ناگفته‌های وقت سفارت | چرا خودتان وقت سفارت نمی‌گیرید؟

وقت سفارت

چطور وقت سفارت بگیریم ؟

میزان مراجعه زیاد و ازدحام در مقابل سفارت ها، باعث شده تا آنها به کار هیچ ارباب رجوعی بدون هماهنگی و داشتن وقت قبلی رسیدگی نکنند. طبیعتا در چنین شرایطی محدودیت ها به وجود می آیند و هر سفارتی برنامه ریزی مخصوص به خود را برای گرفتن وقت ارائه می کند؛ پس مسئله گرفتن وقت سفارت به یک موضوع جدی تبدیل می شود و اینکه از کجا و چطور وقت سفارت بگیریم ؟

 

شما به صورت شخصی هم می توانید برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید ولی اینکه چقدر در این کار موفق هستید بستگی به آشنایی شما با این کار دارد؛ و البته نوع متفاوت وقت دهی هر سفارت هم بر پیچیدگی این موضوع اضافه می کند. برای همین آژانس ها یا شرکت های مشاور ویزا با دریافت هزینه این کار را برای شما ساده تر می کنند.

  • ما قصد داریم در این مطلب در مورد تمام موضوعاتی که شما در گرفتن وقت سفارت با آنها درگیر هستید به صورت خلاصه توضیح دهیم.
  • ما قصد داریم کار شما را برای گرفتن وقت سفارت ها آسان کنیم.

چرا برای مراجعه به سفارت باید وقت قبلی بگیریم؟


مراجعه زیاد به سفارت

مراجعه زیاد به سفارت ها باعث شده تا آنها تعیین وقت قبلی ا برای مراجعه کنندگان در نظر بگیرند.


محدودیت در رسیدگی

وقتی برای نظم دادن به شلوغی ها وقت قبلی داده می شود؛ باید توقع این موضوع را داشته باشید که محدودیت ایجاد شود و نتوانید در زمان دلخواه وقت بگیرید.


وقت فوری خوب اما پر هزینه

در این میان گرفتن وقت سفارت برخی کشورها، با پرداخت هزینه سریع تر صورت میگیرد!


زمان مشکل سفارت نیست!

اینکه پروسه گرفتن وقت سفارت طول میکشد و به کارتان نمی رسید مشکل سفارت نیست، مشکل شماست.


زمان زیاد در نوبت دهی

هر چه سفارت ها مراجعه کننده بیشتری داشته باشند مدت زمان نوبت دهی آنها بیشتر خواهد بود.


سفارت یک فروشگاه نیست !

شما مشتری نیستید و سفارت هم یک فروشگاه نیست که توقع داشته باشید با توجه به حجم مراجعه کننده، زیرساخت و اپراتورهای خود را زیاد کند.راهنمای گرفتن وقت سفارت کشورها

چطوری می تونم وقت فوری بگیرم ؟

اصولا وقت فوری، در شرایط خاص درخواست می شود؛ شما باید دلایل قانع کننده و مستندی را به سفارت ارائه کنید که نشان می دهد شما شرایط خاصی دارید، باید سریع تر بروید و نیاز به وقت فوری دارید. شما هیچ وقت نمی توانید درخواست وقت سفارت توریستی فوری بدهید …!

هزینه گرفتن وقت سفارت چقدره ؟

بسته به کشوری که از سفارت آن وقت میخواهید و سختی کار، قیمت ها متفاوت هستند. این عدد در بازار، بین 300 هزار تا 2 میلیون تومان و در مجموعه ویزالند بین 100 تا 800 هزارتومان است. البته این تنها مربوط به وقت عادی ست و نرخ وقت فوری متفاوت خواهد بود.

آیا نوع ویزا به نوع گرفتن وقت ارتباط دارد ؟

بله، وقت سفارت متناسب با هدف شما از سفر و نوع ویزا می تواند متفاوت باشد.مثلا وقتی قصد سفر تجاری دارید باید ویزای تجاری بگیرید، وقت سفارت تجاری بگیرید و مدارک مستدل بر سفر تجاری خود را برای گرفتن وقت ارائه کنید.

مشکل ترین وقت سفارت برای کدام کشور است ؟

در حال حاضر تمامی کشور ها به راحتی وقت سفارت را برای متقاضیان تعیین می‌کنند. اما در بین کشور های عضو شینگن، آلمان و هلند دیر ترین وقت سفارت را به متقاضیان می‌دهند. آلمان برای دو ماه بعد و هلند برای سه ماه بعد وقت سفارت برای شما رزرو می‌کند.

بعد از درخواست، چقدر طول میکشه تا وقت داده بشه ؟

به صورت معمول از زمان درخواست 30 الی 40 روز باید منتظر باشید. این زمان در سفارت بعضی کشورها به محض درخواست و در بعضی سفارت ها با فاصله زمانی به شما اعلام می شود.

آیا سفارت می تواند در یک برهه زمانی خاص اصلا وقت ندهد ؟

بله، ممکن است سفارت کشوری در یک زمان خاص به هیچ وجه وقت ندهد. این می تواند به دلیل تغییرات در سناریوی ارائه ویزا یا حتی تغییر دکوراسیون سفارت باشد. البته این موضوع به ندرت برای یک سفارت رخ می دهد.

برای گرفتن وقت سفارت چه مدارکی مورد نیاز است ؟

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت:

  • کپی صفحه اول پاسپورت

گرفتن وقت سفارت را به ما بسپارید

تیم مشاوره ما، با بررسی ریزبینانه وضعیت و هدف شما بهترین راهکارها را برای گرفتن وقت سفارت خواهد یافت و فقط با دریافت مدارک، هماهنگی لازم برای زمان مراجعه شما به سفارت را به عمل می آورد.

  • همین حالا می توانید با کارشناسان ما در رابطه با این موضوع مشورت کنید:  34458745-026 (10 خط )
  • مشاوره مستقیم: 09122631639

این مطلب، کتاب آموزشی وقت سفارت نیست که بخواهیم فقط برای شما وقت سفارت را تعریف کنیم و یا انواع آن را برای شما نام ببریم! ما در این مطلب در مورد تمامی دغدغه های شما در مورد وقت سفارت صحبت می‌کنیم و اگر نیاز داشته باشید، می‌توانید سرنخ گرفتن وقت سفارت را، در این مطلب، آموزش ببینید.

خودتان وقت سفارت بگیرید!

وقت سفارت کشور‌ها، یا توسط خود سفارت یا کنسولگری تعیین می‌شود و یا توسط شرکت های کارگزاری. بزرگترین شرکت کارگزاری در ایران، شرکت VFSGlobal می‌باشد که وقت سفارت کشور های اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، نیوزلند، نروژ، پرتغال، آفریقای جنوبی، سوئیس، هلند، انگستان و اوکراین توسط این کارگزار تعیین می‌شود.
تعیین وقت سفارت آلمان، به عهده شرکت ویزامتریک می‌باشد و وقت سفارت ایتالیا را نیز شرکت CKGSIR عهده دار است.
برای گرفتن وقت سفارت باقی کشور‌ها، باید به خود کنسولگری و یا سفارت خانه کشور مقصد درخواست خود را ارائه کنید.

اما چرا باید وقت سفارت را از آژانس های مسافرتی بگیریم؟

آژانس های مسافرتی، معمولا به خاطر سابقه کار طولانی مدت در زمینه اخذ ویزا و وقت سفارت کشور‌های مختلف، با سیستم های تعیین وقت سفارت آشنایی دارند و زمان دقیق باز شدن وقت های سفارت را می‌دانند. از طرفی دیگر، شما برای مراجعه به سفارت خانه ها باید فرم درخواست ویزای خود را تکمیل کنید که اگر اشتباهی در پر کردن فرم رخ دهد، ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای شما شود. همچنین، باید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی خود را به افسران ویزا تحویل دهید.

اگر فکر می‌کنید که در تهیه مدارک و پر کردن فرم ویزا مشکلی ندارید، خودتان برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید.

وقت سفارت چیست و چرا باید وقت سفارت بگیریم؟

شما با توجه به ویزای درخواستی خود، باید با افسران ویزای کشور مقصد مصاحبه کنید. حالا بسته به کشور مقصدتان، یا باید با افسران ویزا مصاحبه کنید و یا فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت و یا کارگزاری مراجعه کنید. به دلیل ازدیاد درخواست متقاضیان ویزا، سفارت خانه ها و کنسولگری ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام متقاضیان، سیستم تعیین وقت سفارت را پیاده سازی کنند.

وقت سفارت در اصل همان نوبت بانکی است. با این تفاوت که چند دقیقه و یا چند ساعت بعد نوبت شما فرا نمی‌رسد بلکه ممکن است، 1 روز، 1 ماه و حتی 1 سال بعد نوبت مراجعه شما به سفارت فرا برسد.

وقت سفارت فوری چیست؟

وقت سفارت فوری، به شما اجازه می‌هد حتی در 1 ساعت بعد در سفارت خانه حضور داشته باشید. معمولا کارگزاران و آژانس ها برای وقت سفارت فوری هزینه بیشتری نسبت به وقت معمولی سفارت می‌گیرند. اما اگر بخواهید به اصل مطلب نگاه کنید، کار سخت و زمان گیری انجام نمی‌شود بلکه فقط با هوشیاری بالا عمل می‌کنند و شما هزینه بیشتر را، فقط بابت شناخت کامل سفارت کشور مقصد و تجربه بالای آن ها پرداخت می‌کنید.

سوالات متداول و ناگفته های تعیین وقت سفارت

جواب یک سری از سوالات متقاضیان در مورد وقت سفارت را در هیچ جایی نمی‌توانید پیدا کنید. ما در ویزالند، به کلیه سوالاتی که متقاضیان در مورد وقت سفارت از ما پرسیده اند، جواب داده ایم و جواب آنها را در ادامه برای شما آورده ایم.

چگونه می‌توانیم به زمان های موجود وقت سفارت دسترسی پیدا کنیم؟

 این کار، فقط بر اساس تجربه به دست می‌آید. اگر می‌خواهید به وقت های خالی سفارت هر کشوری دست پیدا کنید، باید در روز‌های مختلف و در ساعات مختلف روزانه به سایت تعیین وقت سفارت کشور مورد نظر وارد شوید تا با الگوریتم آن به طور کامل آشنایی پیدا کنید.

چرا برای وقت سفارت بعضی کشور‌ها هزینه های گزاف گرفته می‌شود؟

 تعیین وقت سفارت بعضی از کشورها، مثل کشور ایتالیا و یا آلمان، به سختی انجام می‌شود. به طوری در بعضی از مواقع، در 1 ساعت تمامی وقت های موجود تکمیل می‌شود. برخی از آژانس ها و یا کارگزاران ویزای این کشور‌ها، با برنامه ریزی دقیق و یا استفاده از نرم افزارهای قدرتمند، می‌توانند وقت سفارت این کشور‌ها را بگیرند. در حقیقت، این عاملان پول استفاده از امکانات خود را از شما می‌گیرند.

آیا کارگزاران برای تعیین وقت سفارت، به سفارت خانه ها هزینه ای پرداخت می‌کنند؟

 برای برخی کشورها، بله. به طور مثال برای تعیین وقت سفارت آلمان، باید 190 هزار تومان به کارگزاری آن پرداخت کنید. این هزینه، یک نوع غربالگری بین متقاضیان ویزا و کسانی که فقط می‌خواهند شانس خود را محک بزنند، می‌باشد.

از چه راهی می‌توانیم خودمان وقت سفارت بگیریم؟

 ابتدا باید مشخص کنید که وقت سفارت کدام کشور را می‌خواهید. پس از آن، مشخص کنید که وقت سفارت آن کشور را کارگزاری تعیین می‌کند و یا سفارت خانه و کنسولگری آن. پس از آن می‌توانید خودتان با ورود به سایت کارگزار و یا سفارت مربوطه، وقت سفارت خود را تعیین کنید.
این که خودتان وقت سفارت بگیرید یک مزیت دارد و آن این است که می‌توانید برنامه ریزی دقیق تری نسبت به سفر‌تان داشته باشید.

آیا با مراجعه حضوری به سفارت ها، می‌توان وقت سفارت گرفت؟

 خیر. در تعریف وقت سفارت گفتیم که تعیین وقت سفارت، برای جلوگیری از ازدحام متقاضیان در سفارت خانه کشور مبدا می‌باشد و در مراجعه برای تعیین وقت سفارت، کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.

در هنگام مراجعه در سفارت، چه مدارکی باید همراه داشته باشیم و چه مبلغی را باید به سفارت پرداخت کنیم؟

 زمانی که در سفارت حضور پیدا می‌کنید، باید دو نوع مدرک همراه خود ببرید. یک نوع مدارک عمومی که در همه ویزاها یکسان است و یک نوع مدارک اختصاصی که بسته به ویزای انتخابی شما متفاوت است. هزینه پرداختی در سفارت هم، بسته به نوع ویزای انتخابی شما متغیر می‌باشد.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ناگفته‌های وقت سفارت | چرا خودتان وقت سفارت نمی‌گیرید؟
میانگین امتیاز 4.2 از 14 رای بازدیدکنندگان


دیدگاه ها

  1. با سلام لطفا بطور کامل جهت گرفتن وقت سفارت از ایتالیا راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.