قطعا شما هم می‌خواهید بدانید که در این شرایط ویزا و کرونا، زمان بازگشایی سفارت‌ها چه تاریخی است و در شرایط کرونا چه بر سر وقت سفارت و یا درخواست ویزای شما خواهد آمد؟ آیا وقت سفارت در شرایط کرونا تمدید خواهد شد یا باید مجددا بعد از بازگشایی سفارت ها اقدام به رزرو وقت سفارت کنید؟ آیا کرونا باعث ریجکت ویزا خواهد شد؟ آیا دفاتر خدمات ویزا، تا قبل از باز شدن مرزهای شینگن و باز شدن سفارت ها، هیچ گونه خدماتی ارائه نخواهند داد؟

شیوع ویروس کرونا یا همان COVID-19 سبب بسته شدن سفارت کشورهای زیادی شد. علاوه بر تعطیلی سفارت ها شیوع کرونا و تعطیلی دفاتر خدمات ویزای کشورهای اروپایی، کانادا، قوانین سختگیرانه‌ی مسافرتی نیز در راس این اقدامات پیشگیرانه قرار گرفت. از آنجایی که کشور ما به لحاظ زمانی کمی پیش از سایر کشورها درگیر بیماری کورونا شد، بسیاری از سفارتخانه‌ها از جمله سفارت‌های شینگن، تا اطلاع ثانوی از ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزای شینگن و اخذ ویزای کانادا به ایرانیان خودداری کردند. این مشکل نه تنها برای ویزای شینگن، که برای اخذ ویزای کانادا، ویزای انگلیس، ویزای آمریکا و … نیز به وجود آمده و باعث بروز مشکلات و نگرانی‌هایی نزد بسیاری از هموطنان عزیزی که قصد سفر به این کشورها را داشته‌اند گردید. این موضوع ما را برآن داشت تا به دنبال پاسخی برای پرسش‌ها و نگرانی‌های شما عزیزان باشیم.

COVID-19: سوالات مرتبط با وضعیت درخواست اخذ ویزا و سفر

۱. آیا سفارت‌ها واقعا تعطیل هستند؟ امکان ارائه درخواست ویزای جدید در این شرایط وجود دارد؟

در راستای اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورها اگرچه با تاخیر موضع خود را در این زمینه مشخص کرده‌اند. در واقع هیچ سفارتی در این ایام کاملا تعطیل نبوده و تنها از ارائه خدمات به متقاضیان ویزای توریستی خودداری می نمایند.

 • برخی کشورها در شرایط کرونا و ویزا، مراکز ارائه دهنده خدمات ویزای خود را به صورت کامل تعطیل کرده و تا اطلاع ثانوی هیچ درخواست جدیدی را نخواهند پذیرفت.
 • برخی کشورها همچنان به صورت محدود در حال ارائه خدمات ویزا به متقاضیان خود هستند. دفاتر خدمات کنسولی این کشورها در برخی روزها و ساعات خاص آماده ارائه خدمات به مسافرین است.

برای اطلاع از پذیرش درخواست ویزا می‌توانید به سایت سفارت و یا شرکت ارائه دهنده خدمات کنسولی آن کشور مراجعه بفرمایید. از آنجایی که شرکت VFS global ارائه دهنده خدمات کنسولی بسیاری از کشورها می‌باشد، برای آگاهی از باز بودن دفاتر این شرکت در شرایط کنونی شیوع ویوروس کرونا، می‌توانید به آدرس www.vfsglobal.com مراجعه نمایید. همچنین برای بررسی این موضوع می‌توانید به صفحه مربوط به ویزای هر کشور در سایت ویزالند مراجعه نمایید.

۲. آیا امکان سفر به کشوری که ویزای آن را قبلا دریافت کرده‌اید وجود دارد؟

برخی از کشورها تنها به شهروندان خود و یا دارندگان اقامت دائم آن کشور اجازه ورود داده و به مسافرانی که سفرشان غیر ضرور است، صرف نظر از اینکه ویزای معتبر داشته باشند یا خیر، اجازه ورود نخواهند داد. پس بهتر است قبل از تهیه بلیط و سفر به کشور مورد نظر، از طریق مراجع معتبری چون ویزالند، محدودیت‌های مسافرتی مقصد خود را در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا بررسی نمایید.

۳. سفر خارجی بدون رعایت قوانین منع سفر در شرایط کرونا، چه پیامدی دارد؟

در صورت عدم توجه به هشدارهای اعلام شده برای مقابله بارویروس کورونا و سفر به کشور مورد نظر، با توجه به قوانین کشور مقصد باید حداقل ۱۴ روز را با هزینه شخصی در قرنطینه اجباری بوده و حتی در مواردی مجبور به پرداخت جریمه‌های سنگین شوید.

۴. محدودیت سفر به یک کشور به معنی ریجکت درخواست‌ویزا در شرایط کرونا است؟

خیر، شیوع ویروس کرونا و اجرای قوانین سختگیرانه مسافرتی در برخی کشورها، به هیچ عنوان به معنی ریجکت ویزا و یا ریفیوز شدن درخواست‌های جدید نیست و تنها بررسی پرونده‌های جدید برای مدتی نامشخص به تعویق خواهد افتاد. پس اگر بررسی پرونده درخواست ویزا شما خیلی طول کشیده نگران ریجکتی ویزا نباشید.

۵. تعلیق درخواست ویزا در شرایط کرونا، به معنی عدم پذیرش درخواست‌های جدید است؟

ضرورتا خیر، ممکن است سفارت بررسی پرونده‌های مربوط به یکی از انواع ویزا را تعلیق کرده باشد. در این صورت شما مشکلی برای ارائه درخواست سایر انواع ویزا نخواهید داشت. به طور مثال در حال حاضر شما قادر به ارائه درخواست ویزای کوتاه مدت برای یکی از کشورهای شینگن نخواهید بود، اما می‌توانید درخواست ویزای بلند مدت ویزای کاری خود را به سفارت ارائه دهید.

۶. امکان لغو درخواست ویزا به علت شیوع کرونا و بازپسگیری پاسپورت وجود دارد؟

کرونا و کنسلی ویزا: بعضی از مراکز درخواست ویزا از جمله تعدادی از دفاتر شرکت وی اف اس گلوبال برای برگرداندن پاسپورت متقاضیان ویزا، همچنان باز هستند. البته این به معنی امکان کنسل کردن درخواست ویزا نیست. قوانین کشورها با هم متفاوت است.

کرونا و درخواست ویزا: برخی سفارت‌ها امکان کنسل کردن درخواست‌های ویزایی که بعد از شیوع ویروس کرونا ارسال شده را فراهم کرده‌اند و برخی دیگر پرونده درخواست را ابطال نکرده و تنها پاسپورت را تا پایان قرنطینه به متقاضیان باز می‌گردانند.

کرونا و دریافت پاسپورت: بسیاری از سفارت‌ها برای تشویق مراجعین خود به ماندن در خانه امکان ارسال پستی پاسپورت به آدرس متقاضی را فراهم کرده‌اند.

۷. امکان کنسل وقت سفارت یا تغییر زمان وقت سفارت به دلیل شیوع کرونا وجود دارد؟

امکان کنسل وقت سفارت یا تغییر زمان وقت سفارت، برای اغلب سفارت‌ها وجود دارد و برای این کار، کافیست به سایت سفارت یا کارگزاری مورد نظر بروید. به طور مثال در مورد اغلب کشورهای شینگن و کانادا، که کارگزار رسمی سفارت آن‌ها شرکت وی اف اس گلوبال است کافی است به سایت این شرکت مراجعه و وقت سفارت خود را کنسل و یا جابجا کنید.

۸. امکان تمدید ویزا در شرایط کرونا وجود دارد؟

از طریق سایت سفارت یا سایت کارگزاری ویزا و یا از طریق صفحه مربوط به ویزای کشور موردنظر در سایت ویزالند از زمان باز شدن سفارت ها (به طور مثال زمان بازگشایی سفارت ایتالیا) مطلع شوید. در حال حاضر امکان تمدید اعتبار ویزای اکثر کشورها همچون تمدید ویزای شینگن وجود ندارد، اما شما می‌توانید بلافاصله برای درخواست مجدد ویزا اقدام نمایید.

۹. امکان استرداد هزینه ویزا، در صورت عدم امکان سفر به مقصد وجود دارد؟

قوانین استرداد وجه برای سفارتخانه‌های مختلف متفاوت است. اصولا وقتی ویزا شما صادر شده باشد دیگر وجه پرداختی مسترد نخواهد شد. اما شرایط شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوتی است. در برخی سفارتخانه‌ها این امکان وجود دارد که اگر درخواست ویزای شما هنوز تایید نشده و همچنان در حال بررسی باشد، بتوانید درخواست خود را کنسل و وجه پرداختی را پس بگیرید. اما درنظر داشته باشید که قوانین استرداد وجه در سفارت‌ها متفاوت است و کارگزاری‌هایی مثل VFS Global یا ویزامتریک، هزینه سرویس خود را مسترد نمی‌نمایند.

 • در مورد کارگزاری VFS می‌توانید ایمیلی با مضمون درخواست استرداد وجه، به آدرس communications@vfsglobal.com ارسال نمایید.

۱۰. زمان بازگشایی مجدد سفارت‌ها و یا دفاتر VAC، چه تاریخی است؟

به علت نامشخص بودن وضعیت گسترش ویروس کرونا، هنوز تاریخ قطعی بازگشایی مجدد سفارت‌ها یا دفاتر ارائه دهنده خدمات ویزا مشخص نیست. اما شما می‌توانید با بررسی سایت سفارت یا کارگزاری مورد نظر و یا صفحه مربوط به ویزای آن کشور در سایت ویزالند، از جدیدترین خبرهای مربوط به ویزای کشور مقصد مطلع شوید.

۱۱. چگونه می‌توانیم از آخرین اخبار کرونایی ویزای کشورهای مختلف در سایت ویزالند باخبر شویم؟

برای آگاهی از آخرین شرایط اخذ ویزا و یا سفر به مقصد مورد نظرتان در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا، کافی است “اطلاعیه کرونایی” منتشر شده در صفحه ویزای آن کشور در سایت ویزالند را مطالعه نموده و یا صفحه رسمی ویزالند در اینستاگرام را دنبال نمایید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.1 از 155 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۹۴۳ دیدگاه ها

  • سلام؛ اطلاعیه موجود در صفحه ویزای اتریش سایت ویزالند رو دائم چک کنید، اگر خبری مبنی بر بازگشایی هریک از بخش های ویزای اتریش در سفارت اتریش منتشر بشه ما در این بخش اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام، من ویزای سه ساله توریستی تایپ سی فرانسه رو دارم و دخترم تازه زایمان کرده ، به سفارت هم ایمیل زدیم ولی جواب ندادن ، چطور میتونم برم در این شرایط که دخترم به من نیاز داره برای نگهداری بچه اش

  • سلام؛ شما ویزای توریستی دارید و فعلا اجازه ورود ندارید. مگر اینکه اضطراری بودن دلیل سفر شما برای سفارت محرز بشه. توصیه میکنم باز هم سعی کنید با سفارت تماس بگیرید.

  • سلام؛ متوجه منظورتون نمیشم. منظورتون اینه که برای سفر به آلمان ازطریق قطر نیاز به دریافت ویزای ترانزیت قطر دارید یا خیر؟

  • سلام؛ فعلا خیر، بخش ویزای سفارت باز هست اما با خدمات محدود ویزای بلند مدت. فعلا ویزای توریستی صادر نمیشه، مگر اینکه دلیل سفر شما اضطراری باشه.

 • سلام سفارت هلند کی باز میشه ؟ و از وقتی که مدارک تحویلشون میدیم چقدر طول میکشه وقت سفارت بدن ؟ برای ویزای کاری

 • سلام چرا لیست جدید اعلام نشده الان چند وقت چرا لیست جدید نمیدن اه دیگه اعصاب برامون نمونده بین زمین اسمون گیر کردیم

  • سلام حوزه ی شنگن هر دو هفته طی جلسه ای زمان دقیق بازگشایی سفارت های مختلف رو تصویب میکنن که بستگی به شرایط اون کشور داره این موضوع.

 • سلام وقت بخیر واقعا برام سوال چرا همه کشورای اروپایی مرزاشون روی همدیگه باز کردن بجزایران که هیچ کشوری مرزشو روی ایران باز نکرده واقعا ایران توی لیست سیاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام؛ کشورهای اروپایی مرزهاشون رو با رعایت یکسری پروتوکل خاص به روی همدیگه باز کردن. اما برای خیلی از کشورهای دیگه در سراسر دنیا، مرزهاشون رو همچنان بسته نگه داشتند و ایران استثنا نیست.

