با توجه به سختگیری شدید افسران ویزای نروژ برای متقاضیان ایرانی، نرخ ریجکتی ویزای این کشور به شدت افزایش داشته است. برای دریافت ویزای نروژ حتما باید دعوتنامه داشته باشید. وقت سفارت نروژ مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط ویزای نروژ

📌 مدارک ویزای نروژ

📌 هزینه ویزای نروژ

📌 وقت سفارت نروژ

📌 مدت زمان جوابدهی ویزای نروژ

📌 ریجکت ویزای نروژ

📌 رفع ریجکت ویزای نروژ و اعتراض به رد شدن آن

📌 سفارت نروژ در تهران

شرایط ویزای نروژ

با توجه به سخت گیری زیاد کشورهای اسکاندیناوی، برای گرفتن ویزای شینگن نروژ حتما باید شرایط زیر را داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که این شرایط را ندارید، به هیچ عنوان اقدام نکنید. چرا که بدون شک ریجکت می‌شوید.

۱. ارائه دعوت‌نامه: برای دریافت ویزای نروژ، حتما باید دعوتنامه ارائه کنید. دعوت نامه ویزای نروژ می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک آشنا باشد. مدت زمان اقامت متقاضی در متن دعوتنامه حتما باید ذکر شود.

۲. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای نروژ باید به یورو بیان شود. ایده آل ترین مبلغ تمکن مالی برای ویزای نروژ، بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. نامه تمکن مالی باید توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضا برسد.

۳. گردش حساب: گردش حساب مورد نیاز ویزای نروژ، برای ۳ ماه آخر می‌باشد. منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی از حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات ۳ ماهه اخیر متقاضی اهمیت دارد.

مدارک ویزای نروژ

مدارک مورد نیاز برای ویزای نروژ باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برای مدارک ویزای نروژ نیست.

چک لیست مدارک ویزای نروژ به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای نروژ

📑 رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه گذرنامه های قدیمی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 گردش حساب ۳ ماهه متقاضی

📑 تمکن مالی

📑 دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 برگه تعیین وقت سفارت نروژ

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه واچر هتل

بیشتر بدانید: مدارک ویزای شینگن

هزینه ویزای نروژ

هزینه درخواست ویزای نروژ در گروه مسافرتی ویزالند، ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل پر کردن فرم ویزای شینگن، تعیین وقت سفارت، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، بیمه مسافرتی و غیره می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت کلیه هزینه‌های درخواست در داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

وقت سفارت نروژ

تعیین وقت سفارت نروژ از طریق سایت سفارت این کشور انجام می‌پذیرد. پس از ارسال درخواست وقت سفارت، بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد می‌توانید در سفارت حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که فرم ویزای نروژ به صورت آنلاین در سایت سفارت این کشور تکمیل می‌شود. برای حضور در سفارت نروژ باید به آدرس تهران، فرمانیه، بلوار لواسانی، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن، پلاک ۷۲ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۵:۳۰ مراجعه کنید. هزینه درخواست وقت سفارت نروژ در گروه مسافرتی ویزالند، ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی ویزای نروژ

حدودا بین ۱۵ تا ۲۱ روز کاری پس از حضور در سفارت نروژ، جواب ویزای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای نروژ، باید شخصا به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی، به سفارت نروژ در تهران مراجعه کنید.

ریجکت ویزای نروژ

رایج ترین دلیل رد شدن ویزای نروژ، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد.

دلایل رد شدن ویزای نروژ به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای نروژ به بازگشت متقاضیان
 • عدم توانایی متقاضیان در پرداخت هزینه های اقامت
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به این کشور
 • ارائه بیمه مسافرتی غیر معتبر
 • ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی برای درخواست ویزای نروژ

رفع ریجکت ویزای نروژ و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکتی برای ویزای نروژ وجود ندارد. اما شما می‌توانید با رفع نواقص پرونده‌تان پس از ۶ ماه دوباره درخواست خود را ارسال کنید. اعتراض به ویزای نروژ به این شکل است که با نوشتن نامه ای به زبان انگلیسی به افسران ویزای این کشور با اسناد و مدارک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده‌اید. شما باید نامه اعتراضی خود را حضورا به سفارت نروژ در تهران ارائه کنید.

