ویزای ایتالیا | انواع، شرایط و هزینه های ویزا ایتالیا

ویزای ایتالیا

با توجه به هدف شما از سفر به ایتالیا، انواع مختلفی از ویزای ایتالیا وجود دارد. این که شما قصد سفر برای ملاقات، تحصیل و کار دارید و یا اقامت دائم در این کشور را دارید، باید درخواست ویزا، بسته به هدف خود دهید.

از اکتبر سال 1997، کشور ایتالیا هم نیز عهدنامه شنگن را پذیرفت و قانون مرز آزاد را اجرا کرد. ویزای ایتالیا در صدر لیست بیشترین درخواست های ویزا ایرانیان می باشد. ویزا های توریستی و تجاری بیشترین ویزای شده این کشور برای متقاضیان ایرانی می باشد. نرخ ریجکتی ویزای ایتالیا، بر اساس آمار 7.66% می باشد. ایتالیا، در سال 2018 از مجموع 1.850.260 درخواست ویزای این کشور که از سفارت ها و کنسولگری های ایتالیا در سراسر جهان، 1.703.693 ویزا برای متقاضیان صادر کرده است.

 ویزای توریستی ایتالیا

 ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

 ویزای تحصیلی ایتالیا

 مدارک عمومی مورد نیاز ویزای ایتالیا

 هزینه اخذ ویزای ایتالیا

 نکات مهم اخذ ویزای ایتالیا

 سوالات متداول اخذ ویزای ایتالیا

 ویزاي ایتالیا تضمیني

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی، به منظور بازدید های توریستی کوتاه مدت از کشور ایتالیا صادر می شود. مدت اعتبار ویزا و میزان دفعات ورود به ایتالیا، با توجه به درخواست متقاضی و تائید افسر کنسولی تعیین می گردد. این نوع ویزا برای اهداف تحصیلی و کاری مناسب نیست و برای این اهداف باید ویزای کاری و تحصیلی درخواست نمود. بیشترین نوع ویزای درخواستی کشور ایتالیا، ویزای توریستی می باشد. پس از تائید درخواست ویزا و صدور ویزا به اسم متقاضی، برچسب ویزا با اطلاعاتی از قبیل تاریخ صدور، تاریخ انقضا، مدت زمان اقامت، اطلاعات و عکس متقاضی به پاسپورت متقاضی الصاق می شود.

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

کشور ایتالیا، در منطقه اقتصادی قاره اروپا وجود دارد و با رکود اقتصادی محسوس در سال های اخیر مواجه شده است. این کشور نیز در اقتصاد از همسایه خود، اسپانیا، عقب مانده و برای جبران این، اقدام به جذب سرمایه گذاران خارجی کرده است.ویزای سرمایه گذاری ایتالیا را، ویزای طلایی کشور ایتالیا می نامند.

کشور ایتالیا، برای دانشجویان، کارآفرینان و همچنین کارگران واجد شرایط طرح های گوناگونی در نظر گرفته است. متقاضیان درخواست ویزای کاری ایتالیا، جهت اخذ این ویزا باید مدت زمانی را در ایتالیا ساکن باشند. ویزای کاری ایتالیا برای مدت یک سال به شخص متقاضی اعطا می شود و بعد از آن با توجه به تشخیص کارفرما، برای 5 سال تمدید می گردد. پروسه کاری اخذ ویزای طلایی ایتالیا، با توجه به تکمیل بودن مدارک شما، بین 7 تا 10 روز کاری انجام می شود. اگر فرد سرمایه گذار با یک شرکت خارجی در ایتالیا اقدام به سرمایه گذاری کند، باید عمده مبلغ سرمایه گذاری متعلق به خود شخص باشد.

 شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا:

 افراد با قصد سرمایه گذاری در ایتالیا، می توانند با خرید یک ملک و یا سرمایه گذاری در این کشور، ابتدا اقدام به اقامت موقت و سپس اقدام به اقامت دائم داشته باشند. سرمایه گذاری در ایتالیا به روش اقامت انتخابی و خود اشتغالی صورت می پذیرد. در سرمایه گذاری اقامت انتخابی، افراد از کشور ثالث با سرمایه کافی، می توانند در شرکت های این کشور سرمایه گذاری کنند. سرمایه این افراد باید به حدی باشد که بدون نیاز به کار کردن بتوانند هزینه زندگی و مخارج خود را تامین کنند. سرمایه گذاری خود اشتغالی، با توجه به اسم آن، نیاز به خود اشتغالی دارد. این امر مهم ترین سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می باشد. این افراد باید گواهی نامه ای از اتاق بازرگانی محلی تحویل دهند و همچنین بودجه ای که دولت برای فعالیت تعیین می کنید، در دسترس باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا و دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، منوط به دریافت تاییدیه از یکی از دانشگاه و یا مراکز آموزشی این کشور می باشد. پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، شما می توانید با اتمام مدت زمان تحصیل، در این کشور اقامت داشته باشید و پس از اتمام تحصیل، می توانید درخواست ویزای کاری و یا اقامت داشته باشید.

 مزایای تحصیل در ایتالیا:

 هزینه مناسب دانشگاه و مراکز آموزش عالی، با توجه به کیفیت علمی و درجه بالای دانشگاه ها

 ارتباطات علمی مستمر با دانشگاه های اروپا، کادانا و آمریکا

مدارک عمومی مورد نیاز ویزای ایتالیا

 پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار و یک صفحه خالی

 کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزا های اخذ شده

 فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا

  یک قطعه عکس

 ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی

 ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار

 ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی

 پرینت برگه وقت سفارت

 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه واچر هتل

 ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

هزینه اخذ ویزای ایتالیا

با توجه به ویزای درخواستی از سوی مسافر، نرخ تعرفه های پرداختی در سفارت یا کنسولگری ایتالیا، متفاوت است.

ویزای درخواستیهزینه درخواستی
ویزای توریستی کوتاه مدت60 یورو
ویزای توریستی بلند مدت120 یورو
ویزای تجاری60 یورو
ویزای تحصیلی بلند مدترایگان
ویزای تحصیلی کوتاه مدترایگان

نکات مهم اخذ ویزای ایتالیا

1. مدارک فوق اسناد عمومی اطلاق می شوند، بسته به هدف درخواست ویزای ایتالیا، باید اسناد دیگری به آنها پیوست نمایید.

2. کلیه مدارک درخواستی سفارت، باید توسط شخص متقاضی و یا وکیل قانونی ایشان، در زمان وقت مصاحبه به افسر کنسولی تحویل شود.

3. برای درخواست ویزای کودکان زیر 18 سال، حضور همزمان والدین با کودک در سفارت خانه الزامی است.

سوالات متداول اخذ ویزای ایتالیا

برای انجام مصاحبه و وقت سفارت ایتالیا، به کجا باید مراجعه کنیم؟

 در ایران، برای انجام مصاحبه ایتالیا، به آدرس: تهران، منطقه یک، ولنجک، خیابان سیزدهم، مرکز خرید گالریا، طبقه 4، اداره کنسولی این کشور مراجعه نمایید.

بیشتر بدانید | وقت سفارت ایتالیا

مدت زمان پاسخگویی به تائید و یا عدم تائید درخواست ویزا ایتالیا چقدر می باشد؟

 مدت زمان پاسخگویی به درخواست ویزای ایتالیا، 14 تا 16 روز پس از انجام وقت سفارت می باشد.

مدت زمان اقامت در کشور ایتالیا برای ویزای توریستی چقدر می باشد؟

 مدت زمان اقامت در کشور ایتالیا، بسته به برنامه سفر، رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل، بستگی دارد و این تا دو هفته (14 روز) امکان پذیر می باشد.

آیا تضمینی برای اخذ ویزای ایتالیا وجود دارد؟

هیچ گونه ضمانتی در اخذ ویزای ایتالیا وجود ندارد؛ چرا که تصمیم گیرنده صدور و یا عدم صدور ویزای ایتالیا، افسر کنسولی این کشور می باشد. گروه مسافرتی ویزالند، با داشتن تجربه های متعدد در این زمینه و مشاوران کار کشته، شانس صدور ویزا را برای مسافران به بالاترین حد ممکن رسانده و نرخ ریجکتی را پایین بیاورد.

هدف من از اخذ ویزای ایتالیا، ورود به کشور آلمان ( و یا دیگر کشور های حوزه شنگن) می باشد. آیا می‌توان این کار را انجام داد؟

 بله، با توجه به قانون مرز های آزاد کشور های حوزه شنگن، شما با داشتن ویزای شنگن یک کشور می توانید به دیگر کشور های این منطقه رفت و آمد داشته باشید. اما با توجه به اینکه ویزی شما از کشور ایتالیا صادر شده است، شما حتما باید ورودتان به کشور ایتالیا باشد.

ویزاي ایتالیا تضمیني

هیچ گونه تضمینی، در اخذ ویزای ایتالیا وجود ندارد. تصمیم گیرنده اصلی در خصوص اعطا ویزاي ایتالیا به مسافران، افسران ویزای این کشور می باشند. آژانس ها، کارگزاران و به طور کلی عاملان انجام دهنده ویزای ایتالیا، هیچگونه توانایی در صد در صد کردن ویزای ایتالیا شما نخواهند داشت. ویزای تضمینی ایتالیا هم دارای سودجویی ها و بازار گرمی های خاص خودش می باشد. در ادامه با چند مورد از سودجویی های ویزای ایتالیا آشنا خواهید شد:

در سفارت ایتالیا آشنا داریم:

 جمله ای در مورد هر سفارت از آژانس های مختلف میشنوید. افسران ویزای هیچ سفارتی به صورت ثابت نیستند و به طور مداوم در حال تغییر هستند. زمانی که متقاضی برای مصاحبه ویزای ایتالیای خود، وارد سفارت خانه و یا کنسولگری این کشور می شود، اصلا مشخص نیست که با کدام یک از افسران ویزا مصاحبه خواهد کرد و پس از مصاحبه نیز هم، مشخص نیست که مدارک شما توسط کدام یکی از افسران بررسی خواهد شد.

ارائه مدارک جعلی برای بالا بردن شانس ویزا:

 مدارک جعلی، هیچ گونه تاثیری در اخذ ویزای ایتالیا نخواهد داشت و ممکن است سفارت ایتالیا متوجه جعلی بودن مدارک شما شود و دردسر های بزرگی برای خود ایجاد کنید. صداقت همیشه در اخذ ویزا موثر بوده است؛ چرا که مدارک مالی بالا، سند های ملکی و غیره هیچگونه تاثیری در اخذ ویزای ایتالیا نخواهند داشت و فقط مطابقت بین مدارک در اعطای ویزای ایتالیا موثر خواهد بود.

ارائه دعوت نامه تجاری ایتالیا برای ویزای توریستی ایتالیا:

 دعوت نامه در اخذ ویزای ایتالیا بسیار موثر است، اما یک سری از آژانس و عاملین به جای دعوت نامه توریستی، برای متقاضی دعوت نامه تجاری به پرونده شان اضافه می کنند. دعوت نامه تجاری هیچ تاثیری در ویزای توریستی ایتالیا نخواهد داشت و گاهی اوقات نیز باعث ریجکت شدن ویزای ایشان هم می شود.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای ایتالیا | انواع، شرایط و هزینه های ویزا ایتالیا
میانگین امتیاز 4.3 از 9 رای بازدیدکنندگان


دیدگاه ها

 1. سلام وقت شما بخیر

  من ویزه ایتالیا گرفته ام ویزه من شنگن نیست ویزه ایتالیا است
  سوال ام این است که آیا با ویزه ایتالیا میتوانم به کشورهای شنگن سفر کنم یاخیر ؟

  • سلام
   ایتالیا، ویزای شینگن صادر می‌کند
   میتونید از ایتالیا وارد منطقه شینگن بشید و از این کشور، به بقیه کشور های حوزه شینگن نیز سفر داشته باشید

 2. امیرحسین : بهمن 6, 1397 at 11:41 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  بنده سی و چهار سالم هست و دارای مدرک فوق لیسانس عمران و شاغل در شرکت ساختمانی با پایه حقوق پنج میلیون هستم،بیمه تامین اجتماعی و گردش حساب سه ماهه میانگین پنجاه میلیون هم دارم و سند ملکی ندارم،سفرهای زیادی به کشورهای روسیه،کوبا‌،جمهوری آڌربایجان،گرجستان،ارمنستان،و ترکیه داشتم و الان میخوام برای شینگن اقدام کنم تا بتونم بعد از آن برای ویزای مولتی کانادا اقدام کنم،سوال اولم اینه که میگن شانس ویزای اولی شینگن برای کسانی که با تور میرن بیشتر هست،آیا شما میتونید اینکارو انجام بدید و با تور ویزای من رو بگیرید؟؟؟و دوم اینکه اگر میتونید لطف میکنید قیمت تمام شده رو لطف کنید و بگید؟؟؟
  پیشاپیش از لطف بی نهایتتان سپاسگزارم

  • سلام
   شرایط گرفتن ویزای شینگن رو دارید ولی در خصوص گرفتن ویزای کانادا، احتیاج به مشاوره دارید.
   برای مشاوره با شماره 09122631639 تماس بگیرید تا با توجه به شرایط تون، برای ویزای کانادا به شما مشاوره داده بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.