اطلاعیه ویزای نروژ

  • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.
  • طبق اعلامیه سفارت نروژ، از تاریخ 4 مارس 2024  بررسی مدارک ایرانیان توسط سفارت این کشور در آنکارا انجام خواهد شد اما این موضوع در روند اخذ ویزا تاثیری نخواهد داشت و ایرانیان همچنان باید برای درخواست ویزا به VFS تهران مراجعه کنند.

با توجه به سختگیری شدید افسران ویزای نروژ برای متقاضیان ایرانی، نرخ ریجکتی ویزای این کشور به شدت افزایش داشته است. برای دریافت ویزای نروژ حتما باید دعوتنامه داشته باشید. وقت سفارت نروژ مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید.

شرایط ویزای نروژ

با توجه به سخت گیری زیاد کشورهای اسکاندیناوی، برای گرفتن ویزای شینگن نروژ حتما باید شرایط زیر را داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که این شرایط را ندارید، به هیچ عنوان اقدام نکنید. چرا که بدون شک ریجکت می‌شوید.

۱. ارائه دعوت‌نامه: برای دریافت ویزای نروژ، حتما باید دعوتنامه ارائه کنید. دعوت نامه ویزای نروژ می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک آشنا باشد. مدت زمان اقامت متقاضی در متن دعوتنامه حتما باید ذکر شود.

۲. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای نروژ باید به یورو بیان شود. ایده آل ترین مبلغ تمکن مالی برای ویزای نروژ، 300 تا 350 میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. نامه تمکن مالی باید توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضا برسد.

۳. گردش حساب: گردش حساب مورد نیاز ویزای نروژ، برای ۳ ماه آخر می‌باشد. منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی از حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات ۳ ماهه اخیر متقاضی اهمیت دارد.

مدارک ویزای نروژ

مدارک مورد نیاز برای ویزای نروژ باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برای مدارک ویزای نروژ نیست.

چک لیست مدارک ویزای نروژ به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای نروژ

📑 رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه گذرنامه های قدیمی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 گردش حساب ۳ ماهه متقاضی

📑 تمکن مالی

📑 دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 برگه تعیین وقت سفارت نروژ

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه واچر هتل

هزینه ویزای نروژ

هزینه درخواست ویزای نروژ در گروه مسافرتی ویزالند، 400 یورو است. این هزینه شامل پر کردن فرم ویزای شینگن، تعیین وقت سفارت، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، بیمه مسافرتی و غیره می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت کلیه هزینه‌های درخواست در داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد. هزینه پرداختی به کارگزار ویزای نروژ برای بزرگسالان، ۹۰ یورو و برای افراد ۶ تا ۱۲ سال، ۴۵ یورو است. کودکان زیر ۶ سال از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.

وقت سفارت نروژ

تعیین وقت سفارت نروژ از طریق سایت سفارت این کشور انجام می‌پذیرد. پس از ارسال درخواست وقت سفارت، بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد می‌توانید در سفارت حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که فرم ویزای نروژ به صورت آنلاین در سایت سفارت این کشور تکمیل می‌شود. برای حضور در سفارت نروژ باید به آدرس تهران، فرمانیه، بلوار لواسانی، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن، پلاک ۷۲ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۵:۳۰ مراجعه کنید.

  • هزینه درخواست وقت سفارت نروژ در گروه مسافرتی ویزالند، 3 میلیون تومان می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی ویزای نروژ

حدودا بین ۱۵ تا ۲۱ روز کاری پس از حضور در سفارت نروژ، جواب ویزای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای نروژ، باید شخصا به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی، به سفارت نروژ در تهران مراجعه کنید.

ریجکت ویزای نروژ

رایج ترین دلیل رد شدن ویزای نروژ، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد.

دلایل رد شدن ویزای نروژ به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزای نروژ به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی متقاضیان در پرداخت هزینه های اقامت
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به این کشور
  • ارائه بیمه مسافرتی غیر معتبر
  • ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی برای درخواست ویزای نروژ

رفع ریجکت ویزای نروژ و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکتی برای ویزای نروژ وجود ندارد. اما شما می‌توانید با رفع نواقص پرونده‌تان پس از ۶ ماه دوباره درخواست خود را ارسال کنید. اعتراض به ویزای نروژ به این شکل است که با نوشتن نامه ای به زبان انگلیسی به افسران ویزای این کشور با اسناد و مدارک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده‌اید. شما باید نامه اعتراضی خود را حضورا به سفارت نروژ در تهران ارائه کنید.

سفارت نروژ در تهران

سفارت نروژ در تهران در آدرس فرمانیه، بلوار لواسانی، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن، پلاک ۷۲ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸ تا ۱۵:۳۰ مراجعه کنید. توجه داشته باشید که بدون داشتن وقت سفارت قبلی مجاز به ورود به سفارت این کشور نمی‌باشید.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر