اگر فکر می‌کنید که در این وانفسای طغیان کرونا، امکان گرفتن وقت سفارت کانادا وجود نداشته و یا نمی‌توانید درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا به سفارت کانادا ارائه دهید، توصیه می‌کنیم تا بعد از مطالعه این مطلب، در تصمیم خود تجدید نظر نمایید. سفارت کانادا بسته نیست، وقت سفارت کانادا در دسترس است و امکان ثبت درخواست ویزای کانادا وجود دارد. فقط باید صبور باشید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 سوالات شرایط درخواست ویزای کانادا در دوران شیوع کرونا

📌 قوانین جدید ورود به کانادا؛ ورود غیر اضطراری ممنوع

📌 سابقه خوب در شرایط بد؛ برای کانادا پرونده شما مهم است

برخلاف کشورهای حوزه شینگن و حتی برخی کشورهای همسایه، بعد از فروکش کردن تب کرونا، امکان ثبت درخواست تمامی انواع ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی ایجاد شد، اما نبود دفاتر خدمات ویزای کانادا در ایران، باعث شد تا بسیاری از هموطنان ما، نخواهند و یا نتوانند درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا ارائه نمایند. در نتیجه ما در ویزالند تصمیم گرفتیم تا در این مطلب، به سوالاتی که در مورد شرایط درخواست ویزای کانادا در دوران شیوع کرونا، در ذهن شما وجود دارد، پاسخ دهیم.

۱. آیا دفاتر VAC (دفاتر خدمات ویزای) سفارت کانادا باز هستند؟

در حال حاضر برخی از دفاتر خدمات ویزای کانادا در کشورهای آذربایجان، امارات و ترکیه، باز و در حال ارائه خدمت، به صورت محدود و در ساعات کاری محدود به متقاضیان ویزای کانادا می‌باشند.

۲. امکان ثبت درخواست ویزای کانادا در شرایط کرونا وجود دارد؟

با مراجعه به سایت سفارت کانادا، می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. البته وقت سفارت کانادا تنها در برخی روزها در دسترس قرار گرفته و ممکن است بلافاصله تمامی وقت‌ها پر شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای اخذ وقت سفارت کانادا، از طریق شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ویزا اقدام نمایید.

۳. مدت زمان بررسی درخواست ویزای کانادا در شرایط کرونا چقدر است؟

از زمان شیوع و گسترش ویروس کرونا، سفارت کانادا تاکنون چندین بار مدت زمان بررسی پرونده متقاضیان ویزای کانادا را تغییر داده است. توصیه می‌کنیم، قبل از اقدام برای ثبت درخواست ویزای کانادا، حتما از طریق سایت دولت کانادا، از مدت زمان بررسی درخواست ویزا مطلع شوید.

۴. آیا امکان گرفتن وقت سفارت کانادا در شرایط کرونا وجود دارد؟

امکان گرفتن وقت سفارت کانادا در دفاتری که در حال حاضر باز هستند امکان پذیر است. البته باید در نظر داشته باشید که پورتال نوبت دهی سایت سفارت کانادا تنها در برخی روزها باز بوده و ممکن است همه نوبت‌های در دسترس یک ماه، در همان ساعات ابتدایی رزرو شوند. پس باید گوش به زنگ باز شدن وقت سفارت باشید و یا این کار به دست کاردانی مثل ویزالند بسپارید.

۵. تاخیر در اعلام نتیجه درخواست، به معنی ریجکت ویزای کانادا است؟

اگر قبل از بسته شدن مرزها، انگشت نگاری خود را در یکی از دفاتر وک کانادا در کشورهای همسایه انجام داده و با وجود گذشت چند ماه، هنوز هم پاسخی مبنی بر تایید و یا رد درخواست ویزای خود دریافت نکرده‌اید؛ نگران نباشید. تغییر قوانین مهاجرتی کانادا، شرایط ورود به کانادا را سخت‌تر کرده است. به همین خاطر اداره مهاجرت کانادا تصمیم گرفته که فعلا فرآیند اعطای ویزای توریستی را به تعویق بیندازد. مطمئنا با بهتر شدن شرایط، پاسخ به شما در اولویت قرار خواهد گرفت.

۶. در صورت باز نشدن مرزها، چه بر سر وقت سفارت کانادا می‌آید؟

پس از بسته شدن مرزهای ترکیه و لغو پروازهای این کشور، دولت کانادا در مرحله اول، مهلت یک ماهه انگشت نگاری را به ۹۰ روز افزایش داد. اما از آنجا که با گذشت ۹۰ روز، باز هم امکان انگشت نگاری در هیچ یک از دفاتر وک کانادا به وجود نیامد، دولت کانادا اعلام کرد که مهلت انگشت نگاری، به طور خودکار و بدون ارسال ایمیل، تمدید خواهد شد.

بیشتر بدانید: راهنمای کامل اخذ ویزای کانادا + شرایط، مدارک، هزینه‌ها + مشاوره رایگان

قوانین جدید ورود به کانادا؛ ورود غیر اضطراری ممنوع

برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

تعارض قوانین مهاجرتی کانادا با تحصیل غیر حضوری

یکی از دلایل محبوبیت کانادا برای دانشجویان بین‌المللی، اعطای اقامت کاری بعد از پایان تحصیلات یا Post-graduation work permit (PGWP) است. (البته به شرطی که به طور تمام وقت در یکی از موسسات مورد تایید وزارت علوم کانادا تحصیل کرده باشید). شیوع کرونا و بسته شدن مرزهای کانادا باعث شد تا بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، نتوانند به این کشور سفر کنند. اگرچه بیشتر دانشگاه‌های کانادا، کلاس‌های خود را به صورت آنلاین برگزار کردند، اما با این وجود باز هم بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی کانادا تصمیم گرفتند تا بعد از برطرف شدن محدودیت‌های سفر به کانادا، درخواست خود را ارائه نمایند، تا امکان اخذ PGWP را داشته باشند.

خبرهای شیرین برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا

کاهش تقاضا برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا سبب شد تا دولت کانادا، با تغییر قوانین مهاجرت، در جهت کمک به متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید. در قوانین جدید، اگر نیمی از طول دوره تحصیل خود را به صورت تمام وقت در کانادا حضور داشته باشید، باز هم مشکلی برایPost-graduation work permit نخواهید داشت. البته این تسهیلات، در حال حاضر تنها برای دانشجویان ورودی سپتامبر در نظر گرفته شده است.

اخذ study permit، بدون انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از مشکلات متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا، عدم امکان خروج از کشور، برای انگشت نگاری در یکی از دفاتر VAC کانادا در کشورهای همسایه است. اما دولت کانادا برای حل این مشکل نیز، راه حل هوشمندانه‌ای را در نظر گرفته که به قرار زیر است:

در قوانین جدید و البته موقت اداره مهاجرت کانادا، مراحل اخذ study permit، به صورت مجزا انجام خواهند شد. به این صورت که در مرحله اول (eligibility check)، درخواست شما به اداره مهاجرت کانادا ارائه و در صورت تایید، بدون انجام مرحله دوم (admissibility check)، اجازه تحصیل شما صادر شده و شما می‌توانید بعد از بازگشایی مرز کانادا و با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات ویزای کانادا، انگشت نگاری خود را انجام دهید. البته به شرطی که درخواست study permit خود را تا قبل از ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ ارائه دهید.

سابقه خوب در شرایط بد؛ برای کانادا پرونده شما مهم است

پس از حوادث آبان ماه سال ۹۸، بسیاری از متقاضیان کانادا بر این باور بودند که شرایط اعطای ویزای کانادا به ایرانیان بسیار سخت خواهد شد. همچنین پس از پر کشیدن بسیاری از هموطنان عزیزمان در حادثه هواپیمای اوکراینی، اخذ ویزای کانادا برای برخی غیر ممکن به نظر می‌رسید. اما در همان زمان هم هیچ تغییری در نحوه بررسی پرونده‌های درخواست ویزای کانادا، از سوی سفارت این کشور ایجاد نگردید.

در واقع بر خلاف سفارت استرالیا که با توجه به شرایط یک کشور، به شهروندان آن ویزا می‌دهد و اکنون نیز از تعویق بررسی پرونده‌ تمامی متقاضیان ایرانی ویزای استرالیا، تا پایان سال ۲۰۲۰ خبر داده است، سفارت کانادا، فقط و فقط شرایط پرونده شما رو در نظر گرفته و شرایط سیاسی، تاثیری بر پذیرش و یا رد درخواست ویزای کانادا ندارد. در نظر داشته باشید که منشا کرونا، ایران نبوده و ایران عامل شیوع این ویروس نیست. پس بدون نگرانی درخواست خود را ثبت کرده و در صورت نیاز روی کمک ویزالند حساب کنید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 5 از 2 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۰ دیدگاه ها

 • آیا برای ملاقات والدینی که ساکن آمریکا هستند و به علت کهولت سن قادر به پرواز طولانی نیستند می شود ویزای کانادا درخواست داد تا خانواده را در کانادا ملاقات کنیم؟

  • سلام؛ این موضوع رو باید با یک وکیل مهاجرتی در میون بگذارید. دلیل سفر شما ممکنه اضطراری باشه، اما چون والدین شما شهروند کانادا نیستند، شاید به شما برای ملاقات با پدر و مادر گرامیتون ویزا ندن. امکان اقدام از طریق آمریکا وجود نداره؟

 • سلام، والدین من در آمریکا ساکن هستند و بدلیل کهولت سن امکان پرواز طولانی ندارند. تصمیم خانواده بر این است که برنامه ای برای ملاقات در کانادا بگذاریم. آیا بنده می توانم برای دیدار با ایشان درخواست ویزای توریستی کانادا بدهم؟ در شرایط کنونی شانس اخذ ویزای اینچنینی چقدر است؟ متشکرم

 • سلام ویزالند عزیز. یکی از دوستان همسر من پی آر کانادا داره و میخواد برای همسرم دعوتنامه ملاقات بفرسته . به نظرتون همسرم با داشتن سابقه سفر به ترکیه و گرجستان و یکبار تو ایام کرونا حدودا اسفند ماه درخواست ویزای شنگنش هم رد شده. چند درصد احتمال گرفتن ویزا کانادا رو داره . ممنون

  • سلام؛ با داشتن دعوتنامه از همسر، شانسشون بالاست، اما ممکنه فعلا نتونن برای انگشت نگاری سفر کنن. مگر اینکه با پرواز قطری و یا امارات به ترکیه سفر کنن.

 • سلام خسته نباشید برادرم درکانادا هست و۸سال هست اقامت دایم دارد برام دعوت نامه میخواد بفرستت برام من راننده کامیون هستم برای کار میخوام برم حساب ندارم همه شرایط را به اینو واگذار بشه ویزا به من میدن متشکر جواب بدید

  • سلام؛ شما شانس ویزا شدن با دعوتنامه ایشون رو دارید، به شرطی که در دعوتنامه ای که برای شما می‌فرستن، همه هزینه‌های سفرتون رو به متقبل بشن. مدارک شغلی و مالی و هویتی خودشون رو هم همراه با دعوتنامه محضری برای شما ارسال کنن. خودتون هم حتما مدارک تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید.

 • با سلام . خسته نباشید . مرحله اول ویزای تحصیلی من دیروز اوکی شد ومن سال قبل درخواست ویزا داشتم که رجکت شد و پارسال انگشت نگاری هم در استانبول انجام دادم . میخواستم ببینم ۱- تاییدیه قطعی ویزای من ( مرحله ۲ ) حداکثر چقدر طول میکشه به من برسه ؟ به عبارتی چقدر طول میکشه تا ویزا روی پاسپورت من بخوره ؟ ۲- سفارت کانادا در ترکیه یا دفاتر خدمات ویزا در ترکیه تعطیله یا خیر ؟ ۳- و ویزا اگر روی پاسپورت بخوره دیگه با توجه به شرایط الان (کرونا)محدودیت زمانی یا محدودیت در ورود به کانادا رو داره یا نه؟ ممنون وسپاس

  • سلام؛ زمان تایید مرحله دوم شما در شرایط کنونی مشخص نیست. دفاتر خدمات ویزای کانادا در ترکیه باز هستن، اما فعلا که نمی‌تونید به ترکیه سفر کنید؛ به غیر از پرواز غیر مستقیم و خیلی گرون شرکت های هواپیمایی قطری و امارات پرواز کنید. خیر، حتی در صورت داشتن ویزای کانادا اگر دلیل سفرتون اضطراری نباشه، اجازه ورود به خاک کانادا رو ندارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفقابل توجه متقاضیان ویزای کانادا

مرز هوایی ترکیه باز گشایی شده شما می‌توانید برای انجام امور انگشت نگاری، بلیط پرواز استانبول را از ویزالند خریداری نمایید. اطلاعات پرواز ترکیه : دکمه به تور استانبول