اطلاعیه ویزای چین

از 8 ژانویه 2023 دولت چین محدودیت‌های مربوط به کرونا را لغو کرده است. از این تاریخ مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود نیستند و تنها باید تست منفی PCR (برای 48 ساعت قبل) به همراه خود داشته باشند.

برای دریافت ویزای چین نیازی به گرفتن وقت سفارت ندارید. ویزای توریستی چین در ۳ نوع عادی، فوری و خیلی فوری اعطا می‌شود. ویزای توریستی چین برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است اما با این ویزا فقط تا ۳۰ روز می‌توانید در چین اقامت داشته باشید. شرط دریافت ویزای توریستی چین فقط تمکن مالی می‌باشد و هیچ سخت‌گیری خاصی برای اعطای ویزای چین وجود ندارد.

  • حضور شخص متقاضی برای درخواست ویزای چین الزامی نیست و حتی می‌توانید درخواست خود را از طریق شخص دیگری به سفارت چین ارائه کنید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که درخواست ویزای چین حتما باید از طریق شخص متقاضی و یا نماینده ایشان ارسال شود و نمی‌توانید مدارک را از طریق پست ارسال کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی چین

تنها شرط اخذ ویزای توریستی چین، تمکن مالی است. تمکن مالی ویزای چین باید به ریال صادر شود و برای هر نفر، مبلغ 35,000,000 تومان باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما بیشتر از این مبلغ باشد، شانس بهتری برای اخذ ویزای چین خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز درخواست ویزای چین

برای درخواست ویزای چین، فقط باید اصل پاسپورت خود را با بیشتر از ۶ ماه و ۱۰ روز اعتبار، ۲ قطعه عکس ۴×۶ و تمکن مالی بالای 35,000,000 تومان ارائه کنید. توجه داشته باشید که لزومی به ارائه بیمه مسافرتی، بلیط رفت و برگشت هوایپما و واچر هتل نیست.

هزینه ویزای چین

هزینه ویزای عادی چین ۱۱۰ دلار آمریکا، هزینه ویزای فوری چین ۱۱۰ دلار آمریکا و هزینه درخواست ویزای خیلی فوری چین ۱۵۰ دلار آمریکا می‌باشد. توجه داشته باشید که تمامی هزینه‌های ویزای چین باید از طریق بانک شهر پرداخت شود.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای چین

برای درخواست ویزای چین می‌توانید درخواست خود را به یک آژانس مسافرتی ارائه کنید و یا درخواست خود را مستقیما به سفارت چین در تهران ارائه کنید. چه از طریق آژانس مسافرتی اقدام کنید، چه خودتان مستقیم به سفارت مراجعه کنید، در نهایت به یک نتیجه می‌رسید و هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد.

مدت اعتبار ویزای چین + مدت زمان جوابدهی ویزای چین

مدت زمان اعتبار ویزای چین، ۹۰ روز است اما شما بیشتر از ۳۰ روز نمی‌توانید در چین اقامت داشته باشید. مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی چین ۱۰ روز کاری، مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری چین ۶ روز کاری و مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای خیلی فوری چین ۳ روز کاری می‌باشد.

آدرس و تلفن سفارت چین در ایران

سفارت چین در ایران در آدرس تهران، اقدسیه، موحد دانش، روبروی آتش نشانی، پلاک ۷۳ واقع شده است. برای مراجعه به این سفارت می‌توانید روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ مراجعه کنید.

نگاه کلی به اخذ ویزای چین

  • ویزای چین در ۳ نوع عادی، فوری و خیلی فوری صادر می‌شود. برای درخواست این ۳ نوع ویزا نیازی به تعیین وقت سفارت ندارید و می‌توانید خودتان و یا نماینده شما درخواست ویزا را به سفارت چین ارائه کند.
  • هزینه درخواست ویزای عادی چین ۱۱۰ دلار آمریکا، ویزای فوری 130 دلار آمریکا و ویزای خیلی فوری ۱۵۰ دلار آمریکا می‌باشد. به درخواست ویزای عادی در ۱۰ روز کاری، ویزای فوری در ۶ روز کاری و ویزای خیلی فوری در ۳ روز کاری جواب داده می‌شود.
  • برای درخواست ویزای چین به اصل پاسپورت، ۲ قطعه عکس ۴×۶ و تمکن مالی بالای 35,000,000 تومان نیاز دارید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر