قطعا شما هم می‌خواهید بدانید که در این شرایط ویزا و کرونا، زمان بازگشایی سفارت‌ها چه تاریخی است و در شرایط کرونا چه بر سر وقت سفارت و یا درخواست ویزای شما خواهد آمد؟ آیا وقت سفارت در شرایط کرونا تمدید خواهد شد یا باید مجددا بعد از بازگشایی سفارت ها اقدام به رزرو وقت سفارت کنید؟ آیا کرونا باعث ریجکت ویزا خواهد شد؟ آیا دفاتر خدمات ویزا، تا قبل از باز شدن مرزهای شینگن و باز شدن سفارت ها، هیچ گونه خدماتی ارائه نخواهند داد؟

شیوع ویروس کرونا یا همان COVID-19 سبب بسته شدن سفارت کشورهای زیادی شد. علاوه بر تعطیلی سفارت ها شیوع کرونا و تعطیلی دفاتر خدمات ویزای کشورهای اروپایی، کانادا، قوانین سختگیرانه‌ی مسافرتی نیز در راس این اقدامات پیشگیرانه قرار گرفت. از آنجایی که کشور ما به لحاظ زمانی کمی پیش از سایر کشورها درگیر بیماری کورونا شد، بسیاری از سفارتخانه‌ها از جمله سفارت‌های شینگن، تا اطلاع ثانوی از ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزای شینگن و اخذ ویزای کانادا به ایرانیان خودداری کردند. این مشکل نه تنها برای ویزای شینگن، که برای اخذ ویزای کانادا، ویزای انگلیس، ویزای آمریکا و … نیز به وجود آمده و باعث بروز مشکلات و نگرانی‌هایی نزد بسیاری از هموطنان عزیزی که قصد سفر به این کشورها را داشته‌اند گردید. این موضوع ما را برآن داشت تا به دنبال پاسخی برای پرسش‌ها و نگرانی‌های شما عزیزان باشیم.

COVID-19: سوالات مرتبط با وضعیت درخواست اخذ ویزا و سفر

۱. آیا سفارت‌ها واقعا تعطیل هستند؟ امکان ارائه درخواست ویزای جدید در این شرایط وجود دارد؟

در راستای اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورها اگرچه با تاخیر موضع خود را در این زمینه مشخص کرده‌اند. در واقع هیچ سفارتی در این ایام کاملا تعطیل نبوده و تنها از ارائه خدمات به متقاضیان ویزای توریستی خودداری می نمایند.

 • برخی کشورها در شرایط کرونا و ویزا، مراکز ارائه دهنده خدمات ویزای خود را به صورت کامل تعطیل کرده و تا اطلاع ثانوی هیچ درخواست جدیدی را نخواهند پذیرفت.
 • برخی کشورها همچنان به صورت محدود در حال ارائه خدمات ویزا به متقاضیان خود هستند. دفاتر خدمات کنسولی این کشورها در برخی روزها و ساعات خاص آماده ارائه خدمات به مسافرین است.

برای اطلاع از پذیرش درخواست ویزا می‌توانید به سایت سفارت و یا شرکت ارائه دهنده خدمات کنسولی آن کشور مراجعه بفرمایید. از آنجایی که شرکت VFS global ارائه دهنده خدمات کنسولی بسیاری از کشورها می‌باشد، برای آگاهی از باز بودن دفاتر این شرکت در شرایط کنونی شیوع ویوروس کرونا، می‌توانید به آدرس www.vfsglobal.com مراجعه نمایید. همچنین برای بررسی این موضوع می‌توانید به صفحه مربوط به ویزای هر کشور در سایت ویزالند مراجعه نمایید.

۲. آیا امکان سفر به کشوری که ویزای آن را قبلا دریافت کرده‌اید وجود دارد؟

برخی از کشورها تنها به شهروندان خود و یا دارندگان اقامت دائم آن کشور اجازه ورود داده و به مسافرانی که سفرشان غیر ضرور است، صرف نظر از اینکه ویزای معتبر داشته باشند یا خیر، اجازه ورود نخواهند داد. پس بهتر است قبل از تهیه بلیط و سفر به کشور مورد نظر، از طریق مراجع معتبری چون ویزالند، محدودیت‌های مسافرتی مقصد خود را در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا بررسی نمایید.

۳. سفر خارجی بدون رعایت قوانین منع سفر در شرایط کرونا، چه پیامدی دارد؟

در صورت عدم توجه به هشدارهای اعلام شده برای مقابله بارویروس کورونا و سفر به کشور مورد نظر، با توجه به قوانین کشور مقصد باید حداقل ۱۴ روز را با هزینه شخصی در قرنطینه اجباری بوده و حتی در مواردی مجبور به پرداخت جریمه‌های سنگین شوید.

۴. محدودیت سفر به یک کشور به معنی ریجکت درخواست‌ویزا در شرایط کرونا است؟

خیر، شیوع ویروس کرونا و اجرای قوانین سختگیرانه مسافرتی در برخی کشورها، به هیچ عنوان به معنی ریجکت ویزا و یا ریفیوز شدن درخواست‌های جدید نیست و تنها بررسی پرونده‌های جدید برای مدتی نامشخص به تعویق خواهد افتاد. پس اگر بررسی پرونده درخواست ویزا شما خیلی طول کشیده نگران ریجکتی ویزا نباشید.

۵. تعلیق درخواست ویزا در شرایط کرونا، به معنی عدم پذیرش درخواست‌های جدید است؟

ضرورتا خیر، ممکن است سفارت بررسی پرونده‌های مربوط به یکی از انواع ویزا را تعلیق کرده باشد. در این صورت شما مشکلی برای ارائه درخواست سایر انواع ویزا نخواهید داشت. به طور مثال در حال حاضر شما قادر به ارائه درخواست ویزای کوتاه مدت برای یکی از کشورهای شینگن نخواهید بود، اما می‌توانید درخواست ویزای بلند مدت و یا ویزای تحصیلی یا کاری خود را به سفارت ارائه دهید.

۶. امکان لغو درخواست ویزا به علت شیوع کرونا و بازپسگیری پاسپورت وجود دارد؟

کرونا و کنسلی ویزا: بعضی از مراکز درخواست ویزا از جمله تعدادی از دفاتر شرکت وی اف اس گلوبال برای برگرداندن پاسپورت متقاضیان ویزا، همچنان باز هستند. البته این به معنی امکان کنسل کردن درخواست ویزا نیست. قوانین کشورها با هم متفاوت است.

کرونا و درخواست ویزا: برخی سفارت‌ها امکان کنسل کردن درخواست‌های ویزایی که بعد از شیوع ویروس کرونا ارسال شده را فراهم کرده‌اند و برخی دیگر پرونده درخواست را ابطال نکرده و تنها پاسپورت را تا پایان قرنطینه به متقاضیان باز می‌گردانند.

کرونا و دریافت پاسپورت: بسیاری از سفارت‌ها برای تشویق مراجعین خود به ماندن در خانه امکان ارسال پستی پاسپورت به آدرس متقاضی را فراهم کرده‌اند.

۷. امکان کنسل وقت سفارت یا تغییر زمان وقت سفارت به دلیل شیوع کرونا وجود دارد؟

امکان کنسل وقت سفارت یا تغییر زمان وقت سفارت، برای اغلب سفارت‌ها وجود دارد و برای این کار، کافیست به سایت سفارت یا کارگزاری مورد نظر بروید. به طور مثال در مورد اغلب کشورهای شینگن و کانادا، که کارگزار رسمی سفارت آن‌ها شرکت وی اف اس گلوبال است کافی است به سایت این شرکت مراجعه و وقت سفارت خود را کنسل و یا جابجا کنید.

۸. امکان تمدید ویزا در شرایط کرونا وجود دارد؟

از طریق سایت سفارت یا سایت کارگزاری ویزا و یا از طریق صفحه مربوط به ویزای کشور موردنظر در سایت ویزالند از زمان باز شدن سفارت ها (به طور مثال زمان بازگشایی سفارت ایتالیا) مطلع شوید. در حال حاضر امکان تمدید اعتبار ویزای اکثر کشورها همچون تمدید ویزای شینگن وجود ندارد، اما شما می‌توانید بلافاصله برای درخواست مجدد ویزا اقدام نمایید.

۹. امکان استرداد هزینه ویزا، در صورت عدم امکان سفر به مقصد وجود دارد؟

قوانین استرداد وجه برای سفارتخانه‌های مختلف متفاوت است. اصولا وقتی ویزا شما صادر شده باشد دیگر وجه پرداختی مسترد نخواهد شد. اما شرایط شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوتی است. در برخی سفارتخانه‌ها این امکان وجود دارد که اگر درخواست ویزای شما هنوز تایید نشده و همچنان در حال بررسی باشد، بتوانید درخواست خود را کنسل و وجه پرداختی را پس بگیرید. اما درنظر داشته باشید که قوانین استرداد وجه در سفارت‌ها متفاوت است و کارگزاری‌هایی مثل VFS Global یا ویزامتریک، هزینه سرویس خود را مسترد نمی‌نمایند.

 • در مورد کارگزاری VFS می‌توانید ایمیلی با مضمون درخواست استرداد وجه، به آدرس communications@vfsglobal.com ارسال نمایید.

۱۰. زمان بازگشایی مجدد سفارت‌ها و یا دفاتر VAC، چه تاریخی است؟

به علت نامشخص بودن وضعیت گسترش ویروس کرونا، هنوز تاریخ قطعی بازگشایی مجدد سفارت‌ها یا دفاتر ارائه دهنده خدمات ویزا مشخص نیست. اما شما می‌توانید با بررسی سایت سفارت یا کارگزاری مورد نظر و یا صفحه مربوط به ویزای آن کشور در سایت ویزالند، از جدیدترین خبرهای مربوط به ویزای کشور مقصد مطلع شوید.

۱۱. چگونه می‌توانیم از آخرین اخبار کرونایی ویزای کشورهای مختلف در سایت ویزالند باخبر شویم؟

برای آگاهی از آخرین شرایط اخذ ویزا و یا سفر به مقصد مورد نظرتان در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا، کافی است “اطلاعیه کرونایی” منتشر شده در صفحه ویزای آن کشور در سایت ویزالند را مطالعه نموده و یا صفحه رسمی ویزالند در اینستاگرام را دنبال نمایید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

زمان دقیق بازگشایی مجدد سفارت‌ها، آخرین اخبار کرونا و ویزا و سفرهای خارجی
امتیاز 4.4 از 40 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۱۳ دیدگاه ها

 • سلام؛ مدارک من دست سفارت ایتالیا است که اسفند ماه تحویل دادیم با توجه به اینکه سفارت باز شده …مدارک ما تحویل داده میشه؟

  • سلام؛ سفارت باز نشده، اما اگر میخواید درخواستتون رو کنسل و مدارکتون رو پس بگیرید به سفارت ایمیل بزنید.

 • سلام من از دانشگاهی در کانادا پذیرش گرفتم، الان می‌تونم برای ویزا تحصیلی اقدام کنم؟ امکان بررسی ویزا الان وجود داره؟ یا بهتره صبر کنم؟ ترمم ژانویه شروع میشه. ممنون

  • سلام؛ فعلا درخواست جدیدی پذیرفته نمیشه. ولی پیگیر باشید هر زمانی که درخواست ها پذیرفته شدن درخواستتون رو ارائه بدید که دیر نشه.

 • پدرو مادرم برای زایمان خواهرم ۶ ماه پیش به تورنتو سفر کردند و بلیط برگشتون برای ۱۱ آپریل بود که برای کرونا پروازها کنسل شد و دوباره بلیط گرفتند برای ۳۰می که کنسل شد والان تاریخ ۱۳ جون را OK از موعد ویزا ۶ ماهه ۳ روز هم بیشتر میشه باید یکار کنیم به سفارت باید نامه زده بشه یا تلفنی هم جوابگو هستند (با ایرلاین ترکیش هستند )

 • سلام وقت بخیر.ببخشید صحت داره که سفارت ایتالیا بازشده یانه چون من در چند تا سایت زده بود که سفارت ایتالیا بازگشایی شده.وقتی پرسیدم که سایت ایتالیا اطلاعیه زده که از پذیرش ویزا معذوریم فرمودند که سایت اپدیت نشده شما اطلاع دارید در رابطه با زمان بازگشایی سفارت ایتالیا ممنون

 • سلام ببخشید من ویزای کاری کانادا به همراه جاب افر دارم و همسرم ویزای کاری و پسرم ویزای تحصیلی دارند هنوز لند نکردیم ایا الان افیسر اجازه ورود به ما میدهد؟

 • سلام؛ من برادرم در اسفند ۹۸ پرونده‌ش رو تکمیل کرد برای ویزای شینگن برای کانادا و کرونا امد ودیگر خبری نشد تاحالا که خرداد ۹۹ هست خبری نشد از کارشون ایا باید دوباره پروند تشکیل بدیم؟

  • سلام؛ برای ویزای کانادا یا شینگن؟ خیر نیازی نیست مجدد تشکیل پرونده بدید. فقط بررسی پرونده ایشون به تعویق افتاده. شما تا ۶ ماه فرصت دارید.

 • سلام؛ من ویزای بلند مدت نوع D سوئیس دارم. وب سایت های پرواز را چک کردم ولی بلیط تک سگمت از تهران به ترکیه و بعد ترکیه به سوئیس واقعا خیلی گرونه. یک آپشن دیگه اینه که دو تا بلیط جدا بگیرم یکی از تهران به ترکیه و یکی از ترکیه به سوئیس. سوالم اینه که بلیط اولم که در ترکیه پیاده می شم ممکنه به مشکل بخورم و افسر فرودگاه در ترکیه از من ویزای ترکیه هم بخواد؟

 • سلام
  حدود ۵ ماه برای ویزا ازدواج انگلستان انگشت نگاری شدم ولی جواب نیومده، به سفارت ایمیل دادم گفتن تحقیقات تمام شده و در مرحله تصمیم گیری هستش
  اما دفتر vfs همچنان تعطیل و هیچ اطلاعیه جدیدی نداده، با توجه به بازگشایی ها جطور میتونم درمورد زمان بازگشایی این دفتر اطلاع پیدا کنم؟؟

  • سلام؛ اگر میتونید سایت ما و یا صفحه اجتماعی در اینستاگرام رو دنبال کنید. اگر هر خبر جدیدی باشه ما بلافاصله در سایت و صفحات اجتماعی ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • با سلام
  من برای ویزای کاری کانادا اقدام کردم از ترکیه بهمراه همسر و فرزندم البته و درخواست ویزای ما پذیرفته شد و در مرحله پیکاپ ویزا (ارسال پاسپورت به سفارت) متوقف شده بعلت کرونا. سوالم اینه آیا میشه از سفارت کانادا در آذربایجان برای پیکاپ ویزا و ارسال پاسپورت استفاده کرد یا حتما باید برای ترکیه فرستاده بشه. و آیا شما با آذربایجان کار میکنین برا پیکاپ که مزاحمتون بشیم یا نه؟
  البته در لینک خود سفارت کانادا نوشته ایرانیها به ترکیه مراجعه کنن
  ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  • سلام؛ فرقی نمیکنه از کدوم سفارت اقدام کنید. اما فعلا که هیچ پروازی صورت نمیگیره، حتی امکان دسترسی به دفتر VAC کانادا در باکو هم که باز شده وجود نداره. اما فعلا باید صبر کرد.

 • سلام تقاضای مهاجرت به سوئد ما برای فوریه بوده و هنوز جوابی برای ما نیمده در رابطه با وقت سفارت شما اطلاعی ندارید؟
  در رابطه با اداره مهاجرت اطلاعی دارید؟

 • سلام وقت بخیر من قبلا ویزای توریستی شینگن گرفته بودم .و دوباره برای ویزای شینگن اقدام کردم. ولی برای شلوغی های بنزین وقت سفارت من عوض شد از ۱۷ بهمن افتاد به آخرای فروردین و دوباره برای کرونا تغییر کرد.
  ولی هنوز اطلاع ندادن .شرکتی که کارهای منو انجام میدن جواب گونیستن
  به نظر شما ویزای توریستی حدود کی انجام میشه
  (برای سفر به هلند توریستی اگه جواب بگیرم باید ۱۴ روز اول تو کشور قرنطینه باشیم یا نه ؟ ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین پاسخ بدین 🙏

  • سلام؛ در مورد قانون قرنطینه ۱۴ روزه که همچنان این قانون پابرجاست. اما معلوم نیست که بعد از باز شدن مرزها، این قانون منقضی بشه یا نه. اما در مورد وقت سفارت هم هروقت سفارت باز بشه خودشون برای تنظیم تاریح وقت سفارت جدید با شما تماس خواهند گرفت که احتمالا برای اواسط تیر ماه میشه وقت جدیدتون.

 • سلام وقت بخیر
  من ۴ماه و نیم از انگشتنگاری سفارت انگلیس میگذره هنوز هیچ خبری بهم ندادن ویزا الحاق همسر بوده مشخص نیست کی سفارت باز میشه

  • سلام؛ روند بررسی پرونده ها به تعویق افتاده. اما اگر فکر میکنید شرایطتون اضطراریه میتونید از طریق ایمیلی که در صفحه ویزای انگلستان سایت ویزالند قرار داده شده به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید.

  • سلام؛ فعلا مشخص نیست. ولی به محض اینکه مجددا سفارت ها باز بشن ما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • با سلام
  میخواستم بدونم که کسی که چند بار ویزا شینگن گرفته میتونه بدون آنکه وارد کشوری که ازش ویزا گرفته به یکی دیگر ازکشورهای عضو شینگن بره یا خیر حتما باید ورود از کشور دهنده ویزا باشد با تشکر فراوان از شما

  • سلام؛ در طول سفرتون به حوزه شینگن شما باید بیشترین زمان اقامتتون در کشوری باشه که از اون ویزا گرفتید و این موضوع رو باید ثابت کنید. اینکه شما از کشور دیگری ورود داشته باشید منع قانونی نداره ولی تقریبا غیر ممکنه. چون شما باید دلیل بسیار قانع کننده ای برای این کار داشته باشید.

  • سلام؛ فعلا که چیزی مشخص نیست و هروقت خودشون اعلام کنن ما هم از طریق سایت ویزالند و اطلاع رسانی میکنیم.

 • سلام خسته نباشید
  من ویزای تحصیلی کشور فرانسه رو داشتم و از ۶ام فروردین ماه فعال شد، اما به خاطر کرونا نتونستم برم
  ببخشید آیا سفارت فرانسه درباره ی اینکه امتیازی برای این ویزاها قائل میشه رو اعلام کرده ?

  • سلام؛ اگر ویزای شما نوع D بوده، احازه داشتید برید ولی به علت بسته شدن مرزها نتونستید از کشور خارج بشید. البته میتونستید با پرواز ترکیش به ترکیه و از اونجا به فرانسه برید. به سفارت ایمیل بزنید و شریطتون رو توضیح بدید.

 • سلام.امکان داره سفارت ایتالیا ویزاهای باطل شده رو به یک بازه زمانی دیگه تغییر بده تمدید کنن چون درخواست مجدد وارائه مدارک خیلی سخت وزمان بر هست حداقل باید ما که ویزا مون باطل شده با کمترین زمان وهزینه با همان ویزا ی که داریم تمدید کنن امکان داره راحت بتوانیم ویزا تمدید کنیم بخصوص ویزای cممنون

  • سلام؛ فعلا که اطلاعیه ای در این زمینه منتشر نشده، ولی قاعدتا باید یک سری شرایط رو برای کسانی که شرایطشون مثل شما بوده رو صادر کنن.

  • سلام؛ فعلا که مشخص نیست و در حال حاضر درخواست جدیدی رو هم نمی پذیرن، اما صفحه ویزای شینگن و یا صفحه ویزای هلند در سایت ویزالند رو پیگیری کنید،اگر شرایط تغییر کنه ما حتما در اسن صفحات اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام؛ والدین من در ایران زندگی می‌کنند و ویزای کانادا براشون صادر شده و تا ۱۱ jun مهلت دارند که پاسپورتشون رو به سفارت کانادا بدهند تا مهر ویزا در پاسپورت صادر شود آیا موسسه یا تور مسافرتی هست که بتونه مدارک آنها رو به سفارت کانادا ببره برای اخذ ویزا؟ مرسی از راهنماییتون

  • سلام؛ اگه ویزا تایید شده براشون ما میتونیم مرحله ی پیکاپ ویزاشون رو انجام بدیم. اگر هم میخواید برای ویزا اقدام کنید، باز ما میتونیم کاراشونو انجام بدیم. میتونید با ویزالند تماس بگیرید تا کارشناس ما راهنماییتون کنن.

 • سلام . من ویزای نوع C بیزینس دو ساله دارم . همسرم ایتالیایی هستن و در حال انجام کارهای اجازه اقامت بودیم که به دلیل کرونا به تاخیر افتاد . من در حال حاضر در ایتالیا هستم ولی بایستی برای کاری به مدت یک ماه به ایران سفر کنم. شما اطلاع دارید که آیا ممکنه حتی در اواخر ماه june همچنان اجازه ندن که با ویزا به ایتالیا وارد شد ؟ ویزای من تا آخر ۲۰۲۰ معتبر هست و مدارک ازدواج در ایتالیا هم دارم ولی کارت اقامتم هنوز نیامده ( کارت اقامت اولم هست ) .میخوام مطمین بشم که برای برگشتم مشکلی ایجاد نشه . ممنون میشم راهنماییم کنید .

 • سلام وقت بخیر،من ویزای تایپ Dبلژیک دارم هفته دیگه وقتم تموم میشه من ۲ ماه پیش بلیط گرفته بودم که کنسل شد. آیا اگه زمان ویزام تموم بشه شرایط خاصی قائل نمیشن برای کسایی که به خاطر کرونا مجبور شدن بمونن ووقت ویزاشونم تموم شده یا باید تمام مراحل کاریو از اول انجام بدم؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  • سلام؛ این موضوع رو باید با خود سفارت در میون بذارید، به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید. احتمالا یک شرایط خاصی رو برای شما که اجازه ورود داشتید اما نمیتونستید برید قائل خواهند شد.

  • با سلام .بنده ویزای ۳ ماهه اسپانیا با دعوتنامه از دوست اسپانیایی داشتم بلیط هم خریدم متاسفانه سه بار کنسل شد.آیا امکان تمدید ویزا بدون اخذ هزینه مجدد وجود داره ؟ آخه واقعا سخته ترجمه ، بیمه ، هزینه کارگزاری و ویزا ،اومدن از شهرستان به تهران واقعا سخته؟

   • سلام؛ متاسفانه باید دوباره درخواست بدید. این شرایط برای همه کسانی که ویزا داشتن یکسان بوده. مگر اینکه بعدا یه شرایط ویژه ای رو سفارت برای شما در نظر بگیره.

 • سلام ببخشید سفارت ایتالیا بازشده.ایاویزای توریستی نوعcتمدید میشه چه مدارکی باید ارائه داد من ۱۴اوریل ویزام بخاطر کرونا باطل شده

  • سلام؛ فعلا که باز نشده، وجهی به شما برنمیگرده، اما احتمالا یکسری امتیازات برای کسانی که ویزایشون برای این بازه زمانی بوده و نتونستن برن در نظر میگیرن.

 • سلام. سفارت کانادا در انکارا مشخص نیست کی شروع به کار میکنه؟ من پاس ریکوئست شدم ولی نمیتونم پیکاپ کنم. اگر مهلت ۹۰ روزه بگذره تمدید میشه؟

 • سلام
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم زمان مراجعه به دفتر vfs در تهران برای ویزای ازدواج انگلیس پاسپورت پیش اونها می مونه؟؟
  من اصلاً خاطرم نموده پاسپورتم تحویل دادم یا گمش کردم

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  سفارت فرانسه معلومه که کی باز میشه؟
  ۱۹ سال دارم تقریبا تا سطح a2 بلدم آیا شانس ویزای کالج زبان تو استراسبورگ دارم بخاطر کرونا؟

  • سلام؛ فعلا که مشخص نیست، ولی احتمالا تا تیرماه باز بشه، شانس اخذ ویزای تحصیلی ربطی به کرونا نداره، شما شانس اخذ ویزا رو دارید.

 • سلام خسته نباشید ببخشید من برای ویزای تحصیلی فرانسه برای سپتامبر مدارکم را اپلود کرده ام . شما مطلع هستید سفارت فرانسه باز میکنه به زودی یا خیر ؟‌

  • سلام؛ فعلا که چیری مشخص نیست و سفارت هم اطلاعیه ای در این زمینه منتشر نکرده. بهتره خودتون به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید

 • سلام وقت بخیر
  ۳۹ ساله از طریق شرکت مهاجرتی اقدام به پذیرش کالج فرانسه درسپتامبر کردم همراه با سابقه کاری مرتبط و مدرک کارشناسی دارم به نظرتون چقدر شانس ویزا شدن دارم البته با دخترم میرم و همسرم بعدا با ویزای همراه ملحق میشود

 • سلام وقتتون بخیر
  من پذیرش گرفتم از دانشگاه فنلاند
  با توجه به اینکه سپتامبر باید اونجا باشم، دیر نمیشه برای اقدام برای کارت اقامت؟ سفارت همچنان بسته س

 • سلام
  من ویزای تایپ d ایتالیا را دارم و بلیطم گرفته بودم که به خاطر شرایط کرونا نشد کنسل شد..ویزای من تا ۲ ماه اینده اعتبار داره..آیا میشه تمدیدش کرد یا دوباره مراحل اخذ ویزا باید طی بشه؟ با صرف اینهمه هزینه و وقت واقعا مقرون بصرفه نیست که دوباره بخوام ویزا بگیم..آیا سفارت ابلاغیه ای در این خصوص نداده؟

  • سلام
   فعلا که یک بار ویزاهای توریستی رو تمدید کرده. اما چون شما ویزای D دارید. بهتره به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید.

 • سلام و وقت بخیر
  جسارتا برنامه صدور ویزا و پروازها به دبی حدودا از چه تاریخی دوباره شروع میشه؟
  ضمنا اگر بعد از اتمام ویزای دو هفته ای در دبی از دبی خارج بشویم ایا میتونیم فورا برای یک ویزای مجدد اقدام کنیم ؟ محدودیت ندارد ؟ مثلا یک ماه فاصله وووووو؟
  سپاس فزاوان

 • سلام
  با توجه به اینکه ویزای الحاق به خانواده جز ویزای بلند مدت محسوب میشه،جز موارد ضروری هست که جواب سریع تر بدن؟برا ویزای انگلستان،من تو مرحله پیکاپ ویزا بودم که دفتر وی اف اس تعطیل شد،آیا ممکنه درخواست بدم یه راهی جلو پام بزارن؟

  • سلام
   شرایط شما اضطراری بودن درخواستتون برو مشخص میکنه، نه نوع درخواستتون. ممکنه یه ویزای توریستی هم شرایطش اضطراری باشه. توصیه میکنم شانستون رو امتحان کنید.

 • سلام
  من با دعوتنامه یک استاد دانشگاه آلمانی برای یک فرصت مطالعاتی یکساله که از مردادماه شروع می شود وقت سفارت آلمان را برای خود و خانواده ام ثبت کرده ام تا نوبت تحویل مدارک و مصاحبه اعلام شود. آیا برای این نوع ویزا سفارت در شرایط کنونی کرونا وقت می دهد؟

  • سلام
   سفارت خودش اعلام کرده که وقت جدیدی نمیده. اما اگر توصیه میکنم یه ایمل به سفارت بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید. ان‌شاالله که موافقت بشه.

 • با سلام و احترام
  بنده سه بار ویزا شینگن از ایتالیا گرفتم و به کشورهای ترکیه مالزی و امارات سفر داشتم. میخواستم برای گرفتن ویزا از سفارت بلژیک اقدام کنم آیا شانس گرفتن ویزا را دارم یا خیر؟

  • سلام
   چند سالتونه؟ سابقه شغلتیون به چه صورته؟ یکم بیشتر توضیح بدید تا بتونم جواب مطمئن تری به شما بدم. یا اینکه برای راهنمایی کامل با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۹۰۲۰۲۸۰۳۱۰

  • من ۴۳ساله هستم و کارمند می باشم با توجه به گرفتن سه بار ویزا شینگن از ایتالیا آیا امکان و شانس گرفتن ویزا از بلژیک هست یا خیر؟

   • سلام
    بلژیک خیلی سخت ویزا میده، اما با توجه به سنتون و سابقه سفری خوبی که دارید، شانس ویزا شدن رو دارید. اما باید سایر شرایطتون هم بررسی بشه تا بشه بهتر در این مورد راهنماییتون کرد. اطلاعات شغلی و تمکن مالی شما به چه صورته؟

     • سلام
      همونطور که خدمتتون عرض کردم شانس ویزا شدن رو دارید اما بهتره با توجه به شرایتطون بررسی بشه از کشوری ویزا بگیرید بهتره. اما اگر هم فقط قصد دارید از بلژیک ویزا بگیرید، باز هم شانس ویزا شدنتون بالاست.

 • با سلام و خسته نباشی
  من یک بار برای ویزای انگلیس رد شدم،دوباره اعتراض زدم قبول کردن،ویزای الحاق به همسر،۲۸اسفند به من از ابوظبی زنگ زدن که پاسمو ببرم وی اف اس تحویل بدم که ویزامو بزنن،که متاسفانه تعطیل شد،میخواستم بدونم راهی هست که بتونم ویزامو بگیرم با توجه به اینکه از ایران اقدام کردیم،ممکنه ایمیل بزنیم سفارت یه راهی پیشنهاد بدن،مثلا از دبی بگیرم ویزامو؟ممنون میشم جواب بدید

  • سلام
   در صفحه ویزای انگلستان در سایت ویزالند اطلاعیه ای در این مورد منتشر شده، با ایمیلی که در اطلاعیه وجود داره به سفارت ایمیل بزنید و توضیح بدید که شرایطتون اضطراریه.

