ویزای ایتالیا، محبوب ترین ویزای کشور‌های شینگن در بین ایرانیان می‌باشد. برای گرفتن ویزای ایتالیا فقط و فقط تمکن مالی و گردش حساب لازم است. در صورتی که مدارک شما آماده باشد، می‌توانید حتی ۱ ساعت بعد در سفارت حضور داشته باشید و جواب ویزای خود را ۱۴ روز کاری بعد دریافت کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای ایتالیا

📌 ویزای ایتالیا تضمینی

📌 انواع ویزای ایتالیا

📌 مدارک ویزای ایتالیا

📌 ریجکت ویزای ایتالیا

📌 رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزای ایتالیا

📌 ویزای فوری ایتالیا

📌 هزینه ویزای ایتالیا

📌 سفارت ایتالیا در تهران

📌 سوالات متداول اخذ ویزای ایتالیا

شرایط اخذ ویزای ایتالیا

برای گرفتن ویزای ایتالیا، راه سختی در پیش ندارید. تنها شرطی که برای اخذ ویزای ایتالیا وجود دارد، تمکن مالی و گردش حساب بالا می‌باشد. توجه داشته باشید که منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ آن اهمیت چندانی ندارد.

نکته مهم: اشتباه رایجی که بین متقاضیان ویزای ایتالیا و حتی کارگزاران ویزای این کشور وجود دارد این است که، یک مرتبه مبلغ هنگفتی (مثل ۲۰۰ میلیون تومان) را با هدف افزایش تمکن مالی وارد حساب خود می‌کنند. این کار اشتباه است. چرا که گردش حساب شما با دقت بالایی توسط افسران ویزا بررسی می‌شود و در صورتی که متوجه نشوند که این پول از کجا وارد حساب شما شده است، بدون هیچ تردیدی درخواست شما را رد می‌کنند. اما اگر معامله ای انجام دادید که بر اساس آن این مبلغ وارد حساب شما شده است، بهتر است که سند خرید و فروش و یا معامله را با ترجمه رسمی آن ارائه کنید.

همچنین اگر شما تا به حال سفر خارجی نداشته باشید، با یک گردش حساب و تمکن مالی خوب می‌توانید ویزای ایتالیا بگیرید.

ویزای ایتالیا تضمینی

هیچ ضمانتی برای ویزای ایتالیا وجود ندارد. تصمیم گیرنده اصلی در اعطای ویزای ایتالیا، افسران ویزای این کشور می‌باشند. نه ویزالند و نه هیچ کارگزار دیگری نمی‌تواند تضمینی برای گرفتن ویزای ایتالیا به شما بدهد.

اما، ما در ویزالند یک تضمین به متقاضیان ویزای ایتالیا می‌دهیم و آن هم این است که شما در زمان درخواست ویزای ایتالیا، ۵۰% هزینه را واریز می‌کنید و ۵۰% باقی مانده را زمانی که ویزای خود را دریافت کردید به ما پرداخت می‌کنید.

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی رایج ترین ویزایی هستند که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود.

۱. ویزای توریستی ایتالیا:

همانطور که از اسم آن مشخص است، این نوع ویزا برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود. برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب بالا و تمکن مالی تعیین کننده اصلی می‌باشد. شما با ویزای توریستی ایتالیا می‌توانید تا ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای سرمایه گذاری ایتالیا:

این نوع ویزا، با اهداف سرمایه گذاری در کشور ایتالیا صادر می‌شود. با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در ایتالیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. اگر شخصی خواهان سرمایه گذاری در ایتالیا باشد، باید مبلغ عمده این سرمایه گذاری متعلق به خود شخص باشد.

۳. ویزای تحصیلی ایتالیا:

ویزای تحصیلی ایتالیا، با هدف تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و یا بلند مدت برای متقاضیان صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا شما باید از یک دانشگاه و یا موسسه معتبر آموزشی دعوتنامه ارائه کنید. پس از اتمام دوره تحصیل و یا مدت اعتبار ویزا، می‌توانید در این کشور اقامت دائم داشته باشید.

مدارک ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا، دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی ارائه کنید. مدارک عمومی، مدارکی است که برای هر یک از انواع ویزای ایتالیا باید ارائه کنید و یکسان است. اما مدارک اختصاصی برای هر نوع ویزای درخواستی منحصر به فرد است.

مدارک عمومی ویزای ایتالیا عبارتند از:

📑 فرم درخواست ویزای ایتالیا

📑 گذرنامه فعلی شما و کلیه گذرنامه های قبلی

📑 دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵

📑 رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 گردش حساب و تمکن مالی

📑 گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 بیمه مسافرتی

📑 اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)

ریجکت ویزای ایتالیا

در بین کشور‌های شینگن، ویزای ایتالیا کمترین نرخ ریجکتی را دارد. بیشترین دلیل رد شدن درخواست ویزای ایتالیا، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. این اعتماد را می‌توانید با ارائه مدارک شغلی، وابستگی خانوادگی به کشورتان و مشخص کردن دقیق هدف سفر به ایتالیا برای افسران ویزا به وجود آورید.

رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزای ایتالیا

برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا، باید از شهر رم اقدام کنید. به این صورت که در این شهر به یک وکیل وکالت می‌دهید تا کار‌های مربوط به رفع ریجکتی ویزای ایتالیا را برای شما انجام دهد. این کار، قابل انجام است اما به شدت برای شما هزینه بردار می‌باشد. پس از ریجکت شدن، می‌توانید ۶ ماه بعد از ریجکت دوباره درخواست ویزای خود را ارائه کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا هم می‌توانید یک نامه اعتراضی بنویسید و در آن با سند و مدرک به افسران ویزا اعلام کنید که به اشتباه ریجکت شده اید.

ویزای فوری ایتالیا

اگر مدارک ویزای ایتالیای شما آماده باشد، می‌توانید از ۱ ساعت تا ۱ هفته بعد به سفارت مراجعه کنید. ویزای فوری ایتالیا، فقط زمان وقت سفارت را تسریع می‌کند و هیچ تفاوتی در مدت جوابدهی آن ندارد.

هزینه ویزای ایتالیا

در صورتی که بخواهید در اولین زمان ممکن به سفارت ایتالیا مراجعه کنید و یا همان برای ویزای فوری ایتالیا اقدام کنید، باید مبلغ ۳،۷۰۰،۰۰۰ تومان بپردازید. اما اگر زمان مراجعه به سفارت برای شما اهمیتی ندارد، می‌توانید ۴۵ روز کاری بعد به سفارت مراجعه کنید و برای ویزای خود، مبلغ ۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان بپردازید.

توجه داشته باشید که این هزینه‌ها فقط برای درخواست ویزا و مدارک مربوط به ویزا (بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد و پرداخت هزینه های صندوق سفارت (با توجه به نوع ویزای درخواستی) به عهده متقاضی می‌باشد.

بیشتر بدانید: هزینه ویزای ایتالیا

سفارت ایتالیا در تهران

سفارت ایتالیا در تهران در آدرس خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۲۹۸ واقع شده است. اما توجه داشته باشید که بخش کنسولی و خدمات ویزای این سفارت در تهران تعطیل می‌باشد و شما برای درخواست ویزا باید به کارگزاری CKGS به آدرس تهران، ولنجک، خیابان ۱۳، پاساژ گالریا طبقه چهارم مراجعه کنید. حضور در این کارگزاری بدون وقت سفارت (از قبل تعیین شده) ممکن نیست.

