پیگیری ویزای شینگن | جواب ویزای شینگن را چطوری بگیریم؟

متقاضیان اخذ‌ ویزای‌ شینگن بعد از انجام مصاحبه و ارائه مدارک به سفارت کشور مقصد باید منتظر دریافت جواب باشند. مدت زمان بررسی درخواست متقاضی و اعلام جواب ویزای شینگن برای هر سفارت و هر فرد متفاوت است. سفارتی که درخواست شما را بررسی می‌کند باید امکان رهگیری درخواست شما را فراهم کند. روش‌های مختلفی برای پیگیری ویزای شینگن توسط سفارت‌ها ارائه می‌شود. پس از ارسال مدارک در مرکز درخواست ویزا، می‌توانید با ارائه شماره ارجاع و تاریخ تولد خودتان به صورت آنلاین پیگیر جواب ویزای شینگن باشید. شماره ارجاع در رسید فاکتور درخواست ویزا نوشته شده است.

در این مطلب می‌خوانید

📌 پیگیری ویزای شینگن فرانسه

📌 پیگیری ویزای شینگن بلژیک

📌 پیگیری ویزای شینگن چک

📌 پیگیری ویزای شینگن نروژ

📌 پیگیری ویزای شینگن ایتالیا

📌 پیگیری ویزای شینگن آلمان

جواب ویزای شینگن

جواب ویزای شینگن، معمولا در بازه زمانی بین ۱۴ تا ۲۱ روز پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت کشور شینگن اعلام می‌شود. به طور معمول، اگر ویزا برای شما صادر شده باشد، فقط پاسپورت خود را در یک پاکت تحویل می‌گیرید و در صورتی که یک نامه همراه پاسپورت تحویل بگیرید، ویزای شینگن شما ریجکت شده است. معمولا متقاضیان برای دریافت جواب ویزای شینگن خود، باید حضوری به دفاتر کارگزاری و یا کنسولگری مراجعه کنند اما، در صورت امکان، می‌توانید درخواست دهید که جواب ویزای شینگن برای شما با پست و یا پیک ارسال شود.

پیگیری ویزای شینگن

اگر خدمات پیگیری از طریق پیامک را انتخاب کرده باشید، زمانی‌که به درخواست شما رسیدگی شود یا ویزای شما آماده باشد از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد. این پیامک‌های رهگیری به شماره موبایل‌های نوشته شده در فرم درخواست ویزا ارسال می‌شود.

اگر در فرم درخواست اخذ ویزا قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری ویزای شینگن شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. شرکت VFS گلوبال در ایران پذیرش پرونده‌های مربوط به ویزا را انجام می‌دهد، بررسی و جمع‌آوری مدارک و خدمات مربوط به اثر انگشت و تصویر چهره در جهت تسهیل خدمات کنسولی را این شرکت ارائه می‌دهد. در ادامه مقاله نحوه پیگیری ویزای شینگن در هر یک از سفارت‌ها را بررسی خواهیم کرد.

پیگیری ویزای شینگن فرانسه

برای پیگیری ویزای فرانسه می‌توانید از نرم‌افزار رهگیری آنلاین infoVISA استفاده کنید. همچنین می‌توانید از VFS ابزاری برای رهگیری آنلاین ویزا استفاده کنید. وبسایت بعدی که برای پیگیری ویزای شینگن فرانسه می‌توانید استفاده کنید، TLS است. با وارد کردن اطلاعات و کد رهگیری مختص خودتان می‌توانید نتیجه درخواست خود را مشاهده کنید.

پیگیری ویزای شینگن بلژیک

برای پیگیری ویزای شینگن بلژیک می‌توانید از VFS GLOBAL استفاده کنید. وارد سایت مربوطه می‌شوید سپس با وارد کردن شماره مرجع یا رهگیری که از طرف سفارت به شما داده می‌شود و نام‌خانوادگی خودتان می توانید برای پیگیری ویزا اقدام کنید.

