کرونا و ویزای اسپانیا – بازگشایی سفارت اسپانیا

کارگزاری سفارت اسپانیا از تاریخ ۲۵ خرداد ماه در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه پذیرای درخواست‌های ویزا می‌باشد.

متقاضیانی که ویزای آن‌ها در بازه زمانی چهارده مارس تا پانزده ژوئن میلادی بوده و به علت لغو پروازها و بسته شدن مرزها، موفق به استفاده از ویزای خود نشده‌اند، می‌توانند با ارائه فرم درخواست ویزا، رزرو هتل، پرواز، بیمه نامه مسافرتی معتبر و پرداخت هزینه کارگزاری، درخواست تمدید ویزای خود را ثبت نمایند. لازم به ذکر است، تاریخ پرواز جدید می‌بایست حداکثر شش ماه پس از تاریخ ثبت پرونده اولیه باشد. 

وقت سفارت اسپانیا، مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به کارگزاری ویزای این کشور مراجعه کنید. کارگزاری BLS، وظیفه تعیین وقت سفارت اسپانیا و امور مربوط به آن را در تهران به عهده دارد. هزینه گرفتن وقت سفارت اسپانیا ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. وقت سفارت اسپانیا هم به صورت فوری هم به صورت معمولی در دسترس می‌باشد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 نحوه تعیین وقت سفارت اسپانیا

📌 وقت فوری سفارت اسپانیا

📌 هزینه وقت سفارت اسپانیا

📌 مدارک وقت سفارت اسپانیا

📌 تعیین وقت سفارت اسپانیا در تهران

نحوه تعیین وقت سفارت اسپانیا

تعیین وقت سفارت اسپانیا در ایران، توسط کارگزاری BLS انجام می‌شود. برای تعیین وقت سفارت اسپانیا، باید وارد سایت BLS شوید و حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد، تقویمی برای شما باز می‌شود که زمان های موجود وقت سفارت را برای شما نمایش می‌دهد. در حالت عادی، وقت سفارت اسپانیا برای یک هفته پس از زمان درخواست در دسترس خواهد بود. پس از تعیین وقت سفارت خود و تائید آن، یک شماره مرجع به همراه برگه وقت سفارت دریافت می‌کنید. در صورتی که نتوانستید برگه وقت سفارت‌تان را چاپ یا ذخیره کنید، جای هیچ نگرانی نیست چرا که با شماره مرجع و اطلاعات خود می‌توانید دوباره آن را دریافت کنید.

وقت فوری سفارت اسپانیا

وقت سفارت فوری اسپانیا، ملزم به این است که شما مدارک خود را کامل آماده داشته باشید. با توجه به اینکه ترجمه مدارک ویزای اسپانیا به زبان اسپانیایی حدودا ۱ ماه زمان می‌برد، ابتدا مدارک خود را ترجمه کنید سپس برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید. گرفتن وقت فوری سفارت اسپانیا، کاملا به اقبال شما بستگی دارد. در صورتی که شخصی وقت سفارت خود را کنسل کرده باشد، شما می‌توانید به جای ایشان در سفارت حضور داشته باشید؛ چه یک ساعت بعد، چه یک روز بعد.

هزینه وقت سفارت اسپانیا

در صورتی که تمایل داشته باشید گروه مسافرتی ویزالند برای شما وقت سفارت اسپانیا بگیرد، باید مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به ما پرداخت کنید. این فقط هزینه گرفتن وقت سفارت می‌باشد و پرداخت هزینه‌های داخل صندوق سفارت به عهده متقاضی می‌باشد. اما اگر فکر می‌کنید خودتان می‌توانید وقت سفارت بگیرید، با سایت BLS مراجعه کنید و بدون هزینه این کار را انجام دهید.

مدارک وقت سفارت اسپانیا

برای درخواست وقت سفارت اسپانیا، فقط به عکس واضح و یا اسکن صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت نیاز است. اما برای حضور در کارگزاری ویزای این کشور، باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید. مدارک ویزای اسپانیا باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود که چیزی حدود ۱ ماه زمان می‌برد. این مدارک، نیازی به گرفتن تائیدیه از دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌کند.

📑 فرم درخواست ویزای اسپانیا

📑 دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵

📑 پاسپورت معتبر متقاضی و کلیه گذرنامه‌های قبلی

📑 گردش حساب و تمکن مالی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 رسید پرداخت هزینه‌ی ویزا

📑 گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه اشتغال به کار

📑 بیمه مسافرتی

تعیین وقت سفارت اسپانیا در تهران

سفارت اسپانیا در تهران در آدرس دروس، بلوار شهرزاد، کوچه اول شرقی، پلاک ۱۰ واقع شده است. بخش خدمات ویزا و کنسولی این سفارت تعطیل می‌باشد و شما باید برای وقت سفارت به آدرس پاسداران، خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس یک، طبقه دوازدهم، واحد ۵ مراجعه کنید. ساعات کاری این مرکز برای تحویل مدارک از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۱۶ و برای تحویل گذرنامه در در همان روزها، از ساعت ۱۴ تا ساعت ۱۶ می‌باشد.


لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.2 از 21 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۸ دیدگاه ها

  • با سلام
    میخواستم بدونم برای گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید قبلش کد nie رو دریافت کرد و اینکه باید هزینه ای بابتش پرداخت کرد ؟ با تشکر

  • سلام. من برای دو نفر وقت سفارت آلمان گرفتم اما یک برای یک نفر وقت دادن الان با همون وقت میتونم تایید مدارک هر دو نفر رو انجام بدم؟

  • سلام.من ویزای اقامتی میخوام باید بیام bls یا باید برم خود سفارت اسپانیا؟برای گواهی سلامت چه آزمایش هایی نیاز میباشد؟

  • سلام اگه ن کار کنی ن درس بخونی اشکال نداره با هزینه پدرو مادر بری؟ چون گواهی ن اشتغال به کار دارن نه اشتغال ب تحصیل هنوز هم امکان دریافت ویزارو دارم؟

    • سلام؛ در این صورت شانس اخذ ویزا رو نخواهید داشت. مگر اینکه همراه با خانواده و در قالب تور گروهی سفر کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.