ویزای فرانسه

کرونا و ویزای فرانسه - پذیرش درخواست ویزای تحصیلی در سفارت فرانسه

از ۲۱ ماه ژوئن۲۰۲۰ ، مرکز درخواست ویزای فرانسه در تهران با پذیرش درخواست های ویزای بلندمدت دانشجویی و فرصت مطالعاتی، در روزهای یکشنبه و سه شنبه، از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر، بخشی از فعالیت خود را از سر می گیرد. همچنین متقاضیان دارای علائم بیماری کووید ۱۹، از جمله تب، سرفه و مشکلات تنفسی، می‌توانند وقت خود را به روز دیگری تغییر دهند

چندی پیش و با توجه به شیوع ویروس کرونا، دولت فرانسه تصمیم به تعلیق خدمات صدور ویزا تا اطلاع ثانوی در دفاتر ارائه دهنده ویزای شینگن فرانسه در سراسر دنیا گرفت. این تعلیق شامل تمامی انواع ویزای شینگن فرانسه از جمله: ویزای کوتاه مدت شینگن و ویزای بلند مدت شینگن می‌شد. این تعلیق همچنین برای درخواست هایی که تا پی از این در حال بررسی بوده و یا وقت سفارت آن‌ها از قبل مشخص شده بود هم اعمال شد.

سخت ترین شرایط در اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی، برای ویزای فرانسه است. شما در صورتی که شینگن نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای فرانسه بگیرید. ویزای فرانسه در چهار نوع توریستی، کاری، تحصیلی و ترانزیت ارائه می‌شود. قبل از هرکاری شما باید وقت سفارت بگیرید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ مصاحبه ای با افسران ویزا نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای فرانسه

📌 انواع ویزای فرانسه

📌 هزینه ویزای فرانسه

📌 مدارک ویزای فرانسه

📌 ریجکت ویزای فرانسه

📌 رفع ریجکتی و یا اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه

📌 ویزای فرانسه با دعوت نامه

📌 سوالات متداول ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزای فرانسه

شرایط ویزای شینگن فرانسه، نسبت به ویزای دیگر کشور‌های شینگن، کمی سخت تر می‌باشد. پس، سعی کنید با مطالعه شرایط ویزای این کشور، با آگاهی کامل اقدام کنید تا طعم تلخ ریجکتی ویزای فرانسه را نچشید! شرایط ویزای فرانسه به ترتیب زیر می‌باشد:

۱. در صورتی که پیش از این ویزای شینگن نداشته اید، برای دریافت ویزای فرانسه درخواست ندهید. سفارت فرانسه، درخواست ویزای این کشور را برای شینگن اولی ها رد می‌کند و برای آن‌ها (حتی در شرایط خاص) ویزا صادر نمی‌کند.

۲. در صورتی که قصد دارید به همراه خانواده برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنید، کلیه اعضای خانواده باید یک ویزای شینگن در پاسپورت خود داشته باشند. بسیاری از متقاضیان بر این باورند که اگر سرپرست خانواده شینگن داشته باشد کافیست اما، اگر فقط سرپرست خانواده دارای ویزای شینگن باشد، ویزای فرانسه فقط برای ایشان صادر خواهد شد و سایر افراد خانواده ریجکت می‌شوند.

۳. در صورتی که قصد دارید ویزای مولتی فرانسه بگیرید، تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن شما باید برای حداکثر یک سال گذشته باشد.

۴. برای اخذ ویزای شینگن فرانسه، باید تمکن مالی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر ارائه دهید. همچنین، حساب بانکی متقاضی ویزای فرانسه در ۶ ماه آخر باید گردش بالایی داشته باشد. منظور از گردش بالا مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات مد نظر است. توجه داشته باشید که گردش حساب اهمیت بیشتری نسبت به تمکن مالی در اخذ ویزای فرانسه دارد.

انواع ویزای فرانسه

بسته به اهداف شما برای سفر به فرانسه، انواع مختلفی از ویزای این کشور وجود دارد. اینکه شما برای مقاصد توریستی، تحصیلی، کاری و یا ترانزیت به فرانسه سفر می‌کنید، باید نوع مشخص شده ای از ویزای فرانسه را درخواست دهید. انواع ویزای فرانسه عبارتند از:

۱. ویزای تحصیلی فرانسه:

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، شما باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشید. همچنین باید دوره آموزشی و یا مطالعاتی خود را از قبل انتخاب کرده و نامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی ارائه کنید. مراحل ویزای دانشجویی فرانسه به صورت آنلاین انجام می‌شود.

۲. ویزای توریستی فرانسه:

برای اخذ ویزای توریستی فرانسه، شما باید وقت سفارت تعیین کنید. شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه مراجعه کنید. برای ویزای توریستی فرانسه، باید بین ۱ تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر اقدام کنید. جواب ویزای فرانسه توریستی، ۲۱ روز کاری بعد به شما اعلام می‌شود.

بیشتر بدانید: وقت سفارت فرانسه

۳. ویزای کاری فرانسه:

ویزای کاری فرانسه، با توجه به مدت زمان، به دو دسته بیشتر از ۹۰ روز (بلند مدت) و کمتر از ۹۰ روز (کوتاه مدت) دسته بندی می‌شود. برای گرفتن ویزای کاری فرانسه، شما باید از یک کارفرما، شرکت و یا موسسه دعوت نامه ارائه کنید و در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، ویزای کاری به شما اعطا نمی‌شود.

۴. ویزای ترانزیت فرانسه:

ویزای ترانزیت فرانسه، یک نوع ویزای کوتاه مدت برای متقاضیانی است که تمایل دارند در منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه به طور موقت اقامت داشته باشند. شما با ویزای ترانزیت فرانسه مجاز به ورود به فرانسه و شهر‌های آن نیستید.

ویزای قطعی فرانسه

در صورتی که تمایل دارید ویزای قطعی فرانسه بگیرید می‌توانید در تور گروهی فرانسه شرکت کنید:

تور فرانسه

هزینه ویزای فرانسه

قیمت ویزای فرانسه در گروه مسافرتی ویزالند، ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. اما این تمام هزینه نیست. شما با توجه به نوع ویزای درخواستی‌تان، هزینه‌ای را نیز باید در سفارت فرانسه پرداخت کنید. به طور مثال، در صورتی که متقاضی ویزای توریستی فرانسه هستید، مبلغ ۶۰ یورو به همراه ۹% درصد مالیات نیز باید به سفارت فرانسه پرداخت کنید.

مدارک ویزای فرانسه

همانطور که گفته شد، شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویزای فرانسه ندارید و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید و این مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه است که نقش مهمی در اعطا و یا عدم اعطای ویزا به شما را دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه عبارتند از:

📑 فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه

📑 گذرنامه متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

📑 رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضیارائه گواهی اشتغال به کار ( و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان)

📑 گردش حساب و تمکن مالی

📑 ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

📑 ارائه اصل و کپی دعوت نامه (در صورت وجود)

ریجکت ویزای فرانسه

ریجکت ویزای فرانسه، مثل تمامی ویزاهای کشور‌های عضو شنیگن به ۱۲ دلیل رایج اتفاق می‌افتد. از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای فرانسه برای متقاضیان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. عدم اعتماد به بازگشت متقاضی از منطقه شینگن
 2. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در کشور فرانسه
 3. ارائه مدارک جعلی و یا دروغین
 4. عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا در رابطه با هدف سفر به کشور فرانسه

رفع ریجکتی و یا اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه

در صورتی که ویزای شینگن فرانسه شما ریجکت شود، با توجه به قانون ویزای کشورهای شینگن، شما تا ۶ ماه مجاز به اقدام دوباره نیستید. اما می‌توانید با توجه به مدارک‌تان، نسبت به رد شدن ویزای خود به سفارت این کشور اعتراض کنید. برای اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه، شما باید یک نامه اعتراضی به زبان انگلیسی بنویسید و در آن، به افسران ویزا با سند و مدرک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. سفارت فرانسه فقط در روز‌های دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ساعت ۱۱:۳۰ نامه های اعتراضی را جمع آوری می‌کند.

ویزای فرانسه با دعوت نامه

دعوت‌نامه برای ویزای فرانسه، می‌تواند از سوی بستگان درجه یک، دوست، آشنا و حتی یک شرکت و یا موسسه باشد اما دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک از اعتبار بیشتری برخوردار است. در صورتی که برای ویزای فرانسه دعوت‌نامه ارائه می‌کنید، این نکته را باید بدانید که دعوت‌نامه کسری مدارک شما را پوشش نمی‌دهد و باید کلیه مدارک ویزای فرانسه (حتی ویزای شینگن قبلی) را داشته باشید.

سوالات متداول ویزای فرانسه

در این قسمت متن، رایج ترین سوالاتی که متقاضیان ویزای فرانسه از کارشناسان ویزالند می‌پرسند را، برای شما آماده کرده ایم.

فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه به چه شکل و به چه زبانی باید تکمیل شود؟

فرم درخواست ویزای فرانسه به صورت آنلاین تکمیل می‌شود وشما باید نسخه چاپ شده آن را در زمان حضور در سفارت این کشور به همراه داشته باشید. فرم ویزای فرانسه باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.

برای اخذ ویزای فرانسه، نیازی به ضمانت بانکی دارم؟

خیر، برای گرفتن ویزای فرانسه هیچ نیازی به ضمانت نامه بانکی نیست.

برای وقت سفارت، حضور شخص متقاضی الزامی است؟

بله. به دلیل اینکه در سفارت فرانسه از شما انگشت نگاری می‌شود، حضور متقاضی الزامی است. نیازی به حضور کودکان زیر ۱۲ سال در سفارت فرانسه نیست.

در صورتی که ریجکت شویم، هزینه پرداختی به سفارت به ما عودت داده میشه؟

خیر، این هزینه برای بررسی مدارک و انگشت نگاری از شما گرفته می‌شود و در صورتی که ریجکت شوید، این هزینه به شما عودت داده نمی‌شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.5 از 24 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۸ دیدگاه ها

 • سلام وقتتون بخیر..من در بهمن ماه ویزا مولتی ۶ ماه فرانسه دریافت کردم از اول فروردین تا آخر شهریور..اگر تا پایان تاریخ ویزا با این ویروس کرونا اجازه سفر نداشته باشم آیا ویزا من تمدید میشه یا مجدد باید اقدام کنم؟سفارت فرانسه چیزی اعلام نکرده؟

  • سلام؛ بله فعلا چیزی اعلام نکرده؛ اما احتمالا یسری شرایط خاص رو برای شما در نظر بگیرن.

 • سلام برای تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه که میشه حدود ۱۰ هزار یورو آیا این مبلغ به نرخ دولتی حساب میشه؟ یعنی حدودا ۵۰ میلیون؟

  • سلام؛ بله به نرخ دولتی حساب میشه. اما خوب خودتون هم سعی کنید اگر میتونید مبلغ بیشتری رو ارائه بدید.

 • سلام
  اگر با ویزای شینگن فرانسه وارد فرانسه بشم و از اونجا به آلمان برم (با داشتن سند ازدواج بین الملل )برای الحاق به همسرم آیا آلمان قبول میکنه یا برمیگردونن منو به فرانسه ؟

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما…
  من یه سایت گردشگری دیدم که تو این وضعیت امکان رزرو تور فرانسه رو گذاشته بود‌ و وقتی بابت ویزا پرسیدم گفتن که ویزا صادر میشه!
  میخواستم ببینم این موضوع صحت داره؟؟

  • سلام
   احتمالا قبل از اینگه جواب ویزاشون بیاد بحث کرونا مطرح شده و به همین دلیل فرآیند بررسی ویزای ایشون هم مثل سایر پرونده ها فعلا متوقف شده. اگر سفرشون ضروریه میتونید به سفارت ایمیل بزنید و درخواست خودتون رو مطرج کنید.

 • سلام برای درخواست ویزای توریستی فرانسه بایستی در کدام قسمت فرم قید کنیم که تقاضای ویزای دو ساله داریم در حالیکه اقامت اولیه ٣٢ روزه هتل و رزرو بلیط هواپیما را ارایه داده ایم ؟
  فرم را آنلاین پر کنیم بهتره یا دستی؟
  باسپاس

 • سلام میشه راجع به مصاحبه سفارت فرانسه بگید چون من یه ماه دیگه مصاحبه دارم و نمیدونم چه نوع سوالاتی ازم خواهد پرسیدند البته شوهرم همونجا هستش و میخاد کارهامو راه بندازه

  • سلام،
   برای ویزای توریستی سوالی نمی‌پرسن. البته ممکنه در برخی موارد یکی دو سوال در مورد هدف از سفر پرسیده بشه

 • سلام اگر بخوام ویزای فرانسه رو خانوادگی اقدام کنیم فقط سرپرست خانواده کافیه فرم رو پر کنه یا تک تک اعضا باید جداگانه فرم رو پرکنن؟ اخه تو فرم اسم همراهان هم سوال میشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.