پیگیری ویزای شینگن چک

برای پیگیری ویزای کشور چک نیز می‌توانید از وی‌اف‌اس استفاده کنید. همانطور که گفتیم VFS یکی از ابزارهای آنلاین پیگیری ویزا است. البته توجه داشته باشید که جواب درخواست شما از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. از این‌رو هنگام نوشتن آدرس ایمیل خود از معتبر بودن و در دسترس بودن ایمیل اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بدانید: ویزای چک

پیگیری ویزای شینگن نروژ

با استفاده از سایت VFS Global و کلیک کردن روی Tracking Link، لینک رهگیری برای شما باز خواهد شد، با وارد کردن شماره ارجاع، نام خانوادگی و حروف‌های امنیتی نوشته شده بر روی سایت می‌توانید به صفحه شخصی خودتان بروید و جواب ویزای شینگن خود را رهگیری کنید.همچنین از طریق پیامک نتیجه درخوایت برای شما ارسال خواهد شد. از طریق همین سایت می‌توانید برای پیگیری درخواست ویزا برای کشورهای یونان، مجارستان، هلند و دانمارک اقدام کنید.

بیشتر بدانید: ویزای نروژ

پیگیری ویزای شینگن ایتالیا

برای پیگیری ویزای ایتالیا از طریق سایت www.ckgsir.com باید اقدام کنید. بعد از وارد کردن تاریخ تولد، شماره ارجاع ویزا و شماره فرم سفر خود می‌توانید درخواست‌تان را رهگیری کنید.

پیگیری ویزای شینگن آلمان

برای پیگیری درخواست اخذ ویزای آلمان باید از سایت ویزامتریک استفاده کنید. ویزامتریک مرکز درخواست وقت سفارت برای ویزای آلمان است که می‌توانید برای رهگیری ویزای خود از آن استفاده کنید. آدرس سایت www.visametric.com است، شما بعد از وارد کردن شماره گذرنامه و شماره بارکد خود می‌توانید وارد صفحی شخصی درخواست ویزای آلمان خودتان شوید.

بیشتر بدانید: وقت سفارت آلمان

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

پیگیری ویزای شینگن | جواب ویزای شینگن را چطوری بگیریم؟
امتیاز 4.5 از 38 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۰۳ دیدگاه ها

 • سلام من ۵تیر واسه بلژیک اقدام کردم یک ماه بعد با ما تماس گرفتن واسه شغل همسرم و از محل کارش تحقیق کردن ولی هنوز جواب نیومده به نظرتون مشگلی هست البته بعضی ها میگن این که زنگ زدن خیلی خوبه

  • سلام
   در حال حاضر جوابدهی به درخواست ویزا طولانی‌تر شده است.
   منتظر باشید جواب ویزا براتون صادر می‌شود.

 • سلام
  من سه هفته پیش رفتم سفارت ایتالیا به من زنگ نزدند و ایمیل اومده که جواب اومده بیایید سفارت
  استرس دارم یعنی احتمال ریجکتی وجود دارد؟

 • سلام وقت به خیر
  فرض میکنیم که سفارت المان سرش خیلی شلوغه و فرصت رسیدگی به پرونده ها رو نداره. در این صورت نباید پرونده جدید قبول کنه تا هزینه بیخودی هم درخواست کننده ها پرداخت نکنند.
  اعلام کنه پرونده جدید قبول نمیکنه.
  خیلی از افرادی که درخواست ویزا دادند اگر میدونستند میخواد جواب ویزا بیش از یک ماه طول بکشه اصلا پرونده ای تشکیل نمیدادند و دیگه لازم نبود هزینه ای پرداخت کنند. در حال حاضر بعضی ها مجبورند با وجود این که جواب ویزاشون نیومده انصراف بدند و پاسپورت رو پس بگیرند.
  به هر حال هر کسی یک برنامه ریزی داره.
  خودشون توی رسید اعلام کردند که ظرف مدت ۲۱ روز جواب می یاد. ولی مطابق گفته ی خودشون هم عمل نمیکنند.
  چون ملت تو سری خور پیدا کردند.
  میدونم شما تقصیری ندارید ولی به هر حال درستش این هست که ایرانی های مشغول به کار در ویزا متریک یا خود سفارت المان در جریان باشند که در این شرایط اجازه تشکیل پرونده های شینگن رو ندارند. اصلا وقت ملاقات نذارند پرونده هم تشکیل ندند تا بیخودی هزینه ای پرداخت نشه.

 • سلام ، روز بخیر ، مادر وپدر من وقت خانوادگی گرفته بودن اما امروز برای من ایمیل امده که جواب مادرم اماده است، مگه میشه جوابها در روزهای متفاوت بیاید چون مدارک و پرونده یکی بوده ؟ برای ویزای المان

 • سلام نزدیک یک ماه هست که مدارک به ویزا متریک تحویل داده شده ..ایا عدم تماس از سفارت دلیل بر ریجکتی پرونده میباشد؟

 • سلام.وقت بخیر..ایا در ایمیل یا اس ام اس داده شده از سفارت معلوم نمیشود که ویزا شدیم یا خیر؟؟و اگر با کسی تماس تلفنی نگیرند دلیل بر ریجکتی میباشد؟؟

 • درود ، بنده دو هفته پبش مدارک رو کارگزاری سوییس دادم ، هنوز جوابی نیومده و اینکه در سایت vfs ک پیگیری میکنم میزنه
  Records not found
  دلیلش چیه

 • سلام من یک سوال دارم الان که جوابهارو دارن دیر میدن وقت نمایشگاه بگذره چی میشه؟ الان چهار هفته شده جواب نیومده از سفارت المان

 • چرا جوابا نمیاد؟ غیر منطقی نیس؟ من از سوم تیر منتظر جوابم از سفارت المان و توی پیگیری هنوز میزنه فایل به کنسولگری ارسال و رونده کار آغاز شده است
  چرا واقعا؟ تابستون که تموم شد

 • سلام
  ببخشید موقع تسلیمی مدارک در سفارت مجارستان هیچ فاکتور رسید به من ندادن و من شماره ارجاع خودمو نمیدونم و دیگر اینکه ۳۳روز از مصاحبه من گذشته اما هیچ اطلاعی مبنی بر قبولی یا ریجکتی برام نفرستادن و من براشون ایمیل فرستادم هیچ جوابی برای من ندادن نمیدونم چکار کنم ایا درخواست ویزا من رد شده؟

 • سلام من ۳مرداد مدارک رو کامل تحویل دادم یکشنبه تاریخ پروازمه و شنبه هم که تعطیله تا الان هیچ خبری نشده باید چیکار کنیم

 • سلام من ۳ مرداد مدارک کامل تحویل دادم اما تا امروز با من تماس نگرفتن و روز مصاحبه با اینکه vip رفتم به من برگه ای برای رسید جوابم ندادند الان باید چه کار کنم؟

  • سلام
   به دلیل شروع فصل تعطیلات سفارت خانه‌ها کمی شلوغ شده
   لطفا منتظر باشید تا جواب براتون ارسال شود.

 • سلام.من۲۵تیرخودم و دخترم توی سفارت ایتالیا نوبت داشتیم الان مرداد هم تمام شده ولی هنوز خبری نیست .نمیدونم چجوری باید پیگیری کنم ببینم نوبتمون کیی میشه ؟ یا اینکه جواب چی هست ؟

  • سلام
   به دلیل شروع فصل تعطیلات سفارت خانه‌ها کمی شلوغ شده
   لطفا منتظر باشید تا جواب براتون ارسال شود.

 • سلام
  میخواستم بدونم این مصاحبه تلفنی که قسمتی از روند کاری هستش برای ویزای شینگن توریستی هم یعنی تماس میگیرند؟

 • با سلام خسته نباشین من الان ۴۶ روز از سفارت المان اقدام کردم جواب نیومده تاریخ پروازم ۳۱مرداد کی جوابم میاد بنظرتون خیلی طول کشیده چندنفر بامن اقدام کردن جواب همه امده فقط جواب من نیومده

    • المیرا خانم من هم برادرم از سفارت ایتالیا اقدام کرده الان هفته چهارمه و شنبه هم بلیطشه گفتن طبیعیه ، ممکنه وقت بلیط هم بگذره ولی مشکلی نیست دوباره رزرو کنه اینو همون آژانسی میگه که اقدام کرده از طرفی هم گفته که سفارت ممکنه بخاطر استعلام مدارک کار بهش زنگ بزنن ولی اونم هنوز نزدن نمیدونم والا قضیه چیه ، شما جواب گرفتین بمن خبر بدین ممنون همینجا پیام بزارین من میبینم

     • سلام. ما ام از ایتالیا اقدام کردیم و فردا میشه ۴ هفته ولی جوابی هنوز برامون نیومده!! ولی دوستمون از آلمان اقدام کرد منتها با دعوت نامه ۲۰ روزه جوابش اومده. معلوم نیست چه جوری شده روند جوابا!!

   • سلام من ۱ مرداد زمان سفارت داشتم و دعوتنامه دو ماه و الان یه تایمی از زمان دعوتنامم هم گذشته ولی هنوز بعد گذشت ۲۰ روز جوابی نیومده و با این تفاسیر که ۴۰ روز هم شده جواب سفات نیومده ،عملا تاریخ دعوتنامم به تمام میرسه و این بی برنامگی سفارت باعث میشه کلا شما نیازی به ریجکت نداشته باشین و رد بشین ،همه زمان بندی های ما بر اساس ۲ الی ۳ هفته میباشد .

    • سلام
     شما برنامه سفری تون رو باید براساس مدت زمان جوابدهی به ویزا در نظر بگیرید.
     اگر ویزا شدید، خود سفارت این فرجه رو بهتون میده که تاریخ دعوتنامه رو عوض کنید.

 • سلاام
  دوستانی که ویزاشون اومده لطفا اطلاع بدن چند روز طول کشیده
  من تقریبا ۵۵ روزه که منتظر جوابم اما همچنان خبری نیست
  تاریخ سفرم ۲۳ مرداده و اگر بگذره احتمال ویزا شدنم خیلی کمه

 • باسلام من مدت دوماه پیش ازآلمان برای مادرم دعوتنامه ای فرستادم وبعدازتکمیل مدارک ووقت سفارت سی روزپیش مادرم ازشهزستان به تهران رفتندومدارک روتحویل دادندوانگشت نگاری شدندوگفتنددویاسه هفته دیگرپاسپورت به دستتون میرسه ولی متاسفانه تاامروزدقیقامدت سی روزگذشته وهیچ خبری نیست

  • سلام
   به دلیل شروع تعطیلات و افزایش سفرهای خارجی، حجم درخواست ویزای شینگن افزایش پیدا کرده است.
   یه کم جوابدهی به درخواست ها طولانی‌تر شده. منتظر باشید جواب براتون ارسال میشه.

   • سلام من پارسال یکبار با دعوتنامه به آلمان رفتم اونموقع هنوز ازدواج رسمی نکرده بودم و نامزدم به عنوان فامیل برام دعوتنامه داد الان بعد از ازدواج دعوتنامه داده و من همه سه هفته اس مدارکم رو به ویزامتریک ارائه کردم ممکنه چون زن و شوهر شدیم رد بشم البته من وقت پیوست به خانواده هم دارم که آذر یا دی ماه میاد لطفا کمکم کنید

    • وقت‌بخیر.
     من و همسرم حدود ۴ هفته قبل درخواست ویزای ایتالیا دادیم اما هنوز جوابی نیومده! با توجه به اینکه رزرو پروازمون فردا شب هستش، آیا احتمالا ریجکت شدیم؟ شما مورد مشابه داشتید؟
     ممنون

 • سلام وقت تان بخیر من تاریخ ۲۰تیر در سفارت مجارستان مصاحبه داشتم برای ویزا تحصیلی اما تا الان تقریبا ۲۵ روز گذشته ولی تا هنوز هیچ خبری از ایشان نیست من چیکار کنم؟؟؟

  • سلام
   به دلیل شروع تعطیلات، سفارت‌ها در حال حاضر شلوغ می‌باشد.
   یه کم منتظر باشید با تاخیر جواب رو براتون ارسال می‌کنند.

 • سلام بنده به همراه خانواده در تاریخ ۱۲تیرماه به ویزا متریک رفتم و مدارک رو تحویل دادم که تاریخ بلیت و هتل رو برای ۶مرداد گرفته بودم ولی با گذشت ۲۵روز از روز انگشت نگاری و اینکه تاریخ بلیت و هتل امروز بوده بنظر شما چرا هنوز جواب نیومده ، ایا هنوز امیدی هست که ویزا بشیم با اینکه وقت بلیت هواپیما امروز بوده و رد شده ، ویا اینکه طولانی تر شدن پروسه دلیل بر رد یا اوکی شدن ویزاست ؟

 • سلام من ۲۷ ماه می در سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی مصاحبه داشتم الان ۲ ماه میگذره و هیچ خبری نشده از طریق سایت ckgsir هم پیگیری میکنم میزنه هنوز تو کنسولگری هستش پس تا کی جواب و میدن؟

  • سلام
   به تعطیلات شروع تعطیلات و افزایش درخواست ویزای توریستی در حال حاضر سفارت ایتالیا شلوغ می‌باشد.
   فقط باید صبر کنید تا جواب درخواست ویزای شما از کنسولگری صادر شود.

 • با سلام و خسته نباشید.. بنده برای کشور آلمان درخواست ویزا دادم مدارکم اعم از تمکن مالی و گردش مالی بیمه سفر رزرو هواپیما نامه مرخصی از محل کار و تعهد به بازگشت. فیش حقوقی دعوتنامه قرص از فامیلمون تو آلمان که شغلش دکتره برا هرکسی هم که دعوتنامه فرستاده ویزا دادن بهش و مسافرانش بازگشتن.. ولی من ریجکت شدم علتش هم نوشته بودم که مدارک کافی جهت اثبات به بازگشت ندادین خب این همه مدارک و مرخصی از شرکت و فیش حقوقی و تعهد به بازگشت درشرکت اینا چی بودن پس.. منم اعتراض دادم که همه مدارکم کامل بود افسر با تصمیم نادرست و سرسری نگا کردم به مدارک منو ریجکت کرده آیا این اعتراض دوباره میشه که ویزارو بدن؟

 • سلام.
  ما برای ویزای هلند از طریق vfs اقدام کردیم، امروز برامون پیامک اومده که پروسسش تموم شده و بیاید پاسپورت رو دریافت کنین، این ینی ویزا صادر شده یا نشده؟ خیلی ممنون

 • سلام . مدت ۱۷ روزه که از تحویل مدارکم به ویزامتریک میگذره سفارت به من زنگ نزده . حتما تماس تلفنی دارن یا در بعضی موارد زنگ میزنن

 • سلام. مادر من ۷۰ سال سن دارن و تا بحال ۴ بار و هر بار ۳ ماه به آلمان آمده اند. از تحویل مدارک و انگشت نگاری تا امروز ،۳۰ روز میگذرد. ما بلیط سفر داخلی به همراه مادرم گرفتیم. چرا اینقدر طول میکشد؟؟

  • سلام
   با توجه به تعطیلی مدارس و شلوغی سفارت‌خانه‌ها، جوابدهی به ویزاها کمی طولانی تر شده است.
   لطفا منتظر بمانید