بیشتر بدانید: وقت سفارت ایتالیا

سوالات متداول اخذ ویزای ایتالیا

در سایت سفارت ایتالیا و سایت های خارجی معتبر ویزای شینگن نوشته شده که هزینه ویزای توریستی ایتالیا ۶۰ یورو می‌باشد اما چرا در زمان حضور در کارگزاری ۸۵ یورو باید پرداخت کنیم؟

۸۵ یورویی که در کارگزاری ویزای ایتالیا از شما دریافت می‌شود، شامل ۶۰ یورو هزینه درخواست ویزا، ۹ درصد مالیات و حدودا ۲۰ یورو کارمزد شرکت CKGS می‌باشد.

تمامی مدارک ویزای ایتالیا رو آماده کرده ام. از کجا می‌توانم درخواست ویزای ایتالیای خود را ارسال کنم؟

شما ابتدا باید وقت سفارت خود را از سایت کارگزاری تعیین کنید. سپس به دفتر کارگزاری برای انگشت نگاری و تحویل مدارک مراجعه کنید.

گردش حساب ویزای ایتالیا باید چقدر باشد؟

هیچ مبلغی برای گردش حساب مشخص نشده است. مبالغ ورودی و خروجی حساب به هیچ عنوان ملاک نیست و فقط تعداد تراکنشات است که برای افسران ویزای ایتالیا اهمیت دارد.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای ایتالیا | قیمت + نحوه گرفتن + اشتباهات منجر به ریجکتی
امتیاز 4.5 از 56 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۰۸ دیدگاه ها

 • سلام من یه حسابم ۲۰۴ میلیون موجودی دارم ولی یک ماهه افتتاح شده حسابم،و یه حساب دارم که ۶۵ میلیون موجودی داره و گردش حساب ۶ ماهه دارم،سابقه سفر به ترکیه،گرجستان و اذربایجان دارم،مدارک شغلی و ملکی دارم،متاهل هستم ولی تنهایی میخوام اقدام کنم واسه ایتالیا،چقدر شانس ویزا دارم؟

  • سلام
   برای شراط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام وقت بخیر.من اگه با تور وارد ایتالیا بشم آیا با همون ویزایی که تو پاسپورت هست میتونم برم به کشور دیگه ای از حوزه شینگن یا امکانش نیست؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام
   در صورتی که در فرم‌های درخواست ویزای شینگن به افسران ویزا اطلاع بدید، بله می‌تونید از ایتالیا به کشورهای دیگر در حوزه شینگن نیز سفر کنید.

 • سلام، من تاریخ ۲ ابان مدارکمو تحویل Ckgs دادم، ۵ نفر بودیم و دعوتانمه داشتیم از شرکت ایتالیایی، ۴ نفر دیگه دقیقا روز ۱۴ آبان ویزا صدر شد، ولی برا من الان ۲۳ روز گذشته نوشته آندر پروسس، ما برای ۲۹ آبان درخواست ویزا دادبم و ۲ آذر بلیط داریم، به نظرتون دلیلش چیه اینقدر طول کشیده؟ احتمال داره بعد تاریخ بلیط رفت ویزا دستم برسه، ؟؟ به نظرتون حضوری برم سفارت؟ چون ckgs میرم فقط میگه منتظر باشید.

  • سلام
   فقط باید منتظر باشید.
   احتمالا دعوتنامه تجاری ارائه دادید بررسی مدارک طولانی تر شده باشد.

 • سلام مجدد
  ممنون از سایت خوبتون و راهنماییها
  اگر رفتیم سفارت درخواست دادیم و اوکی شد…
  برای گرفتن ویزا و پاسپورتمون بعد از دوهفته یا هر تایمی که اعلام شد فقط خودمون باید مراجعه کنیم برای دریافتش
  یاهر شخصی بره میدن بهش؟

 • وقتتون بخیر تشکر از زحماتتون
  ببخشید من میخوام واسه ویزای نمایشگاهی ایتالیا اقدام کنم
  اگر در روز مصاحبه تو فرم درخواست ویزا نام دیگری از کشورها رو مثل آلمان درج کنم احتمال داره به خاطر این موضوع ریجکت بشم ؟اگر ننویسم باز میتونم با ویزای نمایشگاهی ایتالیا به آلمان هم سفر کنم ؟متشکر از راهنماییتون

  • وقت شما هم بخیر
   اگر تاریخ نمایشگاه‌ها پشت هم باشد، مشکلی نیست
   اما اگر دعوتنامه‌ای از آلمان ارائه نکنید، ممکنه با مشکل مواجه بشید.

 • سلام و عرض ادب
  ببخشید برای تمکن مالی ارائه یک حساب ارزی که دلار هست و شش هزار دلار توش هست و یک حساب بانکی که ۵۰ملیون موجودیش هست هر دوتا رو ببریم بهتره یا یکیشون کنم ببرم ؟

  • سلام
   می‌تونید هر دو رو ارائه کنید.
   البته در نظر داشته باشید که تمکن مالی با گردش حساب معتبر است.

  • سلام
   بله می‌تونید ویزای تحصیلی برای دبیرستان اقدام کنید.
   اما اگر همزمان با فرزندتون خودن هم اقدام کنید، ممکنه شانس ویزای هر دو کاهش پیدا کنه.

 • باسلام
  ببخشید ویزای نمایشگاهی ایتالیا فقط مختص خود ایتالیا هست یا میتونیم به هر کشور دیگه ای از حوزه شینگن سفر کنیم ؟؟

  • سلام
   بله شما ویزای نمایشگاهی ایتالیا می‌گیرید.
   اما برای بازدید از کشورهای دیگه می‌تونید توی فرمهای شینگن اعلام کنید

 • سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم که حتما باید سند ملکی باشه؟ اگر کسی فرزندش توی ایتالیا مشغول به تحصیل باشه توی گرفتن ویزا براش فرقی داره؟

  • سلام
   لزومی به ارائه سند ملکی نیست.
   وضعیت اسکان‌تون مشخص شود کافیه.
   تحصیل فرزندتون حتی ممکنه نمره منفی براتون داشته باشه.

 • سلام من سابقه سفر به ترکیه،گرجستان و اذربایجان دارم توی ۶ ماه اخیر،تمکن مالی و گرد ش حساب یکی ۵۰ ودیگری نزدیک به ۲۰۰ ت دارم،سند ملکی و گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه نزدیک به ۹سال دارم،متاهل هستم،میتونم تنهایی واسه ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنم تقریبا ۱۰ روز قبل از کریسمس اونجا باشم؟احتمال ویزا شدنم چقدره؟

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام . ممکن هست از سفارت ایتالیا به محل کاری که آدرس و شمارشو تو فرم شنگن نوشتم زنگ بزنن و سؤالاتی بپرسن؟ من پزشک هستم ،۲ تا ویزای شنگن از هلند و فرانسه در یک سال گذشته دارم ولی بنا به دلایلی مدتی هست که مطبم تعطیل هست ، خواستم بدونم ممکن هست به شماره محل کارم زنگ بزنن و ببینن کسی جواب نمیده ، برام مشکلی ایجاد بشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

 • سلام
  بعد از ۱ گذشت ۱ ماه از درخواست من امروز نامه ریجکتی از سفارت ایتالیا اومد
  چقدر باید صبر کنم تا بتونم از ی سفارت دیگه اقدام کنم به صورت تور؟

 • با سلام
  من درخواست ویزا توریستی ایتالیا دادم برای ۲۲-۲۹ اکتبر
  مدت اعتبارش فقط واسه اون تاریخ هست یا ۱ ماهه هست با اقامت ۱۵ روز؟

 • سلام
  من مدارکم بد نیست
  سابقه سفر به ترکیه و مالزی فقط دارم تو ۲ سال گذشته شینگن نداشتم تا حالا
  پرینت حسابم خوبه
  گردش ۳ ماهش حدود ۳۰۰ تومنه و تمکن مالی ۱۴۵
  سند ملکی و بیمه هم دارم ۱۰ سال
  شغلم ازاده و از ۵ سال پیش جواز کسب دارم
  وردات هم دارم ک تعدادی بارنامه کشتی و مدارک گمرکی هم میتونم رو مدارک بزارم
  فقط سنم ۲۷ هست
  اگر از ایتالیا اقدام کنم واسه خودم و خانومم احتمال ویزا شدنم هست؟

  • سلام
   مدارکی که شما برای درخواست ویزا ارائه می‌کنید، از مرجع صادر کننده استعلام می‌شود و صحت و سقم آن بررسی می‌شود.

 • سلام میخواستم بدونم آیا برای کریسمس بخوام ایتالیا اقدام کنم مشکل یا محدودیتی تو اون زمان ندارن چون فصل توریستی نیست ؟ و سوال بعدیمم اینه برای تایم کریسمس از چند وقت قبلش باید اقدام کنم . ممنون میشم جواب بدید با تشکر

 • سلام و وقت بخیر
  ببخشید تو ویزای ده روزه ایتالیا اون بازه زمانی که هست منظور اینه که تو اون بازه زمانی هم باید وارد و خارج شد و یا منظور فقط بازه زمانی برای تاریخ وارد شدنه و اکه ۱۰ روز ویزا تموم نشه میشه بعد اون بازه زمانی هم خارج شد؟

 • سلام
  من به اتفاق همسر ودخترم میخوام ویزای توریستی ایتالیا بگیرم. سوالم اینه که حساب های بانکی به نام همسرم هست و سند ملک هم دارم که اونم به نام دخترم که ۵سالشه هست. خودمم کارمندم و سابقه تامین اجتماعی دارم. میخوام بدونم اینکه حساب بانکی و اسناد مالکیت به نام همسر ودخترم باشه ایرادی داره؟

 • من دانشجو هستم و میخوام از طریق سفارت ایتالیا ویزا بگیرم و به اسپانیا برم برای دیدن یکی از دوستان،اگه طی ۳ ماه قبل وقت سفارت مدام پول به حسابم بریزم و بردارم میتونه برا سفارت راضی کننده باشه؟و اینکه شنیدم اکثر افراد زیر ۳۰ سال ریجکت میشن ایا این صحت داره؟

 • سلام من خارج از کشور مشغول به تحصیل هستم و با مهر خروج دانشجویی الان تو ایران تردد میکنم، که ۴ ماه مجاز به تردد هستم و ۴ ماه من ۱ هفته دیگه تموم میشه ولی پاسپورتم هنوز دست سفارت ایتالیا هست
  ایا میتونم قید ویزا رو بزنم و بگم که پاسپورت منو تحویل بدن؟

 • سلام من واسه ویزای ایتالیا اقدام کردم و همه مدارکمو به سفارت دازم اما الان متوجه شدم فامیلیمو یه و کم گذاشتن از پرینت حسابی که از بانک گرفتم باید چیکار کنم میترسم ریجکت شم

 • سلام
  من در حال حاضر در ترکیه زندگی میکنم.منتظرم اقامت ۱ سالم بیاد.بعد از یه ماه یه سفر فوری به ایتالیا پیش اومده برام.سوالم اینه که از ترکیه چطور میتونم اقدام کنم و اینکه من چون ایران نیستم گردش حساب ندارم از ۳ ماه پیش تا حالا و مدارک ملک هم اینجا ندارم.چه راهی رو پیشنهاد میدید تا بتونم ویزا بگیرم؟اگر شماره واتساپ بدین میتونم تماس بگیرم

 • با سلام و وقت بخیر .
  ببخشید ما حدود یک هفته پیش وقت سفارت ایتالیا داشتیم برای اخذ ویزای توریستی ۱۰ روزه.الان منتظرم جوابش هستیم.خواستم بدونم معمولا اعتبار این ویزا چند روزه است؟ ضمنا تو بازه زمانی اعتبار ویزا که ارائه می دهند باید تو اون بازه زمانی هم وارد بشیم و خارج شیم و یا فقط بازه زمانی برای ورود هست و اکه زمان اقامت ۱۰ روزه بر اساس مدت ویزا تموم نشه بعد از اون بازه زمانی هم میشه موند؟

 • با سلام
  من با خانواده ۲۸ مرداد وقت سفارت داشتیم.برای سفر توریستی ۱۰ روزه به ایتالیا.رزرو بلیط هواپیمایی که ارائه کردیم ۱۸ شهریور رفت و ۲۷ شهریور برگشت هستش.حال اگه زمان صدور ویزا طول بکشه و بعد از تاریخ بلیط رفت صادر بشه چون بلیط زمانش نزدیک هست تو صدور ویزا مشکل نشه و نگن که بلیط زمانش گذشت؟ البته اگه ویزا برای بعد اون صادر بشه برای ما مشکلی نیست و بلیط رو تغییر می دیم.
  ممنونم اگه راهنمایی بفرمایید.

 • سلام
  من اگر ویزای ایتالیا بگیرم زمان ورودم به حوزه شینگن ، حتما باید کشور ورودیم ایتالیا باشه یا میتونم مثلا زمان ورود به حوزه شینگن اولین کشور فرانسه یا مثلا آلمان باشه ؟

 • سلام. من و همسرم برای ویزای توریستی اقدام کردیم و الان حدود ۲۶ روزه که مدارکمون رو به کارگزاری ایتالیا تحویل دادیم ولی هنوز تو سایت می زنه در حال بررسی در کنسولگری ایتالیا. خواستم بپرسم برای مسافرای شما هم همین قدر طول میکشه یا برای ما طولانی شده فقط؟ و اینکه فکر میکنید دیگه حداکثر تا کی جوابش میاد؟

  • سلام
   به دلیل شلوغی سفارت خانه، معمولا برای اکثر متقاضیان همینقدر طولانی شده است.
   منتظر بمونید تا جوابش برای شما صادر شود

 • Salam man 23 rooz azst ke madarek ra dadam baraye visa e tejari 4 shanbe hafte pish tamas gereftan ke gardesh mali kam ast va bayad biari hanuz pasokhi nadadan va dar site ham ba shomare peygiri ke dade and peygiri nemitavanam bokonam yani kar nemikone har che etelaat ra vared mikonam chegoone bayad etela peyda konam??

 • با سلام من دو بار به ایتالیا سفر کردم با همسرم و ویزای شنگن هم قبلا” گرفتم این بار میخوام تنها سفر کنم برای زایمان دخترم که در ایتالیا اقامت دارد دو ماه هم وقت دارم لطفا” مرا راهنمایی بفرمایید

   • منظور اگر ویزای تجاری ایتالیا رو گرفتید و رفتید و برگشتید درخواست ویزای بعدی برای حوزه شینگن (تجاری) این بار برای کشور آلمان بعد از چه مدت زمانی مجاز یا بهتره مثلا بلافاصله یا یک یا چند ماه ؟ مهمه کمی فاصله داشته باشه؟ یا میشه دوباره بلافاصله اقدام کرد ؟

    • بهتر است یک فاصله زمانی کوتاه مدت داشته باشه.
     مثلا حدود یک ماه پس از بازگشت از ایتالیا برای ویزای آلمان اقدام کنید.

   • سلام،
    برای شروع انجام کارهای اداری مربوط به اخذ ویزای ایتالیا، چطور میتونم چک لیست فرم مدارک را تهیه کنم؟

    • سلام
     از قسمت مدارک ویزای ایتالیا در سایت ما می‌تونید بردارید.
     از سایت CKGSIR هم می‌تونید چک لیست رو دانلود کنید.