  • سلام
   فعلا که چیزی معلوم نیست. اما به محض باز شدن مرزها و عادی شدن شرایط از طریق سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام خسته نباشین منو پسرم بهمن ماه انگشت نگاری انجام دادیم برای ویزا الحاق خانواده الان اردیبهشته هنوز جواب نیومده ایا بزودی جواب میاد؟؟دفتر vfs بازه فک کنم انگلیسم که تا ۱۴ روز دیگه کلا همجا باز میشه ایا برای کسی ویزا اومده قبل ما ؟بعد دقیق کجا پیگیری کنیم تو کدوم سایت

  • سلام
   فعلا که چیزی مشخص نیست. چون جواب ویزای شما تا زمان انتشار اطلاعیه کرونایی سفارت انگلیس آماده نبوده، فرآیند درخواست ویزای شما هم مثل باقی پرونده ها تعلیق شده. اگر فکر میکنید مورد شما اضطراریه، به صفحه ویزای انگلستان در سایت ویزالند مراجعه کرده و با ایمیلی که در اطلاعیه کرونای ویزای انگلستان درج شده به سفارت ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید.

 • سلام من میخام یه سفر حداقل یه ماهه به نیوزلند داشته باشم نوع ویزا و اینا مهم نیست واسم در ضمن من یه دوست اونجا دارم که سیتیزن شده ،خاستم بدونم راحت ترین و کم هزینه ترین راه این سفر چی هست

 • سلام وقت بخیر
  ویزای ایتالیا از ۸ آپریل تا ۱۰می دارم ،سفارت ایتالیا در ارمنستان اعلام کرد که ویزاهای توریستی که تو این مدت کرونا صادر شده بعد از این ماجرا رایگان صادر میشه
  سفارت ایتالیا در ایرانم این کار را انجام میده؟؟

  • سلام
   چنین اطلاعیه‌ای در سایت سفارت ایتالیا و CKGS منتشر نشده، اما در صورت انتشار اطلاعیه رسمی از طرف سفارت ما در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام.قبلا فرموده بودید بعد از ۶ ماه از زمان ریجکتی دوباره میتوان برای درخواست ویزای توریستی یونان اقدام کرد اما جدیدا نوشتید ۹ ماه.ایا قوانین عوض شده و سوال بعدی اگه تمکن مالی ضعیف باشه میتوان از اطرافیان و با تمکن انها اقدام کرد؟

  • سلام
   قانون که به شما این اجازه رو میده که بلافاصله بعد از ریجکت شدن درخواست جدیدتون رو به سفارت ارائه بدید. این زمان استراحت که از ۳ ماه تا ۲ سال هم ممکنه طول بکشه، زمانیه که کارشناسان ما با توجه به علت ریجکت قبلی به هر شخص پیشنهاد میدن تا شرایط برای درخواست بعدی مساعدتر بشه.

  • سلام
   فعلا که همه چیز به تعویق افتاده، اما اگر فکر میکنید شرایط شما اضطراری هست، از طریق ایمیلی که در سایت شرکت VFS هست با سفارت مکاتبه کنید.

 • سلام من ویزای نوع c اسپانیا داشتم که متاسفانه بدلیل محدودیت ها موفق به رفتن نشدم آیا امکان تمدید ویزا وجود داره یا اینکه باید از اول تمام مراحل طی بشه

  • سلام
   فعلا که هیچ اشاره ای به تمدید ویزا نشده، احتمالا باید مجددا اقدام کنید، مگر اینکه تبصره جدیدی در نظر گرفته بشه. شما میتونید از طریق سایت شرکت BLS هم شکایت خودتون از این موضوع رو مطرح کنید.

 • سلام ایا من ششماه پیش تقاضای ویزای توریستی کردم هنوز جوابی نگرفتم. در این شرایط کرونا آیا پرونده من بررسی میشه؟ منتظر باشم یا باید دوباره وقت بگیرم؟ ممنونم راهنمایی بفر مایید

  • سلام
   فرآیند بررسی پرونده شما از قبل هم یکم طولانی شده بوده. اما نگران نباشید، بررسی همه پرونده ها در این شرایط تعلیق شذه، اما بعد از عادی شدن شرایط، مجددا بررسی پرونده ها از سر گرفته خواهد شد.

 • با سلام،. ویزای فمیلی فرانسه از تاریخ ۲۰ مارچ تا ۲۰ آپریل داشتم، بلیطم گرفته بودم، الان که نمیتونم برم چی میشه، این همه هزینه، زمان، واقعا قرار نیست تمدید بشه؟ شما اطلاعی دارین از سفارتا

  • فعلا تنها ویزای اون دسته از مسافرینی که در حال حاضر در فرانسه اقامت دارن تمدید شده. فعلا باید تا پایان محدودیت های سفر صبر کنید. ممکنه بعد از این ماجراها، خودشون راه حلی رو ارائه بدن.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!