انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا یک مهر روی پاسپورت شما می‌باشد که اجازه ورود به کشور کانادا را برای شما صادر می‌کند. ویزای کانادا یک مجوز برای سفر به کشور کانادا است که از طریق آن به طور قانونی قادر خواهید بود به طور موقت یا دائمی در این کشور سکونت کنید. دریافت ویزای کانادا بدین معناست که کنسولگری یا سفارت کانادایی در کشور شما تصمیم می‌گیرد که آیا شما واجد شرایط سفر به کشور کانادا هستید یا خیر و اینکه تمام مدارک مورد نیاز را برای ورود به کشور کانادا فراهم کرده باشید. از آنجا که شما ممکن است به دلایل مختلف به کشور کانادا سفر کنید انواع مختلف ویزای کانادا نیز وجود دارد. در این مقاله با انواع ویزای کانادا آشنا خواهیم شد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 چه کسی به ویزای کانادا نیاز دارد؟

📌 معرفی انواع ویزای کانادا

چه کسی به ویزای کانادا نیاز دارد؟

برخی از کشورها از نیاز به ویزای کانادا یا مجوز الکترونیکی سفر معاف هستند و برای ورود به کشور کانادا به ویزا نیاز ندارند، اما اگر شما عضوی از این کشورها نباشید برای ورود به این کشور حتماً باید ویزای این کشور را دریافت کنید. افراد بیش از ۱۴۸ کشور مختلف دنیا برای تفریح، کار یا مهاجرت به کانادا به ویزا نیاز دارند.

معرفی انواع ویزای کانادا

به طور کلی انواع ویزای کانادا به دو طبقه دسته‌بندی می‌شوند:

 • ویزای اقامت موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

ویزاهای موقت به صاحبان خود اجازه می‌دهند برای مدت زمان محدود و برای اهداف گردشگری، دیدار خانواده، تحصیل یا کار در کانادا اقامت داشته باشند. ویزاهای اقامت دائم به صاحبان خود اجازه می‌دهند تا به طور دائم برای کار در این کشور اقامت کنند و مسیری برای دریافت شهروندی کانادا می‌باشد. هر یک از این ویزاهای کانادا به گروه‌های دیگر نیز دسته بندی می‌شوند که در این بخش از مقاله قصد داریم با انواع ویزای کانادا برای اقامت موقت یا اقامت دائم آشنا شویم.

ویزاهای اقامت موقت کانادا

ویزاهای اقامت موقت کانادا به فرد اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان معینی که توسط کنسولگری کانادا تعیین می‌شود در کانادا اقامت داشته باشند. مدت اعتبار این ویزاها اغلب ۶ ماه می‌باشد. اگرچه ویزای اقامت موقت کانادا می تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد. ویزای اقامت موقت کانادا یک بار ورود به فرد اجازه می‌دهد تنها یک بار وارد کشور کانادا شود برای ۶ ماه در این کشور اقامت کند و سپس به کشور خود بازگردد. یک ویزای چند بار ورود به شخص اجازه می‌دهد تا زمانی که ویزا اعتبار دارد چندین بار وارد کشور کانادا شود و به طور موقت در این کشور اقامت کند.

انواع ویزای کانادا که اقامت موقت در این کشور را برای شما میسر می‌سازد به چند دسته طبقه‌بندی می‌شود. در ادامه با انواع مختلف ویزای کانادا برای اقامت موقت آشنا خواهید شد:

ویزای توریستی کانادا:

ویزای توریستی کانادا یا گردشگری به صاحب خود این اجازه را می‌دهد تا برای هدف گردشگری وارد کشور کانادا شود.

سوپر ویزا کانادا:

سوپر ویزا یکی از انواع ویزای کانادا می‌باشد. این نوع ویزا نیز به والدین یا پدر بزرگ، مادر بزرگ شهروندان کانادایی یا افرادی که اقامت دائم کانادا را دریافت کرده‌اند اجازه می‌دهد تا بچه‌ها یا نوه‌های خود را برای مدت طولانی ببینند.

ویزای کاری کانادا:

ویزای موقت کارگران خارجی به افرادی اعطا می‌شود که در کشور کانادا به آن‌ها کاری پیشنهاد شده است و می‌خواهند برای ۶ ماه در این کشور کار کنند. برای دریافت این ویزا، شخص باید نامه معتبر پیشنهاد کار را از یک کارفرما در کشور کانادا ارائه دهد و صلاحیت دریافت ویزای موقت را داشته باشد.

ویزای اقامت موقت کانادا:

این مجوز برای افرادی که نیاز دارند برای اهداف مختلف به کشور کانادا بروند امام مجاز به دریافت ویزای اقامت موقت کانادا نمی‌باشند. این مجوز تنها برای مدت زمانی معتبر است که شخص نیاز دارد در کانادا باشد، به طور مثال برای ۲ هفته تا کار خاصی را انجام دهد.

ویزای کار در تعطیلات کانادا:

ویزای کار در تعطیلات کانادا به جوانان از ۳۰ کشور مختلف دنیا اعطا می‌شود. از طریق این ویزا افراد می‌توانند وارد این کشور شوند و در آنجا کار کنند. انتخاب شدن برای دریافت این نوع ویزا تصادفی است به این معناست که متقاضیان درخواست خود را ارائه می‌دهند و منتظر می‌مانند تا به طور تصادفی برای شروع کار خود در کانادا پذیرفته شوند.

ویزای دیپلماتیک یا سیاسی کانادا:

ویزاهای دیپلماتیک یا سیاسی به افراد سیاسی یا اداری از کشورهای خارجی این اجازه را می‌دهد تا برای اهداف و وظایف رسمی خود وارد کشور کانادا شوند.

ویزای محرمانه کانادا:

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای محرمانه این کشور می‌باشد. ویزای محرمانه به همه افرادی داده می‌شود که صلاحیت ویزای دیپلماتیک یا رسمی را ندارند اما به دلیل موقعیت و رتبه‌ای که دارند از افراد مهم در نظر گرفته می‌شوند. این نوع ویزا برای مثال به افرادی داده می‌شود که مأموریت‌های تجاری دارند یا افراد دیپلمات که با هدف گردشگری وارد کشور کانادا شده‌اند.

ویزای تسهیلات کانادا:

این نوع ویزا نیز به شهروندان دو تابعیتی کشور کانادا که پاسپورت کانادایی ندارند اما پاسپورت یک کشور دیگر را دارند اعطا می‌شود. به دلیل سخت بودن فرآیند دریافت پاسپورت کانادایی این ویزا به پاسپورت ملیت دیگر شخص اعطا می‌شود.

ویزای کسب و کار یا نمایندگی کانادا:

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای کسب و کار یا نمایندگی می‌باشد که به افرادی با اهداف تجاری به عنوان افراد یا گروه‌های تجاری وارد خاک کشور کانادا می‌شوند اعطا می‌شود.

ویزا برای افرادی که با هدف تولد فرزند وارد کانادا می‌شوند:

این نوع ویزا به افرادی اعطا می‌شود که تمام معیارها برای اقامت موقت در کانادا را داشته باشند یا افراد حامله که می‌خواهند فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند اعطا می‌شود. تولد نوزاد در کانادا باعث می‌شود نوزاد به طور خودکار شهروندی این کشور را دریافت کند.

ویزا برای افرادی که می‌خواهند اعضای بدن خود را اهدا کنند:

این نوع ویزای کانادا به افرادی اعطا می‌شود که با هدف اهدای عضو به شهروند کانادایی یا افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند به کانادا سفر می‌کنند.

ویزای تحصیلی کانادا:

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای تحصیلی این کشور می‌باشد، این نوع ویزا به افرادی اعطا می‌شود که از طرف یکی از دانشگاه‌های کانادا برای تکمیل تحصیلات خود پذیرفته می‌شوند اهدا می‌شود. اگر قصد دارید برای کمتر از ۶ ماه در کانادا تحصیل کنید، می‌توانید یک ویزای عموی دریافت کنید، اما برای تحصیلات بیشتر از ۶ ماه به ویزای تحصیلی نیاز پیدا خواهید کرد.

بیشتر بدانید: ویزای تحصیلی کانادا

ویزاهای اقامت دائم کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا، ویزای اقامت دائم کانادا می‌باشد که این نوع اقامت نیز به چندین دسته تقسیم بندی می‌شود:

ویزای کانادا برای افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند:

افرادی که قصد دارند در کشور کانادا کاری ایجاد کنند و افرادی که در انجام کار خاصی از جمله کارهای ورزشی، فرهنگی یا کشاورزی مهارت دارند و می‌خواهند کسب و کار خود را در کشور کانادا راه اندازی کنند به این نوع ویزا نیاز دارند. این افراد باید نحوه سرمایه گذاری خود در کار خاص یا در حوزه‌های مختلف را ثابت کنند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا:

یکی دیگر از انواع ویزای کانادا ویزای سرمایه گذاری می‌باشد. این نوع ویزا نیز به افرادی اعطا می‌شود که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند و دارایی خالص آن‌ها حداقل ۸۰۰ هزار دلار می‌باشد. آن‌ها باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند و دولت بدون هیچ بهره‌ای این سرمایه را در طول ۵ سال به آن‌ها باز می‌گرداند.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 21 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۳ دیدگاه ها

 • سلام. یک شرکتی در ایران قرار شد از طریق طرح مناطق کم جمعیت کانادا برای من هم اقامت دائم بگیره و هم جاب آفر . ولی میگه فقط برای فقط من میتونه بگیره و بعد از اینکه من به اونجا رسیدم بعد از چند مدت میتونم همسر و فرزندم رو ببرم. حالا میخوام بدون بعد از چند مدت میتونم اونها رو ببرم و چقدر طول میکشنه و آیا هزینه بر است و آیا پروسه سختیه؟ ممنونم

  • سلام؛
   بعد از رفتن به کانادا میتونید کار پیدا کنید و از طریق کار ویزاتون رو تبدیل به اقامت کنید.

 • درود درمورد ویزای کار متخصص چیزی نگفتید ؛ امکانش هست که به عنوان برنامه نویس در کانادا اقامت دائم گرفت؟

  • سلام؛ بله حتما در به روز رسانی جدید در این مورد هم صحبت خواهیم کرد. ممنون از انتقاد خوبتون. بله میتونید اقدام کنید. باید کارفرمایی رو در کانادا پیدا کنید که برای شما دعوتنامه بفرستن که شما بتونید به وسیله اون راحت تر work permit بگیرید.

 • سلام
  اگر در ایران مغازه لوازم التحریر داشته باشم و قصد داشته باشم که در کانادا هم یک مغازه لوازم التحریر اجاره کنم و کار کنم، آیا اقامت از این طریق ممکنه و ویزای کار به بنده میدن؟

 • درود
  با تشکر از شما
  بنده سال ۹۸ ویزای ۵ ساله ملاقات خویشاوندی کانادا به همراه همسرم دریافت کردم و یک سفر ۴۰ روزه هم به کانادا داشتیم.
  میخوام برای اقامت دایم اقدام کنم.
  قبلا شرکت حسابداری داشتم حدود ۱۰ سال به عنوان مدیرعامل و رییس هیات مدیره کار میکردم
  ولی از ۴ سال پیش تا کنون شرکت را تعطیل کردم و به کار ساختمان مشغول هستم.
  میتونم ۵ تا ۶ میلیارد سرمایه گذاری کنم.
  آیا میتونم از طریق سرمایه گذاری اقامت کانادا را بگیرم.
  ممنون

  • سلام
   بله، نسبت به رزومه ای که دارید امکانش هست و راحت میتونید ویزا بگیرید. هم از طریق ویزای سرمایه‌گذاری و همطرق دیگه.
   توصیه میکنم برای مشاوره با جناب آقای بشکار تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام آیا یک فرد باردار می تواند هدف از سفر خود را تولد فرزند اعلام کند و برای تولد فرزند به کانادا مراجعه کند؟
  ممنون

 • سلام. درباره مدرک زبان انگلیسی و نمره آیلتس ک برای دریافت ویزا باید کسب کنیم سوال داشتم.
  میخوام بدونم آیا در همه انواع مهاجرتها نیاز ب مدرک زبان داریم؟
  آیا نوعی از ویزا هست ک نیازی ب مدرک آیلتس نداشته باشه؟
  متشکرم

  • سلام
   نوع اقامت تون باید مشخص بشه
   میخواهید تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری اقدام کنید؟

 • درود برشما
  چگونه میشود شخصی دارای ویزای یکبار ورود به کانادا داشته باشد R10وبتواند بعد از ورود به کانادا پی ار بگیرد و اقامت او دایم و شهروند کانادا گردد.
  سپاسگزار

 • درود ،‌یک سوال داشتم، اگر شخصی با همسر و دوزند خود ویزا ویزیتور ۵ ساله داشته باشه، میتونن کار بکنن یا فرزندانشون اجازه تحصیل دارند ؟ سپاس

 • سلام
  من میخام تشکر کنم از تیم مهاجرتی ویزالتد بابت گرفتن ویزای کانادا
  خیلی تشکر می‌کنم که کار مارو با موفقیت انجام دادن
  پیشنهاد می‌کنم اگه کسی میخاد جای مطمئن بره برای انجام کا ویزا بهترین جا ویزا لنده.
  ممنون از آقای بشکار و تیمشون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.