وقت سفارت

این مطلب، کتاب آموزشی وقت سفارت نیست که بخواهیم فقط برای شما وقت سفارت را تعریف کنیم و یا انواع آن را برای شما نام ببریم! ما در این مطلب در مورد تمامی دغدغه‌های شما در مورد وقت سفارت صحبت می‌کنیم و اگر نیاز داشته باشید، می‌توانید سرنخ گرفتن وقت سفارت را در این مطلب آموزش ببینید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 خودتان وقت سفارت بگیرید!

📌 اما چرا باید وقت سفارت را از آژانس‌های مسافرتی بگیریم؟

📌 وقت سفارت چیست و چرا باید وقت سفارت بگیریم؟

📌 وقت سفارت فوری چیست؟

📌 سوالات متداول و ناگفته‌های تعیین وقت سفارت

📌 وقت سفارت کشورها

خودتان وقت سفارت بگیرید!

وقت سفارت کشور‌ها، یا توسط خود سفارت یا کنسولگری تعیین می‌شود و یا توسط شرکت‌های کارگزاری. بزرگترین شرکت کارگزاری در ایران، شرکت VFSGlobal می‌باشد که وقت سفارت کشورهای اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، نیوزلند، نروژ، پرتغال، آفریقای جنوبی، سوئیس، هلند، انگستان و اوکراین توسط این کارگزار تعیین می‌شود.
تعیین وقت سفارت آلمان، به عهده شرکت ویزامتریک می‌باشد و وقت سفارت ایتالیا را نیز شرکت CKGSIR عهده دار است. برای گرفتن وقت سفارت باقی کشور‌ها، باید به خود کنسولگری و یا سفارت خانه کشور مقصد درخواست خود را ارائه کنید.

اما چرا باید وقت سفارت را از آژانس های مسافرتی بگیریم؟

آژانس‌های مسافرتی، معمولا به خاطر سابقه کار طولانی مدت در زمینه اخذ ویزا و وقت سفارت کشور‌های مختلف، با سیستم‌های تعیین وقت سفارت آشنایی دارند و زمان دقیق باز شدن وقت‌های سفارت را می‌دانند. از طرفی دیگر، شما برای مراجعه به سفارت خانه‌ها باید فرم درخواست ویزای خود را تکمیل کنید که اگر اشتباهی در پر کردن فرم رخ دهد، ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای شما شود. همچنین، باید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی خود را به افسران ویزا تحویل دهید.

اگر فکر می‌کنید که در تهیه مدارک و پر کردن فرم ویزا مشکلی ندارید، خودتان برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید.

وقت سفارت چیست و چرا باید وقت سفارت بگیریم؟

شما با توجه به ویزای درخواستی خود، باید با افسران ویزای کشور مقصد مصاحبه کنید. حالا بسته به کشور مقصدتان، یا باید با افسران ویزا مصاحبه کنید و یا فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت و یا کارگزاری مراجعه کنید. به دلیل ازدیاد درخواست متقاضیان ویزا، سفارت خانه‌ها و کنسولگری‌ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام متقاضیان، سیستم تعیین وقت سفارت را پیاده سازی کنند.

وقت سفارت در اصل همان نوبت بانکی است. با این تفاوت که چند دقیقه و یا چند ساعت بعد نوبت شما فرا نمی‌رسد بلکه ممکن است، ۱ روز، ۱ ماه و حتی ۱ سال بعد نوبت مراجعه شما به سفارت فرا برسد.

وقت سفارت فوری چیست؟

وقت سفارت فوری، به شما اجازه می‌هد حتی در ۱ ساعت بعد در سفارت خانه حضور داشته باشید. معمولا کارگزاران و آژانس‌ها برای وقت سفارت فوری هزینه بیشتری نسبت به وقت معمولی سفارت می‌گیرند. اما اگر بخواهید به اصل مطلب نگاه کنید، کار سخت و زمان گیری انجام نمی‌شود بلکه فقط با هوشیاری بالا عمل می‌کنند و شما هزینه بیشتر را، فقط بابت شناخت کامل سفارت کشور مقصد و تجربه بالای آن‌ها پرداخت می‌کنید.

سوالات متداول و ناگفته‌های تعیین وقت سفارت

جواب یک سری از سوالات متقاضیان در مورد وقت سفارت را در هیچ جایی نمی‌توانید پیدا کنید. ما در ویزالند، به کلیه سوالاتی که متقاضیان در مورد وقت سفارت از ما پرسیده‌اند، جواب داده‌ایم و جواب آن‌ها را در ادامه برای شما آورده‌ایم:

۱. چگونه می‌توانیم به زمان‌های موجود وقت سفارت دسترسی پیدا کنیم؟

این کار، فقط بر اساس تجربه به دست می‌آید. اگر می‌خواهید به وقت‌های خالی سفارت هر کشوری دست پیدا کنید، باید در روز‌های مختلف و در ساعات مختلف روزانه به سایت تعیین وقت سفارت کشور مورد نظر وارد شوید تا با الگوریتم آن به طور کامل آشنایی پیدا کنید.


۲. چرا برای وقت سفارت بعضی کشور‌ها هزینه‌های گزاف گرفته می‌شود؟

تعیین وقت سفارت بعضی از کشورها، مثل کشور ایتالیا و یا آلمان، به سختی انجام می‌شود. به طوری که در بعضی از مواقع، در ۱ ساعت تمامی وقت‌های موجود تکمیل می‌شود. برخی از آژانس‌ها و یا کارگزاران ویزای این کشور‌ها، با برنامه ریزی دقیق و یا استفاده از نرم افزارهای قدرتمند، می‌توانند وقت سفارت این کشور‌ها را بگیرند. در حقیقت، این عاملان پول استفاده از امکانات خود را از شما می‌گیرند.


۳. آیا کارگزاران برای تعیین وقت سفارت، به سفارت خانه‌ها هزینه‌ای پرداخت می‌کنند؟

برای برخی کشورها، بله. به طور مثال برای تعیین وقت سفارت آلمان، باید ۱۹۰ هزار تومان به کارگزاری آن پرداخت کنید. این هزینه، یک نوع غربالگری بین متقاضیان ویزا و کسانی که فقط می‌خواهند شانس خود را محک بزنند، می‌باشد.


۴. از چه راهی می‌توانیم خودمان وقت سفارت بگیریم؟

ابتدا باید مشخص کنید که وقت سفارت کدام کشور را می‌خواهید. پس از آن، مشخص کنید که وقت سفارت آن کشور را کارگزاری تعیین می‌کند و یا سفارت خانه و کنسولگری آن. پس از آن می‌توانید خودتان با ورود به سایت کارگزار و یا سفارت مربوطه، وقت سفارت خود را تعیین کنید. این که خودتان وقت سفارت بگیرید یک مزیت دارد و آن این است که می‌توانید برنامه ریزی دقیق تری نسبت به سفر‌تان داشته باشید.


۵. آیا با مراجعه حضوری به سفارت‌ها، می‌توان وقت سفارت گرفت؟

خیر. در تعریف وقت سفارت گفتیم که تعیین وقت سفارت، برای جلوگیری از ازدحام متقاضیان در سفارت خانه کشور مبدا می‌باشد و در مراجعه برای تعیین وقت سفارت، کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.


۶. در هنگام مراجعه در سفارت، چه مدارکی باید همراه داشته باشیم و چه مبلغی را باید به سفارت پرداخت کنیم؟

زمانی که در سفارت حضور پیدا می‌کنید، باید دو نوع مدرک همراه خود ببرید. یک نوع مدارک عمومی که در همه ویزاها یکسان است و یک نوع مدارک اختصاصی که بسته به ویزای انتخابی شما متفاوت است. هزینه پرداختی در سفارت هم، بسته به نوع ویزای انتخابی شما متغیر می‌باشد.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.2 از 52 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۵۲ دیدگاه ها

 • سلام من برا احراز هویت تو یک سایت خارجی به مدرک ویزای کشوری به جز ایران نیاز دارم ایا کاری زمان بر هست که ویزا تهیه کنم ولی به خارج نروم؟

 • سلام من یک سری سوال درباره نحوه گرفتن کالا از چین را داشتم و میخواستم ببینم خود سفارت شرکتی را میشناسد که بسته رابه آن شرکت بسپارم تا به ایران برسد ؟ و یک سوال دیگر برای تحصیل و حتی برای شرایط ازدواج در چین سوال داشتم؟؟ میتوانم به سفارت بروم و بدون وقت قبلی با آنها صحبت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام، من در یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرفته شدم ،میخواستم که روند گرفتن ویزا از طریق کشور بحرین باشه امکان داره که من از این کشور اقدام کنم؟و امکان داره شماایمیل یا شماره تماس سفارت آمریکا در منامه بحرین رو به من بدهید ؟

  • سلام؛ ما در زمینه اخذ ویزای آمریکا فعالیت نداریم. اما شماره تلفن سفارت کانادا در بحرین رو خدمت شما ارائه میدیدم. ۰۰۹۷۳۱۷۲۴۲۷۰۰

 • سلام؛ از سفارت آلمان وقت گرفتم اما متاسفانه به اشتباه کنسل کردم. الان هر چی تلاش می کنم با ایمیل دیگه ای نمی تونم ثبت نام کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • سلام آیامن میتوانم پیگیر یک شرکت انگلیسی که در زمینه بیت کوین فعالیت میکنم باشم.این شرکت یک شرکت سرمایه گذار بیت کوین است که من یک مبلغ زیادی بیت کوین سرمایه گذاری کردم ولی به مدت ۱۰ روز است که هیچ پاسخی دریافت نمیکنم وحدس میزنم که کلاهبرداری باشد .آیا سفارت انگلیس میتواند به من کمک کند

 • سلام وقت بخیر…
  چطور میتونم وقت قبلی سفارت گرجستان در تهران را بگیرم… آیا حضوری باید برم … یا از طریق تلفن؟
  در صورتی که وقت بدن چقدر زمان بر هست…؟
  ممنون از راهنمایی شما

  • سلام
   اگر منظورتون برای وقت انگشت نگاری دفتر VAC هست که باید اینترنتی انجام بدید و از طریق سایت.

   • سلام
    برای گرفتن وقت سفارت آمریکا باید فرم رو پر کنید و بع هزینه ویزا رو پرداخت میکنید.بعد از اون تقویم تعیین نوبت برای شما باز میشه. جهت راهنمایی بهتر، با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
    ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام وقت بخیر ویزالند برای مهاجرت در کشور های انگلیسی زبان می تونه برای ما کاری انجام بده؟
  در صورت مثبت بودن جواب باید با کدام قسمت ویزالند ارتباط برقرار کنم؟
  شرایط و مقدمات این همکاری به چه صورت می باشد؟

 • سلام من تابلو پادشاه عمان را با چوب منبت و معرق درست کرده ام که خیلی بی نظیره چگونه این تابلو را به کاخ ایشان ببرم ممنونم

 • سلام من میخوام یه سری سوال و اطلاعات راجع به مهاجرت و ویزا کره جنوبی بپرسم بنظرتون برم خود سفارت کره جنوبی اونجا جواب و اطلاعات بهم میدن؟

 • دارویی که قصد ساخت و ارائه اون رو دارم
  مربوط به یکی از بیماریهایی که هیچ گونه درمان قطعی برایش وجود ندارد …
  همچنین باتوجه به گرمای بی سابقه اروپا در امسال طرحی رو برای سازش با گرما درنظر دارم
  و IQ من درحدGeniusمی باشد..
  به سه زبان هم تسلط دارم که متاسفانه به علت شرایط مالی نامناسب توان کسب مدرک معتبر نداشته ام و به صورت خودآموز تسلط پیدا کرده ام…

  آیا با این وجود کوچکترین ارزشی در نظر اروپایی ها ندارم؟

  • ما تعیین کننده این نیستیم که شما در نظر اروپایی ها ارزشی دارید و یا خیر.
   بهترین راه اینه که با شرکت های مختلف اروپایی در ارتباط باشید و تمامی این هارو بهشون اعلام کنید.

 • پس با این وجود باید قید اسپانیا را بزنم…چون واقعا هیچکس نیست که هزینه های من را تقبل کند…
  آیا کشور دیگری را پیشنهاد می کنید که شرایط مالی در اخذ ویزا تحصیلی مهم نباشد؟

 • متاسفانه شرکت های داخلی میخوان که طرح ها رو به اسم خودشون بزنن و من قبول نکردم که طرح رو به طور کامل در اختیارشون قرار بدم با لحن نامناسبی با من برخورد کردند…
  هیچ شرکت و ارگانی کوچک ترین اهمیتی به من نمی دهد…
  کشوری که مد نظر من هست اسپانیاست…که مسائل اقتصادی در آن حائز اهمیت هست…
  باتوجه به شرایط مالی کسی به من گفته بود که حتی ویزا هم نمی توانی بگیری…
  ( تحقیق کرده ام کسی که حتی پول قوت یومیه خود را نداشته از آمریکا پذیرش گرفته و الان در ایالت نوادا در حال تحصیل هست و منزل و خودرو و…در اختیارشون قرار گرفته)

  شخصی اصالتا اسپانیش است را می شناسم که در ایران هم استاد و هم در حال تحصیله آیا این فرد می تونه کمکی به من کنه؟

  اما اسپانیا من را با این شرایط پذیراست؟

  • اگر ایشون قبول کنند که هزینه‌های شمارو پرداخت کنند، بله سفارت شما رو قبول می‌کنند.

 • آیا هیچ کمک مالی یا فاندی به من تعلق نمیگیره؟
  چندطرح پژوهشی و طرح ساخت یک دارو را هم دارم
  از افرادی که پذیرش گرفتن شنیده بودم که کمک مالی و منزل تا پایان دوران تحصیل در اختیارشون قرار گرفته و ستیزن هم گرفتن…
  آیا صرفا بخاطر مسائل مالی ریجکت میشوم؟

  • قبل از اقدام به اخذ ویزا می‌تونید با شرکت های مختلف ارتباط بگیرید و بخواهید که هزینه‌های اقامت رو اون شرکت براتون پرداخت کنند.

 • سلام…
  ممنون از سایت عالی و راهنمایی های خوبتون…
  من ۲۰ساله هستم شرایط مالی خوبی ندارم ولی توانایی علمی بالایی دارم و طبق تست معتبر IQنسبتا بالایی دارم
  با این شرایط احتمال ریجکت من بالاست؟

  • سلام
   لطفا سوال تون رو یک بار ارسال کنید.
   باید شرایط پرداخت هزینه اقامت و شهریه دانشگاه برای سفارت حتما مشخص بشه.

 • سلام …ممنون از سایت خوبتون…
  من شرایط مالی خوبی ندارم ولی توانایی های علمی دارم و IQ بالایی دارم(طبق تست هوش معتبر )
  ۲۰سال سن دارم و تمایل به تحصیل در دانشگاه پزشکی اسپانیا رو دارم …
  به نظر شما احتمال ریجکت من بالاست؟

  • سلام
   باید مشخص کنید که هزینه‌های اقامت و شهریه‌های دانشگاه رو به چه شکلی پرداخت می‌کنید.

 • سلام.وقتتون بخیر
  همسر بنده پذیرش دانشگاه از آمریکا داره.ولی قبل از سفارت آمریکا تصمیم داریم که یک سفر بریم که ویزای شینگن در پاسپورتمون بخوره ولی برای ایتالیا و دانمارک و فرانسه و اسپانیا میخواستیم اقدام کنیم گفتن که در حال حاضر کسی که قبلا ویزای شنیگن نداشته باشه از این کشور ها ۱۰۰ درصد ریجکت میشن.
  حالا من سوالم اینکه در حال حاضر برای کدوم کشور اقدام کنیم که احتمال دادن ویزا بالا باشه.

  • سلام
   ایتالیا الان به شهروندان ایرانی با شرایط خوبی ویزا اعطا می‌کنه.
   تقریبا ۸۰ درصد مسافران ما از ایتالیا ویزا گرفتند.

 • سلام. من تقریبا یک ماه دیگه دعوتنامم از طرف کارفرمام از لهستان به دستم میرسه شاید هم کمتر چون خودشون گفتن نهایتا یک ماهه دیگه. با این شرایط چه زمانی برای وقت گرفتن از سفارت مناسب تره؟ویزام کاری هست

 • با سلام برای گرفتن وقت سفارت برای کل اعضای خانواده یک نوبت کافیست یا برای هر عضوخانواده جداگانه گرفته شود ؟ با تشکر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.