اگر فکر می‌کنید که در این وانفسای طغیان کرونا، امکان گرفتن وقت سفارت کانادا وجود نداشته و یا نمی‌توانید درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا به سفارت کانادا ارائه دهید، توصیه می‌کنیم تا بعد از مطالعه این مطلب، در تصمیم خود تجدید نظر نمایید. سفارت کانادا بسته نیست، وقت سفارت کانادا در دسترس است و امکان ثبت درخواست ویزای کانادا وجود دارد. فقط باید صبور باشید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 سوالات شرایط درخواست ویزای کانادا در دوران شیوع کرونا

📌 قوانین جدید ورود به کانادا؛ ورود غیر اضطراری ممنوع

📌 سابقه خوب در شرایط بد؛ برای کانادا پرونده شما مهم است

برخلاف کشورهای حوزه شینگن و حتی برخی کشورهای همسایه، بعد از فروکش کردن تب کرونا، امکان ثبت درخواست تمامی انواع ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی ایجاد شد، اما نبود دفاتر خدمات ویزای کانادا در ایران، باعث شد تا بسیاری از هموطنان ما، نخواهند و یا نتوانند درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا ارائه نمایند. در نتیجه ما در ویزالند تصمیم گرفتیم تا در این مطلب، به سوالاتی که در مورد شرایط درخواست ویزای کانادا در دوران شیوع کرونا، در ذهن شما وجود دارد، پاسخ دهیم.

۱. آیا دفاتر VAC (دفاتر خدمات ویزای) سفارت کانادا باز هستند؟

در حال حاضر برخی از دفاتر خدمات ویزای کانادا در کشورهای آذربایجان، امارات و ترکیه، باز و در حال ارائه خدمت، به صورت محدود و در ساعات کاری محدود به متقاضیان ویزای کانادا می‌باشند.

۲. امکان ثبت درخواست ویزای کانادا در شرایط کرونا وجود دارد؟

با مراجعه به سایت سفارت کانادا، می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. البته وقت سفارت کانادا تنها در برخی روزها در دسترس قرار گرفته و ممکن است بلافاصله تمامی وقت‌ها پر شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای اخذ وقت سفارت کانادا، از طریق شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ویزا اقدام نمایید.

۳. مدت زمان بررسی درخواست ویزای کانادا در شرایط کرونا چقدر است؟

از زمان شیوع و گسترش ویروس کرونا، سفارت کانادا تاکنون چندین بار مدت زمان بررسی پرونده متقاضیان ویزای کانادا را تغییر داده است. توصیه می‌کنیم، قبل از اقدام برای ثبت درخواست ویزای کانادا، حتما از طریق سایت دولت کانادا، از مدت زمان بررسی درخواست ویزا مطلع شوید.

۴. آیا امکان گرفتن وقت سفارت کانادا در شرایط کرونا وجود دارد؟

امکان گرفتن وقت سفارت کانادا در دفاتری که در حال حاضر باز هستند امکان پذیر است. البته باید در نظر داشته باشید که پورتال نوبت دهی سایت سفارت کانادا تنها در برخی روزها باز بوده و ممکن است همه نوبت‌های در دسترس یک ماه، در همان ساعات ابتدایی رزرو شوند. پس باید گوش به زنگ باز شدن وقت سفارت باشید و یا این کار به دست کاردانی مثل ویزالند بسپارید.

۵. تاخیر در اعلام نتیجه درخواست، به معنی ریجکت ویزای کانادا است؟

اگر قبل از بسته شدن مرزها، انگشت نگاری خود را در یکی از دفاتر وک کانادا در کشورهای همسایه انجام داده و با وجود گذشت چند ماه، هنوز هم پاسخی مبنی بر تایید و یا رد درخواست ویزای خود دریافت نکرده‌اید؛ نگران نباشید. تغییر قوانین مهاجرتی کانادا، شرایط ورود به کانادا را سخت‌تر کرده است. به همین خاطر اداره مهاجرت کانادا تصمیم گرفته که فعلا فرآیند اعطای ویزای توریستی را به تعویق بیندازد. مطمئنا با بهتر شدن شرایط، پاسخ به شما در اولویت قرار خواهد گرفت.

۶. در صورت باز نشدن مرزها، چه بر سر وقت سفارت کانادا می‌آید؟

پس از بسته شدن مرزهای ترکیه و لغو پروازهای این کشور، دولت کانادا در مرحله اول، مهلت یک ماهه انگشت نگاری را به ۹۰ روز افزایش داد. اما از آنجا که با گذشت ۹۰ روز، باز هم امکان انگشت نگاری در هیچ یک از دفاتر وک کانادا به وجود نیامد، دولت کانادا اعلام کرد که مهلت انگشت نگاری، به طور خودکار و بدون ارسال ایمیل، تمدید خواهد شد.

بیشتر بدانید: راهنمای کامل اخذ ویزای کانادا + شرایط، مدارک، هزینه‌ها + مشاوره رایگان

قوانین جدید ورود به کانادا؛ ورود غیر اضطراری ممنوع

برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

تعارض قوانین مهاجرتی کانادا با تحصیل غیر حضوری

یکی از دلایل محبوبیت کانادا برای دانشجویان بین‌المللی، اعطای اقامت کاری بعد از پایان تحصیلات یا Post-graduation work permit (PGWP) است. (البته به شرطی که به طور تمام وقت در یکی از موسسات مورد تایید وزارت علوم کانادا تحصیل کرده باشید). شیوع کرونا و بسته شدن مرزهای کانادا باعث شد تا بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، نتوانند به این کشور سفر کنند. اگرچه بیشتر دانشگاه‌های کانادا، کلاس‌های خود را به صورت آنلاین برگزار کردند، اما با این وجود باز هم بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی کانادا تصمیم گرفتند تا بعد از برطرف شدن محدودیت‌های سفر به کانادا، درخواست خود را ارائه نمایند، تا امکان اخذ PGWP را داشته باشند.

خبرهای شیرین برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

کاهش تقاضا برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا سبب شد تا دولت کانادا، با تغییر قوانین مهاجرت، در جهت کمک به متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید. در قوانین جدید، اگر نیمی از طول دوره تحصیل خود را به صورت تمام وقت در کانادا حضور داشته باشید، باز هم مشکلی برایPost-graduation work permit نخواهید داشت. البته این تسهیلات، در حال حاضر تنها برای دانشجویان ورودی سپتامبر در نظر گرفته شده است.

اخذ study permit، بدون انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از مشکلات متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا، عدم امکان خروج از کشور، برای انگشت نگاری در یکی از دفاتر VAC کانادا در کشورهای همسایه است. اما دولت کانادا برای حل این مشکل نیز، راه حل هوشمندانه‌ای را در نظر گرفته که به قرار زیر است:

در قوانین جدید و البته موقت اداره مهاجرت کانادا، مراحل اخذ study permit، به صورت مجزا انجام خواهند شد. به این صورت که در مرحله اول (eligibility check)، درخواست شما به اداره مهاجرت کانادا ارائه و در صورت تایید، بدون انجام مرحله دوم (admissibility check)، اجازه تحصیل شما صادر شده و شما می‌توانید بعد از بازگشایی مرز کانادا و با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات ویزای کانادا، انگشت نگاری خود را انجام دهید. البته به شرطی که درخواست study permit خود را تا قبل از ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ ارائه دهید.

سابقه خوب در شرایط بد؛ برای کانادا پرونده شما مهم است

پس از حوادث آبان ماه سال ۹۸، بسیاری از متقاضیان کانادا بر این باور بودند که شرایط اعطای ویزای کانادا به ایرانیان بسیار سخت خواهد شد. همچنین پس از پر کشیدن بسیاری از هموطنان عزیزمان در حادثه هواپیمای اوکراینی، اخذ ویزای کانادا برای برخی غیر ممکن به نظر می‌رسید. اما در همان زمان هم هیچ تغییری در نحوه بررسی پرونده‌های درخواست ویزای کانادا، از سوی سفارت این کشور ایجاد نگردید.

در واقع بر خلاف سفارت استرالیا که با توجه به شرایط یک کشور، به شهروندان آن ویزا می‌دهد و اکنون نیز از تعویق بررسی پرونده‌ تمامی متقاضیان ایرانی ویزای استرالیا، تا پایان سال ۲۰۲۰ خبر داده است، سفارت کانادا، فقط و فقط شرایط پرونده شما رو در نظر گرفته و شرایط سیاسی، تاثیری بر پذیرش و یا رد درخواست ویزای کانادا ندارد. در نظر داشته باشید که منشا کرونا، ایران نبوده و ایران عامل شیوع این ویروس نیست. پس بدون نگرانی درخواست خود را ثبت کرده و در صورت نیاز روی کمک ویزالند حساب کنید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 10 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۸۹ دیدگاه ها

 • سلام خوبین،برادر من مقیم کانادا هستش و قصد ازدواج داره و کارای پدر و مادرم و منو و دخترم که ۴سالش هست و انجام داده و ۱ماه پیش در استانبول انگشت نگاری انجام دادیم میخواستم بدونم امیدی هست که کار منو دخترمم اکی بشه؟و حدودا کی جواب ویزارو میدن

  • سلام؛ در حال حاضر سفارت به کسانی که درجه یکشون کانادا هست و تو این شرایط کرونا و بسته بودن مرزها می خوان حتما حضور داشته باشن این اجازه رو داده که مدارک اثبات نسبت ارائه داده شود و یک فرم IMM0006E رو دعوت کننده پر کنه و به سفارت وب فرم زده بشه.

 • سلام برای گرفتن ویزای توریستی کانادا چطور میشه گرفت
  و میخوام اول به صورت توریستی اگر تونستم بعد برای اقامت برم با چه شرایطی می‌تونم برم
  لطفا راهنمایم کنید

  • سلام؛ برای درخواست توریستی داشتن سابقه سفری خوب و مدارک شغلی معتبر و مدارک بانکی نیاز هست که اقدام بشه و ان شالله ویزا شدید و تو کشور کانادا با گرفتن وکیل می تونید درخواست اقامت بدید.

 • درود بر شما سفارت کانادا باز است؟ ما می‌خواهیم ویزای توریستی بگیریم و در آنجا اقامت کنیم چقدر هزینه میشه برای من و همسرم البته ناشنوا و کم شنوا هستیم میشه راهنمایی کنید ممنونم.

 • سلام،خسته نباشید.
  من یه سوالی داشتم،من و همسرم برای ۲۸ سپتامبر مدارکمون رو برای کانادا سابمیت کردیم اما هنوز جوابی ندادن!
  چون دفعه ی قبل که ما مدارکمون رو ارسال کردیم تقریبا ۳ماهه ویزامون رو دادن.
  ممکنه بخاطر کرونا دیرتر جوابمون بیاد؟!

  • سلام؛ در حال حاضر به دلیل بسته بودن مرزها و اینکه با تعداد نفرات محدود دارن مدارکها رو بررسی می کنن نهایت پاسخ دهی رو ۲۷۰ روز اعلام کردن.

 • سلام وقتتون بخیر
  من برای پسرم دانش اموزی اقدام کردم مدارک ۱۹نوامبر ۲۰۲۰سابمیت شده و انگشت نگاری هم ۳دسامبر انجام داده و۲فوریه کلاسهاش شروع میشه جواب ویزا نیومده میخواستم سوال کنم به نظر شما دیر نیست من چه کار دیگه ایی می تونم انجام بدم اگر منو راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

 • سلام خسته نباشید من بهمن ماه پارسال برای ویزای توریستی کانادا در آنکارا انگشت نگاری کردم ولی دفتری که برای ما کار هارو انجام داده میگه هنوز جوابش نیومده ایا این حقیقت داره یا اینکه ریخت شدیم

  • سلام؛ بله این احتمال وجود داره ولی خوب باز اگه دسترسی اکانتتون رو دارید حتما ایمیل برنید به سفارت.

 • سلام. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
  دکترای شیمی گرایش شیمی فیزیک دارم.
  آیا امکان دریافت ویزای تحصیلی رو دارم ؟ و اینکه از کجا باید شروع کنم،
  اگر ممکن هست به طور اجمالی بنده رو راهنمایی کنید. با تشکر

  • سلام؛ احتمالا سنتون بالا باشه که یا باید دکترای مجدد و یا پست بک اقدام بشه که گرفتن پذیرش در این دو مقطع فوق العاده سخت است.

 • سلام وقت خوش من مرداد سال گذشته یعنی مرداد ۹۸ انگشت نگاری رفتم برای ویزای توریستی کانادا ولی هنوز هیچ جوابی ندادن . این چه مفهومی داره. سپاس از لطف شما

  • سلام؛ اگه دسترسی اکانت رو دارید حتما چک کنید اکانت خودتون رو چون انقدر طولانی بعید هستش. و اینکه اگه دیدید داخل اکانتتون هیچ جوابی نیومده ایمیل بزنید به سفارت.

 • سلام
  ببخشسد همه بهم می گویند این روزها برای انگشت نگاری توریستی مناسب نیست چون ریجکت می شوی؟ درسته؟

  • سلام؛ نه ربطی نداره در حال حاضر کار اجرایی کانادا انحام میشه و خوشبختانه مرز ترکیه و ارمنستان هم بازه و می تونید انگشت نگاریتون رو انجام بدید. و به دلیل بسته بودن مرزها سفارت کانادا اعلام کرده جوابها با تاخیر میادو نهایتا پاسخ دهی رو ۲۶۰ روز بعد از انگشت نگاری اعلام کرده.

 • سلام و عرض ادب بعداز گذشت ۶۰ روز از اخذ تمکن مالی ام تقاضای ویزای توریستی کانادا را دادم و نامه بیومتریک گرفتم و می خواهم هفته آینده انگشت نگاری بروم. آیا با توجه به طی مدت ۶۰ روز از نامه تمکن مالی باز هم شانس ویزا شدن دارم؟

  • سلام؛ مدارک بانکی ۱ ماه اعتبار داره از تاریخی که روش خورده شده تا زمان سابمیت مدارکتون . قطعا خوب تاثیر منفی خودش رو داره رو پرونده شما.

 • سلام
  من در تاریخ ۲۶ شهریور مدارکم جهت ویزای توریستی سابمیت کردم و دو تا دعوتنامه از برادرم و خواهرم داشتم که هر دو شهروند هستند و بایومتریکم ۲۰۱۶ انجام داده بودم در سایت که چک میکنم زده سابمیتد و تغییری نکرده میخاستم ببینم آیا پرونده من بررسی میشه یا نه؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • سلام؛ بله بررسی می شه ولی به دلیل شرایط حال حاضر خود سفارت اعلام کرده جوابها یکم با تاخیر و نهایت پاسخگویی رو ۲۶۰ روز کاری اعلام کرده .

 • سلام
  میخواستم بدونم سفارت باکو برای انگشت نگاری باز شده؟
  اگر نه که بهترین جا برای انگشت نگاری کجاهست ؟
  ممنون

  • سلام؛ متاسفانه فعلا مرز ترکیه و ارمنستان باز هست و می تونید جهت انگشت نگاری به این دو کشور مراجعه کنید.

 • سلام ما ویزای توریستی کانادا رو داریم اما تو شرایط کرونا نتونستیم مسافرت کنیم و وقت ویزا تا اول سال ۲۰۲۱ هست. میخواستم ببینم امکان داره دولت کانادا بعد از کرونا ویزا رو تمدید کنه و دوباره ویزای ۵ ساله بده بدون نیاز به دعوتنامه؟

  • سلام؛ نه متاسفانه با اتمام اعتبار پاسپورت شما اعتبار ویزای کانادای شما هم تموم میشه و برای تمدید ویزا باید مجددا درخواست ویزا بدید و مدارکتون به روز اپلود بشه برای سفارت تا موردی بررسی مجدد قرار بگیره.

 • با سلام و عرض خسته نباشید
  اولا ممنون از سایت کامل و مفیدتون
  من مرحله اول استادی پرمیت اپروود شدم و ۱۸ نوامبر رفتم انگشت نگاری چقدر توی این شرایط طول میکشه تا پاس ریکوئستم بیاد؟ حدودا…
  با تشکر

 • سلام
  من می خوام برای مقطع فوق لیسانس پذیرش بگیرم برای سمسترپاییز ۲۰۲۱ . می خوام ببینم الان سفارت باز هست برای ویزا دادن که به کانادا رفت یا نه فقط باید انلاین خوند؟

  • سلام؛ مدرک زبان برای فوق لیسانس حداقل نمره ۶.۵ آیلتس باید باشه . برای سپتامبر ۲۰۲۱ پذیرش می خواید بگیرید امکان ورود به کانادا از ۲۰ اکتبر برای دانشجویان بین المللی صادر شده .

   • سپاس گذارم از پاسختون. ۲ سوال دیگه داشتم دیگه ازتون.۱) ایا همه دانشگاهای کانادا برای مستر gre/gmat می خواند؟
    ۲) ایا احتمال ویزا گرفتن فوق لیسانس دوم هست؟چون در جای شنیدم احتمال ویزا دادن برای فوق لیسانس دوم بعد از وقفه از درس کمه.

    • سلام؛ همه دانشگاهها نمی خوان باید تو مدارک مورد نیاز ببینید اون دانشگاهی که می خواین اقدام کنید می خواد یا نه. اگه اونوقت گپ با کار مرتبط پر شده مشکلی نیست.

 • سلام
  من می خوام برای دانشگاه مقطع فوق لیسانس برای سپتامبر ۲۰۲۱ پذیرش بگیرم. می خواستم ببینم ایا من میتونم ویزا بگیرم برای اینکه به اونجا برم یا باید انلاین بخونم؟

  • سلام؛ برای مقطع فوق لیسانس مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ می خواهد، اگه برای سپتامبر ۲۰۲۱ پذیرش می خواهید بگیرید امکانش هست وارد کانادا بشین، از ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ برای دانشجوهای بین الملی اجارزه ورود صادر شده است.

 • سلام ما سه سال پیش برای ویزای کانادا درخواست دادیم ولی رد شد خواستم بدونم اگر الان همسرم بخواد مجدد درخواست ویزا بده باز هم انگشت نگاری لازمه

 • سلام خسته نباشید
  من برای study permit اقدام کردم و اول مرداد موفق شدم انگشتنگاری هم انجام بدم اما هنوز به غیر از مجوز تحصیل آنلاین، هیچ جوابی ندادن
  بنظر شما چند وقت دیگه ممکنه طول بکشه تا جواب بدن؟

  • سلام؛
   ویزای شما تایید شده و با ویزای شما موافقت شده . شما باید پاسپورتتون رو برای پیکاپ ارسال کنید تا لیبل ویزا زده بشه.

 • دورود وعرض ادب و احترام ، دخترم در شهر کبک مونترال زندگی می کند و حدود ۱۰ ساله کاناداست و مقیم هست ، حالا که پروازهای فامیلی باز شده، سوالم اینه من ویزای ۵ ساله توریستی دارم و پاسم هم تا تاریخ سه /۴۰۱ اعتبار داره اما متأسفانه سفر اولمه که دارم میرم و از طرفی فرزندم بعلت اختلافات خانوادگی با من قهر کرده و خواستارم نیست ، خواستم بدونم الان وضعیت سفر من چگونس میتونم برم ؟ آیا اجازه دارم بدون هماهنگی فرزندم برم و هتل بمونم و برگردم ؟ چون نمی خوام آسایش فرزندم زیر سئوال بره و نمی خوام مزاحمش بشم. فقط یه سفر برم و برگردم که ویزام هنوز معتبره ، امکان داره ؟ از طرفی سئوال مهمم اینه که آیا میتونم بدون درخواست از فرزندم ویزام رو مجدداً تمدید کنم؟ امکانش هست؟

  • سلام ؛
   مدارکی که برای رزرو بلیط لازم دارید :
   شناسنامه خودتان
   کارت اقامت دخترتان
   اجاره یا سند ملکی دخترتان .
   در صورت دسترسی میتونید بلیط رو تهیه کنید.
   در مورد سوال دوم اگر این سفر رو برید و به ایران برگردید شرایط صدور ویزای مجدد بدون دعوتنامه فرزندتان هم میسر میباشد.

 • سلام درست یک هفته قبل از بسته شدن مرزها به علت کرونا انگشت نگاری در انکارا جهت ویزای توریستی در انکارا انجام دادم که متاسفانه ایمیلی که قرار بود تو مدارک بهشون بدیم اشتباه شد ،از اینجا ایمیل زدیم به دفترشون در انکارا و درخواست تغییر ایمیل دادم ،ولی جوابی نیومدحالا نمیدونم چطور مطمعئن بشم که ایمیل رو عوض کردن یا نه .چطور میشه مطمعن شد؟؟؟

  • سلام؛ باید ایمیل بزنید و پیگیری کنید. البته هنوز هم ویزاهای توریستی صادر نشدن. اما باید ایمیل بزنید و سوال مشخصتون رو بپرسید.

 • سلام یه سوال داشتم به نظر شما الان میتونم برای ویزای توریستی درخواست بدم یا اینکه بهتره صبر کنم بعدازکرونا؟ممنون میشم راهنمایی کنید فقط میخوام ویزا رو پاسپورتم بخوره هیچ عجله ای هم برای رفتن ندارن

 • سلام خسته نباشید
  ویزای کانادارو پارسال تابستان گرفتم بخاطر کرونا بلیطمو کنسل کردن ک اردیبهشت ماه بود
  برادرم دعوتنامه فرستادن
  ولی میگن الان بخاطر کرونا اجازه ورود به کانادارو ندارم
  ایا راهی هست که بشه سفر غیرضروری را به ضروری تبدیل کرد؟

  • سلام؛
   در حال حاضر فقط کسانی که اقوام درجه یک در کانادا دارند اجازه سفر دارند.
   در غیر اینصورت خیر متاسفانه.

 • درود به شما
  با سپاسگزاری از تلاش شما در آگاهی رساندن به درخواست کنندگان ویزای کشور کانادا ، میخواستم از شما بپرسم نیازمندیهای دریافت ویزای مهاجرت به کانادا چی هستش و آیا در حال حاضر ، میشه پیگیر موضوع مهاجرت بود یا نه ؟

  • سلام ؛
   مهاجرت به کانادا انواع مختلفی داره .
   توریستی ، تحصیلی ، سرمایه گذاری
   بستگی به سن ، شغل و … داره
   پیشنهاد میکنم با کارشناسان ویزالند تماس بگیرید . ۳۳۱۴۳-۰۲۶

 • سلام
  همسرم پذیرش دانشگاه مونترال رو گرفته میخوام ببینم به عنوان ساپورتر میتونیم ار والت ارز دیجیتال خواهرم که شامل بیت کویین و کیم هست استفاده کنیم یا خیر ؟اصلا کیف پول ارز دیجیتال تمکن مالی به حساب میاد ؟

 • با سلام
  میخواستم بدونم با توجه به این شرایط و محدودیت های سفر جهت انگشت نگاری امکان ارسال اثر انگشت به سفارت کانادا تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست؟!!
  با توجه به اینکه مادرم جهت دیدار با خواهرم میخوان به کانادا بروند و یه جورایی هم شرایط اضطراری هست!

  • سلام ؛
   در حال حاضر برای انگشت نگاری به آنکارا میتونن سفر کنند.
   روزهای دوشنبه ، چهارشنبه و جمعه به جز ۱۱ نوامبر دفتر وک آنکارا باز هست.
   با توجه به اینکه آنکارا پرواز مستقیم از تهران نداره میتونن پرواز تهران به استانبول و استانبول به آنکارا رو از ایران تهیه کنید.
   در صورت تمایل برای گرفتن وقت وک و بلیط میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید. ۳۳۱۴۳-۰۲۶

 • سلام وقت بخیر، من ساکن استانبول هستم در صورتی که دعوتنامه رسمی از دوستم که pr دارن داشته باشم و تمام هزینه های سفر را متقبل بشن امکان در خواست ویزای توریستی را دارم؟

  • سلام؛ بله میتونید درخواست ویزای توریستی خودتون رو ارائه بدید و انگشت نگاری بشید. اما احتمالا تا زمانی که مرز کانادا باز نشه، ویزای شما صادر نمیشه.

 • سلام وقت بخیر من به تازگی برای study permit اقدام کردم و از سفارت برام نامه ی انگشت نگاری اومده. با توجه به وضعیت مرزها، آیا امکان انگشت نگاری در دبی یا باکو هست برای ما ایرانیا یا فقط الان ترکیه اجازه ورود به خاک کشورش رو میده؟ اینطوری که من متوجه شدم الان ایرانیا برای انگشت نگاری هیچ جایی نمیتونن برن جز ترکیه که اون هم وقت سفارتش تکمیله و به سختی گیر میاد

  • سلام؛ متاسفانه همون ترکیه هم مجدد بسته شد. توصیه میکنم فعلا صبر کنید. و به صورت غیر حضوری تحصیلتون رو ادامه بدید.

 • با سلام،من ویزای ویزیتوری کانادا دارم و دختر کوچکم هم پاسپورت کانادا داره که سه سالشه.ما دبی زندگی میکنیم.میخواستم بدونم برای رفتن به کانادا در این شرایط پندمی هیچ راهی برای من موجود هست یا خیر؟

  • سلام؛ با این شرایط ممکنه به شما اجازه ورود بدن اما احتمالش خیلی هم زیاد نیست. اما توصیه میکنم یک ایمیل به سفارت بزنید و پیگیری کنید و یا با سفارت کانادا در دبی تماس بگیرید.

 • با سلام؛ با شرایط موجود آیا برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم؟ با توجه به اینکه میگن کانادا ویزای توریستی نمیده و برای کسانی هم که قبلا مدارک دادن فعلا دست نگه داشته آیا کار درستی هست الان اقدام کنم یا نه ؟؟ با تشکر🙏🙏

  • سلام؛ اگر میتونید و از نظر هزینه ها مشکلی ندارید توصیه میکنم اقدام کنید. اگر عجله ای ندارید صبر کنید.

 • سلام من پذیرش سپتامبر داشتم که دیفر دادم به ژانویه، ۴ اگوست سابمیت کردم و ۲ سپتامبر هم انگشت نگاری انجام دادم. باتوجه به اینکه بیومتریک انجام دادم جوابم طی یک مرحله یا دو مرحله میاد؟

    • سلام؛ خیر، اگر بتونید انگشت نگاری رو انجام بدید ویزا برای شما صادر میشه. اما شما نیازی به ویزا ندارید. در مرحله اول برای شما study permit صادر میشه تا بیتونید به صورت غیر حضوری تحصیل کنید. بعد از اینکه مرز باز شد میتونید بمرحله دوم درخواست ویزای تحصیلی که همون انگشت نگاری و پیکاپ پاسپورت هست رو انجام بدید.

     • عدرمیخوام منظورمو متوجه نشدید من یکماه و نیمه که بیومتریک رو هم دادم، پس باید تا قبل از ژانویه منتظر جواب نهاییم باشم، درسته؟

      • دیگه شما مشمول اون تایید دو مرحله ای نمیشید. البته، میتونید تا زمانی که ویزاتون صادر نشده به صورت غیر حضوری تحصیل کنید.

 • سلام.من دو ماه از درخواست ویزای توریستی ام میگذره.من منتظر هستم مرز زمینی باکو یا ارمنستان باز شه تا بتونم برای انگشت نگاری برم چون هزینه پرواز ترکیه اونهم غیر مستقیم برام اصلا به صرفه نیست.سوال من اینه آیا در چنین شرایطی مهلت من بعد از سه ماه منقضی میشه و بعد از اتمام این مدت نمی تونم برای انگشت نگاری اقدام کنم؟و یه نکته دیگه من شنیدم مرز هوایی آذربایجان باز شده صحت داره؟

  • سلام؛ بعد از ۳ ماه اگر نتونید برای انگشت نگاری تشریف ببرید، وقت سفارت شما به صورت خودکار تمدید خواهد شد. البته پروازهای ایرلاین‌های ایرانی هم باز شدن و شما میتونید برای انگشت نگاری به ترکیه هم سفر کنید.

   • سلام.با توجه به شرایط کرونایی از کانادا میشه خارج شد و به ترکیه یا باکو سفر کرد؟ شنیدم مرزها بستس.آیا برای خروج هم بسته هست؟

 • سلام.من دو ماه از درخواست ویزای توریستی ام میگذره.من منتظر هستم مرز زمینی باکو یا ارمنستان باز شه تا بتونم برای انگشت نگاری برم چون هزینه پرواز ترکیه اونهم غیر مستقیم برام اصلا به صرفه نیست.سوال من اینه آیا در چنین شرایطی مهلت من بعد از سه ماه منقضی میشه و بعد از اتمام این مدت نمی تونم برای انگشت نگاری اقدام کنم؟و یه نکته دیگه من شنیدم مرز هوایی آذربایجان باز شده صحت داره؟

  • سلام؛ اول اینکه باید بگم پروازهای ایرلاین‌های ایرانی هم باز شدن وشما میتونید برای انگشت نگاری به ترکیه هم سفر کنید. دوم اینکه فعلا بر این منوال هست که بعد از ۳ ماه، به صورت خودکار تمدید خواهد شد.

 • سلام
  من با یه بار ریجکتی در آبان ماه پارسال، دوباره میخوام برای ترم زمستان سابمیت کنم. به نظر خودم ایراداتی که افیسر گفته بودو برطرف کردم. حالا میخوام اقدام کنم برای مستر. برای خودم و open work permit برای همسرم.
  به نظرتون الان با توجه به اینکه می شنوم خیلیا برای ترم پاییز ریجکت شدن، آیا زمان مناسبی هست که من سابمیت کنم؟

  • سلام؛ سلام؛ ریجکتی ربطی به شرایط فعلی نداره. اما باید شرایطتون بررسی بشه تا بشه در مورد شانس ویزا شدنتون نظر داد. با همکاران ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 • آیا برای ملاقات والدینی که ساکن آمریکا هستند و به علت کهولت سن قادر به پرواز طولانی نیستند می شود ویزای کانادا درخواست داد تا خانواده را در کانادا ملاقات کنیم؟

  • سلام؛ این موضوع رو باید با یک وکیل مهاجرتی در میون بگذارید. دلیل سفر شما ممکنه اضطراری باشه، اما چون والدین شما شهروند کانادا نیستند، شاید به شما برای ملاقات با پدر و مادر گرامیتون ویزا ندن. امکان اقدام از طریق آمریکا وجود نداره؟

 • سلام، والدین من در آمریکا ساکن هستند و بدلیل کهولت سن امکان پرواز طولانی ندارند. تصمیم خانواده بر این است که برنامه ای برای ملاقات در کانادا بگذاریم. آیا بنده می توانم برای دیدار با ایشان درخواست ویزای توریستی کانادا بدهم؟ در شرایط کنونی شانس اخذ ویزای اینچنینی چقدر است؟ متشکرم

 • سلام ویزالند عزیز. یکی از دوستان همسر من پی آر کانادا داره و میخواد برای همسرم دعوتنامه ملاقات بفرسته . به نظرتون همسرم با داشتن سابقه سفر به ترکیه و گرجستان و یکبار تو ایام کرونا حدودا اسفند ماه درخواست ویزای شنگنش هم رد شده. چند درصد احتمال گرفتن ویزا کانادا رو داره . ممنون

  • سلام؛ با داشتن دعوتنامه از همسر، شانسشون بالاست، اما ممکنه فعلا نتونن برای انگشت نگاری سفر کنن. مگر اینکه با پرواز قطری و یا امارات به ترکیه سفر کنن.

 • با سلام؛ ببخشید من متقاضی پی آر کانادا هستم و مدیکال و انگشت نگاری رو ماه‌ها پیش انجام دادم. در صورتی که یک سال از مدیکالم بگذره و اکسپایر بشه و هنوز درخواست پاسپورتم نیامده باشه، الان به دلیل شرایط مرتبط با کرونا امکان انجام مجدد آزمایش‌های مدیکال وجود داره؟ ممنونم می‌شم اگر پاسخ بدین

 • سلام خسته نباشید برادرم درکانادا هست و۸سال هست اقامت دایم دارد برام دعوت نامه میخواد بفرستت برام من راننده کامیون هستم برای کار میخوام برم حساب ندارم همه شرایط را به اینو واگذار بشه ویزا به من میدن متشکر جواب بدید

  • سلام؛ شما شانس ویزا شدن با دعوتنامه ایشون رو دارید، به شرطی که در دعوتنامه ای که برای شما می‌فرستن، همه هزینه‌های سفرتون رو به متقبل بشن. مدارک شغلی و مالی و هویتی خودشون رو هم همراه با دعوتنامه محضری برای شما ارسال کنن. خودتون هم حتما مدارک تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید.

 • با سلام . خسته نباشید . مرحله اول ویزای تحصیلی من دیروز اوکی شد ومن سال قبل درخواست ویزا داشتم که رجکت شد و پارسال انگشت نگاری هم در استانبول انجام دادم . میخواستم ببینم ۱- تاییدیه قطعی ویزای من ( مرحله ۲ ) حداکثر چقدر طول میکشه به من برسه ؟ به عبارتی چقدر طول میکشه تا ویزا روی پاسپورت من بخوره ؟ ۲- سفارت کانادا در ترکیه یا دفاتر خدمات ویزا در ترکیه تعطیله یا خیر ؟ ۳- و ویزا اگر روی پاسپورت بخوره دیگه با توجه به شرایط الان (کرونا)محدودیت زمانی یا محدودیت در ورود به کانادا رو داره یا نه؟ ممنون وسپاس

  • سلام؛ زمان تایید مرحله دوم شما در شرایط کنونی مشخص نیست. دفاتر خدمات ویزای کانادا در ترکیه باز هستن، اما فعلا که نمی‌تونید به ترکیه سفر کنید؛ به غیر از پرواز غیر مستقیم و خیلی گرون شرکت های هواپیمایی قطری و امارات پرواز کنید. خیر، حتی در صورت داشتن ویزای کانادا اگر دلیل سفرتون اضطراری نباشه، اجازه ورود به خاک کانادا رو ندارید.

  • عذر میخوام شما پذیرش سپتامبر داشتید یا ژانویه؟ و اینکه چند وقت بعد از سابمیت جوابتون اومد؟ ممنون میشم جواب بدید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.