هزینه ویزای توریستی ایتالیا، برای هر نفر ۳ میلیون تومان می‌باشد. ویزای توریستی ایتالیا به دو نوع فوری و عادی دسته بندی می‌شود که تفاوت این دو، فقط در وقت سفارت و حضور در کارگزاری سفارت این کشور می‌باشد. ویزای توریستی ایتالیا مصاحبه ندارد و فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به دفتر کارگزاری این کشور مراجعه کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

📌 مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

📌 ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

📌 ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

📌 هزینه ویزای توریستی ایتالیا

📌 ویزای توریستی ایتالیا تضمینی

📌 سفارت ایتالیا در تهران و ویزای توریستی

📌 سوالات متداول اخذ ویزای توریستی ایتالیا

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

کمترین آمار ریجکتی ویزا را در بین ویزاهای شینگن، کشور ایتالیا در اختیار دارد. اما شما باید برای اخذ ویزای این کشور، شرایط اعلام شده از سوی سفارت کشور ایتالیا را داشته باشید. شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

۱. تاریخچه سفری مناسب: متقاضی ویزای توریستی ایتالیا، قبل از ارائه درخواست برای اخذ ویزا، حتما باید یک و یا چند سفر خارجی داشته باشد. منظور از سفر خارجی، سفر به کشور‌های اتحادیه اروپا نیست و شما می‌توانید با چند سفر به کشور های اطراف ایران، درخواست خود را برای ویزای ایتالیا توریستی به سفارت این کشور ارسال کنید.

۲. تمکن مالی مناسب: متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا، برای درخواست ویزای این کشور حتما باید حداقل مانده حسابی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان داشته باشند. توجه داشته باشید که تمکن مالی باید به یورو صادر شود اما، مبلغ گفته شده بر اساس تجربیات مشاوران گروه مسافرتی ویزالند می‌باشد.

۳. گردش حساب: گردش حساب ۳ ماه برای ویزای توریستی ایتالیا اهمیت دارد. در گردش حساب، به مبالغ ورودی و خروجی حساب توجه نمی‌شود و فقط تعداد تراکنشات مد نظر است. لطفا توجه داشته باشید که به هیچ عنوان تمکن مالی و گردش حساب غیر واقعی به سفارت ایتالیا ارائه نکنید. چرا که تمامی مدارک مالی در سفارت این کشور استعلام می‌شود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

مدارک ویزای توریستی ایتالیا، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. برای ویزای ایتالیا توریستی، هیچ نیازی به تائید مدارک توسط دادگستری و وزارت امور خارجه نیست. مدارک ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

📑 پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی

📑 کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزا های اخذ شده

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا

📑 یک قطعه عکس

📑 ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی

📑 ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار

📑 ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی

📑 پرینت برگه وقت سفارت

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

در صورتی که برای ویزای توریستی ایتالیا، دعوت نامه معتبر ارائه کنید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور خواهید داشت. دعوت نامه ویزای توریستی ایتالیا، باید از سوی بستگان درجه یک، دوست آشنا و یا یکی از اعضای خانواده شما باشد. در دعوت نامه ویزای ایتالیا، مشخصات دعوت کننده، دعوت شونده، محل اقامت ایشان و همچنین مدت زمان اقامت متقاضی باید ذکر شود. دعوت نامه باید در یکی از دفاتر شهرداری و یا پلیس به تائید برسد.

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

بدون داشتن دعوت نامه نیز می‌توانید برای ویزای ایتالیا توریستی اقدام کنید. برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه، شما باید تمکن مالی و گردش حساب قوی داشته باشید. در صورتی که می‌خواهید ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه بگیرید، حتما باید محل اقامت‌تان (هتل، مسافر‌خانه و غیره) را مشخص کنید.

هزینه ویزای توریستی ایتالیا

هزینه ویزای ایتالیا توریستی در گروه مسافرتی ویزالند، ۳ میلیون تومان می‌باشد. این همه هزینه نیست و شما مبلغی را نیز باید به سفارت این کشور پرداخت کنید. در صورتی که وقت سفارت شما معمولی باشد، باید ۸۱ یورو بپردازید و در صورتی که وقت سفارت شما پرمیوم باشد، ۱۲۵ یورو باید پرداخت کنید. توجه داشته باشید که وقت سفارت معمولی و پرمیوم ایتالیا، در هنگام مشخص کردن زمان وقت سفارت و در سایت کارگزاری ویزای این کشور مشخص می‌شود.

بیشتر بدانید: وقت سفارت ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا تضمینی

ویزای ایتالیا توریستی، تضمینی ندارد. چرا که تصمیم گیرنده اصلی اعطا و یا عدم اعطای ویزای توریستی ایتالیا، افسران ویزای این کشور می‌باشند و هیچکس هیچ نقشی در اعطای ویزا به شما ندارد. تنها تضمینی که گروه مسافرتی ویزالند و کارگزان ویزای توریستی ایتالیا می‌توانند به دهند، این است که، ۵۰ درصد مبلغ ویزا را قبل از ارائه درخواست و ۵۰ درصد آن را، پس از ویزا شدن بپردازید.

به طور مثال، هزینه ویزای توریستی ایتالیا در گروه مسافرتی ویزالند ۳ میلیون تومان می‌باشد. تضمین ما برای اخذ ویزای این کشور، این است که شما ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آن را قبل از ارائه درخواست و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آن را، پس از صدور ویزا توسط سفارت بپردازید.

سفارت ایتالیا در تهران و ویزای توریستی

سفارت ایتالیا در تهران در آدرس تهران، خیابان نوفل لوشاتو واقع شده است اما خدمات ویزا و کنسولی این کشور تعطیل می‌باشد و شما باید به دفتر کارگزاری CKGSIR در آدرس ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژ گالریا طبقه چارم برای انگشت نگاری و تحویل مدارک مراجعه کنید.


سوالات متداول اخذ ویزای توریستی ایتالیا

در ادامه، بیشترین سوالاتی که متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا از مشاوران گروه مسافرتی ویزالند دارند را برای شما بیان کرده ایم.

جواب درخواست ویزای توریستی ایتالیا چقدر بعد از انگشت نگاری داده می‌شود؟

[icon name=”fa-chevron-left” size=”13px” color=”#32cd32″ link=””] پس از انگشت نگاری ویزای توریستی ایتالیا، ۱۴ روز کاری بعد جواب شما صادر می‌شود. ممکن است برای یک سری از متقاضیان، این زمان بیشتر از ۱۴ روز شده و حتی تا یک ماه هم نیز ممکن است به طول بکشد.

با ویزای توریستی ایتالیا، چقدر می‌توانیم در این کشور اقامت داشته باشیم؟

[icon name=”fa-chevron-left” size=”13px” color=”#32cd32″ link=””] به طور کلی، شما می‌توانید با ویزای شینگن تا ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید. اما برای ویزای توریستی ایتالیا، تاریخ ورود و خروج شما مشخص شده است و شما نمی‌توانید بیشتر از تاریخ تعیین شده اقامت داشته باشید.

آیا می‌توانیم با ویزای ایتالیا به کشور آلمان وارد شویم؟

[icon name=”fa-chevron-left” size=”13px” color=”#32cd32″ link=””] دارنده ویزای ایتالیا می‌تواند به هر یک از کشور های عضو شینگن بدون محدودیت وارد شود. اما، باید در زمان ارائه درخواست به سفارت ایتالیا، کشور‌هایی که تمایل دارد اقامت داشته باشد را، مشخص کند.

آیا ویزای ایتالیا همانند ویزای کشور‌های عضو شینگن، از اعتبار بالایی برخوردار است؟

[icon name=”fa-chevron-left” size=”13px” color=”#32cd32″ link=””] بله. هیچ تفاوتی بین اعتبار ویزای کشور‌های شینگن وجود ندارد و همه‌ی انها از اعتبار یکسان برخوردارند.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 44 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۶۲ دیدگاه ها

 • با سلام و خسته نباشین
  ویزای دیدار با خانواده برا عمو و پسر برادر هم امکان داره؟
  یا فقط درجه یک هستش؟

 • سلام میخواستم بعد باز شدن مرز و امکان صدور ویزای ایتالیا درخواست ویزای توریستی برای خودم و خانوادم بدم. کارمند رسمی سازمان دولتی هستم و همسرم دندانپزشک و فرزندم مشغول به تحصیل. مبلغ ۲۰۰ میلیون تومن در حساب من و ۱۰۰ میلیون در حساب همسرم و حساب بنده همان حساب حقوقی و با تراکنش خوب و برای همسرم نیز حساب فعال هست. ضمنا مبلغی هم بصورت سهام بورسی داریم. قابلیت ارایه اسناد ملکی هم داریم . به اتفاق همسر و فرزندم طی چند سال گذشته سفرهایی به دبی، استانبول و مالزی هم داشتیم و خودم یکماه پیش با ویزای بیزینس شینگن سفر اروپا داشتم. چقدر شانس پیش بینی میکنید برای تابستان برنامه ریزی سفر انفرادی دو هفته ای به ایتالیا داشته باشیم. برنامه دارم هتل را بصورت کامل تسویه و رزرو قطعی کنم و پرواز و رفت و برگشت را رزرو کنم. متشکرم

  • سلام؛ مدارکی که باید ارائه داده بشه به سفارت رو شما دارید هم از لحاظ اعتبار بانکی و مدارک شغلی و هم سند ملکی و سابقه سفری هم دارید . شانس زیادی برای گرفتن ویزای شما هست.

  • سلام؛ به طور مختصر اینکه شما اگر بخواید در قالب تور گروهی و با تور یک شرکت معتبر ویزا بگیرید، کافیه یک مبلغی رو به عنوان وثیقه نزد اون شرکت معتبر قرار میدید تا سفارت به اعتبار اون شرکت به شما ویزا بده. اما در طول سفر پاسپورت شما نزد تورلیدر به امانت باقی میمونه. برای آگاهی بیشتر از شرایط اخذ ویزای گروهی میتونید با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید.

  • سلام؛ فعلا مشخص نیست. باید صبر کنید. اما هر خبر جدید منتشر بشه بلافاصله در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام ۳۲ ساله هستم، متاهل، کارمند، تمکن مالی مشکلی نیست، سند مالکیت و سفر خارج از کشور هر دو نفر داشتیم ایا امکان ویزا بهمون بدن هست؟ ممنونم

  • سلام؛ برای اخذ مشاوره و سنجش شرایطتتون بهتره باهامون تماس بگیرید. اما بطور کلی شرایطتتون خوب هستش برای اقدام کردن.

 • سلام خوب هستین
  بنده ۳۰ سالمه و قصد دریافت ویزای توریستی ایتالیا رو دارم
  تمکن مالی و سند منزل به اسم خودمم هم دارم. شاغل بوده و گواهی کار و بیمه هم دارم .و از لحاظ مالی مشکلی ندارم قبلا هم به استانبول سفر کردم
  امکان دریافت ویزا توریستی ایتالیا چقدر بالاست برای من؟

  • سلام؛ شرایطتتون بطور کلی شرایط مناسبی هستش، میتونید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا تماس بگیرید.

 • سلام بنده ۲۰سال سن دارم و میخام برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنم از نظر مالی مشکلی ندارم گردش حساب و تمکن مالی اوکیه اگه بیمه نامه مسافرتی بگیرم و هتل و پرواز رزو کنم آیا شانسی دارم که رجکت نخورم؟ در ضمن تالا از کشور بیرون نرفتم

  • سلام؛ با این شرایط ایتالیا به شما ویزا نمیده. چون سابقه سفری مناسبی ندارید، توصیه میکنم در قالب تور گروهی و از کشورهای فرانسه و سوئیس اقدام کنید.

 • سلام برای دکترا ویزای تحصیلی گرفتم از ایتالیا؛ لطفا مرحمت میفرمایید بگید:
  ۱-بعد از چند روز از رسیدنم به ایتالیا، میتونم برای همسرم دعوتنامه بفرستم که با ویزای توریستی بیاد که بتونیم اونجا تبدیل به ویزای همراه و درخواست اقامت بدیم؟!
  ۲- با دعوتنامه برای ویزای توریستی همسرم کدوم یکی از اینا لازمه ؟ :
  تاریخچه سفری مناسب مثلا یک سفر به ترکیه بره، نامه تمکن مالی، سند ملکی،گردش حساب ۳ماهه، و گواهی اشتغال به کار، سوابق بیمه تامین اجتماعی حتما لازمه ؟

  • سلام؛ بله اما میتونید مدراک مالی خودتون رو به عنوان حامی مالی ایشون ارائه بدید.بقیه مدارک رو هم لازم دارید. بعد از چند وقت که اقامت داشتید هم میتونید بدون ویزای توریستی برای ایشون درخواست ویزای همراه بدید.

 • سلام اگر من ویزای تحصیلی بگیرم و برای ارشد دو سال برم ایتالیا و یه آشنا دعوت نامه بفرسته برای خانومم میتونه بیاد اونجا؟ و اگه تونست بیاد میتونه کار بکنه یانه؟

  • سلام
   اگر خودتون برید هم میتونی برای ایشون دعوتنامه بفرستید، شانسشون هم بیشتره، ولی اجازه کار با ویزای توریستی رو نخواهند داشت.

 • سلام.من پرستار هستم و شوهرم هم کارمند پیمانی قوه قضاییه است‌.دوتا فرزند دارم.مهرماه ۹۸ فقط من و همسرم برای ایتالیا اقدام کردیم البته بصورت انفرادی بود نه تور.۱۸۰ تو حساب همسرم و ۵۰ تو حساب من بود.مدارک شغلی و دوتا سند ملکی بنام خودم وهمسرم هم ارایه دادیم.ولی ریجکت شدیم که دلایلش کمبود تمکن مالی و عدم اطمینان افیسر از بازگشت ما بود.بچه ها رو نمیخواستیم ببریم.بنطرتون بعد عید میتونیم اقدام کنیم برای ایتالیا یا کشور دیگه؟

 • با سلام.خانومم برای فرصت مطالعاتی ایتالیا اقدام کردن و ویزاشون تا سه هفته دیگه میاد.دخترم و من هم قصد گرفتن ویزا توریستی داریم که با خانومم بریم سوال اینکه آیا برای ماندن و برگشتن راهی هست؟ چون همه جا نوشته که تبدیل ویزا توریستی به کاری اصلا امکان نداره چه راهی وجود داره که بتونیم بمونیم؟

 • سلام
  وقت بخیر
  فرم درخواست ویزای شینگن از سفارت ایتالیا (که در کنار متن های ایتالیایی ترجمه فارسی هم نوشته شده) باید به زبان فارسی پر بشه؟

   • سلام وقت بخیر
    همسرم برای مهر سال بعد از دانشگاه پادوا پذیرش گرفته.من چجوری میتونم اقدام کنم ک همراه ایشون برم؟ امکان ویزای توریستی هست؟ یکی از دوستانم میلان شاغل هستن اگه ایشون برام دعوتنامه بفرستن چقدر احتمال گرفتن ویزای توریستی هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام وقتتون بخیر …بنده کارمند یک ازمایشگاه خصوصی به مدت ۵ سال مجرد و ۲۹ سال هستم گواهی اشتغال به کار و قرارداد کاری تا ۲ سال دیگه دارم سند ملکی دارم و گردش مالی ۳ ماهه با موجودیه اولیه ۷۰ میلیون دارم و برای تمکن مالی موجودی رو به ۸۰ میلیون می رسونم برای من شانسی جهت گرفتن ویزای ایتالیا وجود داره؟۷۰ میلیون اولیه هم یک جا وارد حسابم نشده

  • خیلی خیلی ممنونم از پاسختون …اما بنده به صورت انفرادی اقدام کردم . پس هیچ شانسی ندارم ؟ تمکن مالی بیشتر میتونه کمک کننده باشه؟

   • سلام میبخشید باویزای ایتالیا میخوام المان هم سفرکنم ایا حتما اول بایدبرم ایتالیا؟یامیشه اول رفت المان وبعد رفت ایتالیا چون میخواهیم از المان با چند نفر دیگه باهم بریم ایتالیا

 • سلام وقت بخیر.
  اگر برای برگزاری نمایشگاه در ایتالیا، دعوت نامه از طرف نمایشگاه، دریافت کنم، چقدر شانس این رو دارم که ویزا دریافت کنم؟

  • سلام
   بستگی به اعتبار دعوتنامه و همچنین سایر شرایطتون داره، از جمله وابستگی‌های عاطفی شما در ایران، مدارک مالی و شغلیتون و …

 • سلام
  من برای ایتالیا دعوت نامه دانشگاهی دارم و از طریق فرصت مطالعاتی وزارت علوم میخوام برم
  همسرم هم میتونند ویزای توریستی بگیرن؟
  آیا از این طریق میتونیم برای اقامت دائم استفاده کنیم؟
  ممنون

  • سلام
   بله میتونین ویزای همراه برای همسرتون درخواست بدین
   برای اقامتم که اونجا باید پیگیری کنید.

   • تشکر از پاسخ دهیتون
    آخه میگن خیلی سخت میشه برای اونجا ویزا گرفت حتی ویزای توریستی،برای همسرم منظورم هست
    خودم یه دعوت نامه ۹ ماهه دارم

 • سلام و وقت بخیر
  من دوبار با دعوتنامه به سوئد سفر کردم الان میخوام از طریق ویزای توریستی به ایتالیا برم مجموعا چقدر باید هزینه کنم؟

 • سلام..
  جدیدا گرفتن ویزای توریستی و یا دیدار از دوستان از اتریش و آلمان خیلی سخت و تا حدی غیر ممکن شده.
  اگه ویزای ایتالیا رو بگیرم‌ و به اتریش سفر کنم.این درسته که ورود یا خروج حتما از ایتالیا باشه؟

 • لطفا بفرمایید بهترین راه برای رفتن به المان از چه طریقی هست میخام پسر ۱۵سالمه رو بفرستم پیش داییش به المان

  • سلام،
   کار سختی دارید، چون آلمان به خاطر شرایط پناهندگی بسیار سختگیر هست.
   شرایط اخذ ویزای آلمان رو در اینجا مطالعه بفرمایید و حتما از مشاورین ما در ویزالند به صورت تلفنی مشورت بگیرید.

 • سلام من حدود یک سال و نیم پیش دو تا ریجکتی از سفارت المان واقع در ترکیه دارم ایا الان میتونم برای ایتالیا از ایران اقدام کنم ؟
  سوال دومم . داخل پاسپورت من هیچ مهری از ریجکتی نیست و هر بار با ایمل رد شدن مارو اعلام کردن ایا رد شدن معنیش همون ریجکت شدن هستش ؟

  • سلام
   چند سالی هست که دیگه ریجکتی ها رو مهر نمیزنن؛ ولی خوب در سیستم سفارت ثبت و برای شما امتیاز منفی لحاظ میشه. میتونید از ایتالیا اقدام کنید اما پیشنهادمون به شما اینه که تا دوسال اقدام نکنید و در این مدت هم در قالب تور گروهی مسافرت کنید و سفر های آسیایی هم داشته باشید تا برای اثبات توریست بودن مشکلی نداشته باشید.

 • سلام مغازه با جواز کسب وبرگه تسویه دارایی همراه با سند ملکی گردش حساب وتمکن مناسب همراه همسرم و۲فرزندم لطف میفرمایید شرایط را بررسی واعلام نمایید باتشکر کهوند

 • سلام من طی ۳ ساله گذشته ویزای توریستی سوئیس گرفتم و ۱ ساله پیش هم بیزینسی از آلمان اقدام کردم که رد شدم،واسه فروردین امسال با شوهرم میخوایم توریستی به ایتالیا سفر کنیم،من شانسی دارم که از سفارت ایتالیا ویزا بگیرم؟

 • سلام میخام توریستی ایتالیا رو برای مادرم بگیرم ۵۵سالشه بازنشسته ولی سند ملکی و سوابق سفر نداره چقدر امکان گرفتن ویزا هست ایا ریجکت میشه

 • سلام. میخواستم بپرسم امکانش هست ویزای توریستی ایتالیا رو بگیریم اما برای مدت اقامت بریم آلمان؟ یعنی به جای رزرو هتل، دعوت نامه اقوام از آلمان رو داشته باشیم و به سفارت ایتالیا اعلام کنیم که اونجا میمونیم. (چون آلمان خیلی سخت ویزای توریستی میده به ایرانیا).

  • سلام
   اگر دعوتنامه دارید برای دریافت ویزای آلمان با دفتر تماس بگیرید راهنمایی می‌کنند
   ۰۲۶۳۳۱۴۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.