ریجکت ویزای ایتالیا، معمولا خیلی کم اتفاق می‌افتد. رایج ترین دلیل ریجکت ویزای ایتالیا، عدم اطمینان به بازگشت متقاضی به ایران می‌باشد. پس از ریجکتی، ۶ ماه بعد، بدون اعتراض به ریجکتی، می‌توانید دوباره درخواست خود را ارسال کنید اما می‌توانید تا ۳۰ روز پس از ریجکتی، نامه اعتراضی خود به سفارت ایتالیا اعلام کنید که این خود دردسر های بی پایان با هزینه های گزافی دارد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 دلایل ریجکت ویزای ایتالیا

📌 اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا

📌 رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

دلایل ریجکت ویزای ایتالیا

چرا درخواست ویزای ایتالیای من رد شد؟

این سوال رایجی است که متقاضیان ریجکت شده ویزای ایتالیا از مشاوران ما می‌پرسند. واقعیت این است که برای اخذ ویزا، باید شرایط اعلام شده از سوی سفارت کشور مقصد را داشته باشید. در صورتی هر یک از این شرایط را نداشته باشید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد و شما مجاز به ورود به کشور مقصد نیستید. دلایل ریجکت ویزای ایتالیا به شرح زیر می‌باشد:

۱. داشتن سوء پیشینه در گذشته و یا در حال: در صورتی که دارای سوء سابقه کیفری و یا جنایی در گذشته و یا حال باشید، از ورود شما به ایتالیا جلوگیری می‌شود. این موارد (مثل تروریسم، قاچاق مواد مخدر، سوء استفاده از کودکان، اعتیاد و دیگر موارد جنایات جدی)، ممکن است تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی و یا ثروت عمومی کشور های حوزه شینگن محسوب شود.

۲. ارائه مدرک مسافرتی غیر معتبر و یا جعلی: سرنوشت مشترک تمامی افرادی که سعی در سفر کردن با اسناد مسافرتی جعلی و یا غیر معتبر دارند چیزی به جز ریجکت ویزا نیست!

۳. عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا در خصوص هدف سفر به ایتالیا: یکی از انگیزه های افسران ویزای ایتالیا برای رد کردن درخواست ویزای ایتالیای شما این است که شما هدف خود را برای حضور در این کشور به طول واضح و کامل برای آن ها توجیه نکرده اید. عدم تطابق شغل با منبع مالی، ناتوانی در پرداخت هزینه های اقامت در ایتالیا و یا ناتوانی در توجیه هدف سفر از ایتالیا باعث ریجکت ویزای ایتالیای شما می‌باشد.
یکی دیگر از این موارد، عدم اطمینان به بازگشت متقاضی به کشور مادری خود می‌باشد.

۴. ارائه پاسپورت آسیب دیده: یکی دیگر از مواردی که باعث ریجکت شدن ویزای ایتالیای شما می‌شود، این است که گذرنامه خود را در شرایط خوبی نگه داری نکرده باشید. آسیب دیدن پاسپورت شامل از بین صفحات آن، از بین رفتن جلد آن و یا از بین رفتن شماره های درج شده در آن می‌باشد.

۵. ارائه گذرنامه نامعتبر: ارائه پاسپورت نامعتبر، از دیگر دلایل رد شدن ویزای ایتالیا می‌باشد. پاسپورت نامعتبر به گروه های زیر گفته می‌شود:

 • گذرنامه ای که کمتر از ۳ ماه از زمان بازگشت از ایتالیا اعتبار داشته باشد.
 • گذرنامه ای که دارای کمتر از دو صفحه خالی باشد.
 • ارائه یک سند مسافرتی و یا شناسایی به جای گذرنامه.
 • ارائه گذرنامه ای که برای ۱۰ سال گذشته و یا بیشتر است.

۶. ارائه دعوت نامه نامعتبر: در صورتی که دعوت نامه توسط دعوت کننده امضاء نشود و همچنین به تائید مراکز شهرداری نرسد، فاقد اعتبار است و همچنین باعث ریجکت شدن درخواست ویزای شما می‌شود.

۷. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در ایتالیا: یکی دیگر از دلایل رد شدن درخواست ویزای ایتالیا، عدم توانایی متقاضی در پرداخت هزینه های اقامت در این کشور می‌باشد. این می‌تواند به دلیل عدم وجود منابع مالی، عدم ارائه گردش حساب و تمکن مالی و یا عدم استفاده متقاضی از حساب شخصی برای پرداخت هزینه ها باشد.

۸. ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر: بیمه مسافرتی باید تمامی روز های اقامت در کشور ایتالیا را پوشش دهد. همچنین سقف پوشش بیمه مسافرتی ویزای ایتالیا، باید حداقل ۳۰ هزار یورو باشد.

۹. ارائه واچر هتل و یا رزرو بلیط رفت و برگشت نامعتبر: واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت که برای ویزای ایتالیا ارائه می‌کنید، توسط افسران ویزا به دقت بررسی می‌شود و در صورتی که مشکلی داشته باشد، درخواست ویزای ایتالیای شما رد خواهد شد.

۱۰. در صورتی که ویزای شینگن استفاده نشده داشته باشید: اگر قبل از درخواست ویزای ایتالیا، ویزای شینگن گرفته باشید ولی مهر ورود و خروج به حوزه شینگن در پاسپورت شما نباشد، درخواست ویزای ایتالیا شما رد خواهد شد.

اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا

اعتراض به رد شدن ویزای ایتالیا، پروسه به شدت وقت گیر و هزینه بری است. اگر بخواهید برای اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا طبق قانون وزارت امور خارجه این کشور عمل کنید، یک وکیل در شهر رم باید برای شما نامه اعتراض به رد شدن ویزا بنویسد و کلیه مراحل آن باید توسط همان وکیل پیگیری شود.

اما اگر بخواهید شانس خود را محک بزنید، می‌توانید یک نامه اعتراض به ریجکت بنویسید و خودتان آن را به کنسولگری ویزای ایتالیا در تهران تحویل دهید. اگر چه این کار قانونی نیست اما اگر بخت با شما یار باشد، می‌توانید از آن نتیجه بگیرید.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

طبق قانون ویزای کشور های شینگن، متقاضیان ریجکت شده، ۶ ماه پس از زمان رد شدن درخواست ویزای ایشان می‌توانند دوباره درخواست خود را ارسال کنند. حتما به این مورد توجه داشته باشید که ابتدا مواردی که موجب رد شدن درخواست ویزای‌تان شده است را، برطرف نمائید و پس از آن دوباره درخواست خود را ارسال کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

دلایل ریجکت ویزای ایتالیا | اعتراض به رد شدن ویزای ایتالیا
امتیاز 4.5 از 26 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۴ دیدگاه ها

 • سلام،
  من گردش مالی بسیار خوبی دارم ولی شغلم گارگر نانوایی هستش یعنی دارم تو نان ایی خودمون کار میکنم سند ملک و باغ و زمین هم دارم سپرده ۲۰۰ ملیونی هم دارم، آیا شانسی از سفارت ایتالیا دارم. یا بخاطر شغلم رد میشم.

  • سلام
   این موضوع به نظر افسر ویزا بستگی داره، شرایط تمکن مالیتون هم خوبه اما سفارت ایتالیا خیلی ویزاهای انفرادی رو قبول نمیکنه مگر اینکه دعوتنامه خوبی داشته باشید. اما پیشنهاد میکنم در قالب تور گروهی اقدام کنید.

 • سلام من سه ماه قبل به دلیل عدم تمکن مالی ریجکت از سفارت ایتالیا شدم، در صورتی که سپرده بلند مدت داشتم اما ظاهرا سپرده کوتاه مدت و گردش بالا مدنظرشونه، بنظر شما دوباره از سفارت ایتالیا اقدام کنم ؟ یا یه سفارت دیگه شانسم بیشتره؟

  • سلام،
   گردش حساب، مهم و تایین کننده تمکن مالی شماست.
   گردش حساب خوب به علاوه سابقه سفر خوب به حوزه شینگن رو در نظر بگیرید.
   پیشنهاد میکنیم شش ماه صبر کنید و بعد از آن در قالب تور گروهی و از یک کشور دیگر شینگن اقدام نمایید.

 • سلام
  من با وجود تکمیل بودن مدارکم از ایتالیا ریجکت شدم
  من شرکت فعال دارم و گردش حسابم هم خوب هست
  آیا شما برای اعتراض میتونین کمکم کنید؟

  • سلام
   اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا باید از طریق وکیل مهاجرت و در شهر رم انجام شود.
   متاسفانه خدمات اعتراض به ریجکتی ویزای ایتالیا رو انجام نمیدیم

 • من امروز از سفارت ایتالیا ویزام رفیوز شدمن جواز تاسیس کارخانه صنعتی و گواهی اشتغال به تحصیل و اشتغال به کار پرینت مالیم گردش ۵۰۰ میلیونی داشت میتونید برام رفعش کنید

 • سلام خسته نباشید من چندماه پیش واسه ویزای ایتالیا اقدام کردم ریجکت شدم دلیلش عدم بازگشت بود.چقد صبر کنم باز اقدام کنم میتونم باز واسه ویزای ایتالیا اقدام کنم یا از یه سفارت دیگه.باز باید مدارک تکمیل کنم یا مدارکام هستش ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!