 • سلام.
  من میخواهم با همسرم که بورس از دانشگاهی در ایتالیا هستند به ایتالیا برم . من میتونم همزمان با ایشون درخواست ویزا کنم؟

 • سلام و تشکر از پاسخ به سوال قبلم
  برای ویزای ایتالیا مبلغ تمکن مالی ۷۰ میلیون برای خودم و ۱۰۰ میلیون برای همسرم کافیه؟و یک حساب جاری دارم که ماهانه حقوقم واریز میشه و خیلی بالا نیست.سفرهای خارجی هم فقط دبی و ترکیه داریم

  • سلام
   اگر برای ویزای تحصیلی اقدام می‌کنید، مدارک تحصیلی تون باید دارای تائیدیه امور خارجه و دادگستری باشند.
   اما اگر برای ویزای توریستی اقدام می‌کنید، خیر نیازی نیست.

 • سلام
  من پزشک هستم و یرای یک کنگره پزشکی میخوام همراه با خواهرم به ایتالیا برم. خودم مدارک دارم ولی خواهرم معلم خصوصی بوده که در طی چند ماه اخیر چندان تراکنش مالی نداشته اما هم یه حساب سپرده داره که بانک به حسابش سود واریز میکنه و هم سند ملکی داره. بیمه تامین اجنماعی هم داره . احتمال اینه ویزا بدن هست؟

 • سلام. یه سوال داشتم. من و همسرم هر دو کارمند هستیم و علاوه بر حسابی که حقوق هامون واریز میشه یک حساب مشترک داریم که تمام پس انداز و گردش های مالی روزانمون با این حساب مشترک انجام میشه(یعنی حقوق و درآمد هامون رو بلافاصله به این حساب مشترک واریز می کنیم). آیا میشه برای ارائه گردش مالی به سفارت همین گردش حساب مشترک رو بدیم یا حتما باید گردش حساب حقوق را ارائه کنیم؟

 • سلام خسته نباشید من ۲۴ روز قبل مدارکمو تحویل سفارت دادم و انگشت نگاری کردم هفته پیش بهم زنگ زدن یه نامه بنویسه بابات که من دخترم رو کاور میکنم و تضمین میکنم برمیگرده و یه امضا و تاریخ برن با پست بفرست اینارو نوشتم فرستادم ولی الان ۱۰ روز گذشته خبری نیس من چیکار میتونم بکنم؟

 • سلام من نوبت سفارت ایتالیا رو دارم و سه نفر هستیم خودم خانمم و بچمون که ده سالشه و خودم شاغلمو کارمم طلافروشیه و سند ملک هم دارم و کارامم انجام دادم . دوتا سوال داشتم اول اینکه با توجه به اینکه خانمم خانه داره ایا لازمه که خانمم هم تمکن مالی ارائه بده و بیمه داشته باشه یا نه فقط مدارک من کافیه ؟ و سوال دومم هم اینه که ایا سند خودرو هم اگه ترجمه کنم تاثیری داری در قبولی ویزا

  • سلام
   خیر نیازی به ارائه تمکن مالی برای همسرتون نیست.
   بله شما هر اسناد منقول و غیرمنقولی داشته باشید ممکنه تاثیرگذار باشه

 • سلام
  بنده اگر ویزای توریستی ایتالیا رو داشته باشم،ولی با پرواز فرانکفورت وارد آلمان بشم،آیا میتونم از فرودگاه خارج بشم؟
  یا همینطور که فرمودید میتونم بدون اینکه جلوی منو بگیرن از کشورهای مثل لوکزامبورگ، لیختن اشتاین، اسلوونی، اسلواکی، استونی، لتونی، لیتوانی از فرودگاه خارج بشم؟

  • سلام
   اگر زمانی که فرم ویزای شینگن رو تکمیل می‌کنید اعلام کنید که می‌خواهید وارد کشورهای دیگر هم بشید، بله می‌تونید وارد کشورهایی که اعلام کردید بشید.

