ویزای فرانسه

کرونا و ویزای فرانسه | بازگشایی سفارت فرانسه

 • ۹۹/۵/۲۵: از تاریخ ۱۲ آگوست ۲۰۲۰، ثبت درخواست ویزای بلند مدت نوع D فرانسه، در سفارت این کشور امکان‌پذیر است.

 • ۹۹/۴/۱: از ۲۱ ماه ژوئن۲۰۲۰، مرکز درخواست ویزای فرانسه در تهران با پذیرش درخواست‌های ویزای بلندمدت دانشجویی و فرصت مطالعاتی، در روزهای یکشنبه و سه شنبه، از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر، بخشی از فعالیت خود را از سر گرفته است.

سخت ترین شرایط در اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی، برای ویزای فرانسه است. شما در صورتی که شینگن نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای فرانسه بگیرید. ویزای فرانسه در چهار نوع توریستی، کاری، تحصیلی و ترانزیت ارائه می‌شود. قبل از هرکاری شما باید وقت سفارت بگیرید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ مصاحبه ای با افسران ویزا نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای فرانسه

📌 انواع ویزای فرانسه

📌 هزینه ویزای فرانسه

📌 مدارک ویزای فرانسه

📌 ریجکت ویزای فرانسه

📌 رفع ریجکتی و یا اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه

📌 ویزای فرانسه با دعوت نامه

📌 سوالات متداول ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزای فرانسه

شرایط ویزای شینگن فرانسه، نسبت به ویزای دیگر کشور‌های شینگن، کمی سخت تر می‌باشد. پس، سعی کنید با مطالعه شرایط ویزای این کشور، با آگاهی کامل اقدام کنید تا طعم تلخ ریجکتی ویزای فرانسه را نچشید! شرایط ویزای فرانسه به ترتیب زیر می‌باشد:

۱. در صورتی که پیش از این ویزای شینگن نداشته اید، برای دریافت ویزای فرانسه درخواست ندهید. سفارت فرانسه، درخواست ویزای این کشور را برای شینگن اولی ها رد می‌کند و برای آن‌ها (حتی در شرایط خاص) ویزا صادر نمی‌کند.

۲. در صورتی که قصد دارید به همراه خانواده برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنید، کلیه اعضای خانواده باید یک ویزای شینگن در پاسپورت خود داشته باشند. بسیاری از متقاضیان بر این باورند که اگر سرپرست خانواده شینگن داشته باشد کافیست اما، اگر فقط سرپرست خانواده دارای ویزای شینگن باشد، ویزای فرانسه فقط برای ایشان صادر خواهد شد و سایر افراد خانواده ریجکت می‌شوند.

۳. در صورتی که قصد دارید ویزای مولتی فرانسه بگیرید، تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن شما باید برای حداکثر یک سال گذشته باشد.

۴. برای اخذ ویزای شینگن فرانسه، باید تمکن مالی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر ارائه دهید. همچنین، حساب بانکی متقاضی ویزای فرانسه در ۶ ماه آخر باید گردش بالایی داشته باشد. منظور از گردش بالا مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات مد نظر است. توجه داشته باشید که گردش حساب اهمیت بیشتری نسبت به تمکن مالی در اخذ ویزای فرانسه دارد.

انواع ویزای فرانسه

بسته به اهداف شما برای سفر به فرانسه، انواع مختلفی از ویزای این کشور وجود دارد. اینکه شما برای مقاصد توریستی، تحصیلی، کاری و یا ترانزیت به فرانسه سفر می‌کنید، باید نوع مشخص شده ای از ویزای فرانسه را درخواست دهید. انواع ویزای فرانسه عبارتند از:

۱. ویزای تحصیلی فرانسه:

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، شما باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشید. همچنین باید دوره آموزشی و یا مطالعاتی خود را از قبل انتخاب کرده و نامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی ارائه کنید. مراحل ویزای دانشجویی فرانسه به صورت آنلاین انجام می‌شود.

۲. ویزای توریستی فرانسه:

برای اخذ ویزای توریستی فرانسه، شما باید وقت سفارت تعیین کنید. شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه مراجعه کنید. برای ویزای توریستی فرانسه، باید بین ۱ تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر اقدام کنید. جواب ویزای فرانسه توریستی، ۲۱ روز کاری بعد به شما اعلام می‌شود.

بیشتر بدانید: وقت سفارت فرانسه

۳. ویزای کاری فرانسه:

ویزای کاری فرانسه، با توجه به مدت زمان، به دو دسته بیشتر از ۹۰ روز (بلند مدت) و کمتر از ۹۰ روز (کوتاه مدت) دسته بندی می‌شود. برای گرفتن ویزای کاری فرانسه، شما باید از یک کارفرما، شرکت و یا موسسه دعوت نامه ارائه کنید و در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، ویزای کاری به شما اعطا نمی‌شود.

۴. ویزای ترانزیت فرانسه:

ویزای ترانزیت فرانسه، یک نوع ویزای کوتاه مدت برای متقاضیانی است که تمایل دارند در منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه به طور موقت اقامت داشته باشند. شما با ویزای ترانزیت فرانسه مجاز به ورود به فرانسه و شهر‌های آن نیستید.

ویزای قطعی فرانسه

در صورتی که تمایل دارید ویزای قطعی فرانسه بگیرید می‌توانید در تور گروهی فرانسه شرکت کنید:

تور فرانسه

هزینه ویزای فرانسه

قیمت ویزای فرانسه در گروه مسافرتی ویزالند، ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. اما این تمام هزینه نیست. شما با توجه به نوع ویزای درخواستی‌تان، هزینه‌ای را نیز باید در سفارت فرانسه پرداخت کنید. به طور مثال، در صورتی که متقاضی ویزای توریستی فرانسه هستید، مبلغ ۶۰ یورو به همراه ۹% درصد مالیات نیز باید به سفارت فرانسه پرداخت کنید.

مدارک ویزای فرانسه

همانطور که گفته شد، شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویزای فرانسه ندارید و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید و این مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه است که نقش مهمی در اعطا و یا عدم اعطای ویزا به شما را دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه عبارتند از:

📑 فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه

📑 گذرنامه متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

📑 رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضیارائه گواهی اشتغال به کار ( و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان)

📑 گردش حساب و تمکن مالی

📑 ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

📑 ارائه اصل و کپی دعوت نامه (در صورت وجود)

ریجکت ویزای فرانسه

ریجکت ویزای فرانسه، مثل تمامی ویزاهای کشور‌های عضو شنیگن به ۱۲ دلیل رایج اتفاق می‌افتد. از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای فرانسه برای متقاضیان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. عدم اعتماد به بازگشت متقاضی از منطقه شینگن
 2. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در کشور فرانسه
 3. ارائه مدارک جعلی و یا دروغین
 4. عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا در رابطه با هدف سفر به کشور فرانسه

رفع ریجکتی و یا اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه

در صورتی که ویزای شینگن فرانسه شما ریجکت شود، با توجه به قانون ویزای کشورهای شینگن، شما تا ۶ ماه مجاز به اقدام دوباره نیستید. اما می‌توانید با توجه به مدارک‌تان، نسبت به رد شدن ویزای خود به سفارت این کشور اعتراض کنید. برای اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه، شما باید یک نامه اعتراضی به زبان انگلیسی بنویسید و در آن، به افسران ویزا با سند و مدرک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. سفارت فرانسه فقط در روز‌های دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ساعت ۱۱:۳۰ نامه های اعتراضی را جمع آوری می‌کند.

ویزای فرانسه با دعوت نامه

دعوت‌نامه برای ویزای فرانسه، می‌تواند از سوی بستگان درجه یک، دوست، آشنا و حتی یک شرکت و یا موسسه باشد اما دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک از اعتبار بیشتری برخوردار است. در صورتی که برای ویزای فرانسه دعوت‌نامه ارائه می‌کنید، این نکته را باید بدانید که دعوت‌نامه کسری مدارک شما را پوشش نمی‌دهد و باید کلیه مدارک ویزای فرانسه (حتی ویزای شینگن قبلی) را داشته باشید.

سوالات متداول ویزای فرانسه

در این قسمت متن، رایج ترین سوالاتی که متقاضیان ویزای فرانسه از کارشناسان ویزالند می‌پرسند را، برای شما آماده کرده ایم.

فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه به چه شکل و به چه زبانی باید تکمیل شود؟

فرم درخواست ویزای فرانسه به صورت آنلاین تکمیل می‌شود وشما باید نسخه چاپ شده آن را در زمان حضور در سفارت این کشور به همراه داشته باشید. فرم ویزای فرانسه باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.

برای اخذ ویزای فرانسه، نیازی به ضمانت بانکی دارم؟

خیر، برای گرفتن ویزای فرانسه هیچ نیازی به ضمانت نامه بانکی نیست.

برای وقت سفارت، حضور شخص متقاضی الزامی است؟

بله. به دلیل اینکه در سفارت فرانسه از شما انگشت نگاری می‌شود، حضور متقاضی الزامی است. نیازی به حضور کودکان زیر ۱۲ سال در سفارت فرانسه نیست.

در صورتی که ریجکت شویم، هزینه پرداختی به سفارت به ما عودت داده میشه؟

خیر، این هزینه برای بررسی مدارک و انگشت نگاری از شما گرفته می‌شود و در صورتی که ریجکت شوید، این هزینه به شما عودت داده نمی‌شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 29 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۱۷ دیدگاه ها

 • سلام. میخواستم بدونم که سفارت های. فرانسه..هلند…ایتالیا…اسپانیا ویزای توریستی صادر میکنن یا نه
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  • سلام؛ در حال حاضر فرانسه به کسانی که ویزای مولتی بالای ۶ ماه داشتن و به خاطر شرایط کرونا ویزاشون باطل شده و نتونستن استفاده کنن اجازه داده وقت بگیرن و مدارکشون بررسی بشه. ایتالیا هم تورستی فعلا ویزا نمیده و فامیلی ویزیت ویزا میده. اسپانیا ویرای توریستی میده ولی ورود مسافر منوط به داشتن کارت واکسیناسیون هست واکسنهایی که مورد تایید حوزه شنگن می باشد و باید ۱۴ روز از دوز دوم گذشته باشه.

 • من فعلا در کابل هستم و یک دوستم در فرانسه کار میکند و او چطور میتواند برای کمک کند که من ویزه فرانسه را بگیرم

 • سلام خسته نباشید بنده با اقدامی که فامیلامون برام کرد وقت سفارتمو توی اسفند گرفتم اما بدلیل بستنه مرزها نتونستم برم چه تایم طول میکشه تا باز وقت سفارت مجدد بدن

  • سلام؛ برای ویزای توریستی فرانسه مدارک مهر دالترجمه رسمی کفایت می کنه نیاز به مهر دادگستری نداره.

 • سلام. هزینه سفر به فرانسه با ویزای توریستی چقدره؟ منظورم اجماعا کل هزینه ها هستش شامل بلیط، رزرو هتل، هزینه های سفارت، تمکن مالی و… . روی هم دیگه چقدر میشه هزینه ها؟

  • سلام؛ حدود نرخ تورهای فرانسه برای ۴ شب اقامت بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو برای هر نفر به علاوه نرخ پرواز به قیمت روز می باشد. ورودی سفارت و ترجمه جدا از این هزینه هست.

  • سلام؛ برای ویزای تک فرانسه هزینه ویزا ۳ میلیون تومان هست. ولی اگر اولین درخواستتون تو حوزه شنگن هست حتما در قالب تور گروهی برای فرانسه اقدام کنید.

 • سلام من برای دوره های زبان پذیرش گرفتم و منتظر جواب کامپوس فرانس برای مصاحبه هستم .۵ سال گپ تحصیلی دارم البته تواین مدت به عنوان فریلنس تو شرکت های طراحی سایت فعالیت داشتم ولی قرارداد نداشتم جایی و البته الان خودم شرکت طراحی سایت ثبت کردم. رشته های تحصیلیم هم گرافیک و کشاورزی بوده .و بعد از دوره زبان میخوام ارشد MBA بخونم. تمکن مالی و محل اقامت هم خواهرم که دانشجوی دکتری در فرانسه است قراره بده . با این شرایط آیا امکان ریجکتی دارم؟

 • سلام برای شرکت در کنفرانس و ارائه مقاله، شامل کدام نوع ویزا می باشد؟ وآیا برای این نوع برنامه نیز سفارت فرانسه سخت می گیرد؟ و تمام مدارک مزبور لازم است مانند تمکن مالی و غیره

  • سلام؛ در حال حاضر تو حوزه شنگن فقط ایتالیا با دعوتنامه ویزا میده بقیه سفارتها چیزی اعلام نکردن

 • سلام .من مبلغ ۴۰میلیون دلار در بانک فرانسه دارم و برای آزاد سازی اون میخوام اقدام کنم که یک پسر۱۸ساله همراه منه ولی از بستگان من نیست چه مدارکی لازم داره چون تابه حال به فرانسه سفر نکرده.وآیا بیمه مسافرتی احباریه و من کلا۱۶۰۰۰یورو همراه خودم دارم کافیه؟

  • سلام؛ ایشون نمی تونن اقدام کنن تنهایی و حتما باید با خانواده اقدام کنن. بیمه مسافرتی هم باید ارائه داده شود به سفارت. ولی در کل فرانسه برای کسانی که ویزا اولی هستن سخت ویزا میده.

 • سلام.من افغانی هستم و پاسپورت الکترونیکی دارم و اقامت اینجا…ی دوستی دارم درفرانسه ک میخاد دعوتنامه برام بفرسته ایا سفارت فرانسه ب منه افغانی ک درایران زندگی میکنم ویزا میده؟ممنون بابت پاسخگوییتون

  • سلام؛ برای حوزه شنگن ریز گردش ۳ماهه اخر و مانده حساب کمتر از ۱۰۰ میلیون برای هر نفر نباشه.

 • سلام من برای ویزای تحصیلی دوره درخواست ویزا داده بودم و امروز ویزای تحصیلی که درخواست داده بودم با بند ۴ رد شد عدم متقاعد کننده افسر ویزا برای سفر به فرانسه .برای اعتراض به ریجکتی باید چکار کنم چه منتی بهتره بنویسم

 • سلام کسی که ۳۸ سالشه و دو بار ویزای آمریکا ریجکت شده ایا شانسی برای دریافت ویزای فرانسه داره؟ چند درصد؟

  • سلام؛ اگه مدارک شغلی معتبر و مدارک بانکی دارید برای دریافت ویزای فرانسه در قالب تور گروهی ثبت نام داشته باشید که خیالتون راحت باشه راجع به ویزا شدنتون.

 • سلام ببخشید من دوستی در فرانسه دارم که نیتیو هستش و فرانسوی هست ایا میتونم راحت تر برای مهاجرت اقدام کرد؟

 • سلام، شما فرمودین کسی که تاحالا ویزای شنگن نداشته اصلا اقدام نکنه واسه ویزای فرانسه، من حتی هیچ ترول هیستوری هم ندارم، از طرف یکی از دوستان مقیم فرانسه اگه دعوتنامه داشته باشم، باز احتمال دریافت ویزای توریستی فرانسه واسه من صفره؟
  و اینکه غیر از گردش حساب مالی، باید حتما سند ملکی به نام خودم داشته باشم؟

  • سلام؛ در کل سفارت فرانسه بابت درخواست انفرادی بد ویزا می ده . با دعوتنامه ای که دارید شرایط درخواست انفرادی ویزا رو دارید ولی خوب باید پذیرای این ریسک باشید که ممکنه سفارت بهتون ویزا نده.

 • سلام‌سفارت‌فرانسه‌‌باز‌است‌اگر‌نیست‌چی‌وقت‌باز‌میشه‌۸‌ماه‌‌جوابی‌ورق‌هایم‌نامده‌شوهرم‌اونجا‌است‌میخاد‌منو‌هم‌ببری‌ولی‌هیچ‌جوابش‌نامده‌چی‌مشکل‌است‌لطفن‌یک‌جوابی‌خوشحال‌کننده‌بتین‌

  • سلام؛ سفارت فرانسه و همه سفارتها تو حوزه شنگن درخواستهای بلند مدت رو فعلا قبول و بررسی می کنن. متاسفانه ما در زمینه ویزای های بلند مدت خدمات ارائه نمی دیم.

 • باسلام
  برادر بنده که با ویزای تحصیلی در فرانسه اقامت دارد به علت برخی مشکلات روحی اقدام به خودکشی کرده که خوشبختانه ناموفق بوده.الان در بیمارستانی در قسمت روان درمانی بستری هست و ما اطلاعی از زمان ترخیص و غیره نداریم.
  ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید زودترین راهی که بشه پدر خانواده ویزا بگیره چیست؟

 • سلام وقت بخیر
  نامزد بنده ایرانی هستند و شهروندی فرانسه رو دارن
  ما مدارکمون رو ترجمه کردیم و میخوایم ثبت ازدواج رو عراق انجام بدیم
  آیا من میتونم قبل از ثبت ازدواج برای ویزا اقدام کنم
  چه نوع ویزایی؟و چ شرایطی رو باید دارا باشم ک ویزا بگیرم

  • سلام؛ فعلا مشخص نیست. احتمالا به خاطر شروع موج دوم کرونا، اتحادیه شینگن، مرزهای شینگن رو تا پایان سال میلادی باز نکنه.

 • باسلام مدت زمانی که فرد(دعوت شده برای دیدار باخواهرم) میتونه پیش خانواده در فرانسه بمونه برای اولین بارسفرش به خارج ازکشورچقدره؟آیا امکان تمدید این مدت در فرانسه هست؟ واگر خیرچه راهی هست که بشه دراولین سفر مدت اقامت رو بیشتر داشت

  • سلام؛ اگه اولین بار هست برای حوزه شینگن اقدام می‌کنید، نهایتا ۱۵ روز میتونید اقامت بگیرید و اینکه باید برگردید و برای درخواست بعدی اقدام کنید. چون در داخل خود حوزه شینگن امکان تمدید ویزا وجود نداره.

 • سلام؛ من سال ۲۰۱۰ دو ویزای شینگن سوییس و آلمان را گرفته ام آیا این مورد برای اثبات سابقه دریافت ویزا کافی است؟ متشکرم

  • سلام؛ سابقه سفر شما مربوط به ۱۰ سال پیشه و شاید شانستون با چنین سابقه سفری برای دریافت ویزای انفرادی خیلی زیاد نباشه، اما کم هم نیست. توصیه میکنم فعلا برای ویزای توریستی شنگن و درقالب تور گروهی شینگن اقدام کنید.

  • سلام؛ اگر منظورتون دعوتنامه هست، دعوتنامه محضری به همراه مدارک شغلی، مالی و هویتی ایشون

 • با سلام و عرض ادب،بنده خانومم اهل ترکیه هستند و ۱۵ ساله مقیم و شهروند فرانسه هستند.ما یکساله باهم ازدواج کردیم،همسرم به علت نداشتن شغل فعلا نمیتونه برای ویزای خانواده اقدام کنه،و من میخوام از ویزای همراه استفاده کنم حداقل مدتی پیش هم باشیم،بنده مهندس عمران هستم و شاغل ولی بیمه رد نمیکنن برام،از طرفی هم ما در استانبول عقد کردیم و اسم بنده داخل شناسنامه همسرم هستش و چونکه در کنسولگری ایران عقد نکردیم اسم همسرم داخل شناسنامه بنده نیستش،با این وجود که گواهی ازدواج فرانسوی میخوان و عقدنامه ماهم به زبان ترکیه ای هستش امکان ترجمه وجود داره آیا ترجمه عقدنامه را قبول میکنند؟و اینکه اسم خانومم داخل شناسنامه من نیست مشکلی پیش میاد یا عقدنامه کفایت میکنه؟برای تمکن مالی چقدر در حسابم پول باشه؟ و چه مدت؟و اینکه یک واحد سیصد میلیونی هم دارم،اگر راهنمایی کنید ممنون میشم 🌷

  • سلام؛ شما باید فقط ویزای پیوستن به خانواده بگیرید و خارج از این بهتون ویزا نمیدن. بله میتونید عقدنامه تون رو ترجمه کنید. پول هم که ۵۰ میلیون کافیه. اما بیمه‌تون رو حتما بگید رد کنن.

 • سلام وقت بخیر؛ ببخشید من ۲۰ سالمه معدل ۱۹.۲۰ دیپلم و همینطور رزومه و انگیزه نامه خیلی خوب دارم. به دلیل بیماری نتونستم ادامه تحصیل بدم و دیپلم بزرگسالان دارم.اما همینطور که عرض کردم من المپیادی بودم . کار های پزوهشی زیادی انجام دادم. میخواستم ببینم ایا شانسی برای پذیرش پزشکی در فرانسه دارم ؟ سفارت به بزرگسالان گیر نمیده ؟

    • سلام؛ شما اگر بتونید پذیرش بگیرید، مشکلی برای اخذ ویزا نخواهید داشت. اما این سوال شما مربوط به جزئیات شرایط ویزای تحصیلی فرانسه هست. توصیه میکنم برای اینکه اطمینان بیشتری نسبت به اطلاعات کسب شده داشته باشید، حتما با شرکت هایی که در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی فعالیت دارن تماس بگیرید.

 • سلام. من قبلا ویزای شنگن نداشتم یکبار نزدیک دو سال پیش از سفارت اسپانیا ریجکت شدم. ولی ویزای کشورایی مثل مکزیک و تایلند و آذربایجان و… رو گرفتم و سفر کردم بعد از ریجکتی. الان دوباره میخام برم مکزیک و نیاز به یک ویزای ترانزیت از فرانسه دارم به نظرتون چقدر شانس دارم که بگیرمش تا مهر؟ چون نوشته بودید اگه قبلش شنگن نداشته باشید ریجکت میشید. ولی من ویزای ترانزیت میخام فقط

 • ویزای توریستی آلمان چقد ضمانت میخواد؟و آلمان ویزا توریستی میده اصلا؟چقد زمان بره و چقد تضمین میدین؟

  • سلام؛ اگر برای تور گروهی اقدام میکنید که باید بگم خیلی سخت به شما ویزا میدن. به همین دلیل هم ما تور با مبدا آلمان نداریم. اگر قصد گرفتن ویزای انفرادی آلمان رو دارید که نیازی به ضمانت نامه ندارید. حدودا کل پروسه اخذ ویزا در شرایط عادی ۱ ماه طول می‌کشه. پرونده شما بررسی میشه و شانس ویزا شدنتون مشخص میشه، اما هیچ تضمینی برای اخذ ویزا وجود نداره، ویزای تضمینی هم صرفا یک عبارت تبلیغاتی هست که بعضی از شرکت‌ها برای دریافت هزینه بیشتر از مسافر، از این عبارت استفاده می‌کنند.

 • سلام وقت بخیر ببخشید من امسال دیپلم دریافت کردم با معدل ۱۹.۵۰ و میخوام برای رشته پزشکی داشگاه های فرانسه اقدام کنم مدارکم تکمیله سربازیم رو هم اوکی کردم و میخواستم ببینم برای تمکن مالی باید قیمت یورو به نرخ ازاد رو بریزیم تو حساب و ببریم برای سفارت؟ یا معادل ۱۰.۲۰ هزار یورو به نرخ یورو دولتی که مثلا حدود ۵۰.۱۰۰ میلیون میشه ؟ یعنی باید معادل یورو ۲۷ تومنی ازاد داخل حسابمون باشه ؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه تو این سایت خونده بودم برای ویزا تحصیلی کار نمیکنید اما اگر میشه لطفا این سوال رو جواب بدین.

  • سلام؛ اگر میخواید حساب ریالی ارائه بدید که با نرخ ارز دولتی محاسبه میشه و به طور مثال معادل ۲۰ هزار یورو ارز دولتی رو باید در یک حساب ریالی داشته باشید.

