اطلاعیه ویزای لوکزامبورگ

هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

با توجه به اینکه کشور لوکزامبورگ در ایران سفارتخانه ندارد، درخواست ویزای این کشور را باید به VFS بلژیک ارائه کنید. ویزای لوکزامبورگ هم به صورت آنلاین اقدام می‌شود و حدودا 15 تا 45 روز کاری بعد از ارائه درخواست، جواب ویزا به همراه مدارک برای شما ارسال می‌شود.

وقت سفارت لوکزامبورگ

وقت سفارت لوکزامبورگ، توسط گروه مسافرتی VFSGlobal تعیین می‌شود. با توجه به اینکه لوکزامبورگ در ایران سفارت‌خانه ندارد، برای درخواست ویزای این کشور باید به دفتر VFS بلژیک در ایران مراجعه کنید. حدودا ۳۰ روز پس از ارسال درخواست، می‌توانید در دفتر کارگزاری ویزای لوکزامبورگ حضور داشته باشید. وقت سفارت لوکزامبورگ مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری مراجعه کنید.
برای ویزای لوکزامبورگ می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید. بعد از رزرو وقت سفارت، باید برای انگشت نگاری به همراه کلیه مدارک درخواستی و هزینه درخواست ویزا به VFS مراجعه کنید.

  • هزینه درخواست وقت سفارت لوکزامبورگ در گروه مسافرتی ویزالند 1,500,000 تومان می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای لوکزامبورگ

با توجه به اطلاعات کسب شده، شرایط اخذ ویزای لوکزامبورگ برای متقاضیان ایرانی به شرح زیر می‌باشد:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای لوکزامبورگ برای هر نفر حدودا 300 تا 350 میلیون تومان می‌باشد. تمکن مالی ویزای لوکزامبورگ باید به یورو صادر و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست، بلکه فقط تعداد تراکنشات ۳ ماهه اخیر حساب ایشان می‌باشد. هر چه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزای لوکزامبورگ خواهید داشت.

۳. دعوت‌نامه: الزامی به ارائه دعوتنامه برای ویزای لوکزامبورگ نیست. اما اگر دعوت نامه داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور دارید. دعوتنامه ویزای لوکزامبورگ می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود.

هزینه درخواست ویزای لوکزامبورگ

هزینه ویزای لوکزامبورگ بسته به نوع ویزای درخواستی و مدت زمان سفر شما به حوزه شینگن تعیین می‌شود. برای مثال هزینه‌ای که سفارت از شما برای درخواست ویزا با اهداف توریستی، تجاری، و… به حوزه شینگن دریافت می‌کند، برای افراد بالای 12 سال 90 یورو، افراد بین 6 تا 12 سال 45 یورو و افراد زیر 6 سال رایگان است.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای لوکزامبورگ

حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارسال درخواست، جواب ویزا برای شما ارسال می‌شود. نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت جواب ویزا نیست و می‌توانید از خدمات پیکاپ VFSGlobal برای دریافت جواب ویزا استفاده نمائید. توجه داشته باشید که برای این خدمت، هزینه جداگانه دریافت می‌شود.

مدارک مورد نیاز ویزای لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز ویزای لوکزامبورگ باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. همچنین این مدارک نیازی به تاییدیه دادگستری یا وزارت امور خارجه ندارند. چک لیست مدارک ویزای لوکزامبورگ به شرح زیر می‌باشد:

📑 برگه تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ

📑 فرم درخواست ویزای شینگن لوکزامبورگ

📑 بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 ارائه دعوتنامه (در صورت وجود)

📑 برنامه سفری

📑 تمکن مالی و گردش حساب

ریجکت ویزای لوکزامبورگ

شایع ترین دلیل ریجکت ویزای لوکزامبورگ، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید وابستگی های خود را به کشور محل اقامت‌تان اعلام کنید.

رایج ترین دلایل ریجکت ویزای لوکزامبورگ:

  • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به این کشور
  • ارائه مدارک جعلی و یا غیر واقعی
  • ارائه بیمه مسافرتی غیر معتبر

رفع ریجکت ویزای لوکزامبورگ و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای لوکزامبورگ وجود ندارد. شما تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید. پس از این زمان، دوباره با برطرف کردن مشکلات پرونده‌تان، درخواست خود را مجددا ارائه کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای لوکزامبورگ نیز در انتهای برگه ریجکتی ویزای این کشور ذکر شده است. شما نامه اعتراضی خود را باید به زبان انگلیسی بنویسید و به آدرس ایمیل و یا آدرس پستی اعلام شده ارائه کنید.

سفارت لوکزامبورگ در ترکیه

با توجه به اینکه کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت ندارد، برای ارائه درخواست ویزای این کشور باید به کشور ترکیه و دفاتر VFSGlobal در شهرهای آنکارا و استانبول مراجعه کنید. برای حضور در این دفاتر، باید از روزهای یکشنبه تا جمعه و از ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲ به آدرس های زیر مراجعه کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر