پیگیری ویزای شینگن | جواب ویزای شینگن را چطوری بگیریم؟

متقاضیان اخذ‌ ویزای‌ شینگن بعد از انجام مصاحبه و ارائه مدارک به سفارت کشور مقصد باید منتظر دریافت جواب باشند. مدت زمان بررسی درخواست متقاضی و اعلام جواب ویزای شینگن برای هر سفارت و هر فرد متفاوت است. سفارتی که درخواست شما را بررسی می‌کند باید امکان رهگیری درخواست شما را فراهم کند. روش‌های مختلفی برای پیگیری ویزای شینگن توسط سفارت‌ها ارائه می‌شود. پس از ارسال مدارک در مرکز درخواست ویزا، می‌توانید با ارائه شماره ارجاع و تاریخ تولد خودتان به صورت آنلاین پیگیر جواب ویزای شینگن باشید. شماره ارجاع در رسید فاکتور درخواست ویزا نوشته شده است.

در این مطلب می‌خوانید

📌 پیگیری ویزای شینگن فرانسه

📌 پیگیری ویزای شینگن بلژیک

📌 پیگیری ویزای شینگن چک

📌 پیگیری ویزای شینگن نروژ

📌 پیگیری ویزای شینگن ایتالیا

📌 پیگیری ویزای شینگن آلمان

جواب ویزای شینگن

جواب ویزای شینگن، معمولا در بازه زمانی بین ۱۴ تا ۲۱ روز پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت کشور شینگن اعلام می‌شود. به طور معمول، اگر ویزا برای شما صادر شده باشد، فقط پاسپورت خود را در یک پاکت تحویل می‌گیرید و در صورتی که یک نامه همراه پاسپورت تحویل بگیرید، ویزای شینگن شما ریجکت شده است. معمولا متقاضیان برای دریافت جواب ویزای شینگن خود، باید حضوری به دفاتر کارگزاری و یا کنسولگری مراجعه کنند اما، در صورت امکان، می‌توانید درخواست دهید که جواب ویزای شینگن برای شما با پست و یا پیک ارسال شود.

پیگیری ویزای شینگن

اگر خدمات پیگیری از طریق پیامک را انتخاب کرده باشید، زمانی‌که به درخواست شما رسیدگی شود یا ویزای شما آماده باشد از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد. این پیامک‌های رهگیری به شماره موبایل‌های نوشته شده در فرم درخواست ویزا ارسال می‌شود.

اگر در فرم درخواست اخذ ویزا قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری ویزای شینگن شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. شرکت VFS گلوبال در ایران پذیرش پرونده‌های مربوط به ویزا را انجام می‌دهد، بررسی و جمع‌آوری مدارک و خدمات مربوط به اثر انگشت و تصویر چهره در جهت تسهیل خدمات کنسولی را این شرکت ارائه می‌دهد. در ادامه مقاله نحوه پیگیری ویزای شینگن در هر یک از سفارت‌ها را بررسی خواهیم کرد.

پیگیری ویزای شینگن فرانسه

برای پیگیری ویزای فرانسه می‌توانید از نرم‌افزار رهگیری آنلاین infoVISA استفاده کنید. همچنین می‌توانید از VFS ابزاری برای رهگیری آنلاین ویزا استفاده کنید. وبسایت بعدی که برای پیگیری ویزای شینگن فرانسه می‌توانید استفاده کنید، TLS است. با وارد کردن اطلاعات و کد رهگیری مختص خودتان می‌توانید نتیجه درخواست خود را مشاهده کنید.

پیگیری ویزای شینگن بلژیک

برای پیگیری ویزای شینگن بلژیک می‌توانید از VFS GLOBAL استفاده کنید. وارد سایت مربوطه می‌شوید سپس با وارد کردن شماره مرجع یا رهگیری که از طرف سفارت به شما داده می‌شود و نام‌خانوادگی خودتان می توانید برای پیگیری ویزا اقدام کنید.

پیگیری ویزای شینگن چک

برای پیگیری ویزای کشور چک نیز می‌توانید از وی‌اف‌اس استفاده کنید. همانطور که گفتیم VFS یکی از ابزارهای آنلاین پیگیری ویزا است. البته توجه داشته باشید که جواب درخواست شما از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. از این‌رو هنگام نوشتن آدرس ایمیل خود از معتبر بودن و در دسترس بودن ایمیل اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بدانید: ویزای چک

پیگیری ویزای شینگن نروژ

با استفاده از سایت VFS Global و کلیک کردن روی Tracking Link، لینک رهگیری برای شما باز خواهد شد، با وارد کردن شماره ارجاع، نام خانوادگی و حروف‌های امنیتی نوشته شده بر روی سایت می‌توانید به صفحه شخصی خودتان بروید و جواب ویزای شینگن خود را رهگیری کنید.همچنین از طریق پیامک نتیجه درخوایت برای شما ارسال خواهد شد. از طریق همین سایت می‌توانید برای پیگیری درخواست ویزا برای کشورهای یونان، مجارستان، هلند و دانمارک اقدام کنید.

بیشتر بدانید: ویزای نروژ

پیگیری ویزای شینگن ایتالیا

برای پیگیری ویزای ایتالیا از طریق سایت www.ckgsir.com باید اقدام کنید. بعد از وارد کردن تاریخ تولد، شماره ارجاع ویزا و شماره فرم سفر خود می‌توانید درخواست‌تان را رهگیری کنید.

پیگیری ویزای شینگن آلمان

برای پیگیری درخواست اخذ ویزای آلمان باید از سایت ویزامتریک استفاده کنید. ویزامتریک مرکز درخواست وقت سفارت برای ویزای آلمان است که می‌توانید برای رهگیری ویزای خود از آن استفاده کنید. آدرس سایت www.visametric.com است، شما بعد از وارد کردن شماره گذرنامه و شماره بارکد خود می‌توانید وارد صفحی شخصی درخواست ویزای آلمان خودتان شوید.

بیشتر بدانید: وقت سفارت آلمان

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

پیگیری ویزای شینگن | جواب ویزای شینگن را چطوری بگیریم؟
امتیاز 4.4 از 58 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۳۸۴ دیدگاه ها

  • سلام
   از طریق سایت CKGSIR شماره پرونده‌تون رو پیدا کنید.
   با اصل پاسپورت و این شماره به دفتر کارگزاری مراجعه کنید.

 • سلام من با خانواده ام برای ویزا شینگن در ویزامتریک(آلمان)مدارک رو تحویل دادیم البته دعوتنامه داشتیم. قرار شد بهم پیامک بزنند که تا به الان نزدند .من خودم تو سایت ویزامتریک قسمت پیگیری درخواست شماره پاسپورتو… زدم که نوشته گذرنامه به ویزامتریک عودت داده شده می خواستم بدونم با توجه به اینکه پیام ندادن امکان هست که به ویزامتریک برم و گذرنامه هامون بهشون تحویل داده نشده و آماده نباشد؟

 • سلام. من از ترکیه اقدام کردم برای شنگن ٱلمان و دعوتنامه از طرف یک شخص المانی دارم امروز تاریخ پرواز رفتم بود و خبری نشده امروز ۱۷ام هست و من بیمه تا تاریخ دهم ماه ٱینده دارم دعوتنامه ام هم تا ۱۵ام تاریخ داره. ممکنه به دلیل کم بودن این تاریخ ها ریجکت شم ؟ البته من ۲ هفته میخواستم اونجا باشم . و اینکه تو ویزا طبق زمانی که من گفتم اجازه رفتن میدن یا اینکه ربطی به اون نداره و خودشون یه تایم جدید میدن

 • باسلام.اسلوونی جزو کشور های شینگن است؟ با ویزای توریستی اسلوونی، میشه بعد از رسیدنمون به اسلوونی، بعدش به راحتی رفت بلژیک؟ اگر میشه از چه روشی بهتر و راحت تر است؟ و درکل به چه صورت؟

  • سلام
   بله اسلوونی جزو عهدنامه شینگن هست.
   باید در فرم درخواست ویزای شینگن اعلام کنید که ورودتون به اسلوونی هست و بعد از اون به بلژیک سفر می‌کنید.

  • با سلام. من از سفارت المان با بند ۸ریجکت شدم آیا باید. شش ماه صبر کنم یا اینکه می توانم تا مدارکم اماده است اقدام کنم از یک آژانس یک اس ام اس دریافت کردم که می گه ما برایتان ویزای تضمینی می گیرم حتی با ریجکتی آیا امکان داره بتوانند ویزا بگیرند. من تلفن زدم گفتند جدید ریجکتی ها وارد سیستم نمی شه و می توانیم از یک سفارت دیگه براتون ویزا بگیریم من از سفارت المان ریجگت شدم گفتند ما از سفارت فرانسه تضمینی براتون می گیرم. لطفا من را راهنمایی کنید. ممنون می شم

 • سلام مجدد
  میخوام بگم ویزا گرفتن هم پارتی بازی داره
  شاید براتون جالب باشه چرا اینجوری میگم چون
  خودم هم ناراحتم انگار حق بقیه رو پایمال کردم
  به نظرم اعتراض بزنید چون واقعا ویزا گرفتن مسخره بازیه الان ما با تمام مدارک جعلی ویزامون اومده

 • سلام خسته نباشید من یک شنبه ایمیل دادم ویزامتریک
  دو شنبه بهم گفتن پاس شما تحویل گرفته شده
  به خانواده گفتم دیروز برن تحویل بگیرن ولی اصلا خبری از خانواده نشد
  باز من دیشب ایمیل زدم به ویزامتریک برا پیگیری
  بهم گفتن هیچ اطلاعاتی از پاس شما نیس اگر شماره بارکد دارید بگید
  این ینی چی؟

 • سلام من هم برای یک ویزای توریستی ایتالیا ناقابل بعد از ۴۵ روز با بند ۸- ریسک مهاجرت ریجکت شدم
  فقط و فقط بخاطر اینکه رفیوز از پرونده م پاک شه
  میخام اعتراضم رو به دفتر کنسولی ایتالیا اعلام کنم.
  شاید دیگه ویزا هم نگرفتم، اما میخام برای اعاده حقم اینکارو انجام بدم.
  شنیدم چندان هم بی اثر نیست این اعتراض ها، در بعضی از مواقع پذیرفته شده.

  • سلام
   درود بر شما
   بله حتما این کار رو انجام بدید
   بین این همه ریجکتی چندین نفر اعتراض کنند شاید شرایط بهتر شود.

 • سلام

  ویزای ما هم بعد از دوماه انتظار ریجکت شد به خاطر بند ۸ 😒
  به نظرتون اگه اعتراض کنیم جواب میگیریم؟؟
  آخه خیلیا میگن اعتراض فایده ای نداره

  • سلام
   از کدام سفارت اقدام کردید؟
   اگر توانایی پیگیری و پرداخت هزینه‌های اعتراض رو دارید، بله حتما اعتراض کنید.

  • سلام کسی شده اعتراض کن و جواب مثبت گرفته باشه چقدر زمان می بره. آیا بعد از یک ماه می توانیم اعتراض کنیم. ???چون آژانس ما کوتاهی کرد و هتل سوری گرفته برای همین. ویزا با بند ۸ ریجکت شد چون من برای ویزا کانادا احتیاج به یک شنگین دارم. و شش ماه برای من زمان زیادی است که صبر کنم. ممنون می شم راهنمایی کنید

 • دیروز ایمیل زدم ویزامتریک امروز جواب اومد پاس من آماده اس
  خیلی استرس دارم
  اگر ویزا شده باشم با مدارک جعلی خیلی جالب میشه:)))

   • والا به پدر گفتم بره بگیره چون خودم تهران نیستم
    ولی خبری ندادن هنوز بهم
    از طرفی میگم آون شخص گفته بود کارتون اوکی شده حتما اوکی شده ک خبر ندادن
    باز دقیقا نمیدونم جواب بگیرم حتما میگم

 • سلام امروز ۱۴مهر ازسفارت زنگ زدند که مدرک تحصیلی شما لیسانسه من کفتم خیر دکترا میکه ضمیمه نیست گفتم هست ترجمه شده میگه پس اصل مدرکت را با پاسپورت قبلی بیار در حال رانندگی اتوبان همت ده دقیقه بعد خانمی زنگ زد‌گفت من کنسول سفارت هستم و‌یک ربع مصاحبه تلفنی انگلیسی خیلی تند وبا حالت عصبانی هی سوالاتی می پرسید وهنوز من جواب نداده سوال دیکه می پرسید می پرید وسط صحبتم اخرش من گفتم برای من مهم نیست شما بخوای ویزا ندی من هرتصمیمی شما‌بگیرید‌می پذیرم گفت هدف سفر‌شما مشخص‌نیست وخداحافظی کرد ولی من خودم نیم ساعت بعد اصل مدرک دکتراوتصویر ی از ان بهمراه پاسپورت قبلی را بردم جلو سفارت واز ایفون جلو در گفتم حریان یکساعت پیش اینطوری شده اقتی اومد و کپی مدرک‌واصل پاسپورت راگرفت به نظر شما احتمال اینکه ویزا‌بده‌هست من دعوت نامه از یکی از دانشکاههای اروپا داشتم

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم ویزای نوع d مجارستان بیشتر از ۲ ماه طول بکشه طبیعیه؟ البته ظاهرا کلا سیستم ویزا و حتی ظاهرش هم عوض شده ممنون میشم پاسخ بدید

 • سلام خدمت کارشناس محترم.

  آیا بیش از دو ماه انتظار براى دریافت ویزاى توریستى فرانسه براى پدر و مادر من که قبلاً ویزاى آمریکا رو هم داشتند طبیعى است ؟ چند بار به سفارت ایمیل زدم اما هیچ پاسخى دریافت نکردم.

  سؤال دیگه اى که دارم این که آیا به غیر از ایمیل زدن به سفارت راه دیگه براى پیگیرى ویزا وجود دارد ؟ (البته به غیر از تماس با VFS)

  با تشکر

  • سلام
   خیر متاسفانه این زمان جوابدهی منطقی نیست.
   و هیچ کاری هم نمیشه کرد. فقط باید منتظر باشید تا جواب ویزا براتون صادر شود.

 • با درود
  لطف کنید و در صورت امکان من رو راهنمایی کنین. ویزای من یکبار ریجکت شده و اعتراض زدم. دیروز تماس گرفتند و گفتند ویزا آماده شده و باید پاسپورت و بیمه مسافرتی رو بهشون تحویل بدم. درخواست ویزا مولتی ۵ ساله بوده(دعوتنامه) و در فرم در ابتدا ۴۵ روز اقامت رو درخواست کرده بودیم. این اولین بار هست که من درخواست ویزا میدم. سوال من اینه که چقدر طول میکشه که ویزا صادر بشه و اینکه بیمه مسافرتی رو چند روزه بگیرم؟ آیا همون ۴۵ روزه رو تحویل بدم یا میتونم سه ماهه تحویل بدم؟ با توجه به اینکه الان نمیدونم با چه مدت ویزا موافقت شده. میخوام که قبلش آمادگی داشته باشم که دیگه مشکلی برام پیش نیارن. سفارت مورد درخواست هم آلمان هست.

  عذرخواهی میکنم که نوشته من طولانی شد. ممنون از حسن توجه شما و ممنونم از راهنمایی که به من لطف میکنید.

  سپاسگزارم

 • سلام جناب, چرا هر روز فقط یکی دو تا نظر رو میگذارید , لطفا تجربه ونظرات بیشتری از کاربران بگذارید, ضمنا چرا تاریخ پستها و نظرات اینقدر نامرتبه وترتیب تاریخ نظرات را رعایت نمیکنید؟!

 • سلام و درود. طبق تحقیق هایی که من از سایت های مختلف کردم متوجه شدم که اگر کسی ویزاش بیشتر از دو ماه طول بکشه معمولا ریجکت شده حداقل من تا حالا ندیدم کسی ویزاش اپرو بشه و معمولا جواب مثبت کمتر از دو ماه میاد… آیا کسی که مدت انتظارش برای جواب ویزا بیشتر از سه ماه شده تا حالا جواب مثبت گرفته ؟!! اگر کسی تجربه مشابه داشته یا دیده میتونه اطلاع بده……

  • سلام و درود بر شما
   بله از متقاضیان ما بودند کسانی که بیشتر از ۳ ماه جواب ویزاشون طول کشیده و ویزا شدند.
   ممنونم از بیان تجربیات‌تون

 • سلام
  ما ۳ نفر هم ویزا شدیم. دقیقاْ یک ماه طول کشید. اول سپتامبر مدارک تحویل ویزامتریک شد و اول اکتبر هم ویزا صادر و گذرنامه ها تحویل ما شد.

  • مبارک باشه میخواستم ببینم تاریخ ویزاتون چجوریه ماهم درخواست ویزای نمایشگاهی دادیم ولی با اینکه دو سه روز دیگه مونده اصلا خبری نیس

  • با سلام متاسفانه امروز من هم ریجکت شدم دلیل ریجکتی را هم گفتند بخاطر رزرو هتل بود نمی دانم چرا چون خودشون دیر جواب دادند که تاریخ هتل من گذشت. آژانسی که برای من اقدام کرده گفت این ریجکتی مهم نیست می توانیم اعتراض کنم. و تاریخ جدید هتل بدیم شما فکر می کنید امکان داره رسیدگی بشه. ???

 • سلام.
  آقا ما ۳ نفر هم ویزا شدیم. اول سپتامبر ویزا متریک بودیم. دقیقا اول اکتبر هم ویزامون اومد.
  انشالله همه دوستان ویزا بشن.

 • سلام
  من ۱۲ شهریور وقت سفارت داشتم امروز ۸ مهر جوابش اومد در واقع ویزا نمایشگاهی بود که ویزا مارو صادر کردن خیلی خوشحال شدم.من همه کارها رو خودم انجام دادم تمام مدارک مورد نیاز که تو سایت ویزامتریک نوشته بود و ردیف کردم .پرواز و هتل هم سوری گرفته بودیم خدارو شکر صادر شد

 • سلام . ناراحتی تمومه.
  میخوام اعتراض کنم چون برگه ی تذکر حقوقی گرفتم از سفارت آلمان.
  نوشتن اگه باز رد شدین
  می تونین دادگاه برلین بدین
  من ایندفعه تا آخرش میرم
  شکایت میکنم…
  نظرت چیه ویزالند
  انقد نگو
  ما نمی دونیم
  ما نمی تونیم مشاوره بدیم
  خب چرا سایت زدید اگه نظری نمیدین!!! 😏

  • سلام
   چرا انقدر عصبانی هستید شما؟!
   اگر وقت، هزینه و توانایی‌اش رو دارید حتما پیگیر باشید.
   اتفاقا نیازه که تعدادی از متقاضیان اعتراض کنند اما هیچکس دردسرشو به جون نمی‌خره!
   بله حتما اعتراض کنید.
   اما قبل از اعتراض شرایط‌تون رو بررسی کنید تا کامل متوجه بشید مشکل از سمت شما نبوده.

 • با سلام. دقیقا ۱ ماه از تاریخ تحویل مدارک به VFS میگذره و فردا هم پرواز بنده به پاریس بود. سفارت هنوز هیچ جوابی نداده و همچنان پاسپورت منو معطل نگه داشته! در حالی که دو دعوت نامه بین المللی نمایشگاهی داشتم و ۹ بار هم سابقه شینگن داشتم! آخرین بار هم مولتی ۶ ماه از اسپانیا داشتم. حدود ۵ هزار یورو هم برای هزینه غرفه پرداخت کردم. متاسفانه روند صدور ویزا کاملا سلیقه ای هست و هیچ ربطی به سابقه و مدارک کافی و قوی نداره…. نه سفارت جواب میده و نه VFS. مجبور شدم رزرو هتل و بلیط رو کنسل کنم با چند میلیون جریمه…. هزینه نمایشگاه هم یک ریالش بر نمیگرده… ایکاش ایرانی نبودیم. همین

 • سلام
  پروسه ویزای جستجوی کار آلمان چند ماه است چند وقته سفارت وقت میده ؟
  من شنیدم بیشتر از ۱ سال طول میکشه

  • کاری آره طول میکشه ولی ویزای دانشجویی رو مثل اینکه داره زود میده. آخه اونم بالای یکسال بود. دانشجویی خیلی خوبه به شرطی که ۲۰۰ تومن تو جیبت باشه

  • با سلام من از ۱۳ مرداد رفتم انگشت نگاری برای ویزا نمایشگاهی البته دعوت نمامه هم داشتم و نمایشگاه که تمام شد ولی هنوز جواب نیامده واقعا دارم دیوانه می شم همش نگرانم ریجکت شم البته من خیلی ویزای شنگن داشتم که همه کپی هاما دادم بگید من باید چکار کنم. شده کسی بعد از نمایشگاه جواب مثبت بگیره.

 • من کامنت ها رو میخونم میبینم هیچ تضمینی برای ویزا نیس
  ولی نمیدونم چرا اون فردی که به ما مدارک جعلی برای ارائه داد هیچ تاکید میکنه ویزا شما اوکی شدی من آشنا دارم
  یه سوال ما مدارک رو به ویزامتریک دادیم میشه طرف پاس های ما رو خودش از سفارت بگیره یا خودمون باید بگیریم؟

  • میتونه خودش بگیره … دوست عزیز من نمیدونم چرا شرایط تو دقیقا با من یکیه … فکر کنم هردو با یک نفر طرف بودیم توی تهران
   من که رد شدم و پرونده ام سیاه باقی موند

   • سلام
    اگر گرفتن ویزای شینگن برای شما اهمیت زیادی دارد، چرا از طریق تورهای گروهی اروپا اقدام نمی‌کنید؟

   • خب خودش بگیره که باز میتونه کلاهبرداری کنه البته واقعا نمیدونم
    و واقعا استرس بدی داره
    این طرف هم هیچ میگه کار شما اوکی شده من آشنا دارم خانواده من اعتماد کردن برادرم رو مدرسه هم ثبت نام نکردن😑

  • سلام. برای شما هم زده که پاسپورت به ویزا متریک عودت شده است؟
   برای ما اینو نوشته تو پیگیری، لطفا هرکی میدونه واهنمایی کنه. این پیغام یعنی رد شده ؟

  • با سلام. اگر ریجکت بشیم خدا نکرده می توانیم از طریق تور می توانیم اقدام کنیم یا اینکه باید شش ماه صبر کنیم.

 • درود دوستان. کسی هست که ویزای نمایشگاهی از آلمان جواب گرفته باشه؟ حالا چه مثبت چه منفی تو این تابستون. اگه آره چقدر طول کشید تا جوابش بیاد؟

 • سلام
  ما ۱۴ مرداد رفتیم برای مصاحبه. گفتن ۲ تا ۳ هفته طول میکشه. دیدیم خبری نشد دوباره رفتیم ویزامتریک گفتن ۳ تا ۵ هفته طول میکشه. الان ۵ هفته کاری هم گذشته هیچ خبری نشده. میل هم زدیم اما باز هم هیچ…
  مگه میشه اخه !!!
  تعطیلات تابستونی هم که تموم شده

 • سلام
  ما ۳ نفر بودیم با هم برای یک ماموریت کاری اول سپتامبر به ویزامتریک مراجعه کردیم. دیروز از سفارت با یکی از دوستانم تماس گرفتن که مدارک در حال بررسی می باشد و چون دعوتنامه شما تا آخر سپتامبر اعتبار داره لطفاً آن را آپدیت کنید و برامون با ایمیل بفرستید که ما همون دیروز انجام دادیم. فکر میکنید کی نتیجه را به ما اعلام کنند؟
  با تشکر

 • سلام. روز خوش.من روز ۲۳ مرداد رفتم سفارت انگشت نگاری. تا الان جواب نیومده.طولانی شدن نشون ریجکتیه یا شانس ویزا شدن و بالا میبره؟

 • VIP آلمان
  سلام . سلام.
  امروز صبح داشتم خودمو میخوردم که ویزامتریک ایمیل داد که پاسپورتتون ارسال شده و به زودی به دستتون میرسه. بعد نوشت که شماره پیگیری بهتون میدیم. اما ندادن.
  وای خیلی استرس دارم. خیلی زیاد.
  امروز دقیقا ۲۶ یا ۲۵ روز گذشته.
  نتیجه رو براتون میذارم .
  پیش بینی کنین میگیرم یا نه ویزا رو؟؟؟
  فعلا

  • سلام
   هیچ اطلاعاتی از ویزا شدن و یا ریجکت شدن به شما نمی‌تونیم ارائه کنیم.
   لطفا جوابتون رو دریافت کردید مارو هم در جریان بگذارید.

  • آقا یعنی تو سایت شماره پاس و بارکد رو میزدی جواب نمیداد میگفت در دست بررسیه ولی بهت ایمیل دادن که پاست اومده؟

 • یعنی دلم میخواد سرمو بکوبونم به دیوار
  مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  سه ماااااه منتظر یک ویزای شینگن توریستی از المانم
  الانم پشیمونم چون دیگه به دردم نمیخوره
  الان ویزا هم بشم نمیتونم برم دیگه
  واقعا متاسفم برای این روند کارشون
  فقط من این وسط نفهمیدم که روال رسیدگی به پردنده ها چجوریه که یکی سه ماه و دیگری ده روزه جوابش میاد؟؟؟؟
  متاسفم برای وضعیت ما ایرانیا و سفارت ها

  • کسایی که دعوت نامه رسمی از شخص دارن رو زود جواب میدن. مال نمایشگاهی هارو انگار میندازن اونور اصلا نگاه نمیکنن. فکر کنم الان تو سفارت پاسای نمایشگاه رو انداختن تو گونی که کارشون سبک شد همه رو ریجکت کنن😅

 • اتفاقا هیچم ربط نداره اگه طول بکشه مثبته.
  پارسال ویزام دو هفته ای اومد
  امسال ۳۰ روز طول کشید و رد شد
  الانم ۳۰ روز شده
  خدا به خیر کنه

 • سلام و درود . من سه ماه پیش درخواست ویزای توریستی دادم برای بلژیک و هنوز جوابم نیومده. اگه میخوان ریجکت کنن پس چرا وقتمونو میگیرن ؟! . یه یک شخصی یک ماهه جواب میدن به یکی هم بیش از سه ماه.. میخواستم بدونم منطق جواب دهیشون بر چه اساسه ؟! ( سفارت بلژیک خلوت ترین سفارت هست پس نمیتونه شلوغی دلیلش باشه)

 • سلام، یک سوال داشتم ، یک ماه از تاریخ ارسال مدارک و حضور در vfs برای ویزای سفارت سوییس گذشته و هنوز خبری نشده ، از انجا که از تاریخ سفرم گذشته و دیگه امکان سفر رفتن به خاطر مسایل کاری ندارم ، ایا میتونم درخواست کنسلی بررسی صدور ویزا و گرفتن پاسپورتم را بدم ؟ یا باید حتما منتظر جواب بمانم ؟ در این وضعیت من ، گرفتن ویزا و نرفتن و یا ریجکت شدن هیچ فرقی نمی کنه و فقط پاسپورتم رو از اعتبار میندازه / ایا راهی واسه پس گرفتن درخواست ویزا هست ؟

 • سلام من سه ماه پیش درخواست دادم برای ویزای توریستی بلژیک و هنوز جواب نگرفتم .. اگه میخوان ریجکن کنن پس چرا وقت ما رو میگیرن و چرا یکی یه ماهه جوابش میاد یکی بیش از سه ماه و میخواستم بدونم منطق جواب دهیشون روی چیه که انقد تفاوت برای زمان جواب دهی هست ؟؟ ( بلژیک خلوت ترین سفارت رو داره پس نباید دلیلش شلوغی باشه)

 • با سلام و ارزوی موفقیت برای همه دوستان.
  جهت اطلاع ( ویزا تحصیلی فرانسه) پس از دوماه که پروسه شروع شد در تاریخ ۸ سپتامبر مدارک تحویل به vfs دادم که خوشبختانه ۱۹ سپتامبر جواب مثبت اومد.

 • این ویزامتریک لعنتی، چرا اینجوریه.
  تلفن میزنیم شش ساعت باید چرت بگه تا جواب بدن. فکر کنم از مخابرات پورسانت میگیرن. چون واقعا طولانیه. واسه VIP هم با پول پست ۸۸ یورو میگیرن و ۶۰ یورو هم جدا میگیرن. برای پیگیری درخواست هم فقط یک جمله نوشته فایل به کنسول گری ارسال شده.
  پولشون حرومشون باشه. فقط پول بیخود میگیرن.
  لعنت بهشون.

 • سلام دوباره ۲۸ شهریور ۹۸ —– درباره ی آلمان VIP ویزامتریک
  آقا یکی به من جواب بده. من اون متن تجربه ام رو گذاشتم. حساب کردم الان از رفتن من ویزامتریک تا الان ، دقیقا سه هفته میگذره. یه نکته بگم. نوشتن ۱۴ تا ۲۱ روز کاری. نه روزهایی که گذشته. پس یادتون باشه جمعه و شنبه ها رو ازش کم کنید. این اولین نکته.
  دومین نکته در مورد اونایی هست که منتظرن. اونایی که دعوت نامه با تاریخ دارن الویت هستن تا اونایی که همینجوری واسه خودشون میرن هتل و نمایشگاه و …
  من دعوت نامه دارم. اونم نه از یه شخص ایرانی ساکن آلمان. از یک فرد آلمانی. دوستم. یکی به من بگه چرا تا الان طول کشیده؟؟؟ دفعه ی پیش دعوت نامه ی دستی بود. رد شدم. اینبار اگه رد شه
  من می میرم. کلی واسه خودم آرزو چیدم.
  اشتباه کردم گفتم به همه. وای خیلی بده.
  خب گرچه نمیشه نگفت. میری تهران مثلا واسه چی… اونایی که از شهرستان هستن میفهمن چی میگم.
  جناب ویزالند برید پایین تجربه ی منو بخونید ، بعد بگید که بازم رد میشم؟؟؟
  منتظرتونم. دارم خل میشم.

  • سلام
   ما هیچ اطلاعاتی در مورد ویزا شدن و یا ویزا نشدن به شما نمی‌تونیم بدیم.
   ممکنه شما توی تاریخچه سفری تون ۱۰ تا ویزای شینگن داشته باشید و ریجکت بشید
   و ممکنه شینگن اولی باشید و موفق به گرفتن ویزای شینگن بشید.
   ما براساس اطلاعاتی که از سفارت‌خانه‌ها می‌گیریم متقاضیان رو راهنمایی می‌کنیم اما باز با این حال ممکنه افسران ویزا به دلایل ناموجه درخواست متقاضی رو رد کنند!
   متاسفانه افزایش تعداد پناهندگان ایرانی در مناطق شینگن کار رو برای متقاضیان به شدت سخت کرده است و همچنان هستند کسانی که در این مناطق برای پناهندگی اقدام می‌کنند!!

   در کل، صبور باشید و نگرانی به خودتون راه ندید. چرا که راه‌های دیگه‌ای هم برای گرفتن ویزای شینگن وجود داره.

 • سلام
  من شینگن توریستی اتریش برای شرکت در آزمون دانشگاه شرکت کردم
  تمامی مدارک کامل تحویل vfs شد
  الان بعد از یک ماه از سفارت اتریش ! زنگ زدم که برای مصاحبه برم خوده سفارت اتریش
  برام خیلی عجیبه که چرا باید برم سفارت کسی میدونه چراااااااااا
  چون تا جایی که میدونم جوابم و باید از vfs بگیرم
  پرواز من برای ۲ هفته ی دیگست و واقعا استرس دارم که چرا من و خواستن

 • سلام
  ۲۱ روز زمان برد یا بهتره بگم ۱۴ روز کاری
  برخلاف همه که میگن اگر سفر بلغارستان و روسیه و مالزی داشته باشی و تمکن خوب و خونه و شغل و گردش حساب بهت ویزا میدن
  و اینکه ایتالیا از همه بهتر ویزا میده!!!!
  امروز از دم ریجکت کرده بودن
  فکر کنم افسر ویزا حالش خوب نبوده
  به نظرم اینا الکیه
  اونجا اصلا مدارک رو نگاه نمیکنن
  من و همسرم جفتمون کارمند بانک هستیم با ۷ شال سابقه کار
  خونه داشتیم جفتمون
  تمکن بالای ۶۰۰ میلیون تومان
  گردش حساب سه ماه حداقل هرکدوم بالای ۴۰۰ تراکنش
  رزرو هتل
  رزرو هواپیما
  ضمانت برگشت توسط تور
  بیمه مسافرتی
  یعنی شما هرچی بگید ما دادیم
  آخرش سفارت ایتالیا امروز زده شما تمکن ندارید و اینکه یر نمیگردید به کشور خودتون
  به نظرم همه چی الکیه
  مردم ایران با مشقت پول در میارن بعد میبرن دو دستی میدن به اینا تو سفارت
  اینا هم از دم ریجکت میکنن
  خوب دارن کسب درآمد میکنن!!!!!!
  هیچ جایی هم نیست بهشون حرفی بزنه
  متاسفم برا پاسپورتمون که ارزش نداره

  • سلام
   ممنون از بیان تجربیات‌تون

   کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند به دنبال یک راه‌حل مناسب برای رفع این مشکلات هستند.
   امیدواریم هرچه زودتر راه‌حلی برای رفع این مشکل پیدا کنیم

   • ممنونم از انعکاس دیدگاه
    امیدوارم حل بشه
    خیلی بده که تو خاک کشورمون هر رفتاری میکنن بدون ادله و نمیشه اعتراض کرد و نمیتونیم اثبات کنیم اشتباه کردن

    • درود بر شما
     بزرگترین مشکلی که در حال حاضر وجود داره، اینه که روز به روز تعداد پناهندگان ایرانی در مناطق شینگن افزایش پیدا می‌کند.
     ما هرکاری هم کنیم باز سفارت‌خانه‌ها شک دارند که متقاضیان بعد از تاریخ سفر به کشور خودشون برمی‌گردند!

 • سلام من درخواستم از سفارت آلمان برای توریستی بعداز حدود ۴هفته رد شد میخوام اعتراض بنویسم یکی بدلیل اینکه شرایط اقامت را قبول نکردن (رزرو هتل بوده) و دیگه اینکه برگشتم براشون اثبات نشده حالا موقع اعتراض باید رزرو هتل و برنامه سفر جدید را از دوباره ارائه بدم؟ چون تا اون موقع اعتبار هتل و پرواز میگذره که!!!

  • سلام
   پیشنهاد می‌کنیم برای اعتراض اقدام نکنید.
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳۰۰۰ تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری به شما ارائه کنیم

 • ما ۲۸روز برا جواب ویزا المان منتظر بودیم از وقت بلیطمون گذشت دعوتنامه داشتیم از دخترم امروز جواب اومد همسرم نود روز و من سی روز ویزا شدیم سه عدد ملک بنام همسرم بود گردش حساب من ۱۴۰میلیون بود اولین باره تو این سایت اومدم

 • سلام. امروز ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷
  در مورد آلمان! VIP
  امیدوارم نوشته ام کمکی کنه.
  من سال گذشته اوایل ژانویه ۲۰۱۸ یک دعوت نامه رسمی از یکی از دوستان آلمانیم گرفتم و ۱۰ روز بهم ویزا دادن. اون موقع ویزامتریک نبود و من برای مصاحبه به سفارت رفته بودم.
  ویزای من به مدت دقیق دو هفته جوابش آماده بود و من اوایل هفته تونستم برم خود سفارت و پاسپورتمو تحویل بگیرم. خیلی هم خوشحال و راضی 😆 قابل ذکره که سال ۲۰۱۷ توی پاسپورتم ویزای کشور آذربایجان بود. رفتم یه هفته توریستی باکو.
  حالا ماجرای بد
  مرداد ماه ۹۸ من با ویزامتریک کوفتی آشنا شدم. یعنی این شرکت گند زده فقط به روند کار . باور کنید ای کاش همون سفارت، کارها رو انجام میداد.
  هیچی مرداد ماه ، بخش VIP بودم. ۷۵ یورو و ۶۰ یورو و برای خدمات هم چند یورویی واسه عکس و … دادم. همون هم گند زدن به عکس. نه فتوشاپی. نه هیچی! افتضاح !!!!!
  من دعوت نامه غیر رسمی داشتم از دوست آلمانیم. یعنی کاغذی و تایپ شده همراه اثر انگشتش و امضاش و کپی پاسپورتش و شناسنامه و …
  هیچی منو رد کردن. دلیل هم ساپورتر مالی بود که نوشتن معلوم نیست چطور تامین میشین برای برگشت و موندن. توی حسابم هم حدود ۳ یا ۴ تومن بود. دفعه ی پیش که ویزا گرفتم ۳ میلیون پول داشتم و نهایت گردش زیر ۵۰۰ تومن بود. پس فکر نکنین که آره من ویزامو با حساب بانکی ۴۰۰ میلیون گرفتم. هیچ ربطی نداره. البته بگم که سند ملک کامل به نام خودم برده بودم هر دو بار.
  بار دوم که رد شد انقدر سوختم. خیلی ناراحت شدم. هم پولم سوخت و هم ویزامتریک کوفتی اون همه پول دادم. تصور کنید ۹۵ یورو به شرکت دادم. پول ویزا کمتر از ویزامتریک کوفتیه. تازه VIP هم بودم هیچ کوفتی برام انجام ندادن. دو تا کیک و آبمیوه گذاشتن جلومون. تنها خوبیش این بود که منتظر نموندم. گفتم VIP هستم و سریع کارهام انجام شد.
  اینبار به دوستم گفتم دعوت نامه رسمی بفرست. دوباره سند کامل ملک گذاشتم. دوباره VIP بودم و حالا ۱۳ روز میگذره که منتظرم. بهتره به کسی نگید که اقدام کردید که مثل من که رد شده بود ضایع نشین و الانم که روی هوا هستم!!!!
  دفعه ی پیش ۲۱ روز منتظر موندم رد شدم. این دفعه خدا رحم کنه. ۱۷ روز گذشته.

  به کسی نگید لطفا تا ویزاتونو بگیرید. می دونم تجربیاتم به درد همه تون میخوره.
  انشاالله ویزاتون بیاد خوشحال بشید.

 • نمیتونم پیگیری کنم چون به من ریفرنس نامبر رو که بر روی مدارک من است رو ندادن
  آیا در صورت اعتراض شانس گرفتن ویزا من بالا میره ؟ چون مدارک من کامل هست

  • سلام
   بهتره اعتراض نکنید.
   چون پروسه اعتراض زمان‌بر هست و ممکنه جوابی ازش نگیرید.
   بهتره که نواقص پرونده رو که بهتون اعلام کردند برطرف کنید مجدد اقدام کنید.

   • سلام بدلیل اینکه خودم‌مدام کامنتارو پیگیری میکنم اومدم وضعیتمو بگم‌شاید کمکی بدوستان کرد .خوشبختانه بعد از هفده‌روز از وقت رسیدگی پرونده ما از طرف سفارت سوییس بما ویزا دادن.ما انگشت نگاری نرفتیم چون اذرماه گذشته شنگن فرانسه رو داشتیم .سفر سوییس رو هم با تور اقدام‌کردیم منو همسرم بدون فرزند هستیم و جوان من بدلیل اینکه مدارک شغلیم قوی نبود خانه دار زدم و شوهرم کارمند با بیمه بالای ده سال تمکن دو حساب یکی ۲۰۰ یکی ۱۲۰ دادیم چون سپرده بود گردش انچنان نداشت هرماه برداشت و واریز یکی دوبار که گفتن همین ممکنه گیر بدن مدارک شغلی هم گذاشت که هم از بانک بما گفتن زنگ‌زدن و موجودی رو هم گفته بودن اینقدد توشه بانک گفته درسته ددحالی که شنیده بودم‌فقط صحت نامه تمکن رو میپرسن اداره هم زنگ زده بودن و حتا به داخلی شوهرمم‌زنگ‌زدن و ادرس ادارشو مجدد پرسیدن .ضمانت برگشت پارسال واس فرانسه نفری صد فکر‌میکردیم‌امسال کمش کنن بدبختانه زدن نفری ۱۵۰ .دو سند داشتیم هر دوبار و قبل فرانسه فقط ترکیه رفته بودیم و پارسال گردش حساب داشتیم یعنی توی دو ماه هر ماه حدود پونزده تومن جابجا کردیم و کل تمکن اونوقت ۱۳۰ بود واسه فرانسه . توی این شرایط ریسک نکنین با تور اقدام‌کنین .من خودم بخاطر گرفتن مولتی کانادا اینقدد دارم هزینه میکنم ایشالا همه ویزا بشن خوشحال بشن .ایام به کام

 • سلام. پدر و مادر من ۵ آگوست براى ویزاى توریستى فرانسه اقدام کردند و هنوز بعد از ٣٨ روز تا الان جوابى دریافت نکردیم. ویزاى توریستى آمریکا رو هم تو پاسپورت قبلى شون داشتن. مدت معمول بررسى ویزاى فرانسه چند روز هست ؟ با ایمیل سفارت هم تماس گرفتیم براى پیگیرى ویزا ولى جوابى دریافت نکردیم.

  • سلام
   مدت زمان معمول جوابدهی بین ۲۱ تا ۳۰ روز است.
   اما به دلیل شلوغی سفارت‌خانه‌ها مدت زمان جوابدهی تغییر پیدا کرده است.

 • من و دوستم ۲۸ مرداد مدارک کامل بردیم vfsواسه چک. امروز ۲۰ شهریوره هنوز جوابی ندادن هم از وی اف اس پرسیدم هم از سفارت گفتن تحت بررسیه باید منتظر بمونید. قبلا هم ی ویزا شینگن داریم. برنامه سفرمون ۵مهره. اخه چرا جواب نمیدن؟! خیلی دیر شد ک 😔😔

 • سلام.خسته نباشید.ما ۲۳ مرداد برای ویزا ایتالیا مراجعه کردیم و تا الان ویزا ما نیومده پرواز هم روز جمعه هستش،ممکنه تا ۵شنبه بیاد؟

 • سلام
  از من بعد از دو ماه ریجکت شده تا الان سفارت ایمیل نفرستاده ولی وکیل من گفته درخواست ویزا من ریجکت شده با وجودیکه مدارک من بیشتر از انچه سفارت درخواست کرده بودن بود اما ریجکت کردن😞

  • سلام
   بعضی وقتا ارائه مدارک بیشتر از درخواست سفارت، خودش دلیل ریجکتی می‌باشد.
   اما پیشنهاد می‌کنیم شما از سایت سفارت کشور مقصد مراحل ویزاتون رو پیگیری کنید.

 • من تا به امروز ۴۲روز است که مدارک را تحویل ویزامتریک دادم ،آیا هرچه بیشتر مدت زمان جواب ویزا طول بکشه شانس ویزا شدنم بیشتر میشه ؟

 • دوستان قسمت پیگیری آنلاین اتریش vfs دو هفته هست که به مشکل خورده و جواب نمیده پیام میده که سایت به مشکل خورده و بعدا دوباره پیگیری کنید
  جای دیگری هست که بشه پیگیری کرد

 • سلام
  من دو تا شنگن تا حالا داشتم
  آلمان و ایتالیا
  آلمانو عید رفتم
  می خواستم ببینم به نظر شما اسپانیا بهم توریستی میده ؟
  و اگر اسپانیا ریجکتم کنه – تو تمام سفارت ها ریجکتی میشم؟

  • سلام
   در حال حاضر ویزای اسپانیا فقط به صورت گروهی صادر می‌شود.
   پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن ویزای اسپانیا به صورت گروهی (تورهای گروهی) اقدام کنید.
   خیر. ممکنه از اسپانیا ریجکت شوید اما بتونید از یک کشور دیگر ویزا بگیرید

 • ما ۱۴ مرداد برای ویزای شینگن به ویزامتریک رفتیم و امروز بعد از تقریبا ۳۴ روز جوابمون امد و رد شدیم
  ما تمکن مالیمون ۳۸۰ میلیون حساب همسرم بود و خودمم هم ۷۰ میلیون
  یکی از دلایل رو هزینه های سفر زدن و یکی دیگه رو برنامه سفر
  ما برنامه سفرمون برای ۵ روز بود
  میخواستم بدونم میتونیم اعتراض بزنیم و امکان قبولی هست ؟

 • با سلام خدمت کارشناس ویزالند و همه دوستان
  من به همراه خانواده ام برای دومین بار اقدام به درخواست ویزای مجارستان کردیم از ۲۳ مرداد مدارک تحویل دادیم و امروز ویزا دستمون رسید. با دعوتنامه ویزا گرفتیم. یکم نسبت به بار اول طولانی تر شد که من خیلی نگران شدم با خوندن تمام نظرات دوستان ولی خداروشکر به موقع رسید که بتونیم از تعطیلات تابستانی استفاده بهینه کنیم. ایشالله برای ویزای شما هم هر چه زودتر پاسخ دهند.

 • سلام
  امکانش هست از ویزامتریک اس ام اس بیاد بیا پاستو تحویل بگیر بعد که بری بگن آماده نشده؟ وکیل ما میگه رفته گفتن آماده نشده

 • سلام و عرض ادب
  من ۲۴ مرداد وقت سفارت داشتم(ویزامتریک آلمان) از طریق شرکت و اخذ ویزای نمایشگاه آلمان. امروز ۱۴ شهریوره و هنوز جواب نیومده در صورتی که بلیط پروازم کنسل شد و فردا هم روز اول شروع نمایشگاست.با ویزامتریک هم تماس گرفتم میگن باید منتظر باشین. فردا و پس فردا یعنی جمعه و شنبه هم که سفارت تعطیله. اگه بعد اتمام نمایشگاه جواب اوکی شدن ویزام بیاد برای نمایشگاه مشابه بعدی که قبل عیده میتونم برم؟ و یا از تایم نمایشگاه بگذره در صورت مثبت بودن ویزا هم ویزا کنسل میشه؟

 • سلام وقتتون بخیر
  خانواده من به فردی اعتماد کردن جهت ویزا گرفتن
  ما ۷ شهریور با خانواده به ویزامتریک رفتیم برای تحویل مدارک و انگشت نگاری اون فرد به ما مدارکی داد که تحویل بدیم و در کمال تعجب همه مدارک جعلی حتی اشتغال به تحصیل منم جعلی من اصلا دانشجو نیستم و خیلی امید داد که حتما تا آخر شهریور ویزا به دست شما میرسه.
  مگه میشه اخه اگر اینجوری باشه همه الان آلمان هستن ینی اصلا متوجه نمیشن مدارک جعلی هستن
  من اصلا با این حرکت فرد شوکه شدم
  بعد سوال من اینه میگن مصاحبه تلفنی من اصلا یادم نیست شماره تلفن دادم یا نه ینی واقعا تماس میگیرند برای مصاحبه؟

 • سلام من و همسرم و پسر ۴ سالم از سفارت استونی درخواست داده بودیم که قبول نکردند دفتر هواپیمائی دلیل قبول نکردن رو شلوغی تور اعلام کرد آیا همچین چیزی درست هست؟
  یعنی ما ریجکت نشدیم و میتونیم باز اقدام کنیم.

 • باسلام مجدد
  امروز جواب ویزای توریستی بلژیک من و همسرم اومد و متاسفانه به علت نداشتن سابقه سفر به شینگن و همینطور عدم ارائه دلایل کافی برای برگشتنمون ریجکت شدیم. آیا این ریجکتی در سوابق پاسپورت ما برای کشورهای دیگه هم هست؟ مثلا اگر بخواهیم برای هلند از یک طریق دیگه اقدام کنیم.

 • سلام دوستان عزیز‌…من ۹ مرداد ماه تقاضای ویزای نمایشگاهی المان دادم .با مدارک محکم واسناد کامل و شغل دولتی.دقیقا ۹ شهریور با یکماه زمان جواب دادن .رد شدم و مطمئن ک اصلا اسناد رو بررسی نمیکنن.بخاطر شرایط سیاسی ردمیشه ویزاها.نگران دیر شدن پاسخ نباشین .اینا کلاسهای مسخره ایه که برای ما تو شرایط فعلی و موجب شرمساری میزارن.پیروز و شاد باشین.

 • سلام دوستان. چون منم خیلی احتیاج داشتم که ببینم جواب ویزای بقیه چقدر طول کشیده می گم. ما ۲۵ تیر وقت داشتیم واسه ویزای توریستی ایتالیا امروز یعنی ۱۱ شهریور بلاخره جواب اکی بودنش اومد.

 • سلام. باتوجه به اینکه تاریخ برنامه سفر من به بلژیک گذشته و هنوز سفارت پاسخی نداده است، آیا ممکن است درصورت مثبت بودن پاسخ ویزای من، خودشان یک تاریخ برای ویزا مشخص کنند؟

 • یعنی فکر کنم من رکورد دار تو نوبت جواب شینگن شدم
  مگر میشه؟
  من سه تیر رفتم سفارت المان (ویزا متریک) و هیچچچچچچ خبری تا الان نشده و جالبه هیچ کس هم پاسخگو نیس و میگن باید صبر کنی…
  ۶۹ روز گذشته و هنوز خبری نیست برای یک ویزای شینگن توریستی؟
  واقعا باید چه کار کرد؟

 • سلام دو تا سوال داشتم من و همسرم‌با داشتن سابقه سفر ترکیه و شنگن نه ماه قبل از فرانسه درخواست ویزا سوییس دادیم که گفتن نیازی به حضور و انگشت نگاری نیست .در مورد سابقه ی اثر انگشت در سیستم اروپا مگر شش ماه نیست؟ سوال دوم چهار روز از تاریخ انگشت نگاری من میگذره و چون نرفتم برگه شماره رفرنس ندارم ایمیل و پیامک هم نیومده چطور پیگیری کنم بدون شماره رفرنس .ضمنا من با تور اقدام کردم و کلا اونا ریلکسن و من خودم‌میخام‌پیگیری کنم یا اینکه صبر کنم؟در مورد دوستان که گفته بودن فرانسه ویزا نمیده به ویزا اولی اتفاقا ما با یه سفر ترکیه فقط چون شوهرم کارمند بود و تمکن صدو ده کلا ویزا شدیم با تور ولی نگم براتون از ضمانت برگشت…

  • سلام
   شماره رفرنس نداشته باشید نمی‌تونید پیگیری کنید.
   دلیل اینکه موفق شدید ویزای فرانسه بگیرید قطعا کارمند بودن همسرتون نیست.
   باید شرایط کلی که داشتید و تاریخ اخذ ویزا رو بیان کنید.

 • سلام دوستان درخواست ویزای شنگن از سفارت چک نداشته باشید من و دوستم درخواست دادیم ۷۵ یورو که پرداخت کردیم و جواب رد دادند به دلایل کاملا چرت چون مدارکمون کامل بود و قبلا هم ویزای شنگن داشتیم مشخص بود اصلا مدارک رو بررسی نکرده اند نامه اعتراض فرستادیم بعد یک هفته به زبان چک (واقعا که مسخره است) جواب اومده که ۶۰ یورو دیگه پرداخت کنید تا بررسی شود. ظاهرا تیرگی روابطشان با ایران هم مزید علت شده است

 • سلام
  من درخواست ویزا نمایشگاهی برای آلمان دادم الان ۳۷ روزه که درخواست دادم و پاسخی دریافت نکردم در صورتی که دو روز هم از تاریخ نمایشگاهم گذشته و فقط دو روز دیگه باقی مانده ایا امکان داره پس از تاریخ نمایشگاه بازم ویزا مثبت بیاد؟؟ اگه تاریخ نمایشگاه تمام شه و ویزا بیاد بازم میشه رفت؟؟؟

 • سلام ما خانوادگی اقدام کردیم برای ویزای توریستی آلمان الان ۲۵ روز گذشته و با توجه به اینکه تمامی مدارکمون تکمیل بوده و تاریخ سفر رو ۲۶ زدیم بخاطر مرخصی هامون ممکنه دیر تر از این زمان جواب مثبت بدن وقتی ما سرکارامون فقط تعطیلات اخر شهریور رو موافقت کردن؟

 • باسلام. من در تاریخ ۲۳ اردیبهشت مدارکم را برای ویزای توریستی بلژیک دادم به vfs. متاسفانه پاسخی نیومده هنوز. به نظرتون چرا؟

 • ببخشید من با پسرم اقدام کردیم ایتالیا ۲۳ ماه مرداد اقدام کردیم تلفن نزدن الان ۱۳ روز کذشت یعنی بنظرتون تلفن نمیزنن مشکل پیش امده یا نه

 • پیگیری واقعا باعث ریجکت میشه؟؟؟
  من میخام وکیل بگیرم چون خیلی دیر شد دیگه در خواست ویزا من واسه تحصیلی در مجارستان است که تا الآن جواب نیومده

  • من الان چهل روز شده . زنگ زدم ویزا متریک میگه ممکنه بازم طول بکشه بستگی به سفارت داره از دست ما کاری ساخته نیست من الان هم دعوتنامه ام تموم شده هم پول واپیما هم هتل خیلی راجت میگه به ما ربطی نداره باید منتظر باشید

 • سلام.
  دوستان کسی جدیدا از سفارت ایتالیا جواب گرفته؟ میشه بگید چند روز طول کشیده؟
  برای ما ۴۰ امین روزم رد شد و جوابی نیومد!

 • سلام
  لطفا کسانی که جواب ویزا شون امده بگن چند روز منتظر بودن و آیا ویزا شون قبول شده یا ریجکت؟
  از من که ۴۶ روز گذشته ولی تا الآن خبری نیست

 • دوستان سلام
  خواهش میکنم هرکی از سفارت المان جواب ویزاش اومده اعلام کنه و بگه چند روزه اومده؟
  من سه تیر رفتم و الان دو ماه شده و هنوز هیچ جوابی نیومده برام
  مگر میشه؟
  همه میگن پیگیری نکن که قطعا ریجکت میشی
  تاریخ پروازو هتل و اینام هم یک ماه قبل بوده و همه گذشته
  من ویزا شینگن و توریستی اقدام کردم
  لطفا بگین تا شاید یکم از سردرگمی دربیام

 • سلام دوستان من جواب ویزام برای المان اومد و حدود ۲۳ روز طول کشید.
  البته منظورم ویزای شینگن هست. بقیه ویزا ها شاید بیشتر طول بکشه
  اگر زیر یک ماه هست که از تاریخ درخواستتون گذشته و هنوز جواب نیومده باید صبر کنید. تا روندش رو طی کنه. نگران نباشید.
  اما اگر جواب ویزاتون بیش از یک ماه طول کشیده منظورم ویزای شینگن هست. شاید بهتر باشه که با خود ویزامتریک تماس بگیرید. و این مسئله رو پیگیری کنید.

 • سلام، من ۷ مرداد سفارت ایتالیا مدارک دادم برای ارائه ی مقاله در یک کنفرانس که ۳ تیر برگزار میشه. ینی سه روز دیگه بیشتر وقت ندارم. هر چیم زنگ میزنم جواب نمیدن، آنلاین هم که چک میکنم میگه هنوز تو کنسولگریه. ممکنه بخاطر گذشتن تاریخ ریجکت بشم؟

 • سلام من ۵تیر واسه بلژیک اقدام کردم یک ماه بعد با ما تماس گرفتن واسه شغل همسرم و از محل کارش تحقیق کردن ولی هنوز جواب نیومده به نظرتون مشگلی هست البته بعضی ها میگن این که زنگ زدن خیلی خوبه

  • سلام
   در حال حاضر جوابدهی به درخواست ویزا طولانی‌تر شده است.
   منتظر باشید جواب ویزا براتون صادر می‌شود.

 • سلام
  من سه هفته پیش رفتم سفارت ایتالیا به من زنگ نزدند و ایمیل اومده که جواب اومده بیایید سفارت
  استرس دارم یعنی احتمال ریجکتی وجود دارد؟

 • سلام وقت به خیر
  فرض میکنیم که سفارت المان سرش خیلی شلوغه و فرصت رسیدگی به پرونده ها رو نداره. در این صورت نباید پرونده جدید قبول کنه تا هزینه بیخودی هم درخواست کننده ها پرداخت نکنند.
  اعلام کنه پرونده جدید قبول نمیکنه.
  خیلی از افرادی که درخواست ویزا دادند اگر میدونستند میخواد جواب ویزا بیش از یک ماه طول بکشه اصلا پرونده ای تشکیل نمیدادند و دیگه لازم نبود هزینه ای پرداخت کنند. در حال حاضر بعضی ها مجبورند با وجود این که جواب ویزاشون نیومده انصراف بدند و پاسپورت رو پس بگیرند.
  به هر حال هر کسی یک برنامه ریزی داره.
  خودشون توی رسید اعلام کردند که ظرف مدت ۲۱ روز جواب می یاد. ولی مطابق گفته ی خودشون هم عمل نمیکنند.
  چون ملت تو سری خور پیدا کردند.
  میدونم شما تقصیری ندارید ولی به هر حال درستش این هست که ایرانی های مشغول به کار در ویزا متریک یا خود سفارت المان در جریان باشند که در این شرایط اجازه تشکیل پرونده های شینگن رو ندارند. اصلا وقت ملاقات نذارند پرونده هم تشکیل ندند تا بیخودی هزینه ای پرداخت نشه.

 • سلام ، روز بخیر ، مادر وپدر من وقت خانوادگی گرفته بودن اما امروز برای من ایمیل امده که جواب مادرم اماده است، مگه میشه جوابها در روزهای متفاوت بیاید چون مدارک و پرونده یکی بوده ؟ برای ویزای المان

 • سلام نزدیک یک ماه هست که مدارک به ویزا متریک تحویل داده شده ..ایا عدم تماس از سفارت دلیل بر ریجکتی پرونده میباشد؟

 • سلام.وقت بخیر..ایا در ایمیل یا اس ام اس داده شده از سفارت معلوم نمیشود که ویزا شدیم یا خیر؟؟و اگر با کسی تماس تلفنی نگیرند دلیل بر ریجکتی میباشد؟؟

 • درود ، بنده دو هفته پبش مدارک رو کارگزاری سوییس دادم ، هنوز جوابی نیومده و اینکه در سایت vfs ک پیگیری میکنم میزنه
  Records not found
  دلیلش چیه

 • سلام من یک سوال دارم الان که جوابهارو دارن دیر میدن وقت نمایشگاه بگذره چی میشه؟ الان چهار هفته شده جواب نیومده از سفارت المان

 • چرا جوابا نمیاد؟ غیر منطقی نیس؟ من از سوم تیر منتظر جوابم از سفارت المان و توی پیگیری هنوز میزنه فایل به کنسولگری ارسال و رونده کار آغاز شده است
  چرا واقعا؟ تابستون که تموم شد

 • سلام
  ببخشید موقع تسلیمی مدارک در سفارت مجارستان هیچ فاکتور رسید به من ندادن و من شماره ارجاع خودمو نمیدونم و دیگر اینکه ۳۳روز از مصاحبه من گذشته اما هیچ اطلاعی مبنی بر قبولی یا ریجکتی برام نفرستادن و من براشون ایمیل فرستادم هیچ جوابی برای من ندادن نمیدونم چکار کنم ایا درخواست ویزا من رد شده؟

 • سلام من ۳مرداد مدارک رو کامل تحویل دادم یکشنبه تاریخ پروازمه و شنبه هم که تعطیله تا الان هیچ خبری نشده باید چیکار کنیم

 • سلام من ۳ مرداد مدارک کامل تحویل دادم اما تا امروز با من تماس نگرفتن و روز مصاحبه با اینکه vip رفتم به من برگه ای برای رسید جوابم ندادند الان باید چه کار کنم؟

  • سلام
   به دلیل شروع فصل تعطیلات سفارت خانه‌ها کمی شلوغ شده
   لطفا منتظر باشید تا جواب براتون ارسال شود.

 • سلام.من۲۵تیرخودم و دخترم توی سفارت ایتالیا نوبت داشتیم الان مرداد هم تمام شده ولی هنوز خبری نیست .نمیدونم چجوری باید پیگیری کنم ببینم نوبتمون کیی میشه ؟ یا اینکه جواب چی هست ؟

  • سلام
   به دلیل شروع فصل تعطیلات سفارت خانه‌ها کمی شلوغ شده
   لطفا منتظر باشید تا جواب براتون ارسال شود.

 • سلام
  میخواستم بدونم این مصاحبه تلفنی که قسمتی از روند کاری هستش برای ویزای شینگن توریستی هم یعنی تماس میگیرند؟

 • با سلام خسته نباشین من الان ۴۶ روز از سفارت المان اقدام کردم جواب نیومده تاریخ پروازم ۳۱مرداد کی جوابم میاد بنظرتون خیلی طول کشیده چندنفر بامن اقدام کردن جواب همه امده فقط جواب من نیومده

    • المیرا خانم من هم برادرم از سفارت ایتالیا اقدام کرده الان هفته چهارمه و شنبه هم بلیطشه گفتن طبیعیه ، ممکنه وقت بلیط هم بگذره ولی مشکلی نیست دوباره رزرو کنه اینو همون آژانسی میگه که اقدام کرده از طرفی هم گفته که سفارت ممکنه بخاطر استعلام مدارک کار بهش زنگ بزنن ولی اونم هنوز نزدن نمیدونم والا قضیه چیه ، شما جواب گرفتین بمن خبر بدین ممنون همینجا پیام بزارین من میبینم

     • سلام. ما ام از ایتالیا اقدام کردیم و فردا میشه ۴ هفته ولی جوابی هنوز برامون نیومده!! ولی دوستمون از آلمان اقدام کرد منتها با دعوت نامه ۲۰ روزه جوابش اومده. معلوم نیست چه جوری شده روند جوابا!!

   • سلام من ۱ مرداد زمان سفارت داشتم و دعوتنامه دو ماه و الان یه تایمی از زمان دعوتنامم هم گذشته ولی هنوز بعد گذشت ۲۰ روز جوابی نیومده و با این تفاسیر که ۴۰ روز هم شده جواب سفات نیومده ،عملا تاریخ دعوتنامم به تمام میرسه و این بی برنامگی سفارت باعث میشه کلا شما نیازی به ریجکت نداشته باشین و رد بشین ،همه زمان بندی های ما بر اساس ۲ الی ۳ هفته میباشد .

    • سلام
     شما برنامه سفری تون رو باید براساس مدت زمان جوابدهی به ویزا در نظر بگیرید.
     اگر ویزا شدید، خود سفارت این فرجه رو بهتون میده که تاریخ دعوتنامه رو عوض کنید.

 • سلاام
  دوستانی که ویزاشون اومده لطفا اطلاع بدن چند روز طول کشیده
  من تقریبا ۵۵ روزه که منتظر جوابم اما همچنان خبری نیست
  تاریخ سفرم ۲۳ مرداده و اگر بگذره احتمال ویزا شدنم خیلی کمه

 • باسلام من مدت دوماه پیش ازآلمان برای مادرم دعوتنامه ای فرستادم وبعدازتکمیل مدارک ووقت سفارت سی روزپیش مادرم ازشهزستان به تهران رفتندومدارک روتحویل دادندوانگشت نگاری شدندوگفتنددویاسه هفته دیگرپاسپورت به دستتون میرسه ولی متاسفانه تاامروزدقیقامدت سی روزگذشته وهیچ خبری نیست

  • سلام
   به دلیل شروع تعطیلات و افزایش سفرهای خارجی، حجم درخواست ویزای شینگن افزایش پیدا کرده است.
   یه کم جوابدهی به درخواست ها طولانی‌تر شده. منتظر باشید جواب براتون ارسال میشه.

   • سلام من پارسال یکبار با دعوتنامه به آلمان رفتم اونموقع هنوز ازدواج رسمی نکرده بودم و نامزدم به عنوان فامیل برام دعوتنامه داد الان بعد از ازدواج دعوتنامه داده و من همه سه هفته اس مدارکم رو به ویزامتریک ارائه کردم ممکنه چون زن و شوهر شدیم رد بشم البته من وقت پیوست به خانواده هم دارم که آذر یا دی ماه میاد لطفا کمکم کنید

    • وقت‌بخیر.
     من و همسرم حدود ۴ هفته قبل درخواست ویزای ایتالیا دادیم اما هنوز جوابی نیومده! با توجه به اینکه رزرو پروازمون فردا شب هستش، آیا احتمالا ریجکت شدیم؟ شما مورد مشابه داشتید؟
     ممنون

 • سلام وقت تان بخیر من تاریخ ۲۰تیر در سفارت مجارستان مصاحبه داشتم برای ویزا تحصیلی اما تا الان تقریبا ۲۵ روز گذشته ولی تا هنوز هیچ خبری از ایشان نیست من چیکار کنم؟؟؟

  • سلام
   به دلیل شروع تعطیلات، سفارت‌ها در حال حاضر شلوغ می‌باشد.
   یه کم منتظر باشید با تاخیر جواب رو براتون ارسال می‌کنند.

 • سلام بنده به همراه خانواده در تاریخ ۱۲تیرماه به ویزا متریک رفتم و مدارک رو تحویل دادم که تاریخ بلیت و هتل رو برای ۶مرداد گرفته بودم ولی با گذشت ۲۵روز از روز انگشت نگاری و اینکه تاریخ بلیت و هتل امروز بوده بنظر شما چرا هنوز جواب نیومده ، ایا هنوز امیدی هست که ویزا بشیم با اینکه وقت بلیت هواپیما امروز بوده و رد شده ، ویا اینکه طولانی تر شدن پروسه دلیل بر رد یا اوکی شدن ویزاست ؟

 • سلام من ۲۷ ماه می در سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی مصاحبه داشتم الان ۲ ماه میگذره و هیچ خبری نشده از طریق سایت ckgsir هم پیگیری میکنم میزنه هنوز تو کنسولگری هستش پس تا کی جواب و میدن؟

  • سلام
   به تعطیلات شروع تعطیلات و افزایش درخواست ویزای توریستی در حال حاضر سفارت ایتالیا شلوغ می‌باشد.
   فقط باید صبر کنید تا جواب درخواست ویزای شما از کنسولگری صادر شود.

 • با سلام و خسته نباشید.. بنده برای کشور آلمان درخواست ویزا دادم مدارکم اعم از تمکن مالی و گردش مالی بیمه سفر رزرو هواپیما نامه مرخصی از محل کار و تعهد به بازگشت. فیش حقوقی دعوتنامه قرص از فامیلمون تو آلمان که شغلش دکتره برا هرکسی هم که دعوتنامه فرستاده ویزا دادن بهش و مسافرانش بازگشتن.. ولی من ریجکت شدم علتش هم نوشته بودم که مدارک کافی جهت اثبات به بازگشت ندادین خب این همه مدارک و مرخصی از شرکت و فیش حقوقی و تعهد به بازگشت درشرکت اینا چی بودن پس.. منم اعتراض دادم که همه مدارکم کامل بود افسر با تصمیم نادرست و سرسری نگا کردم به مدارک منو ریجکت کرده آیا این اعتراض دوباره میشه که ویزارو بدن؟

 • سلام.
  ما برای ویزای هلند از طریق vfs اقدام کردیم، امروز برامون پیامک اومده که پروسسش تموم شده و بیاید پاسپورت رو دریافت کنین، این ینی ویزا صادر شده یا نشده؟ خیلی ممنون

 • سلام . مدت ۱۷ روزه که از تحویل مدارکم به ویزامتریک میگذره سفارت به من زنگ نزده . حتما تماس تلفنی دارن یا در بعضی موارد زنگ میزنن

 • سلام. مادر من ۷۰ سال سن دارن و تا بحال ۴ بار و هر بار ۳ ماه به آلمان آمده اند. از تحویل مدارک و انگشت نگاری تا امروز ،۳۰ روز میگذرد. ما بلیط سفر داخلی به همراه مادرم گرفتیم. چرا اینقدر طول میکشد؟؟

  • سلام
   با توجه به تعطیلی مدارس و شلوغی سفارت‌خانه‌ها، جوابدهی به ویزاها کمی طولانی تر شده است.
   لطفا منتظر بمانید

  • سلام
   شماره پاسپورت که مشخص هست
   شماره بارکد هم توی برگه رسید ویزایی که بهتون داده شده زیر بارکد قید شده

 • سلام من ۱۹ سالمه ۳۰ اردیبهشت درخواست ویزای توریستی از ایتالیا کردم و الان ۲۸ روزه خبری از ویزام نیست از اکانتم تعقیب میکنم تو کنسولگریه آیا قراره ریجکت بشه که انقد طولش دادن؟من چجوری بگم بهشون که من وقت ندارم دیگ برم سفر؟

 • سلام وقتتون بخیر،من ۲۲سالمه و دوماه پیش از طریق vfs globalبرای ویزای توریستی بلژیک درخواست دادم.
  هنوز جوابی نگرفتم تو سایت هم نوشته که پرونده زیر نظر سفارت بلژیک در تهرانه.
  ممکنه به خاطر سنم رد بشم؟با وجود اینکه تمام مدارکم کامل بوده

 • سلام من ۱۲ اردیبهشت مدارک تحویل ویزا متریک دادم و انگشت نگاری شدم ۷ خرداد از سفارت مصاحبه تلفنی داشتم و گفتند یک هفته دیگر پاسپورت را عودت میدیم ولی خبری نشد و تا ۲۰ خرداد ویزامتریک تعطیله چرا اینقدر طول کشید میشه ۴۰روز اگر تازه هفته دیگه جواب بدن ارزیابیتون چیه از اینکه سفارت برای ویزای توریستی زنگ زده

 • سلام……من پذیرش از دانشگاه سیه‌نا ایتالیا برای مقطع فوق لیسانس دارم و می خوام برای ویزا اقدام کنم…….مصاحبه حتما انجام میشه؟؟؟
  کورس من به زبان انگلیسی هست مصاحبه به جه زبانی خواهد بود؟؟؟

  • سلام
   درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا از طریق کارگزاری انجام میشه.
   به همین دلیل مصاحبه ای برای ویزای تحصیلی ایتالیا ندارید.

 • سلام وقت بخیر، بندە ۳۳ روزە کە انگشت نگاری رفتم و مدارک تحویل دادەام برای ویزای توریستی ایتالیا ولی هنوز نە زنگ زدەاند و نە ایمیلی ارسال کردەاند و هنوز هیچ خبری نشدە، لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

  • سلام
   در حال حاضر به دلیل شروع فصل تابستان، حجم درخواست در سفارت‌خانه ها بالاست.
   لطفا شکیبا باشید.

 • سلام فاطمه نادری هستم که درخواست ویزا بهمراه همسرم کردم.تارخ۱۱/۲/۱۳۹۸تمامی مدارک تحویل داده شده مدت ۲۰روز گذشته اما برای ما نه زنگ زدن ونه ایمیل اومده ممنون میشم اگه ویزایما اماده است لطفا اطلاع دهید.متشکرم از زحماتتون

  • سلام
   برای ویزای کدوم کشور اقدام کردید؟
   و اینکه جواب ویزا از سمت صادر نمیشه. از سمت کنسولگری کشور مقصد صادر میشه.

 • سلام وقتتون بخیر، من درخواست ویزای توریستی ایتالیا را دادەام مدارکم کاملە چهل سال سن دارم متاهلم ولی تنهای درخواست کردەام و البتە ویزای معتبر مولتی کانادا را هم دارم الان ۱۵ روز کاری است انگشت نگاری و مدارکا را تحویل دادەام ولی هنوز هیچ خبری نشدە، با توجە با این شرایط چقدر محتملە ویزا بشم؟ ممنون از راهنمایتان

  • سلام
   ما درصدی برای شانس اخذ ویزا نمی‌تونیم به شما اعلام کنیم.
   اینی هم زمان بر شده جواب ویزاتون، بخاطر شلوغی سفارت خانه است.
   منتظر باشید جوابش براتون صادر میشه

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!