   • سلام وقت بخیر . خوب الان برای سفارت من باید تمکن ریالی بدم ؟ یعنی معادل ۲۰ هزار یورو به ارز دولتی بریزم تو حساب و بدم به سفارت ؟
    چون من شنیدم بعدا باید این پول رو برد به یکی از بانک های اون کشور مثلا بانک های کشور فرانسه و بلوکه خواهد شد
    اونوقت بخوام ریال رو به یورو تبدیل کنم با نرخ ازاد حساب میشه یا یورو ؟ به چه صورت هستش ؟ مثلا الان ۲۰ هزار یورو به نرخ دولتی میشه ۱۰۰ میلیون درسته ؟ اگر یک توضیحی بدین در این زمینه ممنون میشم واقعا

    • و اینکه من شنیده بودم برای کسایی که میخوان مقطع کارشناسی ( من میخوام پزشکی بخونم) ارز دولتی تعلق نمیگیره این به چه صورت هستش ؟ شما که میفرمایین طبق ارز دولتی محاسبه میشه ؟

     • ارز دولتی به شما تعلق نمیگیره. این موضوع هم ربطی به ارز دانشجویی نداره. وقتی که میخواید از بانکتون نامه تمکن مالی بگیرید، بانک نامه رو به زبان انگلیسی و مانده حساب شما به دلار و یورو می‌نویسه. اما مبنای محاسبه بانک نرخ ارز دولتی هست.

    • سلام؛ این مطلب رو از کجا شنیدید و یا کجا خوندید. این موضوع صحت نداره و شما نیازی نیست مانده حسابی که به عنوان تمکن مالی به سفارت ارائه دادید رو به ارز تبدیل کرده و به کشور مقصد ببرید.

     • سلام . من از چند تا دفتر مهاجرتی سوال کردم . الان من برای تمکن مالی میتونم با ارز دولتی بدم به سفارت درسته؟ اونوقت بخوام با خودم ارز ببرم هم باید ارز ازاد خریداری بکنم یا میتونم مثلا با قیمت یورو دولتی ارز بگیرم و با خودم ببرم ؟ امکانش هست یا خیر ؟ لطفا در این مورد یکمی توضیح بدید برام گنگه این موضوع

      • سلام؛ شما نامه ای رو به بانک تحویل میدید که روش نوشته شده که مبلغ ۱۰ هزار دلار تمکن مالی دارید. این نامه رو بانک به شما میده که بر اساس میزان سپرده ریالی شما بر حسب نرخ ارز دولتی محاسبه میشه. اما شما لازم نیست که در سفرتون حتما همون مبلغی رو که به عنوان تمکن مالی به سفارت ارائه دادید، با خودتون به کشور مقصد ببرید. هر مقدار پولی رو هم که بخواید ببرید، غیر از مقداری که بر حسب نوع سفر شما دولت به شما پرداخت میکنه، باید مابقی رو از بازار و با نرخ ارز آزاد تهیه کنید.

       • سلام؛ من برای تحصیلی اقدام میخوام بکنم دولت به من چقدر ارز میده ؟ با توجه به مقطع تحصیلی من ؟ که میخوام برای لیسانس پزشکی اقدام کنم .. و برای ارز دولتی ایا باید نامه پذیرش دانشگاه رو هم ارایه بدم تا بتونم ارز بگیرم ؟
        و اینکه من از چند نفر سوال کرده بودم گفتن که دیگه با ارز دولتی محاسبه نمیشه به من گفتن : سفارت متوجه قیمت ها شده و دیگه اعمال نمیکنن این موضوع رو و برای قبلا بود . نمیدونم چقدر درست هست خواستم مشورت کنم با شما . ایا حقیقت داره ؟

        • سلام؛ دولت برای ویزای تحصیلی هیچ‌گونه ارز دولتی نمیده. بله حتما مبلغ مورد نیاز رو به نرخ ارز آزاد حساب کنید و به حسابتون واریز کنید.

 • سلام،با شرایط فعلی زمان اخذ ویزای توریستی مشخص نیست،ولی اگر سفارت باز بشه چقدر زمان میبره ک بعد از آماده شدن مدارک، بشه درخواست داد و جواب گرفت؟ و اینکه تمکن مالی به چه میزان برای فرانسه لازمه؟ مدت ویزایی ک توریستی صادر میشه چند وقته؟سپاس از پاسخگویی

  • سلام؛ مانده حساب شما کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر نباشه. شما در حالت عادی میتونید وقت سفارت فرانسه رو برای ۱۲ روز تا نهایتا دو هفته بعد رزرو کنید و بعد از انگشت نگاری هم ۱۵ روز طور میکشه که ویزاتون صادر بشه. البته این زمان در شرایط عادی هست.