 • باسلام خدمت دوستان
  من بازیکن فوتبال هستم و امسال در لیگ نیمه‌ حرفه‌ای ترکیه بازی کردم، درحال حاضر از یکی از باشگاها‌ی فوتبال ایتالیا دعوت‌نامه دارم و در دعوتنامه قید شده که تمامی هزینه‌های سفر مثل هتل و غیره برعهده باشگاه هست، سوالی که هست از طریق دعوتنامه باشگاه فوتبال چطور میتونم ویزا بگیرم و چه نوع ویزایی باید بگیرم؟ آیا باز هم احتیاج به گردش مالی و سند ملک هست یا بیمه به ارزش ۳۰ هزار یورو؟

 • سلام،

  من به عنوان استاد دانشگاه می خواهم برای فرصت مطالعاتی (حداکثر یکساله) در یکی دانشگاههای ایتالیا اقدام کنم. چه نوع ویزایی باید بگیرم؟ و اینکه صدور ویزا چقدر طول می کشد؟

 • سلام.به طور معمول باید از همان کشور که ویزا میگیریم به حوزه شنگن ورود کنیم.در غیر اینصورت ممکن است ماموران مرزی کشورهای دیگر اجازه ورود ندهند. اما سوال من از شما : در سایت ویزا متریک آمده است که در مورد ۹ یا ۱۰ کشور استثنا وجود دارد،یعنی اگر شما ویزای یک کشور دیگر را داشته باشید و بخواهید مستقیم به این کشورها ورود کنید ماموران مرزی آن کشورها به شما قطعا اجازه ورود میدهند.آیا این موضوع صحت دارد؟این ده کشور را شما هم نام میبرید کدام ها هستند؟ممنون

 • سلام. من مدارک کاری و بانکی و سند مالکیت ۲ دستگاه آپارتمان دارم.تصمیم دارم با همسرم به ایتالیا سفر کنم. اما گردش حساب من از ۳ ماه پیش، گردش چندانی نداشته تا ۷۰ روز قبل. این مسئله باعث ریجکتی میشه؟ اگر پرینت بانکی ۷۰ روزه ببرم، دفتر کارگذاری، مشکلی پیش میاد؟

 • سلام وقت شما بخیر

  من ویزه ایتالیا گرفته ام ویزه من شنگن نیست ویزه ایتالیا است
  سوال ام این است که آیا با ویزه ایتالیا میتوانم به کشورهای شنگن سفر کنم یاخیر ؟

  • سلام
   ایتالیا، ویزای شینگن صادر می‌کند
   میتونید از ایتالیا وارد منطقه شینگن بشید و از این کشور، به بقیه کشور های حوزه شینگن نیز سفر داشته باشید

 • سلام و وقت بخیر
  بنده سی و چهار سالم هست و دارای مدرک فوق لیسانس عمران و شاغل در شرکت ساختمانی با پایه حقوق پنج میلیون هستم،بیمه تامین اجتماعی و گردش حساب سه ماهه میانگین پنجاه میلیون هم دارم و سند ملکی ندارم،سفرهای زیادی به کشورهای روسیه،کوبا‌،جمهوری آڌربایجان،گرجستان،ارمنستان،و ترکیه داشتم و الان میخوام برای شینگن اقدام کنم تا بتونم بعد از آن برای ویزای مولتی کانادا اقدام کنم،سوال اولم اینه که میگن شانس ویزای اولی شینگن برای کسانی که با تور میرن بیشتر هست،آیا شما میتونید اینکارو انجام بدید و با تور ویزای من رو بگیرید؟؟؟و دوم اینکه اگر میتونید لطف میکنید قیمت تمام شده رو لطف کنید و بگید؟؟؟
  پیشاپیش از لطف بی نهایتتان سپاسگزارم

  • سلام
   شرایط گرفتن ویزای شینگن رو دارید ولی در خصوص گرفتن ویزای کانادا، احتیاج به مشاوره دارید.
   برای مشاوره با شماره ۰۹۱۲۲۶۳۱۶۳۹ تماس بگیرید تا با توجه به شرایط تون، برای ویزای کانادا به شما مشاوره داده بشه

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!