پیگیری ویزای شینگن | جواب ویزای شینگن را چطوری بگیریم؟

متقاضیان اخذ‌ ویزای‌ شینگن بعد از انجام مصاحبه و ارائه مدارک به سفارت کشور مقصد باید منتظر دریافت جواب باشند. مدت زمان بررسی درخواست متقاضی و اعلام جواب ویزای شینگن برای هر سفارت و هر فرد متفاوت است. سفارتی که درخواست شما را بررسی می‌کند باید امکان رهگیری درخواست شما را فراهم کند. روش‌های مختلفی برای پیگیری ویزای شینگن توسط سفارت‌ها ارائه می‌شود. پس از ارسال مدارک در مرکز درخواست ویزا، می‌توانید با ارائه شماره ارجاع و تاریخ تولد خودتان به صورت آنلاین پیگیر جواب ویزای شینگن باشید. شماره ارجاع در رسید فاکتور درخواست ویزا نوشته شده است.

در این مطلب می‌خوانید

 پیگیری ویزای شینگن فرانسه

 پیگیری ویزای شینگن بلژیک

 پیگیری ویزای شینگن چک

 پیگیری ویزای شینگن نروژ

 پیگیری ویزای شینگن ایتالیا

 پیگیری ویزای شینگن آلمان

جواب ویزای شینگن

جواب ویزای شینگن، معمولا در بازه زمانی بین ۱۴ تا ۲۱ روز پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت کشور شینگن اعلام می‌شود. به طور معمول، اگر ویزا برای شما صادر شده باشد، فقط پاسپورت خود را در یک پاکت تحویل می‌گیرید و در صورتی که یک نامه همراه پاسپورت تحویل بگیرید، ویزای شینگن شما ریجکت شده است. معمولا متقاضیان برای دریافت جواب ویزای شینگن خود، باید حضوری به دفاتر کارگزاری و یا کنسولگری مراجعه کنند اما، در صورت امکان، می‌توانید درخواست دهید که جواب ویزای شینگن برای شما با پست و یا پیک ارسال شود.

پیگیری ویزای شینگن

اگر خدمات پیگیری از طریق پیامک را انتخاب کرده باشید، زمانی‌که به درخواست شما رسیدگی شود یا ویزای شما آماده باشد از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد. این پیامک‌های رهگیری به شماره موبایل‌های نوشته شده در فرم درخواست ویزا ارسال می‌شود.
اگر در فرم درخواست اخذ ویزا قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری ویزای شینگن شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. شرکت VFS گلوبال در ایران پذیرش پرونده‌های مربوط به ویزا را انجام می‌دهد، بررسی و جمع‌آوری مدارک و خدمات مربوط به اثر انگشت و تصویر چهره در جهت تسهیل خدمات کنسولی را این شرکت ارائه می‌دهد. در ادامه مقاله نحوه پیگیری ویزای شینگن در هر یک از سفارت‌ها را بررسی خواهیم کرد.

پیگیری ویزای شینگن فرانسه

برای پیگیری ویزای فرانسه می‌توانید از نرم‌افزار رهگیری آنلاین infoVISA استفاده کنید. همچنین می‌توانید از VFS ابزاری برای رهگیری آنلاین ویزا استفاده کنید. وبسایت بعدی که برای پیگیری ویزای شینگن فرانسه می‌توانید استفاده کنید، TLS است. با وارد کردن اطلاعات و کد رهگیری مختص خودتان می‌توانید نتیجه درخواست خود را مشاهده کنید.

پیگیری ویزای شینگن بلژیک

برای پیگیری ویزای شینگن بلژیک می‌توانید از VFS GLOBAL استفاده کنید. وارد سایت مربوطه می‌شوید سپس با وارد کردن شماره مرجع یا رهگیری که از طرف سفارت به شما داده می‌شود و نام‌خانوادگی خودتان می توانید برای پیگیری ویزا اقدام کنید.

پیگیری ویزای شینگن چک

برای پیگیری ویزای کشور چک نیز می‌توانید از وی‌اف‌اس استفاده کنید. همانطور که گفتیم VFS یکی از ابزارهای آنلاین پیگیری ویزا است. البته توجه داشته باشید که جواب درخواست شما از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. از این‌رو هنگام نوشتن آدرس ایمیل خود از معتبر بودن و در دسترس بودن ایمیل اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بدانید: ویزای چک

پیگیری ویزای شینگن نروژ

با استفاده از سایت VFS Global و کلیک کردن روی Tracking Link، لینک رهگیری برای شما باز خواهد شد، با وارد کردن شماره ارجاع، نام خانوادگی و حروف‌های امنیتی نوشته شده بر روی سایت می‌توانید به صفحه شخصی خودتان بروید و جواب ویزای شینگن خود را رهگیری کنید.همچنین از طریق پیامک نتیجه درخوایت برای شما ارسال خواهد شد.
از طریق همین سایت می‌توانید برای پیگیری درخواست ویزا برای کشورهای یونان، مجارستان، هلند و دانمارک اقدام کنید.

بیشتر بدانید: ویزای نروژ

پیگیری ویزای شینگن ایتالیا

برای پیگیری ویزای ایتالیا از طریق سایت www.ckgsir.com باید اقدام کنید. بعد از وارد کردن تاریخ تولد، شماره ارجاع ویزا و شماره فرم سفر خود می‌توانید درخواست‌تان را رهگیری کنید.

پیگیری ویزای شینگن آلمان

برای پیگیری درخواست اخذ ویزای آلمان باید از سایت ویزامتریک استفاده کنید. ویزامتریک مرکز درخواست وقت سفارت برای ویزای آلمان است که می‌توانید برای رهگیری ویزای خود از آن استفاده کنید. آدرس سایت www.visametric.com است، شما بعد از وارد کردن شماره گذرنامه و شماره بارکد خود می‌توانید وارد صفحی شخصی درخواست ویزای آلمان خودتان شوید.

بیشتر بدانید: وقت سفارت آلمان

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

پیگیری ویزای شینگن | جواب ویزای شینگن را چطوری بگیریم؟
4.4 (87.5%) 16 votes
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۴ دیدگاه ها

 • سلام وقتتون بخیر،من ۲۲سالمه و دوماه پیش از طریق vfs globalبرای ویزای توریستی بلژیک درخواست دادم.
  هنوز جوابی نگرفتم تو سایت هم نوشته که پرونده زیر نظر سفارت بلژیک در تهرانه.
  ممکنه به خاطر سنم رد بشم؟با وجود اینکه تمام مدارکم کامل بوده

 • سلام من ۱۲ اردیبهشت مدارک تحویل ویزا متریک دادم و انگشت نگاری شدم ۷ خرداد از سفارت مصاحبه تلفنی داشتم و گفتند یک هفته دیگر پاسپورت را عودت میدیم ولی خبری نشد و تا ۲۰ خرداد ویزامتریک تعطیله چرا اینقدر طول کشید میشه ۴۰روز اگر تازه هفته دیگه جواب بدن ارزیابیتون چیه از اینکه سفارت برای ویزای توریستی زنگ زده

 • سلام……من پذیرش از دانشگاه سیه‌نا ایتالیا برای مقطع فوق لیسانس دارم و می خوام برای ویزا اقدام کنم…….مصاحبه حتما انجام میشه؟؟؟
  کورس من به زبان انگلیسی هست مصاحبه به جه زبانی خواهد بود؟؟؟

  • سلام
   درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا از طریق کارگزاری انجام میشه.
   به همین دلیل مصاحبه ای برای ویزای تحصیلی ایتالیا ندارید.

 • سلام وقت بخیر، بندە ۳۳ روزە کە انگشت نگاری رفتم و مدارک تحویل دادەام برای ویزای توریستی ایتالیا ولی هنوز نە زنگ زدەاند و نە ایمیلی ارسال کردەاند و هنوز هیچ خبری نشدە، لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

  • سلام
   در حال حاضر به دلیل شروع فصل تابستان، حجم درخواست در سفارت‌خانه ها بالاست.
   لطفا شکیبا باشید.

 • سلام فاطمه نادری هستم که درخواست ویزا بهمراه همسرم کردم.تارخ۱۱/۲/۱۳۹۸تمامی مدارک تحویل داده شده مدت ۲۰روز گذشته اما برای ما نه زنگ زدن ونه ایمیل اومده ممنون میشم اگه ویزایما اماده است لطفا اطلاع دهید.متشکرم از زحماتتون

  • سلام
   برای ویزای کدوم کشور اقدام کردید؟
   و اینکه جواب ویزا از سمت صادر نمیشه. از سمت کنسولگری کشور مقصد صادر میشه.

 • سلام وقتتون بخیر، من درخواست ویزای توریستی ایتالیا را دادەام مدارکم کاملە چهل سال سن دارم متاهلم ولی تنهای درخواست کردەام و البتە ویزای معتبر مولتی کانادا را هم دارم الان ۱۵ روز کاری است انگشت نگاری و مدارکا را تحویل دادەام ولی هنوز هیچ خبری نشدە، با توجە با این شرایط چقدر محتملە ویزا بشم؟ ممنون از راهنمایتان

  • سلام
   ما درصدی برای شانس اخذ ویزا نمی‌تونیم به شما اعلام کنیم.
   اینی هم زمان بر شده جواب ویزاتون، بخاطر شلوغی سفارت خانه است.
   منتظر باشید جوابش براتون صادر میشه

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها

دسته‌ها