سفارت نروژ در تهران

سفارت نروژ در تهران در آدرس فرمانیه، بلوار لواسانی، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن، پلاک ۷۲ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸ تا ۱۵:۳۰ مراجعه کنید. توجه داشته باشید که بدون داشتن وقت سفارت قبلی مجاز به ورود به سفارت این کشور نمی‌باشید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 3.9 از 8 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۰ دیدگاه ها

 • سلام من برای ویزای بلند مدت درخواست دادم زیر ۱۸ سال سه ماه دیگه ۱۸ سالم میشه حدودا چه قدر زمان میبره جواب در خواستم بیاد

 • سلام خسته نباشید من مادرم نروژ زندگی میکنه من درخواستمو دادم همه مدارکم رو هم به سفارت دادم چه قدر زمان میبره جوابش بیاد ؟

 • سلام من ۳۳ سالمه فوق دیپلم برق قدرت و دارای گواهینامه پایه یک ۷ ساله و برق کار ماهر ساختمان و خانمم ۳۲ ساله مهندس عمران از دانشگاه دولتی و معدل ۱۳.۹۰ با سابقه کار ۱۰ ساله و یک فرزند یک ساله. آیا شرایط ادامه تحصیل برای خانمم و یا شغل رانندگی سنگین وی برقکار ساختمان برای خودم هست؟ برای اخذ ویزا کدوممون شرایط بهتری میتونیم داشته باشیم؟

 • سلام
  من فارغ التحصیل پزشکی از مجارستان هستم،مدارکم رو برای نروژ فرستادم،معادل سازی شده و شماره HPR رو هم گرفتم ،
  الان برای شرکت در دوره زبان میتونم اقدام کنم ؟
  همسرم هم میتونن پیوست بشن و اجازه کار دارند ؟ ایشون دانشجوی ارشد مهندسی پزشکی هستن.
  ممنون.

 • سلام؛ ببخشید من میخواستم برای مقطع دکتری نروژ اقدام کنم و گویا باید ویزای کاری بگیرم. شرایط ترجمه انگلیسی بدون تاییدات امور خارجه و دادگستری و عدم مصاحبه در این حالت هم صدق میکنه؟

 • سلام؛ من برای ویزای الحاق به خانواده نروژ اقدام کردم. همسرم نروژ هستن اگر مدارکم کامل باشه چقدر طول میکشه جواب ویزای بلند مدت (یک ساله) رو به من بدن
  ممنون از توجهتون 🙏🏼

  • سلام؛ درخواست شما احتمالا به تعویق افتاده، توصیه میکنم به سفارت ایمیل بزنید و درخواست پیگیری کنید. البته یک توضیح قانع کننده هم باید برای اضطراری بودن دلیل سفرتون به نروژ داشته باشید.

 • سلام من از دانشگاه اسلو پذیرش گرفتم و میخوام از سفارت ویزای دانشجویی بگیرم.بعضی از وبسایت ها نوشتن این نوع ویزا باید از ابوظبی اقدام بشه و تو تهران نمیشه حضوری رفت سفارت.درسته؟
  درضمن برای تعیین وقت باید از طریق سایت اقدام کنم یا ایمیل بزنم؟به کجا ایمیل بدم باید؟

 • با سلام
  من به تازگی پذیرش ارشدم رو از یک دانشگاه توی نروژ گرفتم. آیا در شرایط کنونی و شیوع ویروس کورونا میتونم برای ویزای تحصیلیم اقدام کنم؟ ایا بهم ویزا میدن؟ واقعا نمیدونم چکار باید بکنم. سردرگم شدم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام
   بله میتونید اقدام کنید و اگر هم محدودیت زمانی دارید میتونید یک ایمیل به سفارت بزنید و اعلام کنید که شرایطتون اصطراری هست. کرونا هیچ ارتباطی با ریجکتی ویزا نداره. فقط بررسی پرونده ها رو به تعویق انداخته.

 • سلام من شهروندافغانستانی مقیم ایرانم همسرمن نروژ زندگی می کنه ایامن می تونم ازسفارت نروژدرایران درخواست ویزای توریستی بدم اگرمیشه شرایطش چیه

  • سلام
   اگر پاسپورت ایرانی و یا اقامت داشته باشید بله.
   برای اطلاع از شرایط کامل، با مشاورین ویزای ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • با سلام میخواستم بدونم برای پیگیری ویزای نروژ از چه راهی میشه بدون نیاز به سفارت رفتن.پیگیر ویزا شد باتشکر

  • سلام
   وارد سایت سفارت این کشور بشید
   اطلاعات شخصی و شماره پیگیری تون رو وارد کنید
   مشخص میشه در چه مرحله ای هست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.