  • سلام
   شماره پاسپورت که مشخص هست
   شماره بارکد هم توی برگه رسید ویزایی که بهتون داده شده زیر بارکد قید شده

 • سلام من ۱۹ سالمه ۳۰ اردیبهشت درخواست ویزای توریستی از ایتالیا کردم و الان ۲۸ روزه خبری از ویزام نیست از اکانتم تعقیب میکنم تو کنسولگریه آیا قراره ریجکت بشه که انقد طولش دادن؟من چجوری بگم بهشون که من وقت ندارم دیگ برم سفر؟

 • سلام وقتتون بخیر،من ۲۲سالمه و دوماه پیش از طریق vfs globalبرای ویزای توریستی بلژیک درخواست دادم.
  هنوز جوابی نگرفتم تو سایت هم نوشته که پرونده زیر نظر سفارت بلژیک در تهرانه.
  ممکنه به خاطر سنم رد بشم؟با وجود اینکه تمام مدارکم کامل بوده

 • سلام من ۱۲ اردیبهشت مدارک تحویل ویزا متریک دادم و انگشت نگاری شدم ۷ خرداد از سفارت مصاحبه تلفنی داشتم و گفتند یک هفته دیگر پاسپورت را عودت میدیم ولی خبری نشد و تا ۲۰ خرداد ویزامتریک تعطیله چرا اینقدر طول کشید میشه ۴۰روز اگر تازه هفته دیگه جواب بدن ارزیابیتون چیه از اینکه سفارت برای ویزای توریستی زنگ زده

 • سلام……من پذیرش از دانشگاه سیه‌نا ایتالیا برای مقطع فوق لیسانس دارم و می خوام برای ویزا اقدام کنم…….مصاحبه حتما انجام میشه؟؟؟
  کورس من به زبان انگلیسی هست مصاحبه به جه زبانی خواهد بود؟؟؟

  • سلام
   درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا از طریق کارگزاری انجام میشه.
   به همین دلیل مصاحبه ای برای ویزای تحصیلی ایتالیا ندارید.

 • سلام وقت بخیر، بندە ۳۳ روزە کە انگشت نگاری رفتم و مدارک تحویل دادەام برای ویزای توریستی ایتالیا ولی هنوز نە زنگ زدەاند و نە ایمیلی ارسال کردەاند و هنوز هیچ خبری نشدە، لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

  • سلام
   در حال حاضر به دلیل شروع فصل تابستان، حجم درخواست در سفارت‌خانه ها بالاست.
   لطفا شکیبا باشید.

 • سلام فاطمه نادری هستم که درخواست ویزا بهمراه همسرم کردم.تارخ۱۱/۲/۱۳۹۸تمامی مدارک تحویل داده شده مدت ۲۰روز گذشته اما برای ما نه زنگ زدن ونه ایمیل اومده ممنون میشم اگه ویزایما اماده است لطفا اطلاع دهید.متشکرم از زحماتتون

  • سلام
   برای ویزای کدوم کشور اقدام کردید؟
   و اینکه جواب ویزا از سمت صادر نمیشه. از سمت کنسولگری کشور مقصد صادر میشه.

 • سلام وقتتون بخیر، من درخواست ویزای توریستی ایتالیا را دادەام مدارکم کاملە چهل سال سن دارم متاهلم ولی تنهای درخواست کردەام و البتە ویزای معتبر مولتی کانادا را هم دارم الان ۱۵ روز کاری است انگشت نگاری و مدارکا را تحویل دادەام ولی هنوز هیچ خبری نشدە، با توجە با این شرایط چقدر محتملە ویزا بشم؟ ممنون از راهنمایتان

  • سلام
   ما درصدی برای شانس اخذ ویزا نمی‌تونیم به شما اعلام کنیم.
   اینی هم زمان بر شده جواب ویزاتون، بخاطر شلوغی سفارت خانه است.
   منتظر باشید جوابش براتون صادر میشه

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها

افزایش شانس اخذ ویزا
تقویت تاریخچه سفری
با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!