اطلاعیه سفارت اتریش

 • در حال حاضر وقت توریستی سفارت اتریش توسط کارگزاری این کشور صادر نمی‌شود.
 • طبق اعلامیه سفارت اتریش، درخواست‌های ویزای ملی (Type D) این کشور از ۱۶ می ۲۰۲۴ تنها در روزهای پنج‌شنبه پذیرفته خواهد شد.

وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. نزدیک ترین زمان مراجعه، ۲۰ روز پس از ارائه درخواست می‌باشد و وقت سفارت این کشور مصاحبه ندارد. هزینه درخواست وقت سفارت اتریش 4,000,000 تومان می‌باشد. جهت انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک، ۲۴ یورو بیشتر از هزینه درخواست ویزا به وی اف اس پرداخت می‌کنید.

 نکته مهم: وقت سفارت اتریش برای هر نفر باید به صورت مجزا تعیین شود. یعنی در صورتی که یک خانواده ۴ نفره هستید و قصد سفر به اتریش را دارید، برای هر ۴ نفر باید به صورت مجزا درخواست وقت سفارت کنید.

گرفتن وقت سفارت اتریش

پروسه وقت سفارت اتریش در ایران، توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. برای دریافت وقت سفارت اتریش، باید در قالب تعیین شده برای این کارگزاری ایمیلی ارسال کنید. برای گرفتن وقت سفارت اتریش، باید نام و نام خانوادگی (مطابق پاسپورت)، شماره تماس، شماره پاسپورت و تاریخ سفر خود را در این ایمیل ارسال کنید. حتما در ایمیل ارسالی باید اسکن پاسپورت و دعوت‌نامه و یا واچر هتل را ارسال کنید. تا ۲ روز کاری پس از ارسال ایمیل، جواب آن برای شما ارسال می‌شود و اولین زمان موجود برای وقت سفارت اتریش، ۲ ماه پس از ارسال درخواست می‌شود.

نکته مهم: بهتر است ۴۰ روز قبل از سفر به اتریش اقدام به گرفتن وقت سفارت این کشور کنید. ۲۰ روز پس از اقدام، باید در سفارت حضور داشته باشید و ۱۴ روز کاری پس از حضور در سفارت جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

وقت سفارت اتریش فوری

فقط با ارائه دعوت‌نامه و یا مدارک پزشکی مجاز به گرفتن وقت سفارت فوری اتریش می‌باشید. توجه داشته باشید که در هنگام ارسال ایمیل برای تعیین فوری وقت سفارت اتریش، حتما باید دعوت نامه و یا مدارک پزشکی خود را نیز ارسال کنید. توجه داشته باشید که حضور در سفارت اتریش با وقت سفارت فوری، هیچ تاثیری در زمان جوابدهی ندارد و جواب شما همان ۱۴ روز کاری بعد صادر می‌شود.

هزینه وقت سفارت اتریش

هزینه درخواست وقت سفارت اتریش در گروه مسافرتی ویزالند، 4,000,000 تومان می‌باشد. این فقط هزینه درخواست وقت سفارت اتریش می‌باشد و پرداخت کلیه هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد. هزینه درخواست ویزای اتریش، بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است و لازم به ذکر است که شرکت وی اف اس گلوبال برای انجام امور کنسولی اتریش، 40 یورو دریافت می‌کند.

 • هزینه رزرو وقت تجاری و بازدید از خانواده سفارت اتریش توسط گروه ویزالند 4,000,000 تومان است. 

مدارک مورد نیاز وقت سفارت اتریش

جهت گرفتن وقت سفارت اتریش، فقط به اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت نیاز است. اما زمانی که به دفتر کارگزاری ویزای اتریش مراجعه می‌کنید، باید مدارک زیر را تحویل دهید. مدارک ویزای اتریش باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. مدارک ویزای اتریش نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد. چک لیست مدارک ویزای اتریش به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم درخواست ویزای اتریش
 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • گذرنامه فعلی و کلیه گذرنامه های قبلی
 • ارائه برگه وقت سفارت
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • ارائه مدارک شغلی
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • واچر هتل

سوالات متداول وقت سفارت اتریش

در دفتر وی اف اس گلوبال، چقدر کار داریم؟

روند انگشت نگاری و تحویل چیزی حدود ۱۰ دقیقه به طول می‌کشد. فقط ممکن است بررسی اطلاعات کمی بیشتر طول بکشد.

در صورت ارائه دعوت نامه و یا مدارک پزشکی، چند روز پس از درخواست می‌توانیم در سفارت حضور داشته باشیم؟

با ارائه دعوت‌نامه و یا مدارک پزشکی، ۲ تا ۳ روز کاری بعد می‌توانید در سفارت حضور داشته باشید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر