل در هلند، ملزم به ارائه دعوت نامه از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی هستید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، حتما باید هلند را ترک کنید.

هزینه ویزای هلند

هزینه ویزای هلند، 200 یورو است. این هزینه شامل تعیین وقت سفارت، تکمیل کردن فرم ویزای هلند، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و ارائه برنامه سفری می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت تمامی هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی است. هزینه پرداختی به کارگزار ویزای هلند برای بزرگسالان، ۹۰ یورو و برای افراد ۶ تا ۱۲ سال، ۴۵ یورو است. کودکان زیر ۶ سال از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.

 • اگر فقط درخواست وقت سفارت داشته باشید، هزینه آن 3,000,000 تومان می‌باشد.
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

مدارک لازم برای ویزای هلند

مدارک ویزای هلند، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای هلند نیست و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای هلند به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم درخواست ویزای هلند
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی ایشان
 • دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵
 • گردش حساب ۳ ماهه اخیر به همراه تمکن مالی
 • ارائه مدارک شغلی به همراه بیمه تامین اجتماعی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • ارائه دعوت نامه معتبر (در صورت وجود)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • اصل و کپی تمامی مدارک پشتیبان (Supporting Documents)

مدت زمان جوابدهی ویزای هلند

پس از تحویل مدارک ویزای هلند و انگشت نگاری در دفتر کارگزاری ویزای این کشور، بین 20 تا 45 روز کاری بعد، ویزای شما صادر می‌شود که برای دریافت آن، باید به دفتر VFSGlobal مراجعه کنید.

ریجکت ویزای هلند

ریجکت ویزای هلند، با توجه به شرایط سخت آن، نرخ بالایی دارد. تاریخچه سفری نامناسب، گردش حساب پایین و تمکن مالی ناکافی از رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن هلند می‌باشد. رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزای هلند به شرح زیر می‌باشد:

 • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی
 • عدم اثبات تمکن مالی کافی
 • گردش حساب پایین ۳ ماه اخیر
 • سوء پیشینه کیفری و حقوقی
 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضی

رفع ریجکت ویزای هلند/ اعتراض به رد شدن ویزای هلند

ویزای هلند، رفع ریجکتی ندارد. شما ۶ ماه پس از ریجکتی با رفع نواقص پرونده خود، دوباره باید اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای هلند به طور کل وجود ندارد. یعنی شما پس از ریجکتی ویزای هلند، هیچ کاری به جز صبر کردن تا ۶ ماه نمی‌توانید انجام دهید.

سفارت هلند در ایران و وقت سفارت

سفارت هلند در ایران در آدرس تهران، فرمانیه، دیباجی شمالی، خیابان سنبل، نبش ارغوان غربی، پلاک ۷ واقع شده است اما خدمات کنسولی و ویزای خود را به دفتر VFSGlobal واگذار کرده است. برای تحویل مدارک ویزای هلند و انگشت نگاری ویزای هلند باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید. شما می‌توانید در روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۷ به این دفتر مراجعه کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر