اگر فکر می‌کنید که در این وانفسای طغیان کرونا، امکان گرفتن وقت سفارت کانادا وجود نداشته و یا نمی‌توانید درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا به سفارت کانادا ارائه دهید، توصیه می‌کنیم تا بعد از مطالعه این مطلب، در تصمیم خود تجدید نظر نمایید. سفارت کانادا بسته نیست، وقت سفارت کانادا در دسترس است و امکان ثبت درخواست ویزای کانادا وجود دارد. فقط باید صبور باشید.

سوالات شرایط درخواست ویزای کانادا در دوران شیوع کرونا

برخلاف کشورهای حوزه شینگن و حتی برخی کشورهای همسایه، بعد از فروکش کردن تب کرونا، امکان ثبت درخواست تمامی انواع ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی ایجاد شد، اما نبود دفاتر خدمات ویزای کانادا در ایران، باعث شد تا بسیاری از هموطنان ما، نخواهند و یا نتوانند درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا ارائه نمایند. در نتیجه ما در ویزالند تصمیم گرفتیم تا در این مطلب، به سوالاتی که در مورد شرایط درخواست ویزای کانادا در دوران شیوع کرونا، در ذهن شما وجود دارد، پاسخ دهیم.

۱. آیا دفاتر VAC (دفاتر خدمات ویزای) سفارت کانادا باز هستند؟

در حال حاضر برخی از دفاتر خدمات ویزای کانادا در کشورهای آذربایجان، امارات و ترکیه، باز و در حال ارائه خدمت، به صورت محدود و در ساعات کاری محدود به متقاضیان ویزای کانادا می‌باشند.

۲. امکان ثبت درخواست ویزای کانادا در شرایط کرونا وجود دارد؟

با مراجعه به سایت سفارت کانادا، می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. البته وقت سفارت کانادا تنها در برخی روزها در دسترس قرار گرفته و ممکن است بلافاصله تمامی وقت‌ها پر شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای اخذ وقت سفارت کانادا، از طریق شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ویزا اقدام نمایید.

۳. مدت زمان بررسی درخواست ویزای کانادا در شرایط کرونا چقدر است؟

از زمان شیوع و گسترش ویروس کرونا، سفارت کانادا تاکنون چندین بار مدت زمان بررسی پرونده متقاضیان ویزای کانادا را تغییر داده است. توصیه می‌کنیم، قبل از اقدام برای ثبت درخواست ویزای کانادا، حتما از طریق سایت دولت کانادا، از مدت زمان بررسی درخواست ویزا مطلع شوید.

۴. آیا امکان گرفتن وقت سفارت کانادا در شرایط کرونا وجود دارد؟

امکان گرفتن وقت سفارت کانادا در دفاتری که در حال حاضر باز هستند امکان پذیر است. البته باید در نظر داشته باشید که پورتال نوبت دهی سایت سفارت کانادا تنها در برخی روزها باز بوده و ممکن است همه نوبت‌های در دسترس یک ماه، در همان ساعات ابتدایی رزرو شوند. پس باید گوش به زنگ باز شدن وقت سفارت باشید و یا این کار به دست کاردانی مثل ویزالند بسپارید.

۵. تاخیر در اعلام نتیجه درخواست، به معنی ریجکت ویزای کانادا است؟

اگر قبل از بسته شدن مرزها، انگشت نگاری خود را در یکی از دفاتر وک کانادا در کشورهای همسایه انجام داده و با وجود گذشت چند ماه، هنوز هم پاسخی مبنی بر تایید و یا رد درخواست ویزای خود دریافت نکرده‌اید؛ نگران نباشید. تغییر قوانین مهاجرتی کانادا، شرایط ورود به کانادا را سخت‌تر کرده است. به همین خاطر اداره مهاجرت کانادا تصمیم گرفته که فعلا فرآیند اعطای ویزای توریستی را به تعویق بیندازد. مطمئنا با بهتر شدن شرایط، پاسخ به شما در اولویت قرار خواهد گرفت.

۶. در صورت باز نشدن مرزها، چه بر سر وقت سفارت کانادا می‌آید؟

پس از بسته شدن مرزهای ترکیه و لغو پروازهای این کشور، دولت کانادا در مرحله اول، مهلت یک ماهه انگشت نگاری را به ۹۰ روز افزایش داد. اما از آنجا که با گذشت ۹۰ روز، باز هم امکان انگشت نگاری در هیچ یک از دفاتر وک کانادا به وجود نیامد، دولت کانادا اعلام کرد که مهلت انگشت نگاری، به طور خودکار و بدون ارسال ایمیل، تمدید خواهد شد.

قوانین جدید ورود به کانادا؛ ورود غیر اضطراری ممنوع

برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

تعارض قوانین مهاجرتی کانادا با تحصیل غیر حضوری

یکی از دلایل محبوبیت کانادا برای دانشجویان بین‌المللی، اعطای اقامت کاری بعد از پایان تحصیلات یا Post-graduation work permit (PGWP) است. (البته به شرطی که به طور تمام وقت در یکی از موسسات مورد تایید وزارت علوم کانادا تحصیل کرده باشید). شیوع کرونا و بسته شدن مرزهای کانادا باعث شد تا بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، نتوانند به این کشور سفر کنند. اگرچه بیشتر دانشگاه‌های کانادا، کلاس‌های خود را به صورت آنلاین برگزار کردند، اما با این وجود باز هم بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی کانادا تصمیم گرفتند تا بعد از برطرف شدن محدودیت‌های سفر به کانادا، درخواست خود را ارائه نمایند، تا امکان اخذ PGWP را داشته باشند.

خبرهای شیرین برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

کاهش تقاضا برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا سبب شد تا دولت کانادا، با تغییر قوانین مهاجرت، در جهت کمک به متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید. در قوانین جدید، اگر نیمی از طول دوره تحصیل خود را به صورت تمام وقت در کانادا حضور داشته باشید، باز هم مشکلی برایPost-graduation work permit نخواهید داشت. البته این تسهیلات، در حال حاضر تنها برای دانشجویان ورودی سپتامبر در نظر گرفته شده است.

اخذ study permit، بدون انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از مشکلات متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا، عدم امکان خروج از کشور، برای انگشت نگاری در یکی از دفاتر VAC کانادا در کشورهای همسایه است. اما دولت کانادا برای حل این مشکل نیز، راه حل هوشمندانه‌ای را در نظر گرفته که به قرار زیر است:

در قوانین جدید و البته موقت اداره مهاجرت کانادا، مراحل اخذ study permit، به صورت مجزا انجام خواهند شد. به این صورت که در مرحله اول (eligibility check)، درخواست شما به اداره مهاجرت کانادا ارائه و در صورت تایید، بدون انجام مرحله دوم (admissibility check)، اجازه تحصیل شما صادر شده و شما می‌توانید بعد از بازگشایی مرز کانادا و با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات ویزای کانادا، انگشت نگاری خود را انجام دهید. البته به شرطی که درخواست study permit خود را تا قبل از ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ ارائه دهید.

سابقه خوب در شرایط بد؛ برای کانادا پرونده شما مهم است

پس از حوادث آبان ماه سال ۹۸، بسیاری از متقاضیان کانادا بر این باور بودند که شرایط اعطای ویزای کانادا به ایرانیان بسیار سخت خواهد شد. همچنین پس از پر کشیدن بسیاری از هموطنان عزیزمان در حادثه هواپیمای اوکراینی، اخذ ویزای کانادا برای برخی غیر ممکن به نظر می‌رسید. اما در همان زمان هم هیچ تغییری در نحوه بررسی پرونده‌های درخواست ویزای کانادا، از سوی سفارت این کشور ایجاد نگردید.

در واقع بر خلاف سفارت استرالیا که با توجه به شرایط یک کشور، به شهروندان آن ویزا می‌دهد و اکنون نیز از تعویق بررسی پرونده‌ تمامی متقاضیان ایرانی ویزای استرالیا، تا پایان سال ۲۰۲۰ خبر داده است، سفارت کانادا، فقط و فقط شرایط پرونده شما رو در نظر گرفته و شرایط سیاسی، تاثیری بر پذیرش و یا رد درخواست ویزای کانادا ندارد. در نظر داشته باشید که منشا کرونا، ایران نبوده و ایران عامل شیوع این ویروس نیست. پس بدون نگرانی درخواست خود را ثبت کرده و در صورت نیاز روی کمک ویزالند حساب کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر