ناگفته‌های وقت سفارت | چرا خودتان وقت سفارت نمی‌گیرید؟

وقت سفارت

این مطلب، کتاب آموزشی وقت سفارت نیست که بخواهیم فقط برای شما وقت سفارت را تعریف کنیم و یا انواع آن را برای شما نام ببریم! ما در این مطلب در مورد تمامی دغدغه های شما در مورد وقت سفارت صحبت می‌کنیم و اگر نیاز داشته باشید، می‌توانید سرنخ گرفتن وقت سفارت را، در این مطلب، آموزش ببینید.

خودتان وقت سفارت بگیرید!

وقت سفارت کشور‌ها، یا توسط خود سفارت یا کنسولگری تعیین می‌شود و یا توسط شرکت های کارگزاری. بزرگترین شرکت کارگزاری در ایران، شرکت VFSGlobal می‌باشد که وقت سفارت کشور های اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، نیوزلند، نروژ، پرتغال، آفریقای جنوبی، سوئیس، هلند، انگستان و اوکراین توسط این کارگزار تعیین می‌شود.
تعیین وقت سفارت آلمان، به عهده شرکت ویزامتریک می‌باشد و وقت سفارت ایتالیا را نیز شرکت CKGSIR عهده دار است. برای گرفتن وقت سفارت باقی کشور‌ها، باید به خود کنسولگری و یا سفارت خانه کشور مقصد درخواست خود را ارائه کنید.

اما چرا باید وقت سفارت را از آژانس های مسافرتی بگیریم؟

آژانس های مسافرتی، معمولا به خاطر سابقه کار طولانی مدت در زمینه اخذ ویزا و وقت سفارت کشور‌های مختلف، با سیستم های تعیین وقت سفارت آشنایی دارند و زمان دقیق باز شدن وقت های سفارت را می‌دانند. از طرفی دیگر، شما برای مراجعه به سفارت خانه ها باید فرم درخواست ویزای خود را تکمیل کنید که اگر اشتباهی در پر کردن فرم رخ دهد، ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای شما شود. همچنین، باید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی خود را به افسران ویزا تحویل دهید.

اگر فکر می‌کنید که در تهیه مدارک و پر کردن فرم ویزا مشکلی ندارید، خودتان برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید.

وقت سفارت چیست و چرا باید وقت سفارت بگیریم؟

شما با توجه به ویزای درخواستی خود، باید با افسران ویزای کشور مقصد مصاحبه کنید. حالا بسته به کشور مقصدتان، یا باید با افسران ویزا مصاحبه کنید و یا فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت و یا کارگزاری مراجعه کنید. به دلیل ازدیاد درخواست متقاضیان ویزا، سفارت خانه ها و کنسولگری ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام متقاضیان، سیستم تعیین وقت سفارت را پیاده سازی کنند.

وقت سفارت در اصل همان نوبت بانکی است. با این تفاوت که چند دقیقه و یا چند ساعت بعد نوبت شما فرا نمی‌رسد بلکه ممکن است، 1 روز، 1 ماه و حتی 1 سال بعد نوبت مراجعه شما به سفارت فرا برسد.

وقت سفارت فوری چیست؟

وقت سفارت فوری، به شما اجازه می‌هد حتی در 1 ساعت بعد در سفارت خانه حضور داشته باشید. معمولا کارگزاران و آژانس ها برای وقت سفارت فوری هزینه بیشتری نسبت به وقت معمولی سفارت می‌گیرند. اما اگر بخواهید به اصل مطلب نگاه کنید، کار سخت و زمان گیری انجام نمی‌شود بلکه فقط با هوشیاری بالا عمل می‌کنند و شما هزینه بیشتر را، فقط بابت شناخت کامل سفارت کشور مقصد و تجربه بالای آن ها پرداخت می‌کنید.

سوالات متداول و ناگفته های تعیین وقت سفارت

جواب یک سری از سوالات متقاضیان در مورد وقت سفارت را در هیچ جایی نمی‌توانید پیدا کنید. ما در ویزالند، به کلیه سوالاتی که متقاضیان در مورد وقت سفارت از ما پرسیده اند، جواب داده ایم و جواب آنها را در ادامه برای شما آورده ایم.

چگونه می‌توانیم به زمان های موجود وقت سفارت دسترسی پیدا کنیم؟

 این کار، فقط بر اساس تجربه به دست می‌آید. اگر می‌خواهید به وقت های خالی سفارت هر کشوری دست پیدا کنید، باید در روز‌های مختلف و در ساعات مختلف روزانه به سایت تعیین وقت سفارت کشور مورد نظر وارد شوید تا با الگوریتم آن به طور کامل آشنایی پیدا کنید.

چرا برای وقت سفارت بعضی کشور‌ها هزینه های گزاف گرفته می‌شود؟

 تعیین وقت سفارت بعضی از کشورها، مثل کشور ایتالیا و یا آلمان، به سختی انجام می‌شود. به طوری در بعضی از مواقع، در 1 ساعت تمامی وقت های موجود تکمیل می‌شود. برخی از آژانس ها و یا کارگزاران ویزای این کشور‌ها، با برنامه ریزی دقیق و یا استفاده از نرم افزارهای قدرتمند، می‌توانند وقت سفارت این کشور‌ها را بگیرند. در حقیقت، این عاملان پول استفاده از امکانات خود را از شما می‌گیرند.

آیا کارگزاران برای تعیین وقت سفارت، به سفارت خانه ها هزینه ای پرداخت می‌کنند؟

 برای برخی کشورها، بله. به طور مثال برای تعیین وقت سفارت آلمان، باید 190 هزار تومان به کارگزاری آن پرداخت کنید. این هزینه، یک نوع غربالگری بین متقاضیان ویزا و کسانی که فقط می‌خواهند شانس خود را محک بزنند، می‌باشد.

از چه راهی می‌توانیم خودمان وقت سفارت بگیریم؟

 ابتدا باید مشخص کنید که وقت سفارت کدام کشور را می‌خواهید. پس از آن، مشخص کنید که وقت سفارت آن کشور را کارگزاری تعیین می‌کند و یا سفارت خانه و کنسولگری آن. پس از آن می‌توانید خودتان با ورود به سایت کارگزار و یا سفارت مربوطه، وقت سفارت خود را تعیین کنید.
این که خودتان وقت سفارت بگیرید یک مزیت دارد و آن این است که می‌توانید برنامه ریزی دقیق تری نسبت به سفر‌تان داشته باشید.

آیا با مراجعه حضوری به سفارت ها، می‌توان وقت سفارت گرفت؟

 خیر. در تعریف وقت سفارت گفتیم که تعیین وقت سفارت، برای جلوگیری از ازدحام متقاضیان در سفارت خانه کشور مبدا می‌باشد و در مراجعه برای تعیین وقت سفارت، کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.

در هنگام مراجعه در سفارت، چه مدارکی باید همراه داشته باشیم و چه مبلغی را باید به سفارت پرداخت کنیم؟

 زمانی که در سفارت حضور پیدا می‌کنید، باید دو نوع مدرک همراه خود ببرید. یک نوع مدارک عمومی که در همه ویزاها یکسان است و یک نوع مدارک اختصاصی که بسته به ویزای انتخابی شما متفاوت است. هزینه پرداختی در سفارت هم، بسته به نوع ویزای انتخابی شما متغیر می‌باشد.

وقت سفارت کشورها

وقت سفارت آمریکا
کلیه اطلاعات وقت سفارت آمریکا را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید
وقت سفارت هلند
کلیه اطلاعات وقت سفارت هلند را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید
وقت سفارت آلمان
کلیه اطلاعات وقت سفارت آلمان را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید
وقت سفارت کانادا
کلیه اطلاعات وقت سفارت کانادا را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید
وقت سفارت اتریش
کلیه اطلاعات وقت سفارت اتریش را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید
وقت سفارت فرانسه
کلیه اطلاعات وقت سفارت فرانسه را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید
وقت سفارت انگلیس
کلیه اطلاعات وقت سفارت انگلیس را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید
وقت سفارت مجارستان
کلیه اطلاعات وقت سفارت مجارستان را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید
وقت سفارت اسپانیا
کلیه اطلاعات وقت سفارت اسپانیا را در این قسمت مطالعه کنید.
بیشتر بدانید

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ناگفته‌های وقت سفارت | چرا خودتان وقت سفارت نمی‌گیرید؟
میانگین امتیاز 4.2 از 19 رای بازدیدکنندگان


دیدگاه ها

  1. سلام.وقتتون بخیر
    همسر بنده پذیرش دانشگاه از آمریکا داره.ولی قبل از سفارت آمریکا تصمیم داریم که یک سفر بریم که ویزای شینگن در پاسپورتمون بخوره ولی برای ایتالیا و دانمارک و فرانسه و اسپانیا میخواستیم اقدام کنیم گفتن که در حال حاضر کسی که قبلا ویزای شنیگن نداشته باشه از این کشور ها 100 درصد ریجکت میشن.
    حالا من سوالم اینکه در حال حاضر برای کدوم کشور اقدام کنیم که احتمال دادن ویزا بالا باشه.

  2. سلام. من تقریبا یک ماه دیگه دعوتنامم از طرف کارفرمام از لهستان به دستم میرسه شاید هم کمتر چون خودشون گفتن نهایتا یک ماهه دیگه. با این شرایط چه زمانی برای وقت گرفتن از سفارت مناسب تره؟ویزام کاری هست

  3. با سلام برای گرفتن وقت سفارت برای کل اعضای خانواده یک نوبت کافیست یا برای هر عضوخانواده جداگانه گرفته شود ؟ با تشکر

  4. با سلام لطفا بطور کامل جهت گرفتن وقت سفارت از ایتالیا راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.