  • سلام؛ در چه مورد؟ اگر منظورتون بخش ویزای توریستی سوئد هست باید بگم که هنوز مشخص نیست. در صورت باز شدن این بخش از سفارت سوئد، حتما در سایت ویزالند و در صفحه ویزای سوئد اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  • سلام؛ خیر، در صورت باز شدن بخش ویزای توریستی سفارت فرانسه، حتما در سایت ویزالند و در صفحه ویزای فرانسه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام
  بچه ها کسی هست جواب پیوستش اومده باشه از سفارت انگلیس اگه هست چه تاریخی انگشت نگاری شده ؟ما تا چقدر دیگه باید منتظر باشیم 😔إیمیل هم زدم سفارت جوابم ندادن

  • سلام وقت بخیر ایمیل ها پولی هستش یعنی اول باید به یک سری سوالات پاسخ بدین و پرداخت انجام بدین بعد از اون کانفرم میشه همسر من از اون ور ایمیل میفرسته بعد و همیشه سریع کانفرم میشه و روز بعد جواب میدن ولی نمیدونم از ایران که امکان پرداخت نیست به چه صورت هستش اخرین ایمیلی که دادیم در جواب گفتن که تصمیم گیری انجام شده اما نمی تونن بگن چی هست و فقط باید منتظر تماس باشیم من دی ماه انگشت نگاری شدم

   • همسرامون نمیتونن از اومور پرداخت کنن که سریعتر جواب بدن؟من رفتم سفارت واسه پیگیری میگن کلی مدرک هست اصلا ندادن ابوظبی

 • سلام همسرمن به صورت آنلاین مدارک روبه سفارت المان درایران ارسال کرده تا به منو بچها وقت سفارت آلمان بگیره میخواستم بدونم چقدر طول میکشه اولین وقت رو به مابدن ویزای پیوست همسر

 • سلاوقت بخیر ببخشید من دی ماه سال گذشته واسه ویزا ازدواج انگلستان انگشت نگاری شدم، اون موقع اعتبار پاسپورت من یکسال بود ولی الان کمتر از ۶ ماه تا انقضای پاسپورتم زمان دارم پاسپورت همچنان دست سفارت هستش و امکان ِ تعویض ندارم بنظر شما این موضوع برای ویزا شدن یا درصورت ویزا شدن زمان ِ ورود ایجاد مشکل میکنه؟؟

 • با سلام، برای تحویل پاسپورت توی دفتر vfs بریتانیا آدرس شهرستان رو دادیم چون در تهران امکانش وجود نداشت. از اونجایی که احتمال میدم ویزای من بعد از کرونا صادر شده باشه و در سایت آرامکس هم هرچه شماره رسید پستی رو میزنم اطلاعاتی نمیده آیا ممکنه مشکلی در تحویل بسته به شهرستان به وجود بیاد؟

 • سلام. برای گرفتن ویزای درمانی برای بیماری کنسر به سفارت المان مدت ۲ ماه هست که ایمیل میزنمو جواب نمیدهند. وقت برای ویزای درمان جز موارد اضطرار نیست؟ حتی کلینیک در المان نیر یه سفارت چندین بار ایمیل زدن. لطفا راهنماییم کنید

 • سلام. من و پسرم۲۷ بهمن انگشت نگاری کردیم برای انگلیس.به ما گفتن تا باز شدن ویزا سنتر باید صبر کنید فکر میکنید کی ویزامون میاد؟بیشتر از یه ساله ما اینجا و شوهرم اونجا

  • سلام؛ طبق اطلاعیه ی سفارت اولویت با پرونده هایی هستش که قدیمی ترین اما زمان دقیقی نمیشه ارائه داد.

 • سلام
  ویزای توریستی شینگن داشتیم از سفارت ایتالیا برای فروردین ماه به دلیل بیماری کرونا امکان سفر فراهم نگردید ،آیا امکان تمدید وجود دارد و اینکه چه زمانی سفارت ایتالیا مجددا باز خواهد شد.

  • سلام؛ اگر ویزای شما برای بعد از تاریخ ۱۷ مارچ بوده، به طور خودکار تا تاریخ ۳۱ آگوست تمدید خواهد شد. بعد از اون هم شاید دوباره تمدید بشه.

 • سلام
  من ازدواج کردم و همسرم سیتیزن آمریکا هستن و الان میخوان برای من اقدام کنن…چه مدت این پروسه طول خواهد کشید؟ و اینکه ایا سفارت آمریکا باز است؟

 • سلام وقتتون بخیر شما شماره تماس دفتر vfs انگلیس دارید؟ به شماره ای که تو گوگل هست زنگ میزنم وصل نشده قطع میشه (۰۲۱۸۲۸۰۲۹۰۳) ممنونم

 • سلام وقتتون بخیر برای گرفتن ویزا در ترم دوم یکی از دانشگاه های ایتالیا چه زمانی باید اقدام کرد؟این زمانی که مهلت داره شامل ترم دوم هم میشه یا فقط اون هایی که میخوان ترم اول در ایتالیا باشند در این بازه زمانی میتونند اقدام کنند؟

 • سلام؛ کسی خبر داره جواب اپلیکیشن های تاخیر افتاده انگلیس تا کی دادن ؟ یه دوستی میگفت ۳۰ تیر،جواب درخواست ۵ دی دادن

  • سلام؛ با توجه به شرایط فعلی نمیشه زمان پیش بینی کرد اما با توجه به اطلاعیه ی سفارت، اولویت با اپلیکیشن های قبلی هستش.

 • سلام میخواستم بدونم شما در این چند روز وقت برای سفارت انگلیس ویزای ازدواج گرفتین چون ما میخوایم بگریم سیستم اجازه نمیده

  • سلام من ایمیل زدم به سفارت جواب اینو فرستادن، کنسولگری و بخش ویزای سفارت اتریش در تهران تا اطلاع ثانوی برای مراجعه کنندگان تعطیل است.در حال حاضر امکان گرفتن وقت برای ویزا و اقامت در سفارت یا از طریق ارائه دهنده خدمات خارجی شرکت VFS Global وجود ندارد. لطفا توجه داشته باشید که فعلا فقط تاییدیه مدارک توسط سفارت و منحصرا در روزهای چهارشنبه امکان پذیر میباشد. در این خصوص تعیین وقت تحویل مدارک به صورت کتبی و از طریق ارسال ایمیل الزامی است.

  • دقیقا وضعیت من هم همین هست.. دائم یا دارم زنگ میزنم به سفارت یا ایمیل میزنم. یه تاریخی هم اعلام نمیکنن از بلاتکلیفی دربیایم. اگر کسی خبری از اتریش گرفت لطفا همینجا اطلاع رسانی کنه ..ممنون

 • سلام
  چند سوال داشتم ممنون میشوم پاسخگو باشید :

  ۱-هم اکنون سفارت فرانسه ویزای توریستی صادر می کند ؟

  ۲-چه زمانی دوباره تور های فرانسه برپا می شود ؟ (ممنون میشوم زمان تقریبی بگویید )

  ۳-من خبری را شنیدم مبنی بر اینکه سفارت فرانسه از ۷ مهر ۹۹ دیگر از طریق شرکت vfs ویزا صادر نمیکرده . آیا حقیقت داره؟

  با تشکر 🙏🌹

  • سلام؛ سوال اول: خیر، سفارت نه ویزای توریستی صادر میکنه و نه وقت توریستی میتونید بگیرید. سوال دوم: تا زمانی که مرزها باز نشن نمیتونیم تاریخی رو تعیین کنیم. سوال سوم: این خبر یک شایعه بیش نیست.

  • سلام؛ فعلا که ویزای توریستی صادر نمیشه. اما توصیه میکنم، صفحه ویزای آلمان و سفارت آلمان در سایت ویزالند و همچنین صفحه اینستاگرام ویزالند رو پیگیری کنید. در صورت دریافت اخبار جدید از سفارت، حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام بازم ممنون میشم پاسخ بدین با توجه به اطلاعیه ای که تو سایت سفارت آلمان زدن که برای مراجعین فعلا بستس و برای دادن نوبت جدید تماس میگیرن ، چون قبلش با من تماس گرفته بودن و برای گرفتن جواب ویزام یکشنبه گفتن برم من الان نمیدونم چیکار کنم! برم؟ اخه من وقت نگرفتم که نوبت جدید بدن تو سایتم چیزای گنگی نوشته فقط راجب کسایی که نوبت مصاحبه گرفتن نوشته
  پس منی که برای گرفتن جوابم وقت داشتم چیکار باید بکنم؟ متشکرم

  • سلام؛برای چه نوع ویزایی اقدام کردید؟ شما مگه مصاحبه نشدید؟ وقتی با شما تماس گرفتن که برای گرفتن جواب ویزا مراجعه کنید یعنی انگشت نگاری شدید. در هر صورت حتما در زمان مقرر به سفارت آلمان مراجعه کنید.

   • سلام وقت بخیر نامه اقامت بنده از اداره مهاجرت هلند صادر شده و به سفارت هلند در تهران ارسال شده باید وقت بگیرم که برم سفارت و ویزا Mvvبگیرم چطور میتونم وقت بگیرم ؟ ممنون میشم یه راهی بهم نشون بدید

 • نگاه کنید من الان منتظر تایید ویزام هستم که به ایمیلم میاد میخواستم ببینم با این وضع کرونا ممکنه جواب من نیاد ؟ من واسه دانشگاه دلفت اقدام کردم و ماه سپتامبر کلاسم شروع میشه میخواستم بیینم ممکنه که جواب نیاد؟

  • سلام؛ ویزای شما تا زمانی که مرز باز نشه صادر نخواهد شد. مگر اینکه شما به سفارت ثابت کنید که دانشگاه تعطیل نمیشه و کلاس های شما به صورت غیر حضوری برگزار نمیشه. بهتره یه نامه از دانشگاه بگیرید مبنی بر اینکه شما حتما باید در دانشگاه به صورت تمام وقت حضور داشته باشید.

 • با سلام.ویزای تحصیلی من از طرف دانشگاه تو هلند درخواست شده بود و نامه تایید اومده برامنومنتها باید برا گرفتن استیکر و دادن مدارک وقت سفارت بگیرم.برای این وقت میدن؟

  • سلام؛ میتونید به سفارت مراجعه کنید، تا با ارائه پاسپورتتون، لیبل ویزا رو درون پاسپورتتون الصاق کنن.

 • سلام وقتتون بخیر؛ ما برای کشور دانمارک همه کارهامون رو انجام دادیم فقط منتطر انگشت نگاری هستیم..شما میدونید که کی شروع به کار میکنن؟ و سفارت سوییس رو هم بفرمایید که باز میکنن ممنون میشم 🙏

  • سلام؛ برای چه نوع ویزایی اقدام کردید؟ اگر وقت انگشت نگاری داشتید احتمالا وقت قبلی شما کنسل شده و تا زمانی که سفارت باز نشه هیچ وقت جدیدی داده نمیشه. در صورت باز شدن سفارت،برای تنظیم وقت جدید با شما تماس گرفته خواهد شد. البته این در صورتی هست که شما از قبل وقت گرفته باشید.

  • سلام؛ برای سفر اتباع خارجی به ایران؛ کشور ایران باید ویزا صادر کنه نه کشور مبداء. اگر هم شخص، تابعیت یا اقامت ایران رو داشته باشه که دیگه نیازی به ویزا نداره. در حال حاضر هم ایران برای اتباع خارجی ویزا صادر نمیکنه.

 • سلام، میخواستم بدونم سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی وقت میده؟ اگر وقت ها هنوز بسته هست تا کی ممکنه بسته بمونه؟

  • سلام؛ خیر وقت نمیدن. مشخص نیست که تا چه زمانی قرار هست بخش ویزای توریستی سفارت بسته بمونه. اما به محض اینکه اخبار جدیدی از سفارت ایتالیا دریافت کنیم، در صفحه ویزای ایتالیا سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام. وقت بخیر‌،از لیست جدید خبری نیست که بدونیم ایران جزء لیست هست یانه با وضعیت بد کرونا توی ایران بعید میدونم ایران جزء لیست باشه و همچنان باید منتظر باشیم

  • سلام؛ برای ویزای توریستی که خیر؛ اما سفارت کشورهای بسیاری، امکان درخواست سایر انواع ویزا رو برای شهروندان ایرانی فراهم کردن.

 • سلام خسته نباشید ویزای همراه هلند توی سفارت باز شده ؟ و این که من الان چهار هفتش منتظر تایید ایمیلم هستم ولی هنوز خبری نشده ممکنه که با شرایطی که کرونا زیاد شده راه ندن ر برای ویزای تحصیلی دانشگاه دلفت

  • سلام؛ ویزای تحصیلی خودتون تایید شده؟ اگر هنوز تایید نشده بهتره صبر کنید تا ویزای تحصیلی خودتون تایید بشه بعد برای ویزای همراه همسرتون اقدام کنید. البته فعلا که نمیتونید برای ویزای همراه اقدام کنید.

  • سلام؛ سفارت چه کشوری و برای چه نوع ویزایی؟ تنها برخی از سفارت‌ها و فقط برای برخی از انواع ویزا، وقت میدن.

 • سلام من میخوام طوری برنامه ریزی کنم که ٢٠ اسفتد هلند باشم. بنظرتون کی اقدام کنم برای گرفتن وقت سفارت؟ و اینکه چه مدت بعد از مصاحبه جواب نهاییو میدن؟ قبلا ب هلند سفر داشتم

  • سلام؛ اگر برای ویزای توریستی قصد دارید اقدام کنید، میتونید تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر، درخواستتون رو به سفارت ارائه بدید.

 • سلام و وقت بخیر خدمت شما. اگر پذیرش تحصیلی از اسپانیا داشته باشم در مقطع پسا دکتری میتونم برای رفتن اقدام کنم؟

  • سلام؛ میتونید درخواست ویزای تحصیلی خودتون رو به سفارت ارائه بدید و در صورت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا، اجازه ورود به خاک این کشور رو خواهید داشت.

 • اگه قرار بود چند ماه دیگه امکان سفر باشه بازشدن vfs معنی نمیده.. پس اجازه سفر وجود داره. رو چه حسابی جواب مخاطب میدین بدون سند؟!!!

  • سلام؛ امکان سفر برای کسانی که اقامت و یا ویزای اقامت بلند مدت کشور مقصد رو داشته باشن وجود داره. اما برای موارد غیر ضروری و توریستی، تا زمانی که شرایط بهتر نشه نه به شما ویزا میدن و نا اجازه سفر خواهید داشت.

 • سلام.۶ ماه پیش تهران انگشت نگاری انجام دادم.الحاق به همسر. با بازشدن vfs رو چه حساب میفرمایین که امکان سفر وجود نداره؟

  • سلام؛ در حال حاضر امکان سفر برای کسانی که اقامت، ویزای بلند مدت انگلستان رو دارن و یا سفر اونها به انگلستان ضروری هست وجود داره. و اینکه به سفارت ایمیل بزنید و درخواستتون رو پیگیری کنید. اگر ویزای شما صادر بشه یعنی امکان سفر هم به شما خواهند داد.

  • سلام؛ فعلا مشخص نیست. نمیتونیم قطعی نظر بدیم، اما اگر شیوع کرونا در کشور کنترل بشه شاید به زودی این اتفاق رخ بده.

 • سلام وقت بخیر
  من حدود ۱۱ ماه پیش اقدام کردم برای الحاق به همسر ولی هنوز جوابی نگرفتم میشه یه راهنمایی کنید. دانمارک

 • سلام وقتتون بخیر یه سوالی خدمتتون داشتم ایا دفتر vfsانگلیس داخل تهران باز شده ؟
  اکر باز شده چرا دفاتری که فقط می گیرن برای سفارت میگن هنوز باز نشده ونمی تونید وقت بگیرید .ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام؛ بله باز شده و وقت هم میتونید بگیرید. اما باید قبل از تعیین روز وقت سفارت، واریزی رو انجام بدید. فرآیند گرفتن وقت سفارت یکم تغییر کرده. با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن.

 • سلام. اطلاع دارید سفارت اتریش برای صدور ویزا کی باز خواهد کرد ؟ اکثر کشورها مثل المان ویزای پیوست به همسر رو جزو موارد ضروری در نظر گرفتن و حتی در شرایط بسته بودن کار رو انجام میدن. کسی نمیدونه چرا سفارت اتریش هیچ تاریخی اعلام نمیکنه؟ خسته شدیم از بلاتکلیفی و بی خبری

 • سلام سفارت هلند الان برای ویزای تحصیلی باز هست؟ اخه من سه چهار هفته پیش مصاحبه رفتم ولی هنوز جواب ایمیلم نیومده

 • سلام. من متوجه نمیشم. اگر دفتر vfs کارای ویزا رو انجام میده چرا باید سفارت هم بریم؟ این یعنی اگر سفارتا باز نشن عملا پذیرش تحصیلی ما کنسل میشود؟

  • من هنوز ویزای اقامت بلند مدتم به ایمیلم ارسال نشده برای هلند از نظرتون ممکنه با این وضع کرونا ویزای تحصیلی برای من تایید نشه و من نتونم برم؟ و بیفته برای ترم اینده؟

   • سلام؛ اگر کلاس هاتون به صورت آنلاین برگزار بشه این امکان وجود داره. اما اگر بتونید به سفارت ثابت کنید که شما باید به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور داشته باشید میتونید ویزای شینگن بلند مدت خودتون رو از سفارت هلند دریافت کنید.

 • سلام من کار حقوقی مهمی در سفارت آلمان دارم و اعلام هم نشده کی باز میشه سایت سفارت هم مشکل پیدا کرده و تلفن هم جواب داده نمیشه شنیده بودم سفارت ۳مرداد باز میشه میخواستم بدونم باز شد؟اگر هم باز نشده چه زمانی باز میشه

  • سلام؛ فعلا بخش ویزای سفارت اتریش باز نشده و مشخص هم نیست که کی باز میشه. اما در صورت انتشار اخبار جدید. حتما بلافاصله در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام وقتتون بخیر .با وجود باز شدن vfsتهران میشه انتظار داشت به زودی جواب پرونده های ما بیاد.نزدیک ۵ماه میشه از انگشت نگاری

  • سلام؛ احتمال داره به همین زودی ها هم جواب درخواست‌های قبلی آماده نشه. چون فعلا امکان سفر وجود نداره.

   • تا کی این شرایط ادامه داره ؟؟یعنی امکان داره باز سه چهار ماه طول بکشه تا جواب بدن؟؟به خدا خسته شدیم از این شرایط

    • سلام؛ فعلا که قدم اول برداشته شده و بعضی از سفارت ها باز شدن. امکان درخواست ویزای اقامت بلند مدت هم وجود داره. شاید در آینده نزدیک، درخواست ویزای توریستی هم توسط سفارت ها پذیرفته بشه.

   • سلام مگه میشه سفارت ویزا بده امکان سفر نباشه آخه خیلی وقته از خوده انگلیس تا تهران رفت آمد میشه توضیح میدین

    • سلام، یکی از موارد سفر ضروری این هست که یک دلیل خانوادگی قانع کننده برای سفر داشته باشید. ویزای پیوست به همسر هم درصورتی که دلیل قانع کننده ای داشته باشید امکان پذیره.

   • سلام
    چند روز پیش واسه اشخاصی که ویزا توریستی انگلستان اقدام کرده بودن ایمیل اومد که قصد رفتن دارن یا کنسل کردن و بعد از اونم ایمیل ویزا شدن دریافت کردن البته تحت شرایط خاص(قرنطینه دو‌هفته ای و پر کردن فرم و ازمایش و…)
    وقتی که توریستی میدن چطور ویزا ازدواج نمیدن و‌ امکان رفتن واسه همچین کیس هایی نیست!؟؟

    • سلام؛ در صفحه ویزای انگلستان و در اطلاعیه ویزای این کشور ذکر کردیم که خدمات مربوط به ویزای این کشور از ۵ مرداد ماه دوباره از سرگیری میشه. این موضوعی که شما می‌فرمایید هم چیزی هست که سفارت در اطلاعیه هاش اعلام نکرده و مستقیما با متقاضیان ویزای این کشور تماس گرفته.

     • خب شما نوشتین که فعلا امکان سفر وجود نداره
      درصورتی که این طور نیست
      وقتی که ویزا توریستی صادر میکنن حتما امکان رفتن وجود داره
      و با وجود این ها پس برای کسانی که درخواست ویزا ازدواج دادن حتما ویزا صادر میکنن

   • سلام وقت بخیر؛ بنده باید آبان ماه حتما به چین سفر کنم، به نظر شما از الان بلیط چین بگیرم یا زوده هنوز، به نظر شما سفارت چین تا آن زمان بازگشایی خواهد کرد، لطفا راهنمایی کنید.

    • سلام؛ پیشنهاد میکنیم که صبر بکنید چون در صورتی که بلیت بخرید و سفارت بازگشایی نشه شما نمیتونید به چین سفر کنید به این دلیل که ویزای نخواهید داشت. در رابطه با زمان بازگشایی سفارت هم اطلاع رسانی خاصی نشده.

    • سلام؛ اگر منظورتون وقت سفارت انگلستان هست که باید وارد سایت بشید و از روی تقویم زمانی سفارت ببنید برای چه تاریخی امکان تنظیم وقت وجود دارد. البته وقت سفارت هم به صورت محدود داده میشه و امکان داره مجددا برای یک دوره وقت سرویس وقت سفارت انگلستان بسته بشه.

 • سلام. من ساکن تهران هستم. و شخصی که خودش ساکن ترکیه هست ،، و در حال حاصر در اسپانیا رستورانی تاسیس کرده بهم پیشنهاد کار داده و الان حدود دو ماه هست که کارمو انجام‌میده. چند وقت پیش بهم گفت ۹۸ یورو بهم بده تا وقت مصاحبه از طریق دفاتر ترکیه برای تو بگیرم. میخواستم بدونم سفارت اسپانیا بازه و ایا همچنین کاری میشه کرد؟؟؟؟

  • سلام؛ ما در زمینه ویزای کاری شینگن کار نمی‌کنیم. توصیه میکنم با شرکتی که در زمینه ویزای کاری اسپانیا کار میکنه تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنن.

 • سلام ببخشید با این وضع کرونا که دوباره اوج گرفته من منتظر جواب ایمیلم هستم سه هفته قبل مصاحبه رفتم برای ویزای تحصیلی هلند از دانشگاه دلفت ولی جوابش نیومده امکانش هست جوابش نیاد؟ و عقب بیفته؟

  • سلام؛ اگر کلاس های شما به صورت آنلاین برگزار نمیشه میتونید به سفارت ایمیل بزنید و پیگیری کنید.

 • با سلام؛ میشه یه توضیحی راجع به این موضوع بدید :
  دانشجویانی که از طریق Universitaly پذیرش اولیه را از دانشگاه های ایتالیا دریافت کرده اند، جهت ارائه درخواست ویزای تحصیلی از تاریخ ۲۷ جولای تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ باید به شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس Cox and Kings Global Services ( CKGS) در محل آژانس مذکور حضور یافته و از طریق اسکایپ با پرسنل دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در ارتباط قرار گیرند تا با ایشان مصاحبه به عمل آید. تاریخ و زمان مصاحبه پس از ارائه درخواست روادید و تحویل مدارک لازم، از سوی شرکت CKGS مقرر خواهد شد.

  • سلام؛ شما قبلا برای ویزای تحصیلی باید تشریف میبردید سفارت و مصاحبه میشدید. اما به خاطر شرایط شیوع کرونا، سفارت این امکان رو فراهم کرده تا شما از طریق برقراری تماس تصویری از داخل دفتر کارگزاری CKGS، با افسر سفارت گفتگو کرده و مصاحبه بشید.

 • سلاممن یک بار سوال کردم ولی جواب ناقص دادید میشه لطفا تک به تک جواب بدید سوالم رودر ضمن از سابقه سفرمون پرسیده بودید فقط امارات رفتیم هردو ولی من یه اقامت سه ماهه امارات هم چند سال قبل داشتم داخل پاسپورتم هست برچسبش لطفا من ۴۰ سالمه ارایشگری مدرک فنیو حرفه ای دارم و حدود۹سال بیمه تامین اجتماعی و ۱۸سال پیش از همسرم جدا شدم بدون فرزند با مادرم که ۷۰ سال دارن و بازنشته بهزیستی هست هم حقوق خودش و هم حقوق پدرم رو که شهید هستن دریافت میکنه بیمه تامین اجتماعی هست یک اپارتمان یه ۵۰۰متر زمین در دماوند و سند یه ماشین و یه موتور به نامشون هست همچنین کارت بازرگانی هم دارن که چون روشندل هست من به عنوان نماینده در کارتشون معرفی شدم حالا سوالام۱چقدر امکان دریافت ویزا داریم شنگن۲با توجه به تعطیلی چه مدارکی رو میتونیم اماده کنیم که در مرور زمان باطل نشه و هروقت سفارتا باز شد امکان ارایه باشه۳ایا در حال حاضر میتونیم ویزای تجاری بگیریم با داشتن کارت بازرگانی۴ایا هردو باید گردش مالی وتمکن ارایه بدیم یا فقط حساب های مادرم کافی هست با توجه به دو حقوق که از دو بانک دریافت میکنن در ضمن گردش مالی حسابهای مادرم خوب و کافی هست ممنون

  • سلام؛ بله حتما، سوال اول: از اونجایی که شما سابقه سفر به شینگن رو ندارید توصیه میکنم حتما در قالب تور گروهی با مبدا فرانسه و یا سوئیس اقدام کنید. ما برای تورهای فرانسه و سوئیس رجیستر هستیم و با دریافت ضمانت بازگشت، حتما برای شما ویزا خواهیم گرفت. سوال دوم: تا زمانی که سفارت باز نشده فعلا هیچ یک از مدارکتون آماده و یا ترجمه نکنید. سوال سوم: با داشتن کارت بازرگانی شما نمیتونید ویزای تجاری بگیرید. سوال چهارم: هم خودتون و هم مادرتون اطلاعات بانکی و تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید. مانده حسابتون هم باید بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشه.

 • سلام ووقت بخیر. من از بهمن ۹۸ ویزای ۳ ماهه نوعDپیوست به همسر برای کشور آلمان داشتم متاسفانه بعلت کرونا نتونستم برم دوباره در ۲۲ مارس درخواست ویزا در سفارت ثبت کردم. که تا حالا خبری نشده. حتی یکبار هم ایمیل فرستادیم وجوابی نیامد. تکلیف ما چی میشه؟! و اینکه اگر دوباره به من وقت بدهند همون مدارک رو باید ارائه بدم یا باید بروز بشه ؟! این خودش کلی دردسر داره
  خیلی ممنون از حوصله و پاسخگویی شما

  • سلام؛ فعلا سفارت توضیحی در این مورد نداده. اما طبق چیزی که برخی سفارت ها اعلام کردن، انتظار میره که سفارت آلمان هم با کمترین هزینه و بدون نیاز به اغلب مدارکی که در درخواست قبلی بررسی شدن درخواست شما رو قبول کنه. البته باز هم باید بگم که این فقط یک احتماله.

 • سلام وقت بخیر. من از بهمن ماه ویزای سه ماهه نوع Dپیوست به همسر برای کشور آلمان داشتم متاسفانه بعلت کرونا نتونستم برم. دوباره ۲۲ مارس درخواست ویزای پیوست به همسر رو به سفارت فرستادم که تا حالا خبری نشده. تکلیف ما چی میشه ؟ و اگر وقت بدهند دوباره مدارک میخوان و اینکه ازتاییدیه مدارک توسط سفارت زمان گذشته . چی میشه ؟؟دوباره مدارک باید بروز بشه ؟ این خودش کلی دردسر داره
  ممنون از حوصله و پاسخگویی شما

  • سلام؛ فعلا سفارت توضیحی در این مورد نداده. اما طبق چیزی که برخی سفارت ها اعلام کردن، انتظار میره که سفارت آلمان هم با کمترین هزینه و بدون نیاز به اغلب مدارکی که در درخواست قبلی بررسی شدن درخواست شما رو قبول کنه. البته باز هم باید بگم که این فقط یک احتماله.

 • سلام سفارت هلند این موضوع را اعلام کردند:
  زوج‌های عاشق خارج از اتحادیه اروپا ممکن است به زودی به هلند برگردند

  افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا و منطقه شینگن که با یک فرد هلندی رابطه‌ی عاشقانه دارند، می‌توانند از ۲۷ ژوئیه دوباره به هلند سفر کنند. در حال حاضر، ساکنان اکثر کشورها در خارج از اروپا به دلیل کرونا در معرض ممنوعیت ورود هستند، اما کابینه اکنون استثنائی را برای زوج‌های عاشق ایجاد می‌کند.
  اما این عاشقان باید واجد شرایطی باشند؛ به عنوان مثال: آنها باید حداقل به مدت سه ماه در رابطه‌ی عاشقانه بوده باشند و همچنین یک بیانیه دست‌نویس در مورد آن امضا کنند، به این ترتیب اگر دروغ بگویند به عنوان مجازات محسوب خواهد شد.
  میخواستم ببینم با ارسال چنین دعوتنامه ای از
  میشه راحت ویزا گرفت؟

  • سلام؛ نوع ویزایی که مدنظرتون هستش ویزای ازدواج هستش. این که ویزا بشید یا نه به مدارکتون بستگی داره دعوتنامه ویزاتون رو قطعی نمیکنه فقط مکمل مدارکتون هستش.

 • سلام. ببحشید ما یه قرار داد اعزام کارگر افغانستانی از شرکت قطری گرفته بودیم و برای ما گفته بود ویزایی ورقی مدت ۲۵ روز میفرستیم برا کار گرا. اما زمانی که ما مدارک رو فرستادیم سفارت بسته شد ایا سفازت قطر در ترکیه یا ایران ویزا صادر میکنه الان؟ اگر باز نیست اطلاع دارید چه وقت باز میشه و ویزا صادر میکنه ؟ ممنون

 • سلام؛ بنده ۲ مارچ وقت بیومتریک وک کانادا داشتم که دو روز قبل از پرواز مرز ترکیه بسته شد ایا سفارت کانادا تو ترکیه شروع به کار کرده؟تاریخی اعلام شده؟

  • سلام؛ بله دفتر آنکارا فعالیتش رو آغاز کرده و امکان گرفتن وقت در روز های چهارشنبه و جمعه وجود داره.

 • سلام،وقت بخیر کشور اسپانیا اعلام کرده ویزای توریستی میده امکان رفتن وجود داره یا خیریا اینکه همچنان باید منتظر باشیم

 • سلام وقت بخیر
  من همسرم تابعیت اتریش داره میخواستم بدونم که ویزا بهم میدن برای الحاق به خانواده مدارکم اتریشه و تایید شدن فقط ویزام مونده.

  • سلام؛ خیر، اما میتونید به سفارت ایمیل بزنید و مدارکتون رو هم به پیوست برای سفارت ارسال کنید. شاید یک وقت ملاقات برای شما تنظیم بشه.

 • با درود
  حدود ۵ماه پیش، از طریق فرانسه به آمریکای جنوبی سفر کردم و به خاطر شرایط کرونا هنوز اینجا هستم.
  الان که شرایط برگشت کمی داره تسهیل میشه، قصد بازگشت به ایران رو از طریق فرانسه دارم. درحال حاضر، آیا برای ویزای توریستی مجدد میتونم اقدام کنم؟
  هدف از ویزای توریستی صرفا احتمالات ممکن در این شرایط نامشخص هست، چرا که ممکنه هر لحظه قوانین تغییر کنه یا پرواز پاریس به ایرانم تعلیق یا کنسل بشه…
  در ضمن ظرف ۲سال گذشته، ۳تا ویزای شنگن دارم.

  • سلام؛ شما شهروند ایران هستید و هروقت بخواید می‌تونید به کشور برگردید. اگر هم بخواید از طریق فرانسه ترانزیت بشید میتونیدبرای ویزای ترانزیت فرانسه اقدام کنید.

 • سلام ایا درسته که اسپانیا به ایرانیان ویزای توریستی میده با توجه به اینکه هیچ کشوری به ایرانی ها ویزای توریستی نمیدن بخاطر کرونا؟؟

  • سلام؛ خیر، مدتی وقت سفارت می‌داد. اما درخواستی رو تایید نمی کرد و ویزا هم نمی‌داد. و اینکه بخش تنظیم وقت سفارت سایت هم بعد از چند روز مجددا بسته شد.

 • سلام. این سفارتا باید یه تفاوتی بین انواع ویزا قائل بشن. اونا که میخوان درس بخونن چی؟ تفاوت نباید داشته باشن با توریست‌ها که برای خوش گذرونی میرن؟ اینا همش بهونس. با ایرانیا بد بودن منتظر فرصت بودن ببندن. از بس از این بابت تحت فشار بودم حالم بد شده. میخوام برم درس بخونم، آخه من بدبخت چیکار میتونم بکنم اونجا. یه جوری میگن انگار میخوام همشونو مریض کنم.

 • سلام وقت بخیر؛ من همسرم تابعیت اتریش داره. میخواستم بدونم که ویزا بهم میدن برای الحاق به خانواده؟ همه مدارکم اتریشه و تایید شدن.

  • سلام؛ بله، اما فعلا سفارت بسته هست و شما نمیتونید درخواست جدیدی رو به سفارت ارائه بدید. البته اگر فکر میکنید که شرایط شما ضروری هست میتونید با سفارت تماس بگیرید و شرایطون رو توضیح بدید.

  • سلام؛ لیست جدیدی در تاریخ ۲۰ جولای اعلام شد که متاسفانه ایران در بین کشورهایی که اتباع اون اجازه ورود به خاک کشورهای شینگن رو دارند، نبود

 • با درود؛ حدود ۵ماه پیش، از طریق فرانسه به آمریکای جنوبی سفر کردم و به خاطر شرایط کرونا هنوز اینجا هستم. الان که شرایط برگشت کمی داره تسهیل میشه، قصد بازگشت به ایران رو از طریق فرانسه دارم. درحال حاضر، آیا برای ویزای توریستی مجدد میتونم اقدام کنم؟ هدف از ویزای توریستی صرفا احتمالات ممکن در این شرایط نامشخص هست، چرا که ممکنه هر لحظه قوانین تغییر کنه یا پرواز پاریس به ایرانم تعلیق یا کنسل بشه…در ضمن ظرف ۲سال گذشته، ۳تا ویزای شنگن دارم.

  • سلام؛ سفارت انگلستان از ۵ مرداد فعالیتش رو شروع خواهد کرد و اولویت افرادی هستن که از مارس اقدام کردن، اما بطور کلی بله میشه اما مرز ها بستس و مشخص نیست کی باز خواهند شد.

 • سلام و وقت به خیر. من و همسرم بهمن ٩٨ دفتر VFS انگلستان در تهران برای ویزای مولتی ۶ ماهه انگلستان (توریستی) انگشت نگاری شدیم و مدارکمون رو تحویل دادیم. می خواستم بپرسم با بازگشایی سفارت در هفته آینده، باید منتظر تماس یا ایمیل سفارت باشیم؟ آیا ویزاهای توریستی هم مورد بررسی قرار می گیرن؟ اولویت بررسی پرونده شامل ما می شه؟ سپاس فراوان.

  • سلام؛ بله باید منتظر اطلاع رسانی سفارت بمونید، ویزا ها بررسی میشن و اولویت هم با شما هستش طبق اطلاعیه سفارت.

 • سلام. من در وین زندگی میکنم با ویزای ۳ ساله. از طریق شرکت معتبری در مجارستان دعوت به کار شده ام ولی به گفته شرکت مربوطه امکان اقدام برای ویزای کار در این زمان وجود نداره .ایا شما اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید .ممنونم

 • سلام .با باز شدن دفتر vfs در تاریخ ۲۶ جولای می تونیم وقت بگیرم واینکه ایا احتمالش هست باز دفتر vfs بسته بشه ممنون از پاسخگوی شما

  • سلام؛ اولویت با افرادی هستش که وقتشون کنسل شده. باید منتظر بازگشایی موند تا مشخص بشه میشه وقت گرفت یا نه؛ در رابطه با بسته شدن هم نمیشه اظهار نظر کرد.

 • سلام راسته دفتر انگلیس تو تهران از ۲۶ جولای کار میکنه ؟ دفاتر کنسولگری اروپا کی کار میکنن و باز میشن واسه شینگن توریستی؟

  • سلام؛ بله سفارت انگلستان از ۲۶ جولای بازگشایی خواهد شد. حوزه ی شنگن کنسولگری نداره، باید منتظر بازگشایی تک به تک سفارت کشور های حوزه ی شنگن موند.

 • دوستان بلاخره یه خبر خوش
  مرکز ویزا انگلستان از روز یکشنبه افاز به کار میکنه
  سفیر انگلیس اعلام کرده و خبرش در روزنامه ایران هست

  • سلام؛ بله مطابق اطلاعیه ی سفارت انگلستان از ۲۶ جولای سفارت بازگشایی خواهد شد. البته باید توجه داشت اولویت با افرادی هستش که مارس وقت گرفتن و باید منتظر تماس سفارت بمونن.

   • سلام خداروشکر به نظرتون ویزاهای فمیلی ما کی میاد با پسرم بهمن ماه انگشت نگاری انجام دادیم 🙏🙏🙏😍 همچنان منتظریم به نظرتون اول واسه ماها میاد؟؟؟؟

  • سلام؛ بله این خبر درست هستش البته باید در نظر داشت که اولویت با افرادی هستش که مارس وقت گرفته بودن و وقتشون کنسل شده و باید منتظر تماس سفارت بمونن.

 • سلام لیست کی قرار اعلام کنن که ببینیم ایران جزء لیست هست یا نه خسته شدیم بخدا هر روز که سایت نگاه میکنیم ناامیدترمیشیم چون هیچ خبر امیدوار کننده ایی نیست

  • سلام؛ اتحادیه اروپا هر دو هفته جلسه ای برای تصمیم گیری در رابطه با بازگشایی مرز ها و سفارت ها برگزار میکنن و شما میتونید بروزرسانی های انجام شده در تصمیم گیری هاشون رو روی سایت ما مشاهده کنید.

 • سلام من برای ویزای تحصیلی اسپانیا میخوام اقدام کنم اما هر چی به سفارت ایمیل میزنم سفارت جواب نمیده .سفارت بازه؟؟

 • سلام .من ویزای تحصیلی میخوام اقدام کنم برای اسپانیا .اما هر چی ایمیل میدم به سفازت اسپانیا جواب نمیدن برای وقت دادن .سفارت وقت نمیده؟؟؟؟

 • با سلام و وقت به خیر برای ویزای ازدواج سوئد میتونم از طریق ترکیه یا امارات یا هرکشور ثالث دیگه ای اقدام کنم؟

 • متاسفانه با این امار ٢۵ میلیون مبتلا به کرونایی که روحانی اعلام کرد وقتی که باعث شد در صدم ثانیه ترکیه کل پروازهای ایران ُ لغو کن ِ قطعاً در تصمیم گیری کشورای دیگه واسه بازگشایی در ایران تاثیر خواهد گذاشت…

  • سلام؛ بازگشایی مرز کشورها یک فرآیند دو طرفه هست، کما این که ترکیه هم شرایط خوبی از نظر شیوع کرونا نداره. البته که این اظهار نظرهای احساسی برخی مسئولین هم میتونه مزید بر علت باشه.

 • سلام روزتون خوش
  همسر بنده اقامت انگلیس رو دارن و من از طریق همسرم ویزای الحاق به همسرم می خوام اقدام کنم با وجود اینکه دفتر vfs در تهران هنوز باز نشده من می تونم از طریق ترکیه اقدام کنم
  و یک سوال مهم ممکن بخاطر کرونا ویزا ندن ممنون میشم پاسخ بدین

  • سلام؛ مرز های ترکیه بسته هستش در صورت باز شدن بله امکانش هست؛ هیچ درخواستی با دلیل کرونا رد نمیشه چون تا بهبود این شرایط مرزی برای سفر باز نخواهد شد.

 • سلام

  نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان رو دارم، همسرمم همراهم خواهد بود، برای گرفتن وقت سفارت، هر دو باید وقت بگیریم یا من فقط یه وقت دو نفره بگیرم؟ کلا پروسه وقت گرفتن برای خودم و همراهم به چه شکل است؟ ممنون از پاسختان

  • سلام؛ توصیه میکنم اول خودتون برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید و بعد از اینکه ویزاتون اوکی شد و تشریف بردید آلمان، برای همسرتون درخواست ویزای همراه بدید.

  • سلام؛ سفارت انگلستان اعلام کرده که کسانی که از تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ ویزای تحصیلی، الحاق به خانواده و یا ویزای کاری اخذ کردن و اعتبار آن قبل از تاریخ سفرشون به پایان رسیده و یا قبل از سفرشان فاقد اعتبار خواهد شد، میتونن پاسپورتشون رو به دفتر وک بفرستن و ویزاشون رو با ویزای ۹۰ روزه جایگزین کنن.

 • سلام . ازمون الفا تست در شهریور ماه در خاک کشور ایتالیا برگزار میشود. چگونه میتوان برای این تاریخ ویزا دریافت کرد؟

 • سلام. آزمون ورودی الفا تست در اواخر شهریور در خاک ایتالیا برکزار میشود چگونه باید برای گرفتن ویزا برای شرکت در این آزمون اقدام کنیم؟

 • سلام. من یه موقعیت تحقیقاتی از دانشگاه ایتالیا دارم که برای گرفتن ویزا باید نولا اوستا داشته باشم. میخواستم ببینم آیا ویزای من از نوع کاری محسوب میشه؟ و برای صدور ویزا چند یورو به کنسولگری باید بپردازم ؟

  • سلام؛ با توجه به این که در سایت سفارت تاریخ دقیقی برای بازگشایی ذکر نشده نمیشه راجع به زمان بازگشایی اظهار نظر قطعی کرد.

 • با سلام خدمت شما، شناسنامه ای که توسط خود سفارت آلمان تایید شده چند ماه اعتبار دارد؟ منظور من این است که مدت اعتبار مدارک تایید شده توسط خود سفارت چقدر است؟

 • سلام. بنده توسط استاد دانشگاه سوئیس برای تحصیل دعوت شده ام. آیا اخذ ویزا برای من در این شرایط امکان پذیر است؟

  • سلام؛ با توجه به بسته بودن سفارت ها در حال حاضر، امکان ارائه ی درخواست برای هیچ نوعی از ویزا میسر نیست.

 • سلام
  من ٢٢دی سفارت انگلیس انگشت نگاری ویزا إلحاق همسر داشتم الان۶ماه بیشتره هیچ خبری نشده إیمیل هم دادم جواب ندادن کسی جوابش اومد بیاد اینجا اطلاع بده

 • سلام برای ویزای توریستی که دعوتنامه دارم چون سفارت ایتالیا اینجا بسته س میتونم برم دبی و اونجا وقت بگیرم منظورم سفارت ایتالیا تو دبی هستش
  اونجا میدونید سفارت باز هستش یا نه ظ؟

  • سلام؛ تاریخ قطعی برای بازگشایی سفارت در ایران اعلام نشده، دفاتر وک دبی و ترکیه باز هستن و میشه اقدام کرد.

  • سلام؛ اطلاعیه هایی که روی سایت سفارت ها قرار داره زمان دقیقی رو اعلام نمیکنن به همین دلیل نمیشه زمان بازگشاییشون رو پیش بینی کرد. ما شرکت انجام امور کارشناسی و اجرایی ویزا هستیم، تصمیم گیری در رابطه با بازگشایی به عهده ما نیست.

 • سلام
  برای ویزای ازدواج انگلیس در سایت فرم پر کردم
  پول IHS رو پرداخت کردم
  وقتی میخوام وقت بگیرم برای هر شهری که تو ترکیه یا امارات میزنم هیچ وقتی نیست و اصلا تو مرحله پرداخت پول ویزا هم نمیره
  درحالیکه تو سایت زده که از ۲۳ جولای دفتر استانبول و آنکارا و ….. باز شده
  خواهشا راهنمایی کنید

  • سلام؛ وقتتون رو باید از سایت کارگزاری سفارت انگلستان در ترکیه (TLS) به صورت آنلاین رزرو کنید.

 • سلام. من اسفند ۹۸ برای درخواست ویزام ( الحاقی به همسرم)، رفتم سفارت انگلستان تو ایران و انگشت نگاری رو انجام دادم ، الان نزدیک ۵ ماه شده من از چه طریقی می تونم بفهمم آیا ویزم صادر شده یا هنوز در حال بررسی…. سفارتم که هنوز باز نیست متاسفانه

 • سلام لیست دوم کشورهای مجاز ورود به اروپا کی میاد؟ و اینکه ایا راهی برای ورود ایرانیا در صورت نبودن در لیست به عنوان توریست چه از ایران و چه از کشور ثالث که اقامت هم نداریم وجود دارد یانه. لطفا کامل توضیح دهید

  • سلام؛ فعلا که مشخص نیست که چه زمانی مرزها رو باز میکنه و برای چه کشورهایی؟ و اینکه وقتی شما پاس ایرانی داشته باشید باید همینجا برای ویزا اقدام کنید. مگر اینکه به صورت غیر قانونی بخواید اقدام کنید.

  • سلام؛ در حال حاضر سفارت فرانسه در زمینه ی انواع ویزای بلند مدت، بجز ویزای تحصیلی فعالیت خودش رو آغاز کرده.

 • سلام ویزای توریستی دبی توی این روزها چند روزه صادر می شه؟ من هفته پیش ثبت درخواست زدم. هنوز خبری نیس. خبری از ویزای دبی دارین؟

  • سلام؛ سفارت دبی امکان ثبت درخواست رو ایجاد کرده، اما خیلی سخت ویزا میده، به طوری که توصیه میکنیم که متقاضیان اگر عجله ندارند فعلا اقدام نکنن. باید صبر کنید. احتمال داره با درخواستتون موافقت بشه.

   • حقیقت عجله که دارم می خوام وقت سفارت بگیرم. بنظر شما تا چند روز دبی جواب نده ویزا نمی ده؟ راستی اینکه می گن اگه از طریق کشور دیگه ایی به ترکیه بریم مشکلی نداره و دیپورت نمی کنن درسته؟

    • با توجه به شرایط پیش اومده و پاندمی کرونا، نمیشه پیش بینی کرد که چند روزه پاسخ گو خواهند بود. اما در حال حاضر شما با استفاده از هواپیمایی قطر از ایران هم میتونید به ترکیه سفر کنید.

 • سلامروزبخیر الان کدوم مرز اروپایی برای ویزای تجاری باز هست یا حداقل کدوم سفارت ویزا صادر میکنه من ویزای تجاری ایتالیام تمام شد در این مدت الان امکان اقدام مجدد از کدوم کشور هست ؟ ممنون از زاهنمایی

 • باسلام
  احتراما سفارت ایتالیا جهت صدور ویزای فرصت مطالعاتی ۱ ساله به روند عادی قبل برگشته است یا خیر؟
  همچنین اینکه در صورت ادامه متوقف بودن صدور ویزای فرصت مطالعاتی (با توجه به باز شدن صدور ویزای کاری)، آیا میتوانم از استاد کشور مقصد دعوت نامه کاری یکساله (بصورت توافقی) دریافت کنم و برای ویزای کاری ایتالیا اقدام کنم؟

  پیشتر از حسن راهنمایی شما بسیار ممنونم.

  • سلام؛ خیر، باز نشده، اما شما راه دوم رو میتونید امتحان کنید. البته باید در نظر داشته باشید که ویزای کار برای مشاغلی صادر میشه که ضروری محسوب میشن.

  • سلام؛ این موضوع رو باید با شرکت‌های که در زمینه ورود گردشگر به کشور فعالیت دارند بررسی کنید.

  • سلام؛ در صورتی که سفارت باز بشه حتما در صفحه ویزای ایتالیا سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام دوستان.من شنیدم تا دی ماه هیچ فعالیتی برای دادن ویزا توریستی تو ایران توسط سفارت ها انجام نمیشه.آیا درسته؟ اگه درست نیست پس کی اخه اینا میخوان برای ویزا توریستی وقت بدن؟

  • این صحبت ها همه شایعه ست و ما قصد نداریم به شایعات دامن بزنیم. فعلا هیچ چیزی مشخص نیست، به همین خاطر هم هست که سفارت ها محدودیت های سفر رو برای دوره های زمانی کوتاهی تمدید میکنن.

 • سلام
  من٢٢ دی سفارت انگلیس انگشتنگاری داشتم ویزا إلحاق همشو گفتن حد اکثر۶ ماه الان ۶ماه شده هیچ خبری نشده إیمیل هم دادم جواب ندادن هیچ راه پیگیری نداره

  • سلام؛ خوب این تاخیر به خاطر تعلیق همه درخواست های ویزا در شرایط شیوع کرونا بوده. باید صبر کنید.

  • منکه اول آبان درخواست دادم چی بگم که الان نه ماه شد تقریبا خبری نشد…ب منم ایمیل زده بودن نهایت شش ماه🙄☹

 • سلام وقت بخیر
  با توجه به وضعیت کرونا برای دانشجویانی که از مجارستان میان ایران شما اطلاعی دارین برای برگشت مشکلی پیش نمیاد؟

 • با سلام و وقت بخیر،در صورت بازگشایی دفاترvfs انگلیس و انجام انگشت نگاری در ایران،به طور معمول چند هفته طول میکشه که ویزای الحاق به همسر آماده شه؟

 • سلام؛ بنده در سن ۲۲ سالگی با شنگن و دعوتنامه از طرف دایی ام مجرد و قانونی وارد سوئد شدم و قبل از اتمام ویزا برگشتم، الان متاهل هستم و دوباره قصد سفر با دعوتنامه به همراه همسرم را دارم که به درب بسته سفارت سوئد خوردم. امکان ویزا شدن ما چقدر هست، در ضمن سال ۲۰۱۱ بنده بدون سند ملکی ویزا شدم الان سند هم دارم و اینکه آیا ۳۱ آگوست اتمام تعطیلیه سفارت سوئد هست ؟ همون طور که خودشون در سایت سفارت نوشته اند؟

  • سلام؛ شرایط شما برای اخذ ویزای سوئد مناسب هستش و شانس ویزا شدنتون هم زیاد هستش اما در نهایت نمیشه گفت که شما قطعا ویزا میشید چون در آخر سفارت برای شما تصمیم خواهد گرفت؛ این نکته رو هم در نظر داشته باشید که شرایط شغلی یکی از مهم ترین ارکان برای اخذ ویزای کشور های اروپایی هستش. زمان بازگشایی سفارت هم مشخص نیست، تاریخ ذکر شده در سایت سفارت تاریخ تعطیلی هستش، نه بازگشایی.

 • سلام وقت بخیر،انگلیس برای ۲۳ تیر به دوستم وقت سفارت داده چجوری که شما میگید هنوز بازنکرده لطفا یه راهنمایی بکنید

  • سلام؛ ما هر روز سایت دفتر VAC انگلیس رو بررسی میکنیم. دفتر VAC انگلیس درایران فعلا هیچ وقتی نمیده. اما شما میتونید از سفارت انگلیس در ترکیه وقت بگیرید.

  • سلام
   لطفا اطلاع رسانی کنید آیا دوست شما که برای سفارت انگلیس برای ۲۳ تیر وقت رزرو کرده بود آیا موفق شد به دفتر VFS تهران مراجعه کنه. آیا دفتر تهران باز بوده؟
   خیلی ممنون

  • سلام؛ ما هر روز سایت دفتر VAC انگلیس رو بررسی میکنیم. دفتر VAC انگلیس درایران فعلا هیچ وقتی نمیده. اما شما میتونید از سفارت انگلیس در ترکیه وقت بگیرید

 • سلام ،وقت بخیر توروخدا تا کی باید منتظر باز شدن سفارت انگلیس باشیم.المان هم که مرزش روی ایران بسته. خواهش میکنم یه خبر خوب بدید

  • سلام؛ ای کاش میشد حتی با یه خبر موثق کوچیک به شما امیدواری بدیم. اما دلمون هم نمیخواد هیچ خبر کذب و یا غیر موثقی رو هم اعلام کنیم.

  • سلام
   من در ترکیه دانشجو هستم. با توجه به کرونا و تعطیلی دانشگاه ها به ایران برگشتم. به دلیل اینکه اینکه وقت پاسپورتم کمتر از ۶ ماه مونده بود در ایران تعویض کردم و برای تمدید اقامت از طریق اینترنتی اقدام کردم و برای شهریور از اداره مهاجرت راندوو گرفتم. با توجه به اتمام اعتبار کارت اقامتم و شروع کلاس ها در شهریورماه چطور می توانم به ترکیه بر گردم؟

 • سلام وقت بخیر.هنوز خبری ازسفارت انگلیس نشده؟؟؟اخه تا کی باید صبر کنیم خسته شدیم بخدا هرروزناامیدتراز روز قبل هستیم

  • سلام؛ به شما حق میدم، اما خواهش میکنم نا امید نشید. شایدبشه ایطور در نظر گرفت که این چند وقتی که دنیا درگیر کرونا شده، زمان یجورایی متوقف شده. شاید بعد از این شرایط برای همه بهتر بشه

 • سلام و خسته نباشید.
  سفارت فرانسه که در حال حاضر ویزای تایپ d صادر میکنه، اگر این ویزا رو برامون صادر کرد، آیا مرز هوایی فرانسه برای ایرانیها باز هست که بخوان با این ویزا وارد فرانسه بشن؟!

  • سلام؛ حتی در صورت داشتن ویزای ملی هم فقط در صورتی میتونید به این کشور سفر کنید که دانشگاه تعطیل نشده باشه و کلاسهای شما آنلاین برگزار نشه.

    • سلام؛ خیر، متاسفانه هنوز هم باز نشده. اما اگر باز بشه ما بلافاصله در صفحه ویزای اتریش سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام
  ببجشید من میخوام از ایران خارج بشم آیا تا این تاریخ کشوری هست که باز شده باشه توریستی یا غیر توریستی به من اجازه ورود بده ؟ شنیدم ویتنام باز شده

 • سلام و خسته نباشید…ببخشید می خواستم بدونم الان دفاتر vfs انگلیس که در ترکیه یا امارات باز هستن , وقت سفارت برای ویزای تحصیلی هم میدن یا فقط موارد ضروری و کاری؟
  و اینکه با هیچ پروازی نمیشه رفت ترکیه تا آخر تیر ماه؟حتی ایرلاین قطر؟آخه من زنگ زدم به دفترش تو تهران و گفتن که قطر ایرویز چون پروتکل های بهداشتی رو کاملا رعایت کرده , افرادی که حتی شهروند و یا اقامت دایم و ویزای کاری ترکیه رو ندارن هم می تونن با این ایرلاین به ترکیه وارد بشن….ممنون میشم اگه اطلاع دقیقی دارید بفرمایید…مسئله فوری و حیاتیه و وقت بسیار کم

  • سلام؛ با توجه به اطلاعیه های سایت سفارت انگلستان در ترکیه و دبی، در حال حاضر فقط برای موارد ضروری و کاری وقت میدن. مرز های توریستی دبی باز هستش و شما میتونید با پرواز های قطر و امارت سفر داشته باشید به این کشور، در رابطه با ترکیه هم فقط با پرواز قطر سفر برای عموم آزاد هستش.

 • سلام
  من برای ویزای Tier 2 انگلستان فرم اپلیکیشن را پر کردم و هزینه IHS را پرداخت کردم. روزهای دوشنبه وقت ها باز میشه و میشه وقت اپوینمنت رزرو کرد اما در سایت vfs نوشته که دفتر vfs تهران بسته هست. شما اطلاع دارید آیا درخواست ویزای کاری را دفتر vfs تهران قبول میکنه یا خیر؟ ممنون

  • سلام؛ خیر، این مربوط به دفاتری هست که باز شدن. شما میتونید از طریق دفتر VAC انگلستان در ترکیه اقدام کنید. اما فعلا که به ترکیه هم نمیتونید سفر کنید.

   • ممنون از توضیح شما.
    چند هفته هست که وقتهای روز دوشنبه دفتر vfs انگلستان در تهران باز میشه و امکان رزرو وقت هست. پس این باید یک مشکل سیستمی باشه! شما در توضیحات ابتدای همین صفحه فرموده بودید که بخش ویزای سفارتخانه ها بصورت کامل تعطیل نیست و بعضی درخواستهای ویزا را قبول میکنند. فکر کردم شاید vfs انگلیس در تهران هم اینجوری باشه.
    مجددا از پاسخ شما تشکر میکنم

    • سلام؛ دفتر VAC انگلیس در کشور ترکیه باز شده، اما در ایران خیر، ما هم اطلاعیه و یا تغییراتی با این مضمون رو ندیدیم.

   • سلام، من یک ماه پیش به سفارت بلژیک زنگ زدم و گفتن ویزاتون که الحاق به خانواده بوده اوکی شده پروندتون اوکی شده ولی فعلا اجازه صدور نداریم، چند روز پیش هم زنگ زدم باز هم گفتن اجازه صدور نداریم،به نظرتون تا کی میخوان مارو معطل کنن؟؟؟ تو سایت سفارت هم نوشته که این نوع درخواست ویزا پذیرش میشه اما تا اطلاع ثانوی امکان صدور وجود نداره، این یعنی ویزای ما هم که اوکی شده نمیدن یا فقط برای کسانی که تازه دارن اقدام میکنن هست؟

    • سلام؛ خوب سفارت به این خاطر فعلا ویزای شما رو صادر نمی‌کنه چون مرزهای این کشور بسته هستند و نمیخوان ویزایی صادر کنن که نشه ازش استفاده کرد.

     • خوب ما الان حدود ۶ماهه که اقدام کردیم و تا دو ماه و نیم دیگه قانونا وقت داریم وارد بلژیک بشیم با توجه به مدت زمانی که همسرم اقامت گرفته، احتمالش هست اگر تو این مدت مرزا باز نشه ویزامون رو باطل کنن؟

      • سلام؛ ویزای شما باطل نمیشه. اگر اعتبار ویزای شما تموم بشه احتمالا برای بعد از بازگشایی سفارت، درخواست ویزای شما بدون طی کردن مراحل اداری و یا پرداخت هزینه، بررسی و ویزای شما صادر بشه.

   • سلام؛ در حال حاضر شما میتوانید با استفاده از هواپیمایی قطر به ترکیه سفر کنید و امورتون رو در سفارت انگلستان در ترکیه به انجام برسانید.

 • باسلام و خسته نباشید
  در صورت ارسال دعوتنامه از برادر همسرم که در آلمان ساکن هستن شانسی برای دریافت ویزا و سفر حدودا در شهریورماه امسال رو خواهیم داشت؟ تمکن مالی مون مناسب هست و سابقه سفرخارجی نداشتیم.

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید و شانس ویزا شدن هم دارید. اما باید سایر شرایط و مدارکتون هم بررسی بشه. توصیه میکنم برای شرایط سنجی، با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.

  • ممنون از توضیح شما.
   چند هفته هست که وقتهای روز دوشنبه دفتر vfs انگلستان در تهران باز میشه و امکان رزرو وقت هست. پس این باید یک مشکل سیستمی باشه! شما در توضیحات ابتدای همین صفحه فرموده بودید که بخش ویزای سفارتخانه ها بصورت کامل تعطیل نیست و بعضی درخواستهای ویزا را قبول میکنند. فکر کردم شاید vfs انگلیس در تهران هم اینجوری باشه.
   مجددا از پاسخ شما تشکر میکنم

 • با سلام و خسته نباشید، اطلاعی در مورد تاریخ بازگشایی سفارت انگلیس ندارید؟ من میخوام برای ویزای الحاق همسر اقدام کنم

  • سلام؛ خیر، فعلا که سفارت بسته شده و خدماتی رو درخصوص ویزا ارائه نمیده. اما سایت ویزالند رو پیگیری کنید. اگر خبر جدیدی در این زمینه منتشر بشه، حتما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  • سلام؛ خیر، اطلاعیه مربوط به هر سفارت در صفحه ویزای اون کشور در سایت ویزالند قرار داره، میتونید از اون طریق پیگیری کنید که کی سفارتها باز میشن.

  • سلام؛ خیر، فعلا که باز نشده؛ اما میتونید به سفارت ایمیل بزنید و درخواست خودتون رو ارائه بدید. اما بعیده به شما جواب بدن.

 • سلام تورو خدا یکی بگه ما تا حداکثر چه وقت باید مثلاً برای درخواست ویزای توریستی اتحادیه اروپا وایسیم مثلاً یونان. تا کی حداکثر

  • سلام؛ ما تعیین کننده نیستیم. باور کنید هنوز هیچ چیزی هم قطعی نیست. اما احتمالا توی همین تابستون شینگن مرزهای خودش رو باز کنه.

 • سلام من درخواست ویزا ی بلژیک داده بودم الان درست دوماه ویزام ok شده ویزام متعلق ب خانواده هست. کی دقیق میتونم ویزامو دریافت کنم

  • سلام؛ خوب اگر ویزاتون تایید شده باشه می‌تونید به سفارت مراجعه کنید و پاسپورتتون رو پس بگیرید.

   • سلام، آخه ما هم ویزامون یک ماهه تو سفارت بلژیک اوکی شده ولی میگن نمیتونیم صادر کنیم.. ویزای الحاق به خانواده بوده.

 • سلام می تونم ویزای ملحق شدن به همسرم رو از سفارت اینگلیس در ترکیه اقدام کنم یا منتظر بمونم تا سفارت انگلیس داخل تهران باز بشه ممنون که پاسخ میدین 🙏

 • سلام ،وقت بخیر ببخشید سفارتا تا اخر دی کار انجام نمیدن ویزای توریستی صادر نمیکنن برای ایرانیان😐واقعا تا کی صبر کنیم تکلیف ما چی میشه

  • خیر، هیچ کس زمانی تعیین نکرده و به این شایعات توجه نکنید. فقط سایت ما رو پیگیری کنید، هر لحظه که خبر جدیدی منتشر بشه ما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • من هزینه ویزا متریک را پرداخت کرده ام .ولی به علت بسته بودن وقت ملاقاتی وجود ندارد.
  ایا سفارت آلمان برای ویزای توریستی در خواست می پذیرد؟

  • سلام؛ خیر، اما احتمالا بعد از بازگشایی ویزامتریک نیازی نباشه تا هزینه واریزی به سفارت رو بپردازید. و خودشون به شما وقت بدن.

 • سلام وقتتون بخیر جناب ممکنه که سفارتا ویزای توریستی برای تابستان اصلا ندن؟؟؟ یعنی این امکان وجود داره؟؟؟

  • سلام؛ بعیده از بازار گردشگری تابستانشون بگذرن، اما خوب احتمالش هم وجود داره که اگر شرایط بدتر بشه این اتفاق رخ بده.

 • سلام
  من۶ماه پیش سفارت انگلیس انگشت نگاری داشتم گفتن حد اکثر ۶ماه ویزا إلحاق همسر بوده إیمیل هم دادم جواب ندادن چقد دیگه باید منتظر باشم

  • سلام؛ چند وقته به سفارت ایمیل زدید؟ به چه آدرسی؟ چک کنید ببینید که آدرس ایمیلتون با آدرسی که ما در صفحه ویزای انگلستان گذاشتیم یکی هست؟ اگر بله باز هم ایمیل بزنید. ولی البته اینبار با یک فرمت درست تر و با ارائه مدارک و اطلاعات درخواستتون.

   • سلام خسته نباشیم من شش ماهه و با پسرم منتظرم انگشت نگاری انجام دادیم بهمن ماه آدرس ایمیل ابوظبی میزنیم آدرس جیمیل اشتباهه؟؟آدرس ایمیل درست نداریم

    • سلام؛ منظورتون رو متوجه نشدم، اما مطمئن بشید که ایمیلتون رو به آدرس درست ارسال کردید. همچنین توجه کنید که فرمت ایمیلی که ارسال میکنید درست باشه و اطلاعاتی که مورد نیاز هستش مثل شماره رفرنسی که بهتون اختصاص داده شده رو ذکر کنید.

 • سلام روزتون خوش امکانش هست تا اخر سال سفارت اینگلیس باز نشه بنده می خواستم ملحق بشم به همسرم ..همینجوری بلا تکلیف موندم

  • سلام؛ مشخص نیست. اما سایت ویزالند رو پیگیری کنید، اگر خبر تازه ای دریافت کنیم، حتما در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  • سلام عزیز؛ ما از جاهای مختلف پیگیری های زیادی انجام دادیم، احتمالا تا نیمه همین ماه میلادی تصمیم و برنامه شون ُ واسه دادن ویزاها اعلام میکنن. ممکن جواب دادن به ویزای الحاق به همسر شروع کنن

    • چندین بار ایمیل زدیم و وکیلم در لندن با چند وکیل دیگه چند روز پیش جلسه تصویری با امیگریشن داشتن و مشکلات موکلانشون در این زمینه با اونها در میون گذاشتن که اونا در جواب گفتن منتظر دستور وزارت کشور هستن و احتمالا تا نیمه های جولای تاریخ بازگشایی اعلام میکنن
     کارکنان امیگریشن در لندن هم که قبلاً غیر حضوری از منزل کار میکردن از این هفته کارشون حضوری شروع کردن

 • سلام دوباره؛ ممنون از زمانی که برای پاسخ دهی می‌گذارید؛ من و دختر ۲ سالم اواخر ژانویه انگشتنگاری شدیم برای ویزای الحاق تایپ D از سفارت چک، همسرم با ویزا کاری تو کشور چک اقامت دارن، فقط سوالی که هست اگر برای یه کشور اروپایی که سفارتش برای ویزا کارو الحاق باز هست اقدام کنن باید بیان سفارت ایران؟ یا از سفارت یه کشور دیگه میتونن اقدام کنن؟ اصلا منطقی هست این کار؟ خیلی شرایط سختی داریم. نمیدونیم کی الحاق سفارت چک باز میشه

  • سلام؛ شما تنها از طریق چک میتونید برای ویزای پیوست به همسر اقدام کنید. فعلا که سفارت تعطیل و روند بررسی کلیه انواع ویزا تعلیق شده، اما، توصیه میکنم به سفارت ایمیل بزنید و شانس خودتون رو امتحان کنید.

   • بله درست می فرمایید
    منظورم این بود که همسرم به عنوان مثال از کشور چک برای کشور دانمارک کاری اقدام کنن و منم الحاق از سفارت دانمارک تو تهران اقدام کنم
    وگرنه من همه کارام برای الحاق تو سفارت چک انجام شده ولی نمیدونیم کی سفارت شروع به کار میکنن میترسیم تا اخر سال میلادی باز نشه 😞
    حداقل از الان شروع کنیم بریم دانمارک (چون کاری و الحاق تو تهران باز هست)
    ایا از نظر شما منطقی هست این کار؟ یا منتظر بمونیم سفارت چک باز شود

   • سلام و خسته نباشید؛ نامزدم اقامت اتریش را دارندو قصد ازدواج غیر حضوری و وکالتی را داریم در ایران. آیا برای این اخذ ویزا در حال حاضر سفارت اتریش در ایران جوابگو هستند و انجام میشود؟

    • سلام؛ خیر، هیچ درخواستی در حال حاضر برای هیچ کدام از انواع ویزا توسط سفارت پذیرفته نمیشه.

    • سلام؛ خیر، فعلا که نمیتونید اقدام کنید. باید صبر کنید تا بخش ویزای ازدواج کشور اتریش باز بشه.

 • سلام.تا دی ماه هیچ سفارتی کار ویزا توریستی رو نمیکنه.خیالتون تخت و راحت. الکی تا اون موقع حرص و جوش نخورید

 • با سلام، خبری از باز شدن سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی نشده؟ چون بعضی از سفارتا شروع به کار کردن انگار

 • سلام ممنون از راهنماییتون.باتو جه به بازگشایی سفآرت آلمان من میتونم اقدام به گرفتن ویزا کنم?؟ ویزای پیوست به همسر؟بایدحضوری وقت بگیرم برای مصاحبه تحویل مدارک?

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. خیر از طریق ایمیلی که در اطلاعیه صفحه ویزای آلمان سایت ویزالند قرار دادیم، درخواست خودتون رو به همراه مدارکتون به سفارت ارائه بدید.

 • سلام ویزالند عزیز ، اطلاع دارید سفارت اسپانیا برای ویزای توریستی کی باز میشه ، واینکه آیا ویزای توریستی تو این شرایط میدن به ایرانیا ؟

  • سلام؛ شما میتونید از همین حالا هم وقت سفارت بگیرید. اما خوب شرایط خاص خودش رو داره و اینکه تاریخ سفر شما باید برای ۶ ماه بعد باشه.

   • ویزالند عزیز . من و همسرم اسفند تقاضای ویزای توریستی ایتالیا رو کرده بودیم که اواخر اسفند جوابش اومد که رد شده بود به دلیل اینکه مطمئن نیستن ما خاک شنگن رو ترک کنیم بعداز پایان ویزامون. ولی من فکر کنم به خاطر کرونا بوده
    میخواستم بدونم میتونم برای ویزای توریستی اسپانیا همین تابستون اقدام کنیم . همسرم مدیر بازرگانی یه شرکت خصوصیه . حساب بانکی ۵۰۰ میلیون هم داره . گردش حساب خوبی هم داره به خاطر شغلش . سابقه سفر به گرجستان و ترکیه داریم بازم به خاطر شغل همسرم . سند خونه و بیمه هم داره .خودِ من خانه دار هستم و ایشون سفر منو ساپورت میکنه . ممنون میشم راهنماییم کنید

    • سلام؛ تمکن مالی شما بسیار خوبه، اما احتمالا به دلیل نداشتن سابقه سفر به حوزه شینگن رد شدید. پیشنهاد بنده اینه که حتما برای ویزای توریستی فرانسه و در قالب تور گروهی اقدام کنید. جز این احتمال ریجکت شما بالا خواهد بود.

 • سلام ببخشید سفارت یونان در ایران کی باز میشه ومن کی میتونم برای ویزای توریستی یونان در ایران اقدام کنم.ایا توی تابستان اصلا امیدی هست. یا اگه نیس از کشور ثالث مثله ترکیه که اقامتم ندارم میتونم درخواست ویزای توریستی یونان رو بدم یا خیر….لطفا دقیق دقیق جواب بدین

  • سلام؛ سفارت ها برای ویزای توریستی که فعلا وقت نمیدن. اما احتمالا برای سفرهای تابستانی بتونید اقدام کنید. اما به هیچ عنوان نمیتونید از طریق ترکیه اقدام کنید.

    • سلام؛ منظور بنده این بود که کشورهای اروپایی برای اینکه مسافرین تورهای تابستانی خودشون رو از دست ندن احتمالا تا چند وقت دیگه بخش ویزای توریستی سفارتشون رو در کشوهای مختلف باز خواهند کرد.

  • سلام؛ فعلا که باز نشده، ما پیگیری میکنیم و به محض اطلاع از شرایط جدید، اخبار به روز رو در سایت ویزالند منتشر خواهیم کرد.

 • سلام خسته نباشید سوال من این که اگه با ویزای کار بخوام اقدام کنم برای کانادا دیگه مشکلی پیش. نمیاد و میتونم با وجود کرونا سفر کنم

  • سلام؛ بله میتونید برید، اما مشمول قوانین موقت ورود به خاک کانادا میشید. و اینکه باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه باشید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید . اطلاعی در مورد شروع به کار سفارت سوئد دارید؟ با توجه به اینکه اکثر سفارتها شروع به کار کردند. اقامت کاری دارم فقط نیاز به انگشت نگاری دارم
  با تشکر

  • سلام؛ فعلا که سفارت بسته، ست. شما دعوتنامه کاری دارید یا اقامت؟ اگر اقامت دارید، چرا باید انگشت نگاری بشید؟

  • سلام؛ بله بازه. اما فقط برای اخذ ویزای ملی آلمان. فعلا هیچ ویزای توریستی شینگنی صادر نمیشه.

  • سلام؛ ایشون اقامت دارن؟ خودتون سابقه سفر دارید؟ تمکن مالی شما به چه صورته؟ با داشتن دعوتنامه شانس ویزا شدن شما بالا خواهد بود.

 • سلام وقتتون بخیر
  من به خاطرکرونا مجبور شدم ترم اول دانشگاه رو آنلاین بردارم، ویزام approve شده اما هنوز استیکر نگرفتم چون سفارت تعطیل شد. سوالم اینه که اگه فعلا وضعیت به همین صورت بمونه و من فعلا مجبور شم آنلاین بخونم،آیا روی work permit که بعد از فارغ التحصیلی دارم تاثیر داره؟

 • سلام از هفته دیگه انگشت نگاری کانادا در ترکیه باز میشه برای سفارت کانادا.آیا. برای ویزای توریستی میشه اقدام کرد؟الان شانس ویزای توریستی تو شرایط کرونا بیشتر هست یا کمتر؟

 • سلام ویزا لند عزیز.
  شما خبر دارین که چه مدته سفارت خدمات انگشت نگاری و … به کیس هایی که توسط اداره مهاجرت سوئد به سفارت سوئد ارجاع داده شدن داده نمی شه؟ من حدود یک هفته پیش درخواستم رو فرستادم برای سفارت و گفتن بخاطر کرونا خدمات ارائه نمیدن. کسی میدونه از چه تاریخی این خدمات رو دیگه ارائه نمیده تهران؟
  مشکل اینجاست که ظاهرا سفارت سوئد در کشورهای دیگه این خدمات رو به تبعه های همون کشورها ارائه میده ولی احتمالا بخاطر وضعیت بی بند و باری کرونا در ایران این خدمات ارائه نمیشه.

  • سلام؛ خیر اینطور نیست، سفارت اوکراین از دیروز خدمات ارائه وقت سفارت رو در ایران از سر گرفته و شما میتونید برای روزهای یکشنبه و سه شنبه وقت بگیرید. اما دفتر وک اوکراین در کشورهای ترکیه و امارات همچنان بسته هستند.

 • من برای خانمم ثبت نام انجام دادم که امتحان زبان انجام بده… و مدارک عقدنامه مون رو برای سفارت بردش تا مهر تایید بزنه اما فعلا کار انجام نمیدن… میشه راهنمایی کنین

  • سلام؛ برای چه سفارتی و چه نوع ویزایی اقدام کردید؟ و اینکه وقت سفارت داشتید؟ در چه مورد نیاز به راهنمایی دارید؟ میتونید با کارشناسان ما در ویزالند تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن.

 • سلام وقت بخیر.من قبل از کرونا برای مهاجرت به المان اقدام کردم نیمه دوم خرداد وقت سفارت داشتم.۱۵ تیر که سفارت المان باز بشه ایا رسیدگی میکنن یا خیر.بازم خیلی خیلی از شما ممنونم

  • سلام؛ فعلا که خبری در این خصوص توسط خود سفارت انگلستان منتشر نشده. اما صفحه ویزای انگلستان در سایت ویزالند رو پیگریری کنید. اگر خبر جدیدی باشه ما در اطلاعیه ویزای این کشور منتشر خواهیم کرد.

 • سلام میخواستم بدونم اطلاعی از زمان بازگشایی سفارت ایتالیا و فرانسه دارید؟و این که الان مرزا باز هستند؟

  • سلام؛ سفارت ایتالیا برای انجام امور مربوط به ویزای تجاری و سفارت فرانسه برای ویزای تحصیلی باز هستن.

 • سلام وقتتون بخیر
  من زمستون تو vfs انگلیس در تهران مدارکمو سابمیت کردم (در تاریخ ۱۵ آپریل ایمیلی دریافت کردم که vfs قادر به برگرداندن پاسپورت نیست. اما در سایت vfs، گفتن که می تونید برای پس گرفتن مدارک ایمیل بزنید)
  میخواستم بدونم میتونم پاسپورتمو پس بگیرم؟
  آیا کسی تا بحال پاسپورتشو پس گرفته ؟

  • سلام؛ بله، میتونید از طریق ایمیلی که در صفحه ویزای انگلستان، درسایت ویزالند درج شده با سفارت تماس بگیرید. بله، بودن کسانی که پاسپورتشون برگردونده شده، اما خوب در نهایت باید صبر کنید.

  • سلام؛ سفارت آلمان از ۱۵ تیر ماه باز میشه، اما نه برای ویزای توریستی. تنها برخی از درخواست‌ها که شامل موارد پیوست به همسر و یا کاری برای مشاغل ضروری میشه، پذیرفته میشه.

 • سلام وقتتون بخیر همسرم و بچه هام بریتیش هستند یعنی بچه ها اینگلستان به دنیا اومدن ومن برگشتم ایران ویزای ۲ ساله داشتم الان می خوام اقدام کنم ویزا بگیرم از طریق همسرم امکان داره ریجیکتم کننن

 • سلام من اسفندماه ویزای توریستی یونان گرفتم با توجه به اینکه کرونا در آن زمان شدت بیشتری داشت نرفتم حالا ممکنه واسه م تمدید کنن یا اینکه دوباره باید اقدام کنم

  • سلام؛ فعلا که حرفی از تمدید ویزا در سایت سفارت زده نشده. اما احتمالا شما بتونید با شرایط راحت تر و بدون هزینه مجددا درخواست ویزای خودتون رو به سفارت بدید. البته بعد از بازگشایی سفارت.

 • سلام
  من۲۲تیر میشه۶ماه از انگشت نگاری سفارت انگلیس میگذره هنوز هیچ خبری نشده به ارامکس زنگ زدم گفتن تعداد خیلی کمی اومده چقد دیگه باید منتظر باشم

  • سلام؛ میتونید از طریق بخش تماس با ما در سایت دولت انگلستان این موضوع رو پیگیری کنید. البته برای این منظور یک مقدار جزئی هزینه یورویی باید بپردازید. همچنین میتونید به سفارت یک ایمیل بزنید و این موضوع رو پیگیری کنید.

 • با توجه به تحولات مربوط به شیوع کرونا، بخشهایی از کنسولگری و بخش ویزا از تاریخ ۱۵/۴/۱۳۹۹ مجدداً باز خواهند بود.
  مربوط به سفارت آلمان

 • سلام
  وقت بخیر
  باتوجه به اینکه وک کانادا از هشتم جولای باز میشه، ولی مرزها ۱ آگوست، آیا باز هم سفارت مهلت انگشت نگاری رو اتوماتیک تمدید میکنه؟

  • سلام؛ بله، اما نه اتوماتیک، باید به سفارت ایمیل بزنید و ضمن توضیح دادن شرایطتون، بخواید که مهلت انگشت نگاری رو تمدید کنن.

 • سلام و عرض ادب وقت بخیر با توجه به باز شدن سفارت آلمان، آیا سفارت اتریش هم در این روز ها باز خواهد کرد؟

  • سلام؛ فعلا مشخص نیست. اما سایت و اینستاگرام ویزالند رو پیگیری کنید. اگر خبر جدیدی منتشر بشه، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام ویزا لند عزیز
  من آخر اسفند برای شینگن ایتالیا اقدام کردم و تا حالا نه sms و نه هیچ خبر دیگه ای نشده آیا امکان داره مارو ریجکت کرده باشند یا بعدا دوباره اقدام کنیم

  • سلام؛ نه شما ریجکت نشدید. در واقع پروسه بررسی ویزای شما متوقف شده و تا وقتی که سفارت باز نشه بررسی پرونده از سرگیری نمیشه.

 • سلام.وقت بخیر.خواهش میکنم یه خبر خوب بدید تا کی باید منتظرباشیم تا سفارت انگلیس باز بشه.شما همیشه میگید سایت ویزالند دنبال کنید دیگه واقعا ناامید شدم

  • سلام؛ باور کنید ما هم مثل شما منتظر و البته امیدوار هستیم که هرچه زودتر، سفارت ها و مرزها باز بشن.

 • الان وک های انگلیس که تو کشورای دیگه باز شده ظرفیت روزانه‌شون پایین نیومده؟ آخه من شنیدم به خاطر کرونا میخوان ظرفیت ها رو کم کنن. مثلا ایران ظرفیتش روزی ۱۰۰ نفر بوده میخوان بکنن ۲۵ نفر.

  • سلام؛ ما این موضوع رو بررسی کردیم، خبری در این خصوص مشاهده نکردیم. باز هم اگر با خبر متفاوتی روبرو شدیم، ضمن بررسی صحت خبر، مجددا اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • برای ویزای انگلیس الان که vfs بسته‌س نمیشه از vfs دوبی یا ابوظبی اقدام کرد؟ مرزای اونجا روی ایرانیا بسته‌س ؟

 • سلام وقت بخیر اطلاعی دارید سفارت سوئد در تهران کی شروع به کار میکنه؟ فروردین اقامتم که از طریق ازدواج بود درست شد امابرای کارت اقامت باید انگشت نگاری کنم .

  • سلام؛ فعلا که مشخص نیست، اما میتونید به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید. شاید بتونید اونها رو مجاب کنید تا یک وقت مصاحبه به شما بدن.

 • سلام؛ پدرتون شهروند هستند و یا اقامت دارن؟ میتونید برای ویزای الحاق اقدام کنید؟ فعلا که امکان درخواست ویزای وجود نداره. اما اگر خبری بشه حتما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام ببخشید همسر من از آذر ماه برای تحصیل به اتریش رفته و بعد از اینکه کارت اقامت رو گرفت و من و دخترم می تونستیم وقت سفارت بگیریم تعطیل شد و هنوز هم باز نشده به نظر شما با توجه به شرایط دخترم که زیر سه سال هست و به شدت دلتنگی می کنه راهی هست که بتونم درخواست بدم یا باید منتظر باشم سفارت باز بشه

 • سلام وقت بخیر؛ من زمستون واسه ویزا ازدواج انگلیس در دفتر vfs انگشت نگاری شدم،از طریق ایمیلی که به امگریشن انگلیس دادیم متوجه شدیم که پرونده در مرحله تصمیم گیری هستش با توجه به اینکه زمان بازشگایی دفتر مشخص نیست اگر پاسپورت از دفتر vfs انگلیس پس بگیریم کار ویزا متوقف میشه؟؟

  • سلام؛ اگر به پاسپورتتون احتیاج دارید یک ایمیل به سفارت بزنید. اما توصیه میکنیم صبر کنید تا جواب درخواستتون رو خودشون اعلام کنن.

   • که این طور
    اما من میخوام بدونم دوصورت نیاز با پس گرفتن پاس چه حالتی پیش میاد
    کار متوقف میشه یا اینکه نه هر زمان بخوان جواب بدن کاری مثل پیکاب باید انجام میدیم برای زدن ویزا؟؟

    • سلام؛خیر، ایرادی نداره، شما میتونید پاسپورتتون رو مجددا ارسال کنید تا فرآیند بررسی درخواست ویزای شما از سر گرفته بشه. اما اگر فعلا به پاسپورتتون نیاز ندارید توصیه میکنم که صبر کنید.

  • سلام. شما اطلاع دارید سفارت های امریکا کی شروع به کار میکنن؟ارمنستان؟ ازبکستان؟ قطر؟ ترکیه…
   مهم نیست کدوم کشور

   • سلام؛ فعلا چیزی مشخص نیست.اما فعلا در این زمینه اطلاع نداریم. باید خود سفارت‌ها قطعی اعلام کنن.

 • سلام ایران تو لیست سیاهه ؟؟ آیا به ویزای فمیلی انگلیس ربط داره؟؟؟؟؟؟؟؟جز اتحادیه نیست انگلیس درسته ۶ماهه منتظر ویزامونیم🙏😭

    • سلام، روند بازگشایی مرزهای شینگن به این صورته که هرچه وضعیت یک کشور از نظر شیوع کرونا بهتر باشه، مرزهای شنگرو به روی اون کشور زودتر باز میکنن. فعلا که شرایط شیوع کرونا در ایران چندان خوب نیست. اما به این معنی نیست که لیست سیاهی وجود داشته باشه.

 • سلام من از طریق همسرم برای رفتن ب ایتالیا اقدام ب ویزای شینگن کردم اما ب دلیل اینکه یکی از مدارکام مورد قبول نبود ۱ ماه مهلت دادن تا یکی دیگ تهیه کنم اما از برج ۱تا الان هر چی ب سفارت زنگ میزنم برای تحویل مدارک ‌میگن تعطیله خواستم بدونم کی بخش کنسولی سفارت باز میشه؟ و اینکه اگه برم سفارت مدارکی که خواسته بودن رو تحویل میگیرن ازم یان ؟

  • سلام؛ فعلا که سفارت ایتالیا تعطیله. اما شما میتونید یه ایمیل به سفارت بزنید، شاید قبول کنن که همین حالا مدارک رو تحویل بدید. در غیر این صورت باید تا باز شدن سفارت صبر کنید.

 • با سلام، من از یکی از دانشگاه های ایتالیا پذیرش گرفتم و تمام مدارک مربوط به ویزا هم آماده کردم، میخواستم بپرسم اطلاعی از زمان باز شدن سفارت ایتالیا یا نحوه عملکردش که آنلاین انجام میشه یا حضوری دارید؟؟

  • سلام؛ سفارت ایتالیا فعلا تعطیل هست و اما بعد از بازگشایی شما وقت رو به صورت آنلاین میگیرید و به صورت حضوری برای مصاحبه به سفارت مراجعه می‌کنید.

 • با سلام وقت بخیر من و خانواده برای مهاجرت اقدام کردیم در ترکیه اقدام کردم بعد الان ۳ماه هیچ خبری نیست دیروز با دفتر تماس گرفتم گفت هنوز سفارت آلمان باز نشده و وقتی باز شد میفرستم برای انگشت نگاری شما میدانید تاریخ بازگشایی سفارت است

  • سلام؛ فعلا که مشخص نیست. اما سایت ویزالند رو پیگیری کنید، در صورتی که خبری جدید منتشر بشه ما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام. من و همسرم برای ویزای ۶ ماهه انگلیس بهمن ماه انگشت نگاری کردیم و پرونده رو تحویل دادیم. پاسپورت هامون هم اقامت عمان، ویزای فرانسه، ویزای اتریش، ویزای مجارستان، ویزای آذربایجان داره. تا امروز فکر می کردیم پاسپورت ها در سفارت محفوظ است اما امروز آژانس گفت به خاطر کرونا پاسپورت ها رو به آژانس عودت دادن. می خواستم صحت این موضوع رو مطلع بشم و این که تکلیف پرونده ما چی می شه؟ اگر واقعا عودت داده شده باید دوباره نوبت بگیریم و بریم انگشت نگاری؟ سپاس.

  • سلام؛ باید بررسی کنید ببینید درخواست شما از طرف آژانس کنسل شده یا نه، چون ممکنه فقط پاسپورت شما پس گرفته شده باشه و پرونده درخواست شما همچنان باز باشه.

 • سلام وقت بخیر من همسرم در فرانسه درخواست فامیلی دادن و حالا با درخواست ویزام موافقت شده وسه ماه بیش‌تر وقت ندارم که از ایران خارج شم من الان باید چی کار کنم میخواستم بدونم ایا الان در این اوضاع سفارت فرانسه برام مهر ویزا رو میزنه یا نه

 • من پوزیشن ریسرچ گرفتم از یکی از دانشگاه های ایتالیا. میخواستم ببینم آیا ویزای من یه جورایی ، ویزای کار محسوب میشه ؟ چون حقوق دریافت میکنم

  • سلام؛ باید درخواست اجازه کار بگیرید و با توجه به مدت اقامت شما براتون ویزای کوتاه مدت و یا بلند مدت ملی صادر میشه.

 • سلام خسته نباشید.ببخشید تا چه حد این خبرصحت داره که ایران در لیست سیاه قرار گرفته و ایرانیان نمیتونم وارد اروپا بشن.پس تکلیف کسایی که هزینه دادن برای رفتن به یه کشوراروپایی چی میشه

  • سلام؛ ممکنه مرزهای شینگن برای شهروندان ایرانی فعلا باز نشه. اما در صورت باز شدن مرزها، این حق برای شما محفوظه که بدون هزینه برای درخواست ویزای شینگن اقدام کنید.

  • سلام؛ فعلا که مشخص نیست. اما اگر خبر جدیدی منتشر بشه حتما در سایت و اینستاگرام ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام .همسرمن اقامت آلمان رودارن قرارشده وقتی برای من ازطرف اداره مهاجرت آلمان درسفارت آلمان درایران برای تحویل مدارک ومصاحبه تعیین کنن بعداز ۵ماهه خبری نیست من باید چکارکنم.درضمن اعتبار مدارک ترجمه شده هم ۶ ماهس یعنی یک ماه دیگه اعتبارترجمه مدارکم تمومه ممنون اگه راهنمایی کنید.

  • سلام؛ اگر وقت گرفته باشن، وقت شما محفوظه و بلافاصله بعد از بازگشایی سفارت خودشون برای وقت جدید با شما تماس میگیرن. اما اگر وقت نگرفتن که باید صبر کنید. بعد از باز شدن سفارت وقت بگیرید. در مورد مدارک هم به همین صورت. اگر وقت نگرفتید که چاره ای جز گرفتن مجدد مدارک ندارید. اما اگر وقت گرفتید میتونید با سفارت صحبت کنید شاید همون مدارک قبلی رو قبول کنن.

 • سلام. من برای دوره ۶ ماهه فرصت مطالعاتی برای هلند میخواستم اقدام کنم. اردیبهشت ماه وقت سفارت داشتم که کنسل شد.آیا خبری از باز شدن سفارت هلند هست و آیا در صورت باز شدن باید مجدد وقت بگیرم ؟

 • سلام آیا این خبر که اتحادیه اروپا ایران را در لیست سیاه برای عدم ورود به اروپا قرارداده درسته؟ تو وبسایت یورونیوز فارسی خوندم

  • سلام؛ خبر به این صورته که: محدودیت سفر برای شهروندان کشورهایی که از نظر میزان ابتلا به کووید ۱۹ در وضعیتی مشابه با اتحادیه هستند لغو خواهد شد. و از اونجایی که وضعیت ایران مشابه با اتحادیه اروپا نیست و موج دوم شیوع بیماری شروع شده، فعلا خبری از بازگشایی مرزها به روی شهروندان ایرانی نیست.

 • سلام خسته نباشید
  من واسه ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده بودم و مرحله انگشت نگاری مونده
  ۱۷ سالم هست و برای مدرسه استادی پرمیت گرفتیم
  ولی من ۱۸ سالم داره تموم میشه و چون مدارسشون داره به صورت آنلاین برگزار میشه یعنی سال تحصیلی داره ادامه میبابه
  بنظرتون چیکار کنم؟

  • سلام؛ با خود مدرسه مکاتبه کنید، اونها شما رو راهنمایی خواهند کرد. در ضمن الان مشکلی برای رفتن نخواهید داشت.

 • سلام، اگر تاریخ مصاحبه سفارت آمریکا برسه و مرزا همچنان بسته باشه باید چیکارکرد؟ ایا kcc کرونا رو در نظر میگیره و نوبت میده؟

 • سلام.من قصد ازدواج با شخص ایرانی که شهروند سوئد هستند دارم میخوام بدونم ایران ازدواج ما ثبت بشه یا در کشور دیگر برای ما و رفتن من گزینه بهتر راحت چی هست ممنون از شما

  • سلام؛ بهتره که هر دو در کشوری مثل ترکیه که ویزا نمیخواد قرار بگذارید و ازدواجتون رو ثبت کنید. بعد از اون برگردید ایران و برای ویزای الحاق اقدام کنید.

 • سلام و وقت سفارت ایتالیا کی باز میشه ؟ تاریخی مشخص شده ؟ این که گفته میشه بصورته آنلاین مراحل انجام میشه درسته ؟

  • سلام؛ احتمالا بشه به صورت آنلاین انجام بدید، اما فعلا که سفارت باز نشده. اما اگر خبری بشه ما در سایت و اینستاگرام ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام
  میخواستم ویزای یکی از کشورهای شنگن را بگیرم هر ویزای باشه. متاهلم، بیمه دارم، حساب بانکی فعال دارم و پروانه نظام مهندسی را هم دارم

  • سلام؛ چند سالتونه؟ تمکن مالیتون به چه صورته؟ اگر تمایل دارید با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 • سلام و خسته نباشید میخواستم وضعیت بازگشایی سفارت فرانسه رو بدونم و ویزای توریستی با این شرایط کرونا آیا میشه ویزای توریستی گرفت

 • سلام وقتتون بخیر من پرونده الحاق ب همسر دارم همسرم بلژیک هستن اسفند ماه نوبت سفارت داشتم اما متاسفانه کنسل شد میخام بدونم کی باز میشه سفارت بلژیک؟

  • سلام؛ فعلا مشخص نیست؛ اما اگر باز بشه احتمالا خودشون برای تنظیم وقت مجدد با شما تماس بگیرن.

   • سلام وقت بخیر. من ویزای تایپ D الحاق به خانواده بلژیک داشتم که بلیط م کنسل شدونتونستم برم الانم وقت ویزام تموم شده به نظرتون امکان تمدیدش هس ،یا مراحل اخذ ویزا رو دوباره باید از اول طی کنم؟

    • سلام؛ متاسفانه تا الآن تصمیم خاصی در رابطه با متقاضی هایی که شرایط شما رو دارن اتخاذ نشده.

 • سلام خسته نباشید؛ ما اخرین ویزای تفریحی ایتالیا رو برای اسفند گرفته بودیم که بخاطر کرونا پرواز کنسل شد. برای تمدید دوباره باید دوباره هزینه بدیم؟ هزینه قبلی که خود کشورها کنسل کردن برمیگرده؟ البته میدونم الان ویزای تفریحی نمیدن ولی برای تمدید در نظر میگیرن؟یا خیر

  • سلام؛ احتمالا برای تمدید نتونید انجام بدید، اما برای درخواست مجدد شاید همون هزینه ویزای قبلی برای شما در نظر گرفته بشه تا هزینه اضافی پرداخت نکنید.

 • سلام و عرض ادب
  آیا اطلاع دارید سفارت انگلیس برای انجام امور اداری از جمله دادن وقت سفارت جهت اخذ ویزا در ایران باز شده یاخیر؟ من برای ویزا Shurt study میخوام اقدام کنم.ممنون

  • سلام؛ فعلا که تنها خدمات سفارت برگردوندن پاسپورت به مسافر هستش و خدمات دیگه ای در حال حاضر ندارن.

   • وقتتون بخیر
    برگردوندن پاسپورت به همراه جواب ویزا یا فقط پاسپورت؟
    چون من از بهمن درخواست ویزای پیوست به همسر دادم

    • سلام؛ هردو، در صورتی که جواب ویزای شما آماده شده باشه همراه با ویزا. درصورت کنسل کردن درخواست، فقط پاسپورت.

 • سلام من مجرد هستم تمکن مالی ۸۰ میلیون دارم دو بار سفر خارجی دارم یکی گرجستان و یکبار ترکیه شغل آزاد دارم و بیمه ندارم نظرتون راجب ویزای توریستی ایتالیا چیست بهم میدن؟

  • سلام؛ شغلتون چیه؟ جواز کسب دارید؟ بهتره برای ویزای توریستی فرانسه و در قالب تور گروهی اقدام کنید.

 • سلام
  ممنون که پاسخ دادین
  در مورد مبلغ پیش پرداخت به آژانس که فرمودین عودت داده نخواهد شد مبلغ مورد بحث ۲۵ میلیون هستش که طبق قرارداد برای گرفتن ویزا بوده و در قرار داد ذکر شده در صورت عدم موفقیت در ویزا شدن مبلغی کثر می شه و بقیه عودت داده می شه که متاسفانه انگشت نگاری شدیم و هیچ پاسخی داده نشده از طرف سفارت که خب حتما به خاطر کرونا بوده بحث اینجانب اینه که آیا من منتظر بمونم برای اقدام مجدد و بازگشایی سفارت ها یا فسخ قرارداد کنم و درخواست استرداد مبلغ مورد نظر رو داشته باشم در ضمن قرارداد در ویزالند نیست

  • سلام؛ منتظر باشید تا جوابتون بیاد. یعنی سفارت باز بشه و جواب شما آماده بشه. چون به این صورت نمیتونید قراردادی رو که هنوز جوابش آماده نشده رو فسخ کنید.

 • سلام. من یه دوره ۶ ماهه واسه فرصت مطالعاتی و کار پژوهشی میخواستم برای ایتالیا اقدام کنم. آیا میتونم الان برای گرفتن ویزا اقدام کنم ؟

 • باسلام،
  بخش ویزای تجاری فرانسه هم مثل ایتالیا شروع به کار کرده؟
  آیا دفتر شما در این زمینه هم کار میکنه؟
  ممنون.

 • سلام
  ببخشید من الان نزدیک به۶ ماهه ۲۲ دی سفارت انگلیس انگشت نگاری داشتم ویزا الحاق همسر بوده ولی هنوز هیچ خبری نشده گفتن حد اکثر ۶ماه جواب میاد

 • سلام من برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم ودر مرحله پیک اپ هستم که یکبار فرستادم سفارت کانادا تعطیل بود میخواستم ببینم اطلاع دارید سفارت در انکارا چه موقع برای این امور فعال میشه؟؟

   • سلام..من پارسال واسه ویزای ازدواج انگلیس اقدام کردم و رد شدم و اپیل کردم و دادگاه تشکیل شد و الآن ۲ماه هست که قاضی با ویزای من موافقت کرده..و منتظر هستم که بهم بگن پاسپورت بفرست ولی هنوز خبری نشده…واقعا دیگه خسته شدم..آخه کی سفارت باز میشه ؟

    • سلام
     منم دقیقا شرایط شما رو دارم،بهم زنگ زدن اسفند ماه که پاسمو ببرم تحویل بدم،که سفارت تعطیل شد،واقعا دیگه کلافه شدم از این انتظار،وکیل هم میگه چون از ایران اقدام کردید باید صبر کنید ویزا سنتر ایران باز بشه،مگر اینکه خودشون راهی دیگه جلو پاتون بزارن،مثلا اینکه پاسو ببریم ترکیه یا دبی،خیلی شرایط سختیه،هیچ کاری نمیشه کرد😔

 • سلام؛ مبلغی بابت بیعانه به دفتر هواپیمایی برای گرفتن ویزای شینگن پرداخت کردیم هنوز دریافت نکردیم به امید باز شدن مجدد سفارت البته قبل از عید انگشت نگاری شدیم آیا با گذشت این همه زمان باز منتظر بمونیم یا درخواست عودت پیش پرداخت را از آژانس داشته باشیم

  • سلام؛ اگر انگشت نگاری شدید و مدارکتون رو به سفارت تحویل دادید که دیگه کارهاتون انجام شده. درخواست عودت پیش پرداخت رو نمیتونید بدید. اگر هم بشه یا نشه دفتر هواپیمایی کار خودش رو انجام داده.

  • سلام؛ فعلا نه؛ اما اگر خبر جدیدی منتشر بشه حتما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام وقتتون بخیر من اقامت ایتالیا رو دارم ولی متاسفانه به علت مشکلی ۶ ماه پیش مجبور به سفر به ایران شدم و تاریخ اعتبار اقامتم تمام شده و البته این اقامت تا آگوست به صورت خودکار به علت شیوع کرونا تمدید شده فقط میخواستم بدونم برای سفر به ایتالیا در فرودگاه ایران با مشکل مواجه میشم یا خیر؟

  • سلام؛ برای انجام امور مربوط به ویزای کار بله باز هست. اما برای ویزای توریستی فعلا وقتی داده نمیشه.

   • سلام ؛ بر چه اساسی میفرمایید سفارت ایتالیا برای امور تحصیلی باز شده ؟ هنوز که هیچ آپدیتی توی سایت سفارت نیومده؟ البته منم خوشحال میشم اگه باز بشه.

    • ممنون از تذکرتون. پاسخ اصلاح شد. خبر جدیدی منتشر بشه در اطلاعیه ویزای ایتالیا سایت ویزالند قرار داده میشه.

 • با سلام. من از طریق پذیرش در یک برنامه کوتاه مدت در کانادا دعوتنامه داشتم و انگشت نگاری سفارت هم چهار ماه پیش انجام دادم .اما به دلیل بسته بودن سفارت به تعلیق افتاد و برنامه ام در کانادا هم به علت شیوع کرونا کنسل شد. و سفارت هم جوابی نداده است. آیا باید دوباره از دانشگاه پذیرش بگیرم؟

 • سلام وقت عالی به خیر جسارتا من به اتفاق همسرم ویزا ۶ ماه جهت سفر به کشور فرانسه صادر شده و تا۱۰ شهریور اعتبار دارد. فعلا مشخص نشده که چه زمانی شرایط سفر و پرواز ویزاهای توریستی فراهم میشود.

 • سلام امکان دریافت ویزای توریستی برا کشور ایتالیا و یا یونان برای من که شغل آزاد دارم و جواز کسب و بیمه ندارم و تا به حال به حوزه شینگن سفر نکردم وجود داره؟

  • سلام؛ خیر هنوز خبری نیست. اما توصیه میکنم سایت و صفحه اینستاگرام سایت ویزالند رو دنبال بفرمایید. اگر خبر تازه‌ای منتشر بشه حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد. البته دفتر خدمات ویزای سفارت فرانسه از روز یکشنبه ۱ تیر باز میشه اما صرفا برای درخواست ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی.

 • سلام
  از چه زمانی می تونیم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا اقدام کنیم پروسه ی ویزا شدن سه ماه طول می کشه پس اینطور که معلومه تا سه ماه آینده هم امکان سفر به شینگن وجود نداره