اطلاعیه وقت سفارت اتریش

طبق اطلاعیه شرکت VFS global، با توجه به شیوع ویروس کرونا جدید (COVID-19) دفتر ارائه دهنده خدمات ویزای کشور اتریش در تهران، تا اطلاع ثانوی بسته بوده و قادر به ارائه خدمت به هموطنان عزیز نخواهد بود.

 • از تاریخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۸ هیچ درخواست جدیدی توسط دفتر VAC ویزای شینگن اتریش پذیرفته نشده و هیچ قرار ملاقات جدیدی داده نمی‌شود. در این راستا با متقاضیانی که قرار ملاقات آن‌ها از قبل مشخص شده برای تعیین وقت سفارت جدید تماس گرفته می‌شود.
 • همچنین دفتر امکان برگرداندن پاسپورت متقاضیان را از طریق ارسال پستی فراهم کرده تا در صورت درخواست، پاسپورت متقاضیان تا عادی شدن شرایط نزد خودشان باقی بماند.
 • متقاضیانی که از قبل وقت سفارت داشته و در این مدت وقت سفارت آن‌ها لغو شده است، بعد از بازگشایی سفارت، برای تنظیم قرار جدید با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد.
 • اگر قصد دارید تا به صورت حضوری به دفتر VAC مراجعه و پاسپورت خود را پس بگیرید، می‌توانید در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 09:00 صبح تا 16:00 عصر به دفتر VAC مراجعه نمایید.
 • در صورتی که از اضطراری بودن سفر خود اطمینان دارید از طریق آدرس ایمیل info.austriairan@vfshelpline.com، شرایط خود را به اطلاع دفتر خدمات ویزای این کشور برسانید.
 • دارندگان اقامت اتریش، چنانچه قصد سفر به این کشور را دارند موظف به ارائه گواهی سلامت پزشکی، هنگام ورود به اتریش می‌باشند. این گواهی می‌بایست به زبان آلمانی یا انگلیسی و توسط یک پزشک معتبر صادر شده و از تاریخ صدور آن بیش از ۴ روز نگذشته و بیانگر این نکته باشد که تست ملکولی ویروس کرونا برای مسافر، منفی بوده است. پیش نویس فرم را از این لینک دریافت نمایید.

وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. نزدیک ترین زمان مراجعه، ۲۰ روز پس از ارائه درخواست می‌باشد و وقت سفارت این کشور مصاحبه ندارد. هزینه درخواست وقت سفارت اتریش ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. جهت انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک، ۲۴ یورو بیشتر از هزینه درخواست ویزا به وی اف اس پرداخت می‌کنید.

 نکته مهم: وقت سفارت اتریش برای هر نفر باید به صورت مجزا تعیین شود. یعنی در صورتی که یک خانواده ۴ نفره هستید و قصد سفر به اتریش را دارید، برای هر ۴ نفر باید به صورت مجزا درخواست وقت سفارت کنید.

گرفتن وقت سفارت اتریش

پروسه وقت سفارت اتریش در ایران، توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. برای دریافت وقت سفارت اتریش، باید در قالب تعیین شده برای این کارگزاری ایمیلی ارسال کنید. برای گرفتن وقت سفارت اتریش، باید نام و نام خانوادگی (مطابق پاسپورت)، شماره تماس، شماره پاسپورت و تاریخ سفر خود را در این ایمیل ارسال کنید. حتما در ایمیل ارسالی باید اسکن پاسپورت و دعوت‌نامه و یا واچر هتل را ارسال کنید. تا ۲ روز کاری پس از ارسال ایمیل، جواب آن برای شما ارسال می‌شود و اولین زمان موجود برای وقت سفارت اتریش، ۲ ماه پس از ارسال درخواست می‌شود.

نکته مهم: بهتر است ۴۰ روز قبل از سفر به اتریش اقدام به گرفتن وقت سفارت این کشور کنید. ۲۰ روز پس از اقدام، باید در سفارت حضور داشته باشید و ۱۴ روز کاری پس از حضور در سفارت جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

وقت سفارت اتریش فوری

فقط با ارائه دعوت‌نامه و یا مدارک پزشکی مجاز به گرفتن وقت سفارت فوری اتریش می‌باشید. توجه داشته باشید که در هنگام ارسال ایمیل برای تعیین فوری وقت سفارت اتریش، حتما باید دعوت نامه و یا مدارک پزشکی خود را نیز ارسال کنید. توجه داشته باشید که حضور در سفارت اتریش با وقت سفارت فوری، هیچ تاثیری در زمان جوابدهی ندارد و جواب شما همان ۱۴ روز کاری بعد صادر می‌شود.

هزینه وقت سفارت اتریش

هزینه درخواست وقت سفارت اتریش در گروه مسافرتی ویزالند، ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. این فقط هزینه درخواست وقت سفارت اتریش می‌باشد و پرداخت کلیه هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد. هزینه درخواست ویزای اتریش، بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است و لازم به ذکر است که شرکت وی اف اس گلوبال برای انجام امور کنسولی اتریش، ۲۴ یورو دریافت می‌کند.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت اتریش

جهت گرفتن وقت سفارت اتریش، فقط به اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت نیاز است. اما زمانی که به دفتر کارگزاری ویزای اتریش مراجعه می‌کنید، باید مدارک زیر را تحویل دهید. مدارک ویزای اتریش باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. مدارک ویزای اتریش نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد. چک لیست مدارک ویزای اتریش به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم درخواست ویزای اتریش
 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • گذرنامه فعلی و کلیه گذرنامه های قبلی
 • ارائه برگه وقت سفارت
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • ارائه مدارک شغلی
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • واچر هتل

سوالات متداول وقت سفارت اتریش

در دفتر وی اف اس گلوبال، چقدر کار داریم؟

روند انگشت نگاری و تحویل چیزی حدود ۱۰ دقیقه به طول می‌کشد. فقط ممکن است بررسی اطلاعات کمی بیشتر طول بکشد.

در صورت ارائه دعوت نامه و یا مدارک پزشکی، چند روز پس از درخواست می‌توانیم در سفارت حضور داشته باشیم؟

با ارائه دعوت‌نامه و یا مدارک پزشکی، ۲ تا ۳ روز کاری بعد می‌توانید در سفارت حضور داشته باشید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوا وبسایت ویزالند کمک کنید

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر