اطلاعیه کرونایی ویزای اتریش

طبق اطلاعیه شرکت VFS global، با توجه به شیوع ویروس کرونا جدید (COVID-19) دفتر ارائه دهنده خدمات ویزای کشور اتریش در تهران، تا اطلاع ثانوی بسته بوده و قادر به ارائه خدمت به هموطنان عزیز نخواهد بود.

  • از تاریخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۸ هیچ درخواست جدیدی توسط دفتر VAC ویزای شینگن اتریش پذیرفته نشده و هیچ قرار ملاقات جدیدی داده نمی‌شود. در این راستا با متقاضیانی که قرار ملاقات آن‌ها از قبل مشخص شده برای تعیین وقت سفارت جدید تماس گرفته می‌شود.

  • همچنین دفتر امکان برگرداندن پاسپورت متقاضیان را از طریق ارسال پستی فراهم کرده تا در صورت درخواست، پاسپورت متقاضیان تا عادی شدن شرایط نزد خودشان باقی بماند.

  • اگر قصد دارید تا به صورت حضوری به دفتر VAC مراجعه و پاسپورت خود را پس بگیرید می‌توانید در روزهای یک شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ عصر به دفتر VAC مراجعه نمایید.

  • در صورتی که از اضطراری بودن سفر خود اطمینان دارید با ویزالند تماس بگیرید.

ویزای اتریش را می‌توان یکی از سخت ترین ویزای کشورهای حوزه شینگن دانست. وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر کارگزاری ویزای این کشور مراجعه کنید. گردش حساب و تمکن مالی تاثیرگذار ترین مدارک ویزای شینگن اتریش می‌باشند.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای اتریش

📌 وقت سفارت اتریش

📌 قیمت ویزای اتریش

📌 مدت زمان جوابدهی به ویزای اتریش

📌 مدارک ویزای اتریش

📌 ریجکت ویزای اتریش

📌 رفع ریجکت ویزای اتریش و اعتراض به رد شدن ویزای اتریش

📌 انواع ویزای اتریش

📌 سفارت اتریش در ایران

شرایط اخذ ویزای اتریش

با توجه به اینکه وین ۵ سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا انتخاب شده است و به همین دلیل تعداد زیادی از ایرانیان در این کشور پناهنده شده اند، مراحل بررسی مدارک و اعطای ویزای اتریش به ایرانیان با جدیت و دقت بالایی انجام می‌پذیرد. در ادامه نکاتی را برای شما آماده کرده ایم که شاید این‌ها را در جایی نبینید.

ارائه تاریخچه سفری قابل قبول: تاریخچه سفری، به افسران ویزای اتریش ثابت می‌کند که شما توریست هستید و پیش از اتریش، از کشورهای دیگری نیز بازدید کرده اید. همچنین تاریخچه سفری به افسران ویزا ثابت می‌کند که شما پس از مدت زمان سفر به اتریش، به کشور محل اقامت خود بازمی‌گردید.

گردش حساب ۳ ماه اخیر متقاضی: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات متقاضی در ۳ ماه گذشته ملاک افسران ویزا می‌باشد. دریافت گردش حساب از متقاضی، به منظور بررسی مراودات مالی ایشان می‌باشد.

تمکن مالی: میزان تمکن مالی ایده آل ویزای اتریش، برای هر نفر بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که زمانی که به یکباره مبلغ بالای وارد حساب شما می‌شود، باید به سفارت اتریش سند معامله مطابق همان مبلغ ارائه کنید.

نامه اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی: به منظور اعتماد به بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود، گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌شود.

ارائه دعوت نامه: در صورتی که دعوت‌نامه داشته باشید، شانس بالایی در اخذ ویزای اتریش خواهید داشت. دعوتنامه می‌تواند از سوی یک دوست، اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. مدت زمان اقامت متقاضی حتما باید در متن دعوت‌نامه ذکر شود.

وقت سفارت اتریش

پروسه وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کنید. هزینه وقت سفارت اتریش در گروه مسافرتی ویزالند ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. نزدیک ترین وقت سفارت اتریش، ۳ ماه پس از ارسال درخواست می‌باشد که در صورت ارائه دعوت‌نامه و یا درخواست برای ویزای پزشکی، ممکن است برای ۱ هفته بعد نیز برای شما تعیین شود.

برای حضور در دفتر VFSGlobal اتریش باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید. این دفتر در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ فعال می‌باشد.

قیمت ویزای اتریش

قیمت درخواست ویزای اتریش در گروه مسافرتی ویزالند ۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل دریافت وقت سفارت، پر کردن فرم شینگن اتریش، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت تمامی هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به ویزای اتریش

حداکثر ۱۴ روز کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری در دفتر VFSGlobal جواب درخواست ویزای اتریش برای شما صادر می‌شود که برای دریافت جواب ویزا حتما باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی در دفتر کارگزاری ویزای اتریش شخصا حضور داشته باشید.

مدارک ویزای اتریش

مدارک ویزای اتریش باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای اتریش با دقت کامل بررسی می‌شود. حتما به مطابقت بین گردش حساب و تمکن مالی دقت داشته باشید.

لیست مدارک ویزای شینگن اتریش به شرح زیر است:

📑 فرم درخواست ویزای اتریش

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 نامه اشتغال به کار

📑 گواهی اشتغال به تحصیل

📑 ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

ریجکت ویزای اتریش

ریجکت ویزای اتریش وجود ندارد. در صورتی که مدارک شما دارای نقص باشد و یا نیاز به ارائه مدارک بیشتر باشد، سفارت اتریش به شما مهلت ۵ روزه ارسال مدارک می‌دهد و در صورتی که مدارک را تحویل ندهید، ویزا به شما اعطا نمی‌شود ولی ریجکت هم نمی‌شوید.

رفع ریجکت ویزای اتریش و اعتراض به رد شدن ویزای اتریش

با توجه به اینکه ویزای اتریش ریجکت ندارد، پس اساسا رفع و ریجکت و اعتراض به رد شدن ویزای اتریش هم نخواهد داشت!

انواع ویزای اتریش

با توجه به هدف متقاضی از سفر به اتریش، ویزای اتریش در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، کاری و تحصیلی محبوب ترین ویزای اتریش می‌باشند که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

ویزای توریستی اتریش:

شرط اخذ ویزای توریستی اتریش، گردش حساب، تمکن مالی و یا ارائه دعوت نامه می‌باشد. با ویزای توریستی اتریش می‌توانید در هر ۶ ماه تا ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی اتریش:

برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش، حتما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی دعوت نامه ارائه دهید. پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی اتریش حتما باید این کشور را ترک کنید.

ویزای کاری اتریش:

در صورتی که یک شرکت و یا کارفرما اعلام نیاز به نیروی خارجی داشته باشد، شما می‌توانید با گرفتن دعوت نامه از ایشان اقدام به دریافت ویزای کاری کنید.

سفارت اتریش در ایران

سفارت اتریش در آدرس تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶ واقع شده است اما خدمات کنسولی خود را به دفتر VFSGlobal واگذار کرده است. برای حضور در دفتر وی اف اس گلوبال باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.


لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای اتریش | وقت سفارت، شرایط، هزینه‌ها و اطلاعات جامع
امتیاز 4.2 از 11 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲ دیدگاه ها

  • سلام و خسته نباشید میگم ببخشید میخواستم بدونم اگه زبان المانی مدرک b1 داشته باشی و تمکن مالی ۱۵۰ میلیون باشد و من ۱۸ سالمه میخوام اونجا کارشناسی شرکت کنم احتمال قبولی هست؟
    و میخواستم بدونم پزشکی چقدر احتماش هست بخونم با معدل ۱۸/۸۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!