 • سلام وقت برشمابخیر من زیادازجزئیات مطلع نیستم سوالم درمورد اقامت کلی درفرانسه هست برای دریافت کارت اقامت فرانسه چه مدارکی نیازهست

  • سلام؛ ما خدمات توریستی کشور فرانسه رو ارائه میکنیم، برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت باید از دفاتر مهاجرتی راهنمایی دریافت کنید.

 • سلام وقتتون بخیر..من در بهمن ماه ویزا مولتی ۶ ماه فرانسه دریافت کردم از اول فروردین تا آخر شهریور..اگر تا پایان تاریخ ویزا با این ویروس کرونا اجازه سفر نداشته باشم آیا ویزا من تمدید میشه یا مجدد باید اقدام کنم؟سفارت فرانسه چیزی اعلام نکرده؟

  • سلام؛ بله فعلا چیزی اعلام نکرده؛ اما احتمالا یسری شرایط خاص رو برای شما در نظر بگیرن.

 • سلام برای تمکن مالی ویزای تحصیلی فرانسه که میشه حدود ۱۰ هزار یورو آیا این مبلغ به نرخ دولتی حساب میشه؟ یعنی حدودا ۵۰ میلیون؟

  • سلام؛ بله به نرخ دولتی حساب میشه. اما خوب خودتون هم سعی کنید اگر میتونید مبلغ بیشتری رو ارائه بدید.

 • سلام
  اگر با ویزای شینگن فرانسه وارد فرانسه بشم و از اونجا به آلمان برم (با داشتن سند ازدواج بین الملل )برای الحاق به همسرم آیا آلمان قبول میکنه یا برمیگردونن منو به فرانسه ؟

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما…
  من یه سایت گردشگری دیدم که تو این وضعیت امکان رزرو تور فرانسه رو گذاشته بود‌ و وقتی بابت ویزا پرسیدم گفتن که ویزا صادر میشه!
  میخواستم ببینم این موضوع صحت داره؟؟

  • سلام
   احتمالا قبل از اینگه جواب ویزاشون بیاد بحث کرونا مطرح شده و به همین دلیل فرآیند بررسی ویزای ایشون هم مثل سایر پرونده ها فعلا متوقف شده. اگر سفرشون ضروریه میتونید به سفارت ایمیل بزنید و درخواست خودتون رو مطرج کنید.

 • سلام برای درخواست ویزای توریستی فرانسه بایستی در کدام قسمت فرم قید کنیم که تقاضای ویزای دو ساله داریم در حالیکه اقامت اولیه ٣٢ روزه هتل و رزرو بلیط هواپیما را ارایه داده ایم ؟
  فرم را آنلاین پر کنیم بهتره یا دستی؟
  باسپاس

 • سلام میشه راجع به مصاحبه سفارت فرانسه بگید چون من یه ماه دیگه مصاحبه دارم و نمیدونم چه نوع سوالاتی ازم خواهد پرسیدند البته شوهرم همونجا هستش و میخاد کارهامو راه بندازه

  • سلام،
   برای ویزای توریستی سوالی نمی‌پرسن. البته ممکنه در برخی موارد یکی دو سوال در مورد هدف از سفر پرسیده بشه

    • سلام، با داشتن دعوتنامه، شانس ویزا شدن رو دارید. البته باید شرایطتون بررسی بشه. مدارک شغلی و مالی شما و همینطور اعتبار شخص دعوت کننده در کشور فرانسه و همچنین نسبتشون با شما باید بررسی بشه تا ببینیم شانس ویزا شدنتون چقدر هست.

 • سلام اگر بخوام ویزای فرانسه رو خانوادگی اقدام کنیم فقط سرپرست خانواده کافیه فرم رو پر کنه یا تک تک اعضا باید جداگانه فرم رو پرکنن؟ اخه تو فرم اسم همراهان هم سوال میشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.